PL73412Y1 - Słupek ogrodzeniowy - Google Patents

Słupek ogrodzeniowy Download PDF

Info

Publication number
PL73412Y1
PL73412Y1 PL130706U PL13070622U PL73412Y1 PL 73412 Y1 PL73412 Y1 PL 73412Y1 PL 130706 U PL130706 U PL 130706U PL 13070622 U PL13070622 U PL 13070622U PL 73412 Y1 PL73412 Y1 PL 73412Y1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
cover panel
mounting
rectangular profile
rectangular
handle
Prior art date
Application number
PL130706U
Other languages
English (en)
Other versions
PL130706U1 (pl
Inventor
Michał Głuszek
Original Assignee
Fair Products Gluszek Spolka Jawna
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Fair Products Gluszek Spolka Jawna filed Critical Fair Products Gluszek Spolka Jawna
Priority to PL130706U priority Critical patent/PL73412Y1/pl
Priority to DE202022105323.5U priority patent/DE202022105323U1/de
Publication of PL130706U1 publication Critical patent/PL130706U1/pl
Publication of PL73412Y1 publication Critical patent/PL73412Y1/pl

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E04BUILDING
    • E04HBUILDINGS OR LIKE STRUCTURES FOR PARTICULAR PURPOSES; SWIMMING OR SPLASH BATHS OR POOLS; MASTS; FENCING; TENTS OR CANOPIES, IN GENERAL
    • E04H17/00Fencing, e.g. fences, enclosures, corrals
    • E04H17/14Fences constructed of rigid elements, e.g. with additional wire fillings or with posts
    • E04H17/20Posts therefor
    • E04H17/21Posts therefor with hollow cross sections

Abstract

Przedmiotem zgłoszenia jest słupek ogrodzeniowy przeznaczony do ogradzania wszelakiego rodzaju posesji utworzony z prostokątnego profilu (1), kilku, umiejscowionych jeden pod drugim, na przedniej ściance prostokątnego profilu (1), uchwytów (2) do mocowania przęsła oraz zamocowanego do prostokątnego profilu (1), w odstępie przed jego przednią ścianką, panelu osłonowego (3), na którego tylnej ściance utworzone są, rozmieszczone jeden pod drugim, otwory montażowe, poprzez które panel osłonowy (3) zamocowany jest na prostokątnym profilu (1). Słupek charakteryzuje się tym, że pojedynczy uchwyt (2) do mocowania przęsła oraz panel osłonowy (3) w miejscu usytuowania uchwytu (2) do mocowania przęsła do prostokątnego profilu (1) zamocowany jest śrubą (4), która przeprowadzona jest przez otwór montażowy panelu osłonowego (3) i otwór montażowy uchwytu (2) do mocowania przęsła i wkręcona jest we wmontowaną w prostokątny profil (1) nitonakrętkę przy czym łeb śruby (4) umiejscowiony jest we wnętrzu panelu osłonowego (3), w którym zaparty jest o wewnętrzną powierzchnię jego tylnej ścianki, a w ściance przedniej panelu osłonowego (3) utworzony jest, zamknięty zaślepką (7), otwór dostępowy (8) śruby (4).

Description

Opis wzoru Przedmiotem wzoru uzytkowego jest metalowy slupek ogrodzeniowy zawierajacy uchwyty prze- znaczone do mocowania w nich przesla, belki, a takze ewentualnie wszelkich innych elementów sys- temu ogrodzeniowego. Slupek przeznaczony jest do ogradzania wszelakiego rodzaju posesji.
Z francuskiego opisu patentowego FR2713266 znany jest system laczenia przesel i slupków, w którym zastosowano uchwyty wygiete z pasków blachy mocowane do slupków standardowymi lacz- nikami gwintowymi zlozonymi ze sruby i zwyklej nakretki szesciokatnej.
Z polskiego patentu PL212485 znany jest system laczenia przesel i slupków ogrodzeniowych, w którym slupki sa ksztaltownikami, korzystnie metalowymi, a uchwyty mocujace przesla do slupków polaczone sa z tymi slupkami za pomoca laczników gwintowych.
Z polskiego wzoru uzytkowego Ru6326 znany jest metalowy slupek ogrodzeniowy wykonany z elementu rurowego i majacy co najmniej jedno hakowe zawiesie w formie odgietego na zewnatrz po- wierzchni bocznej slupka jezyczka mocujacego.
Z polskiego patentu PL207997 znany jest slupek ogrodzeniowy w postaci stalowego profilu za- mknietego, który ma srube hakowa, nakretke z podkladka, kapturek i zaslepke.
Z oferty niemieckiej firmy LEGI GmbH znany jest system ogrodzeniowy, którego slupek utworzony jest z metalowego prostokatnego profilu zamknietego, na którego przedniej sciance umiejscowione sa, rozmieszczone w odstepach jeden pod drugim w linii prostej, haki do mocowania przesla, przy czym na powyzszych hakach przed zamocowanym na nich przeslem zawieszony jest takze panel oslonowy. Haki wprowadzane sa w otwory montazowe umiejscowione na tylnej sciance panelu oslonowego. Haki wy- konane sa z preta w ksztalcie litery „L” i do slupka ogrodzeniowego zamocowane sa poprzez przyspa- wanie. Panel oslonowy ma na celu zakrycie mocowania przesla do slupka i ma postac prostokatnego zamknietego profilu. Od góry na prostokatny profil zamkniety i na panel oslonowy nalozona jest moco- wana w prostokatnym profilu nasadka blokujaca sciagniecie panelu oslonowego i przesla z haków. Slu- pek ogrodzeniowy o zbieznej z powyzsza konstrukcja zostal ujawniony w niemieckim opisie wzoru uzyt- kowego DE202008007172, a o konstrukcji rózniacej sie tym, iz slupek nie jest z prostokatnego profilu zamknietego a jest utworzony w postaci konstrukcji kratowej, w europejskim dokumencie patentowym EP0729538.
Wyposazenie slupka ogrodzeniowego w trwale zamocowane do niego poprzez przyspawanie haki do mocowania przesla sprawia, iz slupek jest niepraktyczny (zajmuje stosunkowo duzo miejsca) zarówno przy przechowywaniu jak i w transporcie. Przytwierdzanie haków poprzez ich przyspawanie jest szkodliwe dla srodowiska. Mocowanie paneli oslonowych i przesla na hakach jest malo stabilne – panel nie jest zamocowany nieruchomo, ma luz w pewnym zakresie w pionowej osi obrotu. Dla uzy- skania unieruchomienia panelu oslonowego kazdorazowo wymagane jest stosowanie wyzej wymie- nionej nasadki.
Zasadniczym celem wzoru uzytkowego jest ulepszenie mocowania panelu oslonowego. Kolejnym celem wzoru uzytkowego jest konstrukcja uchwytu montazowego, która slupek wedlug wzoru uzytko- wego pozbawia wyzej wymienionych niedogodnosci zwiazanych z jego produkcja, przechowywaniem, transportem i stosowaniem.
Slupek ogrodzeniowy utworzony z prostokatnego profilu, kilku, umiejscowionych jeden pod dru- gim, na przedniej sciance prostokatnego profilu, uchwytów do mocowania przesla oraz zamocowanego do prostokatnego profilu, w odstepie przed jego przednia scianka, panelu oslonowego, na którego tylnej sciance utworzone sa, rozmieszczone jeden pod drugim, otwory montazowe, poprzez które panel oslo- nowy zamocowany jest na prostokatnym profilu, wedlug wzoru uzytkowego charakteryzuje sie tym, iz kazdy uchwyt do mocowania przesla oraz panel oslonowy w miejscu usytuowania uchwytu do moco- wania przesla do prostokatnego profilu zamocowany jest sruba, która przeprowadzona jest przez otwór montazowy panelu oslonowego i otwór montazowy uchwytu do mocowania przesla i wkrecona jest we wmontowana w prostokatny profil nitonakretke, przy czym leb sruby umiejscowiony jest we wnetrzu panelu oslonowego, w którym zaparty jest o wewnetrzna powierzchnie jego tylnej scianki, a w sciance przedniej panelu oslonowego utworzony jest, zamkniety zaslepka, otwór dostepowy sruby.
Korzystnie pojedynczy uchwyt do mocowania przesla sklada sie z ksztaltki utworzonej z, zesta- wionej z czolowa scianka prostokatnego profilu, prostokatnej plytki, od której bocznych krawedzi, w kie- runku do panelu oslonowego odchodza scianki boczne, pomiedzy którymi utworzona jest prostokatna wneka montazowa przesla, która zamyka przystajacy do uchwytu do mocowania przesla panel oslonowy Rozwiazanie wedlug wzoru uzytkowego pozwala na stabilne, sztywne mocowanie panelu oslo- nowego do prostokatnego profilu. Rozwiazanie zapewnia takze stabilne zamocowanie przesla.
Przedmiot wzoru uzytkowego zostal uwidoczniony na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia slu- pek ogrodzeniowy w widoku aksonometrycznym, fig. 2 – fragment slupka ogrodzeniowego w miejscu mocowania do niego uchwytu do mocowania przesla w widoku aksonometrycznym, fig. 3 – fragment slupka ogrodzeniowego w miejscu mocowania do niego uchwytu do mocowania przesla w widoku ak- sonometrycznym w czesciowym rozlozeniu, fig. 4 – fragment slupka ogrodzeniowego w widoku akso- nometrycznym w czesciowym rozlozeniu od strony przeciwnej niz na fig. 3, fig. 5 – zamocowanie poje- dynczego uchwytu do mocowania przesla i przy tym uchwycie panelu oslonowego do prostokatnego profilu w widoku z boku w przekroju wzdluznym, fig. 6 – fragment slupka ogrodzeniowego w miejscu, w którym do prostokatnego profilu zamocowany jest pojedynczy uchwyt do mocowania przesla oraz panel oslonowy, w widoku z boku, a fig. 7 – zamocowanie uchwytu do mocowania przesla oraz panelu oslonowego do prostokatnego profilu w widoku od góry.
Slupek ogrodzeniowy w postaci wykonania wedlug wzoru uzytkowego utworzony jest z prosto- katnego profilu 1, na którego przedniej sciance umiejscowione sa, rozmieszczone w odstepach jeden pod drugim w linii prostej, uchwyty 2 do mocowania przesla, oraz zamocowanego do prostokatnego profilu 1, w odstepie przed jego przednia scianka, panelu oslonowego 3. Panel oslonowy 3 ma postac prostokatnego zamknietego profilu. Uchwyty 2 do mocowania przesla usytuowane sa w obrebie wyso- kosci górnej i srodkowej prostokatnego profilu 1. Panel oslonowy 3 przed przednia scianka prostokat- nego profilu 1 umiejscowiony jest na jego odcinku, na którym do prostokatnego profilu 1 zamocowane sa uchwyty 2 do mocowania przesla, przy czym zasadniczo jego górny koniec znajduje sie na wysokosci górnego konca prostokatnego profilu 1 a dolny ponizej ostatniego dolnego uchwytu 2 do mocowania przesla. Kazdy uchwyt 2 do mocowania przesla oraz panel oslonowy 3 w miejscu usytuowania uchwytu 2 do mocowania przesla do prostokatnego profilu 1 zamocowany jest sruba 4, która przepro- wadzona jest przez otwór montazowy 5 panelu oslonowego 3 i otwór montazowy uchwytu 2 do moco- wania przesla i wkrecona jest we wmontowana w prostokatny profil 1 nitonakretke 6, przy czym leb sruby 4 umiejscowiony jest we wnetrzu panelu oslonowego 3, w którym zaparty jest o wewnetrzna po- wierzchnie jego tylnej scianki. W sciance przedniej panelu oslonowego 3 utworzony jest, zamkniety zaslepka 7, otwór dostepowy 8 sruby 4. Kazdy uchwyt 2 do mocowania przesla ma postac ksztaltki utworzonej z, zestawionej z czolowa scianka prostokatnego profilu 1, prostokatnej plytki, od której bocz- nych krawedzi, w kierunku do panelu oslonowego 3 odchodza scianki boczne, pomiedzy którymi utwo- rzona jest prostokatna wneka montazowa przesla, która zamyka przystajacy do uchwytu 2 do mocowa- nia przesla panel oslonowy 3. Panel oslonowy 3 przystaje do czolowych powierzchni scianek bocznych uchwytu 2 do mocowania przesla. We wnece kazdej, stanowiacej uchwyt 2 do mocowania przesla, ksztaltki umieszcza sie element montazowy przesla (na przyklad pionowe prety przesla), którymi przeslo mocowane jest do slupka ogrodzeniowego wedlug wzoru uzytkowego. Poza powyzszym tworzaca uchwyt 2 do mocowania przesla plytka ksztaltki wyposazona jest w odchodzace od jej bocznych krawe- dzi w kierunku do tylu lapy 9, którymi uchwyt 2 do mocowania przesla zalozony jest na prostokatny profil 1, na jego boczne scianki. Powyzsze lapy 9 ulatwiaja zakladanie uchwytów 2 do mocowania prze- sla na prostokatny profil 1. Lapy 9 blokuja obrót uchwytu 2 do mocowania przesla wzgledem prostokat- nego profilu 1. Kazdy uchwyt 2 do mocowania przesla jest identyczny, tozsame w kazdym punkcie jest takze mocowanie panelu oslonowego 3, kazde jest takie jak to przedstawiono na fig. 2 – fig. 7. Slupek ogrodzeniowy wedlug wzoru uzytkowego moze byc wyposazony w inna ilosc uchwytów 2 do mocowania przesla anizeli przedstawiono to na rysunku, na fig. 1. Korzystnie prostokatny profil 1 ma postac prosto- katnego profilu zamknietego.

Claims (2)

Zastrzezenia ochronne
1. Slupek ogrodzeniowy utworzony z prostokatnego profilu, kilku, umiejscowionych jeden pod drugim, na przedniej sciance prostokatnego profilu, uchwytów do mocowania przesla oraz zamocowanego do prostokatnego profilu, w odstepie przed jego przednia scianka, panelu oslonowego, na którego tylnej sciance utworzone sa, rozmieszczone jeden pod drugim, otwory montazowe, poprzez które panel oslonowy zamocowany jest na prostokatnym profilu, zna- mienny tym, ze pojedynczy uchwyt (2) do mocowania przesla oraz panel oslonowy (3) w miej- scu usytuowania uchwytu (2) do mocowania przesla do prostokatnego profilu (1) zamocowany jest sruba (4), która przeprowadzona jest przez otwór montazowy (5) panelu oslonowego (3) i otwór montazowy uchwytu (2) do mocowania przesla i wkrecona jest we wmontowana w pro- stokatny profil (1) nitonakretke (6), przy czym leb sruby (4) umiejscowiony jest we wnetrzu panelu oslonowego (3), w którym zaparty jest o wewnetrzna powierzchnie jego tylnej scianki, a w sciance przedniej panelu oslonowego (3) utworzony jest, zamkniety zaslepka (7), otwór dostepowy (8) sruby (4).
2. Slupek wedlug zastrz. 1 znamienny tym, ze uchwyt (2) do mocowania przesla sklada sie z ksztaltki utworzonej z, zestawionej z czolowa scianka prostokatnego profilu (1), prostokatnej plytki, od której bocznych krawedzi, w kierunku do panelu oslonowego (3) odchodza scianki boczne, pomiedzy którymi utworzona jest prostokatna wneka, która zamyka przystajacy do uchwytu (2) do mocowania przesla panel oslonowy (3).
PL130706U 2022-04-06 2022-04-06 Słupek ogrodzeniowy PL73412Y1 (pl)

Priority Applications (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL130706U PL73412Y1 (pl) 2022-04-06 2022-04-06 Słupek ogrodzeniowy
DE202022105323.5U DE202022105323U1 (de) 2022-04-06 2022-09-21 Zaunpfosten mit wenigstens einer Einpresskappe

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL130706U PL73412Y1 (pl) 2022-04-06 2022-04-06 Słupek ogrodzeniowy

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL130706U1 PL130706U1 (pl) 2023-10-09
PL73412Y1 true PL73412Y1 (pl) 2024-04-02

Family

ID=84283334

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL130706U PL73412Y1 (pl) 2022-04-06 2022-04-06 Słupek ogrodzeniowy

Country Status (2)

Country Link
DE (1) DE202022105323U1 (pl)
PL (1) PL73412Y1 (pl)

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
PL115387B2 (en) 1978-12-29 1981-03-31 Process for recovery of gold from iodide solutions
DE4339266C2 (de) 1993-11-18 1997-07-24 Hans Lechtenboehmer Zaun für Einfriedungs- und Begrenzungszwecke
FR2713266B3 (fr) 1993-12-03 1996-02-23 Vermigli Sa Grillages Dispositif de fixation destiné à la fabrication de clôture ou autres.
DE202008007172U1 (de) 2008-05-28 2008-09-04 Lechtenböhmer, Hans Einschiebbares Vorhängeprofil einer Zaunpfosten-Gitter-Verbindung

Also Published As

Publication number Publication date
PL130706U1 (pl) 2023-10-09
DE202022105323U1 (de) 2022-11-11

Similar Documents

Publication Publication Date Title
KR100968438B1 (ko) 볼트 및 이를 이용한 프레임
CN1012584B (zh) 可拆卸中空隔墙的直棂构件
PL73412Y1 (pl) Słupek ogrodzeniowy
BG63825B1 (bg) Елемент за челни фуги на фасадни плоскости
KR101002354B1 (ko) 건축물 외벽의 외장 패널 시공장치
PL73409Y1 (pl) Słupek ogrodzeniowy
DE20100181U1 (de) Profil zum vertikalen Anordnen und zum Einhängen von Konsolen
PL73410Y1 (pl) Słupek ogrodzeniowy
DE20214938U1 (de) Fassadensystem aus keramischen Fassadenplatten zum Einsatz als vorgehängte hinterlüftete Fassade an einer tragenden Bauwerkswand
PL73408Y1 (pl) Słupek ogrodzeniowy
CN214220198U (zh) 一种模块式吊顶用耐高温轻钢龙骨安装结构
WO2012010178A1 (en) Prefabricated wall-mountable cover box
PL73407Y1 (pl) Słupek ogrodzeniowy
PL73413Y1 (pl) Słupek ogrodzeniowy
SK7152002A3 (en) Holding device for holding long objects, especially roof drainage gutters, which are to be attached to a building
PL73411Y1 (pl) Słupek ogrodzeniowy
RU171924U1 (ru) Ограждающая конструкция
CN214884721U (zh) 一种可调式的立柱与横梁的连接结构
CN212535140U (zh) 一种用于辅助砌体施工测量仪器挂梁装置
CN112360047A (zh) 一种模块式吊顶用耐高温轻钢龙骨安装结构
US3228644A (en) Radiator hanger
CN208996258U (zh) 一种装配式钢架石材隔墙结构
CN216476491U (zh) 淋浴隔断边框补强结构
US4754942A (en) Support for a control panel
US5848774A (en) Air curtain mounting plate and structure