HU226630B1 - Elevator and traction sheave of an elevator - Google Patents

Elevator and traction sheave of an elevator Download PDF

Info

Publication number
HU226630B1
HU226630B1 HU0302652A HUP0302652A HU226630B1 HU 226630 B1 HU226630 B1 HU 226630B1 HU 0302652 A HU0302652 A HU 0302652A HU P0302652 A HUP0302652 A HU P0302652A HU 226630 B1 HU226630 B1 HU 226630B1
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
rope
coating
elevator
thickness
disc
Prior art date
Application number
HU0302652A
Other languages
English (en)
Inventor
Esko Aulanko
Jorma Mustalahti
Pekka Rantanen
Simo Maekimattila
Original Assignee
Kone Corp
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Kone Corp filed Critical Kone Corp
Publication of HUP0302652A2 publication Critical patent/HUP0302652A2/hu
Publication of HUP0302652A3 publication Critical patent/HUP0302652A3/hu
Publication of HU226630B1 publication Critical patent/HU226630B1/hu

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B66HOISTING; LIFTING; HAULING
    • B66BELEVATORS; ESCALATORS OR MOVING WALKWAYS
    • B66B7/00Other common features of elevators
    • B66B7/06Arrangements of ropes or cables
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B66HOISTING; LIFTING; HAULING
    • B66BELEVATORS; ESCALATORS OR MOVING WALKWAYS
    • B66B15/00Main component parts of mining-hoist winding devices
    • B66B15/02Rope or cable carriers
    • B66B15/04Friction sheaves; "Koepe" pulleys
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y10TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC
    • Y10TTECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER US CLASSIFICATION
    • Y10T74/00Machine element or mechanism
    • Y10T74/18Mechanical movements
    • Y10T74/18568Reciprocating or oscillating to or from alternating rotary
    • Y10T74/18832Reciprocating or oscillating to or from alternating rotary including flexible drive connector [e.g., belt, chain, strand, etc.]
    • Y10T74/18848Reciprocating or oscillating to or from alternating rotary including flexible drive connector [e.g., belt, chain, strand, etc.] with pulley

Landscapes

  • Lift-Guide Devices, And Elevator Ropes And Cables (AREA)
  • Cage And Drive Apparatuses For Elevators (AREA)
  • Elevator Control (AREA)
  • Automatic Disk Changers (AREA)
  • Types And Forms Of Lifts (AREA)
  • Pulleys (AREA)
  • Ropes Or Cables (AREA)

Description

A találmány tárgya felvonó és kötéltárcsa felvonóhoz.
A felvonóban az ellensúly és a felvonófülke olyan felvonókötélzetre van felfüggesztve, amelyek lényegében kör keresztmetszetűek. A felvonó egy vagy több, kötélhornyokkal ellátott csigákat tartalmaz, amely csigák közül az egyik egy motor által hajtott és a felvonókötélzet egy csoportját mozgató kötéltárcsa. A találmány tárgyát képező kötéltárcsa lényegében kör keresztmetszetű felvonókötélhez van kialakítva.
Egy hagyományos, kötéltárcsás felvonó azon az elven működik, hogy egyetlen, felvonókötélként és tartókötélként egyaránt szolgáló acél drótkötelet egy gyakran öntöttvasból készült kötéltárcsa segítségével mozgatunk, amely kötéltárcsát egy felvonómotor hajtja. A felvonókötelek mozgatása az azokra felfüggesztett ellensúly és felvonófülke mozgását eredményezi. A kötéltárcsáról a felvonókötelekre átadott húzóerő, valamint a kötéltárcsa által okozott fékezőerő súrlódás révén adódik át a kötéltárcsa és a kötelek között.
Az acél drótkötelek és a fém kötéltárcsa közötti súrlódási együttható önmagában gyakran kevés ahhoz, hogy a felvonó normális működése során a kívánt tapadást biztosítsa a kötéltárcsa és a felvonókötél között. A súrlódás nagysága és a kötelek által kifejtett erő megnövelhető a kötéltárcsán kialakított kötélhornyok alakjának módosításával. A kötéltárcsákon általában bemetszett, V alakú kötélhornyokat alakítanak ki. Ezek azonban összenyomják a felvonóköteleket, és ezáltal a felvonókötelek hamarabb elhasználódnak, mint azok a kötelek, amelyek például az eltérítőcsigákban alkalmazott, előnyösen félkör keresztmetszetű kötélhomyokban helyezkednek el. A felvonóvezeték által kifejtett erő megnövelhető a kötéltárcsa és a kötelek közötti befogás szögének növelésével, például az úgynevezett két menetsoros elrendezés alkalmazásával.
Acél drótkötelek, valamint öntöttvas vagy öntött acél kötéltárcsák esetén szinte mindig alkalmaznak kenést a kötéltárcsán a kötelek kopásának csökkentése érdekében. A kenőanyag lecsökkenti a felvonóvezeték belső elhasználódását, ami a kötélsodronyok közötti kölcsönhatásból ered. A felvonókötél külső elhasználódása a felületen lévő huzalok elhasználódásából adódik, ami elsősorban a kötéltárcsának köszönhető. A kenőanyag hatása rendkívül jelentős a felvonókötél felülete és a kötéltárcsa közötti érintkezés szempontjából is.
A felvonókötél kopását előidéző kötélhorony alakjának módosítására betéteket alkalmaznak, melyeket nagyobb súrlódási együttható elérése céljából helyeznek el a kötélhoronyban. Ilyen betéteket ismertet például az US-3,279,762 sz. és az US-4,198,196 sz. szabadalmi leírás. Az említett leírásokban bemutatott betétek viszonylag vastagok. A betétek által megvalósított kötélhornyok keresztirányú vagy közel keresztirányú bordázattal vannak ellátva, ami a betét felületén többlet rugalmasságot eredményez. Ezenkívül a betét felületét lágyítják is. Mivel a betétek a rajtuk mozgó kötelek által kifejtett erők hatására elhasználódnak, azokat meghatározott időközönként cserélni kell. A betétek elhasználódása a kötélhornyokban, a betét és a tárcsa érintkezőfelületein, valamint a betét belsejében valósul meg.
A JP-A-55089181 sz. szabadalmi leírás olyan felvonót ismertet, amelynél az ellensúly és a felvonófülke felvonókötelek egy csoportjára van felfüggesztve. A felvonókötelek lényegében kör keresztmetszetűek. A felvonó egy vagy több, kötélhornyokkal ellátott csigákat tartalmaz, amely csigák közül az egyik egy motor által meghajtott és a felvonókötelek egy csoportját mozgató kötéltárcsa. Legalább az egyik csigának a felvonókötél felé néző felületén ragasztással rögzített és kötélhornyokat tartalmazó bevonata van. A bevonat vastagsága a kötélhorony alján lényegesen kisebb, mint a kötélhoronyban elhelyezkedő felvonókötél vastagságának a fele.
Az EP-A-0194948 sz. szabadalmi leírás olyan kopásálló bevonatot ismertet, amelynek keménysége nagyobb, mint 60 ShoreA.
A találmánnyal célunk olyan felvonó megvalósítása, amelynek kötéltárcsája kiválóan tapad az acél drótkötélhez, továbbá tartós és a felvonókötél kopását csökkentő kialakítású. A találmánnyal további célunk az ismert megoldások hátrányainak kiküszöbölése, illetve olyan kötéltárcsa kialakítása, amely kiválóan tapad a kötelekhez, tartós és csökkenti a felvonókötél kopását. A találmánnyal további célunk a felvonók kötéltárcsája és a kötelek közötti új típusú érintkezési mód megvalósítása. Szintén további célunk a kötéltárcsa és a kötelek közötti új típusú érintkezés alkalmazása a felvonó esetleges eltérítőcsigái esetén is.
A kitűzött célokat az igénypontokban körülírt megoldásokkal írjuk le.
A lényegében kör keresztmetszetű felvonókötelekkel ellátott felvonókban a felvonókötelek eltérítésének iránya szabadon változtatható egy csigával. Ezáltal a felvonó alapvető elrendezése, vagyis a kabin, az ellensúly és a felvonómotor elhelyezése viszonylag szabadon változtatható. Az acél drótkötelek, valamint acélhuzalokból sodort, teherviselő résszel ellátott kötelek bevált megoldásnak tekinthetők a felvonófülke és az ellensúly felfüggesztésére szolgáló felvonókötelek tekintetében. Egy kötéltárcsával mozgatott felvonó azonban tartalmazhat eltérítő kialakítású csigákat is a kötéltárcsán kívül. Az eltérítőcsigákat két különböző célra használják: egyrészt a felvonófülke és/vagy az ellensúlyok kívánt felfüggesztési arányának beállítására, másrészt a kötelek megvezetésére. Mindegyik eltérítőcsiga alapvetően csak az egyik célra használható, vagyis csak meghatározott funkciója lehet a felfüggesztési arány és a kötelek megvezetésének eszköze tekintetében. A motor által mozgatott kötéltárcsa ezenkívül a felvonókötelek csoportját is mozgatja. A kötéltárcsa és az adott esetben alkalmazott eltérítőcsigák kötélhornyokkal vannak ellátva, így a felvonókötelek csoportjába tartozó mindegyik felvonókötél külön van megvezetve.
Amennyiben egy acél drótkötelet mozgató csiga hornyaiban olyan bevonat van, amely nagy súrlódást biztosít, gyakorlatilag csúszásmentes érintkezés valósul meg a csiga és a felvonókötél között. Ez különösen abban az esetben előnyös, amikor a csigát kötéltárcsa2
HU 226 630 Β1 ként használjuk. Ha a bevonat viszonylag vékony, a csiga két oldalán fellépő kötélerő közötti erőkülönbség nem eredményezi a felület nagyfokú érintőirányú elmozdulását, ami nagy megnyúláshoz vagy összenyomódáshoz vezetne a húzóerő irányában, amikor a felvonókötél felfut a csigára, illetve amikor elhagyja azt. A csiga két oldalán a legnagyobb erőkülönbség a kötéltárcsa esetén keletkezik, ami az ellensúly és a felvonófülke tömege közötti szokásos különbség miatt, valamint amiatt van, hogy a kötéltárcsa nem egy szabadon forgó csiga, miközben legalábbis a gyorsulás és a fékezés során olyan tényezőt állít elő, amely vagy hozzáadódik a kötélerőkhöz vagy kivonódik a kötélerőből a kiegyensúlyozatlanságból adódóan, ahol a tényező hozzáadása vagy kivonódása a kiegyensúlyozatlanság irányától és a felvonó mozgásától függ. Egy vékony bevonat abból a szempontból is előnyös, hogy amennyiben az a felvonókötél és a kötéltárcsa közé préselődik, a bevonat nem nyomható össze úgy, hogy ez az összenyomódás hatással lenne a kötélhorony oldalaira. Mivel az ilyen összenyomódás az anyag oldalirányú kiterjedését eredményezi, a bevonat károsodhat az abban fellépő nagy mechanikai feszültségek miatt. A bevonatnak azonban elegendően vastagnak kell lennie ahhoz, hogy fogadja a felvonókötél megfeszüléséből adódó megnyúlását oly módon, hogy a felvonókötél megcsúszása ne koptassa a bevonatot. A bevonatnak ugyanakkor elegendően lágynak is kell lennie ahhoz, hogy elviselje a felvonóvezeték szerkezeti egyenetlenségét, vagyis azt, hogy a felületi huzalok legalább részben besüllyedjenek a bevonatba. Ugyanakkor a bevonatnak elegendően keménynek is kell lennie ahhoz, hogy a felvonókötél egyenetlensége következtében a bevonat lényegében ne kopjon le.
A 10 mm-nél vékonyabb acél drótkötelek esetén, amelyeknél a felületi huzalok viszonylag vékonyak, a bevonat keménysége körülbelül 60 ShoreA és legfeljebb körülbelül 100 ShoreA közötti értéket vehet fel. A hagyományos felvonókötelekben alkalmazott huzaloknál vékonyabb felületi huzalokat tartalmazó kötelek esetén, vagyis amelyeknél a felületi huzalok csak körülbelül 0,2 mm vastagságúak, a bevonat vastagsága célszerűen a körülbelül 80-90 ShoreA tartományba esik, illetve a bevonat még ennél is keményebb lehet. A viszonylag kemény bevonat vékonyra készíthető. Amennyiben viszonylag vastagabb felületi huzalokat, például körülbelül 0,5-1 mm vastagságú felületi huzalokat tartalmazó kötelet használnak, egy jó bevonat keménysége a körülbelül 70-85 ShoreA tartományba esik, ekkor azonban vastagabb bevonatra van szükség. Magyarán, vékonyabb huzalok esetén keményebb és vékonyabb bevonatot használunk, míg vastagabb huzalok esetén lágyabb és vastagabb bevonatot használunk. Mivel a bevonat ragasztókötéssel szilárdan van rögzítve a kötéltárcsához a teljes érintkezési felülete mentén, a bevonat és a kötéltárcsa között nem alakul ki csúszás, ami azok kopását eredményezhetné. A ragasztókötés például az alábbi eljárásokkal alakítható ki: gumibevonat vulkanizálása egy fém kötéltárcsa felületére; poliuretán vagy hasonló bevonóanyag öntése egy ragasztót tartalmazó vagy anélküli kötéltárcsára; bevonóanyag felhordása egy kötéltárcsára; vagy bevonó elem gyors felragasztása a kötéltárcsára.
A felvonókötél által a bevonatra kifejtett összterhelés vagy átlagos felületi nyomás miatt a bevonatnak keménynek és vékonynak kell lennie, ugyanakkor a bevonatnak kellően lágynak és vastagnak kell lennie ahhoz, hogy lehetővé tegye a felvonókötél durva felületi struktúrája számára a bevonatba történő kellő mértékű besüllyedést annak érdekében, hogy elegendő nagyságú súrlódás alakuljon ki a felvonókötél és a bevonat között, továbbá annak biztosítása érdekében, hogy a durva felületi struktúra ne roncsolja a bevonatot.
A találmány egyik előnyös változatánál a kötéltárcsa bevonattal van ellátva. így célszerűen olyan felvonót valósítunk meg, amelynél legalább a kötéltárcsa el van látva egy megfelelő bevonattal. A bevonat előnyösen alkalmazható a felvonó eltérítőcsigáin is. A bevonat csillapítórétegként is szolgál a fémcsiga és a felvonókötelek között.
A kötéltárcsa bevonata és a csiga bevonata eltérő módon változtatható úgy, hogy a kötéltárcsa bevonata nagyobb erőkülönbség elviselésére alkalmasan van kialakítva a tárcsa mentén. A bevonat változó jellemzői a vastagság és az anyagi jellemzők. A bevonóanyag célszerűen gumi és poliuretán. A bevonatnak elasztikusnak és tartósnak kell lennie, így lehetővé válik más tartós és rugalmas anyagok felhasználása is, amennyiben azok elég erősek ahhoz, hogy a felvonókötél által kifejtett felületi nyomást elviseljék. A bevonat ellátható megerősítésekkel, például karbonszálakkal, valamint kerámia vagy fém töltőanyagokkal annak érdekében, hogy nagyobb ellenállással rendelkezzen a mechanikai feszültségekkel szemben és/vagy az elhasználódás vagy a kötéllel érintkezőfelület egyéb jellemzői szempontjából.
A találmány szerinti megoldás többek között az alábbi előnyökkel rendelkezik:
- nagy súrlódás a kötéltárcsa és a felvonókötél között;
- a horony alján nagyobb vastagsággal kialakított bevonat a horony keresztirányában egyenletesen osztja el a terhelést, így a horony aljára nem hat nagyobb deformáló erő, mint a horony oldalsó részeire;
- a felvonókötél egyenletes alátámasztása csökkenti a felvonókötél belső részeire ható deformálóerőt;
- a bevonat csökkenti a kötelek kopását, ami azt jelenti, hogy kisebb kopási tűrésre van szükség a felvonókötél felületi huzaljaiban, így a felvonókötél megvalósítható kizárólag vékony, de erős anyagból készült huzalokból;
- mivel a kötelek megvalósíthatók vékony huzalokból, továbbá mivel a vékony huzalok viszonylag erősebbre készíthetők, a felvonókötelek ennek megfelelően vékonyabbak lehetnek, kisebb méretű csigák használhatók, ami helytakarékos és az eddigieknél gazdaságosabb elrendezés megvalósítását teszi lehetővé;
HU 226 630 Β1
- a bevonat tartós, mivel egy viszonylag vékony bevonatban nem alakul ki jelentős belső tágulás;
- egy vékony bevonatban a deformációk kicsik és ezért a deformációból adódó disszipáció, valamint a bevonat belsejében keletkező hő kicsi, továbbá a hő könnyen eltávolítható a vékony bevonatról, így a terhelés által a bevonatban előidézett hőterhelés kicsi;
- mivel a felvonókötél vékony, továbbá a csigán lévő bevonat szintén vékony és kemény, a csiga könnyen forog a felvonókötél alatt;
- a bevonat nem kopik a kötéltárcsa fémes része és a bevonóanyag találkozási felületén;
- a kötéltárcsa és a felvonókötél közötti nagyobb súrlódás lehetővé teszi, hogy a felvonófülke és az ellensúly tömegét könnyebb legyen a terheléshez igazítani, ami szintén gazdaságosabb megoldás létrehozását teszi lehetővé.
A találmányt a továbbiakban a rajz alapján ismertetjük részletesen. A rajzon:
az 1. ábra a találmány szerinti felvonó vázlatrajza; a 2. ábra a találmánynál alkalmazott csiga részben keresztmetszeti nézete; a 3a., 3b., 3c. és 3d. ábra a csiga bevonatának különböző lehetséges kiviteli alakjait szemléltetik; és a 4. ábra a bevonat kialakítására mutat be egy további példát.
Az 1. ábrán egy felvonószerkezet vázlatrajza látható. A felvonó célszerűen egy géphelyiség nélküli felvonó, amelynél a felvonót mozgató 6 motor a felvonó kötéltárcsájának környezetében, adott esetben a felvonó tengelyében helyezkedik el, bár a találmány alkalmazható géphelyiséggel rendelkező felvonókra is. A felvonó 3 felvonókötelének elrendezése a következő: a 3 felvonókötél egyik vége szilárdan rögzítve van egy 13 horgonyhoz, amely az akna felső részében helyezkedik el a 2 ellensúly pályája felett, amely 2 ellensúly megvezető 11 sínek mentén mozog. A 13 horgonytól a felvonókötél lefelé halad és elhalad az ellensúlyt tartó eltérítő 9 csigák körül, amely eltérítő- 9 csigák elforgathatóan vannak a 2 ellensúlyhoz rögzítve, és amelyekről a 3 kötél továbbhalad a 6 motor 7 kötéltárcsájához. A 3 felvonókötél a 7 kötéltárcsában kötélhomyokban halad. A 7 kötéltárcsától a 3 felvonókötél lefelé halad az 1 felvonófülkéhez, amely megvezető 10 sínek mentén mozog. A 3 felvonókötél ezután a felvonófülke alatt elhelyezkedő eltérítő- 4 csigákhoz van vezetve, amelyek segítségével a felvonófülke a 3 felvonókötélre van felfüggesztve, majd ezután felfelé halad az 1 felvonófülkétől egy másik 14 horgonyhoz, amely a felvonóakna felső részében található. A 3 felvonókötél másik vége ehhez a 14 horgonyhoz van rögzítve. Az akna felső részében lévő 13 horgony, a 7 kötéltárcsa, és a 2 ellensúlyt a 3 felvonókötélre felfüggesztő eltérítő- 9 csiga célszerűen úgy van elhelyezve egymáshoz képest, hogy a 13 horgonytól a 2 ellensúlyig tartó kötélrész és a 2 ellensúlytól a 7 kötéltárcsáig tartó felvonókötél rész lényegében párhuzamos legyen a 2 ellensúly pályájával. Ehhez hasonlóan az akna felső részében levő horgony, a 7 kötéltárcsa, és az 1 felvonófülkét a 3 felvonókötélre felfüggesztő eltérítő- 4 csigák úgy vannak egymáshoz képest elhelyezve, hogy a 14 horgonytól az 1 felvonófülkéig tartó felvonókötél-szakasz és az 1 felvonófülkétől a 7 kötéltárcsáig tartó felvonókötélszakasz lényegében párhuzamos legyen az 1 felvonófülke pályájával. Ennél az elrendezésnél nincs szükség több eltérítő- 4, 9 csigára az aknában lévő 3 felvonókötél megvezetésére. A 3 felvonókötél húzóereje lényegében középpontosan hat az 1 felvonófülkére, feltéve, hogy az 1 felvonófülkét tartó 4 csigák az 1 felvonófülke tömegközéppontján áthaladó függőleges egyeneshez képest lényegében szimmetrikusan helyezkednek el.
A felvonóaknában elhelyezett 6 motor célszerűen lapos kialakítású, vagyis a motor mélysége kicsi a szélességéhez és/vagy magasságához viszonyítva, de legalábbis a 6 motor elég keskeny ahhoz, hogy el lehessen helyezni az 1 felvonófülke és a felvonóakna fala között. A 6 motor különböző módon helyezhető el. Egy keskeny motor könnyen beilleszthető az 1 felvonófülke fölé. A felvonóakna ellátható a 7 kötéltárcsát meghajtó 6 motor áramellátásához szükséges berendezéssel, valamint a felvonót vezérlő berendezéssel, melyek mindegyike elhelyezhető egy közös 8 műszerpanelben, megvalósíthatók egymástól független, különálló egységekként, illetve részben vagy teljesen integrálhatók a 6 motorba. A 6 motor lehet egyfokozatú vagy többfokozatú. Célszerű olyan egyfokozatú 6 motor megvalósítása, amely permanens mágnest tartalmaz. A 6 motor rögzíthető a felvonóakna falához, annak mennyezetéhez, egy vagy több vezetősínhez vagy más szerkezethez, például egy gerendához vagy egy kerethez. Abban az esetben, ha a 6 motor az 1 felvonófülke alatt helyezkedik el, lehetőség van arra, hogy a 6 motor a felvonóakna alján legyen elhelyezve. Az 1. ábrán egy gazdaságos 2:1 felfüggesztés látható, azonban a találmány alkalmazható olyan felvonó esetén is, amely 1:1 felfüggesztési arányt alkalmaz, vagyis olyan felvonónál, amelynél a 3 felvonókötél közvetlenül a 2 ellensúlyhoz és az 1 felvonófülkéhez kapcsolódik eltérítő- 4, 9 csigák alkalmazása nélkül, illetve olyan felvonónál, amely másfajta felfüggesztési módot alkalmaz, amely megvalósítható egy kötéltárcsás felvonónál.
A 2. ábrán egy, a találmány szerinti felvonónál alkalmazott 100 csiga részben keresztmetszeti oldalnézete látható. A 100 csiga peremén kialakított 101 kötélhomyokban 102 bevonat van elhelyezve. A 100 csiga célszerűen fémből vagy műanyagból van. A 100 csiga kerékagyában a 100 csigát tartó csapágy számára 103 térrész van kialakítva. A 100 csiga 105 furatokat is tartalmaz csavarok számára, melyek lehetővé teszik, hogy a 100 csigát az oldalán egy - az 1. ábrán látható - 6 motorban lévő horgonyhoz rögzítsük, például egy forgó peremhez egy 7 kötéltárcsa kialakítása céljából, amikor is nincs szükség a 6 motortól elkülönített csapágy alkalmazására.
A 3a., 3b., 3c. és 3d. ábra a csiga különböző lehetséges bevonatait szemléltetik. A bevonat gyártásának egyik egyszerű módja az, hogy a 3d. ábrán látható csiga sima, hengeres, külső felületét olyan 102 bevonattal
HU 226 630 Β1 látjuk el, amelyben 101 kötélhornyot alakítunk ki. A 3d. ábrán bemutatott sima felületen kialakított hornyolt bevonat azonban nem képes ellenállni a 3 kötél rendkívül nagy nyomásának, amikor azok nekinyomódnak a kötélhomyoknak, mivel a nyomás oldalirányba is hathat. A 3a., 3b. és 3c. ábrán bemutatott megoldásoknál a perem alakja jobban illeszkedik a bevonatban kiképezett kötélhomyok alakjához, így a kötélhornyok alakja tartósabb, és az egyenletes vagy közel egyenletes vastagságú teherhordó felületi réteg nagyobb ellenállást biztosít a 3 felvonókötél által előidézett nyomásból származó mechanikai feszültség oldalirányú terjedésével szemben. A bevonatnak a nyomás által előidézett oldalirányú kiszélesedését elősegíti az, ha a bevonat vastag és rugalmas, ugyanakkor hátráltatja az, ha a bevonat kemény és esetleg meg van erősítve. Különösen a 3c. ábrán látható megoldásnál, ahol a bevonatvastagság közel fele a 3 felvonókötél vastagságának, egy kemény és rugalmatlan bevonatra van szükség, míg a 3a. ábrán látható bevonatnál, ahol a bevonat vastagsága körülbelül a 3 felvonókötél vastagságának egytizede, a bevonat nyilvánvalóan lágyabb is lehet. A kötélhorony alján kialakított, a 3b. ábrán látható bevonat vastagsága a 3 felvonókötél vastagságának körülbelül az egyötöde. A bevonat vastagságának legalább 2-3-szor akkorának kell lennie, mint a 3 felvonókötél felületi huzalai által kialakított felületi textúra mélysége. Egy ilyen rendkívül vékony bevonat, amelynek a vastagsága még a 3 felvonókötél felületi huzalainak vastagságánál is kisebb, nem feltétlenül viseli el a rá ható összenyomó erőt. A gyakorlatban a bevonatnak vastagabbnak kell lennie, mint ez a minimális vastagság, mivel a bevonatnak be kell fogadnia a 3 felvonókötélnek a felületi textúra durvaságánál nagyobb mértékű változásait is. Ilyen durvább felület valósul meg például ott, ahol a kötélsodronyok közötti szintkülönbségek nagyobbak, mint a huzalok közötti szintkülönbségek. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy egy megfelelő minimális bevonati vastagság körülbelül 1-3-szorosa a felületi huzal vastagságának. A felvonóknál általában használt 3 felvonókötelek esetén, melyeket fém kötélhornyokkal való érintkezésre alakítottak ki, és amelyek vastagsága 8-10 mm, ez a vastagsági előírás legalább egy körülbelül 1 mm vastag bevonatot tesz szükségessé. Mivel a kötéltárcsán lévő bevonat, amely a 3 felvonókötél nagyobb mértékű igénybevételét eredményezi, mint a felvonó egyéb csigái, lecsökkenti a 3 felvonókötél igénybevételét, ezáltal szükségtelenné válik az, hogy a 3 felvonókötelet vastag felületi huzalokkal lássuk el, így a felvonóvezeték simábbra készíthető. A vékony huzalok használata lehetővé teszi vékonyabb 3 felvonókötél előállítását, mivel vékony acélhuzalok erősebb anyagból gyárthatók, mint a vastagabb huzalok. Például 0,2 mm vastag huzalok felhasználásával 4 mm vastag 3 felvonókötél gyártható, ami viszonylag jó kialakítású kötélnek tekinthető. Egy ilyen 3 felvonókötél esetén a kötéltárcsa megfelelő bevonatának vastagsága jóval 1 mm alatt van. A bevonatnak azonban elég vastagnak kell lennie ahhoz, hogy ne repedjen el vagy ne lyukadjon ki, például a kötélhorony és a 3 felvonókötél közé véletlenül bejutó homokszemcse vagy más hasonló szennyeződés miatt. Ezért a célszerűen minimális bevonati vastagság még a vékonyhuzalos 3 felvonókötelek esetén is körülbelül
0,5-1 mm.
A 4. ábrán olyan megoldás látható, amelynél a
201 kötélhorony egy olyan 202 bevonatban van kialakítva, amely a 201 kötélhorony oldalain vékonyabb, mint az alján. Ennél a megoldásnál a 202 bevonat a 200 csiga 220 alaphomyában helyezkedik el úgy, hogy a 3 felvonókötél által kifejtett nyomás következtében a
202 bevonatban kialakuló deformációk kismértékűek lesznek és főleg a 3 felvonókötél 202 bevonatba benyomódó felületi textúrájára korlátozódnak. Az ilyen megoldás a gyakorlatban gyakran azt jelenti, hogy a 200 csiga bevonata horonyspecifikus alrétegeket tartalmaz, melyek elkülönülnek egymástól. Természetesen lehetőség van horonyspecifikus alrétegek kialakítására a 3a., 3b. és 3c. ábrán bemutatott megoldásoknál is.
A jelen leírásban a találmányt konkrét példákon, valamint a rajz segítségévei mutattuk be. A találmány azonban eltérő módon is megvalósítható az igénypontok által határolt oltalmi körön belül. így például nyilvánvaló, hogy egy vékony 3 felvonókötél megnöveli a kötélhoronyra kifejtett átlagos felületi nyomás értékét, ha a 3 felvonókötél feszítettsége változatlan marad. Ez könnyen figyelembe vehető a bevonat vastagságának és keménységének módosításával, mivel egy vékony 3 felvonókötélnek vékony felületi huzaljai vannak, így például egy keményebb és/vagy vékonyabb bevonat nem okoz semmilyen problémát. A szakmában jártas szakemberek számára nyilvánvaló az is, hogy egy félkör keresztmetszetű kötélhorony teherviselő felülete 180°-nál kisebb nyílásszögű.

Claims (9)

  1. SZABADALMI IGÉNYPONTOK
    1. Felvonó, amelyben az ellensúly (2) és a felvonófülke (1) olyan felvonókötelek (3) egy csoportjára van felfüggesztve, amely felvonókötelek (3) lényegében kör keresztmetszetűek, továbbá amely felvonó egy vagy több, kötélhornyokkal (101, 201) ellátott csigát (4, 9, 100, 200) tartalmaz, ahol az egyik csiga egy motor (6) által hajtott és a felvonókötelek (3) egy csoportját mozgató kötéltárcsaként (7) van kiképezve, és ahol legalább az egyik csigának (100, 200) a felvonókötél (3) felé néző felületén ragasztással rögzített és a kötélhornyokat (101, 201) tartalmazó bevonata (102, 202) van, amely bevonat (102, 202) vastagsága a kötélhorony (101, 201) alján lényegesen kisebb, mint a kötélhoronyban (101, 201) futó felvonókötél (3) vastagságának a fele, azzal jellemezve, hogy a bevonat (102,202) keménysége kisebb, mint kb. 100 ShoreA, de nagyobb, mint kb. 60 ShoreA, továbbá a kötéltárcsa (7) bevonatának (102, 202) vastagsága legfeljebb kb. 2 mm.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti felvonó, azzal jellemezve, hogy csak a kötéltárcsa (7) van bevonattal (102, 202) ellátva.
    HU 226 630 Β1
  3. 3. Az 1. igénypont szerinti felvonó, azzal jellemezve, hogy az összes csiga (4, 9, 100, 200) el van látva bevonattal (102, 202).
  4. 4. Az 1. igénypont szerinti felvonó, azzal jellemezve, hogy a kötéltárcsa (7) bevonata (102, 202) eltérő kialakítású a legalább egy, másféle csigán (4, 9) lévő bevonattól.
  5. 5. Az 1-4. igénypontok bármelyike szerinti felvonó, azzal jellemezve, hogy a bevonat (202) vastagsága a kötéltárcsa (7) kötélhornyának (201) szélessége mentén változó nagyságú.
  6. 6. Az 1-5. igénypontok bármelyike szerinti felvonó, azzal jellemezve, hogy a kötélnek (3) acélhuzalokból sodort teherviselő része van.
  7. 7. Kötéltárcsa (7) felvonóhoz, amely lényegében kör keresztmetszetű felvonókötelekhez (3) van kialakítva, és amelynek a felvonókötél (3) felé néző felületén magához a kötéltárcsához (7) rögzített és kötélhornyokat (101, 201) tartalmazó bevonata (102, 202) van, amely bevonat (102, 202) vastagsága a kötélhorony
    5 (101, 201) alján lényegesen kisebb, mint a kötélhoronyban (101, 201) elhelyezkedő felvonókötél (3) vastagságának a fele, azzal jellemezve, hogy a bevonat (102, 202) vastagsága legfeljebb kb. 2 mm, a bevonat (102, 202) keménysége pedig kisebb, mint kb.
    10 100 ShoreA, de nagyobb, mint kb. 60 ShoreA.
  8. 8. A 7. igénypont szerinti kötéltárcsa, azzal jellemezve, hogy a bevonat (202) a kötélhorony (201) szélein vékonyabb, mint a kötélhorony (201) alján.
  9. 9. A 7. vagy 8. igénypont szerinti kötéltárcsa, azzal 15 jellemezve, hogy a bevonat (102, 202) gumiból, poliuretánból vagy más hasonló elasztikus anyagból van.
HU0302652A 2000-12-08 2001-08-17 Elevator and traction sheave of an elevator HU226630B1 (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FI20002701A FI117434B (fi) 2000-12-08 2000-12-08 Hissi ja hissin vetopyörä
PCT/FI2001/001072 WO2002046086A1 (en) 2000-12-08 2001-12-07 Elevator and traction sheave of an elevator

Publications (3)

Publication Number Publication Date
HUP0302652A2 HUP0302652A2 (hu) 2003-11-28
HUP0302652A3 HUP0302652A3 (en) 2007-06-28
HU226630B1 true HU226630B1 (en) 2009-05-28

Family

ID=8559680

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU0302652A HU226630B1 (en) 2000-12-08 2001-08-17 Elevator and traction sheave of an elevator

Country Status (26)

Country Link
US (2) US8069955B2 (hu)
EP (2) EP1339629B1 (hu)
JP (1) JP2004515430A (hu)
KR (1) KR100918980B1 (hu)
CN (1) CN1199842C (hu)
AT (2) ATE327960T1 (hu)
AU (2) AU2002217178B2 (hu)
BR (1) BR0116040B1 (hu)
CA (1) CA2427361C (hu)
CY (1) CY1106151T1 (hu)
CZ (1) CZ299241B6 (hu)
DE (2) DE60142649D1 (hu)
DK (1) DK1339629T3 (hu)
ES (2) ES2347061T3 (hu)
FI (1) FI117434B (hu)
HK (1) HK1059073A1 (hu)
HU (1) HU226630B1 (hu)
MX (1) MXPA03004800A (hu)
NO (1) NO324786B1 (hu)
PL (1) PL205005B1 (hu)
PT (1) PT1339629E (hu)
RU (1) RU2302368C2 (hu)
SK (1) SK286738B6 (hu)
UA (1) UA75096C2 (hu)
WO (1) WO2002046086A1 (hu)
ZA (1) ZA200303741B (hu)

Families Citing this family (32)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US6401871B2 (en) * 1998-02-26 2002-06-11 Otis Elevator Company Tension member for an elevator
WO1999043885A1 (en) * 1998-02-26 1999-09-02 Otis Elevator Company Tension member for an elevator
FI118732B (fi) 2000-12-08 2008-02-29 Kone Corp Hissi
FI117434B (fi) * 2000-12-08 2006-10-13 Kone Corp Hissi ja hissin vetopyörä
US9573792B2 (en) 2001-06-21 2017-02-21 Kone Corporation Elevator
CA2430325C (en) 2001-06-21 2010-09-07 Kone Corporation Elevator
FI119234B (fi) * 2002-01-09 2008-09-15 Kone Corp Hissi
FI119236B (fi) * 2002-06-07 2008-09-15 Kone Corp Päällystetyllä nostoköydellä varustettu hissi
DE60329213D1 (de) 2002-11-04 2009-10-22 Kone Corp Antriebsscheibenaufzug ohne gegengewicht
JP4797769B2 (ja) * 2006-04-20 2011-10-19 株式会社日立製作所 エレベータ及びエレベータ用シーブ
WO2008039199A1 (en) 2006-09-28 2008-04-03 Otis Elevator Company Assembly for roping an elevator
US8348019B2 (en) * 2007-06-20 2013-01-08 Inventio Ag Elevator element for driving or reversing an elevator suspension means in an elevator system
RU2531423C2 (ru) * 2008-12-23 2014-10-20 Отис Элевэйтор Компани Компонент для лифтовой системы (варианты)
GB2478689B (en) * 2008-12-23 2014-05-14 Otis Elevator Co In hoistway sheave resurfacing
FR2952338B1 (fr) * 2009-11-06 2014-07-04 Sas Cafac Bajolet Bandage de roulement en elastomere pour roue supportant des cables
JP5815854B2 (ja) 2011-06-10 2015-11-17 オーチス エレベータ カンパニーOtis Elevator Company エレベータ引張り部材
CN102353397B (zh) * 2011-07-21 2013-08-21 上海出入境检验检疫局机电产品检测技术中心 高位安装器具测试角装置
WO2013084310A1 (ja) * 2011-12-07 2013-06-13 三菱電機株式会社 エレベータ装置
CN102602763A (zh) * 2012-03-31 2012-07-25 申龙电梯股份有限公司 曳引绳安装绳槽防护装置
EP2684831A1 (en) 2012-07-13 2014-01-15 Kone Corporation Elevator rope pulley
CN106573761B (zh) 2014-07-31 2020-01-31 奥的斯电梯公司 用于电梯系统的滑轮
US9382995B2 (en) 2014-12-01 2016-07-05 Extreme Industrial Coatings, LLC Pulley for use with a non-synchronous drive belt
CN105173992A (zh) * 2015-10-27 2015-12-23 苏州中远电梯有限公司 一种可提高安全性能的电梯
WO2017216414A1 (en) 2016-06-16 2017-12-21 Kone Corporation Steel wire rope, elevator provided with steel wire rope, lubricant for steel wire rope, and use of lubricant for lubricating the steel wire rope
CN108657915A (zh) * 2017-03-28 2018-10-16 杭州沪宁电梯部件股份有限公司 一种曳引轮结构
CN106946130A (zh) * 2017-05-05 2017-07-14 苏州蒙特纳利驱动设备有限公司 耐磨损电梯曳引轮
CN111201193A (zh) * 2017-10-17 2020-05-26 因温特奥股份公司 包括具备不同的沟槽几何形状的转向元件的电梯设备
FI20176129A1 (fi) 2017-12-15 2019-06-16 Kone Corp Pastavoitelu
US10766746B2 (en) * 2018-08-17 2020-09-08 Otis Elevator Company Friction liner and traction sheave
US11492230B2 (en) 2018-08-20 2022-11-08 Otis Elevator Company Sheave liner including wear indicators
WO2021237072A1 (en) * 2020-05-21 2021-11-25 Sherman + Reilly, Inc. Additive-coated sheave, method of manufacturing the same, and methods of reducing sound produced by equipment
CN116063754A (zh) 2021-11-03 2023-05-05 奥的斯电梯公司 摩擦材料及其制备方法和摩擦部件

Family Cites Families (63)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2017149A (en) * 1931-08-08 1935-10-15 Galloway Engineering Company L Rope sheave
GB737365A (en) * 1952-11-15 1955-09-21 Dynamit Nobel Ag Method of producing a coating or lining for cable pulleys, driving pulleys or the like
US3010700A (en) * 1959-01-12 1961-11-28 Gerald A Petersen Open side stringing sheave
FR1265904A (fr) * 1960-05-24 1961-07-07 Semperit Ag Bague de garniture pour poulies à gorge
US3279762A (en) 1964-03-11 1966-10-18 Otis Elevator Co Noise abating and traction improving elevator sheave
US3332665A (en) * 1966-04-28 1967-07-25 Otis Elevator Co Segmental elevator sheave arrangement
DE2136167A1 (de) * 1971-07-20 1973-02-01 Ruhrkohle Ag Reibungsverschleiss unterworfenes maschinenelement
US3946618A (en) * 1973-10-09 1976-03-30 Superior Iron Works & Supply Company, Inc. Bull wheel
US3934482A (en) * 1975-01-27 1976-01-27 The United States Of America As Represented By The Secretary Of The Navy Cable traction sheave
US4030569A (en) * 1975-10-07 1977-06-21 Westinghouse Electric Corporation Traction elevator system having cable groove in drive sheave formed by spaced, elastically deflectable metallic ring members
US4013142A (en) * 1975-10-07 1977-03-22 Westinghouse Electric Corporation Elevator system having a drive sheave with rigid but circumferentially compliant cable grooves
DE2710941A1 (de) * 1976-03-22 1977-09-29 Loruenser Leichtmetallwerk Kg Seilrolle fuer seilwegeanlagen
JPS5443019A (en) 1977-09-12 1979-04-05 Ricoh Co Ltd Manufacture of diazo copying material
JPS5493474A (en) 1977-12-30 1979-07-24 Omron Tateisi Electronics Co Substance detector
JPS54104145A (en) * 1978-02-03 1979-08-16 Hitachi Ltd Driving device of elevator
JPS5589181A (en) * 1978-12-25 1980-07-05 Tokyo Shibaura Electric Co Winder for elevator
US4198196A (en) 1979-04-17 1980-04-15 Otis Elevator Company Apparatus for splicing ends of a grooved sheave insert member
JPS56149976A (en) 1980-04-24 1981-11-20 Tokyo Shibaura Electric Co Sieve for elevator
JPS56149978A (en) 1980-04-24 1981-11-20 Tokyo Shibaura Electric Co Sieve for elevator
JPS57114061A (en) * 1981-01-07 1982-07-15 Hitachi Ltd Driving sheave
JPS57137285A (en) 1981-02-17 1982-08-24 Mitsubishi Electric Corp Hoisting device for elevator
JPS57203681A (en) 1981-06-09 1982-12-14 Tokyo Shibaura Electric Co Deflector wheel for elevator
JPS5842586A (ja) 1981-09-03 1983-03-12 三菱電機株式会社 エレベ−タの巻上装置
US4402488A (en) * 1981-11-13 1983-09-06 Westinghouse Electric Corp. Sheave
US4422286A (en) * 1982-02-08 1983-12-27 Amsted Industries Incorporated Fiber reinforced plastic impregnated wire rope
US4441692A (en) * 1982-04-30 1984-04-10 Wyrepak Industries, Inc. Rubber-lagged sheave
JPS594588A (ja) * 1982-06-25 1984-01-11 株式会社東芝 トラクシヨンシ−ブ及びその製法
JPS5958261A (ja) * 1982-09-28 1984-04-03 Hitachi Ltd 駆動用シ−ブ
JPS59153793A (ja) 1983-02-14 1984-09-01 株式会社東芝 エレベ−タのトラクシヨンシ−ブ
JPS59164450A (ja) 1983-03-04 1984-09-17 Toshiba Corp エレベ−タのトラクシヨンシ−ブ
US4807723A (en) * 1983-10-17 1989-02-28 Otis Elevator Company Elevator roping arrangement
ZW23085A1 (en) * 1984-12-19 1986-03-19 Thomas & Pilliner Pty Ltd Sheave wheel
FR2578939B1 (fr) * 1985-03-15 1987-05-22 Caoutchouc Manuf Plastique Dispositif repartiteur de contrainte pour galet de guidage de cable de transport aerien
JPS6260356A (ja) 1985-09-10 1987-03-17 Casio Comput Co Ltd 画像形成装置
FI77207C (fi) * 1986-05-29 1989-02-10 Kone Oy Drivskivehiss.
FR2602296B1 (fr) * 1986-08-01 1990-08-31 Ivano Frankovsk I Nefti Gaza Poulie
JPH0616857B2 (ja) 1987-06-30 1994-03-09 株式会社三英製作所 ドラフト
JPH0645876B2 (ja) 1987-07-17 1994-06-15 日電アネルバ株式会社 減圧気相成長方法および装置
SU1641759A1 (ru) * 1988-03-09 1991-04-15 Научно-производственное объединение по механизации, роботизации труда и совершенствованию ремонтного обеспечения на предприятиях черной металлургии "Черметмеханизация" Направл ющий шкив
FI20021959A (fi) * 2002-11-04 2004-05-05 Kone Corp Hissi
JPH0320624A (ja) 1989-06-17 1991-01-29 Oki Electric Ind Co Ltd 光応答人工興奮膜
US5112933A (en) * 1991-04-16 1992-05-12 Otis Elevator Company Ether-based polyurethane elevator sheave liner-polyurethane-urea made from polyether urethane prepolymer chain extended with polyester/diamine blend
JP2840491B2 (ja) * 1991-11-29 1998-12-24 信越半導体株式会社 ワイヤソー用溝付きローラ及びその取換方法
FI94123C (fi) * 1993-06-28 1995-07-25 Kone Oy Vetopyörähissi
US5792294A (en) * 1995-11-16 1998-08-11 Otis Elevator Company Method of replacing sheave liner
US5881843A (en) * 1996-10-15 1999-03-16 Otis Elevator Company Synthetic non-metallic rope for an elevator
US6027103A (en) * 1997-03-03 2000-02-22 Painter; Byron Wayne Powerhead assembly and hoisting system
US6401871B2 (en) * 1998-02-26 2002-06-11 Otis Elevator Company Tension member for an elevator
US6860367B1 (en) * 1998-09-29 2005-03-01 Otis Elevator Company Elevator system having drive motor located below the elevator car
US6068241A (en) * 1998-12-14 2000-05-30 Occidental Chemical Corporation Non-slipping pulley
US6419208B1 (en) * 1999-04-01 2002-07-16 Otis Elevator Company Elevator sheave for use with flat ropes
DE19939112A1 (de) * 1999-08-18 2001-02-22 Basf Ag Thermoplastische Polyurethane
US6371448B1 (en) * 1999-10-29 2002-04-16 Inventio Ag Rope drive element for driving synthetic fiber ropes
US7137483B2 (en) * 2000-03-15 2006-11-21 Hitachi, Ltd. Rope and elevator using the same
FI117433B (fi) * 2000-12-08 2006-10-13 Kone Corp Hissi ja hissin vetopyörä
FI117434B (fi) * 2000-12-08 2006-10-13 Kone Corp Hissi ja hissin vetopyörä
FI118732B (fi) * 2000-12-08 2008-02-29 Kone Corp Hissi
KR100725693B1 (ko) * 2001-01-04 2007-06-07 코네 코퍼레이션 이중 권선 드라이브 디스크 구조를 가지는 기어레스케이블 승강기
US9573792B2 (en) * 2001-06-21 2017-02-21 Kone Corporation Elevator
FR2830245B1 (fr) * 2001-09-28 2004-01-02 Otis Elevator Co Dispositif d'entrainement compact notamment pour la translation des portes de cabine d'ascenseur,ensemble moteur et reducteur de vitesse utilise et linteau support
FI119234B (fi) * 2002-01-09 2008-09-15 Kone Corp Hissi
US20040026676A1 (en) * 2002-08-06 2004-02-12 Smith Rory Stephen Modular sheave assemblies
EP1620345A2 (en) * 2003-06-18 2006-02-01 Toshiba Elevator Kabushiki Kaisha Sheave for elevator

Also Published As

Publication number Publication date
HK1059073A1 (en) 2004-06-18
DE60142649D1 (de) 2010-09-02
PL365519A1 (en) 2005-01-10
US20030192743A1 (en) 2003-10-16
RU2302368C2 (ru) 2007-07-10
CA2427361A1 (en) 2002-06-13
AU2002217178B2 (en) 2007-02-01
JP2004515430A (ja) 2004-05-27
CN1199842C (zh) 2005-05-04
PL205005B1 (pl) 2010-03-31
FI20002701A (fi) 2002-06-09
CN1476409A (zh) 2004-02-18
US20080041667A1 (en) 2008-02-21
BR0116040B1 (pt) 2010-09-08
SK286738B6 (sk) 2009-04-06
HUP0302652A2 (hu) 2003-11-28
UA75096C2 (uk) 2006-03-15
AU1717802A (en) 2002-06-18
MXPA03004800A (es) 2003-09-10
CA2427361C (en) 2010-02-09
FI117434B (fi) 2006-10-13
PT1339629E (pt) 2006-09-29
ES2260340T3 (es) 2006-11-01
NO324786B1 (no) 2007-12-10
EP1688384A3 (en) 2008-07-16
CZ299241B6 (cs) 2008-05-28
KR20030051804A (ko) 2003-06-25
FI20002701A0 (fi) 2000-12-08
NO20032530D0 (no) 2003-06-04
ES2347061T3 (es) 2010-10-25
ZA200303741B (en) 2004-08-16
ATE327960T1 (de) 2006-06-15
BR0116040A (pt) 2003-10-14
EP1688384B1 (en) 2010-07-21
DK1339629T3 (da) 2006-09-25
CY1106151T1 (el) 2011-06-08
EP1339629B1 (en) 2006-05-31
HUP0302652A3 (en) 2007-06-28
US8069955B2 (en) 2011-12-06
DE60120212D1 (de) 2006-07-06
KR100918980B1 (ko) 2009-09-25
EP1688384A2 (en) 2006-08-09
ATE474806T1 (de) 2010-08-15
US8020669B2 (en) 2011-09-20
NO20032530L (no) 2003-06-04
WO2002046086A1 (en) 2002-06-13
CZ20031583A3 (cs) 2004-10-13
DE60120212T2 (de) 2006-09-21
SK6932003A3 (en) 2003-11-04
EP1339629A1 (en) 2003-09-03

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HU226630B1 (en) Elevator and traction sheave of an elevator
RU2492130C2 (ru) Тонкая высокопрочная проволока для подъемного каната лифта
HU226631B1 (en) Elevator, traction sheave of an elevator and coating for rope groove of such traction sheave
US20190023535A1 (en) Rope, elevator arrangement and elevator
AU2002217177A1 (en) Elevator and traction sheave of an elevator

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Lapse of definitive patent protection due to non-payment of fees