PL167556B1 - Wagon zaladowczy do transportowania i skladowania materialów sypkich PL - Google Patents

Wagon zaladowczy do transportowania i skladowania materialów sypkich PL

Info

Publication number
PL167556B1
PL167556B1 PL91292622A PL29262291A PL167556B1 PL 167556 B1 PL167556 B1 PL 167556B1 PL 91292622 A PL91292622 A PL 91292622A PL 29262291 A PL29262291 A PL 29262291A PL 167556 B1 PL167556 B1 PL 167556B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
transfer belt
wagon
flaps
loading
loading wagon
Prior art date
Application number
PL91292622A
Other languages
English (en)
Other versions
PL292622A1 (en
Inventor
Josef Theurer
Manfred Brunninger
Original Assignee
Plasser Bahnbaumasch Franz
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Plasser Bahnbaumasch Franz filed Critical Plasser Bahnbaumasch Franz
Publication of PL292622A1 publication Critical patent/PL292622A1/xx
Publication of PL167556B1 publication Critical patent/PL167556B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B61RAILWAYS
    • B61DBODY DETAILS OR KINDS OF RAILWAY VEHICLES
    • B61D15/00Other railway vehicles, e.g. scaffold cars; Adaptations of vehicles for use on railways
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B27/00Placing, renewing, working, cleaning, or taking-up the ballast, with or without concurrent work on the track; Devices therefor; Packing sleepers

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Transportation (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Loading Or Unloading Of Vehicles (AREA)
  • Framework For Endless Conveyors (AREA)
  • Filling Or Emptying Of Bunkers, Hoppers, And Tanks (AREA)
  • Structure Of Belt Conveyors (AREA)
  • Intermediate Stations On Conveyors (AREA)
  • Handcart (AREA)
  • Warehouses Or Storage Devices (AREA)
  • Chain Conveyers (AREA)

Abstract

1. Wagon zaladowczy do transportowania i skladowania materialów sypkich, z rama podwozia wsparta na wózkach szynowych, ze skrzynia wago- nu, z umieszczonym w obszarze dna skrzyni de- nnym przenosnikiem tasmowym, który przebiega w kierunku wzdluznym wagonu i z laczacym sie z nim przenosnikiem tasmowym przekazujacym, który wystaje ponad rame podwozia i który jest za pomoca napedu wychylony wokól osi obrotu, zna- mienny tym, ze przenosnik tasmowy przekazujacy (10) jest polaczony z urzadzeniem blokujacym (19), poprzez które wychylanie przenosnika tasmowego przekazujacego (10) jest ograniczone do obszaru zawartego wewnatrz profilu skrajni. Fig 2 PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest wagon załadowczy do transportowania i składowania materiałów sypkich z ramą podwozia wspartą na wózkach szynowych, ze skrzynią wagonu, z umieszczonym w obszarze dna skrzyni dennym przenośnikiem taśmowym przekazującym, który przebiega w kierunku wzdłużnym wagonu i z łączącym się z nim przenośnikiem taśmowym przekazującym, który wystaje ponad ramę podwozia i który jest za pomocą napędu wychylany wokół osi obrotu.
Znany jest z opisu patentowego USA nr 4 576 538 tego rodzaju wagon załadowczy, który w sposób szczególnie korzystny może być z innymi takimi samymi wagonami załadowczymi połączony w pociąg załadowczy. Przy tym, każdorazowo przenośnik taśmowy przekazujący wystaje ponad skrzynię wagonu przyłączonego wagonu załadowczego, tak że za pomocą wystającego przenośnika taśmowego przekazującego, może ta skrzynia zostać napełniona. Za pomocą tego rodzaju pociągu załadowczego, który można odpowiednią
167 556 liczbę wagonów dowolnie przedłużać, jest możliwe, na przykład przetransportować sypki materiał, pochodzący z maszyny do czyszczenia podłoża z tłucznia, od jednego końca pociągu załadowczego, poprzez poszczególne przenośniki denne i przekazujące aż do pierwszego wagonu załadowczego na początku i w nim go składować. Każdy wystający przenośnik taśmowy przekazujący, za pomocą urządzenia centrującego, jest połączony w sposób rozłączalny z obszarem przyjęcia przyłączonej skrzyni wagonu, tak że na łukach toru daje się osiągnąć automatyczne wychylenie przenośnika taśmowego przekazującego względem jego pionowej osi obrotowej. W ten sposób jest zapewnione, że obszar zrzutu przenośnika taśmowego przekazującego, również na łuku toru, znajduje się zawsze osiowo w odniesieniu do przyłączonej skrzyni wagonu. Napęd wychylania przenośnika taśmowego przekazującego znajduje się przy tym w położeniu pływającym, tak że ruch wychylający może być przeprowadzony bez przeszkód. Przenośnik taśmowy przekazujący pierwszego, względnie w kierunku przenoszenia, przedniego wagonu załadowczego nie jest oczywiście prowadzony przez żadne, znajdujące się z przodu, urządzenie centrujące, jednakże ze względów bezpieczeństwa, musi być unieruchomiony za pomocą lin w położeniu przebiegającym zgodnie z kierunkiem wzdłużnym wagonu.
Zadaniem niniejszego wynalazku jest opracowanie wagonu załadowczego, opisanego poprzednio typu, w którym niezamierzone wychylenie przenośnika taśmowego przekazującego, leżące w obszarze poza skrajnią, jest z pewnością wykluczone.
Zgodnie z wynalazkiem zadanie to jest rozwiązane w ten sposób, że przenośnik taśmowy przekazującyjest połączony z urządzeniem blokującym, poprzez które wychylanie przenośnika taśmowego przekazującego jest ograniczone do obszaru zawartego wewnątrz profilu skrajni. Dzięki takiemu urządzeniu blokującemu istnieje możliwość, z jednej strony dopuścić wprawdzie, niezbędne dla ruchu, nieznaczne wychylenia przenośnika taśmowego przekazującego, z drugiej jednak strony wykluczyć z pewnością niekontrolowane wychylanie, leżące w obszarze poza skrajnią. To blokowanie umożliwia również w bardzo prosty i szybki sposób całkowite zablokowanie tego przenośnika taśmowego przekazującego, który znajduje się na przednim wagonie załadowczym i który dotychczas, w sposób czasochłonny musiał być zabezpieczony za pomocą lin w położeniu przebiegającym zgodnie z kierunkiem wzdłużnym wagonu. Dodatkowojednak, każdy przenośnik taśmowy, przekazujący w sposób korzystny, po odpowiednim zwolnieniu urządzenia blokującego, może być również wychylony bez przeszkód poza ograniczenie profilu skrajni, w celu wyładowania materiału sypkiego, składowanego w skrzyni wagonu. Dalszą cechą wagonu według wynalazku jest to, że przenośnik taśmowy przekazujący jest unieruchamiany w jego pozycji przebiegającej wzdłuż wagonu za pomocą urządzenia blokującego.
Zgodnie z wynalazkiem urządzenie blokujące stanowi podpora przenośnika taśmowego przekazującego, która jest zamocowana na ramie podwozia, pomiędzy osią obrotu i obszarem zrzutu przenośnika taśmowego przekazującego, i która ma przebiegającą w poprzek wagonu poziomą belkę wspierającą i z połączonymi z nią klapami do przyłożenia ich w danym przypadku do jednej z bocznych ścianek przenośnika taśmowego przekazującego.
Zgodnie z dalszym celowym rozwinięciem wynalazku klapy są łożyskowane wychylnie, każda na przebiegającej w kierunku wzdłużnym wagonu osi, od pozycji zwolnienia położonej poniżej dolnej strony przenośnika taśmowego przekazującego do pozycji blokowania odpowiadającej przyleganiu klap do bocznych ścianek przenośnika taśmowego przekazującego. Klapy są unieruchamialne w pozycji roboczej położonej między pozycją zwolnienia i pozycją blokowania. Korzystnie jest, że klapy, przynajmniej w pozycji roboczej i w pozycji blokowania, są unieruchomione za pomocą trzpienia wtykowego, i że górny koniec każdej klapy jest zaopatrzony w trzpień gwintowany do przytwierdzania tej klapy do bocznej ścianki, przenośnika taśmowego przekazującego.
Ukształtowanie wagonu według wynalazku umożliwia proste i dające się przeprowadzić, z uniknięciem kosztownych prac przezbrajających, szybkie dostosowanie zakresu wychylania przenośnika taśmowego przekazującego do aktualnych warunków zastosowania.
167 556
Rozwiązanie wagonu załadowczego według wynalazku umożliwia stabilne i, dzięki dobrej widoczności, dające się w każdej chwili łatwo kontrolować urządzenie blokujące, które może być również zastosowane do podparcia przenośnika taśmowego przekazującego. Poza tym, to urządzenie blokujące daje się później zainstalować bez problemu na wagonie załadowczym, będącym już w użytkowaniu. Klapy wagonu według wynalazku, z jednej strony umożliwiają pewne zablokowanie ruchu wychylającego, a z drugiej strony, w razie potrzeby, również całkowicie bez przeszkód wychylenie poza profil skrajni. Ukształtowanie wagonu załadowczego według wynalazku umożliwia za pomocą jedynie obydwu klap i ich prostego odchylenia, ogółem trzy różne, dające się szybko zmieniać, nastawienia urządzenia blokującego, jak też zapewnia, w połączeniu z możliwością szybkiego przestawiania klap, również ich pewne unieruchomienie.
Dzięki rozwiązaniu zgodnym z wynalazkiem istnieje możliwość, aby przenośnik taśmowy przekazujący unieruchomić w pozycji przebiegającej w kierunku wzdłużnym wagonu, bez luzu, dla pewnego przestawiania wagonu załadowczego. Wreszcie rozwiązanie urządzenia blokującego jest rozwiązaniem szczególnie prostym, z możliwością zdalnie sterowanego przesunięcia wzdłużnego sworznia.
Przedmiot wynalazku jest bliżej objaśniony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia kilka wagonów załadowczych połączonych wzajemnie w jeden pociąg załadowczy, z których każdy ma przenośnik taśmowy przekazujący, wyposażony w urządzenie blokujące, w widoku z boku, fig. 2 - powiększony przekrój przez przenośnik taśmowy przekazujący, z widokiem urządzenia blokującego według linii II na fig. 1.
Pociąg załadowczy uwidoczniony na fig. 1 składa się z większej liczby połączonych wzajemnie wagonów załadowczych 2. Każdy z tych wagonów załadowczych 2, przeznaczonych do transportowania i składowania materiałów sypkich, składa się zasadniczo z ramy 4 podwozia, wspartej na wózkach szynowych 3 i z połączonej z nią skrzyni 5. Jest ona ukształtowana jako otwarta u góry i u dołu i zamiast powierzchni dna posiada denny przenośnik taśmowy 7, przebieąjący w kierunku wzdłużnym wagonu i mający napęd 6. Na przedstawionym - w odniesieniu do wskazanego strzałką 8 kierunku przenoszenia, względnie transportu pociągu załadowczego w przednim obszarze końca przenośnika taśmowego dennego 7 znajduje się następnie przenośnik taśmowy przekazujący 10, połączony z napędem 9. Ten przenośnik taśmowy przekazujący 10, wystający ponad czoło zderzaków 11 i umieszczony pochyło, jest na ramie podwozia 4 łożyskowany odchylnie wokół pionowej osi obrotu 12 i połączony z napędem wychylenia 13. Dla wsparcia wystającego przenośnika taśmowego przekazującego 10 jest zastosowane połączenie linowe 15 o długości dającej się zmieniać za pomocą napędu 14. Zasilanie różnych napędów w energię odbywa się za pomocą silnika spalinowego 16. połączonego z układem hydraulicznym. Na tylnym końcu każdej skrzyni wagonu 5 znajduje się urządzenie centrujące 17, które jest ukształtowane do ułożenia wolnego obszaru końca przenośnika taśmowego, przekazującego 10, oraz do jego prowadzenia w obszarze łuków toru. Pomiędzy osią obrotu 12 i obszarem zrzutu 18 przenośnika taśmowego przekazującego 10 jest urządzenie blokujące 19 połączone z przednim końcem ramy 4 podwozia.
Jak widać z fig. 2 urządzenie blokujące 19 stanowi umocowana na ramie 4 podwozia podpora 20 przenośnika taśmowego z przebiegającą poprzecznie do kierunku wzdłużnego wagonu, poziomą belkę wspierającą 21 i z połączonymi z nią klapami 22 do przyłożenia ich każdorazowo do jednej z bocznych ścianek 23 przenośnika taśmowego przekazującego 10. Każda z dwóch klap 22 jest łożyskowana na osi 24, przebiegającej w kierunku wzdłużnym wagonu, od położonej poniżej dolnej strony przenośnika taśmowego mniej więcej poziomej pozycji zwolnienia (przedstawionej linią kreskowaną), do przewidzianej jako przylegająca do bocznej ścianki 23 pozycji blokowania (patrz prawa połowa fig. 2). Przez umieszczenie dwóch otworów, każda klapa może dodatkowo do wspomnianej pozycji blokowania, zostać również unieruchomiona w pozycji roboczej (przedstawionej na lewej połowie liniami ciągłymi), w której obie klapy 22 są w kierunku poprzecznym wagonu odsunięte od siebie na tyle daleko, że położony między nimi przenośnik taśmowy przekazujący 10, może być bez przeszkód wychylany wokół swej osi obrotu 12 wewnątrz profilu skrajni.
167 556
Każda klapa 22 daje się za pomocą trzpienia wtykowego 25 unieruchomić we wspomnianej pozycji blokowania, lub w pozycji roboczej. Górny koniec każdej klapy 22 jest wyposażony w trzpień gwintowy 26, dla przyłożenia klap bez luzu do bocznej ścianki 23 przenośnika taśmowego przekazującego 10.
Dojazdy przy przestawianiu, przenośnik taśmowy przekazujący 10 przedniego wagonu załadowczego 2 w kierunku przenoszenia, zostaje opuszczony na belkę wspierającą 21 i zaryglowany w pozycji blokowania w ten sposób, że obie klapy 22 zostają przyłożone do ścianek bocznych 23 i unieruchomione w tym położeniu za pomocą trzpienia wtykowego 25 (patrz prawa strona fig. 2). Na koniec następuje jeszcze obrócenie trzpienia gwintowanego 26, aż zostanie całkowicie zlikwidowany wszelki luz pomiędzy klapami 22 i bocznymi ściankami 23 przenośnika taśmowego przekazującego 10. W ten sposób przenośnik taśmowy przekazujący 10 zostaje ustalony w sposób pewny, w położeniu zgodnym z kierunkiem wzdłużnym wagonu, w odniesieniu do ramy 4 podwozia wagonu. Urządzenie blokujące 19 pozostałych wagonów załadowczych 2 są każdorazowo nastawione w wymienionych już pozycjach roboczych, przy czym klapy 22 (patrz lewa połowa fig. 2) są od siebie odsunięte na tyle daleko, że - nieznacznie uniesiony ponad belkę wspierającą 21 - przenośnik taśmowy przekazujący 10 może swobodnie poruszać się wewnątrz profilu skrajni. W tym celu napęd wychylania 13 znajduje się w położeniu pływający. Tym samym jest zapewnione, że przenośniki taśmowe przekazujące 10, w obszarze zrzutu 18, przylegające do każdego urządzenia centrującego 17 poprzedzającej skrzyni 5 wagonu, mogą się dopasować do przebiegu krzywizny na odcinkach łuków toru. W przypadku, jeżeli z jakiegoś powodu zostanie utracony kontakt przenośnika taśmowego przekazującego 10 z urządzeniem centrującym 17, to jednak klapy ograniczające wykluczają całkowicie niekontrolowane wychylenie na zewnątrz obszaru profilu skrajni. Jeżeli na przykład składowany materiał sypki ma zostać zrzucony na składowisko, położone równolegle do toru, to w każdym wagonie załadowczym 2, zostaje, od strony skierowanej ku składowisku, znajdująca się klapa 22 wychylona w pozycję zwolnioną, przedstawioną linią kreskowaną na fig. 2, a to przez usunięcie trzpienia wtykowego 25. Następnie przenośniki taśmowe przekazujące 10, przez uruchomienie odpowiednich napędów odchylania 13, zostają wychylone aż do kąta ok. 45°, wokół ich osi obrotu 12. Na koniec, przez uruchomienie napędów 6 i 9, zostają opróżnione wszystkie wagony załadowcze 2 równocześnie.
167 556
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 90 egz. Cena 1,50 zł

Claims (7)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Wagon załadowczy do transportowania i składowania materiałów sypkich, z ramą podwozia wspartą na wózkach szynowych, ze. skrzynią wagonu, z umieszczonym w obszarze dna skrzyni dennym przenośnikiem taśmowym, który przebiega w kierunku wzdłużnym wagonu i z łączącym się z nim przenośnikiem taśmowym przekazującym, który wystaje ponad ramę podwozia i który jest za pomocą napędu wychylony wokół osi obrotu, znamienny tym, że przenośnik taśmowy przekazujący (10) jest połączony z urządzeniem blokującym (19), poprzez które wychylanie przenośnika taśmowego przekazującego (10) jest ograniczone do obszaru zawartego wewnątrz profilu skrajni.
  2. 2. Wagon załadowczy według zastrz. 1, znamienny tym, że przenośnik taśmowy przekazujący (10) jest unieruchamiany wjego pozycji przebiegającej w kierunku wzdłużnym wagonu za pomocą urządzenia blokującego (19).
  3. 3. Wagon załadowczy według zastrz. 1 albo 2, znamienny tym, że urządzenie blokujące (19) stanowi podpora (20) przenośnika taśmowego przekazującego (10), która jest zamocowana na ramie (4) podwozia, pomiędzy osią obrotu (12) i obszarem zrzutu (18) przenośnika taśmowego przekazującego i która ma przebiegającą w poprzek wagonu poziomą belkę wspierającą (21) z połączonymi z nią klapami (22) do przyłożenia ich w danym przypadku do bocznych ścianek (23) przenośnika taśmowego przekazującego (10).
  4. 4. Wagon załadowczy według zastrz. 3, znamienny tym, że klapy (22) są ułożyskowane wychylnie, każda wokół przebiegającej wzdłuż wagonu osi (24), od pozycji zwolnienia położonej poniżej dolnej strony przenośnika taśmowego przekazującego (10) do pozycji blokowania odpowiadającej przyleganiu klap (22) do bocznych ścianek (23) przenośnika taśmowego przekazującego.
  5. 5. Wagon załadowczy według zastrz. 3, znamienny tym, że klapy (22) są unieruchamialne w pozycji roboczej położonej pomiędzy pozycją zwolnienia i pozycją blokowania.
  6. 6. Wagon załadowczy według zastrz. 5, znamienny tym, że klapy (22), przynajmniej w pozycji roboczej i w pozycji blokowania, są unieruchomione za pomocą trzpienia wtykowego (25).
  7. 7. Wagon załadowczy według zastrz. 6, znamienny tym, że górny koniec każdej klapy (22) jest zaopatrzony w trzpień gwintowy do przytwierdzania tej klapy do bocznej ścianki (23) przenośnika taśmowego przekazującego (10).
PL91292622A 1990-12-14 1991-12-03 Wagon zaladowczy do transportowania i skladowania materialów sypkich PL PL167556B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT254190 1990-12-14

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL292622A1 PL292622A1 (en) 1992-10-19
PL167556B1 true PL167556B1 (pl) 1995-09-30

Family

ID=3536115

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL91292622A PL167556B1 (pl) 1990-12-14 1991-12-03 Wagon zaladowczy do transportowania i skladowania materialów sypkich PL

Country Status (14)

Country Link
US (1) US5219262A (pl)
EP (1) EP0490310B1 (pl)
JP (1) JPH07100439B2 (pl)
CN (1) CN1021424C (pl)
AT (1) ATE93192T1 (pl)
CA (1) CA2057671C (pl)
CZ (1) CZ278342B6 (pl)
DE (2) DE59100307D1 (pl)
DK (1) DK0490310T3 (pl)
ES (1) ES2044673T3 (pl)
HU (1) HU207819B (pl)
PL (1) PL167556B1 (pl)
RU (1) RU2048626C1 (pl)
SK (1) SK278612B6 (pl)

Families Citing this family (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
SK280375B6 (sk) * 1992-02-05 1999-12-10 Mechanizace Traťového Hospodářství Súprava na zachytávanie a prepravu sypkého materiá
CZ279535B6 (cs) * 1993-05-07 1995-05-17 Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft M.B.H. Nákladní vůz pro přepravu a ukládání sypkého materiálu
AT2159U1 (de) * 1993-05-07 1998-05-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Verladewagen zum transportieren und speichern von schüttgut
DE59709223D1 (de) * 1996-11-20 2003-03-06 Plasser Bahnbaumasch Franz Schüttgutverladewagen
CZ284478B6 (cs) * 1997-05-14 1998-12-16 Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft M.B.H. Nákladní vůz na sypký materiál
AT6219U3 (de) * 2002-07-23 2004-07-26 Plasser Bahnbaumasch Franz Verfahren zur beladung eines verladezuges
AT511654B1 (de) 2011-06-24 2013-03-15 Plasser Bahnbaumasch Franz Verladewagen für schüttgut
DE102012004945B4 (de) * 2012-03-12 2017-10-26 Cargobeamer Ag Anordnung mit einem Güterwaggon mit ausklappbaren Waggonseitenwänden und mit Schwenk- und Entriegelungsvorrichtungen, sowie Güterumschlagvorrichtung
AT515413B1 (de) * 2014-03-25 2015-09-15 Plasser & Theurer Export Von Bahnbaumaschinen Gmbh Verfahren zur Sanierung einer Schotterbettung eines Gleises
AT14306U1 (de) * 2014-04-07 2015-08-15 Plasser & Theurer Export Von Bahnbaumaschinen Gmbh Verladezug für Schüttgut
AU2015343007B2 (en) 2014-11-05 2017-05-11 Herzog Railroad Services, Inc. Material transport and distribution consist with controlled gated hopper cars and conveyor systems
CN107140421A (zh) * 2017-05-08 2017-09-08 杭州永强金属制品有限公司 集装箱装载用传送装置及传送方法

Family Cites Families (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DD73133A (pl) *
US2464217A (en) * 1946-01-21 1949-03-15 Morgan V Dillingham Material conveyer for vehicles
US2670836A (en) * 1949-07-07 1954-03-02 Joy Mfg Co Material receiving, storing, and delivering apparatus
SE419815B (sv) * 1977-10-25 1981-08-31 Spr Foder Ab Fordonsburen utgodslingsmaskin
DE2844562C2 (de) * 1978-10-12 1983-01-05 Bio-Melktechnik Swiss Hoefelmayr & Co, 9052 Niederteufen, Aargau Verfahren zum selbsttätigen Ausmelken beim maschinellen Milchentzug
DE3312492A1 (de) * 1982-09-23 1984-03-29 Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft mbH, 1010 Wien Schuettgutverladewagen, insbesondere zur abraumverladung von einer schotterbett-reinigungsmaschine
US4701095A (en) * 1984-12-28 1987-10-20 Halliburton Company Transportable material conveying apparatus
US4742938A (en) * 1986-06-19 1988-05-10 Niewold D Wayne Gravity box and auger positioning mechanism
CA1261303A (en) * 1987-10-21 1989-09-26 Stephen L. Foster Extendable boom for belt conveyor
US4834463A (en) * 1988-05-23 1989-05-30 Nye Edward L Pavement planer
US5029532A (en) * 1988-12-22 1991-07-09 Snead Edwin De S Control cab

Also Published As

Publication number Publication date
DE9116522U1 (pl) 1992-12-10
ES2044673T3 (es) 1994-01-01
JPH04287761A (ja) 1992-10-13
DK0490310T3 (da) 1993-10-18
CN1021424C (zh) 1993-06-30
CS378591A3 (en) 1992-06-17
ATE93192T1 (de) 1993-09-15
CN1062326A (zh) 1992-07-01
CA2057671A1 (en) 1992-06-15
CZ278342B6 (en) 1993-11-17
RU2048626C1 (ru) 1995-11-20
PL292622A1 (en) 1992-10-19
DE59100307D1 (de) 1993-09-23
EP0490310A1 (de) 1992-06-17
HU207819B (en) 1993-06-28
CA2057671C (en) 1995-11-28
SK278612B6 (en) 1997-11-05
HUT59636A (en) 1992-06-29
US5219262A (en) 1993-06-15
HU913912D0 (en) 1992-02-28
EP0490310B1 (de) 1993-08-18
JPH07100439B2 (ja) 1995-11-01

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CA2102007C (en) A loading wagon for the transport of bulk material
PL167556B1 (pl) Wagon zaladowczy do transportowania i skladowania materialów sypkich PL
JP2825336B2 (ja) 道床用バラストの拾い上げ及び撒布のための作業機械
CA2090398C (en) Transport wagon comprising a wagon frame supported on on-track undercarriages
PL167591B1 (pl) Wagon zaladowczy do materialów sypkich PL
CZ284293B6 (cs) Nákladní vůz na sypký materiál
PL167865B1 (pl) Wagon transportowy szynowy PL
SK279317B6 (sk) Nakladací voz na príjem, prepravu a vysypávanie sy
RU2202425C2 (ru) Вагон для перевозки сыпучих грузов
CZ284389B6 (cs) Nákladní vůz na sypký materiál
RU2152320C1 (ru) Грузовой вагон для насыпного материала
PL122717B1 (en) Set of wagons
BR112013032356B1 (pt) Dispositivo de suporte para vagao ferroviario lateralmente deslocavel e vagao ferroviario lateralmente deslocavel
US5301787A (en) Articulated shuttlecar
CZ279535B6 (cs) Nákladní vůz pro přepravu a ukládání sypkého materiálu
US3263844A (en) Vehicle mounted conveyor
CA1294651C (en) Convertible container and vehicle
US2617683A (en) Barge
EP0174975A1 (en) Sealing device for a set of wagons having laterally tiltable bodies
SU1106702A1 (ru) Транспортна машина дл перемещени длинномерных грузов
NO158011B (no) Anordning ved lastbeholder for sideveis toemming.
SU981035A1 (ru) Кузов самосвального транспортного средства дл перевозки легковесных грузов
SU861185A1 (ru) Саморазгружающийс контейнер
US4168929A (en) Unloading system including open top bottom dump railway car having transversely spaced body sections
CS212063B1 (cs) Zařízení na přepravu samohybných strojů

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20101203