SK284084B6 - Železničné vozidlo na kombinovanú koľajovú a cestnú dopravu a dopravná súprava obsahujúca takéto vozidlo - Google Patents

Železničné vozidlo na kombinovanú koľajovú a cestnú dopravu a dopravná súprava obsahujúca takéto vozidlo Download PDF

Info

Publication number
SK284084B6
SK284084B6 SK943-97A SK94397A SK284084B6 SK 284084 B6 SK284084 B6 SK 284084B6 SK 94397 A SK94397 A SK 94397A SK 284084 B6 SK284084 B6 SK 284084B6
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
frame
bogie unit
bogie
vehicle according
railway vehicle
Prior art date
Application number
SK943-97A
Other languages
English (en)
Other versions
SK94397A3 (en
Inventor
Philippe Chappet
Michel Lambert
Jean-Jacques Filhol
Original Assignee
Gec Alsthom Transport Sa
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Gec Alsthom Transport Sa filed Critical Gec Alsthom Transport Sa
Publication of SK94397A3 publication Critical patent/SK94397A3/sk
Publication of SK284084B6 publication Critical patent/SK284084B6/sk

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B61RAILWAYS
    • B61DBODY DETAILS OR KINDS OF RAILWAY VEHICLES
    • B61D3/00Wagons or vans
    • B61D3/10Articulated vehicles
    • B61D3/12Articulated vehicles comprising running gear interconnected by loads
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B61RAILWAYS
    • B61DBODY DETAILS OR KINDS OF RAILWAY VEHICLES
    • B61D3/00Wagons or vans
    • B61D3/04Wagons or vans with movable floors, e.g. rotatable or floors which can be raised or lowered
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B61RAILWAYS
    • B61DBODY DETAILS OR KINDS OF RAILWAY VEHICLES
    • B61D3/00Wagons or vans
    • B61D3/16Wagons or vans adapted for carrying special loads
    • B61D3/18Wagons or vans adapted for carrying special loads for vehicles
    • B61D3/182Wagons or vans adapted for carrying special loads for vehicles specially adapted for heavy vehicles, e.g. public work vehicles, trucks, trailers
    • B61D3/184Wagons or vans adapted for carrying special loads for vehicles specially adapted for heavy vehicles, e.g. public work vehicles, trucks, trailers the heavy vehicles being of the trailer or semi-trailer type

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Transportation (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Platform Screen Doors And Railroad Systems (AREA)
  • Machines For Laying And Maintaining Railways (AREA)
  • Body Structure For Vehicles (AREA)
  • Train Traffic Observation, Control, And Security (AREA)
  • Railway Tracks (AREA)
  • Handcart (AREA)
  • Vehicle Cleaning, Maintenance, Repair, Refitting, And Outriggers (AREA)
  • Fittings On The Vehicle Exterior For Carrying Loads, And Devices For Holding Or Mounting Articles (AREA)

Abstract

Železničné vozidlo (1) obsahuje pohyblivú plošinu (4) uspôsobenú na uloženie kĺbovej zostavy typu ťahača a návesu, nesenú rámom (2) a pohyblivú zvislo vnútri rámu (2), pričom rám (2) je uložený na svojom každom konci na zodpovedajúcej podvozkovej jednotke (3) v zvislom čape (6), ležiacom vzhľadom na stred príslušnej podvozkovej jednotky (3) pred jej krajnou nápravou (3A), a na podvozkovej jednotke (3) spočíva v mieste (C ) na odovzdávanie zvislého zaťaženia, ktoré leží ďalej od okraja podvozkovej jednotky (3) smerom k jej stredu medzi krajnou nápravou (3A) a priľahlou ďalšou nápravou (3B) podvozkovej jednotky (3). Zvislý čap (6) je na každom konci rámu (2) uložený na podvozkovej jednotke (3) v strediacom mechanizme (12) ako plávajúci čap, presúvateľný naprieč k dĺžke vozidla, a ovládaný v strediacom mechanizme (12) ovládacím prvkom (13) na opätovné stredenie rámu (2). Ďalej je navrhnutá dopravná súprava obsahujúca uvedené železničné vozidlá spriahnuté cez podvozkové jednotky (3) do vlakovej zostavy.ŕ

Description

Oblasť techniky
Vynález sa všeobecne týka kamiónovej dopravy železničným vagónom a vzťahuje sa hlavne na železničné vozidlo na kombinovanú koľajovú a cestnú dopravu, ako i na dopravnú súpravu na dopravu takýchto vozidiel.
Doterajší stav techniky
Železničné vozidlo na kombinovanú železničnú a cestnú dopravu podľa vynálezu je špeciálne uspôsobené na cestné vozidlá, ako napríklad kamióny, návesy a prívesy, ale vzťahuje sa rovnako na všetok tovar, spôsobilý pozdĺžnej dopravy na podlahe železničného vozidla zodpovedajúcim prostriedkom. Je teda zrejmé, že takéto železničné vozidlo môže dopravovať aj napríklad kontajnery.
Doprava cestných vozidiel na železničnom vagóne, hlavne kamiónov a návesov, prináša rad nevýhod z dôvodov ich nárokov na priestor. Rozmery rôznych cestných vozidiel totiž nedovoľujú počítať s ich nakladaním na bežné vagóny pri rešpektovaní súčasných prejazdných profilov.
Prejazdný profil B+ je rozvinutie prejazdného profilu UIC, určeného na dopravu veľkých kontajnerov.
Prejazdný profil B+ má rovnaké štrkové a výškové rozmery, ako má prejazdný profil UIC, ale je menej náročný na priestor v úrovni zrezaných horných cípov. Takýto prejazdný profil B+ je znázornený na obr. 1. Železničné vozidlo na kombinovanú koľajovú a cestnú dopravu podľa vynálezu sa musí vpísať do prejazdného profilu B+ a používať podvozky s kolesami s klasickými priemermi.
Podstata vynálezu
Uvedené požiadavky spĺňa železničné vozidlo na kombinovanú železničnú a cestnú dopravu, obsahujúce pohyblivú plošinu uspôsobenú na uloženie kĺbovej zostavy typu ťahača a návesu, nesenú rámom a pohyblivú zvislo vnútri rámu, pričom rám je uložený na svojom každom konci na zodpovedajúcej podvozkovej jednotke v zvislom Čape, ležiacom vzhľadom na stred príslušnej podvozkovej jednotky pred jej krajnou nápravou, a na podvozkovej jednotke spočíva v mieste na odovzdávanie zvislého zaťaženia, ktoré leží ďalej od okraja podvozkovej jednotky smerom k jej stredu medzi krajnou nápravou a priľahlou ďalšou nápravou podvozkovej jednotky, pričom podstata riešenia železničného vozidla na kombinovanú železničnú a cestnú dopravu podľa vynálezu spočíva v tom, že zvislý čap na každom konci pohyblivej plošiny je uložený na podvozkovej jednotke v strediacom mechanizme ako plávajúci čap, presúvateľný naprieč k dĺžke vozidla, a ovládaný v strediacom mechanizme ovládacím prvkom na opätovné stredenie rámu.
Podľa ďalšieho znaku vynálezu je hrúbka pohyblivej plošiny približne 50 mm a dĺžka pohyblivej plošiny je výhodne najviac 16,9 m. Osová vzdialenosť medzi čapmi, na ktorých je uložený rám pohyblivej plošiny, je podľa ďalšieho znaku vynálezu približne 17,4 m.
Podľa ďalšieho znaku vynálezu je pohyblivá plošina po stranách zvisle vedená na ráme železničného vozidla zvislými stĺpikmi, vytvorenými na tomto ráme.
Pohyblivá plošina je podľa ďalšieho znaku vynálezu spojená s prostriedkami na jej zvislý posun v ráme, tvorenými lanami, reťazami alebo závitovkami. Výhodne sú tieto laná, reťaze a závitovky spojené s motoricky poháňanými redukčnými prevodmi s elektrickým ovládaním.
Podľa ďalšieho uskutočnenia vynálezu je pohyblivá plošina spojená s najmenej jedným pracovným valcom na ovládanie jej zvislého posunu v ráme.
Podľa ďalšieho znaku vynálezu je čap upevnený k rámu železničného vozidla prostredníctvom dvoch ložísk. Výhodne je čap uložený na podvozkovej jednotke prostredníctvom guľového čapu. Guľový čap je výhodne uložený v priečli podvozkovej jednotky posuvne v smere naprieč k dĺžke vozidla a v pracovnom spojení s ovládacím prvkom. Ovládacím prvkom môže byť pracovný valec.
Vynález ďalej navrhuje dopravnú súpravu obsahujúcu uvedené železničné vozidlá, spriahnuté cez podvozkové jednotky do vlakovej súpravy obsahujúcej dve alebo viacej pohyblivých plošín a najmenej tri zodpovedajúce podvozkové jednotky.
Dopravná súprava môže ďalej obsahovať motorové vozidlo, spriahnuté do vlaku so súpravou železničných vozidiel na kombinovanú železničnú a cestnú dopravu.
Prehľad obrázkov na výkresoch
Vynález je bližšie vysvetlený v nasledujúcom opise na príkladoch vyhotovenia s odvolaním na pripojené výkresy, v ktorých znázorňuje:
obr. 1 uvedený prejazdný profil B+, obr. 2 celkový pohľad na železničné vozidlo na kombinovanú železničnú a cestnú dopravu podľa vynálezu, obr. 3 usporiadanie železničného vozidla na kombinovanú železničnú a cestnú dopravu podľa vynálezu v úrovni podvozkových jednotiek, obr. 4 prednostné vyhotovenie rámu železničného vozidla podľa vynálezu, obr. 5 prednostné vyhotovenie pohyblivej plošiny železničného vozidla podľa vynálezu, obr. 6 a 7 detail prednostného vyhotovenia prvku na opätovné centrovanie rámu železničného vozidla, obr. 8 nakladanie a vykladanie cestných vozidiel na železničné vozidlo na kombinovanú železničnú a cestnú dopravu podľa vynálezu.
Príklady uskutočnenia vynálezu
Obr. 2 je celkový pohľad na železničné vozidlo na kombinovanú koľajovú a cestnú dopravu podľa vynálezu. Železničné vozidlo 1 na kombinovanú koľajovú a cestnú dopravu podľa vynálezu obsahuje rám 2, spočívajúci na každom konci na podvozkových jednotkách 3. Vnútri rámu 2 železničného vozidla 1 je spôsobilá sa posúvať zvisle pohyblivá plošina 4. Dolná poloha B pohyblivej plošiny 4 zodpovedá súprave v prevádzke a horná poloha H pohyblivej plošiny 4 dovoľuje nakladanie a vykladanie cestných vozidiel 5.
Aby sa umožnilo, že železničné vozidlo na kombinovanú cestnú a železničnú dopravu bude rešpektovať prejazdný profil pri naloženom stave a v zatáčke, obsahuje pohyblivú plošinu 4, ktorá je pokiaľ možno najtenšia, napríklad má hrúbku 50 mm.
Rám 2 je uložený na každom konci na zodpovedajúcej podvozkovej jednotke na zvislom čape 6, ležiacom vzhľadom na stred príslušnej podvozkovej jednotky 3 pred jej krajnou nápravou 3A. Rám 2 na podvozkovej jednotke 3 spočíva v mieste C na odovzdávanie zvislého zaťaženia, ktoré leží ďalej od okraja podvozkovej jednotky 3 smerom k jej stredu medzi krajnou nápravou 3A a priľahlou ďalšou nápravou 3B podvozkovej jednotky 3.
Aby sa neopustil prejazdný profil B+ pri prejazdoch zatáčkou, majú pohyblivé plošiny 4 maximálne redukovanú vzdialenosť medzi osami čapov 6 (obr. 3). Na tento účel je dĺžka pohyblivých plošín 4 taká, že dovoľuje uložiť iba kĺbové zostavy typu ťahačov a návesov. Kamióny s prívesmi teda budú musieť byť rozpojené a budú zaberať dve plošiny.
Ako príklad je možné uviesť, že vo Francúzsku je cestná doprava z viac ako 70 % tvorená kĺbovými zostavami ťahačov s prívesmi s dĺžkou 16,5 m, pričom dĺžka L plošín železničného vozidla je obmedzená na užitočných 16,9 m.
Vzdialenosť E medzi zvislými čapmi 6 je možno tiež maximálne redukovať, napríklad na 17,4 m, v dôsledku uloženia čapov 6 pred krajnou nápravou 3A podvozkových jednotiek 3, a uloženie miesta C na odovzdávanie zvislého zaťaženia medzi krajnou nápravou 3A a ďalšou (druhou) nápravou 3B podvozkovej jednotky 3. Takéto usporiadanie je konkrétnejšie znázornené na obr. 3.
Podľa výhodného vyhotovenia, znázorneného na obr. 4, je rám 2 železničného vozidla 1 výhodne vytvorený z priestorovej priehradoviny a pozostáva z dvoch bočných plôch 2A, 2B a dvoch koncov 2C v tvare úložných sediel. Obidva konce 2C rámu 2 železničného vozidla 1 sa opierajú o rám podvozkovej jednotky 3 prostredníctvom klzníc 7. Tieto konce 2C rámu 2 sú priradené k zvislým čapom 6.
Pohyblivá plošina 4 je bočné vedená zvislými stĺpikmi 8, vytvorenými na ráme 2 železničného vozidla 1 a spočíva v dolnej polohe na celej dĺžke horných okrajov obidvoch bokov 2A, 2B rámu 2 železničného vozidla 1 po celej dĺžke horných okrajov oboch bokov 2A, 2B.
Ako je znázornené na obr. 8, je zvislý posun pohyblivej plošiny 4, a teda cestného vozidla 5, ktoré plošina nesie, dosahovaný prostredníctvom lán 10 alebo reťazí, alebo závitoviek, pohybovaných napríklad motorizovanými redukčnými prevodmi lis elektrickým ovládaním. Zvislý posun pohyblivej plošiny 4 môže byť rovnako dosiahnutý pomocou pracovných valcov.
Z predchádzajúcich usporiadaní vyplýva, že železničné vozidlo na kombinovanú železničnú a cestnú dopravu podľa vynálezu prejde s jeho nákladom a v zatáčkach uvedeným priechodným profilom B*.
S prihliadnutím k uvedeným údajom a ako príklad je možné uviesť, že železničné vozidlo na kombinovanú železničnú a cestnú dopravu prejde s jeho nákladom zatáčkami s veľkosťou 500 m.
V hornej časti zostáva rozmedzie +/- 50 mm na absorbovanie výchyliek uloženia cestných vozidiel na plošine a dynamických pohybov.
Prejazd dolnou medzou zatáčok, v uvedenom príklade s veľkosťou 500 m, vyžaduje osadenie strediaceho mechanizmu 12 na opätovné centrovanie rámu 2 železničného vozidla 1 v prejazdnom profile.
Obr. 6 a 7 ukazujú prednostné vyhotovenie strediaceho mechanizmu 12 rámu 2 železničného vozidla 1. V strediacom mechanizme 12 je zvislý čap 6 uložený tak, aby dovoľoval získanie plávajúceho čapu, bočné ovládaného ovládacím prvkom 13. Plávajúci čap 6 je upevnený k rámu 2 železničného vozidla 1 prostredníctvom dvoch ložísk 14 a na podvozkovej jednotke je uložený prostredníctvom guľového čapu 15. Guľový čap 15 je uložený v priečil 16 podvozkovej jednotky 3 posuvne v smere naprieč k dĺžke vozidla 1. Priečny posun (alebo riadiálny posun z hľadiska prejazdu zatáčkami) guľového čapu 15 sa dosiahne ovládacím prvkom 13, napríklad vo forme pracovného valca.
Obr. 8 znázorňuje nakladanie a vykladanie cestných vozidiel 5 na železničnom vozidle 1 na kombinovanú koľajovú a cestnú dopravu podľa vynálezu. Nakladanie alebo vykladanie cestných vozidiel 5 sa môže vykonávať súčasne z nakladacej rampy 17 alebo vykladacej rampy 18.
Spojenie najmenej jedného železničného vozidla 1 na kombinovanú železničnú a cestnú dopravu podľa vynálezu a motorového vozidla VM cez podvozkové jednotky 3 do vlaku tvorí dopravnú súpravu 100 na kombinovanú cestnú a železničnú dopravu. Táto dopravná súprava na kombinovanú železničnú a cestnú dopravu môže rovnako obsahovať najmenej jedno vozidlo VT na dopravu cestujúcich s kabínou alebo bez kabíny na riadenie v opačnom smere.

Claims (14)

1. Železničné vozidlo (1) na kombinovanú železničnú a cestnú dopravu, obsahujúce pohyblivú plošinu (4) uspôsobenú na uloženie kĺbovej zostavy typu ťahača a návesu, nesenú rámom (2) a pohyblivú zvislo vnútri rámu (2), pričom rám (2) je uložený na svojom každom konci na zodpovedajúcej podvozkovej jednotke (3) v zvislom čape (6), ležiacom vzhľadom na stred príslušnej podvozkovej jednotky (3) pred jej krajnou nápravou (3A), a na podvozkovej jednotke (3) spočíva v mieste (C) na odovzdávanie zvislého zaťaženia, ktoré leží ďalej od okraja podvozkovej jednotky (3) smerom k jej stredu medzi krajnou nápravou (3 A) a priľahlou ďalšou nápravou (3B) podvozkovej jednotky (3), vyznačujúce sa tým, že zvislý čap (6) je na každom konci rámu (2) uložený na podvozkovej jednotke (3) v strediacom mechanizme (12) ako plávajúci čap, presúvateľný naprieč k dĺžke vozidla, a ovládaný v strediacom mechanizme (12) ovládacím prvkom (13) na opätovné stredenie rámu (2).
2. Železničné vozidlo podľa nároku 1, vyznačujúce sa tým, že hrúbka pohyblivej plošiny (4) je približne 50 mm.
3. Železničné vozidlo podľa nároku 1 alebo 2, vyznačujúce sa tým, že dĺžka (L) pohyblivej plošiny (4) je najviac 16,9 m.
4. Železničné vozidlo podľa ktoréhokoľvek z nárokov 1 až 3, vyznačujúce sa tým, že osová vzdialenosť (E) medzi čapmi (6), na ktorých je uložený rám (2) pohyblivej plošiny (4), je približne 17,4 m.
5. Železničné vozidlo podľa ktoréhokoľvek z nárokov 1 až 4, vyznačujúce sa tým, že pohyblivá plošina (4) je po stranách zvisle vedená na ráme (2) železničného vozidla zvislými stĺpikmi (8), vytvorenými na tomto ráme (2).
6. Železničné vozidlo podľa ktoréhokoľvek z nárokov 1 až 5, vyznačujúce sa tým, že pohyblivá plošina (4) je spojená s prostriedkami na jej zvislý posun v ráme (2), tvorenými lanami (10), reťazami alebo závitovkami.
7. Železničné vozidlo podľa nároku 6, vyznačujúce sa tým, že laná (10), reťaze a závitovky sú spojené s motoricky poháňanými redukčnými prevodmi (11) s elektrickým ovládaním.
8. Železničné vozidlo podľa ktoréhokoľvek z nárokov 1 až 5, vyznačujúce sa tým, že pohyblivá plošina (4) je spojená s najmenej jedným pracovným valcom na ovládanie jej zvislého posunu v ráme (2).
9. Železničné vozidlo podľa ktoréhokoľvek z nárokov 1 až 8, vyznačujúce sa tým, že čap (6) je upevnený k rámu (2) železničného vozidla prostredníctvom dvoch ložísk (14).
10. Železničné vozidlo podľa ktoréhokoľvek z nárokov laž 9, vyznačujúce sa tým, že čap (6) je uložený na podvozkovej jednotke (3) prostredníctvom guľového čapu (15).
11. Železničné vozidlo podľa nároku 10, vyznačujúce sa tým, že guľový čap (15) je uložený v priečli (16) podvozkovej jednotky (3) posuvne v smere naprieč k dĺžke vozidla a v pracovnom spojení s ovládacím prvkom (13).
12. Železničné vozidlo podľa ktoréhokoľvek z nárokov laž 11, vyznačujúce sa tým, že ovládací prvok (13) je pracovný valec.
13. Dopravná súprava, vyznačujúca sa tým, že obsahuje železničné vozidlá (1) podľa najmenej ktoréhokoľvek z nárokov 1 až 12, spriahnuté cez podvozkové jednotky (3) do vlakovej súpravy obsahujúcej dve alebo viacej pohyblivých plošín (4) a najmenej tri zodpovedajúce podvozkové jednotky (3).
14. Dopravná súprava podľa nároku 13, vyznačujúca sa tým, že ďalej obsahuje motorové vozidlo (VM), spriahnuté do vlaku so súpravou železničných vozidiel (1) na kombinovanú železničnú a cestnú dopravu.
SK943-97A 1996-07-16 1997-07-10 Železničné vozidlo na kombinovanú koľajovú a cestnú dopravu a dopravná súprava obsahujúca takéto vozidlo SK284084B6 (sk)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR9608856A FR2751290B1 (fr) 1996-07-16 1996-07-16 Vehicule ferroviaire pour transport combine rail-route et rame de transport comportant un tel vehicule

Publications (2)

Publication Number Publication Date
SK94397A3 SK94397A3 (en) 1998-02-04
SK284084B6 true SK284084B6 (sk) 2004-09-08

Family

ID=9494083

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK943-97A SK284084B6 (sk) 1996-07-16 1997-07-10 Železničné vozidlo na kombinovanú koľajovú a cestnú dopravu a dopravná súprava obsahujúca takéto vozidlo

Country Status (9)

Country Link
EP (1) EP0819592B1 (sk)
AT (1) ATE209585T1 (sk)
CZ (1) CZ293933B6 (sk)
DE (1) DE69708532T2 (sk)
DK (1) DK0819592T3 (sk)
FR (1) FR2751290B1 (sk)
HU (1) HU220903B1 (sk)
PL (1) PL184568B1 (sk)
SK (1) SK284084B6 (sk)

Families Citing this family (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO2009149729A1 (en) * 2008-06-13 2009-12-17 Market Management Limited Rail wagon for transporting vehicles
FR2999514B1 (fr) * 2012-12-18 2015-01-09 Alain Jean Leonard Procede de chargement et de dechargement de poids lourds sur des wagons de ferroutage a partie centrale surbaissee
ES2427432B1 (es) * 2013-06-18 2014-09-02 Vossloh España, S.A. Vagón de ferrocarril para el transporte de semi-remolques
FR3087735B1 (fr) 2018-10-30 2020-11-20 Viia Vehicule ferroviaire pour le transport d’une semi-remorque et procede de chargement d’un tel vehicule ferroviaire

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3357371A (en) * 1965-04-12 1967-12-12 Pullman Inc Container well car
IT218968Z2 (it) * 1989-11-08 1992-11-12 Costamasnaga Spa Carro ferroviario con piano di carico sollevabile ed abbassabile, particolarmente per il trasporto di veicoli stradali, come autocarri e simili
DE4320583A1 (de) * 1993-06-17 1994-12-22 Deutsche Bahn Ag Fahrgestell für Eisenbahnfahrzeuge

Also Published As

Publication number Publication date
EP0819592B1 (fr) 2001-11-28
EP0819592A1 (fr) 1998-01-21
SK94397A3 (en) 1998-02-04
DE69708532T2 (de) 2002-06-27
FR2751290A1 (fr) 1998-01-23
PL321129A1 (en) 1998-01-19
HU9701210D0 (en) 1997-08-28
CZ203497A3 (cs) 1998-02-18
DE69708532D1 (de) 2002-01-10
CZ293933B6 (cs) 2004-08-18
ATE209585T1 (de) 2001-12-15
HUP9701210A2 (hu) 1999-04-28
FR2751290B1 (fr) 1999-02-26
PL184568B1 (pl) 2002-11-29
DK0819592T3 (da) 2002-04-02
HU220903B1 (en) 2002-06-29
HUP9701210A3 (en) 2000-02-28

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US8667902B2 (en) Railway wagon and a method of its loading
DE3070548D1 (en) Procedure for loading and unloading of semi-trailers on and off low loading rail cars and low loading rail car therefor
CZ281159B6 (cs) Železniční nákladní vůz
SK185099A3 (en) Transshipment system
RU2000101805A (ru) Перегрузочная система
US4776735A (en) Locking and stiffening means for a rail car with a rotatable loading floor
PL294312A1 (en) Freight car
EP0453537B1 (en) Loading and unloading system for the railway transport of giant containers and semitrailers
DE20024004U1 (de) Einrichtung zur Be- und Entladung von Schienenwaggons für den kombinierten Schienenverkehr
CN211592556U (zh) 驮背运输车
SK284084B6 (sk) Železničné vozidlo na kombinovanú koľajovú a cestnú dopravu a dopravná súprava obsahujúca takéto vozidlo
DE19610674C2 (de) Umschlagsystem
EP0742130B1 (de) Eisenbahntransporteinheit für den gemischten Transport von Containern und/oder Wechselbehältern und Sattelanhängern
EP0594275B1 (de) Tragwagen für den kombinierten Ladeverkehr
EP0595051B1 (en) A motor-vehicle transporter
US3033129A (en) Systems of freight transportation
EP3296175B1 (de) Verfahren zum transport eines sattelaufliegers
SK120298A3 (en) Articulated wagon for combined transport, especially of road vehicles
CN110884513B (en) Piggyback transport vehicle
AT505214B1 (de) Eisenbahnwaggon für den kombinierten verkehr
DE202016008550U1 (de) Eisenbahnwagon mit einem auf ihm abgesetzten Sattelauflieger
DE4424745A1 (de) Vorrichtung zum Be- und Entladen eines Straßenfahrzeugtransport-Zuges
DE10301591A1 (de) Güterumschlag Straße - Schiene
CN110884513A (zh) 驮背运输车
PL237855B1 (pl) System taboru bimodalnego

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Patent lapsed due to non-payment of maintenance fees

Effective date: 20100710