HU192136B - Process for producing a 2-thiophfene-acetic acid derivative - Google Patents

Process for producing a 2-thiophfene-acetic acid derivative Download PDF

Info

Publication number
HU192136B
HU192136B HU831308A HU130883A HU192136B HU 192136 B HU192136 B HU 192136B HU 831308 A HU831308 A HU 831308A HU 130883 A HU130883 A HU 130883A HU 192136 B HU192136 B HU 192136B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
formula
alk
compound
toluene
ethyl
Prior art date
Application number
HU831308A
Other languages
English (en)
Inventor
Roger Nabet
Serge Andres
Original Assignee
Roussel Uclaf
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Roussel Uclaf filed Critical Roussel Uclaf
Publication of HU192136B publication Critical patent/HU192136B/hu

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07DHETEROCYCLIC COMPOUNDS
    • C07D333/00Heterocyclic compounds containing five-membered rings having one sulfur atom as the only ring hetero atom
    • C07D333/02Heterocyclic compounds containing five-membered rings having one sulfur atom as the only ring hetero atom not condensed with other rings
    • C07D333/04Heterocyclic compounds containing five-membered rings having one sulfur atom as the only ring hetero atom not condensed with other rings not substituted on the ring sulphur atom
    • C07D333/06Heterocyclic compounds containing five-membered rings having one sulfur atom as the only ring hetero atom not condensed with other rings not substituted on the ring sulphur atom with only hydrogen atoms, hydrocarbon or substituted hydrocarbon radicals, directly attached to the ring carbon atoms
    • C07D333/24Radicals substituted by carbon atoms having three bonds to hetero atoms with at the most one bond to halogen, e.g. ester or nitrile radicals

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Plural Heterocyclic Compounds (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
  • Heterocyclic Compounds Containing Sulfur Atoms (AREA)
  • Heterocyclic Carbon Compounds Containing A Hetero Ring Having Oxygen Or Sulfur (AREA)

Description

A találmány tárgya eljárás (I) képletű 2-tiofén-ecetsav-származékok előállítására. a képletben
R jelentése metilcsoport,
R,, Rj és Rj jelentése hidrogénatom.
Ez a vegyület gyógyhatású termékek, különösen
Sulladásellenes hatású vegyületek intermedierjeként sználhatók.
A találmány szerinti eljárással előállított vegyületből előállítható vegyületeket a 2 068 425 sz. francia szabadalmi leírás ismerteti.
Az (1) képletű vegyület előállítására már simertettek eljárásokat.
M.Mercot-Vatteroni és munkatársai által a Bull. Soc. Cilim. Francé 1961, 1820 helyen ismertetett eljárásokat az A reakcióvázlat szemlélteti. Itt R jelentése alkilcsoport.
F. Clemenee és munkatársai által az Eur. J. Med. Chem. 1974 (9) 390 helyen ismertetett eljárást a B rekcióvázlat szemlélteti.
A 239 068 sz. francia szabadalmi leírásban ismertetett eljárás a C rekcióvázlat szemlélteti. Itt Rt jelentése hidrogénatom vagy rövidszénláncú alkilcsoport, Hal jelentése hidrogénatom, R2 jelentése hidrogénvagy halogénatom vagy szénhidrogéncsoport.
Ezek az eljárások legalább négy lépésből állnak,és tiofénből vagy helyettesítetttíofénből indulnak ki.
A J. Am. Chem. Soc. 74. 2915-2918 (1952) helyen· olyan 2-tiofén-ecetsav-származékokat ismertetnek, ahol Ra-helyzetben 3 szénatomos alkilcsoport, elkérni-, cikloalkil- vagy cikloalkenilcsoport van.
Kidolgoztunk egy eljárást, amely három lépésből áll, és tlenil-2-ecetsav-észterekből indul ki. A tienilecetsavat különösen antibiotikumok, főleg cefalosporinok előállítására használják. A tienil-2-ecetsavból származó észterek tehát a kereskedelemben könnyen hozzáférhető vegyületek.
Ezeket a kiindulási vegyületeket könnyen előállíthatjuk a megfelelő savakból szokásos észterezési reakciók útján.
A találmány szerinti eljárás abban áll, hogy egy (II) általános képletű észtert, ahol Rlt R2 és R3 jelentése megegyezik az (I) képletnél megadottakkal és Alk2 jelentése 1-4 szénatomos alkilcsoport, erős bázis jelenlétében egy (Alkj)2CO3 képletű alkil-karbonát tal reagáltatjuk, a kapott (III) általános képletű vegyületet, ahol Álkj, Alk2, Rb R2 és R3 jelentése a fenti, egy erős bázis jelenlétében R-X képletű alkilezőszerrel reagáltatjuk, ahol R jelentése a fenti és X jelentése egy az R csoporthoz kapcsolódó funkciós csoport, - előnyösen szulfátcsoport - és a kapott (IV) általános képletű vegyületet, ahol Alkj, Alk2, Rt, R2 és R3 jelentése a fenti, dekarbóxilezziík.
A (II) általános képletű kiindulási vegyületet ismert módon a megfelelő savakból elő lehet állítani, így például a 2 377 298 sz. francia szabadalmi leírásban ismertetett módszerrel.
A (II) általános képletű észter és az alkil-karbonát reakcióját erős bázis, például alkálifém-alkoholát, előnyösen nátrium-etilát jelenlétében végezzük. A nátrium-etilátot helyben állíthatjuk elő oly módon, hogy vízmentes etanolhoz nátriumot adunk. Nátrium- vagy kálium-terc-butilátot szintén használhatunk. Lehetséges az is, hogy más erős bázist, például nátrium-hidridet vagy más alkálifém-hidrádét használjunk. A reakciót fázistranszfer reakció formájában is végezhetjük a izokásos körülmények között.
A reakciót az alkálifém-alkoholát előállításához használt alkoholban mint reakcióközegben hajthatjuk végre. Az is lehetséges azonban, hogy más oldószert, például toluolt használjunk, amely a feleslegben vett alkohol kihajtására Is alkalmazható.
A reagensek aránya az ismert módszerekben alkalmazott arányokhoz hasonlóan állítható be. A nátrium mennyisége például a (II) képletű észterre számítva 1 és 1,5 ekvivalens között lehet, ha bázisként nátrium-alkoholátot használunk.
A reakcióidő 2 és 8 óra között változhat. A reakcióhőmérséklet 90 és 135 °C (a toluol vagy xilol forrpontja) között változhat.
Áz (Alki)2CO2 képletű karbonátot különböző arányokban vehetjük.
Azok a (III) általános képletű vegyületek, amelyekben Rj, R2 és R3 jelentése hidrogén és Alk, és Alk2 jelentése etilcsoport, a J.A.C.S. 68,1934 (1946) helyen, előállítási eljárásukkal együtt le vannak írva.
A (III) általános képletű vegyület (IV) általános képletű vegyületté történő átalakítása erős bázis jelenlétében történik. Erős bázisként a fent felsorolt erős bázisok valamelyikét használhatjuk. Az eljárást előnyösen a fent előnyösként leírt eljárás szerint végezzük, azaz helyben előállított nátrium-etilát jelenlétében dolgozunk. Az eljárást előnyösen valamilyen más oldószer, például toluol jelenlétében végezzük. Ebben az esetben is lehet fázistranszfer reakcióként végrehajtani a reakciót.
Az RX képletű alkílezőszer például alkil-halogenid, például -klorid, -bromid vagy -jodid, továbbá (R)2SO4 képletű alkil-szulfát lehet. Az RX képletű vegyület azonban más alkilezési reagens is lehet, ahol az X csoport egy a szerveskémiában szokásos funkciós csoport lehet. A reakciókörülmények (hőmérséklet, idő) és az alkalmazott reagensek mennyisége változó lehet, 1 mól (III) általános képletű vegyületre számítva például 1-1,5 mól RX képletű vegyületet vehetünk, A reakcióidő 30 perc és 3 óra között változhat, a reakcióhőmérséklet 50 és 100 °C között, előnyösen 50 és 80 °C között lehet.
A találmány szerinti eljárás egyik előnyös foganatosítási módja szerint az eljárást nátrium-etilát jelenlétében hajtjuk végre, az etanol fölöslegét toluollal távolítjuk el, és az alkilezési ebben az oldószerben végezzük.
A (IV) általános képletű vegyület (I) képletű végtermékké történő átalakítását egy bázis, majd egy sav segítségével végezzük. A bázissal végzett kezelést vagy vízben, vagy víz és egy vízzel elegyedő oldószer elegéyben végezzük. Vízzel elegyedő oldószerként előnyösen rövidszénláncú alkoholt, például metanolt, etanolt vagy izoproanolt használunk. Bázisként előnyösen nátrium- vagy kálium-hidroxidot használunk. A reakció hőmérséklet 20 °C és az oldószer forráspontja között lehet. A reakcióidő 2 és 15 óra között változhat.
A végső savanyítást előnyösen koncentrált sósavval végezzük, egy szerves oldószer, például toluol jelenlétében, szobahőmérséklet és az oldószer forráspontja közötti hőmérsékleten.
A találmány szerinti eljárás egy következő előnyős foganatosítási módja szerint egy (III) általános képletű vegyületet, ahol R,, R2, R3, Alkj és Alk2 jelentése a fenti, egy erős bázis jelenlétében R-X képletű vegyűlettel reagáltatunk, ahol R jelentése a fenti és X jelentése egy funkciós csoport, a kapott (IV) általános cépletű vegyületet, ahol Ri, R2, R3, R, Alkj és Alkj jelentése a fenti, dekarboxilezzük, és így kapjuk az (I) általános képletű vegyületet.
A találmány szerinti eljárás egy következő előnyös foganatosításí módja szerint olyan (Ií) általános képletű vegyületet, amelyben Alk2 jelentése etilcsoport, etil-karbonáttal reagáltatunk.
A találmány szerinti eljárásban erős bázisként előnyösen nátium-etilátot, és RX képletű vegyületnek megfelelő alkil-szulfátként metil-szulfátot használunk.
A találmány szerinti eljárással a-metil-2-tiofén-ecetsavat a következőképpen állítunk elő: etil-tienil-2-acetáto nátcium-etilát jelenlétében etil-karbonáttal reagáltatunk, a kapott etil-tienil-2-malonátot metil-szulfáttal reagáltatjuk, és a kapott etil-tienil-2-metil-malonátot nátrium-hidroxiddal, majd sósavval kezeljük.
A találmány szerinti eljárás lehetővé teszi, hogy ipari módszerekkel állítsuk elő az (I) képletű vegyületet, amelyeknek közti termékei a (IV) általános képletű vegyületek, ahol R, Ri, R2, R3, Alki és Alk2 jelentése a fenti, előnyösen etil-tienil-2-metil-malonát, amelyből a-metil-2-tiofén-ecetsav állítható elő.
A találmány szerinti eljárást a következő példákká szemléltetjük.
1. példa α-met il- 2-tiofén -ecet sav
A lépés: etil-tienil-2-malonát
225 ml abszolút etanolt és 16,5 g nátriumot nitrogénatmoszférában keverünk. Az elegyet addig forraljuk visszafolyató hűtő alatt, míg az oldódás teljesen befejeződik! majd az etanolt csökkentett nyomáson elpárologtatjuk, és az elegyet szárazra pároljuk. A nátrium-etiláthoz 150 ml etil-karbonátot adunk 100 °Con, a hőmérsékletet 90 és 95 °C között tartjuk és 10 perc alatt 100 g etil-tienil-2-acetát 100 ml toluollal készült oldatát adjuk hozzá. A hőmérsékletet 105 °C-ra emeljük és 2 óra alatt 120 ml toluol-etanol-etil-karbonát-elegyet desztillálunk le. A hőmérsékletet további 2 óra hosszat 105 °C-on tartjuk, majd az elegyet 20 °C-ra hűtjük, és 600 ml, 80 ml 22 °Be-os sósavat tartalmazó jeges vízbe öntjük.
Dekantálás után a vizes fázist extraháljuk toluollal és az egyesített toluolos fázisokat vízzel mossuk, majd csökkentett nyomáson bepároljuk. 134,4 g tiszta terméket desztillálunk le 266,6 Pa nyomáson.
Fp.: 118-120 °C.
B lépés: etil-tieníl-2-metil-malonát
10,45 g nátriumot adunk 160 ml abszolút etanolhoz nitrogénatmoszférában. Az elegyet 45 percig forraljuk visszafolyató hűtő alatt, és 60 ml etanolt ledesztillálunk. Az elegyhez hozzáadunk 300 ml toluolt, keverés közben visszafolyató hűtő alatt forraljuk, és az etanolt ledesztilláljuk, mialatt az elegy térfogatát toluol adagolásával állandóan tartjuk. 250 ml toluolt adagolunk, és kb. 250 ml etanol-toluolelegyet nyerünk vissza.
Az elegyet 20 °C-ra hűtjük és 100 g etil-tienil-2-malonátot és 200 ml toluolt adunk hozzá, és 20 percig keverjük. 150 ml toluol-etanol-elegyet desztillálunk le csökkentett nyomáson, és 100 ml toluolt adagolunk nitrogénatmoszférában. Ezt az elegyet 70 c-ra hevítjük és 60,9 g dimetil-szulfátot adunk hozzá 30 perc alatt. A hőmérsékletet 80 °C-on tartjuk 45 percig, majd 20-25 °C-ra hűtjük az elegyet, és
200 ml ionmentes vizet adunk hozzá. 15 percig tartó keverés után az elegyet dekantáljuk, és a toluolos fázist 100 ml 5% 22 °Be-os sósavat tartalmazó vízzel, majd négyszer 100 ml ionmentes vízzel mossuk. 450 ml toluolt desztillálunk le csökkentett nyomáson, a koncentrátumot 70 °C-on 2000-2700 Pa nyomáson 1 óra hosszat állni hagyjuk, és 105 g terméket kapunk.
C lépés: a-metil-2-tiofén-ecetsav
100 g etil-tienil-2-metil-malonátot és 200 ml etanolt adunk 62,6 g nátrium-hidroxid 400 ml ionmentes vízzel készült oldatához. A kapott elegyet 50 °Cra melegítjük és 4 óra hosszat ezen a hőmérsékleten tartjuk, majd 300 ml etanol-víz elegyet desztillálunk le csökkentett nyomáson, mialatt a hőmérsékletet 50 °C alatt tartjuk. Nitrogénatmoszférában 200 ml toluolt és 140 ml 22 °Be-os sósavat adunk hozzá egymás után. A kapott elegyet 1,5 óra hosszat forraljuk visszafolyató hűtő alatt, majd 20 °C-ra hűtjük. Dekantálás után a toluolos fázist néhányszor 50 ml vízzel mossuk, és csökkentett nyomáson 180 ml toluolt ledesztillálunk. Az oldatot 70 °C-on 2000-2700 Pa nyomáson állni hagyjuk egy óra hosszat, és 58,8 g terméket kapunk. Fp.: 117-118 °C (200 Pa), 110 °C (66 Pa).
2. példa 2-Tienil-vajsav
A lépés: Etil-tienil-2-etiI-malonát
12,54 g nátriumot adunk 192 ml abszolút etanolhoz, 45 percig visszafolyató hűtő alatt forraljuk, majd 72 ml etanolt ledesztilíálunk. A maradékhoz 360 ml toluolt adunk, és az etanolt ledesztilláljuk, mialatt a térfogatot toluol adagolásával állandó értéken tartjuk, 300 ml toluolt adagolunk így, és ugyanennyi etanol-toluol-elegyet nyerünk vissza. Az elegyet 20 °C-ra hűtjük, és 120 g etil-tienil-2-malonátot és 240 ml toluolt adunk hozzá, 20 percig tartó keverés után 180 ml toluol-etanol elegyet desztillálunk le csökkentett nyomáson és 120 ml toluolt adunk hozzá nitrogén-atmoszférában,. Az elegyet 75 °C-ra melegítjük és 99,3 g dietii-szúifátot adunk hozzá 30 perc alatt. Ezt az elegyet 1 óra hosszat visszafolyató hűtő alatt forraljuk, majd lehűtjük 20-25 °C-ra és 240 ml ionmentes vizet adunk hozzá. 15 percig tartó keverés után dekantáljuk a toluolos fázist és 120 ml, 5% 22 °Be-os sósavat tartalmazó vízzel, majd négyszer 120 ml vízzel mossuk. A toluolos fázist nátrium-szulfáton szárítjuk, majd csökkentett nyomáson bepároljuk. A szolvátot 2000—2700 Pa nyomáson 70 4C-on 1 óra hosszat tárolva disszociáltatjuk, és 145,6 g terméket kapunk.
A terméket 66 Pa nyomáson végzett desztillációval tisztítjuk, és 113 g desztillált terméket kapunk 95-120 °C-on.
B lépés: Tienil-2-vajsav
62,6 g nátrium-hidroxidot feloldunk 400 ml ionmentes vízben nitrogénatmoszférában keverés közben, majd 105,4 g etil-tienil-2-etil-malonátot és 200 ml etanolt adunk hozzá. A kapott elegyet 50 °C-ra melegítjük és ezen a hőfokon tartjuk 4 óra hosszat, majd csökkentett nyomáson 2700 Pa kb, 50 °C-on 300 ml etanol-viz elegyet desztillálunk le. 200 ml toluolt, majd 140 ml 22 °Be-os sósavat adunk az elegyhez nitrogénatomoszférában. Az elegyet 1,5 óra hosszat visszafolyó hűtő alatt forraljuk, majd lehűtjük 20 °C-ra, dekantáljuk, majd a vizes fázist 50 ml toluollal extraháljuk, és a toluolos fázist néhányszor
192.136 ml vízzel mossuk. A toluolos fázist megszárítjuk nátrium-szulfát fölött, és szárazra pároljuk 20002700 Pa nyomáson 70 °C-on. Ezen a nyomáson és 5 hőmérsékleten tartjuk még egy óra hosszat és 66,3 g terméket kapunk.

Claims (5)

1. Eljárás az (I) képletű 2-tiofén-ecetsav-származék előállítására, ahol
R jelentése metilcsoport,
R, R, és R3 jelentése hidrogénatom, azzal jellemezve, hogy egy (II) általános g képletű vegyületet, ahol Rj, Rj és R3 jelentése a fenti, és Alkj jelentése 1—4 szénatomos alkilcsoport, erős bázis jelenlétében (Alki)jCO3 képletű alkil-karbonáttal reagáltatjuk, ahol Alkj jelentése 1—4 szénatomos alkilcsoport, a kapott (III) általános képletű vegyületet, ahol Rt, Rj, R3, Alk, és Alk2 jelentése 20 a fenti, erős bázis jelenlétében R-X képletű alkilezőszerrel reagáltatjuk, ahol R jelentése a fenti, és X jelentése valamely, Az R csoporthoz kapcsolódó reaktív csoport, - előnyösen szulfitcsoport - és a kapott (IV) általános képletű vegyületet dekarboxilezzük.
2. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy (Alk,)2CO3 képletű vegyületként Alk2 csoport helyén etilcsoportot tartalmazó vegyületet használunk.
3. Az 1—2. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy erős bázisként nátrium-etilátot használunk.
4. Az 1-3. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy R-X képletű vegyületként alkil-szulfátot használunk.
5. Az 1-4. igénypontok bármelyike szerinti eljárás a-metíl-2-tiofén-ecetsav előállítására, azzal jellemezve , hogy etil-tienil-2-acetátot nátrium-etilát jelenlétében etil-karbonáttal reagáltatunk, a kapott etil-tienil-2-malonátot metil-szulfáttal reagáltatjuk, és a kapott etil-tienil-2-malonátot nátrium-hidroxiddal, majd sósavval kezeljük.
HU831308A 1982-12-03 1983-04-14 Process for producing a 2-thiophfene-acetic acid derivative HU192136B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR8220271A FR2537137B1 (fr) 1982-12-03 1982-12-03 Procede de preparation de derives de l'acide 2-thiophene acetique et produits intermediaires necessaires pour leur preparation

Publications (1)

Publication Number Publication Date
HU192136B true HU192136B (en) 1987-05-28

Family

ID=9279757

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU831308A HU192136B (en) 1982-12-03 1983-04-14 Process for producing a 2-thiophfene-acetic acid derivative

Country Status (22)

Country Link
JP (1) JPS59106482A (hu)
KR (1) KR900005681B1 (hu)
AT (1) AT392784B (hu)
AU (1) AU556803B2 (hu)
BE (1) BE896439A (hu)
CA (1) CA1201441A (hu)
CH (2) CH655722A5 (hu)
DE (1) DE3314029A1 (hu)
DK (2) DK160427C (hu)
ES (1) ES8401957A1 (hu)
FI (1) FI83646C (hu)
FR (1) FR2537137B1 (hu)
GB (1) GB2132607B (hu)
HU (1) HU192136B (hu)
IE (1) IE55075B1 (hu)
IT (1) IT1174757B (hu)
LU (1) LU84748A1 (hu)
NL (1) NL8301692A (hu)
NZ (1) NZ204509A (hu)
PT (1) PT76534B (hu)
SE (2) SE453992B (hu)
ZA (1) ZA832698B (hu)

Families Citing this family (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP0338494B1 (de) * 1988-04-22 1996-01-10 Byk Gulden Lomberg Chemische Fabrik GmbH 3-Anilino-2-hydroxycarbonyl-4-thiophenessigsäuren
IT1276738B1 (it) * 1995-06-16 1997-11-03 Erregierre Spa Processo per la preparazione di derivati dell'acido -metil-2- tiofeneacetico
DE102004008807A1 (de) 2004-02-20 2005-09-08 Bayer Cropscience Ag Pyrazolopyrimidine
CN113896709B (zh) * 2021-11-22 2023-02-28 南京一苇医药科技有限公司 一种苯并噻吩-3-乙酸的合成方法

Family Cites Families (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR1055804A (fr) * 1949-10-01 1954-02-22 Warner Hudnut Perfectionnements aux procédés de préparation de composés anti-spasmodiques
IE33054B1 (en) * 1968-04-16 1974-03-06 Ici Ltd Heterocyclic compounds
FR2260575A1 (en) * 1974-02-11 1975-09-05 Innothera Lab Sa Cyclohexyl 3-thienyl acetic acid prodn - from methyl 3-thienylacetate through diethyl cyclohexyl 3-thienyl malonate as starting material for basic esters as drugs
GB2003570B (en) * 1977-06-08 1982-01-20 Imi Opella Ltd Stop valve
FR2421897A1 (fr) * 1978-04-04 1979-11-02 Labaz Nouveaux derives du thiophene, leur procede de preparation ainsi que les compositions therapeutiques les contenant

Also Published As

Publication number Publication date
BE896439A (fr) 1983-10-12
CH659817A5 (fr) 1987-02-27
JPH0480910B2 (hu) 1992-12-21
IT8348215A0 (it) 1983-05-04
SE453992B (sv) 1988-03-21
GB2132607B (en) 1986-05-08
LU84748A1 (fr) 1983-12-05
GB2132607A (en) 1984-07-11
KR840006986A (ko) 1984-12-04
FI831115A0 (fi) 1983-03-31
DK164550B (da) 1992-07-13
IE55075B1 (en) 1990-05-23
IT1174757B (it) 1987-07-01
DE3314029A1 (de) 1984-06-07
IE831075L (en) 1984-06-03
AU556803B2 (en) 1986-11-20
DE3314029C2 (hu) 1993-03-04
PT76534A (fr) 1983-05-01
ES521230A0 (es) 1984-01-01
CA1201441A (fr) 1986-03-04
NL8301692A (nl) 1984-07-02
ZA832698B (en) 1984-05-30
DK160427B (da) 1991-03-11
KR900005681B1 (ko) 1990-08-06
JPS59106482A (ja) 1984-06-20
ATA286683A (de) 1990-11-15
GB8312701D0 (en) 1983-06-15
DK139983A (da) 1984-06-04
SE457724B (sv) 1989-01-23
AU1357483A (en) 1984-06-07
DK160427C (da) 1991-08-19
FR2537137A1 (fr) 1984-06-08
FI83646C (fi) 1991-08-12
DK139983D0 (da) 1983-03-28
DK138490D0 (da) 1990-06-06
ES8401957A1 (es) 1984-01-01
FI83646B (fi) 1991-04-30
SE8301785L (sv) 1984-06-04
PT76534B (fr) 1986-03-12
SE8703494L (sv) 1987-09-09
CH655722A5 (fr) 1986-05-15
FR2537137B1 (fr) 1985-07-19
SE8703494D0 (sv) 1987-09-09
DK164550C (da) 1992-11-30
AT392784B (de) 1991-06-10
SE8301785D0 (sv) 1983-03-30
NZ204509A (en) 1986-02-21
DK138490A (da) 1990-06-06
FI831115L (fi) 1984-06-04

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP3973941B2 (ja) δ−アミノペンタジエン酸エステル誘導体の製造方法
HU192136B (en) Process for producing a 2-thiophfene-acetic acid derivative
HU204247B (en) Process for optical resolving raceme compositions of alpha-naphtyl-propionic acid derivatives
JP2001521498A (ja) O−(3−アミノ−2−ヒドロキシ−プロピル)−ヒドロキシミック酸ハロゲン化物の製造方法
US4201870A (en) Process for the preparation of 2-(3-benzoylphenyl)-propionic acid
US4656309A (en) Preparation of alpha-pivaloyl-substituted acetic acid esters
JP3907787B2 (ja) 安息香酸誘導体の製造方法
EP1554266B1 (en) Process for preparing 2,5-disubstituted 3-alkylthiophenes
KR20040007579A (ko) 비페리덴의 제조 방법
JPH08503939A (ja) α−アリール‐γ‐ブチロラクトンの製造方法
US6355836B1 (en) Process for the preparation of cis 5-fluoro-2-methyl-1[p-(methylthio)benzyliden]-inden-3-acetic acid
JPS5874689A (ja) 3−クロロメチル−3−セフエム誘導体の製造法
EP0437567B1 (en) Phenyl-glycine derivatives
JP4572433B2 (ja) N−アセチルホモピペラジン類の製造法
JPS61178947A (ja) アリ−ルアルキルケトンの製造方法
JP2815988B2 (ja) 3―n―シクロヘキシルアミノフェノール誘導体の製造法
JP3761206B2 (ja) 1h−ピラゾロ[3,2−c]−1,2,4−トリアゾール系化合物の製造方法
JP5088893B2 (ja) ピペリジン−4−オン誘導体の製造方法
KR100412334B1 (ko) 4-치환된-1h-피롤-3-카복실산 에스테르의 새로운 제조방법
PT90832B (pt) Processo para a preparacao do acido 1-ciclopropil-6-fluoro-1,4-dihidro-4-oxo-7-(piperazinil)-quinolino-3-carboxilico (ciprofloxazina)
JP2003522756A (ja) (s)−2−アセチルチオ−3−フェニルプロピオン酸の製造法
HU194206B (en) Novel process for preparing alpha-hydroxy-2-thiophene-acetic acid derivatives
JP2001516741A (ja) スルホ−n−ヒドロキシスクシンイミドおよびその製造方法
JPH0135825B2 (hu)
JPH06298723A (ja) N−アリールスルホニルカルバメートの製造方法

Legal Events

Date Code Title Description
HU90 Patent valid on 900628
HPC4 Succession in title of patentee

Owner name: HOECHST MARION ROUSSEL, FR

HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee