CZ20031036A3 - Pojistková vložka, způsob k její výrobě a pájecí látka - Google Patents

Pojistková vložka, způsob k její výrobě a pájecí látka Download PDF

Info

Publication number
CZ20031036A3
CZ20031036A3 CZ20031036A CZ20031036A CZ20031036A3 CZ 20031036 A3 CZ20031036 A3 CZ 20031036A3 CZ 20031036 A CZ20031036 A CZ 20031036A CZ 20031036 A CZ20031036 A CZ 20031036A CZ 20031036 A3 CZ20031036 A3 CZ 20031036A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
solder
tin
fuse
copper
carrier
Prior art date
Application number
CZ20031036A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ299341B6 (cs
Inventor
Alexander Etschmaier
Helmut Wieser
Original Assignee
Siemens Aktiengesellschaft
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Siemens Aktiengesellschaft filed Critical Siemens Aktiengesellschaft
Publication of CZ20031036A3 publication Critical patent/CZ20031036A3/cs
Publication of CZ299341B6 publication Critical patent/CZ299341B6/cs

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01HELECTRIC SWITCHES; RELAYS; SELECTORS; EMERGENCY PROTECTIVE DEVICES
    • H01H85/00Protective devices in which the current flows through a part of fusible material and this current is interrupted by displacement of the fusible material when this current becomes excessive
    • H01H85/02Details
    • H01H85/04Fuses, i.e. expendable parts of the protective device, e.g. cartridges
    • H01H85/05Component parts thereof
    • H01H85/055Fusible members
    • H01H85/08Fusible members characterised by the shape or form of the fusible member
    • H01H85/11Fusible members characterised by the shape or form of the fusible member with applied local area of a metal which, on melting, forms a eutectic with the main material of the fusible member, i.e. M-effect devices

Landscapes

  • Fuses (AREA)
  • Coating With Molten Metal (AREA)

Description

Vynález se týká pojistkové vložky, zejména pro nízkonapěťové pojistky o vysokém výkonu, NH-pojistky, která má alespoň jeden tavný vodič s pájecí látkou v umístění pájky na nosiči, přičemž pájka je tvořena na bázi cínu a nosič na bázi mědi.
Dosavadní stav techniky
U pojistkových vložek na trhu slouží jako pájecí látka většinou slitina cín-kadmium. Běžná je SnCd 80 20, tedy slitina s 80 váhovými procenty zinku a 20 váhovými procenty kadmia. Kadmium bychom chtěli nově z důvodu ochrany životního prostředí vyloučit. Na trhu jsou pojistkové vložky, jejichž tavné vodiče mají pájecí látku z SnBi 95 5. Přitom mají časy tavení tavných vodičů, opatřených touto pájkou, zřetelně větší rozptyl než tyto s běžnými SnCd-pájkami.
SnBi-pájky mají obecně sklon k roztěkání. Aby se tomuto zabránilo, je u pojistkové vložky, nacházející se na trhu.
pájka pokryta vrstvou, obsahující pojistkové vložky se přitom může silikon. Zhášecí chování při rozkládání silikonu zřetelně zhoršovat v důsledku atomů uhliku.
Systém tavný vodič a pájka je třeba obecně dimenzovat tak, že při déle působícím nadproudu se pájka místně taví, materiál jejího nosiče, tedy tavný vodič, se natavuje a tím se urychluje vypnuti. Obvykle se zde hovoří o M-eíektu. Pájka má přitom splňovat následující podmínky:
dostatečná rozpustnost pájecí látky pro materiál tavného ·· *999 * 9 vodiče, zpravidla měď, žádné tečení pájky během tavení, má se zabraňovat tavným můstkům mezi konci nataveného tavného vodiče.
Jako brzdící prostředek, který má zabránit tečení pájky při pájecí látce bez kadmia, již byl upraven organický povlak. Tím se sice může zabránit tečení pájecích látek bez kadmia, termickým rozkladem organické mřížky při tavení tavného vodiče, tedy k vypnutí pojistky, může se ale tvořit elektricky vodivý íilm z umělé hmoty, čímž může být zabráněno přerušení proudového obvodu.
Problém tečení spočívá v tom, zkusit pracovat s pájkou bez kadmia.
Vynález má nejprve za úkol, vyvinout pojistkovou vložku, která pracuje s pájkou bez kadmia na tavném vodiči a u které se uvedené problémy, zejména rozptylu vypínacích hodnot a tečení pájky, zlepší tak, Že se dosahuje jinak dobrých vlastností systémů tavných vodičů obsahujících kadmium.
Podstata vynálezu
Řešení uvedené úlohy se uskutečňuje pojistkovou vložkou, zejména pro nízkonapěťové pojistky o vysokém výkonu, NH-pojistky, která má alespoň jeden tavný vodič s pájecí látkou v umístění pájky na nosiči, přičemž pájka je tvořena na bázi cínu a nosič na bázi mědi, jehož podstatou je, že pájka obsahuje jako účinnou substanci slitinu cínu se dvěma dalšími složkami, přičemž první, podle váhových procent větší složka, která je ale podle váhových procent menši než podíl základní substance cínu, je vybrána podle toho, aby snížila teplotu tavení a druhá složka, podle váhových procent menší, je látka, která se v cínu nerozpouští, čímž při ochlazováni z kapalného
9 «9 99·· do pevného stavu vznikají krystalizačni zárodky, které způsobuji jemnou strukturu a zabraňují zhrubnuti struktury při zatížení pojistky. Takový systém tavný vodič-pájka se nechá přizpůsobit tomu, aby měl podobné chování při rozptylu jako při použití kadmia, a vhodné reakční časy. Jemná struktura podporuje zjevně rozpouštění nosného materiálu, tedy tavného vodiče, čímž se dosahuje stejných časů tavení a rovnoměrného tavného chování jako u tavných vodičů s běžnými tavnými vodiči-pájkami, obsahujícími kadmium. Tavný proces se tím nevystavuje zvláštní přeměně energie, takže se nekoná dodatečný ohřev.
Nároky 2 až 6 se vztahují k přednostním dalším řešením systému pájka-tavný vodič.
Vynález má za základ další úkol, dále vyvinout pojistkovou vložku bez kadmia tak, že se pájka podporuje ve své odolnosti proti tečení. Řešení uvedeného úkolu se uskutečňuje podle vynálezu pomocí pojistkové vložky podle nároku 7. Potom se pájka jako pájecí materiál v umístění pájky na nosiči, a popř. nebo nosič opatřuje oxidovým povlakem. Oxidový povlak se může vytvářet tepelně nebo chemicky. Stačí, když oxidová vrstva je vytvořena v hraniční oblasti mezi pájkou a nosičem. V praxi se může ve spojení s běžnou geometrickou konfigurací v oblasti pájky nebo v její blízkosti řídit smáčení nosiče i žádaným způsobem pomocí geometrie oxidovaných oblastí.
Vynález se dále týká způsobu k výrobě pojistkové vložky, pročež se pájka a/nebo nosič podrobují tepelnému ošetření v oxidační atmosféře. Dále je navržen způsob k výrobě pojistkové vložky, přičemž se pájka a/nebo nosník ošetřuje látkou, afinní k pájce a popř. nebo k nosiči. Zejména se k tomu hodí roztok sulfidu sodného.
• * ·· *·#· »· · ··
Látka, afinní k pájce a/nebo nosiči, se může nanášet mezi nasákavými a afinní látkou napuštěnými válečky.
Řešení uvedeného úkolu se konečně podle vynálezu uskutečňuje pomocí pájecího materiálu, skládajícího se ze slitiny cin-bizmut-měď, slitiny cin-indium-měd nebo slitiny
I.
cin-bizmut-železo. Jako zvláště přednostní se ukázala pájecí materiál, který má slitinu cin-bizmut-měď s 10 % až 30 % bizmutu a 0,3 & až 1,035 mědi, spolu s 99,5 % cínu, zbytek běžné nečistoty.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález se nyní má blíže vysvětlit podle obrázku a podle příkladů.
Na obrázku 1 jsou tavné zkoušky vynesené v grafu, přičemž vlevo je pro porovnání znázorněna běžná pájecí látka cín-kadmium ve svém vypínacím chováni podle několika pokusů a podle stavu techniky. V řadě pokusů, vynesených vpravo, je znázorněno vypínací chování cínu-bizmutu-mědi při různých podílech.
Na obrázku 2 jsou v poloze proti sobě, vlevo pro bezkadmiovou pájku bez mědi, vpravo pro příkladné provedeni podle vynálezu, s pájkou obsahující kadmium a cln-bizmut s mědí, reprodukovány právě tavný vodič s úzkým místem před umístěním pájky po zareagování tavného vodiče a při přerušeném tavném vodiči.
Příklady provedení vynálezu
V graíu podle obr. 1 je na svislé ose vynesen čas reakce tavného vodiče ve vteřinách až po jeho přerušení a na vodorovné ose jsou vynesené slitiny cínu s uvedenými složkami • « ·« ···B a jejich podíly. Jsou vynesené výsledky více pokusů. Jako nosič pro pájku sloužila měď. Cín-kadmium slouží jako orientační hodnota. U bezkadmiových slitin se zkoumal bizmut s podílem ve váhových procentech 25%, 15 % a 5 % právě při zatíženi 32 A proudem fáze, zde ve stejném významu s 1,6-násobkem jmenovitého proudu. Podíly mědi leží právě při 0,8 %. Podíl cínu leží při rozdílu na 99,5 %, přičemž zbytek jsou běžné nečistoty.
První další součáBt slitiny cínu spočívá v menším podílu než je podíl základní látky cínu. Touto součástí se snižuje teplota tavení pájky. V předloženém případě se pro to použil bizmut. Druhá součást, podle váhových procent menší, je látka, která se nerozpouští v cínu. Čímž při ochlazováni z kapalného stavu do pevného vznikají krystalizačni zárodky, které způsobují jemnou strukturu. Zde se používala měď. Z grafu podle obr. 1 je patrné rozptylové chování příslušné slitiny a pro určitou geometrii tavného vodiče, s úzkým místem před pájením, také dobu k zareagování a až k odpojení. Tyto Časy se mohou pro upravenou proudovou zátěž a při použití určité slitiny pro pájení silně ovlivňovat geometrií tavného vodiče a popř. druhem a rozměry tenkého místa před pájením.
Jako dobře vhodné se prokázaly pojistkové vložky s pájecí látkou tavného vodiče ze slitiny cín-bizmut-měď, ze slitiny cín-indium-měď a ze slitiny cín-bizmut-Železo.
Jako zvlášť příznivé se projevila slitina cínu s podílem 3 % až 40 % bizmutu as 0,3% až 5,0 %, právě váhovými procenty, mědi. Celkem při podílu cínu jako rozdílu na 99,5 %, zbytek běžné nečistoty.
Jako příznivá se projevila i slitina cín-indium-měď se složkami v poměru a podle váhových procent: Sn od 70 % do 96 %, In od 3 % do 30 %, Cu od 0,3 % do 5,0 %.
•0 ♦·*·
Mezi slitinami cín-bizmut-měď jsou takové zvlášť příznivé, jejichž podíly, právě ve váhových procentech, leží v následující oblasti:
Sn od 89 % do 96 %
1.
Bi od 3 % do 10 % a Cu od 0,8 % do 2,3 %.
Mezi slitinami cin-bizmut mají zvláště malý rozptyl a v praxi zvláště přednostní chování při zareagování ty s podílem ve váhových procentech:
Sn od 69 % do 89 %
Bi od 10 % do 30 %
Cu od 0,3 % do - 1 ,0
Celkem 99,5 zbytek běžné nečistoty.
Na obr. 2 je pro tavný vodič stejné geometrické koníigurace reprodukováno přerušené úzké místo před umístěním pájky, právě ve zvětšení, přičemž větší šířka tavného vodiče je ve skutečnosti 14 mm. V levém zobrazení se u měděného tavného vodiče k porovnání použila pájka cín-bizmut s přibližně 75 & činu a 25 & bizmutu. V pravém zobrazeni obr. 2 je pro slitinu cín-bizmut-měď při 25 % bizmutu a 0,8 % mědi a podílu cínu 73,7 %, celkem 99,5 %, při 0,5 % běžných nečistot, reprodukována situace po přerušení tavného vodiče působením pájky. Nechá se představit, že pájka a napadnutý tavný vodič má ve výbrusu jemnou strukturu a čisté obrysy. Přeměna energie při tavení tavného vodiče se tím drží malá a zabraňuje se vzniku tepelných trhlin.
Chování upravené slitiny tří látek se může dále podporovat pomocí oxidového povlaku na pájce v umístění pájky a/nebo na tavném vodiči, minimálně v okolí umístění pájky.
r f l
' f ' * 4 ♦ < 4 « 4 i·. * 14 í i « i 4 « 4|
Takovým oxidovým povlakem se může zabraňovat stékání tavící se pájky při zareagování tavného vodiče v bezpečnostní vložce. Toto opatření, cíleně použít oxidový povlak, se nechá obecně použít u pájek, které nejsou obecně místně odolné, nezávisle na běžné konstrukci pájky popř. slitiny, sloužící jako pájka.
T akový chemicky.
ošetřovat s lokálním oxidový povlak může být tvořen tepelně nebo K tepelné oxidaci se může pájka a/nebo nosič v oxidující atmosféře. Může se cíleně pracovat působením tepla, například pomocí plamene.
Pro chemické ošetření se hodí látka, afinní k pájce nebo k nosiči. Tak se může u nosiče na bázi mědi ošetřovat tavný vodič roztokem na bázi natrium-sulfid. To se může v nejjednodušším případě uskutečňovat nanášením štětcem nebo látkou, které se na požadovaném Aby se ještě bezpečněji jen v oblasti pájky válečky, napuštěnými afinní místě převalují přes tavný vodič, zabránilo vytékáni pájky, stačí, a sousedních oblastí nosiče provést oxidaci.
Bezkadmiovými pájecí látkami pro pojistkové vložky mohou být přednostně slitina cín-bizmut-měď, slitina cín-indium-měď. Přitom je bez zohlednění geometrické konfigurace tavného vodiče příznivé, když podíly existují jak je uvedeno dále, vždy ve váhových procentech:
bismut 10 % až 30 % měď 0,3 % až 1,0 % spolu s cínem 99,5 zbytek nečistoty.

Claims (15)

1. Pojistková vložka, zejména pro nízkonapěťové pojistky o vysokém výkonu, NH-pojistky, která má alespoň jeden tavný vodič s pájecí látkou v umístění pájky na nosiči, přičemž pájka je tvořena na bpizi cínu a nosič na bázi mědi, vyznačující se tím, že pájka obsahuje jako účinnou substanci slitinu cínu se dvěma dalšími složkami, přičemž první, podle váhových procent větší složka, která je ale podle váhových procent menší než podíl základní substance cínu, je vybrána podle toho, aby snížila teplotu tavení a druhá složka, podle váhových procent menší, je látka, která se v cínu nerozpouští, čímž při ochlazování z kapalného do pevného stavu vznikají krystal izačni zárodky, které způsobují jemnou strukturu.
2. Pojistková vložka podle nároku 1, vyznačující se tím, že pájecí substancí tavného vodiče je slitina cín (Sn)-bizmut (Bi)-měď (Cu), slitina cin-indium (In)-měď nebo slitina cín-bizmut-železo.
3. Pojistková vložka podle nároku 2, vyznačující se tím, že je slitinou cín (Sn)-bizmut (Bi)-měď (Cu) , která obsahuje složky v poměru podle váhových procent: Sn od 60 & do 96 X, Bi od 3 % do 40 %, Cu od 0,3 % do 5,0 ss, dohromady 99,5 zbytek běžné nečistoty.
4. Pojistková vložka podle nároku 2, vyznačující se tím, Že je slitinou cín (Sn)-indium (In)-měď (Cu), která obsahuje složky v poměru podle váhových procent: Sn od 70 % do 96 %, In od 3 % do 30
Cu od 0,3 % do 5,0 %, dohromady 99,5 zbytek běžné nečistoty.
* · · ·· ···<
♦ · · ·· ·
5. Pojistková vložka podle nároku 3, vyznačujíc! se slitina cín-bizmut-měď, se tím, že pájecí substancí je složkami v poměru podle váhových procent: Sn od 89 as do 96 %, Bi od 3 % do 10 %, Cu od 0,8 % do 2,3 %t dohromady 99,5 %, zbytek běžné nečistoty.
6. Pojistková vložka podle nároku 3, vyznačující se tím. Že pájecí substancí je slitina cín-bizmut-měcř, se složkami v poměru podle váhových procent: Sn od 69 % do 89 Bi od 10 36 do 30 %, Cu od 0,3 36 do 10 36, dohromady 99,5 %, zbytek běžné nečistoty.
7. Pojistková vložka, zejména pro nízkonapěťové pojistky vysokého výkonu, NH-pojistky, alternativně také podle nároku 1, která má alespoň jeden tavný vodič s pájecím materiálem v umístění pájky na nosiči, přičemž pájka je tvořena na bázi cínu a nosič na bázi mědi, vyznačující se tím, Že pájka, jako pájecí materiál v místě pájky na nosiči, a popř. nebo nosič je opatřen oxidovým povlakem.
8. Pojistková vložka podle nároku 7, vyznačující se tím, že oxidový povlak je tvořen tepelně.
9. Pojistková vložka podle nároku 7, vyznačující se tím, že oxidový povlak je tvořen chemicky.
10. Způsob k výrobě pojistkové vložky podle nároku 9, přičemž tavný vodič je opatřen pájecím materiálem v umístění pájky na nosiči a pájka a/nebo nosič se podrobuje tepelnému ošetření v oxidační atmosféře.
11. Způsob k výrobě pojistkové vložky podle nároku 9, přičemž tavný vodič je v umístění pájky na nosiči opatřen • · · φ · φ · φ * φ φφ φφφφ φφ φ φφ ·Φ pájecím materiálem a pájka a/nebo nosič se ošetřuje látkou, aíínní k pájce a popř, nebo k nosiči.
12. Způsob podle nároku 11, vyznačující se tím, Se u pojistkové vložky s pájkou na bázi cínu a nosičem na bázi médi se tavný vodič ošetřuje roztokem natřium-sulíid.
13. Způsob podle nároku 11 nebo 12, vyznačující se tím, že látka, afinní k pájce a/nebo nosiči, se realizuje mezi válečky, nasákavými a nasycenými afinní látkou.
14. Způsob podle jednoho z nároků 10 až 13, vyznačující se tím, že oxidace je vytvořena jenom v oblasti pájky a přilehlých oblastech nosiče.
15. Pájecí materiál pro pojistkové vložky, zejména podle
jednoho z nároků 1 až 9, skládající se ze slitiny cín-bizmut-měď, slitiny cín-bizmut-železo. c í n-i ndium-měd nebo slitiny 16. Pájecí materiál podle nároku 15, vyznačující se t í m, že slitina cín (Sn)-bizmut (Bi)-měď (Cu) má podíly podle váhových procent: Bi 10 % až 30 Sí, Cu 0,3 « až 1,0 *, dohromady s cínem
99,5 %, zbytek běžné nečistoty.
CZ20031036A 2000-09-13 2001-09-11 Pojistková vložka, zpusob její výroby a pájecí materiál CZ299341B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
EP00119932A EP1189252A1 (de) 2000-09-13 2000-09-13 Sicherungseinsatz, Verfahren zu seiner Herstellung und Lotsubstanz

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ20031036A3 true CZ20031036A3 (cs) 2003-09-17
CZ299341B6 CZ299341B6 (cs) 2008-06-25

Family

ID=8169826

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ20031036A CZ299341B6 (cs) 2000-09-13 2001-09-11 Pojistková vložka, zpusob její výroby a pájecí materiál

Country Status (12)

Country Link
US (1) US7109839B2 (cs)
EP (2) EP1189252A1 (cs)
CN (1) CN100350539C (cs)
AT (1) ATE395715T1 (cs)
BR (1) BRPI0113834B1 (cs)
CZ (1) CZ299341B6 (cs)
DE (1) DE50113976D1 (cs)
ES (1) ES2302752T3 (cs)
HU (1) HU226335B1 (cs)
PL (1) PL202046B1 (cs)
SI (1) SI1317763T1 (cs)
WO (1) WO2002023575A1 (cs)

Families Citing this family (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JP2005171371A (ja) * 2003-12-15 2005-06-30 Uchihashi Estec Co Ltd 合金型温度ヒューズ及び温度ヒューズエレメント用線材
EP1557476A1 (en) * 2004-01-15 2005-07-27 ETI Elektroelement d.d. Low melting point alloy of tin, bismuth and antimony for fusible elements of low voltage fuses
DE102006040661A1 (de) * 2006-08-30 2008-03-13 Robert Bosch Gmbh Strom-Überlastschutz eines Bürstenapparates
DE102007014334A1 (de) * 2007-03-26 2008-10-02 Robert Bosch Gmbh Schmelzlegierungselement, Thermosicherung mit einem Schmelzlegierungselement sowie Verfahren zum Herstellen einer Thermosicherung
US8454254B2 (en) 2007-11-28 2013-06-04 Kinesis Corporation Support accessory for split keyboard
KR20090090161A (ko) * 2008-02-20 2009-08-25 삼성전자주식회사 전기적 퓨즈 소자
KR20090112390A (ko) * 2008-04-24 2009-10-28 삼성전자주식회사 전기적 퓨즈 소자
JP7231527B2 (ja) * 2018-12-28 2023-03-01 ショット日本株式会社 保護素子用ヒューズ素子およびそれを利用した保護素子

Family Cites Families (19)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2703352A (en) * 1953-08-13 1955-03-01 Chase Shawmut Co Fuse and fuse link of the time lag type
DE1035749B (de) * 1955-08-23 1958-08-07 Licencia Talalmanyokat UEberstromtraege Schmelzsicherung
US3236976A (en) * 1961-06-22 1966-02-22 Gen Electric Fuse device
CA868830A (en) * 1967-12-16 1971-04-20 A. Ibscher Rolf Ternary fusible alloy
DE2551627A1 (de) * 1975-11-18 1977-06-02 Borchart Hans F Dipl Ing Schmelzleiter fuer traege elektrische schmelzsicherungen
CS265255B1 (cs) * 1987-03-02 1989-10-13 Jindrich Kadlec Tavný vodič elektrické výkonové pojistky
CS363190A2 (en) * 1989-07-24 1991-08-13 Schrack Telecom Thermal cut-out
JP2747877B2 (ja) * 1993-10-28 1998-05-06 矢崎総業株式会社 遅断ヒューズ及びその製造方法
KR19990028259A (ko) * 1995-06-20 1999-04-15 모리시따요오이 찌 땜납 및 납땜에 의해 실장되는 전자 부품과 전자 회로 기판
JP3242835B2 (ja) * 1996-03-29 2001-12-25 矢崎総業株式会社 ヒューズ及びその製造方法
GB9701819D0 (en) * 1997-01-29 1997-03-19 Alpha Fry Ltd Lead-free tin alloy
US6160471A (en) * 1997-06-06 2000-12-12 Littlelfuse, Inc. Fusible link with non-mechanically linked tab description
JPH1125829A (ja) * 1997-07-04 1999-01-29 Yazaki Corp 温度ヒューズ及び車両用ワイヤハーネスの異常検出装置
US6064293A (en) * 1997-10-14 2000-05-16 Sandia Corporation Thermal fuse for high-temperature batteries
EP0935273A3 (de) * 1998-02-04 2000-03-22 Lindner GmbH Schmelzleiter für einen elektrischen Sicherungseinsatz
JP2000073154A (ja) * 1998-08-27 2000-03-07 Totoku Electric Co Ltd はんだめっき線
EP1134769A1 (en) * 2000-03-08 2001-09-19 Cooper Bussmann UK Limited A method of applying M-effect material
DE10022241A1 (de) * 2000-05-08 2001-11-15 Abb Research Ltd Schmelzleiter und Verfahren zu seiner Herstellung sowie Sicherungsleiter und Sicherung
JP2001325867A (ja) * 2000-05-18 2001-11-22 Sorudaa Kooto Kk 温度ヒューズおよび温度ヒューズ素子用線材

Also Published As

Publication number Publication date
WO2002023575A1 (de) 2002-03-21
BR0113834A (pt) 2004-09-28
EP1317763A1 (de) 2003-06-11
EP1317763B1 (de) 2008-05-14
PL362409A1 (en) 2004-11-02
CN100350539C (zh) 2007-11-21
BRPI0113834B1 (pt) 2015-09-15
EP1189252A1 (de) 2002-03-20
ES2302752T3 (es) 2008-08-01
HU226335B1 (en) 2008-09-29
SI1317763T1 (sl) 2008-10-31
CN1455942A (zh) 2003-11-12
US20040027226A1 (en) 2004-02-12
HUP0300734A2 (hu) 2003-09-29
CZ299341B6 (cs) 2008-06-25
PL202046B1 (pl) 2009-05-29
ATE395715T1 (de) 2008-05-15
HUP0300734A3 (en) 2005-12-28
DE50113976D1 (de) 2008-06-26
US7109839B2 (en) 2006-09-19

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US6180055B1 (en) Lead-free solder alloy
DE60107578T2 (de) Thermische sicherung
KR102207301B1 (ko) 고신뢰성의 무연 납땜 합금
TWI642510B (zh) 焊料組成物,車輛玻璃組件及形成焊料合金之方法
EP1043112A1 (en) Lead-free solder
CZ20031036A3 (cs) Pojistková vložka, způsob k její výrobě a pájecí látka
DE60310793T2 (de) Thermische Legierungsschmelzsicherung und Sicherungselement dafür
KR100621387B1 (ko) 무납 땜납 합금 및 이를 사용한 전자부품
JP4135268B2 (ja) 無鉛はんだ合金
JPH08243782A (ja) はんだ合金およびそれを用いたはんだ付け方法
JPH10193169A (ja) 無鉛はんだ合金
US4367451A (en) Fusible element for electric fuses and electric fuse including the element
JP2000343273A (ja) はんだ合金
KR970017741A (ko) 전기 접점 재료, 클래드 리벳 접점 또는 클래드 크로스바 접점 및 상기 접점을 전기 접촉기로서 이용하는 자동차용 릴레이와 텔레비젼 전원용 릴레이
NO840070L (no) Smelteleder for elektrisk sikring
DE1290239B (de) Elektrische Schmelzsicherung
JP3708252B2 (ja) 電子部品リフロー実装用はんだ合金粉末
JP2011018638A (ja) ヒュージブルリンク
JP2008156675A (ja) 電気・電子部品のヒューズ用の材料
CS209651B1 (cs) Pojistkový tavný vodič a způsob jeho výroby
Behrens Electrical Contacts and Hazardous Substances-Technical Backgrounds, Legal Restrictions, and Substitutions
JP2529364B2 (ja) ヒュ―ズ用導体
CH303424A (de) Kurzschlusssichere, elektrische Schmelzsicherung.
JPH0313691B2 (cs)
DD242767B1 (de) Verfahren zum verbinden von schaltkontakten mit kontaktfedermaterial

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20100911