CZ284839B6 - Niťové očko nitěnky a způsob jeho výroby - Google Patents
Niťové očko nitěnky a způsob jeho výroby Download PDFInfo
- Publication number
- CZ284839B6 CZ284839B6 CZ942620A CZ262094A CZ284839B6 CZ 284839 B6 CZ284839 B6 CZ 284839B6 CZ 942620 A CZ942620 A CZ 942620A CZ 262094 A CZ262094 A CZ 262094A CZ 284839 B6 CZ284839 B6 CZ 284839B6
- Authority
- CZ
- Czechia
- Prior art keywords
- heald
- thread
- eyelet
- plane
- thread loop
- Prior art date
Links
Classifications
-
- D—TEXTILES; PAPER
- D03—WEAVING
- D03C—SHEDDING MECHANISMS; PATTERN CARDS OR CHAINS; PUNCHING OF CARDS; DESIGNING PATTERNS
- D03C9/00—Healds; Heald frames
- D03C9/02—Healds
- D03C9/024—Eyelets
-
- D—TEXTILES; PAPER
- D03—WEAVING
- D03C—SHEDDING MECHANISMS; PATTERN CARDS OR CHAINS; PUNCHING OF CARDS; DESIGNING PATTERNS
- D03C9/00—Healds; Heald frames
- D03C9/02—Healds
Landscapes
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Textile Engineering (AREA)
- Looms (AREA)
- Auxiliary Weaving Apparatuses, Weavers' Tools, And Shuttles (AREA)
Abstract
Niťové očko (2) nitěnky (4) je provedeno tak, že rovina oblasti niťového očka ) je vůči hlavní rovině (8) ostatní části nitěnky (4) natočená. Ramena (7, 7') niťového očka (2) jsou rozvedená, přičemž rozvedená ramena (7, 7') niťového očka (2) jsou nakonec opět natočena zpět do polohy rovnoběžné s hlavní rovinou hlavní části nitěnky (4).ŕ
Description
Niťové očko nitěnky a způsob jeho výroby
Oblast techniky
Vynález se týká niťového očka nitěnky z pásového materiálu, způsobu jeho výroby a dále nitěnky opatřené tímto niťovým očkem.
Dosavadní stav techniky
Nitěnky opatřené niťovým očkem podle vynálezu se všeobecně používají u tkacích strojů. Tyto nitěnky se v současné době vyrábějí obvykle z ocelového pásu. Tyto nitěnky se seřadí na brdových listech a brdové listy se vestaví do tkacích strojů. V tkacích strojích jsou potom nitěnky uspořádány tak, že rovina ocelového pásu je rovnoběžná s osnovními nitěmi. Protože však osnovní nitě musí být vedeny nitěnkami, je zapotřebí, aby každá nitěnka byla opatřena niťovým očkem. Tato niťová očka však přinášejí určité problémy, protože nitěnka, jakmile je seřazena na rámu tkacího stroje, má nesprávnou polohu, její správná poloha by byla kolmá k osnovní niti. Protože však není možné vést osnovní nit rovinou ocelového pásu nitěnky, musí být nitěnka v oblasti svého niťového očka deformována, aby byl umožněn průchod osnovní nitě. Jsou známé dva druhy těchto deformací: Natočení a rozvedení. Natočení v oblasti niťového očka vůči rovině ocelového pásu je většinou v rozmezí od 25° do 30°. Druhou formou deformace je takzvané rozvedení, které spočívá v tom, že obě ramena niťového očka se od sebe křížem odtáhnou, aby byl umožněn průchod osnovní nitě.
Obě formy deformace niťového očka mají své výhody a nevýhody. Natočením vznikne relativně dobrá opěra osnovní nitě v niťovém očku, což má význam z hlediska šetrného zacházení s osnovní nití. Naproti tomu sousední osnovní nitě musí klouzat po širší oblasti přes vystouplé hrany natočené části. Se zvyšující se rychlostí tkaní však toto hledisko nabývá stále více na problematičnosti.
U rozvedení sice kloužou osnovní nitě rovněž přes hrany, avšak v oblasti, která je podstatně kratší, než při natočení. Naproti tomu je výška uražené oběžné dráhy poněkud větší a k vychýlení dochází nárazovitě. Dále není možné pomocí tohoto rozvedení niťového očka poskytnout osnovní niti náležitou opěru, přičemž zde spíše vzniká sklon k svírání.
U obou forem deformace musí sousední osnovní nitě natočit nitěnku o určitou hodnotu z její původní roviny, aby vznikl dostatečně snadný průchod jak pro osnovní nit v niťovém očku, tak i pro sousední osnovní nitě.
V JP 59-199834 se navrhuje nitěnky v oblasti niťového očka nejprve natočit a potom opět obě ramena natočit zpět do polohy rovnoběžné s probíhající nití. Aby nit mohla procházet, musí být natočení velké, takže i při následujícím natočení zpět do polohy rovnoběžné s probíhající nití vyčnívají ramena do stran relativně hodně.
V US 997 283 se navrhuje nejprve boční ramena roztáhnout křížem neboli rozvést a potom nitěnku v oblasti niťového očka natočit. Tím vznikne podobná situace jako u pouze natočeného niťového očka, kde do strany vyčnívají hranaté části, jak je patrné zejména ze strany 5 uvedeného patentového spisu US, čímž však může docházet k poškozování sousedních osnovních nití.
Nejnovější vývoj v oblasti přízí, například takzvané příze z mikrovláken, spolu se stoupajícími rychlostmi tkaní vede stále častěji k potížím při zpracování, ke snižující se účinnosti, a proto i ke vzrůstajícím nákladům tam, kde by však mělo být dosahováno výhod. Nemalý podíl na těchto problémech mají popsané formy nitěnek, respektive provedení jejich niťových oček.
-1 CZ 284839 B6
Úkolem vynálezu je odstranit nedostatky existujících nitěnek tak, že se vytvoří nová kombinace určitých vlastností známých forem a, což je velmi podstatné, připojí se nové uspořádání ramen niťových oček, jak bude dále popsáno.
Dalším úkolem vynálezu je vytvořit zlepšený průchod osnovní nitě niťovým očkem. Průchod osnovní nitě niťovým očkem by měl být co nejhladší. Sousední osnovní nitě musí co nejsnadněji klouzat kolem nitěnek. Na základě vysokých frekvencí otáčení moderních tkacích strojů má posledně uvedená vlastnost největší význam vzhledem k vysoké lychlosti, kterou sousední osnovní nitě při změně prošlupu kloužou po vnější straně nitěnky.
Podstata vynálezu
Uvedené úkoly splňuje niťové očko nitěnky z pásového materiálu podle vynálezu, jehož podstatou je, že rovina oblasti niťového očka je vůči hlavní rovině ostatní části nitěnky natočena, a že ramena niťového očka jsou rozvedena, přičemž rozvedená ramena niťového očka jsou opět natočena zpět do polohy rovnoběžné s hlavní rovinou nitěnky.
Ukázalo se, že kombinace obou výše popsaných známých forem deformace, jako je natočení a rozvedení, poskytuje velké výhody, přičemž podstatné je, že obě ramena niťového očka jsou nakonec opět natočena zpět do roviny rovnoběžné s hlavní částí nitěnky. Natočení zredukované přibližně na polovinu dnes známé hodnoty je podle vynálezu spojeno s rozvedením, rovněž přibližně poloviční dosavadní výšky. Vznikne tedy natočená oblast niťového očka, v níž je ještě navíc provedeno rozvedení. Výhodou této kombinace je, že deformaci, a to jak natočením, tak i rozvedením, je možno provést vždy jen do přibližně poloviny těchto jednotlivých úkonů. Tím vznikne natočením dostatečná opera osnovní nitě a současně jsou vytvořeny příznivější podmínky pro sousední osnovní nitě. Oběžné dráhy, které musí sousední osnovní nitě urazit, jsou vzhledem k menší deformaci podstatně kratší. Tím i namáhání sousedních osnovních nití je podstatně menší. Navíc se působí na nitěnku menším tlakem, který nitěnku natáčí zpět do roviny jejího ocelového pásu, což opět znatelně odlehčí nit v niťovém očku. Další podstatnou částí vynálezu jsou ramena niťového očka.
Podle vynálezu nejsou tato ramena rozvedena v rovině natočené části nitěnky. Jejich rozvedení se provede naopak tak, že po skončení činnosti jsou opět rovnoběžná s rovinou ocelového pásu nitěnky. Proto musí sousední osnovní nitě probíhat nikoli po hraně, nýbrž přiléhají zvnějšku na plochu. Navíc je tím celkové rozšíření nitěnky dále zredukováno. Tím se však dále zabrání sklonu nitěnky k natáčení. Kromě toho je možno vzhledem k malé celkové šířce nitěnek na brdovém listu seřadit nitěnky těsněji u sebe, což má výhodu především u jemných a hustších tkanin.
Další výhodná provedení niťového očka podle vynálezu jsou uvedena v závislých nárocích 2-7.
Uvedené úkoly dále splňuje způsob výroby niťového očka podle vynálezu, jehož podstatou je, že se provede natočení, rozvedení a následné zpětné natočení roviny oblasti niťového očka, respektive ramen niťového očka, deformací za studená při lisování nitěnky.
Uvedené úkoly dále splňuje nitěnka s niťovým očkem podle vynálezu.
-2CZ 284839 B6
Přehled obrázků na výkresech
Vynález bude dále blíže objasněn na příkladech provedení podle přiložených výkresů, na nichž obr. 1 znázorňuje v perspektivním pohledu nitěnku s natočeným niťovým očkem podle dosavadního stavu techniky, obr. 2 stejnou nitěnku jako na obr. 1 při pohledu ve směru osnovních nití, obr. 2a-2c tři řezy z obr. 2, obr. 3 v perspektivním pohledu další nitěnku, s rozvedeným niťovým očkem, odpovídající dosavadnímu stavu techniky, obr. 4 nitěnku z obr. 3 při pohledu ve směru osnovních nití, obr. 4a a 4b dva řezy z obr. 4, obr. 5 v perspektivním pohledu nitěnku podle vynálezu, natočenou, rozvedenou a s rameny opět vyrovnanými do polohy rovnoběžné s rovinou osnovních nití, obr. 6 nitěnku podle vynálezu z obr. 5 při pohledu ve směru osnovních nití, a obr. 6a-6c tři řezy z obr. 6.
Příklady provedení vynálezu
Na obr. 1 je v perspektivním, respektive třírozměrném zobrazení, znázorněna nitěnka, která odpovídá dosavadnímu stavu techniky, a která má natočenou oblast niťového očka 12. Uhel 15 natočení (znázorněný na obr. 2c) je relativně velký, obvykle 25° až 30°. Tím jsou ramena 17, Γ7' niťového očka 12 upravena téměř kolmo k hlavní rovině 18 (patrné na obr. 2a-2c) nitěnky 14. Sousední osnovní nitě 10 musí proto probíhat po hranách 1, 9, 19' obou ramen 17 a 17'. Naproti tomu má osnovní nit 10 dobrou opěru 13 v niťovém očku 12, protože tato opěra 13 je velmi rozšířená.
Na obr. 2 je znázorněna stejná nitěnka 14 v pohledu ve směru osnovních nití 10, se třemi řezy podél čar ΙΓ-ΙΓ, IT-II a ΙΓ-ΙΓ, které jsou znázorněny na obr. 2a-2c. Přitom na obr. 2a je znázorněna nenatočená část nitěnky 14.
Na obr. 2b je znázorněn horní konec oblasti niťového očka 12, kde je již provedeno mírné natočení vůči hlavní rovině 18.
Na obr. 2c je znázorněn řez podél čáry Π’-Π' středem niťového očka 12 s maximálním natočením obou ramen 17, 17' vůči hlavní rovině 18. Jak je nyní z obr. 2c jasně patrné, jsou osnovní nitě 10, probíhající kolem nitěnky 14, oběma velmi vystupujícími hranami 19 a 19' silně ohroženy tehdy, jestliže se jich dotknou. Natočení obou ramen 17, Γ7' je určeno úhlem 15 natočení a činí zpravidla 25° až 30°.
Na obr. 3 je v perspektivním pohledu, respektive třírozměrném zobrazení, znázorněna další nitěnka 24 s rozvedeným niťovým očkem 22, která odpovídá dosavadnímu stavu techniky. Obě ramena 27 a 27' niťového očka 22 jsou rozvedena o velkou hodnotu rozvodu 26 (viz zejména obr. 4b), pro umožnění dostatečného průchodu osnovní nitě 20.
-3CZ 284839 B6
Na obr. 4 je znázorněna stejná nitěnka 24, jako na obr. 3, která má hlavní rovinu 28, avšak při pohledu ve směru osnovních nití 20, přičemž jsou zde naznačeny dva řezy podél čar IV-IV' a IV-rV, které jsou potom znázorněny na obr. 4a a 4b. Na obr. 4a je přitom znázorněna nenatočená oblast nitěnky 24, zatímco na obr. 4b je znázorněn řez podél čáry IV-IV středem niťového očka 22. Přitom je vidět, že obě hrany 19, 19' již nevyčnívají do stran, přičemž obě ramena 27, 27' musí být od sebe rozvedena tak daleko, aby vznikl dostatečně velký průchod osnovní nitě 20 probíhající niťovým očkem 22, takže opět jsou vždy sousední nitěnky, respektive osnovní nitě, ovlivněny rameny 27, 27' niťového očka 22. Navíc je z obr. 4 patrné, že opěry 23 niťového očka 22, uspořádané nahoře a dole, jsou velmi úzké, takže osnovní nit 20 může být v oblasti těchto opěr 23 snadno sevřena.
Na obr. 5 je v perspektivním pohledu, respektive v trojrozměrném zobrazení, znázorněna nitěnka 4 podle vynálezu, opatřená niťovým očkem 2. Osnovní nit 1 má v rozvedené a natočené oblasti niťového očka 2 velmi dobrou opěru 3 a volný průchod. Přesto jsou ramena 7 a 2' niťového očka 2 natočena jen o relativně malý úhel 5 (viz obr. 6b) a rozvedena od sebe o malou hodnotu rozvodu 6 (viz obr. 6c). Obě boční plochy 9 a 9' ramen 7 a 7'jsou navíc opět rovnoběžné s hlavní rovinou 8 (viz obr. 6a-6c) nitěnky 4.
Na obr. 6 je znázorněna nitěnka 4 z obr. 5 při pohledu ve směru osnovních nití 1 se třemi naznačenými řezy podél čar VT-VT, VI-VI a VI'-VT, které jsou potom znázorněny na obr. 6a až 6c. Přitom je na obr. 6a opět znázorněna nenatočená část nitěnky 4 a na obr. 6b horní koncová část niťového očka 2 natočená o úhel 5. Na obr. 6c je znázorněn řez podél čáry VI'-VI' středem niťového očka 2, přičemž nyní je patrné, že vedle natočení je rovněž provedeno i rozvedení o určitou hodnotu rozvodu 6. Podle vynálezu je podstatné, že obě ramena 7 a 7' jsou po provedeném rozvedení opět natočena zpět do roviny osnovních nití, respektive do hlavní roviny 8, takže vzniknou dvě vnější boční plochy 9 a 9', které jsou rovnoběžné s hlavní rovinou 8.
Velkou výhodou řešení podle vynálezu je, že provedením niťového očka 2 vznikne velký průchozí otvor pro probíhající osnovní nit l·, a to jak nahoře, tak i dole, přičemž je zajištěna vždy její velká opěra 3. Vedle toho je však boční vychýlení obou ramen 7 a 7’ velmi malé a navíc nevyčnívají žádné boční hrany, které by mohly poškodit sousední osnovní nitě L
U nitěnky 4, znázorněné na obr. 5 a 6, respektive 6a-6c, se samozřejmě jedná o příkladné provedení, které slouží k bližšímu objasnění řešení podle vynálezu. Niťové očko, úhel natočení, popřípadě boční vychýlení při rozvedení mohou být samozřejmě provedeny odlišně. Například mohou být obě boční ramena 7 a 7’ vytvořena co nejvíce zaobleně bez přímých částí, které jsou patrné z obr. 5 a 6. Je rovněž nepodstatné, jestli se niťové očko nejprve natočí a potom se ramena rozvedou, nebo jestli se tyto operace provedenou obráceně. Podstatné v každém případě je, že nakonec jsou obě ramena 7 a 7' opět natočena do rovin rovnoběžných s osnovními nitěmi.
Rovněž výroba niťového očka, popřípadě nitěnky podle vynálezu, může být provedena xlibovolnými způsoby. Výhodou nitěnky podle vynálezu je, že jak natočení, tak i rozvedení a následné zpětné natočení ramen se může provést pouze v relativně malém úhlu, respektive v malých vzdálenostech, čímž se prakticky vyloučí poškození nitěnky při její výrobě. Je například možné provést natočení a rozvedení, jakož i následné natočení zpět deformací za studená při lisování.
Claims (8)
- PATENTOVÉ NÁROKY1. Niťové očko nitěnky z pásového materiálu, vyznačující se tím, že rovina oblasti niťového očka (2) je vůči hlavní rovině (8) ostatní části nitěnky (4) natočena, a že ramena (7, 7') niťového očka (2) jsou rozvedena, přičemž rozvedená ramena (7, 7') niťového očka (2) jsou opět natočena zpět do polohy rovnoběžné s hlavní rovinou (8) nitěnky (4).
- 2. Niťové očko podle nároku 1, vyznačující se tím, že rovina niťového očka (2) je vůči hlavní rovině (8) nitěnky (4) natočena o méně než 25°, zejména o 10° až 20°.
- 3. Niťové očko podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že rozvedená ramena (7, 7') niťového očka (2) mají před zpětným natočením do roviny rovnoběžné s hlavní rovinou (8) nitěnky (4) vzdálenost, která odpovídá polovině až maximálně jeden a půl násobku hodnoty tloušťky pásového materiálu.
- 4. Niťové očko podle nároků laž3, vyznačující se tím, že rozvedená ramena (7, 7') niťového očka (2) tvoří rovnoměrný oblouk.
- 5. Niťové očko podle nároků 1 až 3, vyznačující se tím, že rozvedená ramena (7, 7') niťového očka (2) mají alespoň jeden přímý úsek, který je rovnoběžný s podélnou osou nitěnky (4).
- 6. Niťové očko podle nároků 1 až 3 a nároku 4 nebo 5, vyznačující se tím, že materiálem nitěnky je kov, zejména kalená ocel.
- 7. Niťové očko podle nároků 1 až 3 a nároku 4 nebo 5, vyznačující se tím, že materiálem nitěnky je zejména plast zesílený vlákny.
- 8. Způsob výroby niťového očka, zejména podle jednoho z nároků laž7, vyznačující se t í m , že se provede natočení, rozvedení a následné zpětné natočení roviny oblasti niťového očka, respektive ramen niťového očka, deformací za studená při lisování nitěnky.
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
DE4336362A DE4336362C1 (de) | 1993-10-25 | 1993-10-25 | Fadenauge für Weblitze |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
CZ262094A3 CZ262094A3 (en) | 1995-05-17 |
CZ284839B6 true CZ284839B6 (cs) | 1999-03-17 |
Family
ID=6500961
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
CZ942620A CZ284839B6 (cs) | 1993-10-25 | 1994-10-24 | Niťové očko nitěnky a způsob jeho výroby |
Country Status (10)
Country | Link |
---|---|
US (1) | US5474110A (cs) |
JP (1) | JP3227463B2 (cs) |
KR (1) | KR100210307B1 (cs) |
CN (1) | CN1037625C (cs) |
BE (1) | BE1008171A3 (cs) |
CZ (1) | CZ284839B6 (cs) |
DE (1) | DE4336362C1 (cs) |
FR (1) | FR2711679B1 (cs) |
IT (1) | IT1270669B (cs) |
TW (1) | TW251321B (cs) |
Families Citing this family (20)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
CZ287292B6 (cs) * | 1999-03-16 | 2000-10-11 | Seco, A.S. | Nitěnka z pásového materiálu s rozvedeným niťovým očkem, způsob její výroby a tvárník pro tuto výrobu |
US7131465B1 (en) * | 2004-06-24 | 2006-11-07 | Chapman Arthur S | Removable plastic heddle with mating insertion tool for weaving apparatus |
CZ297593B6 (cs) * | 2005-02-15 | 2007-02-07 | Milan Vána - NAVETA | Nitenka z pásového materiálu s nitovým ockem |
DE102005030632B4 (de) * | 2005-07-01 | 2009-07-30 | Groz-Beckert Kg | Fadenschonende Weblitze |
FR2891282B1 (fr) | 2005-09-27 | 2007-11-16 | Staubli Lyon Sa | Procede de fabrication d'une lisse, lisse de mecanisme de formation de la foule et metier a tisser incorporant une telle lisse. |
US20070079887A1 (en) * | 2005-10-10 | 2007-04-12 | Gtp Greenville, Inc. | Plastic heddle |
DE502005009281D1 (de) * | 2005-12-08 | 2010-05-06 | Groz Beckert Kg | Weblitze für bandartige Kettfäden |
DE102006017409A1 (de) * | 2006-04-13 | 2007-10-25 | Groz-Beckert Kg | Verfahren und Vorrichtung zur Herstellung von Weblitzen sowie S-Weblitze |
EP1908863B1 (de) * | 2006-10-06 | 2009-04-08 | Groz-Beckert KG | Weblitze für Jacquardwebmaschine |
DE102007017449A1 (de) * | 2007-04-02 | 2008-10-09 | Picanol N.V. | Kunststoffwebelement |
EP2019157B1 (de) * | 2007-07-26 | 2010-06-30 | Groz-Beckert KG | Schmale gekröpfte Weblitze |
WO2009027092A2 (en) * | 2007-08-31 | 2009-03-05 | Picanol N.V. | Frame having needle lamellae and guide lamellae |
DE102007043111A1 (de) * | 2007-08-31 | 2009-03-05 | Picanol N.V. | Rahmen mit Steherlamellen und Führungslamellen |
KR200450270Y1 (ko) | 2008-08-06 | 2010-09-15 | 네젠텍주식회사 | 직기용 종광 |
EP2224046B1 (de) * | 2009-02-26 | 2011-08-31 | Groz-Beckert KG | Kunststoff-Weblitze |
EP3067448B1 (de) | 2011-03-28 | 2019-08-07 | Groz-Beckert KG | Verfahren zur herstellung einer weblitze |
EP2584078B1 (de) | 2011-10-21 | 2015-08-26 | Groz-Beckert KG | Weblitze mit fadenfreundlichem Fadenauge |
JP6117335B2 (ja) * | 2013-03-05 | 2017-04-19 | Ykk株式会社 | 織機 |
CN103849973A (zh) * | 2014-03-19 | 2014-06-11 | 常州市武进牛塘如意纺织器材厂 | 碳纤维织造专用钢片综 |
CN111048265A (zh) * | 2019-12-18 | 2020-04-21 | 芜湖航天特种电缆厂股份有限公司 | 防止纺织织带机编织扁电缆造成电缆损伤的方法 |
Family Cites Families (13)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US997283A (en) * | 1908-07-11 | 1911-07-11 | Steel Heddle Mfg Co | Heddle. |
FR781795A (fr) * | 1934-02-15 | 1935-05-22 | Comptoirs D App Textiles | Lisse métallique perfectionnée |
US2249390A (en) * | 1939-02-26 | 1941-07-15 | Mahler Otto | Heddle |
CH293994A (de) * | 1950-02-01 | 1953-10-31 | Ag E Froehlich | Als Flachstück ausgebildete Webelitze. |
US3049151A (en) * | 1960-06-01 | 1962-08-14 | Greensboro Loom Reed Company I | Anti-friction instrumentalities for a loom |
CH485889A (de) * | 1966-01-17 | 1970-02-15 | Grob & Co Ag | Reihe von Weblitzen für zweireihigen Augenstand |
DE2556798A1 (de) * | 1975-01-23 | 1976-07-29 | Saurer Ag Adolph | Weblade fuer schuetzenlose webmaschinen |
CH631755A5 (de) * | 1978-09-26 | 1982-08-31 | Braecker Ag | Webelitze. |
JPS59199834A (ja) * | 1983-04-27 | 1984-11-13 | 金井 宏之 | フラツトヘルド |
JPS59199283A (ja) * | 1983-04-28 | 1984-11-12 | Tenshiyou Denki Kogyo Kk | 成形品に対する印刷方法 |
US5052446A (en) * | 1989-06-12 | 1991-10-01 | Sulzer Brothers Limited | Thermoplastic heddle with braided fiber tube reinforcement |
US5092370A (en) * | 1990-01-31 | 1992-03-03 | Asten Group, Inc. | Split heddle with superimposed blades with aligned apertures |
US5348055A (en) * | 1993-05-06 | 1994-09-20 | Steel Heddle Mfg. Co. | Heddle eyelet structure |
-
1993
- 1993-10-25 DE DE4336362A patent/DE4336362C1/de not_active Expired - Lifetime
-
1994
- 1994-07-08 US US08/271,975 patent/US5474110A/en not_active Expired - Lifetime
- 1994-08-30 TW TW083108035A patent/TW251321B/zh not_active IP Right Cessation
- 1994-09-02 JP JP20957294A patent/JP3227463B2/ja not_active Expired - Fee Related
- 1994-09-06 CN CN94115114A patent/CN1037625C/zh not_active Expired - Lifetime
- 1994-09-16 FR FR9411091A patent/FR2711679B1/fr not_active Expired - Fee Related
- 1994-09-16 KR KR1019940023536A patent/KR100210307B1/ko not_active IP Right Cessation
- 1994-10-18 IT ITMI942118A patent/IT1270669B/it active IP Right Grant
- 1994-10-20 BE BE9400951A patent/BE1008171A3/fr not_active IP Right Cessation
- 1994-10-24 CZ CZ942620A patent/CZ284839B6/cs not_active IP Right Cessation
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
DE4336362C1 (de) | 1994-10-13 |
BE1008171A3 (fr) | 1996-02-06 |
KR100210307B1 (ko) | 1999-07-15 |
US5474110A (en) | 1995-12-12 |
JPH07118983A (ja) | 1995-05-09 |
CN1037625C (zh) | 1998-03-04 |
ITMI942118A1 (it) | 1996-04-18 |
IT1270669B (it) | 1997-05-07 |
FR2711679A1 (fr) | 1995-05-05 |
FR2711679B1 (fr) | 1996-07-05 |
ITMI942118A0 (it) | 1994-10-18 |
CN1102447A (zh) | 1995-05-10 |
TW251321B (cs) | 1995-07-11 |
CZ262094A3 (en) | 1995-05-17 |
JP3227463B2 (ja) | 2001-11-12 |
KR950011675A (ko) | 1995-05-15 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
CZ284839B6 (cs) | Niťové očko nitěnky a způsob jeho výroby | |
EP1347087B1 (en) | Weaving machine and method for weaving fabrics with pile loops | |
TWI330675B (en) | Heddle for warp threads in the shape of a band | |
JPH0319932A (ja) | 導糸要素及びその製造方法 | |
EP0650539B1 (de) | Bandwebmaschine mit einer schusseintragnadel | |
JP2003506580A (ja) | 三次元サンドイッチプリフォームおよびそれを提供する方法 | |
JPS6047373B2 (ja) | ヘルド | |
US3349811A (en) | Heddles | |
US5176183A (en) | Heddle end loop design with asymetrically curved inner edge | |
US2552487A (en) | Heddle | |
US6401762B1 (en) | Reed and reed dent for weaving machines | |
US2529555A (en) | Heddle | |
US3322159A (en) | Heddles | |
JPH0361778B2 (cs) | ||
JPH02210040A (ja) | 織物組織を生産する方法 | |
JP3482595B2 (ja) | 綟り様組織を有する織物及びその製織方法 | |
CN209602707U (zh) | 一种综丝及具有该综丝的纺织机 | |
CZ9900905A3 (cs) | Nitěnka z pásového materiálu s rozvedeným niťovým očkem, způsob její výroby a tvárník pro tuto výrobu | |
CN117188017A (zh) | 一种控制剑杆引纬纬纱交接的方法 | |
EP0856072B1 (en) | Weft cutting device for looms | |
JPS63196738A (ja) | 斜織物と斜織装置 | |
EP0877110A1 (en) | Device to modify the geometry of the shed in correspondence of the fabric selvedge in a weaving loom | |
JP2002038356A (ja) | 四軸織物とその織成方法 | |
SU734319A1 (ru) | Устройство дл управлени основными нит ми ткацкого станка | |
CN112160055A (zh) | 一种新型宽窄织带的制备方法 |
Legal Events
Date | Code | Title | Description |
---|---|---|---|
IF00 | In force as of 2000-06-30 in czech republic | ||
MM4A | Patent lapsed due to non-payment of fee |
Effective date: 20131024 |