CZ286434B6 - Fence for fencing-in - Google Patents

Fence for fencing-in Download PDF

Info

Publication number
CZ286434B6
CZ286434B6 CZ19961422A CZ142296A CZ286434B6 CZ 286434 B6 CZ286434 B6 CZ 286434B6 CZ 19961422 A CZ19961422 A CZ 19961422A CZ 142296 A CZ142296 A CZ 142296A CZ 286434 B6 CZ286434 B6 CZ 286434B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
post
fence according
profile
grid
hooks
Prior art date
Application number
CZ19961422A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ142296A3 (en
Inventor
Hans Lechtenboehmer
Original Assignee
Hans Lechtenboehmer
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Hans Lechtenboehmer filed Critical Hans Lechtenboehmer
Publication of CZ142296A3 publication Critical patent/CZ142296A3/cs
Publication of CZ286434B6 publication Critical patent/CZ286434B6/cs

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E04BUILDING
    • E04HBUILDINGS OR LIKE STRUCTURES FOR PARTICULAR PURPOSES; SWIMMING OR SPLASH BATHS OR POOLS; MASTS; FENCING; TENTS OR CANOPIES, IN GENERAL
    • E04H17/00Fencing, e.g. fences, enclosures, corrals
    • E04H17/14Fences constructed of rigid elements, e.g. with additional wire fillings or with posts
    • E04H17/16Fences constructed of rigid elements, e.g. with additional wire fillings or with posts using prefabricated panel-like elements, e.g. wired frames
    • E04H17/161Fences constructed of rigid elements, e.g. with additional wire fillings or with posts using prefabricated panel-like elements, e.g. wired frames using wire panels
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E04BUILDING
    • E04HBUILDINGS OR LIKE STRUCTURES FOR PARTICULAR PURPOSES; SWIMMING OR SPLASH BATHS OR POOLS; MASTS; FENCING; TENTS OR CANOPIES, IN GENERAL
    • E04H17/00Fencing, e.g. fences, enclosures, corrals
    • E04H17/006Caps or covers for posts

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Fencing (AREA)
  • Materials For Medical Uses (AREA)

Description

Plot pro oplocení a ohrazení
Oblast techniky
Vynález se týká plotu pro oplocení a ohražení typu s vertikálními sloupky navzájem za sebou umístěnými ve stanovených vzdálenostech podél plotu, s tvarově pevnými mřížovými deskami tvořícími plochu plotu, které jsou na svých vertikálních okrajích spojeny se sousedními sloupky a sestávají z navzájem se křížících, v místech křížení navzájem spojených tyčí zahrnujících horizontální mřížové tyče, z háků pro upevnění mřížových desek na sloupku umístěných na místech rozdělených po výšce sloupku, které sestávají z připevněného ramene a zahnutého volného ramene, a prostředků k fixaci mřížových desek v poloze na hácích.
Dosavadní stav techniky
Takovýto plot je známý zEP 472 760 Al. Mřížová deska obsahuje u známého plotu vertikální tyče, na nichž jsou po obou stranách umístěny ve stejné výšce tyče, na nichž jsou po obou stranách umístěny ve stejné výšce horizontální tyče. Tyče sestávají z rovného kruhového drátu zocelí o průměru 4 až 10 mm, které jsou v bodech křížení navzájem spojeny odporovým svařováním. Vynález se však neváže na vytvoření mřížové desky. Místo kruhového materiálu se mohou používat také jiné průřezy a v páru použitá horizontální tyče se mohou nahradit profilovým materiálem, který má v horizontální rovině zvýšenou pevnost v ohybu, například tyčemi s pravoúhlým, s průřezem ve tvaru U a podobně.
Sloupky mohou u plotu tohoto typu sestávat z pravoúhlého dutého profilu, v tomto případě jsou na přední straně dutého profilu umístěny háky. Sloupky mohou ale také sestávat z mřížkoviny, v tomto případě jsou háky tvořeny dopředu vyčnívajícím prodloužením horizontální mřížové tyče sloupku. Háky sestávají u známých typů provedení z horizontálně upevněného ramene a nahoru vyčnívajícího volného ramene, jehož vzdálenost od přední strany sloupku odpovídá šířce dvou ve stejné výšce sousedících horizontálních tyčí mřížové desky. Mřížová deska je zavěšená horizontálními tyčemi v hákách a následně fixována šrouby tak, že je zabráněno zpětnému vyjmutí zdvojené horizontální tyče, případně mřížové desky z háků. U tohoto provedení se volné konce háků po zavěšení mřížové desky z důvodu vertikální fixace horizontální tyče kolem ní ohnou.
Známý typ spojení mřížové desky se sloupky je sice jednoduchý, má ale nevýhody. Jedna nevýhoda spočívá vtom, že není zajištěno, že jsou horizontální tyče po upevnění pevně upnuté. Na hácích mají kolmo k ploše plotu ještě vůli, což znamená, že vibrace vznikající vlivem větru vedou k cvrdlikavému zvuku. To samé platí, když například na mřížovou desku dopadne míč.
U provedení, u kterého je provedena fixace ohnutím volných ramen háku, je ohrožena protikorozní ochrana mřížových desek. Tyto jsou po mnoho let vystaveny povětmosti a podle toho pečlivě chráněny proti korozi, například zinkováním a pokrytím vrstvou umělé hmoty. Tato opatření protikorozní ochrany trpí, když se nahoru směřující volná ramena háku ohnou kolem přední strany sloupku buď pomocí nástroje nebo, což nelze v praxi vyloučit, pomocí kladiva. Přitom nastává značné roztažení převrstvení, které překračuje jeho roztažnost a přilnavost a zavdává podnět k lokálním trhlinám a protržením a rovněž k oddělení převrstvení. Tato místa jsou výchozími body pro korozi a lze je jen stěží účinně opravit.
-1 CZ 286434 B6
Podstata vynálezu
Úkolem vynálezu je vytvořit plot shora uvedeného typu, u kterého je zlepšené upevnění a mřížová deska je uchycena na sloupcích aniž může vydávat zvuk.
Tento úkol je vyřešen vynálezem, jehož podstata spočívá v tom, že hák má na své straně volného ramene, přivrácené k připevňovacímu rameni od volného konce volného ramene zešikmení ve směru na upevněný konec připevněného ramene. Přitom v klínu vytvořeném zešikmením je při vertikálním prokluzu mřížové desky nebo závěsného profilu uchycena mřížová deska po celé své výšce kolmo k ploše plotu.
Podle vynálezu není tedy mřížová deska jednoduše vertikálně podepřena a fixována proti vertikálnímu prokluzu, nýbrž při vertikálním prokluzu mřížové desky proti háku nastane pomocí na něm vytvořeného zešikmení současně prokluz mřížové desky kolmo proti přední ploše sloupku, takže zjednodušeně řečeno, nejsou mřížové desky jen zavěšeny, nýbrž také kolmo ke své ploše upnuty. V tomto směru tedy neexistuje žádná vůle, což zabraňuje zvukům způsobeným větrem, při nárazu balonu a podobně. Důležité je, že se tato zlepšení docilují bez použití jednotlivých montovatelných upevňujících prvků, jako jsou šrouby nebo podobně. Toto značně snižuje náklady na plot.
Háky mají jistou pružnost, takže se mohou vyrovnat eventuální výrobní tolerance mřížové desky a také háku. Když tedy hák například svým úkosem těsně sousedí s přední plochou sloupku, odtlačí se při elastické deformaci při vertikálním prokluzu trochu od sloupku, takže se nastaví po celé výšce mřížové desky srovnatelné uložení a srovnatelné předpětí.
Zešikmení zahrnuje nejen případ, kdy jsou háky na činné straně svého šikmého ramene vytvořené jako přímé, nýbrž se vztahuje také na ramena háků vytvořená se zaoblením, pokud umožňují svým provedením popsanou funkci upnutí.
Vynález může být realizován ve dvou podobách provedení.
První podoba provedení je předmětem nároku 2. Sestává z doplňkového závěsného profilu, který buď spolupůsobí se zešikmením na háku tím, že toto zešikmení zasahuje do otvorů v závěsném profilu, nebo který je opatřen háky, a tím spolupůsobí se sloupkem.
Účinky vynálezu se dostaví již tehdy, když je závěsný profil vytvořen jen na části výšky sloupku, přesto je u přednostního případu provedení vytvořen závěsný profil na celé výšce sloupku. Toto provedení je zvláště výhodné proto, poněvadž mřížové desky jsou zajištěny přidržovačem současně po celé své výšce, čímž se zabraňuje jakémukoliv klapavému zvuku vyvolanému relativním pohybem mezi sloupky a mřížovými deskami.
Alternativní podoba provedení je předmětem nároku 3 a neobsahuje doplňkový závěsný profil. Se zešikmením háků umístěných na sloupek spolupůsobí sama mřížová tabule, případně jsou háky vytvořeny na mřížové tabuli, které potom bezprostředně zapadají do sloupku.
Když se již docílilo upnutí mřížové desky na sloupku současným sklouznutím po zešikmení a posunutím ve vertikále a kolmo k ploše plotu, případně mřížové desce, nastává úkol již dosažené upnutí dlouhodobě zachovat.
Proto se mohou podle nároku 4 vytvořit přídržné prvky, které také mohou alespoň spolupůsobit k docílení předepnutí, to znamená k docílení vertikálního prokluzu závěsného profilu, případně mřížové desky.
Nároky 6 a 7 přináší alternativní směry umístění háků.
-2CZ 286434 B6
Podle nároku 8 mohou být háky upevněny na přední straně sloupku.
K tomuto jsou potřebné úpravy na sloupcích nepatrné. Háky musí být pouze na profilu sloupku na přední straně upevněny přivařením pistolí. Odpadá například ustavení pomocí přivařených matic nebo nalisovaných matic nebo podobně, jako to bylo potřebné při upevnění mřížové desky pomocí šroubů. U provedení s nahoru směřujícím volným ramenem háku mohou být mřížové tabule zavěšeny do háků ruční manipulací. Potom závěsný profil nebo sama mřížová deska vertikálně sklouznou pomocí manipulace s přidržovačem, eventuálně se doplnění jedním nebo více údery kladiva, a přitom se současně přitlačí proti sloupku. Již tím se dosáhne upevnění mřížových desek.
Háky mohou být ale také upevněny na zadní straně závěsného profilu.
Háky přitom zapadají do otvorů na přední straně profilu sloupku. Toto provedení má výhodu, že závěsný profil může být plochý, poněvadž volné konce háků pronikají při zatažení přidržovače do průřezu sloupku. Materiálové náklady jsou při tomto provedení redukovány.
U provedení, u něhož jsou závěsný profil, případně mřížová tabule uloženy s uchycením ve směru doluje přídržný prvek vytvořen jako přidržovač, který tlačí oba uvedené prvky dolu proti sloupku.
Nároky 11 až 15 uvádí další provedení přídržného prvku.
Provedení přídržného prvku jako tvarového dílu, který je vyroben z kovu nebo plastické hmoty litím, lisováním nebo vstřikováním, vytváří možnost tvarového provedení, které propůjčuje přídržnému prvku současně dekorativní vzhled.
Při dimenzování a uspořádání podle nároku 16 je zajištěno, že, když deskovitý přidržovač přiléhá na horní stranu sloupku, také se současně dosáhne upnutí mřížové desky. Takto je vytvořen takový typ dorazu, u něhož se nemusí věnovat žádná velká pozornost silám přitahujícím přidržovač k horní straně sloupku.
K vytvoření síly přitlačující závěsný profil, případně mřížovou desku může být do sloupku našroubován šroub, pomocí kterého se vytváří upnutí.
Závit pro šroub se může vytvořit například pomocí matice přivařené na vnitřní stěnu sloupku tvořeného dutým profilem.
Tvarovým provedením sloupku přednostním z celé řady důvodů, jako je obrobitelnost, stohovatelnost, plocha osazení pro dobré přivaření háku, případně existence dostatečného vnitřního objemu k uložení volných konců háků a také pro dobrý hladký vzhled je pravoúhlý dutý profil.
Přitom je doporučováno, aby byl také závěsný profil pravoúhlý. Závěsný profil může být pravoúhlý dutý profil, když háky vstupují do vnitřního prostoru, nebo plný pravoúhlý profil, to znamená plochá ocel.
Uvedené přednosti pravoúhlého dutého profilu jsou potom také využity u závěsného profilu. Kromě toho se také oba pravoúhlé tvary doplňují do jedné jednotné podoby umožňující klidné a spolehlivé zatlačení. Další průřezy jako například polokruhové duté profily nejsou ale vyloučeny.
Pravoúhlý profil jako závěsný profil nemusí být jen plochý. Při vytvoření jako dutý profil musí být vytvořeno pouze postačující místo uvnitř profilu pro vložení háků. Takovýto plochý profil
-3 CZ 286434 B6 podle nároku 21 je usazen před přední plochou sloupku, přičemž závěsný profil má stejnou šířku jako sloupek.
Pro šrouby umístěné na horním konci sloupku k ovládání přidržovače pro mřížovou desku, případně pro závěsný profil může být místo matic vytvořena pomocná konstrukce podle nároku 23.
Takovýto přídržný díl je jednoduše vyrobitelný a opírá se na horním konci sloupku v jeho vývrtu čepovitým výstupkem.
Deskovitá součást tvořící přídržný díl může mít podle nároku 24 děrování, ve kterém je uložen šroub, který je dále uložen na horním konci závěsného profilu, případně mřížové desky.
Přídržný prvek je přitom upevněn na horní straně sloupku a slouží k vytažení závěsného profilu, případně mřížové desky nahoru, která za tímto účelem může být upravena podle nároku 25.
V provedení vynálezu podle nároku 26 je na každém sloupku, případně na každém závěsném profilu vytvořena jen jedna řada vertikálních nad sebou ležících háků, ke kterým přiléhají okraje sousední mřížkové desky. Mřížové desky se přitom překrývají ve vertikálních okrajových oblastech. Toto provedení přichází do úvahy zejména tehdy, když mřížové desky mají jednotlivé vertikální tyče a na obou stranách jednotlivých vertikálních tyčí horizontální zdvojené tyče. Přitom mohou být ve vertikální okrajové oblasti přední horizontální tyče jedné z mřížových desek a zadní horizontální tyče v sousední mřížové desce vynechány. Když se tyto okrajové oblasti překrývají, není tloušťka mřížové struktury v překrývající se oblasti větší než tloušťka ve volné mřížové oblasti, kde je v podstatě stanovena průměry tří drátů. Mřížovina má tedy u uvedeného provedení na všech místech v podstatě stejnou tloušťku.
Další do úvahy přicházející provedení je tvořeno mřížovými deskami ležícími vertikálními kraji na tupo navzájem proti sobě.
Přitom jsou vedle sebe umístěny dvě řady vertikálně nad sebou ležících háků, přičemž jedna mřížová tabule je svým vertikálním okrajem uložena na k ní přivrácených hákách a druhá mřížová tabule je svým vertikálním okrajem uložena na vedlejší řadě háků.
Ne vždy je terén, na kterém je plot postaven, exaktně horizontální. Také není vždy požadováno, aby spodní okraj mřížové tabule neustále ležel ve stejné výšce nad zemí.
Provedení podle nároku 28 ulehčuje přizpůsobení uvedeným případům. Když se má plotem docílit sklon, může se stoupání vytvořit tím, že za sebou následující mřížové desky jsou navzájem uspořádány stupňovitě s výškovým přesahem. Stupně přináší při nestejném vertikálním položení mřížových desek příslušně se zmenšující rozteč háků. Toto samozřejmě platí také pro umístění mřížových desek do ploché krajiny, avšak v různých výškách.
Jak již bylo uvedeno zahrnuje vynález dvě základní podoby provedení, totiž s a bez závěsného profilu.
Posledně uvedené provedení se může realizovat v podobě popsané v nároku 29.
Háky jsou přitom umístěny na sloupku. Mřížová tabule se vertikálně posune dolů, zejména když se položí nahoru směřující háky. Tím se docílí jednoduchými prostředky ve stejném čase upevnění na všech místech upevnění.
Důležité vytvoření tohoto typu provedení je uvedeno v nároku 30.
-4CZ 286434 B6
Tvarování volných ramen háků umístěných na sloupku do očka zmenšuje pomocí jednoduchého opatření riziko zranění. Konec očka může být vytvořen šikmý a může tvořit zešikmení způsobující předpětí.
Toto provedení má výhodu, že zešikmení má jistou elasticitu a může být vyrovnána tolerance provedení a umístění háku. Je tedy možné bez nadměrné potřeby síly dosáhnout toho, že na všech místech upevnění je k dispozici nehledě na toleranci pružné předpětí mřížové desky proti sloupku.
Zvláště u těch provedení, u kterých tedy háky a horizontální tyče mřížové desky bezprostředně spolupůsobí, avšak nikoliv výhradně u těchto provedení, může být přídržný prvek tvořen svěmou sponou obepínající hák a s ním spolupůsobící horizontální pruty a navzájem je k sobě svírající.
Rovněž jako mohou být háky u provedení se závěsným profilem libovolně umístěny na sloupku nebo na závěsném profiluje také významné provedení, u kterého jsou háky umístěny na mřížové desce a zasunuty v děrování v přední stěně sloupku tvořeného dutým profilem.
Jak bylo dosud uvedeno, mohou být ramena háků tvořících zešikmení, pokud nastává při relativním pohybu podél sloupku současně přitlačení proti sloupku, vytvořena přímková nebo také zakřivená.
Pro vynález nejsou podstatné jen samotné znaky uvedené v jednotlivých nárocích, nýbrž také libovolné vzájemné kombinace těchto znaků.
Popis obrázků na výkresech
Vynález je dále blíže objasněn na příkladech provedení pomocí výkresů, na kterých znázorňuje:
obr. 1 pohled na plot podle vynálezu v perspektivním znázornění, obr. 2 výřez z obr. 1 s odebraným závěsným profilem, obr. 3 částečný pohled na uchycení mřížové desky na sloupcích plotu při sejmutém závěsném profilu v perspektivním znázornění, obr. 4 boční pohled na horní konec sloupku plotu, částečně v řezu, obr. 5 pohled podle obr. 4 zprava, částečně v řezu, obr. 6 další provedení upevnění přidržovače, obr. 7 boční pohled na přidržovač vytvořený jako tvarový díl, částečně v řezu, obr. 8 pohled podle obr. 7 zleva, obr. 9 pohled z boku na další provedení přidržovače na obr. 4, přičemž v horní a spodní části znázornění jsou znázorněny dvě různé podoby háku a závěsného prvku, obr. 10 až 13 různá provedení sloupků s namontovaným závěsným prvkem v pohledu shora, obr. 14 boční pohled na další provedení sloupku plotu s přidržovačem, přičemž na obrázku jsou v horní a dolní části znázorněny různé háky a umístění závěsných profilů,
-5CZ 286434 B6 obr. 15 částečný boční pohled na sloupek sestávající z mřížkoviny, obr. 16 pohled podle obr. 15 zprava, obr. 17 horizontální řez podle čáry XVII-XVII na obr. 15, obr. 18 částečný boční pohled na další provedení.
Příklady provedení vynálezu
Z plotu 100 znázorněného na obr. 1 jsou patrné dva sloupky 10, mezi nimiž jsou umístěny mřížové desky 20 s pravoúhlými oky, které tvoří plochu plotu 100 a které jsou svými vertikálními okraji připevněny na sloupcích 10.
Jak je zřejmé z obr. 3, sestává mřížová deska 20 z vertikálních mřížových tyčí Jav páru ve stejné výšce po obou stranách vertikálních mřížových tyčí 1 umístěných horizontálních mřížových tyčí 2, které mřížovou desku 20 vyztužují. Mřížové tyče 1 a 2 jsou v místech křížení navzájem odporově svařeny svářecím strojem. Mřížová deska 20 se v návaznosti na svařování podrobí obvyklým opatřením na ochranu proti korozi, jako je zinkování a/nebo pokrytím vrstvou prášku.
Z obr. 3 je patrné, že v okrajové oblasti pravé mřížové desky 20 sousedící se sloupkem 10 jsou kratší horizontální mřížové tyče 2’ kratší než delší horizontální mřížové tyče 2”, které jsou na levém okraji pravé mřížové desky 20 samy spojeny s poslední vertikální tyčí F. U na obr. 3 levé mřížové desky 20 jsou poměry opačné. Kratší horizontální mřížové tyče 2’ jsou zde předními horizontálními tyčemi a delší horizontální mřížové tyče jsou zde zadními tyčemi, které jsou na svých volných koncích samy spojeny s pravou poslední vertikální mřížovou tyčí 1”. Obě mřížové tabule 20 se svými vertikálními okraji překrývají tak, že levá poslední vertikální mřížová tyč 1’ patřící k pravé mřížové desce 20 leží podle obr. 3 vlevo od pravé poslední vertikální mřížové tyče 1” patřící k levé mřížové desce 20. V překrývající se oblasti tvoří celkovou tloušťku uspořádání rovněž jako ve volných oblastech obou mřížových desek 20 obě horizontální mřížové tyče 2’ a 2” a mezi nimi ležící vertikální mřížová tyč F, případně 1”.
Jak lze zjistit z obr. 3, jsou na rovinných předních plochách 10’ sloupku 10 tvořeného pravoúhlým dutým profilem, například 40 x 60 x 2 mm, umístěny v jedné řadě uprostřed přední plochy 10’ nad sebou ležící háky 3, které jsou na tupo přivařeny na přední plochu 10’. Ve výřezu na obr. 3, to znamená ve spodní oblasti sloupku 10, odpovídá vertikální rozteč háků 3 rozteči mřížkových tabulí 20, to znamená pro každý pár horizontálních mřížových tyčí 2 je vytvořen v odpovídající výšce jeden hák 3. Rozteč mřížových tabulí 20 může například činit na výšku 200 mm a v horizontále 50 mm.
Ve stavu uvedeném na obr. 3 jsou mřížové tabule 20 ještě pouze na háky 3 položeny. Upevnění mřížových tabulí 20 na sloupky 10 nastává u těchto příkladů provedení pomocí závěsného profilu 30, který je rovněž tvořen pravoúhlým dutým profilem například 20 x 40 x 2 mm a je umístěn plochou stranou těsně před sloupky 10. Závěsný profil 30 je vytvořen po celé výšce sloupku W. Závěsné profily 30 slouží k předepětí mřížkových tabulí na přední ploše 10’ sloupku 10.
Za tímto účelem jsou závěsné profily 30 opatřeny na zadní straně děrováním 4, které se nachází na místě háků 3. Na obr. 2 je závěsný profil 30 volně položen proti mřížové desce 20. Děrování 4 je vytvořeno jen na straně přivrácené v montážním stavu k přední ploše 10’ sloupku 10, zatímco zbývající tři strany závěsného profilu 30 jsou neporušené a hladké. Jen tyto hladké strany jsou patrné pozorovatelem, který jinak nevidí žádný upevňující prostředek, jak lze zjistit z obr. 1.
-6CZ 286434 B6
Funkce závěsného profilu 30 je uvedena na obr. 4. Háky 3 vyčnívají z přední plochy 10’ sloupku
10. Sestávají z kolmo k přední ploše 10 upevněného, to znamená na konci B přivařeného ramene 3’ a ohnutého, v příkladě provedení šikmo nahoru, volného ramene 3”, na jehož horní straně přivrácené k přední ploše 10’ sloupku 10 je vytvořeno zešikmení 5. Zešikmení 5 se tedy zužuje z konce E volného ramene 3” proti upevněnému rameni 3’ k přední straně 10’ sloupku 10. Děrování 4 vytvořená na zadní straně 30’ závěsného profilu 30 jsou větší, takže po položení mřížových desek 20 na háky 3, případně na jejich horizontální ramena 3’ se mohou zavést šikmo nahoru profilu 30. Horní okraj 6 děrování 4 přitom leží na zešikmení 5. Při síle tlačící závěsný profil 30 dolu se smýká horní okraj 6 děrování po zešikmení 5 dolů a současně proti přední ploše 10’. Při zatlačení se tedy závěsný profil 30 současně posune proti sloupku JO, takže mřížové desky 20 se svými navzájem sousedícími vertikálními okraji upevní mezi přední plochu ]0’ sloupku 10 a zadní stranu 30’ závěsného profilu 30. Poněvadž je závěsný profil 30 přednostně vytvořen po celé délce sloupku 10, je mřížová deska 20 sevřena po celé své výšce mezi sloupek 10 a závěsný profil 30, čímž se zabrání klepavým zvukům.
Zešikmení 5 háků 3 nemusí být, jak uvedeno u více příkladů provedení a zejména na obr. 4, provedena přímková. Na obr. 6 je patrné nahoru zakřivené volné rameno 3” háku 3, jehož zešikmení 5 je nahoru zakřivené. Zde rovněž vzniklá na horním okraji 6 děrování 4 klínovitý efekt. Záleží jen na tom, aby horní okraj 6 děrování 4 dosáhl protiplochu ve správné poloze, ve které zatlačení závěsného profilu 30 současně vyvolá natlačení proti sloupku 10. Toto nastane v případě, ve kterém se přivaří rameno 3’” v podobě oblouku, rovněž jako v případě, kdy sice bylo usilováno o přímé volné rameno 3” jako na obr. 4, ale vzhledem k provozním obtížím došlo k zakřivení. Pokud souhlasí základní směr jsou všechna tato provedení upotřebitelná. Toto platí pro všechna znázorněná provedení plotu 100.
K fixování závěsného profilu 30 ve funkční, případně zatlačené poloze je vytvořen přídržný prvek v podobě přidržovače 7, který sestává z pravoúhlé plechové desky 7’, jejíž okraje 7” jsou ohnuty dolů. Pravoúhlá plechová deska 7’ překrývá půdorys sloupku 10 a před ním umístěného závěsného profilu 30, přičemž okraje 7” na ně zvnějšku přiléhají. V příkladě provedení podle obr. 4 a 5 je uvnitř sloupku 10 na jeho ostění tvořeném přední plochou JO’ přivařena matice 8, ve které je zašroubován šroub 9, který tlačí přidržovač 7 dolů proti hornímu konci sloupku 10 a přitom současně tlačí závěsný profil 30 dolů. Dimenzováním háku 3 se tak docílí, že když je dosažena poloha na horním konci sloupku 10, jsou také vertikální okraje mřížových desek 20 optimálně předepnuty mezi přední plochou 10’ sloupku 10 a zadní stranou 30’ závěsného profilu 30. Zešikmení 5 nahoru a ven ohnutého volného ramene 3” svírá s horizontálou úhel 60°. Délka ramene 3’ háku 3 musí být dimenzována tak, že je menší než tloušťka mřížových desek 20, takže tedy zadní strana 30’ závěsného profilu 30 přiléhá na přední stranu delší horizontální mřížové tyče 2”, předtím než horní okraj 6 děrování 4 dosáhl výšky horní strany ramene 3’ kolmého k přední ploše 10’. Musí tedy ještě umožnit provádět posun závěsného profilu 30, způsobený zešikmením 5, proti sloupku 10, když je zadní strana 30’ v prvním dotyku s delší horizontální mřížovou tyčí 2”.
Na obr. 3 je patrné, že háky 3 prochází mezi posledními vertikálními tyčemi P, J” mřížových tabulí 20. Obě mřížové tabule 20 jsou upevněny proti odtažení od sloupku 10. Přitom je vytvořena ve středu přední plochy 10’ jen jedna řada vertikálně nad sebou ležících háků 3, jak je to také znázorněno v horní polovině obr. 5.
U alternativního provedení jsou, jak je patrné ze spodní poloviny obr. 5, vytvořeny dva háky vedle sebe ve stejné výšce, které nesou vertikálními okraji na tupo proti sobě ležící mřížové tabule 20, z nichž je znázorněn jen horizontální drát 2’” a poslední vertikální mřížová tyč 1”. Rozumí se, že závěsný profil 30 má v takových případech na své na obr. 5 neuvedené zadní straně 30’ dvě vedle sebe ležící děrování 4,
-7CZ 286434 B6
Obr. 6 znázorňuje pohled na homí konec sloupku 10 podle obr. 4, přičemž ale šrouby 9 dosedají nikoliv do matice 8 přivařené na sloupku 10, nýbrž do vývrtu se závitem v přídržném dílu 11, který je vytvořen ze zahnuté ploché oceli a který má uprostřed na konci protilehlém k zahnutí 11’ vyčnívající čepovité osazení 31. které zapadá do příčného vývrtu 32 ve sloupku 10. Vzdálenost horního okraje příčného vývrtu 32 od horního konce sloupku 10 odpovídá výšce zahnutí H’, takže šroub 9 může u plechové desky 7’ položené na rovinný konec sloupku 10 kolmo procházet vývrtem 33 se závitem vytvořeným v přídržném dílu 11 v blízkosti přední plochy 10’ tvořící stěnu sloupku 10 a nevzniká žádné kroucení.
Další přidržovač 17 znázorněný na obr. 7 a 8 sestává z hliníkového litého dílu, který zahrnuje deskovitý díl 17’ překrývající půdorys sloupku 10 a zavěšeného závěsného profilu 30 a dolu vyčnívající okraje 17”. které zvnějšku obepínají sloupek 10 a závěsný profil 30. Volnost provedení při lití nebo podobném tvarovacím postupu může propůjčit dalšímu přidržovači 17 dekorativní zjev a také zvláštní odolnost, která dovoluje provést zatlačení závěsného profilu 30 nejen šroubem 9, ale také pomocí úderu kladiva. Šrouby 9 prochází deskovitým dílem 17’ v otvoru 12.
Na obr. 9 je znázorněno další provedení plotu 100 podle vynálezu, u něhož je přidržovač 7 tvořen deskovitou součástí 33’, která je přivařena na horním horizontálním konci 30” závěsného profilu 30. Zatažení takto provedeného přidržovače 7 se provádí pomocí šroubu znázorněného na obr. 4 a 5 a dále popsaného ve shora uvedených příkladech provedení, který zabírá v matici 8 přivařené vnitřní stranu přední plochy JO’ sloupku 10. Také u tohoto příkladného provedení se tedy zatažením šroubu 9 vyvolá síla působící na závěsný profil 30, která směřuje dolů. Dále mohou být háky 3, jak je znázorněno ve spodní části obr. 9, ohnuty dolů a přivařeny na jiný závěsný profil 40, zde provedený jako masivní pravoúhlý profil, to znamená jako výřez z ploché oceli. Děrování 4 jsou pak vytvořena na sloupku 10.
Na obr. 10 až 13 jsou znázorněna v horizontálním řezu různá možná provedení sloupku 10 a závěsného profilu 30. Podle obr. 10 a 11 je sloupek 10 opět vyroben z pravoúhlého dutého profilu. Obr. 12 ukazuje jiný sloupek 10” z masivních T profilů, přičemž háky 3 jsou připevněny bud’ na jejich příčném nosníku, jak je znázorněno na obr. 12, nebo také na jejich stojině. Také je možné provedení dalšího sloupku 10”’ jako prvku mříže, jak je patrné na obr. 13, který sestává ze dvou párů proti sobě ležících vertikálních tyčí 34, 34’, přičemž mezi nimi je umístěna horizontální příčná tyč 35, která je pevně spojena s vertikálními tyčemi 34, 34’. Na přední ploše 10’ dalšího sloupku 10’” vystupují příčné tyče 35 nad vertikální tyče 34, 34’ a jsou vertikálně ohnuty, takže tvoří svými vyčnívajícími částmi 35’ háky 3.
Na obr. 10 až 13 jsou rovněž znázorněna různá provedení závěsných profilů 30, které lze použít s různými sloupky 10, 10”. 10”’ také v jiné kombinaci, než je znázorněna na obrázcích. Na obr. 10 je závěsný profil 30 tvořen plochým pravoúhlým dutým profilem 36, kteiý má ve stěně přivrácené ke sloupku 10 děrování 4 k vložení háků 3. Toto provedení tedy odpovídá obr. 4 až 6 a obr. 9. Je však rovněž také možné, jako je to znázorněno na obr. 11 a 12, použít jako závěsný profil 30 C profil 37, 37’, jehož boční hrany 38, 38’ jsou ohnuty o alespoň 180° dopředu, takže konec E volného ramene 3” háku 3 nepřečnívá přes přední hraniční plochu C profilu 37, 37’. Také je možné, jak je znázorněno na obr. 13, použít trubkový závěsný profil 39.
Na obr. 14 je v homí části zobrazení znázorněn příklad provedení plotu 100 podle vynálezu, u kterého jsou háky 3 upevněny na jiném závěsném profilu 40 tvořeném výřezem z masivní ploché oceli. Jako přídržný prvek slouží u tohoto provedení deskovitá součást 41, která opět překrývá půdorys sloupku a jiného závěsného profilu 40. V oblasti 41’ vystupující přes přední plochu JO’ sloupku 10 má deskovitá součást 41 otvor 42, který je průchozí pro shora zasunutý šroub 9. Na horním konci jiného závěsného profilu 40 je přivařen dovnitř proti přední ploše 10’ sloupku 10 vyčnívající tvarový díl 43, který má vývrt pro šroub 9, který je zašroubován v pod ním umístěné jiné matici 44. Utažením šroubu 9 se jiný závěsný profil 40 vytáhne nahoru proti
-8CZ 286434 B6 sloupku 10 tak, že se záběrem zešikmení 5 háku 3 na horním okraji 6 děrování 4 současně přitlačí ve směru na sloupek 10. U tohoto provedení, u kterého se tedy při přitlačení na závěsný profil 30, 40 vyvolá síla směřující nahoru, je rovněž možné, jako je to znázorněno ve spodní části obr. 14, háky 3 umístit na sloupky 10, přičemž háky 3 jsou ohnuty dolů a zapadají do děrování 4 vytvořeného v závěsném profilu 30.
Jak je patrné z obr. 2, neodpovídá vzdálenost háků 3 zcela vzdálenosti horizontálních mřížových tyčí 2 v mřížové tabuli 20. Horizontální mřížové tyče 2 nesou spodní tři háky 3 a hořejší hák 3. Zbývající háky 3 jsou ale na jiných místech, což umožňuje umístění mřížových tabulí 20 v různé výšce nebo výškový přesah sousedních mřížových desek 20 při zřizování plotu 100 ve skloněné krajině. V příkladě provedení činí vertikální rozměr mřížových desek 20 200 mm. Druhý hák 3 od shora má však od hořejšího háku 3 vzdálenost 250 mm a tato vzdálenost 250 mm je dodržována také u obou pod ním ležících háků 3. Pro zachycení hmotnosti mřížové desky 20 a pro zavěšení při montáži dostačuje, když mřížová deska 20 leží jen na jednom háku 3. Zobrazeným uspořádáním je například možné zavěsit pravou mřížovou desku 20 50 mm níže než levou mřížovou desku 20 tím, že se položí na druhý hák 3 shora. Položení na pod ním ležící háky 3 umožňuje odstupňování 100, případně 150 mm.
Při montáži provedení podle obr. 1 až 8 se mřížové desky 20 požadovaným způsobem položí na háky 3. Potom se před každým sloupkem 10 uvede do odpovídající polohy závěsný profil 30, přičemž se háky 3 vloží do děrování 4. Potom se utažením šroubu 9, eventuálně doplněným odpovídajícím úderem kladiva uskuteční vertikální posunutí závěsného profilu 30 dolů a předepnutí mřížové desky 20 proti přední ploše 10’ sloupku 10. Tím je jíž montáž ukončena. Není tedy potřebné šroubování mnoha šroubů nebo podobné montážní postupy. Hotový plot 100 je charakterizován klidným a solidním zjevem. Nejsou patrné žádné upevňující prostředky. Závěsný profil 30 má stejnou šířku jako sloupek 10 a tvoří s ním optickou jednotku.
Na obr. 15 až 17 je znázorněn příklad provedení, který se odlišuje od dosavadních příkladů provedení ve dvou pohledech. Jednak sloupek 10 nesestává z pravoúhlého dutého profilu, nýbrž z mřížového materiálu s párem navzájem proti sobě ležících vertikálních tyčí 51, 51’ a mezi nimi umístěných horizontálních tyčí 52, které vyčnívají nad přední plochu 10’ sloupku 10 a zde tvoří háky 3. Plocha mřížového materiálu těchto sloupků 10 je umístěna kolmo k ploše plotu 100. Na horním konci tohoto sloupku 10 je vytvořeno vhodné ukončení. Na spodním konci je provedeno pomocí obvyklých opatření upevnění k základu.
Dopředu vyčnívající konce horizontálních tyčí 52 tvoří rameno 3’ háku 3. Volná ramena 3’ jsou ohnuta do očka 53 směřujícího nahoru a vytvořeného v podstatě rovnoběžně s plochou plotu 100, které snižuje nebezpečí zranění na koncích háků 3. Volné konce 54 horizontálních tyčí 52 tvořících očka 53 směřují dolu a šikmo proti přední ploše 10’ sloupku 10. Homí strana volného konce 54 tvoří zešikmení 5.
Mřížová deska 20 je zavěšena na hákách 3. Rozměr háku 3 je zvolen tak, že přední horizontální mřížová tyč 2 mřížové desky 20 přiléhá na zešikmení 5 a současně protilehlá zadní horizontální mřížová tyč 2 naráží na přední plochu 10’ sloupku 10, předtím než bude horizontální mřížová tyč 2 ležet na homí straně ramene 3.
Volný konec 54 očka 53 je elasticky přeložen ven, takže při působení na mřížovou tabulí 20 silou směřující vertikálně dolů se smeká přední horizontální tyč 2 na zešikmení 5 při lehkém odtlačení volného konce 54 nahoru, až je dosaženo polohy na rameni 3’. Mřížová tabule 20 je potom pružně a bez mezery předepnuta svými horizontálními mřížovými tyčemi 2 mezi přední plochu 10’ sloupku 10 tvořenou vertikální tyčí 51.
Tato předpínací poloha je v příkladu provedení fixována pomocí přídržného prvku umístěného na alespoň jednom z nad sebou ležících hákách 3, který zahrnuje třmen 55 v podobě U
-9CZ 286434 B6 obepínající zespodu rameno 3’ háku 3 se závity na ramenech, který prochází mezi horizontálními mřížovými tyčemi 2 položenými na ramenech 3’. Konce ramen vyčnívající nad horizontální mřížové tyče 2 prochází, jak je patrné na obr. 17 U profilem 56 a jsou na nich našroubovány spojovací matice 57.
Rozumí se, že k přidržení mřížové tabule 20 v předpjaté poloze zobrazené na obr. 15 a 16 se mohou doplňkově kpřídržnému prvku popsanému v předchozím odstavci použít také jiné přidržovače dříve popsaného typu.
Provedení podle obr. 18 ukazuje sloupek 10 sestávající z pravoúhlého dutého profilu a háky 3 upevněné na mřížové tabuli 20 svolnými rameny 3” směřujícími dolu proti přední ploše 10’ sloupku £0. Mřížové tabule 20 se uloží háky 3 v příslušně polohovaném děrování 4 vytvořeném s odpovídajícími rozměry na přední ploše £0’ sloupku 10 a potom se zatlačí dolu. Rozměry a umístění háků 3 je zvoleno tak, že volná ramena 3” dosedají zešikmením 5 na spodní okraj děrování 4, dříve než rameno 3’. Tím se může mřížová tabule 20 při elastické deformaci volného ramene 3” posunout pro vytvoření předpínací síly působící na mřížovou tabuli 20 a směřující kolmo proti přední ploše £0’ sloupku 10 pojistě dráze dolu.

Claims (35)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Plot pro oplocení a ohražení s vertikálními sloupky (10), umístěnými navzájem za sebou ve stanovených vzdálenostech podél plotu (100), s tvarově pevnými mřížovými deskami (20), tvořícími plochu plotu (100), které jsou na svých vertikálních okrajích spojeny se sousedními sloupky (10) a sestávají z navzájem se křížících, v místech křížení navzájem spojených tyčí (1,2), přičemž vertikální tyče (1) jsou svírány horizontálními mřížovými tyčemi (2), z háků (3), rozmístěných podél výšky sloupku (10) a ustavených na sloupku (10), mřížové desce (20) nebo na závěsném profilu (40), přičemž háky (3) k ustavení mřížové desky (20) na sloupcích (10) sestávají z připevněného ramene (3’) a ohnutého volného ramene (3”), a prostředků k fixaci mřížových desek (20) na sloupcích (10), vyznačující se tím, že hák (3) má na své straně volného ramene (3”), přivrácené k připevňovacímu rameni (3) od volného konce (E) volného ramene (3”) zešikmení (5) ve směru na upevněný konec (B) připevněného ramene (3’), přičemž v klínu vytvořeném zešikmením (5) je při vertikálním prokluzu mřížové desky (20) nebo závěsného profilu (40) uchycena mřížová deska (20) po celé své výšce kolmo k ploše plotu (100).
  2. 2. Plot podle nároku 1, vyznačující se tím, že na alespoň jednom sloupku (10) je umístěn před mřížovými tabulemi (20) vertikální tyčovitý závěsný profil (30, 40) překrývající alespoň dvě nad sebou ležící horizontální mřížové tyče (2).
  3. 3. Plot podle nároku 1, vyznačující se tím, že mřížová deska (20) je uložena na zešikmení (5) svými horizontálními mřížovými tyčemi (2), případně je zešikmení (5) vytvořeno na mřížové desce (20), takže je mřížová deska (20) po vertikálním prokluzu po zešikmení (5) uložena a upnuta proti přední ploše (10’) sloupku (10).
  4. 4. Plot podle nároků 2 nebo 3, vyznačující se tím, že na sloupku (10)je umístěn alespoň jeden o sloupek (10) se vertikálně opírající přídržný prvek, pomocí kterého je vertikálně fixován závěsný profil (30,40), případně mřížová deska (20).
    -10CZ 286434 B6
  5. 5. Plot podle nároku 4, vyznačující se tím, že přídržný prvek je uložen vertikálně na závěsném profilu (30, 40), případně na mřížové desce (20).
  6. 6. Plot podle jednoho z nároků 1 až 5, vyznačující se tím, že volné rameno (3”) háku (3) je vytvořeno směrem nahoru.
  7. 7. Plot podle jednoho z nároků 1 až 5, vyznačující se tím, že volné rameno (3”) háku (3) je vytvořeno směrem dolů.
  8. 8. Plot podle jednoho z nároků laž7, vyznačující se tím, že háky (3) jsou upevněny na přední ploše (10’) sloupku (10).
  9. 9. Plot podle jednoho z nároků laž7, vyznačující se tím, že háky (3) jsou umístěny na zadní straně (40’) závěsného profilu (40).
  10. 10. Plot podle jednoho z nároků 4 až 9, vyznačující se tím, že přídržný prvek je vytvořen jako přidržovač (7) závěsného profilu (30), případně mřížové desky (20), zasunutých na sloupku (10).
  11. 11. Plot podle jednoho z nároků 4ažl0, vyznačující se tím, že přídržný prvek je vytvořen jako deskovitá součást (7’, 17’, 33, 41) překrývající obrys horní části sloupku (10) a vyčnívající nad zavěšený závěsný profil (30,40), případně mřížovou desku (20).
  12. 12. Plot podle jednoho z nároků 4ažll, vyznačující se tím, že přídržný prvek je upevněn na horním konci sloupku (10).
  13. 13. Plot podle jednoho z nároků 10ažl2, vyznačující se tím, že přídržný prvek je upevněn na horizontálním horním konci závěsného profilu (30).
  14. 14. Plot podle jednoho z nároků 10ažl3, vyznačující se tím, že přídržný prvek je tvořen plechovou deskou (7’) na okraji (7”) opatřenou dolu směřujícím lemem vně přiléhající na horní konec sloupku (10) a závěsný profil (30).
  15. 15. Plot podle jednoho z nároků 10 až 13, vyznačující se tím, že přídržný prvek je tvořen přidržovačem (17) v podobě tvarového dílu zvnějšku přiléhajícího k hornímu konci sloupku (10) a závěsného profilu (30) a překrývajícího homí konec sloupku (10) a závěsný profil (30).
  16. 16. Plot podle jednoho z nároků 10ažl5, vyznačující se tím, že mřížové desky (20), umístěné na hácích (3), uložených v odpovídajícím děrování (4), jsou předepnuty závěsným profilem (30) přitlačeným pomocí přidržovače (7), upevněného na horním horizontálním konci sloupku (10).
  17. 17. Plot podle jednoho z nároků 10 až 15, vyznačující se tím, že má alespoň jeden vertikální šroub (9) spojující sloupek (10) a závěsný profil (30), případně mřížovou desku (20).
  18. 18. Plot podle nároku 17, vyznačující se tím, že na horním konci sloupku (10) je přivařena matice (8) pro šroub (9).
  19. 19. Plot podle jednoho z nároků lažl8, vyznačující se tím, že sloupek (10) sestává z pravoúhlého dutého profilu.
    -11CZ 286434 B6
  20. 20. Plot podle jednoho z nároků 2 až 19, vyznačující se tím, že závěsný profil (30, 40) sestává z pravoúhlého profilu.
  21. 21. Plot podle nároku 20, vyznačující se tím, že závěsný profil (30, 40) je umístěn podélnými stranami průřezu rovnoběžně s plochou plotu (100).
  22. 22. Plot podle jednoho z nároků 2až21, vyznačující se tím, že závěsný profil (30, 40) má stejnou šířku jako sloupek (10).
  23. 23. Plot podle jednoho z nároků 19až22, vyznačující se tím, že na horním konci sloupku (10) je umístěn přídržný díl (11), který je umístěn čepovitým osazením (31) vytvořeným na svém jednom konci v příčném vývrtu (32) v přední ploše (10’) sloupku (10) a na druhém konci má zahnutí (11’) směřující proti spodní straně přidržovače (7, 17) a v jehož vývrtu (33) se závitem je našroubován šroub (9) uložený v přidržovači (7, 17).
  24. 24. Plot podle jednoho z nároků 11 až 23, vy z n a č uj í c í se tí m , že sloupek (10) má na horním konci deskovitou součást (41), která má ve své oblasti překrývající závěsný profil (40) alespoň jeden otvor (42), ve kterém je uložen šroub (9) přišroubovaný k hornímu konci závěsného profilu (40), případně k mřížové desce (20).
  25. 25. Plot podle nároku 24, vyznačující se tím, že na horním konci závěsného profilu (40), případně mřížové desky (20) na jejich zadní straně (40’) přivrácené k přední ploše (10’) sloupku (10) je vytvořen tvarový díl (43) vyčnívající proti přední ploše (10’) sloupku (10) s alespoň jedním otvorem se závitem, ve kterém je zašroubován šroub (9).
  26. 26. Plot podle jednoho z nároků 1 až 25, vyznačující se tím, že na sloupku (10) se sousední mřížové desky (20) navzájem překiývají sousedními vertikálními okraji a na každém sloupku (10), případně na každém závěsném profilu (30) je vytvořena jedna řada nad sebou ležících háků (3), na nichž jsou položeny okraje obou mřížových desek (20).
  27. 27. Plot podle jednoho z nároků laž25, vyznačující se tím, že sousední mřížové desky (20) jsou na sloupku (10) sousedními vertikálními okraji proti sobě na tupo přitlačeny a na každém sloupku (10), případně na každém závěsném profilu (30) jsou vedle sebe umístěny dvě řady nad sebou ležících háků (3), z nichž dva vedle sebe ležící háky (3) leží ve stejné výšce a na každém z nich je umístěna jedna mřížová deska (20).
  28. 28. Plot podle jednoho z nároků 1 až 27, vyznačující se tím, že háky (3) mají rozteč, která se liší od rozteče mřížové desky (20) o část rozteče mřížové desky (20).
  29. 29. Plot podle nároku 3, vyznačující se tím, že horizontální mřížové tyče (2) mřížové desky (20) jsou umístěny mezi sloupkem (10) a zešikmením (5).
  30. 30. Plot podle nároku 29, vyznačující se tím, že volné rameno (3”) háku (3) je ohnuté do uzavřeného očka (53), jehož podélná osa je umístěna rovnoběžně s přední plochou (10’) sloupku (10), které tvoří zešikmení (5).
  31. 31. Plot podle nároku 30, vyznačující se tím, že zešikmení (5) tvoří volný konec (54) očka (53).
  32. 32. Plot podle jednoho z nároků 1 až 31, vyznačující se tím, že přídržný prvek je tvořen svěmým třmenem (55, 56, 57) svírajícím hák (3) a spolupůsobící horizontální mřížové tyče (2).
    -12CZ 286434 B6
  33. 33. Plot podle nároku 3, vyznačující se tím, že háky (3) jsou umístěny na mřížové desce (20) a jsou ohnuty ve vertikální rovině a jsou uloženy v děrování (4) vytvořeném na přední ploše (10’) sloupku (10) vytvořeného z dutého profilu.
    5
  34. 34. Plot podle jednoho z nároků 1 až 33, vyznačující se tím, že volné rameno (3”) háku (3) tvořící zešikmení (5) je vytvořeno přímočaré.
  35. 35. Plot podle jednoho z nároků 1 až 33, vyznačující se tím, že volné rameno (3”) háku (3) tvořící zešikmení (5) je vytvořeno zakřivené.
CZ19961422A 1993-11-18 1994-11-10 Fence for fencing-in CZ286434B6 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE4339266A DE4339266C2 (de) 1993-11-18 1993-11-18 Zaun für Einfriedungs- und Begrenzungszwecke

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ142296A3 CZ142296A3 (en) 1996-09-11
CZ286434B6 true CZ286434B6 (en) 2000-04-12

Family

ID=6502816

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ19961422A CZ286434B6 (en) 1993-11-18 1994-11-10 Fence for fencing-in

Country Status (9)

Country Link
US (1) US5961100A (cs)
EP (1) EP0729538B1 (cs)
AT (1) ATE177500T1 (cs)
CA (1) CA2176582C (cs)
CZ (1) CZ286434B6 (cs)
DE (2) DE4339266C2 (cs)
ES (1) ES2129184T3 (cs)
PL (1) PL314471A1 (cs)
WO (1) WO1995014144A1 (cs)

Families Citing this family (32)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE19514264C1 (de) * 1995-04-15 1996-07-11 Hans Norbert Lechtenboehmer Zaunpfosten
DE19608304C2 (de) * 1996-02-26 2000-02-03 Ludwig Haeberle Zaun für Stoßmontage von Drahtmatten
GB2314103A (en) * 1996-06-13 1997-12-17 Welded Wire Products Ltd Relasable support device, e.g. for mesh panel
ES1048446Y (es) 2001-02-28 2001-12-16 Posvid S A Poste perfeccionado para cercas y similares
DE10149217A1 (de) * 2001-10-05 2003-04-24 Haltermann Bernhard Wandgestell als dauerhafter Sichtschutz
DE10249002B4 (de) * 2002-10-21 2006-04-13 Ludwig Herrle Sanitärrauminstallation, insbesondere für öffentliche Gebäude und Bürogebäude
US7210277B2 (en) * 2003-04-30 2007-05-01 Lifetime Products, Inc. Partition system
DE102004010419B4 (de) * 2004-03-01 2006-09-14 Helmut Dietterle Rollbares Zaunsystem
US7797885B2 (en) 2004-03-29 2010-09-21 Lifetime Products, Inc. Modular enclosure
US7926227B2 (en) 2004-03-29 2011-04-19 Lifetime Products, Inc. Modular enclosure with living hinges
US7770334B2 (en) 2004-03-29 2010-08-10 Lifetime Products, Inc. Door assembly for a modular enclosure
US8091289B2 (en) 2004-03-29 2012-01-10 Lifetime Products, Inc. Floor for a modular enclosure
US7658038B2 (en) 2004-03-29 2010-02-09 Lifetime Products, Inc. System and method for constructing a modular enclosure
DE202007002370U1 (de) * 2007-02-14 2008-06-26 Legi Gmbh Zaunpfosten sowie hiermit hergestellter Zaun
US20090140224A1 (en) * 2007-11-29 2009-06-04 Syler Group Co., Ltd. Universal fencing stake
DE102008012042A1 (de) 2008-03-01 2009-09-10 Peter Neumann Rollbares Absperrsystem
DE202008006686U1 (de) 2008-05-16 2008-07-31 Lechtenböhmer, Hans Konterung einer Pfostenkappe zum Zwecke der Niederhaltung und zur Arretierung einer Vorhängeleiste von Zaunflächen bzw. Zauntafeln vor einem Zaunpfosten
DE202008007172U1 (de) 2008-05-28 2008-09-04 Lechtenböhmer, Hans Einschiebbares Vorhängeprofil einer Zaunpfosten-Gitter-Verbindung
US20110109025A1 (en) * 2009-11-09 2011-05-12 Kim Sechler Apparatus and method for eliminating and preventing audible vibration in high rise railings
FR2976309A1 (fr) * 2011-06-07 2012-12-14 Lg Investissement Cloture mobile
CN102493710B (zh) * 2011-12-07 2015-09-16 张家港固耐特围栏系统有限公司 围栏柱及具有该围栏柱的围栏系统
ITRM20120036A1 (it) 2012-02-02 2013-08-03 Robert Davis Steigerwalt Jr Applicazione transdermica di prostaglandina e1 per il trattamento dell¿ischemia oculare.
DE202012003207U1 (de) * 2012-03-28 2013-07-01 Heras Adronit Gmbh Zaunstecksystem
DE102013006100A1 (de) 2013-04-09 2014-10-09 Peter Neumann Ausziehbares Zaunsystem zur Zuschauertrennung
DE202017102222U1 (de) * 2017-04-12 2018-07-13 HOLZ BALK GmbH & Co. KG Zaunanordnung
US11542721B2 (en) 2020-06-08 2023-01-03 Origin Point Brands, Llc Prefabricated modular fencing with advantageously-shaped connectors
USD951082S1 (en) 2020-06-15 2022-05-10 Origin Point Bran Ds, Llc Smooth incurvate connector
USD948330S1 (en) 2020-06-15 2022-04-12 Origin Point Brands, Llc Faceted conoidal connector
US20220357128A1 (en) * 2021-05-06 2022-11-10 Simon Timothy Grill System for training a firearm trainee to respond to a threat in various situations
DE202022105322U1 (de) 2022-04-06 2022-10-05 Fair Products Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością Zaunpfosten
PL73412Y1 (pl) 2022-04-06 2024-04-02 Fair Products Gluszek Spolka Jawna Słupek ogrodzeniowy
PL73411Y1 (pl) 2022-04-06 2024-04-02 Fair Products Gluszek Spolka Jawna Słupek ogrodzeniowy

Family Cites Families (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE1759296A1 (de) * 1967-04-20 1972-01-13 Rainer Pueschner Pfahl zur Befestigung von Zaunelementen,Gittern,Gelaendern od.dgl.
FR2264149A1 (en) * 1974-03-15 1975-10-10 Stct Security fence with mesh and posts - has mesh passing through notches in U-section and angle section posts
DE2645905C2 (de) * 1975-08-04 1986-10-09 Hans 4130 Moers Lechtenböhmer Befestigungsanordnung für Begrenzungstafeln in Form eines Gitters
CA1099970A (en) * 1978-03-13 1981-04-28 Lawrence O. Russell Dismountable barrier
DE3248438A1 (de) * 1982-12-29 1984-07-05 Eisenwerk Draht-Bremer Gmbh, 8772 Marktheidenfeld Halterung fuer gitterzaeune
DE8704291U1 (de) * 1987-03-23 1987-08-13 Kalle, Viktor, 5885 Schalksmühle Einrichtung zum Befestigen von Gitterdrahtzäunen u. dgl. an Rohrpfosten
DE3920108C1 (cs) * 1989-06-20 1990-10-04 Hans 4130 Moers De Lechtenboehmer
DE3925052A1 (de) * 1989-07-28 1991-02-07 Hans Lechtenboehmer Zaun
DE9205376U1 (de) * 1992-04-18 1992-07-30 König, Markus, O-8122 Radebeul Klemmbügel zur Befestigung einer Gittermatte an einem Zaunpfosten

Also Published As

Publication number Publication date
DE4339266C2 (de) 1997-07-24
EP0729538A1 (de) 1996-09-04
EP0729538B1 (de) 1999-03-10
CZ142296A3 (en) 1996-09-11
WO1995014144A1 (de) 1995-05-26
ES2129184T3 (es) 1999-06-01
DE59407932D1 (de) 1999-04-15
ATE177500T1 (de) 1999-03-15
CA2176582A1 (en) 1995-05-26
DE4339266A1 (de) 1995-05-24
US5961100A (en) 1999-10-05
PL314471A1 (en) 1996-09-16
CA2176582C (en) 1999-09-07

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ286434B6 (en) Fence for fencing-in
WO2007124533A1 (en) Barrier improvements
AU728058B2 (en) Safety fence
JP5819082B2 (ja) 連結部材及びフェンス
JP5038075B2 (ja) 盛土の法面用壁面材の取付方法
JP6430808B2 (ja) フェンス
WO2021234563A1 (en) Fencing clamp and fencing assembly
US7669836B2 (en) Bracket
CZ293216B6 (cs) Sloupek pro plot
JP2003232329A (ja) 吊り金具用耐震補助具
PL200764B1 (pl) Płot
JP5193939B2 (ja) フェンス用パネル端部押え金具
KR102098059B1 (ko) 목재 펜스용 브라켓
JP2011032708A (ja) フェンス
JP3034009U (ja) Uボルト式締結具
JP2001207693A (ja) フェンス
JP2002348968A (ja) ブレースの取付け構造
JP7168402B2 (ja) 接続金具、及びその接続金具を用いた防護柵
KR20090011851U (ko) 광폭 클립 체결공을 갖는 천장 보드용 메인 티바
JP5851315B2 (ja) 足場金具およびその取付け方法
WO2000042277A1 (en) Clip for securing mesh to a post provided with a longitudinal protuberance
JP2007332550A (ja) 鉄筋保持スペーサおよびそれを用いた法枠形成工法
KR200414949Y1 (ko) 거푸집용 가설브래킷 및 이의 설치구조
CA2102171A1 (en) Holdown
JP5814758B2 (ja) 法面の吹付け枠形成方法、及び法面の吹付け枠工用の上部スペーサ

Legal Events

Date Code Title Description
IF00 In force as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20131110