UA105012C2 - Сітка, просочена інсектицидами, та її застосування для захисту від шкідників - Google Patents

Сітка, просочена інсектицидами, та її застосування для захисту від шкідників Download PDF

Info

Publication number
UA105012C2
UA105012C2 UAA201102270A UAA201102270A UA105012C2 UA 105012 C2 UA105012 C2 UA 105012C2 UA A201102270 A UAA201102270 A UA A201102270A UA A201102270 A UAA201102270 A UA A201102270A UA 105012 C2 UA105012 C2 UA 105012C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
net
height
mesh
nets
meshes
Prior art date
Application number
UAA201102270A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Ульріх Карль
Сузанне Штутц
Хартмут Ляйнінгер
Клаус КАЙЗЕР
Original Assignee
Басф Се
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=41610780&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=UA105012(C2) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Басф Се filed Critical Басф Се
Publication of UA105012C2 publication Critical patent/UA105012C2/uk

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01NPRESERVATION OF BODIES OF HUMANS OR ANIMALS OR PLANTS OR PARTS THEREOF; BIOCIDES, e.g. AS DISINFECTANTS, AS PESTICIDES OR AS HERBICIDES; PEST REPELLANTS OR ATTRACTANTS; PLANT GROWTH REGULATORS
    • A01N25/00Biocides, pest repellants or attractants, or plant growth regulators, characterised by their forms, or by their non-active ingredients or by their methods of application, e.g. seed treatment or sequential application; Substances for reducing the noxious effect of the active ingredients to organisms other than pests
    • A01N25/34Shaped forms, e.g. sheets, not provided for in any other sub-group of this main group
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y10TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC
    • Y10TTECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER US CLASSIFICATION
    • Y10T29/00Metal working
    • Y10T29/49Method of mechanical manufacture
    • Y10T29/49826Assembling or joining

Landscapes

  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Dentistry (AREA)
  • Pest Control & Pesticides (AREA)
  • Plant Pathology (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Agronomy & Crop Science (AREA)
  • Wood Science & Technology (AREA)
  • Zoology (AREA)
  • Environmental Sciences (AREA)
  • Toxicology (AREA)
  • Agricultural Chemicals And Associated Chemicals (AREA)
  • Catching Or Destruction (AREA)
  • Treatments For Attaching Organic Compounds To Fibrous Goods (AREA)
  • Protection Of Plants (AREA)

Abstract

Винахід належить до дрібновічкових просочених інсектицидами сіток із текстильних волокон, а також їх застосування для захисту від шкідників. Заявлено сітку для захисту від комах із текстильних волокон завтовшки від до , причому переплетення текстильних волокон утворює сітку з вічок із парним числом кутів, і причому в сітку введений принаймні один інсектицид, при цьому вічка вибрані з групи, яка включає: чотирикутні вічка в формі паралелограма зі сторонами а та b і висотою h, причому висота hстановить від 0,25 мм до 0,7 мм, а співвідношення між довжиною та висотою b/hстановить від 1:1 до 5:1, та шестикутні вічка з трьома парами попарно паралельних сторін a, b та с, причому відстані між паралельними сторонами дорівнюють відповідно h, hта h, і причому висота hстановить від 0,25 до 0,7 мм, а співвідношення ((h+h)/2)/hстановить від 1:1 до 5:1, восьмикутні вічка з чотирма парами попарно паралельних сторін а, b, с та d, причому відстані між паралельними сторонами дорівнюють відповідно h, h, hта h, і причому висота hстановить від 0,25 до 0,7 мм, а співвідношення ((h+h+h)/3)/hстановить від 1:1 до 5:1, причому наведені значення довжини і висоти стосуються розміру отвору.

Description

Винахід стосується просочених інсектицидами дрібновічкових сіток, виготовлених із текстильних волокон, а також їх застосування для захисту від шкідників.
Сітки для захисту від комах у принципі відомі. Їх встановлюють, наприклад, на вікна, щоб запобігти проникненню всередину оселі комах усіх видів, а також, в разі необхідності, також більших істот, таких як птахи або гризуни. Ще одним прикладом є протимоскітні сітки. Сітки для захисту від комах застосовують також для захисту рослин, частин рослин, плодів або неживих матеріалів від шкідників, наприклад шляхом огортання ними рослин або матеріалів, або вставляння цих сіток у вікна теплиць чи їх застосування для спорудження теплиць.
У торговельній мережі можна придбати сітки для захисту від комах із різним розміром вічок.
Розмір вічок типових протимоскітних сіток із поліестеру становить приблизно 2 мм х 2 мм; виготовлені з поліетиленових монониток протимоскітні сітки, які можна придбати в торговельній мережі, часто мають шестикутні вічка, причому відстань між їх паралельними сторонами становить 2,5 мм.
Проте, крізь сітки з таким розміром вічок можуть проникати дрібні комахи, такі як, наприклад, трипси, алейроди суничні (білокрилки, М/Нйе Піев) або москіти. У публікації ВеїнКе еї аї., "Зстеєп поїе 5і26 апа Баттіегв ог ехсіивіоп ої іпзесі резів ої діаззпоизе сгторв" ). Епіотої. с. 26: 169-177 (1991) наведений "критичний діаметр комах", який становить від близько 0,2 до близько 0,6 мм для різних дрібних комах. Отже, вічка сіток, які мають бути непроникними також для подібних комах, повинні бути набагато меншими, ніж вічка звичайних протимоскітних сіток. Наявні в продажу сітки для захисту від подібних комах мають вічка розміром 1 мм х 1 мм і менше до 0,15 мм х 0,15 мм.
Проте, недоліком таких сіток є зменшення повітро-, паро- та світлопроникності зі зменшенням розміру вічок. Наприклад, повітропроникність дуже щільних сіток може бути приблизно на 50 95 меншою, ніж повітропроникність сіток із більшими вічками. Таке зменшення проникності для багатьох варіантів застосування сіток, зокрема як матеріалу для вікон у теплицях, є вкрай небажаним; навпаки, необхідно забезпечити достатній повітрообмін і дифузію водяної пари; не можна допускати також надмірного зменшення інтенсивності світла.
Окрім цього, відомо, що захисні сітки від комах, зокрема протимоскітні сітки, можна просочувати інсектицидами.
Зо У публікації УМО 2003/034823 описана композиція для просочення протимоскітних сіток, а також просочені нею сітки, що містить принаймні один інсектицид, співполімерну зв'язувальну речовину, а також принаймні один допоміжний диспергуючий засіб.
У публікації УМО 2005/064072 описана композиція для просочення протимоскітних сіток, а також просочені нею сітки, що містить принаймні один інсектицид або іншу активну речовину, а також принаймні одну зв'язувальну речовину. Зв'язувальною речовиною може бути поліакрилат, який містить як мономери принаймні н-бутилакрилат, інший відмінний від нього акрилат, а також принаймні один гідроксіалкілакриламід.
У публікації ЕР 1 411 764 ВІ описані огорожі для запобігання проникненню низько літаючих комах у певні зони відкритого простору, елементами яких є сітки, просочені інсектицидами.
У публікації УМО 2007/144401 описаний спосіб захисту тютюну, в якому тютюн накривають просоченим інсектицидом матеріалом, наприклад просоченою інсектицидом сіткою. У прикладах описані сітки з квадратними вічками розміром 2 мм х 2 мм та 1 мм х 1 мм.
У публікації М/О 2008/52913 описаний спосіб захисту корисних рослин, в якому рослини покривають просоченою пестицидом сіткою, проникною для світла, повітря і води.
У публікації УР 2270803 А описана сітка для захисту від комах, виготовлена з ниток, одержаних шляхом сплавлення співполімеру етилену з вінілацетатом і активної речовини - емпентрину (Етрепійгіп), а також необов'язково іншими активними речовинами. Діаметр ниток може становити від 0,2 до 1 мм, а розмір вічок становить від 2 до 4 мм.
У публікації УР 2001-292688 А описана сітка для захисту від комах, призначена для встановлення у вікна квартир, офісів і теплиць, виготовлена з поліолефінових волокон і покрита акриловою смолою. Щільність вічок становить 20 х 20 волокон на дюйм, що відповідає розміру вічка близько 1,5 мм-. Проте, сітка не просочена інсектицидом.
У публікації МО 2008/004711 описана сітка для захисту від комах, волокна якої виготовлені з термопластичного полімеру, а також активної речовини із застосуванням пари під тиском « 1.105 мм рт.ст. при температурі 25 "С, причому сітка має в основному однотипні вічка площею від 2 мм до Зб мм.
Задачею винаходу було розроблення сіток для захисту людей, тварин, рослин і неживих матеріалів від ураження шкідниками, які забезпечували б також достатній захист від дрібних комах, але попри це були добре повітро-, водо- та світлопроникними. Зокрема, сітки мають забезпечувати захист від москітів і бути придатними для спорудження теплиць, а також для захисту віконних, дверних і вентиляційних отворів.
Несподівано було виявлено, що ця проблема може бути вирішена шляхом просочення дрібновічкових сіток інсектицидами. Просочені інсектицидами дрібновічкові сітки забезпечують достатній захист навіть при посиленому популяційному тиску. Вони також забезпечують захист насамперед у тому випадку, якщо сітка має дрібні пошкодження, наприклад дірки.
Відповідно до цього були розроблені сітки для захисту від комах, виконані з текстильних волокон завтовшки від 0,05 мм до 0,6 мм, причому текстильні волокна розташовані таким чином, що вічка сітки мають парне число кутів, причому сітка просочена принаймні одним інсектицидом, і форма вічок вибрана з групи, що включає - чотирикутні вічка у формі паралелограма зі сторонами а та Б, а також висотою Па, причому висота па становить від 0,1 мм до 0,99 мм, а співвідношення між довжиною та висотою Б/па становить від 1:1 до 5:1, та - шестикутні вічка, що мають три пари попарно паралельних сторін а, Б та с із відстанями між паралельними сторонами Па, пр та пс, причому висота Ва становить від 0,1 до 0,99 мм, а співвідношення ((пр--пс)/2)/ла становить від 1:1 до 571, - восьмикутні вічка, що мають чотири пари попарно паралельних сторін а, б, с та а із відстанями між паралельними сторонами Па, пБ, пс та па, причому висота Ва становить від 0,1 до 0,99 мм, а співвідношення (праепсяпа)/3)/па становить від 1:1 до 571, і причому наведені значення для довжини і висоти стосуються розмірів отвору.
У переважній формі виконання винаходу сітку просочують переважно водною композицією, яка містить принаймні один інсектицид і принаймні одну полімерну зв'язувальну речовину.
Винахід стосується також застосування подібних сіток для захисту віконних та дверних отворів, для спорудження теплиць, для захисту рослин і товарів, зокрема чаю, тютюну або бавовника.
Далі наведений детальний опис винаходу.
Сітки
Застосовують сітки, які виготовляють із текстильних волокон. Це можуть бути сітки з натуральних або синтетичних волокон. Самозрозуміло, можуть бути застосовані також суміші двох або кількох різних волокон. Прикладами природних волокон є бавовняні, джутові або лляні волокна. Переважно застосовують синтетичні волокна із придатних до цього полімерів.
Прикладами є о поліаміди, поліестери, поліакрилонітрил або поліолефіни. Переважно застосовують поліаміди, поліолефіни та поліестер, особливо переважно - поліолефіни або поліестер, зокрема ПЕТ, і цілком особливо - поліолефінові волокна, зокрема поліпропілен або полієтилен.
Волокна можуть бути гладкими або текстурованими. Застосовуваними волокнами можуть бути моно-, оліго- або комплексні нитки.
Можуть бути застосовані гомополімери поліпропілену чи поліетилену. Проте, можуть бути застосовані також співполімери, які крім етилену чи пропілену містять невелику кількість інших співмономерів. Придатними до застосування співмономерами можуть бути, зокрема, інші олефіни, такі як, наприклад. етилен або пропілен, а також 1-бутен, 2-бутен, ізобутен, 1-пентен, 1-гексен, 1-гептен, 1-октен, стирол або а-метилстирол, дієни та/або полієни. Вміст співмономерів у поліетилені чи поліпропілені становить у загальному випадку максимум 20 мас. у5, переважно максимум 10 мас. 95. Вид і кількість співмономерів фахівці вибирають залежно від бажаних параметрів волокон.
Особливо переважними для виготовлення волокон є відносно високомолекулярні, в'язкоплинні продукти, які традиційно характеризуються індексом плинності розплаву по масі (визначеним згідно з ІБО 31133). Переважно може бути застосований принаймні один поліпропілен чи поліетилен, індекс плинності розплаву по масі (МЕН) яких (230 "С, 2,16 кг) становить від 0,1 до 60 г/10 хв. Переважно застосовують поліпропілен, індекс плинності розплаву по масі (МЕР) якого (230 С, 2,16 кг) становить від Її до 50 г/10 хв., особливо переважно від 10 до 45 г/10 хв., і наприклад від 30 до 40 г/10 хв. Подібні сорти поліпропілену особливо придатні для виготовлення волокон. Самозрозуміло, може бути застосована також суміш кількох різних сортів поліпропілену.
Товщина текстильних волокон залежно від виду сітки становить від 0,05 до 0,6 мм, переважно від 0,1 до 0,4 мм, особливо переважно від 0,12 до 0,35 мм і цілюом переважно від 0,2 до 0,3 мм.
Переплетення текстильних волокон утворює сітку, причому вічка сітки мають парне число кутів. При цьому сітки можуть мати вічка переважно однієї форми, наприклад лише чотирикутні або лише шестикутні вічка, або вічка двох чи більше видів, наприклад комбінацію з восьми- та чотирикутних вічок.
Вічка сітки при цьому мають бути в основному однотипними, тобто припустимі деякі невеликі відхилення форми і розміру вічок сітки, але ці відхилення не суттєво відрізняються від середніх значень.
За формою вічка сітки вибирають переважно з групи, що включає чотирикутні, шестикутні або восьмикутні вічка.
Чотирикутними вічками є вічка у формі паралелограма зі сторонами а та р. Самозрозуміло, поняття "паралелограм" охоплює також поняття "прямокутник" і "квадрат". Менший кут між суміжними сторонами паралелограма в звичайному випадку становить від бО до 907. У граничному випадку, коли кут дорівнює 90", паралелограм є прямокутником. У граничному випадку, коли а - Б, а кут дорівнює 90", паралелограм є квадратом. Окрім цього, паралелограм має висоту Па. У прямокутника та квадрата висота На відповідає довжині сторони а.
Структура двох сіток із вічками в формі паралелограма схематично зображена на фіг. 1.
Окрім цього, на фіг. 1 також схематично зображені сторони а, Б та відстань між сторонами На.
Шестикутні вічка мають три пари попарно паралельних сторін а, Б та с; відстані між паралельними сторонами позначені відповідно як Па, Пь та По. Структура сітки із шестикутних вічок схематично зображена на фіг. 2. Окрім цього, на фіг. 2 схематично зображені сторони а, Б, с, а також відстані між паралельними сторонами Па, Рь та Нео.
Восьмикутні вічка мають чотири пари попарно паралельних сторін а, р, с та а, причому відстані між паралельними сторонами позначені відповідно як Па, Пь, Нс та па. Структура сітки із восьмикутних вічок схематично зображена на фіг. 3. Окрім цього, на фіг.З схематично зображені сторони а, б, с, а, а також відстані між паралельними сторонами Па, Нь, Нс та На.
Фахівцям відомо, що виключно з восьмикутників не можна скласти суцільний площинний малюнок. Тому для формування сітки з восьмикутних вічок додатково використовують вічка принаймні однієї іншої форми. Це можуть бути чотирикутні вічка, причому відповідний приклад наведений на фіг. 3.
Згідно з винаходом висота Па у паралелограма, шестикутника та восьмикутника становить від 0,1 до 0,99 мм, переважно від 0,1 до 0,9 мм, особливо переважно від 0,12 до 0,8 мм і цілком переважно від 0,25 до 0,7 мм.
У паралелограма співвідношення між довжиною та висотою Бр/па становить від 1:1 до 5171, переважно від 1:11 до 4:11 та особливо переважно від 2:11 до 4:11. Отже, якщо для вічок співвідношення р/па становить 1:1, вони мають форму квадрата з довжиною сторони від 0,1 до 0,99 мм. При більшому співвідношенні Б/па вічко має прямокутну, витягнуту в одну сторону форму. Якщо відстань На становить максимум 0,99 мм, сітка ефективно затримує навіть менших комах, перешкоджаючи їх проникненню, в той час як довжина в загальному випадку може перевищувати 0,99 мм, завдяки чому повітропроникність сітки надмірно не погіршується.
У шестикутника співвідношення ((Пь-Пс)/2)/Па становить від 17 до 571, переважно від 1:11 до 41 та особливо переважно від 271 до 4:11. При цьому співвідношення аналогічні співвідношенням для паралелограма. Якщо співвідношення становить 1:1, форма вічка відповідає правильному шестикутнику з трьома попарно однаковими сторонами, причому відстань між паралельними сторонами кожної пари не перевищує 0,99 мм. При більшому співвідношенні ((Пь--пс)/2)/ла шестикутник має витягнуту в один бік форму. Ефективність затримання комах і пропускання повітря аналогічна цим параметрам для сіток з вічками в формі паралелограма.
У восьмикутника співвідношення ((Пь--По--па)/3)/На становить від 1:1 до 5:11, переважно від 1:1 до 4:11 та особливо переважно від 2:11 до 4:71. При цьому співвідношення аналогічні співвідношенням для паралелограма. Якщо співвідношення становить 1:1, форма вічка відповідає правильному восьмикутнику з чотирма попарно однаковими сторонами, причому відстань між паралельними сторонами кожної пари не перевищує 0,99 мм. При більшому співвідношенні ((Пь-йс)/3)/ла восьмикутник має витягнуту в один бік форму. Ефективність затримання комах і пропускання повітря аналогічна цим параметрам для сіток з вічками в формі паралелограма.
Окрім чотири- і шестикутних вічок, можуть бути застосовані також комбінації чотири- і восьмикутних вічок; можна також варіювати форму і розмір вічок у різних частинах сітки.
Наприклад, по краях сітка може мати щільнішу структуру або для стабілізації включати розташовані з певним інтервалом товщі текстильні волокна, виготовлені також із іншого полімеру.
Поняття "висота" і "довжина" стосуються відкритого отвору кожного вічка без врахування бо товщини волокон чи волокон із покриттям. Аналогічно поняття "розмір вічка" у рамках цього винаходу означає розмір отвору вічка, тобто відкритого отвору кожного вічка без врахування товщини волокон чи волокон із покриттям.
Товщину волокон, які застосовують для виготовлення сіток, фахівці вибирають залежно від бажаних параметрів сітки. Чим товщі волокна, тим вищою в звичайному випадку є механічна стабільність сітки; з іншої сторони, зі зменшенням розміру вічок частка відкритого отвору порівняно з часткою площі, прикритої волокнами, також зменшується. У звичайному випадку товщина волокон має бути такою, щоб площа відкритого отвору сітки становила принаймні 20 у5, переважно принаймні 40 95 та особливо переважно принаймні 50 95. Сітки описаного виду можна придбати в торговельній мережі.
Застосовують переважно одношарові сітки. Проте, можуть бути застосовані так звані двошарові плетені вироби, в яких дві сітки з'єднують одну з одною за допомогою окремих волокон для утворення двошарової структури.
Інсектициди
Згідно з винаходом сітки просочують принаймні одним інсектицидом. Застосовувана активна речовина в принципі може бути будь-яким інсектицидом. Це поняття охоплює також такі засоби для відлякування комах (репеленти), які, хоча і не вбивають комах, але відлякують їх. Залежно від специфіки передбачуваного застосування фахівець вибирає відповідний засіб.
Самозрозуміло, можуть бути застосовані також суміші різних інсектицидів. Окрім цього, можна застосовувати також комбінації інсектицидів з метаболічними інгібіторами, так званими "посилювачами ефективності" (ЕйНісіепсу Воовіет), наприклад із піперонілбутоксидом (ПБО).
Інсектициди, придатні до застосування згідно з винаходом, описані, наприклад, у публікації
МО 2005/64072, від стор. 11, рядка 28 до стор. 14, рядка 34. Інші приклади охоплюють М- арилгідразини, описані в публікації М/О 2006/128870, від стор. 12, рядка 1 до стор. 18, рядка 37.
Переважно застосовують принаймні один інсектицид чи репелент, вибраний із групи, що включає синтетичні або природні піретроїди, такі як, наприклад, альфациперметрин, цифлутрин, дельтаметрин, етофенпрокс, перметрин або біфентрин, хлорфенапір і фіпроніл.
Особливо переважними засобами є альфациперметрин і хлорфенапір.
Надання сіткам інсектицидних властивостей
Зо Застосовувані інсектициди можуть бути безпосередньо введені в термопластичні текстильні волокна шляхом додавання інсектицидів до розплаву полімерів, із якого формують волокна. Це може бути здійснене, наприклад, у процесі звичайного екструдування розплаву перед формуванням волокна.
В іншій формі виконання винаходу застосовують непросочені сітки з текстильних волокон, які просочують принаймні одним інсектицидом. При цьому для фіксації інсектицидів на волокнах можуть бути застосовані переважно придатні до цього низькомолекулярні або полімерні допоміжні засоби.
Переважно непросочені сітки просочують сумішшю, яка включає принаймні один інсектицид і принаймні одну полімерну зв'язувальну речовину. Для обробки застосовують особливо переважно водну композицію, яка містить принаймні один інсектицид і принаймні одну полімерну зв'язувальну речовину.
Полімерні зв'язувальні речовини
Зв'язувальну речовину застосовують для фіксації інсектициду на сітці. Завдяки цьому запобігають або значно уповільнюють вимивання активної речовини. Сітки для захисту від комах часто перебувають під дією води, зокрема природних опадів, утворюваного конденсату або штучного зрошування.
Застосовуваними полімерними зв'язувальними речовинами можуть бути в принципі будь-які зв'язувальні речовини, за умови, що зв'язувальна речовина буде спроможною забезпечувати фіксацію інсектицидів на текстильних матеріалах. Переважно застосовують, зокрема, зв'язувальні речовини, відомі з технології просочення текстильних виробів і нанесення покриттів на текстильні вироби. Самозрозуміло, можуть бути застосовані суміші кількох різних зв'язувальних речовин.
Прикладами таких речовин є (мет)акрилати, що включають гомо- або співполімери, поліуретани, поліззоціанурати або воски, зокрема поліетиленові воски. Придатні до застосування зв'язувальні речовини описані, наприклад, у публікаціях МО 2005/064072, стор. 17 - 24, або МО 2008/052913, стор. 21 - 33.
Наприклад, можуть бути застосовані зв'язувальні речовини, одержувані шляхом полімеризації етилен-ненасичених мономерів, переважно принаймні одного мономера, вибраного з групи, що включає (мет)акрилати, зокрема С1-Сі2-естери (мет)акрилової кислоти, бо (мет)акрилати, що містять групи, які утворюють просторові структури, (мет)акрилову кислоту,
малеїнову кислоту або естери малеїнової кислоти, акрилонітрил, стирол, вінілацетат, вініловий спирт, етилен, пропілен, аліловий спирт або вінілхлорид.
У переважній формі виконання винаходу застосовують Співполімер І, одержуваний із етилен-ненасичених мономерів, який як мономери містить від 50 до 95 мас. 956 принаймні одного (мет)акрилату (А) загальної формули НаеСб-СНА'-СООНУ, причому В" означає водень або метил, а В? означає аліфатичний, лінійний чи розгалужений вуглеводневий залишок, який містить від 1 до 12 атомів вуглецю, переважно від 2 до 10 атомів вуглецю. В' переважно означає водень.
Прикладами придатних до застосування залишків В: є, зокрема, метилові, етилові, н-бутилові або 2-етилгексильні залишки, переважно етилові, н-бутилові або 2-етилгексильні залишки.
Співполімер | містить, крім цього, також від 1 до 20 мас. 95 (мет)акрилової кислоти або похідні (мет)акрилової кислоти (В), які містять додаткові функціональні групи. Це можуть бути, зокрема, естери (мет)акрилової кислоти та/або (мет)акриламіди. Функціональні групи забезпечують приєднання зв'язувальних речовин до сіток, а також можуть бути використані для зшивання полімерів. Наприклад. можуть бути застосовані естери о-гідроксіалкіл(мет)акрилової кислоти, (мет)акрилові естери, що містять епоксидні групи, такі як, наприклад, гліцидиловий естер, (мет)акриламіди або їх похідні, такі як, наприклад, метилоламід (мет)акрилової кислоти
Н-СнН(СНз)-СО-НМ-СН2-ОН. Окрім них, можуть бути застосовані інші, відмінні від А та В різні етилен-ненасичені, переважно моноетилен-ненасичені мономери (С), наприклад акрилонітрил або стирол. Кількість інших мономерів у звичайному випадку становить від 0 до З0 мас. 95. Інші подробиці стосовно Співполімеру І наведені в публікації УУО 2008/052913, від стор. 24, рядка 3, до стор. 27, рядка 32. Цілком переважно застосовувані зв'язувальні речовини описані в публікації УМО 2008/052913, від стор. 28, рядка 11, до стор. 30, рядка 6. Особливо переважною є зв'язувальна речовина, яка містить від 70 до 90 мас. 95 естеру акрилової кислоти НаС-СН?» -
СООВг, причому НВ? містить від 4 до 8 атомів вуглецю і є переважно н-бутилом та/або 2- етилгексилом, а також містить від 10 до 20 мас.95 акрилонітрилу, від 71 до 10 мас. 95 (мет)акрилової кислоти або похідної (мет)акрилової кислоти, що містить функціональні групи, зокрема метилоламіду (мет)акрилової кислоти.
Вищезазначені переважні зв'язувальні речовини можуть бути застосовані переважно для емульсійної полімеризації. Подробиці щодо цього наведені в публікації УУО 2005/064072, від стор. 20, рядка 20, до стор. 23, рядка 15.
В іншій переважній формі виконання винаходу як зв'язувальну речовину застосовують
Співполімер ІЇ, який містить від 60 до 95 мас. 95 етилену, від 5 до 40 мас. 96 щонайменше однієї етилен-ненасиченої карбонової кислоти, вибраної з групи, що включає Сз-Сіо-монокарбонові кислоти та Са4-Стіо-дикарбонові кислоти, а також необов'язково від 0 до 30 мас. 95 інших мономерів. Прикладами карбонових кислот є (мет)акрилова кислота, малеїнова кислота або фумарова кислота. Переважно застосовують (мет)акрилову кислоту. Іншими мономерами можуть бути, наприклад. інші олефіни, такі як пропен, 1-бутен, (мет)акрилати, такі як метилі(мет)акрилат, етил(мет)акрилат, н-бутил(імет)акрилат або вінілфосфонова кислота.
Подробиці щодо одержання подібних Співполімерів Ії наведені, наприклад, у публікації УУО 2007/009909. Інші подробиці стосовно цього переважно застосовуваного класу зв'язувальних речовин наведені в публікації РСТ/ЕР20О08/057048.
Композиція для просочення - зшивальний агент
Для виготовлення відповідних винаходу сіток можуть бути застосовані зв'язувальні речовини в формі композиції в розчиннику, переважно в формі водної композиції; проте, винахід охоплює також застосування композицій, які не містять розчинників.
У переважній формі виконання винаходу застосовують водні композиції, які містять від 55 до 99 мас. 95 води, переважно від 85 до 98 мас. 95 води, та від 1 до 45 мас. 95, переважно від 2 до 15 мас. 95 твердих речовин, причому значення наведені відносно суми всіх компонентів композиції. Точна концентрація залежить також від адсорбційної здатності текстильної основи.
Твердими речовинами в цьому контексті є принаймні одна зв'язувальна речовина, принаймні один інсектицид, необов'язково один зшивальний агент, а також необов'язково інші додаткові компоненти.
Переважно застосовують принаймні один здатний до диспергування у воді зшивальний агент. Це може бути, зокрема, зшивальний агент, який містить вільні ізоціанатні групи. Такими групами можуть бути переважно ізоціанурати, які містять вільні ізоціанатні групи, переважно ізоціанурати, які походять від аліфатичних, циклоаліфатичних або ароматичних діїзоціанатів, що містять від 4 до 12 атомів вуглецю. Приклади охоплюють 1,6-гексаметилендіїзоціанат, 1,12- додекандіїзоціанат, 2,2- та 2,4-біциклогексилметан-дізоціанат або 2,4-толуїлдіїзоціанат.
Переважно застосовують ізоціанурати на основі 1,6-гексаметилендіїзоціанату. Особливо бо переважними є ізоціанурати, які містять додаткові гідрофільні групи, такі як, зокрема,
поліетиленоксидні групи. Способи одержання подібних ізоціануратів відомі фахівцям.
Переважно їх розчиняють у полярних апротонних розчинниках, таких як, наприклад, етиленкарбонат або пропіленкарбонат. Інші подробиці стосовно переважно застосовуваних зшивальних агентів, які містять ізоціанатні групи, наведені в публікації МО 2008/052913, від стор. 34, рядка 6, до стор. 35, рядка 3. Особливо переважно застосовують ізоціанурат на основі 1,6-гексаметилендіїзоціанату (ГМДІ), який містить додаткові поліетиленоксидні групи, причому ізоціанурат розчинений у пропіленкарбонаті (70 мас. 95 ГМДІ у пропіленкарбонаті). Вміст вільних ізоціанатних груп становить близько від 11 до 12 мас. 95 відносно загальної маси розчину.
Зшивальний агент застосовують переважно в кількості від 1 до 10 мас. 95 відносно кількості всіх твердих речовин композиції. Зшивальні агенти на основі ізоціануратів особливо придатні для зшивання Співполімерів Ї.
Окрім цього, композиція може містити типові добавки та допоміжні засоби, засоби захисту від УФ-випромінювання, а також барвники. Приклади подібних добавок наведені в публікації УМО 2008/052913, від стор. 35, рядка 17, до стор. 37, рядка 5.
Барвники і пігменти, крім виключно естетичних цілей, можуть бути використані для справляння попереджувальної дії, наприклад на птахів або ссавців, або для маскування інсектицидних сіток від комах. Окрім цього, темні кольори можуть забезпечувати в разі потреби бажане затінення, а також послабляти шкідливу дію Уф-світла на активні речовини і текстильні волокна у випадку застосування просто неба.
Змочувальні агенти та згущувачі можуть бути застосовані для того, щоб при важко- і тому неоднорідно змочуваних основах, таких як, наприклад, поліолефінові волокна, забезпечити рівномірне нанесення розчину для обробки. Для цього можуть бути застосовані також змішувані з водою розчинники; проте, такому варіанту не надають перевагу, оскільки він є шкідливим для довкілля. Фахівцям відомі традиційно застосовувані допоміжні засоби та їх концентрація.
Переважно композиції можуть містити антиоксиданти, засоби для захоплення пероксидних радикалів, УфФ-абсорбери та фотостабілізатори. Застосування цих компонентів особливо рекомендоване для сіток, застосовуваних просто неба або в теплицях, які зазнають посиленої дії УФ-випромінювання. Наведені добавки захищають як волокна основи, так і активні речовини від розкладення під дією випромінювання.
Придатні до застосування УФ-абсорбери описані, наприклад, у публікаціях УУО 02/46503 або
МО 2007/077101. УФ-абсорбери можуть бути застосовані, по-перше, як компоненти композиції для просочення. Проте, їх можна вводити у волокна ще на стадії виготовлення, наприклад, із поліолефінів та поліестерів. Доцільним є також застосування сумішей кількох стабілізаторів, які справляють різні захисні ефекти. Відносно маси необробленої сітки застосовують, як правило, від 0,2 до 5 мас. 95, переважно від 0,25 до 4 95 і цілком переважно від 0,5 до 3,5 95 стабілізатора.
Кількість у композиції відповідно встановлює фахівець.
Спосіб просочення
Для виготовлення відповідних винаходові сіток із нанесеним на них покриттям непросочені сітки обробляють сумішшю, яка містить принаймні одну полімерну зв'язувальну речовину та принаймні один інсектицид, переважно описаною вище водною композицією. Обробку можна здійснювати відомим фахівцям способом, наприклад шляхом занурення або обприскування необробленої сітки композицією. Обробку може здійснювати при кімнатній або також при підвищеній температурі. Якщо необхідно здійснити структурування, після стадії обробки при низькій температурі, наприклад від 10 до 70 "С, можна здійснювати стадію додаткової обробки при підвищеній температурі, наприклад від 50 до 170 "С, переважно від 70 до 150 "С. Подробиці стосовно обробки описані, наприклад, у публікації УМО 2005/064072, від стор. 29, рядка 16, до стор. 35, рядка 36.
Просочення можна здійснювати із застосуванням традиційного, відомого фахівцям устаткування для просочення; просочення може здійснювати також кінцевий споживач із застосуванням простих засобів, наприклад шляхом звичайного мочання з наступним висушуванням на повітрі. Для цього вибирають переважно відповідну систему зв'язувальних речовин, яка не має твердіти при вищій температурі Для цього переважно може бути застосований, наприклад, описаний вище Співполімер ІІ.
Кількість інсектицидів на сітці фахівці визначають залежно від бажаних властивостей сітки.
Перевіреною на практиці є кількість від ЗО до 300 мг/м", але винахід не обмежений цим значенням. Переважно кількість застосовуваних інсектицидів може становити від 50 до 250 мг/м.
Кількість може встановлювати фахівець, спочатку шляхом диференціального зважування визначивши увібрану сіткою кількість водної композиції в процесі здійснення способу залежно бо від застосовуваного способу, наприклад, кількість після звичайного занурення або кількість після занурення та віджимання. Увібрана кількість в типовому випадку залежить від виду застосовуваної сітки. Потім концентрацію компонентів композиції, тобто також інсектициду, вибирають такою, щоб отримати бажану кількість на одиницю площі поверхні сітки.
Властивості та застосування відповідних винаходові сіток
Відповідні винаходові сітки забезпечують надійний захист навіть від дрібних комах, проте зберігають добру повітро-, паро- та світлопроникність.
Несподівано було виявлено, що після просочення сітки інсектицидом комахи, які, власне, ще могли б фізично проникати крізь просочену сітку з висотою вічок па, вже не можуть проникнути крізь цю сітку. Отже, можна вибирати сітку з більшою висотою вічок Га, ніж це необхідно в разі застосування сітки без просочення, завдяки чому повітро-, паро- та світлопроникність також збільшується.
Відповідні винаходові сітки можуть бути застосовані для захисту від комах-шкідників усіх видів. Зокрема, їх можна застосовувати для захисту від комах критичного діаметру від близько 0,2 до близько 0,6 мм, таких як, наприклад, трипси, алейроди суничні (білокрилки, МУпіїе Лієв5) або москіти, такі як, наприклад, РиїТероютивз рараїазві.
Відповідні винаходові сітки можуть бути застосовані для захисту товарів від шкідників. У цьому випадку принаймні мінімізується небезпека забруднення шкідниками товарів, захищених такими сітками. Товаром, який потребує захисту, може бути, наприклад, штабельована деревина, фрукти, овочі, злаки, какао-боби, кавові зерна, тютюн або прянощі. Це можуть бути товари, які зберігаються чи транспортуються просто неба, або товари в формі тюків, упаковок, таких як, наприклад, картонні або дерев'яні упаковки. Для захисту ці товари - в упаковці або без упаковки - огортають сітками.
У переважній формі виконання винаходу відповідні винаходові сітки можуть бути застосовані для захисту тютюну. При цьому сітки можуть бути застосовані на всіх стадіях обробки, зберігання або транспортування тютюну. Зокрема, сітки можуть бути застосовані для захисту від тютюнових жуків (І авіодепта 5етісогпе).
Відповідні винаходові сітки можуть бути застосовані, наприклад, для захисту не висушеного чи висушеного листа тютюну, упакованого тютюну або тютюнових продуктів. При цьому вид захисту залежить від продукту, який має бути захищений. Для транспортування тютюн зазвичай
Зо розфасовують у відповідні упаковки, зокрема картонні ящики або бочки. Для захисту під час зберігання та транспортування упаковки з тютюном можна огортати відповідними винаходові сітками. Можна огортати сітками кожну упаковку окремо, або огортати чи вкривати сіткою кілька упаковок разом, наприклад, кілька укладених штабелем один на інший картонних ящиків.
Пристрої, наприклад стелажі, які застосовують для висушування та/або ферментації тютюнового листа, можна, наприклад, завішувати відповідними винаходові сітками, або за допомогою додаткових опор споруджувати намети над цими пристроями. Тютюновими продуктами, які мають бути захищені, можуть бути, зокрема, сигари або сигарети.
Відповідні винаходові сітки можуть бути також застосовані для захисту рослин всіх видів, наприклад, для захисту корисних або декоративних рослин. Для цього рослини вкривають сіткою. Якщо самі рослини є достатньо стійкими, наприклад, такими як дерева, їх можна безпосередньо накривати сітками. Якщо рослини є менш стійкими, такими як, наприклад, сіянці, сітку можна фіксувати над рослинами за допомогою відповідних опор. Як опори можуть бути використані прості стовпи або кругові опори, які традиційно застосовують, наприклад, для спорудження плівкових тунелів для теплиць.
Особливі переваги сіток проявляються також під дією зрошення. З однієї сторони, вони характеризуються достатньо високою водопроникністю, тобто вода ще потрапляє на прикриті сіткою рослини крізь щільну структуру сітки з вузьких вічок, а з іншої сторони, застосування таких сіток дозволяє уникнути гниття, спричиненого застійною вологою. Крім цього, завдяки застосуванню відповідного винаходові покриття, зокрема покриття сітчастої структури, інсектицид надійно фіксується на сітці, отже, сітка ще довго проявляє інсектицидну дію.
Відповідні винаходові сітки можуть бути застосовані також як матеріал для захисту віконних та дверних отворів, наприклад як матеріал для вікон або дверей у таких будівлях, як житлові будинки чи стайні, або для наметів. Окрім цього, їх можна застосовувати для спорудження теплиць, наприклад також як матеріал для вікон або дверей, або для цілих стін.
Сітки для захисту від комах можуть бути застосовані також для спорудження огорож для захисту від низько літаючих комах. Подробиці стосовно конструкції подібних парканів описані, наприклад, у публікації ЕР 1 411 764 ВІ.
Далі винахід докладніше пояснюється за допомогою прикладів: бо А) Виготовлення застосовуваних сіток:
Для досліджень застосовували три різних сітки з чотирикутними вічками в формі паралелограма кожна: 1 777111тпа1 77171716 | оПлоща(мм"; (Товщина волоконумм)
Стаї | 2мм/ | 2мм/ | ((546....ЙЙ.ї177777777777///Ї/Є/ЄЮ::Ц («НЯ
Ста2 | їмм/ | їмм'/ | ((:й Ж ( Щ «
І(Стшаз | 0б7мм | ббмм | 063 відбедо03
Кожну із застосовуваних для досліджень сіток просочували водною композицією з інсектициду альфациперметрин, здатної до термічного структурування зв'язувальної речовини (близько 8195 бутилакрилату, 1695 акрилонітрилу, 295 М-метилол(мет)акриламіду, 1 95 акрилової кислоти), а також зшивального агента на основі ізоціанату, висушували і протягом 1 хвилини витримували для твердіння при температурі близько 100 С. Подробиці щодо одержання застосовуваної зв'язувальної речовини, а також просочення наведені в публікації
МО 2005/064072, стор. 42 - 50; застосовували композицію складу ВО (стор. 49, Таблиця г).
Кількість інсектициду на сітці становила близько 200 мг/мг. Її встановлювали шляхом визначення кількості рідини, ввібраної сіткою (в разі необхідності після віджимання у визначених умовах), та узгоджували концентрацію композиції таким чином, щоб одержати бажану кількість на кожен м: сітки.
Тестування сіток
ВІ) Тест на ефективність захисту проти тютюнового жука (І азіодетта зетісопе)
Як апаратуру для тестування застосовували стандартну трубку з картону (довжина близько 450 мм, діаметр 76 мм; площа поперечного перерізу 45 см?). Один кінець трубки закривали сіткою, що підлягала тестуванню, яку фіксували клейкою стрічкою. Інший кінець трубки був оснащений стандартною знімною кришкою. Потім на закритому сіткою торці трубки за допомогою клейкої стрічки фіксували коробку з прозорого полімерного матеріалу. Коробка містила підсмажені вівсяні пластівці як кормовий матеріал.
Для проведення тесту трубку встановлювали вертикально, через кінець, який закривався кришкою, в трубку впускали певну кількість жуків, після чого знову закривали трубку кришкою.
Жуки намагалися проникнути крізь сітку до корму. По завершенні певного часу визначали, скільки жуків загинуло, а скільки змогло проникнути до корму. Проводили 8 дослідів і результати усереднювали.
У першій серії дослідів застосовували 10 тютюнових жуків. У наведеній далі Таблиці 1 наведені дані щодо смертності комах: пи ПОС и НИ НЕ оБезсіи. 77777711 Ї111с3961 11111136
Таблиця 1: Середні значення смертності через добу та через дві доби У другій серії дослідів визначали вплив щільності популяції на проникність сітки протягом доби. У першій серії дослідів застосовували 10 жуків, у другій - 20 жуків. У Таблиці 2 наведена частка тих комах, які через добу проникли крізь сітку, причому не враховано, загинули жуки після проникнення крізь сітку, чи ні. 11111111 плода | лЛОжуїв./// | го жуків..7/З
Таблиця 2: Середня кількість жуків, що проникли крізь сітку протягом доби
Досліди свідчать, що популяційний тиск справляв суттєвий вплив на кількість жуків, що проникали крізь сітку. Крізь сітку з великими вічками тютюнові жуки ще могли проникати, незважаючи на просочення. Хоча сітка з площею вічка 1 мм" забезпечувала достатній захист при низькому популяційному тиску, при вищому популяційному тиску крізь неї проникало все більше жуків. Лише відповідна винаходові сітка З забезпечила достатній захист навіть при високому популяційному тиску.
Вг) Тест на ефективність захисту від москітів (РпІТероютивх рараїаві)
Для дослідів із москітами застосовували дослідний стенд із двох циліндричних дослідних камер, однієї металевої камери та однієї камери з плексигласу. Між камерами була встановлена заслінка, за допомогою якої можна було відкривати і перекривати сполучення між камерами.
Крім цього, між обома камерами можна було встановлювати сітку (площа сітки: близько 100 см).
Для проведення дослідів приблизно за 12 годин перед кожним тестом у сталеву камеру висаджували близько 20 москітів, сталеву камеру ("камеру з москітами") знову зачиняли, і не годували комах до початку досліду. Безпосередньо перед проведенням тесту мишу, якій було введене знеболювальне, укладали в камеру з плексигласу ("камера з мишею"), і відкривали заслінку між камерами. Після відкривання заслінки москіти намагалися проникнути крізь сітку до миші та залишитися в камері з мишею. Тривалість кожного досліду становила 30 хвилин. Після цього москітів відсмоктували з камер, і підраховували кількість москітів у кожній камері. Крім цього, визначали кількість ще життєздатних москітів, москітів, неспроможних рухатися по завершенні досліду, що лежали на спині (паралізованих інсектицидом), та москітів, які загинули протягом 24 годин. Досліди повторювали 7 разів, і визначали середні значення. Одержані результати наведені далі в таблицях.
Проводили порівняльний дослід без сітки, а також досліди з обробленою та не обробленою сіткою 3. Крім цього, для моделювання пошкоджень сітки в одній необробленій та в одній обробленій сітці З пробивали по З отвори діаметром З мм кожен, і пробиті сітки так само встановлювали в стенд для дослідів. Результати наведені в Таблицях З та 4 11111111 | Камеразмосктами | Камеразмишею безсткиї 11111118
СіткаЗ, оброблена.ї /-/-://7711Ї11111111111911 11111101 (СіткаЗ,оброблена, здірками.д | 77777719 Ї77771111011111с1 у
Таблиця 3: Місце перебування москітів по завершенні дослідів дян я досліду через 24 год.
Коо)
Таблиця 4: Середні значення паралізуючої дії та смертності у дослідах в камері з москітами
Досліди підтверджують, що вже після З30-хвилинного перебування у дослідному стенді більша частина москітів загинула.
Проникність непошкодженої сітки З для москітів без просочення вже була дуже низькою, причому запобігання проникненню можна було додатково дещо посилити шляхом просочення сітки. Навпаки, в разі пошкодження сітки москіти могли проникати крізь неї, якщо вона була не оброблена. Проте, просочення навіть пошкодженої сітки дозволяло запобігти проникненню москітів крізь неї.
Це можна пояснити тим, що москіти сідали також на пошкоджену сітку і протягом певного часу переміщалися по ній, поки не "знаходили" отвір, виконаний в сітці. Тривалість цього часу контакту в процесі тестування виявилася достатньою, щоб принаймні паралізувати москітів (паралізуюча дія інсектициду).

Claims (7)

ФОРМУЛА ВИНАХОДУ
1. Сітка для захисту від комах із текстильних волокон завтовшки від 0,05 мм до 0,6 мм, причому переплетення текстильних волокон утворює сітку з вічок із парним числом кутів, і причому в сітку введений принаймні один інсектицид, яка відрізняється тим, що вічка вибрані з групи, яка включає:
чотирикутні вічка в формі паралелограма зі сторонами а та б і висотою Па, причому висота На становить від 0,25 до 0,7 мм, а співвідношення між довжиною та висотою Б/Ппа становить від 1:1 до 5/1, та шестикутні вічка з трьома парами попарно паралельних сторін а, Б та с, причому відстані між паралельними сторонами дорівнюють відповідно Па, Пь та Пс, і причому висота На становить від 0,25 до 0,7 мм, а співвідношення ((Пь--Пес)/2)/На становить від 11 до 571, восьмикутні вічка з чотирма парами попарно паралельних сторін а, бр, с та й, причому відстані між паралельними сторонами дорівнюють відповідно а, Пь, йс та По, і причому висота На становить від 0,25 до 0,7 мм, а співвідношення ((Пь--По--Па)/3)/Ла становить від 1:1 до 571, і причому наведені значення довжини і висоти стосуються розміру отвору.
2. Сітка для захисту від комах за п. 1, яка відрізняється тим, що сітка просочена композицією, яка містить принаймні один інсектицид і додатково принаймні одну полімерну зв'язувальну речовину.
3. Сітка для захисту від комах за п. 1, яка відрізняється тим, що висота На становить від 0,25 до 0,7 мм, і що товщина текстильних волокон становить від 0,12 до 0,35 мм.
4. Сітка для захисту від комах за будь-яким із пп. 1-3, яка відрізняється тим, що вона виготовлена з поліолефінових або поліестерних волокон.
5. Сітка для захисту від комах за будь-яким із пп. 2-4, яка відрізняється тим, що полімерна зв'язувальна речовина містить принаймні такі вказані далі мономери: (А) від 50 до 95 мас. 95 принаймні одного (мет)акрилату (А) загальної формули НаеС-СНВ!- СООВ:, причому В' означає водень або метил, а В? означає аліфатичний, лінійний або розгалужений вуглеводневий залишок, що містить від 1 до 12 атомів вуглецю, (В) від 1 до 20 мас. 95 (мет)акрилової кислоти та/або похідних (В) (мет)акрилової кислоти, що містять додаткові функціональні групи, а також (С) від 0 до 30 мас. 95 інших, відмінних від вищенаведених, етилен-ненасичених мономерів.
6. Сітка для захисту від комах за будь-яким із пп. 2-5, яка відрізняється тим, що полімерна зв'язувальна речовина має зшиту структуру, причому зшивання здійснюють за допомогою ізоціануратів, що містять вільні ізоціанатні групи.
7. Сітка для захисту від комах за будь-яким із пп. 2-4, яка відрізняється тим, що полімерна Зо зв'язувальна речовина містить принаймні такі наведені далі мономери: (А) від 60 до 95 мас. 95 етилену, (В) від 5 до 40 мас. 95 принаймні однієї етилен-ненасиченої карбонової кислоти, вибраної з групи, що включає Сз-Сіо-монокарбонові кислоти та С4-С:іо-дикарбонові кислоти, а також (С) необов'язково від 0 до 30 мас. 95 інших, відмінних від вищенаведених, етилен-ненасичених мономерів. --з ; Фіг1 З х с0975- З ще ік р и щ- а я : Ще и, п
Фіг.2 ше с а Ь На й с не й ЦЯ в Фіг.З а
UAA201102270A 2008-07-30 2009-07-27 Сітка, просочена інсектицидами, та її застосування для захисту від шкідників UA105012C2 (uk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
EP08161456 2008-07-30
PCT/EP2009/059626 WO2010012671A2 (de) 2008-07-30 2009-07-27 Mit insektiziden imprägnierte netze und deren verwendung zum schutz vor schädlingen

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA105012C2 true UA105012C2 (uk) 2014-04-10

Family

ID=41610780

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201102270A UA105012C2 (uk) 2008-07-30 2009-07-27 Сітка, просочена інсектицидами, та її застосування для захисту від шкідників

Country Status (17)

Country Link
US (1) US9288978B2 (uk)
EP (1) EP2309848B1 (uk)
JP (1) JP2011529334A (uk)
KR (1) KR20110053960A (uk)
CN (1) CN102111996A (uk)
AP (1) AP2882A (uk)
AR (1) AR073352A1 (uk)
BR (1) BRPI0916524A2 (uk)
CA (1) CA2730772C (uk)
CO (1) CO6341513A2 (uk)
CU (1) CU20110021A7 (uk)
MX (1) MX2011000266A (uk)
MY (1) MY160593A (uk)
PT (1) PT2309848E (uk)
RU (1) RU2543257C2 (uk)
UA (1) UA105012C2 (uk)
WO (1) WO2010012671A2 (uk)

Families Citing this family (25)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US20100143432A1 (en) * 2007-05-22 2010-06-10 Basf Se Method for Protecting Wood Stacks from Infestation by Wood Pests
JP5819815B2 (ja) * 2009-03-30 2015-11-24 ティーエムエー・コーポレイション・プロプライエタリ・リミテッド 複合シロアリバリア
NL1037489C2 (nl) * 2009-11-23 2011-05-24 Dutch Premium Group B V Inrichting voor het verdrijven van insecten.
US20120066959A1 (en) * 2010-09-16 2012-03-22 R.J. Reynolds Tobacco Company Door assembly for a tobacco storage facilty, and associated apparatus and method
MX2013003299A (es) 2010-09-23 2013-07-22 Basf Se Metodo para proteger plantas vivas contra insectos dañinos usando una estructura de tipo hoja.
JP5980917B2 (ja) * 2011-06-27 2016-08-31 ビーエーエスエフ ソシエタス・ヨーロピアBasf Se 貯蔵貨物を保護するためのシステム
WO2013079600A1 (en) 2011-12-02 2013-06-06 Basf Se Method and system for monitoring crops during storage
WO2013079601A1 (en) 2011-12-02 2013-06-06 Basf Se Method and system for monitoring crops and/or infestation of crops with harmful organismus during storage
WO2013171118A2 (en) 2012-05-16 2013-11-21 Intelligent Insect Control A strong insecticidal net
JP6030469B2 (ja) * 2013-02-13 2016-11-24 住友化学株式会社 害虫防除用通気構造体及びその製造方法
JP5571265B1 (ja) * 2013-02-28 2014-08-13 大日本除蟲菊株式会社 香り付き防虫剤、香り付き防虫器、及び香り付き防虫剤の製造方法
GB201319336D0 (en) * 2013-11-01 2013-12-18 Liverpool School Tropical Medicine Mosquito bed net assembly
DE102014107739B4 (de) 2014-06-02 2023-12-07 Jacques Tchouangueu Moskitonetz mit Insektenfalle
CN107529757B (zh) 2015-04-17 2021-09-17 巴斯夫农业化学品有限公司 防治非作物害虫的方法
CN104871888B (zh) * 2015-04-23 2018-06-05 安徽海义源进出口有限公司 一种杀虫农用网及其制备方法
CN107191123A (zh) * 2017-07-14 2017-09-22 何聿俊 一种除虫纱窗布及其应用
JP7199500B2 (ja) 2017-07-31 2023-01-05 理想科学工業株式会社 効能成分保持シートの製造方法および効能成分保持シートの製造装置
CN107593211A (zh) * 2017-10-12 2018-01-19 蚌埠市天网渔需用品有限公司 一种自带驱虫效果的防虫网
CN107567902A (zh) * 2017-10-12 2018-01-12 蚌埠市天网渔需用品有限公司 一种高韧性防鼠咬防虫网
WO2020036473A1 (ko) * 2018-08-17 2020-02-20 영남대학교 산학협력단 다기능성 망 및 이의 제조방법
KR102095778B1 (ko) * 2018-08-17 2020-04-01 영남대학교 산학협력단 다기능성 망 및 이의 제조방법
CZ309702B6 (cs) * 2019-09-11 2023-08-09 Nano Medical s.r.o Insekticidní prostředek na ochranu dřeva proti škůdcům
RU202784U1 (ru) * 2020-05-06 2021-03-05 Олег Рафаэльевич Зарбеев Изделие индивидуальной защиты от насекомых
KR102392309B1 (ko) * 2020-08-31 2022-05-03 (주)두원텍스타일 섬유 방충망 제조 장치 및 방법
IT202100014189A1 (it) 2021-05-31 2022-12-01 Sachim Srl Supporto in polietilene cui è legato un idrogel caricato con un principio attivo naturale antiparassitario

Family Cites Families (39)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2353224A (en) * 1942-08-04 1944-07-11 Dreyfus Camille Screen
BE631638A (uk) * 1962-06-06 1900-01-01
JPS5220410Y2 (uk) * 1973-04-19 1977-05-11
SU544742A1 (ru) * 1975-08-15 1977-01-30 Тульский Филиал Всесоюзного Научно-Исследовательского И Проектного Института Химической Промышленности Устройство дл защиты от насекомых
JPS6136487A (ja) * 1984-07-25 1986-02-21 藤田 敏 防虫剤付き網戸で虫を防ぐ方法
JPH02160537A (ja) * 1988-06-01 1990-06-20 Dainippon Plastics Co Ltd 合成樹脂有孔成形体
JP2794590B2 (ja) 1989-04-13 1998-09-10 大日本除蟲菊株式会社 防虫ネット
IL90301A (en) * 1989-05-15 1991-03-10 Klayman Meteor Manufacturer Of Netting for crop protection system
JP2579409B2 (ja) * 1992-12-09 1997-02-05 日本ウエーブロック株式会社 通気性の良好な園芸用プラスチックハウス
JPH07289097A (ja) * 1994-04-25 1995-11-07 Kuraray Co Ltd 防虫メッシュシート
IL119919A (en) 1996-12-26 2003-07-31 Avi Klayman Protective netting for cultivated plants
JP2000166399A (ja) * 1998-12-11 2000-06-20 Unitika Ltd 農園芸用防虫メッシュシート
JP3826599B2 (ja) * 1999-02-02 2006-09-27 チッソ株式会社 防虫ネット
JP2000228919A (ja) * 1999-02-12 2000-08-22 Yamamoto Co Ltd 温室またはハウスの出入口における防虫ネット装置
AU1693101A (en) * 1999-11-25 2001-06-04 Dct Aps Composition for impregnation of fabrics and nettings
JP2001292688A (ja) * 2000-04-12 2001-10-23 Hagihara Industries Inc 耐候性にすぐれた防虫ネット
US7007861B2 (en) * 2000-06-08 2006-03-07 S.C. Johnson & Son, Inc. Methods and personal protection devices for repelling insects
WO2002046503A1 (en) 2000-12-06 2002-06-13 Ciba Specialty Chemicals Holding Inc. Dyeable polyolefin fibers and fabrics
JP2002176863A (ja) * 2000-12-15 2002-06-25 Kanebo Ltd 農業用ネット
UA80096C2 (en) 2001-07-05 2007-08-27 Mikkel Sa Fencing for preventing insects to enter
DE60205767D1 (de) 2001-10-25 2005-09-29 Siamdutch Mosquito Netting Co Behandlung von geweben mit einem insektizid
BR0215286A (pt) * 2001-12-22 2004-11-16 Dct Aps Manta pesticida, e, uso da mesma
EP1356732A1 (en) * 2002-04-24 2003-10-29 DCT ApS Protective cover for food and water storage containers
US6796083B2 (en) * 2002-07-25 2004-09-28 Biotechnet Ltd. Barrier, enclosure and method for protecting crops including a light reflecting screen
US20050132500A1 (en) 2003-12-22 2005-06-23 Basf Aktiengesellschaft Composition for impregnation of fibers, fabrics and nettings imparting a protective activity against pests
JP2006180759A (ja) * 2004-12-27 2006-07-13 Daio Kasei Kk 農業用防虫網
JP4771732B2 (ja) * 2005-04-15 2011-09-14 フルタ電機株式会社 ハウスの防虫ネット付きの換気扇
MX2007015020A (es) 2005-06-03 2008-01-17 Basf Ag Composicion para la impregnacion de fibras, telas y mallas que comparte una actividad protectora contra plagas.
DE102005034215A1 (de) * 2005-07-19 2007-01-25 Basf Ag Verfahren zur Beschichtung von Oberflächen
DE102005062793A1 (de) 2005-12-28 2007-07-05 Basf Ag Stabilisierung von in Polypropylen gelösten Farbstoffen gegenüber Abbau durch Licht
EP1867966A1 (de) * 2006-06-14 2007-12-19 Siemens Aktiengesellschaft Kontrollwaage und Verfahren zum Kontrollwiegen
PT2031962E (pt) * 2006-06-14 2010-10-18 Basf Se Processo e dispositivo para a protecção do tabaco
GB0612788D0 (en) * 2006-06-28 2006-08-09 Insectshield Ltd Pest control materials
JP2008013508A (ja) 2006-07-07 2008-01-24 Sumitomo Chemical Co Ltd 害虫防除材
CN101534632A (zh) 2006-11-03 2009-09-16 巴斯夫欧洲公司 保护作物植物的方法和装置
CN101680160B (zh) 2007-06-12 2013-07-10 巴斯夫欧洲公司 用于浸渍赋予对抗害虫的保护活性的非活体材料的含水配制剂及方法
JP2010057476A (ja) * 2008-08-06 2010-03-18 Sumitomo Chemical Co Ltd 害虫防除ネット
US20120114727A1 (en) * 2009-07-09 2012-05-10 Basf Se Insecticidal sheet-like structure for protecting humans and domestic animals
CN102469793A (zh) * 2009-07-09 2012-05-23 巴斯夫欧洲公司 用于保护人类和家养动物的经杀虫剂涂布的基材

Also Published As

Publication number Publication date
EP2309848A2 (de) 2011-04-20
PT2309848E (pt) 2015-05-18
AP2011005607A0 (en) 2011-04-30
RU2011107100A (ru) 2012-09-10
CA2730772A1 (en) 2010-02-04
BRPI0916524A2 (pt) 2015-08-04
US9288978B2 (en) 2016-03-22
AP2882A (en) 2014-05-31
US20110120001A1 (en) 2011-05-26
CN102111996A (zh) 2011-06-29
WO2010012671A2 (de) 2010-02-04
KR20110053960A (ko) 2011-05-24
MY160593A (en) 2017-03-15
AR073352A1 (es) 2010-11-03
CA2730772C (en) 2016-07-12
RU2543257C2 (ru) 2015-02-27
CO6341513A2 (es) 2011-11-21
MX2011000266A (es) 2011-03-03
WO2010012671A3 (de) 2011-01-27
CU20110021A7 (es) 2012-06-21
JP2011529334A (ja) 2011-12-08
EP2309848B1 (de) 2015-04-08

Similar Documents

Publication Publication Date Title
UA105012C2 (uk) Сітка, просочена інсектицидами, та її застосування для захисту від шкідників
ES2372820T3 (es) Composición para la impregnación de fibras, telas y mallas que confiere una actividad protectora frente a pestes.
ES2352359T3 (es) Método y dispositivo para la protección del tabaco.
WO2011145667A1 (en) Pest control material
JP2010531643A (ja) 耐久性のある下側部分を備える殺虫性バリヤ
TW201313581A (zh) 用於在運輸期間保護貨物之系統
CN104486946A (zh) 牢固的杀昆虫的网帐
CN1082320A (zh) 织物防护剂
JPS602799A (ja) 防虫紙
JPS6025902A (ja) 防虫紙
ES2898089T3 (es) Cinta pesticida para controlar plagas rastreras
CN103649390A (zh) 具有改善的迁移特征和洗涤抗性的杀虫的聚乙烯纤维、纱线或纺织产品
JP2001213705A (ja) 床下害虫類忌避体および害虫類忌避方法
JPS60105602A (ja) 防虫紙
EA024549B1 (ru) Система для защиты складированных товаров
JP2003299434A (ja) 農業用防虫ネット
JP5600228B2 (ja) フタロシアニンによる高分子マトリックスにおけるpboの保持
KR101897530B1 (ko) 겨자 오일을 유효성분으로 함유하는 천공충 방제용 살충제 조성물
JP2012000106A (ja) 害虫防除ネット
AT511580B1 (de) Stabilisieren von pflanzenschoten
KR20170082136A (ko) 겨자 오일을 유효성분으로 함유하는 천공충 방제용 살충제 조성물
JP2017056963A (ja) 穀物袋および防虫方法
KR20160060265A (ko) 겨자 오일을 유효성분으로 함유하는 천공충 방제용 살충제 조성물
JPH07289412A (ja) 防虫マット
JP2017056962A (ja) 穀物袋および防虫方法