PL199903B1 - Urządzenie do rozładunku szyn - Google Patents

Urządzenie do rozładunku szyn

Info

Publication number
PL199903B1
PL199903B1 PL338267A PL33826700A PL199903B1 PL 199903 B1 PL199903 B1 PL 199903B1 PL 338267 A PL338267 A PL 338267A PL 33826700 A PL33826700 A PL 33826700A PL 199903 B1 PL199903 B1 PL 199903B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
guide
rail
car
rails
heads
Prior art date
Application number
PL338267A
Other languages
English (en)
Other versions
PL338267A1 (en
Inventor
Josef Hertelendi
Dietmar Weiss
Original Assignee
Robel Bahnbaumaschinen Gmbh
Voest Alpine Schienen Gmbh & C
Voest Alpine Schienen GMBH & Co KG
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Robel Bahnbaumaschinen Gmbh, Voest Alpine Schienen Gmbh & C, Voest Alpine Schienen GMBH & Co KG filed Critical Robel Bahnbaumaschinen Gmbh
Publication of PL338267A1 publication Critical patent/PL338267A1/xx
Publication of PL199903B1 publication Critical patent/PL199903B1/pl

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B29/00Laying, rebuilding, or taking-up tracks; Tools or machines therefor
    • E01B29/16Transporting, laying, removing, or replacing rails; Moving rails placed on sleepers in the track
    • E01B29/17Lengths of rails assembled into strings, e.g. welded together

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Machines For Laying And Maintaining Railways (AREA)
  • Chain Conveyers (AREA)
  • Forklifts And Lifting Vehicles (AREA)
  • Carriers, Traveling Bodies, And Overhead Traveling Cranes (AREA)
  • Devices For Checking Fares Or Tickets At Control Points (AREA)
  • Information Transfer Between Computers (AREA)
  • Optical Radar Systems And Details Thereof (AREA)
  • Platform Screen Doors And Railroad Systems (AREA)
  • Automatic Assembly (AREA)
  • Ship Loading And Unloading (AREA)

Abstract

Urz adzenie (1) do roz ladowywania szyn (3), zmagazynowanych na wagonie transporto- wym (2), zawiera dwie pary prowadniczych g lowic (11), przeznaczonych do prowadzenia i centrowania przesuwanych szyn. Ka zda para g lowic (11) jest umieszczona na dwóch nieza- le znych od siebie prowadnicach szynowych (7, 8) zamocowanych roz lacznie na obydwóch ko n- cach wagonu (6). Prowadnicze g lowice (11) s a u lo zyskowane przesuwnie na ramie (10) i posia- daj a dwie oddalone od siebie rolki prowadz ace obracane wokó l pionowej osi i przylegaj ace do g lówki szyny (3), jak równie z ma podstawow a rolk e, po której przesuwa si e stopka szyny (3). PL PL PL PL PL PL PL

Description

Opis wynalazku
Wynalazek dotyczy urządzenia do rozładunku, zwłaszcza długich szyn zmagazynowanych na wagonach transportowych, za pomocą prowadniczych głowic, przeznaczonych do prowadzenia, centrowania i układania tych szyn.
Z europejskiego opisu patentowego 0699802 znane jest tego rodzaju urz ą dzenie, które nad jezdnymi podwoziami szynowymi poruszającymi się na szynach toru ma osadzoną ramę wagonu. Do prowadzenia długich szyn na ramie wagonu są umieszczone prowadnicze urządzenia z rolkami ułożyskowanymi na pionowych osiach obrotu. Co najmniej jedną z rolek prowadniczych można przesuwać przednią końcówką ramy w kierunku wzdłużnym ruchu wagonu. Tego rodzaju konstrukcja wagonu do rozładunku szyn ma ograniczone zastosowanie, co każdorazowo jest związane ze znacznymi kosztami wykonania przebudowy konstrukcyjnej wagonu, gdy zachodzi potrzeba innego zastosowania.
Według niemieckiego opisu patentowego 295 01 077 U1 znane jest urządzenie do rozładunku szyn. Urządzenie takie ma głowice prowadzące szyny, zamocowane na wagonie przeładowczym, a takż e ma osadzone tocznie po szynach platformy, cią gnione za pomocą lin, przeznaczone do podpierania i układania zdejmowanych szyn na torze.
Przy wyładunku szczególnie długich szyn, do czego są potrzebne duże siły ciągnienia, tego rodzaju znane urządzenie nie nadaje się do praktycznego zastosowania.
Kolejne urządzenia do wyładunku szyn są także znane z niemieckich opisów patentowych 297 01 016 U1 oraz 297 12 216 U1, są one jednak związane ze względnie dużymi nakładami konstrukcyjnymi.
Zadaniem niniejszego wynalazku jest opracowanie urządzenia powyższego typu, którym można bez problemu rozładowywać długie szyny, wymagające użycia szczególnie dużych sił ciągnących, przy jedynie niewielkich nakładach konstrukcyjnych.
Przedmiot niniejszego wynalazku rozwiązuje to zadanie. Zgodnie z wynalazkiem urządzenie typu opisanego na wstępie zawiera prowadnicze głowice z rolkami przeznaczone do prowadzenia i centrowania przesuwanych przy rozładunku szyn. Pary prowadniczych głowic są usytuowane na prowadnicach szynowych, przesuwnie względem siebie. Istota wynalazku polega na tym, że pierwsza przednia prowadnica szynowa jest przyporządkowana przedniej końcówce wagonu sąsiadującego z transportującym szyny wagonem, natomiast druga prowadnica szynowa z parą prowadniczych głowic przesuwnych względem siebie w płaszczyźnie poziomej i poprzecznie do kierunku ruchu wagonu jest przyporządkowana do innej, tylnej końcówki wagonu, przy czym obydwie pary prowadniczych głowic obydwóch szynowych prowadnic są zamocowane na tym wagonie za pomocą rozłącznych połączeń. Równocześnie obydwie prowadnicze głowice drugiej, tylnej prowadnicy szynowej, umieszczonej naprzeciwko pierwszej, przedniej prowadnicy szynowej, są ułożyskowane przesuwnie z blokadą w płaszczyźnie poziomej prostopadle do wzdłużnego kierunku wagonu. Rolki prowadzące, każdej prowadniczej głowicy są usytuowane prostopadle do kierunku wzdłużnego wagonu i ułożyskowane obrotowo na pionowej osi oraz są połączone rozłącznie z nośnym korpusem tej głowicy. Natomiast każde pary prowadniczych głowic, przynależne odpowiednio do dwóch prowadnic szynowych, przedniej i tylnej oraz usytuowane przesuwnie i wzajemnie wobec siebie w kierunku poprzecznym wagonu, są zabudowane na wspólnej ramie. Nad obydwoma prowadniczymi głowicami, co najmniej jednej prowadnicy szynowej jest przyporządkowana rolka prowadnicza liny, zamocowana obrotowo na co najmniej jednej z nośnych ram w osi przebiegającej poziomo lub prostopadle do wzdłużnego kierunku wagonu. Wymieniona rolka prowadnicza liny jest zabudowana przestawnie pionowo względem ramy wagonu. Wynalazek również przewiduje, że prowadnicze głowice są korzystnie zaopatrzone w urządzenia blokujące ich przesuwanie na belce nośnej lub dźwigarze.
Takie specjalne ukształtowanie dwóch wzajemnie oddalonych od siebie jednostek prowadzących szyny, umożliwia w szczególnie ekonomiczny sposób zastosowanie zwykłego wagonu - platformy przeznaczonego dla ogólnych celów przewozowych, przy czym względnie nieduży jest dodatkowy nakład konstrukcyjny na urządzenie do wyciągania i rozładunku w szczególności długich szyn. Ponadto zagwarantowane jest stabilne prowadzenie zdejmowanej szyny, przy uniknięciu możliwości przechyłu, a to dzięki głowicom prowadzącym szynę, oddalonym od siebie na pewną odległość w kierunku wzdłużnym wagonu.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładowym wykonaniu na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia urządzenie do rozładunku szyn w widoku z boku, wykonane na platformie wagonu,
PL 199 903 B1 fig. 2 - urządzenie w widoku z góry, fig. 3 - widok urządzenia w kierunku wzdłużnym, a fig. 4 - w powiększeniu widok na prowadniczą głowicę, uwidocznioną na fig. 1 i 2.
Uwidocznione na fig. 1 do 3 urządzenie 1 do rozładowywania szyn 3, zmagazynowanych na wagonie transportowym 2, składa się z dwóch oddalonych od siebie wzajemnie, przedniej i tylnej prowadnicy szynowej 7, 8, zamocowanych w każdym przypadku na jednym z końców wagonu 6 toczącego się po torze 5 za pomocą jezdnych podwozi 4. Jak to w szczególności wynika z fig. 1 rysunku, pierwsza prowadnica szynowa 7 jest przyporządkowana przedniej końcówce wagonu 6 sąsiadującego z transportowym wagonem 2, a druga prowadnica szynowa 8 z parą prowadniczych głowic 11 przesuwnych do siebie w płaszczyźnie poziomej i poprzecznie do kierunku ruchu wagonu, jest przyporządkowana do innej tylnej końcówki wagonu 6. Zgodnie z wynalazkiem urządzenie 1 jest tak skonstruowane, że do jego realizacji można wykorzystać bez trudności jako bazę zwykły wagon transportu publicznego (wagon RS, typ K), na którym bez potrzeby jego przebudowy można zabudować obydwie prowadnice szynowe 7, 8. Po usunięciu tych prowadnic szynowych 7, 8 można bez przeszkód użyć wagonu 6 do ruchu przewozu innych towarów. Każda przednia i tylna prowadnica szynowa 7, 8, jest połączona za pośrednictwem rozłącznego połączenia 9 z wagonem 6 oraz jest wyposażona każdorazowo po dwie prowadnicze głowice 11 dla szyn 3, ułożyskowane w płaszczyźnie poziomej na ramie 10 i rozmieszczone obok siebie w stosunku do kierunku poprzecznego wagonu. Obydwie prowadnicze głowice 11 dla szyn 3 są ułożyskowane względem kierunku roboczego (strzałka 12) w przedniej prowadnicy szynowej 7 - na poziomej belce nośnej 13, przebiegającej w poprzek kierunku wzdłużnego wagonu, która za pomocą podnośnika 14 jest osadzona przestawnie pionowo w stosunku do ramy 10 lub wagonu 6.
Rama 10 składa się z dwóch pionowych prowadniczych słupów 15, wzajemnie odległych od siebie w kierunku poprzecznym wagonu, połączonych ze sobą dźwigarami 16.
W odróżnieniu do przedniej prowadnicy szynowej 7, sąsiadującej ze sprzęgniętym wagonem transportowym 2, prowadnicze głowice 11 drugiej tylnej prowadnicy szynowej 8 są bezpośrednio zamocowane opcjonalnie na dźwigarze 16 (fig. 4) przestawnie w stosunku do tego dźwigaru w płaszczyźnie poziomej, prostopadłej do kierunku wzdłużnego wagonu. Rolka prowadnicza liny 17 z osią 18, przebiegającą w płaszczyźnie poziomej i prostopadle do kierunku wzdłużnego wagonu jest ułożyskowana na nośnej ramie 19. Ta nośna rama wraz z rolką prowadniczą dla liny 17, jest ułożyskowana przestawnie pionowo na prowadniczych słupach 15 za pomocą dwóch podnośników 14 (dla przejrzystości rysunku nie przedstawiono tego na fig. 3). Obydwie prowadnicze głowice 11 są unieruchamiane za pomocą urządzenia zabezpieczającego 20 (fig. 4), na dźwigarze 16 względem jego poprzecznego toru przesuwu.
Jak widać z fig. 4, prowadnicza głowica 11 ma w każdym przypadku dwie rolki prowadzące 22, mogące się obracać wokół pionowej osi 21, wyposażone w kołnierz 23 zapewniający przyleganie do główki szyny 24. Każda rolka prowadząca 22 jest ułożyskowana obrotowo na pionowym trzpieniu 25 i jest zablokowana przed wypadnięciem, zabezpieczającym sworzniem 26. Rolki prowadzące 22 są również połączone z nośnym korpusem 29, podobnie jak podstawowa rolka 28, na której przesuwa się stopka 27 szyny 3. Podstawowa rolka 28 mogąca się obracać wokół osi 30, przebiegającej wokół płaszczyzny poziomej i prostopadle do kierunku wzdłużnego wagonu, ma na każdym swoim końcu kołnierz 31 do centrowania stopki 27 szyny.
Prowadnicza głowica 11 jest ułożyskowana przesuwnie na rolkach 32 w prowadnicy 33 dźwigara 16, w płaszczyźnie poziomej i prostopadłej do kierunku wzdłużnego wagonu. Dzięki już wspomnianemu urządzeniu zabezpieczającemu 20 istnieje możliwość blokady przesuwów. Nośny korpus 29 pomiędzy rolkami prowadzącymi 22 oraz podstawowa rolka 28 zawiera wyżłobienie 34, poprzez które możliwe jest bezproblemowe zastosowanie specjalnej łubki 35, łączącej wzajemnie ze sobą dwie szyny 3.
W dalszej części niniejszego opisu patentowego opisany jest dokładniej sposób działania urządzenia 1 zgodnego z przedstawionym wynalazkiem.
Do wyjmowania i przesuwania szyny 3, zamocowuje się linę 36 poprzez zaciskowe głowice 37 zarówno na zdejmowanej szynie 3 jak i na szynie 38 toru 5. W tym celu zakłada się liny 36 przewidziane do jednoczesnego zdejmowania dwóch szyn 3, poprzez rolkę prowadniczą liny 17. Poprzez ruch lokomotywy ciągnącej wagon transportowy 2 i wagon 6 w kierunku oznaczonym strzałką 12, powstają siły ciągnące obydwie szyny 3 do przodu na wagon transportowy 2 i do tylnej prowadnicy szynowej 8. Po uruchomieniu obydwóch podnośników 14 oraz odpowiedniemu przesuwowi poprzecznemu obydwóch prowadniczych głowic 11 mogą być one ustawione we właściwe położenie, które umoż4
PL 199 903 B1 liwia połączenie ze sobą obydwóch końcówek wyjmowanych szyn 3. W tym celu usuwa się zabezpieczające sworznie 26 oraz rolki prowadzące 22 za pomocą uchwytu 39 z trzpienia 25.
Potem następuje ponownie krótka jazda do przodu wagonu transportowego 2 i tym samym dalsze wyjmowanie obydwóch szyn 3. Jak tylko szyny te zostaną wprowadzone do nośnego korpusu 29, to w danym przypadku, po precyzyjnej regulacji prowadniczej głowicy 11 za pośrednictwem podnośników 14 lub przesuwu poprzecznego, mogą one być ponownie osadzone i zabezpieczone na trzpieniu 25. Dzięki takiemu rozwiązaniu wyklucza się w sposób niezawodny możliwości odchyleń od wymaganego kierunku przesuwu szyny 3. W trakcie dalszej jazdy do przodu wagonu transportowego 2, ma miejsce kolejne przesuwanie do przodu końcówek szyny w kierunku do prowadnicy szynowej 7. Za pośrednictwem odpowiedniej przestawy w pionie rolki prowadniczej liny 17, za pomocą podnośników 14, można tak zmieniać pionowe położenie obydwu końcówek szyn lub linię ugięcia przesuwanych aktualnie szyn 3, ażeby możliwe było wprowadzenie końcówek szyn w obydwie prowadnicze głowice 11. W tym celu następuje wymiana pierwszej liny 36 poprzez kolejną, krótką linę. Po wprowadzeniu szyny 3 do wyżłobienia 34 nośnego korpusu 29, ponownie ma miejsce nasadzenie obydwóch rolek prowadzących 22. Za pośrednictwem odpowiedniego przesunięcia obydwóch prowadniczych głowic 11 wzdłuż prowadnicy 33, obydwie końcówki szyn ustawiane są obecnie tak, że po dalszym wyciągnięciu szyny, następuje odkładanie szyn 3 na żądany rejon toru 5.
Zaraz po dojściu (nie pokazanym na rysunku) końców ciągniętych szyn 3 na wagonie 6, do szyn składowanych na wagonie transportowym 2, za pomocą specjalnych łubków 35 uzyskuje się połączenie z obydwoma następnymi zdejmowanymi szynami 3. Tego rodzaju połączenie jest ułatwione dzięki odpowiedniemu przesunięciu obydwóch prowadniczych głowic 11 przynależnych do prowadnicy szynowej 8. Dla kolejnego wyciągania szyn 3 nie potrzeba już jakiejkolwiek liny, bowiem siły ciągnące powstają dzięki siłom tarcia już wyjętych szyn 3 przylegających do toru 5.
Przy rozwiązaniu alternatywnym można przednią prowadnicę szynową 7 również zamocować na końcu wagonu transportowego 2, przylegającego do wagonu 6.
Zgodnie z innym korzystnym wariantem wykonania wynalazku, zamiast widocznej na fig. 2 i 3 przestawnej w pionie rolki prowadniczej liny 17 osadzonej na każdej prowadniczej głowicy 11 nad rolkami prowadzącymi 22, można przewidzieć zamocowanie rolki prowadniczej do nawrotu i prowadzenia bezpośrednio na nośnych korpusach 29 wspomnianych prowadniczych głowic 11.

Claims (7)

1. Urządzenie do rozładunku szyn, zmagazynowanych na wagonach transportowych, za pomocą prowadniczych głowic przeznaczonych do prowadzenia i centrowania przesuwanych szyn, zaopatrzonych w rolki prowadzące, przy czym pary prowadniczych głowic są usytuowane na prowadnicach szynowych, przesuwnie oraz przestawnie w pionie za pomocą napędu, znamienne tym, że pierwsza prowadnica szynowa (7) jest przyporządkowana do przedniej końcówki wagonu (6) sąsiadującego z transportowym wagonem (2), natomiast druga prowadnica szynowa (8) z parą prowadniczych głowic (11) przesuwnych względem siebie w płaszczyźnie poziomej i poprzecznie do kierunku ruchu wagonu jest przyporządkowana do innej, tylnej końcówki wagonu (6), przy czym obydwie pary prowadniczych głowic (11) obydwóch szynowych prowadnic (7, 8) są zamocowane na wagonie (6) za pomocą rozłącznych połączeń (9).
2. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że obydwie prowadnicze głowice (11) drugiej, tylnej prowadnicy szynowej (8), umieszczonej naprzeciwko pierwszej, przedniej prowadnicy szynowej (7) są ułożyskowane przesuwnie z blokadą w płaszczyźnie poziomej, prostopadle do wzdłużnego kierunku wagonu.
3. Urządzenie według zastrz. 1 albo 2, znamienne tym, że dwie naprzeciwległe rolki prowadzące (22) każdej prowadniczej głowicy (11) usytuowane prostopadle do kierunku wzdłużnego wagonu są ułożyskowane obrotowo na osi pionowej (21) oraz połączone rozłącznie z nośnym korpusem (29).
4. Urządzenie według zastrz. 1 albo 2 albo 3, znamienne tym, że każde pary prowadniczych głowic (11) przynależne odpowiednio do dwóch prowadnic szynowych (7, 8), usytuowane przesuwnie i wzajemnie wobec siebie w kierunku poprzecznym wagonu są zabudowane na wspólnej ramie (10)..
5. Urządzenie według zastrz. 1 albo 2 albo 3 albo 4, znamienne tym, że nad obydwoma prowadniczymi głowicami (11) co najmniej jednej prowadnicy szynowej (7) jest przyporządkowana rolka
PL 199 903 B1 prowadnicza liny (17), zamocowana obrotowo na nośnej ramie (19) albo ramie (10) w osi przebiegającej poziomo albo prostopadle do wzdłużnego kierunku wagonu.
6. Urządzenie według zastrz. 5, znamienne tym, że rolka prowadnicza liny (17) jest zabudowana przestawnie pionowo względem ramy (10).
7. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że prowadnicze głowice (11) są korzystnie zaopatrzone w urządzenie blokujące (20) ich przesuwanie na belce nośnej (13) lub dźwigarze (16).
PL338267A 1999-02-12 2000-02-03 Urządzenie do rozładunku szyn PL199903B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT20599 1999-02-12

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL338267A1 PL338267A1 (en) 2000-08-14
PL199903B1 true PL199903B1 (pl) 2008-11-28

Family

ID=3484278

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL338267A PL199903B1 (pl) 1999-02-12 2000-02-03 Urządzenie do rozładunku szyn

Country Status (10)

Country Link
US (1) US6375402B1 (pl)
EP (1) EP1028194B1 (pl)
AT (1) ATE293719T1 (pl)
CZ (1) CZ292118B6 (pl)
DE (1) DE50010070D1 (pl)
DK (1) DK1028194T3 (pl)
ES (1) ES2239562T3 (pl)
PL (1) PL199903B1 (pl)
PT (1) PT1028194E (pl)
TW (1) TW509643B (pl)

Families Citing this family (14)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JP2004009475A (ja) * 2002-06-06 2004-01-15 Hitachi Printing Solutions Ltd インクジェット記録装置及びそれに用いるインク供給装置
AT413113B (de) 2003-04-11 2005-11-15 Voestalpine Schienen Gmbh Einrichtung zum ablegen von schienen im gleis
US7350467B2 (en) * 2004-08-20 2008-04-01 Loram Maintenance Of Way, Inc. Long rail pick-up and delivery system
DE202005019061U1 (de) * 2005-12-06 2006-02-16 Robel Bahnbaumaschinen Gmbh Schienenladezug zum Transport von langverschweißten Schienen
ES2319953B1 (es) * 2008-10-21 2010-07-07 Tecsa Empresa Constructora, S.A. Dispositivo para descarga y colocacion de carriles en una via paralela a otra existente.
DE202009006549U1 (de) * 2009-05-05 2009-07-23 Robel Bahnbaumaschinen Gmbh Schienenladezug zum Transport von Schienen
ES2361309B1 (es) * 2009-06-23 2012-05-16 Fcc Construccion S.A. Procedimiento de instalación de v�?a férrea, sobre balasto, sin v�?a auxiliar.
FR2968018B1 (fr) * 2010-11-29 2013-08-16 Europ De Travaux Ferroviaires Etf Procede de construction de voie ferree.
US9121140B2 (en) 2011-02-09 2015-09-01 Robert B. Conner, Jr. Low profile material handling system
ITMI20110440A1 (it) 2011-03-21 2012-09-22 Sistemi Ferroviari S R L Attrezzatura per il collegamento di rotaie e la movimentazione delle stesse, particolarmente durante lo scarico da un carro di trasporto
DE102012107455B3 (de) * 2012-08-14 2014-05-15 Wilfried Scherf Transport- und Verladesystem für schienengestützte Gefährte
ES2557827B1 (es) * 2014-07-28 2016-11-04 Excavaciones Manuel Tena S.L. Plataforma de vía para descarga de carriles
JP6268411B2 (ja) * 2015-03-09 2018-01-31 大鉄工業株式会社 レール交換機
CN109532910B (zh) * 2018-11-21 2020-05-19 中车沈阳机车车辆有限公司 卸轨导向装置及钢轨运输车辆

Family Cites Families (13)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US1329392A (en) * 1919-08-04 1920-02-03 Ford John Owen Wagon-unloading device
US3199462A (en) * 1964-01-29 1965-08-10 Cullen Friestedt Company Rail threader
US3635164A (en) * 1969-12-29 1972-01-18 Robert W Patton Rail-transposing machine
US3744259A (en) * 1971-03-19 1973-07-10 Atlantic Richfield Co Pipe-laying machine
US3756426A (en) * 1971-12-23 1973-09-04 R Young Pipe mover
DE2734748C3 (de) * 1977-08-02 1980-08-21 Georg Robel Gmbh & Co, 8000 Muenchen Fahrbare Einrichtung zum Transport sowie zum Auf- und Abladen von Schienen, insbesondere Langschienen
AT406970B (de) * 1993-09-17 2000-11-27 Plasser Bahnbaumasch Franz Maschine zur vorbereitung von schweissarbeiten auf einem gleis
DE4431074A1 (de) * 1994-09-01 1996-04-04 Robel Georg Gmbh & Co Schienenverladewagen zum Auf- und Abladen von Langschienen
DE29501077U1 (de) 1995-01-13 1995-03-09 Stahlberg Roensch Gmbh & Co Kg Schienenabladevorrichtung
DE19524285A1 (de) * 1995-07-04 1997-01-09 Robel Georg Gmbh & Co Schienenladewagen
DE19700463A1 (de) 1997-01-09 1998-07-16 Robel Georg Gmbh & Co Schienenverfahrbarer Wagen zum Abziehen langverschweißter Schienen von Transportwagen
EP0853160B1 (de) * 1997-01-10 2004-05-12 Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft m.b.H. Wagen zum Abziehen von auf Transportwagen gelagerten Langschienen
DE29712216U1 (de) 1997-06-18 1997-10-09 Robel Georg Gmbh & Co Schienenladewagen zum Abladen von Langschienen

Also Published As

Publication number Publication date
CZ2000513A3 (cs) 2000-08-16
DK1028194T3 (da) 2005-07-25
EP1028194A1 (de) 2000-08-16
PT1028194E (pt) 2005-06-30
US6375402B1 (en) 2002-04-23
PL338267A1 (en) 2000-08-14
EP1028194B1 (de) 2005-04-20
DE50010070D1 (de) 2005-05-25
CZ292118B6 (cs) 2003-08-13
ATE293719T1 (de) 2005-05-15
ES2239562T3 (es) 2005-10-01
TW509643B (en) 2002-11-11

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL199903B1 (pl) Urządzenie do rozładunku szyn
RU2356767C2 (ru) Железнодорожный грузовой вагон
CZ186496A3 (en) Railway wagon
FI110629B (fi) Laitteisto ratapölkyille kiinnitystä varten pantujen kiskojen kuljettamiseksi
CZ322597A3 (cs) Nákladní vůz na sypký materiál
JP2007038896A (ja) 台車式搬送装置
CS221519B2 (en) Mobile machine for treating the
CZ281767B6 (cs) Stroj k provádění prací při stavbě koleje
CZ278616B6 (en) Mobile device for unloading or laying, and for transport of track panels
HU177489B (en) Moving apparatus for continuous changing respectively improving track consists of rails and sleepers
CZ280313B6 (cs) Pojízdné zařízení pro snímání nebo pokládání, jakož i pro přepravu kolejových polí
RU2117721C1 (ru) Машина для укладки рельсового пути
CZ349497A3 (cs) Nákladní vůz na sypký materiál
CZ280189B6 (cs) Železniční nákladní vůz
NL193696C (nl) Rijdbare spoorbaanonderstopmachine met dwars en in de hoogte verstelbare onderstopaggregaten.
PL198328B1 (pl) Dwudrogowy pojazd do wyładunku szyn
NO310477B1 (no) Skinnelastevogn for lasting og lossing av langstrakte skinner
CZ141099A3 (cs) Kolejový nákladní vůz
PL178340B1 (pl) Urządzenie do przeładunku towarów z jednostek ładunkowych, zwłaszcza kontenerów
CZ279539B6 (cs) Stroj pro obnovu štěrkového lože, případně pláně
NL194646C (nl) Rijdende spoorbaanonderstopmachine met dwars en in de hoogte verstelbare stopaggregaten.
US2062244A (en) Vehicle loading rack and lifting device
RU2017641C1 (ru) Установка для перемещения железнодорожных вагонов
EP1967650A2 (en) Machine for making rail lines
PL201304B1 (pl) Zespół podchwytów kolei spągowej

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20140203