SK281151B6 - Pojazdné zariadenie na prepravu koľajových polí - Google Patents

Pojazdné zariadenie na prepravu koľajových polí Download PDF

Info

Publication number
SK281151B6
SK281151B6 SK598-95A SK59895A SK281151B6 SK 281151 B6 SK281151 B6 SK 281151B6 SK 59895 A SK59895 A SK 59895A SK 281151 B6 SK281151 B6 SK 281151B6
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
track
transport
lifting mechanism
bogie
traveling device
Prior art date
Application number
SK598-95A
Other languages
English (en)
Other versions
SK59895A3 (en
Inventor
Josef Theurer
Manfred Brunninger
Original Assignee
Franz Plasser Bahnbaumaschinen- Industriegesellschaft M. B. H.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Franz Plasser Bahnbaumaschinen- Industriegesellschaft M. B. H. filed Critical Franz Plasser Bahnbaumaschinen- Industriegesellschaft M. B. H.
Publication of SK59895A3 publication Critical patent/SK59895A3/sk
Publication of SK281151B6 publication Critical patent/SK281151B6/sk

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B29/00Laying, rebuilding, or taking-up tracks; Tools or machines therefor
    • E01B29/02Transporting, laying, removing, or renewing lengths of assembled track, assembled switches, or assembled crossings
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B29/00Laying, rebuilding, or taking-up tracks; Tools or machines therefor
    • E01B29/16Transporting, laying, removing, or replacing rails; Moving rails placed on sleepers in the track
    • E01B29/17Lengths of rails assembled into strings, e.g. welded together

Landscapes

  • Architecture (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Machines For Laying And Maintaining Railways (AREA)
  • Handcart (AREA)
  • Discharge Of Articles From Conveyors (AREA)
  • Platform Screen Doors And Railroad Systems (AREA)
  • Replacing, Conveying, And Pick-Finding For Filamentary Materials (AREA)
  • Control Of Position, Course, Altitude, Or Attitude Of Moving Bodies (AREA)
  • Control Of Vehicles With Linear Motors And Vehicles That Are Magnetically Levitated (AREA)
  • Packaging Of Annular Or Rod-Shaped Articles, Wearing Apparel, Cassettes, Or The Like (AREA)
  • Chain Conveyers (AREA)
  • Forklifts And Lifting Vehicles (AREA)
  • Signal Processing For Digital Recording And Reproducing (AREA)
  • Superconductors And Manufacturing Methods Therefor (AREA)
  • Insulated Conductors (AREA)
  • Agricultural Chemicals And Associated Chemicals (AREA)
  • Intermediate Stations On Conveyors (AREA)
  • Linear Motors (AREA)
  • Resistance Welding (AREA)
  • Character Spaces And Line Spaces In Printers (AREA)
  • Automatic Assembly (AREA)
  • Arrangement Or Mounting Of Propulsion Units For Vehicles (AREA)
  • Train Traffic Observation, Control, And Security (AREA)

Abstract

Pojazdné zariadenie (1) na odoberanie, ukladanie a prepravu koľajových polí (6) zhotovených z koľajníc (4) a podvalov (5) sa skladá z nosného rámu (13) s výškovo prestaviteľnými nosnými mechanizmami (19), ktoré majú zdvíhací mechanizmus (3), ako aj z prepravného vozňa (2), ktorý je nezávisle pojazdný od zdvíhacieho mechanizmu (3) a na ktorom je uložené koľajové pole (6) spolu so zdvíhacím mechanizmom (3). Nosný rám (13) je podopierateľný na traťovom telese prostredníctvom v pozdĺžnom smere koľaje (7) v odstupe upravených dvojíc zdvíhacích stĺpikov (15) a je vzhľadom naň pomocou pohonu (18) výškovo prestaviteľný. Prepravný vozeň (2) je na svojich koncových stranách vybavený vždy jedným podvozkom (8) a výškovo prestaviteľným, od koľaje (7) nezávislým podvozkom (9). Prepravný vozeň (2) má medzi koncovými podvozkami (8) upravené miesto (10) kĺbu a nosný rám (13) miesto (14) kĺbu. Prepravný vozeň (2) je v oblasti miesta (10) kĺbu podopretý pomocou ďalšieho stredného podvozku (11) a ďalšieho, výškovo prestaviteľného, od koľaje (7) nezávislého podvozku (12), pričom nosný rám (13) zdvíhacieho mechanizmu (3) má v oblasti miesta (14) kĺbu ďalšiu dvojicu (16) zdvíhacích stĺpikov (15).ŕ

Description

Oblasť techniky
Vynález sa týka pojazdného zariadenia na prepravu koľajových polí, najmä na odoberanie, ukladanie a prepravu koľajových polí zhotovených z koľajníc a podvalov, ktoré je vybavené jednak zdvíhacím mechanizmom, ktorý má nosný rám s výškovo prestaviteľnými nosnými orgánmi, pričom tento nosný rám je podopierateľný prostredníctvom v pozdĺžnom smere koľaje v odstupe upravenými dvojicami zdvíhacích stĺpikov na traťovom telese a je vzhľadom naň pomocou pohonu výškovo prestaviteľný, a tiež prepravným vozňom, ktorý je pojazdný nezávisle od zdvíhacieho mechanizmu, ktorý je upravený na uloženie koľajového poľa včítane zdvíhacieho mechanizmu a ktorý má na koncových stranách vždy jeden podvozok a jeden výškovo prestaviteľný, od koľaje nezávislý podvozok.
Doterajší stav techniky
Také zariadenie je známe už z EP 0 276 646 BI a skladá sa z prepravného vozňa a zo zdvíhacieho mechanizmu, ktorý je od neho nezávislý, ktorý spoločne s koľajovým poľom jazdí ku miestu stavby alebo od nej. Pri výstavbe koľajového poľa alebo výhybky je zdvíhací mechanizmus, ktorý má v pozdĺžnom smere koľaje upravený nosný rám, umiestnené prostredníctvom prepravného vozňa nad koľajovým poľom a potom je nosný rám pomocou dvoch dvojíc bočné a výškovo prestaviteľných zdvíhacích stĺpikov podopretý na štrkovom lôžku a súčasne je nadvihnutý nad prepravný vozeň. Tým je odstránený a zdvíhací mechanizmus sa spustí pomocou zdvíhacích stĺpikov na koľajové pole. Po uchopení koľajníc výškovo prestaviteľnými nosnými mechanizmami s uchopovacími mechanizmami je nosný rám spoločne s koľajovým poľom prostredníctvom zdvíhacích stĺpikov opäť vysunutý smerom nahor. Prepravný vozeň je teraz pomocou spustených pásových podvozkov zasunutý do koľajovej medzery pod nahor nadvihnuté koľajové pole a prepraví ho spoločne s nosným rámom preč. Pri výstavbe nového koľajového poľa alebo výhybky sa účelne postupuje v opačnom poradí. Pre veľmi dlhé koľajové pole sa nasadia dva také, v odstupe za sebou usporiadané zariadenia.
Z AT 388 000 B jc známe ďalšie zariadenie tohto druhu, ktoré sa skladá zo zdvíhacieho mechanizmu a z pojazdného prepravného vozňa, ktorý je nezávislý od neho. Zdvíhací mechanizmus má pritom dva podvozky, priradené vždy k jednej dvojici zdvíhacích stĺpikov a je pomocou nich pojazdný po koľaji. Zdvíhací mechanizmus a koľajové pole môžu byť pomocou zdvíhacích stĺpikov spoločne naložené na prepravný vozeň.
Ďalší, v ĎE 34 19 205 C2 zverejnený stroj na stavbu koľaje, na ukladanie a odoberanie koľajových polí, sa skladá v podstate z pozdĺžneho nosného rámu, ktorý je zložený z dvoch v pozdĺžnom smere koľaje za sebou usporiadaných a pomocou kardanového kĺbu vzájomne spojených rámových úsekov. Nosný rám je na oboch koncoch a v mieste kĺbu vybavený vždy jedným výškovo prestaviteľným podvozkom a jedným pásovým podvozkom, a tak je pojazdný ako po koľaji, tak aj po štrkovom lôžku koľajového staveniska, pričom koľajové pole je uchopované výškovo prestaviteľnými uchopovacími mechanizmami a je nadvihované, prípadne spúšťané.
Podstata vynálezu
Vynález si kladie za úlohu zhotoviť zariadenie daného druhu, ktoré je vhodné špeciálne na prepravu a výstavbu alebo odstraňovanie veľmi dlhých koľajových polí, najmä výhybkových úsekov.
Vytýčená úloha sa podľa vynálezu rieši zariadením v úvode uvedeného druhu, podstata ktorého spočíva v tom, že ako prepravný vozeň má medzi podvozkami upravenými na koncových stranách miesto kĺbu, tak aj nosný rám má miesto kĺbu, pričom prepravný vozeň je v oblasti miesta kĺbu podopretý prostredníctvom ďalšieho stredného podvozku a ďalšieho výškovo prestaviteľného a na koľaji nezávislého podvozku a nosný rám zdvíhacieho mechanizmu má v oblasti miesta kĺbu ďalšiu dvojicu zdvíhacích stĺpikov.
Prostredníctvom takého zhotovenia kĺbu je možno po prvé prepravovať veľmi dlhé a pre optimalizáciu kvality už na mieste výroby vopred zmontované výhybkové úseky bez problémov z miesta nakládky, viazané na koľajnice, do bezkoľajovej oblasti prestavbovej medzery, a tam ich presne spúšťať, pričom sa podstatne zvýši kvalita a presnosť výhybky tým, že sa zabráni montážnym a zváracím prácam na spájanie menších úsekov na mieste. Okrem toho sa preukázalo pri nasadení tohto zariadenia z jedného kusa v porovnaní s nasadením dvoch nezávislých známych zariadení, dosiahnutie značných výhod ako z hľadiska zjednodušenej obsluhy, tak aj z hľadiska podstatne zníženého namáhania upevňovacích prostriedkov koľajníc. Prostredníctvom podvozku pojazdného po koľajniciach a podvozku nezávislého od koľaje, upraveného v kĺbovej oblasti, možno túto kĺbovú oblasť automaticky vystrediť nad osou koľaje ako v priestore medzery prestavby, tak aj v koľajovej oblasti. Okrem toho tak možno tiež voliteľne vykonávať rôzne priečne dištancovanie kĺbového miesta nosného rámu, prípadne nakladacieho vozňa vzhľadom na os koľaje. To zaisťuje, že obe rámové časti nosného rámu možno napríklad nastaviť optimálne na čiaru ťažiska nadvihovanej výhybky, pokiaľ na rozdiel od toho možno tiež upraviť obe rámové časti prepravného vozňa do optimálnej polohy z hľadiska prepravnej dráhy.
Ďalšie výhodné zhotovenia zariadenia podľa vynálezu vyplývajú zo závislých patentových nárokov.
Prehľad obrázkov na výkrese
Vynález je ďalej podrobnejšie vysvetlený na príkladoch zhotovenia v spojení s výkresovou častou.
Na obr. 1 je schematicky znázornený čiastkový bokorys zariadenia podľa vynálezu počas premiestňovanej jazdy po koľaji bez koľajového poľa, pričom nosný rám sa opiera na prepravnom vozni. Na obr. 2 je znázornený bokorys úseku zariadenia, ktorý nadväzuje na obr. 1, pričom nosný rám včítane koľajového poľa dosadá na prepravný vozeň.
Na obr. 3 a obr. 4 je veľmi schematicky znázornený čiastkový bokorys ďalších realizácií vynálezu.
Príklady realizácie vynálezu
Pojazdné zariadenie 1, ktoré je na obr. 1 a obr. 2 vzhľadom na veľkú dĺžku znázornenú v dvoch častiach, sa skladá v podstate z prepravného vozňa 2 a zo zdvíhacieho mechanizmu 3 a slúži na ukladanie, odoberanie a prepravu koľajových polí 6, zhotovených z koľajníc 4 a podvalov 5. Prepravný vozeň 2, ktorý je zhotovený ako pozdĺžny plošinový
SK 281151 Β6 vozeň a ktorý je pojazdný po koľaji 7, je na oboch svojich pozdĺžnych koncoch uložený vždy na jednom podvozku 8, ku ktorému je priradený od koľaje 7 nezávislý podvozok 9, ktorý je prostredníctvom pohonov výškovo a bočné prestaviteľný. Prepravný vozeň 2 má z hľadiska svojej dĺžky zhruba v prostriedku usporiadané miesto 10 kĺbu a je v tejto oblasti uložený na ďalšom strednom podvozku 11, ktorý je upravený v pozdĺžnom smere koľaji 7 v bezprostrednej blízkosti miesta 10 kĺbu a ktorý je od oboch koncových podvozkov 8 upravený zhruba v rovnakej vzdialenosti. Na tej strane stredného podvozku 11, ktorá je odvrátená od miesta 10 kĺbu, je k nemu priradený výškovo prestaviteľný a s prepravným vozňom 2 spojený na koľaji 7 nezávislý podvozok 12, ktorý je taktiež uložený pomocou pohonov výškovo a bočné prestaviteľné. Všetky od koľaje 7 nezávislé, pásovou reťazou vybavené podvozky 9 a 12 majú samostatný trakčný pohon 45.
Zdvíhací mechanizmus 3 má v pozdĺžnom smere koľaje 7 upravený nosníkový nosný rám 13, ktorý je prostredníctvom v pozdĺžnom smere centrálne usporiadaného miesta 14 kĺbu zhotovený kĺbovo. Nosný rám 13 je vybavený dvoma na jeho v odstupe upravených koncoch usporiadanými dvojicami zdvíhacích stĺpikov 15 a ďalšie, v oblasti miesta 14 kĺbu upravenou dvojicou zdvíhacích stĺpikov 15. Každá z týchto troch dvojíc 16 zdvíhacích stĺpikov 15 je spojená s nosným rámom 13 otočné okolo zvislej osi 17, pričom po oboch pozdĺžnych stranách nosného rámu 13 usporiadané zdvíhacie stĺpiky 15 sú na seba navzájom vzájomne prestaviteľné vo vodorovnom smere vzhľadom na zvislú os 17 a pomocou pohonu 18 sú teleskopický predížiteľné v zvislom smere.
Zdvíhací mechanizmus 3 je ďalej vybavený nosnými mechanizmami 19, ktoré sú usporiadané na každej dvojici 16 zdvíhacích stĺpikov 15 po oboch stranách v pozdĺžnom smere koľaje 7 a ktoré sa skladajú vždy z jedného zvislého nosníka 20 a z jedného zdvižného nosníka 21. Zvislý nosník 20 je vždy v jednom vedení 22 uložený na nosnom ráme 13 prostredníctvom pohonu 46 výškovo prestaviteľné. Z hľadiska priečneho smeru koľaje 7 vonkajšie koncové úseky 23 každého zdvižného nosníka 21 sú zhotovené vodorovne vychýliteľne a je možné ich vychýliť do polohy upravenej v pozdĺžnom smere koľaje 7. Na napájanie energiou každej dvojice 16 zdvíhacích stĺpikov 15 a priradených nosných mechanizmov 19 je na nosnom ráme 13 upravený vždy samostatný motor 24.
Vo všetkých smeroch pohyblivé miesta kĺbu 10, 14 prepravného vozňa 2 a zdvíhacieho mechanizmu 3 sú zhotovené ako uvoľniteľné spriahadlo 25. Tak možno rozdeliť prepravný vozeň 2 do dvoch úsekov 26, 27, z ktorých prvý úsek 26 je vybavený jedným podvozkom 8 a stredným podvozkom 11 a je na základe trakčného motora 28 pojazdný nezávisle od druhého úseku 27. Ten je na úseku 26 spojený kĺbom ako príves a má v oblasti miesta 10 kĺbu po koľajnici pojazdný prídavný podvozok 29, ktorý je zhotovený ako jednoduchá behúňová náprava 30 a je výškovo prestaviteľný pomocou pohonu 31. Pohon 31 je v danom prípade zhotovený ako rotačný vretenový pohon.
Zdvíhací mechanizmus 3, podobne ako prepravný vozeň 2 sú s možnosťou rozdelenia prostredníctvom spriahadla 25 do dvoch úsekov 32, 33, pričom dvoma dvojicami 16 zdvíhacích stĺpikov 15 vybavený úsek 32 je priradený k nezávisle pojazdnému úseku 26 prepravného vozňa 2. Na zdvíhacom mechanizme 3, poprípade na jeho úsekoch 32 a 33 sú ďalej upravené výškovo prestaviteľné, po koľajniciach 4 pojazdné pomocné podvozky 34, ktoré slúžia na prípadné podopretie, prípadne posunovanie zdvíhacieho mechanizmu 3 na položenom koľajovom poli 6. Každý pomocný podvozok 34 je tvorený jedným vychýliteľným rámom 35, ktorý je na vojom jednom konci vychýliteľne uložený prostredníctvom pohonu 37 na nosnom ráme 13 okolo vodorovnej osi 36, upravenej v priečnom smere koľaje 7 ako aj hnacou dvojicou 38 kolies s okolesníkom, ktorá je upravená na voľnom konci vychýliteľného rámu 35 a ktorá je uložená na koľajniciach 4 koľajového póla 6.
Ako už bolo uvedené, pojazdné zariadenie 1 na obr. 1 a 2 je znázornené počas prestavnej jazdy na koľaji 7, v ktorej sú ako pásové podvozky zhotovené po koľaji 7 nezávislé podvozky 9 a 12 upravené v nadvihnutej polohe mimo prevádzky. Ak nie je pojazdným zariadením 1 prepravované žiadne koľajové poíe 6, tak dosadá zdvíhacie zariadenie 3 pomocou zdvíhacích nosníkov 21 nosných mechanizmov 19 na prepravný voz 2, pričom koncové úseky 23 zdvíhacích vozíkov 21 sú pre úsporu miesta vychýlené v pozdĺžnom smere koľaje 7. Dvojice 16 zdvíhacích stĺpikov 1 sú otočné okolo zvislej osi 17 a sú tiež vychýlené k nosnému rámu 13, čím sa zistí, že sú zdvíhacie stĺpiky 15 vo vnútri prejazdného profilu, ako je to vidno z obr. 1.
Ak pojazdné zariadenie 1 prepravuje koľajové pole 6, ako je znázorené na obr. 2, je koľajové pole 6 spojené so zdvíhacím mechanizmom 3 pomocou zdvíhacích nosníkov 21, dosadajúcich na koľajnice, prípadne uchopovacich mechanizmov 39. Koľajové pole 6 je spoločne so zdvíhacím mechanizmom 3 na prepravnom vozni 2, pričom sú zdvíhacie stĺpiky 15 vychýliteľné okolo zvislej osi 17 navonok a sú v priečnom smere koľaje 7 upravené v potrebnej miere vo vzájomnom odstupe a sú vybavené podpernými pätkami 40. Pri veľmi dlhom koľajovom poli 6 je okrem toho ten koncový úsek koľajového poľa 6, ktorý prečnieva cez koniec prepravného vozňa 2, upnutý prostredníctvom ťažného mechanizmu 41 s lanom 42 smerom nahor. Navyše, je prípadne spustený prídavný podvozok 29, pozri obr. 1, aby sa napríklad hmotnosť veľmi ťažkých betónových podvalov 5 rozdelila na viacero náprav a aby sa zabránilo prekročeniu maximálneho prípustného zaťaženia náprav. í
Aby sa zabezpečila pojazdnosť veľmi dlhého pojazdného zariadenia 1, včítane koľajového poľa 6 tiež v koľajevých oblúkoch, sú prídavné ku kĺbovému zhotoveniu prepravného vozňa 2 a zdvíhacieho mechanizmu 3 uložené prostredníctvom pohonov priečne posuvne na vozidlovom ráme 44 prepravného vozňa 2 tiež podvozok 8 a stredný podvozok 11 na priečnom vedení 43. To umožňuje priečne posúvanie najmä koncov prepravného vozňa 2 vzhľadom na os koľaje 7, aby sa tak minimalizoval relatívny posun medzi koľajovým poľom 6 a medzi vozidlovým rámom 44, ku ktorému dochádza na podklade vychýlenia pojazdného zariadenia 1 v mieste 10 kĺbu.
Ďalšie zdokonalenie pojazdnosti v koľajových oblúkoch sa dosahuje pomocou variantu pojazdného zariadenia 1, ktoré je celkom schematicky znázornené na ohr. 3 a 4. V týchto príkladoch zhotovení je pre lepšiu prehľadnosť na výkrese celkom vynechaný zdvíhací mechanizmus 3 a je znázornený len prepravný vozeň 2, pričom pre funkčne zhodné časti sú použité rovnaké vzťahové znaky ako na obr. 1 a 2.
V prepravnom vozni 2, ktorý je znázornený na obr. 3, je úložná plošina 47 prepravného úseku 27, vzhľadom na úložnú plošinu ľavého úseku 26, uložená trocha hlbšie. Širší, a preto ťažší úsek koľajového poľa 6 je uložený na úseku 26 prepravného vozňa 2. Prostredníctvom tohto špeciálneho polohovania koľajového poľa 6 vzhľadom na prepravný vozeň 2 možno dosiahnuť ten účinok, že v tej oblasti úseku 27, ktorá bezprostredne susedí s miestom 10 kĺbu, nevzniká žiaden kontakt medzi podvalmi 5 koľajového poľa 6 a medzi úložnou plošinou 47. Preto sú v koľajových oblúkoch pôsobiace trecie sily medzi koľajovým poľom 6 a medzi relatívne k sebe sa pohybujúcimi úsekmi prepravného vozňa 2 v pravom úseku 27 podstatne menšie ako v druhom úseku 26.
Ešte účinnejšie zníženie uvedených trecích síl umožňuje prepravný vozeň 2, ktorý je znázornený na obr. 4 a v ktorom je úložná plošina 47 prepravného úseku 27 vybavená klznými doskami 48. Tie sú uložené na vozidlovom ráme 44 prostredníctvom kladiek 49, ktorých osi otáčania sú nasmerované na miesto otáčania miesta 10 kĺbu. Koľajové pole 6 je svojím ťažším koncom uložené na úseku 26 a svojim opačným koncom na klzných doskách 48 úseku 27, ktoré sú posuvné v priečnom smere prepravného lôžka 2. Tak je v koľajových oblúkoch vznikajúce trenie medzi koľajovým poľom 6 a medzi prepravným vozňom 2 prakticky celkom eliminované.

Claims (10)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Pojazdné zariadenie na prepravu koľajových polí, najmä na odoberanie, ukladanie a prepravu koľajových polí zhotovených z koľajníc a podvalov, ktoré je vybavené jednak zdvíhacím mechanizmom, ktorý má nosný rám s výškovo prestaviteľnými nosnými mechanizmami, pričom tento nosný rám je podopierateľný pomocou v pozdĺžnom smere koľaje vo vzájomnom odstupe upravenými dvojicami zdvíhacích stĺpikov na traťovom telese a je vzhľadom naň prostredníctvom pohonu výškovo prestaviteľný a jednak prepravným vozňom, ktorý je pojazdný nezávisle od zdvíhacieho mechanizmu, ktorý je upravený na uloženie koľajového poľa včítane zdvíhacieho mechanizmu a ktorý má na koncových stranách vždy jeden podvozok a jeden výškovo prestaviteľný, od koľaje nezávislý podvozok, vyznačujúce sa tým, že ako prepravný vozeň (2) má medzi na koncových stranách upravenými podvozkami (8) miesto (10) kĺbu, tak aj nosný rám (13) má miesto (14) kĺbu, pričom prepravný vozeň (2) je v oblasti miesta (10) kĺbu podopretý prostredníctvom ďalšieho stredného podvozku (11) a ďalšieho, výškovo prestaviteľného a od koľaje (7) nezávislého podvozku (12) a nosný rám (13) zdvíhacieho mechanizmu (3) má v oblasti miesta (14) kĺbu ďalšiu dvojicu (16) zdvíhacích stĺpikov (15).
  2. 2. Pojazdné zariadenie podľa nároku 1, vyznačujúce sa tým, že stredný podvozok (11) prepravného vozňa (2) je usporiadaný od oboch podvozkov (8), usporiadaných na koncových stranách v zhodnom odstupe.
  3. 3. Pojazdné zariadenie podľa nároku 1 alebo 2, v y značujúce sa tým, že miesto (10) kĺbu prepravného vozňa (2) je v pozdĺžnom smere koľaje (7) upravené v bezprostrednom susedstve stredného podvozku (11), pričom priradený, stredný, od koľaje (7) nezávislý podvozok (12) je s prepravným vozňom (2) spojený výškovo prestaviteľné na tej strane stredného podvozku (11), ktorá je odvrátená od miesta (10) kĺbu.
  4. 4. Pojazdné zariadenie podľa jedného z nárokov 1 až 3,vyznačujúce sa tým, že ako na všetky strany činný kĺb, vytvorené miesta (10, 14) kĺbu prepravného vozňa (2) a zdvíhacieho mechanizmu (3),sú zhotovené vždy ako uvoľniteľné spriahadlá (25) medzi dvoma úsekmi (26, 27, 32, 33) prepravného vozňa (2), prípadne zdvíhacieho mechanizmu (3).
  5. 5. Pojazdné zariadenie podľa nároku 4, vyznačujúce sa tým, že úsek (27) prepravného vozňa (2), ktorý je spojený kĺbom a prispôsobený ako príves na úseku (26) vybavenom stredným podvozkom (11), má v oblasti miesta (10) kĺbu po koľajniciach (4) pojazdný prídavný podvozok (29).
  6. 6. Pojazdné zariadenie podľa nároku 5, vyznačujúce sa tým, že prídavný podvozok (29) je zhotovený ako pohonom (31) výškovo prestavná behúňová náprava (30).
  7. 7. Pojazdné zariadenie podľa nároku 6, vyznačujúce sa tým, že pohon (31) je vytvorený ako rotačný vretenový pohon.
  8. 8. Pojazdné zariadenie podľa jedného z nárokov 1 až
    7, vyznačujúce sa tým, že každý úsek (32, 33) zdvíhacieho mechanizmu (3) je vybavený najmenej jedným, prostredníctvom pohonu (37) výškovo prestaviteľným pomocným podvozkom (34) na podopretie na koľajovom poli (6).
  9. 9. Pojazdné zariadenie podľa nároku 8, vyznačujúce sa tým, že každý pomocný podvozok (34) je zhotovený ako dvojica (8) kolies s okolesníkom, ktorá je upravená na koncovej strane na vychýliteľnom ráme (35).
  10. 10. Pojazdné zariadenie podľa nároku 9, vyznačujúce sa tým, že vychýliteľný rám (35) jc uložený vychýliteľne na nosnom ráme (13) zdvíhacieho mechanizmu (3) okolo vodorovnej osi (36), upravenej v priečnom smere koľaje (7).
SK598-95A 1994-05-10 1995-05-09 Pojazdné zariadenie na prepravu koľajových polí SK281151B6 (sk)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT97894 1994-05-10

Publications (2)

Publication Number Publication Date
SK59895A3 SK59895A3 (en) 1996-01-10
SK281151B6 true SK281151B6 (sk) 2000-12-11

Family

ID=3504147

Family Applications (2)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK598-95A SK281151B6 (sk) 1994-05-10 1995-05-09 Pojazdné zariadenie na prepravu koľajových polí
SK1530-95A SK153095A3 (en) 1994-05-10 1995-05-09 Transport vehicle for track section

Family Applications After (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK1530-95A SK153095A3 (en) 1994-05-10 1995-05-09 Transport vehicle for track section

Country Status (19)

Country Link
US (2) US5619928A (sk)
EP (2) EP0682148B1 (sk)
JP (2) JP3670711B2 (sk)
CN (2) CN1090702C (sk)
AT (1) ATE166681T1 (sk)
AU (2) AU690643B2 (sk)
BR (1) BR9506195A (sk)
CA (2) CA2161882A1 (sk)
CZ (2) CZ282542B6 (sk)
DE (1) DE59502312D1 (sk)
ES (1) ES2119352T3 (sk)
FI (2) FI110629B (sk)
HU (2) HU218452B (sk)
NO (1) NO307387B1 (sk)
PL (2) PL176099B1 (sk)
RU (1) RU2088720C1 (sk)
SK (2) SK281151B6 (sk)
UA (1) UA39188C2 (sk)
WO (1) WO1995030797A1 (sk)

Families Citing this family (25)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE19630543C2 (de) * 1996-07-16 1999-07-29 Felix Kunzewitsch Verfahren und Vorrichtung zur Errichtung von mit Isolierstoffbahnen verstärkten Dämmen
FR2776683A1 (fr) * 1998-03-27 1999-10-01 Spie Batignolles Tp Procede de construction de voie ferree, panneau unitaire de voie, machine de depose de tels panneaux, machine de betonnage, et voie ferree
ATA13422001A (de) * 2001-08-23 2003-09-15 Plasser Bahnbaumasch Franz Maschine zur bearbeitung einer gleisbettung
GB0203223D0 (en) * 2002-02-12 2002-03-27 Jarvis Fastline Ltd Train for the deployment of sleepers and/or railway track
DE20312567U1 (de) * 2003-08-13 2003-11-06 Eichholz Gmbh & Co Kg Vorrichtung zum Transport von für eine feste Fahrbahn bestimmten, vormontierten Weichen
AT413710B (de) * 2004-03-30 2006-05-15 Plasser Bahnbaumasch Franz Transportfahrzeug und verfahren
WO2007054982A1 (en) * 2005-11-08 2007-05-18 Mazzi Tecnology S.R.L. Mobile device and method for producing temporary sections of track
GB2453754A (en) * 2007-10-17 2009-04-22 W & D Mcculloch Apparatus and methods for handling railway rails and ancillary components
CN101245578B (zh) * 2007-12-29 2011-08-17 南车洛阳机车有限公司 双块式无碴轨道施工设备的轨枕装载单元及工作方式
JP5852520B2 (ja) * 2012-06-22 2016-02-03 鹿島建設株式会社 資材運搬装置及び資材運搬方法
CN103469705B (zh) * 2013-04-22 2015-08-12 中铁二十二局集团第二工程有限公司 轨排铺轨机及其铺轨方法
CH708506B1 (de) * 2013-09-05 2017-11-30 Matisa Matériel Ind Sa Fahrzeugverband und Verfahren zur Erneuerung eines Gleises.
CN104775340B (zh) * 2015-03-24 2016-09-14 中交一航局第四工程有限公司 隧道内弹性支撑块式无砟轨道双线施工工艺
CN105730316B (zh) * 2016-01-28 2018-06-12 中铁十七局集团第二工程有限公司 铁路高速道岔超长组件公路安全运输方法及装置
FR3049963B1 (fr) * 2016-04-12 2020-05-22 Matisa Materiel Industriel S.A. Systeme d'arrimage d'un appareil de voie ferree equipe d'un mecanisme d'arrimage, vehicule et procede de transport associes
CN106043348B (zh) * 2016-06-12 2018-07-20 中车沈阳机车车辆有限公司 过桥轨道装置及换轨运输车组
AT15568U1 (de) * 2016-08-03 2018-01-15 Plasser & Theurer Export Von Bahnbaumaschinen Gmbh Gleisbauwagen zum Aufnehmen und/oder Verlegen von Gleisjochen
CN107059508B (zh) * 2016-09-13 2019-05-28 中铁三局集团线桥工程有限公司 辅助tcm60铺轨机大坡度施工的撑轨及枕的支架
CN106498814B (zh) * 2016-12-19 2018-03-06 中铁第五勘察设计院集团有限公司 一种城市轨道交通u型梁整体道床的施工设备及方法
DE202017002816U1 (de) * 2017-05-29 2017-10-20 Robel Bahnbaumaschinen Gmbh Vorrichtung zum Transport von langverschweißten Schienen
CN108341332B (zh) * 2018-04-12 2024-03-26 江铃汽车股份有限公司 一种车身自动转挂输送装置
CN109866787A (zh) * 2019-01-31 2019-06-11 武汉船用机械有限责任公司 轨道平车
CN109910728A (zh) * 2019-04-17 2019-06-21 青岛科技大学 气动俯仰机构夹紧运输装置
CN110228766B (zh) * 2019-06-21 2024-04-09 江苏恒力组合机床有限公司 一种f型钢轨抬起步伐输送装置
EP3875685A1 (en) 2020-03-02 2021-09-08 Ingenieria y Servicios Ferroviarios S.A. Railway vehicle for transporting rails

Family Cites Families (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AT362812B (de) * 1978-11-16 1981-06-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Fahrbare einrichtung zum aufnehmen und bzw. oder verlegen von gleisweichen oder -kreuzungen
CH653071A5 (fr) * 1983-06-03 1985-12-13 Sig Schweiz Industrieges Machine ferroviaire pour la pose et la depose de troncons ou d'appareils de voie montes.
EP0146164B1 (fr) * 1983-12-20 1988-01-07 Les Fils D'auguste Scheuchzer S.A. Procédé de renouvellement d'un appareil de voie ferrée et train de mise en oeuvre
AT383839B (de) * 1984-04-10 1987-08-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Fahrbare anlage und verfahren zum aufnehmen und bzw. oder verlegen von gleisjochen
CH661546A5 (en) * 1985-02-25 1987-07-31 Matisa Materiel Ind Sa Device for transporting a fitted track portion or gear on a railway track
AT388000B (de) * 1986-04-18 1989-04-10 Plasser Bahnbaumasch Franz Fahrbare anlage zum aufnehmen oder verlegen sowie transportieren von gleisjochen
AT388001B (de) * 1986-08-06 1989-04-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Anlage zum ein- bzw. ausbau von gleisjochen
EP0276646B1 (de) * 1987-01-29 1990-04-11 Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft m.b.H. Anlage zum Aufnehmen oder Verlegen, sowie Transportieren von Gleisjochen
US5108955A (en) * 1988-10-27 1992-04-28 Citizen Watch Co., Ltd. Method of making a resin encapsulated pin grid array with integral heatsink
US5127335A (en) * 1990-07-09 1992-07-07 Kershaw Manufacturing Company, Inc. Points and crossing changer
DK0499018T3 (da) * 1991-02-12 1995-01-02 Plasser Bahnbaumasch Franz Rensningsmaskine

Also Published As

Publication number Publication date
ES2119352T3 (es) 1998-10-01
EP0682148B1 (de) 1998-05-27
CZ114195A3 (en) 1995-12-13
EP0682148A1 (de) 1995-11-15
CN1128552A (zh) 1996-08-07
FI960100A (fi) 1996-01-09
JPH07309231A (ja) 1995-11-28
HU9503636D0 (en) 1996-02-28
HU9501356D0 (en) 1995-06-28
CN1100921C (zh) 2003-02-05
NO954953L (no) 1995-12-06
CN1090702C (zh) 2002-09-11
FI110801B (fi) 2003-03-31
SK153095A3 (en) 1996-03-06
DE59502312D1 (de) 1998-07-02
CZ285298B6 (cs) 1999-06-16
AU690643B2 (en) 1998-04-30
CA2149111C (en) 2004-10-05
NO954953D0 (no) 1995-12-06
FI952233A0 (fi) 1995-05-09
CA2149111A1 (en) 1995-11-11
FI960100A0 (fi) 1996-01-09
PL176661B1 (pl) 1999-07-30
RU2088720C1 (ru) 1997-08-27
HU218452B (hu) 2000-08-28
PL176099B1 (pl) 1999-04-30
JPH09500185A (ja) 1997-01-07
PL312187A1 (en) 1996-04-01
BR9506195A (pt) 1996-04-23
US5619928A (en) 1997-04-15
CN1113278A (zh) 1995-12-13
HUT75637A (en) 1997-05-28
NO307387B1 (no) 2000-03-27
CA2161882A1 (en) 1995-11-11
AU2340195A (en) 1995-11-29
HUT76393A (en) 1997-08-28
WO1995030797A1 (de) 1995-11-16
RU95107328A (ru) 1996-12-10
SK59895A3 (en) 1996-01-10
UA39188C2 (uk) 2001-06-15
HU217939B (hu) 2000-05-28
CZ318295A3 (en) 1996-05-15
AU1794495A (en) 1995-11-16
EP0708862A1 (de) 1996-05-01
US5666882A (en) 1997-09-16
AU690679B2 (en) 1998-04-30
FI952233A (fi) 1995-11-11
PL308514A1 (en) 1995-11-13
CZ282542B6 (cs) 1997-08-13
ATE166681T1 (de) 1998-06-15
FI110629B (fi) 2003-02-28
JP3670711B2 (ja) 2005-07-13

Similar Documents

Publication Publication Date Title
SK281151B6 (sk) Pojazdné zariadenie na prepravu koľajových polí
CA1133758A (en) Mobile apparatus for receiving and laying an assembled track switch or crossing section
RU2062313C1 (ru) Машина для ремонта или укладки железнодорожного пути
FI79876B (fi) Verktygsanordning foer understoppning, nivellering och sidoriktning.
SK88396A3 (en) Wagon for laying of the track for loading and unloading rails
HU176854B (en) Travelling apparatus for continuous changing track consists of rails and crossties
CZ281767B6 (cs) Stroj k provádění prací při stavbě koleje
HU177489B (en) Moving apparatus for continuous changing respectively improving track consists of rails and sleepers
JPH0778321B2 (ja) 軌道盤を取上げ又は敷設しかつ運搬する機械
RU2117721C1 (ru) Машина для укладки рельсового пути
CZ273487A3 (en) Mobile device for removing or lying, as well as transport of track panels
JP3978381B2 (ja) 道床処理装置
CA1255540A (en) Track-bound carriage for an assembled track section
SU1518419A1 (ru) Устройство дл сварки рельсов
CN116971221A (zh) 一种转运小车及道岔焊轨作业车
JPH041015Y2 (sk)
JPH10100900A (ja) 先頭車修繕装置用移送台車
CS218575B2 (cs) Pojízdné zařízení pro odebírání a, připadne nebo ukládání kolejových jařem

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Patent lapsed due to non-payment of maintenance fees

Effective date: 20120509