LT3742B - Model toothed railway - Google Patents

Model toothed railway Download PDF

Info

Publication number
LT3742B
LT3742B LTIP1675A LTIP1675A LT3742B LT 3742 B LT3742 B LT 3742B LT IP1675 A LTIP1675 A LT IP1675A LT IP1675 A LTIP1675 A LT IP1675A LT 3742 B LT3742 B LT 3742B
Authority
LT
Lithuania
Prior art keywords
rail
traction
rail according
running surface
trolley
Prior art date
Application number
LTIP1675A
Other languages
English (en)
Inventor
Peter Bolli
Heinz Looser
Werner Tanner
Original Assignee
Lego As
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Lego As filed Critical Lego As
Publication of LTIP1675A publication Critical patent/LTIP1675A/xx
Publication of LT3742B publication Critical patent/LT3742B/lt

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A63SPORTS; GAMES; AMUSEMENTS
    • A63HTOYS, e.g. TOPS, DOLLS, HOOPS OR BUILDING BLOCKS
    • A63H18/00Highways or trackways for toys; Propulsion by special interaction between vehicle and track
    • A63H18/02Construction or arrangement of the trackway
    • A63H18/04Up-and-down-hill trackways
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A63SPORTS; GAMES; AMUSEMENTS
    • A63HTOYS, e.g. TOPS, DOLLS, HOOPS OR BUILDING BLOCKS
    • A63H19/00Model railways
    • A63H19/02Locomotives; Motor coaches
    • A63H19/10Locomotives; Motor coaches electrically driven
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A63SPORTS; GAMES; AMUSEMENTS
    • A63HTOYS, e.g. TOPS, DOLLS, HOOPS OR BUILDING BLOCKS
    • A63H18/00Highways or trackways for toys; Propulsion by special interaction between vehicle and track
    • A63H18/02Construction or arrangement of the trackway
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A63SPORTS; GAMES; AMUSEMENTS
    • A63HTOYS, e.g. TOPS, DOLLS, HOOPS OR BUILDING BLOCKS
    • A63H18/00Highways or trackways for toys; Propulsion by special interaction between vehicle and track
    • A63H18/08Highways or trackways for toys; Propulsion by special interaction between vehicle and track with mechanical means for guiding or steering
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A63SPORTS; GAMES; AMUSEMENTS
    • A63HTOYS, e.g. TOPS, DOLLS, HOOPS OR BUILDING BLOCKS
    • A63H19/00Model railways
    • A63H19/30Permanent way; Rails; Rail-joint connections
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A63SPORTS; GAMES; AMUSEMENTS
    • A63HTOYS, e.g. TOPS, DOLLS, HOOPS OR BUILDING BLOCKS
    • A63H21/00Other toy railways
    • A63H21/04Mono-railways, e.g. with vehicles embracing the rail in the form of a saddle

Description

Šiame išradime kalbama apie apibrėžties p. 1 apribojančiąją dali atitinkantį žaislinį kopėtėlių tipo geležinkelį.
Žinomi žaisliniai krumpliniai geležinkeliai, kurių paskirtis - įveikti nepakankamą varančiųjų ratų sukibimo trintį, yra tikslios sumažintos tikrovėje egzistuojančių krumplinių geležinkelių kopijos. Jų geležinkelio sankasose per vidurį tarp dviejų eigos bėgių yra krumplinis bėgis, su kuriuo sukimba ne mažiau kaip vienas traukos riedmenų vieneto elektros variklio dėka suveikiantis krumpliaratis. Nors tikrovėje egzistuojančiuose krumpliniuose geležinkeliuose naudojama keletas sistemų, žinomų Rigenbacho sistemos, Abto sistemos, Štrubo sistemos bei Locherio sistemos pavadinimais, žinomuose žaisliniuose krumpliniuose modeliuose paprasčiausiai tiek krumpliuoto bėgio, tiek traukos riedmenų vienetų gamybos patogumo sumetimais naudojami krumpliuoti bėgiai, turintys atvirą viršutinį krumplių kabinimąsi, r.y. maždaug toki, koks naudojamas Štrubo sistemoje .
Žinomi krumpliniai geležinkeliai, dėl keliamo reikalavimo būti kuo tikroviškesniais turi, be abejo, trūkumų, kurių priežastimi yra didelės gamybos išlaidos bei ribotas konstrukcijos tvirtumas. Dėl to jie negali pilnai patenkinti mažamečių vaikų potraukio žaisti, kadangi šie stokoja diferencijuoto techninio supratimo. Nežiūrint to, jie pageidauja, kad riedmenys važinėtų bet kaip ir neprofesionaliai, su dideliais pasvirimais bei staigiais kelio užapvalėjimais išdėstytais bėgiais. Be to, žinomi žaislinių krumplinių geležinkelių modeliai turi ir tikriesiems krumpliniams geležinkeliams būdingų trūkumų, pasireiškiančių tuo, kad maksimalus leidžiamas geležinkelio pasvirimas, ypač tiesiant jo užapvalėjančias dalis, yra palyginti nedidelis. Tiktai palyginti didelis traukos riedmens svoris bei sąlyginai mažas traukinio svoris ar palyginti nedidelė smūginė apkrova gali sutrukdyti traukos riedmeniui išeiti iš sukibimo su krumpliuotu bėgiu. Be to, žinomuose krumplinių geležinkelių modeliuose trūkčiojančio pobūdžio manevrų atlikimo galimybė yra gana ribota, kadangi, esant dideliems pasvirimams, susidūrė vagonai nuvirsta nuo geležinkelio. Ypač dažnai tai atsitinka užapvalintose kelio dalyse.
Žinomo technikos lygio taip pat laikomi ir žaislai, turintys kitokios konstrukcijos krumplinę eigos riedmenų pavarą, kuri, vienok, nėra sudėtine krumplinio geležinkelio dalimi.
Pagal JAV patentą Nr. 4547710 žinomas judantis žaislas, kuriame yra ant pagrindo Įrengtas horizontalus iš esmės lygus geležinkelis bei fantastiško gyvūno figūros riedmuo su pavara. Geležinkelis yra maždaug ovalo formos. Jame yra du lygiagretūs ir du lanko pavidalo galiniai kelio ruožai. Per visą šio geležinkelio ilgi ant jo vidinės briaunos statmenai geležinkelio riedėjimo paviršiui išdėstyti krumpliai, su kuriais sukibęs elementu maitinamo elektrinio variklio varomas riedmenų krumpliaratis. Riedmuo stovi ant abiejų lygiagrečiai išdėstytų geležinkelio ruožų. Įjungus elektros variklį, riedmuo juda viena kryptimi išilgai abiejų geležinkelio ruožų. Pasiekęs lanko pavidalo galiną sujungiantįjį ruožą, jis pasisuka 180° ir rieda geležinkeliu priešinga kryptimi. Riedmuo valdomas ant pagrindo Įrengtos atraminės trinkelės dėka. Ši trinkelė Įstatyta geležinkelio ąduboje tarp krumplių ir išorinės kelio sankasos briaunos.
Pagal Prancūzijos patentą Nr. 517106 žinomas riedmens slenkamojo judesio prasme analogiškas žaislas. Šis žaislas prie pagrindo turi uždarą maždaug ovalo formos kelią su statmenais riedėjimo paviršiui krumpliais, esančiais ant vidinės jo briaunos. Važiuojantis tokiu keliu riedmuo, turintis variklį ir varančiuoju krumpliaračiu sukibęs su minėtais krumpliais, be kita ko, atlikdamas slenkamąjį judėsi, gali tuo pat metu suteikti sukamąjį judėsi dviems kronšteinais pritvirtintiems lėktuvų modeliams, kurie gali judėti plokštumoje, statmenoje kelio pagrindui, pastatytam tam tikru atstumu nuo grindų.
Ši išradimą atitinkantis pradžioje minėto tipo žaislinis krumplinis geležinkelis turi požymius, nurodytus skiriamojoje išradimo apibrėžties p. 1 dalyje.
Šis išradimas taip pat yra susijęs su geležinkeliu bei su išradimo apibrėžties p. 1 atitinkančio žaislinio krumplinio geležinkelio traukos riedmeniu. Ši išradimą atitinkantys geležinkelis ir traukos riedmuo apibūdinti apibrėžties p. 26 ir 27.
Traukos riedmens bei su juo sujungtų riedmenų važinėjimas krumpliniu geležinkeliu valdomas ant jo Įrengtomis krumplinėmis priemonėmis. Tai įgalina pasiekti didelį riedmens ar riedmenų sąstato pastovumą ant bėgių ir praktiškai išvengti jų nuėjimo nuo bėgių staigiai užapvalintuose kelio ruožuose bei kintančiuose vingiuotuose pasvirimuose net esant dideliam greičiui. Statmenai geležinkelio eigos paviršiui išdėstyti šoniniai krumpliniu priemonių krumpliai Įgalina įveikti staigius pakilimus nesukeldami pavojaus, kad varantysis traukos riedmens krumpliaratis nustos būti susikabinęs su šiais krumpliais. Varančiojo krumpliaračio sukibimo iš vienos pusės su krumpliniu priemonių krumpliais dėka galima nesunkiai pastatyti traukos riedmenų ant geležinkelio bėgių. Susidedanti iš keleto tarpusavyje sujungtų atkarpų geležinkelį nuokalnėmis bei užapvalinimais galima nutiesti praktiškai neturint jokių specialių žinių ir nekyla abejonių, kad eismas geleLT 3742 B žinkeliu vyks. Sekančiu privalumu yra tai, kad šį išradimą atitinkančių traukos riedmens sukibimo, esant reikalui, su kitais pavaros neturinčiais riedmenimis priemonių konstrukcijos dėka pastebimai sumažėja tikimybė, jog riedmenys gali būti nustumti nuo geležinkelio net staigiuose ir užapvalintuose nuolydžiuose. Tai galima paaiškinti tuo, kad pasiekiama, jog kiekvieno riedmens slenkamąjį judesį apsprendžianti jėga veikia į tašką, esantį netoli nuo kelio eigos paviršiaus ir netoli nuo atitinkamo riedmens ar jų sąstato sudėtyje esančio vagonėlio svorio centro.
Žemiau brėžinių pagalba paaiškinami šio išradimo įgyvendinimo pavyzdžiai. Juose:
Fig. 1 - susidedančio iš surinktų unifikuotų mazgų traukinio su krumpline pavara vaizdas iš šono.
Fig. 2 - fig. 1 parodyto traukinio vaizdas iš viršaus.
Fig. 3 - fig. 1 parodyto traukinio vaizdas iš apačios.
Fig. 4 - tiesios kelio atkarpos su krumpliuotu strypu perspektyvinis vaizdas.
Fig. 5 - fig. 4 parodyto kelio atkarpos vaizdas iš apačios.
Fig. 6 - kelio atkarpos su krumpliuotu strypu, išlenktos 90°, vaizdas iš viršaus.
Fig. 7 - vieno iš dviejų fig. 6 parodyto kelio galų vaizdas iš apačios.
Fig. 8 - fig. 4 ir 6 parodytų kelio atkarpų sukabinimo antdėklo vaizdas iš apačios.
Fig. 9 - fig. 3 parodyto prikabinto traukos riedmens vaizdas iš apačios, kartu parodant krumpliuotą strypą.
Fig. 10 - fig. 3 parodyto prikabinto tarpinio riedmens vaizdas iš apačios, kartu parodant krumpliuotą strypą.
Fig. 11 - fig 3 parodyto prikabinto tarpinio riedmens vaizdas iš apačios, kartu parodant krumpliuotą strypą.
Fig. 12 - fig 1-3 parodyto neprikabinto tarpinio riedmens perspektyvinis vaizdas.
Fig. 13 - fig. 12 parodyto riedmens sukabinimo traukos pavaiko perspektyvinis vaizdas.
Fig. 14 —fig. 13 parodyto sukabinimo pavaiko horizontali projekcija.
Fig. 15—fig. 13 parodyto sukabinimo pavaiko pjūvis.
Fig. 16—fig. 1-3 parodyto neprikabinto galinio riedmens perspektyvinis vaizdas.
Fig. 17—fig. 16 parodyto riedmens sukabinimo pavaiko perspektyvinis vaizdas.
Fig. 18—fig. 1-3 parodytos riedmenų vieneto platformos vaizdas iš viršaus.
Fig. 19 — fig. 18 parodytos riedmenų vieneto platformos vaizdas iš šono.
Fig. 20 —fig. 18 ir 19 parodytos riedmenų vieneto platformos galo vaizdas iš priekio.
Fig. 21~ fig. 18 ir 19 parodytos kito riedmenų vieneto platformos galo vaizdas iš priekio.
Fig. 22 - kitu būdu pagaminto traukos riedmens vaizdas iš apačios.
Fig. 23 - lokomotyvo pavidalo traukos riedmens su dviem vagonėliais vaizdas iš šono.
Fig. 24 - padidintas fig. 23 parodyto traukos riedmenų sąstato sudėtyje esančios traukos riedmens vaizdas iš šono.
Fig. 25 - padidintas fig. 23 parodyto traukos riedmenų
vieneto važiuoklės vaizdas šono.
Fig. 26 - padidintas fig. 24 parodyto traukos riedmens
perspektyvinis vaizdas.
Fig. 27 - išplėstas perspektyvinis fig. 26 parodyto traukos riedmens vaizdas.
Fig. 28- fig. 25 parodytos važiuoklės perspektyvinis vaizdas.
Fig. 29 - išplėstas perspektyvinis fig. 28 parodytos važiuoklės vaizdas.
Fig. 30- fig. 27 parodytos važiuoklės nukreipiančiojo konstrukcinio elemento vaizdas iš apačios.
Fig. 31 - fig. 27 parodytos važiuoklės sukimosi ašies atraminės plokštės vaizdas iš apačios.
Fig. 32- fig. 27 parodytos važiuoklės varančiojo bloko pavidalo konstrukcinio elemento vaizdas iš apačios.
Fig. 33 -fig. 29 parodyto nukreipiančiojo konstrukcinio važiuoklės elemento vaizdas iš apačios.
Fig. 34 — fig. 23 parodyto traukos riedmenų vieneto platformos vaizdas iš viršaus.
Fig. 35 - žaislinio krumplinio geležinkelio kabamojo va-rianto dalinis skersinis pjūvis.
Fig. 36a - įvairių krumplines priemones turinčių geležinkelių pjūviai.
Fig. 37 - geležinkelio ruožo, turinčio fig. 4 parodytą krumpliuotą strypą ir elektros srovės privedimo kontaktus, vaizdas iš viršaus.
Fig. 38- fig. 37 parodyto geležinkelio ruožo metalinio kontaktinio elemento vaizdas ir
Fig. 39 -fig. 37 parodyto vieno geležinkelio ruožo galo su elektriniais sujungimo kontaktais vaizdas iš priekio .
Fig. 1-8 kaip pavyzdys parodytas šį išradimą atitinkančio žaislinio krumplinio geležinkelio variantas, fig. 1-3 parodytas iš unifikuotų mazgų surinktas turinčio lokomotyvą tipo traukinio vaizdas iš šono, vaizdo ir apačios, o fig. 4-8 parodyti įvairūs sū tuo susiję geležinkelio ruožai.
Parodytas fig. 1-5 traukinys turi tris vagonus, o būtent, priekinį vagoną su valdymo kabina 1, tarpinį vagoną 2 ir galinį vagoną 3. Priekinis vagonas 1 su tarpiniu vagonu 2 sujungtas sukabinto iš abiejų pusių vežimėlio pagalba, o tarpinis vagonas su galiniu vagonu 3 sujungtas iš abiejų pusių sukabinto vežimėlio 5 dėka. Be to, priekinis vagonas 1 ir galinis vagonas 3 turi prie savo galų prikabintus atitinkamus vežimėlius 6 arba 7. Fig. 1-3 niekur neparodyta vagonų 1-3 bei vežimėlių 4 ir 5 apkaba. Išimtis - priekinis va8 gonas 1, kuris parodytas su prigludusia iš atskirų konstrukcinių elementų surinkta vagono apkaba 8. Tokie vagonų apkabos elementai, kaip vagono kėbulas, durys, langai ir t.t. šiuo atveju yra surenkami iš atskirų konstrukcinių žaislo elementų. Savaime suprantama, jie gali būti surenkami savo nuožiūra ir tai neturi įtakos žemiau aprašytam žaislinio krumplinio geležinkelio veikimo principui. Tokių apkabų surinkimui kiekvienas vagonas turi atliekančią šasi funkciją platformą 9, 10 ir 11, kurios dėka žemiau nurodytu būdu vagonai 1, 2 ir 3 taip pat sujungiami ir su vežimėliais 4 ir 5. Kitų konstrukcinių elementų surinkimui platformos 9, 10 ir 11 turi sujungimo kakliukus 12 (fig. 2) . Platformų 9, 10 ir 11 apačia yra skėtikliais 13 (fig. 3) sutvirtinto tuščiavidurio kūno pavidalo.
Šiuo atveju vežimėliai 4 ir 5, o taip pat vežimėliai 6 ir 7, išskyrus ratų ašis bei sukabinimo ar tvirtinimo elementus, yra vientisi ir pagaminti iš sintetinės medžiagos. Abu fig. 3 parodyti vežimėliai 6 ir 7 turi iš esmės tuščiavidurę apačią, turinčią pagal formą parinktas detales 14, skirtas besisukančioms ratų ašims 15 tvirtinti. Ant vienos ašies be jokio tvirtinimo užmauti besisukantys ratai 16, turintys lygų riedėjimo paviršių. Be to, vežimėliai 6 ir 7 turi poromis ir iš esmės išilgine kryptimi išdėstytas sieneles 17 ir 18. Toliau bus paaiškinta, kad šios sienelės 17 ir 18 atlieka vežimėlius 6, 7 ant turinčio krumpliuotą strypą geležinkelio nukreipiančiųjų sienelių funkciją. Be to, parodytą traukinį statant ant bėgių, šis krumpliuotas strypas įeina į tarpinę erdvę ir atsiranda tarp dviejų viena prieš kitą stovinčių sienelių 17 ir 18. Viršutinė kiekvieno vežimėlio 6 ir 7 dalis turi besisukantį kakliuką 19 (fig. 1), kuris neatskiriamai įstatytas į atitinkamos platformos 16 ir 17 angą 20 (fig. 2) . Smulkiau apie tai bus kalbama toliau, pasinaudojant fig. 16 ir 177.
Dviašio vežimėlio 5, atliekančio pavaros neturinčios važiuoklės funkcija/ apatinė dalis atrodo taip, kaip parodyta fig. 3 ir yra tokia kaip ir vežimėlių 6 ir 7. Ji turi atitinkamai lygiai taip parinktas pagal formą atramines detales 14, i kurias su užmautais ant jų ratais 16 įstatytos ratų ašys 15. Be to, apatinėje dalyje yra taip pat poromis vienos prieš kitas išdėstytos nukreipiančiosios sienelės 21 ir 22. Viršutinėje savo vežimėlio 5 pusėje užmautas pasukamo tipo sukabinimo pavaikąs 23 arba 24, galintis suktis ant šoninio kakliuko 25. Prie šių sukabinimo pavalkų 23 ir 24, numatant atkabinimo galimybę, prijungiami atitinkami sukabinimo elementai, esantys sukabintuose platformų 10 arba 11 galuose. Apie šias sukabinimo priemones smulkiau bus kalbama toliau, pasinaudojant fig. 12-15 ir 19-21. Be to, viršutinėje savo dalyje vežimėlis 5 turi keletą sujungimo kakliukų 12, kurie, lygiai taip, kaip ir būdami platformose 9, 10 ir 11, sudaro galimybes montuoti tokius konstrukcinius elementus kaip apkaba.
Apatinė vežimėlio 4 dalis (fig. 3) pagaminta iš esmės taip kaip ir vežimėlio 5 ir atitinkamai turi tokius pat prispaudimo antdėklus 14, ratų ašis 15, ratus 16 bei nukreipiančiąsias sieneles 21 ar 22. Vienok, kadangi vežimėlis 4 yra varančiuoju, ant jo viršutinės dalies (fig. 1, 2) vertikaliai pritvirtintas iš esmės cilindriškas elektrinis variklis 26. Elektrinis variklis 26 dar turi vertikalią ašį 27 (fig. 3) , ant kurios užmautas krumpliaratis 28. Atitinkamai krumpliaratis 28 yra apatinėje vežimėlio 4 pusėje, nukreipiančiosios sienelės 22 rajone. Be to, varančioji ašis 27 nukreipta i šoną nuo išilginės vežimėlio 4 simetrijos ašies.
Vėliau bus paaiškinta, kad elektrinio variklio 26, pageidautina, per jame Įrengtą pavarą varomas krumpliaratis 28 yra skirtas tam, kad susikabintų su abejose savo pusėse turinčio krumplius krumpliuoto strypo krumpliuotuoju vainiku. Šis krumpliuotas strypas įrengiamas per geležinkelio vidurį, ir vežimėlis 4, o kartu ir visas fig. 1-3 parodytas traukinys po elektrinio variklio 26 sužadinimo atlieka slenkamąjį judėsi išilgai nutiestų geležinkelio bėgių.
Elektrinis variklis 26 maitinamas per unifikuotu mazgu esantį štekerį 29 (fig. 1) bei maitinimo šniūrą 30 iš priekiniame vagone 1 įrengtos dėžės su baterijomis 31. Elektrinis variklis 26 valdomas vežimėlyje 4 netoli nuo variklio apačios įrengtu šliaužikliu 32. Šliaužiklis 32 turi komutacinius kontaktus ir iš parodytos padėties Išjungta (kai elektrinis variklis atjungtas nuo baterijos), perstūmus jį viena ar kita skersine kryptimi, tapti įjungtu į vežimėlio 4 arba traukinio judėjimo pirmyn arba atgal schemą. Šliaužiklis 32 truputį išsikiša į šoną už vežimėlio 4. Savo galuose jis turi nupjautus paviršius. Tai įgalina įrengti geležinkelyje tokias valdymo priemones, kaip kaiščius ir pan., kurie, traukiniui važiuojant pro šalį, veikia šliaužiklį 32 ir tokiu būdu sustabdo traukinį arba pakeičia jo važiavimo kryptį. Taip pat reikia suprasti, kad galima numatyti ir distancinio valdymo priemones, pvz., distancinį valdymą infraraudonaisiais spinduliais ir to dėka nepertraukiamai valdyti elektrinį variklį bei reguliuoti jo sukimosi kryptį. Šio traukinio vagonuose, o būtent priekiniame vagone 1 yra pakankamai vietos reikalingų priėmimo bei komutacijos elementų pastatymui.
Tiek vežimėlis 5, tiek ir vežimėlis 4 turi du ant šoninių kakliukų 25 įrengtus sukabinimo pavalkus. Jų paskirtis - sujungti, numatant atjungimo galimybę, vežimėli 4 su priekinio vagono 1 platforma 9 arba su tarpinio vagono 2 platforma 10. Be to, elektrinis variklis 26 taip pat turi keletą sujungimo kakliukų 12, skirtų apkabos bei panašių detalių pritvirtinimui.
Šį išradimą atitinkančio žaislinio geležinkelio sudėtyje taip pat yra bėgiai su krumplinėmis priemonėmis, su kuriomis susikabina traukos riedmenų elektrinio variklio krumpliaratis. Fig. 4-8 parodyti tinkamiausi tiesių ir lenktų geležinkelio ruožų klojimo būdai.
Savaime suprantama, kad tiesus geležinkelio ruožas, kurio perspektyvinis vaizdas parodytas fig. 4, o iš apačios - fig. 5, gali būti bet kokio, bet, pageidautina, standartinio ilgio. Geležinkelio ruožas turi du lygius eigos paviršius 41 ir 42, kurie išilgine ruožo kryptimi padalinti per vidurį ant paaukštinimo įrengtu krumpliuotu strypu 43. Krumpliuotas strypas 43 iš abiejų savo pusių turi po vieną krumplių '44 ar 45 eilę, statmeną eigos paviršiams 41 ir 42. Šio geležinkelio ruožo sujungimui su kitais greta esančiais ruožais galinėse jo dalyse yra po du sujungimo kaklelius 46, išdėstytus šoniniuose įdubimuose. Sukabinimo antdėklo 47, dedamo ant sukabinimo kakliukų 46, vidinė pusė parodyta fig. 8. Ten yra prispaudimo kakliukai 48 ir todėl, kaip matome fig. 8, keturi dviejų vienas prie kito savo galais prigludusių geležinkelio ruožų sujungimo kakliukai 46 susijungia tarpusavyje sujungimo antdėklo dėka.
Fig. 5 matome, kad apatinėje fig. 4 parodyto geležinkelio ruožo pusė sudaro sutvirtintą skėtikliais 49 tuščiavidurę erdvę. Be to, kiekviename geležinkelio ruožo gale yra tuščiavidurė dėžutės pavidalo erdvė 50. Ši erdvė skirta tam, kad būtų galima geležinkelio ruožą užmauti ant pagrindo ar ant surinkimo plokščių, kuriose tam tikru atstumu vieni nuo kitų yra sujungimo kakliukai. Be to, fig. 4 parodyta, kad abiejuose tiesaus geležinkelio ruožo galuose yra atitinkamos iškyšos 51 bei atitinkamos įdubos 52. Tokios galų konstrukcijos dėka galima, visų pirma, sudėti į eilę ir užfiksuoti toje padėtyje du greta vienas kito esančius geleLT 3742 B žinkelio ruožus jų skersine kryptimi, kadangi plokštelės 47 (fig. 8) yra skirtos tik ištęsimui. Be to, iškyšos 51 ir įdubimai 52 atlieka ir koduojančių elementų funkciją, kadangi jie neleidžia sudėti tiesiai ir sujungti tam tikrus tarpusavyje nesiderinančius geležinkelio ruožus. Apie tai bus kalbama vėliau.
Fig. 6 parodytas išlenkto geležinkelio ruožo vaizdas iš viršaus. Šis ruožas galinėje kelio atkarpoje išlenktas 90° ir turi du lygius eigos paviršius 53 ir 54, kuriuos vieną nuo kito skiria per vidurį nutiestas krumpliuotas bėgis 55, savo šonuose turintis krumpliuotus sektorius 56 ir 57. Be to, galinėse šio lenkto kelio ruožo dalyse taipogi yra sujungimo kakliukai 46, o galinėse dalyse - iškyšos 51 bei įdubimai 52. Fig. 7 parodyta, kad apatinė šį išradimą atitinkančio geležinkelio išlenkta dalis yra pagaminta analogiškai apatinei tiesaus fig. 4 ir 5 parodyto geležinkelio ruožo daliai. Konkrečiai kalbant, galinėse jo dalyse yra dėžės pavidalo tuščiavidurė erdvė 50, skirta geležinkelio ruožo užmovimui ant pagrindo prijungimo kakliukų.
Ryšium su tuo, būtina atkreipti dėmesį į tai, kad turi būti savaime suprantama, jog negalima nutiesti lanko pavidalo ruožą, išdėstant jį stačiakampiu, o, konkrečiai, kvadratu taip, kad galiniai lanko pavidalo kreivės taškai tiksliai sutaptų su kvadrato taškais, kadangi tokiu atveju lanko pavidalo kreivė užimtų didesnę negu 90° zoną. Norint, nežiūrint viso to, tiksliai sutapatinti išlenktų geležinkelio ruožų galus su pagrindo plokštės taškais arba su šiuose taškuose esančiais kakliukais, kas leistų išlenktus kelio ruožus uždėti ant pagrindo plokštės be papildomo spaudimo, jau buvo siūlyta kiekvieną išlenktą geležinkelio ruožą surinkinėti iš trumpesnio tiesaus ruožo ir iš ilgesnio išlenkto ruožo (palyg. Šveicarijos patentas, patentinė paraiška Nr. 7981/86).
Šis techninis sprendimas panaudotas fig. 6 parodytame išlenktame geležinkelio ruože. Fig. 6 parodytą geležinkelio ruožą, užimantį 90° lanko pavidalo zoną, reikia vertinti kaip iš dviejų geležinkelio ruožų atliekamą surinkimą, kai kiekvienas iš šių ruožų užima zonas po 45° ir juos vieną nuo kito skiria 45° kampu išvesta radialinė linija. Kiekvienas 45° zoną užimantis geležinkelio ruožas surenkamas iš lenkto ruožo 59 arba 60 ir iš gerokai trumpesnio tiesaus ruožo 61 ar 62. Fig. 6 taip pat parodytas vidinis ir išorinis geležinkelio skersmuo, o taip pat vidutinis išlenktų geležinkelio ruožų 59 ir 60 krumplinio bėgio skersmuo. Visi skersmenys išvesti nuo paslinkto centro.
Fig. 6 parodyta, kad vietoj 90° kampinę zoną užimančio ištisinio geležinkelio ruožo gali būti išnaudotos ir po 45° užimančios kampinės zonos, kurios susidaro išilgai radialinės linijos, padalijus fig. 6 parodytą 90° kampinę zoną užimantį geležinkelio ruožą. Savaime suprantama, kad abu tokių geležinkelio ruožų galai, užimantys kampines zonas po 45°, privalo turėti sujungimo kakliukus 46, kuriais susijungiama su gretimu tiesiu arba lenktu geležinkelio ruožu. Kadangi po tokio padalijimo susidarantys geležinkelio ruožai, užimantys kampines zonas po 45°, tai yra, geležinkelio ruožas bei ruožai 59 ir 60, o taip pat geležinkelio ruožas ir ruožai 60 ir 62 nėra identiški, jų galinėse 45° kampinėse zonose naudojamas kitoks kodavimo būdas, panaudojant iškyšas ir įdubimus. Fig. 6 tai parodyta pagal radialinę liniją 58.
Brėžinyje neparodyti įrengtą krumpliuotą bėgį turintys tokie geležinkelio ruožai, kurie tinka geležinkelio su nuolydžiais bei pakilimais surinkimui. Šiuo klausimu ir kalbant apie būtinus abiejų geležinkelių išmatavimus, į kuriuos reikia atsižvelgti, atliekant užmovimą ant paLT 3742 B grindo plokštės, duodama nuoroda i aukščiau minėtą Šveicarijos patentą.
Fig. 9-11 dar kartą pateiktas fig. 3 parodytų vežimėlių 4 ir 5 bei vežimėlio 7 vaizdas iš apačios. Vienok, čia šis vaizdas yra padidintas ir jame matome fig. 4 parodytą tiesaus kelio ruožo krumpliuotą strypą 43. Matome, kad vežimėlių 4 ir 5 nukreipiančiosios sienelės 21 ir 22 arba vežimėlio 7 nukreipiančiosios sienelės 17 ir 18 yra išdėstytos išilgai krumpliuoto strypo 43. Be to, fig. 9 parodyta, kokiu būdu elektrinio variklio krumpliaratis 28 iš vienos pusės susikabina su krumpliuotu strypu 43. Dėl to atsirandanti skersinė jėga veikia nukreipiančiąsias sieneles 21.
Fig. 12 parodytas jau fig. 1-3 aptartos važiuoklės 5 perspektyvinis vaizdas. Šiam mazgui priklausantis sukabinimo pavalkas 23 fig. 13 parodytas perspektyvoje, fig. 14 pateikta jo horizontali projekcija, o fig. 15 jo pjūvis. Sukabinimo pavalkas 23 turi du atlenktus pečius 65, kurių galuose yra prispaudimo išdrožos 66. Prispaudimo išdrožos 66 dėka kiekvienas sukabinimo pavaiko 23 petys 65 gali būti uždėtas ant vežimėlio 5 šone esančio kakliuko 25. Tai parodyta fig. 1. Sukabinimo pavaiko 23 vidurinėje dalyje 67 yra išpjova 68. Vidinėje išpjovos 68 dalyje yra viršutinė ir apatinė išpjovos sienelės bei nedidelis griovelio pavidalo įdubimas 69.
Sukabinimo pavaiko 23 išpjova 68 yra skirta atitinkamos sukabinimo priemonių, esančių platformų 9, 10 ir 11 galuose, iškyšos priėmimui, didintas tarpinio vagono 2 daliniu išpjovimu vaizdas.
Fig. 18-21 parodytas pa(fig. 1) platformos 10 su Kiekviena galinė platformos 10 pusė turi suformuotas iškyšas 70 ar 71. Be to, abi iškyšos 70 ir 71 savo išoriniuose galuose atitinkamai turi po vieną viršutini ir apatini fiksavimo grybelį 72. Įstačius iškyšą 70 ar 71 į sukabinimo pavaiko 23 išpjovą 68 (fig. 13-15), fiksavimo grybeliai atstumia vieną nuo kitos viršutinę ir apatinę išpjovos sieneles, kurios patenka į griovelio pavidalo įdubimus 69 (fig. 14, 15) . To dėka iškyša 70 ar 71 tvirtai užsifiksuoja išpjovoje 68, tai yra, įvyksta platformos 10 susijungimas su sukabinimo pavalkų 23 ir tuo pat su vežimėliu 5. Norint atkabinti, platforma 10 paprasčiausiai atitraukiama nuo sukabinimo pavaiko 23. Tokios pat konstrukcijos sukabinimo priemonės yra ir visuose kituose sukabinimo pavalkuose 23, 24 bei platformų 9, 10, 11 sukabinimo galuose. Tai parodyta fig. 1.
Fig. 18-21 matome, kad viename tarpinio vagono 2 platformos 10 gale esančios iškyšos skersinis pjūvis savo forma skiriasi nuo kitame platformos 10 gale esančios iškyšos 71 skersinio pjūvio formos. Iškyšos 70 (fig. 20) skersinis pjūvis yra stačiakampis, kai tuo tarpu skersinio iškyšos 71 (fig. 21) pjūvio forma yra panaši į rombą. Iškyša 70 (stačiakampis), patekusi į sukabinimo pavalkų 23, 24 išpjovą 68, užtikrina tvirtą pasisukimo išilginės platformos 10 ašies atžvilgiu susijungimą, kai tuo tarpu iškyša 70 priglunda prie viršutinės ir apatinės išpjovos 68 sienelių. Ir priešingai, iškyša 71 (rombas) sudaro sąlygas nežymiems slankiojamojo pobūdžio judesiams išpjovoje 68 atsirasti. Jeigu visi fig. 1 parodyti vagonai 1-3 vežimėlių 4 ir 5 pagalba tvirtai susijungia nurodyta pasisukimo kryptimi, tai įvyksta dėl to, kad visos iškyšos yra tokios, kaip ir iškyša 70 (fig. 20) . Vienok, tame glūdi ir trūkumas, kadangi labai staigiuose kelio užapvalinimuose, o ypač kelio pakitimuose, vagonai atitrūksta nuo geležinkelio. Ir priešingai, jeigu yra tiktai iškyšos, analogiškos iškyšai 71 (fig. 21), tada esant bet kokiam greičiui vagonas gali pradėti riedėti su trūkčiojimais. Dėl to geriausiai tinka panaudoti abiejų iškyšų 70 ir 71 formų derinį. Tai visai nesudėtinga, kadangi sukabinimo paLT 3742 B valko 23 išpjovoje 68 galima talpinti tiek išpjovą 70, tiek ir 71.
Fig. 12 parodytas pavaros neturintis vežimėlis 5. Išskyrus tai, kad turi Įrengtą elektrini varikli 26, su juo sutampa varantysis vežimėlis 4. Tai reiškia, kad fig. 1 parodyto varančiojo vežimėlio sukabinimo pavaikąs 23, 24 turi tokią pat konstrukciją ir yra išdėstytas lygiai taip, kaip ir vežimėlio 5 važiuoklėje.
Fig. 1 ir 12-15 parodytas vežimėlių 4, 5 sukabinimo pavaiko 23, 24 išdėstymas yra šį išradimą atitinkančio žaislinio krumplinio geležinkelio konstrukcijos. Ši konstrukcija yra ypatingai tinkama. Ji įgalina nutiesti geležinkelį su neįprastai stačiais pakilimais bei nuolydžiais, o taip pat su labai staigiais kelio užapvalinimais nesukeliant pavojaus, kad traukos riedmuo kartu su prikabintais prie jo kitais sąstato vienetais atitrūks nuo bėgių, nueis nuo bėgių ar nuvirs. Ši išradimą atitinkančio būdo esmė yra ta, kad jėgos veikimo taškas, per kurį jėga nuo vežimėlio perduodama į su ja sukabintą vagoną arba į jo platformą, atliekančią sąstato vieneto šasi funkciją, yra pačiame vežimėlyje tose vietose, kurios bent jau beveik pilnai tenkina tam tikrus pačiam geležinkeliui ar vežimėliui keliamus reikalavimus. Šie reikalavimai yra tokie:
1) Nurodytieji jėgos veikimo taškai geležinkelio atžvilgiu turi būti išdėstyti pagal aukštį (vertikalia kryptimi) ir kaip galima arčiau tų vietų, kurie, būdami geležinkelyje ir vežimėlyje, dalyvautų vežimėlio ir sukabintų su juo vagonų važiavimui reikalingos jėgos perdavimo procese. Pagal šį išradimą, tokiomis vietomis yra, iš vienos pusės, varančiajame vežimėlyje esančio elektrinio variklio krumpliaračio susikabinimo su krumplinių priemonių krumpliais vietos ir, iš kitos pusės, visuose vežimėliuose esančios jų ratų atsirėmimo į lygius geležinkelio eigos paviršius vietos. Iš to seka pirmasis teiginys, kuris skelbia, jog sukabinimo pavalkai 23, 24 vežimėliuose 4, 5 turi šarnyriškai susijungti tiek giliai, kiek yra įmanoma, t.y., krumplinio strypo 43 (fig. 4) buvimo lygyje ir kiek galint arčiau eigos paviršių 41, 42 (fig. 4) . Pagal fig. 1 ir 12 galima spręsti, kad gili geležinkelio atžvilgiu vežimėlių 4, 5 šoninių kakliukų padėtis derinasi su šiuo teiginiu.
2) Be visa ko, jėgos veikimo taškai privalo būti greta vienas kito, t.y., būti kiek tik konstrukcija leidžia kuo arčiau plokštumos, statmenos išilginei vežimėlio judėjimo krypčiai ir turinčios savyje vežimėlio svorio centrą. Fig. 1 parodytuose vežimėliuose 4 ir 5 ši plokštuma eina per vežimėlio vidurį ir skersai išilginės traukinio judėjimo krypties. Tai reiškia, kad sujungimo pavalkams 23 ir 24 skirti šoniniai vežimėlių 4 ir 5 kakliukai 25 yra labai netoli nuo vežimėlių vidurio. Sujungimo pavalkai 23, 24 turi gana neįprastai atrodančius atitinkamai ilgus ir pasvirusius pečius 65 (fig. 15). Todėl fig. 1 parodytu atveju galima vežimėlius 4 ir 5 savo galais sukabinti su gretimų sąstato vienetų platformomis 9, 10 arba 10, 11.
Abiejų aukščiau pateiktų nurodymų laikymasis fig. 1 parodyto šarnyrinio vežimėlių 4, 5 pavalkų 23, 24 sujungimo dėka leidžia visoms nuo vežimėlių 4, 5 į prie jų prikabintas platformas 9, 10, 11 perduodamoms jėgoms turėti pagrindinę, stipriai vyraujančią komponentę, veikiančią lygiagrečiai geležinkeliui. Jai statmena, t.y., nukreipta aukštyn jėgų komponentė yra gerokai mažesnė. Tai reiškia, kad sukuriamas tik labai mažas jėgos momentas, kuris eksploatavimo metu siekia atplėšti vežimėlius su kartu prie jų prikabintais vagonėliais nuo geležinkelio statmenai į viršų jo atžvilgiu nukreipta linkme. Kadangi šoniniai krumpliniai ruožai 44 ar 45 (fig. 4) arba 56, 57 (fig. 6) neleidžia varančiajam krumpliaračiui atsikabinti, šis krumplinis geležinkelis pasižymi labai dideliu pastovumu net ir tokiais atvejais, kada geležinkelis nutiesiamas su stačiais pakilimais bei užapvalinimais nenaudojant tam tikslui tinkamų kontraforsų (t.y., yra laisvai kabantis ) . Pakilimo riba iš esmės pasiekiama tik tada, kai pakilimo metu per vežimėlio svorio centrą einanti vertikali plokštuma susikerta su ratų atramos ant geležinkelio taškais, esančiais ant atitinkamos ratų ašies. Šiame krumpliniame geležinkelyje tai atitinka didesnį negu 100% kelio pakilimą. Be to, nurodyti šio krumplinio geležinkelio privalumai egzistuoja nepriklausomai nuo to, ar traukos riedmuo stumia ar traukia kitus prie jo prikabintus riedmenų sąstato vienetus.
Fig. 16 parodytas perspektyvinis vežimėlio 6 arba 7 (fig. 1, 3) vaizdas. Be to, fig. 17 parodytas perspektyvinis vežimėlio 6, 7 atramos pasukimo ant platformų 9 ir 11 (fig. 1, 3) elemento vaizdas. Pasukimo elementas 19 turi cilindrišką galinį elementą 75, esantį ant atraminės apkabos 76. Atraminė apkaba 76 turi du pečius 77, turinčius prispaudimo išpjovas 78. Pečiai 77 isistato pro plyšines vežimėlių 6, 7 angas 79 ir po to, kaip parodyta fig. 3, prispaudžiami vežimėlių 6, 7 tvirtinimo sąramomis 80. Cilindriškas galinis elementas 75 turi galinį sustorėjimą 81, kuris išlieka stangrus dėl to, kad galinis elementas 75 turi dvi išilgines išpjovas 83. Pasukimo elementas 19 kartu su uždėtu ant jo vežimėliu 6, 7 gali tokiu nesudėtingu būdu būti įstatytas į platformoje 9 arba 11 esančią angą 20 (fig. 2), kartu numatant ir jų atskyrimo galimybę, tačiau savaiminis atsiskyrimas nėra galimas.
Fig. 22 parodytas alternatyvinis fig. 9 parodytam varančiojo vežimėlio 4 pastatymo būdas. Vežimėlio pastatymas bei jo reagavimas į per krumpliuotą strypą 43 perduodamą vedančiojo krumpliaračio 28 poveikį vyksta dviejų laisvai besisukančių krumpliaračių 83 dėka. Šiuo metu krumpliuoto strypo trintis į vežimėlį 4 yra kiek mažesnė negu prigludimo prie nukreipiančiųjų sienelių 21 (fig. 9) atveju. Čia, vienok, pastebimas trūkumas, kurio esmė yra ta, kad dabar, kadangi iš abiejų vežimėlio pusių yra krumpliaračiai 28 ar 83, vežimėlį negalima nekliudomai pastatyti ant bėgių.
Fig. 1-3 parodytas traukinys, susidedantis, pvz., iš keleto vagonų 1, 2, 3. Suprantama, jog galinių vežimėlių 6, 7 panaudojimo dėka galimi ir kiti, praktiškai bet kokie vežimėlių 4, 5 komponavimo su prikabintais vagonais ar platformomis būdai. Konkrečiai kalbant, traukos riedmenų vienetu gali būti vienintelis turintis variklį vagonas, kuris, sprendžiant pagal fig. 1, turėtų susidėti iš varančiojo vežimėlio 4 bei prikabinto vagono 1 su vežimėliu 6. Tokiu atveju būtų reikalinga uždėti kitą vagono apkabą (neparodyta) ir išoriniame vagonėlio 4 gale nebūtų reikalingas sukabinimo pavaikąs 2 4 .
Kitas šį išradimą atitinkančio traukos riedmenų vieneto sudarymo būdas paaiškinamas fig. 23-24 pagalba. Fig. 23 parodytas sudarymo būdas yra pagrįstas elektrovežio panaudojimu. Jame greta kitų reikšmingų konstrukcinių elementų yra platforma 85, ant kurios iš konstrukcinių elementų surenkamas vagono kėbulas 86, du vežimėliai 87 ir 88 bei po vienas sukabinimo priemones 89, sujungtas su vežimėliais 87, 86. Vienas vežimėlis 87 yra varantysis, o kitas vežimėlis 88 - varomasis. Pagal išradimą šis elektrovežis yra skirtas naudoti tokiame geležinkelyje, kuris turi lygų riedėjimo paviršių 90 bei viduryje bėgių įrengtą krumplinį strypą 91, iš abiejų savo pusių turintį krumplius, parodytus fig. 4. Tokio geležinkelio pavyzdžiu gali būti jo ruožas. Fig. 23 parodytas sąstato sudarymo būdas skiriasi tuo, kad iš atskirų konstrukcinių elementų yra surinktas ne tik platformos 85 kėbulas 86 bet ir vežimėliai 87 bei 88 montuojami uždedant vieną ant kito kelis konstrukcinius elementus, apie ką bus kalbama vėliau.
Fig. 24 ir 35 parodytas fig. 23 pateiktas abiejų vežimėlių 87 ir 88 padidintas vaizdas iš šono, tačiau fig. 23 ir 25 parodytame vaizde iš šono nematomos šoninės apsauginės plokštės 92 ir ratai 96 (fig. 23).
Parodytas fig. 24 varantysis vežimėlis 87 surenkamas iš sekančių konstrukcinių elementų:
- nukreipiančiojo ir bazinio elemento 93, nutiesto per visą vežimėlio 87 ilgį. Iš vienos pusės jis paruoštas kaip pagrindas, ant kurio atliekamas kitų konstrukcinių elementų surinkimas, o iš kitos pusės - kaip vežimėliui 87 priklausantis išilgai krumplinio strypo 91 slystantis nukreipiantysis elementas;
- dviejų ant nukreipiančiojo konstrukcinio elemento 93 užmautų atraminių plokščių 94, kuriose yra angos, į kurias įstatoma po vieną ratų ašį 95. Ant tokios ašies užmaunami du varomieji ratai 96, turintys lygų riedėjimo paviršių. Šie ratai rieda abejose krumpliuoto strypo pusėse esančiais lygiais geležinkelio riedėjimo paviršiais 90;
- užmauto ant atraminių plokščių 94 pavaros mazgo 97, turinčio dvi išilgines plokštines dalis 98, dvi išsikišančias šonines plokštelines dalis 99 (fig. 24 matoma tik viena iš jų) ir elektrinį variklį 100, ant kurio varančiosios ašies yra jau minėtas varantysis krumpliaratis 28. Ši ašis sukibusi su krumpliuoto strypo 91 krumpliais;
- dviejų laikymo apkabų 101, užmautų ant pavaros mazgo 97 bei ant nukreipiančiojo konstrukcinio elemento 93 ir to dėka nukreipiantysis konstrukcinis elementas 93, atraminės plokštės 94 bei pavaros mazgas 97 sudaro unifikuoto mazgo pavidalo ištisini vienetą;
- sujungimo apkabos 102, šarnyriškai uždėtos ant nukreipiančiojo konstrukcinio elemento 93. Jos paskirtis - sujungti vežimėli 87 taip, kad jis kartu su fig. 23 parodyto elektrovežio platforma 85 galėtų padaryti posūkį; ir
- jau minėto kalbant apie fig. 23 sukabinimo priemonių 89, kuriose yra taip pat šarnyriškai ant nukreipiančiojo konstrukcinio elemento pritvirtintas sukabinimo traukos pavalkas 103, skirtas vežimėlio 87 ir kartu su juo fig. 23 parodyto elektrovežio sukabinimui su kitu riedmenų sąstato vienetu.
Neturintis pavaros fig. 25 parodytas vežimėlis surinktas analogiškai fig. 24 parodytam varančiajam vežimėliui 87. Jis surinktas iš sekančių konstrukcinių elementų :
- nukreipiančiojo ir bazinio konstrukcinio elemento 104, kuris atlieka tokias pat montavimo bei slydimo krypties apsprendimo funkcijas kaip ir pav. 24 parodytas atitinkamas elementas 93;
- dviejų ant fig. 24 parodyto nukreipiančiojo konstrukcinio elemento užmautų atraminių plokščių 94, kurios lygiai taip pat kaip ir fig. 24 parodytos atraminės plokštės 94 yra skirtos ašių 95 su ratais 96 pastatymui;
- abiejų laikymo apkabų 104, kurių dėka nukreipiantysis konstrukcinis elementas 104 ir atraminės plokštės išlieka su jungtos;
- centrinio vežimėlio škvordeso 106, užmauto ant nukreipiančiojo konstrukcinio elemento 104 ir galinčio būti Įrengtu platformoje 85 (fig. 23), numatant jo pasukimo galimybę; ir
- tokių pat kaip ir fig. 24 parodytų sukabinimo priemonių, šarnyriškai pritvirtintų prie konstrukcinio nukreipiančiojo elemento 104 ir skirtų sukabinimo traukos pavaiko 103 Įjungimui.
Atskiri konstrukciniai vežimėlių 87 ir 88 elementai geriau matomi fig. 26, 27 ar fig. 28, 29, o taip pat fig. 30-34.
Fig. 26 parodytas perspektyvinis varančiojo vežimėlio 87 kartu su šoninėmis ratų apsaugos plokštėmis 92 (fig. 23) vaizdas. Fig. 27 parodytas perspektyvinis atskirų išardytų konstrukcinių elementų vaizdas, tačiau čia nematome nei ratų 96 (fig. 26) nei jų ašių.
Kalbant apie fig. 24, buvo minėta, kad vežimėlis 87 turi prailgintą nukreipiantįjį ir bazinį konstrukcinį elementą 93, kurio viršutinėje pusėje yra tam tikras sujungimo kakliukų 12 kiekis. Šie kakliukai priklauso nurodytųjų konstrukcinių elementų sistemai. Apatinėje nukreipiančiojo konstrukcinio elemento 93 pusėje yra fig. 30 parodytos suformuotos viena prieš kitą išdėstytos slystančios nukreipiančios sienelės 107 ir 108, tarp kurių esanti erdvė yra skirta krumpliniam strypui 91 patalpinti (fig. 23, 24). Apie tai jau buvo kalbama, pasitelkiant pavyzdžiu fig. 1-3 parodytą surinkimo būdą. Nukreipiančiojo konstrukcinio elemento 93 išilginėje pusėje yra Įdubimas 110, kuriame talpinamas varantysis krumpliaratis 28 (fig. 24). Be to, kiekvienoje išilginėje pusėje yra po keturis atraminius kakliukus (111a, 111b, 111c ir 111d) bei dvi suformuotų iškyšų pavidalo atramos 112.
Fig. 24 parodyta, kad prie nukreipiančiojo konstrukcinio elemento 93 šarnyriškai pritvirtinta sujungimo apkaba 102, o taip pat sukabinimo traukos pavalkas 103. Tuo tiksli sujungimo apkaba 102 turi du pečius 113, kurių gale taip padaryta fiksavimo išpjova 114, kad pečiai 113 užsideda ant vidinių atraminių kakliukų 111c. Sujungimo apkabos 102 rėminėje dalyje yra plyšys 115 su kakliuku 116. Aptariant fig. 34, bus paaiškinta smulkiau, kad sujungimo apkabos 102 paskirtis sujungti fig. 23 parodytus vežimėlį 87 su lokomotyvo platforma 85, numatant posūkio galimybę. Galimas judėjimas su pasisukimu sujungimo apkabos 102 aukščio sąlygojama kryptimi yra apribotas iš apačios tuo, kad jos petys 113 atsiremia į gretimas nukreipiančiojo elemento 93 iškyšas 112 (fig. 24).
Sukabinimo priemonių 89 sukabinimo traukos pavalkas 103 pagamintas analogiškai sujungimo apkabai 102 ir taip pat turi du pečius 117 ir 118, kurių galuose yra po vieną skylę 119. Fig. 24 matyti, kad to dėka sukabinimo traukos pavalkas 103 gali būti uždėtas ant išorinių atraminių kakliukų 111a, o galimybė pasisukti sujungimo apkabos aukščiu sąlygojama kryptimi yra apribota, kadangi pailgintos pečių 117, 118 dalys 120 atsiremia i gretimas konstrukcinio elemento 93 (fig. 24) iškyšas 112.
Rėminė sukabinimo traukos pavaiko 103 dalis taip pat turi plyšio pavidalo angą 121 su kakliuku 122. Anga 121 su kakliuku 122 yra skirta tam, kad į ją būtų galima Įstatyti suveržimo antdėklą 123 arba kitą du pečius, kuriuose yra po vieną angą 126, turinčią apkabą 124.
Nuolatinį magnetą 128 gaubiantis magneto laikiklis 127 turi du atraminius kakliukus 129, susisiekiančius su angomis 126. Dėl to magneto laikiklis 127, būdamas surinktu, gali pasisukti tarp abiejų apkabų 124 pečių 125. To dėka nuolatiniai vienodo tipo sukabinimo priemonių 89 magnetai 128, esantys dvejose susisiekiančiuose riedmenų sąstato vienetuose, turi galimybę pasisukti taip, kad šiaurinis vieno magneto polius atsiduria prieš pietinį kito magneto polių ir tuomet įvyksta magnetinis abiejų riedmenų sąstatų vienetų susikabinimas .
Ant fig. 27 parodyto nukreipiančiojo konstrukcinio elemento 93 sujungimo kakliukų 12 uždedamos dvi atraminės plokštės 94, kiekvienoje iš kurių yra dvi fiksavimo angos 131, skirtos ratų ašies įstatymui (brėžinyje neparodyta) . Fig. 31 parodyta apatinė vienos iš šių atraminių plokščių pusė. Be minėtai ratų ašiai skirto išdrožos pavidalo įdubimo 132 tuščiavidurėje apatinėje atraminės plokštės 94 pusėje žinomu būdu suformuotas centrinis antvamzdis 133. Jo paskirtis - kartu su šoniniais vidiniais tuščiavidurės apatinės pusės paviršiais užpleišinti nukreipiančiojo konstrukcinio elemento 93 sujungimo kakliukus 12. Sujungimo kakliukai 12 taip pat yra ir viršutinėje atraminių plokščių 94 pusėje. Fig. 26 be to parodyta, jog ant ašių 95 užmauti ratai 96 išdėstyti iš šonų ir yra už sujungimo apkabos 102 bei sukabinimo pavaiko 103 ribų.
Ant atraminės plokštės 94 yra pavaros mazgas 97, esantis kitu konstrukciniu elementu. Anksčiau, aptariant fig. 24, buvo minėta, jog šis pavaros mazgas turi dvi išilgines plokštelines dalis 98, dvi šonines plokštelines dalis 99 bei vertikaliai stovintį variklį 100. Išilginių plokštelinių dalių 98 bei šoninių plokštelinių dalių viršuje taip pat yra sujungimo kakliukai 12. Fig. 32 parodyta, kad apatinės išilginių plokštelinių dalių 98 pusės yra lygiai tokios pat kaip ir apatinės atraminių plokščių 94 pusės (fig. 31), išskyrus ratų ašių pastatymo priemones. Tarp šoninių plokštelinių dalių 99 išsikiša varantysis elektrinio variklio 100 krumpliaratis 28, kuris Įeina į nukreipiančiojo konstrukcinio elemento 93 (fig. 30) įdubimą 110. Be to, kiekvienoje šoninėje plokštelinėj e dalyje 99 yra galintis judėti išilgine kryptimi kaištis 134 (palyginkite taip pat su fig. 23, 24 ir 26) , kuris gali daryti poveikį elektrinio variklio 100 maitinimo grandinės vidiniam perjungėjui (neparodytas). Tai reiškia, kad geležinkelyje galima išdėstyti iškyšas, nuo kurių, lokomotyvui privažiavus, suveikia kaiščiai 134 ir to dėka elektrinio variklio 100 maitinimo grandinė sustabdo lokomotyvą arba pakeičia jo judėjimo krypti·
Norint išlaikyti aukščiau minėtus konstrukcinius elementus, o, būtent, nukreipiantįjį konstrukcinį elementą 93, atramines plokštes 94 bei pavaros mazgą 97, kartu yra dvi laikymo apkabos 101 (fig. 24), užmautos ant atitinkamų pavaros mazgo 97 išilginių plokštelinių dalių 97 sujungimo kakliukų 12 ir patenkančios i pečiuose 135 esančias fiksavimo išpjovas 136, į kurias taip pat patenka ir likusieji laisvais nukreipiančiojo konstrukcinio elemento 93 sujungimo kakliukai 111b ir 111d.
Ir galiausiai, iš abiejų pusių yra dar po vieną grynai dekoratyvinės paskirties šoninę apsauginę plokštę 92, užmautą ant pavaros mazgo 97 šoninių plokštelinių dalių 99 sujungimo kakliukų 12.
Toliau, pasitelkiant fig. 28 ir 29, bus smulkiau paaiškinta fig. 23 ir 25 parodyto neturinčio pavaros vežimėlio konstrukcija. Fig. 28 pateiktas viso vežimėlio kartu su apsauginėmis ratų plokštėmis 92 persLT 3742 B pektyvinis vaizdas. Fig. 29 parodytas perspektyvinis išardytų atskirų konstrukcinių elementų vaizdas, tačiau čia nematomi ratai 96 (fig. 28) bei jų ašys 95 (fig. 25) . Kadangi atskiri konstrukciniai elementai yra lygiai tokie kaip fig. 26, 27 parodyto varančiojo vežimėlio 87, atskiros detalės pažymėtos vienodai ir nereikalauja smulkesnio aprašymo.
Riedmenų sąstato vežimėlis 88 turi jau fig. 25 parodytą pailgintą nukreipiantįjį ir bazinį konstrukcinį elementą 104, kuris iš esmės, taip pat ir fig. 33 parodyta savo apatine puse, atitinka fig. 26, 27 parodytą nukreipiantįjį konstrukcinį varančiojo vežimėlio 87 elementą 93. Yra tik toks skirtumas, kad nėra įdubimo 110 (fig. 27) varančiajam krumpliaračiui ir kad abi išilginės šoninės sienelės vietoje jo turi atraminį kakliuką 111c.
Fig. 25, 28 ir 29 parodyta, kad savo sudėtyje sukabinimo traukos pavaiką 103, kitą apkabą 124 bei su pasisukimo galimybe įrengtą nuolatinio magneto 128 laikiklį 127 turinčios sukabinimo priemonės 89 šarnyriškai prijungtos prie nukreipiančiojo konstrukcinio elemento 104. Aptariant fig. 26 ir 27 parodytą varantįjį vežimėlį 87 jau buvo minėta, kad toks prijungimas atliekamas traukos sukabinimo pavaikė 103 esančių skylių 119 bei atraminių kakliukų 111d dėka.
Čia ir vėl ant nukreipiančiojo konstrukcinio elemento 104 užmautos atraminės plokštės 94, skirtos ašims 95 su ratais 96 (fig. 25) . Šios atraminės plokštės 94 yra lygiai tokios pat kaip ir fig. 27 bei 31 parodytos atraminės plokštės 94.
Atraminių plokščių 94 tvirtinimui ant nukreipiančiojo konstrukcinio elemento 104 ir vėl naudojamos dvi laikymo apkabos, o, būtent, laikymo apkabos 105, į kurių pečių 135 galuose esančias fiksavimo angas 136 įstatyti atraminiai kakliukai 111a ir 111c.
Vietoje fig. 26, 27 parodyto pavaros mazgo 97, fig. 28 ir 29 pavaizduotas riedmenų sąstato vežimėlis 88 turi šerdesą 138. Čia smulkiau neparodytas pagrindas turi šerdesą 139, turintį viršutinę galinę iškyšą 140, o jo buvimo vietoje - išilginę išpjovą 141. Be to, ant pagrindo suformuotos dvi žemyn nukreiptos plokštelės 142 (fig. 29 matoma tik viena), savo galuose turinčios fiksavimo išpjovą 143. Ant pagrindo dar yra ir šoninės iškyšos, turinčios po vieną viršutinį sujungimo kakliuką 12. Visas konstrukcinis šerdeso 138 elementas pritvirtintas ant nukreipiančiojo konstrukcinio elemento 104. Kadangi į plokštelių galuose esančias išpjovas įstatyti papildomi centriniai atraminiai kakliukai Ule, yra galimybė šį konstrukcinį elementą 104 nežymiai pasukti.
Ir galiausiai, ant konstrukcinio šerdeso elemento 138 šoninių sujungimo kakliukų 12 užmautos dekoratyvinės ratų apsaugos plokštės 92 (fig. 29).
Vežimėlių 87 ir 88 sujungimas su lokomotyvo platforma 85 (fig. 23) atliekamas sekančiai.
Fig. 34 parodyta platforma 85 be atitinkamo bet kokios apkabos detalės tvirtinimui skirtų sujungimo kakliukų 12 bei be taip pat neparodytos elektrinio variklio 100 (fig. 23) maitinimo elementų sukrovimo dėžes turi angą 145, pro kurią gali pralįsti ant vežimėlio 87 esantis elektrinis variklis 100. Ant platformos 85 suformuota įlendanti į angą 145 plokštelė 146, kurios laisvame gale yra fiksavimo išpjova 147. Vežimėlio 87 uždėjimo ant platformos 85 metu elektrinis variklis 100 (fig. 26) pralenda pro angą 145. Tuo pat metu iki sujungimo apkabos 102 kakliukas 116 (fig. 27) įlenda į fiksavimo išpjovą 147, šios apkabos 102 išpjova 115 yra statoma ant plokštelės 146. To dėka vežimėlis 87 yra uždedamas ant platformos 85 taip, kad jį galima pasukti.
Eigos riedmenų vežimėlio 88 tvirtinimui ant platformos 85 su pasisukimo galimybe, pastaroji turi angą 148. į šią angą įstatomas elastingas radialine kryptimi vežimėlio 88 šerdesas 139 (fig. 29) . Galinės iškyšos 140 dėka šerdesas 139, o kartu su juo ir visas vežimėlis 88 pritvirtinamas ant platformos 85 taip, kad jis gali pasisukti.
Konkrečiai, fig. 24 ir 25 parodyta, kad ir šiuo išradimą atitinkančiu krumplinio geležinkelio pateikimo atveju jėgos perdavimo elementai, o būtent, sujungimo apkaba 102 bei sukabinimo priemonės 89 šarnyriškai atraminiais kakliukais 111, 111a - 111d prijungti prie vežimėlių 87 bei 88 labai arti nuo riedėjimo paviršių 90 ir netoli nuo per svorio centrą einančios plokštumos. To dėka ir šiuo atveju pasiekiamas krumplinio geležinkelio stabilumas ant sankasos, atsižvelgiant į natūralias riedmenų sąstato bei pačių bėgių techninės būklės normas, garantuojančias riedmenų sąstato apsivertimo negalimumą.
Šį išradimą atitinkantis žaislinis geležinkelis gali būti pateikiamas ne vien tik taip kaip buvo aprašoma iki šiol, t.y., kaip ant grindų ar ant krovinių platformų klojamas geležinkelis. Galimas ir pakabinamo geležinkelio tipo variantas. Fig. 35 parodytas vaizdas skersai išilginės geležinkelio paklojimo krypties kartu su daliniu tokio pakabinamo tipo geležinkelio pjūviu.
Šiuo atveju geležinkelis susideda iš nuosekliai tarpusavyje sujungtų 150 dėžutės profilį turinčių kelio ruožų, atvirų iš apačios. Kadangi šis geležinkelis turi būti pakilęs virš žemės paviršiaus 151 (pakabinamo tipo geležinkelis), jo ruožai tam tikrais išilgine kryptimi išdėstytais tarpais paremti ramsčiais 152, kurie brėžinyje kaip šios konstrukcinės sistemos elementai neparodyti. Jie stovi ant geležinkelio ruožų 150 taip, kad pastarieji tam tikrame aukštyje remiasi į pagrindą 151.
Atitinkamai geležinkelio 150 ruožų profilis turi dvi apatinę angą 153 ribojančias lentynėles 154, prieš angą 153 esantį skersinį 155 bei dvi skersinį 155 su lentynėlėmis 154 jungiančias skersines briaunas 156. Vidiniai lentynėlių paviršiai sudaro traukos riedmenų vieneto 157 ratų 96 riedėjimo paviršius. Skersinio 155 vidinės pusės centre yra krumplinis strypas 158.
Šiuo atveju traukos riedmenų sąstato vienetas 157 turi varantįjį vežimėlį 159, kuris iš esmės yra toks pat kaip ir fig. 26 bei 17 parodytas varantysis vežimėlis 87, tačiau, skirtingai nuo pastarojo, yra pritaikytas naudoti pakabinamo tipo konstrukcijoje ir turi kitokias sukabinimo priemones. Tad, vežimėlis 159 turi fig. 27 parodytą bazinį ir nukreipiantįjį konstrukcinį elementą 93 bei abi atramines plokštes 94, į kurias įstatytos ašys su ratais 96, pavaros mazgą 97 su elektriniu varikliu 100 ir abi šonines plokštelines detales 99 su kontaktiniais elektrinio variklio 100 kaiščiais 134 bei dvi laikymo apkabas 101. Be to, prie nukreipiančiojo konstrukcinio elemento 93 šarnyriškai prijungtos sukabinimo traukos pavaiko 67 (fig. 13) sukabinimo priemonės su pečiais 65. Sukabinimo priemonėse yra išpjova 68, į kurią patenka sukabintos vagono platformos iškyša 71 (fig. 18-21). Elektrinis variklis 100 taip pat turi statmeną vidiniam skersinio 155 paviršiui varančiąją ašį su brėžinyje neparodytu varančiuoju krumpliaračiu. Šis krumpliaratis yra sukibęs su viena iš dviejų krumpliuoto strypo 158 pusių.
Nesunku pastebėti, kad fig. 35 parodyto pakabinamo geležinkelio bei fig. 1 parodyto traukinio ar fig. 23 parodyto lokomotyvo veikimo principas yra vienodas. Kadangi riedmenų sąstato 157 ratai 96 yra dėžutės profilio geležinkelio ruožo 150 viduje, t.y. vidiniai lentynėlių 154 paviršiai yra nutolę nuo vidinio skersinio 155 paviršiaus vos truputį didesniu už ratų 96 diametrą atstumu, geležinkelio ruožą 150 galima taip pat nutiesti vertikaliai ar nuožulniai. Tuomet tokios pat kaip ir vežimėlis 159 vagono konstrukcijos dėka galima sukurti keltuvą arba nuožulnų keltuvą. Norint riedmenų sąstato vienetą 157 įvesti į dėžutės pavidalo geležinkelio profilį 150, vienoje arba keliose geležinkelio vietose turi būti specialiai įrengtas ruožas, tuo tikslu nuo jo nuimant arba atlenkiant lentynėles 154.
Kalbant apie geležinkelį, šis išradimas neapsiriboja iki šiol aprašytais ir, konkrečiai, fig. 4 ir fig. 6 parodytai.s jo variantais. Be to, šis išradimas yra susijęs ir kitokiomis riedėjimo paviršių bei krųmplinių priemonių schemomis. Apie tai bus kalbama vėliau, pasitelkiant fig. 36a-36h. Šiuose fig. atitinkamai parodytas geležinkelio ruožo profilis. Eigos paviršius ar paviršiai ' pažymėti vertikaliai žemyn nukreiptomis rodyklėmis, o abu šoniniai krųmplinių priemonių krumpliuotieji vainikai pavaizduoti dvigubomis linijomis įprastiniu būdu.
Fig. 36a parodyta jau fig. 4 ir fig. 6 pagalba aptarto varianto su dvejais riedėjimo paviršiais bei su viduryje esančiu krųmplinių strypu skersinio pjūvio forma .
Fig. 36b parodytas atitinkamas variantas, kuriame krumplinės priemonės pateiktos ne kaip pakilęs virš riedėjimo paviršių krumpliuotas strypas, o kaip griovelis su iš dviejų pusių išdrožtais krumpliais.
Fig. 36c parodytas fig. 36a atitinkantis krumpliuotas strypas panaudojimu pagrįstas variantas su taip pat nuo žemės paviršiaus pakeltais riedėjimo paviršiais.
Fig. 36d parodytas fig. 36h pavaizduotas pagilintų riedėjimo paviršių panaudojimo atvejis.
Fig. 36e parodytas fig. 36a pateiktas variantas. Čia, palyginus su krumpliuoto strypo aukščiu, riedėjimo paviršiai yra labai siauri ir dėl to, palyginus su fig. 36a, geležinkelis yra gerokai siauresnis.
Fig. 36f parodytas variantas, kada panaudojamas gilus griovelis su išdrožtais krumpliais bei palyginti siauri riedėjimo paviršiai.
Fig. 36g ir 36h parodytas geležinkelis su iš abiejų pusių išdrožtais krumpliais arba su grioveliu, turinčiu iš abiejų pusių išdrožtus krumplius. Tai įgalina konstruoti riedmenų sąstato vienetus pagal taip vadinamą vienbėgi variantą (kai ant ašies užmautas tik vienas varantysis ratas). Šiame pav. 36g parodytame variante viršutinis lygus krumpliuoto strypo paviršius yra vieninteliu riedėjimo paviršiumi, kai tuo tarpu fig. 36h parodytame variante riedėjimo paviršių sudaro lygus griovelio su išdrožtais krumpliais dugnas.
Visuose pateiktuose variantuose, o, konkrečiai, tuose, kuriuose sutinkami nedideliu atstumu vienas nuo kito ant vienos ašies išdėstyti važiuoklės ratai (fig. 36e, 36f) arba kai vienai ašiai tenka tik po vieną važiuoklės ratų (fig. 36g, 36h) riedmenų sąstato vienetą arba jo vežimėliai nukreipiami derama kryptimi, kadangi kiekvienas šį išradimą atitinkantis riedmenų sąstato vienetas turi slystančius arba ritininius nukreipiančiuosius elementus, prigludusius prie abiejų krumplinių priemonių, iš abiejų šonų turinčių išdrožtus krumplius, pusių.
Iki šiol aprašytuose žaislinio krumplinio geležinkelio variantuose ši išradimą atitinkantys riedmenų sąstato vienetai, eigos ar pasukami vežimėliai turi važiuoklės ratus, riedančius lygiais eigos paviršiais. Buvo nustatyta, kad riedmenų sąstato vienetai, jų eigos arba pasukami vežimėliai vietoje važiuoklės ratų gali turėti eigos paviršiais slystančius paviršius. Nors dėl to trinties pasipriešinimas tampa didesnis už pasipriešinimą riedėjimui, bet ne tiek daug, kad elementais maitinamų traukos riedmenų sąstato vienetų panaudojimas taptų pernelyg neekonomiškas bei netikslingas.
Iki šiol aprašytuose žaislinio krumplinio geležinkelio panaudojimo pavyzdžiuose pagal šį išradimą elektrinio variklio maitinimo šaltiniu yra ant vieno riedmenų sąstato vieneto pastatyta elementų baterija, kuri, kaip žinoma, gali susidėti iš pakartotinai pakraunamų elementų. Be to, buvo rašyta, kad trigubas elektrinio variklio valdymas/sustabdymas, eiga pirmyn ir atgal, gali būti atliekamas rankiniu būdu arba panaudojant ant geležinkelio bėgių išdėstytas priemones arba valdant elektrinį variklį bet kokiu žinomu distancinio valdymo įrenginiu. Elementų baterijos kaip srovės šaltinio panaudojimas jokiu būdu nėra neekonomiškas, kadangi buvo pastebėta, jog krumplinis geležinkelis, aprūpintas prekyboje esančiomis baterijomis, gali būti eksploatuojamas su daugeliu pakilimų įrengtame geležinkelyje nuo 6 iki 25 valandų gryno važiavimo laiko iki jų išsieikvojimo.
Vienok, gali kilti noras sukurti nuo elementų nepriklausantį ir nepertraukiamą šio geležinkelio elektrinio variklio valdymą paties geležinkelio dėka. Tikslingas tokio geležinkelio panaudojimo pavyzdys schematiškai parodytas fig. 37-39.
Fig. 37 parodytas fig. 4 pavaizduotas geležinkelio ruožas, turintis tris eiles 161, 162 ir 163 žinomų taškinių kontaktų 164. Šie taškiniai kontaktai atitinkamai nežymiai išsikiša virš abiejų eigos paviršių 165 arba virš viršutinio krumpliuoto strypo 167 paviršiaus. Tokios abi išorinės ant riedėjimo paviršių 165 išdėstytos taškinių kontaktų 164 eilės 161 ir 162 elektriškai žinomu būdu sujungtos tarpusavyje, vienok, elektrine prasme jos atjungtos nuo ant krumpliuoto strypo 167 esančios vidurinės eilės 163.
Tokie taškiniai kontaktai 164 gali būti sudaromi paprasčiausiu būdu, kadangi atitinkama metalinė juosta 168 (fig. 38) įguldoma į būtinas angas (išpjovas) turinti suformuotą geležinkelio ruožą ir jame pritvirtinama .
Elektriniai dviejų tarpusavyje mechaniniu būdu atliktų sujungimų susijungimai taip pat yra galimi paprasčiausiu būdu (palyg. fig. 4-8) . Tai paaiškinama tuo, kad, kaip parodyta fig. 39, galinėje kiekvieno geležinkelio ruožo pusėje yra spyruokliniai elektriškai vienas nuo kito atjungti kontaktiniai elementai 169 ir 170. Vienas iš jų elektriškai sujungtas su išorinėmis kontaktų 164 eilėmis 161 ir 162, o kitas - su kontaktų 164 vidurine eile 163. Kadangi sujungimo antdėklų 47 (fig. 8) pagalba pasiekiamas tvirtas mechaninis gretimų geležinkelio ruožų sujungimas, gaunamas ir nepriekaištingas elektrinis dviejų vienas prie kito prigludusių spyruoklinių kontaktinių elementų 169 ir 170 susijungimas.
Iki šiol apie varantįjį variklį buvo kalbama kaip apie elektrinį variklį. Reikia suprasti, kad, nenukrypstant nuo išradimo esmės, varančiuoju varikliu taip pat gali būti naudojamas variklis su spyruokliniu mechanizmu, smagratinio tipo variklis, dujų variklis ir net garo mašina.

Claims (28)

1. Žaislinis krumplinis geležinkelis, susidedantis iš ne mažiau kaip vieną lygų eigos paviršių turinčio kelio, išilgai eigos paviršiaus esančių krumplinių priemonių, kurių krumpliai išdėstyti statmenai riedėjimo paviršiui, eigos paviršiumi judančio traukos riedmenų vieneto, variklio, sujungto su susikabinančiu su juo krumplinių priemonių krumpliaračiu bei iš traukos riedmenų vieneto nukreipto išilgai eigos paviršiaus priemonių, besiskiriantis tuo, kad krumplinės priemonės (43, 55) turi dvi eiles viena nuo kitos atskirtas išilgine geležinkelio kryptimi statmenai riedėjimo paviršiui (41, 42, 53, 54) išdėstytas simetriškas krumplių eiles (44, 45, 56, 57), kad traukos riedmenų vienetas (4) , o taip pat ir kiekvienas kitas sukabinimo priemonių (23, 24) pagalba su traukos riedmenų vienetu (4) sukabinamas riedmenų sąstato vienetas (1, 2, 3, 5) turi vieni prieš kitus poromis išdėstytus nukreipiančiuosius slydimo bei ritininius elementus (17, 18, 21, 22, 22, 83), galinčius priglusti prie vieno iš dviejų krumplinių priemonių (43, 55) šoninių paviršių (44, 45, 56, 57), kad vienintelis varantysis traukos riedmenų vieneto (4) krumpliaratis (28) yra įrengtas su nukrypimu į šoną nuo atstumo tarp poromis vienas prieš kitą išdėstytų nukreipiančiųjų slydimo ir ritininių elementų (17, 18, 21,
22, 83) vidurio ir šie elementai yra skirti varančiojo krumpliaračio (28) sukabinimo su viena ar kita krumpline (44, 45, 56, 57) krumplinių priemonių (43, 55) puse priklausomai nuo išilginės traukos riedmenų vieneto (4) padėties ant geležinkelio ir kad sukabinimo priemonės (23, 24) yra įrengtos traukos riedmenų vienete (4) bei kituose riedmenų sąstato vienetuose (1, 2, 3, 5) netoli nuo geležinkelį veikiančių traukos riedmenų vieneto (4) ir kitų riedmenų sąstato vienetų (1, 2, 3, 5) slenkamojo judesio jėgų veikimo taško.
2. Geležinkelis pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad kelio bėgiai susideda iš dviejų eigos paviršių (41, 42, 53, 54) , per kurių vidurį yra krumpliuotas strypas (43, 55) su iš abiejų pusių išpjautais krumpliais (44, 45, 56, 57).
3. Geležinkelis pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad geležinkelio bėgiai turi du eigos paviršius su centrine išdroža tarp jų, kurios šoniniuose paviršiuose yra išdrožti krumpliai.
4. Geležinkelis pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad ant geležinkelio bėgių pagrindo yra pakilęs krumpliuotas strypas su iš dviejų pusių išdrožtais krumpliais, kurio viršutinis paviršius sudaro eigos paviršių.
5. Geležinkelis pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad skersinis geležinkelio bėgių pjūvis yra stačiakampės U pavidalo, o vidinis dugno paviršius sudaro eigos paviršių ir dviejose vidinėse pusėse yra išdrožti krumpliai.
6. Geležinkelis pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad geležinkelio bėgiai turi dėžutės pavidalo skersinį pjūvį su anga (153) vienoje pusėje, dvi angą (153) apribojančias lentynėles (154), prieš angą (153) esantį skersinį (155) bei du skersinį (155) su lentynėlėmis (154) sujungiančias skersines briaunas (156), o vidiniai lentynėlių (154) paviršiai ir/arba vidinis skersinio (155) paviršius sudaro riedėjimo paviršių, o šis skersinis (155) savo vidinės pusės viduryje turi krumpliuotą strypą (158).
7 . Geležinkelis pagal vieną iš 1-6 punktų, besiskiriantis tuo, kad krumplinės priemonės (43,
55) yra pagamintos iš sintetinės medžiagos ir su geležinkelio bėgiais sudaro vieną konstrukcini mazgą.
8. Geležinlelis pagal vieną iš 1-7 punktų, besiskiriantis tuo, kad geležinkelio bėgiai yra surinkti iš atskirų tiesių bei lenktų geležinkelio ruožų, o gretimų kelio ruožų sujungimui ant jų uždėti šoniniai sujungimo antdėklai (47).
9. Geležinkelis pagal 8 punktą, besiskiriantis tuo, kad kiekvieno lenkto geležinkelio ruožo kampinė zona yra išlenkta 45° kampu ir kad kiekvienas lenktas geležinkelio ruožas susideda iš ilgesniojo lanko pavidalo ruožo (59, 60) ir iš trumpesniojo ruožo (61, 62) .
10. Geležinkelis pagal 9 punktą, besiskiriantis tuo, kad du išlenkti geležinkelio bėgių ruožai, sudarantys 45° kampinę zoną, surenkami į vieną ištisinį lenktą geležinkelio ruožą su kampine 90° zona, o galinių surinkto geležinkelio ruožo zonų sudėtyje yra tiesių ruožų (61, 62) .
11. Geležinkelis pagal vieną iš 8-10 punktų, besiskiriantis tuo, kad galiniuose kiekvieno geležinkelio ruožo paviršiuose yra iškyšų (51) ir įdubimų (52) pavidalo kodavimo elementai (51, 52), o tarpusavio susikabinimui užtikrinti gretimi geležinkelio ruožai turi atitinkamus kodavimo elementus.
12. Geležinkelis pagal vieną iš 8-11 punktų, besiskiriantis tuo, kad kiekvienas geležinkelio ruožas turi ne mažiau kaip po dvi išilgine jo kryptimi išdėstytas taškinių kontaktų (164) eiles (165, 166), skirtas traukos riedmenų vieneto aprūpinimui energija iš išorės.
13. Geležinkelis pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad traukos riedmenų vienetas turi vežimėlį (4) su lygiais ratais (16), skirtais riedėti geležinkelio eigos paviršiumi, o variklis (26), pavyzdžiui, turintis reduktorių elektrinis variklis, statomas vertikaliai ant vežimėlio (4) .
14. Geležinkelis pagal 13 punktą, besiskiriantis tuo, kad vežimėlis (4) su varikliu (26) turi ne mažiau kaip vieną du atlenktus pečius (65) turintį sukabinimo traukos pavaiką (23, 24) galintį būti pasukamu aukščio sąlygojama kryptimi, o vežimėlio traukos sukabinimo movos (23, 24) pečių (65) pasukimo į abi puses taškai (25, 66) yra išdėstyti ne žemiau kaip variklio (26) varančiojo krumpliaračio (28) lygyje išilgine vežimėlio (4) judėjimo kryptimi greta statmenos išilginei vežimėlio (4) judėjimo krypčiai plokštumos, einančios per vežimėlio (4) svorio centrą.
15. Geležinkelis pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad traukos riedmenų vienetas arba kitas su juo sujungiamas riedmenų sąstato vienetas turi ne mažiau kaip vieną neturintį pavaros varomąjį vežimėlį (5) , kuriame yra atlenktus pečius (65) turintis sukabinimo traukos pavalkas (23, 24), galintis būti pasukamu aukščio sąlygojama kryptimi, o jo traukos sukabinimo movos (23, 24) pečių (65) pasukimo į abi puses taškai (25, 266) yra išdėstyti bent jau vežimėlio (5) nukreipiančiojo slydimo ar ritininio elemento (21,22) lygyje išilgine vežimėlio (5) judėjimo kryptimi greta statmenos išilginei vežimėlio (5) judėjimo krypčiai plokštumos, einančios per vežimėlio (5) svorio centrą.
16. Geležinkelis pagal 15 punktą, besiskiriantis tuo, kad neturintis pavaros varomasis vežimėlis (88) pasukamo kakliuko (106) pagalba pritvirtintas prie platformos (106).
17. Geležinkelis pagal vieną iš 13-16 punktų, besiskiriantis tuo, kad kiekvienas vežimėlis (4, 5, 87, 88) yra dviašis.
18. Geležinkelis pagal vieną iš 13-16 punktų, besiskiriantis tuo, kad traukinio sudėtyje yra varantysis vežimėlis (4) su varikliu (26) ir su vienu vežimėlio (4) galu sujungta platforma (9), kurios kitame gale yra pavaros neturintis galintis pasisukti vežimėlis (6) .
19. Geležinkelis pagal 18 punktą, besiskiriantis tuo, kad traukinio sudėtyje yra keletas turinčių po vieną platformą (9, 10, 11) riedmenų sąstato vienetų (1, 23), kai antroji platforma (10) sujungiama su varančiuoju vežimėliu, o kiekviena sekanti platforma (11) varomojo vežimėlio (5) be pavaros dėka sujungiama su prieš ją esančia platforma (10) ir paskutinė platforma (11) savo neprijungtame gale turi galintį atlikti posūkį vežimėlį (7).
20. Geležinkelis pagal 14 ar 15 punktus, besiskiriantis tuo, kad vežimėlio (4, 5) traukos sukabinimo pavalkas (23, 24) sujungiančioje abu galinčius pasisukti pečius (65) skersinėje detalėje (67) turi išpjovą (68) ir kad traukos sukabinimo pavalkų (23, 24) prikabinama riedmenų sąstato vieneto platforma (10) bent jau viename savo gale turi į išpjovą (68) įstatomą ir šioje išpjovoje (68) užfiksuojamą sujungimo iškyšą (70, 71) .
21. Geležinkelis pagal 20 punktą, besiskiriantis tuo, kad sujungimo iškyša (70, 71) turi ne mažiau kaip vieną atramą (72), o išpjovoje (68) yra atitinkamas Įdubimas (69).
22. Geležinkelis pagal 20 ar 21 punktus, besiskiriantis tuo, kad sujungimo iškyša (70) turi priderintą prie išpjovos (68) stačiakampį skersinį pjūvį.
23. Geležinkkelis pagal 20 ar 21 punktus, besiskiriantis tuo, kad sujungimo iškyša turi suapvalintos ar nupjautos formos skersinį pjūvį, pavyzdžiui, plokščio rombo pavidalo.
24. Geležinkelis pagal 14 ar 15 punktus, besiskiriantis tuo, kad vežimėlio (87,88) traukos sukabinimo pavalkas (103) savo skersinėje dalyje (103), sujungiančioje abu galinčius pasisukti pečius (117, 118), turi pasukamo tipo magneto (128) šarnyrinį laikiklį (127) .
25. Geležinkelis pagal vieną iš 13-24 punktų, besiskiriantis tuo, kad kiekvienas vežimėlis surinktas iš atskirų konstrukcinių modulinių mazgų.
26. Geležinkelis pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad turi ne mažiau kaip vieną eigos paviršių ir vienas išilgai eigos paviršiaus išdėstytas krumplines priemones, turinčias tam tikru atstumu išilgine geležinkelio bėgių kryptimi vienas nuo kito nutolusius statmenus riedėjimo paviršiui (41, 42, 53, 54) simetriškus krumpliuotus vainikus (44, 45, 56, 57).
27. Geležinkelis pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad turint bėgius su ne mažiau kaip vienu lygiu eigos paviršiumi ir išilgai eigos paviršiaus išdėstytomis krumplinėmis priemonėmis, turinčiomis du vienas nuo kito tam tikru atstumu skersai geležinkelio nutolusius, statmenus eigos paviršiui simetriškus krumplinius vainikus, traukos riedmenų vienetas (4) turi vienas prieš kitą poromis išdėstytus nukreipiančiuosius slydimo ir ritininius elementus (17, 18, 21,
22, 22, 83), kurie yra skirti priglusti prie vieno iš dviejų krumpliaratinių priemonių (43, 556) krumpliuotų vainikų (44, 45, 56, 57) ir kad traukos riedmenų vieneto (4) variklis (26) turi vieną vieninteli varantįjį krumpliarati (28), Įrengtą su nukrypimu į šoną nuo atstumo tarp poromis vienas prieš kitą išdėstytų nukreipiančiųjų slydimo ir ritininių elementų (17, 18,
21, 22, 22, 83) vidurio, tuo tikslu, kad varantysis krumpliaratis (28) galėtų suveikti priklausomai nuo išilginės traukos riedmenų vieneto (4) padėties ant geležinkelio bėgių, turinčių vieną arba kitą krumplinių priemonių (43, 55) krumpliuotą vainiką (44, 45, 56, 57).
28. Geležinkelis pagal 27 punktą, besiskiriantis tuo, kad jame yra ne mažiau kaip vienas sukabinimo įrenginys, įjungiantis traukos sukabinimo pavaiką (23, 24) su dvejais atlenktais galinčiais pasisukti aukščio sąlygojama kryptimi pečiais (65), esančiais traukos riedmenų vieneto vežimėlyje (4),o vežimėlio (4) traukos sukabinimo pavalkų (23, 24) pečių (65) pasisukimo į abi puses taškai (25, 26) yra išdėstyti bent jau variklio (26) varančiojo krumpliaračio (28) lygyje išilgine vežimėlio (4) judėjimo kryptimi greta statmenos išilginei vežimėlio (4) judėjimo krypčiai plokštumos, einančios per vežimėlio (4) svorio centrą.
LTIP1675A 1986-07-21 1993-12-28 Model toothed railway LT3742B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CH290186 1986-07-21

Publications (2)

Publication Number Publication Date
LTIP1675A LTIP1675A (en) 1995-07-25
LT3742B true LT3742B (en) 1996-03-25

Family

ID=4244160

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
LTIP1675A LT3742B (en) 1986-07-21 1993-12-28 Model toothed railway

Country Status (37)

Country Link
US (1) US4861306A (lt)
EP (2) EP0254679B1 (lt)
JP (1) JPH0761382B2 (lt)
KR (1) KR970000430B1 (lt)
CN (1) CN1025288C (lt)
AR (1) AR242503A1 (lt)
AT (2) ATE55553T1 (lt)
AU (1) AU591789B2 (lt)
BG (1) BG48564A3 (lt)
BR (1) BR8703762A (lt)
CA (1) CA1285768C (lt)
CZ (1) CZ282241B6 (lt)
DD (1) DD263920A5 (lt)
DE (2) DE3764333D1 (lt)
DK (1) DK168787B1 (lt)
EG (1) EG18152A (lt)
ES (1) ES2018850B3 (lt)
FI (1) FI90498C (lt)
GR (1) GR3002543T3 (lt)
HU (1) HU210010B (lt)
IE (1) IE59936B1 (lt)
IL (1) IL83246A (lt)
IN (1) IN167958B (lt)
LT (1) LT3742B (lt)
LV (1) LV10588B (lt)
MA (1) MA21038A1 (lt)
MX (1) MX168304B (lt)
MY (1) MY100942A (lt)
NO (1) NO171350C (lt)
NZ (1) NZ221088A (lt)
PL (1) PL154386B1 (lt)
PT (1) PT85366B (lt)
RU (1) RU1801023C (lt)
SK (1) SK279359B6 (lt)
TN (1) TNSN87093A1 (lt)
TR (1) TR23282A (lt)
ZA (1) ZA875153B (lt)

Families Citing this family (32)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AU623617B2 (en) * 1987-12-31 1992-05-21 Interlego Ag Actuating device in a toy track assembly
US5657695A (en) * 1996-01-22 1997-08-19 The Ritvik Group Inc. Reversible race track system
US5947787A (en) * 1997-09-24 1999-09-07 Parvia Corporation Modular lattice substructure for a toy building set
US5924905A (en) * 1997-09-24 1999-07-20 Parvia Corporation Modular terrain for a toy building set
US5951356A (en) * 1997-10-27 1999-09-14 Parvia Corporation Modular lattice substructure for a toy building set having columns and foundations
US6129605A (en) * 1997-09-24 2000-10-10 Parvia Corporation Modular base units for a toy building set
US5993283A (en) * 1997-09-30 1999-11-30 Parvia Corporation Modular buildings for a toy building set
US5865661A (en) * 1997-10-03 1999-02-02 Parvia Corporation Toy vehicular drive apparatus
US6007401A (en) * 1997-10-03 1999-12-28 Parvia Corporation Optoelectric remote control apparatus for guiding toy vehicles
US6102770A (en) * 1997-10-03 2000-08-15 Parvia Corporation Toy vehicular electromechanical guidance apparatus
US6012957A (en) * 1997-10-27 2000-01-11 Parvia Corporation Single beam optoelectric remote control apparatus for control of toys
DK137697A (da) * 1997-11-28 1999-05-29 Lego As Legetøjssæt omfattende et køretøj og skinneelementer samt et køretøj til et sådant legetøjssæt
DK175561B1 (da) * 1999-01-11 2004-12-06 Lego As Legetöjsbyggesæt med system til overföring af energi mellem byggeelementer
DK174581B1 (da) * 1999-11-17 2003-06-30 Lego As Et legetøjsbyggesæt
US6572434B2 (en) * 2001-07-19 2003-06-03 Echo Toys Ltd. Roller coaster toy
DK200101487A (da) * 2001-10-09 2003-04-10 Lego As Legetøjsfartøj omfattende fleksible elementer
US20040082258A1 (en) * 2002-09-05 2004-04-29 Kim Anne A. Adapter block apparatus for accomodating toy vehicles
EP1561499A3 (en) * 2004-02-06 2005-09-21 Plast Wood s.r.l. Remote controlled structure for realising moving figures by magnetic and/or ferromagnetic and/or plastic material elements
US20060005735A1 (en) * 2004-07-07 2006-01-12 Industrial Design Laboratories Inc. Electromagnetic moving toy system
US20080011184A1 (en) * 2006-05-02 2008-01-17 Industrial Design Laboratories Inc. Switching electromagnetic moving system
US20070283841A1 (en) * 2006-05-18 2007-12-13 Industrial Design Laboratories Inc. Energy converting system
US20080166926A1 (en) * 2007-01-06 2008-07-10 Arthur Seymour Stackable electonic blocks and a method for stacking the same
US7623013B2 (en) * 2007-03-28 2009-11-24 Industrial Design Laboratories, Inc Electromagnetic moving system
CN101229443B (zh) * 2008-02-05 2012-02-01 广东奥飞动漫文化股份有限公司 一种玩具飞车及其轨道
KR101239956B1 (ko) * 2008-06-27 2013-03-06 삼성전자주식회사 스캐너용 이동유닛, 이를 포함하는 스캐너 및 화상형성장치
US8597069B2 (en) * 2010-10-08 2013-12-03 K'nex Limited Partnership Group Toy race track system
US9114324B2 (en) 2012-04-12 2015-08-25 Mattel, Inc. Toy vehicle monorail track set
KR200477073Y1 (ko) * 2013-03-07 2015-05-04 겟 모어 컴퍼니 리미티드 전기 접속 빌딩 블록의 접촉 유형
PL3127588T3 (pl) 2014-03-31 2020-03-31 Artec Co., Ltd. Blok montażowy z serwomotorem i zestaw bloku montażowego
JP6219869B2 (ja) * 2015-03-25 2017-10-25 株式会社ベンカン 組立玩具
US10195537B2 (en) * 2016-02-01 2019-02-05 Streamline Design, Llc Multi-configurable toy race track
RU208064U1 (ru) * 2021-08-24 2021-12-01 Александр Александрович Прилепский Вагон игрушечной железной дороги

Citations (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR517106A (fr) 1914-02-05 1921-04-30 Marcel Schillinger Reproductions mécaniques sous forme d'attractions, manèges ou jouets de toutes acrobaties aériennes
US4547710A (en) 1983-01-26 1985-10-15 International Business Corporation Cathode ray tube display horizontal deflection system with delay compensation

Family Cites Families (16)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US719339A (en) * 1902-04-03 1903-01-27 Snyder Thomas A Car-wheel and track therefor.
US1424659A (en) * 1921-06-03 1922-08-01 Harry N J Linder Figure toy
US1997512A (en) * 1932-02-19 1935-04-09 Einfalt George Toy railway
US2019690A (en) * 1934-06-19 1935-11-05 Louis Marx & Company Toy stream lined railroad train
US2782730A (en) * 1954-10-26 1957-02-26 Lester W Frank Toy railroad train and track
US2961797A (en) * 1955-09-19 1960-11-29 Lionel Corp Reversing vehicle toy
US3143977A (en) * 1960-03-23 1964-08-11 Alweg Forschung Gmbh Bogies for monorail vehicles
US3224135A (en) * 1963-06-13 1965-12-21 Spalding A G & Bros Inc Construction set including members with plural connecting means
US3354836A (en) * 1965-10-22 1967-11-28 Midland Ross Corp Articulated railway vehicle
JPS459863Y1 (lt) * 1968-04-02 1970-05-08
US3570177A (en) * 1970-01-29 1971-03-16 Remco Ind Inc Toy monorail train system
US3648407A (en) * 1970-08-19 1972-03-14 Jerome Pressman Dynamic mobius band
US4217727A (en) * 1978-07-31 1980-08-19 Rosabelle Fetty Miniature monorail system
GB2029249B (en) * 1978-08-30 1982-06-16 Shaw C Model steam locumotives
ZA84690B (en) * 1983-02-14 1984-09-26 Interlego Ag Building blocks for construction models,especially toy building blocks
CH667815A5 (de) * 1984-10-25 1988-11-15 Utz Ag Georg Schienenfahrbares triebfahrzeug.

Patent Citations (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR517106A (fr) 1914-02-05 1921-04-30 Marcel Schillinger Reproductions mécaniques sous forme d'attractions, manèges ou jouets de toutes acrobaties aériennes
US4547710A (en) 1983-01-26 1985-10-15 International Business Corporation Cathode ray tube display horizontal deflection system with delay compensation

Also Published As

Publication number Publication date
CZ550787A3 (en) 1997-03-12
FI90498C (fi) 1994-02-25
DK376487A (da) 1988-01-22
EP0254679B1 (de) 1990-12-05
EP0256975B1 (de) 1990-08-16
NO171350B (no) 1992-11-23
CN1025288C (zh) 1994-07-06
JPS6392375A (ja) 1988-04-22
RU1801023C (ru) 1993-03-07
IL83246A (en) 1990-12-23
AU591789B2 (en) 1989-12-14
ATE58845T1 (de) 1990-12-15
ZA875153B (en) 1988-01-19
MY100942A (en) 1991-05-31
GR3002543T3 (en) 1993-01-25
DE3764333D1 (de) 1990-09-20
HUT63964A (en) 1993-11-29
HU210010B (en) 1995-01-30
CN87105676A (zh) 1988-06-01
CZ282241B6 (cs) 1997-06-11
AU7562787A (en) 1988-01-28
ES2018850B3 (es) 1991-05-16
NO171350C (no) 1993-03-03
LV10588B (en) 1995-08-20
NZ221088A (en) 1989-04-26
PL154386B1 (en) 1991-08-30
KR970000430B1 (ko) 1997-01-11
US4861306A (en) 1989-08-29
IL83246A0 (en) 1987-12-31
IN167958B (lt) 1991-01-12
SK550787A3 (en) 1998-10-07
FI873046A (fi) 1988-01-22
MX168304B (es) 1993-05-17
BR8703762A (pt) 1988-03-29
CA1285768C (en) 1991-07-09
IE59936B1 (en) 1994-05-04
DK168787B1 (da) 1994-06-13
DE3766563D1 (de) 1991-01-17
MA21038A1 (fr) 1988-04-01
ATE55553T1 (de) 1990-09-15
EP0256975A1 (de) 1988-02-24
DK376487D0 (da) 1987-07-20
PT85366A (pt) 1988-07-29
DD263920A5 (de) 1989-01-18
PT85366B (pt) 1993-07-30
LTIP1675A (en) 1995-07-25
AR242503A1 (es) 1993-04-30
JPH0761382B2 (ja) 1995-07-05
IE871870L (en) 1988-01-21
BG48564A3 (en) 1991-03-15
KR880001318A (ko) 1988-04-22
NO873012L (no) 1988-01-22
NO873012D0 (no) 1987-07-20
FI873046A0 (fi) 1987-07-09
FI90498B (fi) 1993-11-15
SK279359B6 (sk) 1998-10-07
EG18152A (en) 1992-08-30
PL266940A1 (en) 1988-06-23
TR23282A (tr) 1989-08-28
LV10588A (lv) 1995-04-20
TNSN87093A1 (fr) 1990-01-01
EP0254679A1 (de) 1988-01-27

Similar Documents

Publication Publication Date Title
LT3742B (en) Model toothed railway
KR101784120B1 (ko) 2개의 연속하는 도로 열차용 도로 모듈 사이의 분리 가능한 관절식 연결장치
US2330147A (en) Scooter car chassis and truck
RU2057041C1 (ru) Рельсовая тележка
CN1326733C (zh) 铁路/公路联合运输系统及其使用方法
KR900004572A (ko) 철도-도로 양용 트레일러에 사용하기 위한 전이 차량
WO2012172515A2 (pt) Vagão multimodal, método de funcionamento de entrada e saída de mercadorias e respectiva utilização
US4889515A (en) Four-wheel drive toy and truck assembly
CN212242859U (zh) 一种适用于山区的轨道公路两用车
US5775525A (en) Magnetic coupling assembly for model railroad cars and coupling system therefor
US11230813B1 (en) Automated road-rail transportation system with side stabilization
CN205059630U (zh) 一种游乐场观光有轨电车
CN107512273A (zh) 动力走行装置及胶轮导轨电车
CN210882109U (zh) 一种斜井普通轨卡轨乘人车
CN213407720U (zh) 一种便于移动的游乐小火车
CA2200769A1 (en) Improved rail bogie and related equipments
CN215653797U (zh) 一种便于幼儿自行拼接的小火车
CN209534899U (zh) 一种便于攀登的栏板半挂车
CN115387650B (zh) 智能双层折叠立体车库及使用方法
CN216301044U (zh) 一种制动性能改良的全挂车
CN109278786B (zh) 一种固定抓紧装置以及具有该装置的电机车
CN205059609U (zh) 一种观光有轨电车
JPH0331114U (lt)
US562290A (en) Frederick w
JPH0224260A (ja) 連接界磁台車

Legal Events

Date Code Title Description
MM9A Lapsed patents

Effective date: 20001228