UA48152C2 - Спосіб одержання гідрохлориду гемцитабіну - Google Patents

Спосіб одержання гідрохлориду гемцитабіну Download PDF

Info

Publication number
UA48152C2
UA48152C2 UA97062781A UA97062781A UA48152C2 UA 48152 C2 UA48152 C2 UA 48152C2 UA 97062781 A UA97062781 A UA 97062781A UA 97062781 A UA97062781 A UA 97062781A UA 48152 C2 UA48152 C2 UA 48152C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
deoxy
ribofuranosyl
difluoro
methanol
aminopyrimidin
Prior art date
Application number
UA97062781A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Ричард Алан Берглунд
Original Assignee
Елі Ліллі Енд Компані
Эли Лилли Энд Компани
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=23397211&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=UA48152(C2) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Елі Ліллі Енд Компані, Эли Лилли Энд Компани filed Critical Елі Ліллі Енд Компані
Publication of UA48152C2 publication Critical patent/UA48152C2/uk

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07HSUGARS; DERIVATIVES THEREOF; NUCLEOSIDES; NUCLEOTIDES; NUCLEIC ACIDS
    • C07H19/00Compounds containing a hetero ring sharing one ring hetero atom with a saccharide radical; Nucleosides; Mononucleotides; Anhydro-derivatives thereof
    • C07H19/02Compounds containing a hetero ring sharing one ring hetero atom with a saccharide radical; Nucleosides; Mononucleotides; Anhydro-derivatives thereof sharing nitrogen
    • C07H19/04Heterocyclic radicals containing only nitrogen atoms as ring hetero atom
    • C07H19/06Pyrimidine radicals
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y02TECHNOLOGIES OR APPLICATIONS FOR MITIGATION OR ADAPTATION AGAINST CLIMATE CHANGE
    • Y02PCLIMATE CHANGE MITIGATION TECHNOLOGIES IN THE PRODUCTION OR PROCESSING OF GOODS
    • Y02P20/00Technologies relating to chemical industry
    • Y02P20/50Improvements relating to the production of bulk chemicals
    • Y02P20/55Design of synthesis routes, e.g. reducing the use of auxiliary or protecting groups

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Biochemistry (AREA)
  • Biotechnology (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Genetics & Genomics (AREA)
  • Molecular Biology (AREA)
  • Saccharide Compounds (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)

Abstract

Цей винахід пропонує спосіб одержання гідрохлориду гемцитабіну, який включає відщеплення захисних груп від -1-(2'-деокси-2',2'-дифтор-3',5'-ди-O-бензоїл-D-рибофуранозил)-4-амінопіримідин-2-ону каталітичною кількістю алкіламіну у присутності етанолу або метанолу у середовищі, практично вільному від води; оброблення одержаного розчину хлористоводневою кислотою та протирозчинником; і виділення одержаного твердого гідрохлориду гемцитабіну.

Description

Опис винаходу
Передумови створення винаходу 2 Гідрохлорид 1-(2'і-деокси-22'-О-рибофуранозил)-4-амінопіримідин-2-ону (відомий також як гідрохлорид 2-деокси-22'--дифторцитидину або гідрохлорид сгемцитабіну - див. Формула І!) належить до ряду 2'-деокси-2'2'--дифторнуклеозидів, відомих у техніці. Такі сполуки описані у патентах США Мо 4,526,988 та Мо 4,808,614, де вказано на їх антивірусну активність. У заявці Мо 184,365 на Європейський патент вказано, що ці ж дифторнуклеозиди мають оонколітичну активність. Гідрохлорид гемцитабіну піддається клінічним випробуванням для визначення його придатності як засобу для лікування різноманітних ракових пухлин, наприклад, раку підшлункової залози.
МИ; ()
Ф -нс1
І
ЖК, ух но о
Е но Е о
Синтез гемцитабіну є багатостадійним процесом - див. патенти США Мо 4,526,988, Мо 4,808,614 та Мо 5,223,608, а також заявки на Європейські патенти Мо 577,303, Мо 577,304 та Мо 587,364. У більшості з цих шляхів синтезу як передостанній проміжний продукт с використовують В -1-(2'-деокси-2".2'-дифтор-3',5'-ди-О-бензоїл-О-рибофуранозил)-4-амінопіримідин-2-он, який піддають відщепленню захисних груп та перетворенню в сіль для одержання кінцевого бажаного продукту у юю вигляді хлористоводневої солі. Наприклад, у патенті США Мо 5,223,608, колонка 10, рядок 41 і далі, вказано, що ч бензоїльні захисні групи "видаляють гідролізом за допомогою сильної або помірно сильної основи".
Вказано також, що "для кожної з захисних груп потрібно, щонайменше, один молярний еквівалент основи". У со прикладах 7 та 11 цього патенту описано використання безводного аміаку у метанолі для здійснення цього «І відщеплення захисних груп, результатом чого є утворення хлориду амонію, який не розчиняється у використовуваних органічних розчинниках і має бути видалений шляхом оброблення водою.
Одержання хлористоводневої солі гемцитабіну також описано в літературі. Див. патент США Мо 5,223,608, « колонка 11, рядок 22 і далі, а також Приклад 8, де для одержання кристалічного гідрохлориду гемцитабіну 70 використовують гарячий ізопропанол та концентровану хлористоводневу кислоту. - с Цей винахід пропонує більш економічний спосіб одержання гідрохлориду гемцитабіну, що забезпечує й підвищений вихід. Спосіб виключає використання надлишку основи та втрати продукту внаслідок присутності "» води.
Розкриття суті винаходу
Цей винахід пропонує спосіб одержання гідрохлориду гемцитабіну, який включає: «г» а) відщеплення захисних груп від р-1-(2'-деокси-2,2'-дифтор-3",5'-ди-О-бензоїл-О-рибофуранозил)-4-амінопіримідин-2-ону за допомогою со каталітичної кількості алкіламіну у присутності метанолу або етанолу у середовищі, практично вільному від води; - Б) оброблення отриманого розчину хлористоводневою кислотою та протирозчинником (агентам, що осаджує продукт з розчину); і і-й с) виділення одержаного твердого гідрохлориду гемцитабіну.
Кз Найкращий варіант здійснення винаходу
При відщепленні захисних груп від В -1-(2'-деокси-2",2'-дифтор-3',5'і-ди-О-бензоїл-О-рибофуранозил)-4-амінопіримідин-2-ону, протонний розчинник, який використовується, є фактично нуклеофілом, який атакує бензоїльну групу. Ця атака каталізується основою, і в стехіометричних кількостях основи нема потреби. о Термін "алкіламін" у значенні, використовуваному в цьому описі, означає органічний амін, який містить іме) одну, дві або три алкільні групи і який здатен доводити рН реакційної суміші до рівня, щонайменше, 9,5.
Прикладами таких реагентів є метиламін, етиламін, пропіламін, ізопропіламін, бутиламін, диметиламін, 60 діетиламін, дипропіламін, діізопропіламін, дибутиламін, етаноламін, триметиламін, триетиламін, трипропіламін,
М-метил-М-етиламін, М-метил-М-пропіламін, М-метил-М-бутиламін, М-етил-М-пропіламін тощо. Як буде показано нижче, цей винахід вимагає, щоб гідрохлорид алкіламіну також був розчинним у реакційній суміші. Крім того, для забезпечення умов ефективного протікання реакції, алкіламін має бути досить нелетким, щоб забезпечити ефективне проходження реакції при підвищених температурах. Виходячи з цього, у цій реакції алкіламіном, 65 якому віддається перевага, є діетиламін, хоча можливе використання також інших алкіламінів.
Термін "каталітична кількість" стосується кількості алкіламіну, яка сприяє нуклеофільній атаці протонного розчинника на бензоїльні захисні групи. Як правило, використовують 0,1-0,5 молярного еквівалента (відносно застосовуваної кількості З -1-(2'-деокси-2".2'-дифтор-3',5'і-ди-О-бензоїл-О-рибофуранозил)-4-амінопіримідин-2-ону); найбільша перевага віддається 0,2-0,4 еквівалента, однак, обізнаним фахівцям зрозуміло, що оптимальна кількість використовуваного алкіламіну буде залежати від хімічних та фізичних властивостей алкіламіну за умови, що рн реакційного середовища підтримується на рівні не нижче 9,5.
Вираз "у середовищі, практично вільному від води" вказує, що реакцію проводять без додаткової кількості води. Тому перевага віддається використанню реагентів та розчинників, які практично не містять води. 70 Реакційну суміш можна захищати від атмосферної вологи, але ця пересторога не є обов'язковою. Цьому обмеженню, яке не є критичним для реакції відщеплення захисних груп, віддається перевага, оскільки кінцевий цільовий продукт - гідрохлорид гемцитабіну розчинний у воді і, отже, присутність води буде зменшувати вихід цільового продукту на стадії кристалізації.
Як вказано вище, при відщепленні захисних груп 75 від В -1-(2'-деокси-2-2'-дифтор-3,5'-ди-О-бензоїл-О-рибофуранозил)-4-амінопіримідин-2-ону протонний нуклеофіл каталізується основою і, отже, цей протонний реактив і має вирішальне значення для цієї реакції.
Оскільки теоретично, для проходження сольволізу може бути використаний будь-який протонний розчинник, перевага віддається використанню спирту, більша перевага - використанню етанолу, а найбільша перевага - метанолу. Перевага цьому вибору віддається з кількох міркувань - по-перше, субстрат та гідрохлорид алкіламіну, а також і кінцевий продукт, розчинні у метанолі. По-друге, як побічний продукт утворюється метилбензоат, котрий також є розчинним у метанолі та осаджувальному розчиннику - ізопропанолі або ацетоні.
Метанол можна також використовувати водночас як реагент і розчинник. І, нарешті, як вказано вище, реагент має бути практично вільним від води.
Фахівцям у цій галузі хімії зрозуміло, що теоретично можна використовувати інші субстрати, с окрім в -1-(2'-деокси-2".2'-дифтор-3',5'-ди-О-бензош-О-рибофуранозил)-4-амінопіримідин-2-ону, але захисні о групи повинні забезпечувати розчинність субстрату та побічного продукту, як описано вище. Крім того, обидві захисні групи не повинні бути обов'язково однаковими. Отже, в разі довільного вибору алкіламіну та протонного розчинника придатними будуть субстрати, в яких 3- та/або 5-гідроксильні групи захищені іншими захисними групами, наприклад, заміщеними бензоїльними (наприклад, 4-метилбензоїлами); однак, вони не забезпечують с переваг і є фактично економічно менш вигідними для використання. ю
Сольволіз найкраще проводити при температурах від 0"С до 80"С; перевага віддається підвищеним температурам. Найбільша перевага віддається температурі кипіння реакційної суміші зі зворотним «-- холодильником (50-607"С, якщо використовують метанол і діетиламін); при таких умовах сольволіз, як правило, со завершується на протязі 1-8 год.
Перевага віддається використанню кількості метанолу або етанолу, яка відповідає приблизно 15-25 об'ємам «І на одиницю маси вихідного матеріалу -В -1-(2'-деокси-2".2'-дифтор-3',5'-ди-О-бензоїїл-О-рибофуранозил)-4-амінопіримідин-2-ону / (мл/г). Оптимальним співвідношенням є 20 об'ємів метанолу на одиницю маси. Перевага віддається також використанню кількості « протирозчинника, яка приблизно відповідає кількості використовуваного метанолу або етанолу, хоча придатними є також інші співвідношення. о) с Якщо в -1-(2'-деокси-2".2'-дифтор-3',5'і-ди-О-бензоїл-О-рибофуранозил)-4-амінопіримідин-2-он одержують п з» зНу з 2-деокси-2,2-дифтор-3,5-дибензоїл-О-рибофуранозил-1-метансульфонату і цитозину (наприклад, як описано у заявці на Європейський патент Мо 577,303), то вихід. ? -1-(2'-деокси-2".2'-дифтор-3',5'і-ди-О-бензоїл-О-рибофуранозил)-4-амінопіримідин-2-ону становить, як ї» 15 правило, 7095; якщо цю схему реакції включено в запропонований спосіб, то кількість використовуваного метанолу або етанолу відповідає 10-20 об'ємам відносно вихідного матеріалу - мезилату (див., наприклад, (ее) поданий нижче Приклад 3). - Процес утворення та виділення гідрохлориду гемцитабіну виконують звичайно шляхом охолодження реакційної суміші після сольволізу до температури навколишнього середовища та додавання протирозчинника, 1 50 наприклад, ацетону, ацетонітрилу, тетрагідрофурану, пропанолу, бутанолу, ізобутанолу, втор.-бутанолу або "з ізопропанолу, якому віддається перевага. Основа гемцитабіну, алкіламін, гідрохлорид алкіламіну та метилбензоат - усі ці сполуки розчинні у цій суміші; однак при введенні хлористого водню цільовий гідрохлорид гемцитабіну буде кристалізуватися, в той час як побічні продукти та реагенти, які не прореагували, залишаться у розчині. Хлористий водень, як правило, додають у вигляді газоподібного хлористого водню або концентрованої 59 хлористоводневої кислоти до рН 1,5-2,0; надлишок кислоти, зокрема, хлористоводневої кислоти, не потрібен і
ГФ) може негативно вплинути на вихід. Незважаючи на те, що до складу концентрованої хлористоводневої кислоти 7 входить вода, ця мінімальна кількість води істотно не впливає на вихід.
Утворений гідрохлорид гемцитабіну потім виділяють з реакційної суміші за допомогою традиційних засобів, тобто, фільтрування, центрифугування, відстоювання тощо. 60 Вихідні матеріали та проміжні продукти для одержання сполук згідно з цим винаходом є у продажу або їх можна легко одержати за допомогою інших методів, відомих з літератури. Посилання на відповідні літературні методики цитовані у прикладах та перелічені після наведеного нижче розділу прикладів.
Подані нижче приклади додатково ілюструють одержання сполук згідно з цим винаходом. Приклади подано лише з метою ілюстрації, і їх не слід розглядати як такі, що у будь-який спосіб обмежують об'єм цього винаходу. бо Терміни та абревіатури, які використовуються у цих прикладах, при відсутності спеціальних вказівок мають свої звичайні значення, наприклад, "РХВЕ" ("НРІ С") означає рідинну хроматографію високої ефективності; "С" -градуси за Цельсієм, "ммоль" ("ттої!") - мілімоль; "г ("4") - грам; "бл" ("3 -літр; "мл" ("ті") - мілілітр; "М" - молярний або молярність; "екв" ("ед") -молярний еквівалент.
Приклад 1
Гідрохлорид 1 - (2 -деокси-2", 2 -дифтор- О-рибофуранозил) -4-амінопіримідин-2-ону й -1-(2'-деокси-2",2'-дифтор-3',5'-ди-О-бензоїл-О-рибофуранозил)-4-амінопіримідин-2-он (0,24г, 0,51ммоль, 1 екв.) суспендували у метанолі (7мл), потім додавали діетиламін (0,01мл, О,102ммоль, 0,2екв.). Суміш нагрівали при 55"7С протягом 2 год 20 хв. 70 Для виділення продукту суміш фільтрували, фільтр промивали ізопропанолом (3,5мл). Фільтрат та промивну рідину змішували, рН за допомогою концентрованої хлористоводневої кислоти (0,Змл) доводили до 1,5-2,0. Осад випадав через 1-2 хв. Суміш перемішували при кімнатній температурі протягом 2 год і фільтрували. Твердий продукт промивали спочатку ізопропіловим спиртом (5мл), а потім ацетоном (бмл). Дані РХВЕ показують, що ступінь чистоти вищезгаданого продукту перевищує 9995.
Ідентифікацію основних компонентів розчину виконували порівнянням даних РХВЕ з автентичними стандартними зразками. Пробу для РХВЕ готували таким чином: 0,6-0,8г реакційної суміші або 10-15мг 1-(2'-деокси-2'2'-дифтор-О-рибофуранозил)-4-амінопіримідин-2-ону вміщували в мірну колбу 50мл і доводили об'єм до мітки водою. Колонку промивали елюентом: А-О,05М ацетатний буфер, рН 5,0; В-ацетонітрил; швидкість потоку 1,5мл/хв. Профіль елюенту: 9795 А, З9о В на протязі 5 хв, градієнт до 30905 А, 7095 В протягом 10 2о хв, ЗО9о А, 7095 В на протязі 5 хв, повернення до 9795 А, 390 В протягом 2 хв і підтримання цього складу елюенту протягом 13 хв. Використовували колонку 2ограх КХхС8 довжиною 25см. Довжина хвилі детектування 275нм, швидкість потоку у колонці 1,5мл/хв, об'єм проби 1Омкл.
За допомогою РХВЕ були визначені такі значення часу затримання: а) цитозин та інші домішки - 2,4-2,6 хв; Га р) че -1-(2'-деокси-2",2'і-дифтор-О-рибофуранозил)-4-амінопіримідин-2-он - 5-6 хв; с) 8-1-(2'-деокси-2",2'-дифтор-О-рибофуранозил)-4-амінопіримідин-2-он - 6-7 хв; і) 4) бензойна кислота - 10-11 хв; е) 1-(2'і-деокси-2",2'-дифтор-3- або 5'-монобензоїл-О-Рибофуранозил)-4-амінопіримідин-2-он - 14-15 хв;
ТУ) метилбензоат - 16,5-17,5 хв; і сем 9) 8-1-(2'-деокси-2,2'-дифтор-3',5'-ди-О-бензоїл-О-Рибофуранозил)-4-амінопіримідин-2-он - 19-20 хв. ою
Приклад 2
Гідрохлорид 1-(2'-деокси-2'2'-дифтор-О-рибофуранозил)-4-амінопіримідин-2-ону «-- йо -1-(2'-деокси-2,2'-дифтор-3',5'-ди-О-бензоїл-О-рибофуранозил)-4-амінопіримідин-2-он (0,24г, О,5Іммоль, со
Текв.) суспендували у метанолі (/мл), потім додавали пропіламін (0,0084мл, О0,102ммоль, 0,2екв.). Суміш 3о нагрівали при 552С протягом З год. «
Для виділення продукту суміш фільтрували, фільтр промивали ізопропанолом (З3,5мл). Доводили рН суміші фільтрату та промивної рідини до 1,5-2,0 за допомогою концентрованої хлористоводневої кислоти (0,Змл). Осад утворювався через 1-2 хв. Суміш перемішували при 0-5"С протягом 90 хв і фільтрували. Твердий продукт « промивали спочатку ізопропіловим спиртом (бмл), а потім ацетоном (бмл). Дані аналізу способом РХВЕ, виконаного, як описано у Прикладі 1, показали, що ступінь чистоти виділеного твердого продукту становив З с 98,99. "» Приклад З " Гідрохлорид 1 - (2 -деокси- 2, 2 -дифтор- О-рибофуранозил)-4-амінопіримідин-2-ону й -1-(2'-деокси-2",2'-дифтор-3,5'-ди-О-бензоїл-О-рибофуранозил)-4-амінопіримідин-2-он (отриманий шляхом реакції 3,836бг 2-деокси-2,2-дифтор-3,5-дибензоїл-О-рибофуранозил-1-метансульфонату (8,4ммоль) з 20,0г ве (180ммоль) цитозину, як описано у заявці на Європейський патент Мо 577,303) суспендували у метанолі (54мл). (ее) Суміш нагрівали при 50"С протягом З год з перемішуванням і доводили рН до 10 за допомогою діетиламіну з (0,Змл, 2,0ммоль, 0,З4екв.). Перемішування продовжували і суміш нагрівали при 55-607С протягом 14 год.
Для виділення продукту додавали до суміші знебарвлювальне активне вугілля (0,17г) та ізопропіловий спирт 4! 20 (4О0мл). Суміш перемішували при 20-257С протягом 1 год. Суміш охолоджували до 0-57С, перемішували протягом
ЗО хв, після чого фільтрували через шар фільтрувального матеріалу. Осад на фільтрі промивали ізопропіловим о спиртом (14мл). Доводили рН об'єднаного фільтрату до 1,5-1,8 за допомогою концентрованої хлористоводневої кислоти (0,95мл), і суміш після утворення осаду перемішували при 0-5"С протягом 2 год, після чого фільтрували. Твердий продукт промивали ізопропіловим спиртом (2х15мл), а потім ацетоном (1х15мл). Дані 29 аналізу способом РХВЕ, проведеного, як описано у Прикладі 1, показали, що ступінь чистоти виділеного
ГФ) твердого продукту становив 99,4965. Загальний вихід продукту становив 57,695 (мас.) (в розрахунку на мезилат).
Приклад 4 о Гідрохлорид 1-(2'-деокси-2'2'-дифтор-О-рибофуранозил)-4-амінопіримідин-2-ону йо -1-(2'-деокси-2,2'-дифтор-3',5'-ди-О-бензоїл-О-рибофуранозил)-4-амінопіримідин-2-он (2,58Г, 5,48мМмоль) 60 суспендували у метанолі (5бмл). Суміш нагрівали до 40-45" при перемішуванні і доводили рН до 10 додаванням діетиламіну (0,1мл, О0,97ммоль, О0,2екв.). Перемішування продовжували і суміш нагрівали при 50-607С протягом 6,5 год. Після цього суміш перемішували при 20-257С протягом ночі (15 год).
Для виділення продукту додавали до суміші знебарвлювальне активне вугілля (0,2г) та ізопропіловий спирт (42мл). Суміш перемішували при кімнатній температурі протягом 1 год. Фільтрували суміш через шар бо фільтрувального матеріалу, осад на фільтрі промивали ізопропіловим спиртом (14мл). До об'єднаного фільтрату додавали метанол, у такій кількості, щоб загальний об'єм розчину склав 112мл. Після цього розчин ділили на два рівні об'єми. Доводили рН одного розчину до 1,5, другого - до 2,5 за допомогою концентрованої хлористоводневої кислоти. Обидва розчини охолоджували до 0-5"С, перемішували протягом 2 год, після чого фільтрували. Твердий продукт на фільтрі, виділений з кожного розчину, промивали ізопропіловим спиртом (5мл), а потім ацетоном (5мл). Після висушування вихід продукту становив: з розчину рН 1,5 - 89,695 (мас.), з розчину рН 2,5 - 82,895 (мас.). Дані аналізу способом РХВЕ, проведеного, як описано у Прикладі 1, показали, що ступінь чистоти продукту, виділеного при рН 1,5, становив 99,195; ступінь чистоти матеріалу, одержаного при рН 2,5, становив 99,695. 70 Приклад 5
Гідрохлорид 1 - (2 -деокси-2", 2 - дифтор- О-рибофуранозил) -4-амінопіримідин-2-ону 00 -1-(2'-деокси-2",2'-дифтор-3',5'-ди-О-бензоїл-О-рибофуранозил)-4-амінопіримідин-2-он (0,24г, 0О,5Іммоль) суспендували у метанолі (мл), який містив О0,О0Змл діетиламіну (0,2бммоль, О,бекв.). Суміш нагрівали при 50-607С протягом 6 год при перемішуванні.
Для виділення продукту суміш охолоджували до кімнатної температури і додавали ізопропіловий спирт (7мл). рН суміші доводили до 1,5 за допомогою концентрованої хлористоводневої кислоти (0,3Омл). Після перемішування протягом 2-3 хв утворювався осад. Перемішування продовжували протягом 1 год при 0-57С, після цього суміш фільтрували. Вихід одержаного продукту становив 98595 (маб.).

Claims (12)

Формула винаходу
1. Спосіб одержання гідрохлориду гемцитабіну, який включає: а) відщеплення захисних груп с Ввід В -1-(2'-деокси-2".2'-дифтор-3',5'-ди-О-бензоїл-О-рибофуранозил)-4-амінопіримідин-2-ону каталітичною кількістю алкіламіну у присутності метанолу або етанолу у середовищі, практично вільному від води; і) Б) оброблення одержаного розчину хлористоводневою кислотою та протирозчинником; і с) виділення одержаного твердого гідрохлориду гемцитабіну.
2. Спосіб за п.1, де алкіламіном є діетиламін. сі
3. Спосіб за п.1, де розчинником на стадії (а) є метанол.
4. Спосіб за п.3, де протирозчинник на стадії (5) вибраний з-поміж ацетону, ацетонітрилу, юю тетрагідрофурану, пропанолу, бутанолу, ізобутанолу, втор-бутанолу та ізопропанолу. «--
5. Спосіб за п.4, де протирозчинником є ізопропанол.
6. Спосіб за п.5, де співвідношення метанолу та ізопропанолу становить 1:1. со
7. Спосіб за п.З, де використовують 15-25 мл метанолу нач 1г 8.1-(2'-деокси-2',2'-дифтор-3',5-ди-О-бензоїл-О-рибофуранозил)-4-амінопіримідин-2-ону.
8. Спосіб за п.7, де використовують 20 мл метанолу на 1г 8.1-(2'-деокси-2',2'-дифтор-3',5'-ди-О-бензоїл-О-рибофуранозил)-4-амінопіримідин-2-ону. «
9. Спосіб за п.1, де 8 -1-(2'-деокси-2',2'-дифтор-3,5'-ди-О-бензоїл-О-рибофуранозил)-4-амінопіримідин-2-он одержують Іп ві з 2-деокси-2,2-дифтор-3,5-дибензоїл-О-рибофуранозил-1-метансульфонату та цитозину. З с
10. Спосіб за п.9, де використовують 10-20 мл метанолу на 1г "з 2-деокси-2,2-дифтор-3,5-дибензоїл-О-рибофуранозил-1-метансульфонату. "
11. Спосіб за п.10, де протирозчинником є ізопропанол.
12. Спосіб за п.11, де співвідношення метанолу та ізопропанолу становить приблизно 1:1. те Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних Го) мікросхем", 2002, М 8, 15.08.2002. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України. - с 50 Ко) Ф) іме) 60 б5
UA97062781A 1994-12-13 1995-11-14 Спосіб одержання гідрохлориду гемцитабіну UA48152C2 (uk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US08/355,372 US5637688A (en) 1994-12-13 1994-12-13 Process for preparing 1-(2'-deoxy-2'-difluoro-d-ribofuranosyl)-4-aminopyrimidin-2-one hydrochloride
PCT/US1995/014864 WO1996018637A1 (en) 1994-12-13 1995-11-14 Process for preparing 1-(2'-deoxy-2',2'-difluoro-d-ribofuranosyl-4-aminopyrimidin-2-one) hydrochloride

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA48152C2 true UA48152C2 (uk) 2002-08-15

Family

ID=23397211

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA97062781A UA48152C2 (uk) 1994-12-13 1995-11-14 Спосіб одержання гідрохлориду гемцитабіну

Country Status (31)

Country Link
US (2) US5637688A (uk)
EP (1) EP0719788B1 (uk)
JP (1) JPH10510806A (uk)
KR (1) KR100424991B1 (uk)
CN (1) CN1047177C (uk)
AR (1) AR001041A1 (uk)
AT (1) ATE179986T1 (uk)
AU (1) AU689674B2 (uk)
BG (1) BG62738B1 (uk)
BR (1) BR9509979A (uk)
CO (1) CO4520286A1 (uk)
CZ (1) CZ290941B6 (uk)
DE (1) DE69509624T2 (uk)
DK (1) DK0719788T3 (uk)
ES (1) ES2130542T3 (uk)
GR (1) GR3030265T3 (uk)
HU (1) HU219021B (uk)
IL (1) IL115852A (uk)
MY (1) MY112488A (uk)
NO (1) NO306783B1 (uk)
NZ (1) NZ296476A (uk)
PE (1) PE49296A1 (uk)
PL (1) PL181732B1 (uk)
RO (1) RO117327B1 (uk)
RU (1) RU2154648C2 (uk)
SI (1) SI0719788T1 (uk)
TW (1) TW379226B (uk)
UA (1) UA48152C2 (uk)
WO (1) WO1996018637A1 (uk)
YU (1) YU49314B (uk)
ZA (1) ZA959320B (uk)

Families Citing this family (30)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5637688A (en) * 1994-12-13 1997-06-10 Eli Lilly And Company Process for preparing 1-(2'-deoxy-2'-difluoro-d-ribofuranosyl)-4-aminopyrimidin-2-one hydrochloride
EP0870506A1 (en) * 1997-04-11 1998-10-14 Eli Lilly And Company Compositions comprising a cryptophycin compound in combination with a synchronizing or activating agent for treating cancer
JP4502503B2 (ja) * 1997-12-22 2010-07-14 シェーリング コーポレイション 増殖性の疾患を処置するためのベンゾシクロヘプタピリジン化合物および抗腫瘍剤の組合せ
US6376470B1 (en) 1999-09-23 2002-04-23 Enzon, Inc. Polymer conjugates of ara-C and ara-C derivatives
WO2002028387A1 (en) * 2000-10-03 2002-04-11 Oncopharmaceutical, Inc. Inhibitors of angiogenesis and tumor growth for local and systemic administration
WO2005014010A1 (en) * 2003-07-24 2005-02-17 Eli Lilly And Company Pharmaceutical composition comprising gemcitabine and cyclodextrines
US7214791B2 (en) * 2004-07-01 2007-05-08 Shenzhen Hande Technology Co., Ltd. Method for preparation of 2′-deoxy-2′, 2′-difluoro-β-cytidine or pharmaceutically acceptable salts thereof by using 1,6-anhydro-β-d-glucose as raw material
EP1812457A1 (en) * 2004-07-30 2007-08-01 Pharmaessentia Corp. STEREOSELECTIVE SYNTHESIS OF ß-NUCLEOSIDES
WO2006070985A1 (en) * 2004-12-30 2006-07-06 Hanmi Pharm. Co., Ltd. METHOD FOR THE PREPARATION OF 2#-DEOXY-2#,2#-DIFLUOROCYTIDINE
AU2005328519B2 (en) * 2005-03-04 2012-03-01 Fresenius Kabi Oncology Limited Intermediate and process for preparing of beta- anomer enriched 21deoxy, 21 ,21-difluoro-D-ribofuranosyl nucleosides
WO2006095359A1 (en) * 2005-03-10 2006-09-14 Sms Pharmaceuticals Limited Synthesis of 2-deoxy-2, 2-di fluoro-d-ribo furanose-3, 5 di(4-methy/4-nitro-chloro)benzoate and its conversion to gemcitabine hydrochloride thereof
US7485716B2 (en) * 2005-05-02 2009-02-03 Pharmaessentia Corp. Stereoselective synthesis of β-nucleosides
CN100391966C (zh) * 2005-06-17 2008-06-04 华东师范大学 一种2’-脱氧-2’,2’-二氟-胞苷合成的方法
EP1940859A1 (en) 2005-10-28 2008-07-09 Arch Pharmalabs Limited An improved process for preparation of gemcitabine hydrochloride
KR101259637B1 (ko) * 2005-12-14 2013-04-30 주식회사종근당 1-(2´-데옥시-2´,2´-디플루오로-디-리보푸라노실)-4-아미노피리미딘-2-온또는 그의 염산염의 제조방법
US20090069354A1 (en) * 2007-09-12 2009-03-12 Protia, Llc Deuterium-enriched gemcitabine
JO2778B1 (en) 2007-10-16 2014-03-15 ايساي انك Certain vehicles, installations and methods
CN101883570B (zh) * 2007-11-06 2013-06-19 药华医药股份有限公司 β-核苷的新颖合成
IT1393062B1 (it) * 2008-10-23 2012-04-11 Prime Europ Therapeuticals Procedimento per la preparazione di gemcitabina cloridrato
US8609631B2 (en) 2009-04-06 2013-12-17 Eisai Inc. Compositions and methods for treating cancer
JO3197B1 (ar) * 2009-04-06 2018-03-08 Otsuka Pharma Co Ltd (مشتقات 2'-دايوكسي-ريبوفيورانوسيل) 1 , 3 , 4, 7- تترا هيدرو- (1, 3) داي آزيبين- 2 - أون لعلاج السرطان
JP5684787B2 (ja) * 2009-04-06 2015-03-18 大塚製薬株式会社 シチジンベースの抗新生物薬とシチジンデアミナーゼ阻害薬との組合せ、および癌の治療におけるその使用
UY32546A (es) * 2009-04-06 2010-10-29 Eisai Inc Composiciones y metodos para tratar cancer
CN101525361B (zh) * 2009-04-21 2010-11-17 济南圣鲁金药物技术开发有限公司 基于吉西他滨结构的前药及其合成方法及应用
DK2431376T4 (da) * 2009-05-15 2024-02-26 Delta Fly Pharma Inc Ny stabilt krystal af 1-(2'-cyano-2'-deoxy-ß-D-arabinofuranosyl)cytosinmonohydrochlorid
CN101628927B (zh) * 2009-08-07 2012-10-10 卡硼瑞(北京)科技有限公司 以1,3,5-三-O-苯甲酰基-α-D-呋喃核糖为原料立体选择性制备β-二氟胞苷盐酸盐的方法
CN102453064B (zh) * 2011-06-30 2014-07-09 江苏豪森药业股份有限公司 制备吉西他滨盐酸盐的方法
CN102659884B (zh) * 2012-04-23 2014-07-02 南京臣功制药股份有限公司 盐酸吉西他滨的提纯方法
CN103224541B (zh) * 2013-04-27 2015-07-01 江苏豪森药业股份有限公司 吉西他滨α-异构体转化回收工艺
CN104402945A (zh) * 2014-11-27 2015-03-11 苏州乔纳森新材料科技有限公司 一种3-脱氧-1,2-o-异丙叉-d-呋喃木糖的合成方法

Family Cites Families (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3817978A (en) * 1971-06-16 1974-06-18 Syntex Inc 4-fluoro nucleosides and sugar intermediates, and methods of preparing
JPS5924999B2 (ja) * 1978-06-10 1984-06-13 富山化学工業株式会社 新規な5−フルオロ−2′−デオキシ−β−ウリジン誘導体の製造法
US4526988A (en) * 1983-03-10 1985-07-02 Eli Lilly And Company Difluoro antivirals and intermediate therefor
DE3587500T2 (de) * 1984-12-04 1993-12-16 Lilly Co Eli Tumorbehandlung bei Säugetieren.
US5223608A (en) * 1987-08-28 1993-06-29 Eli Lilly And Company Process for and intermediates of 2',2'-difluoronucleosides
US4965374A (en) * 1987-08-28 1990-10-23 Eli Lilly And Company Process for and intermediates of 2',2'-difluoronucleosides
JPH0673086A (ja) * 1992-06-22 1994-03-15 Eli Lilly & Co 立体選択的な陰イオングリコシル化法
UA41261C2 (uk) * 1992-06-22 2001-09-17 Елі Ліллі Енд Компані Спосіб одержання збагачених бета-аномером нуклеозидів
AU4134793A (en) * 1992-06-22 1993-12-23 Eli Lilly And Company 2'-deoxy-2',2'-difluoro(2,6,8-substituted) purine nucleosides having anti-viral and anti-cancer activity and intermediates
CA2105112C (en) * 1992-09-01 2005-08-02 Thomas C. Britton A process for anomerizing nucleosides
US5637688A (en) * 1994-12-13 1997-06-10 Eli Lilly And Company Process for preparing 1-(2'-deoxy-2'-difluoro-d-ribofuranosyl)-4-aminopyrimidin-2-one hydrochloride

Also Published As

Publication number Publication date
NO972679D0 (no) 1997-06-11
PE49296A1 (es) 1996-11-21
GR3030265T3 (en) 1999-08-31
CZ179897A3 (en) 1997-09-17
DE69509624D1 (de) 1999-06-17
CZ290941B6 (cs) 2002-11-13
RU2154648C2 (ru) 2000-08-20
TW379226B (en) 2000-01-11
AU4110196A (en) 1996-07-03
DK0719788T3 (da) 1999-11-01
IL115852A (en) 1999-09-22
DE69509624T2 (de) 1999-10-07
EP0719788B1 (en) 1999-05-12
IL115852A0 (en) 1996-01-31
MY112488A (en) 2001-06-30
BR9509979A (pt) 1998-06-09
JPH10510806A (ja) 1998-10-20
MX9704322A (es) 1997-09-30
PL181732B1 (en) 2001-09-28
YU70895A (sh) 1998-09-18
US5808048A (en) 1998-09-15
PL321046A1 (en) 1997-11-24
ATE179986T1 (de) 1999-05-15
BG62738B1 (bg) 2000-06-30
BG101591A (en) 1998-03-31
CN1047177C (zh) 1999-12-08
NO306783B1 (no) 1999-12-20
CO4520286A1 (es) 1997-10-15
KR100424991B1 (ko) 2004-05-20
NZ296476A (en) 1998-12-23
SI0719788T1 (en) 1999-10-31
YU49314B (sh) 2005-06-10
HUT77929A (hu) 1998-11-30
ZA959320B (en) 1997-05-05
WO1996018637A1 (en) 1996-06-20
EP0719788A2 (en) 1996-07-03
EP0719788A3 (en) 1996-09-25
US5637688A (en) 1997-06-10
HU219021B (hu) 2001-01-29
NO972679L (no) 1997-06-11
AU689674B2 (en) 1998-04-02
ES2130542T3 (es) 1999-07-01
RO117327B1 (ro) 2002-01-30
AR001041A1 (es) 1997-09-24
CN1169728A (zh) 1998-01-07

Similar Documents

Publication Publication Date Title
UA48152C2 (uk) Спосіб одержання гідрохлориду гемцитабіну
JP3653292B2 (ja) 5−メチルウリジンを用いる2’,3’−ジデヒドロ−3’−デオキシチミジン(d4T)の大量製造法
US6153744A (en) Nucleoside derivatives with photolabile protective groups
JP2810034B2 (ja) 2’,2’−ジフルオロヌクレオシド類の改良製造法
US10030043B2 (en) Method for the synthesis of clofarabine
JP2008515968A (ja) 2’−デオキシ−2’,2’−ジフルオロシチジンの製造方法
AU767136B2 (en) Dinucleotide crystals
WO2019022158A1 (ja) 可視光域で光架橋可能な光応答性ヌクレオチドアナログ
JPH0797391A (ja) ヌクレオシド誘導体とその製造方法
JP4691101B2 (ja) 1−α−ハロ−2,2−ジフルオロ−2−デオキシ−D−リボフラノース誘導体及びその製造方法
US6750335B2 (en) Nucleoside derivatives with photolabile protective groups
KR20060129026A (ko) 리보핵산 화합물 및 올리고핵산 화합물의 액상 합성법
FR2621591A1 (fr) Derives de nucleosides, notamment de desoxy-2' cytidine et leur utilisation pour la synthese d'oligonucleotides
JP2013531665A (ja) オリゴヌクレオチド合成のためにn−チオ化合物を用いる新規な方法
JPH06135988A (ja) ヌクレオシド誘導体
EP0475443B1 (de) Verfahren zur chemischen Synthese von Oligonukleotiden
EP1397377B1 (en) Calix (4) arene-nucleoside and calix (4) arene-oligonucleotide hybrids
CA2207617C (en) Process for preparing 1-(2'-deoxy-2',2'-difluoro-d-ribofuranosyl-4-aminopyrimidin-2-one) hydrochloride
JP3061659B2 (ja) 2−{2−(モノメトキシトリチルオキシ)エチルチオ}エチル基および該基の使用法
JPH06135989A (ja) ヌクレオシド誘導体
MXPA97004322A (en) Procedure for the preparation of chlorhydrate 1- (2'-desoxy-2 ', 2'-difluoro-d-ribofuranosyl) -4-aminopyrimidin-2-
JPH0967391A (ja) 新規修飾ヌクレオシドおよびその製造法 さらにはそれを用いたオリゴヌクレオチ ド類の製造法
JP2003073395A (ja) N−アシル化プリンヌクレオシド誘導体の単離精製法
JP2004210681A (ja) N4−アシル−2’−デオキシシチジン類の製造方法
KR20030078945A (ko) 보호된 디옥시아데노신 및 디옥시구아노신