CZ284729B6 - Zařízení pro obnovení spřádacího procesu na bezvřetenovém dopřádacím stroji - Google Patents

Zařízení pro obnovení spřádacího procesu na bezvřetenovém dopřádacím stroji Download PDF

Info

Publication number
CZ284729B6
CZ284729B6 CZ9753A CZ5397A CZ284729B6 CZ 284729 B6 CZ284729 B6 CZ 284729B6 CZ 9753 A CZ9753 A CZ 9753A CZ 5397 A CZ5397 A CZ 5397A CZ 284729 B6 CZ284729 B6 CZ 284729B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
yarn
spinning
electromagnet
spool
coupled
Prior art date
Application number
CZ9753A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ5397A3 (cs
Inventor
Václav Ing. Šafář
Jiří Ing. Rameš
Original Assignee
Rieter Elitex A. S.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Rieter Elitex A. S. filed Critical Rieter Elitex A. S.
Priority to CZ9753A priority Critical patent/CZ284729B6/cs
Priority to DE19845890A priority patent/DE19845890A1/de
Publication of CZ5397A3 publication Critical patent/CZ5397A3/cs
Publication of CZ284729B6 publication Critical patent/CZ284729B6/cs

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D01NATURAL OR MAN-MADE THREADS OR FIBRES; SPINNING
    • D01HSPINNING OR TWISTING
    • D01H4/00Open-end spinning machines or arrangements for imparting twist to independently moving fibres separated from slivers; Piecing arrangements therefor; Covering endless core threads with fibres by open-end spinning techniques
    • D01H4/30Arrangements for separating slivers into fibres; Orienting or straightening fibres, e.g. using guide-rolls
    • DTEXTILES; PAPER
    • D01NATURAL OR MAN-MADE THREADS OR FIBRES; SPINNING
    • D01HSPINNING OR TWISTING
    • D01H4/00Open-end spinning machines or arrangements for imparting twist to independently moving fibres separated from slivers; Piecing arrangements therefor; Covering endless core threads with fibres by open-end spinning techniques
    • D01H4/48Piecing arrangements; Control therefor
    • D01H4/50Piecing arrangements; Control therefor for rotor spinning

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Textile Engineering (AREA)
  • Spinning Or Twisting Of Yarns (AREA)

Abstract

Každé pracovní místo bezvřetenového dopřádacího stroje obsahuje spřádací jednotku /2/ s podávacím ústrojím /25/ pramene /1/ vláken, které obsahuje podávací váleček /251/ spřažený s pohonem pomocí elektromagnetické spojky /252/. Pracovní místo dále obsahuje odtahové ústrojí /10/ příze na cívku /12/, jíž je přiřazeno zajišťovací zařízení /14/ pro stabilizaci cívky /12/ v odklopené poloze, a uvolňovací zařízení /17/ příze /16/ z přípravné polohy příze pro její nasátí do spřádacího rotoru /21/. Elektromagnetická spojka /252/ podávacího ústrojí /25/ pramene /1/ vláken je přes spínací zařízení spojena se synchronizačním zařízením /J.sub.1.n., J.sub.2.n., J.sub.3.n......J.sub.n.n./, které je propojeno s druhým elektromagnetem /172/ spřaženým s úchytem /171/ uvolňovacího zařízení/17/ příze /16/. Synchronizační zařízení /J.sub.1.n., J.sub.2.n., J.sub.3.n......J.sub.n.n./ je přitom propojeno s prvním elektromagnetem /144/ zajišťovacího zařízení /14/, sloužícího pro stabilizaci cívky /12/ mimo koŕ

Description

Oblast techniky
Vynález se týká zařízení pro obnovení spřádacího procesu na bezvřetenovém dopřádacím stroji, jehož každé pracovní místo obsahuje spřádací jednotku s podávacím ústrojím pramene vláken obsahujícím podávači váleček spřažený s pohonem pomocí elektromagnetické spojky, odtahové ústrojí příze, navíjecí ústrojí příze na cívku, jíž je přiřazeno zajišťovací zařízení pro cívky v odklopené poloze a uvolňovací zařízení příze z přípravné polohy příze pro její nasátí do spřádacího rotoru.
Dosavadní stav techniky
Bezvřetenové dopřádací stroje se vyrábějí ve dvou koncepcích, které se od sebe odlišují způsobem obsluhy. Automatizované stroje jsou vybaveny pojízdným obslužným zařízením, které automaticky obnovuje spřádací proces na spřádacích místech, kde došlo k jeho přerušení. Tyto stroje mívají vysoké výkonové parametry a další technická zařízení pro obsluhu a kontrolu spřádacího procesu. Tyto stroje jsou výrobně nákladné a jejich cenaje relativně vysoká.
Neautomatizované stroje mívají na každém spřádacím místě jednoduché zařízení pro obnovení spřádacího procesu při jeho přerušení. Toto je obsluhováno ručně, a to tak, že se zvedne cívka z příze mimo kontakt s navíjecím válcem, obsluha vyhledá konec příze, odměří jeho délku a přízi uchytí v přípravné poloze, načež její konec zavede do trubičky odtahu příze, kam se nasaje účinkem podtlaku ve spřádacím rotoru.
Tato zařízení bývají uspořádána tak, že jsou funkčně spojena se zařízením pro stabilizaci cívky ve zvednuté poloze nad navíjecím válcem. To znamená, že současně, nebo v konstantní návaznosti mechanických úkonů těchto zařízení jsou prováděny úkony uvolnění příze z přípravné polohy a spuštění cívky na otáčející se navíjecí válec, čímž se zahájí navíjení příze.
Stroje se tímto zařízením pro ruční obsluhu spřádacího místa pro obnovení spřádacího procesu jsou konstrukčně jednodušší a jejich cenaje značně nižší než u strojů s automatickým obslužným zařízením. Z toho důvodu se úspěšně uplatňují u četných uživatelů. Je však známa podstatná nevýhoda, která spočívá v nižší kvalitě provedeného spoje příze, který se projevuje zesíleným místem a sníženou pevností. Příčinou je nepřesná synchronizace jednotlivých operací při ručním obnovování spřádacího procesu bez možnosti regulace časových intervalů pro navazující úkony. Následnost intervalů provádí obsluha stroje tím, že jednou rukou zapojí obvod elektromagnetické spojky, čímž uvede podávači váleček do činnosti a do spřádacího rotoru se začnou dodávat vlákna a druhou rukou s určitým časovým zpožděním, například 0,2 sekundy, uvolní přízi z přípravné polohy a ta je nasáta do spřádacího rotoru. Tam konec příze dosedne na sběrný obvod a rotací spřádacího rotoru se na něj začnou napojovat přiváděná ojednocená vlákna. Vznikající příze se začne ze spřádacího rotoru odtahovat. Odtahovaná příze se následně začne navíjet na cívku tím, že cívka klesne na navíjecí válec a začne se otáčet. Tento postup se provádí s využitím vynálezu podle CZ 162 892, který je v praxi nejvíce rozšířen. Zařízení pracuje poloautomaticky, avšak sled dvou hlavních funkcí je zajišťován subjektivně obsluhou stroje. Při nedodržení správné synchronizace všech úkonů vznikají závady, které se projevují jednak sníženou kvalitou provedeného spoje příze a případně přetrhem při předčasném navíjení příze, nebo naopak uvolněním při opožděném navíjení.
Pro zajištění dobré kvality spoje příze a pro bezporuchové navíjení příze je nutné zajistit synchronizaci jednotlivých úkonů řadově v setinách sekundy. Pro měnící se provozní podmínky, např. jemnost příze, otáčky spřádacích rotorů, navíjecí rychlost, je nutné synchronizaci
-1CZ 284729 B6 přizpůsobit. Schopnost obsluhy stroje jsou v tomto směru omezené a navíc se nepříznivě projevuje tendence obsluhy prodlužovat časový interval pro uvolnění příze z přípravné polohy, neboť tím dosahuje zvýšení procenta úspěšnosti prováděné operace, přičemž se však zvětšuje zesílení příze v místě provedeného spoje, což je kvalitativní vada.
O potřebě citlivější synchronizace úkonů svědčí řada vynálezů, jejichž záměrem je tento úkol řešit. Například v patentovém spise CZ 200 711 řešení spočívá v tom, že zpětný pohyb příze do spřádacího rotoru začíná současně s přívodem vláken, tj. s nulovým časovým posuvem. Technologicky potřebný posuv se dociluje tím, že je rozdílná rychlost zpětného pohybu příze proti odváděči rychlosti příze v závislosti na její jemnosti. Zahájení odtahu příze může být dáno časovacím prostředkem. Toto řešení přenáší technický úkol na nutnost vyřešení regulace rychlosti zpětného pohybu příze a navíc klade zvýšené požadavky na určení vzdálenosti konce příze v přípravné poloze od sběrného obvodu spřádacího rotoru. Vynález řeší odlišný způsob hromadného zapřádání všech spřádacích míst a proto odtah i zpětné vracení příze se provádí reverzací pohybu odtahových a navíjecích válců a není určen pro obnovení spřádacího procesu na jednotlivých spřádacích místech.
Další řešení způsobu opětného zapřádání příze, zejména při přetrhu, jsou uvedena v patentovém spise CZ 207 316. Vynález řeší způsob zpětné dodávky konce příze do spřádací jednotky, přičemž se před zpětnou dodávkou konec příze odstřihne. Řešení se vyznačuje tím, že při zpětné dodávce se začínají počítat impulsy v okamžiku, kdy konec příze projde indikačním místem. Konstrukční provedení je založeno na tom, že vrácení příze se provádí zastavením a zpětným otáčením odtahových válců při automatizované činnosti celého zařízení.
Rovněž je známo zařízení pro zapřádání příze podle patentového spisu CZ 162 876, u něhož pro dopravu konce příze při zapřádání slouží vratně pohyblivý svěmý prostředek, jehož délka dráhy je v podstatě shodná s délkou příze, nutnou pro zapředení ve spřádací komoře. Svěmý prostředek je upevněn na nosném ramenu výkyvném do dvou krajních poloh a je opatřen prostředkem pro uvolnění příze. Vynález řeší mechanické vedení konce příze a neřeší synchronizaci souvisejících úkonů při zapřádacím procesu.
Podle vynálezu CZ 187 301 je prováděno zapřádání příze samočinným zpětným naváděním konce příze do spřádacího rotoru tím, že odtahovaná příze v normálním provozu je vedena přes kolík a vytváří smyčku, tvořící rezervu příze, která se při poklesu napětí způsobem přetrhem příze uvolní a samočinně se zpětně nasaje do spřádacího rotoru k obnovení spřádacího procesu. Proces probíhá bez zásahu obsluhy.
Vynález podle CZ 195 851 řeší sjednocení časových konstant mechanismů pro podávání materiálu nebo pro vrácení a pro odtah a navíjení příze pro takové provedení stroje, u něhož jsou nestacionární procesy řízeny programem společným pro celý stroj. Sjednocení časových konstant se dociluje tím, že do okruhu každého spřádacího místa je vřazen stavitelný prvek před nejméně jeden výkonný orgán pro nastavení rychlosti jeho změny z klidového stavu do stavu pracovního a naopak.
Toto uspořádání slouží pro systém činnosti stroje, u něhož při přetrhu příze čidlo vyšle impuls do řídicího prvku a ten prostřednictvím hradla otevře v určitém časovém intervalu cestu signálu do centrálního vysílače programu do příslušného výkonného orgánu. Je to systém s centrálním řízením procesu zapřádání na každém spřádacím místě, při kterém spřádací jednotka musí komunikovat s centrální řídicí jednotkou. Sjednocení časových konstant znamená jednotné vyladění funkcí výkonných orgánů na spřádacích místech, přičemž sled funkcí při obnovování spřádacího procesuje řízen centrální řídicí jednotkou.
Dále jsou známy četné patenty, které řeší uspořádání mechanických prvků a mechanismů u zapřádacích automatů, jakož i způsoby řízení jejich funkce. Tato zařízení jsou uspořádána
-2CZ 284729 B6 pojízdně podél stroje, takže na spřádacích místech je provedeno pouze konstrukční přizpůsobení pro činnost zapřádacích automatů, které komplexně provádějí všechny potřebné úkony pro obnovení spřádacího procesu.
Další skupina patentů řeší způsoby a zařízení k hromadnému obnovení spřádacího procesu na stroji současným zapředením všech spřádacích míst. Tato operace se provádí na některých strojí při jejich spouštění. Synchronizace úkonů přitom vykazuje některé odlišnosti a mechanismy k jejich provedení jsou zcela odlišné od systémů zapřádání jednotlivých spřádacích míst.
Podstata vynálezu
Výše uvedené nevýhody stavu techniky jsou sníženy nebo zcela odstraněny zařízením pro obnovení spřádacího procesu na bezvřetenovém dopřádacím stroji podle vynálezu, jehož podstata spočívá vtom, že elektromagnetická spojka podávacího ústrojí pramene vláken je přes spínací zařízení spojena se synchronizačním zařízením, které je propojeno s druhým elektromagnetem ovládajícím úchyt uvolňovacího zařízení příze, přičemž synchronizační zařízení je na spřádacím místě propojeno s prvním elektromagnetem zajišťovacího zařízení sloužícího pro stabilizační cívky mimo kontakt s hnacím válcem navíjecího ústrojí.
Synchronizační zařízení spřádacích míst jsou s výhodou napojena elektronickými prvky na centrální řídicí jednotku pro možnost nastavení časových intervalů mezi sepnutím elektromagnetické spojky podávacího válečku a uvolněním konce příze z přípravné polohy a spuštěním mechanismu pro řízení počátku navíjení příze na cívku. Časové intervaly mohou být na sobě závislé, nebo nezávislé seřiditelná.
V konkrétním výhodném provedení obsahuje zajišťovací zařízení cívky podpěru uloženou na kloubovém mechanismu, obsahujícím dvouramennou páku, jejíž volné rameno je spřaženo s prvním elektromagnetem.
Podle požadované rychlosti uvolnění příze z přípravné polohy jsou různým způsobem vytvořena provedení uvolňovacího zařízení příze. Pro rychlé vysmeknutí příze z úchytu je výhodné, je-li úchyt uvolňovacího zařízení uložen na druhém elektromagnetu otočně.
Pro možnost podávání konce příze do spřádacího rotoru řízenou rychlostí je úchyt uvolňovacího zařízení uložen na druhém elektromagnetu přestavitelně v přímém směru.
Časové závislosti jednotlivých úkonů mohou být seřiditelné jednotlivě na spřádacích místech nebo skupinových zařízením nebo s výhodou centrálním řídicím systémem pro jednu nebo obě strany stroje.
Přehled obrázků na výkrese
Příklad provedení zařízení podle vynálezu je schematicky znázorněn na obr. 1, na němž je v řezu schematicky znázorněno pracovní místo dopřádacího stroje a řídicí skupina synchronizačních zařízení pro větší počet pracovních míst.
Příklady provedení vynálezu
Pramen 1 vláken vstupuje do spřádací jednotky 2, jejíž součástí je spřádací rotor 21 upevněný na hřídeli 22, který je uložen ve valivém ložisku 23 nebo jiným známým způsobem. Hřídel 22 spřádacího rotoru 21 je v třecím styku s tangenciálním řemenem 3. Proti spřádacímu rotoru 21 je
-3CZ 284729 B6 uložena odváděči trubička 24 příze. Spřádací jednotka 2 dále obsahuje podávači ústrojí 25 pramene 1 vláken, které obsahuje podávači váleček 251 pramene, který je pomocí elektromagnetické spojky 252 podávacího ústrojí pramene a šnekového převodu 253 spojen s průběžným hnacím hřídelem 4 podávání pramene vláken. Elektromagnetická spojka 252 podávacího ústrojí pramene je pomocí vodičů 5, 6 propojena se spínačem 7, přičemž vodič 5 je přerušen tlačítkem 8. Spínač 7 je propojen vodičem 9 se synchronizačním zařízením Jj, které je uloženo na stejném pracovním místě jako ostatní popisované součásti pracovního místa, v popisovaném příkladu provedení prvního pracovního místa. Každé pracovní místo stroje je opatřeno všemi výše i níže popisovanými součástmi pracovního místa. Každé pracovní místo stroje je opatřeno vlastním synchronizačním zařízením JÍ5 Jj, J3... L, které je propojeno s centrální řídicí jednotkou C stroje. Spínač 7 vytváří spolu s tlačítkem 8 spínací zařízení synchronizačního zařízení Jj, Jj, J3 ... JnPracovní místo je dále opatřeno odtahovým ústrojím 10 příze, které obsahuje odtahový válec 101 a přítlačný váleček 102. Pracovní místo dále obsahuje navíjecí ústrojí 11 příze, která obsahuje hnací válec 111, na který dosedá cívka 12, která je otočně uložena v cívkovém držáku 112, který je odklopně uspořádán na rámu 13 stroje.
Navíjecímu ústrojí 11 je přiřazeno zajišťovací zařízení 14 pro stabilizaci cívky 12 mimo kontakt s hnacím válcem 111, které obsahuje podpěru 141 uloženou na kloubovém mechanismu tvořeném jednoramennou pákou 142 a dvojramennou pákou 143, jejíž volné rameno 143A je spřaženo s prvním elektromagnetem 144 pracovního místa, který je vedením 15 propojen se synchronizačním zařízením Jp
Přestavitelně přes dráhu příze 16A mezi odtahovým ústrojím a navíjecím ústrojím je na pracovním místě uloženo uvolňovací zařízení 17 příze, obsahující úchyt 171 příze, který je spřažen s druhým elektromagnetem 172, který je propojovacím vedením 18 připojen k synchronizačnímu zařízení Jp
V průběhu spřádacího procesu vystupuje příze 16A ze spřádacího procesu 21 přes odtahovou trubičku 24 a je odtahována odtahovým ústrojím JO a je v navíjecím ústrojí 11 navíjena na cívku 12.
Při přerušení spřádacího procesu, například z důvodu přetrhu příze se cívka 12 oddálí od hnacího válce 111 a v této oddálené poloze se cívka stabilizuje zajišťovacím zařízením 14.
Stabilizace cívky 12 v poloze oddálené od hnacího válce 111 navíjecího ústrojí se dosáhne přemístění podpěry 141 zajišťovacího zařízení 14 k obvodu cívky 12 a zajištěním volného ramene 143A dvojramenné páky 143 ve zvednuté poloze pomocí prvního elektromagnetu 144. Rovněž úchyt 171 uvolňovacího zařízení 17 příze se, například pomocí druhého elektromagnetu 172, přemístí do své pracovní polohy, v níž je znázorněn na obr. 1.
Pro obnovení spřádacího procesu na pracovním místě bezvřetenového dopřádacího stroje obsluha nejprve ručně vyčistí spřádací rotor 21, načež na cívce 12 vyhledá konec příze 16 a odvine potřebnou délku příze, navleče přízi do úchytu 171 uvolňovacího zařízení 17 příze a odměří délku příze 16 potřebnou pro zapředení, zkrátí přízi 16 na tuto délku a konec příze 16 zasune do odváděči trubičky 24 příze, do níž se příze 16 nasaje působením podtlaku otáčejícího se spřádacího rotoru 21 nebo v důsledku podtlaku v podtlakové komoře spřádacího rotoru.
Příkladné provedení spřádacího procesu podle vynálezu se provede stlačením tlačítka 8, čímž se spojí elektrický okruh vodičů 5, 6 a sepne se elektromagnetická spojka 252 podávacího ústrojí, čímž se uvede podávači váleček 251 do chodu a začne podávat pramen 1 vláken k rozvolnění, načež rozvolněná vlákna začnou proudit do spřádacího rotoru 21, kde se ukládají na jeho sběrný povrch. Vodičem 9 se zapojí do činnosti synchronizační zařízení Jn které řídí časový sled dalších úkonů. Po dodání stanoveného množství vláken do spřádacího rotoru 21 se uvolní příze j_6
-4CZ 284729 B6 z přípravné polohy a je nasáta do spřádacího rotoru 21, jehož rotací se na konec příze 16 začnou známým způsobem napojovat vlákna, která se ve spřádacím rotoru 21 již uložila a rovněž vlákna, která tam vstupují. Vznikající příze 16A se začne odtahovat ze spřádacího rotoru 21 tím, že se příze po nasátí do spřádacího rotoru 21 zasune z boku pod přítlačný váleček 102 odtahového ústrojí 10 příze. Cívka 12 ve stanovený okamžik klesne na navíjecí válec 24 odjištěním volného ramena 143A dvojramenné páky 143 zajišťovacího zařízení 14 prvním elektromagnetem 144 a příze 16A se začne navíjet na cívku. Tím je spřádací proces obnoven.
Ten probíhá například při těchto parametrech: otáčky spřádacích rotorů 105 min'1, rychlost navíjení příze ISOm.min'1. Časové intervaly mezi jednotlivými úkony jsou velmi malé, přičemž je potřebné, aby byly konstantní pro příslušné podmínky spřádacího procesu, s tolerancí řádově v setinách sekundy. Při využití běžných technických prostředků je s použitím zařízení podle vynálezu dosažitelná vysoká spolehlivost při obnovování spřádacího procesu a vyhovující kvalita spoje příze, která je srovnatelná se spoji provedenými obslužnými zařízeními na automatizovaných bezvřetenových dopřádacích strojí. Proti nim však má výhodu v tom, že při obnovení spřádacího procesu podle vynálezu může obsluha stroje provést důslednější odstranění nečistot ze spřádacích strojů, což se následně příznivě promítne do stability spřádacího procesu i kvality vyráběné příze.
Kvalitu spoje příze je možné ovlivnit rychlostí vstupu konce příze 16 z přípravné polohy do spřádacího rotoru 21, což je ovlivnitelné způsobem podání konce příze 16 do spřádacího rotoru 21. To se provádí buď osovým natočením úchytu 171 uvolňovacího zařízení 17 příze podle šipky A, což způsobí vysmeknutí příze 16, nebo posuvem úchytu 171 ve směru šipky B. Rychlost tohoto posuvu může být volitelně nastavitelná pro optimalizaci podmínek zahajovaného spřádacího procesu.
Časové konstanty pro jednotlivé úkony při obnovování spřádacího procesu mohou být nastavitelné na každém synchronizačním zařízení Jb Jj, J3 ... Jn spřádacích míst, nebo může být toto nastavení prováděno skupinovým nebo centrálním zařízením C, které je na synchronizační zařízení spřádacích míst činně napojeno, například vodičem, nebo prostřednictvím elektromagnetických vln.

Claims (4)

PATENTOVÉ NÁROKY
1. Zařízení pro obnovení spřádacího procesu na bezvřetenovém dopřádacím stroji, jehož každé pracovní místo obsahuje spřádací jednotku s podávacím ústrojím pramene vláken obsahujícím podávači váleček spřažený s pohonem pomocí elektromagnetické spojky, odtahové ústrojí příze, navíjecí ústrojí příze na cívku, jíž je přiřazeno zajišťovací zařízení pro stabilizaci cívky v odklopené poloze a uvolňovací zařízení příze z přípravné polohy příze pro její nasátí do spřádacího rotoru, vyznačující se tím, že elektromagnetická spojka (252) podávacího ústrojí (25) pramene (1) vláken je přes spínací zařízení spojena se synchronizačním zařízením (Jb J2, J3 ... Jn), které je propojeno s druhým elektromagnetem (172), ovládajícím úchyt (171) uvolňovacího zařízení (17) příze (16), přičemž synchronizační zařízení (Jb J2, J3 ... Jn) je na spřádacím místě propojeno s prvním elektromagnetem (144) zajišťovacího zařízení (14) sloužícího pro stabilizací cívky (12) mimo kontakt s hnacím válcem (111) navíjecího ústrojí (11).
2. Zařízení podle nároku 1, vyznačující se tím, že zajišťovací zařízení (14) cívky (12) obsahuje podpěru (141) uloženou na kloubovém mechanismu, obsahujícím dvojramennou páku (143), jejíž volné rameno (143A) je spřaženo s prvním elektromagnetem (144).
-5CZ 284729 B6
3. Zařízení podle některého z nároků 1 nebo 2, vyznačující se tím, že úchyt (171) uvolňovacího zařízení (17) je na druhém elektromagnetu (172) uložen otočně.
4. Zařízení podle některého z nároků 1 až 3, vyznačující se tím, že úchyt (171) 5 uvolňovacího zařízení (17) je na druhém elektromagnetu (172) uložen přestavitelně v přímém směru.
CZ9753A 1997-01-08 1997-01-08 Zařízení pro obnovení spřádacího procesu na bezvřetenovém dopřádacím stroji CZ284729B6 (cs)

Priority Applications (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ9753A CZ284729B6 (cs) 1997-01-08 1997-01-08 Zařízení pro obnovení spřádacího procesu na bezvřetenovém dopřádacím stroji
DE19845890A DE19845890A1 (de) 1997-01-08 1998-10-06 Vorrichtung zur Wiederaufnahme des Spinnvorganges an einer Offen-End-Spinnmaschine

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ9753A CZ284729B6 (cs) 1997-01-08 1997-01-08 Zařízení pro obnovení spřádacího procesu na bezvřetenovém dopřádacím stroji
DE19845890A DE19845890A1 (de) 1997-01-08 1998-10-06 Vorrichtung zur Wiederaufnahme des Spinnvorganges an einer Offen-End-Spinnmaschine

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ5397A3 CZ5397A3 (cs) 1998-12-16
CZ284729B6 true CZ284729B6 (cs) 1999-02-17

Family

ID=25746849

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ9753A CZ284729B6 (cs) 1997-01-08 1997-01-08 Zařízení pro obnovení spřádacího procesu na bezvřetenovém dopřádacím stroji

Country Status (2)

Country Link
CZ (1) CZ284729B6 (cs)
DE (1) DE19845890A1 (cs)

Cited By (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE102012110926A1 (de) 2011-11-28 2013-05-29 Rieter Cz S.R.O. Verfahren zur Vorbereitung eines Garnendes zum Anspinnen an einer Rotorspinnmaschine und einem Spinnrotor
CZ303882B6 (cs) * 2001-08-09 2013-06-12 W. Schlafhorst Ag & Co. Rotorový doprádací stroj
CZ303881B6 (cs) * 2001-08-09 2013-06-12 W. Schlafhorst Ag & Co. Rotorový doprádací stroj

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CZ292067B6 (cs) * 2001-04-27 2003-07-16 Rieter Cz A. S. Způsob a zařízení k zapřádání příze na bezvřetenových dopřádacích strojích

Cited By (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CZ303882B6 (cs) * 2001-08-09 2013-06-12 W. Schlafhorst Ag & Co. Rotorový doprádací stroj
CZ303881B6 (cs) * 2001-08-09 2013-06-12 W. Schlafhorst Ag & Co. Rotorový doprádací stroj
DE102012110926A1 (de) 2011-11-28 2013-05-29 Rieter Cz S.R.O. Verfahren zur Vorbereitung eines Garnendes zum Anspinnen an einer Rotorspinnmaschine und einem Spinnrotor

Also Published As

Publication number Publication date
DE19845890A1 (de) 2000-04-13
CZ5397A3 (cs) 1998-12-16

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP2647169B2 (ja) オープンエンド紡績装置において糸継ぎを行う方法及び装置
JP2792879B2 (ja) 紡績運転再開のための方法
CZ146091A3 (en) Process and apparatus for automatic feeding a fiber strand to a textile machine
US4541233A (en) Method and device for starting the operation of a friction-spinning machine unit
CS277393B6 (en) Method of yarn spinning and apparatus for making the same
CZ304396B6 (cs) Způsob a zařízení k individuálnímu zapřádání příze na pracovním místě rotorového dopřádacího stroje
US4541235A (en) Method and device for starting the operation of a friction-spinning unit
US3640059A (en) Method of spinning-in yarn upon interruption of the spinning process in spindleless spinning machines and device for performing said method
JPH026640A (ja) 紡績運転を迅速に再開する方法と装置
US4223517A (en) Method and mechanism for elimination of an irregularity in a yarn
DE19641060A1 (de) Verfahren und Vorrichtung zum Garnanspinnen an einer Offenend-Spinnmaschine
US4089155A (en) Open-end spinning machine with facilities and method for the simultaneous piecing of all spinning units
JPS581213B2 (ja) オ−プンエンドセイボウキノ クチツケホウホウオヨビソウチ
GB1601167A (en) Open end spinning machines
CS9000652A2 (en) Method and device for spinning mechanism spinning-in for break spinning
CS207316B2 (en) Method of and apparatus for yarn spinning in,especially on thread breakage in open-end spinning machines
JP3283578B2 (ja) 操作オートマトンとエアージェット紡績機の紡績ステーションとの間の動作シーケンスの制御方法および制御装置
CZ284729B6 (cs) Zařízení pro obnovení spřádacího procesu na bezvřetenovém dopřádacím stroji
US4638625A (en) Process and apparatus for stopping and restarting an open-end spinning machine with a plurality of spinning devices
US5564473A (en) Apparatus and method for correcting irregularities in a series shed weaving machine
JP2980961B2 (ja) 紡績装置及び紡績動作を再開させるための方法
EP0197564B1 (en) Open-end yarn piecer
JP3426232B2 (ja) 新規に紡糸すべき糸を既存の糸端に自動継ぎするための方法及び装置
US4922704A (en) Method and apparatus for introducing a roving into a textile machine drafting frame
US4633660A (en) Process and apparatus for rejoining a thread on an open-end friction-spinning device

Legal Events

Date Code Title Description
IF00 In force as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20090108