PL195899B1 - Okno z obramowaniem profilowanym zawierające dodatek pokrywający - Google Patents

Okno z obramowaniem profilowanym zawierające dodatek pokrywający

Info

Publication number
PL195899B1
PL195899B1 PL99340699A PL34069999A PL195899B1 PL 195899 B1 PL195899 B1 PL 195899B1 PL 99340699 A PL99340699 A PL 99340699A PL 34069999 A PL34069999 A PL 34069999A PL 195899 B1 PL195899 B1 PL 195899B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
lip
window
pane
sealing rib
profiled
Prior art date
Application number
PL99340699A
Other languages
English (en)
Other versions
PL340699A1 (en
Inventor
Gerd Cornils
Florian Fischer
Frank Bihn
Ulrich Behrend
Original Assignee
Saint Gobain Vitrage
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Saint Gobain Vitrage filed Critical Saint Gobain Vitrage
Publication of PL340699A1 publication Critical patent/PL340699A1/xx
Publication of PL195899B1 publication Critical patent/PL195899B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B60VEHICLES IN GENERAL
    • B60JWINDOWS, WINDSCREENS, NON-FIXED ROOFS, DOORS, OR SIMILAR DEVICES FOR VEHICLES; REMOVABLE EXTERNAL PROTECTIVE COVERINGS SPECIALLY ADAPTED FOR VEHICLES
    • B60J10/00Sealing arrangements
    • B60J10/70Sealing arrangements specially adapted for windows or windscreens
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B60VEHICLES IN GENERAL
    • B60JWINDOWS, WINDSCREENS, NON-FIXED ROOFS, DOORS, OR SIMILAR DEVICES FOR VEHICLES; REMOVABLE EXTERNAL PROTECTIVE COVERINGS SPECIALLY ADAPTED FOR VEHICLES
    • B60J10/00Sealing arrangements
    • B60J10/30Sealing arrangements characterised by the fastening means
    • B60J10/36Sealing arrangements characterised by the fastening means using separately inserted fastening means, e.g. using clips, beads or strips
    • B60J10/365Sealing arrangements characterised by the fastening means using separately inserted fastening means, e.g. using clips, beads or strips comprising beads

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Seal Device For Vehicle (AREA)
  • Window Of Vehicle (AREA)
  • Compositions Of Macromolecular Compounds (AREA)
  • Securing Of Glass Panes Or The Like (AREA)
  • Glass Compositions (AREA)
  • Nonmetallic Welding Materials (AREA)
  • Blinds (AREA)

Abstract

1. Okno, szczególnie do instalowania w otwo- rze nadwozia pojazdu, zawierajace szybe (1) z obramowaniem profilowanym (2), które jest zamocowane przynajmniej na glównej powie- rzchni szyby, której frontowa strona zwrócona jest do wnetrza w stanie zainstalowanym i które zawiera jako dodatek pokrywajacy warge (5) wysunieta poza obrzeze szyby z zebrem uszczelniajacym (6), które mozna nalozyc na czesc scianki przylegajacej w czasie instalowa- nia okna, znamienne tym, ze warga (5) posia- da, równolegle do pierwszego zebra uszczel- niajacego (6), które mozna nalozyc na czesc scianki (13), przynajmniej jedno drugie zebro uszczelniajace (7), które mozna nalozyc na kant okna bez kontaktu przylegajacego. PL PL PL PL

Description

Opis wynalazku
Wynalazek dotyczy dziedziny okien, zwłaszcza okien do samochodów, a szczególnie okien wyposażonych w elementy dekoracyjne i/lub funkcjonalne dołączone na szybie. Odnosi się on zwłaszcza do okna, szczególnie przeznaczonego do zainstalowania w otworze nadwozia pojazdu, zawierającego szybę z obramowaniem profilowanym, które jest zamocowane przynajmniej na głównej powierzchni szyby, której frontowa strona zwrócona jest do wnętrza w stanie zainstalowanym i które zawiera jako dodatek pokrywający wargę wysuniętą poza obrzeże szyby z żebrem uszczelniającym, które można nałożyć na cześć ścianki przylegającej w czasie instalowania okna.
Generalnie znane jest klejenie okien pojazdów w odpowiednich otworach nadwozia pojazdu. W tym celu szyby często zaopatruje się w obramowanie profilowane, które przylega przynajmniej na ich głównej powierzchni szyby, frontową stroną zwróconej do wnętrza w stanie zainstalowanym. Na obramowanie profilowane lub w jego pobliżu nakłada się wałek kleju na tę samą główną powierzchnię. Szybę zaopatrzoną w wałek wstawia się następnie w otwór. Otwór ten obramowuje się kołnierzem montażowym, na który nałożono wałek z kleju. Okna w stanie zainstalowanym muszą korzystnie być praktycznie wyrównane z zewnętrzną powierzchnią nadwozia. W tym celu kołnierz montażowy wzmacnia się naprzeciwko głównej powierzchni nadwozia za pomocą wykorbionego występu obrzeżnego. Wysokość wykorbionego występu odpowiada grubości okna i kleju. Według pewnych przykładów wykonania, kantów szyb nie pokrywa się obramowaniem profilowanym. Ponieważ rozmiary szyby i rozmiary obwodu otworu nie mogą być dopasowane jedne do drugich bez uwzględnienia tolerancji ze względu na odchylenia wymiarów w trakcie produkcji, istnieje przestrzeń w postaci rowku między wykorbionym występem lub obrzeżem otworu i szybą.
Zgodnie z dokumentem DE-A1-38 18 930, aby pokryć tę przestrzeń proponuje się wargę, którą tworzy się bezpośrednio na obramowaniu profilowanym przylegającym do szyby, korzystnie przez wytłaczanie. W innym przykładzie wykonania tego dokumentu przykleja się wzdłuż powierzchni obrzeżnej szyby, na głównej powierzchni zwróconej frontową stroną do wnętrza dodatkowy pas profilowany z elastomerowego elastycznego tworzywa sztucznego. Stanowi on część rurową, która wypełnia wspomnianą przestrzeń w stanie zmontowanym okna.
Znana jest również forma profilu (DE-A1-43 01 026), która otacza z trzech stron zewnętrzne obrzeże i kant szyby w jednym przykładzie wykonania, to znaczy również na powierzchni głównej zewnętrznej i która zawiera ponadto wargę tworzącą występ z szyby i służącą pokryciu szczeliny bocznej.
Dotychczas jako materiał do takich profili stosowano głównie materiały termoplastyczne, korzystnie elastomery termoplastyczne (TPE) lub olefiny termoplastyczne (TPO). Dzięki nim warga może być produkowana tak, aby była dostatecznie cienka już na etapie wytłaczania, aby można ją było zginąć elastycznie przy obrzeżu otworu podczas instalacji okna w nadwoziu, bez generowania zbyt dużych sił reakcyjnych w czasie montażu. Obok funkcji uszczelniającej wargę centruje okno w otworze podczas wstawiania i zapewnia wycentrowanie okna.
Jednakże ponadto w przestrzeni tak pokrytej zawiniętą wargą mogą gromadzić się zanieczyszczenia i mogą być trudne do wyeliminowania z dna rowka.
Przedmiotem wynalazku jest stworzenie okna z obramowaniem profilowanym zawierającym dodatek pokrywający, taki jak pokrycie przestrzeni między obrzeżem szyby i częścią przyległej ścianki lub okna dodatkowo udoskonalonego.
W tym sensie przedmiotem wynalazku jest szyba, która jest zaprojektowana w szczególności w celu instalacji w otworze nadwozia pojazdu, która jest zaopatrzona przynajmniej na głównej powierzchni, która frontową stroną zwrócona jest do wnętrza w stanie zainstalowanym, w obramowanie profilowane, które zawiera, jako boczny dodatek pokrywający, wargę wysuniętą poza obrzeże szyby z żebrem uszczelniającym, które można nałożyć na część ścianki przylegającej w czasie instalowania okna, w którym przewiduje się na wardze, równolegle do pierwszego żebra uszczelniającego, które można nałożyć na część ścianki, przynajmniej jedno drugie żebro uszczelniające, które można nałożyć na kant okna bez kontaktu przylegającego.
Przez „kant okna” rozumie się albo kant samej szyby albo, jeśli pokrywa ją obramowanie profilowane, odpowiednią część obramowania.
Tym sposobem uzyskuje się bez potrzeby stosowania odrębnych profili uszczelniających pokrycie przestrzeni bocznej, tworzące korzystnie zamknięcie wyrównane z główną powierzchnią szyby
PL 195 899B1 i z powierzchnią przyległej ścianki lub nadwozia. Poza korzyściami technicznymi uzyskuje się tym sposobem wizualnie zamkniętą powierzchnię.
Charakterystyki zastrzeżeń wtórnych podają korzystne udoskonalenia tego przedmiotu.
Manipulowanie szybą w trakcie montażu jest znacznie ułatwione, według korzystnych udoskonaleń, jeśli obramowanie profilowane tworzone jest na oknie w ten sposób, że drugie żebro uszczelniające nakłada się lub rozciąga się już swobodnie na kancie okna lub w jego pobliżu po umocowaniu obramowania profilowanego na szybie i/lub, że warga stanowi, na jej wydłużeniu wzdłużnym między profilem podstawowym obramowania profilowanego umocowanym na szybie i żebrami uszczelniającymi punkt zgięcia przekroju poprzecznego znacznie ograniczony.
Inne charakterystyki i korzyści przedmiotu wynalazku wynikną z rysunków przykładów wykonania i opisu załączonego poniżej.
Na rysunkach, rysunek 1 przedstawia schematycznie przekrój obszaru obrzeżnego szyby z obramowaniem profilowanym do niego przylegającym, który zawiera wargę wyposażoną w dwa żebra uszczelniające, tworzące występ na jej wolnych końcach w kierunkach przeciwnych, rysunek 2 przedstawia schematycznie przekrój w stanie zainstalowanym okna z rysunku 1.
Według rysunku 1 szyba 1jest wyposażona, w sposób znany sam w sobie, w obramowanie profilowane 2 przylegające blisko obrzeża na jednej z jej głównych powierzchni. Może ono być nałożone w sposób również znany, bezpośrednio na powierzchnie szyby 1lub, jak przedstawiono tutaj, na pokrycie ulepszające przyleganie, korzystnie przez wytłaczanie lub za pomocą innego sposobu, takiego jak formowanie z odlewu lub kapsułowanie, klejenie B prefabrykowanego obramowania itp. Korzystnie składa się ono z materiału termoplastycznego, korzystnie elastomeru lub mieszaniny elastomerów termoplastycznych (TPE) lub olefiny(-n) termoplastycznej(-nych) (TPO).
Szyba 1może składać się ze szkła lub przezroczystego tworzywa sztucznego i może być wykonana w sposób monolityczny lub - inaczej niż przedstawia ilustracja -ze struktury warstwowej łączącej przynajmniej dwie płyty szklane i/lub z przezroczystego tworzywa sztucznego.
Obramowanie profilowane 2 zawiera głównie profil podstawowy 3 opierający się na głównej powierzchni szyby. Tworzy on występ zasadniczo pod kątem prostym z powierzchni szyby 1i tworzy na jego wolnym końcu żebro wspierające 4. To ostatnie znajduje sięw miejscu instalowania na kołnierzu montażowym otworu nadwozia i określa miejsce wysokości szyby 1 (patrz rysunek 2).
W przedstawianym wykonaniu obramowanie profilowane 2 przylega jedynie na głównej powierzchni szyby, która przeznaczona jest do przekręcania w kierunku wnętrza. W innym przykładzie może pokrywać dwie lub trzy płaszczyzny szyby, a mianowicie główną powierzchnię i przynajmniej jedną część kantu szyby lub odpowiednio dwie główne powierzchnie i kant szyby, zachodząc na obrzeże tej ostatniej.
Warga 5 utworzona z jednego kawałka tworzy występ z profilu podstawowego 3 pod pewnym katem w stosunku do wydłużenia głównego tego ostatniego, ewentualnie zasadniczo równoległego do głównej powierzchni szyby, mniej więcej w połowie między szybą 1i żebrem wspierającym 4 i rozciąga się poza kontur szyby. Na końcu usytuowanym po przeciwnej stronie profilu podstawowego 3 warga 5 posiada przedłużenie 5¢ gięte w sposób elastyczny, które tworzy występ pod pewnym kątem z wargi. Jego wolny koniec tworzy pierwsze żebro uszczelniające 6 (zewnętrzne), które oddala się od szyby. Drugie żebro uszczelniające (wewnętrzne) 7 jest również tworzone na wardze 5, usytuowanej po przeciwnej stronie żebra uszczelniającego zewnętrznego 6. Dwa żebra uszczelniające 6 i 7 są połączone zwargą 5 za pośrednictwem pogrubienia lub wybrzuszenia materiału 8. Rozciągają się one wzdłuż wydłużenia wzdłużnego obramowania profilowanego 2 równolegle jedno do drugiego. Od strony obramowania profilowanego 2 zorientowanego po przeciwnej stronie wargi 5, dwa żebra uszczelniające 6, 7 są połączone jedno z drugim przez płaską powierzchnię 9 lub, jak zilustrowano tutaj, lekko zakrzywioną korzystnie w kierunku wnętrza pojazdu.
W całości, wybrzuszenie materiału 8 ma, razem z żebrami uszczelniającymi 6 i 7 i powierzchnią 9, przekrój poprzeczny mniej więcej trójkątny, ewentualnie niesymetryczny, którego dwa inne końce są tworzone przez żebra uszczelniające 6 i 7.
Wargę 5 w tej konfiguracji nie ma już funkcji bezpośredniej uszczelniania lub pokrywania, chociaż znajduje się w obszarze pokrywanym. Służy natomiast jako rama wspierająca elastycznie odkształcalna dla przedłużenia 5¢ jak również żeber uszczelniających 6 i 7.
Jej przekrój poprzeczny może więc pozostać bardzo cienki (na przykład 0,8 mm). W przykładzie wykonania przedstawionym tutaj tworzy ona, w środku wydłużenia wzdłużnego między profilem
PL 195 899B1 podstawowym 3 i wybrzuszeniem materiału 8, przekrój poprzeczny szczególnie mały lub wąski. Składa się on z punktu zgięcia 10 w rodzaju płaskiego przegubu.
Między kantem 21 okna, to znaczy kantem samej szyby 1lub w danym przypadku części obramowania profilowanego 2 pokrywającego kant szyby, i żebrem uszczelniającym wewnętrznym 7 nie powinno być żadnego kontaktu przylegającego. Aby to zapewnić zachowuje się, w czasie wytłaczania obramowania profilowanego, przede wszystkim przestrzeń między żebrem uszczelniającym wewnętrznym 7 (zorientowanym w kierunku szyby) i obrzeżem szyby. Może być ona następnie zmniejszona przez wewnętrzne naprężenie wstępne pod wpływem własnego ciężaru natychmiast po wytłaczaniu obramowania profilowanego lubza pomocą odrębnego procesu formowania. Termoplastyczne obramowania profilowane można w znany sposób również formować dodatkowo w sposób plastyczny przez ogrzewanie.
Może być korzystne w czasie montażu lekkie wolne oparcie elastyczne żebra uszczelniającego wewnętrznego 7 na kancie 21 szyby, ponieważ żebro tym sposobem chroni się przed obniżeniem w czasie wstawiania szyby i nieobciążona warga nie wystaje zanadto poza obrzeże szyby.
Rysunek 2 przedstawia lepiej znaczenie tego przykładu realizacji obramowania profilowanego z punktu widzenia technicznego i optycznego. Rozróżnia się tutaj, poza oknem 1 i obramowaniem profilowanym 2 również obrzeże otworu 11 nadwozia nieprzedstawione szerzej. Kołnierz montażowy 11 obramuje otwór. Jest on lekko wzmocniony względem powierzchni zewnętrznej nadwozia 14 tu przyłączonego, za pomocą występu 13, który tworzy część ścianki przylegającej do okna 1. Okno 1, jak już wspomniano, jest umieszczane na kołnierzu montażowym za pomocą żebra wspierającego 4 profilu podstawowego 3. W tym zamontowanym stanie główna powierzchnia zewnętrzna szyby jest praktycznie wyrównana z powierzchnią zewnętrzną nadwozia.
Szybę 1 łączy się przez przyleganie do kołnierza montażowego 12 w znany sposób za pomocą wałka kleju 1 nałożonego obok i równolegle do obramowania profilowanego 2 na nieprzezroczyste pokrycie 1 ¢ i przedstawionego tutaj jedynie linią przerywaną. Żebro wspierające 4 służy w tym przypadku jako środek rozstawiający nawet dla określonej grubości wałka kleju.
Najpóźniej w trakcie tej operacji instalowania warga 5 jest mocno zaginana, przy czym funkcja punktuzgięcia 10 jest tutaj wyraźnie uwydatniona. Rozróżnia siędobrze przestrzeń 15 w postaci rowka, w której jestzainstalowana warga. Żebro uszczelniające zewnętrzne 6opiera się na występie 13, żebro uszczelniające wewnętrzne 7 opiera się na kancie 21 szyby 1, na każdym kancie tak blisko jak jest to możliwe głównej płaszczyzny zewnętrznej. Odkształcenie elastyczne przedłużenia 5' zapewnia napór konieczny dwóch żeber uszczelniających 6 i 7. Razem z płaszczyzną 9 tworzą one dodatek pokrywający przestrzeń 15, który jest prawie wyrównany z powierzchnią zewnętrzną nadwozia, a to bez konieczności stosowania dodatkowego profilu uszczelniającego. W stosunku do poprzednich konfiguracji wargi uzyskuje się tutaj przestrzeń pozostała szczególnie zmniejszona między szybą i otworem, tak żeby można uniknąć nie tylko zanieczyszczeń lecz również zakłóceń aerodynamicznych.
Konfiguracja wargi i żeber uszczelniających wymaga jednakże uwzględnienia w sposób szczególny warunków brzegowych, w celu umożliwienia uzyskania montażu funkcjonalnego i wyeliminowania, w trakcie późniejszego użytkowania pojazdu, praktycznie każdego uszkodzenia i/lub utraty funkcjonalności.
W czasie instalowania okna 1w otworze 11 na kołnierzu montażowym 12 najpierw przedłużenie 5' lub żebro uszczelniające zewnętrzne 6 przechodzą najpierw na występ 13 lub obrzeże w przejściu od powierzchni zewnętrznej nadwozia 14 do występu 13.Jeśli nadal przesuwa się szybę 1-co ściska tym sposobem wałek kleju 1 nałożony wcześniej -kontakt między żebrem uszczelniającym 6 i listewką 13 powoduje dalsze zgięcie wargi 5. Następnie żebro uszczelniające wewnętrzne 7 wchodzi w kontakt z kantem 21szyby 1.
Przedłużenie 5' wargi 5 jest również opracowane w formie wargi o małym przekroju poprzecznym. Jako przedłużenie wargi 5 musi ono być w szczególności opracowane z długością i elastycznością dostatecznymi, aby mogło ono absorbować w sposób pewny wszystkie dopuszczalne odchylenia wymiarowe wymiarów obustronnych szyby i otworu i żeby żebro wspierające 6 opierało się w sposób pewny na części ścianki przyległej, takiej jak występ 13.
Natomiast żebro uszczelniające wewnętrzne 7 jest szczytem wybrzuszeniazwartego materiału 8, który jest sam w sobie zasadniczo sztywniejszyniż wargę 5 i jej wydłużenie 5'. Dodając dostateczną ilość materiału w przejściach między wargą 5 i żebrami uszczelniającymi zapewnia się to, że żadne z żeber uszczelniających 6, 7 nie przemieszcza się w kierunku wnętrza w trakcie montażu w następstwie tarcia między nadwoziem lub szybąi materiałem obramowania profilowanego.
PL 195 899B1
Korzystnie wyklucza się również możliwość, by żebra uszczelniające 6, 7 tworzyły występ poza powierzchnią zewnętrzną nadwozia w stanie zainstalowanym lub opierały się w pewien sposób na płaszczyźnie zewnętrznej szyby. Można to stosunkowo łatwo uzyskać wymiarując prawidłowo długość i przekrój poprzeczny wargi. Forma i rozmieszczenie punktu zgięcia 10 między dwoma przekrojami poprzecznymi stosunkowo grubymi uniemożliwia również to, że wargę 5 zbytnio rozciąga się w trakcie instalacji okna.
W końcu, postępuje się w ten sposób, by, za pomocą dodatkowych, środków żebra uszczelniające 6, 7 nie mogły być wypchnięte w sposób nieumyślny (na przykład w trakcie mycia pojazdu) z zewnątrz do przestrzeni 15. W tym celu można utworzyć dodatkową wargę wspierającą lub inny stosowny składnik profilowany na wybrzuszeniu materiału 8 lub na wardze 5. Takie składniki mogą znajdować się w miejscu instalowania w przestrzeni pokrytej przestrzenią 15 i opierają się na dnie szczeliny 15, na przykład w rowku między występem 13 i kołnierzem montażowym 12. Nie powinny one jednakże wpływać na ruchliwość wargi 5 lub wydłużenia 53
Szczegółowy opis, który przedstawiono, dotyczy szczególnie okna zaopatrzonego przez wytłaczanie w obramowanie profilowane przylegające do głównej powierzchni.
Powyższe stosuje się do profili otrzymanych za pomocą innych technik (kapsułowanie lub klejenie) i lub pokrywających więcej niż jedną płaszczyznę szyby.

Claims (8)

1. Okno, szczególnie do instalowania w otworze nadwozia pojazdu, zawierające szybę (1) z obramowaniem profilowanym (2), które jest zamocowane przynajmniej na głównej powierzchni szyby, której frontowa strona zwrócona jest do wnętrza w stanie zainstalowanym i które zawiera jako dodatek pokrywający wargę (5) wysuniętą poza obrzeże szyby z żebrem uszczelniającym (6), które można nałożyć na część ścianki przylegającej w czasie instalowania okna, znamienne tym, że warga (5) posiada, równolegle do pierwszego żebra uszczelniającego (6), które można nałożyć na część ścianki (13), przynajmniej jedno drugie żebro uszczelniające (7), które można nałożyć na kant okna bez kontaktu przylegającego.
2. Okno według zastrz. 1, znamienne tym, że obramowanie profilowane (2) tworzone jest w ten sposób, że drugie żebro uszczelniające (7) nakłada się luźno na kant okna (21) po umocowaniu obramowania profilowanego (2) na szybie (1), przy czym pierwsze żebro uszczelniające (6) jest zorientowane po przeciwnej stronie kantu.
3. Okno według zastrz. 1lub 2, znamienne tym, że warga (5) ma na jej wydłużeniu wzdłużnym między profilem podstawowym (3) obramowania profilowanego umocowanego na szybie i żebrami uszczelniającymi (6,7) punkt zgięcia (10) przekroju poprzecznego znacznie ograniczony.
4. Okno według jakiegokolwiek z zastrz. poprzednich, znamienne tym, że żebro uszczelniające zewnętrzne (6) jest przewidziane na wolnym końcu wydłużenia (59 giętego w sposób elastyczny łączącegosię z wargą (5).
5. Okno według jakiegokolwiek z zastrz. poprzednich, znamienne tym, że żebro uszczelniające wewnętrzne (7) tworzy wolne zakończenie wybrzuszenia materiału (8) łączącego się z wargą (5).
6. Okno według zastrz. 5, znamienne tym, że wybrzuszenie materiału (8) ma przekrój poprzeczny mniej więcej trójkątny.
7. Okno według jakiegokolwiek z zastrz. poprzednich, znamienne tym, że dwa żebra uszczelniające (6, 7) są połączone jedno z drugim na stronie zorientowanej po przeciwnej stronie wargi (5) przez płaską powierzchnię 9 lub jedynie lekko zakrzywioną.
8. Okno według jakiegokolwiek z zastrz. poprzednich, znamienne tym, że składnik profilowany opierający się na podstawie rowka bocznego (15) tworzony jest na obramowaniu profilowanym (2) i nie wpływana zdolność elastycznego zginania się wargi (5).
PL99340699A 1998-09-24 1999-09-23 Okno z obramowaniem profilowanym zawierające dodatek pokrywający PL195899B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19843843A DE19843843C2 (de) 1998-09-24 1998-09-24 Fensterscheibe mit einem eine Spaltabdeckung umfassenden Profilstrang
PCT/FR1999/002260 WO2000017002A1 (fr) 1998-09-24 1999-09-23 Vitrage avec un cordon profile comprenant un appendice de recouvrement

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL340699A1 PL340699A1 (en) 2001-02-26
PL195899B1 true PL195899B1 (pl) 2007-11-30

Family

ID=7882118

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL99340699A PL195899B1 (pl) 1998-09-24 1999-09-23 Okno z obramowaniem profilowanym zawierające dodatek pokrywający

Country Status (11)

Country Link
US (2) US6332640B1 (pl)
EP (1) EP1034085B1 (pl)
JP (1) JP4286456B2 (pl)
KR (1) KR100917942B1 (pl)
AT (1) ATE327118T1 (pl)
BR (1) BR9907293A (pl)
DE (2) DE19843843C2 (pl)
ES (1) ES2265690T3 (pl)
PL (1) PL195899B1 (pl)
PT (1) PT1034085E (pl)
WO (1) WO2000017002A1 (pl)

Families Citing this family (18)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE19843843C2 (de) * 1998-09-24 2001-08-30 Saint Gobain Sekurit D Gmbh Fensterscheibe mit einem eine Spaltabdeckung umfassenden Profilstrang
EP1238839A4 (en) * 1999-12-14 2005-04-27 Asahi Glass Co Ltd TRANSPARENT DISC WITH A MOLDING STRIP AND METHOD FOR REMOVING THE TRANSPARENT DISC
JP2004510629A (ja) * 2000-10-10 2004-04-08 サン−ゴバン グラス フランス 開口部に設置する賦形ビードを備えた窓ガラスの使用
DE10103865C1 (de) * 2001-01-30 2002-05-02 Saint Gobain Sekurit D Gmbh Verfahren und Vorrichtung zum Herstellen eines Randprofils an einer Scheibe
US6487823B2 (en) 2001-03-05 2002-12-03 Centre Luxembourgeois De Recherches Pour Le Verre Et La Ceramique S.A. Vehicle window glazing edge seal profile
JP3715227B2 (ja) * 2001-10-22 2005-11-09 東海興業株式会社 車両用窓縁モールと窓板組立体
FR2857911B1 (fr) * 2003-07-25 2007-06-15 Rehau Sa Profile de garniture pour vitre fixe, a bourrelet d'etancheite rabattable
DE10355896B4 (de) * 2003-11-29 2006-03-16 Daimlerchrysler Ag Befestigung einer folienbeschichteten Fahzeug-Glasscheibe an einem Öffnungsrand einer Fahrzeugkarosserie
DE102004029620A1 (de) * 2004-06-18 2006-01-05 Dr.Ing.H.C. F. Porsche Ag Verglasungsanordnung für ein Kraftfahrzeug
US7210729B2 (en) * 2004-06-30 2007-05-01 Green Tokai Co., Ltd. Windshield gasket design
WO2006020018A1 (en) * 2004-08-04 2006-02-23 3M Innovative Properties Company Method for bonding a glazing
US7604280B2 (en) * 2005-02-08 2009-10-20 Gm Global Technology Operations, Inc. Devices and methods for locating fixed glass panes on automotive vehicles
ATE452742T1 (de) * 2005-02-25 2010-01-15 Dow Global Technologies Inc Verfahren zur herstellung eines strukturs mit einer klebeverbindung
JP4702786B2 (ja) * 2005-08-29 2011-06-15 株式会社イノアックコーポレーション 自動車用ウィンドモール
US7950716B2 (en) * 2008-02-27 2011-05-31 Creative Extruded Products, Inc. Trim molding for a motor vehicle window panel
US8388043B2 (en) 2010-12-03 2013-03-05 Agc Automotive Americas Co. Sliding window assembly
JP2013151290A (ja) * 2013-04-03 2013-08-08 Saint-Gobain Glass France 開口部に設置する賦形ビードを備えた窓ガラスの使用
JP5884846B2 (ja) * 2014-03-11 2016-03-15 株式会社豊田自動織機 車両用ウィンドウモール

Family Cites Families (41)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE3131529A1 (de) * 1981-08-08 1983-02-24 Gebr. Happich Gmbh, 5600 Wuppertal Profilleiste aus kunststoff oder gummi zum einfassen einer durch kleben am fensterrahmen eines fahrzeuges zu befestigenden glasscheibe
DE3332233A1 (de) * 1983-09-07 1985-03-21 Volkswagenwerk Ag, 3180 Wolfsburg Fensterscheibenhalterung, insbesondere fuer eine kraftfahrzeug-fensterscheibe
DE3639936A1 (de) * 1986-11-22 1988-06-01 Flachglas Ag Anordnung fuer die befestigung einer kraftfahrzeugscheibe in der zarge einer kraftfahrzeugkarosserie
US5384995A (en) 1989-09-12 1995-01-31 St. Gobain Vitrage International Spacer for windshield bracket
DE3930414C2 (de) * 1989-09-12 2002-01-10 Saint Gobain Sekurit D Gmbh Verfahren und Vorrichtung zur Herstellung einer für die Direktverklebung mit dem Befestigungsflansch einer Fensteröffnung vorgesehenen Glasscheibe
DE3818930A1 (de) * 1988-06-03 1989-12-14 Ver Glaswerke Gmbh Verfahren zum montagefertigen vorbereiten einer autoglasscheibe fuer den einbau
JPH0628910B2 (ja) * 1987-09-29 1994-04-20 橋本フォーミング工業株式会社 ウインドウモールディングの製造方法
FR2633570B1 (fr) * 1988-06-29 1991-04-12 Hutchinson Lecheur de bas de glace mobile de vehicule automobile
ATE118413T1 (de) 1989-09-12 1995-03-15 Saint Gobain Vitrage Verglasung mit einem profilrahmen, insbesondere fahrzeugverglasung, und verfahren und vorrichtung zu deren herstellung.
JP2515785Y2 (ja) * 1989-10-30 1996-10-30 東海興業株式会社 自動車のウインドガラス取付装置
US5154471A (en) * 1989-12-07 1992-10-13 Hashimoto Forming Industry Co., Ltd. Automobile window molding assembly
JPH0487831A (ja) * 1990-07-31 1992-03-19 Toyoda Gosei Co Ltd ウインドモール
DE4039552A1 (de) 1990-12-11 1992-06-17 Peter Kobler Verfahren zum einkleben von scheiben und dichtung zur verwendung in diesem verfahren
DE4110824A1 (de) * 1991-04-04 1992-10-08 Happich Gmbh Gebr Abdichtprofil
JPH0733745B2 (ja) * 1991-05-09 1995-04-12 株式会社ニフコ 窓枠への装飾部材取付け構造
US5567239A (en) * 1991-05-18 1996-10-22 Ribic, Jr.; Harald Masking profile for use in painting car bodies
DE4138120A1 (de) * 1991-11-19 1993-05-27 Fuchs Technology Ag Einschmelzaggregat mit ofenwiege
JPH05330336A (ja) * 1992-06-04 1993-12-14 Tokai Kogyo Kk 車両用ウインドモールディング
JPH05338438A (ja) * 1992-06-11 1993-12-21 Tokai Kogyo Kk 車両用ウインドモールディング
US5273338A (en) * 1992-06-15 1993-12-28 General Motors Corporation Bulbous window molding
JP3063873B2 (ja) * 1992-10-16 2000-07-12 東海興業株式会社 車両用ウインドモールディングとその製造方法
JPH06144003A (ja) * 1992-11-04 1994-05-24 Nifco Inc フロントガラス用モールディング
DE4301026A1 (de) * 1993-01-16 1994-07-28 Ver Glaswerke Gmbh Für die Verklebung mit einem Fensterrahmen vorgerüstete Autoglasscheibe und Verfahren zu ihrer Herstellung
ES2110702T3 (es) 1993-01-16 1998-02-16 Saint Gobain Vitrage Cristal automovil pre-equipado para el encolado en un hueco y procedimiento de fabricacion.
EP0614775B1 (de) * 1993-03-11 1997-08-13 HENNIGES ELASTOMER- UND KUNSTSTOFFTECHNIK GMBH & CO KG Karosseriefenster
DE4339033C2 (de) * 1993-11-15 1997-08-21 Metzeler Automotive Profiles Anordnung zum gleichzeitigen Abdichten einer Türscheibe und der Türöffnung an einem Kraftfahrzeug
DE4339896A1 (de) * 1993-11-23 1995-05-24 Metzeler Automotive Profiles Dichtungssystem zum Abdichten von Fahrzeugscheiben gegen ein Fahrzeugverdeck
JP3301661B2 (ja) * 1993-11-29 2002-07-15 豊田合成株式会社 ウインドウガラスの固定構造
JPH07172165A (ja) * 1993-12-21 1995-07-11 Toyoda Gosei Co Ltd 車両用ウインドガラスのマウント構造
JP3212011B2 (ja) * 1994-12-26 2001-09-25 東海興業株式会社 枠体付きパネル及びその製造法
DE19531167C2 (de) * 1995-08-24 1998-10-22 Baedje K H Meteor Gummiwerke Kraftfahrzeug-Dichtungsprofil
JP3164340B2 (ja) * 1995-09-01 2001-05-08 本田技研工業株式会社 ウインドモールにおけるコーナー部の断面形状
DE19537436C2 (de) * 1995-10-07 2002-01-31 Sekurit Saint Gobain Deutsch Für die Klebebefestigung vorgerüstete Glasscheibe, insbesondere für Fahrzeuge
US5603546A (en) * 1996-02-06 1997-02-18 The Standard Products Company Flush glass window molding
US6106047A (en) * 1996-08-21 2000-08-22 Kinugawa Rubber Ind. Co., Ltd. Window molding, method and apparatus for producing same
ES2152060T3 (es) * 1996-08-22 2001-01-16 Volkswagen Ag Fijacion de una luna de ventanilla en un vehiculo motorizado.
FR2757805B1 (fr) * 1996-12-30 1999-01-29 Saint Gobain Vitrage Vitrage surmoule et procede de fabrication
DE29717718U1 (de) * 1997-10-04 1997-11-20 SEKURIT SAINT-GOBAIN Deutschland GmbH & Co. KG, 52066 Aachen Ausstellfenster für Kraftfahrzeuge
US6089646A (en) * 1998-01-12 2000-07-18 Donnelly Corporation Vehicular window assembly
DE19837308A1 (de) * 1998-08-18 2000-02-24 Fritz Richard Gmbh & Co Kg Scheibeneinheit
DE19843843C2 (de) * 1998-09-24 2001-08-30 Saint Gobain Sekurit D Gmbh Fensterscheibe mit einem eine Spaltabdeckung umfassenden Profilstrang

Also Published As

Publication number Publication date
EP1034085A1 (fr) 2000-09-13
ATE327118T1 (de) 2006-06-15
DE19843843A1 (de) 2000-04-20
JP2002526316A (ja) 2002-08-20
PL340699A1 (en) 2001-02-26
KR100917942B1 (ko) 2009-09-21
WO2000017002A1 (fr) 2000-03-30
PT1034085E (pt) 2006-10-31
US6719351B2 (en) 2004-04-13
BR9907293A (pt) 2000-10-03
ES2265690T3 (es) 2007-02-16
DE19843843C2 (de) 2001-08-30
US6332640B1 (en) 2001-12-25
US20020153743A1 (en) 2002-10-24
EP1034085B1 (fr) 2006-05-24
KR20010032386A (ko) 2001-04-16
DE69931460T2 (de) 2007-05-03
JP4286456B2 (ja) 2009-07-01
DE69931460D1 (de) 2006-06-29

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL195899B1 (pl) Okno z obramowaniem profilowanym zawierające dodatek pokrywający
US7934342B2 (en) Sliding window assembly
JP2006036191A (ja) 自動車バック・ドア
PL202577B1 (pl) Układ montażowy okna pojazdu samochodowego i okno pojazdu samochodowego
CN107585005B (zh) 顶侧密封条的附接结构
GB2397609A (en) Adhesively mounted trim strip
EP1922221A1 (en) Window sealing and guiding arrangements for vehicle doors and windows
US6932422B2 (en) Attachment structure of weather strip for motor vehicle
KR20010060893A (ko) 자동차 도어의 고정유리 지지용 웨더스트립의 장착구조
JPS61220918A (ja) 自動車用ドアにおけるコ−ナピ−ス
JPS623299Y2 (pl)
JP3642502B2 (ja) ドアウェザーストリップ
JP4158157B2 (ja) 自動車ドアのシール構造
KR20000069021A (ko) 자동차 운송 수단용 조정 가능 창유리
JP3600410B2 (ja) ウェザストリップ
JP4062530B2 (ja) 自動車用スライドウインドガラスラン
JP4057490B2 (ja) 自動車用スライドウインドガラスラン
KR100584789B1 (ko) 개선된 웨더 스트립 및 이를 채용한 윙바디 특장차의기밀유지장치
CN114644057A (zh) 热膨胀受限的车身零件面板
KR0140313Y1 (ko) 자동차용 도어트림 및 도어 이너판넬의 웨더스트립 결합구조
JP2009046033A (ja) 自動車用ルーフウエザストリップ
KR200174432Y1 (ko) 글레스 런과 도어 웨이스트 씰의 일체화 구조
KR200333242Y1 (ko) 웨더 스트립
JP2006015773A (ja) 自動車ドアのシール構造
KR20090126718A (ko) 자동차 트렁크의 실스트립