LT3914B - Compound with gastric acid inhibitory effect and process for its preparation - Google Patents

Compound with gastric acid inhibitory effect and process for its preparation Download PDF

Info

Publication number
LT3914B
LT3914B LTIP1726A LTIP1726A LT3914B LT 3914 B LT3914 B LT 3914B LT IP1726 A LTIP1726 A LT IP1726A LT IP1726 A LTIP1726 A LT IP1726A LT 3914 B LT3914 B LT 3914B
Authority
LT
Lithuania
Prior art keywords
compound
compound according
benzimidazole
fluoro
preparation
Prior art date
Application number
LTIP1726A
Other languages
English (en)
Inventor
Arne Elof Braendstroem
Per Lennart Lindberg
Gunnel Elisabeth Sunden
Original Assignee
Haessle Ab
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Haessle Ab filed Critical Haessle Ab
Publication of LTIP1726A publication Critical patent/LTIP1726A/xx
Publication of LT3914B publication Critical patent/LT3914B/lt

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07DHETEROCYCLIC COMPOUNDS
    • C07D401/00Heterocyclic compounds containing two or more hetero rings, having nitrogen atoms as the only ring hetero atoms, at least one ring being a six-membered ring with only one nitrogen atom
    • C07D401/02Heterocyclic compounds containing two or more hetero rings, having nitrogen atoms as the only ring hetero atoms, at least one ring being a six-membered ring with only one nitrogen atom containing two hetero rings
    • C07D401/12Heterocyclic compounds containing two or more hetero rings, having nitrogen atoms as the only ring hetero atoms, at least one ring being a six-membered ring with only one nitrogen atom containing two hetero rings linked by a chain containing hetero atoms as chain links
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61PSPECIFIC THERAPEUTIC ACTIVITY OF CHEMICAL COMPOUNDS OR MEDICINAL PREPARATIONS
    • A61P1/00Drugs for disorders of the alimentary tract or the digestive system
    • A61P1/04Drugs for disorders of the alimentary tract or the digestive system for ulcers, gastritis or reflux esophagitis, e.g. antacids, inhibitors of acid secretion, mucosal protectants
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07DHETEROCYCLIC COMPOUNDS
    • C07D235/00Heterocyclic compounds containing 1,3-diazole or hydrogenated 1,3-diazole rings, condensed with other rings
    • C07D235/02Heterocyclic compounds containing 1,3-diazole or hydrogenated 1,3-diazole rings, condensed with other rings condensed with carbocyclic rings or ring systems
    • C07D235/04Benzimidazoles; Hydrogenated benzimidazoles
    • C07D235/24Benzimidazoles; Hydrogenated benzimidazoles with hetero atoms or with carbon atoms having three bonds to hetero atoms with at the most one bond to halogen, e.g. ester or nitrile radicals, directly attached in position 2
    • C07D235/28Sulfur atoms

Landscapes

  • Organic Chemistry (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Nuclear Medicine, Radiotherapy & Molecular Imaging (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • General Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Medicinal Chemistry (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Pharmacology & Pharmacy (AREA)
  • Bioinformatics & Cheminformatics (AREA)
  • Animal Behavior & Ethology (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Public Health (AREA)
  • Veterinary Medicine (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
  • Plural Heterocyclic Compounds (AREA)
  • Acyclic And Carbocyclic Compounds In Medicinal Compositions (AREA)

Description

Šio išradimo tikslas yra pateikti naują junginį ir jo terapiškai priimtinas druskas, kurie slopina egzogeniškai ar endogeniškai stimuliuotą skrandžio rūgšties sekreciją, ir todėl gali būti naudojami peptinių opų profilaktikai ir gydymui.
Šis išradimas taip pat apima atrasto junginio ir ypatingai jo terapiškai priimtinų druskų panaudojimą slopinti skrandžio rūgšties sekreciją žinduoliams, įskaitant žmogų. Platesne prasme atrastas junginys gali būti naudojamas virškinanamojo trakto uždegimų ir skrandžio rūgšties sukeltų ligų žinduoliams,įskaitant žmogų, tokių kaip gastritas, skrandžio opa, dvylikapirštės žarnos opa, refluksinis ezofagitas ir Zollinger - Ellison sindromas, profilaktikai ir gydymui. Be to junginys gali būti naudojamas gydant kitus virškinamojo trakto sutrikimus, kada pageidaujamas skrandžio sekreciją slopinantis poveikis, pavyzdžiui, sergant gastrinoma ar esant ūmiam kraujavimui iš viršutinio virškinamojo trakto. Taip pat junginys gali būti naudojamas ligoniams intensyvios terapijos atvejais, prieš ir po operacijų, apsaugjimui nuo rūgšties aspiracijos ir stresinių opų. Išradimo junginys taip pat gali būti panaudotas uždegiminių būklių profilaktikai ar gydymui žinduoliams, įskaitant žmogų, ypatingai turintiems lizociminių fermentų. Atskirai paminėtinos būklės yra reumatoidinis artritas ir podagra. Junginys taip pat gali būti naudingas gydant ligas, susijusias su kaulų medžiagų apykaitos sutrikimu, taip pat - gydant glaukomą. Šis išradimas taip pat apima farmacines kompozicijas, į kurių sudėtį, kaip aktyvus komponentas, įeina išradimo junginys ar jo terapiškai priimtinos druskos. Kitu požiūriu, šis išradimas apima naujo junginio gavimo būdus ir aktyvaus junginio panaudojimą, gaminant farmacines kompozicijas, skirtas anksčiau išvardintam medicininiam panaudojimui.
Pagrindinis išradimo tikslas - pateikti junginį, pasižymintį aukštu bioprieinamumu. Išradimo junginys turėtų pasižymėti aukštu stabilumu, esant neutraliam pH, ir aukštu potencialumu slopinti skrandžio rūgšties sekreciją. Bioprieinamumas apibrėžiamas kaip frakcija ar procentinis įvedamos junginio dozės kiekis, kuris nepakitęs absorbuojamas bendroje kraujotakoje. Potencialumas šioje paraiškoje apibrėžiamas kaip ED50 reikšmė.
Ankstesnis technikos lygis ir išradimo padarymo prielaidos .
Benzimidazolo dariniai, skirti skrandžio rūgšties sekrecijos slopinimui, aprašyti daugelyje patentinių dokumentų. Tarp jų paminėtini patentai: GB 1500 043, GB 1 525 958, US 4 182 766, US 4 255 431, US 4 599 347, EP 124 495, US 4 555 518, US 727 150, US 428 098, EP 208 452 ir Derwent referatas 87-294449/42. Benzimidazolo dariniai, pasiūlyti virškinimo sistemos uždegimų ir veiklos sutrikimų profilaktikai bei gydymui aprašyti JAV patente Nr.4 539 465.
Junginiai, žinomi iš ankstesnio techninio lygio, kaip jau minėta , yra efektyvūs rūgšties sekrecijos slopintojai, ir todėl naudotini kaip priešopiniai junginiai. Siekiant padidinti šio tipo vaistinių medžiagų naudingumą, pageidautinas aukštesnis bioprieinamumas, bet tuo pačiu junginiai turi pasižymėti aukštu potencialumu slopinti skrandžio rūgšties sekreciją , o taip pat aukštu cheminiu stabilumu esant neutraliam pH.
Pripažinta, kad išbandant 2-[(2-piridinilmetil)-sulfinil] -1H-benzimidazolus, labai varijuoja jų bioprieinamumas, o taip pat potencialumas ir stabilumas, ir sunku identifikuoti junginius, pasižyminčius visomis tomis naudingomis savybėmis. Žinomame technikos lygyje nėra instrukcijų, kaip gauti junginius su šia savybių kombinacija.
Nustatyta, kad išradimo junginys pasižymi ypatingai aukštu bioprieinamumu, be to junginys yra labai efektyvus skrandžio rūgšties sekrecijos inhibitorius, ir pasižymi aukštu cheminiu stabilumu tirpale, esant neutraliam pH. Todėl išrastas junginys gali būti naudojamas anksčiau minėtais atvejais žinduoliams, įskaitant žmogų.
Išrastas junginys yra 4-fluoro-2-[[(4-metoksi-2-piridinil)metil] sulfinil] - IH-benzimidazolas (junginys I), o taip pat fiziologiškai priimtinos jo druskos.
Išrastas junginys turi asimetrinį centrą sieros atome, t.y. egzistuoja kaip 2 optiniai izomerai (enantiomerai). Abu gryni enantiomerai, jų raceminiai mišiniai (50% kiekvieno enantiomero) ir jų abiejų netolygūs mišiniai įeina į šio išradimo apimtį, taip pat ir 2 tarpiniai sintetiniai junginiai, bei jų gavimo būdas.
Išradimo junginys gaunamas sekančiu būdu: oksiduojamas
4-fluoro-2- į[4-metoksi-2-piridinil) metil]-tio)-14-benzimidazolas (junginys II) gaunant išradimo junginį . Ši oksidacija atliekama naudojant tokius oksidatorius kaip azoto rūgštis, vandenilio peroksidas, (nebūtinai reakcijoje dalyvaujant vanadžio junginiams), perrūgštys, peresteriai, ozonas, dinitrotetraoksidai, jodozobenzolas, N-halogensukcinimidas, 1 -chlorbenzotriazolas, t-butilhipochloritas, diazobiciklo [2, 2, 2] - oktano bromo kompleksai, natrio metaperjodatas, seleno dioksidas, mangano dioksidas, chromo rūgštis, cerio amonio nitratas, bromas, chloras ir sulfurilchloridas. Oksidacija paprastai atliekama tirpikliuose, tokiuose kaip halogeninti angliavandeniliai, alkoholiai, eteriai, ketonai.
Oksidacija taip pat gali būti atlikta fermentacijos budu, naudojant oksiduojantį fermentą ar mikrobiologiškai, panaudojant priimtiną mikroorganizmą.
Priklausomai nuo proceso sąlygų ir pradinių medžiagų, išradimo junginys gaunamas neutralia arba druskų forma. Ir neutralus junginys, ir jo druskos įeina į siūlomo išradimo apimtį. Taigi, gali būti gaunamos bazinės, neutralios ar mišrios druskos, o taip pat hemi, mono, seskvi ar polihidratai.
Išradimo junginio šarminių druskų pavyzdžiai yra jo druskos su Li+, Na+, K+, Mg2+, Ca2+ ir N+ (R)4, kur R yra (1-4C) alkilas. Dalinė pirmenybė teikiama Na+, Ca2+, Mg2+ druskoms. Priimtiniausios yra Na+ ir Mg2+ druskos. Tokios druskos gali būti gautos paveikiant junginį baze, galinčia atpalaiduoti reikiamą katijoną. Žemiau pateikiami pavyzdžiai bazių, galinčių atpalaiduoti tokius katjonus bei reakcijų sąlygų pavyzdžiai.
a) druskos, kuriose katijonais yra Li+, Na+ ar K+ .gaunamos paveikiant išrastą junginį LiOH, NaOH ar KOH vandeninėje ar bevandenėje terpėje arba paveikiant LiOR, LiNH2, LiNR2, NaOR, NaNH2, NaNR2, KOR, KNH2 ar KNR2, kur R reiškia alkilo grupę, turinčią 1-4 anglies atomus bevandenėje terpėje.
b) druskos, kuriose katijonais yra Mg2+ ar Ca2+ paruošiamos, paveikiant išrastą junginį Mg(OR)2, Ca(OR)2 ar CaH2, kur R reiškia alkilo grupę, turinčią 1-4 anglies atomus, bevandeniame tirpiklyje, tokiame kaip alkoholis (tiktai alkoholiatams), pavyzdžiui ROH, arba eteryje, kaip, pavyzdžiui, tetrahidrofuranas.
Gauti racematai gali būti išskirstyti į grynus enantiomerus. Tai galima atlikti žinomais metodais, pavyzdžiui iš raceminių diastereomerinių druskų chromatografijos ar frakcinės kristalizacijos būdu.
Pradinės medžiagos, aprašytos tarpinių junginių pavyzdžiuose, gali būti gautos per se procesų pagalba.
Klinikiniam naudojimui išrastas junginys įtraukiamas į farmacinius preparatus, skirtus vartoti peroraliniu, rektaliniu, paranteraliniu ar kitokiu būdu. Farmaciniame preparate išrastas junginys paprastai kombinuojamas su farmaciškai priimtinais nešikliais. Nešikliu gali būti kietas, pusiau kietas, ar skystas skiediklis arba kapsulė.
Šie farmaciniai preparatai - tai papildomas pateikto išradimo objektas.
Dažniausiai aktyvaus junginio kiekis svyruoja tarp 0, 1 - 95 % preparato masės; tarp 0, 2 - 20 % masės preparatuose paraenteraliniam naudojimui ir tarp 1 -50 % masės peroraliniuose preparatuose.
Ruošiant farmacinius preparatus, dozuotų vienetų forma peroraliniam naudojimui, į kurių sudėtį įeina išradimo junginys, pasirinktas junginys gali būti maišomas su kietu, milteliniu nešikliu, tokiu kaip laktozė, sacharozė, sorbitas, manitas, krakmolas, amilopektinas, celiuliozės dariniai, želatina ar kitas tinkamas nešiklis, stabilizuojančiomis medžiagomis, tokiomis kaip šarminiai junginiai, pavyzdžiui, Na, K, Ca, Mg ir kiti karbonatai, hidroksidai ir oksidai, o taip pat su tepalinėmis medžiagomis, tokiomis kaip magnio stearatas, kalcio stearatas, natrio stearilfumaratas ir polietilenglikoliniai vaškai. Mišinys vėliau perdirbamas į granules arba presuojamas tabletėmis. Granulės ir tabletės gali būti padengtos žarnyne tirpia danga, kuri apsaugo aktyvų junginį nuo rūgšties katalizuojamo suardymo, tol kol vaistinė forma būna skrandyje.
Žarnyne tirpstanti danga pasirenkama iš farmaciškai priimtinų medžiagų, skirtų žarnyne tirpių dangų gamybai, pavyzdžiui bičių vaškas, šelakas ar anijoniniai plėveles sudarantys polimerai, tokie kaip celiuliozės acetatftalatas, hidroksipropil-metilceliuliozės ftalatas, iš dalies metilesterinti metakrilo rūgšties polimerai ir panašiai, jei pageidaujama - derinyje su tinkamu plastifikatoriumi. Į dangų sudėtį gali būti pridedama įvairių dažančių medžiagų, siekiant atskirti tabletes ir granules, turinčias skirtingus aktyvius junginius ar skirtingą aktyvios medžiagos kiekį farmaciniame preparate.
Gali būti gaunamos minkštos želatininės kapsulės, į kurių sudėtį įeina aktyvios šio išradimo medžiagos mišinys su augaliniu aliejumi, riebalais ar kitu tinkamu minkštų želatininių kapsulių užpildu. Minkštos želatininės kapsulės taip pat gali būti padengtos žarnyne tirpia danga kaip buvo aprašyta anksčiau. Į kietų želatininių kapsulių sudėtį gali įeiti aktyvios medžiagos granulės ar granulės, padengtos žarnyne tirpia danga. Į kietą želatininių kapsulių sudėtį taip pat gali įeiti aktyvus mišinys derinyje su kietu milteliniu nešikliu, tokiu kaip laktozė, sacharozė, sorbitas, manitas, bulvių krakmolas, amilopektinas, celiuliozės ir želatinos dariniai. Kietos želatininės kapsulės gali būti padengtos žarnyne tirpia danga, kaip aprašyta anksčiau.
Rektalinės vaistų formos gali būti gaunamos supozitorijų forma , į kurių sudėtį įeina aktyvi medžiaga, sumaišyta su neutraliniu riebaliniu pagrindu, arba jos gali būti gautos želatininių rektaliniu kapsulių forma, į kurių sudėtį įeina aktyvi medžiaga mišinyje su augaliniu aliejumi, parafino aliejumi ar kitais tinkamais želatininių rektaliniu kapsulių užpildais, arba jos gali būti gaminamos paruoštos naudojimui mikroklizmos forma, arba sauso preparato mikroklizmai, paruošiamo tinkamame tirpiklyje prieš pat vartojimą, forma. Skystas preparatas peroraliniam naudojimui gali būti paruoštas sirupo ar suspensijos forma, pavyzdžiui, tirpalai ar suspensijos, į kurių sudėtį įeina nuo 0, 2 iki 20 % masės aktyvios medžiagos, o likusią dalį sudaro mišinys iš etanolio, vandens glicerino, propilenglikolio ir/arba polietilenglikolio. Jei pageidautina, į šiuos preparatus gali būti pridedamos dažančios medžiagos, skonį gerinančios medžiagos, sacharinas ir karboksimetilceliuliozė, o taip pat tirštikliai.
Skysti peroraliniai preparatai taip pat gali būti ruošiami sausų miltelių forma, ištirpinamų tinkamame tirpiklyje betarpiškai prieš pat vartojimą.
Parenteraliniam naudojimui skirti tirpalai gali būti gaunami kaip išradimo junginio tirpalai farmaciškai priimtiname tirpiklyje, pageidautina 0,1% - 10% masės koncentracijos. Šių tirpalų sudėtyje taip pat gali būti stabilizuojančių medžiagų ir/arba buferinių medžiagų, ir jie gali būti gaminami įvairiose ampulėse arba vaistinių medžiagų buteliukuose - standartizuotoje dozuotėje. Tirpalai, skirti parenteraliniam vartojimui, taip pat gali būti paruošti kaip sausi preparatai, ir tirpinami tinkamame tirpiklyje prieš pat vartojimą.
įprastinė aktyvios medžiagos paros dozė priklauso nuo įvairių faktorių, tokių kaip individualus kiekvieno paciento poreikis, vartojimo būdas ir ligos pobūdis. Bendrai peroralinę ir parenteralinę dozuotę sudaro nuo 5 iki 500 mg aktyvios medžiagos dienai.
Išradimas iliustruojamas sekančiais pavyzdžiais pavyzdys. 4-Fluor-2-[[(4-metoksi-2-piridinil)metil) sulfinil]1 H-benzimidazolo gavimas.
4-Fluor-2-[[(4-metoksi-2-periodinil) metil] tio]-1 H-benzimidazolo (1,31 g, 0,0045 mol) buvo ištirpinta metilenchloride (60ml). Pridėta NaHCO3 (0,76 g, 0,0090 mol) ištirpinto vandenyje (10 ml), ir mišinys atšaldytas iki +2°C. Tuomet maišant lašais pridėta 84% m-Chloroperbenzoinės rūgšties, 8,4% (1,64 g, 0,0045 mol) ištirpintos metileno chloride (10 ml). Maišoma +2°C temperatūroje 15 minučių. Po separacijos organinis sluoksnis išekstrahuotas vandeniniu 0,20 M NaOH tirpalu (2x25 ml, 0,010 mol). Kombinuoti vandenininiai tirpalai neutralizuoti iki pH 7-8, naudojant, 0,1 M HCI, dalyvaujant metilenchloridui (100 ml). Po separacijos vandeninis sluoksnis išekstrahuotas metilenchloridu ir kombinuoti organiniai junginiai išdžiovinti, dalyvaujant magnio sulfatui. Tirpalas nugarintas ir gautas minėtas antraštėje junginys (1, 06 g 77%). BMR duomenys apie galutinį produktą pateikti žemiau.
pavyzdys. 4-fluor-2-[[(4-metoksi-2-piridinit) metil] sulfinil]-1H benzimidazolo natrio druskos gavimas.
4-Fluor-2-[[(4-metoksi-2-piridinil)metil]sulfinil]-1H-benzimidazolas (5g; 16,3 mol) ištirpintas dichlormetane (100 ml) ir natrio hidroksidas (0,64g; 16 mol) ištirpintas vandenyje (100 ml) buvo supilti į dalomąjį piltuvėlį. Mišinys buvo suplaktas, po to tirpalų fazės atskirtos. Vandeninis tirpalas praplautas dichlormetanu (2 x 25 ml) ir išdžiovintas šaldant. Nuosėdos perkristalintos iš etilacetato/dietileterio. Išeiga: 4,7 g (89 %) antraštėje nurodyto junginio. BMR duomenys pateikti žemiau.
lentelė
Pavyzdys Tirpiklis NMR duomenys: δ m.d.
1. cdcl3 3.65(s,3H), 4.55(d, H), 4.75(d,1H ),
(500 MHz) 6.65(d, 1H), 6.75(dd, 1H), 7.05(dd, 1H), 7.25(dt, 1H), 7.3-7.4 (b, 1H), 8.35(d, 1H)
2. D2O 5(D2O, 4.82) 3.44(s, 3H), 4.63(d, 1H),
(300 MHz) 4.73(d, 1H), 6.40(s, 1H) 6.79(m, 1H), 6.94(m, 1H), 7,14(m, 1H), 7,48(d, 1H), 8.24(d, 1H)
Tarpiniu junginiu gavimas
I 1. pavyzdys. 4-fluoro-2-merkapto-1 H-benzimidazolo gavimas.
1,2-diamino-3-fluorbenzenas (1,6g, 12,7 mmol) ir kalio etilksantogenatas (2,64 g, 16,5 mmol) ištirpinta etanolyje (25 ml) ir vandenyje (6 ml). Mišinys buvo kaitinamas su grįžtamu šaldytuvu 14 valandų, po to koncentruojamas rotoriniame garintuve. Pridėta vandens (20 ml), tirpalas parūgštintas 2M chloro vandenilio rūgštimi. Nuosėdos nufiltruotos ir išdžiovintos. Tokiu būdu gauta antraštėje nurodyta medžiaga (1,25 g, 58%). BMR duomenys pateikti žemiau.
I.2 pavyzdys. 4-fluor-2-[[(4-metoksi-2-piridinil) metil)tio]14-benzimidazolo, naudojamo pradine medžiaga, paruošimas.
Į 4-fluor-2-merkapto-1H benzimidazolo (1,5 g, 0,0068 mol) tirpalą metanolyje (60ml) pridėti nurodyta tvarka NaOH (0,54g 0,014 mol) ištirpintas vandenyje (3 ml) ir 4-metoksi-2-chlormetilpiridino hidrochloridas (1,32g, 0,0068 mol), ištirpintas metanolyje (20 ml). Mišinys buvo kaitinamas su grįžtamu šaldytuvu 1 valandą, po to mišinys nugarintas. Nuosėdos buvo paskirstytos tarp metilenchlorido ir vandens. Po atskyrimo organinis tirpalas išdžiovintas MgSO4 ir nugarintas gaunant aliejų, kuris išvalytas silikageliu (50 g), naudojant 1% metanolį metilenchloride kaip eliuentą. Tokiu būdu gautas antraštėje nurodytas junginys (1,35 g, 69%).
Junginio BMR duomenys pateikti žemiau.
lentelė
Tirpiklis BMR duomenys δ m.d. (500MHz)
1 DMSO 6.95(d, 1H), 7.00(dd, 1H) 7.10(dt, 1H)
2 cdci3 3.90(s, 3H), 4.30(s, 2H), 6.85(dd, 1H), 6.90(d, 1H), 6.90(dd, 1H), 7.10(dt, 1H), 7.2-7.4(b, 1H), 8.50(d, 1H)
Geriausias šiuo metu žinomas būdas įvykdyti išradimą panaudoti I formulės junginio natrio druską, tai yra junginį, aprašytą 2 pavyzdyje.
Farmaciniai preparatai, į kurių sudėtį įeina išradimo junginys, kaip aktyvus ingredientas, iliustruojami sekančiomis vaistų formomis.
n
Sirupas
Sirupas, į kurio sudėtį įeina 1% (tūrio masės) aktyvios medžiagos, gautas iš sekančių ingredientų:
Junginys pagal 1 pavyzdį Cukrus, milteliai Sacharinas Glicerinas Aromatizatorius Etanolis 96%
Distiliuotas vanduo q.s. iki galutinio tūrio
1, 0 g 30,0 g 0,6 g 5,0 g 0, 05 g 5,0 g
100 ml
Cukrus ir sacharinas ištirpinti 60 ml šilto vandens. Ataušinus į cukraus tirpalą pridėtas aktyvus junginys, o taip pat glicerinas ir aromatizatorių, ištirpintų etanolyje, tirpalas. Mišinys praskiestas vandeniu iki galutinio tūrio, lygaus 100 ml.
Tabletės padengtos žarnyne tirpiu apvalkalu
Tabletės, padengtos žarnyne tirpiu apvalkalu, turinčios 50 mg aktyvaus junginio paruoštos ir sekančių ingradientų:
I. Junginys pagal 1 pavyzdį kaip magnio druska 500 g
Laktozė 700 g
Metilceliulioze 6 g
Skersiniais ryšiais susiūtas polivinilpirolidonas 50 g
Magnio stearatas 15 g
Natrio karbonatas 6 g
Distiliuotas vanduo g.S.
II. Celiulozės acetatftalatas Cetilo alkoholis Izopropanolis Metilenchloridas
200 g 15 g 2000g 2000g
I. Junginys, pateiktas 1 pavyzdyje miltelių pavidale sumaišytas su laktoze ir granuliuotas vandeniniu metilceliuliozės ir natrio karbonato tirpalu. Drėgna masė buvo pertrinta per sietą ir granuliatas išdžiovintas krosnyje. Išdžiovintas granuliatas sumaišytas su polivinilpirolidonu ir magnio stearatu. Sausas mišinys presuojamas į tablečių strypelius (10 000 tablečių), kiekvienos tabletės sudėtyje esant 50 mg aktyvios medžiagos, kai tabletavimo aparate panaudotos 7 mm diametro formos.
II. Celiuliozės acetatftalato ir cetilo alkoholio tirpalo bei izopropanolio/metileno chlorido mišinys buvo užpurkštas ant I tablečių, Accela CotaR, Manesty įrenginiu, skirtu padengimui. Galutinis tabletės svoris 110 mg.
Tirpalas intraveniniam vartojimui
Parenteralinė forma intraveniniam naudojimui, į kurios sudėtį įeina 4 mg aktyvaus junginio 1 ml, gaunama iš sekančių ingredientų:
Junginys, atitinkantis 2 pavyzdį 4 g
Sterilus vanduo iki galutinio tūrio 1000 ml
Aktyvus junginys ištirpintas vandenyje iki galutinės 1000 ml apimties. Tirpalas nufiltruotas per 0,22 mm filtrą ir nedelsiant išpilstytas į 10 ml sterilias ampules. Ampulės hermetizuotos.
Kapsulės
Kapsulės, į kurių sudėtį įeina 30 mg aktyvaus junginio, gaunamos iš sekančių ingredientų:
Mišinys atitinkantis 1 pavyzdį Laktozė
Mikroskristalinė celiuliozė Žemo tankio hidroksipropilceliuliozė Dinatrio hidrofosfatas
Valytas vanduo
300 g 700 g 40 g 62g 2g q.s.
Aktyvus junginys sumaišytas su sausais ingredientais ir granuliuotas dinatrio hidrosfosfato tirpalu. Drėgna masė buvo praleista pro ekstruderį, sferizuota ir džiovinama džiovykloje su pseudosuskystintu sluoksniu.
500g gautų granulių iš pradžių buvo padengta hidroksipropil metilceliuliozės 30 g tirpalu vandenyje, 750 g,panaudojant aparatą dangų apvilkimui su pseudosuskystintu sluoksniu.
Padengimo tirpalas:
Hidroksipropil metilceliuliozės ftalatas 70 g
Cetilo alkoholis 4 g
Acetonas 200g
Etanolis 600g
Galutinai padengtos granulės išpilstytos į kapsules.
Supozitorijos
Supozitorijos pagamintos iš sekančių ingredientą, panaudojus suvirinimo metodiką. Kiekvienos supozitorijos sudėtyje 40 mg aktyvaus junginio.
Junginys, pateiktas 1 pavyzdyje VVitepsol H-15
4g 180 g
Aktyvus junginys homogenizuotas su VVitepsol H-15 41 °C temperatūroje. Ištirpinta mase buvo užpildytos iš anksto paruoštos supozitorijų pakuotės iki 1, 84 g svorio. Atšaldžius, pakuotės hermetizuotos kaitinant. Kiekvienoje supozitorijoje yra 40 mg aktyvaus junginio.
Biologiniai poveikiai
Biologinis prieinamumas.
Gyvūnų rūšių parinkimas testavimui.
To paties junginio biologinio prieinamumo testavimo rezultatai skiriasi naudojant 2 skirtingas gyvūnų rūšis - žiurkes ir šunis. Manome, kad žiurkė labiau tinkama rūšis biologinio prieinamumo testavimui. Tai paremta mūsų nuomone, kad metabolizmas kepenyse turi labiau vyraujantį poveikį biologiniam prieinamumui ir kad žmogaus kepenų metabolinis pobūdis šio junginio atžvilgiu yra labai panašus į žiurkės patinėlio (labiau negu į žiurkės pateles ir šuns). Be to, biologinio prieinamumo bandymų žiurkės patinėliui rezultatai linkę plačiau ,, išsibarstyti , lyginant su šuns testų rezultatais, ir todėl žiurkės patinėlio modelis duoda labiau išreikštus biologinio prieinamumo skirtumus, tiriant įvairius junginius. Kitaip kalbant, bandant biologinį prieinamumą žiurkės patinėliui, galima geriau įvertinti įvairių bandomų junginių poveikio žmogui santykinius skirtumus, lyginant su tų pačių junginių poveikio šunims bandymų rezultatais.
Biologinio prieinamumo įvertinimas
Biologinis prieinamumas, apskaičiuojant santykį tarp plotų, po koncentraciją plazmoje nusakančiomis kreivėmis (AUC), įvedus junginį intraduadenaliai (id ) ir intraveniškai (iv), žiurkei ar šuniui. Naudojamos žemos, terapiškai tinkamos vaisto dozės. Šis metodas yra moksliškai pripažintas tinkamu, vertinant biologinį prieinamumą (žr., pvz. :M.Rowland and T.N. Tozer, Clinical Pharmacokinetics, 2nd ed., Lea & Febiger, London 1989, p 42). Duomenys gauti žiurkėms ir šunims kartu pateikti 3 lentelėje.
Apytikslio skryningo modelis.
Kadangi anksčiau aprašytas biologinio prieinamumo modelis reikalauja daug darbo ir laiko, o taip pat didelio kiekio plazmos analizių, naudojamas apytikslio skryningo modelis, pagrįstas santykinėmis galimybėmis slopinti rūgšties sekreciją (žr. pvz.: A Goth, Medical Pharmacology, 7th ed., C.V. Mosby Company, Saint Louis 1974, p. 19). Tokiu būdu apskaičiuojamas santykis (pavadintas „Bioprieinamumu 3 lentelėje ) tarp ED50 reikšmės, įvedant intraveniškai, ir ED50 įvedant intraduodenaliai. Visi šie duomenys taip pat pateikti 3 lentelėje.
Potencialumas
Potencialumas slopinti rūgšties sekreciją matuojamas žiurkės patinėliui ir šuniui, intraveniškai ir intraduodenaliai. Kai jis atitinka kalbamo junginio potencialumą žmogui tiriamo junginio atžvilgiu, manoma, kad potencialumas žmogui atitinka lygį maždaug tarp tų reikšmių, kurios išmatuotos žiurkės patinėliui ir šuniui. Dviejų gyvūnų rūšių potencialumo duomenys pateikti 3 lentelėje.
Biologiniai testai
Skrandžio rūgšties sekrecijos slopinimas sąmonės būklėje esančiam žiurkės patinėliui.
Panaudoti Sprague-Dawley kamieno žiurkių patinėliai. Jiems įrengiamos paruoštos kaniuliuotos fistulės skrandyje (ertmėje) ir viršutinėje dvylikapirštės žarnos dalyje, norint atitinkamai surinkti skrandžio sekrecijas ir įvesti bandomas medžiagas. Bandymai pradėti praėjus 14 dienų veikimo periodui po chirurginės operacijos.
Prieš sekrecinius testus 20 vai gyvuliukams buvo duodamas tik vanduo, skrandis daug kartų plaunamas pro skrandžio kaniulę, ir po oda suleista 6 ml Ringerio gliukozės tirpalo. Rūgšties sekrecija stimuliuota leidžiant 3, 5 vai. ( 1,2 ml/val, po oda) pentagastriną ir karbacholį (20 ir 110 nmol)/kg h, atitinkamai), ir tuo metu skrandžio sultys surinktos kas 30 min. į frakcijas. Bandomos medžiagos ar užpildai įvesti intraveniškai ar intraduodenaliai po 90 min. nuo stimuliacijos pradžios, 1 ml/kg apimtyje. Skrandžio sulčių mėginiai filtruoti iki pH 7, 0 panaudojant NaOH 0,1 mol/L, ir rūgšties išeiga apskaičiuota kaip titruoto tirpalo tūrio ir koncentracijos produktas. Tolimesni paskaičiavimai, paremti 4-5 žiurkių grupinėmis vidutinėmis reakcijomis. Rūgšties išeiga per laikotarpį po bandomos medžiagos arba užpildo įvedimo išreikšta kaip frakcijų atsakas, nustatant 30 min. laikptarpiu prieš preparato įvedimą išskirtos rūgšties kiekį kaip 1, 0. Inhibicijos procentas apskaičiuotas iš frakcijų reakcijų, išvestų bandomojo junginio ir užpildo pagrindu. ED50 reikšmės gautos grafiškai interpoliuojant logaritmine dozė-atsakas priklausomybės kreives, arba apskaičiuotos iš eksperimentų ne vienkartine doze, atsižvelgiant į analogišką visų priklausomybės dozė - atsakas kreivių polinkio kampą. Biologinis prieinamumas, apskaičiavus santykį ED50iv/ED50id. Pateikti duomenys gauti įvertinus skrandžio rūgšties sekreciją antros valandos laikotarpyje, po vaisto/užpildo įvedimo .
Bioprieinamumas žiurkės patinėliui
Panaudoti suaugę Spraque-Dawley kamieno žiurkių patinėliai. Vieną dieną prieš atliekant eksperimentą visoms žiurkėms taikant anesteziją kaniuliuota kairė miego arterija. Žiurkėms, naudotoms intraveniniams eksperimentams, taip pat kaniuliuota Jungo vena ( V.Popovič, P.Popovič. J.Appl. Physiol 1960; 15, 727 -728). Žiurkėms, naudotoms intraduodenaliniams eksperimentams, taip pat įvestos kaniulės į viršutinę dvylikapirštės žarnos dalį. Kaniulės išvestos į užpakalinę kaklo sritį. Žiurkės po chirurginės operacijos patalpintos atskirai po vieną ir, prieš įvedant bandomas medžiagas, girdytos tik vandeniu. Vienoda dozė (4ųmol/kg) įvesta intraveniškai ir intraduodenaliai, boliusu, maždaug per 1 minutę (2 ml/kg).
Kraujo mėginiai (0,1 - 0,4 g) imti keliskart iš miego arterijos 4 vai. intervalais nuo dozės įvedimo. Mėginiai kaip galima greičiau užšaldyti iki bandomojo junginio analizės.
Kreivės, nusakančios medžiagos koncentraciją kraujo tyrime laiko atžvilgiu, AUC, dengiamas plotas nustatytas linijinės trapecijos taisyklės pagalba ir ekstrapoliuotas iki begalybės, dalinant paskutinę nustatytą medžiagos koncentraciją kraujo tyrime iš greičio konstantos galutinėje fazėje. Bendras bioprieinamumas (F%) po intraduodenalinio įvedimo apskaičiuotas pagal formulę:
AUCid
F (%) =------------ x 100
AUCiv
Skrandžio rūgšties sekrecijos slopinimas ir bioprieinamumas tiriant šunis, esančius sąmonės būklėje.
Buvo panaudoti abiejų lyčių Harrier rūšies šunys. Jiems įtaisomos duodenalinės fistulės bandomiems junginiams arba užpildui įvesti, o taip pat kaniuliuotos skrandžio fistulės skrandžio sultims surinkti.
Prieš sekrecijos testus gyvuliukams neduota maisto apie 18 vai, vandens kiekio neribojant. Skrandžio rūgšties sekrecija stimuliuota histamino dihidrochlorido (12 ml/val) dozės 4 vai. infuzija,produkuojančia apie 80% individualaus maksimalaus sekrecinio atsako, ir skrandžio sultys surinktos į nuoseklias 30 min. frakcijas. Bandomas junginys arba užpildas įvesti intraveniškai ar intraduodenaliai 0, 5 ml/kg kūno svorio apimtyje, praėjus 1 vai nuo histamino infuzijos pradžios. Skrandžio sulčių mėginių rūgštingumas nustatytas titruojant iki pH 7, 0, ir apskaičiuota rūgšties išeiga. Rūgšties išeiga surinkimo periodų metu, po bandomo junginio ar užpildo suleidimo, išreiškiama kaip frakcijų atsakas, priimant rūgšties išeigą frakcijoje prieš preparato įvedimą už 1,0. Inhibicijos procentinė išraiška apskaičiuojama iš frakcijų atsakų į suleistą bandomąjį junginį ar užpildą. ED50 reikšmės gautos grafiškai interpoliuojant logaritmines priklausomybės „dozė - atsakas kreives, arba apskaičiuotos iš eksperimentų su vienkartine doze, atsižvelgiant į visų testuotų junginių analogišką priklausomybės „dozė - atsakas kreivių polinkio kampą. Visi pateikti rezultatai pagrįsti rūgšties išeiga 2 vai. po dozavimo. Kraujo mėginiai bandomojo junginio koncentracijai plazmoje nustatyti buvo imti intervalais iki 3 vai. po dozavimo. Plazma atskirta ir užšaldyta per 30 min. nuo paėmimo.
AUC (kreivės, nusakančios koncentraciją kraujyje laiko atžvilgiu, dengiamas piotas)ekstrapoliuotos iki begalybės, nustatytas linijinės trapecijos taisyklės pagalba . Bendrasis bioprieinamumas (F%) po intraduodenalinio įvedimo apskaičiuojamas kaip 100 x (AUCid/AUC,v).
Cheminis stabilumas
Šio išradimo skirtingų junginių cheminis stabilumas nustatytas kinetiškai, žemoje koncentracijoje, 37°C temperatūroje, vandeniniame buferiniame tirpale, esant skirtingoms pH reikšmėms.Duomenys 3 lentelėje parodo skilimo pusperiodį (t 1/2 ) esant pH 7, tai yra laiko periodą, po kurio pusė pradinio junginio kiekio lieka nepakitusi.
Biologiniu testu ir cheminio stabilumo bandymu rezultatai lentelėje pateikta suvestinė duomenų, gautų bandant išradimo junginį, ir duomenų apie struktūriškai artimai giminingą junginį, 3 lentelėje pavadintą 5-fluoro-2-[[(4-izopropoksi-2-piridinil)metil]sulfinil]-1H-benzimidazolu anksčiau aprašytą patente US A 727 150. Kaip matoma iš 3 lentelės, junginys, atitinkantis šį išradimą, pasižymi aukštu biologiniu prieinamumu (F=96% žiurkėms), aukštu potencialumu (ED50 iv = 0, 96 ųmol/kg, ED50 id= 2,4 ųmol/kg žiurkėms) ir aukštu cheminiu stabilumu (t 1/2 = 23 vai). Be to atsižvelgiant į charakteringiausią išradimo junginio savybę bioprieinamumą - išradimo junginio bioprieinamumo lygis žymiai aukštesnis (96 % prieš 31 %) lyginant su žinomu junginiu, ir žymiai geresni kitų savybių rodikliai( ED50 iv =1,8 ųmol/kg, ED50id = 4,0 ųmol/kg ir 11/2 = 14 vai žinomame junginyje).
Biologinio testo ir cheminio stabilumo bandymų duomenys
1) 1 šuo 3 ųmol/kg slopinimo lygis 95% šuo 3 ųmol/kg slopinimo lygis 98% Todėl ED50 reikšmė negali būti įvertinta.

Claims (12)

  1. Išradimo apibrėžtis
    1. 4-fluoro-2-Į[(4-metoksi-2-piridinil)metil]sulfinil]-1 H-benzimidazolas (junginys 1) ir jo fiziologiškai priimtinos druskos, taip pat jo optiniai enantiomerai.
  2. 2. Junginys pagal 1 punktą,b e s i s k i r i a n t i s tuo kad yra natrio druskos pavidalu.
  3. 3. Junginys pagal 1 punktą,b e s i s k i r i a n t i s tuo kad yra magnio druskos pavidalu.
  4. 4. Farmacinė kompozicija, besiskirianti tuo, kad turi savyje kaip aktyvų ingredientą 1 punkte nurodytą junginį.
  5. 5. Junginys pagal 1 punktą, skirtas naudojimui terapijoje.
  6. 6. Junginys pagal 1 punktą, skirtas skrandžio sekrecijos slopinimui žinduoliams, įskaitant žmogų.
  7. 7. Junginys pagal 1 punktą, skirtas žinduolių, įskaitant žmogų, virškinamojo trakto uždegiminių susirgimų gydymui.
  8. 8. Junginio pagal 1 punktą panaudojimas, gaminant medikamentą, skirtą žinduolių, įskaitant žmogų, skrandžio rūgšties sekrecijos slopinimui.
  9. 9. Junginio pagal 1 punktą panaudojimas gaminant medikamentą, skirtą žinduolių, įskaitant žmogų, virškinamojo trakto uždegiminių susirgimų gydymui.
  10. 10. Junginio pagal 1 punktą gavimo būdas, besiskiriantis tuo, kad oksiduoja 4-fluoro-2-[[(4-metoksi-2-piridinil)metil]tio]-1 H
    -benzimidazolą, o gautą tokiu būdu I junginį, jei pageidautina, paverčia į druską arba gryną optinį izomerą.
  11. 11. 4-fluoro-2-merkapto-1 H-benzimidazolas.
  12. 12. 4-fluoro-2-[[(4-metoksi-2-piridinil)metil]tio]-1 H-benzimidazolas.
LTIP1726A 1988-12-22 1993-12-30 Compound with gastric acid inhibitory effect and process for its preparation LT3914B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
SE19888804629A SE8804629D0 (sv) 1988-12-22 1988-12-22 New therapeutically active compounds

Publications (2)

Publication Number Publication Date
LTIP1726A LTIP1726A (en) 1995-07-25
LT3914B true LT3914B (en) 1996-04-25

Family

ID=20374310

Family Applications (2)

Application Number Title Priority Date Filing Date
LTIP1721A LT3980B (en) 1988-12-22 1993-12-30 New therapeutically active compound and a process for its preparation
LTIP1726A LT3914B (en) 1988-12-22 1993-12-30 Compound with gastric acid inhibitory effect and process for its preparation

Family Applications Before (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
LTIP1721A LT3980B (en) 1988-12-22 1993-12-30 New therapeutically active compound and a process for its preparation

Country Status (32)

Country Link
US (2) US5008278A (lt)
EP (1) EP0449940B1 (lt)
JP (1) JP2793906B2 (lt)
KR (1) KR910700249A (lt)
CN (1) CN1028231C (lt)
AR (1) AR248136A1 (lt)
AT (1) ATE127799T1 (lt)
AU (1) AU634741B2 (lt)
BG (1) BG60102B2 (lt)
CA (1) CA2005986C (lt)
DD (2) DD296078A5 (lt)
DE (1) DE68924273T2 (lt)
DK (1) DK170800B1 (lt)
EG (1) EG19303A (lt)
FI (2) FI913035A0 (lt)
GR (1) GR1002252B (lt)
HR (1) HRP920831A2 (lt)
HU (2) HU205926B (lt)
IE (1) IE894048L (lt)
IL (1) IL92798A0 (lt)
LT (2) LT3980B (lt)
LV (1) LV10187B (lt)
NZ (1) NZ231872A (lt)
PH (1) PH27400A (lt)
PL (1) PL161150B1 (lt)
PT (1) PT92648B (lt)
RO (1) RO110494B1 (lt)
RU (2) RU2073676C1 (lt)
SE (1) SE8804629D0 (lt)
WO (1) WO1990006925A1 (lt)
YU (1) YU46806B (lt)
ZA (2) ZA899795B (lt)

Families Citing this family (42)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
NZ244301A (en) * 1991-09-20 1994-08-26 Merck & Co Inc Preparation of 2-pyridylmethylsulphinylbenzimidazole and pyridoimidazole derivatives from the corresponding sulphenyl compounds
TNSN95063A1 (fr) * 1994-05-27 1996-02-06 Astra Ab Nouveaux benzimidazoles substitues
SK283626B6 (sk) * 1994-07-08 2003-10-07 Astrazeneca Ab Multijednotková tabletovaná dávková forma, spôsob jej prípravy a jej použitie
SE9402431D0 (sv) * 1994-07-08 1994-07-08 Astra Ab New tablet formulation
SE9500422D0 (sv) * 1995-02-06 1995-02-06 Astra Ab New oral pharmaceutical dosage forms
SE9500478D0 (sv) * 1995-02-09 1995-02-09 Astra Ab New pharmaceutical formulation and process
US5840737A (en) 1996-01-04 1998-11-24 The Curators Of The University Of Missouri Omeprazole solution and method for using same
US6699885B2 (en) * 1996-01-04 2004-03-02 The Curators Of The University Of Missouri Substituted benzimidazole dosage forms and methods of using same
US6645988B2 (en) 1996-01-04 2003-11-11 Curators Of The University Of Missouri Substituted benzimidazole dosage forms and method of using same
US6489346B1 (en) 1996-01-04 2002-12-03 The Curators Of The University Of Missouri Substituted benzimidazole dosage forms and method of using same
SE9600070D0 (sv) 1996-01-08 1996-01-08 Astra Ab New oral pharmaceutical dosage forms
DE19758573C2 (de) * 1997-11-26 2001-03-01 Implex Hear Tech Ag Fixationselement für ein implantierbares Mikrofon
CA2298823C (en) * 1998-04-20 2011-06-07 Eisai Co., Ltd. Stabilized composition comprising a benzimidazole type compound
TWI243672B (en) 1999-06-01 2005-11-21 Astrazeneca Ab New use of compounds as antibacterial agents
JP4081273B2 (ja) 1999-10-20 2008-04-23 エーザイ・アール・アンド・ディー・マネジメント株式会社 ベンズイミダゾール系化合物安定化方法
SE0000774D0 (sv) 2000-03-08 2000-03-08 Astrazeneca Ab New formulation
SE0101379D0 (sv) 2001-04-18 2001-04-18 Diabact Ab Komposition som hämmar utsöndring av magsyra
US8206741B2 (en) 2001-06-01 2012-06-26 Pozen Inc. Pharmaceutical compositions for the coordinated delivery of NSAIDs
SE0102993D0 (sv) 2001-09-07 2001-09-07 Astrazeneca Ab New self emulsifying drug delivery system
CA2472103A1 (en) * 2002-01-25 2003-08-07 Santarus, Inc. Transmucosal delivery of proton pump inhibitors
WO2003082858A1 (en) * 2002-03-26 2003-10-09 Dr. Reddy's Laboratories Limited Crystalline forms of rabeprazole sodium
SE0203065D0 (sv) 2002-10-16 2002-10-16 Diabact Ab Gastric acid secretion inhibiting composition
CA2517005A1 (en) * 2003-02-20 2004-09-02 Santarus, Inc. A novel formulation, omeprazole antacid complex-immediate release for rapid and sustained suppression of gastric acid
CA2531566C (en) * 2003-07-18 2013-05-07 Santarus, Inc. Pharmaceutical formulation and method for treating acid-caused gastrointestinal disorders
US8993599B2 (en) * 2003-07-18 2015-03-31 Santarus, Inc. Pharmaceutical formulations useful for inhibiting acid secretion and methods for making and using them
JP2006528181A (ja) * 2003-07-18 2006-12-14 サンタラス インコーポレイティッド 酸分泌を阻害するために有用な薬学的製剤ならびにそれらを作製および使用する方法
MXPA06003450A (es) 2003-09-26 2006-08-31 Johnson & Johnson Recubrimiento de farmaco que proporciona alta carga del farmaco y metodos para proporcionar el mismo.
US20070292498A1 (en) * 2003-11-05 2007-12-20 Warren Hall Combinations of proton pump inhibitors, sleep aids, buffers and pain relievers
US8815916B2 (en) * 2004-05-25 2014-08-26 Santarus, Inc. Pharmaceutical formulations useful for inhibiting acid secretion and methods for making and using them
US8906940B2 (en) * 2004-05-25 2014-12-09 Santarus, Inc. Pharmaceutical formulations useful for inhibiting acid secretion and methods for making and using them
US8541026B2 (en) 2004-09-24 2013-09-24 Abbvie Inc. Sustained release formulations of opioid and nonopioid analgesics
US7981908B2 (en) 2005-05-11 2011-07-19 Vecta, Ltd. Compositions and methods for inhibiting gastric acid secretion
US7803817B2 (en) 2005-05-11 2010-09-28 Vecta, Ltd. Composition and methods for inhibiting gastric acid secretion
PL2046334T3 (pl) 2006-07-25 2015-02-27 Vecta Ltd Kompozycje i sposoby hamowania wydzielania kwasów żołądkowych z wykorzystaniem pochodnych małych kwasów dikarboksylowych w połączeniu z PPI
US20090092658A1 (en) * 2007-10-05 2009-04-09 Santarus, Inc. Novel formulations of proton pump inhibitors and methods of using these formulations
CA2736547C (en) 2008-09-09 2016-11-01 Pozen Inc. Method for delivering a pharmaceutical composition to patient in need thereof
MX2011013467A (es) 2009-06-25 2012-02-13 Astrazeneca Ab Metodo para tratar un paciente que corre el riesgo de desarollar una ulcera asociada a antiinflamatorio no esteroide (aine).
WO2011080502A2 (en) 2009-12-29 2011-07-07 Orexo Ab New pharmaceutical dosage form for the treatment of gastric acid-related disorders
WO2011080500A2 (en) 2009-12-29 2011-07-07 Orexo Ab New pharmaceutical dosage form for the treatment of gastric acid-related disorders
EP2519229A2 (en) 2009-12-29 2012-11-07 Novartis AG New pharmaceutical dosage form for the treatment of gastric acid-related disorders
EP2601947A1 (en) 2011-12-05 2013-06-12 Abo Bakr Mohammed Ali Al-Mehdar Fixed-dose combination for treatment of helicobacter pylori associated diseases
WO2013101897A2 (en) 2011-12-28 2013-07-04 Pozen Inc. Improved compositions and methods for delivery of omeprazole plus acetylsalicylic acid

Citations (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US428098A (en) 1890-05-20 Electric railway
US727150A (en) 1902-06-18 1903-05-05 Peter Paul Keller Adjustable hanger for incandescent lamps.
GB1500043A (en) 1974-02-18 1978-02-08 Haessle Ab Benzimidazole derivatives their preparation and their use in affecting gastric acid secretion
GB1525958A (en) 1974-05-16 1978-09-27 Haessle Ab 2-(heterocyclic substituted alkylsulphinyl)-benzimidazoles and their pharmaceutical compositions
US4182766A (en) 1977-09-19 1980-01-08 Hoffmann-La Roche Inc. Naphth[2,3-d]imidazoles
US4255431A (en) 1978-04-14 1981-03-10 Aktiebolaget Hassle Gastric acid secretion inhibiting substituted 2-(2-benzimidazolyl)-pyridines, pharmaceutical preparations containing same, and method for inhibiting gastric acid secretion
EP0124495A2 (en) 1983-03-04 1984-11-07 Aktiebolaget Hässle Omeprazole salts
US4539467A (en) 1982-04-26 1985-09-03 Zangl Gmbh Electrically heated cutting tool
US4555518A (en) 1983-05-03 1985-11-26 Byk Gulden Lomberg Chemische Fabrik Gmbh Fluoroalkoxy substituted benzimidazoles useful as gastric acid secretion inhibitors
US4599347A (en) 1980-08-21 1986-07-08 Hoffmann-La Roche Inc. Tetrahydro-naphth (2.3-d) imidazole derivatives
EP0208452A2 (en) 1985-07-02 1987-01-14 Takeda Chemical Industries, Ltd. Pyridine derivatives, their production and use

Family Cites Families (13)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4359465A (en) * 1980-07-28 1982-11-16 The Upjohn Company Methods for treating gastrointestinal inflammation
JPS6150978A (ja) * 1984-08-16 1986-03-13 Takeda Chem Ind Ltd ピリジン誘導体およびその製造法
JPS6150979A (ja) * 1984-08-16 1986-03-13 Takeda Chem Ind Ltd ピリジン誘導体およびその製造法
AU568441B2 (en) * 1984-09-24 1987-12-24 Upjohn Company, The 2-(pyridylalkenesulfinyl) benzimidazole derivatives
JPS6261978A (ja) * 1985-09-12 1987-03-18 Otsuka Pharmaceut Co Ltd 5−フルオロ−1h−ベンズイミダゾ−ル誘導体
SE8505112D0 (sv) * 1985-10-29 1985-10-29 Haessle Ab Novel pharmacological compounds
JPS62201884A (ja) * 1986-02-28 1987-09-05 Tokyo Tanabe Co Ltd ベンズイミダゾール誘導体及びその製造法
FI90544C (fi) * 1986-11-13 1994-02-25 Eisai Co Ltd Menetelmä lääkeaineina käyttökelpoisten 2-pyridin-2-yyli-metyylitio- ja sulfinyyli-1H-bensimidatsolijohdannaisten valmistamiseksi
NZ222495A (en) * 1986-11-21 1991-04-26 Haessle Ab Benzimidazole derivatives and pharmaceutical compositions
FI96860C (fi) * 1987-06-17 1996-09-10 Eisai Co Ltd Analogiamenetelmä lääkeaineena käytettävän pyridiinijohdannaisen valmistamiseksi
DE3722810A1 (de) * 1987-07-10 1989-01-19 Hoechst Ag Substituierte benzimidazole, verfahren zu deren herstellung, diese enthaltende pharmazeutische zubereitungen und deren verwendung
DK171989B1 (da) * 1987-08-04 1997-09-08 Takeda Chemical Industries Ltd Fremgangsmåde til fremstilling af 2-(2-pyridylmethylsulfinyl)-benzimidazoler
JPH0676323B2 (ja) * 1987-08-28 1994-09-28 東京田辺製薬株式会社 抗潰瘍剤

Patent Citations (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US428098A (en) 1890-05-20 Electric railway
US727150A (en) 1902-06-18 1903-05-05 Peter Paul Keller Adjustable hanger for incandescent lamps.
GB1500043A (en) 1974-02-18 1978-02-08 Haessle Ab Benzimidazole derivatives their preparation and their use in affecting gastric acid secretion
GB1525958A (en) 1974-05-16 1978-09-27 Haessle Ab 2-(heterocyclic substituted alkylsulphinyl)-benzimidazoles and their pharmaceutical compositions
US4182766A (en) 1977-09-19 1980-01-08 Hoffmann-La Roche Inc. Naphth[2,3-d]imidazoles
US4255431A (en) 1978-04-14 1981-03-10 Aktiebolaget Hassle Gastric acid secretion inhibiting substituted 2-(2-benzimidazolyl)-pyridines, pharmaceutical preparations containing same, and method for inhibiting gastric acid secretion
US4599347A (en) 1980-08-21 1986-07-08 Hoffmann-La Roche Inc. Tetrahydro-naphth (2.3-d) imidazole derivatives
US4539467A (en) 1982-04-26 1985-09-03 Zangl Gmbh Electrically heated cutting tool
EP0124495A2 (en) 1983-03-04 1984-11-07 Aktiebolaget Hässle Omeprazole salts
US4555518A (en) 1983-05-03 1985-11-26 Byk Gulden Lomberg Chemische Fabrik Gmbh Fluoroalkoxy substituted benzimidazoles useful as gastric acid secretion inhibitors
EP0208452A2 (en) 1985-07-02 1987-01-14 Takeda Chemical Industries, Ltd. Pyridine derivatives, their production and use

Non-Patent Citations (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Title
A. GOTH: "Medical Pharmacology"
M. ROWLAND AND T.N. TOZER: "Clinical Pharmacokinetics"

Also Published As

Publication number Publication date
PL161150B1 (en) 1993-05-31
GR890100838A (el) 1991-03-15
HU205927B (en) 1992-07-28
EP0449940A1 (en) 1991-10-09
US5008278A (en) 1991-04-16
PH27400A (en) 1993-06-21
YU46806B (sh) 1994-06-10
DE68924273T2 (de) 1996-02-15
RO110494B1 (ro) 1996-01-30
DD296078A5 (de) 1991-11-21
DK122291A (da) 1991-06-24
HU205926B (en) 1992-07-28
JP2793906B2 (ja) 1998-09-03
CA2005986A1 (en) 1990-06-22
LV10187A (lv) 1994-10-20
DD296079A5 (de) 1991-11-21
HU901084D0 (en) 1991-09-30
ATE127799T1 (de) 1995-09-15
PT92648A (pt) 1990-06-29
AR248136A1 (es) 1995-06-30
IL92798A0 (en) 1990-09-17
HUT57202A (en) 1991-11-28
AU4817590A (en) 1990-07-10
HRP920831A2 (en) 1995-12-31
AU634741B2 (en) 1993-03-04
GR1002252B (en) 1996-04-23
FI954768A0 (fi) 1995-10-06
BG60102B2 (bg) 1993-10-29
DK122291D0 (da) 1991-06-21
LV10187B (en) 1995-04-20
ZA899795B (en) 1990-08-29
ZA899794B (en) 1990-08-29
SE8804629D0 (sv) 1988-12-22
EG19303A (en) 1994-11-30
PT92648B (pt) 1995-09-12
CN1043713A (zh) 1990-07-11
NZ231872A (en) 1992-03-26
CN1028231C (zh) 1995-04-19
DK170800B1 (da) 1996-01-22
FI954768A (fi) 1995-10-06
US5039808A (en) 1991-08-13
KR910700249A (ko) 1991-03-14
LTIP1721A (en) 1995-07-25
LT3980B (en) 1996-06-25
FI913035A0 (fi) 1991-06-20
DE68924273D1 (de) 1995-10-19
YU242689A (en) 1991-04-30
IE894048L (en) 1990-06-22
EP0449940B1 (en) 1995-09-13
RU2042673C1 (ru) 1995-08-27
LTIP1726A (en) 1995-07-25
CA2005986C (en) 1999-08-03
RU2073676C1 (ru) 1997-02-20
JPH04502461A (ja) 1992-05-07
WO1990006925A1 (en) 1990-06-28

Similar Documents

Publication Publication Date Title
LT3914B (en) Compound with gastric acid inhibitory effect and process for its preparation
EP0593463B1 (en) Dialkoxy-pyridinyl-benzimidazole derivatives, process for their preparation and their pharmaceutical use
US4965269A (en) Therapeutically active chloro substituted benzimidazoles
AU636866B2 (en) Therapeutically active substituted benzimidazole and process for its preparation
US5025024A (en) Therapeutically active fluoro-substituted compound
CZ146794A3 (en) Substituted benzimidazoles, process of their preparation and their use
JP2002187890A (ja) ベンズイミダゾール化合物、その製造法およびその用途
IE904248A1 (en) Therapeutically active fluoro substituted benzimidazoles,¹processes for their preparation as well as their use

Legal Events

Date Code Title Description
MM9A Lapsed patents

Effective date: 19961230