HU197912B - Process for producing cefodizim - Google Patents

Process for producing cefodizim Download PDF

Info

Publication number
HU197912B
HU197912B HU864969A HU496986A HU197912B HU 197912 B HU197912 B HU 197912B HU 864969 A HU864969 A HU 864969A HU 496986 A HU496986 A HU 496986A HU 197912 B HU197912 B HU 197912B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
process according
formula
compound
silylating agent
dichloromethane
Prior art date
Application number
HU864969A
Other languages
English (en)
Other versions
HUT43858A (en
Inventor
Ottmar Jaenicke
Hans Wagner
Manfred Worm
Original Assignee
Hoechst Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Hoechst Ag filed Critical Hoechst Ag
Publication of HUT43858A publication Critical patent/HUT43858A/hu
Publication of HU197912B publication Critical patent/HU197912B/hu

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07DHETEROCYCLIC COMPOUNDS
    • C07D501/00Heterocyclic compounds containing 5-thia-1-azabicyclo [4.2.0] octane ring systems, i.e. compounds containing a ring system of the formula:, e.g. cephalosporins; Such ring systems being further condensed, e.g. 2,3-condensed with an oxygen-, nitrogen- or sulfur-containing hetero ring
    • C07D501/14Compounds having a nitrogen atom directly attached in position 7
    • C07D501/16Compounds having a nitrogen atom directly attached in position 7 with a double bond between positions 2 and 3
    • C07D501/207-Acylaminocephalosporanic or substituted 7-acylaminocephalosporanic acids in which the acyl radicals are derived from carboxylic acids
    • C07D501/247-Acylaminocephalosporanic or substituted 7-acylaminocephalosporanic acids in which the acyl radicals are derived from carboxylic acids with hydrocarbon radicals, substituted by hetero atoms or hetero rings, attached in position 3
    • C07D501/36Methylene radicals, substituted by sulfur atoms
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y02TECHNOLOGIES OR APPLICATIONS FOR MITIGATION OR ADAPTATION AGAINST CLIMATE CHANGE
    • Y02PCLIMATE CHANGE MITIGATION TECHNOLOGIES IN THE PRODUCTION OR PROCESSING OF GOODS
    • Y02P20/00Technologies relating to chemical industry
    • Y02P20/50Improvements relating to the production of bulk chemicals
    • Y02P20/55Design of synthesis routes, e.g. reducing the use of auxiliary or protecting groups

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Cephalosporin Compounds (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Macromolecular Compounds Obtained By Forming Nitrogen-Containing Linkages In General (AREA)
  • Solid-Sorbent Or Filter-Aiding Compositions (AREA)
  • Polysaccharides And Polysaccharide Derivatives (AREA)
  • Other Investigation Or Analysis Of Materials By Electrical Means (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
  • Diaphragms For Electromechanical Transducers (AREA)
  • Control Of El Displays (AREA)
  • Analysing Materials By The Use Of Radiation (AREA)

Description

A találmány tárgya eljárás cefodizim előállítására. Az (I) képletű cefodizim előállítása és antibiotikum hatása az irodalomból ismert. A cefodizim előállítható a karboxilcsoporton aktivált (II) képletű, ATS jelű vegyület és a (III) képletü, TACS jelű cefalosporin-származék reagáltatása útján.
Cefalosporinok előállítására különösen alkalmas eljárást a 23 453 sz. európai szabadalmi bejelentés ismertet. Cefodizim előállítására alkalmazva azonban az eljárás 5— 15% mellékterméket is eredményez. A melléktermék menríyisége különböző tisztítási lépések:.egym,ás útábi alkalmazásával csökkenthető, de teljesért nem küszöbölhető ki a melléktermék-á'Cefodizimből. Emellett az említett tisztítási műveletek (kromatográfia, átkristályosítás) költségessé teszik az eljárást, mert az összhozamot csökkentik.
Ezért számos kísérlet folyt a melléktermék képződésének visszasorítására a reakció paramétereinek megváltoztatásával. így például a mólarányt, a hőmérsékletet, a reakcióidőt, az oldószert, az adott esetben adagolható bázist, az aktiváló ágenst megváltoztatták. A kísérletek azonban kudarcot vallottak, az említett melléktermék képződését nem sikerült kiküszöbölni.
Azt találtuk, hogy a melléktermék képződését gyakorlatilag teljesen meg lehet szüntetni, ha a T.ACS jelű vegyülethez szililező szert adunk.
A találmány tárgya tehát eljárás (I) képletű cefodizim előállítására. A találmány szerinti eljárásra jellemző, hogy egy (IIA) általános képletű (ATS) vegyületet — a (IIA) képletben A jelentése hidrogén- vagy alkálifématom vagy egy egyenértéknyi alkáliföldfématom vagy ammóniumion vagy szerves nitrogénbázis egy egyenértéke — szerves oldószer és adott esetben bázis jelenlétében (IV) általános képletű vegyülettel — a (IV) képletben
R jelentése 1—4 szénatomos alkilcsoporttal szubsztituált fenilcsoport, míg Hal halogénatomot jelent — reagáltatunk, egy (IIIA) általános képletű cefalosporin-származékot — a (ΠΙΑ) általános képletben A jelentése a fenti — szerves oldószerben és adott esetben bázis jelenlétében szililező szerrel reagáltatunk, majd a két lépés szerint kapott reakcióelegyeket egymással reagáltatjuk.
_A jelentése hidrogénatomon és ammóniumcsoporton kívül alkálifém, így nátrium vagy kálium, alkáliföldfém, például kálcium vagy magnézium vagy szerves nitrogénbázis , például dietil-, trimetil-, trietil-, metil-, propil-, Ν,Ν-dimetil-etanol- vagy etanolamin.
A (IV) általános képletű kiindulási anyag olyan lehet, amely az irodalom szerint karbonsavval végzett reagáltatásra alkalmas, például metánszulfonil-klorid vagy tozil-klorid.Feltehetőleg —COOSO2R képletű aktivált karbonsavmaradék keletkezik. Jó reakcióké2 pességük és könnyű hozzáférhetőségük miatt p-tozil-kloridot vagy fenil-szulfonil-kloridot előnyben részesítünk. Előnyben részesítjük azokat a (IV) képletű vegyületeket is, amelyekben Hal jelentése klóratom.
A (IIA) és a (IV) képletű vegyület reagáltatását szerves oldószer, például aceton, etil-acetát, tetrahidrofurán, acetonitril, széntetra-klorid, diklór-metán, toluol, dioxán, izopropiléter, N-metil-pirrolidon, dimetil-formamid, előnyösen azonban dimetil-acetamid jelenlétében —30°C és 0°C, előnyösen — 10°C és —15°C közötti hőmérsékleten végezzük.
Amennyiben a (IIA) képletű vegyületet szabad savként (A=H) visszük reakcióba, célszerűen valamilyen bázist, előnyösen valamilyen szerves nitrogéntartalmú bázist, így például trietilamint, Ν,Ν-dimetil-anilint, tributilamint, N-metil-morfolint, piridint, pikolint vagy például nátrium- vagy kálium-karbonátot vagy -hidrogén-karbonátot, különösen előnyösen trietil-amint adagolunk. Amenynyiben A jelentése hidrogénatomtól eltérő, bázis adagolásra nincs szükség.
Időközben a (ΠΙΑ) képletű cefalosporin-származékot vízmentes szerves oldószer, például diklór-metán, dimetil-acetamid, metil-terc.-butil-éter, metil-izobutil-keton, butil-acetát, előnyösen azonban diklór-metán jelenlétében három mólekvivalens mennyiségű szililező szerrel, előnyösen trimetil-klórszilánnal reagáltatjuk, a szililező szerre számítva mintegy ekvivalens mennyiségű szerves nitrogénbázis, előnyösen trietil-amin jelenlétében. A kapott elegyet az aktivált (HA) képletű savval reagáltatjuk.
A trimetil-klórszilán helyett egyéb szililező szert, például bisz-trimetil-szilil-acetamidot, diklór-dimetil-szilánt, triklórmetil-szilánt vagy Ν,Ν’-bisz-trimetil-szilil-karbamidot alkalmazhatunk; a felsoroltak közül a bisz-trimetil-szilil-acetamidot részesítjük előnyben. A szililezőszert enyhe feleslegben alkalmazhatjuk.
Amennyiben bisz-trimetil-szilil-acetamidot vagy Ν,Ν’-bisz-trimetil-szilil-karbamidot alkalmazunk szililezőszerként, bázis adagolása nem szükséges, mert a reakció során nem keletkezik hidrogénkiorid.
Az (I) képletü vegyületet mintegy 20— 25°C-on szililezzük, de lehetséges például 40°C-os (a diklórmetán forráspontja) reakcióhőmérséklet is.
Az eljárás kivitelezése során előnyösen a szililezett TACS oldatához —20°C és 0°C, előnyösen —10°C és —12°C közötti hőmérsékleten az aktivált ATS oldatát adjuk olyan lassú ütemben, hogy a reakcióhő jól eltávozhat; az adagolás például 15—120 percig tarthat. A reakcióelegyet rövid ideig keverjük, majd a szokásos módon feldolgozzuk. Például szerves bázissal, különösen trietil-aminnal pH 6,0-7,5 értékre beállított vízbe öntjük, a fázisokat szétválasztjuk, majd vizes nátrium-acetát-oldattal a szerves fázist még egyszer extraháljuk. Az egyesített vizes fá-2197912 zisokat kívánt esetben például aktív szénnel derítjük és a pH-értéket ásványi sav, például kénsav adagolásával mintegy 2,8-ra beállítva a cefodizimot kicsapjuk.
A cefodizim-savat enyhén emelt hőmérsékleten vákuumban szárítjuk; a termék igen tiszta.
Ahogy már említettük, a találmány szerinti eljárásban a melléktermék mennyisége 1% alá csökken. E mellett az előny mellett említésre méltó, hogy a 23 453 sz. európai szabadalom 8—12. kiviteli példái szerint —70 és —72°C közötti reakcióhőmérsékletet kell alkalmazni. Ezzel szemben a találmány szerint elegendő a —20°C és 0°C közötti reakcióhőmérséklet anélkül, hogy minőségi vagy hozambeli hátrányok fellépnének. Ezen tény az eljárás ipari megvalósítása szempontjából igen jelentős, mert rövidebb tartózkodási időt és a hűtőkapacitás csökkentését teszi lehetővé.
1. példa
1. lépcső
17,5 kg (87,1 mól) ATS-ből 52 kg dimetil-acetamidban 8,95 kg (88,6 mól) trietil-aminnal 20—22°C hőmérsékleten 30 perces keverés alatt az ammóniumsót képezzük.
12,9 g (68,0 mól) p-toluol-szulfokloridot 20—25°C-on 30 perc alatt 13,2 kg dimetil-acetamidban feloldunk, és az oldatot —10°C és —14°C közötti hőmérsékleten 30 perc alatt az ATS trietilammónium-sójának szuszpenziójába folyatjuk, majd az elegyet még 2,5 órán át keverjük.
2. lépcső
23,7 kg (59,0 mól) TACS 212 kg diklór-metánnal készített szuszpenziójához 19,7 kg (181,0 mól) trimetilklór-szilánt folyatunk 20—25°C-on, utána 18,2 kg (180,0 mól) trietil-amint adagolunk 30 perc alatt 20—41°Con (a diklór-metán refluxhőmérsékletén).
Az adagolás befejeztével az oldatot gyorsan — 15°C-ra hütjük és az 1. lépcső szerint kapott oldatot 30 perc alatt —10°C és —12°C közötti hőmérsékleten hozzáadjuk. A reakcióelegyet még 5 percen át keverjük, majd 5— 10 perc alatt 143 liter víz és 19,3 kg trietil-amin elegyébe öntjük, miközben a pH értéket 6 és 7,5 között tartjuk. A fázisokat szétválasztjuk, és a diklórmetános fázist 2,2 kg CH3COONa-3H2O 70 liter vízzel készített oldatával mossuk. Az egyesített vizes fázisokat 1,2 kg aktív szén és 1,2 kg dicalte derítőszerrel derítjük, majd 18%-os kénsav hozzáadásával 2,8 pH értékre állítjuk. A kicsapott cefodizimet szűrjük, majd 40°C hőmérsékleten és 100 Hgmm nyomáson szárítjuk. 30,6 kg terméket kapunk, amelynek nagynyomású folyadékkromatográfiailag mért tisztasága 96—97 felület-%.
2. példa
1. lépcső
Az 1. példa szerint
2. lépcső
23,7 kg (59,0 mól) TACS 212 kg diklórmetánnal készített szuszpenziójához 36,0 kg (177,0 mól) bisz-trimetil-szilil-ace*anudot adunk, és az elegyet 20—25°C-on 30 percen keresztül keverjük. A tiszta oldatot —I5°C-ra hűtjük, majd —10°C és —12°C közötti hőmérsékleten mintegy 30 perc alatt az aktivált ATS oldatát adjuk hozzá. Az elegyet meg 5 percen át keverjük, utána 5—10 perc alatt 143 liter vízbe folyatjuk, miközben a pH értéket trietil-amin adagolásával 6,0 és 7,5 között tartjuk. A fázisokat szétválasztjuk és a szerves fázist 2,2 kg CH3COONa-3H2O 70 kg vízzel készített oldatával extraháljuk. Az egyesített vizes fázisokat 1,2 kg aktív szénnel és 1,2 kg dicaiite derítőszerrel derítjük, majd 18%-os kénsav hozzáadásával a pH értéket 2,8-ra állítjuk. A terméket szűrjük és 40°C-on és 100 Hgmm nyomáson szárítjuk. 30,0 kg cefodizimet kapunk, amelynek nagynyomású folyadékkromatográfiailag mért tisztasága 95—97 felület-%.

Claims (14)

  1. SZABADALMI IGÉNYPONTOK
    1. Eljárás (I) képletü cefodizim előállítására II és III képletü vegyületek reagáltatásával, azzal jellemezve, hogy első lépésben egy (IIA) általános képletü (ATS)vegyületet — a (IIA) képletben A jelentése hidrogén- vagy alkálifématom vagy egy egyenértéknyi alkáliföldfématom vagy ammóniumion vagy valamely szerves nitrogénbázis egy egyenértéke — szerves oldószer és adott esetben bázis jelenlétében (IV) általános képletü vegyülettel — a (IV) általános képletben
    R jelentése 1—4 szénatomos a 1 kiiesoportta 1 szubsztituált fenilcsoport, míg Hal halogénatomot jelent — reagáltatunk, második lépésben egy (IIIA) általános képletü cefalosporin-származékot — a (IIIA) általános képletben A jelentése a fenti — szerves oldószerben és adott esetben bázis jelenlétében szililező szerrel reagáltatunk, majd a két lépés szerint kapott reakcióelegyeket egymással reagáltatjuk.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy R helyén p-tolil- vagy fenilcsoportot és Hal helyén klóratomot tartalmazó (IV) képletü vegyületből indulunk ki.
  3. 3. A 2. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy R helyén p-tolilcsoportot tartalmazó (IV) képletü vegyületet alkalmazunk.
  4. 4. Az 1—3. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy A helyén hidrogénatomot tartalmazó (II) általános képletü vegyületből indulunk ki.
  5. 5. Az 1—4. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy az első lépésben oldószerként acetont, dimetil-acetamidot, etil-acetátot, tetrahidrofuránt, acetonitrilt, széntetrakioridot, diklórmetánt, toluolt, dioxánt, izopropil-étert, N-metil-pirrolidont vagy dimetil-formamidot alkalmazunk.
  6. 6. Az 5. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy az első lépésben oldószerként dimetil-acetamidot alkalmazunk.
    -3197912
  7. 7. Az 1—6. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy szililező szerként trimetil-klórszilánt, diklór-dimetil-szilánt, triklórmetíl-szilánt, bisz-trímeti 1-szilil-acetamidot vagy N,N’-bisz-trimetil-szilil-karbamidot alkalmazunk.
  8. 8. A 7. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy szililező szerként trimetil-klór-szilánt alkalmazunk.
  9. 9. A 7. vagy 8. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy 1 mól (III) képletű vegyületre 3 mól szililező szert számítunk.
  10. 10. Az 1—8. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a második lépésben oldószerként diklór-metánt, dimetil-acetamidot, metil-terc-butil-étert, metil6
    -izobutil-ketont, butil-acetátot vagy amil-acetátot alkalmazunk.
  11. 11. A 9. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy oldószerként diklór-metánt
    5 vagy metil-terc-butil-étert alkalmazunk.
  12. 12. Az 1 —10. igénypont bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy az adott esetben alkalmazott bázisként trietil-amint alkalmazunk.
    1θ
  13. 13. Az 1 — 11. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy az első lépés szerinti reagáltatást minegy —30°C és 0°C közötti hőmérsékleten végezzük.
  14. 14. Az 1 —12. igénypontok bármelyike sze15 rinti eljárás, azzal jellemezve, hogyha második lépés szerinti reagáltatást mintegy —20°C és 0°C közötti hőmérsékleten végezzük.
HU864969A 1985-12-03 1986-12-01 Process for producing cefodizim HU197912B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19853542644 DE3542644A1 (de) 1985-12-03 1985-12-03 Verfahren zur herstellung von cefodizim

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HUT43858A HUT43858A (en) 1987-12-28
HU197912B true HU197912B (en) 1989-06-28

Family

ID=6287438

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU864969A HU197912B (en) 1985-12-03 1986-12-01 Process for producing cefodizim

Country Status (27)

Country Link
US (1) US4868295A (hu)
EP (1) EP0226093B1 (hu)
JP (1) JPH0686460B2 (hu)
KR (1) KR940000240B1 (hu)
AT (1) ATE90682T1 (hu)
AU (1) AU585414B2 (hu)
CA (1) CA1287347C (hu)
CS (1) CS259544B2 (hu)
DD (1) DD252606A5 (hu)
DE (2) DE3542644A1 (hu)
DK (1) DK164671C (hu)
EG (1) EG17611A (hu)
ES (1) ES2058056T3 (hu)
FI (1) FI84829C (hu)
HK (1) HK86995A (hu)
HU (1) HU197912B (hu)
IE (1) IE60571B1 (hu)
IL (1) IL80816A (hu)
MA (1) MA20818A1 (hu)
NO (1) NO166325C (hu)
NZ (1) NZ218452A (hu)
PH (1) PH24269A (hu)
PT (1) PT83858B (hu)
TN (1) TNSN86154A1 (hu)
TW (1) TW467915B (hu)
YU (1) YU45807B (hu)
ZA (1) ZA869079B (hu)

Families Citing this family (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JP2578113B2 (ja) * 1987-05-08 1997-02-05 株式会社東芝 高熱伝導性窒化アルミニウム焼結体の製造方法
ES2006988A6 (es) * 1988-06-20 1989-05-16 Gema Sa Procedimiento de preparar hidrocloruro cloruro-2-(2-aminotiazol-4-il)-2-metoxiiminoacetil-sulfito-dimetilformiminio y procedimiento de utilizacion del mismo para obtencion de amidas.
EP0377987A3 (en) * 1988-12-27 1991-08-28 Eli Lilly And Company Acylation process for obtaining cephalosporin derivatives
DE4026630A1 (de) * 1990-08-23 1992-02-27 Hoechst Ag Verfahren zur herstellung von kristalliner tacs
ES2143644T3 (es) * 1994-08-02 2000-05-16 Procter & Gamble Procedimiento para elaborar compuestos antimicrobianos.
KR100239200B1 (ko) * 1994-08-02 2000-03-02 데이비드 엠 모이어 퀴놀로닐 락탐 항생제의 제조 방법 및 신규 중간체 화합물
EP0791596A1 (en) * 1996-02-21 1997-08-27 Lupin Laboratories Limited Method for manufacture of cephalosporins and intermediates thereof
EP0791597B1 (en) * 1996-02-21 2000-07-12 Lupin Laboratories Limited Method for manufacture of cephalosporins and intermediates thereof
CN108997378A (zh) * 2018-07-25 2018-12-14 上海上药新亚药业有限公司 一种头孢地嗪酸的制备方法

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE2714880A1 (de) * 1977-04-02 1978-10-26 Hoechst Ag Cephemderivate und verfahren zu ihrer herstellung
FR2462439A1 (fr) * 1979-07-26 1981-02-13 Roussel Uclaf Nouveau procede de preparation de produits derives de l'acide 7-/(2-aryl) 2-hydroxyimino acetamido/cephalosporanique
DE3145727A1 (de) * 1981-11-19 1983-05-26 Bayer Ag, 5090 Leverkusen Zwischenprodukte, verfahren zu deren herstellung und verfahren zur herstellung von cephalosporinen
DE3316798A1 (de) * 1983-05-07 1984-11-08 Hoechst Ag, 6230 Frankfurt Verfahren zur herstellung von cephemverbindungen
DE3316797A1 (de) * 1983-05-07 1984-11-08 Hoechst Ag, 6230 Frankfurt Verfahren zur herstellung von cephemverbindungen
IT1180207B (it) * 1984-07-30 1987-09-23 Istituto Biochimico Italiano Procedimento per la preparazione, con resa e purezza elevate, di antibiotici beta-lattamici

Also Published As

Publication number Publication date
TW467915B (en) 2001-12-11
DE3542644A1 (de) 1987-06-04
IL80816A0 (en) 1987-03-31
KR870006062A (ko) 1987-07-09
FI84829C (fi) 1992-01-27
DE3688587D1 (de) 1993-07-22
ATE90682T1 (de) 1993-07-15
ZA869079B (en) 1987-07-29
PH24269A (en) 1990-05-29
YU45807B (sh) 1992-07-20
DK164671B (da) 1992-07-27
MA20818A1 (fr) 1987-07-01
PT83858B (pt) 1989-07-31
EG17611A (en) 1990-06-30
FI864886A0 (fi) 1986-12-01
DK164671C (da) 1992-12-14
DK579486D0 (da) 1986-12-02
FI84829B (fi) 1991-10-15
NO864836L (no) 1987-06-04
YU206186A (en) 1987-10-31
IL80816A (en) 1992-06-21
FI864886A (fi) 1987-06-04
NZ218452A (en) 1989-01-06
ES2058056T3 (es) 1994-11-01
US4868295A (en) 1989-09-19
AU585414B2 (en) 1989-06-15
EP0226093A3 (en) 1988-11-09
DD252606A5 (de) 1987-12-23
HUT43858A (en) 1987-12-28
IE863163L (en) 1987-06-03
IE60571B1 (en) 1994-07-17
EP0226093B1 (de) 1993-06-16
HK86995A (en) 1995-06-09
JPS62132886A (ja) 1987-06-16
JPH0686460B2 (ja) 1994-11-02
DK579486A (da) 1987-06-04
NO166325B (no) 1991-03-25
PT83858A (de) 1987-01-01
CS259544B2 (en) 1988-10-14
NO864836D0 (no) 1986-12-02
TNSN86154A1 (fr) 1990-01-01
AU6602086A (en) 1987-06-04
NO166325C (no) 1991-07-03
EP0226093A2 (de) 1987-06-24
CA1287347C (en) 1991-08-06
KR940000240B1 (ko) 1994-01-12

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP2001515086A5 (hu)
HU197912B (en) Process for producing cefodizim
HU195223B (en) Process for producing 7-amino-3-propenyl-3-cefem-4-carboxylic acid and its esters
JPH0859662A (ja) N−9置換グアニン化合物の調製
US5656754A (en) Process for preparing cephem compounds
WO1991009037A1 (en) Process for producing 3-substituted thio-3-cephem compound
JP2936052B2 (ja) セファロスポリンの塩の精製
SU1245262A3 (ru) Способ получени сложного 1-этоксикарбонилоксиэтилового эфира 6- @ -(-)-2-амино-2-фенилацетамидо @ пенициллановой кислоты в виде его аддитивной соли с галоидводородной кислотой
KR100899325B1 (ko) 1-옥사세팔로스포린-7α-메톡시-3-클로로메틸 유도체의제조 방법
HU186944B (en) Process for producing 2-oxo-5,6,7,7a-tetrahydro-4h-thieno-bracket-3,2-c-bracket closed-pyridine derivatives
SU576946A3 (ru) Способ получени сложных эфиров 3-цефем-3-сульфоната или их солей
US3959266A (en) Process for the conversion of penicillin S-oxide into a corresponding desatoxycephalosporin
CA2022344A1 (en) Process for the preparation of 1,1-dioxo-7-substituted cephems
KR960011779B1 (ko) 세팔로스포린 결정성 수화물의 신규 제조방법
KR960011777B1 (ko) 신규한 결정성 세팔로스포린 유도체 및 그의 제조방법
JPH10175980A (ja) セファロスポリンの合成に有用な新規中間体の製造方法
KR960011778B1 (ko) 신규한 결정성 세팔로스포린 유도체의 제조방법
KR920005817B1 (ko) 세팔로스포린 화합물의 제조방법
KR890000523B1 (ko) 세팔로스포린 유도체의 제조방법
KR810000859B1 (ko) 7-아미노-△³-데스 아세톡시세팔로스포란산 유도체의 제조방법
KR970004047B1 (ko) 세펨 화합물의 신규한 제조방법
KR960011780B1 (ko) 세팔로스포린 결정성 수화물의 신규 제조방법
CA1171405A (en) Cephalosporine desacetoxy esters, salts thereof and processes for preparing the same
CA1133470A (en) Cephapirine esters, salts thereof and processes for producing the same
KR830000342B1 (ko) 세팔로스포린 유도체의 제법

Legal Events

Date Code Title Description
HU90 Patent valid on 900628
HPC4 Succession in title of patentee

Owner name: AVENTIS PHARMA DEUTSCHLAND GMBH, DE