CS276766B6 - Equipment for yarn manufacture. - Google Patents

Equipment for yarn manufacture. Download PDF

Info

Publication number
CS276766B6
CS276766B6 CS895543A CS554389A CS276766B6 CS 276766 B6 CS276766 B6 CS 276766B6 CS 895543 A CS895543 A CS 895543A CS 554389 A CS554389 A CS 554389A CS 276766 B6 CS276766 B6 CS 276766B6
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
deflection
draw
roller
section
web
Prior art date
Application number
CS895543A
Other languages
English (en)
Other versions
CS554389A3 (en
Inventor
Ernst Dr Fehrer
Original Assignee
Fehrer Ernst
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Priority claimed from AT240388A external-priority patent/AT393698B/de
Priority claimed from AT292888A external-priority patent/AT391328B/de
Priority claimed from AT314288A external-priority patent/AT391329B/de
Application filed by Fehrer Ernst filed Critical Fehrer Ernst
Publication of CS554389A3 publication Critical patent/CS554389A3/cs
Publication of CS276766B6 publication Critical patent/CS276766B6/cs

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D01NATURAL OR MAN-MADE THREADS OR FIBRES; SPINNING
    • D01HSPINNING OR TWISTING
    • D01H1/00Spinning or twisting machines in which the product is wound-up continuously
    • D01H1/02Spinning or twisting machines in which the product is wound-up continuously ring type
    • D01H1/025Spinning or twisting machines in which the product is wound-up continuously ring type with a condensing device between drafting system and spinning unit
    • DTEXTILES; PAPER
    • D01NATURAL OR MAN-MADE THREADS OR FIBRES; SPINNING
    • D01HSPINNING OR TWISTING
    • D01H5/00Drafting machines or arrangements ; Threading of roving into drafting machine
    • D01H5/18Drafting machines or arrangements without fallers or like pinned bars
    • D01H5/26Drafting machines or arrangements without fallers or like pinned bars in which fibres are controlled by one or more endless aprons
    • DTEXTILES; PAPER
    • D01NATURAL OR MAN-MADE THREADS OR FIBRES; SPINNING
    • D01HSPINNING OR TWISTING
    • D01H5/00Drafting machines or arrangements ; Threading of roving into drafting machine
    • D01H5/18Drafting machines or arrangements without fallers or like pinned bars
    • D01H5/70Constructional features of drafting elements
    • D01H5/72Fibre-condensing guides

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Textile Engineering (AREA)
  • Spinning Or Twisting Of Yarns (AREA)
  • Yarns And Mechanical Finishing Of Yarns Or Ropes (AREA)

Description

(57) Anotace :
Zařízení na výrobu příze sestává z prstencového dopřádaciho ústrojí /3/ a z průtahového ústrojí /1/, předřazeného prstencovému dopřádacímu ústrojí /3/ a opatřeného dvojicí odváděčích válečků /9, 10/, mezi nimiž je stisková mezera /15/ pro protažený přástek /2/ a z nichž spodní odvádací váleček /10/ vytváří za stiskovou mezerou /15/ odkláněcí úsek /11/ pro vedení protaženého přástku /2/. Pro zvýšení pevnosti příze je navrženo opatřit spodní odváděči váleček /10/, tvořící odkláněcí úsek /11/ pro přástek /2/, alespoň v odváděči části odkláněcího úseku /11/ kluznou plochou pro přástek /2/, zakruoovaný mezi prstencovým dopřádacím ústrojím /3/ a průtahovým ústrojím /11/, přičemž kluzná plocha je účinná ve směru příčném k ose přástku /2/.
‘CS 276 766 B6 j
CS 276 766 B6
Vynález se týká zařízení na výrobu příze, sestávajícího z nejméně jednoho prstencového dopřádacího ústrojí a z nejméně jednoho průtahového ústrojí pro přástek, předřazeného před prstencové dopřádací ústrojí a obsahujícího dvojici odváděčích válečků, vymezujících mezi sebou stiskovou mezeru pro protahovaný přástek, přičemž jeden z odváděčích válečků vytváří svým povrchem odkláněcí úsek pro protahovaný přástek, navazující na stiskovou mezeru.
U dosud známých prstencových dopřádacích zařízení závisí pevnost příze především na vloženém zákrutu, který přástku vkládá běžec prstencového dopřádacího ústrojí. Protože však j počet otáček běžce není možno libovolně zvyšovat, zůstává zákrut příze při vyšších rychlos- j těch odtahu omezený.
Aby se při odpovídajícím zhušíování praménku vláken dosáhlo lepšího vedení vl.áken protahovaného přástku, je známo, například z DE-AS 11 78 749, opatřit odváděči válečky průtahového ústroji nejen šípovým nebo obloukovým rýhováním povrchu, ale také odsávací oblastí v úseku rýhovaného povrchu, takže pramének vláken je pomocí rýhování odváděcího válečku s podporou proudu odsávaného vzduchu zhuštován k sobě pro zúžení přástku. Vlákna vlákenného praménku však mohou být zhuštována jedině v případě, kdy se vlákna pohybují vzhledem k rýhovanému povrchu odváděcího válečku ve směru dopravy. Příčné sbližovací síly však mohou působit jen na ta vlákna, která již přišla svými předními konci do styku s rýhovaným povrchem odváděčích válečků, ale která ještě nejsou zachycena ve stiskové mezeře mezi odváděcími válečky. Zhuštovací účinek na celý přástek tak zůstává poměrně malý, zejména když se stisková mezera mezi odváděcími válečky, omezujícími vysokoprůtahové pole, opět stará o odpovídající rozšíření přástku.
Úkolem vynálezu je dosáhnout zvýšení dopřádacího výkonu dopřádacího zařízení v určitých mezích, daných pohonem vřetena, aniž by docházelo ke snižování pevnosti příze.
Tento úkol je vyřešen zařízením podle vynálezu, jehož podstata spočívá v tom, že odváděči váleček, jehož část obvodové plochy tvoří odkláněcí vodicí úsek pro přástek, je alespoň v odvíjecí oblasti vodiciho úseku opatřen kluznou plochou pro přástek, do kterého je vkládán zákrut mezi prstencovým dopřádacim ústrojím a průtahovým ústrojím, přičemž kluzná plocha je účinná kolmo na podélnou osu přástku.
Protože odváděči váleček, který je odkláděcím vodícím úsekem pro přástek, tvoří kluznou plochu, funkční kolmo na podélnou osu přástku, může se zákrut vkládaný běžcem prstencového dopřádacího ústrojí přenášet až do odkláněcí oblasti, takže konce jednotlivých vláken, odstávající nutně z praménku vláken v důsledku zakrucování přástku, přicházejí postupně na kluznou plochu a jsou přitlačovány kolmo na podélnou osu přástku na pramínek vláken, takže přástek s odstávajícími konci vláken je odstávajícími konci vláken dodatečně ovíjen, což má při stejných podmínkách dopřádání za následek podstatné zvýšení pevnosti příze. *
Odváděči váleček, tvořící odkláněcí úsek, má další výhodu v tom, že přástek se v důsledku » daného úhlu opásání přitlačuje samočinně ná kluznou plochu, aniž by se přitom zvětšoval r odtahový odpor, protože se kluzná plocha rovněž pohybuje ve směru odtahu.
Aby se tento výhodný efekt ovinutí přástku odstávajícími konci vláken co nejlépe využil, musí mít obvodový úsek odváděcího válečku, tvořící kluznou plochu, takovou obvodovou délku, která obsahuje nejméně jeden zákrut přástku, což vyžaduje určitou minimální délku, závislou především na třecích podmínkách. Aby bylo možno získat tuto minimální obvodovou délku kluzné plochy bez větších konstrukčních obtíží, může být průměr odváděcího válečku, tvořícího odkláněcí úsek, větší než průměr druhého odváděcího válečku, přičemž nejmenší poměr průměrů obou odváděčích válečků je v základních případech od 1,2>do 2.
CS 276 766 B6
Pro podpoření vkládání zákrutu do přástku v oblasti odkláněcího úseku je podle dalšího výhodného provedení vynálezu navrženo, aby mezi odváděcím koncem odkláněcího úseku pro protahovaný přástek a stiskovou mezerou mezi oběma odváděcími válečky průtahového pole byl umístěn přítlačný váleček pro protahovaný přástek a aby byl druhý odváděči váleček, tvořící odkláněcí úsek, opatřen ve své obvodové oblasti mezi stiskovou mezerou a přítlačným válečkem odsávací oblastí pro protahovaný přástek, přičemž v oblasti odsávání je uspořádáno foukací ústrojí pro foukání proudu vzduchu proti odsávanému druhému odváděcímu válečku, majícího složku proudění kolmou na odsávací oblast. Umístěním foukacího ústrojí na podélnou stranu odsávací oblasti mezi stiskovou mezerou a přítlačným válečkem, umístěným v odstupu před odváděcím koncem odkláněcího úseku, je možno vytvořit proud foukaného vzduchu, směrovaného příčně proti protahovanému přástku, drženému odsávacím úsekem a majícího složku proudění orientovanou kolmo na podélnou osu přástku, kterým jsou vlákna praménku účinně stlačována k sobě. Protože k tomuto stlačování vláken dochází .mimo oblast vysokého průtaku v úseku, navazujícím na tuto oblast vysokého průtahu a na výstup přástku ze stiskové mezery mezi oběma odváděcími válečky, zůstává úzký přást, upravený zhuštěním vláken širšího přástku k sobě, zachován v této zúžené podobě. Přítlačný váleček, zařazený za foukacím ústrojím, přitom zajištuje nutné vedení přástku, které navíc podporuje svazkování vláken přástku, protože příčná síla proudu foukaného vzduchu působí na přástek mezi dvěma vedeními přástku, tvořenými stiskovou mezerou mezi oběma odváděcími válečky průtahového pole a vodicí mezerou mezi přítlačným válečkem a druhým odváděcím válečkem. Na opačné straně stiskové mezery jsou nutné jen takové vodicí síly, které zamezují pouze vybočování přástku do strany, takže svazkovaný přástek může vystupovat z této vodicí mezery s průřezem, blížícím se pravoúhelníkovému tvaru, který zjednodušuje následné vkládáni zákrutu, protože v tomto případě nemusí být vlákna, nacházející se v případě plochého roztažení přástku na okrajích, převáděna do trojúhelníkového a potom do okrouhlého průřezu přástku.
Zvláště výhodné podmínky pro vytváření svazkovaného protahovaného přástku se připravují uspořádáním dvou prstencových dopřádacích ústrojí a jednoho průtahového ústrojí s nejméně dvěma průtahovými poli pro každý přástek, přičemž v tomto případě je podle dalšího výhodného provedení vynálezu druhý odváděči váleček, tvořící odkláněcí úsek pro přástek, opatřen v části svého obvodu mezi stiskovou mezerou a s přítlačným· válečkem odsávací oblastí, příslušející každému přástku, přičemž sousední odsávací oblasti mezi sebou vymezují mezilehlou klínovou oblast, rozšiřující se ve směru dopravy přástku, proti které je nasměrováno foukací ústrojí. Uspořádáním foukacího ústrojí v mezilehlé klínové oblasti mezi jednotlivými sousedními odsávacími oblastmi, rozbíhajícími se od sebe ve směru dopravy přástku, se vytváří proud foukaného vzduchu, který se dělí na odváděcím válečku na dva protisměrné dílčí proudy s opačným smyslem, kolmé na podélnou osu přástku, které způsobuji oddalování dvou sousedních přásťků, vedených ve dvou vedle sebe probíhajících průtahových polích, od sebe a tím zvětšování odstupu mezi nimi. Protože oba přástky jsou současně přidržovány pomocí proudu odsávaného vzduchu v odsávacích oblastech na odváděcím válečku, dosahuje se velmi účinného sdružování vláken k sobě. Roztahování protahovaných přástků od sebe přináší také vyrovnání vzájemného odstupu obou přástků s odpovídající roztečí prstencového dopřádaclho ústrojí.
Úpravou přástku na tvar průřezu, přizpůsobený tvaru průřezu hotové příze, se usnadňuje vkládání zákrutu do přástku pomocí běžce následného prstencového dopřádaclho ústrojí, takže například mykaný přást může být předlohou pro výrobu jemnějších přízí, které by jinak bez předchozího tvarování průřezu přástku vyžadovaly předlohu z česaného přástku.
CS 276 766 B6
Příklady provedení zařízení na výrobu příze podle vynálezu jsou zobrazeny na výkresu, kde obr. 1 znázorňuje boční pohled na zařízení pro výrobu příze na prstencovém dopřádacím ústrojí, na obr. 2 je půdorysný pohled na část tohoto zařízení v oblasti dvojice odváděčích válečků průtahového pole, obr. 3 znázorňuje řez částí zařízení, vedený rovinou III-III z obr. 2, ve zvětšeném měřítku, obr. 4 znázorňuje konstrukční variantu zařízení se dvěma prstencovými dopřádacími ústrojími v čelním pohledu, obr. 5 znázorňuje zařízení z obr. 4 v bočním pohledu a na ob r. 6 je půdorysný pohled na druhé příkladné provedení zařízení na výrobu příze.
Zařízení na výrobu příze sestává v prvním příkladném provedení (obr.l až 3) v podstatě z průtahového ústrojí 1. pro přástek 2_ a z prstencového dopřádaciho ústrojí 3., které má běžné konstrukční vytvoření a obsahuje prstencovou lavici 4. s prstencem _5_, běžec 6 uložený na prstenci 5_ a cívku 8. poháněnou vřetenovým přeslenem 7_·
Průtahové ústrojí 1_ je zakončeno dvojící odváděčích válečků 9, 10, z nichž spodní odváděči váleček 10 tvoří odkláněcí úsek H pro přástek 2_, vystupující z průtahového ústro jí 1, přičemž v odstupu před odváděcím koncem 12 odkláněcího úseku 11 je umístěn přítlačný váleček 13, mezi nímž a spodním odváděcím válečkem 10 vzniká vodicí mezera 14 pro přástek
2. Protože přítlačný váleček 13 je umístěn v odstupu před odváděcím koncem 12 odkláněcího úseku 11 a protože spodní odváděči •‘•váleček 10 pro přástek 2_ je opatřen kluznou plochou, účinnou kolmo na podélnou osu přástku 2, může se zákrut, vkládaný běžcem 6. do přástku 2_, rozšiřovat až do oblasti vodicí mezery 14 mezi přítlačným válečkem 13 a spodním odváděcím válečkem 10, takže ve výstupní oblasti odkláněcího úseku 11 dochází k zakrucování přástku 2, jehož vlákna jsou svými odstávajícími konci ovíjena příčně k podélné ose, takže se získává zvýšená pevnost příze.
Mezi stiskovou mezerou 15 dvojice odváděčích válečků 9., 10 a přítlačným válečkem 13 je spodní odváděči váleček 10 opatřen odsávací oblastí 16 pro' přástek 2_, vystupující z průtahového pole. K tomu účelu je spodní odváděči váleček 10 opatřen odpovídající sací vložkou
17. Po obou podélných stranách této sací' vložky 17 je umístěno foukací ústrojí 18, tvořené dvojící štěrbinových trysek, směrovaných proti odsávací oblasti 16, které jsou orientovány v podstatě rovnoběžně s odsávací oblastí 16 a vytvářejí paprsky foukaného vzduchu s proudovou složkou 19, směřující napříč odsávací oblastí 16, jak je schematicky znázorněno na obr. 3. Protože přástek 2. je jednak přisáván sacím proudem 20 vzduchu v místě odsávací oblasti 16 na spodní odváděči váleček 10 a jednak je veden ve stiskové mezeře 15 a ve vodicí mezeře 14, působí proudová složka 19 foukaného proudu vzduchu na svazkování vláken, které se přibližují k sobě do užšího svazku, takže znázorněný průřez přástku 2_, mající poměrně velkou šířku, se převádí do průřezového tvaru 21, který je bližší konečnému tvaru průřezu hotovené příze. Odpadá tak nutnost převádění širšího praménku vláken při jeho zakrucování v úseku za vodicí mezerou 14 v trojúhelníkové oblasti na okrouhlý tvar průřezu, takže se pomocí zařízení podle vynálezu dosahuje lepšího rovnání vláken a tím i vyšší pevnosti příze.
Ve druhém příkladném provedení zařízení podle vynálezu, zobrazeném na obr. 4 až 6, jsou čtyřem prstencovým dopřádacím ústrojím 3_ přirazena dvě průtanová ústrojí 1 se dvěma průtahovými poli pro přástky 2, takže ke každému prstencovému dořádacímu ústrojí 3. je přiváděn jeden přástek 2. Tyto přástky 2., které se odvíjejí ze samostatných přástových cívek 22, jsou přiváděny po dvou k oběma průtahovým ústrojím 1. a protahují se v několika průtahových polích vedle sebe umístěných průtahových úseků.
CS 276 766 B6
Bak je patrno z obr. 4 a 6, oběma průtahovým ústrojím £ je přiřazen jeden společný spodní odváděči váleček 10, který má podstatně větší průměr než spolupracující horní odváděči váleček £ a který tvoří za stiskovou mezerou 15 mezi spodním odváděcím válečkem 10 a horním odváděcím válečkem £ odkláněcí úsek 11 pro vedení přástku 2., podrobenému průtahu, po obloukové dráze. Mezi horním odváděcím válečkem 9 a za ním ve směru dopravy následujícím přítlačným válečkem 13 jsou pro každý přástek 2 uspořádány dvě odsávací oblasti 16, kterými je pomocí sací vložky 17 odsáván vzduch z okolí horní plochy spodního odváděciho válečku · £0. Mezi těmito odsávacími oblastmi 16, příslušejícími každému průtahovému ústrojí 1, tak vzniká neodsávaná a ve směru dopravy se rozšiřující klínovitá oblast 23, na kterou je nasměrováno foukací ústrojí £8.
Protahované přástky 2_, vystupující ze stiskové mezery 15 mezi oběma odváděcími válečky 9, 10 každého průtahového ústrojí 1, mají v důsledku malého bočního odstupu sousedních průtahových polí nejprve malou vzdálenost od sebe a jsou teprve proudem foukaného vzdu chu z foukacího ústrojí 18 rozfoukávány od sebe do většího ostupu, takže tyto přástky 2 jsou opět upravovány do kompaktnějšího svazku, přičemž tento jev je ještě podporován zejména přítlačným válečkem 13, který zamezuje roztahování přástku 2 do stran.
Spolupůsobením foukacího ústrojí 18 s odsávací oblastí 16 při současné úpravě dvojice přástků 2 je odstraněna nutnost stahování průřezu přástku £ po výstupu z vysokoprůtahového pole do okrouhlého průřezu při vkládání zákrutu a tvorbě příze. Navíc je odsaženo vedením přástku 2 po kluzném povrchu spodního odváděciho válečku 10 ještě za místem stiskové linie přítlačného válečku £3, která je uspořádána v odstupu před odváděcím koncem 12 kluzné plochy, kde přástek £ opouští povrch spodního odváděciho válečku 10., ovíjení odstávajících konců vláken přástku £ kolem přástku £_, protože zákrut vkládaný do přástku £. se přenáší až do vodicí mezery 14 mezi přítlačným válečkem 13 a spodním odváděcím válečkem 10 a tím jsou odstávající konce vláken na povrchové ploše spodního odváděciho válečku 10 ovíjeny kolem přástku 2, který se na této ploše otáčí.

Claims (3)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Zařízení na výrobu příze, sestávající z nejméně jednoho prstencového dopřádacího ústro jí a z nejméně jednoho průtahového ústrojí, předřazeného prstencovému dopřádacímu ústrojí, obsahujícího průtahové pole pro přástek a opatřeného dvojicí odváděčích válečků pro přástek, podrobený průtahu, vymezujících mezi sebou stiskovou mezeru, přičemž na jednom z odváděčích válečků za stiskovou mezerou je odkláněcí úsek pro protažený přástek, vyznačující se tím, že odváděči váleček /10/ s odkláněcím úsekem /11/ pro protažený přástek /2/ je opatřen alespoň v odváděči oblasti odkláněcího úseku /11/ kluznou plochou, účinnou ve směru příčném k ose přástku /2/, pro přástek /2/ zakrucovaný mezi prstencovým dopřádacim ústrojím /2/ a průtahovým ústrojím /1/.
  2. 2. Zařízení podle nároku, lj vyznačující se tím, že mezi odváděcím koncem/12/ odkláněcího úseku /11/ pro protažený přástek /2/ a stiskovou mezerou /15/ mezi oběma odváděcími válečky /9, 10/ průtahového ústrojí /1/ je umístěn přítlačný váleček /13/ pro protažený přástek /2/, přičemž spodní odváděči váleček /10/, vymezující odkláněcí úsek /11/, je ve své obvodové části mezi stiskovou mezerou /15/ a přítlačným válečkem /13/ opatřen odsávací oblastí /16/ pro protažený přástek /2/ a k odsávací oblas5
    CS 276 766 B6 ti /16/ je na její nejméně jedné podélné straně přiřazeno foukací ústrojí /18/ pro foukání vzduchu paprskem, směrované proti odsávanému odváděcímu válečku /10/ a orientované proudovou složkou /19/ vzduchového paprsku příčně k odsávací oblasti /16/.
  3. 3. Zařízení podle nároků 1 a 2, vyznačující se tím, že odváděči váleček /10/, vymezující odkláněcí úsek /11/ pro přástek /2/ je, při uspořádání dvou prstencových dopřádacích ústrojí /3/ a jednoho průtahového ústrojí /1/ s nejméně dvěma průtahovými poli pro každý přástek /2/, opatřen ve své obvodové části mezi stiskovou mezerou /15/ a přítlačným válečkem /13/ odsávací oblastí /16/, přirazenou ke každému přástku /2/, a mezi dvojicí sousedních odsávacích oblastí /16/ je neodsávaná klínová oblast /18/, proti které je nasměrováno foukací ústrojí /18/.
CS895543A 1988-09-29 1989-09-29 Equipment for yarn manufacture. CS276766B6 (en)

Applications Claiming Priority (3)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT240388A AT393698B (de) 1988-05-09 1988-09-29 Vorrichtung zum herstellen eines garnes
AT292888A AT391328B (de) 1988-11-29 1988-11-29 Streckwerk fuer eine ringspinnvorrichtung
AT314288A AT391329B (de) 1988-12-23 1988-12-23 Vorrichtung zum zufuehren je einer verstreckten faserlunte zu wenigstens zwei ringspinnstellen

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CS554389A3 CS554389A3 (en) 1992-02-19
CS276766B6 true CS276766B6 (en) 1992-08-12

Family

ID=27148579

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS895543A CS276766B6 (en) 1988-09-29 1989-09-29 Equipment for yarn manufacture.

Country Status (10)

Country Link
US (1) US4953349A (cs)
JP (1) JPH06104936B2 (cs)
BE (1) BE1002626A3 (cs)
CH (1) CH681372A5 (cs)
CS (1) CS276766B6 (cs)
DE (1) DE3927936A1 (cs)
ES (1) ES2016735A6 (cs)
FR (1) FR2636977B1 (cs)
GB (1) GB2223766B (cs)
IT (1) IT1232506B (cs)

Families Citing this family (48)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE3927739A1 (de) * 1989-08-23 1991-02-28 Fritz Stahlecker Verfahren und vorrichtung zum falschdrallspinnen
US5243813A (en) * 1989-10-04 1993-09-14 Fritz Stahlecker Process and an arrangement for false-twist spinning
US5228281A (en) * 1989-11-04 1993-07-20 Fritz Stahlecker Arrangement and method for false-twist spinning
DE4004045A1 (de) * 1990-02-10 1991-08-14 Fritz Stahlecker Vorrichtung zum pneumatischen falschdrallspinnen
AT398086B (de) * 1993-02-15 1994-09-26 Fehrer Ernst Streckwerk für eine ringspinnvorrichtung
DE4323472C2 (de) * 1993-07-14 1997-08-07 Inst F Textil Und Verfahrenste Doppelriemchen-Streckwerk
AT408668B (de) * 1994-06-23 2002-02-25 Rieter Ag Maschf Ringspinnverfahren und ringspinnmaschine
DE19514408C5 (de) * 1994-06-23 2007-08-16 Maschinenfabrik Rieter Ag Ringspinnverfahren
DE19549690B4 (de) * 1994-06-23 2007-12-13 Maschinenfabrik Rieter Ag Ringspinnverfahren
DE4426249C2 (de) * 1994-07-25 2003-08-07 Rieter Ag Maschf Spinnverfahren und Spinnmaschine mit abgedeckter Saugwalze am Streckwerk
DE4426278B4 (de) * 1994-07-25 2007-02-01 Maschinenfabrik Rieter Ag Spinnmaschine mit Kondensationsstufe
DE19500036A1 (de) * 1995-01-02 1996-07-04 Rieter Ag Maschf Spinnmaschine für das Kompaktspinnen mit Saugrohr
AT402949B (de) * 1995-01-25 1997-09-25 Fehrer Ernst Streckwerk für eine ringspinnvorrichtung
CH691906A5 (de) * 1996-12-20 2001-11-30 Rieter Ag Maschf Verfahren zur Herstellung eines Gewebes und nach diesem hergestelltes Gewebe.
DE19741441C2 (de) * 1997-09-19 2002-10-24 Zinser Textilmaschinen Gmbh Vorrichtung zum Verdichtungsspinnen an einer Spinnmaschine, insbesondere Ringspinnmaschine
DE19805397B4 (de) * 1998-02-11 2009-03-19 Maschinenfabrik Rieter Ag Spinnmaschine mit Verdichtungseinrichtung
DE19805396B4 (de) * 1998-02-11 2009-04-16 Maschinenfabrik Rieter Ag Spinnmaschine mit Verdichtungseinrichtung
IT1307759B1 (it) 1998-03-31 2001-11-19 Schurr Stahlecker & Grill Dispositivo per condensare un composito di fibre stirato.
DE19815053B4 (de) * 1998-04-03 2006-01-05 Saurer Gmbh & Co. Kg Verfahren zum Herstellen eines Scheinzwirnes und Spinnmaschine hierfür
CH693214A5 (de) * 1998-07-14 2003-04-15 Schurr Stahlecker & Grill Vorrichtung zum Verdichten eines verstreckten Faserverbandes.
DE19836135A1 (de) * 1998-08-10 2000-02-17 Stahlecker Fritz Vorrichtung zum Verdichten eines Faserverbandes an einer Ringspinnmaschine
DE19837178A1 (de) * 1998-08-17 2000-02-24 Stahlecker Fritz Vorrichtung an einer Ringspinnmaschine
DE19840960B4 (de) * 1998-09-08 2004-05-19 Saurer Gmbh & Co. Kg Streckwerk für Spinnereimaschinen mit einer Verdichtungsvorrichtung
DE19856121C2 (de) * 1998-12-04 2003-12-18 Zinser Textilmaschinen Gmbh Verfahren und Vorrichtung zur Herstellung von verdichtetem Garn
DE19860201B4 (de) * 1998-12-24 2008-12-18 Maschinenfabrik Rieter Ag Vorrichtung zum Spinnen eines Fadens aus mehreren Fadenkomponenten
US6209300B1 (en) * 1999-01-14 2001-04-03 Fritz Stahlecker Apparatus for pneumatic condensing of a drafted fiber strand and method of making and using same
DE19902194A1 (de) * 1999-01-21 2000-07-27 Stahlecker Fritz Flyer-Streckwerk mit nachfolgender Kondensierzone
DE19903113A1 (de) * 1999-01-27 2000-08-03 Stahlecker Fritz Vorrichtung zum Verdichten eines verstreckten Faserverbandes
DE19922861A1 (de) * 1999-05-19 2000-11-23 Stahlecker Fritz Verfahren zum Verdichten eines verstreckten Faserverbandes
DE19940817A1 (de) * 1999-08-27 2001-03-01 Rieter Ag Maschf Spinnmaschine mit Verdichtungseinrichtung
DE19944444A1 (de) * 1999-09-16 2001-03-22 Rieter Ag Maschf Spinnmaschine mit Verdichtungseinrichtung
DE19955230A1 (de) * 1999-11-17 2001-05-23 Rieter Ag Maschf Spinnmaschine mit Verdichtungseinrichtung
EP1134309B1 (de) * 2000-03-08 2003-12-17 Zinser Textilmaschinen GmbH Streckwerk mit nachgeordneter Verdichtungzone für eine Spinnereimaschine
IT1320209B1 (it) * 2000-06-21 2003-11-26 Marzoli Spa Gruppo per compattare un fascio di fibre tessili stirato in unfilatoio.
DE10053442A1 (de) * 2000-10-27 2002-05-08 Rieter Ag Maschf Spinnmaschine
ITTO20010062U1 (it) * 2001-04-30 2002-10-30 Marzoli Spa Tubazione con fenditure di aspirazione per un gruppo di compattazionedi un fascio di fibre tessili stirato in un filatoio.
ITTO20010407A1 (it) * 2001-04-30 2002-10-30 Marzoli Spa Gruppo per compattare un fascio di fibre tessili stirato in un filatoio.
CN100402722C (zh) * 2001-11-16 2008-07-16 里特机械公司 牵伸和集合纤维条的装置
KR100643097B1 (ko) * 2005-03-02 2006-11-10 한국섬유기술연구소 링 정방기에서의 패치사 제조장치
CN1948574B (zh) * 2006-09-25 2010-05-12 朱鹏 环锭细纱机的高倍牵伸装置
CN102071500A (zh) * 2010-12-31 2011-05-25 山东华乐新材料科技股份有限公司 一种改进型环锭纺细纱机及其纺纱工艺
CN102154745B (zh) * 2011-03-24 2012-05-09 上海八达纺织印染服装有限公司 一种竹节纱线的加工方法
CN104711721B (zh) * 2013-12-11 2017-06-16 常州市同和纺织机械制造有限公司 卡摩纺用于集聚纱线的负压气流导向方法
CN103820891B (zh) * 2014-03-06 2015-03-04 江南大学 三级牵伸纺纱方法
CN103789889B (zh) * 2014-03-06 2015-03-04 江南大学 牵伸初捻纺纱方法和纺纱装置
CN107574515B (zh) * 2017-07-31 2020-04-17 东华大学 一种集聚纺纱方法
DE102018112422A1 (de) * 2018-05-24 2019-11-28 Saurer Spinning Solutions Gmbh & Co. Kg Streckwerk sowie Steckwerkeinheit für eine Spinnmaschine
CH715157A1 (de) 2018-07-09 2020-01-15 Rieter Ag Maschf Streckwerk einer Ringspinnmaschine mit einer Kompaktierzone.

Family Cites Families (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3122794A (en) * 1961-02-14 1964-03-03 Deering Milliken Res Corp Drafting and scavenging apparatus
NL275433A (cs) * 1961-03-06 1900-01-01
CH417420A (fr) * 1963-08-14 1966-07-15 Deering Milliken Res Corp Appareil pour l'étirage de fibres textiles
GB1230800A (cs) * 1967-10-17 1971-05-05
CH471250A (de) * 1968-07-26 1969-04-15 Rieter Ag Maschf Zweiriemchen-Streckwerk für Spinnmaschinen
US3807161A (en) * 1970-05-18 1974-04-30 Deering Milliken Res Corp Roving stop
FR2560230B1 (fr) * 1984-02-24 1987-12-04 Asa Sa Procede pour l'obtention d'un file de fibres
FR2560229A1 (fr) * 1984-02-24 1985-08-30 Asa Sa Procede pour l'obtention d'un file de fibres
AT384039B (de) * 1986-03-07 1987-09-25 Fehrer Ernst Vorrichtung zum herstellen eines garnes
DE3901791A1 (de) * 1988-02-15 1989-08-24 Fehrer Ernst Verfahren und vorrichtung zum zufuehren je einer verstreckten faserlunte zu wenigstens zwei ringspinnstellen

Also Published As

Publication number Publication date
GB2223766B (en) 1992-06-17
GB2223766A (en) 1990-04-18
DE3927936A1 (de) 1990-04-05
FR2636977A1 (fr) 1990-03-30
JPH02118127A (ja) 1990-05-02
JPH06104936B2 (ja) 1994-12-21
IT8912570A0 (it) 1989-08-31
IT1232506B (it) 1992-02-17
DE3927936C2 (cs) 1993-03-18
CH681372A5 (cs) 1993-03-15
ES2016735A6 (es) 1990-11-16
CS554389A3 (en) 1992-02-19
GB8919805D0 (en) 1989-10-18
FR2636977B1 (fr) 1992-06-12
BE1002626A3 (fr) 1991-04-16
US4953349A (en) 1990-09-04

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CS276766B6 (en) Equipment for yarn manufacture.
JP3553565B2 (ja) ドラフトされた繊維ストランドの集束装置
DE4323472C2 (de) Doppelriemchen-Streckwerk
CS219252B2 (en) Facility for production of yearn
CZ283138B6 (cs) Způsob a zařízení pro přivádění dlouženého přástu k nejméně dvěma prstencovým spřádacím místům
CZ277735B6 (en) Filamentary material spinning process
US6185790B1 (en) Arrangement for condensing a drafted fiber strand
JP3111399B2 (ja) リング精紡装置用牽伸装置
US3604194A (en) Fiber supply method and apparatus in an open-end spinning system utilizing airflow and centrifugal force
US6209303B1 (en) Arrangement and method for spinning a yarn
US5285624A (en) Arrangement for pneumatic false-twist spinning
ITMI991368A1 (it) Filatoio con una pluralita' di punti di filatura
JPS61113834A (ja) スライバを処理する方法および装置
CS498384A3 (en) Process of spinning by false-twisting and apparatus for making the same
CN1856601B (zh) 用于纺织机的牵伸机构以及该牵伸机构用的压缩器
EP0094011B1 (en) Apparatus for manufacturing fasciated yarn
EP1217110A2 (de) Spinnvorrichtung
US6263655B1 (en) Method of and apparatus for the bundling of sliver in a drafting frame of a spinning machine
DE3741783C2 (cs)
US6338183B1 (en) Arrangement for condensing a fiber strand
EP0068507B1 (en) Apparatus for making fasciated spun yarn
US6216433B1 (en) Flyer drafting arrangement having a condensing zone
CN104562317A (zh) 用于气流纺纱装置的牵伸机构
CN111465728A (zh) 用于纺纱机的具有集聚机构的牵伸装置
CS272424B1 (en) Method of fibrous fabric preparation during bunch yarn production and device for its realization

Legal Events

Date Code Title Description
IF00 In force as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20040929