UA124100C2 - Спосіб одержання сполуки піроло[3,2-d]піримідину і проміжних сполук - Google Patents

Спосіб одержання сполуки піроло[3,2-d]піримідину і проміжних сполук Download PDF

Info

Publication number
UA124100C2
UA124100C2 UAA201809087A UAA201809087A UA124100C2 UA 124100 C2 UA124100 C2 UA 124100C2 UA A201809087 A UAA201809087 A UA A201809087A UA A201809087 A UAA201809087 A UA A201809087A UA 124100 C2 UA124100 C2 UA 124100C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
compound
formula
acid
sodium
hydroxide
Prior art date
Application number
UAA201809087A
Other languages
English (en)
Inventor
Чжаочжун Дін
Чжаочжун ДИН
Фей СУНЬ
Інху Ху
Инху Ху
Ілун Чжоу
Илун Чжоу
Жуй ЧЖАО
Лін Ян
Лин Ян
Original Assignee
Чіа Тай Тяньцин Фармасьютікал Груп Ко., Лтд.
Чиа Тай Тяньцин Фармасьютикал Груп Ко., Лтд.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Чіа Тай Тяньцин Фармасьютікал Груп Ко., Лтд., Чиа Тай Тяньцин Фармасьютикал Груп Ко., Лтд. filed Critical Чіа Тай Тяньцин Фармасьютікал Груп Ко., Лтд.
Publication of UA124100C2 publication Critical patent/UA124100C2/uk

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07DHETEROCYCLIC COMPOUNDS
    • C07D487/00Heterocyclic compounds containing nitrogen atoms as the only ring hetero atoms in the condensed system, not provided for by groups C07D451/00 - C07D477/00
    • C07D487/02Heterocyclic compounds containing nitrogen atoms as the only ring hetero atoms in the condensed system, not provided for by groups C07D451/00 - C07D477/00 in which the condensed system contains two hetero rings
    • C07D487/04Ortho-condensed systems
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07DHETEROCYCLIC COMPOUNDS
    • C07D487/00Heterocyclic compounds containing nitrogen atoms as the only ring hetero atoms in the condensed system, not provided for by groups C07D451/00 - C07D477/00

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Nitrogen Condensed Heterocyclic Rings (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
  • Low-Molecular Organic Synthesis Reactions Using Catalysts (AREA)
  • Plural Heterocyclic Compounds (AREA)
  • Pyrrole Compounds (AREA)

Description

Галузь техніки
Даний винахід належить до галузі медичної хімії і, зокрема, належить до способу одержання сполуки піролоїЇЗ3,2-4|піримідину і її проміжної сполуки.
Передумови
Різні клітини імунної системи експресують ТоїІ-подібний рецептор, що розпізнає високо консервативні структурні мотиви: патоген-асоційований молекулярний патерн (РАМР), що експресується патогенними мікроорганізмами, або асоційовані з ушкодженням молекулярні патерни (ФАМР), що вивільняються загиблими клітинами. РАМР або ОАМР стимулює ТоїЇ- подібний рецептор до запуску сигнального каскаду, що індукує активацію транскрипційних факторів, таких як АР-1, МЕ-кВ, ї регуляторів інтерферонів (функція імпульсної відповіді). Це веде до різних клітинних відповідей, у тому числі утворенню інтерферонів, прозапальних цитокінів й ефекторних цитокінів, відповідно до чого виникає імунна відповідь. Безперечно, у ссавців виявлені ТоїІ-подібні рецептори 13 типів. ТоїЇІ-подібні рецептори 1, 2, 4, 5 і 6 переважно експресовані на клітинній поверхні, тоді як ТоїІ-подібні рецептори 3, 7, 8 і 9 експресовані в ендосомах. Різні ТоїІ-подібні рецептори розпізнають ліганди, одержувані з різних патогенів. ТоЇїЇ- подібний рецептор 7 (ТІ К7) переважно експресують плазмацитоїдні дендритні клітини (рос), і розпізнавання його ліганду веде до індукції секреції інтерферону с (ІЕМ-а). ТоїІ-подібний рецептор 7 (ТК) і ТоїІ-подібний рецептор 8 (ТІ К8) мають високу гомологію і, отже, ліганд
ТІК7 у більшості випадків також підходить для ТІ К8. Стимуляція ТІ К8 переважно індукує продукування цитокінів, таких як фактор некрозу пухлини а (ТМЕ-а) і хемоатрактант. Інтерферон са являє собою один з лікарських засобів для лікування хронічного гепатиту В або гепатиту С, тоді як ТМЕ-4 являє собою прозапальний цитокін, надмірна секреція якого веде до тяжких побічних ефектів.
Повідомляється про декілька агоністів ТІ К7, таких як іміквімод (Вгйі5п дУоигпаї ої Оегтафіоду 2003; 149 (Биуррі. 66): 5-8), резиквімод (Апіїмігаї Кезеагсп 64 (2004) 79-83), (5-9620 (Савігоєпіегоїоду (2013), 144(7), 1508-1517). Проте, бажано мати нові агоністи ТІ К7 з більш гарною вибірковістю, активністю й безпекою.
У китайській патентній заявці Мо 201410405136.0, що включена в повному обсязі за посиланням в даний опис, розкрита серія сполук піролопіримідину як агоніста ТІ К7.
Короткий виклад
В одному з аспектів наданий спосіб одержання сполуки формули І:
Тв м ше й М
Май с ве ; к. сан ци а до спосіб включає дегідроксилювання сполуки формули МІ для одержання сполуки формули І:
Ме є чи ч й щ с ДА их В в : Бех у Як: по де
В: ії КЕ» незалежно вибирають із групи, що складається з С.г алкіл, або
ВА: і К» разом з атомом М, прикріпленим до них, формують 4-8-ч-ленний гетероциклоалкіл, де гетероциклоалкіл необов'язково заміщають одним або декількома замісниками, незалежно вибраними із групи, що складається з гідроксилу, галогену, С.-4 алкілу й С:-4 алкокси.
Докладний опис
Визначення
Якщо не встановлене інше, терміни та фрази, використовувані в даному описі, мають наступні значення. Конкретний термін або фразу не слід розглядати як неясні або невизначені, коли вони не визначені конкретно. Їх варто розуміти відповідно до основного значення.
Торговельна назва, використовувана в даному описі, належить до відповідного продукту або активного інгредієнта.
Поки інше не визначено конкретно, у даному описі частку (у тому числі процентну частку) або частину обчислюють на основі маси.
Коли використовують із числовими змінними, термін "біля" або "приблизно" звичайно належить до значення змінної і всім значенням змінної в межах помилки експерименту (наприклад, у межах усередненої довірчої ділянки 9595) або в межах--1095 від точно визначеного значення або більш широкого діапазону.
Вираз "містити" або його синоніми "включати", "мати" або тому подібне є відкритим, що не виключає інші не перераховані елементи, стадії або інгредієнти. Вираз "складатися з" виключає будь-які не перераховані елементи, стадії або інгредієнти. Вираз "по суті складатися з" належить до конкретних елементів, стадій або інгредієнтів у заданому діапазоні, разом з необов'язковими елементами, стадіями або компонентами, які по суті не роблять впливу на базову й нову ознаку заявленого об'єкта винаходу. Варто розуміти, що вираз "містити" охоплює вираз "по суті складатися з" й "складатися з".
Термін "необов'язковий" або "необов'язково" означає, що подія, яка йде за ним, може наступати або не наступати. Цей термін охоплює випадки, коли подія може наступати або не наступати.
Вираз Ст-п, використовуваний в даному описі, означає, що він містить т-п атомів вуглецю.
Наприклад, "С..4 алкіл" означає, що зазначений алкіл має 1-4 атомів вуглецю.
Числовий діапазон у даному описі належить до кожного із цілих у ньому й піддіапазонів, утворених цілими. Наприклад, "Сі-4" означає, що зазначена група може мати 1 атом вуглецю, 2 атоми вуглецю, З атоми вуглецю або 4 атоми вуглецю. Відповідно, "С1-4 алкіл" охоплює "Сг2-з алкіл", "Сі-з алкіл", "Со.4 алкіл", а також Сі алкіл, Сг алкіл, Сз алкіл, Са алкіл або тому подібне.
Термін "заміщений" означає, що один або декілька атомів водню при даному атомі заміняють на замісник, за умови, що валентність конкретного атома є звичайною й сполука після заміщення стабільна.
Якщо не встановлене інше, термін "гетеро" означає гетероатом або гетерорадикал (тобто радикал, що містить гетероатом), тобто атоми крім атомів вуглецю й водню або радикал, що містить такі атоми. Переважно, гетероатом незалежно вибирають із групи, що містить О, М, 5 і т.д. В одному з варіантів здійснення, у якому беруть участь два або більше гетероатома, два або більше гетероатомів можуть являти собою те саме або два або більше гетероатомів можуть бути різними частково або повністю.
Зо Термін "алкіл" належить до лінійної або розгалуженої насиченої аліфатичної гідрокарбільної групи, що складається з атомів вуглецю й водню, що пов'язана з іншою молекулою через одинарний зв'язок. Необмежуючі приклади Сі-4 алкілу включають, але не обмежуючись цим, метил, етил, пропіл, ізопропіл, н-бутил, ізобутил, втор-бутил, трет-бутил або тому подібне.
Термін «С.і-4 алкокси» належить до «С.-4 алкілу», який з'єднаний з іншою молекулою через «-
О-», де «С:-4 алкіл» визначений вище.
Термін «галогено» або «галоген» належить до ЕК, СІ, Вг або І.
Термін «гідроксил» належить до групи -ОН.
Атом М у виразі «Кз і Ко разом з атомом М, прикріпленим до них» належить до атома М у
А
Зі
ОХ фрагменті Кк: в формулі.
Термін "гетероциклоалкіл" належить до групи насиченої моноциклічної або поліциклічної системи, у якій частина атомів кільця являє собою гетероатоми, вибрані із групи, що складається з М, 0, 5, а інші атоми кільця являють собою С. Відповідно, термін "4-8--ленний гетероциклоалкіл" належить до гетероциклоалкілу, що містить 4-8 атомів кільця в системі, де один або декілька атомів кільця являють собою гетероатоми, вибрані із групи, що складається з
М, 0, 5. "4-8--ленний гетероциклоалкіл" охоплює "4-7-членний", "4-6-членний", "5-7-членний" гетероциклоалкіл, наприклад, але не обмежуючись цим, 4-, 5-, 6-, 7-, 8-членний гетероциклоалкіл. Приклади 4-ч-ленного гетероциклоалкілу включають, але не обмежуючись цим, азетидиніл; приклади 5-ч-ленного гетероциклоалкілу включають, але не обмежуючись цим, піролідиніл, ізоксазолідиніл, оксазолідиніл, ізотіазолідиніл, тіазолідиніл, імідазолідиніл; приклади б-ч-ленного гетероциклоалкілу включають, але не обмежуючись цим, піперидиніл, морфолініл, піперазиніл; і приклади 7-членного гетероциклоалкілу включають, але не обмежуючись цим, азациклогептаніл, оксаазабіцикло|2.2.1|)гептил або тому подібне.
Термін "один або декілька" належить до одного, двох, трьох, чотирьох, п'яти, шести, семи, восьми або більше.
У даному описі використовують наступні скорочення: ЕМ: 2-(триметилсиліл)етоксиметил;
ЗЕМ-СЇІ: 2-(триметилсиліл)етоксиметилхлорид; ОІРЕА: діїзопропілетиламін; ТЕА: трифтороцтова кислота; ОМЕ: М,М-диметилформамід; п-ВиОнН: н-бутанол.
Спосіб одержання сполуки формули
В одному з аспектів наданий спосіб одержання сполуки формули І, де спосіб включає дегідроксилювання сполуки формули МІ для одержання сполуки формули І:
М ке дик, В. з ч «К о о Не а ще з. й спи ших, 2 й щ х що» - су
Ш У -- в хе Ве ; х хх де щит в їКх де
К1 ї К2 незалежно вибирають із групи, що складається з С.г алкілу, або
ВА: і К» разом з атомом М, прикріпленим до них, формують 4-8-ч-ленний гетероциклоалкіл, де гетероциклоалкіл необов'язково заміщають одним або декількома замісниками, незалежно вибраними із групи, що складається з гідроксилу, галогену, С.-4 алкілу і С-і-4 алкокси.
В одному з варіантів здійснення спосіб одержання сполуки формули | відповідно до винаходу включає наступні стадії: (а) взаємодія сполуки формули І із сполукою формули І в присутності основи для одержання сполуки формули ІМ
Мх.
Н м се М СК ох, пахв и нн ятати емо ел ШЕ
В її не (Б) взаємодія сполуки формули ІМ із сполукою формули М у присутності відновника для одержання сполуки формули МІ ще мн.
ДК. ст Ка с ше Що
НО нот лі і; ще ша емо о щі я кое (с) дегідроксилювання сполуки формули МІ для одержання сполуки формули І
Мам: Бе нших с. й К З кий М. що ; ще сп 2 БУ до де
В: ії КЕ» незалежно вибирають із групи, що складається із С..4 алкілу, або
ВА: і К» разом з атомом М, прикріпленим до них, формують 4-8-ч-ленний гетероциклоалкіл, де гетероциклоалкіл необов'язково заміщають одним або декількома замісниками, незалежно вибраними із групи, що складається із гідроксилу, галогену, С--4 алкілу і Сі-4 алкокси.
В одному з варіантів здійснення основу вибирають із групи, що складається з карбонату натрію, бікарбонату натрію, карбонату калію, фосфату калію, бікарбонату калію, карбонату цезію, гідроксиду літію, гідроксиду натрію, гідроксиду калію, гідроксиду кальцію, гідроксиду магнію, гідроксиду барію, метоксиду натрію, етоксиду натрію, т-бутоксиду натрію, т-бутоксиду калію, триетиламіну, діззопропілетиламіну, піридину, М,М-диметиламінопіридину, піперидину, М-
Зо метилпіперидину, морфоліну, М-метилморфоліну й будь-якого їх сполучення, переважний карбонат натрію, карбонат калію, гідроксид натрію, гідроксид калію й будь-яке їх сполучення, найбільш переважне карбонат калію.
В одному з варіантів здійснення стадію (а) здійснюють у розчиннику. У переважному варіанті здійснення розчинник являє собою ізопропанол або суміш ізопропанолу з водою.
В одному з варіантів здійснення молярне співвідношення сполуки формули ІІ й основи становить 1,0:1,0-3,0, переважно 1,0:1,0-1,5, більш переважно 1,0:1 2.
В одному з варіантів здійснення молярне співвідношення сполуки формули ІЇ й сполуки формули ПІІ становить 1,0:1,0-3,0, переважно 1,0:1,0-1,5, більш переважно 1,0:1 ,2-1,5.
В одному з варіантів здійснення стадію (Б) здійснюють у присутності кислоти. В іншому варіанті здійснення кислоту вибирають із групи, що складається із соляної кислоти, бромистоводневої кислоти, фосфорної кислоти, сірчаної кислоти, мурашиної кислоти, оцтової кислоти, пропанової кислоти, лимонної кислоти, фумарової кислоти, яблучної кислоти, бурштинової кислоти, саліцилової кислоти, малеїнової кислоти, трифтороцтової кислоти й будь- якого їх сполучення, переважна оцтова кислота.
В одному з варіантів здійснення на стадії (Б) молярне співвідношення сполуки формули ІМ і кислоти становить 1,0:1,0-3,0, переважно 1,0:1,2-2,0, більш переважно 1,0:1,5.
В одному з варіантів здійснення стадію (Б) проводять у розчиннику. У переважному варіанті здійснення розчинник являє собою ізопропанол або суміш ізопропанолу з водою.
В одному з варіантів здійснення відновник вибирають із групи, що складається з ВНз, Мавная, мавнзом, Мавн(Асо)з і будь-якого їх сполучення, переважний Мавн(Асо)»з.
В одному з варіантів здійснення молярне співвідношення сполуки формули ІМ і відновника становить 1,0:1,0-3,0, переважно 1,0:1,2-2,0, більш переважно 1,0:1,5.
У переважному варіанті здійснення дегідроксилювання здійснюють у присутності триетилсилану й трифтороцтової кислоти.
В іншому переважному варіанті здійснення молярне співвідношення сполуки формули МІ й триетилсилану становить 1:1-10, переважно 1:2-8, більш переважно 1:5.
В іншому переважному варіанті здійснення молярне співвідношення сполуки формули МІ й трифтороцтової кислоти становить 1:2-20, переважно 1:5-15, більш переважно 1:10-12.
В одному з варіантів здійснення стадію (с) здійснюють у розчиннику. У переважному варіанті здійснення розчинником є дихлорметан.
В іншому варіанті здійснення спосіб одержання сполуки формули І! відповідно до винаходу включає наступні стадії: (а) взаємодія сполуки формули І із сполукою формули ІШ в присутності основи для одержання сполуки формули МІ о. ще р 7 - Кк. пн мб еща яр
В ни шо б''ово
Зо (р) дегідроксилювання сполуки формули МІ для одержання сполуки формули І
Мн; о ри Ох окт. м кі снннчннж ши з Кеш ще що це щ ит, в. че ях З в : кот до» че М -- Й Бе де вчи м хх. де
В: ії КЕ» незалежно вибирають із групи, що складається із С..4 алкілу, або
ВА: і К» разом з атомом М, прикріпленим до них, формують 4-8-ч-ленний гетероциклоалкіл, де гетероциклоалкіл необов'язково заміщають одним або декількома замісниками, незалежно вибраними із групи, що складається із гідроксилу, галогену, С-ч.4 алкілу і Сі-4 алкокси.
В одному із варіантів здійснення основу вибирають із групи, що складається із карбонату натрію, бікарбонату натрію, карбонату калію, фосфату калію, бікарбонату калію, карбонату цезію, гідроксиду літію, гідроксиду натрію, гідроксиду калію, гідроксиду кальцію, гідроксиду магнію, гідроксиду барію, метоксиду натрію, етоксиду натрію, т-бутоксиду натрію, т-бутоксиду калію, триетиламіну, діззопропілетиламіну, піридину, М,М-диметиламінопіридину, піперидину, М- метилпіперидину, морфоліну, М-метилморфоліну і будь-якого їх сполучення, переважно карбонат натрію, карбонат калію, гідроксид натрію, гідроксид калію і будь-яке їх сполучення, найбільш переважний карбонат калію.
В одному із варіантів здійснення стадію (а) здійснюють в розчиннику. В переважному варіанті здійснення розчинником є метанол або суміш метанолу з водою.
В одному із варіантів здійснення молярне співвідношення сполуки формули ЇЇ ії основи становить 1,0:1,0-3,0, переважно 1,0:1,0-1,5, більш переважно 1,0:1 2.
В одному із варіантів здійснення молярне співвідношення сполуки формули ІІ і сполуки формули ПІ! становить 1,0:1,0-3,0, переважно 1,0:1,0-1,5, більш переважно 1,0:1,2-1,5.
В переважному варіанті здійснення дегідроксилювання здійснюють в присутності триетилсилану і трифтороцтової кислоти.
В іншому переважному варіанті здійснення молярне співвідношення сполуки формули Мі і триетилсилану становить 1:1-10, переважно 1:2-8, більш переважно 1:5.
В іншому переважному варіанті здійснення молярне співвідношення сполуки формули Мі і трифтороцтової кислоти становить 1:2-20, переважно 1:5-15, більш переважно 1:10-12.
В одному із варіантів здійснення стадію (Б'; здійснюють в розчиннику. В переважному варіанті здійснення розчинником є дихлорметан.
В одному із варіантів здійснення сполуку формули М вибирають із - Б
Е дня НК х й о щи ад ші у, сй я ї тя, Сх й сй От кі Н я ЩА Ж
В не З--ех ВЕУ ВО ек ММ І ня ОН. В! щМ і:
Х ; доти й х . у Ек й Ся ; хди ; рн н У : сі : Я дин - прожне овя ночі вк роя р У - ях, й х кг ри Я М ТК -ї М є
Що -о НН Коко ново я НК Вера вч Я іди . Хр 5 х х Мн ї тн нд я хдй
Еш ЖИ ох
У переважному варіанті здійснення сполуку формули І вибирають із сполук, пронумерованих у такий спосіб:
МН: Мне м шк шик Ж Заще Я ех мн ти п ан о пл а п о а 4 вч Шо 2 М кн
Мне | мно
А. Д ; їм: в ме я ши шин Шах ль шток, ОХ, ск Ба й - х А Шк У --
З я 4 ж
МН. МН. на М ми, мл, пото М 3 --я х ро М х в Х і: ще Шах в пк ще пу Мо
Модний Щодня 5 кА В ши
В Чи.
В вн
МО и Шен що тки га Но у ри у Мк щи іч ги Я г я т щі М «
ИН ее ми ши
МОЯ Мой я Ко 8 хо
МН; мн.
Ко КЕ вени я Ку рей У ту ших АХ еще р рай зи СУ ХУ Й х р Є , й за га є М ще що що с що ня й М не тх М шо й
Мой ХУ ин о в і 4 ЕЙ з з
МІ Нм їз в Не
М спід М Мен М х шШ: п ее а 14 й 42 ес роси щн мМ і 7 н и ям мМ х тую А шо Кй Н у . З рі й ян пн ни п о на о пс с о ЧИНИ н
М « х Мо іч я ака х ра х я - т хх АХ я ІК Ше 13 Шк І 14 ГУМИ
М. с і й Не х чн, н х у ій 2 мий, М. пи нн м о и се и ни и а т ей и 18 ле І
Проміжна сполука й одержання
Як проміжна сполука надані сполука формули ЇЇ і сполука формули МІ:
Кк м ше М. кас: ве в х о ше М зах
М нн: де
В: і КЕ» незалежно вибирають із групи, що складається з С..4 алкілу, або
ВА: і К» разом з атомом М, прикріпленим до них, формують 4-8-ч-ленний гетероциклоалкіл, де гетероциклоалкіл необов'язково заміщають одним або декількома замісниками, незалежно вибраними із групи, що складається з гідроксилу, галогену, Сч-4 алкілу й С1-4 алкокси.
В одному із варіантів здійснення сполуку формули МІ вибирають із
МН. МН кчш М мА М, Ке ЕІ . іш мот, КЕ р де ще Й БО х - жи У м їх р ї у пливу ЩИХ о т Бе вели ЗД ся ОО
МЕ Мх
Менні Є Е ме ОН н Од ; й шк і а нн и а ан а я т т НУ М х ТЕ х 7 я М М х ТИХ Н З
НЕЗН х. 2 жилу вих ще ку ве но Не
В В шк я, шюйтх, мує ЧО я Ще ше шир х ща ие й я й 7 х М ш й ве те й 75 Ух М ни
НОМ ди се нн рн р
Ми, й мМ,
НУ ОЖ дчння НОМ дня м М
В В гади Кт Я » ше ЩЕ Ше у рен и Ще чн а ще а ве са: М а мо а с и М Ку шен: Я ли НН
КО дея НО дим
Ж: З УІй
МА» | МН. ін В со щен х ять Ше - ме ан сит в -ї р НИ ни се В
НУ ОХ диня НО дня ме І ща дТх - ак зо ше що ї що ; ! пе шко ц их чут че щ- є що й є ї х І й ДО п Же . в й у Ме ан хе нан ше ме М
МН, М
Не Е г і ро З мое, ден р щих чу ешне сй й с Ще ке поту Щ ма
Ук хх ЦІ Мо Ям М пи вх ! УНІй
Сполуку формули ІІ згідно із винаходом можна одержувати наступним чином, т н Том мно ВМ «А ІМС хх ем Ума сло М
В МЕ М ши Кс М том пееттятяяттеттттттт я вра й лок М і Роояй ЦІ и ий ши ЕК ц шу рин рень рен
М (Я М с М
Й В В
Ми. чн.
Ма І З ялло УМ | ТЕ А дж М є бор М. я-ВОоН М х Ко яко ра ра Я ші кое зи и не и пи,
Ї І який включає взаємодію сполуки формули МІ! з «ЕМ-СІ для одержання сполуки формули МІ! (переважно в
ОМРЕ); взаємодію сполуки формули МІ з водним аміаком для одержання сполуки формули ІХ (переважно в ізопропанолі); реакцію заміщення сполуки формули ІХ з використанням н-бутоксиду натрію для того, щоб одержати сполуки формули Х (переважно в п-ВиОнН); і видалення ЗЕМ із сполуки формули Х під дією ТЕА для одержання сполуки формули ІІ (переважно в ТЕА).
Позитивний ефект
Спосіб одержання відповідно до винаходу має м'які умови реакції, наприклад, реакцію можна проводити при атмосферному тиску (наприклад, приблизно 1 атм), і вимоги до температури реакції є нормальними. Спосіб одержання відповідно до винаходу також дозволяє уникати використання дорогих реактивів з високим ступенем ризику при застосуванні і є особливо підходящим для промислового одержання.
Приклади
Щоб краще зрозуміти винахід, далі наведена додаткова ілюстрація із посиланням на наступні приклади. Однак конкретні приклади не призначені для того, щоб обмежувати обсяг даного винаходу.
Приклад одержання 1
Приклад одержання сполуки формули І:
Одержання / 2-бутокси-7-(4-(піролідин-1-ілметил)бензил)-5Н-піроло|3,2-4|Іпіримідин-4-аміну (сполука формули І Мо 1)
Одержання 4-(4-аміно-2-бутокси-5Н-піролої|3,2-4|піримідин- 7-іл)- гідроксилметил)бензальдегіду (сполука формули ІМ)
Мн н пн М Основа мит, м Р ше М сна трах шо а о ай Ж ЩЕ сн що й що г она
У тригорлу колбу додавали терефталевий альдегід (790,64 мг, 5,82 ммоль) і ізопропанол (10 мл), після чого йшло додавання 2-бутокси-5Н-піроло|3,2-4|піримідин-4-аміну (1,00 г, 4,85 ммоль) при перемішуванні. Перемішування здійснювали протягом 10 хв, потім систему охолоджували до 0 "С. Додавали очищену воду (10 мл) і карбонат калію (804,17 мг, 5,82 ммоль) і здійснювали реакцію при 25 "С протягом 16 г до вичерпання сировини при моніторингу за допомогою І СМ5.
Після завершення реакції осаджували тверду речовину. Здійснювали фільтрування і тверду речовину послідовно розріджували в 20 мл очищеної води і 30 мл (етилацетату/н-гептану-1/20).
Здійснювали фільтрування і проводили сушіння для одержання вказаної в заголовці сполуки у вигляді твердої речовини жовтого кольору (1,50 г, 4,41 ммоль, вихід: 90,9905).
Коо) І"Н ЯМР (400 МГц, метанол-дз) б 9,94 (с, 1Н), 7,86 (д, У-8,16 Гц, 2Н), 7,72 (д, 9У-8,16 Гц, 2Н), 7,12-7,17 (м, 1Н), 6,19 (с, 1Н), 4,28 (т, У-6,53 Гц, 2Н), 1,68-1,77 (м, 2Н), 1,44-1,54 (м, 2Н), 0,97 (т, у-7,34 Гц, ЗН).
Одержання (4-аміно-2-бутокси-5Н-піроло|3,2-4|піримідин-7-іл)(4-(піролідин-1- ілметил)феніл)метанолу (сполука формули МІ-1) й с д х і Ше й ці Піролідни м -х Б я ЩІ тт рутьки що жк шт у й ее в: о ши з5 НО 5 ж тоно НО ше
В 30 л посудину додавали одержану вище сполуку формули ІМ 4-((4-аміно-2-бутокси-5Н- піроло|З,2-4|піримідин-7-іл)-гідроксилметил)бензальдегід (450,0 г, 1,32 моль) і ізопропанол (4,5 л). Після перемішування протягом 5 хв додавали крижану оцтову кислоту (119,0 г, 1,98 моль).
Систему перемішували доти, поки її не охолоджували до 0-10 С. Піролідин (112,4 г, 1,58 моль) додавали по краплях, під час чого температуру системи підтримували нижче 10 С. Після додавання, частинами додавали триацетоксиборогідрид натрію (Мавн(Асо)з) (420,0 г, 1,98 моль). Реакцію здійснювали при 10-20 "С протягом З г до вичерпання сировини при моніторингу за допомогою рідинної хроматографії. Після завершення реакції додавали 5 л очищеної води і температуру розчину знижували приблизно до -10 "С. Додавали 12 л 1595 водного аміаку, під час чого температуру розчину підтримували нижче 0 "С. Тверду речовину осаджували при перемішуванні. Здійснювали фільтрування і тверду речовину послідовно розріджували в 2 л води і 2 л х2 етилацетату. Здійснювали фільтрування і проводили сушіння при 40 С при зниженому тиску протягом 12 г, щоб одержати вказану в заголовці сполуку у вигляді твердої речовини жовтого кольору (465,0 г, 1,18 моль, вихід 89,4 Фо, волога 0,9 95).
І"Н ЯМР (400 МГц, метанол-да) б 7,46 (д, 9У-7,91 Гц, 1Н), 7,29 (д, У-8,03 Гц, 1Н), 7,09 (с, 1Н), 6,12 (с, 1Н), 4,29 (т, У-6,53 Гц, 2Н), 3,60 (с, 2Н), 2,52 (розшир. с, 4Н), 1,66-1,83 (м, 6Н), 1,49 (д, у-7,53 Гц, 2Н), 0,98 (т, 9У-7,40 Гц, ЗН).
Сполуку формули МІ-1 також можна одержувати згідно із наступним процесом:
Одержання (4-аміно-2-бутокси-5Н-піроло|3,2-4|піримідин-7-іл)(4-(піролідин-1- ілметил)феніл)метанолу (сполуки формули МІ-1)
Сн ор Основа ний, мита, кох ех етодт р вий
В суміш 2-бутокси-5Н-піроло|3,2-4|Іпіримідин-4-аміну (3,00 г, 14,55 ммоль), 4-(піролідин-1- ілметил)бензальдегіду (4,13 г, 21,82 ммоль), метанолу (30 мл) і води (30 мл) додавали карбонат калію (2,41 г, 17,46 ммоль) при перемішуванні. Потім перемішування здійснювали при 25 20 протягом 12 г і відбувалося вичерпання сировини при моніторингу за допомогою тонкошарової хроматографії. Тверду речовину осаджували після завершення реакції. Додавали 30 мл води і тверду речовину фільтрували і сушили для одержання вказаної в заголовці сполуки у вигляді твердої речовини білого кольору (3,50 г, 8,85 ммоль, вихід: 60,82 95).
ІН ЯМР (400 МГЦ, метанол-д) б 7,46 (д, 9У-7,91 Гц, 1Н), 7,29 (д, 9У-8,03 Гц, 1Н), 7,09 (с, 1Н), 6,12 (с, 1Н), 4,29 (т, У-6,53 Гц, 2Н), 3,60 (с, 2Н), 2,52 (розшир. с, 4Н), 1,66-1,83 (м, 6Н), 1,49 (д, у-7,53 Гц, 2Н), 0,98 (т, 9У-7,40 Гц, ЗН).
Одержання / 2-бутокси-7-(4-(піролідин-1-ілметил)бензил)-5Н-піроло|3,2-4|Іпіримідин-4-аміну (сполука формули І Мо 1)
Мне ОЗ тет Трифонова кис ОТ шко шо Еш пе Тривуилсялан ше чн і я яти ши а т а: ПНЯ ве о Основа ТЯ
МБО дея | у шк те тя
В 20 л посудину додавали одержану вище сполуку формули МІ-1 (4-аміно-2-бутокси-5Н- піроло|3,2-4|піримідин-7-іл)(4-(піролідин-1-ілметил)уфенілуметанол (440,0 г, 1,11 моль) і дихлорметан (7,0 л)у. Систему перемішували доти, поки її не охолоджували нижче -15 20.
Триетилсилан (880 мл, 5,55 моль) додавали по краплях, після чого додавалась трифтороцтова кислота (880 мл, 11,84 моль) по краплях, під час чого температуру системи підтримували нижче -10 "С. Після додавання, реакцію здійснювали при 0 С протягом 2 г до зникнення точки сировини при моніторингу за допомогою рідинної хроматографії. Після завершення реакції реакційну рідину концентрували досуха, додавали 2,2 л етилацетату і систему охолоджували нижче 0 "С при перемішуванні. Насичений розчин карбонату натрію додавали для того, чтоби
Зо коректувати рН до 9-10, під час чого температуру підтримували нижче 10 С. Здійснювали фільтрування і одержаний фільтрувальний осад розріджували в 2,2 л води. Сушіння проводили при зниженому тиску для одержання 550 г 2-бутокси-7-(4-(піролідин-1-ілметил)бензил)-5Н- піроло|3,2-4|Іпіримідин-4-аміну (трифторацетату вказаної в заголовці сполуки) у вигляді твердої речовини білого кольору. Одержану тверду речовину білого кольору знесолювали за лужних умов для одержання вказаної в заголовці сполуки, яку можна здійснювати, наприклад, за допомогою стандартного процесу.
ІН ЯМР (400 МГц, метанол-дя) б 7,27 (д, 9У-8,0 Гц, 2Н), 7,22 (д, 9У-8,0 Гц, 2Н), 7,04 (с, 1Н), 4,32 (т, У-6,6 Гц, 2Н), 3,99 (с, 2Н), 3,60 (с, 2Н), 2,55-2,52 (м, 4Н), 1,85-1,71 (м, 6Н), 1,55-1,48 (м, 2Н), 1,00 (т, 9У-7,4 Гц, ЗН).
Приклад одержання 2: сполука формули ІЇ 2,4-дихлор-5-(2-(триметилсиліл)етокси)метил)-5Н-піролої|3,2-4|піримідин а ОЕМ м ше М БЕМАСІ, ГНРЕА м ше М й сі не АХ с мм щи ва
В ОМЕ (20,00 л) розчиняли 2,4-дихлор-5Н-піроло|3,2-4|Іпіримідин (4,00 кг, 21,28 моль), частинами додавали ОІРЕА (2,58 кг,20,00 моль) при кімнатній температурі (25 С) і перемішування здійснювали згодом протягом 30 хв. Реакційну рідину охолоджували до 0 2С з використанням льодяної бані. Потім ЗЕМ-СІ (4,00 кг, 24,00 моль) додавали по краплях повільно при швидкості 1-2 краплі/с протягом 5 г. Після додавання, реакцію здійснювали при 0 б протягом 4 г при перемішуванні, і моніторинг реакції здійснювали за допомогою НРІС до завершення реакції. Реакційну рідину гасили і розводили в 70 л води і екстрагували етилацетатом (15 л х3). Об'єднану органічну фазу послідовно промивали в 1 М водному розчині соляної кислоти (5 л х2) і насиченому сольовому розчині (7 л х2). Розчинник видаляли за допомогою дистиляції при зниженому тиску для одержання вказаної в заголовці сполуки (6,40 кг, 20,11 моль, вихід 94,50 95). "Н ЯМР (400 МГц, ОМ50О-ав) б 8,24-8,35 (м, 1Н), 6,70-6,85 (м, 1Н), 5,77 (с, 2Н), 3,45-3,57 (м, 2Н), 0,74-0,86 (м, 2Н), 0,00 (с, 9Н). 2-хлор-5-(2-(триметилсиліл)етокси)метил)-5Н-піроло|3,2-4|піримідин-4-амін
Сі вв МН: ЕМ
Ху муню А
МОВА 00 МО у й ле в шк а
Ме: ШИ миши: ши
В ізопропанолі (1,60 л) розчиняли 2,4-дихлор-5-(2-(триметилсиліл)етокси)метил)-5Н- піроло|3,2-4|піримідин (1,60 кг, 5,03 моль) в 10 л автоклаві. Водний аміак (4 л) додавали однією частиною при кімнатній температурі (25 С). Реакційну суміш перемішували при 95 "С протягом 7 г і здійснювали моніторинг за допомогою НРІС до завершення реакції. Реакційну рідину залишали остигати до кімнатної температури і фільтрували через лійку Бюхнера для одержання твердої речовини темно-коричневого кольору. Тверду речовину послідовно розріджували в етилацетаті/н-гептані (1/1, 5 л х2) і етилацетаті (4 лу для одержання вказаної в заголовці сполуки у вигляді твердої речовини коричневого кольору (1,25 кг, 4,18 моль, виход 83,1 95).
І"Н ЯМР (400 МГц, ОМ50О-ав) 6 7,61-7,77 (м, 1Н), 6,97-7,19 (м, 2Н), 6,28-6,38 (м, 1Н), 5,54-5,67 (м, 2Н), 3,43-3,53 (м, 2Н), 0,76-0,91 (м, 2Н), 0,07 (с, 9Н). 2-бутокси-5-((2-(триметилсиліл)етокси)метил)-5Н-піролої|3,2-4|піримідин-4-амін
МН вЕМ ЧА2 вЕМ
М я зам, нн ж хо М,
Ко шй п-вчоН тд нн рт яти рут ця
В п-ВиснН (17,0 л) повільно додавали металевий натрій (525,05 г, 22,84 моль) частинами під атмосферою азоту. Після додавання, систему нагрівали до 60 С і продовжували перемішування при цій температурі до повного розчинення металевого натрію. Систему охолоджували до 25 "С і частинами додавали 2-хлор-5-(2-(триметилсиліл)етокси)метил)-5|Н- піроло|3,2-4|Іпіримідин-4-амін (1,95 кг, 6,53 моль). Після гомогенного змішування при перемішуванні, реагенти перемішували при 902 протягом 8 г ї здійснювали моніторинг за допомогою НРІС до завершення реакції. Реакційну рідину залишали остигати до 25 20,
Зо повільно виливали в 30 л насиченого водного розчину хлориду амонію і екстрагували етилацетатом (15 л х3). Об'єднану органічну фазу промивали насиченим сольовим розчином (20 л х2) і сушили з використанням безводного Ма»25О»:. Після фільтрування, розчинник видаляли за допомогою дистиляції при зниженому тиску і залишок розріджували в н-гептані (4 л). Здійснювали фільтрування для одержання твердої речовини. Потім тверду речовину розріджували етилацетатом (5 л) для одержання вказаної в заголовці сполуки у вигляді твердої речовини жовто-білого кольору (1,53 кг, 4,55 моль, 69,7905). "Н ЯМР (400 МГц, ОМ5О-ав) б 7,49-7,54 (м, 1Н), 6,54-6,62 (м, 2Н), 6,15-6,20 (м, 1Н), 5,54 (с, 2Н), 4,10-4,22 (м, 2Н), 3,42-3,55 (м, 2Н), 1,58-1,73 (м, 2Н), 1,35-1,47 (м, 2Н), 0,90-0,96 (м, ЗН), 0,683-0,89 (м, 2Н), 0,05 (с, 9Н). 2-бутокси-5Н-піроло|3,2-4|піримідин-4-амін
МН сем МН»; 2 ЕМ рн
В ТРА (5,50 л) розчиняли 2-бутокси-5-((2-(триметилсиліл)етокси)метил)-5Н-піроло|3,2- д|Іпіримідин-4-амін (1,10 кг, 3,27 моль). Реакційну рідину перемішували при 25 "С протягом 16 г, і здійснювали моніторинг за допомогою НРІС до завершення реакції. ТЕА видаляли за допомогою дистиляції при зниженому тиску. Залишок розчиняли в метанолі (1,2 л) і воді з льодом (1,2 л), концентрований водний аміак використовували при рівномірному перемішуванні для того, щоб коректувати рН до 12 і потім перемішування здійснювали протягом 2 г. Осад осаджували із розчину безперервно. Після фільтрування, фільтрувальний осад являв собою тверду речовину білого кольору, яку послідовно розріджували в 15 95 водному аміаку (1,2 л х3) і етилацетаті (4 л) для одержання вказаної в заголовці сполуки у вигляді твердої речовини білого кольору (550,00 г, 2,67 моль, 81,7 90).
І"Н ЯМР (400 МГц, метанол-дл) б 7,37 (д, 9У-2,89 Гц, 1Н), 6,29 (д, 9У-3,01 Гц, 1Н), 4,27 (т, 9У-6,53 Гц, 2Н), 1,75 (д, 9У-7,91 Гц, 2Н), 1,44-1,61 (м, 2Н), 1,00 (т, У-7,40 Гц, ЗН).
Приклади фармацевтичної активності
Скринінг активності зв'язування рецептора іп мйго для ТоЇІ-подібного рецептора 7 і Тої- подібного рецептора 8
Реактиви:
Клітини НЕК-БіІне ПТК? і клітини НЕК-Біце ПТІ-КВ (доступні в Іпмімосеп)
Середовище ОМЕМ
Інактивована теплом ембріональна теляча сироватка
Реактив Моптосіп"М проти Мусоріазта
Блеоміцин
Бластцидин
Структури 55-9620 і К848 використовували наступним чином, де одержання (5-9620 можна знайти в процесі, розкритому в О520100143301; К848 комерційно доступний в АВСЕМТ (ІМО- 2208, опис: 0,5 мг). т мети вес "и - їз х ях щи її М М й : Ї і й
СВО Ва лзезиквімод,
Схема: 1. Одержання 96-ямкового планшета із сполуками:
Одержували градієнт розведень сполук в ЮОМ5БО З-кратне з використанням станції для роботи з рідинами РОЮ, починаючи з концентрації 10 ммоль/л і розводили 10 точок (з 2-ї колонки до 11-ї колонки, і кожну точку дублювали). В 12-ю колонку додавали 1 мкл 5 мг/мл позитивної сполуки К848 як позитивний контроль; і в 1-ю колонку додавали 1 мкл ОМ5О як негативний контроль. Кожна ямка містила 1 мкл ОМ5О. 2. Клітини в культуральній колбі збирали і щільність клітин розводили до 250000 клітин/мл. 3. 200 мкл (50000 клітин/ямка) клітинної суспензії додавали в одержаний планшет із сполуками і кінцева концентрація ОМ5О в кожній ямці становила 0,595.
Зо 4. Культуральні планшети, що містять клітини і сполуки, інкубували в СО» інкубаторі протягом 24 г при 37 20, 5 95 СО». 5. Після 24 г інкубації 20 мкл супернатанта видаляли із кожної ямки в 9б6-ямковий прозорий аналітичний планшет. В кожну ямку аналітичного планшета додавали 180 мкл реактиву Оцапії-
Віне і планшет інкубували в інкубаторі при 37 С, 5 95 СО» протягом 1 г. 6. Після 1 г вміст лужної фосфатази в 20 мкл супернатанта визначали з використанням
Місторіаїе Неадег 00650. 7. ЕС5о кожної сполуки одержували з використанням програмного забезпечення Ргізт.
Результати представлені в таблиці 1.
Таблиці 1
Сполукаї 777771 ІВ |Сполла5///////// ВС
Сполука? //////////777/ ІС 7 |Сполуааїо0///////////// ВС
Сполуказ. 777777 ІВ |Сполуаалїї/////////// ВС
Сполука4. 7777 ІВ |Сполуаїаї2,///////////// ВС
Сполука5 7777 ІВ |Сполуави37////: ОВ ССС
Сполукабї////////////7/ ІС 7 |Сполуаїаї4///// ВС
Сполука7 0 |С 7 |Сполуквї5д//:///// СВ ССС (Сполукав. 77777 |В |Сполука/6б//////////// ВС
Примітка: 1 нМ«еА-с100 нМ; 100 нм - В«е1000 нм; 1000 нм - С-50 мкМ.
Результати сполуки 1 і контрольного зразка агоніста 55-9620 ТоїІ-подібного рецептора 7 представлені в таблиці 2.
Таблица 2
Зразки (вказана в заголовці сполука) ТА? ЕСво (НМ) Т-АВ8 ЕсСво (нМ) с5-9620 7867
Сполука 1 11632
Сполука відповідно до винаходу демонструвала більш високу активність зв'язування рецептора іп міго для ТоїІ-подібного рецептора 7, ніж контроль (агоніст (35-9620 ТоїіІ-подібного рецептора 7) і більш низьку активність зв'язування рецептора іп мійго для ТоїІ-подібного рецептора 8, ніж контроль (агоніст (35-9620 ТоїіІ-подібного рецептора 7).
Сполука за даним винаходом володіє вираженими відмінностями у вибірковості відносно різних рецепторів, і ефект перевищує відомий рівень техніки.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА ВИНАХОДУ
    1. Спосіб одержання сполуки формули І, який включає дегідроксилювання сполуки формули МІ для одержання сполуки формули І: МН ек ще Що че - я, жде ях г а ще хх ій ппннннннюр ся щі де -к де М шкі ше в. -Е а в. т ит т, Ї маше хх но і е де В: і КЕ» незалежно вибирають з групи, яка складається з С:-залкілу, або К. і Ег разом з атомом М, прикріпленим до них, формують 4-8--ленний гетероциклоалкіл, де гетероциклоалкіл необов'язково заміщений одним або декількома замісниками, незалежно вибраними з групи, яка складається з гідроксилу, галогену, Сч:-4алкілу і С---алкокси.
    2. Спосіб за п. 1, який включає наступні стадії: (а) взаємодію сполуки формули ЇЇ зі сполукою формули ПІ у присутності основи для одержання сполуки формули ІМ: МН М фе: ; Е їх си ОНС слу ок ВН а о о о ще що АХ сн як й ЕЯ ок . вай у Ко ЖЕК ші НІ НЕ В ет ОСЬ
    25 . . . . І (б) взаємодію сполуки формули ІМ зі сполукою формули М у присутності відновника для одержання сполуки формули МІ: Мо ща й СЕ й Во В. НЯ ке о иа З не плллхлчкхкєюю, рана Вон я СДН СІ х Ти щ- М х й | ва пШх КУ я. я (с) дегідроксилювання сполуки формули МІ для одержання сполуки формули І:
    МК МН й Мах - пе ще зві в ж й тн я. ех зиди ою "ох ох з г Ще -к я х хуя о вач с ян ОХ щі бро Я ну В ї й й : й ХМ - В оф о з ку в ї шк щих КА, з У Ку Н М
    З. Спосіб за п. 2, в якому основу на стадії (а) вибирають з групи, яка складається з карбонату натрію, бікарбонату натрію, карбонату калію, фосфату калію, бікарбонату калію, карбонату цезію, гідроксиду літію, гідроксиду натрію, гідроксиду калію, гідроксиду кальцію, гідроксиду магнію, гідроксиду барію, метоксиду натрію, етоксиду натрію, т-бутоксиду натрію, т-бутоксиду калію, триетиламіну, діззопропілетиламіну, піридину, М,М-диметиламінопіридину, піперидину, М- метилпіперидину, морфоліну, М-метилморфоліну і будь-якої їх комбінації, переважно з карбонату натрію, карбонату калію, гідроксиду натрію, гідроксиду калію і будь-якої їх комбінації, найбільш переважною основою є карбонат калію.
    4. Спосіб за п. 2 або п. 3, в якому стадію (Б) здійснюють у присутності кислоти, переважно у присутності кислоти, яку вибирають з групи, яка складається 3 соляної кислоти, бромистоводневої кислоти, фосфорної кислоти, сірчаної кислоти, мурашиної кислоти, оцтової кислоти, пропанової кислоти, лимонної кислоти, фумарової кислоти, яблучної кислоти, бурштинової кислоти, саліцилової кислоти, малеїнової кислоти, трифтороцтової кислоти і будь- якої їх комбінації, переважно у присутності оцтової кислоти.
    5. Спосіб за будь-яким з пп. 2-4, в якому відновник вибирають з групи, яка складається з ВНЗ, Мавнхе, мавнзсМм, Мавн(Асо)з і будь-якої їх комбінації, переважним є Мавн(Асо)»з.
    6. Спосіб за будь-яким з пп. 2-5, в якому сполуку формули М вибирають з: Б пе: т Й х зи т хи й х КБ пил з ї х мих ше х, переважно
    7. Спосіб за п. 1, який включає наступні стадії: (а) взаємодію сполуки формули ЇЇ зі сполукою формули ПІ у присутності основи для одержання сполуки формули МІ: ее Іх МЕ М са хе - д ї. І н с со соснова В 4 р дж Я й, | КА че те, т, СЛ ши сктееутх ще х г ання й ї. й д й т й но ях нене - сл не ши МИ и В, що ОВ и Я 1 х Ще к "КУ КІ КЗ І ей - їзеу є (р) дегідроксилювання сполуки формули МІ для одержання сполуки формули І:
    Мне Мне тов Н В в ш си, «М щ" бе М М Ма ще НИ : п кола ни й м пюююююююєєєв жи т су з 7 х ке Кох нар В Тї роя т Кс ях ов . 7 коді я во Мі У Н шо
    8. Спосіб за п. 7, в якому основу на стадії (а) вибирають з групи, яка складається з карбонату натрію, бікарбонату натрію, карбонату калію, фосфату калію, бікарбонату калію, карбонату цезію, гідроксиду літію, гідроксиду натрію, гідроксиду калію, гідроксиду кальцію, гідроксиду магнію, гідроксиду барію, метоксиду натрію, етоксиду натрію, т-бутоксиду натрію, т-бутоксиду калію, триетиламіну, діззопропілетиламіну, піридину, М,М-диметиламінопіридину, піперидину, М- метилпіперидину, морфоліну, М-метилморфоліну і будь-якої їх комбінації, переважно з карбонату натрію, карбонату калію, гідроксиду натрію, гідроксиду калію і будь-якої їх комбінації, найбільш переважною є основа карбонат калію.
    9. Спосіб за будь-яким одним з пп. 1-8, в якому дегідроксилювання здійснюють у присутності триетилсилану і трифтороцтової кислоти.
    10. Спосіб за п. 9, в якому молярне співвідношення сполуки формули МІ і триетилсилану становить 1:1-10, переважно 1:2-8, більш переважно 1:5; молярне співвідношення сполуки формули МІ і трифтороцтової кислоти становить 1:2-20, переважно 1:5-15, більш переважно 1:10-12.
    11. Спосіб за будь-яким одним з пп. 1-10, в якому сполуку формули І вибирають з: дк о З У х ях ї З кт вул тв в. дк : я М Бе ї й М КЕ ЗЕ ще З Мой ти ГхЯ а и в ше Кк щ «я КЕ ц : щи - В і ий ки ех М в НИ чи Е ве ш М ж "У Й М - І пе рин кору є Ор, в де ТМ рани ши ні
    М. - УАШУ, х я х х СУ, 14 Моя ходи р. в В КАЦІЄ Й : й й ш щі р ЦЯ. . Кох На ж Зо м ше с Ії і КІ п З в х де чи ту М ї до і ШЕ «гу « ї до с Що м хх ри чек ня ух здо? З я КЕН я М их Хе М М я Хе -к Я х ше ШИ п од сао ше для зр х пен с далеч Ал Кк. ря я ут рей - БУ КЕ х см Щі ; хе М у ре я ї Зк но х КУ ще хи че х і ди хх реч Модний КІ Ко ка й ЕК У он М сей. ШК : м Б ит СаКЗ ї х є І: тю, шк. те ск Ка хе Моди вк рен 13 - 14 ший ТІ, по їй їн ; пе м : віття. 2 х в жі х Що З меня у х р ту х ; Ки й х де ше хо я йо ч у й ця зи Ша х . ММ 18 - ї їв -
    12. Сполука формули МІ: і Це оаен М ко нки чуб "ж т в якій В: і КЕ» незалежно вибирають з групи, яка складається з С:-залкілу, або К. і Ег разом з атомом М, прикріпленим до них, формують 4-8--ленний гетероциклоалкіл, де гетероциклоалкіл необов'язково заміщений одним або декількома замісниками, незалежно вибраними з гідроксилу, галогену, С:-4алкілу і С:і-лалкокси.
    13. Сполука формули МІ за п. 12, вибрана з:
UAA201809087A 2016-02-05 2017-02-04 Спосіб одержання сполуки піроло[3,2-d]піримідину і проміжних сполук UA124100C2 (uk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CN201610082028.3A CN107043378A (zh) 2016-02-05 2016-02-05 一种吡咯并[3,2-d]嘧啶类化合物的制备方法及其中间体
PCT/CN2017/072893 WO2017133686A1 (zh) 2016-02-05 2017-02-04 一种吡咯并[3,2-d]嘧啶类化合物的制备方法及其中间体

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA124100C2 true UA124100C2 (uk) 2021-07-21

Family

ID=59500148

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201809087A UA124100C2 (uk) 2016-02-05 2017-02-04 Спосіб одержання сполуки піроло[3,2-d]піримідину і проміжних сполук

Country Status (29)

Country Link
US (2) US10654856B2 (uk)
EP (1) EP3412673B1 (uk)
JP (1) JP6877449B2 (uk)
KR (1) KR102371500B1 (uk)
CN (2) CN107043378A (uk)
AR (1) AR107549A1 (uk)
AU (1) AU2017214134B2 (uk)
BR (1) BR112018015879B1 (uk)
CA (1) CA3013520C (uk)
CL (1) CL2018002094A1 (uk)
DK (1) DK3412673T3 (uk)
EA (1) EA034581B1 (uk)
ES (1) ES2852323T3 (uk)
HK (1) HK1259183A1 (uk)
HR (1) HRP20210103T1 (uk)
HU (1) HUE053455T2 (uk)
IL (1) IL260999B (uk)
LT (1) LT3412673T (uk)
MX (1) MX2018009502A (uk)
MY (1) MY190551A (uk)
NZ (1) NZ744885A (uk)
PH (1) PH12018501642B1 (uk)
PL (1) PL3412673T3 (uk)
PT (1) PT3412673T (uk)
SG (1) SG11201806685VA (uk)
SI (1) SI3412673T1 (uk)
TW (1) TW201728590A (uk)
UA (1) UA124100C2 (uk)
WO (1) WO2017133686A1 (uk)

Families Citing this family (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN107043380A (zh) 2016-02-05 2017-08-15 正大天晴药业集团股份有限公司 一种tlr7激动剂的马来酸盐、其晶型c、晶型d、晶型e、制备方法和用途
WO2020162705A1 (ko) 2019-02-08 2020-08-13 성균관대학교산학협력단 톨-유사 수용체 7 또는 8 작용자와 콜레스테롤의 결합체 및 그 용도
WO2021177679A1 (ko) 2020-03-02 2021-09-10 성균관대학교산학협력단 병원균 외벽 성분 기반 생병원체 모방 나노 입자 및 그 제조 방법
EP4194006A1 (en) 2020-08-04 2023-06-14 Progeneer Inc. Mrna vaccine comprising adjuvant capable of kinetic control
US20230277525A1 (en) 2020-08-04 2023-09-07 Progeneer Inc Conjugate of functional drug and toll-like receptor 7 or 8 agonist of which active site is temporarily inactivated and use thereof
WO2022031011A1 (ko) 2020-08-04 2022-02-10 성균관대학교산학협력단 동력학적으로 작용하는 아주번트 앙상블

Family Cites Families (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO2009082247A1 (en) 2007-12-21 2009-07-02 Industrial Research Limited Process for preparing immucillins having a methylene link
CN102272134B (zh) 2008-12-09 2013-10-16 吉里德科学公司 Toll样受体调节剂
ES2670513T3 (es) * 2012-10-10 2018-05-30 Janssen Sciences Ireland Uc Derivados pirrolo[3,2-d]pirimidínicos para el tratamiento de infecciones víricas y otras enfermedades
US9550785B2 (en) * 2012-11-20 2017-01-24 Glaxosmithkline Llc Pyrrolopyrimidines as therapeutic agents for the treatment of diseases
RS56233B1 (sr) * 2012-11-20 2017-11-30 Glaxosmithkline Llc Nova jedinjenja
PE20170325A1 (es) * 2014-05-01 2017-04-21 Novartis Ag Compuestos y composiciones como agonistas del receptor tipo toll
CN105367576A (zh) 2014-08-15 2016-03-02 正大天晴药业集团股份有限公司 作为tlr7激动剂的吡咯并嘧啶化合物
LT3190113T (lt) * 2014-08-15 2021-08-25 Chia Tai Tianqing Pharmaceutical Group Co., Ltd. Pirolopirimidino junginiai, naudotini kaip tlr7 agonistai
JP6524355B2 (ja) 2015-11-05 2019-06-05 チア タイ ティエンチン ファーマシューティカル グループ カンパニー リミテッドChia Tai Tianqing Pharmaceutical Group Co., Ltd. Tlr7アゴニストとしての7−(チアゾール−5−イル)ピロロピリミジン化合物
CN107043377A (zh) * 2016-02-05 2017-08-15 正大天晴药业集团股份有限公司 一种tlr7激动剂的三氟乙酸盐、晶型b及其制备方法、药物组合物和用途
CN107043379A (zh) * 2016-02-05 2017-08-15 正大天晴药业集团股份有限公司 一种tlr7激动剂的晶型a、其制备方法和医药用途
CN107043380A (zh) * 2016-02-05 2017-08-15 正大天晴药业集团股份有限公司 一种tlr7激动剂的马来酸盐、其晶型c、晶型d、晶型e、制备方法和用途

Also Published As

Publication number Publication date
JP2019505531A (ja) 2019-02-28
EA201891769A1 (ru) 2019-04-30
EP3412673B1 (en) 2020-11-25
DK3412673T3 (da) 2021-01-18
CA3013520C (en) 2022-07-19
CN108602832A (zh) 2018-09-28
LT3412673T (lt) 2021-03-10
US20200239484A1 (en) 2020-07-30
BR112018015879B1 (pt) 2024-02-15
HUE053455T2 (hu) 2021-06-28
SG11201806685VA (en) 2018-09-27
CA3013520A1 (en) 2017-08-10
AR107549A1 (es) 2018-05-09
PH12018501642A1 (en) 2019-06-03
EP3412673A1 (en) 2018-12-12
KR102371500B1 (ko) 2022-03-07
HK1259183A1 (zh) 2019-11-29
AU2017214134B2 (en) 2020-08-27
HRP20210103T1 (hr) 2021-03-05
EP3412673A4 (en) 2019-07-03
BR112018015879A2 (pt) 2018-12-26
WO2017133686A1 (zh) 2017-08-10
MX2018009502A (es) 2018-12-11
JP6877449B2 (ja) 2021-05-26
SI3412673T1 (sl) 2021-04-30
EA034581B1 (ru) 2020-02-21
AU2017214134A1 (en) 2018-08-23
IL260999B (en) 2021-02-28
PL3412673T3 (pl) 2021-07-26
CN108602832B (zh) 2020-10-09
US20190040072A1 (en) 2019-02-07
TW201728590A (zh) 2017-08-16
US10654856B2 (en) 2020-05-19
PT3412673T (pt) 2021-02-15
NZ744885A (en) 2022-07-01
PH12018501642B1 (en) 2019-06-03
CL2018002094A1 (es) 2018-12-07
KR20180104724A (ko) 2018-09-21
ES2852323T3 (es) 2021-09-13
CN107043378A (zh) 2017-08-15
MY190551A (en) 2022-04-27

Similar Documents

Publication Publication Date Title
UA124100C2 (uk) Спосіб одержання сполуки піроло[3,2-d]піримідину і проміжних сполук
EP2951186B1 (en) Spiro-lactam nmda receptor modulators and uses thereof
CA2583920C (en) Non-peptide bradykinin antagonists and pharmaceutical compositions therefrom
UA121276C2 (uk) Трифторацетатна сіль агоніста tlr7 і її кристалічна форма b, способи одержання і використання
UA121161C2 (uk) Кристалічна форма a агоніста tlr7, її спосіб одержання і використання
AU2006230517A1 (en) Spirocyclic heterocyclic derivatives and methods of their use
WO2016040554A1 (en) Novel 5-hydroxytryptamine receptor 7 activity modulators and their method of use
AU2014280125A1 (en) 4-amino-6-phenyl-6,7-dihydro[1,2,3]triazolo[1,5-a]pyrazine derivatives as inhibitors of beta-secretase (bace)
EP0459140B1 (de) Cyanochinoline als Herbizide
DE2150438C3 (de) Cyclische Harnstoffderivate und ihre Salze mit pharmakologisch unbedenklichen Säuren, Verfahren zu ihrer Herstellung und diese enthaltend pharmazeutische Präparate
DE10201725A1 (de) Verfahren zur Herstellung und Reinigung von 1,7'-Dimethyl-2'-propyl-2,5'-bi-1H-benzimidazol
CN111065619B (zh) (E)-α,β-不饱和酰胺化合物及其制备方法和用途
JP2000500465A (ja) 血液調節化合物
KR101549315B1 (ko) 이중 활성 H1 역 효능제/5-HT2A 길항제로서의 치환된 [(5H-피롤로[2,1-c][1,4]벤조디아제핀-11-일)피페라진-1-일]-2,2-디메틸프로판산 화합물
CN115894450B (zh) 一种新型多环类化合物及其组合物和用途
US10238671B2 (en) Hydrosoluble hydroxybisphosphonic derivatives of doxorubicin
WO2023054626A1 (ja) シクロプロパンアミド誘導体
RU2534903C1 (ru) Макроциклические алкиламмониевые производные 6-метилурацила, обладающие антихолинэстеразной активностью
DE19934321A1 (de) Naphthyl-substituierte Sulfonamide
EP0380985B1 (de) 4-Aryl-2-halogenimidazol-5-carbonsäureester, ihre Herstellung und Verwendung
JP2000500455A (ja) 血液調節化合物
EP3112371A1 (en) High-purity crystals of active blood coagulation factor x (fxa) inhibitor
NARUKA et al. Antimicrobial activity and characterization of seven synthetic formamidine disulfide derivatives
RU2400476C2 (ru) СПОСОБ ПОЛУЧЕНИЯ N-НИКОТИНОИЛ-γ-АМИНОМАСЛЯНОЙ КИСЛОТЫ
Abaszadeh et al. Scientia Research Library