HU212253B - Process for producing 4-methyl-2'-cyanobiphenyl - Google Patents

Process for producing 4-methyl-2'-cyanobiphenyl Download PDF

Info

Publication number
HU212253B
HU212253B HU9301070A HU9301070A HU212253B HU 212253 B HU212253 B HU 212253B HU 9301070 A HU9301070 A HU 9301070A HU 9301070 A HU9301070 A HU 9301070A HU 212253 B HU212253 B HU 212253B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
formula
methyl
cyanobiphenyl
process according
compound
Prior art date
Application number
HU9301070A
Other languages
English (en)
Other versions
HU9301070D0 (en
HUT64005A (en
Inventor
Alain Boudin
Michel Bouisset
Original Assignee
Sanofi Elf
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Sanofi Elf filed Critical Sanofi Elf
Publication of HU9301070D0 publication Critical patent/HU9301070D0/hu
Publication of HUT64005A publication Critical patent/HUT64005A/hu
Publication of HU212253B publication Critical patent/HU212253B/hu

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C253/00Preparation of carboxylic acid nitriles
    • C07C253/30Preparation of carboxylic acid nitriles by reactions not involving the formation of cyano groups
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C255/00Carboxylic acid nitriles
    • C07C255/49Carboxylic acid nitriles having cyano groups bound to carbon atoms of six-membered aromatic rings of a carbon skeleton
    • C07C255/50Carboxylic acid nitriles having cyano groups bound to carbon atoms of six-membered aromatic rings of a carbon skeleton to carbon atoms of non-condensed six-membered aromatic rings

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Low-Molecular Organic Synthesis Reactions Using Catalysts (AREA)

Description

A találmány tárgya új eljárás az (I) képletű 4-metil-2’ciano-bifenil előállítására.
A 4-metil-2’-ciano-bifenilt közbenső termékként alkalmazzák, elsősorban a bifenil-metil-imidazolinszármazékok szintéziséhez; e vegyületek előállítását az EP-A 0 253 310 és a 0 454 511 számú európai szabadalmi bejelentések ismertetik.
Ezen imidazolinszármazékok kedvező gyógyászati hatással rendelkeznek, különösen kedvező e vegyületeknek az angiotenzin II-vel szemben mutatott antagonista hatása.
E tulajdonságok a szóbanforgó vegyületeket különösen alkalmassá teszik a szív- és érrendszer megbetegedéseinek kezelésére, így például a magas vérnyomás és a szívelégtelenség gyógyítására, valamint a központi idegrendszer rendellenességeinek kezelésére, továbbá a glaukóma és a diabetikus eredetű recehártya-betegség gyógyítására.
A 4-metil-2'-ciano-bifenil előállítására vonatkozóan a szakirodalomban több eljárást ismertetnek.
E tekintetben megemlítjük a J. Med. Chem. 34, 2525-2547. oldal (1991) közleményében ismertetett megoldást, miszerint:
a) 2-metoxi-benzoesavat tionil-kloriddal reagáltatnak;
b) a kapott savkloridot 2-amino-2-metil-l-propanollal reagáltatják, amikor is egy amidot kapnak nyers alakban;
c) az így kapott amidot tionil-kloriddal reagáltatják, amikor is 4,4-dimetil-2-(2-metoxi-fenil)-oxazolint kapnak (a savkloridra számított hozam: 88%);
d) a kapott oxazolinszármazékot p-tolil-magnéziumbromiddal reagáltatják, majd a kapott komplexet hídrólizálják, ily módon 4,4-dimetil-2-(4’-metil-bifenil-2-il)-oxazolint kapnak (hozam: 91%);
e) a kapott oxazolinszármazékot ezt követően foszforoxi-kloriddal reagáltatják, amikor is végül 4-metil2’-ciano-bifenilt kapnak (96%).
Fentiekből következik hogy az ismertetett megoldás alkalmazásával az (I) képletű vegyületet 77%-os összhozammal lehet előállítani. Ennek a megoldásnak azonban megvan az a hátránya, hogy öt lépésből áll; kiindulási anyagként a kereskedelemben beszerezhető anyagot alkalmaznak, a szintézis során először dimetiloxazolinil-csoportot képeznek a vegyületben, amit ezt követően cianocsoporttá alakítanak.
Ezenkívül a 2-metoxi-benzoil-klorid előállítása hosszabb időt vesz igénybe (18 órát), amikor is a reakcióhoz tionil-kloridot használnak.
Ezenkívül az EP-A 0 470 794 számú európai szabadalmi bejelentésben olyan megoldást ismertetnek, ahol ciano-bifenil-származékot, elsősorban 4-metil-cianobifenil-származékokat állítanak elő; ezen módszer szerint 4-metil-fenil valamely fém vagy szerves fémszármazékát bróm-benzonitrillel reagáltatják valamely fém katalizátor jelenlétében, katalizátorként Pd(O), Pd(II), Ni(O) vagy Ni(II)-katalizátort alkalmaznak.
A fent említett szabadalmi leírás 2. példája szerint
4-metil-2’-ciano-bifenilt oly módon állítanak elő, hogy p-tolil-tributil-ónt és 2-bróm-benzonitrilt reagáltatnak tetrakisz-(trifenil-foszfin)-palládium(O) jelenlétében; a művelet hozama 63%. Az eljárásnak nagy hátránya, hogy igen hosszú reakcióidőt igényel (36 óra), továbbá hogy a p-tolil-magnézium-bromidot még p-tolil-tributil-ónnákell átalakítani.
Fentiek következtében változatlanul fennáll az igény egy olyan, az iparban alkalmazható eljárás tekintetében, amelynek segítségével a lehető legkevesebb reakciólépéssel volna 4-metil-2’-ciano-bifenil előállítható könnyen hozzáférhető és olcsó kiindulási anyagokból, és ahol a végtermék hozama kedvező lenne.
Meglepő módon azt találtuk, hogy 4-metil-2’-ciano-bifenilt lehet előállítani p-tolil-magnézium-halogenidből kiindulva egyetlen egy lépésben, ahol az ipari méretekben végzett módszerrel kedvező hozammal biztosítható a végtermék.
A találmány szerinti eljárással az (I) képletű vegyületet úgy állítjuk elő, hogy valamely (II) általános képletű benzonitril-halogenidet - a képletben Hal jelentése halogénatom, célszerűen klóratom - valamely mangán(II)-só jelenlétében egy szerves-fémszármazékkal, így valamely (III) általános képletű szerves magnéziumszármazékkal reagáltatjuk - a képleten X jelentése halogénatom, célszerűen brómatom - majd a kapott komplexet hidrolizáljuk, így a kívánt végtermékhez jutunk.
A műveletet szokásos módon végezzük a szerves fém származékoknál alkalmazott reakciókörülmények között; a reakciót vízmentes éterben, így tetrahidrofuránban, dibutil-éterben vagy dioxánban végezzük, a reakció hőmérséklete például -10 °C és szobahőmérséklet között van.
Hasonlóképpen a komplex hidrolízisét szokásos módon, így például sav segítségével vizes oldatban végezzük, savként alkalmazhatunk sósavat. Általában a (III) általános képletű szerves fémszármazékot 1,52,5 mól koncentrációban alkalmazzuk a (Π) általános képletű benzonitril vegyület mól számaira vonatkoztatva; célszerűen 2 mól (III) általános képletű vegyületet használunk.
Mangánsóként előnyösen használhatunk mangánhalogenidet, így például -kloridot, -bromidot vagy -jodidot.
Célszerűen mangán-kloridot használunk, figyelembe véve azt a körülményt, hogy ez a vegyület kereskedelemben könnyen beszerezhető, és kevés költséggel jár. A magánsót 0,05-1 mól koncentrációban alkalmazzuk a (II) általános képletű benzonitril-halogenid móljaira számítva.
Azt tapasztaltuk, hogy a mangánsói elegendő alacsony koncentrációban, ténylegesen katalitikus koncentrációban alkalmazni; a találmány szerinti eljárásnál a mangánsót használhatjuk 5-10 mól%-ban.
A kismennyiségű mangánsó alkalmazása előnyös, különösen az (I) képletű vegyület tisztításánál. Minthogy a visszamaradó magánsó a reakcióelegyben rosszul oldódik, előnyös ha igen kis mennyiségű só marad vissza, ez megkönnyíti az útépítéssel való elkülönítést.
A találmány szerinti eljárás egy célszerű megoldása szerint a (III) általános képletű szerves fémszármazé2
HU 212 253 Β kot adjuk az éteres közegben lévő (II) általános képletű vegyidet és mangánsó elegyéhez.
Eljárhatunk azonban úgy is, hogy a (II) általános képletű benzonitrilszármazékot adjuk a mangánsót és a (III) általános képletű képletű szerves-fémszármazékot tartalmazó éteres elegyhez.
Előzetes kísérleti vizsgálataink azt mutatták, hogy p-tolil-magnézium-bromidból 2-klór-benzonitril jelenlétében mangánsó alkalmazása nélkül nem lehet 4-metil-2’-ciano-bifenilt előállítani.
A vizsgálatot például úgy végezzük, hogy 10 C hőmérsékleten 1 óra 20 perc alatt 70 ml p-tolil-magnézium-bromidnak (0,085 mól; 1,22 ekvivalens) tetrahidrofurános oldatát 9,6 g (0,07 mól) 2-klór-benzonitrilnek 20 ml tetrahidrofuránnal készült oldatához adjuk, majd az elegyet ezen a hőmérsékleten tartjuk 3 óra 10 percig.
3,7%-os sósav-oldattal hidrolízist végzünk, majd etil-acetáttal extrahálunk. Magasnyomású folyadékkromatográfiás vizsgálatot végezve megállapítható, hogy az elegyben zömmel 2-klór-benzonitril van, emellett az elegyhez adott magnéziumszármazék, valamint (2klór-l-fenil)-(4-tolil)-keton mutatható ki.
A célvegyület, a 4-metil-2’-ciano-bifenil nyomokban sem mutatható ki.
Az EP-A 0 470 794 számú európai szabadalmi bejelentésben ismertetett körülmények között összehasonlító vizsgálatot végeztünk, amelynek során e szabadalmi bejelentés 2. példájában ismertetett módon jártunk el.
Ennek során a következő műveleti lépéseket végeztük el:
Háromnyakú gömblombikban 1 ekvivalens menynyiségű 2-bróm-benzonitrilt és Y ekvivalens katalizátort tartalmazó tetrahidrofúrán oldatot adunk közömbös atmoszférában.
Ezt követően az elegyhez X ekvivalens p-tolil-magnézium-bromidot (a következőkben ezt A-MgBr-rel jelöljük), vagy p-tolil-tributil-ónt (a következőkben ezt a A-SnBuj-ként jelöljük) adunk T hőmérsékleten. Az adagolás befejezte után a reakcióelegyet ugyanezen hőmérsékleten tartjuk t időtartamig. Ezt követően hidrolízist végzünk 5%-os sósavoldat segítségével, majd ezután az elegyet vízzel kezeljük. A vizes fázist toluollal extraháljuk, a szerves fázisokat egyesítjük, vízzel, majd 5%-os vizes kálium-karbonát-oldattal, majd ismét vízzel mossuk.
A szerves fázist betöményftjük, a maradékot 4-metil-2’-ciano-bifenil-tartalomra vizsgáljuk, és a hozamot megállapítjuk.
A kísérletekhez PdCl2, NiCl2 vagy Pd(PPh3)4 katalizátort alkalmaztunk - ahol Ph fenilcsoportot jelöl -, az eredményeket az alábbi táblázatban foglaljuk össze:
X (ekvivalens) Y (ekvivalens) T (°C)/t (óra) Hozam (%)
4,2 A-MgBr 0,3 PdCI2 0/4 22
3,0 A-MgBr 0,3 NiCl2 0/4 27
1,0 A-SnBu3 0,003 PdCl2 65/14 1
X (ekvivalens) Y (ekvivalens) T (C)/t (óra) Hozam (%)
1,0 A-SnBu3 0,3 PdCl2 65/20 6
1,0 A-SnBu3 0,03 NiCl2 65/14 0
1,0 A-SnBu3 0,3 NiCl2 65/20 0
4,0 A-MgBr 0,003 Pd(PPh3)4 0/5 1
2,2 A-MgBr 0,003 Pd(PPh3)4 65/6 1
Ezt követően az irodalomban ismertetett reakciókörülmények között további összehasonlító vizsgálatokat végeztünk, de a találmány szerinti eljárásnál alkalmazandó katalizátort, vagyis MnCl2-t használunk; a művelet során a következő eredményeket kaptuk:
X (ekvivalens) Y (ekvivalens) T CC)/t (óra) Hozam (%)
1,0 A-SnBu3 0,3 MnCl2 65/14 1
1,0 A-SnBu3 0,03 MnCl2 65720 0
További összehasonlító vizsgálatokat végeztünk, ahol is a találmány szerinti eljárás körülményeit alkalmaztuk; 1 ekvivalens 2-klór-benzonitrilt használunk kiindulási anyagként, ezenkívül szerves fémszármazékot, így p-tolil-magnézium-bromidot (a találmány szerinti megoldás szerint), vagy p-tolil-lítiumot, amit a továbbiakban A-Li-nek nevezünk (az ismert megoldásnak megfelelően).
Az összehasonlító vizsgálatok eredményét a következő táblázat foglalja össze:
Szerves fémszármazékok Mangán só (ekvivalens) T(°C)/t (óra) Hozam (%)
2,0A-Li 0,3 MnCl2 0/4 0
1,73 A-MgBr 0,2 MnCl2 10/0,25 70
1,74 A-MgBr 0,1 MnCl2 10/0,25 70
A kapott eredmények igazolják a találmány szerinti megoldás előnyös jellegét az ismert módszerekhez képest.
Mint a fentiekben említettük, az (I) képletű vegyületet alkalmazhatjuk bifenil-metil-imidazolin-származékok előállítására; e vegyületeket az EP-A 0 253 310 és az EP-A 0 454 511 számú szabadalmi bejelentés ismerteti.
Függően a körülményektől, a reakciót az alább bemutatott sorrendben vagy fordított sorrendben végezzük:
a) az (I) képletű vegyületben lévő metilcsoport szubsztitúcióját ismert módon végezzük, így például lúgos közegben a metilcsoport halogénezése után a kapott származékot egy megfelelő vegyülettel reagáltatva;
b) (I) képletű vegyületen lévő cianocsoportot szokásos módszerrel tetrazolilcsoporttá alakítjuk át; az átalakításhoz használhatunk például tributil-ón-azidot vagy nátrium-azidot.
HU 212 253 Β
A találmány szerinti megoldást a korlátozás szándéka nélkül az alábbi példák szemléltetik:
1. példa
4-Metil-2’-ciano-bifenil előállítása
9,6 g (0,07 mól) 2-klór-benzonitrilt, 0,44 g vagy 5 mól% vízmentes mangán-kloridot és 20 ml vízmentes tetrahidrofuránt háromnyakú gömblombikba viszünk. Az elegyhez ezt követően 110 ml p-tolil-magnéziumbromidnak (0,135 mól; 1,93 ekvivalens) tetrahidrofuránnal készült oldatát csepegtetjük, miközben a reakcióelegy hőmérsékletét 10 °C ± 2 °C-on tartjuk. Az adagolás mintegy 1,5 óra hosszat tart. Ezt követően a reakcióelegyet mintegy 15 percig ezen a hőmérsékleten tartjuk, majd ugyenezen a hőmérsékleten 100 ml, 3,7%-os sósavoldattal hidrolízist végzünk. Az elegyet hagyjuk szétválni, majd a vizes fázist 100 ml etil-acetáttal extraháljuk. A szerves fázist betöményítjük, így 19,4 g bamaszínű viszkózus folyadékot kapunk; a magas nyomású folyadékkromatográfiás vizsgálat szerint a termék 41% cím szerinti vegyületet tartalmaz, ami 60%-os hozamnak felel meg.
A kapott anyagot etanolból átkristályosítva bész színű szilárd termék formájában 4-metil-2’-ciano-bifenilt kapunk.
Olvadáspont: 47-49 °C.
2. példa
4-Metil-2'-ciano-bifenil előállítása
Az 1. példában leírtak szerint járunk el, kiindulási anyagként 0,88 g vagy 10 mól% mangán-kloridot és 100 ml. tetrahidrofuránnal készült p-tolil-magnéziumbromid-oldatot (0,122 mól, 1,74 ekvivalens) alkalmazunk. A szerves fázis betöményítése után 18,3 g barnaszínű viszkózus folyadékot kapunk; a magasnyomású folyadékkromatográfiás vizsgálat eredménye szerint a termék 51% cím szerinti vegyületet tartalmaz, ami 70%-os hozamnak felel meg.
A kapott anyagot etanolból átkristályosítva bézs színű szilárd termék formájában 4-metil-2’-ciano-bifenilt kapunk.
3. példa
4-Metil-2 ’-ciano-bifenil előállítása
Az 1. példában leírtak szerint járunk el, kiindulási anyagként 1.76 g vagy 20 mól% mangán-kloridot és 90 ml, tetrahidrofuránnal készült p-tolil-magnézium-bromid-oldatot (0,121 mól; 1,73 ekvivalens) használunk. A szerves fázis betöményítése után 16,3 g bama színű viszkózus folyadékot kapunk; a magasnyomású folyadékkromatográfiás vizsgálat eredménye szerint a termék 50% cím szerinti vegyületet tartalmaz, ez 70%-os hozamnak felel meg.
A kapott anyagot etanolból átkristályosítva bézs színű szilárd termék formájában 4-metil-2’-ciano-bifenilt kapunk.
4. példa
4-Metil-2 ’-ciano-bifenil előállítása
Az 1. példában leírtak szerint járunk el, kiindulási anyagként 8,8 g 100 mól% magnézium-kloridot és 100 ml, tetrahidrofuránnak készült p-tolil-magnézium-bromid-oldatot (0,123 mól; 1,76 ekvivalens) alkalmazunk. A szerves fázis betöményítése után 17,4 g bamaszínű viszkózus folyadékot kapunk; magasnyomású folyadékkromatográfiás vizsgálatot végezve megállapítható, hogy a termék 58,5% cím szerinti vegyületet tartalmaz, ez 75%-os hozamnak felel meg.
A kapott anyagot etanolból átkristályosítva bézs színű szilárd termék formájában 4-metiI-2’-ciano-bifenilt kapunk.

Claims (8)

  1. SZABADALMI IGÉNYPONTOK
    1. Eljárás (I) képletű 4-metil-2’-ciano-bifenil előállítására, azzal jellemezve, hogy valamely (II) általános képletű o-halogén-benzonitril - a képletben Hal jelentése halogénatom - mangánsó jelenlétében egy (III) általános képletű szerves fémvegyülettel reagáltatunk a képletben X jelentése halogénatom - majd a kapott komplexet hidrolizáljuk.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy kiindulási anyagként olyan (II) általános képletű vegyületet alkalmazunk, amelyben Hal jelentése klóratom.
  3. 3. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy kiindulási anyagként olyan (ΙΠ) általános képletű vegyületet alkalmazunk, amelyben X jelentése brómatom.
  4. 4. Az 1-3. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy mangánsóként mangán-kloridot alkalmazunk.
  5. 5. Az 1-3. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a reakcióhoz 1,5-2,5 mól (III) általános képletű szerves fémvegyületet alkalmazunk a (II) általános képletű o-halogén-benzonitril móljaira számítva.
  6. 6. Az 1-5. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve hogy a reakcióhoz 0,05-1 mól mangánsót alkalmazunk a (II) általános képletű o-halogénbenzonitril móljaira számítva.
  7. 7. Az 1-6. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a komplex hidrolízishez savat alkalmazunk.
  8. 8. Az 1-7. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a reakciót -10 °C és szobahőmérséklet közötti hőmérsékleten végezzük.
HU9301070A 1992-04-13 1993-04-13 Process for producing 4-methyl-2'-cyanobiphenyl HU212253B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR9204512A FR2689887B1 (fr) 1992-04-13 1992-04-13 Procede de preparation d'un derive de biphenyle.

Publications (3)

Publication Number Publication Date
HU9301070D0 HU9301070D0 (en) 1993-07-28
HUT64005A HUT64005A (en) 1993-11-29
HU212253B true HU212253B (en) 1996-04-29

Family

ID=9428800

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU9301070A HU212253B (en) 1992-04-13 1993-04-13 Process for producing 4-methyl-2'-cyanobiphenyl

Country Status (28)

Country Link
US (1) US5288895A (hu)
EP (1) EP0566468B1 (hu)
JP (1) JP2930827B2 (hu)
KR (1) KR100283066B1 (hu)
AR (1) AR248010A1 (hu)
AT (1) ATE148101T1 (hu)
AU (1) AU656263B2 (hu)
BR (1) BR9301514A (hu)
CA (1) CA2093723C (hu)
CZ (1) CZ282559B6 (hu)
DE (1) DE69307577T2 (hu)
DK (1) DK0566468T3 (hu)
ES (1) ES2097466T3 (hu)
FI (1) FI103666B (hu)
FR (1) FR2689887B1 (hu)
HK (1) HK1001328A1 (hu)
HU (1) HU212253B (hu)
IL (1) IL105337A (hu)
MX (1) MX9302123A (hu)
MY (1) MY107763A (hu)
NO (1) NO177637C (hu)
NZ (1) NZ247372A (hu)
PH (1) PH30349A (hu)
RU (1) RU2102384C1 (hu)
SK (1) SK280581B6 (hu)
TW (1) TW225516B (hu)
UA (1) UA27104C2 (hu)
ZA (1) ZA932589B (hu)

Families Citing this family (22)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JP2928982B2 (ja) 1994-10-27 1999-08-03 住化ファインケム株式会社 4’−ブロモメチル−2−シアノビフェニルの製造法
DE19607135C1 (de) * 1996-02-26 1997-04-24 Great Lakes Chem Konstanz Gmbh Verfahren zur Herstellung von unsymmetrisch substituierten Biphenylen
FR2753195B1 (fr) * 1996-09-09 1998-11-27 Sanofi Sa Procede pour la preparation d'un cyanobiphenyle
FR2753705B1 (fr) * 1996-09-20 1999-08-06 Procede pour la preparation de derives de 4-methyl-biphenyle
US5892094A (en) * 1997-01-08 1999-04-06 Sumika Fine Chemicals Co., Ltd. Process for preparing 4'-methyl-2-cyanobiphenyl
US5998652A (en) * 1997-01-21 1999-12-07 Sumika Fine Chemicals Co., Ltd. Process for preparing 2-cyanobiphenyl compound
US5922898A (en) * 1997-04-08 1999-07-13 Catalytica Pharmaceuticals, Inc. Process for preparing biaryl compounds
US6194599B1 (en) 1997-04-08 2001-02-27 Catalytica, Inc. Process for preparing biaryl compounds
US6162922A (en) * 1998-01-30 2000-12-19 Bristol-Myers Squibb Co. Method for preparing N-substituted heterocyclic derivatives using a phase-transfer catalyst
FR2776658B3 (fr) * 1998-03-24 2000-05-26 Sanofi Sa Derives de methyl-biphenyle, leur procede de preparation et leur utilisation
US5874606A (en) * 1998-03-31 1999-02-23 Occidental Chemical Corporation Process for making o-arylbenzonitriles
US6096894A (en) * 1998-07-29 2000-08-01 Sumika Fine Chemicals Co., Ltd. Production method of 2-(p-alkylphenyl)pyridine compound
US6962999B2 (en) * 2001-07-25 2005-11-08 Pharmacore, Inc. Process for preparing unsymmetrical biaryls and alkylated aromatic compounds from arylnitriles
ATE388136T1 (de) * 2002-06-12 2008-03-15 Sumitomo Chemical Co Verfahren zur herstellung von 4'-brommethyl-2- cyanobiphenyl
US7105467B2 (en) * 2003-07-08 2006-09-12 Pharmacore, Inc. Nickel catalyzed cross-coupling reactions between organomagnesium compounds and anisole derivatives
US7105707B2 (en) * 2003-12-17 2006-09-12 Pharmacore, Inc. Process for preparing alkynyl-substituted aromatic and heterocyclic compounds
CN103012201B (zh) * 2012-12-03 2014-07-30 滕州市悟通香料有限责任公司 2-氰基-4’-甲基联苯的合成方法
CN102964271B (zh) * 2012-12-03 2014-05-14 齐鲁工业大学 沙坦类抗高血压药物中间体2-氰基-4’-甲基联苯的合成方法
CN103012202B (zh) * 2012-12-04 2014-10-08 山东鑫泉医药有限公司 沙坦联苯的制备方法
CN103467341B (zh) * 2013-08-29 2015-02-25 河南师范大学 一种沙坦联苯的制备方法
CN105017025B (zh) * 2014-04-22 2018-06-12 浙江省化工研究院有限公司 一种4’-氯-2-硝基联苯的制备方法
CN104326938B (zh) * 2014-10-22 2016-08-17 陕西煤业化工技术开发中心有限责任公司 一种使用苯并咪唑离子液体制备沙坦联苯的方法

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2590252B3 (fr) * 1985-11-19 1988-09-09 Rolland Sa A Nouveau procede d'obtention d'a-aminonitriles et leurs applications en synthese organique
DE3816120A1 (de) * 1988-05-11 1989-11-23 Bayer Ag Verfahren zur herstellung von unsymmetrischen biarylverbindungen
GB9017480D0 (en) * 1990-08-09 1990-09-26 Ici Plc Chemical process
GB9017482D0 (en) * 1990-08-09 1990-09-26 Ici Plc Manufacturing process

Also Published As

Publication number Publication date
NO177637C (no) 1995-10-25
EP0566468A3 (fr) 1995-02-15
NZ247372A (en) 1994-07-26
CZ282559B6 (cs) 1997-08-13
JPH069536A (ja) 1994-01-18
PH30349A (en) 1997-04-02
CZ60693A3 (en) 1994-01-19
AU656263B2 (en) 1995-01-27
HK1001328A1 (en) 1998-06-12
US5288895A (en) 1994-02-22
MX9302123A (es) 1994-05-31
SK280581B6 (sk) 2000-04-10
AU3676393A (en) 1993-10-14
NO177637B (no) 1995-07-17
RU2102384C1 (ru) 1998-01-20
HU9301070D0 (en) 1993-07-28
JP2930827B2 (ja) 1999-08-09
CA2093723C (en) 2003-07-29
HUT64005A (en) 1993-11-29
NO931346L (no) 1993-10-14
TW225516B (hu) 1994-06-21
CA2093723A1 (en) 1993-10-14
ATE148101T1 (de) 1997-02-15
BR9301514A (pt) 1993-11-16
ES2097466T3 (es) 1997-04-01
FI103666B1 (fi) 1999-08-13
IL105337A (en) 1997-02-18
KR930021613A (ko) 1993-11-22
UA27104C2 (uk) 2000-02-28
NO931346D0 (no) 1993-04-07
DK0566468T3 (da) 1997-07-07
EP0566468A2 (fr) 1993-10-20
FI103666B (fi) 1999-08-13
AR248010A1 (es) 1995-05-31
SK33593A3 (en) 1994-06-08
IL105337A0 (en) 1993-08-18
ZA932589B (en) 1994-10-13
FI931603A0 (fi) 1993-04-08
FI931603A (fi) 1993-10-14
DE69307577T2 (de) 1997-07-24
EP0566468B1 (fr) 1997-01-22
KR100283066B1 (ko) 2001-04-02
DE69307577D1 (de) 1997-03-06
FR2689887A1 (fr) 1993-10-15
FR2689887B1 (fr) 1995-06-23
MY107763A (en) 1996-06-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HU212253B (en) Process for producing 4-methyl-2'-cyanobiphenyl
CN104159898B (zh) 用于制备取代的5‑氟‑1h‑吡唑并吡啶类化合物的方法
JPH09169685A (ja) 第1級又は第2級アルコールの酸化方法
JP4733129B2 (ja) テルビナフィンおよびその誘導体を合成するための方法
JPH11322721A (ja) 環式4―オキソアミジンの製造方法
KR20230058096A (ko) 방법
US5606057A (en) Process for the preparation of 6-alkyl-4-(pyridin-3-yl-methyleneamino)-4,5-dihydro-1,2,4-triazin-3(2H)-one
JP3831954B2 (ja) 4−ヒドロキシ−2−ピロリドンの製法
KR101318092B1 (ko) 페닐 2-피리미디닐 케톤의 제조 방법 및 이의 신규 중간체
JP3950422B2 (ja) アザディールス・アルダー反応方法
JP2959811B2 (ja) 酸塩化物の製造法
JP4082883B2 (ja) アジリジン誘導体の製造方法
JP2675924B2 (ja) アミノケトン類の製造方法
KR100843125B1 (ko) 베타-케토에스테르 화합물의 제조방법
JPH1059895A (ja) マンデル酸誘導体の製造方法
EP1244609B1 (en) Preparing method of 2-phenylalkanoic acid derivatives
JP2002348286A (ja) イミダゾール化合物の製造方法、およびその中間体
JPS5852995B2 (ja) フルフラ−ル誘導体の製造法
JPH0881427A (ja) [[4−置換アセチル−o−フェニレン]ジオキシ]ジ酢酸誘導体及びその製造方法
JPH0959202A (ja) ヒドロキシナフトアルデヒドの製造方法
JPH0977709A (ja) 2−置換−1,3−プロパンジオールの製造方法
JPH08143540A (ja) 置換安息香酸誘導体およびその製造法
WO2002064538A1 (fr) Procede permettant la production d'un compose 4-trifluoromethoxybenzyle halogene
WO2006088132A1 (ja) ピリジン酸化型化合物、並びに、これを用いたカルボン酸誘導体及びその光学活性体の製造方法
JPH10175958A (ja) 2−ホルミルイミダゾール誘導体の製造法

Legal Events

Date Code Title Description
HPC4 Succession in title of patentee

Owner name: SANOFI-SYNTHELABO S.A., FR