BG62262B1 - Товарен вагон за релси - Google Patents

Товарен вагон за релси Download PDF

Info

Publication number
BG62262B1
BG62262B1 BG100694A BG10069496A BG62262B1 BG 62262 B1 BG62262 B1 BG 62262B1 BG 100694 A BG100694 A BG 100694A BG 10069496 A BG10069496 A BG 10069496A BG 62262 B1 BG62262 B1 BG 62262B1
Authority
BG
Bulgaria
Prior art keywords
wagon
frame
rails
boom
longitudinal axis
Prior art date
Application number
BG100694A
Other languages
English (en)
Other versions
BG100694A (bg
Inventor
Josef Hertelendi
Original Assignee
Georg Robel Gmbh & Co.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Georg Robel Gmbh & Co. filed Critical Georg Robel Gmbh & Co.
Publication of BG100694A publication Critical patent/BG100694A/bg
Publication of BG62262B1 publication Critical patent/BG62262B1/bg

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B29/00Laying, rebuilding, or taking-up tracks; Tools or machines therefor
    • E01B29/16Transporting, laying, removing, or replacing rails; Moving rails placed on sleepers in the track
    • E01B29/17Lengths of rails assembled into strings, e.g. welded together

Description

(54) ТОВАРЕН ВАГОН ЗА РЕЛСИ (57) Товарният вагон намира приложение в железопътния транспорт при ремонт или строителство на нови релсови пътища. Той е с усъвършенствана конструкция, осигуряваща облекчено товарене и разтоварване на дълги релси. Включва вагонна рама /4/, лежаща върху колооси /3/, разположени на релсов път /2/. По надлъжната ос на вагона, на разстояние една от друга са монтирани водещи ролки /20/ за водене на дългите релси /17/ между образуваната от релсовия път равнина /19/ и товарна равнина/18/, намираща се над вагонната рама /4/. На рамата /4/ са закрепени кранови релси /9/, ориентирани по надлъжната ос на вагона. Вагонната рама /4/ има най-малко един улей /16/ за водене на дългите релси /17/, който се намира между колоосите /3/ и е съоръжен с водещи ролки /20/.
претенции, 4 фигури
(54) ТОВАРЕН ВАГОН ЗА РЕЛСИ
Област на техниката
Изобретението се отнася до товарен вагон за релси, който може да намери приложение в железопътния транспорт, по-специално при ремонт или строителство на нови релсови пътища.
Предшестващо състояние на техниката
Известни са публикации - DE 12 08 326 В и DE 27 34 748, отнасящи се до товароразтоварни композиции за релси, които са образувани от няколко свързани един с друг товаро-разтоварни вагона за релси. За подреждане на дългите релси, които трябва да се транспортират, са предвидени закрепени на вагонната рама подпори с опорни ролки. Подпорите са дистанцирани една от друга по дължината на вагона, съответно на композицията, като са наредени една зад друга в напречно направление на вагона. Товаро-разтоварващият вагон за релси, който се намира в края на композицията, е съоръжен в обхвата на товаренето и разтоварването на дългите релси с водещи ролки, разположени на челната му страна. Водещите ролки служат за стабилизиране на положението и воденето на дългите релси, които трябва да товарят или разтоварват.
Водещите ролки са монтирани неподвижно към вагонната рама, поради което положението на разтоварените дълги релси не може да бъде променяно по отношение на надлъжната ос на релсовия път.
С оглед необходимостта от товарене и разтоварване на релси, вагонът е съоръжен по пода с релсов път за кран, разположен така, че да обхваща всяка от надлъжните страни на вагона по надлъжната му ос.
Описаните известни конструкции на товаро-разтоварни вагони имат ограничени възможности за лесно изпълнение на товаро-разтоварните работи вследствие на твърдо фиксираните към вагонната рама водещи ролки. Липсата на гъвкавост на подобни устройства значително удължава и усложнява операциите по товарене или разтоварване. Същевременно другото възможно техническо решение, свързано с преустройство на водещите ролки, е свързано с големи загуби на време и средства.
Техническа същност на изобретението
Като се има предвид изложеното известно ниво на техниката в разглежданата област, задача на изобретението е да бъде създаден товарен вагон за релси, чиято усъвършенствана конструкция да осигурява облекчено провеждане на операциите по товарене и разтоварване на дълги релси.
Задачата се решава с товарен вагон за дълги релси, който включва вагонна рама, разположена върху колооси, търкалящи се по релсов път. По надлъжната ос на вагона са монтирани на разстояние една от друга водещи ролки за насочване на дълги релси между една равнина, образувана от релсовия път, и една товарна равнина, намираща се над вагонната рама. На вагонната рама са предвидени кранови релси, ориентирани по надлъжната ос на вагона и разположени на разстояние една от друга в напречна посока.
Съгласно изобретението вагонната рама има най-малко един улей, разположен между колоосите, който е снабден с водещи ролки за подвеждане на дълги релси.
Съгласно едно вариантно изпълнение на изобретението към вагонната рама е предвидена надлъжна греда, от двете страни на която са разположени по един улей, ориентиран в напречна посока на вагона.
Всеки улей е ограничен от две, разположени на разстояние една от друга в напречна посока, надлъжни греди, ориентирани по надлъжната ос на вагонната рама.
Улеят е ограничен в краищата си от свързаните с вагонната рама колооси.
Към всеки улей е предвидена по една носеща стрела, свързана с водеща ролка, ориентирана по надлъжната ос на вагона. Носещата стрела е свързана с противоположния край на водещата ролка посредством шарнирна връзка с вагонната рама.
Водещите ролки са монтирани към водещ възел, лагеруван шарнирно на носещата стрела, който е свързан със завъртащ механизъм.
Всяка носеща стрела е свързана със задвижващи механизми съответно за преместване във вертикална и хоризонтална посока, като задвижващите механизми са лагерувани към централно разположената върху вагонната рама надлъжна греда.
На вагонната рама е монтирана работна кабина с централно командно табло, намираща се в отдалечения от шарнирната връзка на носещата стрела край.
В обхвата между универсалната шарнирна връзка на носещите стрели и съседно разположената колоос са предвидени и други водещи ролки, свързани с вагонната рама.
Описаните характерни конструктивни особености осигуряват значително по-големи функционални възможности на товарния вагон за релси. Благодарение на намиращия се между колоосите улей става възможно сигурното водене на дълги релси в един сравнително голям обхват от напречни сечения на релсовия път така, че дългите релси могат да се разполагат в зависимост от различните предписания или условия на работа, по които става придвижването. Тъй като водещите ролки се намират във вътрешността на улея, осигурена е възможност за бързо задействане, с което се избягват работите за смяната на съоръженията, които отнемат много време.
При наличието на два улея дългите релси могат да се поемат и полагат без затруднения на големи разстояния ексцентрично и напречно на траверсите.
С изобретението е възможно също и безпрепятствено полагане на дълги релси в пространството между релсите, по които се пътува.
Друго предимство, което се осъществява чрез изобретението, е това, че се избягва пластичната деформация на дългите релси, при което е възможно пренасянето на релсите от нивото на релсовия път до една разположена по-високо товарна равнина, както и обратното.
В случаите, когато са предвидени допълнителни водещи ролки, е възможно да се постигне точно водене или отклоняване на релсите благодарение наличието на изнасящите се стрели, дори и когато се налага ексцентрично разполагане на дългите релси в обхвата на траверсите.
Цялостното оформяне на товарния вагон позволява полагане на дълги релси в желания участък с помощта на дистанционно управление от работна кабина.
Пояснение на приложените фигури
По-нататък в описанието ще бъде представен по-подробно товарния вагон за релси съгласно изобретението, като конструкцията му е представена по-подробно с помощта на приложените фигури, от които:
фигура 1 представлява поглед отстрани на товарен вагон за релси с портален кран, който може да се премества по надлъжната ос на вагона;
фигура 2 - поглед отгоре върху товарен вагон за релси от фиг. 1 с две дълги релси, които се поемат от една от надлъжните страни на вагона;
фигура 3 - напречен разрез на товарен вагон за релси по сечение III от фиг.1, като порталният кран не е показан;
фигура 4 - силно опростен поглед отгоре на друго примерно изпълнение на товарния вагон за релси.
Примерно изпълнение на изобретението По-нататък в описанието ще бъде представено едно примерно изпълнение на товарен вагон за релси.
Както се вижда от показаното на фиг. 1-3, товарният вагон за релси представлява съставна част на товаро-разтоварна композиция, която се състои от товарен вагон 33, транспортен вагон и локомотив, непоказани на фигурите.
Товарният вагон за релси 1 може да се придвижва по релсов път 2 и се състои основно от вагонна рама 4, закрепена на колооси 3. На всеки край на вагонната рама 4 е монтирана работна кабина 7 с централно командно табло 8.
По дължината на двете странични стени на товарния вагон за релси 1 са разположени на разстояние една от друга в напречна посока кранови релси 9, които са монтирани на вагонната рама 4. В краищата на крановите релси 9, откъм страната на поемащия край 6, са предвидени ограничители 10 за крана.
Върху крановите релси 9 е разположен портален кран 12 с кабина 39, който е съоръжен със задвижващ механизъм 11. Порталният кран 12 има подвижна стрела 13, в края на която е монтирано захващащо устройство 14 за релси. Между крановите релси 9 и разположената в средата на вагона рама 4, която в случая е оформена като надлъжна греда 15, в обхвата между колоосите 3 са предвидени разположени на разстояние един от друг в напречна посока на вагона два улея 16 за водене на дълги релси 17.
Релсите 17 са разположени предварител3 но една до друга върху транспортни ролки 35 в канал 34, който е оформен успоредно на релсовия път 2. В улеите 16, които се намират между една образувана от вагонната рама 4 товарна равнина 18 и образуваната от релсите на релсовия път 2 равнина 19, са разположени една до друга водещи ролки 20 с водещи възли 21, ориентирани по надлъжната ос на вагона. Водещите възли 21, които се намират по-близо до поемащия край 6, са монтирани на носеща стрела 22, която в противоположния край на водещия възел 21 е свързана шарнирно към вагонната рама 4 посредством универсална шарнирна връзка 23. Всеки от двата водещи възела 21 може да променя положението си спрямо носещата стрела 22 около една ос 38 посредством завъртащ механизъм 24.
Всяка носеща стрела 22 е конструирана така, че да може да променя положението си вертикално или хоризонтално чрез механизми за височинно 25 или напречно 26 изместване, които са свързани шарнирно към надлъжната греда 15. Втората двойка водещи възли 21, която е по-отдалечена от поемащия край 6, е закрепена директно към вагонната рама 4 и се намира непосредствено под товарната равнина 18 между универсалната шарнирна връзка 23 и близо разположената колоос 3.
Завъртащият механизъм 24 и изместващите механизми 25, 26 се задвижват с помощта на енергията на акумулатор 32, закрепен към вагонната рама 4.
Както се вижда от изобразеното на фиг.З, водещите ролки 20 се състоят от четири дистанцирани в напречна посока на вагона вертикални ролки 27, които са лагерувани на вертикално ориентирана въртяща се ос 28. Под вертикалните ролки 27 са предвидени две хоризонтално ориентирани ролки 29 (като водещи ролки 20), които от своя страна са лагерувани и могат да се въртят около хоризонтално ориентирана ос 30.
При това подреждане се образуват два водещи канала 31, чрез които се осигурява възможност за водене на дълги релси 17, които са разположени на разстояние една от друга в напречна посока, като при воденето на релсите са взети мерки срещу преобръщането им.
Приложение на изобретението
Описаното по-горе примерно изпълнение на товарен вагон за релси се използва по следния начин.
При повдигане на дългите релси 17 порталният кран 12 се придвижва възможно найблизо до поемащия край 6.
След това краищата на намиращите се в канала 34 дълги релси се поемат чрез приспособлението за захващане на релси 14.
Чрез задействане на механизмите за височинно и напречно изместване, съответно 25, 26, разположеният на носещата стрела 22 водещ възел 21 също се спуска в канала 34. Чрез придвижване на порталния кран 12 в посока, обратна на стрелката 37 (фиг.1), релсите 17 се вкарват във водещите канали 31 на водещия възел 21. След това с приспособлението за захващане на релси 14, намиращо се зад водещия възел 21, се захващат краищата на дългите релси 17.
При задействане на завъртащия механизъм може да се въздейства на линията на огъване на дългите релси 17 и по този начин да се подпомогне процесът на въвеждане в действие на втория водещ възел 21.
След освобождаване на приспособлението за захващане на релси 14 товарният вагон за релси 1, съответно товарната композиция за релси, се придвижват в посока на стрелка-та 37, при което дългите релси 17, водени от водещите възли 21 и от водещите устройства 36, намиращи се върху товарния вагон 33, се изтикват автоматично върху прикачения транспортен вагон.
Товарният вагон за релси 1 може да се използва и в обратна последователност, като релсите 17 се полагат в канала 34 или до релсовия път 2.
Товарният вагон за релси 1, показан на фиг. 4, е съоръжен с един единствен улей 16 за подвеждане на двете дълги релси 17. Улеят 16 е разположен в средата на вагона и се ограничава от две дистанцирани в напречна посока и ориентирани по надлъжната ос на вагона надлъжни греди 15 от вагонната рама 4, като към надлъжните греди 15 са закрепени крановите релси 9.

Claims (9)

  1. Патентни претенции
    1. Товарен вагон за натоварване и разтоварване на дълги релси, включващ вагонна рама, лежаща върху колооси, разположени на релсов път, като по надлъжната ос на вагона са монтирани на разстояние една от друга водещи ролки за водене на дълги релси между една равнина, образувана от релсовия път, и една товарна равнина, намираща се над вагонната рама, при което на вагонната рама са предвидени кранови релси, ориентирани по надлъжната ос на вагона и разположени на разстояние една от друга в напречна посока, характеризиращ се с това, че вагонната рама (4) има наймалко един улей (16), разположен между колоосите (3), като улеят (16) е снабден с водещи ролки (20) за подвеждане на дългите релси (17).
  2. 2. Товарен вагон за релси съгласно претенция 1, характеризиращ се с това, че от двете страни на надлъжна греда (15) са предвидени два улея (16), съседни в напречна посока на вагонната рама (4).
  3. 3. Товарен вагон за релси съгласно претенция 1, характеризиращ се с това, че улеят (16) е ограничен от две, разположени на разстояние една от друга в напречна посока, надлъжни греди (15), ориентирани по надлъжната ос на вагонната рама (4).
  4. 4. Товарен вагон за релси съгласно претенции от 1 до 3, характеризиращ се с това, че улеят (16), който е разположен между крановите релси (9) и ориентиран в напречна посока на вагона, е ограничен в краищата си от свързаните към вагонната рама (4) колооси (3).
  5. 5. Товарен вагон за релси съгласно претенции от 1 до 4, характеризиращ се с това, че към всеки улей (16) е предвидена по една носеща стрела (22), свързана с водеща ролка (20), разположена по надлъжната ос на вагона, при което носещата стрела (22) е свързана в противоположния край на водещата ролка (20) към вагонната рама (4) чрез универсална шар5 нирна връзка (23).
  6. 6. Товарен вагон за релси съгласно претенция 5, характеризиращ се с това, че водещите ролки (20) са снабдени с по един водещ възел (21), който е лагеруван шарнирно към носещата стрела (22) и е свързан с един завъртащ механизъм (24).
  7. 7. Товарен вагон за релси съгласно претенция 5 и 6, характеризиращ се с това, че всяка носеща стрела (22) е свързана със задвижващи механизми (25, 26), лагерувани към централно разположената върху вагонната рама (4) надлъжна греда (15), като задвижващият механизъм (25) е предназначен за преместване във вертикална посока, а механизмът (26) - за преместване в хоризонтална посока.
  8. 8. Товарен вагон за релси съгласно една от претенциите от 1 до 7, характеризиращ се с това, че в отдалечения от шарнирната връзка (23) на носещата стрела (22) край на вагонната рама (4) е разположена работна кабина (7) с централно командно табло (8).
  9. 9. Товарен вагон за релси съгласно една от претенциите от 1 до 8, характеризиращ се с това, че в пространството между универсалната шарнирна връзка (23) на носещите стрели (22) и разположената в близост колоос (3) към вагонната рама (4) са свързани и други водещи ролки (20).
BG100694A 1995-07-04 1996-07-03 Товарен вагон за релси BG62262B1 (bg)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19524285A DE19524285A1 (de) 1995-07-04 1995-07-04 Schienenladewagen

Publications (2)

Publication Number Publication Date
BG100694A BG100694A (bg) 1997-05-30
BG62262B1 true BG62262B1 (bg) 1999-06-30

Family

ID=7765949

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
BG100694A BG62262B1 (bg) 1995-07-04 1996-07-03 Товарен вагон за релси

Country Status (18)

Country Link
US (1) US5762464A (bg)
EP (1) EP0752499B1 (bg)
JP (1) JP3746105B2 (bg)
CN (1) CN1102979C (bg)
AT (1) ATE169704T1 (bg)
BG (1) BG62262B1 (bg)
CA (1) CA2180394C (bg)
CZ (1) CZ285348B6 (bg)
DE (2) DE19524285A1 (bg)
DK (1) DK0752499T3 (bg)
ES (1) ES2122746T3 (bg)
HR (1) HRP960317B1 (bg)
HU (1) HU217856B (bg)
PL (1) PL181163B1 (bg)
RO (1) RO116974B1 (bg)
RU (1) RU2123555C1 (bg)
SK (1) SK88396A3 (bg)
YU (1) YU48757B (bg)

Families Citing this family (27)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5921415A (en) * 1997-07-03 1999-07-13 Markelz; Paul H. Bridge erection system
DE19800218A1 (de) * 1998-01-06 1999-07-15 Butzbacher Weichenbau Gmbh Verfahren und Vorrichtung zum Transportieren eines Gleisabschnitts
ES2239562T3 (es) * 1999-02-12 2005-10-01 Robel Bahnbaumaschinen Gmbh Dispositivo para descargar carriles.
DE29906181U1 (de) * 1999-04-06 1999-06-17 Robel Gmbh & Co Kg Zweiwegefahrzeug zum Abladen von Schienen
US6691881B1 (en) 2002-01-16 2004-02-17 Aaron A. Masse Combined locomotive and crane construction
US6981452B2 (en) * 2004-02-06 2006-01-03 Herzog Contracting Corp. Method and apparatus for unloading ribbon rails from rail cars
AT413710B (de) * 2004-03-30 2006-05-15 Plasser Bahnbaumasch Franz Transportfahrzeug und verfahren
EP1799909B1 (en) * 2004-08-20 2016-03-09 Loram Maintenance Of Way, Inc. Long rail pick-up and delivery system
DE202005019061U1 (de) 2005-12-06 2006-02-16 Robel Bahnbaumaschinen Gmbh Schienenladezug zum Transport von langverschweißten Schienen
US7707943B2 (en) * 2006-12-19 2010-05-04 Herzog Contracting Corp. Self-propelled rail unloading machine
US20090209926A1 (en) * 2008-02-14 2009-08-20 Sandra Cochran Urostomy pouch adapter
ES2319953B1 (es) * 2008-10-21 2010-07-07 Tecsa Empresa Constructora, S.A. Dispositivo para descarga y colocacion de carriles en una via paralela a otra existente.
FR2968018B1 (fr) * 2010-11-29 2013-08-16 Europ De Travaux Ferroviaires Etf Procede de construction de voie ferree.
US8607712B2 (en) * 2011-02-09 2013-12-17 Herzog Contracting Corp. System for guiding rails on a rail train
US9382670B2 (en) 2013-02-06 2016-07-05 Herzog Railroad Services, Inc. Rail guide apparatus for a rail loading and unloading machine
US8904942B2 (en) 2013-03-11 2014-12-09 Herzog Railroad Services, Inc. System for guiding rails on a rail train
CN103950453B (zh) * 2014-04-19 2016-08-17 伊金霍洛旗万琪机械加工有限责任公司 矿道行进列车
ES2581404B1 (es) * 2015-03-05 2017-06-13 Ferrovial Agroman, S.A. Procedimiento de descarga de carriles
AT518062B1 (de) * 2016-02-15 2017-07-15 Plasser & Theurer Export Von Bahnbaumaschinen Gmbh Gleisbaufahrzeug zur Durchführung von Gleisbauarbeiten
ES2630734B1 (es) * 2016-02-19 2018-05-30 Excavaciones Ferber, S.L. Vagón de descarga para colocación de raíles de vías ferreas
CN106544932A (zh) * 2016-11-02 2017-03-29 中车沈阳机车车辆有限公司 用于运输钢轨的换轨车组
AT519220B1 (de) * 2016-11-04 2018-05-15 Plasser & Theurer Export Von Bahnbaumaschinen Gmbh Schienenfahrzeug mit Kranschienen für einen Portalkran
CN107326756A (zh) * 2017-09-01 2017-11-07 中铁十局集团第三工程有限公司 一种收轨吊车
CN110816563B (zh) * 2018-08-08 2021-02-02 中车沈阳机车车辆有限公司 防翻间隔装置、防翻车及长钢轨运输车组
CN109930440B (zh) * 2019-04-11 2021-02-26 中铁十一局集团第三工程有限公司 一种本邻线路铺轨设备及本邻线路铺轨施工方法
CN111254766B (zh) * 2020-02-06 2021-08-06 史交东 一种铁路轨道用钢轨铺设导向装置
EP3875685A1 (en) 2020-03-02 2021-09-08 Ingenieria y Servicios Ferroviarios S.A. Railway vehicle for transporting rails

Family Cites Families (13)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE253851C (bg) *
DE1208326B (de) * 1963-04-20 1966-01-05 Robel & Co G Auf- und Abladeeinrichtung fuer Schienen, insbesondere Langschienen
US3635164A (en) * 1969-12-29 1972-01-18 Robert W Patton Rail-transposing machine
US4099635A (en) * 1976-11-05 1978-07-11 Lucky Manufacturing Company Gondola car loader
DE2734748C3 (de) * 1977-08-02 1980-08-21 Georg Robel Gmbh & Co, 8000 Muenchen Fahrbare Einrichtung zum Transport sowie zum Auf- und Abladen von Schienen, insbesondere Langschienen
DE3117898A1 (de) * 1980-07-24 1982-03-04 Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft mbH, 1010 Wien Fahrbare anlage und verfahren zur gleisunterbau-sanierung
IT1179729B (it) * 1984-07-10 1987-09-16 Enrico Valditerra Convoglio per il rinnovamento di strade ferrate
IT1232099B (it) * 1989-05-23 1992-01-23 Valditerra S P A Procedimento per la saldatura continua di tronchi di rotaia, e rotabile attrezzato per la sua attuazione
AT400339B (de) * 1991-09-10 1995-12-27 Plasser Bahnbaumasch Franz Maschinenanordnung zur erneuerung eines gleises
DE4312964A1 (de) * 1993-04-21 1994-10-27 Robel Georg Gmbh & Co Schienenverladezug zum Transport sowie zum Auf-und Abladen von Langschienen
AT406493B (de) * 1993-09-17 2000-05-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Gleisbaumaschine zur durchführung von gleisarbeiten
AT406970B (de) * 1993-09-17 2000-11-27 Plasser Bahnbaumasch Franz Maschine zur vorbereitung von schweissarbeiten auf einem gleis
US5664498A (en) * 1995-10-31 1997-09-09 Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft M.B.H. Track renewal machgine

Also Published As

Publication number Publication date
CA2180394C (en) 2007-05-15
BG100694A (bg) 1997-05-30
DE59600421D1 (de) 1998-09-17
EP0752499A1 (de) 1997-01-08
CA2180394A1 (en) 1997-01-05
RU2123555C1 (ru) 1998-12-20
CZ285348B6 (cs) 1999-07-14
HRP960317B1 (en) 1999-06-30
EP0752499B1 (de) 1998-08-12
PL315090A1 (en) 1997-01-06
YU40196A (sh) 1998-08-14
HUP9601806A2 (hu) 1998-04-28
CN1102979C (zh) 2003-03-12
CN1146516A (zh) 1997-04-02
HUP9601806A3 (en) 1999-11-29
YU48757B (sh) 1999-09-27
SK88396A3 (en) 1997-01-08
JPH09105104A (ja) 1997-04-22
HU217856B (hu) 2000-04-28
HU9601806D0 (en) 1996-08-28
HRP960317A2 (en) 1997-08-31
ES2122746T3 (es) 1998-12-16
CZ186496A3 (en) 1997-01-15
RO116974B1 (ro) 2001-08-30
US5762464A (en) 1998-06-09
ATE169704T1 (de) 1998-08-15
DK0752499T3 (da) 1998-11-16
DE19524285A1 (de) 1997-01-09
JP3746105B2 (ja) 2006-02-15
PL181163B1 (pl) 2001-06-29

Similar Documents

Publication Publication Date Title
BG62262B1 (bg) Товарен вагон за релси
SU969171A3 (ru) Машина дл замены звеньев железнодорожного пути
RU2393967C9 (ru) Система перевалки грузов и пригодный для этого железнодорожный вагон
JP3670711B2 (ja) 軌框輸送装置
CZ322597A3 (cs) Nákladní vůz na sypký materiál
EP1531135B1 (de) Schienengeführtes Transportsystem für Container
CZ281767B6 (cs) Stroj k provádění prací při stavbě koleje
JPH04274962A (ja) バラスト用の積込み車両
JPH0778321B2 (ja) 軌道盤を取上げ又は敷設しかつ運搬する機械
US5609106A (en) Track laying machine for renewing rails
CN113370727A (zh) 一种新能源双走行系统轨道运输设备及使用方法
CH615969A5 (en) Movable machine arrangement for transporting bulk material
CZ292926B6 (cs) Železniční nákladní vůz
RU2117721C1 (ru) Машина для укладки рельсового пути
DE4402905C2 (de) Kran, insbesondere gleisgebundener Mobilkran
CZ273487A3 (en) Mobile device for removing or lying, as well as transport of track panels
US4234287A (en) Load handling railroad vehicle
CA2103613C (en) Continuously mobile track tamping machine
CZ287131B6 (en) Railway wagon
US4397601A (en) Convertible rail-highway vehicle
US1437965A (en) Fkeight-tkansfekring mechanism
JPH01317869A (ja) 鉄道貨車の荷下ろし装置
CZ284898A3 (cs) Železniční článkový vůz pro kombinovaný nákladní provoz, zejména silničních vozidel
RU2028406C1 (ru) Устройство для погрузки, транспортировки и укладки элементов верхнего строения пути
KR20100050275A (ko) 버킷 회전형 2중 모드 트레일러 수송시스템