CZ303882B6 - Rotorový doprádací stroj - Google Patents

Rotorový doprádací stroj Download PDF

Info

Publication number
CZ303882B6
CZ303882B6 CZ20022341A CZ20022341A CZ303882B6 CZ 303882 B6 CZ303882 B6 CZ 303882B6 CZ 20022341 A CZ20022341 A CZ 20022341A CZ 20022341 A CZ20022341 A CZ 20022341A CZ 303882 B6 CZ303882 B6 CZ 303882B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
yarn
spinning
suction nozzle
drive
driven
Prior art date
Application number
CZ20022341A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ20022341A3 (cs
Inventor
Grecksch@Hans
Göbbels@Heinz-Dieter
Lassmann@Manfred
Original Assignee
W. Schlafhorst Ag & Co.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=7694878&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=CZ303882(B6) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by W. Schlafhorst Ag & Co. filed Critical W. Schlafhorst Ag & Co.
Publication of CZ20022341A3 publication Critical patent/CZ20022341A3/cs
Publication of CZ303882B6 publication Critical patent/CZ303882B6/cs

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D01NATURAL OR MAN-MADE THREADS OR FIBRES; SPINNING
    • D01HSPINNING OR TWISTING
    • D01H4/00Open-end spinning machines or arrangements for imparting twist to independently moving fibres separated from slivers; Piecing arrangements therefor; Covering endless core threads with fibres by open-end spinning techniques
    • D01H4/30Arrangements for separating slivers into fibres; Orienting or straightening fibres, e.g. using guide-rolls
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65HHANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL, e.g. SHEETS, WEBS, CABLES
    • B65H67/00Replacing or removing cores, receptacles, or completed packages at paying-out, winding, or depositing stations
    • B65H67/08Automatic end-finding and material-interconnecting arrangements
    • B65H67/081Automatic end-finding and material-interconnecting arrangements acting after interruption of the winding process, e.g. yarn breakage, yarn cut or package replacement
    • DTEXTILES; PAPER
    • D01NATURAL OR MAN-MADE THREADS OR FIBRES; SPINNING
    • D01HSPINNING OR TWISTING
    • D01H1/00Spinning or twisting machines in which the product is wound-up continuously
    • D01H1/11Spinning by false-twisting
    • D01H1/115Spinning by false-twisting using pneumatic means
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65HHANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL, e.g. SHEETS, WEBS, CABLES
    • B65H2701/00Handled material; Storage means
    • B65H2701/30Handled filamentary material
    • B65H2701/31Textiles threads or artificial strands of filaments

Abstract

Rotorový doprádací stroj má více pracovních míst (1) stejného typu, která mají doprádací zarízení (2) ke zhotovení nite (9), soukací zarízení (3) s cívecnicí (22) a zarízením (24) axiálního posunu k výrobe krízem vinuté cívky (8), otocne ulozenou podtlakovou sací trysku (4) a rovnez zarízení k príprave konce nite (9), potrebné k novému predení. Kazdé pracovní místo (1) má soukací zarízení (3) s hnacím bubnem (23), poháneným reversibilním jednotlivým pohonem (56), a jednotlivým motorem pohánené zarízení (24) axiálního posunu. Sací tryska (4) je ulozena pomocí jednotlivého pohonu sací trysky (4) otocne mezi polohou prevzetí nite (9) v oblasti soukacího zarízení (3) a polohou predání nite (9) v oblasti zaprádacího zarízení (16). Kazdé pracovní místo (1) má jednotlivým pohonem pohánené smekací zarízení (27) a pocítac (25) pracovního místa (1) pripojený k pohonu (56), k jednotlivému pohonu zarízení (24) axiálního posunu, k jednotlivému pohonu sací trysky (4) a k jednotlivému pohonu smekacího zarízení (27), k jejich definovanému rízení.

Description

Oblast techniky
Vynález se týká rotorového dopřádacího stroje s více pracovními místy stejného typu, která mají dopřádací zařízení ke zhotovení nitě, soukací zařízení s cívečnicí a zařízením axiálního posunu k výrobě křížem vinuté cívky, otočně uloženou podtlakovou sací trysku a rovněž zařízení k přípravě konce nitě, potřebné k novému předení.
Dosavadní stav techniky
Jak je například uvedeno v DE 198 36 065 Al, disponují rotorové dopřádací zařízení zpravidla množstvím stejných v řadě vedle sebe umístěných pracovních míst. Na těchto pracovních místech je v přádní konvi předložený pramen vláken přaden do nitě a následně navíjen do křížem vinuté cívky.
Pracovní místa za tímto účelem mají dopřádací zařízení a rovněž soukací zařízení. Jak pracovní zařízení dopřádacího zařízení, tak i pracovní zařízení soukacího zařízení jsou přitom poháněna pohonem stroje. To znamená, že v oblasti dopřádacích zařízení jsou umístěny například tangenciální řemeny k pohonu dopřádacích rotorů a poháněné na jedné straně stroje umístěným průchozím hnacím hřídelem k pohonu přívodního válce pramene vláken.
V oblasti soukacího zařízení probíhá příslušný průchozí hnací hřídel, na kterém jsou upevněny tak zvané hnací bubny. Kromě toho mají tato pracovní místa smekací zařízení, která jsou rovněž poháněna pomocí této průchozí hnací hřídele.
Pracovní místa jsou obsluhována pomocí podél pracovních míst rotorového dopřádacího stroje hlídkujícího servisního zařízení, které samočinně zasahuje, když na jednom z pracovních míst nastane porucha, například přetrh nitě. V takovém případě se pohybuje servisní zařízení k příslušnému pracovnímu místu, je zde zajištěno a vyhledává otočně uloženou, podtlakovou sací tryskou po přetrhu nitě na křížem vinuté cívce zachycenou, přetrženou niť.
K zabránění, aby jednotlivá pracovní místa musela v případě poruchy na servisní zařízení dlouho čekat, protože to je již zaměstnáno odstraňováním poruchy na jiném pracovním místě, již bylo navrhováno používat na jednom rotorovém dopřádacím stroji současně více servisních zařízení.
Takováto například v DE 198 27 605 Al relativně dostatečně popsaná servisní zařízení jsou ovšem z hlediska své konstrukce relativně značně komplikovaná a proto i poměrně drahá.
Takováto servisní zařízení mají vedle podtlakové sací trysky ještě řadu dalších prvků pro manipulaci s nití, které umožňují vyhledat po přetrhu nitě na křížem vinuté cívce zachycenou niť a uchopenou niť po příslušné přípravě v dopřádacím zařízení příslušného pracovního místa znovu zapříst na zde rotující prstenec vláken.
Pohon jednotlivých prvků pro manipulaci s nití, včetně sací trysky, nastává přitom pomocí speciálních pák, které korespondují s příslušnými křivkovými kotouči. Křivkové kotouče přitom jsou poháněny hlavním motorem.
V DE 25 41 589 Al je popsáno srovnatelné, pojízdné servisní zařízení, které je rovněž koncipováno k samočinnému zapřadení shora popsaných pracovním míst rotorového dopřádacího stroje. Toto známé servisní zařízení má otočně uloženou, drážkovanou sací trysku, která přechází v drážkované předávací rameno. V oblasti otočné osy sací trysky je kromě toho umístěn unášeč nitě, který převádí sací tryskou uchopenou niť na konci předávacího ramene umístěné zařízení pro sevření a přípravu nitě. Třebaže v tomto spise není výslovně popsán druh pohonu, kterým mají být například poháněny sací tryska, unášeč nitě a zásobník nitě, lze vycházet z toho, že pohon těchto zařízení pro manipulaci s nití je proveden jako obvykle, jak je například uvedeno v DE 198 27 605 Al, pomocí sady křivkových kotoučů, která je poháněna hlavním motorem.
Ve shora uvedené přihlášce vynálezu je sice uvedeno, že zařízení k manipulaci s nití by mohla být umístěna na každém z pracovních míst dopřádacího stroje, ale od přenosu 1:1 se výslovně zrazuje.
Podle DE 25 41 589 Al má být více hospodárné umístit nákladná zařízení pro manipulaci s nití na pojízdném servisním zařízení, které potom obsluhuje více pracovních míst dopřádacího stroje.
Podstata vynálezu
Na základě znalosti shora uvedeného stavu techniky spočívá vynález v úkolu vytvořit dopřádací stroj s více soběstačnými, z hlediska konstrukce však relativně jednoduchými pracovními místy. Tento úkol se podle vynálezu vyřeší zařízením, které je popsáno v nároku 1.
V nároku 1 popsané vytvoření pracovních míst rotorového dopřádacího stroje s množstvím pomocí počítače pracovního místa definovaně řízených jednotlivých pohonů má zejména výhodu, že pomocí takovýchto pracovních míst je možné řízení produktivity dopřádacího stroje. Přednostně jsou jednotlivé pohony pro hnací bubny a/nebo smekací zařízení vytvořeny například jako synchronní motory.
Vytvoření pracovních míst podle vynálezu umožňuje zejména bez prodlení a rychle odstranit případně vzniklé přetrhy nitě, takže se přetrhy nitě podmíněné odstávky pracovních míst mohou minimalizovat a mají stále menší význam při výpočtu hospodárnosti provozu dopřádacího stroje.
Z těchto důvodů může být hospodárné vyrábět na dopřádacích strojích podle vynálezu také méně pevnou přízi.
To znamená, že se může vyrábět příze, která má vzhledem k přízi, která je vyráběna na známých pracovních místech, zřetelně nižší koeficient zákrutů a tím je sice citlivější z hlediska případných přetrhů nitě, při stejných otáčkách dopřádacího zařízení to ale vede ke zřetelnému zvýšení produkované délky příze.
Podle nároku 2 je stanoveno, že je jednotlivý pohon pro sací trysku patřící pracovnímu místu tvořen krokovým motorem. Krokový motor je přitom pomocí řídicího vedení připojen k počítači pracovního místa, kterým je definovaně řízen. Sací tryska připojená ke krokovému motoru se přitom může přestavit mezi polohou pro uchopení nitě, ve které je otvor ústí sací trysky potahován v bezprostřední blízkosti pláště sací trysky v cívečnici soukacího zařízení uchycené, a ve směru odvinu se pohybující křížem vinuté cívky, a předávací polohou, ve které se niť předává zapřádacímu zařízení v oblasti dopřádacího zařízení. V případě potřeby se přitom může sací tryska mezi těmito oběma koncovými polohami otočit také vícekrát po sobě, takže také u těžších přízí se udává velká míra spolehlivosti úspěšného převedení nitě.
Takovéto krokové motory mají zejména výhodu, že jsou jednak bez velkých nákladů na řízení exaktně a kdykoliv reprodukovatelně polohovatelné, jednak jsou relativně, jako v obchodě běžně dostupné sériové součásti, cenově příznivé.
Jak je uvedeno v nároku 3, může být před zařízením axiálního posuvu nitě umístěn otočně utažený středící plech, který se může pomocí krokového motoru nebo pneumatického válce sklopit do regulérního směru chodu nitě. Středící plech dbá ve spolupráci s vodicím zářezem v otvoru ústí sací trysky o to, aby po přetrhu nitě na povrchu křížem vinuté cívky zachycená niť, zatímco je sací tryskou dopravována zpět k zapřádacímu zařízení umístěnému v oblasti dopřádacího zařízení, byla vedena do středu pracovního místa. To znamená, že otočný středící plech zajišťuje, že niť může být podélně vedena na stacionárním zařízení vedení nitě, umístěném před regulérním směrem chodu nitě, a může být polohována v záchytném povrchu tohoto zařízení vedení nitě tak, že se může následně bez problémů převzít záchytným povrchem umístěným na sací trysce a s ním otočným.
Podle nároku 5 má kromě toho každé pracovní místo pneumatickou trysku zásobníku nitě a rovněž mechanický zásobník nitě.
Pneumatickou tryskou zásobníku nitě se přitom přednostně vyrovnají během opětovného zapřadení časem vznikající přebytky délky nitě, které například vznikají při předání nitě ze středícího plechu na vodič nitě zařízení axiálního posuvu. Jedním motorem poháněný mechanický zásobník nitě se používá zejména tehdy, když se mají navinout kuželové křížem vinuté cívky. To znamená, když při konstantní rychlosti dopravy nitě kolísá rychlost návinu nitě neustále mezi maximem a minimem.
Takovýto mechanický zásobník také způsobuje, že je použití tak zvaného „rybího břicha“ nadbytečné, poněvadž během soukání na základě axiálního posuvu nitě vznikající přebytečná délka nitě se bez problému kompenzuje pomocí mechanického zásobníku.
V další výhodné podobě provedení má smekací zařízení na každém pracovním místě, jak je uvedeno v nároku 5, přednostně synchronním motorem poháněný odváděči válec a rovněž upínací válec dosedající se stanoveným přítlakem na odváděči válec. Synchronní motor je přitom reverzibilní, takže je zajištěn jak předepsaný zpětný chod nitě v dopřádacím stroji za účelem opětovného zapředení, tak i správného smekání nově vznikající nitě.
Přehled obrázku na výkrese
Další podrobnosti vynálezu jsou v následujícím patrné pomocí na výkrese znázorněného příkladu provedení.
Obr. 1 znázorňuje v pohledu v perspektivě pracovní místo dopřádacího stroje podle vynálezu.
Příklady provedení vynálezu
Na jediném výkrese je v pohledu v perspektivě zobrazeno pracovní místo i dopřádacího stroje. Takováto pracovní místa I mají, jak je známo a je proto znázorněno jen schematicky, mezi jiným dopřádací zařízení 2 a rovněž soukací zařízení 3. V oblasti tak zvané smekací trubičky 21 nitě 9 je umístěno otočně uložené zapřádací zařízení 16, které přebírá po přetrhu nitě 9 sací tryskou 4 z křížem vinuté cívky 8 zpět přenesenou niť 9 a připravuje konec nitě 9 k opětovnému zapředení.
Dále je v této oblasti umístěno smekací zařízení 27, které jak během regulérního chodu převezme odtah přadené nitě 9 z dopřádacího zařízení 2, jakož je také při opětovném zapřadení odpovědné za zpětné vedení připravené nitě 9 do dopřádacího zařízení 2.
Soukací zařízení 3 sestává, jako obvykle, z cívečnice 22 k otočnému uchycení křížem vinuté cívky 8, přednostně pomocí reverzovatelného jednotlivého pohonu 56 poháněného hnacího bubnu 23 a zařízení 24 axiálního posunu nitě 9, které je poháněno například pomocí krokového pohonu 57. Před zařízením 24 axiálního pohonu může být kromě toho umístěno zařízení pro centrování nitě 9 v podobě otočně uloženého středícího plechu 17, které se může v případě potřeby pomocí pohonu 55 definovaně sklopit do regulérního směru nitě 9.
Dále disponuje pracovní místo i, jak bylo již vpředu naznačeno, sací tryskou 4, která je pomocí krokového motoru 6 sací trysky 4 definovaně přestavitelná mezi v oblasti soukacího zařízení 3 ležící polohou převzetí nitě 9 a v oblasti dopřádacího zařízení 2 ležící polohou předání nitě 9.
Sací tryska 4 nese na zadní straně úchytný prvek 7 pro niť 9, který má například vodicí plochy pro niť 9 ve tvaru písmene S, úchytný povrch pro niť 9 a spínací plech. Konečně je v odstupu před pravidelným směrem chodu nitě 9 v pracovním místě I ještě umístěno stacionární vodicí zařízení 5 pro vedení nitě 9, která má dolu otevřený záchytný povrch 10. Každé pracovní místo i má kromě toho hlídač 26 nitě 9, parafinační zařízení 62 a rovněž zásobníky 60, 61 nitě 9.
Druhý zásobník 6f nitě 9 je přitom vytvořen jako podtlakový tryskový zásobník, zatímco první zásobník 60 je vytvořen jako mechanický. To znamená, že mezi dvěma stacionárními vodícími prvky nitě 9 je umístěn relativně pohyblivě ke směru dráhy nitě 9 přestavitelný vodicí prvek nitě 9, poháněný dalším krokovým motorem 58.
Funkce zařízení podle vynálezu je následující:
Během dopřádání se v dopřádacím zařízení 2 vyrobená niť 9 smeká pomocí smekacího zařízení 27 a navíjí se soukacím zařízení 3 do křížem vinuté cívky 8. Mezi rameny cívečnice 22 rotačně uložená křížem vinutá cívka 8 přitom dosedá svým povrchem na hnací buben 23 poháněný jedním motorem a je jím poháněna pomocí tření ve směru návinu. Současně se niť 9 pomocí zařízení 24 axiálního posuvu nitě 9 přemístí tak, že na povrch křížem vinuté cívky 8 nabíhá v křížících se vrstvách.
Na každém pracovním místě 1 přítomná sací tryska 4 je během normálního předení ve vyčkávací poloze, zapřádací zařízení J_6 je v tak zvané poloze předení, jak je znázorněno na obrázku.
Když na jednom z pracovních míst 1 rotorového dopřádacího stroje dojde k poruše, například k přetrhu nitě 9, což je přednostně detekováno hlídačem nitě 26 nitě 9, dbá počítač 25 pracovního místa I na to, aby se jak dopřádací zařízení 2 příslušného pracovního místa 1, tak i příslušné soukací zařízení 3 zabrzdily do klidového stavu. To znamená, že jednotlivý pohon 56 hnacího bubnu 23 je připojen k brzdicímu proudu tak, že hnací buben 23 je plynule brzděn do klidového stavu. Hnací buben 23 přitom také brzdí křížem vinutou cívku 8. Současně je řízen přes řídicí vedení 65 počítačem 25 pracovního místa 1 krokový motor 6 sací tryska 4 tak, že sací tryska 4 se otáčí ze své vyčkávací polohy do neznázoměné polohy převzetí nitě 9, ve které je sací otvor 19 sací trysky 4 polohován do bezprostřední blízkosti pláště křížem vinuté cívky 8.
Dále dbá počítač 25 pracovního místa 1 na to, že otevře ventil a sací trubka 4 je pneumaticky připojena k neznázoměnému zdroji podtlaku.
Následně je hnací buben 23 připojen ve směru odvíjení, takže se může po přetrhu nitě 9 na plášti křížem vinuté cívky 8 zachycený konec nitě 9 uchopit sací tryskou 4. Úspěšné uchopení nitě 9 může přitom být kontrolováno uvnitř sací trubky 4 umístěným senzorem.
Sací trubka 4 se potom pomocí krokového motoru 6 otočí dolů. Zatímco je sací trubka 4 otočena doků, sklopí se například v oblasti soukacího zařízení 3 umístěný středící plech 17 pomocí pohonu 55 do směru dráhy nitě 9, takže je niť 9 vedena vodicím zářezem 18 ve středícím plechu 17 a například vodicím zářezem 20 v sacím otvoru 19 sací trysky 4 uprostřed pracovního místa 1.
Během otáčení sací trysky 4 dolů klouže mezi vodicím zářezem £8 středícího plechu T7 a vodicím zářezem 20 v sacím otvoru 19 sací trysky 4 upnutá niť 9 tak dlouho na stacionárním vodicím zařízení 5, až se niť 9 nakonec smekne do dolu otevřeného záchytného povrchu 10 vodícího zařízení 5. Sací tryska 4 se následně nejprve opět otočí trochu nahoru. Přitom se mezi sací tryskou 4 a záchytným povrchem 10 stacionárního vodícího zařízení 5 vytváří druhá větev nitě 9.
V návaznosti na to opět dolu otočená sací tryska 4 překříží záchytným povrchem svého úchylného prvku 7 první větev nitě 9 a převádí tím niť 9 do oblasti zapřádacího zařízení J_6. Při otočení sací trysky 4 dolů se niť 9 navlékne do vodicích a funkčních prvků pro niť 9. To znamená, že niť 9 je mezi jiným přivedena pod upínací válec 64 smekacího zařízení 27, které je potom uzavřeno.
Krátce před dosažením polohy pro předání nitě 9 se sací tryska 4 pohybuje svým spínacím plechem proti dorazu otočně uloženého zapřádacího zařízení 16 a vytlačuje ho přitom z dopřádací polohy znázorněné na obr. 1 do neznázoměné polohy převzetí nitě 9.
Následně nebo současně se řídí počítačem 25 pracovního místa I elektromagnetický ventil tak, že na výstupním otvoru zapřádacího zařízení 16 pro niť 9 vzniká sací tah, který působí na niť 9 vytvořenou zapřádacím zařízením _I6. Niť 9 se potom oddělí pomocí zařízení pro řezání nitě 9, které je součástí zapřádacího zařízení 16. Konec nitě 9, připojený ke křížem vinuté cívce 8 se nasaje výstupním otvorem zapřádacího zařízení 16 pro niť 9, zatímco oddělený volný konec nitě 9 se odstraní sací tryskou 4. V návaznosti na to se připraví konec nitě 9, fixovaný v zapřádacím zařízení 16, pro další předení.
Když se sací tryska 4 následně opět pohybuje do své vyčkávací polohy, otočí se zapřádací zařízení 16 za působení pružného prvku automaticky zpět do dopřádací polohy a dosedne přitom zadním těsněním na smekací trubičku 21 nitě 9 dopřádacího zařízení 2.
Zapřádací zařízení 16 je potom pod vlivem uvnitř dopřádacího zařízení 2 existujícího podtlaku, takže se dříve zavedené vytváření podtlaku může odpojit. Následně se pohon 59 smekacího zařízení 27 řídí počítačem 25 pracovního místa 1 tak, že nastává definované zpětné vedení nitě 9 do dopřádacího zařízení 2. To znamená, že se připravený konec nitě 9 umístí na uvnitř dopřádacího zařízení 2 rotujícím prstenci vlákna.
Nově vznikající niť 9 se následně odtahuje pomocí odváděcího válce 63 smekacího zařízení 27 a, jak již bylo uvedeno, navíjí se na soukacím zařízení 3 do křížem vinuté cívky 8.

Claims (5)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Rotorový dopřádací stroj svíce pracovními místy (1) stejného typu, která mají dopřádací zařízení (2) ke zhotovení nitě (9), soukací zařízení (3) s cívečnicí (22) a zařízením (24) axiálního posunu k výrobě křížem vinuté cívky (8), otočně uloženou podtlakovou sací trysku (4) a zařízení k přípravě konce nitě (9), potřebné k novému předení, vyznačující se tím, že každé pracovní místo (1) má soukací zařízení (3) s hnacím bubnem (23), poháněným reverzibilním jednotlivým pohonem (56), k pohonu křížem vinuté cívky (8) a jednotlivým motorem poháněné zařízení (24) axiálního posunu k definovanému přemístění nitě (9) uložené na křížem vinuté cívce (8), přičemž sací tryska (4) je uložena pomocí jednotlivého pohonu sací trysky (4) otočně mezi polohou převzetí nitě (9) v oblasti soukacího zařízení (3) a polohou předání nitě (9) v oblasti zapřádacího zařízení (16) a každé pracovní místo (1) má jednotlivým pohonem poháněné smekací zařízení (27) a počítač (25) pracovního místa (1) připojený k jednotlivému pohonu (56), jednotlivému pohonu zařízení (24) axiálního posunu, jednotlivému pohonu sací trysky (4) a k jednotlivému pohonu smekacího zařízení (27), k jejich definovanému řízení.
  2. 2. Rotorový dopřádací stroj podle nároku 1, vyznačující se tím, že jednotlivý pohon sací trysky (4) je tvořen krokovým motorem (6) sací trysky (4), který je připojen pomocí řídicího vedení (65) k počítači (25) pracovního místa (1).
  3. 3. Rotorový dopřádací stroj podle nároku I, vyznačující se tím, že v oblasti soukacího zařízení (3) je otočně uložen středící plech (17), poháněný krokovým motorem nebo pneumatickým válcem.
  4. 4. Rotorový dopřádací stroj podle nároku 1, vyznačující se tím, že každé pracovní místo (1) má mechanický zásobník (60) nitě (9), poháněný jednotlivým pohonem, a pneumaticky pracující tryskový druhý zásobník (61).
  5. 5. Rotorový dopřádací stroj podle nároku 1, vyznačující se tím, že smekací zařízení (27) má odváděči válec (63), poháněný reverzibilním jednotlivým pohonem, například synchronním motorem (59) smekacího zařízení (27), a upínací válec (64), dosedající na odváděči válec (63).
CZ20022341A 2001-08-09 2002-07-03 Rotorový doprádací stroj CZ303882B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE10139075A DE10139075A1 (de) 2001-08-09 2001-08-09 Offenend-Rotorspinnmaschine

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ20022341A3 CZ20022341A3 (cs) 2003-03-12
CZ303882B6 true CZ303882B6 (cs) 2013-06-12

Family

ID=7694878

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ20022341A CZ303882B6 (cs) 2001-08-09 2002-07-03 Rotorový doprádací stroj

Country Status (5)

Country Link
US (1) US20030038206A1 (cs)
EP (1) EP1283288B1 (cs)
CN (1) CN1279230C (cs)
CZ (1) CZ303882B6 (cs)
DE (2) DE10139075A1 (cs)

Families Citing this family (70)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE102004029048A1 (de) * 2004-06-14 2005-12-29 Wilhelm Stahlecker Gmbh Verfahren an einer Offenend-Rotorspinnmaschine zum halb-automatischen Anspinnen
DE102005001093A1 (de) * 2005-01-08 2006-07-20 Saurer Gmbh & Co. Kg Vorrichtung zur Steuerung des Unterdrucks an einer Fadenfangdüse einer Arbeitsstelle einer Kreuzspulen herstellenden Textilmaschine
ITMI20050605A1 (it) * 2005-04-11 2006-10-12 Savio Macchine Tessili Spa Dispositivo di gestione del filo per carrelli di servizio per filatoi open-end
CZ304394B6 (cs) * 2005-04-27 2014-04-16 Rieter Cz S.R.O. Způsob vyhledávání konce příze na cívce textilního stroje s individuálním pohonem hnacího válce navíjecího ústrojí a obslužné zařízení k provádění způsobu
DE102005020579A1 (de) * 2005-05-03 2006-11-09 Saurer Gmbh & Co. Kg Kreuzspulen herstellende Textilmaschine
US7975952B2 (en) * 2005-05-30 2011-07-12 Textielmachinefabriek Gilbos N.V. Winding station with magazine for empty tubes located under the winding mechanism
DE102005029937B4 (de) * 2005-06-28 2014-02-20 Saurer Germany Gmbh & Co. Kg Verfahren zur Ermittlung der Qualitätsparameter eines Fadens
DE102005036485A1 (de) 2005-08-03 2007-02-08 Saurer Gmbh & Co. Kg Offenend-Rotorspinnmaschine
DE102005045712A1 (de) * 2005-09-24 2007-03-29 Saurer Gmbh & Co. Kg Fadenabzugsrolle für eine Kreuzspulen herstellende Textilmaschine
DE102005048041A1 (de) * 2005-10-07 2007-04-12 Saurer Gmbh & Co. Kg Fadenabzugseinrichtung für eine Kreuzspulen herstellende Textilmaschine
DE102005055717A1 (de) * 2005-11-23 2007-05-24 Saurer Gmbh & Co. Kg Saugluftdüse für eine Textilmaschine
CZ301752B6 (cs) * 2005-12-20 2010-06-16 Rieter Cz S.R.O. Zpusob obnovování predení složkové príze, zejména na rotorovém doprádacím stroji pomocí spliceru a zarízení k provádení zpusobu
DE102006001565A1 (de) * 2006-01-12 2007-07-19 Saurer Gmbh & Co. Kg Verfahren zum Aufspulen eines Fadens an einer Kreuzspulen herstellenden Textilmaschine sowie Kreuzspulen herstellende Textilmaschine
DE102006004894B4 (de) * 2006-02-03 2018-01-18 Saurer Germany Gmbh & Co. Kg Hilfsfadenführer zum Changieren eines laufenden Fadens im Bereich einer Fadenabzugseinrichtung einer Kreuzspulen herstellenden Textilmaschine
DE102006033971B4 (de) * 2006-07-22 2015-09-10 Saurer Germany Gmbh & Co. Kg Faserbandauflöseeinrichtung für eine Offenend-Spinnvorrichtung
DE102006047288A1 (de) * 2006-10-06 2008-04-10 Oerlikon Textile Gmbh & Co. Kg Arbeitsstelle einer Textilmaschine
DE102006050220B4 (de) * 2006-10-25 2014-02-27 Saurer Germany Gmbh & Co. Kg Verfahren und Vorrichtung zum Betreiben einer Kreuzspulen herstellenden Textilmaschine
DE102006053046A1 (de) * 2006-11-10 2008-05-15 Oerlikon Textile Gmbh & Co. Kg Arbeitsstelle einer Kreuzspulen herstellenden Texilmaschine
DE102007004779A1 (de) 2007-01-31 2008-08-07 Oerlikon Textile Gmbh & Co. Kg Kreuzspulen herstellende Textilmaschine sowie Komponente
DE102007006679B4 (de) 2007-02-10 2018-05-30 Saurer Germany Gmbh & Co. Kg Verfahren zum Betreiben einer Kreuzspulen herstellenden Textilmaschine
DE102007010941A1 (de) * 2007-03-07 2008-09-11 Oerlikon Textile Gmbh & Co. Kg Arbeitsstelle für eine Kreuzspulen herstellende Textilmaschine
DE102007015695A1 (de) * 2007-03-31 2008-10-02 Oerlikon Textile Gmbh & Co. Kg Verfahren zum Betreiben einer Kreuzspulen herstellenden Textilmaschine
DE102007023490A1 (de) 2007-05-19 2008-11-20 Oerlikon Textile Gmbh & Co. Kg Verfahren und Vorrichtung zum Betreiben einer Spulvorrichtung einer Kreuzspulen herstellenden Textilmaschine
DE102007056561A1 (de) 2007-08-25 2009-02-26 Oerlikon Textile Gmbh & Co. Kg Kreuzspulen herstellende Textilmaschine
DE102007048720B4 (de) * 2007-10-11 2019-01-31 Saurer Spinning Solutions Gmbh & Co. Kg Verfahren und Vorrichtung zum Betreiben einer Offenend-Rotorspinnmaschine
DE102007053467B4 (de) * 2007-11-09 2021-05-20 Saurer Intelligent Machinery Co. Ltd. Verfahren und Vorrichtung zum Betreiben einer Offenend-Rotorspinnmaschine
DE102008009321B4 (de) 2008-02-15 2012-10-04 Oerlikon Textile Gmbh & Co. Kg Arbeitsstelle einer semiautomatischen Offenend-Spinnmaschine
DE102009018672B4 (de) 2008-06-21 2019-10-17 Saurer Spinning Solutions Gmbh & Co. Kg Verfahren zum Betreiben einer Arbeitsstelle einer Offenend-Rotorspinnmaschine und zugehörige Arbeitsstelle
DE102008040951A1 (de) * 2008-08-01 2010-02-04 Rieter Ingolstadt Gmbh Abzugswalze zum Abziehen eines gesponnenen Fadens und Textilmaschine mit einer Abzugswalze
DE102008050340A1 (de) * 2008-10-02 2010-04-08 Oerlikon Textile Gmbh & Co. Kg Verfahren zum Leeren einer pneumatischen Fadenspeichereinrichtung
DE102008056288A1 (de) 2008-11-08 2010-05-12 Oerlikon Textile Gmbh & Co. Kg Verfahren zum Betreiben einer Offenend-Spinnmaschine und Offenend-Spinnmaschine
DE102009030802A1 (de) 2009-06-27 2009-11-05 Oerlikon Textile Gmbh & Co. Kg Offenend-Rotorspinnmaschine
DE102009050582A1 (de) * 2009-10-24 2010-05-20 Oerlikon Textile Gmbh & Co. Kg Verfahren zum Anspinnen einer Offenend-Rotorspinnvorrichtung
DE102010044901A1 (de) 2010-09-09 2012-03-15 Oerlikon Textile Gmbh & Co. Kg Verfahren zum Betreiben einer Kreuzspulen herstellenden Textilmaschine und Kreuzspulen herstellende Textilmaschine
DE102011013870A1 (de) 2011-03-15 2012-09-20 Oerlikon Textile Gmbh & Co. Kg Arbeitsstelle einer Offenend-Rotorspinnmaschine
CN103088480B (zh) * 2011-10-28 2016-02-24 李雪明 弹簧固定纱架锭的制筒机
DE102012002579A1 (de) * 2012-02-09 2013-08-14 Oerlikon Textile Gmbh & Co. Kg Verfahren und Vorrichtung zur Ermittlung der erforderlichen Drehzahl einer Spulenantriebswalze
DE102012008691A1 (de) 2012-04-28 2013-10-31 Oerlikon Textile Gmbh & Co. Kg Verfahren und Vorrichtung zum Betreiben von Arbeitsstellen einer Offenend-Rotorspinnmaschine
DE102012011122A1 (de) 2012-06-05 2013-12-05 Saurer Germany Gmbh & Co. Kg Leiterplatte für eine Textilmaschine
CN102776618B (zh) * 2012-08-14 2014-10-29 温岭市日盛机械有限公司 一种抽气式转杯纺纱机的纺纱器
JP2014088638A (ja) * 2012-10-30 2014-05-15 Murata Mach Ltd 糸巻取機及び糸巻取方法
DE102013001599A1 (de) 2013-01-30 2014-07-31 Saurer Germany Gmbh & Co. Kg Verfahren zur Optimierung eines Partiewechsels an einer Offenend-Spinnmaschine
DE102013004053A1 (de) * 2013-03-08 2014-09-11 Saurer Germany Gmbh & Co. Kg Verfahren zum Betreiben einer Arbeitsstelle einer Kreuzspulen herstellenden Textilmaschine bzw. zugehörige Arbeitsstelle
DE102013102770A1 (de) * 2013-03-19 2014-09-25 Maschinenfabrik Rieter Ag Spinnstelle einer Spinnmaschine sowie Verfahren zum Betrieb derselben
DE102013009998A1 (de) 2013-06-14 2014-12-18 Saurer Germany Gmbh & Co. Kg Verfahren zum Betreiben einer Arbeitsstelle einer Offenend-Rotorspinnmaschine sowie zugehörige Arbeitsstelle
DE102014008802A1 (de) 2014-06-11 2015-12-17 Saurer Germany Gmbh & Co. Kg Semiautomatische Offenend-Rotorspinnmaschine
DE102014008814A1 (de) 2014-06-11 2015-12-17 Saurer Germany Gmbh & Co. Kg Semiautomatische Offenend-Rotorspinnmaschine
DE102014008748A1 (de) 2014-06-12 2015-12-17 Saurer Germany Gmbh & Co. Kg Offenend-Spinnvorrichtung
DE102015108740A1 (de) 2015-06-02 2016-12-08 Rieter Ingolstadt Gmbh Verfahren zum Betreiben einer Spinnmaschine mit arbeitsstelleneigenen Handlingsorganen zum Wiederanspinnen eines Fadens sowie Spinnmaschine mit arbeitsstelleneigenen Handlingsorganen
DE102015112660A1 (de) 2015-07-31 2017-02-02 Rieter Ingolstadt Gmbh Verfahren zum Absaugen eines Fadens von einer Spule und entsprechende Vorrichtung
DE102015112661A1 (de) 2015-07-31 2017-02-02 Rieter Ingolstadt Gmbh Verfahren an einer Textilmaschine und Textilmaschine
DE102015012214A1 (de) 2015-09-17 2017-03-23 Saurer Germany Gmbh & Co. Kg Verfahren zum Anpassen einer eine Garnpartieherstellung betreffenden werksseitigen Auslegung einer Offenend-Rotorspinnmaschine
DE102015118987A1 (de) 2015-11-05 2017-05-11 Rieter Ingolstadt Gmbh Verfahren zum Betreiben einer Spinnmaschine mit einer vollautomatischen Anspinnvorrichtung sowie Spinnmaschine mit einer vollautomatischen Anspinnvorrichtung
DE102015014429A1 (de) 2015-11-10 2017-05-11 Saurer Germany Gmbh & Co. Kg Verfahren zum Betreiben einer Kreuzspulen herstellenden Textilmaschine
DE102016110147A1 (de) * 2016-06-01 2017-12-07 Rieter Ingolstadt Gmbh Spinnmaschine mit einer Vielzahl von Arbeitsstellen und einer Absaugeinrichtung
DE102016112641A1 (de) 2016-07-11 2018-01-11 Rieter Ingolstadt Gmbh Spulstelle mit einer bewegbaren Deckeinheit
DE102016114267A1 (de) 2016-08-02 2018-02-08 Maschinenfabrik Rieter Ag Verfahren und Vorrichtung zum Handhaben eines Fadens an einer Arbeitsstelle einer Textilmaschine
DE102017122851A1 (de) 2017-10-02 2019-04-04 Maschinenfabrik Rieter Ag Vorrichtung zum Ansetzen eines Fadens an einer Arbeitsstelle einer Textilmaschine mit einer Saugdüse und mit einem Zubringerorgan
EP3489399B1 (en) * 2017-11-27 2021-06-09 Savio Macchine Tessili S.p.A. Open-end type spinning machine with enhanced intake nozzle unit and relative piecing method
DE102018102135A1 (de) 2018-01-31 2019-08-01 Saurer Spinning Solutions Gmbh & Co. Kg Verfahren zum Betreiben einer Textilmaschine und eine Textilmaschine
DE102018105933A1 (de) 2018-03-14 2019-09-19 Maschinenfabrik Rieter Ag Verfahren zum Bilden einer Fadenschlaufe und zum Separieren eines anzusetzenden Fadenstücks und eines abzuführenden Fadenstücks, Druckrollereinheit sowie Saugdüse
DE102018131767A1 (de) 2018-12-11 2020-06-18 Saurer Spinning Solutions Gmbh & Co. Kg Kreuzspulen herstellende Textilmaschine
DE102019125672A1 (de) 2019-09-24 2021-03-25 Saurer Spinning Solutions Gmbh & Co. Kg Verfahren zum Betreiben einer Kreuzspulen herstellenden Textilmaschine und eine Kreuzspulen herstellende Textilmaschine
DE102019129499A1 (de) * 2019-10-31 2021-05-06 Saurer Spinning Solutions Gmbh & Co. Kg Offenend-Spinnmaschine sowie Verfahren und Steuereinrichtung zum Betreiben einer solchen Offenend-Spinnmaschine
DE102020111342A1 (de) 2020-04-27 2021-10-28 Saurer Spinning Solutions Gmbh & Co. Kg Textilmaschine sowie Servicewagen für Textilmaschinen
EP3919659B1 (de) 2020-06-03 2023-02-15 Saurer Spinning Solutions GmbH & Co. KG Verfahren zum anspinnen einer offenend-rotorspinnmaschine und offenend-rotorspinnmaschine
CN111876859A (zh) * 2020-07-29 2020-11-03 靳凤琴 一种生产气流纺棉布用表面除尘装置
DE102020124125A1 (de) 2020-09-16 2022-03-17 Saurer Spinning Solutions Gmbh & Co. Kg Kreuzspulen herstellende Textilmaschine
DE102020127007A1 (de) 2020-10-14 2022-04-14 Saurer Spinning Solutions Gmbh & Co. Kg Verfahren zum Betreiben einer Spinnmaschine und Spinnmaschine
DE102020129172A1 (de) 2020-11-05 2022-05-05 Maschinenfabrik Rieter Ag Verfahren zum Warten wenigstens einer Arbeitsstelle einer Spinnmaschine

Citations (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE3805656C2 (cs) * 1988-02-24 1990-06-13 Schubert & Salzer Maschinenfabrik Ag, 8070 Ingolstadt, De
US5191760A (en) * 1989-01-18 1993-03-09 Schubert & Salzer Maschinenfabrik Ag Process and device for piecing on an open-end spinning device
CZ284729B6 (cs) * 1997-01-08 1999-02-17 Rieter Elitex A. S. Zařízení pro obnovení spřádacího procesu na bezvřetenovém dopřádacím stroji
EP0808791B1 (en) * 1990-11-09 1999-05-06 FREEMAN, James Edward Thread package building
DE10062096B4 (de) * 1999-12-29 2012-06-14 Rieter Ingolstadt Gmbh Spinnmaschine mit mehrere Einzelantriebe aufweisenden Spinnstellen

Family Cites Families (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3780513A (en) * 1970-04-08 1973-12-25 Toyoda Automatic Loom Works Method and apparatus for driving open-end spinning frame
CS180952B1 (en) * 1975-10-07 1978-02-28 Marie Brozkova Apparatus for controlling spinning-in process in open-end rotor spinning machines
DE3827345A1 (de) * 1988-08-12 1990-03-01 Fritz Stahlecker Entlang einer spinnmaschine verfahrbares wartungsgeraet mit mitteln zum suchen eines fadens von einer spule
DE4125310A1 (de) * 1990-08-16 1992-02-20 Barmag Barmer Maschf Verfahren zum herstellen einer kreuzspule aus falschgezwirntem garn
DE4039086A1 (de) * 1990-12-07 1992-06-11 Schlafhorst & Co W Spulenwickelvorrichtung und verfahren zu ihrem betrieb

Patent Citations (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE3805656C2 (cs) * 1988-02-24 1990-06-13 Schubert & Salzer Maschinenfabrik Ag, 8070 Ingolstadt, De
US5191760A (en) * 1989-01-18 1993-03-09 Schubert & Salzer Maschinenfabrik Ag Process and device for piecing on an open-end spinning device
EP0808791B1 (en) * 1990-11-09 1999-05-06 FREEMAN, James Edward Thread package building
CZ284729B6 (cs) * 1997-01-08 1999-02-17 Rieter Elitex A. S. Zařízení pro obnovení spřádacího procesu na bezvřetenovém dopřádacím stroji
DE10062096B4 (de) * 1999-12-29 2012-06-14 Rieter Ingolstadt Gmbh Spinnmaschine mit mehrere Einzelantriebe aufweisenden Spinnstellen

Also Published As

Publication number Publication date
US20030038206A1 (en) 2003-02-27
EP1283288B1 (de) 2005-09-14
EP1283288A3 (de) 2003-06-18
CN1405374A (zh) 2003-03-26
CZ20022341A3 (cs) 2003-03-12
CN1279230C (zh) 2006-10-11
EP1283288A2 (de) 2003-02-12
DE50204234D1 (de) 2005-10-20
DE10139075A1 (de) 2003-02-20

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ303882B6 (cs) Rotorový doprádací stroj
CZ303881B6 (cs) Rotorový doprádací stroj
US7377094B2 (en) Open end rotor spinning machine
CZ303930B6 (cs) Zpusob k opetovnému zapredení a doprádací stroj k jeho provádení
US4638955A (en) Yarn handling apparatus for winding machine
CN107777472B (zh) 用于制造交叉卷绕筒子的纺织机的工位的接纱装置
JP2730585B2 (ja) 紡績運転を迅速に再開する方法と装置
CZ303928B6 (cs) Servisní zarízení k opetovnému zapredení pracovních míst doprádacího stroje
US5634602A (en) Open end spinning machine with associated service device
JPH0881837A (ja) あや巻き管糸を製作する繊維機械のサービス装置
US5473879A (en) Open-end spinning machine for producing cross-wound bobbins
GB2100300A (en) Method and device for winding a newly joined thread onto a tube newly inserted into a winding device
CZ283134B6 (cs) Způsob a zařízení pro zapřádání příze na rotorovém dopřádacím stroji
JPH0221485Y2 (cs)
CZ299303B6 (cs) Servisní agregát pro textilní stroj vyrábející krížem vinuté cívky
CZ283358B6 (cs) Způsob a zařízení pro zastavování cívky na spřádacím stroji pro předení s otevřeným koncem
US4559773A (en) Method and apparatus for restarting a yarn spinning apparatus
CZ281023B6 (cs) Způsob opětovného zapředení na bezvřetenových dopřádacích strojích a zařízení k provádění tohoto způsobu
CZ2007637A3 (cs) Obslužné zarízení tryskového doprádacího stroje a zpusoby manipulace s prízí na pracovním míste tryskového doprádacího stroje
CZ284219B6 (cs) Způsob a zařízení pro vytváření zásobního návinu na otáčející se dutince
EP1616829A1 (en) Yarn guide device of revolving type automatic winder
US5090635A (en) Machine for producing cross-wound bobbins or cheeses
US20030038205A1 (en) Service unit for a textile machine producing cheeses
JP7222686B2 (ja) 繊維機械用の糸スプライシング装置
CN112093587B (zh) 用于无结连接两个纱线头的纱线连接装置

Legal Events

Date Code Title Description
MK4A Patent expired

Effective date: 20220703