HU198218B - Process for isolating basic proteins from protein-mixtures - Google Patents

Process for isolating basic proteins from protein-mixtures Download PDF

Info

Publication number
HU198218B
HU198218B HU884131A HU413188A HU198218B HU 198218 B HU198218 B HU 198218B HU 884131 A HU884131 A HU 884131A HU 413188 A HU413188 A HU 413188A HU 198218 B HU198218 B HU 198218B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
elution
process according
protein
alkanol
mixture
Prior art date
Application number
HU884131A
Other languages
English (en)
Other versions
HUT47958A (en
Inventor
Michael Doerschung
Rainer Obermeier
Original Assignee
Hoechst Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Hoechst Ag filed Critical Hoechst Ag
Publication of HUT47958A publication Critical patent/HUT47958A/hu
Publication of HU198218B publication Critical patent/HU198218B/hu

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07KPEPTIDES
    • C07K1/00General methods for the preparation of peptides, i.e. processes for the organic chemical preparation of peptides or proteins of any length
    • C07K1/14Extraction; Separation; Purification
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07KPEPTIDES
    • C07K14/00Peptides having more than 20 amino acids; Gastrins; Somatostatins; Melanotropins; Derivatives thereof
    • C07K14/435Peptides having more than 20 amino acids; Gastrins; Somatostatins; Melanotropins; Derivatives thereof from animals; from humans
    • C07K14/575Hormones
    • C07K14/62Insulins
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07KPEPTIDES
    • C07K1/00General methods for the preparation of peptides, i.e. processes for the organic chemical preparation of peptides or proteins of any length
    • C07K1/14Extraction; Separation; Purification
    • C07K1/16Extraction; Separation; Purification by chromatography
    • C07K1/18Ion-exchange chromatography

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Proteomics, Peptides & Aminoacids (AREA)
  • Biophysics (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Genetics & Genomics (AREA)
  • Medicinal Chemistry (AREA)
  • Molecular Biology (AREA)
  • Biochemistry (AREA)
  • Analytical Chemistry (AREA)
  • Diabetes (AREA)
  • Endocrinology (AREA)
  • Toxicology (AREA)
  • Zoology (AREA)
  • Gastroenterology & Hepatology (AREA)
  • Peptides Or Proteins (AREA)
  • Preparation Of Compounds By Using Micro-Organisms (AREA)
  • Medicines That Contain Protein Lipid Enzymes And Other Medicines (AREA)

Description

A találmány tárgya eljárás bázikus proteinek elkülönítésére proinzulin és/vagy származékai enzimatikus hasításakor keletkező proteinkeverékekből.
Humáninzulin géntechnikai előállításánál az inzulin bioszintézisét egy prekurzoron, a proinzulinon keresztül hajtják végre, melynek során a B-láncot a C-peptiden ( = Connecting Peptide) át kapcsolják össze az A-lánccal. Az Escherichia coli révén végbemenő géntechnológiai folyamatban olykor előbb egy fúziós proteint kapunk, melynél a proinzulinhoz még egy idegen protein, például β-galaktozidáz kapcsolódik. Ezt az idegen proteint a további feldolgozás előtt először le kell hasítani, pl. halogén-cianiddal (1. DE-OS 34 40 988). A halogén-cianiddal való hasítás után a cisztein-maradékot szulfitolizissel (nátrium-szulfittal és nátrium-tetrationáttal való kezeléssel) S-szulfonáttá alakítjuk. Ebből a formából a molekulát reduktív úton (például merkapto-etanollal való kezeléssel bázikus oldatban) a diszulfid-hid képzése közben natív térszerkezetébe viszik át. A proinzulinból illetve pre-proinzulinból (a = = proinzulin származéka; a .pre* előtag a proinzulin N-terminusán lévő egy vagy több kiegészítő aminosavra vonatkozik) enzimatikus hasítással (pl. tripszinnel) egy inzulinprekurzort, az inzulin-Arg-B31-B32-t és C-peptidet tartalmazó hasítási keveréket állítanak elő. A keverék ezek mellett még néhány mellékterméket, mint pl. inzulin-Des-Thr-B30-t, inzulin-Arg-B31-t valamint nem teljesen lehasadt intermediereket tartalmaz.
A kiindulási anyag kémiai kezelésével első lépcsőben keletkezett inzulinszármazékokat és vegyületeket egymástól el kell választani. Különösen nehéz ez a feladat, ha bázikus jellegű inzulinszármazékokat kell szétválasztani. amelyek a tercier-szerkezet képződése után a molekulán belül lévő aminosavakon derivatizálódást mutatnak.
Erre vonatkozólag egy összehasonlító kísérlet ad tájékoztatást (1. B rész): a 26 29 568 sz. német szövetségi köztársaság-beli szabadalmi leírás inzulin tisztítására vonatkozó anioncserélő eljárást ismertet, melynek során az eluáló folyadékhoz a protein-aggregáció elkerülése érdekében nemionos tenzidet adnak. Ez az eljárás jól alkalmazható inzulinok tisztításához, de ha pL géntechnikai eredetű proinzulin tripszinnel történő hasításával kapott bázikue proteinek elválasztását és elkülönítését kísérlik meg, ez nem hozza meg a kívánt eredményt, a szétválasztás nem sikerül. Ezt a megfelelő eluálási profil (1. B rész) bizonyltja; látható, hogy az egyes peptidekre vonatkozó hullámcsúcsok egymásba átmennek.
Ismeretesek olyan eljárások is, amelyek segítségével az említett proinzulin hasítási termékek szétválaszthatok. - Steiner és társai a .Journ. of Bioi. Chem.* 246, 1365-1374. oldalán (1971) C-peptid elkülönítésére vonatkozó eljárásról tájékoztatnak proinzulin hasítási termékből. Ennél az eljárásnál (hozamot nem adtak meg) gyengén savanyú, karboximetilcsoportokát (CM) tartalmazó, cellulózbázisú kationcserélőn krornatografálunk. A felvitelre kerülő és az eluáló oldathoz 7 mól/1 karbamidot adnak, hogy megakadályozzák a proteinek aggregációját. Ilyen nagy mennyiségű karbamid jelenléte azonban hátrányos, mert ez proteinszármazékok kialakulásához vezet, elsősorban a szabad aminocsoportok karbamoilezödéséhez.
Markussen és társai a .Protein Engineering* 1. kőt. 3. sz. 205-213. oldalán (1987) kromatográfiás eljárást ismertetnek háromdimenziós, térhálósított poliszacharid mátrix alapú, dietil-2-hidroxi-propil-amino-etil-tartalmú (QAE) anioncserélőn. - Ennél az eljárásnál - az anioncserélős kromatográfia hozamát nem adták meg - a proteinek aggregációjának meggátlására 60%-os etanol-oldatban dolgoznak. A koncentrált etanol-oldatok alkalmazásának az a hátránya, hogy a koncentrált szerves oldószerekkel kapcsolatban szükséges technikai, biztonsági előírásokat kell követni. Másfelől pedig az említett alkohol-koncentrációnál a proteinek denaturálódása lép fel.
A fentiek ismeretében azt a feladatot tűztük ki, hogy megfelelő szétválasztási és elkülönítési eljárást dolgozunk ki bázikus proteinek előállításához proteinkeverékekből. Azt tapasztaltuk, hogy ha a proteinkeverékeket erősen savas kationcserélőn kromatografáljuk és az eluáláshoz viszonylag kis mennyiségű alkoholt használunk, a technika állásához képest egyrészt a szétválasztás kedvezőbb eredményt ad, másrészt a proteinek átalakulása is messzemenően elkerülhető. Figyelemreméltó, hogy olyan származékok is elválaszthatók, amelyek - a proinzulin előkezelésénél keletkező - változást mutatnak a szóbanlevő proteinek tercier-szerkezetében. A szétválasztott proteinek aggregációjára nem került sor. Az ioncserélő ismételt alkalmazása semmiféle nehézséget nem okoz.
A találmány tárgya tehát eljárás bázikus proteinek elkülönítésére proinzulin és/vagy ennek természetes, félszintetikus vagy géntechnikai eredetű származékai enzimatikus hatásával kapott proteinkeverékekből, melynek során a proteinkeveréket ioncserélőre visszük fel és eluáljuk. Találmányunkat az jellemzi, hogy ioncserélőként erősen savas kationcserélöt alkalmazunk és az eluáláshoz viz és 1-4 szénatomos alkanol keverékét használjuk, a keverék kb. 10-50 térfogat%, előnyösen kb. 20-40 térfogat%, különösen 30 térfogat% aikanolt tartalmaz. A találmány szerinti eljárással nagy hozammal lehet bázikus proteineket elkülöníteni tetszés szerinti proinzulinok illetve ezek származékai, mint pl. majom-pre-proinzulín hasítási keverékeiből. Ioncserélőként elvben valamennyi erősen savas kationcserélő szóba jöhet. Előnyösek
HU 198218 Β azok az erősen savas kationceerólők, melyek funkciós csoportként szulfocsoportot, különösen szulfo-propilcsoportot (-CH2-CH2-CH2-SOaH) tartalmaznak, pl. hidrofil, hidroxiceoportot tartalmazó vinilpolimer (pl. <8>Fracto- 5 gél TSK, gyártó cég Merck, Darmstadt), akril-kopolimer (pl. SP <> Trisacryl M, gyártó cég Réactifs IBF, Villeneuve-la-Gavenne, Franciaország) mátrixon vagy térhálós agaróz részt tartalmazó géleken (pl. S-,8) Sepharo- ló ee, gyártó cég Pharmacia, Upsala, Svédország); különösen előnyös az S-Sepharose.
Közvetlenül a hasítási keverék felvitele előtt az erősen savas kationcserélőhőz pufferoldatot kell adni. A pufferoldat előnyösen 15 víz ée 1-4 szénatomos alkohol keveréke, melyben az alkohol mennyisége előnyösen kb. 10-50 térfogat*, célszerűen kb. 20-40 térfogat*, különösen kb. 30 térfogat*. Előnyben részesülnek az etanol és az izopropanol, kü- 20 lönösen az izopropanol· A pufferoldathoz további adalékanyagok adhatók, pl. só, előnyösen fiziológiásán elviselhető ásványi sók, egy vagy több tetszés szerinti szerves sav, előnyösen tejsav, valamilyen bázis, előnyösen 25 NaOH, és/vagy konzerváló anyagok. A pufferoldat előnyös pH-értéke kb. 2,5-5,5 között, különösen kb. 3,5-4,0 között van.
Az erősen savas kationcserélőre való felvitelhez a hasitási keveréket egy pufféról- 30 datban - előnyösen az előbbiekben leírt őszszetételben és a megadott pH értéken - oldjuk és az igy kapott oldatot az erősen savas kationcserélővei érintkezésbe hozzuk.
Az eluáló oldat - melynek lényegében az 35 előbb leírt pufferoldattal azonos összetétele van - pH-értéke előnyösen 3,5-4,0 között van. Különösen olyan elúciós eljárás minősül előnyösnek, melynél az eluáló oldat előnyösen lineáris felfutású sókoncentráció-gradienst 40 mutat.
Ez a koncentráció-gradiens például úgy hozható létre, hogy az eluálás kezdetén az eluáló oldat sókoncentrációja csekély (határesetben közel 0) és az elúciós folyamat során 45 a sókoncentrációt növeljük. Ezen a módon a proteinkeveréket különösen hatékonyan lehet szétválasztani. Az előnyÖB sókoncentrációgradiens a közel 0 mól só/1 (az eluálás kezdete) és a kb. 1 mól só/1 (az eluálás vége, 50 között váltakozhat, különösen előnyös a kb.
0,15 (az eluálás kezdete) és a 0,35 mól/1 (az eluálás vége) közötti érték. Sóadalékként számos szerves és szervetlen só jöhet számításba. Előnyösek a fiziológiásán elviselhető 55 sók, mint az ammónium- és alkáli-sók, célszerűen nátrium-sók, különösen a nátrium-klorid.
A találmány szerinti szétválasztási eljárást különböző módon, előnyösen oszlopon 60 vagy szakaszosan valósíthatjuk meg. A hőmérsékletet - amelyet az ioncserélő-kromatográfiában előnyösen konstants értéken kell tartani - széles körben variálhatjuk. Előnyös a kb. -10 °C-50 °C közötti, különösen a 15-20 °C közötti hőmérséklet-intervallum.
Az alábbi kiviteli példában (A) a találmányt közelebbről mutatjuk be. Az utána következő összehasonlító példával (B) a találmány szerinti eljárás előnyeit kívánjuk bizonyítani a technika állásához tartozó (26 29 568 sz. NSZK-beli szabadalmi leírás), inzulin tisztítására vonatkozó eljárással szemben.
A) példa a találmány szerinti eljáráshoz mmól/1 tejsavat, 30 tömeg* izopropanolt és 1 raól/1 nátrium-kloridot tartalmazó kb. 3,5 pH-értékű vizes pufferoldatban 6 1 S-Sepharose-t feliszapolunk és kb. 80 cm magasságban 10 cm átmérőjű oszlopba töltünk. Az oszlopot 10 1 vizes start-pufferoldattal (50 mmól/1 tejsav, 30 tömeg* izopropanol, 0,15 mmól/1 nátrium-klorid, pH-érték kb. 3,5) tartjuk egyensúlyban. Pre-prohumáninzulin tripszinnel végrehajtott hasításából származó, 6,2 g inzulin-Arg-B31-32-t, 3 g inzulin-Arg-B31-t és inzulin-Des-Thr-B30-t, valamint ismeretlen hasitási intermediereket és származékokat tartalmazó kristályos hasitási keverékből 15 g-t 3 1 start-pufferben oldunk és az oszlopra felvisszük. Utána 50 mmól/1 tejsavat és 30 tömeg* izopropanolt tartalmazó, 3,5 pH-értéken (NaOH-val beállított) vizes oldattal és 0,15 mól/1-0,35 mól/1 grádiensű nátrium-kor id dal eluáljuk. Az eluáló oldat tömege 2 x 20 1. Az átfolyási sebesség 1,5 1/óra. Azokat a frakciókat, melyek inzulin-Arg-B31-32 tartalma HPLC (High Pressure Liquid Chromatography = nagynyomású folyadék-kromatogrefia) szerint 90* fölött van, összegyűjtjük, 1:1 arányban vizzel hígítjuk, majd 10 ml 10%-os ZnCLz-oldat/l oldat hozzáadásával és a pH 6,8-ra való beállításával kicsapjuk. A hozam 5 g inzulin-Arg-B31-32, ami az inzulin-Arg-B31-32-re vonatkoztatva 80% oszlophozamnak felel meg.
B) összehasonlító példák
Az I összehasonlító példát a 26 29 568 ez. NSZK-beli szabadalmi leírás, és a II példát a találmány szerint hajtottuk végre. Az
1. táblázatban az eljárási paramétereket és az elért eredményeket állítottuk egymással szembe. Az 1. ábra az I összehasonlító példánál, a 2. ábra a II, a találmány szerinti eljárásnál felvett elúciós profilt mutatja. Az A abszorpciót az UV-tartományban 278 nm hullámhosszúságnál (Arra), szemben az elúciós idővel illetve a frakciók számával vittük fel· Az elúciós profilok mutatják, hogy a találmány szerint jobban szétválaszthatók a bázikus proteinek, mint a 26 29 568 sz. NSZK-beli szabadalmi leirásban ismertetett eljárással. Ennek megfelelően a találmány szerinti eljárás nagyobb hozamot és a termék nagyobb tisztaságát is eredményezi (l· 1. táblázat).
-3HU 198218 B fi *9 fi
N oo
S c
•fi
B z
s lO σ>
o
I «Α
PÍ23
o uí 75 c
co fi
fi.
*s co X fi. o »4 fi.
b * o tt
o > o
•σ -fi fi 00 •o tt 00
► w O CO co •O «X
Λ
M 00 •sl 11 > CO 4J n -o I M bű oo h X » 2 C o *2 tt
2*3 c «<£ * X) CJ Jj co S i «ο «Η N CO «Ο a -x bű Jtí U «ο ί | ~ C ss
C N összehasonlító ioncserélőé kromatográfia (E. coli révén géntechnikailag előállított majom-proinzulin tripszines kezelésével nyert proteinkeverékre vonatkozóan) <3 0» •ο Λ ft
W B Z «Β b ti *7) 00 ~ fi CO B X «Ο B
8*3
Cű O) 5 8 W 4 C jz (D g «» s *«-* <0 e JS «3 p á 3
Os
8-g| C 2 g c °á § §·?
:8 „ v l? >* r p. -a
SOS
O
X c
V
S έ
•w
B o
,C
O
Λ!
Jt
0) _ u IT sí X 3 a s £ s ► o
O *5 iH Sfi »25 ω o £ g.3 Sf c 4
4» O
SC fi.
g a b tt O (fi tt ΙΛ
2 o 8 X» bű X I
Ί 0. O x5 o
© i x •X X
I ttf
Í “ < 9 x -S g « &
•fi fi _>
<J rH J CO £ X bű <
** L Ό -« C N g X <o
M tí «5 3
04 S σι >»
B I c u c e c*3 0) •a β S fi I 00 cd •fi >
a. C P V flt «Μ *9 4
CU bű l * .1. fi Ü N
SS .2 2 O -<B
U.
bű •fi u>
s
HU 198218 Β

Claims (7)

  1. SZABADALMI IGÉNYPONTOK
    1. Eljárás bázikus proteinek elkülönítésére proinzulin és/vagy ennek természetes, félszintetikus vagy géntechnikai .eredetű 5 származékai enzimatikus hasításával kapott proteinkeverékekből, melynek során a proteinkeveréket ioncserélőre visszük fel és eluáljuk, azzal jellemezve, hogy ioncserélőként erősen savas kationcseré- 10 löt alkalmazunk, és az eluáláshoz víz és 1-4 szénatomos alkanol olyan keverékét használjuk, mely 10-50 térfogata, előnyösen kb. 20-40 térfogat%, különösen 30 tétfogatX alkanolt tartalmaz.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti eljárás azzal jellemezve, hogy erősen savas kationcseré lőként szulfocsoportot, különösen szulfopropilcsoportot tartalmazó kationcserélőt alkalmazunk.
  3. 3. Az 1. vagy 2. igénypontok szerinti eljárás azzal jellemezve, hogy a proteinkeveréket 2,5-5,5 előnyösen 3,5-4,0 pH-értáken visszük fel az erősen savas kationcserélőre.
  4. 4. Az 1-3. igénypontok bármelyike szerinti eljárás azzal jellemezve, hogy az eluáláshoz, viz és 1-4 szénatomos alkanol olyan keverékét alkalmazzuk, mely alkanolként etanolt vagy izopropanolt, különösen izopropanolt tartalmaz.
  5. 5. Az 1-4. igénypontok bármelyike szerinti eljárás azzal jellemezve, hogy az elúciós oldat pH-ját 3,5-4# pH-értékre állítjuk be.
  6. 6. Az 1-5. igénypontok bármelyike szerinti 15 eljárás azzal jellemezve, hogy a felvitelre kerülő és az elúciós oldathoz puffért, előnyösen szerves savat, különösen tejsavat alkalmazunk.
  7. 7. Az 1-6. igénypontok bármelyike szerinti 20 eljárás azzal jellemezve, hogy az eluálást
    0-1 mól/1, különösen 0,15-0,35 mól/1 ammónium- vagy alkálisó-gradienssel hajtjuk végre.
HU884131A 1987-08-11 1988-08-09 Process for isolating basic proteins from protein-mixtures HU198218B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19873726655 DE3726655A1 (de) 1987-08-11 1987-08-11 Verfahren zur isolierung basischer proteine aus proteingemischen, welche solche basischen proteine enthalten

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HUT47958A HUT47958A (en) 1989-04-28
HU198218B true HU198218B (en) 1989-08-28

Family

ID=6333496

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU884131A HU198218B (en) 1987-08-11 1988-08-09 Process for isolating basic proteins from protein-mixtures

Country Status (19)

Country Link
US (1) US5101013A (hu)
EP (1) EP0305760B1 (hu)
JP (1) JP2587867B2 (hu)
KR (1) KR0129539B1 (hu)
AT (1) ATE96447T1 (hu)
AU (1) AU609170B2 (hu)
CA (1) CA1340237C (hu)
DE (2) DE3726655A1 (hu)
DK (1) DK173502B1 (hu)
ES (1) ES2047007T3 (hu)
FI (1) FI91875C (hu)
HU (1) HU198218B (hu)
IE (1) IE61557B1 (hu)
IL (1) IL87385A (hu)
NO (1) NO175004C (hu)
NZ (1) NZ225746A (hu)
PH (1) PH26874A (hu)
PT (1) PT88230B (hu)
ZA (1) ZA885871B (hu)

Families Citing this family (31)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DK0600372T3 (da) 1992-12-02 1997-08-11 Hoechst Ag Fremgangsmåde til fremstilling af proinsulin med korrekt forbundne cystinbroer.
DE59711533D1 (de) 1996-07-26 2004-05-27 Aventis Pharma Gmbh Insulinderivate mit erhöhter Zinkbindung
DE19652713C2 (de) * 1996-12-18 2001-11-22 Aventis Pharma Gmbh Verfahren zur Reinigung von Insulin und Insulinderivaten durch Chromatographie an stark saurem Kationenaustauscher
KR100341297B1 (ko) * 1997-03-29 2002-11-16 주식회사종근당 재조합활성형프로인슐린의분리.정제방법
DE19726167B4 (de) 1997-06-20 2008-01-24 Sanofi-Aventis Deutschland Gmbh Insulin, Verfahren zu seiner Herstellung und es enthaltende pharmazeutische Zubereitung
DE19825447A1 (de) 1998-06-06 1999-12-09 Hoechst Marion Roussel De Gmbh Neue Insulinanaloga mit erhöhter Zinkbildung
ATE509028T1 (de) * 1999-03-15 2011-05-15 Novo Nordisk As Ionen-austausch-chromatographische trennung von glp-1 und verwandten peptiden
US6451987B1 (en) * 1999-03-15 2002-09-17 Novo Nordisk A/S Ion exchange chromatography of proteins and peptides
US6444788B1 (en) 1999-03-15 2002-09-03 Novo Nordisk A/S Ion exchange chromatography of GLP-1, analogs and derivatives thereof
DE10114178A1 (de) 2001-03-23 2002-10-10 Aventis Pharma Gmbh Zinkfreie und zinkarme Insulinzubereitungen mit verbesserter Stabilität
DE10227232A1 (de) * 2002-06-18 2004-01-15 Aventis Pharma Deutschland Gmbh Saure Insulinzubereitungen mit verbesserter Stabilität
DE10235168A1 (de) * 2002-08-01 2004-02-12 Aventis Pharma Deutschland Gmbh Verfahren zur Reinigung von Preproinsulin
US7193035B2 (en) * 2002-10-29 2007-03-20 Sanofi-Aventis Deutschland Gmbh Crystals of insulin analogs and processes for their preparation
SE0300791D0 (sv) * 2003-03-20 2003-03-20 Amersham Biosciences Ab Use of ph-responsive polymers
DE602004023626D1 (de) * 2003-08-21 2009-11-26 Novo Nordisk As Trennung von polypeptiden mit einer racemisierten aminosäure
WO2007015586A1 (ja) * 2005-08-04 2007-02-08 Toyo Seikan Kaisha, Ltd. プラスチックボトル殺菌方法
EP3228320B1 (de) 2008-10-17 2019-12-18 Sanofi-Aventis Deutschland GmbH Kombination von einem insulin und einem glp-1-agonisten
FR2947818B1 (fr) * 2009-07-09 2011-07-29 Inst Superieur Des Sciences Agronomiques Agroalimentaires Horticoles Et Du Paysage Agro Campus Ouest Utilisation d'un coproduit issu d'un procede d'extraction du lysozyme a partir de blanc d'oeuf, pour l'obtention d'au moins une proteine basique de blanc d'oeuf
UY33025A (es) 2009-11-13 2011-06-30 Sanofi Aventis Deustschland Gmbh Composicion farmaceutica que comprende un agonista de glp-1 metionina
AR080669A1 (es) 2009-11-13 2012-05-02 Sanofi Aventis Deutschland Composicion farmaceutica que comprende un agonista de glp-1, una insulina y metionina
MX339614B (es) 2010-08-30 2016-06-02 Sanofi - Aventis Deutschland GmbH Uso de ave0010 para la fabricacion de un medicamento para el tratamiento de la diabetes mellitus tipo 2.
US9821032B2 (en) 2011-05-13 2017-11-21 Sanofi-Aventis Deutschland Gmbh Pharmaceutical combination for improving glycemic control as add-on therapy to basal insulin
RU2650616C2 (ru) 2011-08-29 2018-04-16 Санофи-Авентис Дойчланд Гмбх Фармацевтическая комбинация для применения при гликемическом контроле у пациентов с сахарным диабетом 2 типа
TWI559929B (en) 2011-09-01 2016-12-01 Sanofi Aventis Deutschland Pharmaceutical composition for use in the treatment of a neurodegenerative disease
PL2748181T3 (pl) 2011-09-30 2016-08-31 Ge Healthcare Bioprocess R&D Ab Sposób oczyszczania rozszczepionej proinsuliny
EP2931301B2 (en) 2012-12-17 2021-09-15 Merck Sharp & Dohme Corp. Process for purifying insulin and analogues thereof
EP3116531B1 (en) 2014-03-14 2021-10-20 Merck Sharp & Dohme Corp. Purifying insulin using cation exchange and reverse phase chromatography in the presence of an organic modifier and elevated temperature
CN107206058A (zh) 2014-12-12 2017-09-26 赛诺菲-安万特德国有限公司 甘精胰岛素/利西拉来固定比率配制剂
TWI748945B (zh) 2015-03-13 2021-12-11 德商賽諾菲阿凡提斯德意志有限公司 第2型糖尿病病患治療
TW201705975A (zh) 2015-03-18 2017-02-16 賽諾菲阿凡提斯德意志有限公司 第2型糖尿病病患之治療
JPWO2018147393A1 (ja) * 2017-02-10 2019-11-21 三菱ケミカル株式会社 ヒトインスリン精製用分離剤及びヒトインスリンの精製方法

Family Cites Families (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE2629568C3 (de) * 1976-07-01 1981-09-10 Hoechst Ag, 6000 Frankfurt Verfahren zur Reinigung von Insulin, seinen Analogen und Derivaten
NL7713966A (nl) * 1976-12-27 1978-06-29 Univ Minnesota Werkwijze voor het behandelen van insuline.
DK311477A (da) * 1977-07-08 1979-01-09 Leo Lab Fremgangsmaade ved fremstilling af rent insulin
US4459226A (en) * 1982-02-26 1984-07-10 Eli Lilly And Company Process for recovering insulin
DD247684A1 (de) * 1983-04-14 1987-07-15 Ulrich Krabiell Verfahren zur isolierung von insulinderivaten
ATE95236T1 (de) * 1983-04-25 1993-10-15 Chiron Corp Hybrid-dns-synthesis von reifen insulinaehnlichen wachstumsfaktoren.
DE3440988A1 (de) * 1984-11-09 1986-07-10 Hoechst Ag, 6230 Frankfurt Verfahren zur spaltung von peptiden und proteinen an der methionyl-bindung
DE3511269A1 (de) * 1985-04-12 1986-10-09 Veb Berlin-Chemie, Ddr 1199 Berlin Verfahren zur reinigung von insulin
JPS6379591A (ja) * 1986-09-22 1988-04-09 Mitsui Toatsu Chem Inc tPAの精製方法
AU607988B2 (en) * 1987-04-21 1991-03-21 Southern Cross Biotech Pty Ltd. Production of proteins in active forms
DE68919647T2 (de) * 1988-10-26 1995-05-11 American Cyanamid Co Verfahren zur Verringerung des Aggregatinhaltes in Wachstumshormonen gleichenden Stoffen.

Also Published As

Publication number Publication date
PT88230B (pt) 1995-03-01
FI91875C (fi) 1994-08-25
DK447688A (da) 1989-02-12
ES2047007T3 (es) 1994-02-16
HUT47958A (en) 1989-04-28
IL87385A (en) 1993-08-18
KR0129539B1 (ko) 1998-04-04
FI91875B (fi) 1994-05-13
NZ225746A (en) 1990-11-27
IE882441L (en) 1989-02-11
IL87385A0 (en) 1989-01-31
EP0305760A3 (en) 1990-06-06
DK173502B1 (da) 2001-01-08
NO883554D0 (no) 1988-08-10
ATE96447T1 (de) 1993-11-15
CA1340237C (en) 1998-12-15
NO175004C (no) 1994-08-17
IE61557B1 (en) 1994-11-16
EP0305760B1 (de) 1993-10-27
AU2059188A (en) 1989-02-16
DE3885214D1 (de) 1993-12-02
US5101013A (en) 1992-03-31
KR890003799A (ko) 1989-04-18
PT88230A (pt) 1989-06-30
NO175004B (no) 1994-05-09
JPS6486896A (en) 1989-03-31
DE3726655A1 (de) 1989-02-23
FI883708A (fi) 1989-02-12
ZA885871B (en) 1989-04-26
PH26874A (en) 1992-11-16
NO883554L (no) 1989-02-13
JP2587867B2 (ja) 1997-03-05
FI883708A0 (fi) 1988-08-09
AU609170B2 (en) 1991-04-26
DK447688D0 (da) 1988-08-10
EP0305760A2 (de) 1989-03-08

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HU198218B (en) Process for isolating basic proteins from protein-mixtures
US7790677B2 (en) Insulin production methods and pro-insulin constructs
JP4975895B2 (ja) 高圧液体クロマトグラフィーによるインシュリンの単離方法
AU644105B2 (en) Production of biologically active insulin-like growth factor I from high expression host cell systems
EP0216833B1 (en) Novel insulin derivatives and pharmaceutical preparations containing these derivatives
US5157021A (en) Insulin derivatives and pharmaceutical preparations containing these derivatives
US20100145033A1 (en) Novel orthogonal process for purification of recombinant human parathyroid hormone (rhpth) (1-34)
US7955819B2 (en) Process for producing sugar chain asparagine derivative
JPH04230699A (ja) クロマトグラフィーによるインスリンの精製方法
HU196218B (en) Process for preparing quinoline carboxylic acid boric acid anhydrides
EP0437544A1 (en) Recombinant pdgf and methods for production
EP0037255B1 (en) Process for producing an insulin precursor
AU767006B2 (en) Monomeric analogues of human insulin
DE69416663T2 (de) Verfahren zur Herstellung von menschlichem Glicentin
EP0557076A1 (en) Selective removal of N-terminal extensions from folded insulin precursors using dipeptidyl-aminopeptidase-1
JP2887060B2 (ja) グリセンチンの生産方法
HUT51328A (en) Process for producing proteins
JPH05503004A (ja) 少なくとも1個の分子内ジスルフィド結合を含有する蛋白質を相当する還元された組替え蛋白質を5.0以下のpHで酸化することによって製造する方法
JP2598024B2 (ja) シグナルペプチドをコードしているdna
JPH08205887A (ja) グリセンチンまたはグリセンチン類縁物質の抽出法

Legal Events

Date Code Title Description
HU90 Patent valid on 900628
HPC4 Succession in title of patentee

Owner name: AVENTIS PHARMA DEUTSCHLAND GMBH., DE