CZ293216B6 - Sloupek pro plot - Google Patents

Sloupek pro plot Download PDF

Info

Publication number
CZ293216B6
CZ293216B6 CZ19973197A CZ319797A CZ293216B6 CZ 293216 B6 CZ293216 B6 CZ 293216B6 CZ 19973197 A CZ19973197 A CZ 19973197A CZ 319797 A CZ319797 A CZ 319797A CZ 293216 B6 CZ293216 B6 CZ 293216B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
post
bars
post according
yokes
straight
Prior art date
Application number
CZ19973197A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ319797A3 (cs
Inventor
Hans Norbert Lechtenböhmer
Original Assignee
Hans Norbert Lechtenböhmer
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Hans Norbert Lechtenböhmer filed Critical Hans Norbert Lechtenböhmer
Publication of CZ319797A3 publication Critical patent/CZ319797A3/cs
Publication of CZ293216B6 publication Critical patent/CZ293216B6/cs

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E04BUILDING
    • E04HBUILDINGS OR LIKE STRUCTURES FOR PARTICULAR PURPOSES; SWIMMING OR SPLASH BATHS OR POOLS; MASTS; FENCING; TENTS OR CANOPIES, IN GENERAL
    • E04H17/00Fencing, e.g. fences, enclosures, corrals
    • E04H17/14Fences constructed of rigid elements, e.g. with additional wire fillings or with posts
    • E04H17/16Fences constructed of rigid elements, e.g. with additional wire fillings or with posts using prefabricated panel-like elements, e.g. wired frames
    • E04H17/17Fences constructed of rigid elements, e.g. with additional wire fillings or with posts using prefabricated panel-like elements, e.g. wired frames brackets for the connection between panels and posts

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Fencing (AREA)
  • Pit Excavations, Shoring, Fill Or Stabilisation Of Slopes (AREA)

Abstract

Sloupek (50) pro plot (100) z mřížových tabulí (20) sestává z úzkých přímých mřížových tabulí s přímými tyčemi (11, 12) spojenými třmeny (10), které přečnívají svými volnými konci (3') přes přední stranu (13) sloupku (50). Mřížové tabule (20) leží vodorovnými tyčemi (2, 2) na vyčnívajících koncích (3'). Vyčnívající konce (3') tvoří přídržné prvky (3) ve tvaru háků, které upevňují mřížové tabule (20) na přední straně (13) sloupku (50).ŕ

Description

Sloupek pro plot
Oblast techniky
Vynález se týká sloupku pro plot pro účely zamezení přístupu a ohraničení z tvarově tuhých mřížových tabulí tvořících plochu plotu, které sestávají ze zkřížených, na místech křížení navzájem spojených tyčí, s přídržnými prvky uspořádanými na sloupku na místech rozdělených přes výšku sloupku, které pevně drží mřížové tabule v oblasti sloupku mezi sebou a přední stranou 10 sloupku, přičemž sloupek sestává z úzkých, přímých, k ploše plotu v podstatě kolmých mřížových tabulí z přímých v nejméně jedné první rovině uložených tyčí a v jedné kní sousední rovnoběžné rovině uložených, přímé tyče křižujících a v místech křížení s nimi spojených dalších tyčí, z nichž alespoň některé vyčnívají přes přední stranu sloupku dopředu a na svých volných koncích vytvářejí přídržné prvky.
Dosavadní stav techniky
Sloupek pro plot výše uvedeného typu je známý z patentového spisu EP 472 760 Al. Tento 20 sloupec pro plot sestává z úzké přímé mřížové tabule se svislými tyčemi umístěnými na obou okrajích a s tyto na způsob žebříku spojujícími krátkými rovnými vodorovnými tyčemi. Alespoň některé vyčnívají dopředu přes svislé mřížové tyče, tvořící přední stranu sloupku a jsou ohnuty hákovitě nahoru. Mřížové tabule tvořící plochy plotu jsou vloženy do těchto háků a jsou v nich drženy šrouby.
Podobný sloupec pro plot je popsán v patentovém spise DE 39 20 108 Cl. Také zde jsou svislé mřížové tyče sloupku pro plot spojeny na způsob žebříku uspořádanými krátkými rovnými vodorovnými mřížovými tyčemi, ze kterých alespoň některé přečnívají dopředu přes přední stranu sloupku a tam jsou v jednotné vzdálenosti od přední strany ohnuty do ok, uspořádaných ve 30 vodorovných rovinách. Mřížové tabule tvořící plochy plotu jsou uloženy na vyčnívajících koncích vodorovných mřížových tyčí sloupku a jsou upevněny přídržným prvkem provléknutým oky. U tohoto provedení mohou všechny přímé mřížové tyče sloupku být svislé, je však také možné, že sloupek se směrem dolů rozšiřuje pro zvýšení stability.
V obou známých provedeních mohou být svislé mřížové tyče sloupku vytvořeny jako dvojité tyče k oběma stranám vodorovných mřížových tyčí uložené navzájem proti sobě.
Zacházení pro sestavení výše uvedeného známého sloupku s množstvím krátkých vodorovných tyčí při strojní výrobě sloupků odporovým bodovým svářením je obtížné, protože háky, popří40 pádě oka na vodorovných tyčích, jsou před svářením ohnuty a vodorovné tyče se svařují v předem dané otočené poloze.
Kromě toho jsou známé sloupky problematické, protože na koncích vodorovných mřížových tyčí na straně, kde jsou uložené mřížové tabule tvořící plochu plotu, je mnoho ostrých, volně 45 přístupných hran, které mohou být příčinou zranění.
Úkolem vynálezu je vytvořit odpovídající sloupek pro plot, zlepšený s ohledem na výrobu a bezpečnost proti zranění.
Podstata vynálezu
Vynález řeší úkol tím, že vytváří sloupek pro plot pro účely zamezení přístupu a ohraničení z tvarově tuhých mřížových tabulí tvořících plochu plotu, které sestávají ze zkřížených, na 55 místech křížení navzájem spojených tyčí, s přídržnými prvky uspořádanými na sloupku na
-1 CZ 293216 B6
Ί místech rozdělených přes výšku sloupku, které pevně drží mřížové tabule v oblasti sloupku mezi sebou a přední stranou sloupku, přičemž sloupek sestává z úzkých, přímých, k ploše plotu v podstatě kolmých mřížových tabulí z přímých v nejméně jedné první rovině uložených tyčí a v jedné k ní sousední rovnoběžné rovině uložených, přímé tyče křižujících a v místech křížení 5 snimi spojených dalších tyčí, z nichž alespoň některé vyčnívají přes přední stranu sloupku dopředu a na svých tamních volných koncích vytvářejí přídržné prvky, jehož podstata spočívá v tom, že další tyče jsou tvořeny rovinnými, ve svislé rovině uspořádanými třmeny, které mají na obou volných koncích přídržné prvky.
Vytvořením jako třmeny tvoří vždy dva ve výškovém směru sousední ramena jediný díl, který je jednak větší a jednodušší při zacházení, ve srovnání s jednotlivými mřížovými tyčemi sloupku podle dosavadního stavu techniky, a na druhé straně má dvourozměrné roztažení, takže vyčnívající konce vzhledem kjejich vytvoření jako přídržné prvky jsou vždy správně orientovány a obtíže s nežádoucím natočením vodorovných tyčí kolem jejich podélné osy jsou vyloučeny.
Na straně odvrácené od plochy plotu, tedy na straně můstku třmenu je tento uzavřen a nemá žádné ostré hrany tvořící konce, takže nebezpečí zranění je podstatně sníženo.
V rámci myšlenky vynálezu jsou přímé tyče sloupku vytvořeny pouze na jedné straně třmenů 20 (nárok 2), avšak při přednostních provedeních jsou přímé tyče na obou stranách třmenů uspořádány navzájem v párech bezprostředně ležící proti sobě (nárok 3) pro zvýšení ohybové tuhosti sloupku.
Přímé tyče se mohou dole rozbíhat, aby základna sloupku a jeho stabilita kolmo k ploše plotu 25 byly zvýšeny (nárok 4).
Přednostní provedení však používá navzájem rovnoběžných přímých tyčí, protože to usnadňuje výrobu sloupků na automatickém stroji pro sváření mříží.
Při namáhání sloupku vytvořeného z mřížového materiálu, jehož spojovací tyče probíhají v podstatě vodorovně, budou vznikající síly zachyceny v podstatě smykovým namáháním svařovaných míst.
Aby bylo namáhání příznivější a aby bylo dosaženo účinku příhradové konstrukce, je učiněno 35 opatření podle nároku 6.
Alespoň jedno rameno třmenu má tedy být vzhledem k ploše plotu uspořádáno šikmo nahoru nebo šikmo dolů. Sloupek s účinkem příhradové konstrukce je předmětem patentového spisu DE-PS 22 20 683, přičemž však přímé tyče mříže neleží ve svislých rovinách kolmých k ploše 40 plotu, nýbrž, viděno v půdorysu, stojí v trojúhelníku. Trojúhelníkové drátové třmeny jsou ve vystřídané šikmé orientaci uloženy vně kolem svislých mřížových tyčí sloupku a v tomto uspořádání s nimi svařeny. Takový sloupek není vhodný pro automatickou výrobu.
Třmeny podle vynálezu mohou být ohnuty ve tvaru U (nárok 7) nebo do tvaru V (nárok 8), 45 přičemž jsou uspořádány souměrně k vodorovné rovině (nárok 9).
Když mřížové tabule obsahují vodorovné tyče, jsou těmito uloženy na vyčnívajících koncích třmenů (nárok 10). V praxi jsou mřížové tabule nejčastěji obdélníkové se svislou roztečí 200 mm a s vodorovnou roztečí 50 mm.
Upevnění mřížových tabulí na koncích třmenů může být provedeno způsobem popsaným v nárocích 11 a 12 o sobě známé jako předmět nezveřejněného patentového spisu DE P 43 39 266.0-25.
V největším počtu případů jsou mřížové tyče kulaté, neboť tyto jsou nejjednodušší pro výrobu a zacházení.
Podle nároku 13 mohou být jako mřížové tyče také použity ploché profily, které svými většími rozměry stojí kolmo na rovině mříže, například obdélníkové profily nebo oválné profily nebo epileptické profily. Takové mřížové tyče zvyšují ohybovou pevnost mřížových tabulí a mohou v mnoha případech uspořit dvojité tyče. Účelný způsob upevnění mřížových tabulí na sloupkuje předmětem nároku 14. Upevňovací kus tlačí mřížovou tabuli do sklonu volného konce a opírá se přitom o volný konec ležící nad ním. Postačí když je uspořádán jeden takový upevňovací kus na sloupku.
Významným význakem je předmět nároku 15. Upevňovací kus je ve výchozím stavu ohnutý a utažením šroubu se uvede do protaženého upevňovacího stavu. Přitom působí jako lomená páka a tlačí vodorovné tyče mřížové tabule velkou silou shora proti spodnímu volnému konci ramena třmenu.
Aby upevňovací kus nesklouzl, doporučuje se vytvořit vykroužené zahloubení na horním okraji podle nároku 16.
Pro vytvoření bezpečného uložení na horní straně vodorovných tyčí se doporučuje noha rozšířená kolmo k mřížové tabuli podle nároku 17.
V přednostním provedení je proveden upevňovací kus jako profilový úsek z ploché oceli (nárok 18), který má uprostřed otvor pro průchod šroubu (nárok 19). Otvor tvoří příčné zeslabení průřezu a tím místo přetvoření, které zajišťuje, že se upevňovací kus vyklene nebo ohne v žádaném místě.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález je znázorněn na výkresech, kde obr. 1 znázorňuje bokorys sloupku pro plot, přičemž také plocha plotu stojí kolmo k nákresně, obr. 2 znázorňuje pohled podle obr. 1 zprava, obr. 3 znázorňuje řez podle čáry III—III v obr. 1, obr. 3a znázorňuje odpovídající řez obměněnou formou provedení, obr. 4 znázorňuje bokorys jednoho třmenu, obr. 5 a 6 znázorňují pohledy podle obr. 4 zprava, popřípadě shora, obr. 7 a 8 znázorňují bokorysy odpovídající obr. 1 s několika možnostmi obměn vytvoření třmenu, obr. 9 znázorňuje bokorys sloupku odpovídají obr. 10 znázorňuje pohled obr. 9 zprava, obr. 11 znázorňuje perspektivní pohled na upevňovací kus znázorněný v obr. 9 a 10 a obr. 12 znázorňuje pohled odpovídající obr. 9 v upevněném stavu.
Příklady provedení vynálezu
V obr. 1 je znázorněn plot 100 obsahující obdélníkové mřížové tabule 20, které tvoří plochu plotu a jsou drženy podél plotu v odstupech uspořádanými vztyčenými plotovými sloupky 50. Mřížové tabule 20 sestávají ze svislých mřížových tyčí 1 a zpárovitě ve stejné výšce na obou jejích stranách uspořádaných vodorovných mřížových tyčí 2, které vyztužují mřížové tabule 20. Mřížové tyče 1 a 2 jsou v místech křížení spolu spojeny na stroji na svařování mříží odporovým svářením. Mřížové tabule 20 budou podrobeny v připojení na proces svařování obvyklým opatřením k ochraně proti korozi jako je pozinkování a/nebo práškováním. Dělení mřížových tabulí 20 může být například 200 mm ve výšce a 50 mm ve vodorovném směru, přičemž průměr mřížových tyčí v příkladu provedení je 6 mm.
Plotové sloupky 50 obsahují svislé mřížové tyče 11 a 12, z nichž mřížové tyče 12 tvoří „přední stranu“ 13 příslušného plotového sloupku 50. to znamená stranu, ke které přiléhají mřížové tabule 20. Na horním konci 12 jsou mřížové tyče 12 o 180° ohnuty dolů k zamezení nebezpečí
-3CZ 293216 B6
J •
úrazu. Svislé mřížové tyče 11, 12 jsou vždy po dvou rovnoběžně k ploše plotu uspořádány za sebou, jak je patrno, z obr. 2 a 3, a navzájem spojeny mezi nimi uspořádanými třmeny 10, které leží ve svislé kolmo k ploše plotu uspořádané rovině.
Místo dvojitých tyčí 11. 11 popřípadě 12, 12 mohou být také nasazeny tyče 11, 12 z plochého profilu, které mohou být uspořádány pouze jednostranně, jak ukazuje obr. 3a. Plochý profil je uložen „na vysokou hranu“ na rovině mříže, to znamená v tomto případě na rovině plotového sloupku 50. Kromě ukázaného, na obou koncích zakulaceného obdélníkového profilu, přicházejí v úvahu také jiné průřezy, které zvyšují tuhost v ohybu, aniž by zvětšovaly šířku.
Třmeny 10 podle obr. 1 jsou ohnuty do tvaru V a mají přímá ramena 10', která jsou souměrně uspořádána k vodorovné rovině 4 procházející ohybovým vrcholem 3. Na místě 10 ležícím těsně uvnitř svislých mřížových tyčí 12 jsou ramena JO' ohnuta proti sobě a tvoří vodorovně kupředu přes svislé mřížové tyče 12 přečnívající konce 3', které jsou směrem nahoru ohnuty do 15 háku 3, do kterého jsou založeny mřížové tabule 20 vždy jedním párem vodorovných mřížových tyčí 2.
V místech křížení se svislými mřížovými tyčemi H a 12 jsou třmeny 10 s těmito svařeny. Pro svaření a připojenou ochranu proti korozi, jakož i průměry mřížových tyčí platí to, co bylo uvedeno pro mřížové tabule 20. Body svaru jsou v obr. 1 u nejvyššího třmenu 10 označeny vztahovou značkou 6.
Třmeny 10 jsou navzájem stejné a jsou uspořádány tak, že rozteč vystupujících konců 3'je v celé výšce stejná, to znamená, že vzdálenost vyčnívajících konců 3' třmenů 10 je přesně tak vleká 25 jako je vzdálenost od spodního přečnívajícího konce 3' třmenu 10 k hornímu přečnívajícímu konci 3' pod ním uloženého třmenu 10.
V uvedeném příkladu provedení je tato rozteč rovna 100 mm, to znamená polovině svislé rozteče mřížových tabulí 20. To má ten význam, že při šikmé půdě může být provedeno stupňové přizpůsobení. Při tomto vytvoření zůstává tedy každý vyčnívající konec 3' s na něm vytvořeným hákem 3 volný.
Z obr. 1 je patrno, že při minimální potřebě materiálu je jako v podstatě rovinný stavební dílec vhodný pro výrobu na automatických svařovacích strojích na mříže vyroben sloupek, který má ve 35 svislé rovině kolmo k rovině plotu probíhající optimální vyztužení odpovídající příhradovému dílu.
Výroba plotových sloupků na stroji pro svařování mříží je zjednodušena, protože vždy dvě svislé mřížové tyče 11.12 spojující rameno 10' tvoří díl sestávající z jednoho kusu a na obou vyčnívají40 cích koncích 3' uložené háky 3 mají správnou předem danou orientaci, to znamená, že ve svařovacím stroji na mříže se nemohou otočit kolem kolmo k rovině plotu probíhající osy.
Při montáži plotu se mřížové tabule 20 zavěsí na háky 3. Upevnění mřížových tabulí 20 na háky 3 je o sobě libovolné. V uváděném příkladu provedení je dáno zvláště jednoduché a vibrace 45 trvale potlačující upevnění, které v podstatě spočívá na vytvoření háků 3. Vyčnívající konce 3' třmenů lOjsou totiž ohnuty do rovných ok 53, která jsou v podstatě umístěna rovnoběžně ke ploše plotu. Volný konec 54 oka 53 probíhá nikoliv rovnoběžně k ploše plotu, nýbrž šikmo směrem dolů proti přední straně 13 plotového sloupku 50. která je tvořena přední stranou mřížových tyčí 12. Volné konce 54 probíhají směrem dolů až do výšky vyčnívajícího konce 3', na který je 50 zahnut. Volný konec 54 probíhá v podstatě přímo směrem dolů proti přední straně 13 a tvoří sklon 5. Tento je ve své poloze vzhledem k přední straně 13 tak vyměřen, že jedna „tloušťce“ mřížových tabulí 20 odpovídající vzdálenost 14. viz obr. 1, je asi na polovině výšky oka 53. takže mřížové tabule 20 při zavěšení na háky 3 není možno snížit až na vyčnívající konce 3', nýbrž zůstanou viset v uvedené polovině výšky a pouze působením pružnosti volného konce 54 mohou
-4CZ 293216 B6 být až na vyčnívající konec 3' vytaženy směrem dolů nebo stlačeny. V této poloze vyvíjí volný konec 54 svým klínovým působením utažení mřížové tabule 20 proti přední straně 13 plotového sloupku 50.
Utažení bude v příkladu provedení udrženo držákem 15. který má vystupující konec 3' zachycující třmen 55 tvaru U se závitovým ramenem 55, který pročnívá k vystupujícímu konci přilehlých vodorovných tyčí 2, 2 mřížových tabulí 20. Na vodorovných tyčích 2, 2 leží U-profil, který je tam přišroubován přes na závitový ramena 55 našroubované matky 57. Tímto způsobem jsou vodorovné tyče 2, 2 drženy na vyčnívajících koncích 3. Držáky 15 nemusí být vytvořeny na všech vodorovných tyčích 2,2.
V obr. 7 a 8 jsou znázorněny obměny tvaru třmenu. Také tyto třmeny jsou se svými rameny uloženy v rovině mezi oboustranně vytvořenými svislými mřížovými tyčemi 11,12.
U třmenu 30 je vytvořeno uspořádání tvaru V, přičemž homí rameno 30 probíhá vodorovně, spodní rameno 30 je nařízeno šikmo směrem dolů proti přední straně 13 sloupku 50 asi o 40°.
U varianty třmenu 40 znázorněné v obr. 7 čerchovanou čarou je spodní rameno 40 vodorovné a probíhá homí rameno 40 proti přední straně 13 asi o 40° směrem nahoru.
V obr. 8 je znázorněna varianta, u které třmen 60 nemá tvar V, nýbrž tvar U a můstek 60 nebo základna „U“ má přibližně tvar půlkruhu a v podstatě vodorovné rameno 60 navzájem spojuje.
V provedení znázorněném v obr. 8 čerchovanou čarou probíhají mřížové tyče 12 tvořící přední stranu 13 sloupku 50 svisle, zatímco zadní mřížové tyče 11 stojí mírně šikmo a směrem dolů se od mřížových tyčí 12 vzdalují, takže plotové sloupky 50 mají širší základnu. Třmen 70 by mohl být v tomto případě tak ohnut, aby svým můstkem 70 probíhal přímo mimo svislé mřížové tyče 11 rovnoběžně s nimi.
Mezi příkladnými variantami jsou možné četné přechody. Všem variantám je společné, že přídržné prvky pro vodorovné tyče 2, 2 mřížové tabule 20 jsou tvořeny ne nad přední stranou 13 plotového sloupku 50 vyčnívajících koncích ramen v jedné rovině ohnutých třmenů, a sice na obou ramenech.
Místo držáků 15 může být upevnění mřížové tabule 20 na sloupku 50 také provedeno upevňovacím kusem 80, který je znázorněn v obr. 9 až 12. Upevňovací kus 80 je znázorněn v obr. 9, 10 a 11 v ještě neutaženém stavu. Upevňovací kus 80 je vytvořený jako plochý ocelový úsek 81, který má na svém horním okraji vykroužený výřez 89 tvaru U, jehož šířka odpovídá přibližně průměru volného konce 3'. Přibližně uprostřed má upevňovací kus 80 průchozí vývrt 84 pro zachycení šroubu 85. Na spodním konci je zjednoho kusu vytvořena podložka 82, jejíž ukládací plocha 93 v upevňovací poloze probíhá kolmo k ploše plotu a vodorovně, jak je patrno z obr. 12. Ukládací plocha 93 je v příkladu provedení podepřena dvěma trojúhelníkovými opěrnými členy 94. Může však také postačit, když je ukládací plocha 93 tvořena jednoduše úhlovým zahnutím plochého ocelového úseku 81 směrem dopředu.
Upevňovací kus 80 je ve výchozím stavu vyklenut směrem dopředu nebo zahnut, přičemž vrchol leží v oblasti otvoru 84, viz obr. 11. Ramena 81, 81 tvoří například navzájem úhel 45°. V tomto vyklenutém nebo zahnutém stavu je upevňovací kus 80 upevněn způsobem patrným z obr. 9. Šroub 85 bude provlečen a leží nad podložkou 86 na přední straně plochého ocelového úseku 81 v oblasti otvoru 84. Dřík šroubu 85 zasahuje mezi obě svislé tyče 12sloupku 50. Na zadní straně svislých tyčí 12 je uložena podložka 87, která leží proti zadní straně svislých tyčí 12. Při zatažení šroubu 85 přes matku 88 se natáhne upevňovací kus 80, přičemž na horním konci ve vybrání 89 zespodu vyvíjí silou 90 proti hornímu volnému konci 3' a patka 82 vyvíjí stejnou sílu 91 shora na
-5CZ 293216 B6 obě vodorovné tyče 2 mřížové tabule 20, které tím budou stlačeny přes sklon 5 na horní stranu spodního volného konce 3'.
Pouze s jedním šroubem 85 a s jednoduše vytvořeným upevňovacím kusem je možno tímto 5 způsobem zaj istit bezpečné uložení mřížové tabule 20 na sloupku 50.

Claims (19)

1. Sloupec (50) pro plot (100) pro účely zamezení přístupu a ohraničení z tvarově tuhých mřížových tabulí (20) tvořících plochu plotu, které sestávají ze zkřížených, na místech křížení 15 navzájem spojených tyčí (1,
2), s přídržnými prvky (3) uspořádanými na sloupku (50) na místech rozdělených přes výšku sloupku (50) mezi sebou a přední stranou (13) sloupku (50), přičemž sloupek (50) sestává z úzkých, přímých k ploše plotu v podstatě kolmých mřížových tabulí z přímých v nejméně jedné první rovině uložených tyčí a v jedné kní sousední rovnoběžné rovině uložených, přímé tyče křižujících a v místech křížení s nimi spojených dalších tyčí, 20 z nichž alespoň některé vyčnívají přes přední stranu (13) sloupku dopředu vyčnívají a na svých tamních volných koncích (3') vytvářejí přídržné prvky, vyznačující se tím, že další tyče jsou tvořeny rovinnými, ve svislé rovině uspořádanými třmeny (10, 30, 40, 60, 70), které mají na obou volných koncích (3') přídržné prvky.
25 2. Sloupek podle nároku 1,vyznačující se tím, že přímé tyče (11,12) jsou uspořádány pouze na jedné straně třmenů (10,30,40,60,70).
3. Sloupek podle nároku 1,vyznačující se tím, že přímé tyče (11, 11, 12, 12) jsou uspořádány na obou stranách třmenů (10, 30, 40, 60, 70) navzájem v párech uložené bezprostřed-
30 ně proti sobě.
4. Sloupek podle alespoň jednoho z nároků laž 3, vyznačující se tím, že přímé tyče (11', 12') se směrem dolů rozbíhají.
35
5. Sloupek podle alespoň jednoho z nároků laž 3, vyznačující se tím, že přímé tyče (11,12) jsou navzájem rovnoběžné.
6. Sloupek podle alespoň jednoho z nároků 1 až 5, vyznačující se tím, že alespoň jedno rameno (10', 30, 40) není uspořádáno vodorovně.
7. Sloupek podle alespoň jednoho z nároků 1 až 6, vyznačující se tím, že třmeny (60, 70) jsou ohnuty ve tvaru U.
8. Sloupek podle alespoň jednoho z nároků 1 až 6, vyznačující se tím, že třmeny
45 (10,30,40) jsou ohnuty ve tvaru V.
9. Sloupek podle nároků 7 nebo 8, vyznačující se tím, že třmeny (
10, 60) jsou souměrné k vodorovné rovině.
50 10. Sloupek podle alespoň jednoho z nároků 1 až 9, vyznačující se tím, že mřížové tabule (20) obsahují vodorovné tyče (2) a vodorovné tyče (2) jsou uloženy na alespoň některých dopředu přes přední stranu (13) sloupku (50) přečnívajících konců (3') třmenů (10, 30, 40, 60, 70).
-6CZ 293216 B6
11. Sloupek podle alespoň jednoho z nároků 1 až 10, vyznačující se tím, že konce (3') třmenů (10, 30, 40, 60, 70) přečnívající přes přední stěnu (13) jsou ohnuty k přímému oku (53), jehož volné rameno (54) má v rovině třmenu sklon (5) směřující směrem dolů proti přední straně (13) sloupku (50), kterým jsou vodorovné tyče (2) klínovitě tlačeny proti přední straně (13) sloupku (50).
12. Sloupek podle nároku 11, vyznačující se tím, že obsahuje držáky (15), kterými jsou vodorovné tyče (2) tlačeny nebo taženy dolů na vyčnívající konce (3') třmenů (10, 30, 40, 60, 70).
13. Sloupek podle alespoň jednoho z nároků 1 až 12, vy z n a č uj í c í se t í m , že tyče (11, 12) mají na rovinu mříže kolmo stojící plošný průřez s největším rozměrem.
14. Sloupek podle alespoň jednoho z nároků 1 až 13, vyznačující se tím, že obsahuje nejméně jeden podlouhlý v upevněné poloze přímý upevňovací kus (80), který se horním koncem pod svislou tlačnou silou (90) opírá zespodu proti hornímu volnému konci (3'), ve střední oblastí je přitahován prostřednictvím šroubu (85) proti přední straně sloupku (50) a je usazen svým spodním koncem pod svislou tlačnou silou (91) shora na spodním sousedním volném konci (3') ležící vodorovné tyči (2).
15. Sloupek podle nároku 14, v y z n a č u j í c í se t í m , že upevňovací kus (80)je přetvořitelný ze třmenovitě od přední strany sloupku (50) vyklenutého nebo ohnutého počátečního stavu prostřednictvím šroubu (85) do protaženého upevňovacího stavu.
16. Sloupek podle nároku 14 nebo 15,vyznačující se tím, že upevňovací kus (80) má na horním okraji vykroužené prohloubení (89) pro podchycení horního volného konce (3').
17. Sloupek podle alespoň jednoho z nároků Maž 16, vyznačující se tím, že upevňovací kus (80) má na spodním konci nohu (82) rozšiřující se kolmo k mřížové tabuli (20), která se opírá na horní straně tamní vodorovné tyče (2).
18. Sloupek podle alespoň jednoho z nároků 14 až 17, vyznačující se tím, že upevňovací kus (80) je proveden jako plochý ocelový úsek (81).
19. Sloupek podle nároku 18, v y z n a č u j í c í se ti m , že plochý ocelový úsek (81) má ve středu otvor (84) pro průnik šroubu (85).
CZ19973197A 1995-04-15 1996-04-10 Sloupek pro plot CZ293216B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19514264A DE19514264C1 (de) 1995-04-15 1995-04-15 Zaunpfosten

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ319797A3 CZ319797A3 (cs) 1998-02-18
CZ293216B6 true CZ293216B6 (cs) 2004-03-17

Family

ID=7759797

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ19973197A CZ293216B6 (cs) 1995-04-15 1996-04-10 Sloupek pro plot

Country Status (9)

Country Link
US (1) US6000682A (cs)
EP (1) EP0821757B1 (cs)
AT (1) ATE234987T1 (cs)
CA (1) CA2218172C (cs)
CZ (1) CZ293216B6 (cs)
DE (2) DE19514264C1 (cs)
ES (1) ES2194980T3 (cs)
PL (1) PL179926B1 (cs)
WO (1) WO1996033327A1 (cs)

Families Citing this family (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JP2954010B2 (ja) * 1996-01-16 1999-09-27 朝日スチール工業株式会社 フエンス
DE20013351U1 (de) * 2000-08-03 2001-12-13 Lechtenböhmer, Hans, 47441 Moers Zaun
WO2002020922A1 (en) 2000-09-07 2002-03-14 Richard Bruce Cochrane Post
ES1048446Y (es) 2001-02-28 2001-12-16 Posvid S A Poste perfeccionado para cercas y similares
DE202007002370U1 (de) * 2007-02-14 2008-06-26 Legi Gmbh Zaunpfosten sowie hiermit hergestellter Zaun
NL2013806B1 (nl) * 2014-11-14 2016-10-10 Van Thiel United B V Samenstel van staafvormige elementen, alsmede een gebruik van een dergelijk samenstel.

Family Cites Families (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US780114A (en) * 1904-05-27 1905-01-17 John F Martin Core for plastic posts.
US989436A (en) * 1911-03-03 1911-04-11 Dora Smith Fence-post.
US3069120A (en) * 1959-01-26 1962-12-18 Ernest T Elfgren Wire wall construction
GB1020524A (en) * 1963-11-18 1966-02-16 Charles Goodall Supporting means for use with wire fencing
DE2214643A1 (de) * 1964-10-16 1973-10-04 Loebbert & Co Gittertafel fuer zaeune
US3423072A (en) * 1967-05-18 1969-01-21 Morey Bernstein Demountable structural assembly
DE2220683C3 (de) * 1972-04-27 1980-10-23 Hans 4130 Moers Lechtenboehmer Zaunpfosten
DE2427705A1 (de) * 1974-06-08 1975-12-18 Hans Lechtenboehmer Zaunpfosten und damit hergestellter zaun
DE3920108C1 (cs) * 1989-06-20 1990-10-04 Hans 4130 Moers De Lechtenboehmer
DE3925052A1 (de) * 1989-07-28 1991-02-07 Hans Lechtenboehmer Zaun
DE4339266C2 (de) * 1993-11-18 1997-07-24 Hans Lechtenboehmer Zaun für Einfriedungs- und Begrenzungszwecke

Also Published As

Publication number Publication date
CA2218172A1 (en) 1996-10-24
EP0821757B1 (de) 2003-03-19
WO1996033327A1 (de) 1996-10-24
CA2218172C (en) 2002-04-09
EP0821757A1 (de) 1998-02-04
PL322735A1 (en) 1998-02-16
US6000682A (en) 1999-12-14
DE59610242D1 (de) 2003-04-24
DE19514264C1 (de) 1996-07-11
ES2194980T3 (es) 2003-12-01
ATE234987T1 (de) 2003-04-15
CZ319797A3 (cs) 1998-02-18
PL179926B1 (pl) 2000-11-30

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ142296A3 (en) Fence
US10017942B2 (en) Rebar wall set-up bar
US20070157541A1 (en) Wire rebar chair
CZ293216B6 (cs) Sloupek pro plot
JP5448523B2 (ja) 梁用配筋工法及びこの工法に用いる架台
JP2006519944A (ja) 補強エレメント及びそれを用いて製造された補強コンクリート又はプレストレストコンクリート部材
KR20070025483A (ko) 교량 건설용 일체식 동바리
US20090050866A1 (en) Bracket
DE10135909A1 (de) Zaun
JP3769548B2 (ja) 鉄筋とpcケーブル保護シースとの兼用スペーサー
JP3763020B2 (ja) 橋梁補強工法
JP6915776B2 (ja) 梯子金具
KR102591311B1 (ko) 선택적 결속을 통한 그리드 보강용 스페이서 시스템
JPH0734115U (ja) フラットデッキ
JP7370577B2 (ja) 鉄筋コンクリート有孔梁の補強金具及び補強構造
JP5670256B2 (ja) 落石防護網の支柱およびこれを利用した落石防護装置。
JP3804392B2 (ja) フラットスラブのせん断補強筋及びせん断補強構造
KR20090079561A (ko) 슬래브와 기둥 접합부의 전단 보강체
JP5254169B2 (ja) 鉄筋保持金物
JP2017071930A (ja) 取付金具及び取付方法
JP3889833B2 (ja) 中空スラブ管の受け台
JP2005282324A5 (cs)
JPH0514356U (ja) 基礎鉄筋組立用支柱の下端筋受金具
JP4282330B2 (ja) 親綱用支柱
KR200408920Y1 (ko) 교량 건설용 일체식 동바리

Legal Events

Date Code Title Description
PD00 Pending as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20150410