PL200191B1 - Przykrycie - Google Patents

Przykrycie

Info

Publication number
PL200191B1
PL200191B1 PL371502A PL37150202A PL200191B1 PL 200191 B1 PL200191 B1 PL 200191B1 PL 371502 A PL371502 A PL 371502A PL 37150202 A PL37150202 A PL 37150202A PL 200191 B1 PL200191 B1 PL 200191B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
cover
ventilation openings
cover according
layer
ventilation
Prior art date
Application number
PL371502A
Other languages
English (en)
Other versions
PL371502A1 (pl
Inventor
Hans-Christian Sanders
Original Assignee
Sanders Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=29285066&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=PL200191(B1) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Sanders Gmbh filed Critical Sanders Gmbh
Publication of PL371502A1 publication Critical patent/PL371502A1/pl
Publication of PL200191B1 publication Critical patent/PL200191B1/pl

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A47FURNITURE; DOMESTIC ARTICLES OR APPLIANCES; COFFEE MILLS; SPICE MILLS; SUCTION CLEANERS IN GENERAL
    • A47GHOUSEHOLD OR TABLE EQUIPMENT
    • A47G9/00Bed-covers; Counterpanes; Travelling rugs; Sleeping rugs; Sleeping bags; Pillows
    • A47G9/02Bed linen; Blankets; Counterpanes
    • A47G9/0207Blankets; Duvets
    • A47G9/0215Blankets; Duvets with cooling or heating means
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A47FURNITURE; DOMESTIC ARTICLES OR APPLIANCES; COFFEE MILLS; SPICE MILLS; SUCTION CLEANERS IN GENERAL
    • A47CCHAIRS; SOFAS; BEDS
    • A47C31/00Details or accessories for chairs, beds, or the like, not provided for in other groups of this subclass, e.g. upholstery fasteners, mattress protectors, stretching devices for mattress nets
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A47FURNITURE; DOMESTIC ARTICLES OR APPLIANCES; COFFEE MILLS; SPICE MILLS; SUCTION CLEANERS IN GENERAL
    • A47GHOUSEHOLD OR TABLE EQUIPMENT
    • A47G9/00Bed-covers; Counterpanes; Travelling rugs; Sleeping rugs; Sleeping bags; Pillows
    • A47G9/02Bed linen; Blankets; Counterpanes
    • A47G9/0207Blankets; Duvets
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A47FURNITURE; DOMESTIC ARTICLES OR APPLIANCES; COFFEE MILLS; SPICE MILLS; SUCTION CLEANERS IN GENERAL
    • A47GHOUSEHOLD OR TABLE EQUIPMENT
    • A47G9/00Bed-covers; Counterpanes; Travelling rugs; Sleeping rugs; Sleeping bags; Pillows
    • A47G9/10Pillows
    • A47G9/1036Pillows with cooling or heating means
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61FFILTERS IMPLANTABLE INTO BLOOD VESSELS; PROSTHESES; DEVICES PROVIDING PATENCY TO, OR PREVENTING COLLAPSING OF, TUBULAR STRUCTURES OF THE BODY, e.g. STENTS; ORTHOPAEDIC, NURSING OR CONTRACEPTIVE DEVICES; FOMENTATION; TREATMENT OR PROTECTION OF EYES OR EARS; BANDAGES, DRESSINGS OR ABSORBENT PADS; FIRST-AID KITS
    • A61F7/00Heating or cooling appliances for medical or therapeutic treatment of the human body
    • A61F7/02Compresses or poultices for effecting heating or cooling
    • A61F2007/0266Compresses or poultices for effecting heating or cooling without external heat source, i.e. using one's own body heat

Abstract

1. Przykrycie, zw laszcza do lózek, z co naj- mniej jedn a elastyczn a warstw a lekkiego izolu- j acego materia lu, zaopatrzon a w pokryte od- dzielnymi siatkami otwory wentylacyjne i zawie- rajac a pow lok e górn a i pow lok e doln a, zna- mienne tym, ze pomi edzy pow lok a górn a i po- w lok a doln a zawarte jest wype lnienie z w lókien, w losia naturalnego, sier sci zwierz ecej lub pu- chu, za s przepuszczalno sc siatki le zy pomi e- dzy 200 l/dm 2 ·min przy spadku ci snienia 200 Pa i 9000 l/dm 2 ·min przy spadku ci snienia 13 Pa. PL PL PL PL

Description

Opis wynalazku
Przykrycia, jakie stosuje się zwłaszcza do łóżek, ale także do innych mebli, powinny być lekkie i elastyczne w sensie zdolności otulania, aby w wystarczającym stopniu dopasowywały się do ciała, podczas gdy własności termiczne w odniesieniu do temperatury otoczenia, zwłaszcza temperatury panującej w pomieszczeniu podczas spania w nocy, należy uwzględniać, wybierając bardziej lub mniej „ciepłe” przykrycie. Odpowiednio do tego przykrycia w krajach południowych składają z reguły jedynie z wełnianego koca na zwykłym prześcieradle, który przy niższej temperaturze otoczenia uzupełnia się następnym kocem lub następnymi kocami. W krajach Środkowej i Północnej Europy przeważają przykrycia, w których jedna warstwa lekkiego materiału izolacyjnego z pikowanego koca lub kołdry puchowej, włożonych w poszwę. Również tutaj istnieje możliwość wyboru pomiędzy grubszymi lub lepiej izolującymi warstwami i warstwami cieńszymi, aby dostosować się do temperatury pomieszczenia. Poniższe wywody dotyczą także szczególnych postaci przykryć, zwłaszcza na przykład śpiworów, które mieszczą się w pojęciu „przykrycia”.
Okazało się jednak, że znane przykrycia w niedostatecznym stopniu pozwalają osiągnąć zadowalający klimat leżenia lub spania. Podczas snu lub spoczynku, zależnie od transpiracji leżącego, przepuszczalność pary przez przykrycie i wilgotność powietrza z otoczenia mogą powodować ogólne lub lokalne pocenie się ciała, co zarówno w cieple, jak też w zimnie jest nieprzyjemne. Poza tym przemoczenie przykrycia może pociągać za sobą ryzyko dla zdrowia, jeżeli następnie w wyniku przypadkowego odkrycia nastąpi lokalne ochłodzenie.
Człowiek wypaca nocą do około 500 ml wody. Woda ta względnie para wodna musi opuścić całe łóżko, aby uniknąć bezpośredniego gromadzenia się wilgoci w miejscu leżenia. Transport tych substancji na zewnątrz może odbywać się albo na dół, poprzez system podkładek, jak na przykład materac, albo poprzez przykrycie lub boczne otwory przy niecałkowicie owiniętym ciele.
Wiadomo, że główna część wilgoci musi zostać odprowadzona przez przykrycie. Natrafia ona jednak tutaj na różne opory, przede wszystkim pierwszą warstwę poszwy, następnie pierwszą warstwę wsypy, wypełnienie, drugą warstwę wsypy, drugą warstwę poszwy, a dopiero potem dociera do powietrza z otoczenia. Przy przechodzeniu przez te warstwy zachodzi zarówno gromadzenie wilgoci, którą należy skierować dalej i odprowadzić, jak też kombinacja transportu dyfuzyjnego i lekko konwekcyjnego. Ogólnie jednak chodzi tutaj o przebiegające powoli, prowadzące do wyrównania wilgotności procesy, w których poszczególne opory mają w przybliżeniu jednakową wielkość. Wreszcie prowadzone są prace rozwojowe nad wsypami dla przykryć wypełnionych puchem względnie włóknami oraz włosiem naturalnym lub sierścią zwierzęcą, zmierzające w kierunku odpowiedniej zwartości puchu lub włókien, a co za tym idzie, tkanin o wysokiej zwartości i małej grubości nici, które to materiały wykazują oczywiście wysoką zwartość w odniesieniu do przebijania poszczególnych mediów, stanowiących wypełnienie, jednak charakteryzują się również jednoznacznie zredukowaną przepuszczalnością dla powietrza. Powoduje to zmniejszenie całkowitej wymiany powietrza, zawierającego wilgoć, i pewnego rodzaju zjawiska spiętrzania. W następstwie tego, jak pokazały także badania różnych instytutów, wewnątrz miejsca leżenia panuje quasi-tropikalny klimat. Temperatury powietrza wynoszą z grubsza od 30 do 35°C przy odpowiednio wysokiej wilgotności powietrza.
Ponieważ jednak człowiek nie czuje się dobrze w tym klimacie, powoduje to, że nocą śpi odpowiednio niespokojnie, przewracając się i odkrywając. Po odkryciu następuje jednak związane z parowaniem ochłodzenie wypoconej wody, a co za tym idzie, wyziębienie ciała, które z kolei powoduje, że w czasie snu człowiek się nakrywa.
W US 5,181,287 ujawnione jest zaopatrzone w otwory przykrycie, w którym pojedyncze otwory są pokryte otwierającymi się samoczynnie klapkami zamykającymi. W opisie tym nie jest wspomniane pokrycie otworów siatką.
US 3,325,832 dotyczy przykrycia zawierającego elastyczną warstwę lekkiego izolacyjnego materiału, zaopatrzoną w otwory wentylacyjne, z których każdy pokryty jest oddzielną siatką.
Ogólnie rzecz biorąc, opisane powyżej niedogodności powodują występowanie niespokojnych faz snu, które burzą jego strukturę.
Celem wynalazku jest opracowanie przykrycia, które rozwiązuje problemy związane nie tylko z wł asnoś ciami termicznymi, to znaczy wystarczając ą izolacją i odprowadzaniem nadmiaru ciepł a, lecz także z transportem wilgoci, zwłaszcza przy poceniu się leżącego człowieka lub w dusznym pomieszczeniu, przy czym przykrycie powinno się charakteryzować łatwością manipulowania nim, korzystania
PL 200 191 B1 z niego, czyszczenia i temu podobnych czynności, zaś koszty wytwarzania powinny być możliwe do zaakceptowania.
Przykrycie, zwłaszcza do łóżek, z co najmniej jedną elastyczną warstwą lekkiego izolującego materiału, zaopatrzoną w pokryte oddzielnymi siatkami otwory wentylacyjne i zawierającą powłokę górną i powłokę dolną, według wynalazku charakteryzuje się tym, że pomiędzy powłoką górną i powłoką dolną zawarte jest wypełnienie z włókien, włosia naturalnego, sierści zwierzęcej lub puchu, zaś przepuszczalność siatki leży pomiędzy 200 l/drmmin przy spadku ciśnienia 200 Pa i 9000 l/drmmin przy spadku ciśnienia 13 Pa.
Korzystnie przykrycie ma postać śpiwora.
Korzystnie otwory wentylacyjne są rozmieszczone w postaci rastra.
Korzystnie otwory wentylacyjne mają kształt pasów.
Korzystnie otwory wentylacyjne mają postać przestrzeni pomiędzy mającymi kształt pasów lub poduszek elementami warstwy izolacyjnej.
Korzystnie otwory wentylacyjne są rozmieszczone nierównomiernie.
Korzystnie otwory wentylacyjne są pod względem rozmieszczenia lub kształtu dostosowane do stref ludzkiego ciała.
Korzystnie przykrycie zawiera kilka warstw.
Korzystnie otwory wentylacyjne poszczególnych warstw są przesunięte względem siebie.
Korzystnie warstwa względnie co najmniej jedna warstwa zawiera materiał odbijający promieniowanie elektromagnetyczne.
Korzystnie otworom wentylacyjnym przyporządkowane są co najmniej w części klapki zamykające.
Korzystnie klapki zamykające są wykonane z materiału tekstylnego i mocowane za pomocą zamknięć przyczepnych.
Przykrycie według wynalazku stwarza możliwości wentylacji w celu odprowadzania przezeń powietrza i umożliwia tym samym wyrównywanie wilgoci pomiędzy ciałem i otoczeniem oraz odprowadzanie nadmiaru ciepła (nadmiernie zgromadzonego ciepła). Przykrycie jako elastyczna warstwa lekkiego, izolującego materiału może przy tym mieć postać zwykłego koca wełnianego, z dodatkowym prześcieradłem lub poszwą lub bez dodatkowego prześcieradła lub poszwy, może także mieć postać pikowanego koca lub puchowej kołdry. Istotne jest to, że nie stanowi ono zamkniętej warstwy barierowej dla ruchu powietrza, a równocześnie z termicznego punktu widzenia zapewnia zadaną izolację.
U podstaw wynalazku leży zatem koncepcja oparta na zastosowaniu otworów wentylacyjnych, które z jednej strony zapewniają bezpośrednią termikę ciepłego powietrza, a zatem dobre odprowadzanie zawartej w powietrzu wilgoci, ponadto umożliwiają wymuszoną konwekcję spowodowaną ruchami ciała, a zatem zmiany objętości przestrzeni w miejscu spania, z drugiej zaś pozwalają przykryciu zachować znane własności w postaci odczucia przytulności i miękkości. Można to osiągnąć przy użyciu znanych wypełniaczy, dzięki czemu nawet latem można stosować bardzo przytulne, miękkie konstrukcje przykryć, które mimo to zapewniają idealny klimat spania. To z kolei gwarantuje spokojny sen, równowagę i wysoką wydajność, a nawet zdrowie śpiącego.
Przy tym typie przykryć i dostosowanej odpowiednio konstrukcji główna część wypacanych płynów fizjologicznych jest odprowadzana przez układy otworów, zatem samo przykrycie w o wiele mniejszym stopniu jest obciążone odprowadzaniem pary wodnej. Powoduje to, że - jak się mówi potocznie - łóżko nie robi się „sztywne od potu”, zaś wywietrzenie przykrycia zajmuje znacznie mniej czasu.
Popularna praktyka, polegająca na spaniu przy gorącej lub parnej pogodzie tylko pod prześcieradłem lub poszwą, jest w porównaniu do powyższego mniej korzystna, ponieważ w miejscu, gdzie prześcieradło przylega do ciała, nie ma w dużym stopniu izolacji cieplnej, natomiast powietrze nie może odpowiednio łatwo wychodzić na zewnątrz.
W przykryciu według wynalazku otwory wentylacyjne mogą być pokryte szeroką siatką lub materiałem o dużych oczkach, aby także w przypadku większych lub podłużnych otworów zapewnione było utrzymanie całości przykrycia. Elastyczną warstwę izolującego materiału, na przykład w postaci wełnianego koca, a także stebnowanego przykrycia lub puchowej kołdry, można zwłaszcza ze względów higienicznych stosować w kombinacji z prześcieradłem lub poszwą, o ile nadal zapewnione będzie zdecydowanie łatwiejsze przechodzenie powietrza przez otwory wentylacyjne, to znaczy gdy prześcieradło lub poszwa nie będą wykonane z wyjątkowo szczelnej tkaniny, na przykład wsypy. Taka poszwa pokrywa wówczas na zasadzie siatki otwory wentylacyjne. Przepuszczalność takiej powłoki jest istotna, aby z jednej strony zapewnić żądaną wentylację, z drugiej zaś zapobiec występowaniu takich efektów, jak w przypadku lokalnego spania bez przykrycia.
PL 200 191 B1
Ze względu na powyższe korzystne okazało się, jeżeli przepuszczalność siatki leży pomiędzy
200 l/dm2min przy spadku ciśnienia 200 Pa i 9000 l/dmrmin przy spadku ciśnienia 13 Pa, co odróżnia siatkę z jednej strony od bardziej gęstych tkanin, z drugiej zaś od swobodnych otworów. Pojęcie „siatki” może przy tym obejmować różne warianty wykonania w sensie lekkiego przykrycia. W praktyce stosuje się tekstylia, przede wszystkim dzianiny, na przykład ażurowe dzianiny filetowe, dzianiny trykotowe, na przykład ze wzorem rombowym lub ażurowym. Także z tkanin zastosowanie znajduje gaza lub tkanina siatkowa. Ponadto jako siatkę można zastosować tekstylne otwarte twory powierzchniowe, jak włókniny, zwłaszcza włókniny przędzione na gorąco metodą „spod filiery”, ewentualnie z wycięciami, lub włókna w postaci mat dwu- lub wieloskładnikowych, jakie znajdują zastosowanie także jako tworzywo wzmacniające w tworzywach sztucznych, wzmacnianych włóknem szklanym. Korzystne przykłady siatek mają w widoku z góry od 15 do 30% otworów, porów, wolnej przestrzeni oczek i temu podobnych.
Działanie siatek w sensie zadanej przepuszczalności otworów wentylacyjnych można uzupełnić także dodatkowymi wypełnieniami z materiału włóknistego lub lekkimi, otwartymi elementami sypkimi lub wypełniającymi, względnie elastycznymi elementami o otwartych porach, zwłaszcza elementami piankowymi o dużych porach, które umieszczone są z jednej strony pojedynczej siatki lub - korzystnie pomiędzy dwiema siatkami. Stanowią one wówczas praktycznie część siatki przestrzennej.
Otwory wentylacyjne mają korzystnie szerokość od 5 do 300 mm, także w zależności od grubości przykrycia pomiędzy 0,3 i 150 mm. Otwory wentylacyjne powinny przy tym zajmować pomiędzy 3 i 50%, korzystnie pomiędzy 5 i 20% całkowitej powierzchni łóżka.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładach wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia przykrycie z rozmieszczonymi rastrowo otworami wentylacyjnymi, w widoku z góry, fig. 2 przekrój wzdłuż linii II-II na fig. 1, fig. 3 - przykrycie z nierównomiernym rozmieszczeniem otworów wentylacyjnych, fig. 4 - przykrycie kasetonowe z otworami wentylacyjnymi, fig. 5 - przykrycie z prostokątnymi, pokrytymi siatkami otworami wentylacyjnymi, fig. 6 - przekrój przykrycia z fig. 5, fig. 7 - przykrycie z otworami wentylacyjnymi w kształcie pasów, fig. 8 - przekrój przykrycia z fig. 7, fig. 9 - przekrój przykrycia zmodyfikowanego w stosunku do fig. 8, fig. 10 - przykrycie z warstwą utworzoną z podłużnego pasa izolującego materiału, zamocowanego przy użyciu siatki, fig. 11 - przykrycie z bocznymi otworami wentylacyjnymi, fig. 12 - przykrycie z dużej liczby poduszkowych elementów warstwowych na siatce, fig. 13 - przekrój przykrycia z fig. 12 (w powiększeniu), fig. 14 - przekrój przykrycia zmodyfikowanego w stosunku do fig. 13, fig. 15 - przykrycie z klapkami zamykającymi otwory wentylacyjne, oraz fig. 16 - przekrój wzdłuż linii XVI-XVI na fig. 15.
Przykrycie, opatrzone na fig. 1 i 2 odnośnikiem 1, zawiera dużą, wspólną, elastyczną warstwę 2 z lekkiego izolującego materiału, przerywaną rozmieszczonymi rastrowo, owalnymi lub okrągłymi otworami 3. Warstwa 2 może mieć przykładowo postać puchowej kołdry z górną powłoką 4 wsypy i dolną powłoką 5 wsypy, pomiędzy którymi umieszczone jest wypełnienie z włókien, włosia naturalnego, sierści zwierzęcej lub puchu. Warstwa ta, składająca się z lekkiego izolującego materiału, może być również pokryta powłoką lub wypełnieniem odbijającym, które dzięki delikatnej metalizacji włókien zapewnia ekranowanie przed eletrosmogiem. Bezpośrednio wpływ części odbijającej na klimat spania wynika jednak ze wstecznego tłumienia promieniowania cieplnego. Odbicie w zakresie podczerwonym poprawia i czyni bardziej równomiernym izolacyjne działanie warstwy 2. Otwory wentylacyjne 3 przejmują przy tym równocześnie funkcję łączenia i utrzymywania dystansu pomiędzy górną powłoką 4 i dolną powłoką 5, co w innych przypadkach osiąga się często za pomocą żeber.
Istotny nowy efekt uzyskiwany jest za pomocą otworów wentylacyjnych 3, które umożliwiają wymianę powietrza pomiędzy obiema stronami przykrycia 1, a co za tym idzie, odprowadzanie powietrza o wysokiej wilgotności, pochodzącej od ciała, spod przykrycia na zewnątrz. Efekt ten spowodowany jest już samą termiką, jednak występuje zwłaszcza wówczas, gdy ciało przemieszcza się pod przykryciem 1, a zatem zmienia znajdujące się pod nim przestrzenie.
W obszarze otworów wentylacyjnych 3 przykrycie 1 może być kształtowane w dużej mierze swobodnie w sensie maksymalnej wymiany powietrza. W zasadzie jednak wymiana powietrza możliwa jest również w przypadku zastosowania typowych tekstylnych materiałów osłaniających, jakie używa się na prześcieradła lub poszwy. Te materiały osłaniające stanowią w sensie wynalazku siatki, które dozują wentylację przez otwory wentylacyjne.
Przykrycie 6 z fig. 3 ma rozmieszczone nierównomiernie otwory wentylacyjne 7, które z grubsza odtwarzają rozmieszczenie masy lub powierzchni ciała osoby leżącej, zwłaszcza zaś są dopasowane
PL 200 191 B1 do zróżnicowanego lokalnie zapotrzebowania na wymianę ciepła. Te otwory wentylacyjne 7 są wykonane w warstwie 8 lekkiego izolującego materiału, stanowiącego ewentualnie materiał typowego rodzaju.
Przykrycie 9 z fig. 4 jest zaopatrzone w rozmieszczone równomiernie, prostokątne otwory wentylacyjne 10, wstawionych w rastrowy system przykrycia, podzielonego żebrami 11, zwłaszcza przykrycia puchowego.
Przykrycie 12 z fig. 5 i 6 z (przykładowo) prostokątnymi otworami wentylacyjnymi 13 stanowi z kolei dowolne typowe przykrycie, zmienione przez otwory wentylacyjne 13, przy czym poszczególne otwory wentylacyjne 13 są pokryte siatką 14, w związku z czym nie naruszają one całości przykrycia 12, zaś samo przykrycie zyskuje dzięki temu optyczne wrażenie całości. Taka siatka może mieć postać grubo tkanej tkaniny, może również być wykonana z pokrytego otworami płaskiego materiału, jak tkanina, dzianina, folia lub temu podobne. Szczególnie dobrze nadają się do tego celu dostępne na rynku, ażurowe dzianiny, których otwory i udział otworów w całej powierzchni są dostatecznie duże dla uzyskania żądanej przepuszczalności. Siatkowe pokrycia są jednak stale otwarte dla wentylacji.
Przykrycie 15 z fig. 7 i 8 jest utworzone z warstw 16 izolującego materiału w postaci pasów z poprzecznymi stebnowaniami 16', które za pomocą ciągłych siatek 17 są unieruchomione w żądanych odstępach, w związku z czym powstają również paskowe otwory wentylacyjne 18. Rozumie się przy tym, że typowe stosunkowo wąskie otwory wentylacyjne zapewniają już wystarczającą przepuszczalność, zatem przedstawione proporcje wchodzą w grę jedynie wyjątkowo. Taką postać wykonania możną tanio zrealizować, używając pasów, łączonych na zasadzie modułów.
Przekrój z fig. 9 ukazuje przykrycie 19, w którym izolujący materiał ma postać podwójnych pasów 20, pomiędzy którymi znajdują się pasy 21 siatki z dużymi otworami, zapewniającymi utrzymywanie odstępu i wentylację.
Inny przykład wykonania przykrycia 22 z fig. 10, zawierającego pojedynczy, ułożony wężowato pas 23 izolującego materiału jest unieruchomiony w kształcie „spinacza biurowego” za pomocą siatki 24 o dużych oczkach, biegnącej w środkowym obszarze poprzecznie przez zwoje materiału.
Na fig. 11 przykrycie 25 ma kształt prostokąta, który dużymi obustronnymi otworami wentylacyjnymi 26, 27 został zredukowany do obszarów środkowych, mających kształt zbliżony do diabolo, co z jednej strony umożliwia dopasowanie pozostałego zapotrzebowania na ciepło ze strony użytkownika, z drugiej zaś dzięki obustronnymi otworom zapewnia dobrą wentylację, także poprzecznie przez otwory 26 i 27. Przykryciu 25, podobnie jak przykryciu 22, można nadać określoną przepuszczalność poprzez zastosowanie poszwy (nie przedstawionej).
Przykrycie 28 z fig. 12 składa się z podzielonej na prostokątne elementy 29 warstwy izolującego materiału, połączone ze sobą leżącą pomiędzy nimi siatką 30. Elementy 29 mają przykładowo postać poduszek o dowolnym znanym wypełnieniu. Całe przykrycie 28 może być wciągnięte w poszwę 31, jak ukazano w przekroju na fig. 13.
Alternatywną możliwość, ukazaną na fig. 14, stanowi połączenie poszczególnych poduszek 29 w zadanych odstępach za pomocą wspólnej siatki 32.
We wszystkich opisanych przypadkach typowe przykrycie o żądanej izolacji jest dzięki otworom wentylacyjnym silniej przewietrzane, w związku z czym odprowadzanie wilgoci nie jest już uzależnione wyłącznie od chłonności i prowadzenia wilgoci przez tekstylia i wypełnienia, lecz występuje szczególna wentylacja, zwłaszcza spowodowana ruchami ciała, która pozwala na wymianę bardziej wilgotnego powietrza z otoczenia ciała na chłonne powietrze z otoczenia. O ile wilgotność ciała jest wchłaniana w zwykły sposób przez warstwę izolującego materiału, oddawanie jej do powietrza z otoczenia nie zachodzi tylko przez odwrotną względem ciała (górną) powierzchnię przykrycia, lecz także poprzecznie do otworów wentylacyjnych. Materiał izolujący - na przykład pierze lub włókna - pozostaje bardziej suchy.
W przykładzie wykonania przedstawionym na fig. 15 i 16 występuje ponadto możliwość opcjonalnego zamykania otworów wentylacyjnych. Przykrycie, oznaczone w całości odnośnikiem 33, ma warstwę 2 z izolującego materiału z otworami wentylacyjnymi 3, które pokrywają się z otworami z fig. 1 i 2, zatem opatrzone są tymi samymi odnośnikami. Przykrycie 33 jest w porównaniu do przykrycia 1 z fig. 1 i 2 zaopatrzone w klapki zamykające 34, przytwierdzonych na krawędzi szwem 35 do warstwy 2 z jednej strony otworu wentylacyjnego 3, zaś na przeciwległej krawędzi mających co najmniej jedno zamknięcie przyczepne 36, którym są mocowane rozłącznie na warstwie 2, osłaniając przy tym otwór wentylacyjny 3. Zamknięcie przyczepne stanowi przykładowo zamek błyskawiczny lub sklejenie. Możliwe są w zasadzie także inne zamknięcia, jak guziki lub zatrzaski, nie są one jednak zalecane z uwagi na to, że stwarzają na powierzchni twarde punkty. Klapki zamykające są korzystnie wykonane z materiału tekstylnego, na przykład stałej wsypy tkaninowej, która zamyka otwory wentylacyjne 3, gdy przykrycie
PL 200 191 B1 wydaje się zimą zbyt chłodne lub gdy ze względów zdrowotnych potrzebne jest pocenie się. Klapki zamykające 34 mogą być umieszczone, jak przedstawiono, zarówno na górnej, jak też na dolnej powierzchni warstwy 2, w związku z czym otwory wentylacyjne są nie tylko zamykane, lecz można je również przekształcać w komory powietrzne, wykazujące jeszcze lepsze działanie izolacyjne.
Rozumie się, że przykrycie może mieć kilka warstw izolującego materiału, aby na zasadzie typowych podwójnych koców bez otworów wentylacyjnych zapewnić działanie izolacyjne poprzez liczbę wykorzystywanych warstw i - w przypadku warstw o różnej grubości względnie różnych własnościach izolacyjnych - poprzez dobór tych warstw. Warstwy te mogą być wówczas zszywane ze sobą, na przykład na brzegu, łączone guzikami lub zamknięciem przyczepnym. Mogą one być utrzymywane razem także za pomocą poszwy.
Powyższe odmiany można realizować za pomocą przykryć według wynalazku, przy czym ponadto istnieje możliwość, aby otwory wentylacyjne poszczególnych warstw pokrywały się ze sobą, zapewniając jak najlepszą wentylację, lub by w wyniku przesunięcia pomiędzy warstwami otwory te były w mniejszym lub większym stopniu zamknięte, lub też by przesunięcie pomiędzy otworami wentylacyjnymi powodowało wydłużenie drogi powietrza. Takie przesunięcie można osiągnąć za pomocą elementu przyczepnego, na przykład zamków błyskawicznych. Również kilka rzędów guzików lub dziurek na guziki może umożliwić uzyskanie opcjonalnego przesunięcia. Także w przypadku pokrywających się warstw przykrycia można osiągnąć przesunięcie, na przykład obracając jedną warstwę o 180 stopni, jeżeli otwory wentylacyjne są rozmieszczone na poszczególnych warstwach niesymetrycznie względnie nie spełniają warunku symetrii środkowej.
W przypadku pokryć stebnowanych, w których górna i dolna powł oka są zszyte ze sobą bezpośredni (bez żeber dystansowych) wzdłuż stebnowań, proces wytwarzania warunkuje otrzymanie odpowiednio płaskich otworów wentylacyjnych, zwłaszcza w przypadku płaskiego lub mającego małą objętość materiału wypełnienia. Aby również w tym przypadku otrzymać otwory wentylacyjne o długości, w ramach której powietrze porusza się wprawdzie swobodnie, lecz zarazem w sposób spokojny względnie spowolniony, a zatem jest dozowane, korzystne okazały się kilkuwarstwowe, zwłaszcza dwuwarstwowe pokrycia stebnowane z oddzielnymi otworami wentylacyjnymi, pomiędzy którymi znajdują się komory z zawartą w nich objętością powietrza.
Zalety pokrycia można - nieoczekiwanie - zaobserwować także w poduszkach pod głowę, w których otwory wentylacyjne prowadzą wprawdzie poprzecznie przez poduszkę tylko do materaca lub podkładu, jednak dzięki obecności poprzecznych połączeń i ruchów osoby leżącej zapewniają dobrą wentylację.

Claims (12)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Przykrycie, zwłaszcza do łóżek, z co najmniej jedną elastyczną warstwą lekkiego izolującego materiału, zaopatrzoną w pokryte oddzielnymi siatkami otwory wentylacyjne i zawierającą powłokę górną i powłokę dolną, znamienne tym, że pomiędzy powłoką górną i powłoką dolną zawarte jest wypełnienie z włókien, włosia naturalnego, sierści zwierzęcej lub puchu, zaś przepuszczalność siatki leży pomiędzy 200 l/dm2min przy spadku ciśnienia 200 Pa i 9000 l/drmmin przy spadku ciśnienia 13 Pa.
  2. 2. Przykrycie według zastrz. 1, znamienne tym, że ma postać śpiwora.
  3. 3. Przykrycie według zastrz. 1, znamienne tym, że otwory wentylacyjne (3, 10, 13) są rozmieszczone w postaci rastra.
  4. 4. Przykrycie według zastrz. 1, znamienne tym, że otwory wentylacyjne (18) mają kształt pasów.
  5. 5. Przykrycie według zastrz. 1, znamienne tym, że otwory wentylacyjne (18, 24, 30) mają postać przestrzeni pomiędzy mającymi kształt pasów lub poduszek elementami (16, 23, 29) warstwy izolacyjnej.
  6. 6. Przykrycie według zastrz. 1, znamienne tym, że otwory wentylacyjne (7, 26, 27) są rozmieszczone nierównomiernie.
  7. 7. Przykrycie według zastrz. 6, znamienne tym, że otwory wentylacyjne (7, 26, 27) są pod względem rozmieszczenia lub kształtu dostosowane do stref ludzkiego ciała.
  8. 8. Przykrycie według zastrz. 1, znamienne tym, że zawiera kilka warstw.
  9. 9. Przykrycie według zastrz. 8, znamienne tym, że otwory wentylacyjne poszczególnych warstw są przesunięte względem siebie.
    PL 200 191 B1
  10. 10. Przykrycie według zastrz. 1, znamienne tym, że warstwa względnie co najmniej jedna warstwa zawiera materiał odbijający promieniowanie elektromagnetyczne.
  11. 11. Przykrycie według zastrz. 1, znamienne tym, że otworom wentylacyjnym (3) przyporządkowane są co najmniej w części klapki zamykające (34).
  12. 12. Przykrycie według zastrz. 11, znamienne tym, że klapki zamykające (34) są wykonane z materiału tekstylnego i mocowane za pomocą zamknięć przyczepnych (36).
PL371502A 2002-05-02 2002-12-04 Przykrycie PL200191B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE10219702 2002-05-02

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL371502A1 PL371502A1 (pl) 2005-06-27
PL200191B1 true PL200191B1 (pl) 2008-12-31

Family

ID=29285066

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL371502A PL200191B1 (pl) 2002-05-02 2002-12-04 Przykrycie

Country Status (26)

Country Link
US (1) US6934985B2 (pl)
EP (1) EP1499221B1 (pl)
JP (1) JP2005532087A (pl)
KR (1) KR100846816B1 (pl)
CN (2) CN1326484C (pl)
AT (1) ATE300214T1 (pl)
AU (1) AU2002358596B2 (pl)
BR (1) BR0215730B1 (pl)
CA (1) CA2483115C (pl)
DE (3) DE20220770U1 (pl)
DK (1) DK1499221T3 (pl)
ES (1) ES2245746T3 (pl)
HK (1) HK1068237A1 (pl)
HR (1) HRP20041148B1 (pl)
HU (1) HUP0500260A2 (pl)
IL (1) IL164701A (pl)
MX (1) MXPA04010784A (pl)
NO (1) NO337775B1 (pl)
NZ (1) NZ536079A (pl)
PL (1) PL200191B1 (pl)
PT (1) PT1499221E (pl)
RU (1) RU2287312C2 (pl)
SI (1) SI1499221T1 (pl)
UA (1) UA76855C2 (pl)
WO (1) WO2003092451A1 (pl)
ZA (1) ZA200408491B (pl)

Families Citing this family (69)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
UA76855C2 (uk) * 2002-05-02 2006-09-15 Сандерс Гмбх Покривало
US10588436B2 (en) 2002-12-17 2020-03-17 Breathablebaby, Llc Breathable security blanket
US20170367496A1 (en) 2016-06-28 2017-12-28 Breathablebaby, Llc Durable crib shield system
US9872577B2 (en) 2002-12-17 2018-01-23 Breathablebaby, Llc Breathable pillow
US10694868B2 (en) 2016-06-28 2020-06-30 Breathablebaby, Llc Layered crib shield system
US10722049B2 (en) 2016-06-28 2020-07-28 Breathablebaby, Llc Reversible crib shield system
US9451835B2 (en) 2002-12-17 2016-09-27 Breathablebaby, Llc Breathable playmat
US8793813B2 (en) 2002-12-17 2014-08-05 Breathablebaby, Llc Breathable garment and method of use
CA2549343C (en) 2002-12-17 2008-08-19 Breathablebaby, Llc Crib shield system and other breathable apparatus
US9247830B2 (en) 2002-12-17 2016-02-02 Breathablebaby, Llc Breathable pillow
US9370255B2 (en) 2002-12-17 2016-06-21 Breathablebaby, Llc Crib shield system and other breathable apparatus
US10004342B2 (en) 2002-12-17 2018-06-26 Breathablebaby, Llc Breathable toy
DE502004003017D1 (de) * 2003-11-15 2007-04-12 Albis Ag Bettwaren Bettdecke
DE102004045287A1 (de) * 2004-09-16 2006-03-30 Guido Bangert Schlafsack für Kinder
DE102004049884B4 (de) * 2004-10-13 2010-08-05 Gebr. Sanders Gmbh & Co. Kg Kissen und Zudecke von hoher Vielseitigkeit
US7107638B2 (en) * 2004-12-21 2006-09-19 Thais Wilson Thermally-adaptive comforter with aesthetic design variability
US20070061964A1 (en) * 2005-09-21 2007-03-22 Sandeep Seth Muti-Entry/Egress Sleeping Bag
US20070245492A1 (en) * 2006-04-19 2007-10-25 Combellick Donna S Bedding article
DE102007001433A1 (de) * 2007-01-09 2008-07-31 Gebr. Sanders Gmbh & Co. Kg Wollhaltige(s) Gewebe, Bettzeughülle, Decke und Kissen
DE102007010851A1 (de) * 2007-03-06 2008-09-11 Gebr. Sanders Gmbh & Co. Kg Kapokhaltige(s) Gewebe, Bettzeughülle, Decke, Kissen und Bettwäsche
US7913332B1 (en) 2007-04-30 2011-03-29 James Louis Barnhart Drawn air bed ventilator
CN100446702C (zh) * 2007-06-14 2008-12-31 江苏梦兰集团有限公司 立体网纱式羽绒被
JP2009100864A (ja) * 2007-10-22 2009-05-14 Nishikawa Living Inc 夏用掛布団
US10667622B1 (en) 2008-07-30 2020-06-02 Youngblood Ip Holdings, Llc Multi-zone temperature modulation system for bed or blanket
DE102008035803A1 (de) * 2008-07-31 2010-02-04 Sanders Gmbh Gewebte Zudecke "WEB-Design"
JP5264358B2 (ja) * 2008-08-01 2013-08-14 フランスベッド株式会社 羽毛布団及びその羽毛布団が用いられた組み合わせ布団
US8479322B2 (en) 2009-05-07 2013-07-09 Columbia Sportswear North America, Inc. Zoned functional fabrics
US8510871B2 (en) * 2009-05-07 2013-08-20 Columbia Sportswear North America, Inc. Holographic patterned heat management material
USD670435S1 (en) 2009-05-07 2012-11-06 Columbia Sportswear North America, Inc. Heat reflective material with pattern
USD670917S1 (en) 2011-02-18 2012-11-20 Columbia Sportswear North America, Inc. Heat reflective lining material
US8453270B2 (en) 2009-05-07 2013-06-04 Columbia Sportswear North America, Inc. Patterned heat management material
DE202009010216U1 (de) 2009-07-28 2009-10-01 Gebr. Sanders Gmbh & Co. Kg Decke und Bettzeughülle hierfür
ATE538697T1 (de) 2009-08-21 2012-01-15 Eberhard Hefel Zudecke, insbesondere daunen- oder federdecke
HRPK20090549B3 (en) * 2009-10-14 2011-02-28 PAVLETIĆ d.o.o. Multilayered protective and stimulating pad for mattresses
US20110094029A1 (en) * 2009-10-26 2011-04-28 Michael Johnson Comforter With Low Heat Retention Characteristic And Method Of Making
DE202010016666U1 (de) 2010-12-16 2011-04-28 Sanders Gmbh Decke, Schlafsack, Bekleidung, Kissen mit Wärme- und Feuchtigkeit abführender sowie Körper angepasster Struktur
RU2524914C2 (ru) * 2011-07-20 2014-08-10 Государственное образовательное учреждение высшего профессионального образования "Дальневосточный государственный медицинский университет Министерства здравоохранения и социального развития России" Гипотермическое покрывало для пострадавших с травматическими повреждениями различной локализации
DE102011084870A1 (de) 2011-10-20 2013-04-25 Sanders Gmbh Kissen, Verwendung und Herstellung desselben
USD707974S1 (en) 2012-05-11 2014-07-01 Columbia Sportswear North America, Inc. Patterned prismatic bodywear lining material
US9131790B2 (en) 2013-08-15 2015-09-15 Aavn, Inc. Proliferated thread count of a woven textile by simultaneous insertion within a single pick insertion event of a loom apparatus multiple adjacent parallel yarns drawn from a multi-pick yarn package
US9493892B1 (en) 2012-08-15 2016-11-15 Arun Agarwal Proliferated thread count of a woven textile by simultaneous insertion within a single pick insertion event of a loom apparatus multiple adjacent parallel yarns drawn from a multi-pick yarn package
USD719272S1 (en) * 2012-11-20 2014-12-09 Mölnlycke Health Care Ab Active self-warming blanket
US10160184B2 (en) * 2013-06-03 2018-12-25 Xefco Pty Ltd Insulated radiant barriers in apparel
US11359311B2 (en) 2013-08-15 2022-06-14 Arun Agarwal Proliferated thread count of a woven textile by simultaneous insertion within a single pick insertion event of a loom apparatus multiple adjacent parallel yarns drawn from a multi-pick yarn package
US10443159B2 (en) 2013-08-15 2019-10-15 Arun Agarwal Proliferated thread count of a woven textile by simultaneous insertion within a single pick insertion event of a loom apparatus multiple adjacent parallel yarns drawn from a multi-pick yarn package
US10808337B2 (en) 2013-08-15 2020-10-20 Arun Agarwal Proliferated thread count of a woven textile by simultaneous insertion within a single pick insertion event of a loom apparatus multiple adjacent parallel yarns drawn from a multi-pick yarn package
US11168414B2 (en) 2013-08-15 2021-11-09 Arun Agarwal Selective abrading of a surface of a woven textile fabric with proliferated thread count based on simultaneous insertion within a single pick insertion event of a loom apparatus multiple adjacent parallel yarns drawn from a multi-pick yarn package
CN103504895A (zh) * 2013-10-20 2014-01-15 江苏申凯包装高新技术股份有限公司 防灼伤保暖睡袋
CN106029964A (zh) * 2013-10-25 2016-10-12 哈德威尔公司 隔热材料及其形成方法
US9394634B2 (en) 2014-03-20 2016-07-19 Arun Agarwal Woven shielding textile impervious to visible and ultraviolet electromagnetic radiation
US20160160406A1 (en) 2014-05-29 2016-06-09 Arun Agarwal Production of high cotton number or low denier core spun yarn for weaving of reactive fabric and enhanced bedding
USD786509S1 (en) * 2014-08-28 2017-05-09 3M Innovative Properties Company Welding helmet having a button
US9247826B1 (en) * 2014-12-04 2016-02-02 Standard Fiber, Llc Mattress pad or topper having a mesh insert
JP2018504169A (ja) * 2014-12-12 2018-02-15 ベッドギア,エルエルシー 複数の空隙率のポートを有する枕
CA2936731A1 (en) 2015-07-21 2017-01-21 Exxel Outdoors, Llc Sleeping bag with blanket
CA3001465A1 (en) * 2015-10-08 2017-04-13 Bedgear, Llc Zoned sheets
DE202016100601U1 (de) 2016-02-05 2016-03-01 ARO Artländer GmbH Bettware mit Klimakammern
US10548419B2 (en) 2016-02-11 2020-02-04 Bedgear, Llc Air multiplier pad
PL237175B1 (pl) * 2016-02-13 2021-03-22 Binda Wladyslaw Sposób wykonania osłony płyty dodatniej do baterii kwasowych i osłona płyty dodatniej do baterii kwasowych
DE102016212895A1 (de) * 2016-07-14 2018-01-18 Guido Bangert Textiles Zubehör zur Klimaregulierung des menschlichen Körpers
US10492624B2 (en) 2017-09-15 2019-12-03 Breathablebaby, Llc Crib liner
AR113363A1 (es) 2017-10-16 2020-04-22 Columbia Sportswear Na Inc Material reflectante de conducción de calor limitada y método para hacer el material
CN110720799A (zh) * 2018-07-17 2020-01-24 邹洤 一种被子及被罩
KR102096097B1 (ko) * 2018-07-20 2020-04-01 김기수 냉매물질 충전물의 쏠림 방지 및 시트 접착부의 터짐방지를 위한 목베개
US11225733B2 (en) 2018-08-31 2022-01-18 Arun Agarwal Proliferated thread count of a woven textile by simultaneous insertion within a single pick insertion event of a loom apparatus multiple adjacent parallel yarns drawn from a multi-pick yarn package
DE202018107022U1 (de) 2018-12-10 2018-12-17 Roba Baumann Gmbh Schlafsack und Innensack mit Belüftungsöffnungen
RU200178U1 (ru) * 2020-08-11 2020-10-08 Юлия Евгеньевна КУЗЬМИНА Одеяло с вентиляционными отверстиями
WO2022035346A1 (ru) * 2020-08-11 2022-02-17 Юлия Евгеньевна КУЗЬМИНА Одеяло с вентиляционными отверстиями
EP4223113B1 (de) 2022-02-07 2024-02-14 Sanders-Kauffmann GmbH Abdeckvorrichtung

Family Cites Families (28)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB486763A (en) * 1936-12-03 1938-06-03 Frank Cliffe Page The provision of air pockets and the like to conserve heat and/or to act as ventilators by means of a net-like fabric
US2368220A (en) * 1941-09-06 1945-01-30 Sidney R Hinds Sleeping bag
DE887562C (de) * 1951-05-27 1953-08-24 Karl Sing Fa Zweilagige Decke mit einer Mehrzahl von Fuellungen enthaltenden Hohlraeumen
US2808596A (en) * 1954-07-22 1957-10-08 Norval P Schreiner Ventilated mattress quilt
GB859071A (en) * 1959-02-07 1961-01-18 Rikard Uddenborg Improvements in or relating to blankets
US3199123A (en) * 1963-03-20 1965-08-10 Komiske Ted Composition blanket
US3325832A (en) * 1966-04-18 1967-06-20 Malicki Mary Perforated bed sheet
CH478552A (fr) 1969-03-04 1969-09-30 Olivary Emile Duvet
US3717888A (en) * 1970-11-02 1973-02-27 D Phelan Sleeping bag
NL146376B (nl) * 1972-06-27 1975-07-15 Jan Bos Ventilerende onderlegger of mat.
US4324012A (en) * 1980-06-16 1982-04-13 Cannaday Sheridan S Cushioning devices
GB2137138B (en) * 1983-03-15 1987-04-01 Atomic Energy Authority Uk Thermal insulation layer
US4839934A (en) 1986-05-19 1989-06-20 Rojas Robert R Multiple component comforter quilt
EP0607148A1 (en) * 1991-04-23 1994-07-27 FOTHERGILL, Ian Robert Covers for use in sleep
US5181287A (en) 1992-03-18 1993-01-26 Jun Jie Yang Heat-venting insulating article
GB9209655D0 (en) * 1992-05-05 1992-06-17 Anderson Jillian Quilt
CH682977A5 (de) * 1992-05-12 1993-12-31 Albis Ag Bettwaren Duvet-Decke.
US5386602A (en) * 1993-03-29 1995-02-07 Krenzler; Leo M. Sleeping bag with adjustable/removable mesh panel
DE9405081U1 (de) * 1994-03-25 1995-07-20 Raab Hans Rahmen eines Reinigungsgerätes
GB9406062D0 (en) 1994-03-26 1994-05-18 Recticel Ltd A quilt filling
IT1270011B (it) * 1994-09-23 1997-04-16 Thermore Far East Ltd "materiale termicamente isolante,particolarmente studiato per capi d'abbigliamento,trapunte, sacchi a pelo e simili"
GB9501109D0 (en) * 1994-12-01 1995-03-08 Fothergill Ian R Further improvements in bedding
US5669088A (en) * 1996-06-12 1997-09-23 Mcnamee; Brian J. Inflatable sleeping enclosure
CN2263930Y (zh) * 1996-08-30 1997-10-08 吴兰兰 一种被絮
DE19828218C2 (de) 1998-06-25 2001-10-04 Nord Feder Gmbh & Co Kg Wohnte Bettdecke mit längskammerartigen Kassetteneinsätzen
DE20102560U1 (de) 2001-02-14 2001-08-16 Sanders Gmbh & Co Geb Abschirmdecke
UA76855C2 (uk) * 2002-05-02 2006-09-15 Сандерс Гмбх Покривало
US6615427B1 (en) * 2002-10-28 2003-09-09 Ellis R. Hailey Vented bed sheet

Also Published As

Publication number Publication date
CN1555237A (zh) 2004-12-15
RU2287312C2 (ru) 2006-11-20
NO337775B1 (no) 2016-06-20
HUP0500260A2 (en) 2007-12-28
CA2483115A1 (en) 2003-11-13
EP1499221B1 (de) 2005-07-27
CN1326484C (zh) 2007-07-18
CA2483115C (en) 2010-05-18
UA76855C2 (uk) 2006-09-15
IL164701A0 (en) 2005-12-18
KR20050013545A (ko) 2005-02-04
CN101028160A (zh) 2007-09-05
PT1499221E (pt) 2005-10-31
DE20221416U1 (de) 2005-11-24
US20040231055A1 (en) 2004-11-25
EP1499221A1 (de) 2005-01-26
DE50203800D1 (de) 2005-09-01
DK1499221T3 (da) 2005-10-17
WO2003092451A1 (de) 2003-11-13
AU2002358596A1 (en) 2003-11-17
BR0215730A (pt) 2005-02-22
JP2005532087A (ja) 2005-10-27
KR100846816B1 (ko) 2008-07-16
HRP20041148B1 (en) 2007-02-28
NZ536079A (en) 2006-01-27
ES2245746T3 (es) 2006-01-16
HRP20041148A2 (xx) 2005-08-31
NO20045242L (no) 2004-11-30
DE20220770U1 (de) 2004-03-11
BR0215730B1 (pt) 2014-12-09
CN101028160B (zh) 2011-07-13
ZA200408491B (en) 2006-07-26
RU2004132865A (ru) 2005-09-20
HK1068237A1 (en) 2005-04-29
ATE300214T1 (de) 2005-08-15
US6934985B2 (en) 2005-08-30
AU2002358596B2 (en) 2007-08-16
PL371502A1 (pl) 2005-06-27
SI1499221T1 (en) 2005-10-31
MXPA04010784A (es) 2005-11-23
IL164701A (en) 2008-07-08

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL200191B1 (pl) Przykrycie
RU2478331C2 (ru) Покрытие, относящиеся к нему продукты и способ его производства
US5285542A (en) Mattress cover
WO2017180687A1 (en) Vented blanket
US10548419B2 (en) Air multiplier pad
CN113271822A (zh) 组合式休息用结构
CA3224725A1 (en) Hybrid pillow
JPH07275100A (ja) 掛け布団
KR102210965B1 (ko) 냉온 겸용 쿠션매트
JPH0742355Y2 (ja) マットレス・敷ふとん用パッド
JPH0542819Y2 (pl)
JPH0742356Y2 (ja) マットレス用パッド
JP2905713B2 (ja) 敷布団
JP3027695U (ja) 立体編物と中綿とパイル起毛布の合わせ敷毛布
JP2001286369A (ja) パッド材、寝装用パッド、こたつ敷パッドおよび枕カバー
KR200191087Y1 (ko) 보온성을 갖는 직물구조
JPH0568359U (ja) 敷ふとん