HU218452B - Berendezés vágánymezők szállítására - Google Patents
Berendezés vágánymezők szállítására Download PDFInfo
- Publication number
- HU218452B HU218452B HU9501356A HU9501356A HU218452B HU 218452 B HU218452 B HU 218452B HU 9501356 A HU9501356 A HU 9501356A HU 9501356 A HU9501356 A HU 9501356A HU 218452 B HU218452 B HU 218452B
- Authority
- HU
- Hungary
- Prior art keywords
- track
- rail
- lifting device
- running gear
- lifting
- Prior art date
Links
- 239000000725 suspension Substances 0.000 claims description 2
- 238000005096 rolling process Methods 0.000 abstract description 2
- 238000010276 construction Methods 0.000 description 5
- 210000000707 wrist Anatomy 0.000 description 3
- 238000006073 displacement reaction Methods 0.000 description 2
- 230000005540 biological transmission Effects 0.000 description 1
- 230000000694 effects Effects 0.000 description 1
- 230000005484 gravity Effects 0.000 description 1
- 238000010438 heat treatment Methods 0.000 description 1
- 238000000034 method Methods 0.000 description 1
- 238000003466 welding Methods 0.000 description 1
Classifications
-
- E—FIXED CONSTRUCTIONS
- E01—CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
- E01B—PERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
- E01B29/00—Laying, rebuilding, or taking-up tracks; Tools or machines therefor
- E01B29/02—Transporting, laying, removing, or renewing lengths of assembled track, assembled switches, or assembled crossings
-
- E—FIXED CONSTRUCTIONS
- E01—CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
- E01B—PERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
- E01B29/00—Laying, rebuilding, or taking-up tracks; Tools or machines therefor
- E01B29/16—Transporting, laying, removing, or replacing rails; Moving rails placed on sleepers in the track
- E01B29/17—Lengths of rails assembled into strings, e.g. welded together
Landscapes
- Architecture (AREA)
- Civil Engineering (AREA)
- Structural Engineering (AREA)
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Machines For Laying And Maintaining Railways (AREA)
- Handcart (AREA)
- Discharge Of Articles From Conveyors (AREA)
- Platform Screen Doors And Railroad Systems (AREA)
- Control Of Position, Course, Altitude, Or Attitude Of Moving Bodies (AREA)
- Packaging Of Annular Or Rod-Shaped Articles, Wearing Apparel, Cassettes, Or The Like (AREA)
- Superconductors And Manufacturing Methods Therefor (AREA)
- Replacing, Conveying, And Pick-Finding For Filamentary Materials (AREA)
- Forklifts And Lifting Vehicles (AREA)
- Chain Conveyers (AREA)
- Control Of Vehicles With Linear Motors And Vehicles That Are Magnetically Levitated (AREA)
- Intermediate Stations On Conveyors (AREA)
- Signal Processing For Digital Recording And Reproducing (AREA)
- Insulated Conductors (AREA)
- Agricultural Chemicals And Associated Chemicals (AREA)
- Automatic Assembly (AREA)
- Character Spaces And Line Spaces In Printers (AREA)
- Arrangement Or Mounting Of Propulsion Units For Vehicles (AREA)
- Train Traffic Observation, Control, And Security (AREA)
- Resistance Welding (AREA)
- Linear Motors (AREA)
Abstract
A sínekből és aljakból álló vágánymezők (6) felvételére,lefektetésére, valamint szállítására alkalmas berendezésnek (1)függőlegesen állítható tartóeszközökkel (19) ellátott hordkerettel(13) rendelkező emelőszerkezete (3) és egy ettől függetlenülmozgatható, a vágánymezőnek (6) az emelőszerkezettel (3) együtttörténő elhelyezésére alkalmas szállítókocsija (2) van. A hordkeret(13) a vágány hosszirányában egymástól térközzel páronként elhelyezettemelőoszlopok (15) segítségével a pályatestre letámasztható és ehhezképest egy hajtással (18) függőlegesen állítható. A szállítókocsi (2)végein egy-egy, sínen gördülő futómű (8) és egy-egy, síntől függetlenfutómű (9) van kialakítva. A szállítókocsi (2) és a hordkeret (13) avégeknél elhelyezett, sínen gördülő futóművek (8) között egy-egycsuklóval (10, 14) rendelkezik. A szállítókocsi (2) a csukló (10)környezetében egy további, sínen gördülő futóműre (11) és egy további,függőlegesen állítható, síntől független futóműre (12) támaszkodik, ésaz emelőszerkezet (3) hordkerete (13) a csukló (14) környezetében egytovábbi emelőoszloppárral (16) rendelkezik. ŕ
Description
A találmány tárgya berendezés vágánymezők szállítására, pontosabban berendezés sínekből és aljakból álló vágánymezők felvételére, lefektetésére, valamint szállítására, amely berendezésnek függőlegesen állítható tartóeszközzel ellátott hordkerettel rendelkező emelőszerkezete van, amely hordkeret a vágány hosszirányában egymástól térközzel elhelyezett emelőoszloppárok segítségével a pályatestre letámasztható, és ehhez képest egy hajtással függőlegesen állítható, továbbá a berendezésnek az emelőszerkezettől függetlenül mozgatható, a vágánymezőnek az emelőszerkezettel együtt történő elhelyezésére alkalmas szállítókocsija van, amelynek végein egy-egy, sínen gördülő futómű és egy-egy, síntől független futómű van kialakítva.
Egy ilyen jellegű berendezés ismeretes az EP 0276646 Bl számú iratból, amely berendezés egy szállítókocsiból és egy ettől független emelőszerkezetből áll, amelyet egy vágánymezővel együtt szállítanak egy építési helyre, illetve szállítanak el onnan. Egy vágánymező vagy egy kitérő felszedésekor - a vágány hosszirányában elhelyezkedő hordkerettel rendelkező - emelőszerkezetet a szállítókocsival a vágánymező fölé állítják, majd a hordkeretet két pár oldalirányban és függőlegesen állítható emelőoszlop segítségével letámasztják az ágyazatra, és egyidejűleg leemelik a szállítókocsiról. A szállítókocsit ezután eltávolítják, és az emelőszerkezetet az emelőoszlopok segítségével leeresztik a vágánymezőre. A síneket a fogószervekkel ellátott, függőlegesen állítható tartóeszközök segítségével megfogják, majd a hordkeretet a vágánymezővel együtt felemelik az emelőoszlopok segítségével. A szállítókocsit a leeresztett lánctalpas futóműveken visszaállítják a vágánymentes szakaszra, a felemelt vágánymező alá, és ezt a hordkerettel együtt elszállítják. Egy új vágánymező vagy kitérő lefektetése értelemszerűen fordított sorrendben történik. Nagyon hosszú vágánymezőkhöz két ilyen jellegű, térközzel egymás mögött elhelyezett berendezést használnak.
Az AT 388000 B számú iratból egy olyan berendezés ismeretes, amely egy emelőszerkezetből és egy ettől függetlenül gördíthető szállítókocsiból áll. Ennél a megoldásnál az emelőszerkezet két - egy-egy emelőoszloppárhoz hozzárendelt - futóművel rendelkezik, amelyek segítségével a vágányon, illetve a felbontandó vagy beépítendő vágánymezőn gördíthető. Az emelőszerkezet és a vágánymező együtt a szállítókocsira rakható az emelőoszlopok segítségével.
A DE 3419205 C2 számú irat egy további vágányépítő gépet ismertet vágánymezők fektetésére és felszedésére. Ez a gép lényegében egy hosszú hordkeretből áll, amely a vágány hosszirányában egymás mögött elhelyezett és egy kardáncsuklón át egymással összekötött két keretszakasszal rendelkezik. A hordkeret mindkét végén, valamint a csuklónál is egy-egy, függőlegesen állítható, sínen gördíthető futóművel és egy-egy lánctalpas futóművel van ellátva, és ezáltal egy vágányépítési helyen mind a vágányon, mind az ágyazaton képes haladni, továbbá a vágánymezőt függőlegesen állítható fogószerkezetek segítségével emelik fel, illetve eresztik le.
Célunk a találmánnyal a bevezetőben említett tárgykörben egy olyan berendezés létrehozása, amely speciálisan alkalmas nagyon hosszú vágánymezők, különösen kitérőszakaszok szállítására és fektetésére, illetve bontására.
A kitűzött feladatot egy olyan berendezéssel oldjuk meg, amelynél mind a szállítókocsi, mind a hordkeret a végeknél elhelyezett, sínen gördülő futóművek között egy-egy csuklóval rendelkezik, továbbá a szállítókocsi a csukló környezetében egy további, sínen gördülő futóműre és egy további, függőlegesen állítható, síntől független futóműre támaszkodik, és az emelőszerkezet hordkerete a csukló környezetében egy további emelőoszloppárral rendelkezik.
Ennek a csuklós kialakításnak köszönhetően a nagyon hosszú és a jó minőség biztosítása érdekében a gyártónál előre összeszerelt kitérőszakaszok is egy sínhez kötött rakodóhelyről problémamentesen az építési hely vágánymentes szakaszára szállíthatók, és ott pontosan lerakhatok, továbbá a kitérő minősége és pontossága lényegesen jobb lesz, mivel nincs szükség azokra a szerelési és hegesztési munkákra, amelyeket a kisebb szakaszokból történő összeállításnál el kell végezni. Ezenkívül az egyetlen, összefüggő berendezés alkalmazása - a két, egymástól független, ismert berendezés használatához képest - különösen előnyös mind az egyszerűbb kezelhetőség, mind a sínrögzítő szerek kisebb igénybevétele szempontjából. A sínen gördülő és a síntől független futómű együttes alkalmazása a csukló környezetében biztosítja azt, hogy a csukló mind a vágánymentes építési területen, mind a vágányon automatikusan központi helyzetbe kerüljön a vágánytengely felett. Másrészt az is megoldható ezzel, hogy a hordkeret, illetve a szállítókocsi csuklója különböző keresztirányú helyzetekbe kerüljön a vágánytengelyhez képest. Ez egyrészt odavezet, hogy a hordkeret mindkét része például optimálisan beállítható a felemelendő kitérő súlypontjának vonalába, míg másrészt a szállítókocsi mindkét keretrésze optimális helyzetbe hozható a szállítási út szempontjából.
A 2. igénypont szerinti kiviteli alak biztosítja a berendezés optimális haladását vágányívekben, míg a 3. és 4. igénypont szerinti kiviteli alak azt a további lehetőséget nyújtja, hogy adott esetben a berendezés egyik részét le lehet kapcsolni, ha nem szükséges az egész, hosszú berendezés alkalmazása.
Az 5-7. igénypontok szerinti kiviteli alaknak az az előnye, hogy különösen nehéz vágánymezőknél a berendezés középső részén egy további tengely áll rendelkezésre a terhelés felvételéhez, ha a középső futómű tengelyterhelése túllépné a megengedett felső határt. A kiegészítő futómű ezenkívül a szállítókocsi használaton kívüli, lekapcsolt szakaszának alátámasztására is használható.
A 8-10. igénypontokban meghatározott jellemzők lehetővé teszik az emelőszerkezet haladását a lefektetett vágánymezőn az építési helyen történő pozicionálás céljából.
A találmány tárgyát a továbbiakban kiviteli példák és rajz alapján ismertetjük részletesebben. A rajzon az
HU 218 452 Β
1. ábra: egy találmány szerinti berendezés részleges oldalnézete, miközben a berendezés átállítómenetben, vágánymező nélkül halad a vágányon, és a hordkeret a szállítókocsira támaszkodik, a
2. ábra: a berendezésnek az 1. ábrán látható részhez csatlakozó szakasza, ahol a hordkeret egy vágánymezővel együtt a szállítókocsin helyezkedik el, és a
3. és 4. ábra: a találmány további kiviteli alakjainak részleges oldalnézete vázlatosan.
Az 1. és a 2. ábrán - a nagy hosszúság miatt két részben - ábrázolt, sínen gördíthető 1 berendezés lényegében egy 2 szállítókocsiból, valamint egy 3 emelőszerkezetből áll, és a 4 sínekből és 5 aljakból képezett 6 vágánymezők felvételére, fektetésére és szállítására szolgál. A hosszú platókocsiként kialakított, a 7 vágányon gördíthető 2 szállítókocsi két hosszanti vége a sínen gördülő 8 futóművekre támaszkodik, amelyekhez egy-egy, hajtások segítségével függőlegesen és oldalirányban állítható, síntől független 9 futómű van hozzárendelve. A 2 szállítókocsi a hosszának körülbelül a közepénél elhelyezett 10 csuklóval is rendelkezik, és ezen a részen egy további, a vágány hosszirányában a csuklóval közvetlenül szomszédos, sínen gördülő 11 futóművön van ágyazva, amely a végeknél elhelyezkedő két 8 futóműtől körülbelül egyenlő távolságra van. A középső, sínen gördülő 11 futóműnek a 10 csuklótól távolabbi oldalán egy függőlegesen állíthatóan a 2 szállítókocsival összekötött, síntől független 12 futómű van elhelyezve, amely hajtások segítségével függőlegesen és oldalirányban szintén állítható. Az összes síntől független, lánctalppal felszerelt 9 és 12 futómű saját 45 menethajtással rendelkezik.
A 3 emelőszerkezet a vágány hosszirányában elhelyezkedő, gerendaszerű 13 hordkerettel rendelkezik, amely egy hosszirányban középen elhelyezkedő 14 csukló segítségével csuklósán van kialakítva. A 13 hordkeret a két egymástól távoli végén a 15 emelőoszlopokat tartalmazó párokkal és a 14 csukló környezetében egy további, szintén 15 emelőoszlopokat tartalmazó párral van felszerelve. Ennek a három 16 emelőoszloppámak mindegyike egy függőleges 17 tengely körül elfordíthatóan a 13 hordkerettel van összekötve, továbbá a hordkeret két hosszanti oldalán elhelyezett 15 emelőoszlopok vízszintes irányban egymástól függetlenül a 17 tengelyhez képest állíthatóan, valamint függőleges irányban egy 18 hajtás segítségével teleszkópszerűen meghosszabbíthatóan vannak kialakítva.
A 3 emelőszerkezet 19 tartóeszközökkel is el van látva, amelyek a vágány hosszirányában az egyes 16 emelőoszloppárok két oldalán vannak elhelyezve, és egy 20 függőleges tartóból és egy vízszintes 21 emelőgerendából állnak. A 20 függőleges tartó egy 22 vezetékben egy 46 hajtás segítségével függőlegesen állíthatóan a 13 hordkereten van ágyazva. A 21 emelőgerendáknak a vágányra keresztirányban külső 23 végei vízszintesen elfordíthatóan vannak kialakítva, és a vágány hosszirányába eső helyzetbe fordíthatók be. Az egyes 16 emelőoszloppárok és a hozzájuk tartozó 19 tartóeszközök energiaellátását egy-egy saját, a 13 hordkereten elhelyezett 24 motor biztosítja.
A 2 szállítókocsinak és a 3 emelőszerkezetnek minden oldalra mozgatható 10, 14 csuklói oldható 25 kapcsolókként vannak kialakítva. Ennek következtében a 2 szállítókocsi két 26, 27 szakaszra osztható, amelyek közül az egyik 26 szakasz két, sínen gördülő 8, illetve 11 fűtőművel rendelkezik, és egy 28 hajtómotor segítségével a másik 27 szakasztól független haladásra képes. Ez trélerszerűen van a 26 szakaszhoz kapcsolva, és a 10 csukló környezetében egy sínen gördülő 29 kiegészítő futóművel rendelkezik, amely egyszerű 30 fütótengelyként van kialakítva, és egy 31 hajtással függőlegesen állítható. A 31 hajtás a jelen esetben egy forgóorsós hajtás.
A 3 emelőszerkezet - a 2 szállítókocsihoz hasonlóan - a 25 kapcsoló segítségével két 32, 33 szakaszra bontható, amelyek közül a két 16 emelőoszloppárral felszerelt 32 szakasz a 2 szállítókocsi függetlenül mozgatható 26 szakaszához van hozzárendelve. A 3 emelőszerkezeten, illetve annak 32 és 33 szakaszain függőlegesen állítható, sínen gördülő 34 segédfutóművek vannak kialakítva, amelyek adott esetben biztosítják, hogy a 3 emelőszerkezet egy lefektetett 6 vágánymezőre támaszkodjon, illetve azon haladjon. Mindegyik 34 segédfütómű egy 35 forgókeretből, amely az egyik végénél a vágányra keresztirányban elhelyezkedő vízszintes 36 tengely körül egy 37 hajtással elfordíthatóan a 13 hordkereten van ágyazva, valamint a 35 forgókeret szabad végén elhelyezett, meghajtható 38 nyomkarimás kerékpárból áll, amely egy 6 vágánymező 4 sínjeire helyezhető rá.
Mint már említettük, az 1 berendezés az 1. és a 2. ábrán egy átállító menet közben van ábrázolva a 7 vágányon, miközben a lánctalpas futóművekként kialakított, síntől független 9 és 12 futóművek felemelt, üzemen kívüli helyzetben vannak. Ha az 1 berendezéssel éppen nem szállítunk vágánymezőt, akkor a 3 emelőszerkezet a 19 tartóeszközök 21 emelőgerendái segítségével a 2 szállítókocsira fekszik fel, miközben az emelőgerendák 23 végei helytakarékosan a vágány hosszirányába be vannak fordítva. A 16 emelőoszloppárok a 17 tengely körül szintén be vannak forgatva a 13 hordkerethez, úgyhogy a 15 emelőoszlopok az űrszelvényen belül helyezkednek el (1. ábra).
Egy 6 vágánymezőnek az 1 berendezéssel történő szállításakor, amint a 2. ábrán látható, a 6 vágánymező a 4 sínekre felfekvő 21 emelőgerendákon, illetve 39 fogószerveken át a 3 emelőszerkezettel van összekötve. A 6 vágánymező a 3 emelőszerkezettel együtt a 2 szállítókocsin nyugszik, míg a 15 emelőoszlopok a függőleges 17 tengely körül kifelé vannak fordítva, valamint a vágányra keresztirányban egymástól a szükséges mértékben el vannak távolítva, és a 40 támasztósarukkal vannak ellátva. Nagyon hosszú 6 vágánymezőknél a vágánymezőnek a 2 szállítókocsi végén túlnyúló részét a 41 húzószerkezet és a 42 kötél segítségével felfelé kikötjük. Ezenkívül esetleg a 29 kiegészítő futóművet is leengedjük, hogy a például nagyon nehéz betonaljak súlya több tengelyre osztódjék szét, és ne lépjük túl a megengedett legnagyobb tengelyterhelést.
HU 218 452 Β
Annak érdekében, hogy a nagyon hosszú 1 berendezés egy 6 vágánymezővel együtt vágányívekben is tudjon haladni - a 2 szállítókocsi és a 3 emelőszerkezet csuklós kialakítása mellett -, a 8 és 11 futóműveket egy keresztirányú 43 vezeték és hajtások segítségével keresztirányban eltolhatóan ágyazzuk a szállítókocsi 44 járműkeretén. Ez lehetővé teszi a 2 szállítókocsi végeinek keresztirányú eltolását a vágánytengelyhez képest, hogy minimális legyen a 6 vágánymező és a 44 járműkeret közötti relatív eltolódás, ami azért lép fel, mert az 1 berendezés a 10 csuklónál meghajlik.
A berendezésnek a 3. és 4. ábrán vázlatosan szemléltetett változatai tovább javítják a vágányívekben a haladást. Ezeknél a kiviteli alakoknál a jobb áttekinthetőség kedvéért a rajzon nem tüntettük fel a 3 emelőszerkezetet, hanem csak a 2 szállítókocsit ábrázoltuk, továbbá az azonos funkciójú alkotórészeket ugyanazokkal a számokkal jelöltük, mint az 1. és a 2. ábrán.
A 3. ábrán látható 2 szállítókocsinál a jobb oldali 27 szakasz 47 rakodóplatója kissé mélyebben helyezkedik el, mint a bal oldali 26 szakaszé. A 6 vágánymező szélesebb, és ezért nehezebb szakaszát a 2 szállítókocsi 26 szakaszára helyezzük. A 6 vágánymező ilyen elhelyezésének a szállítókocsi szempontjából az a hatása, hogy a 27 szakasznak a 10 csuklóval közvetlenül szomszédos területén nincs érintkezés a 6 vágánymező 5 aljai és a 47 rakodóplató között. Ennek következtében a vágányívekben a 6 vágánymező és a 2 szállítókocsi egymáshoz képest mozgó szakaszai között ébredő súrlódóerők lényegesen kisebbek a jobb oldali 27 szakaszon, mint a másik 26 szakaszon.
Az említett súrlódóerőket még hatásosabban csökkenti a 4. ábrán látható 2 szállítókocsi, amelynél a jobb oldali 27 szakasz 47 rakodóplatója 48 csúszólapokkal van felszerelve. Ezek a 44 járműkereten a 49 görgőkkel vannak ágyazva, amelyek forgástengelyei a 10 csukló forgáspontja felé mutató irányba vannak beállítva. A 6 vágánymező nehezebb vége a 26 szakaszra, másik vége pedig a 27 szakasz 48 csúszólapjaira támaszkodik, amelyek a kocsira keresztirányban eltolhatok. Ezen a módon gyakorlatilag teljesen kiküszöböljük a vágányivben a 6 vágánymező és a 2 szállítókocsi között fellépő súrlódást.
Claims (10)
- SZABADALMI IGÉNYPONTOK1. Berendezés sínekből és aljakból álló vágánymezők felvételére, lefektetésére, valamint szállítására, amelynek függőlegesen állítható tartóeszközökkel ellátott hordkerettel rendelkező emelőszerkezete van, amely hordkeret a vágány hosszirányában egymástól térközzel elhelyezett emelőoszloppárok segítségével a pályatestre letámasztható és ehhez képest egy hajtással függőlegesen állítható, továbbá a berendezésnek az emelőszerkezettől függetlenül mozgatható, a vágánymezőnek az emelőszerkezettel együtt történő elhelyezésére alkalmas szállítókocsija van, amelynek végein egy-egy, sínen gördülő futómű és egy-egy, síntől független futómű van kialakítva, azzal jellemezve, hogy mind a szállítókocsi (2), mind a hordkeret (13) a végeknél elhelyezett, sínen gördülő fűtőművek (8) között egy-egy csuklóval (10, 14) rendelkezik, továbbá a szállítókocsi (2) a csukló (10) környezetében egy további, sínen gördülő futóműre (11), és egy további, függőlegesen állítható, síntől független futóműre (12) támaszkodik, és az emelőszerkezet (3) hordkerete (13) a csukló (14) környezetében egy további emelőoszloppárral (16) rendelkezik.
- 2. Az 1. igénypont szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a szállítókocsi (2) középső, sínen gördülő futóműve (11) a végeknél levő, sínen gördülő futóművektől (8) egyenlő távolságban van elhelyezve.
- 3. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a szállítókocsi (2) csuklója (10) a vágány hosszirányában közvetlenül a középső, sínen gördülő futómű (11) mellett van elhelyezve, és a hozzá tartozó középső, síntől független futómű (12) a középső, sínen gördülő futóműnek (11) a csuklótól (10) távolabbi oldalán függőlegesen állíthatóan a szállítókocsival (2) van összekötve.
- 4. Az 1-3. igénypontok bármelyike szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a szállítókocsi (2) és az emelőszerkezet (3) minden oldalra mozgatható csuklói (10, 14) a szállítókocsi (2), illetve az emelőszerkezet (3) két-két szakasza (26,27; 32, 33) között oldható kapcsolókként (25) vannak kialakítva.
- 5. A 4. igénypont szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a szállítókocsinak (2) a középső, sínen gördülő futóművel (11) ellátott szakaszhoz (26) trélerszerűen, csuklósán kapcsolódó szakasza (27) a csukló (10) környezetében egy sínen gördülő kiegészítő futóművel (29) van ellátva.
- 6. Az 5. igénypont szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a kiegészítő futómű (29) egy hajtással (31) függőlegesen állítható futótengelyként (30) van kialakítva.
- 7. A 6. igénypont szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a hajtás (31) forgóorsós hajtásként van kialakítva.
- 8. Az 1-7. igénypontok bármelyike szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy az emelőszerkezet (3) mindegyik szakasza (32, 33) legalább egy, egy hajtással (37) függőlegesen állítható és egy vágánymezőre (6) letámasztható segédfütóművel (34) van felszerelve.
- 9. A 8. igénypont szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy mindegyik segédfütómű (34) egy forgókeret (35) végén elhelyezett nyomkarimás kerékpárként (38) van kialakítva.
- 10. A 9. igénypont szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a forgókeret (35) a vágányra keresztirányú vízszintes tengely (36) körül elfordíthatóan az emelőszerkezet (3) hordkeretén (13) van ágyazva.
Applications Claiming Priority (1)
| Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
|---|---|---|---|
| AT97894 | 1994-05-10 |
Publications (3)
| Publication Number | Publication Date |
|---|---|
| HU9501356D0 HU9501356D0 (en) | 1995-06-28 |
| HUT75637A HUT75637A (en) | 1997-05-28 |
| HU218452B true HU218452B (hu) | 2000-08-28 |
Family
ID=3504147
Family Applications (2)
| Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
|---|---|---|---|
| HU9501356A HU218452B (hu) | 1994-05-10 | 1995-05-09 | Berendezés vágánymezők szállítására |
| HU9503636A HU217939B (hu) | 1994-05-10 | 1995-05-09 | Szállítókocsi vágánymezők szállítására |
Family Applications After (1)
| Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
|---|---|---|---|
| HU9503636A HU217939B (hu) | 1994-05-10 | 1995-05-09 | Szállítókocsi vágánymezők szállítására |
Country Status (19)
| Country | Link |
|---|---|
| US (2) | US5619928A (hu) |
| EP (2) | EP0682148B1 (hu) |
| JP (2) | JP3670711B2 (hu) |
| CN (2) | CN1090702C (hu) |
| AT (1) | ATE166681T1 (hu) |
| AU (2) | AU690679B2 (hu) |
| BR (1) | BR9506195A (hu) |
| CA (2) | CA2161882A1 (hu) |
| CZ (2) | CZ282542B6 (hu) |
| DE (1) | DE59502312D1 (hu) |
| ES (1) | ES2119352T3 (hu) |
| FI (2) | FI110629B (hu) |
| HU (2) | HU218452B (hu) |
| NO (1) | NO307387B1 (hu) |
| PL (2) | PL176099B1 (hu) |
| RU (1) | RU2088720C1 (hu) |
| SK (2) | SK153095A3 (hu) |
| UA (1) | UA39188C2 (hu) |
| WO (1) | WO1995030797A1 (hu) |
Families Citing this family (25)
| Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
|---|---|---|---|---|
| DE19630543C2 (de) * | 1996-07-16 | 1999-07-29 | Felix Kunzewitsch | Verfahren und Vorrichtung zur Errichtung von mit Isolierstoffbahnen verstärkten Dämmen |
| FR2776683A1 (fr) * | 1998-03-27 | 1999-10-01 | Spie Batignolles Tp | Procede de construction de voie ferree, panneau unitaire de voie, machine de depose de tels panneaux, machine de betonnage, et voie ferree |
| ATA13422001A (de) * | 2001-08-23 | 2003-09-15 | Plasser Bahnbaumasch Franz | Maschine zur bearbeitung einer gleisbettung |
| GB0203223D0 (en) * | 2002-02-12 | 2002-03-27 | Jarvis Fastline Ltd | Train for the deployment of sleepers and/or railway track |
| DE20312567U1 (de) * | 2003-08-13 | 2003-11-06 | Eichholz GmbH & Co. KG, 97922 Lauda-Königshofen | Vorrichtung zum Transport von für eine feste Fahrbahn bestimmten, vormontierten Weichen |
| AT413710B (de) * | 2004-03-30 | 2006-05-15 | Plasser Bahnbaumasch Franz | Transportfahrzeug und verfahren |
| WO2007054982A1 (en) * | 2005-11-08 | 2007-05-18 | Mazzi Tecnology S.R.L. | Mobile device and method for producing temporary sections of track |
| GB2453754A (en) * | 2007-10-17 | 2009-04-22 | W & D Mcculloch | Apparatus and methods for handling railway rails and ancillary components |
| CN101245578B (zh) * | 2007-12-29 | 2011-08-17 | 南车洛阳机车有限公司 | 双块式无碴轨道施工设备的轨枕装载单元及工作方式 |
| JP5852520B2 (ja) * | 2012-06-22 | 2016-02-03 | 鹿島建設株式会社 | 資材運搬装置及び資材運搬方法 |
| CN103469705B (zh) * | 2013-04-22 | 2015-08-12 | 中铁二十二局集团第二工程有限公司 | 轨排铺轨机及其铺轨方法 |
| CH708506B1 (de) * | 2013-09-05 | 2017-11-30 | Matisa Matériel Ind Sa | Fahrzeugverband und Verfahren zur Erneuerung eines Gleises. |
| CN104775340B (zh) * | 2015-03-24 | 2016-09-14 | 中交一航局第四工程有限公司 | 隧道内弹性支撑块式无砟轨道双线施工工艺 |
| CN105730316B (zh) * | 2016-01-28 | 2018-06-12 | 中铁十七局集团第二工程有限公司 | 铁路高速道岔超长组件公路安全运输方法及装置 |
| FR3049963B1 (fr) * | 2016-04-12 | 2020-05-22 | Matisa Materiel Industriel S.A. | Systeme d'arrimage d'un appareil de voie ferree equipe d'un mecanisme d'arrimage, vehicule et procede de transport associes |
| CN106043348B (zh) * | 2016-06-12 | 2018-07-20 | 中车沈阳机车车辆有限公司 | 过桥轨道装置及换轨运输车组 |
| AT15568U1 (de) * | 2016-08-03 | 2018-01-15 | Plasser & Theurer Export Von Bahnbaumaschinen Gmbh | Gleisbauwagen zum Aufnehmen und/oder Verlegen von Gleisjochen |
| CN107059508B (zh) * | 2016-09-13 | 2019-05-28 | 中铁三局集团线桥工程有限公司 | 辅助tcm60铺轨机大坡度施工的撑轨及枕的支架 |
| CN106498814B (zh) * | 2016-12-19 | 2018-03-06 | 中铁第五勘察设计院集团有限公司 | 一种城市轨道交通u型梁整体道床的施工设备及方法 |
| DE202017002816U1 (de) * | 2017-05-29 | 2017-10-20 | Robel Bahnbaumaschinen Gmbh | Vorrichtung zum Transport von langverschweißten Schienen |
| CN108341332B (zh) * | 2018-04-12 | 2024-03-26 | 江铃汽车股份有限公司 | 一种车身自动转挂输送装置 |
| CN109866787A (zh) * | 2019-01-31 | 2019-06-11 | 武汉船用机械有限责任公司 | 轨道平车 |
| CN109910728B (zh) * | 2019-04-17 | 2025-03-04 | 哈尔滨沥海佳源科技发展有限公司 | 气动俯仰机构夹紧运输装置 |
| CN110228766B (zh) * | 2019-06-21 | 2024-04-09 | 江苏恒力组合机床有限公司 | 一种f型钢轨抬起步伐输送装置 |
| EP3875685A1 (en) | 2020-03-02 | 2021-09-08 | Ingenieria y Servicios Ferroviarios S.A. | Railway vehicle for transporting rails |
Family Cites Families (11)
| Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
|---|---|---|---|---|
| AT362812B (de) * | 1978-11-16 | 1981-06-25 | Plasser Bahnbaumasch Franz | Fahrbare einrichtung zum aufnehmen und bzw. oder verlegen von gleisweichen oder -kreuzungen |
| CH653071A5 (fr) * | 1983-06-03 | 1985-12-13 | Sig Schweiz Industrieges | Machine ferroviaire pour la pose et la depose de troncons ou d'appareils de voie montes. |
| EP0146164B1 (fr) * | 1983-12-20 | 1988-01-07 | Les Fils D'auguste Scheuchzer S.A. | Procédé de renouvellement d'un appareil de voie ferrée et train de mise en oeuvre |
| AT383839B (de) * | 1984-04-10 | 1987-08-25 | Plasser Bahnbaumasch Franz | Fahrbare anlage und verfahren zum aufnehmen und bzw. oder verlegen von gleisjochen |
| CH661546A5 (en) * | 1985-02-25 | 1987-07-31 | Matisa Materiel Ind Sa | Device for transporting a fitted track portion or gear on a railway track |
| AT388000B (de) * | 1986-04-18 | 1989-04-10 | Plasser Bahnbaumasch Franz | Fahrbare anlage zum aufnehmen oder verlegen sowie transportieren von gleisjochen |
| AT388001B (de) * | 1986-08-06 | 1989-04-25 | Plasser Bahnbaumasch Franz | Anlage zum ein- bzw. ausbau von gleisjochen |
| ATE51912T1 (de) * | 1987-01-29 | 1990-04-15 | Plasser Bahnbaumasch Franz | Anlage zum aufnehmen oder verlegen, sowie transportieren von gleisjochen. |
| US5108955A (en) * | 1988-10-27 | 1992-04-28 | Citizen Watch Co., Ltd. | Method of making a resin encapsulated pin grid array with integral heatsink |
| US5127335A (en) * | 1990-07-09 | 1992-07-07 | Kershaw Manufacturing Company, Inc. | Points and crossing changer |
| ES2060344T3 (es) * | 1991-02-12 | 1994-11-16 | Plasser Bahnbaumasch Franz | Maquina limpiadora. |
-
1995
- 1995-04-06 DE DE59502312T patent/DE59502312D1/de not_active Expired - Lifetime
- 1995-04-06 ES ES95890074T patent/ES2119352T3/es not_active Expired - Lifetime
- 1995-04-06 AT AT95890074T patent/ATE166681T1/de active
- 1995-04-06 EP EP95890074A patent/EP0682148B1/de not_active Expired - Lifetime
- 1995-05-03 CZ CZ951141A patent/CZ282542B6/cs not_active IP Right Cessation
- 1995-05-04 PL PL95308514A patent/PL176099B1/pl not_active IP Right Cessation
- 1995-05-05 RU RU9595107328A patent/RU2088720C1/ru not_active IP Right Cessation
- 1995-05-05 US US08/435,545 patent/US5619928A/en not_active Expired - Lifetime
- 1995-05-05 UA UA95058399A patent/UA39188C2/uk unknown
- 1995-05-09 US US08/564,310 patent/US5666882A/en not_active Expired - Fee Related
- 1995-05-09 JP JP11090295A patent/JP3670711B2/ja not_active Expired - Fee Related
- 1995-05-09 CA CA002161882A patent/CA2161882A1/en not_active Abandoned
- 1995-05-09 HU HU9501356A patent/HU218452B/hu not_active IP Right Cessation
- 1995-05-09 PL PL95312187A patent/PL176661B1/pl not_active IP Right Cessation
- 1995-05-09 AU AU23401/95A patent/AU690679B2/en not_active Ceased
- 1995-05-09 HU HU9503636A patent/HU217939B/hu not_active IP Right Cessation
- 1995-05-09 SK SK1530-95A patent/SK153095A3/sk unknown
- 1995-05-09 AU AU17944/95A patent/AU690643B2/en not_active Ceased
- 1995-05-09 WO PCT/AT1995/000091 patent/WO1995030797A1/de not_active Ceased
- 1995-05-09 FI FI952233A patent/FI110629B/fi not_active IP Right Cessation
- 1995-05-09 CN CN95190401A patent/CN1090702C/zh not_active Expired - Fee Related
- 1995-05-09 CZ CZ953182A patent/CZ285298B6/cs not_active IP Right Cessation
- 1995-05-09 BR BR9506195A patent/BR9506195A/pt not_active Application Discontinuation
- 1995-05-09 JP JP7528546A patent/JPH09500185A/ja active Pending
- 1995-05-09 CA CA002149111A patent/CA2149111C/en not_active Expired - Fee Related
- 1995-05-09 EP EP95917229A patent/EP0708862A1/de not_active Withdrawn
- 1995-05-09 SK SK598-95A patent/SK281151B6/sk not_active IP Right Cessation
- 1995-05-10 CN CN95105711A patent/CN1100921C/zh not_active Expired - Fee Related
- 1995-12-06 NO NO954953A patent/NO307387B1/no not_active IP Right Cessation
-
1996
- 1996-01-09 FI FI960100A patent/FI110801B/fi not_active IP Right Cessation
Also Published As
Similar Documents
| Publication | Publication Date | Title |
|---|---|---|
| HU218452B (hu) | Berendezés vágánymezők szállítására | |
| US4249467A (en) | Mobile apparatus for receiving and laying as assembled track switch or crossing section | |
| US3159110A (en) | Motorized staging suspending and adjusting carrier | |
| RU2132895C1 (ru) | Вагон для разгрузки погруженных на транспортные платформы длинномерных рельсов | |
| HU176854B (en) | Travelling apparatus for continuous changing track consists of rails and crossties | |
| CZ281767B6 (cs) | Stroj k provádění prací při stavbě koleje | |
| SK88396A3 (en) | Wagon for laying of the track for loading and unloading rails | |
| JPH0778321B2 (ja) | 軌道盤を取上げ又は敷設しかつ運搬する機械 | |
| CA1092441A (en) | Mobile apparatus for receiving and laying an assembled track section, and method of replacing track sections | |
| US5657888A (en) | Track-bound mobile crane | |
| HU177489B (en) | Moving apparatus for continuous changing respectively improving track consists of rails and sleepers | |
| US4566389A (en) | Mobile apparatus and method for receiving and transporting an assembled track section | |
| CZ280313B6 (cs) | Pojízdné zařízení pro snímání nebo pokládání, jakož i pro přepravu kolejových polí | |
| HU210395B (en) | Railway line-packing machine with line-packing aggregates adjustable in transversal and vertical direction | |
| CA2556312A1 (en) | Machine for the transport of track switches, and method | |
| CZ287153B6 (en) | Machine for continuous laying of the track | |
| CZ280996B6 (cs) | Pracovní vůz | |
| US20040144282A1 (en) | Machine for the treatment of a track | |
| CA1255540A (en) | Track-bound carriage for an assembled track section | |
| CZ287131B6 (en) | Railway wagon | |
| SU1013393A1 (ru) | Устройство дл перевода крана с одних путей на другие | |
| HU177252B (hu) | Menesztheti) berendezés vágánymezők felszedéséhez és/vagy fektetéséhez | |
| CS240159B1 (cs) | Zařízení pro pokládání kolejového svršku bezpražcového upevnění kolejnic | |
| CZ1593U1 (cs) | Kolejová sněhová fréza |
Legal Events
| Date | Code | Title | Description |
|---|---|---|---|
| MM4A | Lapse of definitive patent protection due to non-payment of fees |