PL186214B1 - Pakiet katetera i sposób wytwarzania pakietu katetera - Google Patents

Pakiet katetera i sposób wytwarzania pakietu katetera

Info

Publication number
PL186214B1
PL186214B1 PL97330472A PL33047297A PL186214B1 PL 186214 B1 PL186214 B1 PL 186214B1 PL 97330472 A PL97330472 A PL 97330472A PL 33047297 A PL33047297 A PL 33047297A PL 186214 B1 PL186214 B1 PL 186214B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
catheter
container
package according
outer container
layer
Prior art date
Application number
PL97330472A
Other languages
English (en)
Other versions
PL330472A1 (en
Inventor
Agneta Pettersson
Jan Utas
Original Assignee
Astra Ab
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=20403006&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=PL186214(B1) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Astra Ab filed Critical Astra Ab
Publication of PL330472A1 publication Critical patent/PL330472A1/xx
Publication of PL186214B1 publication Critical patent/PL186214B1/pl

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61MDEVICES FOR INTRODUCING MEDIA INTO, OR ONTO, THE BODY; DEVICES FOR TRANSDUCING BODY MEDIA OR FOR TAKING MEDIA FROM THE BODY; DEVICES FOR PRODUCING OR ENDING SLEEP OR STUPOR
    • A61M25/00Catheters; Hollow probes
    • A61M25/01Introducing, guiding, advancing, emplacing or holding catheters
    • A61M25/0105Steering means as part of the catheter or advancing means; Markers for positioning
    • A61M25/0111Aseptic insertion devices
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61MDEVICES FOR INTRODUCING MEDIA INTO, OR ONTO, THE BODY; DEVICES FOR TRANSDUCING BODY MEDIA OR FOR TAKING MEDIA FROM THE BODY; DEVICES FOR PRODUCING OR ENDING SLEEP OR STUPOR
    • A61M25/00Catheters; Hollow probes
    • A61M25/002Packages specially adapted therefor ; catheter kit packages
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61MDEVICES FOR INTRODUCING MEDIA INTO, OR ONTO, THE BODY; DEVICES FOR TRANSDUCING BODY MEDIA OR FOR TAKING MEDIA FROM THE BODY; DEVICES FOR PRODUCING OR ENDING SLEEP OR STUPOR
    • A61M2205/00General characteristics of the apparatus
    • A61M2205/58Means for facilitating use, e.g. by people with impaired vision
    • A61M2205/588Means for facilitating use, e.g. by people with impaired vision by olfactory feedback, i.e. smell

Abstract

1.Pakiet katetera zawierajacy po- wlekany powierzchniowo kateter, oslone wewnetrzna otaczajaca kateter i oslone zewnetrzna, znamienny tym, ze oslone wewnetrzna stanowi pojemnik we- wnetrzny (2, 102, 202), w którym za- mkniety jest powlekany powierzchniowo kateter (1, 101, 201) i który jest prze- puszczalny dla srodka sterylizujacego kateter (1, 101, 201), zas oslone ze- wnetrzna stanowi pojemnik zewnetrzny (3, 103, 203) nieprzepuszczalny dla wil- goci do wewnatrz. Fig. 3 PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest pakiet katetera i sposób wytwarzania pakietu katetera.
Od wielu lat znane są katetery z powłokami zewnętrznymi. Typowo, powłoką jest hydrofitowa warstwa skonstruowana tak, żeby zmniejszała współczynnik tarcia w warunkach mokrych, tak żeby można było kateter stosunkowo bezboleśnie wprowadzać w cewkę moczową pacjenta i podobnie bezboleśnie wyjmować z niej w razie potrzeby.
Typowe przykłady takich kateterów są znane od wielu lat z europejskich opisów patentowych EP-B-0093093 (Astra Meditec AB) i EP-B-0217771 (Astra Meditec AB).
W opisie EP-B-0093093 ujawniono sposób wytwarzania polimerowej powierzchni na takim elemencie jak lateksowy kateter moczowy, za pomocą powłoki głównej zawierającej związek izocyjanowy i powłoki pomocniczej zawierającej polipirolidon winylu. W opisie EPB-0217771 ujawniono sposób formowania ulepszonej powłoki hydrofilowej zapewniającej utrzymanie przez dłuższy czas poślizgu na podłożu, takim jak kateter z PCV do moczu, poprzez nakładanie roztworu zawierającego rozpuszczalnik ze związkiem intensyfikującym właściwości osmozyjne, takim jak chlorek sodowy.
Konwencjonalnie, katetery pakuje się w opakowania papierowe w celu umożliwienia ich sterylizacji przed użyciem. Taka sterylizacja jest zazwyczaj przeprowadzana podczas produkcji za pomocą dobrze znanych w tej dziedzinie technik, takich jak napromieniowanie promieniami gamma lub fumigacja za pomocą gazowego tlenku etylenowego.
W przypadku stosowania tlenku etylenowego musi być dostęp do powierzchni katetera, co umożliwia opakowanie papierowe. Konwencjonalnym sposobem podejścia do tego problemu jest stosowanie papieru przepuszczalnego dla tlenku etylenowego lakierowanego siatkowo za pomocą polietylenu i zgrzewanego wokół swojej krawędzi z laminatem, na przykład polietylen-polipropylen lub polietylen-politereftalan etylenowy lub ewentualnie polietylenpoliamid.
Zgłaszający zaobserwował pewien problem zkateterami powlekanymi polegający na tym, że powierzchnia katetera może stać się lepka i może przywrzeć do papieru opakowania, co może spowodować uszkodzenie, zniszczenie lub okaleczenie powłoki.
Zaproponowano wprowadzanie materiału z tworzywa sztucznego w sąsiedztwo wewnętrznej powierzchni papieru, w wyniku czego powstaje wokół jego krawędzi luźny laminat papieru z tworzywem sztucznym tak, że kateter nie styka się bezpośrednio z papierem. Jednakże rozwiązanie to ma taką wadę, że powstaje bariera, która zapobiega wnikaniu tlenku etylenowego do środka opakowania tak, że mógł zetknąć się z powierzchnią katetera. Pakiety tego typu można skutecznie sterylizować tylko techniką napromieniania, chociaż można też zastosować rozwiązanie alternatywne polegające na wykonaniu w materiale z tworzywa sztucznego wielu szczelin, na tyle cienkich, żeby uniemożliwiały bezpośrednie stykanie się powierzchni katetera z papierem, a jednocześnie zdolnych do otwierania się na tyle szeroko, żeby mógł przez nie przepłynąć w wymaganym czasie tlenek etylenu.
Oznacza to wyraźnie, że proces produkcyjny jest bardziej skomplikowany niż byłoby to pożądane. W szczególności, szczeliny w materiale z tworzyw sztucznych trzeba starannie regulować tak, żeby pozwalały na stykanie się powierzchni katetera z papierem, i w żaden sposób nie wstrzymywały sterylizacji za pomocą tlenku etylenowego.
Z brytyjskiego opisu patentowego GB 213 13 84 znany jest pakiet zawierający kateter oraz opakowanie wewnętrzne i opakowanie zewnętrzne katetera. Opakowanie wewnętrzne nie zamyka w swym wnętrzu katetera, ale stanowi je koperta czy też osłona o otwartych końcach. Zadaniem tej osłony jest zapobieżenie bezpośredniemu zetknięciu z kateterem przy ręcznym manipulowaniu wyrobem podczas użytkowania. Jako, że środek sterylizujący może przedostać się przez otwór w wewnętrznej osłonie, nie musi ona być wykonana z materiału przepuszczalnego dla środka sterylizującego, podobnie zewnętrzne opakowanie czy też osłona nie tylko nie zapobiega wnikaniu wilgoci do wewnątrz ale zaopatrzona jest w przepuszczalną dla gazu sterylizującego jak i wilgoci spodnia powierzchnię z papieru. Kateter w ujawnionym w tym opisie pakiecie nie jest kateterem zaopatrzonym w powłokę zewnętrzną..
Pakiet katetera zawierający powlekany powierzchniowo kateter, osłonę wewnętrzną otaczającą kateter i osłonę zewnętrzną charakteryzuje się według wynalazku tym, że osłonę wewnętrzną stanowi pojemnik wewnętrzny, w którym zamknięty jest powlekany powierzch4
186 214 niowo kateter i który jest przepuszczalny dla środka sterylizującego kateter, zaś osłonę zewnętrzną stanowi pojemnik zewnętrzny nieprzepuszczalny dla wilgoci do wewnątrz.
Korzystnie pojemnik zewnętrzny zawiera laminat zawierający warstwę metalową, korzystnie warstwę aluminium.
Korzystnie pojemnik zewnętrzny ma warstwę zawierającą tlenek krzemu.
Korzystnie pojemnik zewnętrzny zawiera zewnętrzną warstwę wzmacniającą z materiału z tworzywa sztucznego, korzystnie warstwę poliestrową.
Korzystnie kateter i pojemnik wewnętrzny tworzą podzespół pakietu katetera i pakiet katetera zawiera co najmniej jeden następny podzespół umieszczony wewnątrz pojemnika zewnętrznego.
Korzystnie zawiera element do wielokrotnego otwierania i zamykania pojemnika zewnętrznego, korzystnie łącznik typu zamka błyskawicznego względnie taśmę wielokrotnego użytku.
Pomiędzy pojemnikiem wewnętrznym a pojemnikiem zewnętrznym znajduje się środek suszący, korzystnie w postaci torebki z żelem krzemionkowym.
Pomiędzy pojemnikiem wewnętrznym a pojemnikiem zewnętrznym znajduje się środek odwaniający, korzystnie w postaci torebki z węglem aktywnym.
Korzystnie kateter jest kateterem mającym powierzchnię zewnętrzną z powłoką hydrofitową.
Korzystnie środkiem sterylizującym jest gazowy tlenek etylenu.
Korzystnie powłoka hydrofitowa zawiera substancję intensyfikującą właściwości osmozyjne.
Korzystnie powłoka hydrofitowa zawiera sól nieorganiczna wybraną spośród chlorków, jodków, azotanów, cytrynianów i benzoesanów sodu i potasu.
Sposób wytwarzania pakietu katetera, w którym otacza się powlekany powierzchniowo kateter osłoną wewnętrzną, sterylizuje się go i zamyka w osłonie zewnętrznej, odznacza się według wynalazku tym, że powlekany powierzchniowo kateter zamyka się w osłonie wewnętrznej w postaci pojemnika wewnętrznego, który jest przepuszczalny dla środka sterylizującego kateter i poddaje się zespół złożony z pojemnika wewnętrznego i katetera działaniu środka sterylizującego przez czas dostatecznie długi do wysterylizowania katetera, a następnie zamyka się zespół złożony z pojemnika wewnętrznego i katetera w osłonie zewnętrznej w postaci pojemnika zewnętrznego nieprzepuszczalnego dla wilgoci do wewnątrz.
Korzystnie stosuje się kateter mający powierzchnię zewnętrzną z powłoką hydrofitową.
Korzystnie jako środek sterylizujący stosuje się gazowy tlenek etylenu.
Pakiet tego typu pozwala wyeliminować wady nieodłącznie towarzyszące pakietom znanym dotychczas, a jednocześnie jest prosty w produkcji. Okazuje się zatem, że lepka powierzchnia katetera wynika ze stopniowego wnikania wilgoci do pakietu podczas składowania.
Zewnętrzny pojemnik pakietu może być wykonany z pojedynczej warstwy materiału z tworzywa sztucznego takiego jak polietylen lub polichlorek winylidenu (PVDC). Jednakże lepszą barierowość dla wilgoci można uzyskać stosując laminat z warstwą metalową, taką jak aluminiowa. Typowo można stosować laminat złożony z aluminium i polietylenu, przy czym polietylen znajduje się po wewnętrznej stronie pojemnika zewnętrznego. Taki materiał byłby dosyć kruchy, ale można to skompensować za pomocą zewnętrznej warstwy wzmacniającej z materiału z tworzywa sztucznego takiego jak poliester lub orientowany polipropylen, na przykład polipropylen orientowany dwuosiowe.
Zgłaszający odkrył również, że barierę dla wilgoci można uzyskać za pomocą tlenku krzemu, na przykład dwutlenku krzemu, użytego do budowy pojemnika zewnętrznego. Tlenek krzemu można osadzić w materiale matrycowym, takim jak poliester, politereftalan etylenowy (PET), poliamid lub polipropylen albo materiał dostarczany przez firmę Mitsubishi pod nazwą handlową Techbarrier-S, którego można ponadto użyć jako jednej z warstw laminatu do budowy pojemnika zewnętrznego. W razie potrzeby do budowy pojemnika zewnętrznego można również użyć zewnętrznej warstwy wzmacniającej z materiału z tworzywa sztucznego.
Alternatywnie, można użyć folii z PET metalizowanej za pomocą tlenku glinu. Zawartość metalu w tym przypadku jest bardzo mała, co jest korzystne z ekologicznego punktu wi186214 dzenia, zaś barierowość dla wilgoci jest nadal dobra. W takich foliach można alternatywnie stosować zamiast politereftalanu etylenu poliamid i polipropylen.
Jako ewentualną warstwę barierową do budowy pojemnika zewnętrznego można również wymienić polichlorotrifluroetylen (PCTFE)
Każdy pakiet może zawierać jeden kateter. Ponieważ jednak kateterów używa się na ogół raz lub najwyżej kilka razy, a następnie wymienia, w pojedynczym pojemniku wewnątrz pojedynczego pojemnika zewnętrznego można umieszczać dwa lub więcej kateterów.
W takim przypadku zaletą byłoby gdyby można było ponownie uszczelnić zewnętrzny pojemnik za każdym razem przy wyjmowaniu pojemnika wewnętrznego z kateterem. Można to osiągnąć za pomocą elementów do wielokrotnego zamykania pojemnika zewnętrznego, takich jak łącznik podobny do zamka błyskawicznego lub taśma wielokrotnie przylepna.
Nawet w takim przypadku istnieje możliwość przeniknięcia małych ilości wilgoci przez pojemnik zewnętrzny do przestrzeni pomiędzy pojemnikiem wewnętrznym a zewnętrznym podczas dłuższego przechowywania, albo jej wniknięcia podczas wyjmowania katetera w przypadku obecności elementów do wielokrotnego zamykania. Zgłaszający stwierdził, że wnikanie wilgoci może wystąpić w przypadku kiedy pojemnik zewnętrzny zawiera pojedynczą warstwę polimerową, taką jak polietylenowa. Problem ten można rozwiązać umieszczając w tej przestrzeni środek pochłaniający wilgoć. Typowy środek pochłaniający wilgoć stanowi torebka z żelem krzemionkowym, albo sito molekularne lub chlorek wapniowy.
Zgłaszający stwierdził, że czasami używanie środków uplastyczniających lub rozpuszczalników w kleju, podczas produkcji katetera lub pojemnika zewnętrznego może wywołać powstanie nieprzyjemnych oparów w przestrzeni pomiędzy pojemnikiem wewnętrznym a zewnętrznym podczas dłuższego składowania. Typowy środek dezodorujący może stanowić torebka z węglem aktywnym.
Pakiet jest szczególnie odpowiedni, ale nie tylko, w przypadku katetera z powłoką hydrofitową. Taka powłoka jest zawsze w mniejszym lub większym stopniu wrażliwa na wodę. Przykładami powłok wrażliwych na wilgoć są politlenek etylenu, polipirolidon winylu (PVP) i polimery celulozowe, takie jak hydroksyetyloceluloza lub hydroksypropyloceluloza.
W skład powłok może wchodzić związek intensyfikujący właściwości osmozyjne, taki jak cukier, mocznik lub sól nieorganiczna. Typowo, takimi substancjami są substancje w postaci krystalicznej i łatwo rozpuszczalne w wodzie. Odpowiednimi do tego celu solami nieorganicznymi są chlorki, jodki, azotki, cytryniany i benzoesany sodu i potasu.
Przedmiot wynalazku jest bliżej przedstawiony w przykładach wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia pakiet katetera w pierwszym przykładzie wykonania według wynalazku, w którego skład wchodzi pojemnik wewnętrzny, w którym jest zamknięty kateter, oraz pojemnik zewnętrzny, w którym jest zamknięty pojemnik wewnętrzny, fig. 2 A - pakiet katetera z fig. 1, w przekroju poprzecznym, fig. 2B - konstrukcję ścianki zewnętrznej pojemnika wewnętrznego z fig. 1, w przekroju poprzecznym, fig. 2C - konstrukcję ścianki zewnętrznej pojemnika zewnętrznego z fig. 1, w przekroju poprzecznym, fig. 3 - pakiet katetera w drugim przykładzie wykonania według wynalazku, który zawiera kilka kateterów wewnątrz pojedynczych pojemników wewnętrznych, wszystkich zamkniętych w pojemniku zewnętrznym, fig. 4 - pakiet katetera z fig. 3 w kolejnym rzucie, oraz fig. 5 przedstawia pakiet katetera w trzecim przykładzie wykonania według wynalazku, który zawiera kilka kateterów wewnątrz pojedynczych pojemników wewnętrznych, wszystkich zamkniętych w pojemniku zewnętrznym.
Na fig. 1 oraz na fig. 2A do 2C przedstawiono pakiet 10 katetera w pierwszym przykładzie wykonania według wynalazku, w którego skład wchodzi kateter 1 umieszczony wewnątrz pojemnika wewnętrznego 2, który z kolei jest umieszczony wewnątrz pojemnika zewnętrznego 3. Kateter 1 może być, na przykład, kateterem moczowym zPVC zhydrofilową powłoką w której skład wchodzi związek intensyfikujący właściwości osmozyjne, taki jak chlorek sodu, jaki ujawniono w opisie EP-B-0217771.
Budowa pojemnika wewnętrznego 2 jest taka, że jest on przepuszczalny dla gazowego tlenku etylenu.
Jak można zobaczyć na fig. 2B, pojemnik wewnętrzny 2 ma sekcję pierwszej ścianki granicznej z warstwy papieru 10' polakierowanej siatkowo warstwą polietylenową 9 i sekcję
186 214 drugiej ścianki granicznej złożoną z laminatu, na przykład, warstwy polietylenu 8 i warstwy polipropylenu 7 zgrzanych z krawędzią sekcji pierwszej ścianki granicznej.
Na drugą sekcję ścianki granicznej można również użyć laminatu polietylenpolitereftalan etylenowy albo ewentualnie laminatu polietylen-poliamid, a krawędzie można również uszczelnić techniką obkurczania lub zakładania. Zamiast papieru, w pierwszej sekcji ścianki granicznej można zastosować Tyvek™, materiał włókninowy z włókien polietylenowych, produkowanych przez firmę DuPont, w tym przypadku zbędna jest dodatkowa warstwa polietylenu 9, ponieważ materiał włókninowy jest sam w stanie utworzyć dobrą szczelność po zgrzaniu.
Budowa pojemnika zewnętrznego 3 jest taka, że zapobiega ona dostępowi wilgoci do pojemnika wewnętrznego 2. Jak widać na fig. 2C, pojemnik zewnętrzny 3 jest wykonany z laminatu złożonego z warstwy aluminium 5 i warstwy polietylenu 6, przy czym warstwa polietylenu 6 stanowi wewnętrzną warstwę pojemnika zewnętrznego 3. Na warstwie aluminium 5 jest osadzona zewnętrzna warstwa poliestrowa 4. Krawędzie pojemnika zewnętrznego 3 są szczelnie połączone ze sobą techniką zgrzewania. Typowe wymiary warstwy polietylenu 6 wynoszą 30 do 50 mikrometrów, warstwy aluminium 5 od 8 do 10 mikrometrów, a warstwy poliestrowej 4 od 10 do 20 mikrometrów.
Alternatywnie, zamiast warstwy aluminium 5 można zastosować warstwę zawierającą tlenek krzemu, na przykład warstwę materiału barierowego z tlenku krzemu sprzedawanego przez firmę Mitsubishi pod nazwą handlową Techbarrier-S. Jako warstwę barierową można również stosować tlenek glinu a także PCTFE.
Pakiet 10 katetera montuje się w ten sposób, że najpierw zamyka się kateter 1 w pojemniku wewnętrznym 2, a następnie wystawia się pojemnik wewnętrzny 2 na działanie gazowego tlenku etylenu do chwili wysterylizowania katetera. Następnie pojemnik wewnętrzny 2 zamyka się w pojemniku zewnętrznym 3.
Stwierdzono, że pakiet 10 katetera umożliwia uzyskanie trwałości co najmniej jeden rok, w ciągu którego powierzchnia katetera 1 nie staje się lepka. W związku z tym rozwiązano problem uszkodzeń powłoki katetera 1 wskutek jej przywierania do warstwy papieru 10' stanowiącej część pojemnika wewnętrznego 2.
Na fig. 3 i 4 pokazano pakiet 110 katetera w drugim przykładzie wykonania według wynalazku. W tym przypadku wewnątrz pojedynczego pojemnika zewnętrznego 103 znajduje się wiele kateterów 101 umieszczonych w pojedynczych pojemnikach wewnętrznych 102. Budowy pojemnika wewnętrznego i zewnętrznego, 102, 103 są takie same jak w opisanym powyżej pierwszym przykładzie wykonania pokazanym na fig. 1 oraz fig. 2A do 2C. Jednakże w tym przypadku integralną częścią pojemnika zewnętrznego 103 jest łącznik 111 typu zamka błyskawicznego przeznaczony do otwierania i zamykania pojemnika zewnętrznego 103 dla umożliwienia wyjmowania na raz jednego pojemnika wewnętrznego 102, z równoczesną minimalizacją styczności pozostałych pojemników wewnętrznych 102 z otaczającym powietrzem.
W komorze 113, pomiędzy pojemnikiem zewnętrznym 103 a pojemnikami wewnętrznymi 102 znajduje się środek suszący w postaci torebki z żelem krzemionkowym 112. W tej samej komorze 113 znajduje się również środek odwaniający w postaci torebki z węglem aktywnym 114.
Pakiet 110 katetera również ma trwałość co najmniej jeden rok, wciągu którego powierzchnia kateterów 101 nie staje się lepka. Ponadto użytkownik nie natyka się na szkodliwe opary po otwarciu pojemnika zewnętrznego 103.
Pakiet 110 katetera wytwarza się w ten sposób, że formuje się każdy pojemnik wewnętrzny 102 wokół katetera 101, który się w niej znajduje, po czym szczelnie łączy się krawędzie pojemników wewnętrznych 102 ze sobą techniką zgrzewania. Idealnym sposobem jest wytwarzanie wielu pojemników wewnętrznych 102 jako pojedynczego zespołu, połączonych na krawędziach w taki sposób, że w razie potrzeby można je rozdzielić. Następnie pojemniki wewnętrzne 102 sterylizuje się poddając je działaniu gazowego tlenku etylenu i usuwając nadmiar tlenku etylenu za pomocą powietrza.
Opcjonalnie, można zastosować etap napromieniania.
186 214
Pojemniki wewnętrzne 102 zbiera się razem wraz z torebkami z żelem krzemionkowym 112 i węglem aktywnym 114. Następnie wokół nich formuje się pojemnik zewnętrzny 103. Najlepszym sposobem realizacji tego zadania jest zastosowanie prefabrykowanych pojemników zewnętrznych 103 ze szczelnie połączonymi już techniką zgrzewania trzema z czterech krawędzi. Następnie wkłada się do nich zawartość i łączy szczelnie czwartą krawędź pojemnika zewnętrznego 103, znowu techniką zgrzewania.
Na fig. 5 pokazano w trzecim przykładzie wykonania wynalazku pakiet 210 katetera, w którym znajduje się kilka kateterów 201 umieszczonych w indywidualnych pojemnikach wewnętrznych 202 o takiej samej konstrukcji jak w opisanym powyżej i pokazanym na fig. 1 i fig. 2A do 2C pierwszym przykładzie wykonania, umieszczonych z kolei wewnątrz pojedynczego pojemnika zewnętrznego 203. Pojemnik zewnętrzny 203 zawiera formowaną próżniowo tackę 215 z płaskim wieczkiem 216. Zarówno tacka 215 jak wieczko 216 są wykonane z materiału barierowego zapobiegającego wnikaniu wilgoci do środka pojemników wewnętrznych 202 oraz mogą być zrobione z takiego samego materiału albo z różnych materiałów. Uważa się, że zastosowanie tego samego materiału jest wygodne. Odpowiednimi do tego celu materiałami, o których można tu wspomnieć, są polipropylen, polichlorek winylidenu (PVDC), metalizowana folia oraz laminat aluminium z polietylenem, poliestrem, polistyrenem, polipropylenem lub poliamidem. Konieczność próżniowego formowania tacek oznacza narzucenie pewnych ograniczeń na ich grubość, ale grubość materiału używanego na wieczka 216 może być w zasadzie dowolna, odpowiednia do tego typu zastosowań. Typowa grubość materiału na tacki 215 mieści się w zakresie od 400 do 600 mikrometrów, ale w przypadku zastosowania materiału sztywniejszego grubość tę można zmniejszyć do poziomu od 100 do 200 mikrometrów. Tacka 215 może być również wykonana z materiału spienionego, takiego jak porowaty polistyren.
Elementem do otwierania i zamykania pojemnika zewnętrznego 203 może być taśma 211 wielokrotnego użytku stanowiąca integralną część wieczka 216 pojemnika zewnętrznego 203. Dzięki takiemu rozwiązaniu minimalizuje się styczność pojemników wewnętrznych 202 z otaczającym powietrzem.
Pakiet 210 katetera wytwarza się zbierając razem pojemniki wewnętrzne 202 po poddaniu ich działaniu środka sterylizującego, takiego jak gazowy tlenek etylenu, a następnie formując wokół nich pojemnik zewnętrzny 203. Najlepszym sposobem realizacji tego zadania jest umieszczenie pojemników wewnętrznych 202 wewnątrz zagłębienia w uformowanej próżniowo tace 215 pojemnika zewnętrznego 203, a następnie szczelne połączenie krawędzi wieczka 216 pojemnika zewnętrznego 203 z krawędziami tacki 215 techniką zgrzewania. Głębokość tacki 215 można, jak widać, wybrać w taki sposób, żeby możliwe było ułożenie więcej niż jednej warstwy kateterów 201.
186 214
186 214
Fig.5
186 214
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 50 egz.
Cena 2,00 zł.

Claims (15)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Pakiet katetera zawierający powlekany powierzchniowo kateter, osłonę wewnętrzną otaczającą kateter i osłonę zewnętrzną, znamienny tym, że osłonę wewnętrzną stanowi pojemnik wewnętrzny (2, 102, 202), w którym zamknięty jest powlekany powierzchniowo kateter (1, 101, 201) i który jest przepuszczalny dla środka sterylizującego kateter (1, 101, 201), zaś osłonę zewnętrzną stanowi pojemnik zewnętrzny (3,103,203) nieprzepuszczalny dla wilgoci do wewnątrz.
  2. 2. Pakiet według zastrz. 1, znamienny tym, że pojemnik zewnętrzny (3, 103, 203) zawiera laminat zawierający warstwę metalową, korzystnie warstwę aluminium (5).
  3. 3. Pakiet według zastrz. 1, znamienny tym, że pojemnik zewnętrzny (3, 103, 203) ma warstwę zawierającą tlenek krzemu.
  4. 4. Pakiet według zastrz. 2 albo 3, znamienny tym, że pojemnik zewnętrzny (3,103, 203) zawiera zewnętrzną warstwę wzmacniającą z materiału z tworzywa sztucznego, korzystnie warstwę poliestrową (4).
  5. 5. Pakiet według zastrz. 1, znamienny tym, że kateter (101, 201) i pojemnik wewnętrzny (102, 202) tworz.ą podzespół pakietu (110, 210) katetera i pakiet (110, 210) katetera zawiera co najmniej jeden następny podzespół umieszczony wewnątrz pojemnika zewnętrznego (103,203).
  6. 6. Pakiet według zastrz. 5, znamienny tym, że zawiera element do wielokrotnego otwierania i zamykania pojemnika zewnętrznego (103, 203), korzystnie łącznik (111) typu zamka błyskawicznego względnie taśmę (211) wielokrotnego użytku.
  7. 7. Pakiet według zastrz. 1, znamienny tym, że pomiędzy pojemnikiem wewnętrznym (2, 102, 202) a pojemnikiem zewnętrznym (3, 103, 203) znajduje się środek suszący, korzystnie w postaci torebki z żelem krzemionkowym (112).
  8. 8. Pakiet według zastrz. 1, znamienny tym, że pomiędzy pojemnikiem wewnętrznym (2, 102, 202) a pojemnikiem zewnętrznym (3, 103, 203) znajduje się środek odwaniający, korzystnie w postaci torebki z węglem aktywnym (114).
  9. 9. Pakiet według zastrz. 1 albo 5, znamienny tym, że kateter (1, 101, 201) jest kateterem mającym powierzchnię zewnętrzną z powłoką hydrofilową.
  10. 10. Pakiet według zastrz. 1, znamienny tym, że środkiem sterylizującym jest gazowy tlenek etylenu.
  11. 11. Pakiet według zastrz. 9, znamienny tym, że powłoka hydrofilowa zawiera substancję intensyfikującą właściwości osmozyjne.
  12. 12. Pakiet według zastrz. 9, znamienny tym, że powłoka hydrofilowa zawiera sól nieorganiczną wybraną spośród chlorków, jodków, azotanów, cytrynianów i benzoesanów sodu i potasu.
  13. 13. Sposób wytwarzania pakietu katetera, w którym otacza się powlekany powierzchniowo kateter osłoną wewnętrzną, sterylizuje się go i zamyka w osłonię zewnętrznej, znamienny tym, że powlekany powierzchniowo kateter (1, 101, 20l) zamyka się w osłonie wewnętrznej w postaci pojemnika wewnętrznego (2, 102, 202), który jest przepuszczalny dla środka sterylizującego kateter (1, 101, 201) i poddaje się zespół złożony z pojemnika wewnętrznego (2, 102, 202) i katetera (1, 101. 201) działaniu środka sterylizującego przez czas dostatecznie długi do wysterylizowania katetera (1, 101, 201), a następnie zamyka się zespół złożony z pojemnika wewnętrznego (2, 102, 202) i katetera (1, 101, 201) w osłonie zewnętrznej w postaci pojemnika zewnętrznego (3,103, 203) nieprzepuszczalnego dla wilgoci do wewnątrz.
  14. 14. Sposób według zastrz. 13, znamienny tym, że stosuje się kateter (1, 101, 201) mający powierzchnię zewnętrzną z powłoką hydrofilowa.
  15. 15. Sposób według zastrz. 13, znamienny tym, że jako środek sterylizujący stosuje się gazowy tlenek etylenu.
    186 214
PL97330472A 1996-06-14 1997-06-12 Pakiet katetera i sposób wytwarzania pakietu katetera PL186214B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
SE9602352A SE9602352D0 (sv) 1996-06-14 1996-06-14 Catheter package
PCT/SE1997/001033 WO1997047349A1 (en) 1996-06-14 1997-06-12 Catheter package

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL330472A1 PL330472A1 (en) 1999-05-24
PL186214B1 true PL186214B1 (pl) 2003-11-28

Family

ID=20403006

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL97330472A PL186214B1 (pl) 1996-06-14 1997-06-12 Pakiet katetera i sposób wytwarzania pakietu katetera

Country Status (27)

Country Link
US (1) US6065597A (pl)
EP (1) EP0910425B1 (pl)
JP (1) JP2000512179A (pl)
CN (1) CN1146449C (pl)
AR (1) AR008232A1 (pl)
AT (1) ATE253951T1 (pl)
AU (1) AU708095B2 (pl)
BR (1) BR9709573A (pl)
CA (1) CA2256517C (pl)
CZ (1) CZ292329B6 (pl)
DE (1) DE69726148T2 (pl)
DK (1) DK0910425T3 (pl)
ES (1) ES2210540T3 (pl)
HU (1) HU222366B1 (pl)
ID (1) ID19494A (pl)
IL (1) IL127207A (pl)
IS (1) IS4912A (pl)
NO (1) NO312500B1 (pl)
NZ (1) NZ332966A (pl)
PL (1) PL186214B1 (pl)
PT (1) PT910425E (pl)
RU (1) RU2184573C2 (pl)
SE (1) SE9602352D0 (pl)
TR (1) TR199802579T2 (pl)
TW (1) TW394684B (pl)
WO (1) WO1997047349A1 (pl)
ZA (1) ZA975223B (pl)

Families Citing this family (90)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
SE9600276D0 (sv) * 1996-01-25 1996-01-25 Astra Ab A wetting device for wetting a hydrophilic catheter and a urine collection bag incorporating said device
SE9900465D0 (sv) * 1999-02-12 1999-02-12 Astra Ab Storage package
US7066912B2 (en) * 1999-12-17 2006-06-27 Astra Tech Ab Catheter wetting apparatus
AU2002225251A1 (en) * 2000-11-01 2002-05-15 David Mann A kit for obtaining an endoarterial biopsy sample
WO2003002043A2 (en) 2001-06-29 2003-01-09 Coloplast A/S A bag for collection of bodily fluids
US7682353B2 (en) 2001-06-29 2010-03-23 Coloplast A/S Catheter device
US7311698B2 (en) 2001-09-24 2007-12-25 Coloplast A/S Urinary catheter assembly allowing for non-contaminated insertion of the catheter into a urinary canal
ITBO20010091U1 (it) * 2001-10-31 2003-05-01 Gallini S R L Dispositivo sterilizzabile per il drenaggio di urine
US6682503B1 (en) * 2001-12-07 2004-01-27 Ibionics, Inc. Anti-reflux valve interconnected with a catheter
FR2838721B1 (fr) * 2002-04-22 2004-12-03 Becton Dickinson France Emballage destine a etre utilise pour transporter des objets steriles ou a steriliser
FR2839497B1 (fr) * 2002-05-07 2005-04-15 Becton Dickinson France Emballage destine a etre utilise pour transporter des objets steriles ou a stereliser
US7762044B2 (en) * 2003-01-27 2010-07-27 Medtronic Vascular, Inc. Packaging for stent delivery systems
EP1610711A1 (en) * 2003-03-25 2006-01-04 Ave Connaught Packaging for stents and stent delivery systems
DE10329128B4 (de) * 2003-06-27 2005-04-28 Ruesch Willy Gmbh Blasenkatheter-Set
US7160590B2 (en) * 2003-08-18 2007-01-09 Advanced Technology Materials, Inc. Packaging including a composite web comprising porous layer
US20050050854A1 (en) * 2003-09-09 2005-03-10 Jean-Pascal Zambaux Sterile, pyrogen-free, polymeric film-based heating bag
US20050109648A1 (en) * 2003-10-30 2005-05-26 Hollister Incorporated No-touch packaging configurations and application methods for hydrophilic intermittent catheters
SE0303525D0 (sv) * 2003-12-22 2003-12-22 Astra Tech Ab Catheter assembly with osmolality-increasing
SE0401654D0 (sv) * 2004-06-24 2004-06-24 Astrazeneca Ab A support structure for a medicament
US20060081632A1 (en) * 2004-10-18 2006-04-20 Hausco Enterprises Co., Ltd. Garbage can with an odor remover
US7316128B1 (en) 2004-11-15 2008-01-08 Lindsey Dargusch Jewelry item for housing a catheter
US7938580B2 (en) * 2004-12-08 2011-05-10 Perfecseal, Inc. Sterilizable package with a high barrier to oxygen
WO2006088874A2 (en) * 2005-02-15 2006-08-24 Abbott Laboratories Medical device packaging and antistatic system
JP5008555B2 (ja) * 2005-04-07 2012-08-22 テルモ株式会社 薬剤溶出ステントシステムおよび薬剤溶出ステントシステムの製造方法
US8864730B2 (en) 2005-04-12 2014-10-21 Rochester Medical Corporation Silicone rubber male external catheter with absorbent and adhesive
JP4933059B2 (ja) * 2005-05-30 2012-05-16 テルモ株式会社 包装体
US7785647B2 (en) * 2005-07-25 2010-08-31 Advanced Cardiovascular Systems, Inc. Methods of providing antioxidants to a drug containing product
US8394446B2 (en) 2005-07-25 2013-03-12 Abbott Cardiovascular Systems Inc. Methods of providing antioxidants to implantable medical devices
FR2896420B1 (fr) * 2006-01-20 2008-03-28 Braun Medical Sas Dispositif medical intraluminal conditionne
ES2426272T3 (es) * 2006-06-08 2013-10-22 Hollister Incorporated Envase para producto de catéter
US20080183181A1 (en) * 2007-01-30 2008-07-31 Medtronic Vascular, Inc. Enclosed Protective Packaging
US20080208145A1 (en) * 2007-02-26 2008-08-28 Mcculloch James S Disposable shower guard for renal access catheter
JP4801010B2 (ja) * 2007-06-18 2011-10-26 テルモ株式会社 包装体
EP2060296B1 (en) * 2007-11-19 2016-08-24 Hollister Incorporated Vapor hydrated catheter assembly and method of making same
JP4942201B2 (ja) * 2007-12-10 2012-05-30 富士フイルム株式会社 内視鏡収納袋
US7631760B2 (en) * 2008-02-07 2009-12-15 Amcor Flexibles Healthcare, Inc. Dual compartment pouch
US7694810B1 (en) 2009-02-26 2010-04-13 Boston Scientific Scimed, Inc. Carrier tube assembly for packaging a medical device
DE102009031447A1 (de) * 2009-07-01 2011-01-05 Manfred Sauer Gmbh Katheter-Set
DK2292293T3 (da) 2009-09-04 2013-01-02 Dentsply Ih Ab Kateteraggregat med genlukkelig åbning
US20110139650A1 (en) * 2009-12-15 2011-06-16 Amcor Flexibles, Inc. Sterilizable Package Having Breathable Membrane for the Packaging of Medical Devices
CN103052411B (zh) * 2010-08-05 2016-04-20 科洛普拉斯特公司 用于包装目标的柔性水蒸汽阻隔多层管
BR112013001758A2 (pt) * 2010-08-05 2016-05-31 Coloplast As acondicionamento de cateter,e , conjunto de acondicionamento de cateter
US8235209B2 (en) 2010-08-11 2012-08-07 Boston Scientific Scimed, Inc. Medical device packaging and methods for preparing and packaging medical devices
BR112013013518B1 (pt) * 2010-12-15 2020-10-06 Coloplast A/S Conjunto de cateter
WO2012079590A1 (en) * 2010-12-17 2012-06-21 Coloplast A/S A catheter assembly
EP2468346B1 (en) * 2010-12-22 2020-11-04 Dentsply IH AB Catheter assembly and a method and system for producing such an assembly
DK2471569T3 (en) * 2010-12-30 2019-01-14 Dentsply Ih Ab Catheter with integrated insertion aid
US9096368B2 (en) 2011-01-19 2015-08-04 Boston Scientific Scimed, Inc. Medical device packaging and methods for preparing and packaging medical devices
US8973748B2 (en) 2011-01-19 2015-03-10 Boston Scientific Scime, Inc. Medical device packaging and methods for preparing and packaging medical devices
US9707375B2 (en) 2011-03-14 2017-07-18 Rochester Medical Corporation, a subsidiary of C. R. Bard, Inc. Catheter grip and method
BR112013022325B1 (pt) * 2011-03-18 2020-10-06 Coloplast A/S Montagem de cateter
RU2612815C2 (ru) 2011-08-29 2017-03-13 Колопласт А/С Катетерный набор
ITMI20112066A1 (it) * 2011-11-14 2013-05-15 Altergon Sa Preparazione farmaceutica orale monodose di ormoni tiroidei t3 e t4
CN103974739B (zh) 2011-12-09 2017-04-05 科洛普拉斯特公司 止液器
EP3747496A1 (en) * 2011-12-27 2020-12-09 Dentsply IH AB Catheter assembly with resealable opening
CH705977A1 (de) 2012-01-11 2013-07-15 Qvanteq Ag Anordnung und Verfahren zur Bereitstellung eines Stents zur Implantation mit Umhüllung.
GB2506370B (en) * 2012-09-26 2014-10-15 Medicart Int Ltd Vacuum storage system
EP2916900B1 (en) * 2012-11-12 2019-11-06 Hollister Incorporated Vapor hydration of medical device within package
RU2570750C2 (ru) * 2012-11-20 2015-12-10 Федеральное государственное бюджетное образовательное учреждение высшего профессионального образования "Московский государственный университет имени М.В. Ломоносова" (МГУ) Набор для получения, хранения и транспортировки сухих образцов крови для последующего проведения лабораторного анализа
US9872969B2 (en) 2012-11-20 2018-01-23 Rochester Medical Corporation, a subsidiary of C.R. Bard, Inc. Catheter in bag without additional packaging
US10092728B2 (en) 2012-11-20 2018-10-09 Rochester Medical Corporation, a subsidiary of C.R. Bard, Inc. Sheath for securing urinary catheter
USD734165S1 (en) 2013-03-14 2015-07-14 Hollister, Inc. Catheter package
HUE045733T2 (hu) 2013-03-14 2020-01-28 Hollister Inc Orvosi termékcsomag
EP2994174A1 (en) 2013-05-06 2016-03-16 Abbott Cardiovascular Systems Inc. A hollow stent filled with a therapeutic agent formulation
JPWO2015122218A1 (ja) * 2014-02-17 2017-03-30 テルモ株式会社 保護体及び医療用デバイス
US10207076B2 (en) 2014-03-17 2019-02-19 Hollister Incorporated Intermittent catheters having hydration/gripper devices
USD746152S1 (en) 2014-06-04 2015-12-29 Hollister Incorporated Catheter package
USD764943S1 (en) 2014-06-04 2016-08-30 Hollister Incorporated Catheter package
EP3169378B1 (en) 2014-08-26 2021-09-29 C.R. Bard Inc. Urinary catheter
US9333289B1 (en) 2015-01-16 2016-05-10 Plas-Tech Engineering, Inc. Tamper evident closure container
CA2989055C (en) 2015-06-26 2023-10-17 Coloplast A/S A urinary catheter assembly
US11154688B2 (en) 2016-04-12 2021-10-26 Coloplast A/S Catheter assembly with a protective sleeve inside of a package
US10293136B2 (en) 2016-04-15 2019-05-21 Cure Medical, Llc Efficiently packaged ready to use intermittent urinary catheter
US10589061B2 (en) 2016-04-15 2020-03-17 Cure Medical, Llc Packaged precision-lubricated ready-to-use intermittent urinary catheter
US11020561B2 (en) 2016-04-22 2021-06-01 Hollister Incorporated Medical device package with a twist cap
EP3445436A1 (en) 2016-04-22 2019-02-27 Hollister Incorporated Medical device package with flip cap having a snap fit
USD806561S1 (en) 2016-05-12 2018-01-02 Coloplast A/S Catheter package
WO2018059637A1 (en) * 2016-09-27 2018-04-05 Coloplast A/S A hydrated catheter with sleeve
CA3054197A1 (en) 2017-02-21 2018-08-30 Hollister Incorporated Medical device package with flip cap having a snap fit
MX2020002752A (es) 2017-09-19 2020-07-20 Bard Inc C R Dispositivo puente de cateter urinario, sistemas y metodos de estos.
WO2019083839A1 (en) 2017-10-25 2019-05-02 Hollister Incorporated CAPS FOR CATHETER PACKAGES
AU2018378592B2 (en) 2017-12-08 2024-04-18 Hollister Incorporated Package for medical device for ergonomic device removal
DK180417B1 (en) 2018-07-20 2021-04-22 Coloplast As INTERMITTING URINCATHER FITTING
WO2020125908A1 (en) 2018-12-20 2020-06-25 Coloplast A/S Urine collecting bag
USD899266S1 (en) 2019-01-21 2020-10-20 Coloplast A/S Urinary catheter package
CN114404687B (zh) * 2022-01-22 2023-08-11 吉林大学中日联谊医院 一种肠胃外科用肠胃液减压装置
RU210621U1 (ru) * 2022-02-09 2022-04-22 Частное учреждение образовательная организация высшего образования "Медицинский университет "Реавиз" Устройство для хранения и использования сосудистых зондов
RU210757U1 (ru) * 2022-02-09 2022-04-29 Частное учреждение образовательная организация высшего образования "Медицинский университет "Реавиз" Устройство интраоперационного хранения и использования сосудистых зондов
RU210756U1 (ru) * 2022-02-09 2022-04-29 Частное учреждение образовательная организация высшего образования "Медицинский университет "Реавиз" Устройство для интраоперационного хранения и использования сосудистых зондов
WO2024073419A1 (en) * 2022-09-27 2024-04-04 Hollister Incorporated In-package aroma compound for medical device

Family Cites Families (13)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB2131384B (en) * 1982-12-03 1986-01-15 Smiths Industries Plc Packaging for surgical apparatus
JPH039741Y2 (pl) * 1986-03-17 1991-03-11
DK530787D0 (da) * 1987-10-09 1987-10-09 Bukh Meditec Indretning til indfoering i en legemshulhed
US4779727A (en) * 1987-11-25 1988-10-25 Mallinckrodt, Inc. Catheter packaging system
JPH0329779A (ja) * 1989-06-26 1991-02-07 Kawasaki Steel Corp 金属粉末の梱包体
JPH03162253A (ja) * 1989-11-14 1991-07-12 Baxter Internatl Inc 引き剥がし調節手段を備える蓋付き容器
JP2526764Y2 (ja) * 1991-03-26 1997-02-19 川澄化学工業株式会社 カテ−テル包装容器
US5226530A (en) * 1992-03-23 1993-07-13 Golden John H Prelubricated urinary catheter and package assembly
JP3277943B2 (ja) * 1992-05-21 2002-04-22 三菱瓦斯化学株式会社 二重包装体
DE69324136T2 (de) * 1993-06-18 1999-08-26 Schneider Europ Gmbh Unter kontrollierten Umweltbedingungen ein medizinisches Instrument haltende Verpackung
JP3534800B2 (ja) * 1993-12-09 2004-06-07 大日本印刷株式会社 蒸着フィルムおよびその包装体
DE4412754C2 (de) * 1994-04-13 1999-09-30 Via Log Medikalprodukte Gmbh K Verpackung eines medizinischen Instruments
JPH08230952A (ja) * 1995-02-28 1996-09-10 Takiron Co Ltd 包装体

Also Published As

Publication number Publication date
AR008232A1 (es) 1999-12-29
ES2210540T3 (es) 2004-07-01
PL330472A1 (en) 1999-05-24
SE9602352D0 (sv) 1996-06-14
RU2184573C2 (ru) 2002-07-10
IS4912A (is) 1998-11-30
IL127207A (en) 2003-10-31
TR199802579T2 (xx) 1999-06-21
EP0910425A1 (en) 1999-04-28
CA2256517A1 (en) 1997-12-18
WO1997047349A1 (en) 1997-12-18
DE69726148T2 (de) 2004-07-08
HUP9902841A3 (en) 2000-01-28
US6065597A (en) 2000-05-23
CN1146449C (zh) 2004-04-21
NO312500B1 (no) 2002-05-21
CZ408298A3 (cs) 1999-03-17
TW394684B (en) 2000-06-21
DE69726148D1 (de) 2003-12-18
HU222366B1 (hu) 2003-06-28
IL127207A0 (en) 1999-09-22
ID19494A (id) 1998-07-16
CZ292329B6 (cs) 2003-09-17
CN1222091A (zh) 1999-07-07
NZ332966A (en) 2000-09-29
PT910425E (pt) 2004-04-30
NO985765L (no) 1998-12-09
AU3201097A (en) 1998-01-07
BR9709573A (pt) 1999-08-10
AU708095B2 (en) 1999-07-29
CA2256517C (en) 2006-11-14
HUP9902841A2 (hu) 1999-12-28
EP0910425B1 (en) 2003-11-12
DK0910425T3 (da) 2004-02-02
ATE253951T1 (de) 2003-11-15
NO985765D0 (no) 1998-12-09
JP2000512179A (ja) 2000-09-19
ZA975223B (en) 1997-12-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL186214B1 (pl) Pakiet katetera i sposób wytwarzania pakietu katetera
RU2184656C2 (ru) Барьерный материал
US8893883B2 (en) Medical device packaging
JP4629875B2 (ja) 貯蔵包装体および包装方法
ES2228106T3 (es) Material de envase de esterilizacion sellable.
US7938580B2 (en) Sterilizable package with a high barrier to oxygen
US20110079525A1 (en) Package assembly
US20090236253A1 (en) Sterilized package, method for its production, and its use in medicine
WO2004066876A1 (en) Improved packaging for stent delivery systems
JPH11506995A (ja) 医療装置用二重滅菌包装および製造方法
KR100491284B1 (ko) 카테터조립체
MXPA98010577A (en) Cate package
SE514121C2 (sv) Kateterförpackning med yttre och inre behållare samt metod för framställning
JP2002347781A (ja) 加水分解性の医用材料用包装袋及びこれによる包装方法
JPS62286463A (ja) 医療器具を収納した包装容器
JPH092528A (ja) 包装袋
JPH0226869Y2 (pl)
JPH03168150A (ja) 放射線滅菌医療用具の製造方法
JP2003213649A (ja) 土嚢包装体