PL206208B1 - Sposób opaskowania automatyczny, wykonywany w automatycznej maszynie pakującej do opaskowania - Google Patents

Sposób opaskowania automatyczny, wykonywany w automatycznej maszynie pakującej do opaskowania

Info

Publication number
PL206208B1
PL206208B1 PL361906A PL36190603A PL206208B1 PL 206208 B1 PL206208 B1 PL 206208B1 PL 361906 A PL361906 A PL 361906A PL 36190603 A PL36190603 A PL 36190603A PL 206208 B1 PL206208 B1 PL 206208B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
strip
strapping
tape
belt
band
Prior art date
Application number
PL361906A
Other languages
English (en)
Other versions
PL361906A1 (pl
Inventor
Tokio Shibazaki
Kenichi Enda
Yoshikatsu Aizawa
Saburo Tsurumaki
Mitsuru Sato
Original Assignee
Strapack Corporationstrapack Corporation
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Strapack Corporationstrapack Corporation filed Critical Strapack Corporationstrapack Corporation
Publication of PL361906A1 publication Critical patent/PL361906A1/pl
Publication of PL206208B1 publication Critical patent/PL206208B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65BMACHINES, APPARATUS OR DEVICES FOR, OR METHODS OF, PACKAGING ARTICLES OR MATERIALS; UNPACKING
    • B65B13/00Bundling articles
    • B65B13/18Details of, or auxiliary devices used in, bundling machines or bundling tools
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65BMACHINES, APPARATUS OR DEVICES FOR, OR METHODS OF, PACKAGING ARTICLES OR MATERIALS; UNPACKING
    • B65B13/00Bundling articles
    • B65B13/18Details of, or auxiliary devices used in, bundling machines or bundling tools
    • B65B13/22Means for controlling tension of binding means
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65BMACHINES, APPARATUS OR DEVICES FOR, OR METHODS OF, PACKAGING ARTICLES OR MATERIALS; UNPACKING
    • B65B13/00Bundling articles
    • B65B13/18Details of, or auxiliary devices used in, bundling machines or bundling tools
    • B65B13/24Securing ends of binding material
    • B65B13/32Securing ends of binding material by welding, soldering, or heat-sealing; by applying adhesive

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem niniejszego wynalazku jest sposób opaskowania automatyczny, wykonywany w automatycznej maszynie pakują cej do opaskowania.
Na pos. 1 i 2 przedstawiona jest automatyczna maszyna pakująca 20 do opaskowania w pełni zautomatyzowana. Powyżej korpusu 21 maszyny pakującej 20 umieszczony jest łuk prowadzący 22 taśmy. Ponadto na powierzchni bocznej korpusu 21 maszyny pakującej jest umieszczona szpula 25 taśmy, na którą nawijana jest w dużej ilości taśma.
Część taśmy przenoszona ze szpuli 25 zbiornika osłonowego 24 jest dostarczana do łuku prowadzącego 22 taśmy dzięki sile obrotowej środków dostarczających 30 taśmy zawierających, na przykład parę walców.
Następnie taśma jest odciągana przez środki odciągające 31 taśmy oraz taśma B jest dalej napinana przez środki napinającej 32 taśmy.
Następnie grzałka 33 jest wkładana do nakładającej się części taśmy B w celu jej swobodnego wkładania/wyjmowania. W rezultacie powierzchnia taśmy B jest topiona, a grzałka 33 jest wycofywana z pobliża stołu przesuwnego 34. Następnie przemieszczający się w pionie środkowy element prasujący 35 znajdujący się w dolnej części jest przemieszczany do góry. Tak więc, taśma jest ściskana pomiędzy środkowym elementem prasującym 35 i stołem przesuwnym 34, tak, że nakładająca się część taśmy jest mocowana poprzez nacisk.
Jeśli opaskowanie jest wykonywane w stanie, w którym wyrób M, który ma być opakowany, nie jest położony na górnej powierzchni korpusu 21 maszyny pakującej, to znaczy na stole przesuwnym 34, taśma B tworzy mały pierścień i jest nawijana bezpośrednio dookoła stołu przesuwnego 34.
Takie jałowe opaskowanie jest wykonywane także w przypadku, w którym nie ma wyrobu M, który ma być zapakowany albo, gdy przełącznik startowy zostanie naciśnięty przez pomyłkę. W tym przypadku pierścień taśmy musi być odcięty od stołu przesuwnego 34.
Jednak taka taśma B jest ściśle nawinięta dookoła stołu przesuwnego 34. Z tego powodu istnieje problem polegającym na tym, że należy użyć nożyczek, a końcówki nożyczek są trudne do wprowadzenia tak, że wymagana jest duża ilość czasu i pracy.
Z japońskiej publikacji patentowej nr 2000 - 142611 znane jest rozwiązanie tego problemu polegające na tym, że kiedy wykryte zostanie jałowe opaskowanie, praca pakująca jest kończona bez zaciśnięcia taśmy po odciągnięciu taśmy. Następnie pierścień taśmy jest usuwany.
Z japońskiej publikacji patentowej nr Hei. 10 (1998) - 305812, znane jest rozwiązanie polegające na tym, że kiedy wykonywane jest jałowe opaskowanie wysuwany jest pręt zapobiegający zgrzewaniu, w celu wstrzymania postępowania do przodu grzałki.
Jednak w sposobie usuwania taśmy opisanym w japońskiej publikacji patentowej nr 2000 - 142611 pierścień taśmy pozostaje w łuku prowadzącym taśmy. Z tego powodu wymagana jest duża ilość czasu i pracy, w celu usunięcia przedmiotu obrabianego.
W rozwiązaniu przedstawionym w japońskiej publikacji patentowej nr Hei. 10 (1998) - 305812, jest zastosowany pręt zapobiegający zgrzewaniu, służący do usuwania taśmy, stanowiący dodatkowy element, powodujący zwiększenie kosztu.
Z opisu patentowego US 4 912 912 znane jest urządzenie sterujące w maszynie opasującej, a zwłaszcza urządzenie dla ciągłego sterowania rozpoczynaniem i kończeniem rozmaitych procesów, takich jak proces chwytania przedniego końca taśmy przez elementy członu dociskającego w jednym procesie opasywania, proces przeciwnych obrotów wałka podającego, który owija taśmę wokół wyrobu, który ma być opasany, proces naciągania dla łączenia naciągniętej taśmy na wyrobie, który ma być opasany, proces odcinania końca dostarczanej taśmy, proces topienia łączonej części taśmy, proces dla powrotu taśmy do początkowego położenia członu dociskającego i proces dla obrotu w przód wałka podającego dla dostarczania taśmy na zewnątrz głównego korpusu.
Celem niniejszego wynalazku jest opracowanie sposobu opaskowania, w którym zastosowana jest maszyna automatyczna pakująca do opaskowania o prostej konstrukcji zdolnej do łatwego usuwania pierścienia taśmy, kiedy wykonane zostanie jałowe opaskowanie.
Sposób opaskowania, automatyczny, wykonywany w automatycznej maszynie pakującej do opaskowania, w którym wprowadza się końcówki taśmy do łuku prowadzącego taśmy za pomocą środków dostarczających taśmę, następnie zbliża się lub oddziela prawy element prasujący, lewy element prasujący i środkowy element prasujący, które są umieszczone bezpośrednio pod stołem przesuwnym, od stołu przesuwnego z określonym wcześniej taktowaniem dzięki obrotowi wału krzywPL 206 208 B1 kowego, zaciska się końcówkę taśmy przez prawy element prasujący, odciąga się tylny koniec taśmy przez środki odciągające taśmy, oraz napina się taśmę przez środki napinające taśmy, podnosi się taśmę przez środkowy element prasujący i odcina się nożem, wkłada się grzałkę tak, aby swobodnie pojawiła się na nakładającej się części taśmy, i topi się powierzchnię nakładającej się części taśmy, następnie dociska się tylny koniec taśmy za pomocą środkowego elementu prasującego, według wynalazku charakteryzuje się tym, że odciąga się tylny koniec taśmy przez środki odciągające, a wielkość odciągu wykrywa się przez środki wykrywające, oraz wykrywa się jałowe opaskowanie taśmy, kiedy długość taśmy w ten sposób odciągniętej jest większa niż wstępnie ustalona długość odciągu taśmy odpowiadająca minimalnemu pakowanemu wyrobowi, który ma być opakowany oraz gdy jałowe opaskowanie wykryje się bazując na sygnale, czasowo zatrzymuje się obrót wału krzywkowego dzięki czemu taktowanie nacisku, wykonywanego przez środkowy element prasujący po stopieniu nakładającej się części taśmy za pomocą grzałki, opóźnia się określony wcześniej czas.
Według wynalazku przy takiej konstrukcji, kiedy wykryte zostanie jałowe opaskowanie, powierzchnia taśmy jest nadal podgrzewana przez grzałkę. Następnie okresowo jest zatrzymywany obrót wału. Dzięki takiej konstrukcji utrzymywany jest czas wymagany do schłodzenia powierzchni taśmy stopionej przez podgrzewanie.
W rezultacie, przy takiej samej konstrukcji jak wcześniej, można zapobiec zgrzaniu taśmy bez kolejnego elementu, nawet jeśli dociskanie jest wykonywane za pomocą środkowego elementu prasującego po podgrzaniu taśmy. Zgodnie z tym, w przypadku, w którym wykonywane jest jałowe opaskowanie, taśma owinięta dookoła stołu przesuwnego wyskakuje na zewnątrz dzięki jej sile sprężystości, jeśli środkowy element prasujący naciskający na dolną powierzchnię taśmy albo podobnego elementu zostanie zwolniony z taśmy.
Przedmiot wynalazku jest przedstawiony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym: fig. 1 przedstawia schematyczny widok z przodu przedstawiający automatyczną maszynę pakującą do opaskowania, według przykładu wykonania niniejszego wynalazku; fig. 2 - schematyczny widok przedstawiający część sterującą automatycznej maszyny pakującej do opaskowania, według przykładu wykonania wynalazku; fig. 3 - widok perspektywiczny rozłożonego prawego elementu prasującego, lewego elementu prasującego i środkowego elementu prasującego, które służą do trzymania, odciągania, odcinania i zgrzewania taśmy w automatycznej maszynie pakującej do opaskowania według przykładu wykonania; fig. 4 - widok z przodu przedstawiający stan, w którym prawy element prasujący, lewy element prasujący i środkowy element prasujący przedstawione na fig. 3 są zmontowane; fig. 5 - widok perspektywiczny przedstawiający płytkę taktującą przymocowaną do wału krzywkowego przedstawionego na fig. 4; fig. 6 - przekrój przedstawiający wykonywanie opaskowania przez część sterującą, według przykładu wykonania; fig. 7 - przekrój przedstawiający działanie, ilustrujący związek pomiędzy stanem jałowo opaskowanej taśmy i prawego elementu prasującego, lewego elementu prasującego, środkowego elementu prasującego i tym podobnych; pos. 1 - widok perspektywiczny przedstawiający tradycyjną automatyczną maszynę pakującą do opaskowania; oraz pos. 2 - schematyczny widok przedstawiający część sterującą tradycyjnej maszyny pakującej do opaskowania.
W automatycznej maszynie pakującej do opaskowania 70 powyżej korpusu 72 maszyny pakującej umieszczony jest prawie U-kształtny łuk prowadzący 74 taśmy. W łuku prowadzącym 74 taśmy, nad korpusem 72 maszyny pakującej, ukształtowane jest szeregowe przejście 76 taśmy, zakreślające pętlę. Z drugiej strony, szpula 78 taśmy jest przyjmowana tak, aby była swobodnie wkładana/wyjmowana, w lewej połówce korpusu 72 maszyny pakującej z fig. 1.
Chociaż szpula 78 taśmy jest w niniejszym przykładzie wykonania przyjmowana w korpusie 72 maszyny pakującej, to niniejszy wynalazek nie jest do tego ograniczony, a szpula 78 taśmy może być także umieszczona na zewnątrz korpusu 72 maszyny pakującej.
Tylny zbiornik osłonowy 80 jest tworzony przez płytę działową 75 w prawej połówce korpusu 72 maszyny pakującej.
Tylny zbiornik osłonowy 80 służy do czasowego przyjmowania taśmy B wyciągniętej z łuku prowadzącego 74 taśmy, kiedy ma być wykonane jedno opaskowanie.
Ponadto, pomiędzy tylnym zbiornikiem osłonowym 80 i stołem przesuwnym 34 umieszczona jest część sterująca 83. Jak pokazano na fig. 2, część sterująca 83 jest wyposażona w środki dostarczające 82 taśmę, służące do podawania taśmy na stronę łuku prowadzącego 74 taśmy poprzez walec prowadzący 90, środki odciągające 84 taśmę, służące do odciągania taśmy od strony łuku prowadzącego 74 taśmy oraz środki naciągające 86 taśmę, służące do naciągania taśmy w ten sposób odciągniętej.
PL 206 208 B1
Środki odciągające 84 taśmę służą także jako środki naciągające 6 taśmę, a te dwa środki stanowi para walców 94 i 88. Dokładniej, środki odciągające 84 i środki naciągające 86 taśmę są tworzone przez obracający się odwrotnie walec 94 po stronie napędzającej oraz przez walec stykowy 88 po stronie napędzanej. Walec stykowy 88 jest oddzielany poprzez selektywne stykanie się poprzez nacisk ze środkami dostarczającymi 82 taśmę po stronie obrotu normalnego, oraz środkami odciągającymi i naciągającymi 84 i 86 po stronie obrotu odwrotnego.
Dokładniej, środki dostarczające 82 taśmę są tworzone przez walec obracający się normalnie 92 po stronie napędzającej i walec stykowy 88 po stronie napędzanej. Dodatkowo środki odciągające 84 taśmę i środki naciągające 86 taśmę są tworzone przez obracający się odwrotnie walec 94 po stronie napędzającej i walec stykowy 88 po stronie napędzanej.
Walec stykowy 88 jest podtrzymywany przez łącznik 96 albo wał mimośrodowy. Kiedy łącznik 96 jest obracany, walec stykowy 88 może się zetknąć z obracającym się normalnie walcem 92 albo obracającym się odwrotnie walcem 94 poprzez nacisk. W przypadku, w którym walec stykowy 88 styka się z normalnie obracającym się walcem 92 poprzez nacisk, jak pokazano na fig. 2, walec stykowy 88 oddziela się od obracającego się odwrotnie walca 94. W przypadku przeciwnym, kiedy walec stykowy 88 styka się poprzez nacisk z obracającym się odwrotnie walcem 94, oddziela się on od normalnie obracającego się walca 92.
Ponadto, jeśli spowodowane zostanie poprzez nacisk zetknięcie się walca stykowego 88 z obracającym się odwrotnie walcem 94, taśma może być odciągnięta i naciągnięta.
Figura 3 przedstawia konstrukcję montażową prawego elementu prasującego 2, lewego elementu prasującego 4 i środkowego elementu prasującego 6, które służą do wykonywania operacji zaciskania, zgrzewania i przycinania końcówki taśmy dzięki działaniu krzywki. Te trzy elementy są umieszczone bezpośrednio poniżej stołu przesuwnego 34.
Dokładniej, prawy element prasujący 2, lewy element prasujący 4 i środkowy element prasujący 6 są przyjmowane w bloku podtrzymującym 8, a blok podtrzymujący 8 jest podtrzymywany pomiędzy parą płyt powierzchniowych 12 i 14 za pomocą elementu śrubowego 10 albo mu podobnego.
Z drugiej strony wał krzywkowy 41 jest podtrzymywany obrotowo w otworach wsadowych 11 i 13 wału wykonanych w płytach powierzchniowych 12 i 14, jak pokazano na fig. 4. Wał krzywkowy 41 jest obracany po otrzymaniu siły ze źródła napędzającego, takiego jak silnik, który nie jest pokazany. Popychacze 16, 18 i 48 są przymocowane do dolnych części odpowiednio prawego elementu prasującego 2, lewego elementu prasującego 4 i środkowego elementu prasującego 6. Te popychacze 16, 18 i 48 przylegają do powierzchni obwodowych krzywek 21, 26 i 28 umieszczonych na wale krzywkowym 41. Płyta taktująca 45 jest zamocowana integralnie z wałem krzywkowym 41.
Płyta taktująca 45 służy do potwierdzania stanu ruchu szeregowego krzywek 27, 26 i 28 podtrzymywanych na wale krzywkowym 41 albo elementów na nich się opierających, kiedy krzywki są obracane. Na przykład, jak pokazano na fig. 5, wykonane są trzy otwory 42, 44 i 46, oddalone od siebie o określone odległości.
Wykrycie otworów 42, 44 i 46 przez czujnik optyczny 50, który składa się z części 50a emitującej światło i części 50b odbierającej światło, oznacza na przykład początek każdego etapu. Jeśli powodowane jest zatrzymanie obrotu wału krzywkowego 41, kiedy zostaną wykryte otwory, wtedy możliwe jest zidentyfikowanie wzajemnego powiązania położeń pomiędzy elementami, kiedy zaczyna się następny etap.
Ponadto, w automatycznej maszynie pakującej do opaskowania według niniejszego przykładu wykonania, po dostarczeniu taśmy do łuku prowadzącego 74 taśmy przez środki dostarczające 82 taśmę, długość odciągniętej taśmy jest wykrywana przez środki wykrywające, które zostaną opisane poniżej.
Ponadto, w celu wykrycia długości taśmy odciągniętej przez środki odciągające 84 taśmę po jej dostarczeniu można wykonać następujące etapy. Konkretnie, na przykład, końcówka taśmy jest owijana w sposób podobny do pętli dookoła łuku prowadzącego 74 taśmy, jak pokazano na fig. 2, a następnie opiera się o element oporowy 61 prowadnicy 60 taśmy, który może się swobodnie pojawić na torze ruchu taśmy w prawie poziomym kierunku, a dzięki temu oparciu się przełącznik ograniczający zostaje włączony. Po tym włączeniu przełącznika ograniczającego, poprzez wykrycie ilości obrotów walca stykowego 88 stykającego się poprzez nacisk z walcem obracającym się odwrotnie 94 środków odciągających 84 taśmę, można wykryć powyższą długość odciągniętej taśmy.
PL 206 208 B1
Jeśli ilość obrotów walca stykowego 88 zostanie w ten sposób wykryta i przetworzona na długość, można potwierdzić ilość odciągniętej taśmy. W rezultacie możliwe jest podjęcie decyzji, czy przy wykonywaniu opaskowania nastąpiło normalne odciągnięcie, czy też jałowe opaskowanie.
Jeśli chodzi o ilość odciągniętą, to w przypadku, w którym długość odciągniętej taśmy przy faktycznym opaskowaniu jest większa niż długość wcześniej ustalona, to znaczy długość ilości odciągniętej odpowiadająca minimalnemu pakowanemu wyrobowi, który może być opakowany w automatycznej maszynie pakującej do opaskowania, zapada decyzja, że wykonywane jest jałowe opaskowanie.
W przedstawionym przykładzie wykonania, w przypadku, w którym takie środki wykrywające wykryją wykonywanie jałowego opaskowania, do urządzenia sterującego służącego do sterowania częścią sterującą 83 wysyłany jest sygnał. Bazując na sygnale obracany jest wał krzywkowy 41 do pionowego przemieszczania prawego elementu prasującego 2, lewego elementu prasującego 4 i środkowego elementu prasującego 6 przedstawionego na fig. 2. Poprzez obrót wału krzywkowego 41 popychacze 16, 18 i 48 są przemieszczane pionowo zgodnie z kształtami krzywek 27, 26 i 28 umieszczonych na wale krzywkowym 41.
W rezultacie, prawy element prasujący 2, lewy element prasujący 4 i środkowy element prasujący 6 są przemieszczane pionowo z określonym wcześniej taktowaniem. Dokładniej taśma jest zwykle odciągana od strony łuku prowadzącego taśmę, tak jak pokazano na fig. 6, a następnie środki naciągające 86 taśmę wykonują drugie naciągnięcie.
Następnie lewy element prasujący 4 jest podnoszony w celu dociśnięcia taśmy B do stołu przesuwnego 34, w ten sposób utrzymując stan naciągnięcia taśmy. Następnie środkowy element prasujący 6 umieszczony poniżej jest podnoszony w celu odcięcia taśmy za pomocą noża 40, a grzałka 36 jest wkładana do nakładającej się części taśmy w kierunku prawie poziomym. W rezultacie powierzchnia taśmy jest topiona przez grzałkę 36, a grzałka 36 topiąca powierzchnie taśmy jest przemieszczana do tyłu w prawie poziomym kierunku. Ponadto środkowy element prasujący 6 jest następnie podnoszony w celu dociśnięcia i przymocowania taśmy B poprzez nacisk do stołu przesuwnego 34.
Przeciwnie, w niniejszym wynalazku, sygnał jałowego opaskowania jest wykrywany przez środki wykrywające, takie jak opisano powyżej. W rezultacie naciąganie jest anulowane albo też jest wykonywane w stałej ilości bazując na sygnale, a następnie taśma B jest podgrzewana przez grzałkę 36 przez określony czas, a wał krzywkowy 41 jest czasowo zatrzymywany.
W niniejszym wynalazku, obrót wału krzywkowego 41 jest czasowo zatrzymywany. W rezultacie, jak pokazano na fig. 6, czas zarezerwowany dla środkowego elementu prasującego 6, który jest umieszczony poniżej grzałki 36, który ma być podniesiony z położenia dolnego w kierunku grzałki 36, jest utrzymywany jako dłuższy niż zwykle.
Z tego powodu, nawet jeśli grzałka 36 jest włożona i powierzchnia taśmy jest stopiona przez grzałkę 36, obrót wału krzywkowego 41 jest następnie tymczasowo zatrzymywany. W rezultacie powierzchnia taśmy B stopiona przez grzałkę 36 jest chłodzona przed następującym później podniesieniem środkowego elementu prasującego 6. Następnie środkowy element prasujący 6 jest przemieszczany do góry, tak jak zwykle.
Tak więc, w niniejszym wynalazku, obrót wału krzywkowego 41 jest tymczasowo zatrzymywany, kiedy wykryte zostanie jałowe opaskowanie. Nawet, jeśli powierzchnia taśmy jest w rezultacie podgrzana przez grzałkę 36, to powierzchnia taśmy jest chłodzona przed podniesieniem środkowego elementu prasującego 6 w celu ponownego wykonania dociskania.
Zgodnie z powyższym, powierzchnia taśmy jest chłodzona przed wykonaniem dociskania przez środkowy element prasujący 6. Kiedy podgrzana i stopiona część taśmy jest w takim stanie dociskana przez środkowy element prasujący 6, można zapobiec połączeniu taśmy.
Tak więc, w niniejszym przykładzie wykonania, w przypadku, w którym spowodowane jest jałowe opaskowanie, powoduje się wyskoczenie taśmy na zewnątrz dzięki jej sile sprężystości w stanie z fig. 7 (wyskok).
Ponadto, tak jak w niniejszym przykładzie wykonania, w przypadku, w którym zapewniony jest taki mechanizm wyskoku, wystarczające jest, aby opóźnienie czasowe obejmowało po prostu obrót wału krzywkowego 41. Dlatego nie jest wcale wymagany kolejny element, a także konstrukcja jest bardzo uproszczona. Zgodnie z powyższym można także zmniejszyć koszt. Ponadto ilość obrotów walca stykowego 88, która ma być ustalona, jest stała. Nawet, jeśli wykonywana jest powtarzalna operacja, można uzyskać stabilne działanie.
Chociaż powyżej opisano przykład wykonania niniejszego wynalazku, to niniejszy wynalazek nie jest do niego ograniczony.
PL 206 208 B1
Na przykład, chociaż walec stykowy 88 jest w przykładzie wykonania wspólny dla walca obracającego się normalnie 92 albo walca obracającego się odwrotnie 94, to można zapewnić oddzielne walce stykowe.
Jak opisano powyżej, w automatycznej maszynie pakującej do opaskowania według niniejszego wynalazku, w 10 przypadku, w którym wykonywane jest jałowe opaskowanie, wystarczające jest, aby obrót wału krzywkowego był po prostu czasowo zatrzymany, a inne operacje były takie same jak operacje istniejące. Z tego powodu nie jest wymagany oddzielny element. Zgodnie z powyższym wytwarzanie może przebiegać w sposób tani, a konstrukcja może mieć mały rozmiar.
Ponadto, nawet jeśli wykonywane jest jałowe opaskowanie, nakładająca się część taśmy jest podgrzewana przez grzałkę, a następnie jest odpowiednio chłodzona i dociskana. Z tego powodu można zapobiec połączeniu. Zgodnie z powyższym można spowodować wyskoczenie taśmy na zewnątrz dzięki jej sile sprężystości.

Claims (1)

  1. Zastrzeżenie patentowe
    Sposób opaskowania, automatyczny, wykonywany w automatycznej maszynie pakującej do opaskowania, w którym wprowadza się końcówki taśmy do łuku prowadzącego taśmy za pomocą środków dostarczających taśmę, następnie zbliża się lub oddziela prawy element prasujący, lewy element prasujący i środkowy element prasujący, które są umieszczone bezpośrednio pod stołem przesuwnym, od stołu przesuwnego z określonym wcześniej taktowaniem dzięki obrotowi wału krzywkowego, zaciska się końcówkę taśmy przez prawy element prasujący, odciąga się tylny koniec taśmy przez środki odciągające taśmy, oraz napina się taśmę przez środki napinające taśmy, podnosi się taśmę przez środkowy element prasujący i odcina się nożem, wkłada się grzałkę tak, aby swobodnie pojawiła się na nakładającej się części taśmy i topi się powierzchnię nakładającej się części taśmy, następnie dociska się tylny koniec taśmy za pomocą środkowego elementu prasującego, znamienny tym, że odciąga się tylny koniec taśmy przez środki odciągające, a wielkość odciągu wykrywa się przez środki wykrywające, oraz wykrywa się jałowe opaskowanie taśmy, kiedy długość taśmy w ten sposób odciągniętej jest większa niż wstępnie ustalona długość odciągu taśmy odpowiadająca minimalnemu pakowanemu wyrobowi, który ma być opakowany oraz gdy jałowe opaskowanie wykryje się bazując na sygnale, czasowo zatrzymuje się obrót wału krzywkowego, dzięki czemu taktowanie nacisku, wykonywanego przez środkowy element prasujący po stopieniu nakładającej się części taśmy za pomocą grzałki, opóźnia się określony wcześniej czas.
PL361906A 2002-09-02 2003-08-29 Sposób opaskowania automatyczny, wykonywany w automatycznej maszynie pakującej do opaskowania PL206208B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
JP2002256779A JP4112318B2 (ja) 2002-09-02 2002-09-02 自動バンド掛け梱包機

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL361906A1 PL361906A1 (pl) 2004-03-08
PL206208B1 true PL206208B1 (pl) 2010-07-30

Family

ID=31492703

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL361906A PL206208B1 (pl) 2002-09-02 2003-08-29 Sposób opaskowania automatyczny, wykonywany w automatycznej maszynie pakującej do opaskowania

Country Status (14)

Country Link
US (1) US6915624B2 (pl)
EP (1) EP1394041B1 (pl)
JP (1) JP4112318B2 (pl)
KR (1) KR100543162B1 (pl)
CN (1) CN100418851C (pl)
AT (1) ATE428635T1 (pl)
AU (1) AU2003244035B2 (pl)
BR (1) BR0304120A (pl)
CA (1) CA2439022C (pl)
DE (1) DE60327138D1 (pl)
ES (1) ES2325491T3 (pl)
PL (1) PL206208B1 (pl)
RU (1) RU2249548C1 (pl)
TW (1) TWI222947B (pl)

Families Citing this family (34)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CH696398A5 (de) * 2003-11-21 2007-05-31 Automatic Taping Systems Verfahren zum Banderolieren von gestapeltem, weichem und/oder empfindlichem Packgut
US7908723B1 (en) 2005-06-01 2011-03-22 Kodi Klip Corporation Bar clip applicator
US20060248844A1 (en) * 2005-05-03 2006-11-09 Kodi Jon R Bar clip with flared legs
US7963392B2 (en) * 2006-11-21 2011-06-21 Kodi Klip Corporation Bar connecting apparatus
US7891074B2 (en) * 2006-11-21 2011-02-22 Kodi Klip Corporation Bar connecting apparatus
US7587872B2 (en) 2007-02-05 2009-09-15 Kodi Klip Corporation Telescoping chair for supporting bars
JP4966807B2 (ja) * 2007-10-02 2012-07-04 大同マシナリー株式会社 自動結束機
US8042460B2 (en) 2008-06-11 2011-10-25 Posco M-Tech Head unit for coil packaging
CN101602412B (zh) * 2008-06-11 2012-01-25 Poscom-科技 用于材料卷包装的机器人打捆设备
US8051770B2 (en) 2008-06-11 2011-11-08 Posco M-Tech Robot binding apparatus for coil packaging
US8322006B1 (en) 2009-04-20 2012-12-04 Kodi Klip Corporation Clip gun with pneumatic feed
AU2010305041B2 (en) * 2009-10-10 2015-12-24 Sms Logistiksysteme Gmbh Strapping machine for tying packages, in particular metal strips wound into coils
JP5896592B2 (ja) * 2010-03-19 2016-03-30 ストラパック株式会社 梱包装置
CN101832879B (zh) * 2010-04-30 2011-12-07 清华大学 一种纸币捆扎机捆扎圈形成与检测机构
DE202010007012U1 (de) * 2010-05-20 2010-09-16 Krones Ag Einschlagvorrichtung mit einem stabförmigen Einschlagelement
US8776328B2 (en) 2010-06-18 2014-07-15 Kodi Klip Corporation Rebar clip for joining different size bars
CA2764476A1 (en) * 2011-01-14 2012-07-14 Groupe Anderson Inc. Wrapping machine and inline wrapper comprising the same
CN102530291B (zh) * 2011-12-22 2013-07-10 杭州永创智能设备股份有限公司 一种新型打包机
KR200471752Y1 (ko) 2013-03-12 2014-03-11 고용만 박스 밴드 조임 장치
JP6127686B2 (ja) * 2013-04-23 2017-05-17 沖電気工業株式会社 媒体結束装置及び媒体整理装置
KR101412308B1 (ko) 2013-12-04 2014-06-25 임성일 고정 밴드 클램프 장치
US9797148B2 (en) 2014-09-05 2017-10-24 Kodi Klip, Llc Clip applying apparatus
KR101664231B1 (ko) * 2014-11-27 2016-10-11 대은엠비코(주) 릴의 교체가 용이한 밴딩 장치
KR102027486B1 (ko) * 2016-12-02 2019-10-01 주식회사 제이피에스 코일 포장용 결속 헤드 모듈의 제어 방법
US11021282B2 (en) 2017-07-19 2021-06-01 Signode Industrial Group Llc Strapping device configured to carry out a strap-attachment check cycle
EP3566957B1 (en) * 2018-05-11 2020-11-04 Sund Birsta AB Strapping machine and method for securing a piece of metal strap in a loop around one or more objects
US20210179301A1 (en) * 2018-09-28 2021-06-17 Jason Kenney Banding of objects with tape
EP3670366B1 (en) * 2018-12-21 2021-06-16 Sund Birsta AB Binding machine and method for testing the strength of a joint formed on a closed loop of an elongated binding element
CN111498165A (zh) * 2019-08-23 2020-08-07 青岛海科佳智能装备科技有限公司 一种pe扎带用烫切机构
CN111003245A (zh) * 2019-12-16 2020-04-14 深圳大工人科技有限公司 超声波焊式全自动pet打捆机
KR102170824B1 (ko) 2020-03-26 2020-10-27 주식회사 시노팩 밴딩 결속장치
CN112498790B (zh) * 2020-10-12 2022-08-16 河钢股份有限公司承德分公司 一种上线系统断线保护装置和打捆机
CN113386992B (zh) * 2021-06-22 2022-09-02 长春工程学院 一种汽车线束波纹管自动捆扎机
KR102523754B1 (ko) 2022-12-12 2023-04-20 (주)디에스아이 자동 밴딩기 역행 시점 떨림 현상 방지 장치

Family Cites Families (16)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
NL192100C (nl) * 1987-05-27 1997-02-04 Takami Masaho Machine voor het met een band omsnoeren van een produkt.
US4912912A (en) * 1987-05-30 1990-04-03 Strapack Corporation Control apparatus in strapping machine
JPH062881Y2 (ja) * 1987-06-19 1994-01-26 雅保 高見 梱包機
JP2740804B2 (ja) * 1990-02-09 1998-04-15 ストラパック株式会社 梱包機における空梱包バンドの除去方法
DE4014307C2 (de) * 1990-05-04 1996-11-07 Rmo Systempack Gmbh Packmaschine
JP2857280B2 (ja) * 1992-06-10 1999-02-17 ストラパック株式会社 梱包機におけるバンド供給・引締方法及び装置
JP2905346B2 (ja) * 1992-11-05 1999-06-14 ストラパック株式会社 梱包機におけるバンド案内アーチ
JPH0740917A (ja) * 1993-07-21 1995-02-10 Kioritz Corp 梱包機
JPH10142611A (ja) * 1996-11-07 1998-05-29 Toshiba Corp 液晶表示器の製造方法
JPH10297605A (ja) * 1997-04-25 1998-11-10 Naigai Kk 帯封機の不正常テープ除去装置
JP3759813B2 (ja) 1997-05-06 2006-03-29 昌弘機工株式会社 梱包機のバンド溶着防止装置
US5942061A (en) * 1998-04-03 1999-08-24 Illinois Tool Works Inc. Cam operated strap welding tool and method therefor
JP2000142611A (ja) 1998-11-02 2000-05-23 Naigai Kk 空結束バンドの除去方法
JP2000302104A (ja) * 1999-04-16 2000-10-31 Strapack Corp 梱包機のバンド端末接合方法および梱包機
JP2002012204A (ja) 2000-06-29 2002-01-15 Strapack Corp バンド掛け梱包機
JP4493831B2 (ja) 2000-11-16 2010-06-30 ストラパック株式会社 バンド掛け梱包機におけるコントロール装置

Also Published As

Publication number Publication date
AU2003244035A1 (en) 2004-03-18
JP4112318B2 (ja) 2008-07-02
CA2439022A1 (en) 2004-03-02
US6915624B2 (en) 2005-07-12
EP1394041A1 (en) 2004-03-03
ATE428635T1 (de) 2009-05-15
CN1490219A (zh) 2004-04-21
BR0304120A (pt) 2004-09-08
EP1394041B1 (en) 2009-04-15
US20040040266A1 (en) 2004-03-04
KR20040020803A (ko) 2004-03-09
CN100418851C (zh) 2008-09-17
KR100543162B1 (ko) 2006-01-20
RU2249548C1 (ru) 2005-04-10
DE60327138D1 (de) 2009-05-28
TW200404707A (en) 2004-04-01
JP2004091016A (ja) 2004-03-25
RU2003126217A (ru) 2005-03-10
PL361906A1 (pl) 2004-03-08
AU2003244035B2 (en) 2005-07-28
ES2325491T3 (es) 2009-09-07
TWI222947B (en) 2004-11-01
CA2439022C (en) 2007-03-27

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL206208B1 (pl) Sposób opaskowania automatyczny, wykonywany w automatycznej maszynie pakującej do opaskowania
US4559767A (en) Apparatus for regulating the tension of a strap in a package strapping machine
US4155799A (en) Strapping machine
EP0195305B1 (en) Method and apparatus for heat sealing strap in a strapping machine
NL7906748A (nl) Half automatische verpakkingsmachine.
SE458999B (sv) Apparat foer anbringning av spaennband
EP1405791B1 (en) Band refeeding method and banding machine
JPS5822418B2 (ja) ひも掛け装置
EP1338515B1 (en) Sealing mechanism for a strapping band
JPH04215909A (ja) 梱包方法および装置
TWI482722B (zh) Strapping machine
JP4240784B2 (ja) バンド掛け梱包機
JP4681392B2 (ja) 自動梱包機のテープ送り出し引き締め機構
JP3130762B2 (ja) 梱包機のバンドコネクトユニット
JP3697365B2 (ja) 梱包機におけるバンド終端排出方法
CA2464988C (en) Strapping machine with automatic strap clearing and reloading
JP7288717B1 (ja) 梱包方法及び梱包機
JPS601042Y2 (ja) 自動梱包機のテ−プ案内装置
JP4126187B2 (ja) 梱包用バンドのシール用ヒーター装置
JP2897976B2 (ja) 胴巻き包装機における溶断シール装置
SU348435A1 (ru) УСТРОЙСТВО дл ОБВЯЗКИ ЛЕНТОЙ РУЛОНО
JPH06525B2 (ja) 梱包機のテープ引締力調節装置
JPS61217473A (ja) カツトテ−プ溶着装置
JPH0740918A (ja) 梱包機
JPH07187115A (ja) 梱包機

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20110829