PL181163B1 - Wagon załadowczy do szyn - Google Patents

Wagon załadowczy do szyn

Info

Publication number
PL181163B1
PL181163B1 PL96315090A PL31509096A PL181163B1 PL 181163 B1 PL181163 B1 PL 181163B1 PL 96315090 A PL96315090 A PL 96315090A PL 31509096 A PL31509096 A PL 31509096A PL 181163 B1 PL181163 B1 PL 181163B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
wagon
frame
rails
car
loading
Prior art date
Application number
PL96315090A
Other languages
English (en)
Other versions
PL315090A1 (en
Inventor
Josef Hertelendi
Original Assignee
Robel Georg Gmbh & Co
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Robel Georg Gmbh & Co filed Critical Robel Georg Gmbh & Co
Publication of PL315090A1 publication Critical patent/PL315090A1/xx
Publication of PL181163B1 publication Critical patent/PL181163B1/pl

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B29/00Laying, rebuilding, or taking-up tracks; Tools or machines therefor
    • E01B29/16Transporting, laying, removing, or replacing rails; Moving rails placed on sleepers in the track
    • E01B29/17Lengths of rails assembled into strings, e.g. welded together

Landscapes

  • Architecture (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Machines For Laying And Maintaining Railways (AREA)
  • Fittings On The Vehicle Exterior For Carrying Loads, And Devices For Holding Or Mounting Articles (AREA)
  • Jib Cranes (AREA)
  • Loading Or Unloading Of Vehicles (AREA)
  • Handcart (AREA)
  • Carriers, Traveling Bodies, And Overhead Traveling Cranes (AREA)
  • Automobile Manufacture Line, Endless Track Vehicle, Trailer (AREA)
  • Train Traffic Observation, Control, And Security (AREA)
  • Warehouses Or Storage Devices (AREA)
  • Types And Forms Of Lifts (AREA)
  • Road Paving Machines (AREA)
  • Forklifts And Lifting Vehicles (AREA)
  • Chain Conveyers (AREA)
  • Braking Arrangements (AREA)
  • Basic Packing Technique (AREA)

Abstract

1. Wagon zaladowczy do szyn, zwlasz- cza do zaladunku, wyladunku i transportu dlugich szyn, zaopatrzony w rame umiesz- czona na szynowym podwoziu oraz w pro- wadnicze rolki oddalone od siebie wzajem- nie w kierunku wzdluznym wagonu, prze- znaczone do przemieszczania dlugich szyn pomiedzy poziomem toru a poziomem za- ladowczym znajdujacym sie nad rama wa- gonu, przy czym do ramy wagonu sa zamo- cowane szyny urzadzenia dzwigowego od- legle od siebie wzajemnie w kierunku po- przecznym wagonu i przebiegajace wzdluz wagonu, znamienny tym, ze rama (4) wa- gonu zawiera co najmniej jedna przepusto- wa wneke (16) dla szyn (17), przy czym wneka ta wyposazona w prowadnicze rolki (20) jest umieszczona pomiedzy jezdnymi podwoziami szynowymi (3). F ig . 1 (51) IntCl7 B61D 15/00 E01B 29/16 PL PL PL PL PL PL

Description

Z niemieckich opisów patentowych nr 12 08 326 B lub 27 34 748 znane są już pociągi do transportu szyn zestawione z pewnej liczby wagonów do transportu oraz załadunku i wyładunku szyn, wzajemnie ze sobą sprzężonych. Do składowania i transportu długich szyn znane są odpowiednie podpory zamocowane do ramy i wzajemnie oddalone w kierunku wzdłużnym wagonu lub pociągu, przy czym te podpory są wyposażone w rolki umieszczone jedna za drugą w kierunku poprzecznym wagonu. Na swoim czołowym miejscu, wagon znajdujący się na końcu pociągu w strefie załadowczej szyn, ma rolki prowadnicze przeznaczone do stabilizacji położenia jak również do realizacji czynności załadunkowych i rozładunkowych długich szyn. Wspomniane rolki prowadnicze są na stałe połączone z ramą wagonu, zapewniając rozładowanym długim szynom stałe położenie w stosunku do osi wzdłużnej toru. Ponadto, wagony te są zaopatrzone w szyny dla odpowiedniego dźwigu, zapewniającego możliwość przesuwania się przy przeładunku szyn, przy czym szyny dźwigowe biegną w kierunku wzdłużnym wagonu a zwłaszcza w obszarze każdej jego strony wzdłużnej.
Zadaniem niniejszego wynalazku jest opracowanie wagonu do transportu, typu opisanego poprzednio, który upraszczałby wykonywanie czynności związanych z załadunkiem lub rozładunkiem długich szyn.
Zadanie to zgodnie z wynalazkiem zostało wykonana w ten sposób, że w wagonie załadowczym dla szyn typu przedstawionego na wstępie, jego rama jest wyposażona w co najmniej jedną przepustową wnękę dla szyn, przy czym wnęka ta wyposażona w prowadnicze rolki, jest umieszczona pomiędzy jezdnymi podwoziami szynowymi.
Dzięki wnęce usytuowanej pomiędzy jezdnymi podwoziami szynowymi uzyskuje się możliwość bezpiecznego przemieszczania szyn we względnie szerokim zakresie poprzecznie do toru. Można dlatego długie szyny układać dowolnie wewnątrz lub także poza szynami toru jezdnego, w zależności od różnych przepisów lub warunków roboczych. Ponieważ rolki prowadnicze znajdują się wewnątrz wnęki, istnieje możliwość szybkiej realizacji robót, przy uniknięciu czasochłonnych prac związanych z przezbrajaniem.
Zgodnie z wynalazkiem, wagon może mieć też dwie wnęki sąsiadujące ze sobą wzdłuż ramy wykonanej w postaci jednej lub dwóch belek, co ma tę zaletę, że długie szyny można układać lub przemieszczać bez trudności nawet w przypadku ułożenia szyn w znacznej odległości od linii środkowej w obrębie końcówek podkładu kolejowego. Dodatkową zaletą wynikającą z tego tytułu jest uzyskanie możliwości niczym niezakłóconego układania długich szyn, w szczególności pomiędzy szynami toru po którym odbywa się jazda.
Wynalazek przewiduje również, że wnęka jest umieszczona pomiędzy szynami dźwigu i jest ograniczona w kierunku wzdłużnym wagonu jezdnymi podwoziami szynowymi zamocowanymi na końcach ramy, co ma tę zaletę, że umożliwia bezproblemowe podawanie długich szyn z poziomu toru do wyżej położonego poziomu załadowczego lub odwrotnie, przy wyeliminowaniu plastycznej deformacji takich długich szyn.
Dalsze korzystne cechy wynalazku wynikają z przyporządkowania wnęce, prowadniczych rolek osadzonych na wysięgnikach przegubowo, przestawnie pionowo i poziomo. Zaletą takiej konstrukcji jest możliwość układania długich szyn poprzez zdalne sterowanie na żądanym odcinku toru, przy czym przez umieszczenie kabiny operatorskiej na końcu ramy wagonu, w oddaleniu od uniwersalnego przegubu, można bardzo dokładnie obserwować odbieranie lub układanie szyn. Dodatkową ważną cechą wynalazku jest to, że pomiędzy uniwersalnym przegubem ramion wysięgnika a sąsiadującym jezdnym podwoziem szynowym są zamocowane do ramy dodatkowe prowadnicze rolki. Dzięki takiemu rozwiązaniu w zakresie ramion wysięgnika, możliwe jest precyzyjne prowadzenie i odchylanie długich szyn nawet w przypadku umieszczenia ich w oddaleniu od linii środkowej przy końcówkach podkładu kolejowego.
Przedmiot wynalazku jest niżej szczegółowiej opisany według przykładów jego wykonania uwidocznionych na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia w widoku z boku wagon do transportu szyn z bramowym dźwigiem przesuwającym się w kierunku wzdłużnym wagonu, fig. 2 - przedstawia wagon do transportu szyn w widoku z góry według fig. 1, z dwoma
181 163 długimi szynami ładowanymi na jednej z wzdłużnych stron wagonu, fig. 3 - wagon do transportu szyn w powiększonym przekroju poprzecznym według strzałki III zaznaczonej na fig. 1, przy czym również jak na fig. 2 dla lepszego zobrazowania nie uwidoczniono bramowego dźwigu, oraz fig. 4 - przedstawia mocno uproszczony widok z góry innego przykładu wykonania wagonu załadowczego do szyn.
Wagon załadowczy 1 uwidoczniony na fig. 1 do 3 jest częścią składową pociągu do transportu i przeładunku szyn, składającego się z dodatkowego wagonu załadowczego 33, wagonów transportowych, jak również z lokomotywy nie pokazanej na rysunku. Wagon załadowczy 1 dla szyn może poruszać się po torze 2 i składa się zasadniczo z ramy 4 osadzonej na jezdnych podwoziach szynowych 3. Na każdym końcu ramy 4 jest przewidziane urządzenie sprzęgające 5, a na załadowczej końcówce 6 jest usytuowana robocza kabina 7 z centralnym urządzeniem sterującym 8. Wzdłuż bocznych części wagonu załadowczego 1 do ramy 4 są zamocowane szyny 9 dla dźwigu, które są wzajemnie oddalone od siebie w kierunku poprzecznym. Na załadowczej końcówce 6 wagonu są zamocowane do szyn 9 dźwigowe bufory 10. Na szynach 9 jest umieszczony przesuwnie bramowy dźwig 12 z kabiną operatora 39, uruchamiany za pomocą napędu 11, przy czym ten dźwig ma ramię wysięgnika 13 na którego końcu jest zainstalowany szynowy chwytak 14 widoczny na fig. 1.
Pomiędzy szynami 9 a usytuowaną w środku ramą 4 stanowiącą nośną belkę 15 rozciągającą się w kierunku wzdłużnym, są przewidziane pomiędzy jezdnymi podwoziami szynowymi 3 jedna lub dwie przepustowe wnęki 16 dla długich szyn 17, wzajemnie oddalone od siebie w kierunku wzdłużnym wagonu. Długie szyny 17 są najpierw umieszczane jedna koło drugiej na transportowych rolkach 35 w kanale 34 przebiegającym równolegle do toru 2. Kierujące zespoły 21 zaopatrzone w prowadnicze rolki 20 oddalone od siebie wzajemnie w kierunku wzdłużnym wagonu są usytuowane we wnękach 16 oraz są umieszczone pomiędzy poziomem załadowczym 18 utworzonym przez ramę 4 i poziomem toru 19 określonym przez szyny toru 2. Kierujące zespoły 21 znajdujące się bliżej załadowczej końcówki 6 wagonu, są odpowiednio rozmieszczone na ramieniu wysięgnika 22, który swoją drugostronna końcówką w stosunku do kierującego zespołu 21 jest przegubowo połączony z ramą 4 wagonu za pomocą uniwersalnego przegubu 23. Każdy z tych obydwóch kierujących zespołów 21 może być przestawiany w stosunku do ramienia wysięgnika 22 wokół osi 38 usytuowanej pionowo do ramienia wysięgnika, za pomocą napędu 24. Każde ramię wysięgnika 22 może być pionowo i poziomo przestawialne za pomocą napędów 25, 26 zamocowanych do nośnej wzdłużnej belki 15. Druga para kierujących zespołów 21 oddalona od załadowczej końcówki 6 jest przymocowana bezpośrednio do ramy 4 wagonu i znajduje się tuż poniżej załadowczego poziomu 18 pomiędzy uniwersalnym przegubem 23 i sąsiadującym jezdnym podwoziem szynowym 3. Energetyczny zespół 32 zasila energią różne napędy 24, 25, 26.
Jak to szczególnie wynika z fig. 3, prowadnicze rolki 20 składają się z czterech pionowych rolek 27, odległych od siebie wzajemnie w kierunku poprzecznym wagonu ułożyskowanych obrotowo wokół pionowej osi 28. Poniżej wspomnianych pionowych rolek 27 przewidziane są poziome rolki 29 określane również jako prowadnicze rolki 20, ułożyskowane obrotowo wokół poziomo usytuowanej osi 30. Dzięki takiemu rozmieszczeniu, zostały utworzone dwa prowadnicze kanały 31 umożliwiające zabezpieczone przed przechyłem prowadzenie dwóch jednocześnie długich szyn 17 oddalonych od siebie wzajemnie w kierunku poprzecznym wagonu.
W przypadku pobierania długich szyn 17, bramowy dźwig 12 jest przesuwany możliwie najbliżej do załadowczej końcówki 6. Następnie, końcówki długich szyn 17 umieszczone w kanale 34 są uchwycone za pomocą chwytaka 14. Przez uruchomienie przestawczych w pionie i poziomie napędów 25 26, następuje obniżenie prowadniczego zespołu 21 umieszczonego na ramieniu wysięgnika 22. Poprzez przejazd bramowego dźwigu 12 w kierunku przeciwnym do strzałki 37 uzyskuje się wprowadzenie długich szyn 17 do prowadniczych kanałów 31 kierującego zespołu 21. W końcu chwytak 14 ponownie zazębia się na końcach długich szyn 17 za kierującym zespołem 21 zamocowanym do ramienia wysięgnika 22.
181 163
Poprzez zadziałanie napędu 24 może ulec zmianie krzywa odchylenia długich szyn 17 i wspomaganie przebiegu nasuwania na drugi kierujący zespół 21. Po zwolnieniu chwytaka 14 z szyn, wagon załadowczy 1 lub pociąg do transportu szyn może być przesunięty w kierunku strzałki 37, dzięki czemu powoduje się automatyczne popychanie długich szyn 17 i przesunięcie na następne wagony transportowe, przy czym dalej długie szyny są prowadzone przez kierujące zespoły 21 i prowadzące urządzenia 36 umieszczone na dodatkowym załadowczym wagonie 33.
Wagon załadowczy 1 do szyn, oczywiście może być również zastosowany w odwrotnej kolejności do układania długich szyn 17 do kanału 34 lub obok przy torze 2.
Uwidoczniony na fig. 4 wagon załadowczy 1 dla uproszczenia zawiera te same numery odniesienia dla podobnych części składowych jak na fig. 1 do 3. Wagon ten ma pojedynczą przepustową wnękę 16 do przemieszczania obydwóch długich szyn 17. Wspomniana wnęka 16 jest umieszczona w środku wagonu i ograniczona dwoma wzdłużnymi belkami 15 ramy 4, które są wzajemnie odległe od siebie w kierunku poprzecznym wagonu i rozciągają się w jego kierunku wzdłużnym. Szyny 9 dla dźwigu, są również zamocowane do tych wzdłużnych belek.

Claims (9)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Wagon załadowczy do szyn, zwłaszcza do załadunku, wyładunku i transportu długich szyn, zaopatrzony w ramę umieszczoną na szynowym podwoziu oraz w prowadnicze rolki oddalone od siebie wzajemnie w kierunku wzdłużnym wagonu, przeznaczone do przemieszczania długich szyn pomiędzy poziomem toru a poziomem załadowczym znajdującym się nad ramą wagonu, przy czym do ramy wagonu są zamocowane szyny urządzenia dźwigowego odległe od siebie wzajemnie w kierunku poprzecznym wagonu i przebiegające wzdłuż wagonu, znamienny tym, że rama (4) wagonu zawiera co najmniej jedną przepustową wnękę (16) dla szyn (17), przy czym wnęka ta wyposażona w prowadnicze rolki (20) jest umieszczona pomiędzy jezdnymi podwoziami szynowymi (3).
  2. 2. Wagon według zastrz. 1, znamienny tym, że przewidziane są dwie wnęki (16) sąsiadujące ze sobą w kierunku poprzecznym wagonu, przy czym rama (4) jest umieszczona pomiędzy nimi w postaci wzdłużnej belki (15).
  3. 3. Wagon według zastrz. 1, znamienny tym, że wnęka (16) jest ograniczona przez dwie wzdłużne belki (15) ramy (4) wagonu, przy czym belki te są wzajemnie oddalone od siebie w kierunku poprzecznym wagonu i biegną w jego kierunku wzdłużnym.
  4. 4. Wagon według zastrz. 1 albo 2 albo 3, znamienny tym, że wnęka (16) umieszczona pomiędzy szynami (9) dźwigu, jest ograniczona w kierunku wzdłużnym wagonu jezdnymi podwoziami szynowymi (3) zamocowanymi na końcach ramy (4).
  5. 5. Wagon według zastrz. 1 albo 2, znamienny tym, że każdej wnęce (16) przyporządkowana jest prowadnicza rolka (20) połączona z ramieniem wysięgnika (22) biegnącym w kierunku wzdłużnym wagonu, przy czym ramię wysięgnika (22) jest połączone za pomocą uniwersalnego przegubu (23) z ramą (4) wagonu na przeciwległym końcu w stosunku do prowadniczej rolki (20).
  6. 6. Wagon według zastrz. 1 albo 5, znamienny tym, że prowadnicze rolki (20) są umieszczone w kierującym zespole (21), który jest przegubowo osadzony na ramieniu wysięgnika (22) i połączony z napędem (24).
  7. 7. Wagon według zastrz. 1 albo 5, znamienny tym, że każde ramie wysięgnika (22) jest połączone przestawialnie pionowo i poziomo za pomocą napędów (25, 26) zamocowanych w środkowej części nośnej wzdłużnej belki (15) ramy (4) wagonu.
  8. 8. Wagon według zastrz. 1 albo 2, znamienny tym, że na końcu ramy (4), oddalonym od uniwersalnego przegubu (23) ramienia wysięgnika (22) jest umieszczona robocza kabina (7) z centralnym urządzeniem sterującym (8).
  9. 9. Wagon według zastrz. 1 albo 5, znamienny tym, że między uniwersalnym przegubem (23) ramion wysięgnika (22) a sąsiadującym jezdnym podwoziem szynowym (3) są zamocowane do ramy (4) dodatkowe prowadnicze rolki (20).
    Wynalazek dotyczy wagonu załadowczego zwłaszcza do załadunku, wyładunku i transportu długich szyn. Wagon jest zaopatrzony w ramę umieszczoną na szynowym podwoziu, oraz w prowadnicze rolki oddalone od siebie wzajemnie w kierunku wzdłużnym wagonu przeznaczone do przemieszczania długich szyn pomiędzy poziomem toru a poziomem załadowczym znajdującym się nad ramą wagonu. Do ramy wagonu są zamocowane szyny urządzenia dźwigowego odległe od siebie wzajemnie w kierunku poprzecznym wagonu i przebiegające wzdłuż wagonu.
PL96315090A 1995-07-04 1996-07-01 Wagon załadowczy do szyn PL181163B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19524285A DE19524285A1 (de) 1995-07-04 1995-07-04 Schienenladewagen

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL315090A1 PL315090A1 (en) 1997-01-06
PL181163B1 true PL181163B1 (pl) 2001-06-29

Family

ID=7765949

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL96315090A PL181163B1 (pl) 1995-07-04 1996-07-01 Wagon załadowczy do szyn

Country Status (18)

Country Link
US (1) US5762464A (pl)
EP (1) EP0752499B1 (pl)
JP (1) JP3746105B2 (pl)
CN (1) CN1102979C (pl)
AT (1) ATE169704T1 (pl)
BG (1) BG62262B1 (pl)
CA (1) CA2180394C (pl)
CZ (1) CZ285348B6 (pl)
DE (2) DE19524285A1 (pl)
DK (1) DK0752499T3 (pl)
ES (1) ES2122746T3 (pl)
HR (1) HRP960317B1 (pl)
HU (1) HU217856B (pl)
PL (1) PL181163B1 (pl)
RO (1) RO116974B1 (pl)
RU (1) RU2123555C1 (pl)
SK (1) SK88396A3 (pl)
YU (1) YU48757B (pl)

Families Citing this family (28)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5921415A (en) * 1997-07-03 1999-07-13 Markelz; Paul H. Bridge erection system
DE19800218A1 (de) * 1998-01-06 1999-07-15 Butzbacher Weichenbau Gmbh Verfahren und Vorrichtung zum Transportieren eines Gleisabschnitts
ATE293719T1 (de) * 1999-02-12 2005-05-15 Robel Bahnbaumaschinen Gmbh Vorrichtung zum abladen von schienen
DE29906181U1 (de) * 1999-04-06 1999-06-17 Robel GmbH & Co. KG, 83395 Freilassing Zweiwegefahrzeug zum Abladen von Schienen
US6691881B1 (en) 2002-01-16 2004-02-17 Aaron A. Masse Combined locomotive and crane construction
US6981452B2 (en) * 2004-02-06 2006-01-03 Herzog Contracting Corp. Method and apparatus for unloading ribbon rails from rail cars
AT413710B (de) * 2004-03-30 2006-05-15 Plasser Bahnbaumasch Franz Transportfahrzeug und verfahren
EP1799909B1 (en) * 2004-08-20 2016-03-09 Loram Maintenance Of Way, Inc. Long rail pick-up and delivery system
DE202005019061U1 (de) * 2005-12-06 2006-02-16 Robel Bahnbaumaschinen Gmbh Schienenladezug zum Transport von langverschweißten Schienen
US7707943B2 (en) * 2006-12-19 2010-05-04 Herzog Contracting Corp. Self-propelled rail unloading machine
US20090209926A1 (en) * 2008-02-14 2009-08-20 Sandra Cochran Urostomy pouch adapter
ES2319953B1 (es) * 2008-10-21 2010-07-07 Tecsa Empresa Constructora, S.A. Dispositivo para descarga y colocacion de carriles en una via paralela a otra existente.
FR2968018B1 (fr) * 2010-11-29 2013-08-16 Europ De Travaux Ferroviaires Etf Procede de construction de voie ferree.
US8607712B2 (en) * 2011-02-09 2013-12-17 Herzog Contracting Corp. System for guiding rails on a rail train
MX362258B (es) * 2013-02-06 2019-01-09 Herzog Railroad Services Inc Maquina de carga y descarga de rieles.
US8904942B2 (en) 2013-03-11 2014-12-09 Herzog Railroad Services, Inc. System for guiding rails on a rail train
CN103950453B (zh) * 2014-04-19 2016-08-17 伊金霍洛旗万琪机械加工有限责任公司 矿道行进列车
ES2581404B1 (es) * 2015-03-05 2017-06-13 Ferrovial Agroman, S.A. Procedimiento de descarga de carriles
AT518062B1 (de) * 2016-02-15 2017-07-15 Plasser & Theurer Export Von Bahnbaumaschinen Gmbh Gleisbaufahrzeug zur Durchführung von Gleisbauarbeiten
ES2630734B1 (es) * 2016-02-19 2018-05-30 Excavaciones Ferber, S.L. Vagón de descarga para colocación de raíles de vías ferreas
CN106544932A (zh) * 2016-11-02 2017-03-29 中车沈阳机车车辆有限公司 用于运输钢轨的换轨车组
AT519220B1 (de) * 2016-11-04 2018-05-15 Plasser & Theurer Export Von Bahnbaumaschinen Gmbh Schienenfahrzeug mit Kranschienen für einen Portalkran
CN107326756A (zh) * 2017-09-01 2017-11-07 中铁十局集团第三工程有限公司 一种收轨吊车
CN110816563B (zh) * 2018-08-08 2021-02-02 中车沈阳机车车辆有限公司 防翻间隔装置、防翻车及长钢轨运输车组
CN109930440B (zh) * 2019-04-11 2021-02-26 中铁十一局集团第三工程有限公司 一种本邻线路铺轨设备及本邻线路铺轨施工方法
CN111254766B (zh) * 2020-02-06 2021-08-06 史交东 一种铁路轨道用钢轨铺设导向装置
EP3875685A1 (en) 2020-03-02 2021-09-08 Ingenieria y Servicios Ferroviarios S.A. Railway vehicle for transporting rails
JP7360130B2 (ja) * 2020-11-26 2023-10-12 大鉄工業株式会社 レール整理台車

Family Cites Families (13)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE253851C (pl) *
DE1208326B (de) * 1963-04-20 1966-01-05 Robel & Co G Auf- und Abladeeinrichtung fuer Schienen, insbesondere Langschienen
US3635164A (en) * 1969-12-29 1972-01-18 Robert W Patton Rail-transposing machine
US4099635A (en) * 1976-11-05 1978-07-11 Lucky Manufacturing Company Gondola car loader
DE2734748C3 (de) * 1977-08-02 1980-08-21 Georg Robel Gmbh & Co, 8000 Muenchen Fahrbare Einrichtung zum Transport sowie zum Auf- und Abladen von Schienen, insbesondere Langschienen
DE3117898A1 (de) * 1980-07-24 1982-03-04 Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft mbH, 1010 Wien Fahrbare anlage und verfahren zur gleisunterbau-sanierung
IT1179729B (it) * 1984-07-10 1987-09-16 Enrico Valditerra Convoglio per il rinnovamento di strade ferrate
IT1232099B (it) * 1989-05-23 1992-01-23 Valditerra S P A Procedimento per la saldatura continua di tronchi di rotaia, e rotabile attrezzato per la sua attuazione
AT400339B (de) * 1991-09-10 1995-12-27 Plasser Bahnbaumasch Franz Maschinenanordnung zur erneuerung eines gleises
DE4312964A1 (de) * 1993-04-21 1994-10-27 Robel Georg Gmbh & Co Schienenverladezug zum Transport sowie zum Auf-und Abladen von Langschienen
AT406493B (de) * 1993-09-17 2000-05-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Gleisbaumaschine zur durchführung von gleisarbeiten
AT406970B (de) * 1993-09-17 2000-11-27 Plasser Bahnbaumasch Franz Maschine zur vorbereitung von schweissarbeiten auf einem gleis
US5664498A (en) * 1995-10-31 1997-09-09 Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft M.B.H. Track renewal machgine

Also Published As

Publication number Publication date
CN1146516A (zh) 1997-04-02
BG62262B1 (bg) 1999-06-30
JP3746105B2 (ja) 2006-02-15
BG100694A (en) 1997-05-30
HU217856B (hu) 2000-04-28
HRP960317B1 (en) 1999-06-30
CA2180394A1 (en) 1997-01-05
YU48757B (sh) 1999-09-27
PL315090A1 (en) 1997-01-06
HUP9601806A3 (en) 1999-11-29
JPH09105104A (ja) 1997-04-22
EP0752499A1 (de) 1997-01-08
ES2122746T3 (es) 1998-12-16
ATE169704T1 (de) 1998-08-15
HU9601806D0 (en) 1996-08-28
HRP960317A2 (en) 1997-08-31
RO116974B1 (ro) 2001-08-30
HUP9601806A2 (hu) 1998-04-28
CA2180394C (en) 2007-05-15
EP0752499B1 (de) 1998-08-12
YU40196A (sh) 1998-08-14
CZ186496A3 (en) 1997-01-15
US5762464A (en) 1998-06-09
CN1102979C (zh) 2003-03-12
DE59600421D1 (de) 1998-09-17
CZ285348B6 (cs) 1999-07-14
RU2123555C1 (ru) 1998-12-20
DK0752499T3 (da) 1998-11-16
DE19524285A1 (de) 1997-01-09
SK88396A3 (en) 1997-01-08

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL181163B1 (pl) Wagon załadowczy do szyn
DE2720064C2 (de) Fahrbare Einrichtung zum kontinuierlichen Auswechseln der Schwellen eines Gleises
PL176099B1 (pl) Urządzenie do transportu przęseł torowych
JP2011511735A (ja) 可変レール・ゲージ用台車、及びレール・ゲージの変更ステーション
US20100116166A1 (en) Device for unloading and placing rails in a track parallel to another existing track
EP0501318A1 (de) Transportwagen
US20060099056A1 (en) Method for the loading and unloading railway wagons and device, wagon chassis and wagon attachment for carrying out said method
CZ292926B6 (cs) Železniční nákladní vůz
CH615969A5 (en) Movable machine arrangement for transporting bulk material
RU2117721C1 (ru) Машина для укладки рельсового пути
CZ273487A3 (en) Mobile device for removing or lying, as well as transport of track panels
DE69500022T2 (de) Verfahren und System zum Be- und Entladen von Waggons für den Transport von Strassenfahrzeugen sowie Ladewaggon hierfür
PL198328B1 (pl) Dwudrogowy pojazd do wyładunku szyn
SK283804B6 (sk) Železničná prepravná jednotka na zmiešanú prepravu kontajnerov a výmenných prepravníkov
CZ190498A3 (cs) Způsob vykládání dlouhých kolejnic a železniční nákladní vůz pro provádění tohoto způsobu
RU2298606C1 (ru) Устройство для складирования рельсовых плетей
CZ287131B6 (en) Railway wagon
CZ289972B6 (cs) Železniční článkový vůz pro kombinovaný nákladní provoz, zejména silničních vozidel
SK48296A3 (en) Device for transloading of load
EP0005517B1 (de) Stützbock mit Verriegelung für den Bahntransport von Sattelaufliegern
CN218786019U (zh) 桥梁钢转移平板车
DE102008003459B4 (de) Schienentransportfahrzeug mit Abstützvorrichtung und Verfahren zur Be- und Entladung eines Schienentransportfahrzeugs
DE4110986C1 (pl)
SK284084B6 (sk) Železničné vozidlo na kombinovanú koľajovú a cestnú dopravu a dopravná súprava obsahujúca takéto vozidlo
SU1217703A1 (ru) Устройство дл подъема и кантовани грузовых вагонов

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20140701