CZ281767B6 - Stroj k provádění prací při stavbě koleje - Google Patents

Stroj k provádění prací při stavbě koleje Download PDF

Info

Publication number
CZ281767B6
CZ281767B6 CZ953503A CZ350395A CZ281767B6 CZ 281767 B6 CZ281767 B6 CZ 281767B6 CZ 953503 A CZ953503 A CZ 953503A CZ 350395 A CZ350395 A CZ 350395A CZ 281767 B6 CZ281767 B6 CZ 281767B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
machine
frame
working section
bogies
longitudinal
Prior art date
Application number
CZ953503A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ350395A3 (en
Inventor
Josef Ing. Theurer
Herbert Wörgötter
Original Assignee
Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft M. B. H.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft M. B. H. filed Critical Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft M. B. H.
Publication of CZ350395A3 publication Critical patent/CZ350395A3/cs
Publication of CZ281767B6 publication Critical patent/CZ281767B6/cs

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B29/00Laying, rebuilding, or taking-up tracks; Tools or machines therefor

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Machines For Laying And Maintaining Railways (AREA)
  • Automobile Manufacture Line, Endless Track Vehicle, Trailer (AREA)
  • Catching Or Destruction (AREA)
  • Platform Screen Doors And Railroad Systems (AREA)
  • Body Structure For Vehicles (AREA)

Abstract

Stroj (1) má strojový rám (3), uložený na podvozcích (2), který má mezi dvěma podvozky (2) první pracovní úsek (9) a na něj v podélném směru stroje (1) bezprostředně navazující druhý pracovní úsek (10). Na strojovém rámu (3) jsou v podélném směru strojového rámu (3) uspořádány pojízdné kolejničky (15) pro pojíždění přepravního ústrojí (18), které je samostatně pojízdné. Strojový rám (3) v prvním pracovním úseku (9) sestává v podstatě ze dvou navzájem rovnoběžných a v podélném směru stroje (1) upravených, v příčném směru stroje (1) ve vzájemném odstupu uspořádaných rámových podélníků (13), které jsou v oblasti mezi podvozky (2) navzájem spojeny jen prostřednictvím nad pojízdnými kolejničkami (15) upraveného příčného spoje (14). Přepravní ústrojí(18) je vytvořeno pojízdné z druhého pracovního úseku (10) pod příčným spojem (14) do prvního pracovního úseku (9).ŕ

Description

Oblast techniky
Vynález se týká stroje k provádění prací při stavbě koleje se strojovým rámem, uloženým na podvozcích, který má mezi dvěma podvozky první pracovní úsek a na něj v podélném směru stroje bezprostředně navazující druhý pracovní úsek, a s pojízdnými kolejničkami, uspořádanými na strojovém rámu v podélném směru strojového rámu pro pojíždění přepravního ústrojí, které je samostatně pojízdné prostřednictvím pohonu.
Dosavadní stav techniky
Z US 5,193,461 je již známý takový stroj pro stavbu koleje, který slouží pro výměnu pražců koleje a který je opatřen strojovým rámem, pojízdným prostřednictvím podvozků. Tento strojový rám je rozčleněn do dvou za sebou upravených pracovních úseků, z nichž první je upraven mezi oběma podvozky. K tomuto úseku je v jeho horní oblasti přiřazen otvor strojového rámu. Bezprostředné na něj navazující druhý pracovní úsek je opatřen pojízdnými kolejničkami, na kterých je upraveno přepravní ústrojí v podobě jeřábu pražců, který je samostatné pojízdný v podélném směru stroje. Pojízdné kolejničky jsou dále upraveny po přepravním voze pražců, který je připojen ke stroji a na kterém jsou uloženy staré a nové pražce. Prostřednictvím jeřábu jsou tyto pražce dopravovány mezi vagonem a mezi prvním pracovním úsekem v obou směrech a jsou vedeny skrz otvor strojového rámu, pod kterým je upraveno ukládací ústrojí, přiřazené k ústrojí pro vyměňování pražců.
Z FR 2 378 898 je známý vůz pro ukládání, popřípadě odebíráni kolejových polí. Tento vůz má strojový rám, který je na koncových stranách uložen na podvozcích a na kterém je upravena v příčném směru vozu ve tvaru oblouku vytvořená nástavba. Ta přečnívá na obou podélných koncích přes odpovídající podvozek a je v horní koncové oblasti spojena s pojízdnými kolejničkami, upravenými v podélném směru vozu. Prostřednictvím sani, které jsou na těchto kolejničkách posuvně uloženy, jsou kolejová pole posuvná v podélném směru vozu po celé délce nástavby.
Podstata vynálezu
Vynález si klade za úkol vytvořit stroj v úvodu uvedeného druhu, který by byl zvláště vhodný pro nasazeni k prováděni prací při stavbě koleje v oblasti výhybek a křižovatek.
Vytčený úkol se řeší strojem uvedeného druhu, jehož podstata podle vynálezu spočívá v tom, že strojový rám v prvním pracovním úseku sestává v podstatě ze dvou navzájem rovnoběžných a v podélném směru stroje upravených, v příčném směru stroje ve vzájemném odstupu uspořádaných rámových podélníkú, které jsou v oblasti mezi podvozky navzájem spojeny jen prostřednictvím nad pojízdnými kolejničkami upraveného příčného spoje, a že přepravní ústrojí je vytvořeno pojízdné z druhého pracovního úseku pod příčným spojem dopravního pracovního úseku.
Prostřednictvím takto vytvořeného stroje pro stavbu koleje
-1CZ 281767 B6 je nyní výhodným způsobem možné v průběhu pracovního procesu manipulovat, a to zcela bez problémů, také s neskladnými, popřípadě nadrozměrnými kolejovými elementy, které jsou potřebné při stavbě a přestavbě výhybek a podobně. Takové elementy mohou být přiváděny prostřednictvím přepravního ústrojí, například z připojeného nákladního vozu, a prostřednictvím pojízdných kolejniček mohou být přepravovány až přímo na místo zástavby, které je upraveno pod prvním pracovním úsekem. Následné manévrování kolejových elementů do požadované přesné polohy se zvláště jednoduše uskutečňuje prostřednictvím speciálního vytvoření strojového rámu, protože v jeho spodní oblasti nemají rámové podélníky žádné příčné spojeni a tak není volnost pohybu jakož s výhodou také volný výhled na stanoviště pod pojízdnými kolejničkami ničím omezen. Nad pojízdnými kolejničkami uspořádané příčné spojení však navzdory tomuto optimálnímu volnému prostoru zabezpečuje, že zůstane zachována potřebná tuhost strojového rámu ve zkrutu také tehdy, když je první pracovní úsek prostřednictvím značného distancování podvozků od sebe rozšířen na maximální hodnotu.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález je v dalším podrobněji vysvětlen na příkladech provedeni ve spojeni s připojenými výkresy, kde na obr. 1 a 2 je znázorněn bokorys stroje k provádění prací při stavbě koleje, který je z prostorových důvodů znázorněn ve dvou částech, na obr. 3 je ve větším měřítku znázorněn řez rovinou podle čáry III ve směru šipky na obr. 1 a na obr. 4, 5 a 6 je znázorněn schematický bokorys stroje podle vynálezu, který obsahuje zařízení k provádění prací při stavbě koleje.
Příklady provedeni vynálezu
Na obr. 1 a 2, popřípadě obr. 3 znázorněný stroj 1 má na podvozcích 2 uložený strojový rám 3. a je pro provádění prací při stavbě koleje pojízdný na koleji 4. Jeden konec strojového rámu 2 je spojen s hnacím vozidlem 5, na kterém je upraven centrální energetický zdroj 6 pro zásobování energií všech pohonů stroje 1.
Strojový rám 3 je na podkladě své velké délky rozdělen do dvou v podélném směru stroje 1 za sebou uspořádaných a kloubově navzájem spojených rámových částí 7, 8. Ta rámová část 7, která přímo sousedí s hnacím vozidlem 5, vytváří v oblasti upravené mezi dvěma podvozky 2 první pracovní úsek 9, zatímco v podélném sméru stroje 1 bezprostředně na něj navazující a v rámové části 8 upravená oblast je definována jako druhý pracovní úsek 10. Rámová část 8 je u znázorněného příkladu provedení vytvořena jako na dvou samostatných podvozcích 2 uložený plošinový vůz 11, který je prostřednictvím spřáhla 12 uvolnitelně spojen se sousedící rámovou částí 7.
Rámová část 7 strojového rámu 2/ která vytváří první pracovní úsek 9, sestává v podstatě ze dvou navzájem rovnoběžně v podélném sméru stroje 1 upravených rámových podélniků 12, které jsou v příčném směru stroje 1 uspořádány ve vzájemném odstupu a které jsou v oblasti prvního pracovního úseku 9 vyklenuty směrem vzhůru. Jak je to patrno zejména z obr. 3, jsou oba tyto rámové podélníky 13 v této oblasti, která je upravena mezi podvozky 2, navzájem spojeny výlučně prostřednictvím příčného spoje 14,
-2CZ 281767 B6 který je upraven v horní koncové oblasti rámových podélníků 13. Na tom konci strojového rámu 3, který je dále vzdálen od druhého pracovního úseku 10, je uspořádána pracovní kabina 26, která je opatřena přístupem 27 k pracovní oblasti, popřípadě ke koleji 4, který je upraven mezi oběma rámovými podélniky 13.
Strojový rám 2 má dále dvojici pojízdných kolejniček 15. které jsou upraveny v podélném směru stroje 1 přes první pracovní úsek 9 a druhý pracovní úsek 10 a které jsou uspořádány v rovině 16. upravené bezprostředné nad podvozky 2, přičemž tato rovina 16 je shodná s ložnou plochou 17 plošinového vozu 11 a pojízdné kolejničky 15 jsou v oblasti druhého pracovního úseku 10 uloženy na ložné ploše 17. V oblasti prvního pracovního úseku 9, popřípadě vyklenuté rámové části 7 jsou kolejničky 15 spojeny prostřednictvím svislých podpěr s rámovými podélniky 13., přičemž tyto svislé podpěry 29 jsou v podélném směru stroje 1 uspořádány distancované v pravidelných odstupech. Vodorovné distancováni obou pojízdných kolejniček 15 zhruba odpovídá vzájemného odstupu obou rámových podélníků 13., jak je to patrno z obr. 3.
Na pojízdných kolejničkách 15 je uloženo samostatné pojízdné přepravní ústrojí 18, které je opatřeno pohonem 51 a prostřednictvím něj je pojízdné pod příčným spojem 14 rámových podélníků 13. upraveným nad pojízdnými kolejničkami 15, z druhého pracovního úseku 10 do prvního pracovního úseku 9. Přepravní ústroji 18 je vytvořeno jako portálový jeřáb 19, který má kolejnicové podvozky 20 a na každém podélném konci 23 vždy jednu trakční kabinu 21, ve kterých je uspořádáno vždy jedno centrální ovládací ústroji 22. Dále je přepravní ústrojí 18 opatřeno dvěma uchopovacími ústrojími 24., která v podélném směru stroje 1 přečnívají vždy přes jeden podélný konec 23 portálového jeřábu 19, která jsou výškově a bočné přestavitelná prostřednictvím pohonů 25 a která jsou upravena pro zachycování a přepravu kolejových částí. Alternativně by samozřejmé bylo také možné upevnit pojízdné kolejničky 15 například na spodní straně příčného spoje 14 a zajistit pojíždění přepravního ústrojí 18 na pojízdných kolejničkách 15 v závěsu.
Z obr. 3 je patrno, že přepravovanou kolejnicovou část 52 výhybkového úseku lze uložit mezi spodní stranu trakční kabiny 21 a mezi rovinu pojízdných kolejniček 15. Pro zjednodušení nejsou uchopovací ústroji 24 unášející pojízdné kolejničky znázorněna.
Při pracovním nasazení popojede stroj 1 prostřednictvím hnacího vozidla 5 k místu stavby koleje a umístí se tak, aby první pracovní úsek 9 strojového rámu 3. byl nad opracovávaným místem v koleji 4. Na podkladě prakticky po celé délce stroje 1 pojízdného portálového jeřábu 19 se kolejnicové části 52., které se vyměňuji, popřípadě jsou potřebné pro zástavbu do koleje £, přepravuji sem a tam mezi prvním pracovním úsekem 9 a mezi plošinovým vozem 11 druhého pracovního úseku 10., který slouží pro ukládáni materiálu. Na podkladě tunelového vytvoření rámové části 7 nad pojízdnými kolejničkami 15, která vytváří první pracovní úsek 9, může portálový jeřáb 19 neomezeně pojíždět po celé pracovní oblasti, přičemž uchopovací ústrojí 24 jsou současně jak ve směru dolů, tak také v úrovni koleje £ bočné neomezeně výkyvné a tak je lze různě využit. Prostřednictvím přístupu 27 k pracovní kabině
-3CZ 281767 B6 může pracovní personál přinést na pracoviště další nástroje atd. Je však také možné v této oblasti uspořádat výškově a bočně přestavítělně pracovní agregát, jako například kolejnicovou svařovací jednotku 28., která je znázorněna čerchovanými čarami, a uvést ji do nasazení ve spojení s přepravním ústrojím 18. Zvláštní výhodu má ta skutečnost, že při celkové manipulaci s odváděnými, popřípadě s vestavovanými součástmi koleje 4 nemusí být překročen průjezdný profil.
Na obr. 4 až 6 je schematicky znázorněno zařízení 30 pro provádění různých kolejových stavebních prací, které je pojízdné po koleji 4 v pracovním sméru, znázorněném šipkou 31. Speciálně pro rychlou obnovu kolejnicových úseků vytvořené zařízení 30 sestává z více, v podélném směru koleje 4 za sebou uspořádaných a vždy na podkladě vlastního trakčního pohonu 32 samostatně pojízdných vozů a ze stroje 1 včetně hnacího vozidla 5, které již byly popsány na obr. 1 až 3.
V pracovním směru na předním konci zařízení 30., jak je to patrno z obr. 4, je upraven nakládací vůz 33 , který je na svém zadním konci opatřen vzhůru vykývnutelnou nakládací rampou 34. Prostřednictvím ní je možné ukládat různé pracovní stroje, které jsou přepravovány na nakládacím voze 33 a které mají kladky s okolky na kolej 4, a to například vytahovák 35 kolejnicových hřebů, snímač 36 pražcových kotev, odstraňovač 37 podkladnic, kolejnicovou oddělovací brusku 38 a kolejnicovou brusku 39 stojin. Za nakládacím vozem 33 následuje již popsaný stroj 1 s plošinovým vozem 11 a s přepravním ústrojím 18., uloženým na pojízdných kolejničkách 15, jak je to patrno z obr. 5.
Na stroj 1 navazuje v pracovním sméru nezávisle pojízdná svářečka 40 s výškové přestavitelným svařovacím agregátem 41, jak je to patrno z obr. 6, za kterou je zařazeno vozidlo 42, na kterém je upraveno ústroji 43 pro tažení kolejnic, pro jejich polohování upravený jeřábový výložník 44 a kolejnicový hlavový brousicí agregát 45. Závěr zařízení 30 vytváří další nakládací vůz 46 s nakládací rampou 47, na kterém jsou opět přepravovány kladkami s okolky vybavené jednotlivé stroje, jako například kolejnicový hřebový stroj 48, zástavbový stroj 49 pražcových kotev a zástavbový stroj 50 podkladnic.
Tímto zařízením 30 lze v pracovním nasazení provést všechny práce, které jsou potřebné v rámci výměny kolejnicových částí.

Claims (8)

PATENTOVÉ NÁROKY
1. Stroj k prováděni prací při stavbě koleje se strojovým rámem, uloženým na podvozcích, který má mezi dvěma podvozky první pracovní úsek a na něj v podélném směru stroje bezprostředné navazující druhý pracovní úsek, a s pojízdnými kolejničkami, uspořádanými na strojovém rámu v podélném sméru strojového rámu pro pojíždění přepravního ústroji, které je samostatné pojízdné prostřednictvím pohonu, vyznačující se tím, že strojový rám (3) v prvním pracovním úseku (9) ses
-4CZ 281767 B6 tává v podstatě ze dvou navzájem rovnoběžných v podélném směru stroje (1) upravených a v příčném směru stroje (1) ve vzájemném odstupu uspořádaných rámových podélníků (13), které jsou v oblasti mezi podvozky (2) navzájem spojeny jen prostřednictvím nad pojízdnými kolejničkami (15) upraveného příčného spoje (14), a že přepravní ústrojí (18) je vytvořeno pojízdné z druhého pracovního úseku (10) pod příčným spojem (14) do prvního pracovního úseku (9).
2. Stroj podle nároku 1, vyznačující se tím, že oba rámové podélníky (13) v prvním pracovním úseku (9) jsou vyklenuty směrem vzhůru a příčné spojení (14) je upraveno v horní koncové oblasti rámových podélníků (13).
3. Stroj podle jednoho z nároků 1 nebo 2, vyznačující se tím, že pojízdné kolejničky (15) jsou jak v prvním pracovním úseku (9), tak i ve druhém pracovním úseku (10) uspořádány v rovině (16) upravené bezprostředné nad podvozky (2).
4. Stroj podle jednoho z nároků 1, 2 nebo 3, vyznačující se tím, že přepravní ústrojí (18) je vytvořeno jako portálový jeřáb (19) s trakční kabinou (21), který je opatřen kolejnicovými podvozky (20) a uchopovacími ústrojími (24) pro uchopování a přepravu částí koleje (4).
5. Stroj podle nároku 4, vyznačující se tím, že na každém podélném konci (23) přepravního ústrojí (18) je upravena trakční kabina (21) s centrálním ovládacím ústrojím (22) a vždy jedno, v podélném směru stroje (1) přes podélný konec (23) přečnívající, prostřednictvím pohonů (25) výškové a bočně přestavitelné uchopovací ústrojí (24).
6. Stroj podle jednoho z nároků 1 až 5, vyznačující se tím, že na od druhého pracovního úseku (10) dále vzdáleném konci strojového rámu (3) je upravena pracovní kabina (26) s přístupem (27), upraveným mezi oběma rámovými podélníky (13).
7.
podle tím,
Stroj s e dělném směru ných úsek jednoho z nároků 1 až 6, v y z že strojový rám (3) je vytvořen za sebou uspořádaných, kloubové rámových částí (7, 8), které vytvářejí (9) a druhý pracovní úsek (10).
načuj ící ze dvou, v ponavzájem spojeprvni pracovní
8. Stroj podle nároku 7, vyznačující se tím, že druhý pracovní úsek (10) vytvářející rámová část (8) je vytvořena jako na dvou podvozcích (2) uložený plošinový vůz (11) a je prostřednictvím spřáhla (12) uvolnitelné spojena s rámovou částí (7), vytvářející první pracovní úsek (9).
CZ953503A 1995-01-03 1995-12-29 Stroj k provádění prací při stavbě koleje CZ281767B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT895 1995-01-03

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ350395A3 CZ350395A3 (en) 1996-08-14
CZ281767B6 true CZ281767B6 (cs) 1997-01-15

Family

ID=3479143

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ953503A CZ281767B6 (cs) 1995-01-03 1995-12-29 Stroj k provádění prací při stavbě koleje

Country Status (10)

Country Link
US (1) US5590601A (cs)
EP (1) EP0721026B1 (cs)
AT (1) ATE197179T1 (cs)
AU (1) AU706712B2 (cs)
CA (1) CA2166438C (cs)
CZ (1) CZ281767B6 (cs)
DE (1) DE59508811D1 (cs)
DK (1) DK0721026T3 (cs)
FI (1) FI118974B (cs)
RU (1) RU2105835C1 (cs)

Families Citing this family (25)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP1799909B1 (en) * 2004-08-20 2016-03-09 Loram Maintenance Of Way, Inc. Long rail pick-up and delivery system
CN100591563C (zh) * 2006-03-09 2010-02-24 襄樊金鹰轨道车辆有限责任公司 一种铁路隧道双动力作业车
DE102010022679A1 (de) 2010-06-04 2011-12-08 Robel Bahnbaumaschinen Gmbh Fahrzeugkombination zum Transport von Schienen
US9121140B2 (en) * 2011-02-09 2015-09-01 Robert B. Conner, Jr. Low profile material handling system
CN103015277A (zh) * 2012-12-21 2013-04-03 中铁科工集团有限公司 一种长钢轨铺轨机组
MX365543B (es) 2013-02-06 2019-06-06 Herzog Railroad Services Inc Maquina de carga y descarga de rieles.
AT515547B1 (de) * 2014-06-24 2015-10-15 Plasser & Theurer Export Von Bahnbaumaschinen Gmbh Verfahren zur Erneuerung eines Gleises
CN104179097B (zh) * 2014-09-04 2016-04-06 昆明学院 一种提轨转枕机
CN104164807A (zh) * 2014-09-04 2014-11-26 昆明学院 一种提轨换枕机
CN104195904B (zh) * 2014-09-04 2016-02-10 昆明学院 一种机械化换枕机
CN104195894B (zh) * 2014-09-04 2016-02-10 昆明学院 一种轨枕间振动旋挖快速排石机
CN104195903B (zh) * 2014-09-04 2016-09-14 昆明学院 一种轨枕吊运装置
CN104195896B (zh) * 2014-09-04 2016-04-06 昆明学院 一种轨枕间振动旋挖排石装置
CN104164808B (zh) * 2014-09-04 2016-05-25 昆明学院 一种更换轨枕装置
CN106192625B (zh) * 2016-08-29 2018-04-06 中铁七局集团第一工程有限公司 一种铁路道岔铺设机组
CN106351078A (zh) * 2016-08-30 2017-01-25 吉林大学 一种具有串联平行四杆机构之换枕机
CN106223140A (zh) * 2016-08-30 2016-12-14 吉林大学 一种更换轨枕的自动化装置
CN106283979A (zh) * 2016-08-30 2017-01-04 吉林大学 一种具有捣实平碴功能之自动化换枕机械
CN106320105A (zh) * 2016-08-30 2017-01-11 吉林大学 具有枕端清石装置之换枕机
CN106283980A (zh) * 2016-08-30 2017-01-04 吉林大学 具有四螺母同步装拆功能之轨枕更换装置
CN106351079A (zh) * 2016-08-30 2017-01-25 吉林大学 具有转枕及推拉轨枕集成装置之更换轨枕机
CN106337330A (zh) * 2016-08-30 2017-01-18 吉林大学 一种自动化之轨枕快速吊运装置
CN106351087A (zh) * 2016-08-30 2017-01-25 吉林大学 一种自动化更换轨枕机械
CN106400623A (zh) * 2016-09-13 2017-02-15 吉林大学 一种自动化提轨换枕装置
RU191642U1 (ru) * 2019-05-29 2019-08-14 Открытое Акционерное Общество "Российские Железные Дороги" Навесное устройство на землеройно-транспортную технику, предназначенное для изгиба рельсового звена при укладке железнодорожного пути

Family Cites Families (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE416083C (de) * 1923-11-27 1925-07-08 Polensky & Zoellner Vorrichtung zum Ein- und Ausbau von Gleisbruecken
DE444975C (de) * 1923-12-03 1927-06-01 Arthur White Bretland Aus Auslegerwagen und Wagen mit einem auf an den Wagenaussenseiten liegenden Schienen laufenden Torkran zusammengesetzter Arbeitszug zum Verlegen und Auswechseln von Eisenbahngleisen
FR2378898A1 (fr) 1977-01-28 1978-08-25 Secmafer Sa Procede de depose des voies ferrees et wagon-grue pour sa mise en oeuvre
DE3117898A1 (de) * 1980-07-24 1982-03-04 Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft mbH, 1010 Wien Fahrbare anlage und verfahren zur gleisunterbau-sanierung
IT1232099B (it) * 1989-05-23 1992-01-23 Valditerra S P A Procedimento per la saldatura continua di tronchi di rotaia, e rotabile attrezzato per la sua attuazione
AT400729B (de) 1990-08-24 1996-03-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Maschine zum austauschen der schwellen eines gleises
AT400339B (de) * 1991-09-10 1995-12-27 Plasser Bahnbaumasch Franz Maschinenanordnung zur erneuerung eines gleises
AT406970B (de) * 1993-09-17 2000-11-27 Plasser Bahnbaumasch Franz Maschine zur vorbereitung von schweissarbeiten auf einem gleis

Also Published As

Publication number Publication date
FI960009A0 (fi) 1996-01-02
EP0721026B1 (de) 2000-10-25
ATE197179T1 (de) 2000-11-15
FI118974B (fi) 2008-05-30
US5590601A (en) 1997-01-07
EP0721026A1 (de) 1996-07-10
AU706712B2 (en) 1999-06-24
RU2105835C1 (ru) 1998-02-27
AU4078696A (en) 1996-07-11
FI960009A (fi) 1996-07-04
CZ350395A3 (en) 1996-08-14
DE59508811D1 (de) 2000-11-30
DK0721026T3 (da) 2000-11-27
CA2166438C (en) 2005-11-29
CA2166438A1 (en) 1996-07-04

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ281767B6 (cs) Stroj k provádění prací při stavbě koleje
US4249467A (en) Mobile apparatus for receiving and laying as assembled track switch or crossing section
JP3142688B2 (ja) 鉄道用の軌道更新・敷設機
FI79876B (fi) Verktygsanordning foer understoppning, nivellering och sidoriktning.
CZ285348B6 (cs) Kolejnicový nákladní vůz
PL176099B1 (pl) Urządzenie do transportu przęseł torowych
CA1077345A (en) Track laying train
CZ278534B6 (en) Process of renewing track and a machinery for making the same
AU672726B2 (en) Track-laying machine for renewing rails
HU177489B (en) Moving apparatus for continuous changing respectively improving track consists of rails and sleepers
US5511484A (en) Track working machine
SK278975B6 (sk) Spojito pojazdný podbíjací, nivelačný a urovnávací
AU617191B2 (en) A travelling on-track machine arrangement for placing and removing sleepers
JPH0778321B2 (ja) 軌道盤を取上げ又は敷設しかつ運搬する機械
GB1586016A (en) Travelling machine for taking up and/or laying track panels
AU709022B2 (en) A machine for laying a track
CZ280313B6 (cs) Pojízdné zařízení pro snímání nebo pokládání, jakož i pro přepravu kolejových polí
RU2082847C1 (ru) Шпалоподбивочная машина и способ подбивки рельсового пути
JPH09165706A (ja) 古い線路を撤去し且つ新しい線路を敷設する機械
CZ287120B6 (en) Track building machine for excavation of ballast bed material
CA2103613C (en) Continuously mobile track tamping machine

Legal Events

Date Code Title Description
IF00 In force as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20131229