HU203204B - Process for producing suppository containing calcitonin and taurocholic acid - Google Patents
Process for producing suppository containing calcitonin and taurocholic acid Download PDFInfo
- Publication number
- HU203204B HU203204B HU884522A HU452288A HU203204B HU 203204 B HU203204 B HU 203204B HU 884522 A HU884522 A HU 884522A HU 452288 A HU452288 A HU 452288A HU 203204 B HU203204 B HU 203204B
- Authority
- HU
- Hungary
- Prior art keywords
- calcitonin
- suppository
- taurocholic acid
- acid
- microns
- Prior art date
Links
Classifications
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A61—MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
- A61K—PREPARATIONS FOR MEDICAL, DENTAL OR TOILETRY PURPOSES
- A61K9/00—Medicinal preparations characterised by special physical form
- A61K9/02—Suppositories; Bougies; Bases therefor; Ovules
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A61—MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
- A61K—PREPARATIONS FOR MEDICAL, DENTAL OR TOILETRY PURPOSES
- A61K38/00—Medicinal preparations containing peptides
- A61K38/16—Peptides having more than 20 amino acids; Gastrins; Somatostatins; Melanotropins; Derivatives thereof
- A61K38/17—Peptides having more than 20 amino acids; Gastrins; Somatostatins; Melanotropins; Derivatives thereof from animals; from humans
- A61K38/22—Hormones
- A61K38/23—Calcitonins
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A61—MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
- A61K—PREPARATIONS FOR MEDICAL, DENTAL OR TOILETRY PURPOSES
- A61K47/00—Medicinal preparations characterised by the non-active ingredients used, e.g. carriers or inert additives; Targeting or modifying agents chemically bound to the active ingredient
- A61K47/06—Organic compounds, e.g. natural or synthetic hydrocarbons, polyolefins, mineral oil, petrolatum or ozokerite
- A61K47/28—Steroids, e.g. cholesterol, bile acids or glycyrrhetinic acid
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A61—MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
- A61P—SPECIFIC THERAPEUTIC ACTIVITY OF CHEMICAL COMPOUNDS OR MEDICINAL PREPARATIONS
- A61P3/00—Drugs for disorders of the metabolism
Landscapes
- Health & Medical Sciences (AREA)
- Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
- Chemical & Material Sciences (AREA)
- Pharmacology & Pharmacy (AREA)
- Veterinary Medicine (AREA)
- Public Health (AREA)
- General Health & Medical Sciences (AREA)
- Medicinal Chemistry (AREA)
- Animal Behavior & Ethology (AREA)
- Epidemiology (AREA)
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Bioinformatics & Cheminformatics (AREA)
- Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
- Zoology (AREA)
- General Chemical & Material Sciences (AREA)
- Proteomics, Peptides & Aminoacids (AREA)
- Immunology (AREA)
- Gastroenterology & Hepatology (AREA)
- Endocrinology (AREA)
- Oil, Petroleum & Natural Gas (AREA)
- Hematology (AREA)
- Diabetes (AREA)
- Organic Chemistry (AREA)
- Obesity (AREA)
- Nuclear Medicine, Radiotherapy & Molecular Imaging (AREA)
- Medicinal Preparation (AREA)
- Medicines That Contain Protein Lipid Enzymes And Other Medicines (AREA)
- Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
- Bakery Products And Manufacturing Methods Therefor (AREA)
- Epoxy Compounds (AREA)
Description
A találmány tárgya eljárás hatóanyagként kalcitonint tartalmazó új szuppozitórium előállítására, amely hatásfokozóként taurokolsavat vagy annak gyógyászatilag elfogadható sóját tartalmazza.
A kalcitonin gyógyászatilag aktív, hosszúláncú polipeptidekböl álló ismert vegyűletcsoport, amelyek különböző, jól dokumentált farmakológiai hatással rendelkeznek. Csökkentik a vér kalcium-szintjét és áltakalcémia és csontritkulás kezelésére. Ezek az anyagok a természetben előfordulnak és természetes forrásokból extrahálhatók, de előállíthatok szintetikus úton is, beleértve a géntechnológiát.
A kalcitonin kifejezés magába foglalja a természetes eredetű kalcitonint (akár extrahálva, akár szintetizálva) és ezek származékait és analógjait, amelyek hipokalcémiás hatással vagy kalcitonin-szerű hatással rendelkeznek. A származékok és analógok közelebbről természetes kalcitonin szerkezettel rendelkeznek, amelyben egy vagy több aminosav maradékot egy vagy több más aminosav maradékra cserélünk és/vagy a kén-kén hidat alkilénhídra cseréljük és/vagy felnyitjuk és/vagy egy vagy több aminosav maradékot kiiktatunk és/vagy N- vagy C-terminálisan módosítunk és/vagy a gyűrűt felnyitjuk.
Ezeket a hatóanyagokat általában injekció formájában adagolják. Azt találtuk, hogy a szuppozitórium készítmény különösen előnyös a kalcitonin adagolására. Közelebbről, meglepő módon azt találtuk, hogy a standard intramuszkuláris dózissal elérhető kalcitonin plazma szintnek megfelelő szint érhető el a találmány szerint előállított szuppozitórium készítmény adagolásával, amelynek dózisa jóval az elviselhetőség és a gyakorlatiasság által diktált határokon belül van.
Számos kísérletet végeztek, hogy hatásfokozók alkalmazásával hatóanyagként kalcitonint tartalmazó szuppozitóriumot állítsanak elő, de a bejelentés előtt ilyen készítmény nem került forgalomba.
Az 1 354 525 számú nagy-britanniai szabadalmi leírás több olyan galeníkus készítményt ismertet, amely hal kalcitonint (például lazac-kalcitonint) tartalmaz. A leírt készítmények között van aeroszol készítmény, nazális készítmény, szublinguális készítmény, helyi alkalmazású krém és szuppozitórium. Az egyetlen példa szuppozitórium készítményt mutat be, amely laktózt, polietilénglikol-400 és 4000 adalékanyagot, poliszorbát-80 adalékanyagot [poli(oxi-etilén)-szorbitán-monooleát] és glicerint tartalmaz, és laktonsawal pH = 4,5 értékre van pufferolva. A pontos összetételre vonatkozóan további részletet nem ad meg.
Az 59 130 820 számú japán nyilvánosságrahozatali irat kalcitonint és felületaktív anyagot, például nátrium-taurokolátot tartalmazó nazális készítményt ismertet, amely folyékony vagy gél halmazállapotú lehet. A nazális készítmény összetétele azonban teljes mértékben eltér a szuppozitórium összetételétől. Szakember számára sem volt előre látható, hogy egy olyan anyag, amely az orr nyálkahártyáján keresztül történő felszívódást javítja, elősegíti az intesztinális adszorpciót is. Az orrban és a belekben ugyanis eltérő típusú nyálkahártya található, és jelentős különbség van továbbá a jelen lévő enzimekben és egyéb körülményekben.
Több kísérletet végeztek arra vonatkozóan, hogy a hatóanyag bélben történő felszívódását hatásf okozókkal, így felületaktív anyagokkal javítsák. Gyakorlatban alkalmazható megoldás nem ismert.
Kiterjedt állati és klinikai kísérletek elvégzése után azt találtuk, hogy jól elviselhető szuppozitórium állítható elő, amely kiváló biohasznosíthatósággal és stabilitással rendelkezik, ha hatásfokozóként a korábban nem ismert és nem vizsgált taurokolsavat vagy annak sóját, előnyösen nátrium-taurokolátot alkalmazunk.
A találmány tárgya tehát eljárás hatóanyagként kalcitonint tartalmazó szuppozitórium előállítására, amelynek során a hatóanyagot taurokolsawal vagy annak gyógyászatilag elfogadható sójával és gyógyszerészeti segédanyagokkal összekeverjük, majd szuppozitóriummá alakítjuk.
Kalcitoninként előnyösen alkalmazható a humán, a lazac- vagy az angolna- (Asu 1-7 angolna) kalcitonin vagy ezek származékai és analógjai, különösen előnyösen az angolna- vagy lazac-kalcitonin, elsősorban a lazac-kalcitonin.
A kalcitonin alkalmazható szabad bázis formájában vagy gyógyászatilag alkalmazható savaddíciós só vagy komplex formájában. A savaddíciós só előállítható például szerves savakkal, így polimer savakkal vagy szervetlen savakkal. Savaddíciós sóként előnyösen alkalmazható például az acetát vagy a hidroklorid. Komplexként alkalmazható a hatóanyagnak szervetlen anyagokkal, például szervetlen sókkal vagy hidroxidokkal, így kalciumsókkal vagy cinksókkal képzett komplexei és/vagy polimer szerves anyagokkal képzett komplexei.
A kalcitonint elsősorban poliacetát, polihidrát vagy szabad bázis formájában használjuk. Jellemző aktivitás például lazac-kalcitonin esetén mintegy 45005500 NE/mg, vagyis egy dózisegységben 50-500 NE.
Szuppozitórium alapanyagként alkalmazható például kakaóvaj. Előnyösen alkalmazhatók továbbá a szintetikus vagy félszintetikus szuppozitórium alapanyagok. Ez lehet például vízben oldhatatlan zsír, így zsírsav-(mono-, di- és/vagy tri)-glicerid, amely előállítható például kókuszolajból vagy pálmamagolajból.
Előnyösen alkalmazhatók a 10-18 szénatomos egyenes szénláncú zsírsavak gliceridjei. Példaként említhető a Witepsol, így a Witepsol H (Dynamit Nobel, NSZK) Suppocire, így a Suppocire AM vagy AS2 (Gattefosse, Franciaország) és a Novata, így Novata BD (Henkel GmbH, NSZK).
Szuppozitórium alapanyagként alkalmazhatók továbbá a Guerbet alkoholok és vízben oldódó szuppozitórium-alapanyagok, így polietilénglikol.
, Előnyösen alkalmazhatók az alacsony olvadáspontú, például 30-36 °C olvadáspontú szuppozitórium alapanyagok.
Az alkalmazott taurokolsav általában legfeljebb 10 tömeg%, előnyösen legfeljebb 7 tömeg%, különösen előnyösen legfeljebb 5 tömegé kolsav-szennyeződést
HU 203 204 Β tartalmaz. A dezoxikolsav és származékai mennyisége előnyösen 0, legfeljebb 1 tömeg%. A kolsav és sóinak mennyisége előnyösen legfeljebb 5 tömeg%.
Kívánt esetben a taurokolsav alkalmazható só, például kálium- bárium- vagy előnyösen nátriumsó formájában.
A taurokolsav alkalmazható kristályos vagy amorf formában.
A szuppozitórium segédanyagként 1-4 tömeg%, előnyösen 1,8-2,1 tömeg%, elsősorban 2 tömeg% taurokolsavat vagy annak gyógyászatilag elfogadható sóját, például nátriumsóját tartalmazza, amely 1 dózisegységben 15-60 mg-nak felel meg.
A találmány szerinti előállított szuppozitórium adalékanyagként előnyösen olyan puffért tartalmaz, amely a készítmény pH értékét 3,8-5,0 közé, előnyösen 3,8-4,0 közé, elsősorban 4,4 értékre állítja. Pufferként előnyösen alkalmazható a citromsav/nátriumcitrát puff érrendszer.
További adalékanyagként alkalmazhatók vízben oldódó adalékanyagok, így mannitol vagy laktol. Ezek mennyisége általában 1-10 tömeg%, előnyösen 2-5 tömeg%.
A szuppozitórium előállításához a komponenseket például összekeverjük, majd a kaprát keveréket szuppozitóriummá alakítjuk. Ez megvalósítható a szokásos módon öntéssel. Ennek során például egy vagy több komponenst, például a szuppozitórium alapanyagtól eltérő adalékanyagot keverünk egy folyadékkal, így vízzel, amelynek során granulátumot kapunk, amelyet szárítunk. A száraz granulátumot a megolvasztott szuppozitórium alapanyaggal keverjük. A kalcitonin bomlásának elkerülése érdekében a készítmény hőmérsékletét előnyösen alacsony értéken, például 40 °C alatt tartjuk.
A készítmény előállításához alkalmazható továbbá az alacsony hőmérsékletű sajtolómódszer, például a 2 030 861. számú nagy-britanniai szabadalmi leírásban alkalmazott eljárás. Ennek során a kalcitoninból száraz granulátumot készítünk, ezt taurokolsawal és szuppozitórium alapanyaggal keverjük és ezt alacsony hőmérsékleten, előnyösen 10-5 °C közötti, vagy ennél alacsonyabb hőmérsékleten, például a megfelelő olvadékkal töltött tablettázógépben szuppozitóriummá préseljük.
A kész szuppozitórium tömege általában 1-2 g, ezen belül előnyösen 1,0-1,5 g, például 1,5 g.
A találmány szerint előállított szuppozitórium minden olyan indikáció esetében felhasználható, amely a parenterálisan adagolt kalcitonin vonatkozásában ismert.
Az adagolt kalcitonin és taurokolsav exakt dózisát összehasonlító klinikai, nyúl, kutya és más állatkísérletekben határozhatjuk meg, amelynek során standardként a kalcitonin ismert parenterális formáját alkalmazzuk.
Kísérleti állatként különösen jól alkalmazható az újzélandi nyúl (testtömeg mintegy 2,5-4 kg), amelyet a kísérlet előtt 5 nappal megkötünk. 7 órás időközökben vért veszünk, és a kalcitonin mennyiségét a szokásos módon, például radioimmunoassay vizsgálattal vagy a kalciumszintet kalciumon szelektív elektróddal mérjük. Az elvégzett kísérletek azt mutatják, hogy a találmány szerint előállított szuppozitórium különösen jó biohasznosíthatóságot mutat olyan készítményekkel összehasonlítva, amelyekben hatásfokozóként például poliszorbátot vagy más kolsav-származékot alkalmaznak. így például a kétórás kísérletben felvett görbe alatti terület és a Cpmax érték nátrium-taurokolát esetében legalább kétszer olyan nagy, mint nátrium-glikokolát esetében. További előny, hogy a kalcitonin a vérben nagyon rövid időn belül, például az adagolástól számított 10 percen belül kimutatható.
Emberen végzett klinikai kísérleteken belül a biohasznosíthatóság egy órán keresztül vagy ennél hoszszabb ideig is kimutatható. A kísérletek során nyolc egészséges önkéntesnek 50 NE lazac-kalcitonint tartalmazó intramuszkuláris injekciót vagy 390 NE lazac-kalcitonint tartalmazó találmány szerinti szuppozitóriumot adtunk. A plazmakalcitonin koncentrációját mérve hasonló profilú görbét kaptunk, amely 1530 perc után maximumot mutat, majd csökken. A találmány szerinti szuppozitórium adagolása esetén a plazmában 2 óra után kimutatható mennyiségű kalcitonin található. A klinikai elviselhetőség vizsgálatokat 3 napon keresztül végeztük, ezek azt mutatták, hogy a találmány szerint előállított szuppozitórium jól elviselhető. A találmány szerinti szuppozitórium esetén a , mellékhatások jóval enyhébbek, mint 50 NE lazackalcitonin intramuszkuláris adagolása esetén. ,
Általánosságban megállapítható, hogy a találmány ± szerint előállított szuppozitórium biohasznosíthatósága 2-6-szor kisebb, mint a megfelelő parenterális, int- r ramuszkuláris dózis. A kalcitonin egységre számított biohasznosíthatóság általában a kalcitonin dózis csökkenésével nő.
A lazac-kalcitonint tartalmazó szuppozitórium hatóanyag mennyisége általában 50, 100, 200 vagy 300 NE, előnyösen 200 vagy 300 NE.
A találmány szerint előállított szuppozitóriumot naponta kétszer, vagy előnyösen egyszer adagoljuk.
A következő példákban alkalmazott taurokolsav vagy nátriumsója legfeljebb 7 tömeg% szennyezőanyagot, így legfeljebb 1 tömeg% dezoxikolsav-származékot és legfeljebb 5 tömeg% nátrium-kolátot tartalmaz. Előnyösen alkalmazható a Fluka (Svájc) vagy elsősorban a Calbiochem (Svájc) cég terméke.
Az A szuppozitórium alapanyag Witespol H 12, amelynek olvadáspontja 32-33,5 °C, megszilárdulási hőmérséklete 29-33 °C.
A B szuppozitórium alapanyag Witespol H 15, amelynek olvadáspontja 33,5-35,5 °C, megszilárdulási hőmérséklete 32,5-34,5 °C.
A további segédanyagok megismerhetők például a Η. P. Fiedler: Lexikon dér Hilfsstoffe, 2. kiadás, Edito Cantor Aulendorf (1982) című műben vagy a gyártó ismertetőjéből.
Az előállítás során rozsdamentes acélszitát alkalmazunk, amelynél a szitaméretet (továbbiakban AS) az ISO 2194-1972 (RIO) szabvány és a drótszálátmé3
HU 203 204 Β rőjét (továbbiakban WD) a DIN 4189 szabvány határozza meg.
1. példa
300 NE lazac-kalcitonint tartalmazó szuppozitóriumot állítunk elő az alábbi összetétellel: lazac-kalcitonin (300 NE) 0,0692 mg (a) vízmentes citromsav 0,78 mg trinátrium-citrát-dihidrát 0,50 mg mannitol 48,651 mg nátrium-taurokolát 30,0 mg
A szuppozitórium alapanyag 1420,0 mg
1500 mg (a): 1 mg hatóanyag 4767 NE-t tartalmaz (10%-os átlag).
Előállítási eljárás'.
a) Granulátum előállítása (3500 dózishoz)
0,2423 g kalcitonint, 2,72 g citromsavat, 1,75 g trinátriumsót száraz állapotban összekeverünk, és 14,0 g vízben oldunk. Hozzáadunk 170,3 g szitált mannitolt (AS 700 mikron, WD 120 mikron). A masszát összegyúrjuk és szitáljuk (AS 1600 mikron, WD 450 mikron). A port 25 percen keresztül 40 °C hőmérsékleten szárítjuk, majd szitáljuk (AS 450 mikron, WD 120 mikron). így 167 g poralakú terméket kapunk.
b) Hatásfokozó hozzáadása és megolvasztás (3000 dózis)
150 g a) szerinti port és 90 g porított nátrium-taurokolátot összekeverünk, szitáljuk (AS 250 mikron, WD 100 mikron) és ismét összekeverjük. A keveréket 4260 g megolvasztott A szuppozitórium alapanyaghoz adjuk 38 °C hőmérsékleten. A keveréket 3 percen keresztül homogenizáljuk (Polyton berendezés, telítési sebesség 4), majd a masszát 33 °C hőmérsékleten szuppozitórium gyártó berendezés (Bonapace) előmelegített tartóedényébe visszük.
c) A szuppozitóriumot 33-33,5 °C hőmérsékleten semleges polivinilklorid fóliában (vagy alumíniumfóliában) megolvasztjuk és 1,5 ml űrméretű és 1,5 g tömegű dózisba formáljuk. Ezután 20 °C hőmérsékletű légárammal hűtjük. így 2590 darab szuppozitóriumot kapunk. Létesítési idő 6 perc, olvadáspont 34,9 °C, keménység 20 °C hőmérsékleten 81 N, pH vízben 4,2.
2. példa
Az alábbi összetételű szuppozitóriumot állítjuk elő:
lazac-kalcitonin (300 NE) 0,064 mg (a) kristályos citromsav 0,85 mg trinátrium-citrát-dihidrát 0,50 mg mannitol 48,586 mg taurokolsav vagy nátriumsója 45,0 mg
A szuppozitórium alapanyag (por) 1405,0 mv 1500 mg (a): 1 mg hatóanyag megfelel 4963 NE-nek.
A készítmény előállítását az alábbi módon végezzük:
Granulátum előállítása (11 500 dózis)
Üvegedényben 9,78 g citromsavat, 5,75 g trinátrium-citrát-dihidrátot, 0,736 g lazac-kalcitonint oldunk 60 g ionmentesített vízben. Hozzáadunk 559 g szitált mannitolt (AS 1600 mikron, WD 450 mikron). A masszát elkeverjük, gyúrjuk és szitáljuk (AS 1600 mikron, WD 450 mikron) és a kapott granulátumot 50 °C hőmérsékleten levegőn szárítjuk, A granulátumot ezután ismét szitáljuk (AS 450 mikron, WD 120 mikron).
Hatásfokozó AozzóűJűíű (10 400 dózis)
525 g fenti granulátumot 472,5 g taurokolsawal keverünk. A masszát szitáljuk (AS 1000 mikron, WD 450 mikron), és 988 g fenti keverékhez 14 612 g szuppozitórium alapanyagot adunk. A masszát elkeverjük és szitáljuk (AS 1600 mikron, WD 450 mikron). A granulátumot 5 perc alatt 6 °C-ról 23 °C-ra emelkedő hőmérsékleten tovább keverve homogenizáljuk. A masszát először durva szitán (AS 3000 mikron, WD 1600 mikron), majd finom szitán (AS 1600 mikron, WD 450 mikron) szitálva finom granulátumot kapunk.
Préselés
A granulátumot a szuppozitórium olvadékkal (például P. 2000 Cooltex zsír) hűtött forgó tablettázógépbe töltjük, amely teflonnal bevont lyukasztópofával van felszerelve. 5 °C hőmérsékleten 1,5 g tömegű szuppozitóriumokat préselünk.
Stabilitás °C hőmérsékleten legalább 2 év.
Biohasznosíthatóság
Nyúlkísérlet szerint azonos 100 NE intramuszkuláris injekció biohasznosíthatóságával.
Analóg módon állíthatók elő a 100 és 200 NE lazackalcitonint és/vagy megfelelő mennyiségű humán vág)’ Asu-1-7 angolnakalcitonint tartalmazó készítmények.
3. példa
Az 1. példában leírt módon járunk el, azzal a különbséggel, hogy az A szuppozitórium alapanyag helyett B szuppozitórium alapanyagot használunk
4. példa
200 NE lazac-kalcitonint tartalmazó és 1 g tömegű szuppozitóriumot készítünk 0,0416 mg (4804 NE/mg) kalcitoninból, 0,78 g citromsavból, 0,5 mg trinátriumcitrát-dihidrátból, 48,678 mg mannitolból, 20,0 mg nátrium-taurokolátból és 905 mg A szuppozitórium alapanyagból az 1. példában leírt módon.
A biohasznosíthatóság mérésére a 4. példa szerint előállított szuppozitóriumot nyulaknak adagoljuk A mérések során a következő eredményeket kapjuk:
Cmai 33,5 ml/NE/ml
0,125 óra görbe alatti terület (0-2 óra) 17,76 ml NE/ml óra
HU 203 204 Β
A mérések szerint a biohasznosíthatóság lényegesen nagyobb, mint a hatásfokozóként például nátrium-glikokolátot vagy polioxi-etilén-cetilétert és poliszorbát80 adalékanyagot tartalmazó készítménynél.
Claims (7)
1. Eljárás hatóanyagként kalcitonint tartalmazó fokozott hatású szuppozítórium előállítására, azzal jellemezve, hogy egy dózisegységre vonatkoztatva 50500 NE kalcitonint, savaddíciós sóját vagy komplexét a készítmény őssztömegére vonatkoztatva 1-4 tömeg% taurokolsawal vagy gyógyászatilag alkalmazható sójával és gyógyszerészeti segédanyagokkal öszszekeverjük, majd szuppozitóriummá alakítjuk (Elsőbbsége: 1987.09.15.)
2. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a kalcitonint száraz granulátum formájában taurokolsawal és szuppozítórium alapanyaggal keverjük, és szuppozitóriummá préseljük (Elsőbbrége: 1987.09.15.)
3. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a taurokolsavat nátriumsó formájában alkalmazzuk (Elsőbbsége: 1987.09.15.)
4. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy kalcitoninként humán, lazac- vagy angolnakalcitonint alkalmazunk szabad bázis, gyógyászatilag
5 alkalmazható savaddíciós só vagy komplex formájában.
(Elsőbbsége: 1987.09.15.)
5. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy segédanyagként pH = 3,8-5,0 értékre beállító
10 puffért alkalmazunk (Elsőbbsége: 1987.09.15.)
6. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy segédanyagként vízben oldható hígítóanyagot alkalmazunk
15 (Elsőbbsége: 1987.09.15.)
7. A 6. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy vízben oldható hígítóanyagként mannitolt vagy laktózt alkalmazunk (Elsőbbsége: 1987.09.15.)
20 8. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy az 1,8-4 tömeg% taurokolsavat vagy gyógyászatilag alkalmazható sóját alkalmazunk
Applications Claiming Priority (3)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
GB878721700A GB8721700D0 (en) | 1987-09-15 | 1987-09-15 | Organic compounds |
GB888801991A GB8801991D0 (en) | 1988-01-29 | 1988-01-29 | Improvements in/relating to organic compounds |
GB888805068A GB8805068D0 (en) | 1988-03-03 | 1988-03-03 | Improvements in/relating to organic compounds |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
HUT47864A HUT47864A (en) | 1989-04-28 |
HU203204B true HU203204B (en) | 1991-06-28 |
Family
ID=27263605
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
HU884522A HU203204B (en) | 1987-09-15 | 1988-09-01 | Process for producing suppository containing calcitonin and taurocholic acid |
Country Status (26)
Country | Link |
---|---|
US (1) | US5149537A (hu) |
JP (1) | JPH01228919A (hu) |
KR (1) | KR970003052B1 (hu) |
AT (1) | AT396424B (hu) |
AU (1) | AU614769B2 (hu) |
BE (1) | BE1001937A3 (hu) |
CA (1) | CA1330417C (hu) |
CH (1) | CH677320A5 (hu) |
CY (1) | CY1763A (hu) |
DE (1) | DE3830245A1 (hu) |
DK (1) | DK509888A (hu) |
ES (1) | ES2012119A6 (hu) |
FI (1) | FI87889C (hu) |
FR (1) | FR2620331B1 (hu) |
GB (1) | GB2209670B (hu) |
HK (1) | HK19394A (hu) |
HU (1) | HU203204B (hu) |
IL (1) | IL87747A (hu) |
LU (1) | LU87334A1 (hu) |
MY (1) | MY103611A (hu) |
NL (1) | NL8802274A (hu) |
NO (1) | NO175518C (hu) |
NZ (1) | NZ226162A (hu) |
PH (1) | PH24766A (hu) |
PT (1) | PT88491B (hu) |
SE (1) | SE8803222L (hu) |
Families Citing this family (18)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
EP0520983A4 (en) * | 1990-03-15 | 1993-04-28 | Rhone-Poulenc Rorer International (Holdings) Inc. | Calcitonin suppository formulations |
GB9013448D0 (en) * | 1990-06-15 | 1990-08-08 | Sandoz Ltd | Pharmaceutical resorption-improved somatostatin compositions,their preparation and use |
DE4222647A1 (de) * | 1991-07-15 | 1993-01-21 | Sandoz Ag | Peptid-zubereitungen |
US5262172A (en) * | 1992-06-19 | 1993-11-16 | Digestive Care Inc. | Compositions of gastric acid-resistant microspheres containing buffered bile acids |
JPH0776527A (ja) * | 1993-06-28 | 1995-03-20 | Hayashibara Biochem Lab Inc | 半固形製剤とその製造方法 |
US7135191B2 (en) * | 1997-09-04 | 2006-11-14 | Zsolt Istvan Hertelendy | Urogenital or anorectal transmucosal vaccine delivery system |
US7772220B2 (en) * | 2004-10-15 | 2010-08-10 | Seo Hong Yoo | Methods and compositions for reducing toxicity of a pharmaceutical compound |
EP1113785B1 (en) | 1998-07-24 | 2005-04-13 | Seo Hong Yoo | Clear aqueous solutions of bile acids |
US7303768B2 (en) * | 1998-07-24 | 2007-12-04 | Seo Hong Yoo | Preparation of aqueous clear solution dosage forms with bile acids |
US20050158408A1 (en) * | 1998-07-24 | 2005-07-21 | Yoo Seo H. | Dried forms of aqueous solubilized bile acid dosage formulation: preparation and uses thereof |
KR100848344B1 (ko) * | 2000-02-04 | 2008-07-25 | 유서홍 | 담즙산 함유 청정 수용액 제형의 제조 |
US7145125B2 (en) | 2003-06-23 | 2006-12-05 | Advanced Optical Technologies, Llc | Integrating chamber cone light using LED sources |
PT1651249E (pt) | 2003-07-23 | 2012-12-21 | Novartis Ag | Uso de calcitonina em osteoartrite |
BRPI0514725A (pt) * | 2004-08-30 | 2008-06-24 | Seo Hong Yoo | efeito neuroprotetor de udca solubilizado no modelo isquêmico focal |
EP1809330B1 (en) * | 2004-10-15 | 2011-04-27 | Seo Hong Yoo | Compositions for reducing toxicity of cisplatin, carboplatin, and oxaliplatin |
EP2255812A1 (en) * | 2004-11-01 | 2010-12-01 | Seo Hong Yoo | Methods and compositions for reducing neurodegeneration in amyotrophic lateral sclerosis |
US8143314B1 (en) | 2007-09-13 | 2012-03-27 | Robert Carl Stover | Methods and formulations for treating ineffective or decreased esophageal motility |
KR102287352B1 (ko) * | 2015-06-30 | 2021-08-06 | (주)아모레퍼시픽 | 화장료 조성물 |
Family Cites Families (12)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
CH211204A (de) * | 1938-12-13 | 1940-08-31 | Chem Ind Basel | Verfahren zur Herstellung einer Suppositoriengrundmasse. |
US4164573A (en) * | 1975-06-13 | 1979-08-14 | Galinsky Alvin M | Composition and method for making a suppository for introducing a hypoglycemic agent into a mammal |
JPS53107408A (en) * | 1977-02-28 | 1978-09-19 | Yamanouchi Pharmaceut Co Ltd | Micellar preparation for rectal infusion |
ATE8584T1 (de) * | 1980-01-16 | 1984-08-15 | Hans Georg Prof. Dr. Weder | Verfahren und dialysiereinrichtung zur herstellung von bilayer-vesikeln und verwendung der bilayer-vesikel. |
JPS56118013A (en) * | 1980-02-25 | 1981-09-16 | Teijin Ltd | Calcitonin pharmaceutical and its preparation |
JPS56138110A (en) * | 1980-03-28 | 1981-10-28 | Teijin Ltd | Suppository containing citric acid or salt thereof |
JPS56138115A (en) * | 1980-03-31 | 1981-10-28 | Teijin Ltd | Suppository containing acidic amino acid or derivative thereof |
DE3171774D1 (en) * | 1980-03-31 | 1985-09-19 | Teijin Ltd | Pharmaceutical composition for intrarectal administration, and suppository prepared therefrom |
IL64397A0 (en) * | 1981-01-07 | 1982-02-28 | Weder Hans G | Process for the preparation of liposomal medicaments |
IL70489A0 (en) * | 1982-12-29 | 1984-03-30 | Armour Pharma | Pharmaceutical compositions containing calcitonin |
US4801577A (en) * | 1987-02-05 | 1989-01-31 | Syntex (U.S.A.) Inc. | Nonapeptide and decapeptide analogs of LHRH useful as LHRH antagonists |
IT1222734B (it) * | 1987-09-25 | 1990-09-12 | Scalvo S P A | Formulaziopne farmaceutiche e forme di dosaggio per la somminaistarzione rettale di calcitonina |
-
1988
- 1988-09-01 HU HU884522A patent/HU203204B/hu not_active IP Right Cessation
- 1988-09-06 DE DE3830245A patent/DE3830245A1/de not_active Withdrawn
- 1988-09-08 FR FR888811852A patent/FR2620331B1/fr not_active Expired - Lifetime
- 1988-09-08 BE BE8801035A patent/BE1001937A3/fr not_active IP Right Cessation
- 1988-09-12 CH CH3399/88A patent/CH677320A5/de not_active IP Right Cessation
- 1988-09-12 LU LU87334A patent/LU87334A1/fr unknown
- 1988-09-12 PH PH37535A patent/PH24766A/en unknown
- 1988-09-13 GB GB8821429A patent/GB2209670B/en not_active Expired - Lifetime
- 1988-09-13 FI FI884191A patent/FI87889C/fi not_active IP Right Cessation
- 1988-09-13 NZ NZ226162A patent/NZ226162A/en unknown
- 1988-09-13 PT PT88491A patent/PT88491B/pt not_active IP Right Cessation
- 1988-09-13 DK DK509888A patent/DK509888A/da not_active Application Discontinuation
- 1988-09-13 SE SE8803222A patent/SE8803222L/xx not_active Application Discontinuation
- 1988-09-13 MY MYPI88001024A patent/MY103611A/en unknown
- 1988-09-13 NO NO884053A patent/NO175518C/no unknown
- 1988-09-13 CA CA000577213A patent/CA1330417C/en not_active Expired - Fee Related
- 1988-09-13 AU AU22175/88A patent/AU614769B2/en not_active Ceased
- 1988-09-14 KR KR1019880011875A patent/KR970003052B1/ko active IP Right Grant
- 1988-09-14 IL IL87747A patent/IL87747A/xx not_active IP Right Cessation
- 1988-09-14 AT AT0224788A patent/AT396424B/de not_active IP Right Cessation
- 1988-09-14 JP JP63231394A patent/JPH01228919A/ja active Pending
- 1988-09-15 NL NL8802274A patent/NL8802274A/nl not_active Application Discontinuation
- 1988-09-15 ES ES8802832A patent/ES2012119A6/es not_active Expired - Lifetime
-
1991
- 1991-11-14 US US07/791,841 patent/US5149537A/en not_active Expired - Fee Related
-
1994
- 1994-03-10 HK HK193/94A patent/HK19394A/xx unknown
- 1994-07-15 CY CY176394A patent/CY1763A/xx unknown
Also Published As
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
HU203204B (en) | Process for producing suppository containing calcitonin and taurocholic acid | |
EP0424954B1 (en) | Pharmaceutical composition for treatment of osteoporosis | |
EP0332222B1 (en) | Intravaginal delivery of biologically active polypeptides | |
ES2398237T3 (es) | Uso de calcitonina en osteoartritis | |
EP1024833A1 (en) | Pharmaceutical composition containing acid addition salt of basic drug | |
JPS60248618A (ja) | ジペプチドを含有する潰瘍治療剤 | |
CA1299495C (en) | Pharmaceutical composition containing polypeptide | |
JP2001527567A (ja) | フルルビプロフェン舐剤を製造する方法 | |
JP2003503460A (ja) | 医薬錠剤 | |
EP0327756A2 (en) | Pharmaceutical compositions comprising a calcitonin and a glycyrrhizinate as absorption enhancer | |
TNSN04048A1 (en) | Dosage regimen and pharmaceutical composition for emergency contraception | |
JP2002501015A (ja) | リーシュマニア症の治療における経口投与のためのミルテフォシンを含有する固形医薬品 | |
EP1334725B1 (fr) | Utilisation d'une composition estroprogestative en tant que contraceptif oral | |
WO2006076692A1 (en) | Compositions for buccal delivery of parathyroid hormone | |
KR890000182B1 (ko) | 액상 윤활제-함유 약제학적 조성물 및 약제학적 제형의 용해도 개선방법 | |
EP0205865B1 (de) | Pharmazeutische Präparate mit antihypertensiver und kardioprotektiver Wirkung | |
CA2044511A1 (en) | Pharmaceutical resorption-improved somatostatin compositions, their preparation and use | |
JPH05271053A (ja) | 安定な点眼剤 | |
JP2001515486A (ja) | ビタミンd3及びトリカルシウムフォスフェートを含有する安定な固形製剤 | |
DE3602577A1 (de) | 9,10-dihydrogenierte ergotalkaloide enthaltende pharmazeutische zusammensetzungen | |
HU206826B (en) | Pharmaceutical compositions containing 7-oxa-bicyclo-heptane-prostaglandine analogue for treating or preventing migrain | |
EP0337733A2 (en) | Single dose intramuscular treatment of chlamydia trachomatis infections | |
JP2001510161A (ja) | 脂質をベースとする免疫制御組成物 | |
JPH03127734A (ja) | ベンフォチアミン製剤 | |
JPH01308235A (ja) | ヒト成長ホルモン経鼻剤 |
Legal Events
Date | Code | Title | Description |
---|---|---|---|
HMM4 | Cancellation of final prot. due to non-payment of fee |