CZ283997B6 - Způsob jednonádobové přípravy pergolidu - Google Patents

Způsob jednonádobové přípravy pergolidu Download PDF

Info

Publication number
CZ283997B6
CZ283997B6 CZ93937A CZ93793A CZ283997B6 CZ 283997 B6 CZ283997 B6 CZ 283997B6 CZ 93937 A CZ93937 A CZ 93937A CZ 93793 A CZ93793 A CZ 93793A CZ 283997 B6 CZ283997 B6 CZ 283997B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
mixture
pergolide
reaction
temperature
dihydroelymoclavin
Prior art date
Application number
CZ93937A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ93793A3 (en
Inventor
Jerry Wayne Misner
Original Assignee
Eli Lilly And Company
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Eli Lilly And Company filed Critical Eli Lilly And Company
Publication of CZ93793A3 publication Critical patent/CZ93793A3/cs
Publication of CZ283997B6 publication Critical patent/CZ283997B6/cs

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07DHETEROCYCLIC COMPOUNDS
    • C07D471/00Heterocyclic compounds containing nitrogen atoms as the only ring hetero atoms in the condensed system, at least one ring being a six-membered ring with one nitrogen atom, not provided for by groups C07D451/00 - C07D463/00
    • C07D471/02Heterocyclic compounds containing nitrogen atoms as the only ring hetero atoms in the condensed system, at least one ring being a six-membered ring with one nitrogen atom, not provided for by groups C07D451/00 - C07D463/00 in which the condensed system contains two hetero rings
    • C07D471/04Ortho-condensed systems
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07DHETEROCYCLIC COMPOUNDS
    • C07D457/00Heterocyclic compounds containing indolo [4, 3-f, g] quinoline ring systems, e.g. derivatives of ergoline, of the formula:, e.g. lysergic acid
    • C07D457/02Heterocyclic compounds containing indolo [4, 3-f, g] quinoline ring systems, e.g. derivatives of ergoline, of the formula:, e.g. lysergic acid with hydrocarbon or substituted hydrocarbon radicals, attached in position 8

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Nitrogen Condensed Heterocyclic Rings (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)

Abstract

Jednonádobový způsob přípravy pergolidu z 8,9-dihydroelymoclavinu, který se nechává reagovat postupně s 1-jodpropanem, sulfonylhalogenidem a s thiomethoxidem alkalického kovu bez izolace meziproduktů je rychlý a ekonomický, přičemž se pergolid získá ve vysoké čistotě a ve vynikajícím výtěžku za použití bezpečných a snadně dostupných výchozích látek.ŕ

Description

Vynález se týká rychlého a ekonomického způsobu jednonádobové přípravy pergolidu o čistotě alespoň 90 % za vysokého výtěžku a za použití bezpečných a snadno dostupných výchozích látek. Vynález spadá do oblasti organické a farmaceutické chemie.
Dosavadní stav techniky
Pergolid a způsob jeho přípravy jsou známy z amerického patentového spisu číslo 4 166182 (Komfeld a Bach). Pergolid je obzvláště užitečný pro ošetřování Parkinsonovy nemoci.
Podstata vynálezu
Způsob jednonádobové přípravy pergolidu o čistotě alespoň 90 % spočívá podle vynálezu v tom, že se nechává reagovat dihydrolysergol 8,9-dihydroelymoclavin s 1-jodpropanem při teplotě 50 až 100 °C v přítomnosti hydrogenuhličitanu nebo uhličitanu vápenatého, horečnatého nebo alkalického kovu a v přítomnosti rozpouštědla, voleného ze souboru zahrnujícího N-methylpyrrolidinon, hexamentylfosforamid, dimethylpropylenmočovinu a dimethylethylenmočovinu, až do spotřeby 8,9-dihydroelymoclavinu, první meziproduktová směs se zředí třemi až deseti objemy zásaditého rozpouštědla ze souboru zahrnujícího pyridin, pikolin a lutidin, zředěná směs se ochladí na teplotu -50 až 0 °C, smísí se s toluensulfony lhalogenidem nebo s alkansulfonylhalogenidem s 1 až 3 atomy uhlíku v alkanovém podílu a reakce se nechává pokračovat při teplotě -50 až 0 °C až do spotřeby prvního meziproduktu, druhá meziproduktová směs o teplotě -50 až 0 °C se smísí s roztokem thiomethoxidu alkalického kovu o teplotě -50 až 0 °C a reakce se nechává postupovat při teplotě 50 až 100 °C až do spotřeby druhého meziproduktu, získaná surová pergolidová směs se zředí vodou, vyloučeny pevný pergolid se promyje vodou, čímž se získá pergolid o čistotě alespoň 90 %.
Při mimořádně dobré ekonomii výchozích látek a meziproduktů a při vysokém výtěžku čistého produktu je hlavní předností způsobu podle vynálezu skutečnost, že není nutno izolovat meziprodukty, což je obtížná operace zahrnující nebezpečí. Hlavní předností je tedy bezpečnost pro pracovníky a pro okolní prostředí.
Všechna nadále uváděná množství a podíly jsou míněny hmotnostně, pokud není jinak uvedeno a teploty se uvádějí ve °C.
Způsob podle vynálezu začíná tak, že se vychází z 8,9-dihydroelymoclavinu, který je popsán v americkém patentovém spise číslo 4 166182 (Komfeld a Bach) a který je v současné době obchodním produktem společnosti Gedeon Richter, Budapešť, Maďarsko a Kawaken Fine Chemical Co., Ltd., Tokyo, Japonsko.
Tato výchozí látka se nechává reagovat s 1-jodpropanem za získání první meziproduktové směsi. První meziproduktová směs se nechává reagovat s toluensulfonylhalogenidem nebo s alkansulfonylhalogenidem s 1 až 3 atomy uhlíku v alkanovém podílu za získání druhé meziproduktové směsi a druhá meziproduktová směs se nechává reagovat s thiomethoxidem alkalického kovu za získání pergolidu, který se izoluje a čistí jednoduchým promytím vodou.
- 1 CZ 283997 B6
Jak shora uvedeno, první a druhý meziprodukt se neizoluje, nýbrž se reakce provádějí postupně za sebou toliko přidáváním reakčních činidel do získaných meziproduktových směsí. Způsob znázorňuje následující schéma.
Pergolid
Způsob se zahajuje tak, že se smíchá výchozí látka, malý nadbytek 1-jodpropanu, hydrogenuhličitan nebo uhličitan a rozpouštědlo, přičemž výhodným rozpouštědlem je N-methylpyrrolidinon, v reakční nádobě přiměřené velikosti. Zpravidla se používá nadbytku 1-jodpropanu v množství přibližně 1,05 až přibližně 2 ekvivalentů, především přibližně 1,1 až přibližně 1,3 ekvivalentů, avšak toliko malého množství zásady například přibližně 0,01 až přibližně 0,3 ekvivalentů. Výhodnou zásadou je uhličitan sodný, může se však také používat hydrogenuhličitanu nebo uhličitanu vápenatého, sodného, draselného a lithného.
Je zapotřebí toliko mírného objemu rozpouštědla, jelikož reakční směs v tomto stupni může být velmi koncentrovaná. Například N-methylpyrrolidinonu se používá toliko v množství 1 až 4 objemů ve srovnání s objemem 8,9-dihydroelymoclavinu, s výhodou je zapotřebí přibližně dvou objemů.
Reakční nádoba se má udržovat v inertním prostředí, například v prostředí suchého dusíku a reakční směs se zahřívá na zvýšenou teplotu například na teplotu přibližně 50 až přibližně 100 °C, především přibližně 65 až 85 °C. Reakční směs se udržuje na zvýšené teplotě s výhodou za míchání až do chvíle, kdy je veškerá výchozí látka v podstatě spotřebována, k čemuž dochází zpravidla za přibližně 5 hodin při teplotě přibližně 75 °C. Postup reakce se může monitorovat chromatografií za použití nitrilem zpracovaného sloupce oxidu křemičitého při eluování vodnými acetonitrilovými pufry. Především se reakce nechává postupovat tak dlouho, až přibližně 99 % výchozího materiálu podle chromatografíe vymizí.
Když reakce dospěje do žádaného stupně, ochladí se reakční směs na teplotu pod 30 °C. Jakkoliv se další reakční stupeň může provádět bezprostředně, není to nutné, jelikož je první reakční meziprodukt dobře stálý. Proto se první reakční meziprodukt může skladovat v inertním prostředí při teplotě místnosti i po několik týdnů před provedením zbytku procesu.
První meziproduktová směs se zředí velkým objemem pyridinu, pikolinu nebo lutidinu stále v inertním prostředí. Objem zásaditého rozpouštědla má být přibližně 3 až přibližně 10 objemů, vztaženo na objem rozpouštědla v první meziproduktové směsi. S výhodou se používá přibližně 4 až přibližně 7 objemů a především přibližně 5 objemů zásaditého rozpouštědla. Výhodným zásaditým rozpouštědlem je pyridin. Zředěná meziproduktová směs se pak ochladí na nízkou teplotu v oboru přibližně -50 až 0 °C, zvláště na teplotu přibližně -10 °C. Za udržování nízké teploty, přičemž se zaručeně nesmí překročit teplota přibližně 0 °C, se pomalu přidává sulfonylhalogenid. Nejvýhodnějším sulfonylhalogenidem je methansulfonylchlorid, může se však též použít toluensulfonyl, methansulfonyl, ethansulfonyl a n-propansulfonylbromidu, chloridu a jodidu, zvláště chloridu a především alkalsulfonylchloridů s 1 až 2 atomy uhlíku v alkanovém podílu. Používá se podstatného nadbytku sulfonylhalogenidu, zvláště přibližně 2,5 ekvivalentů, avšak tento nadbytek je přibližně 1,5 až přibližně 5 ekvivalentů.
Jelikož je zapotřebí udržovat nízkou teplotu, musí se sulfonylhalogenid přidávat pomalu a většina reakce ve druhé meziproduktové směsi probíhá za tohoto přidávání. Zpravidla se zjišťuje, že je zapotřebí toliko přibližně 1 až 3 hodin přídavné reakční doby po ukončeném přidávání sulfonylhalogenidu k dosažení v podstatě dokonalé spotřeby prvního meziproduktu. Postup reakce se může sledovat shora charakterizovanou chromatografií.
Druhý meziprodukt není nijak zvláště stálý, a proto se druhá meziproduktová směs nemůže skladovat více než jeden nebo dva dny před posledním reakčním stupněm. Pokud se druhá reakční směs musí skladovat, má se skladovat při shora uvedené nízké teplotě.
Druhá studená meziproduktová směs se převádí na pergolid reakcí s thiomethoxidem sodným, draselným nebo lithným. Používá se velkého nadbytku thiomethoxidu v oboru přibližně 5 až 15 ekvivalentů, vztaženo na množství výchozí látky. Je výhodné používat přibližně 8 až přibližně 14 ekvivalentů, především přibližně 12 ekvivalentů. Je běžné připravovat thiomethoxid in šitu reakcí methanthiolu s methoxidem alkalického kovu, přičemž tato reakce probíhá ochotně s výhodou při shora uvedených nízkých teplotách. Pokud se thiomethoxid připravuje in šitu, je důležité používat malého až mírného nadbytku methanthiolu k zajištění, aby žádný methoxid nezůstal v reakční směsi.
Reakce není narušována přítomností vody, takže se thiomethoxid může přidávat ve formě vodného roztoku, nejvhodněji ve vodném rozpouštědle nebo v suchém organickém rozpouštědle. Rozpouštědlem může byl s výhodou stejné rozpouštědlo, jakého se použilo v první meziproduktové směsi, nebo se může volit ze souboru zahrnujícího amidy, například dimethylformamid a dimethylacetamid, ethery, například tetrahydrofuran a alkanoly a jiná s vodou mísitelná rozpouštědla.
Thiomethoxidový roztok se mísí při nízké teplotě se studenou druhou meziproduktovou směsí, přičemž oba roztoky mají shora uvedenou nízkou teplotu, avšak s výhodou teplotu přibližně -10 °C. Přidávání jednoho roztoku do druhého se provádí řízenou rychlostí k udržení teploty konečné směsi pod teplotou okolí. Když je přidávání ukončeno, nechá se teplota stoupnout a směs se může bezprostředně zahřát na zvýšenou teplotu, jak shora uvedeno, především na teplotu přibližně 80 °C. V závislosti na koncentraci reakční směsi může být nutné přidávat více rozpouštědla k umožnění dobrého míchání směsi. Reakce se nechává pokračovat tak dlouho, až je v podstatě veškerá druhá meziproduktová směs spotřebována a převedena na pergolid, k čemuž je zapotřebí několika hodin, například přibližně 1 až 4 hodin při teplotě přibližně 80 °C,
- J CZ 283997 B6 přičemž je ovšem zapotřebí delší doby pri nižších teplotách, jak je zpravidla pro organické reakce známo. Postup konečné reakce se může sledovat shora charakterizovanou chromatografií.
Když se druhý meziprodukt spotřebuje a dosáhne se žádaného stupně zreagování, zředí se získaná surová pergolidová směs vodou. Je zapotřebí pouze mírného objemu vody, nej výhodněji přibližně 1 až přibližně 1.5 objemů se zřetelem na surovou pergolidovou směs, avšak toto množství nemá zvláštního významu, jelikož pergolid je v podstatě nerozpustný ve vodě. Pergolid se vysráží bezprostředně a promyje se obvyklým způsobem, oddělí se od promývací vody a přídavně se promyje k získání v podstatě čistého pergolidu, alespoň 90% podle ío chromatografické analýzy.
Pergolid se prodává a používá jakožto farmaceuticky účinné látky ve formě svého methansulfonátu. Když je jednonádobový způsob podle vynálezu ukončen, čistí se produkovaný pergolid s výhodou chromatograficky a pak se převádí na methansulfonátovou sůl vhodnou pro 15 farmaceutické použití, způsobem podle amerického patentového spisu číslo 4 782152 (Misner).
Vynález blíže objasňují následující příklady praktického provedení, které však vynález nijak neomezují.
Příklady provedení vy nálezu
První meziprodukt
Do míchané baňky se vnese 12,8 g 8,9-dihydroelymoclavinu (Kawaken), 10,6 g I-jodpropanu, 0,452 g bezvodého uhličitanu sodného a 25 ml molekulovým sítem vysušeného N-methylpyrrolidinonu. Nad směsí se udržuje prostředí dusíku, přičemž se směs míchá a zahříváním se udržuje na teplotě 75 °C.
Reakce se nechává postupovat za konstantní teploty po dobu přibližně 18 hodin a pak se analyzuje kapalinovou chromatografií na sloupci Zorbax CN za eluování systémem 4: 1 methanol 0,lM octan amonný za použití 290 nm detektoru. (Zorbax CN je produktem společnosti DuPont.) Když se v reakční směsi již nezjistí žádný 8,9-dihydroelymoclavin, je konverze na první meziprodukt úplná.
Reakční směs o objemu přibližně 39 ml se rozdělí na 5 stejných podílů pro další zkoušky.
Druhý meziprodukt
Jeden podíl první meziproduktové směsi se smísí v prostředí suchého dusíku s 39 ml molekulárním sítem vysušeného pyridinu v baňce o objemu 100 ml vybavené vstupem pro dusík, ledovou lázní, teploměrem s míchadlem. Roztok se ochladí na teplotu 0°C a přidá se 2,86 g methansulfonylchloridu po kapkách, přičemž se pečlivě dbá toho, aby teplota reakční směsi nepřekročila 5 °C. Doba přidávání je přibližně 8 minut.
Reakční směs se monitoruje kapalinovou chromatografií jako při přípravě prvního meziproduktu, přičemž se zjišťuje po jednohodinovém míchání pri teplotě přibližně 0 °C, že směs obsahuje hmotnostně 5,9 % prvního meziproduktu. Po dvou a půl hodinách se obsah prvního meziproduktu snižuje na přibližně 4 % a reakční směsi se používá pro další stupeň přípravy.
Thiomethoxid sodný
Přidá se 30 ml molekulovým sítem vysušeného N-methylpyrrolidonu pod krytem dusíku do baňky a ochladí se na teplotu -5 °C. Pak se přidá 6,2 ml methanthiolu a 4,0 g práškového
-4CZ 283997 B6 hydroxidu sodného. Teplota směsi bezprostředně vzroste na 5 °C, směs se ochladí a míchá se po dobu jedné hodiny za udržování teploty přibližně -2 °C.
Pergolid
Do shora uvedené směsi se vnese druhá meziproduktová směs, přičemž se teplota nechá stoupnout exotermicky na 21 °C. Směs se míchá při teplotě okolí po dobu 15 minut a pak se zahřeje na teplotu 80 °C a míchá se při této teplotě po dobu dvou hodin. Pak se reakční směs ochladí přidáním 60 ml vody a vodná směs se ochladí na teplotu 5 °C a zfiltruje se. Pevný produkt se promyje 60 ml vody a suší se ve vakuové pícce při teplotě 50 °C přes noc. Analýza vysušeného produktu ukazuje, že jde o pergolid o čistotě 94,1 %. Výtěžek je 2,86 g, což odpovídá 90,8 % teorie, vztaženo na výchozí 8,9-dihydroelymoclavin.
Průmyslová využitelnost
Jednonádobový způsob přípravy pergolidu z 8,9-dihydroelymoclavinu, který se nechává reagovat postupně s 1-jodpropanem, sulfonylhalogenidem a s thiomethoxidem alkalického kovu bez izolace meziproduktů je rychlý a ekonomický, přičemž se pergolid získá ve vysoké čistotě a ve vynikajícím výtěžku za použití bezpečných a snadno dostupných výchozích látek.

Claims (1)

1. Způsob jednonádobové přípravy pergolidu o čistotě alespoň 90%, vyznačující se tím, že se nechává reagovat dihydrolysergol 8,9-dihydroelymoclavin s 1-jodpropanem při teplotě 50 až 100 °C v přítomnosti hydrogenuhličitanu nebo uhličitanu vápenatého, hořečnatého nebo alkalického kovu a v přítomnosti rozpouštědla, voleného ze souboru zahrnujícího N-methylpyrrolidinon, hexamentylfosforamid, dimethylpropylenmočovinu a dimethvlethylenmočovinu, až do spotřeby 8,9-dihydroelymoclavinu, první meziproduktová směs se zředí třemi až deseti objemy zásaditého rozpouštědla ze souboru zahrnujícího pyridin, pikolin a lutidin, zředěná směs se ochladí na teplotu -50 až 0 °C, smísí se s toluensulfonylhalogenidem nebo s alkansulfonylhalogenidem s l až 3 atomy uhlíku v alkanovém podílu a reakce se nechává pokračovat při teplotě -50 až 0 °C až do spotřeby prvního meziproduktu, druhá meziproduktová směs o teplotě -50 až 0 °C se smísí s roztokem thiomethoxidu alkalického kovu o teplotě -50 až 0 °C a reakce se nechává postupovat při teplotě 50 až 100 °C až do spotřeby druhého meziproduktu, získaná surová pergolidová směs se zředí vodou a vyloučený pevný pergolid se promyje vodou.
CZ93937A 1992-05-21 1993-05-18 Způsob jednonádobové přípravy pergolidu CZ283997B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US07/886,800 US5463060A (en) 1992-05-21 1992-05-21 One-pot process

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ93793A3 CZ93793A3 (en) 1994-01-19
CZ283997B6 true CZ283997B6 (cs) 1998-07-15

Family

ID=25389802

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ93937A CZ283997B6 (cs) 1992-05-21 1993-05-18 Způsob jednonádobové přípravy pergolidu

Country Status (28)

Country Link
US (1) US5463060A (cs)
EP (1) EP0571202B1 (cs)
JP (1) JP3580565B2 (cs)
KR (1) KR100285971B1 (cs)
CN (1) CN1040438C (cs)
AR (1) AR248023A1 (cs)
AT (1) ATE203750T1 (cs)
AU (1) AU656075B2 (cs)
BR (1) BR9302016A (cs)
CA (1) CA2095593C (cs)
CZ (1) CZ283997B6 (cs)
DE (1) DE69330506T2 (cs)
DK (1) DK0571202T3 (cs)
ES (1) ES2160587T3 (cs)
FI (1) FI114476B (cs)
GR (1) GR3037000T3 (cs)
HU (1) HU210324B (cs)
IL (1) IL105695A (cs)
MX (1) MX9302883A (cs)
MY (1) MY108884A (cs)
NO (1) NO302416B1 (cs)
NZ (1) NZ247545A (cs)
PH (1) PH30663A (cs)
PL (1) PL173522B1 (cs)
PT (1) PT571202E (cs)
RU (1) RU2108333C1 (cs)
TW (1) TW215438B (cs)
YU (1) YU49022B (cs)

Families Citing this family (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
IT1307934B1 (it) 1999-01-27 2001-11-29 Poli Ind Chimica Spa Processo per la preparazione di derivati alchimercaptometilergolinici.
US6388079B1 (en) 2000-08-29 2002-05-14 Scinopharm Singapore Pte Ltd. Process for preparing pergolide
WO2003031421A1 (fr) * 2001-10-02 2003-04-17 Nippon Soda Co.,Ltd. Procede de preparation de derives d'ethene
DE60324776D1 (de) * 2002-03-15 2009-01-02 Antibioticos Spa Verfahren zur synthese von pergolid
CN110330495A (zh) * 2019-08-08 2019-10-15 重庆大学 一种合成麦角碱的方法

Family Cites Families (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4166182A (en) * 1978-02-08 1979-08-28 Eli Lilly And Company 6-n-propyl-8-methoxymethyl or methylmercaptomethylergolines and related compounds
US4782152A (en) * 1985-08-16 1988-11-01 Eli Lilly And Company Decyanation of pergolide intermediate

Also Published As

Publication number Publication date
HU210324B (en) 1995-03-28
CA2095593A1 (en) 1993-11-22
FI932281A (fi) 1993-11-22
NZ247545A (en) 1995-03-28
RU2108333C1 (ru) 1998-04-10
ATE203750T1 (de) 2001-08-15
FI932281A0 (fi) 1993-05-19
NO931839L (no) 1993-11-22
DE69330506T2 (de) 2002-04-11
MX9302883A (es) 1993-11-01
HU9301460D0 (en) 1993-09-28
YU34593A (sh) 1996-05-20
CA2095593C (en) 2003-09-30
MY108884A (en) 1996-11-30
CN1082544A (zh) 1994-02-23
FI114476B (fi) 2004-10-29
ES2160587T3 (es) 2001-11-16
NO302416B1 (no) 1998-03-02
KR930023365A (ko) 1993-12-18
PL173522B1 (pl) 1998-03-31
NO931839D0 (no) 1993-05-19
HUT64539A (en) 1994-01-28
PH30663A (en) 1997-09-16
PL299010A1 (en) 1993-12-27
US5463060A (en) 1995-10-31
KR100285971B1 (ko) 2001-05-02
DK0571202T3 (da) 2001-10-08
AU3847693A (en) 1993-11-25
IL105695A0 (en) 1993-09-22
EP0571202B1 (en) 2001-08-01
CZ93793A3 (en) 1994-01-19
JPH069630A (ja) 1994-01-18
PT571202E (pt) 2001-11-30
BR9302016A (pt) 1993-11-30
IL105695A (en) 1997-08-14
AR248023A1 (es) 1995-05-31
JP3580565B2 (ja) 2004-10-27
CN1040438C (zh) 1998-10-28
YU49022B (sh) 2003-07-07
AU656075B2 (en) 1995-01-19
GR3037000T3 (en) 2002-01-31
TW215438B (en) 1993-11-01
EP0571202A1 (en) 1993-11-24
DE69330506D1 (de) 2001-09-06

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ702289A3 (en) Process for preparing perhaloalkyl thioethers
CZ283997B6 (cs) Způsob jednonádobové přípravy pergolidu
EA007106B1 (ru) Способ получения амидов 2-галогенпиридинкарбоновых кислот
Barton et al. A new procedure for the conversion of thiols into reactive sulfenylating agents
Kittleson Fungicides, preparation and some properties of N-trichloromethylthiotetrahydrophthalimide
Lang Jr et al. Novel synthesis of unsymmetrically substituted s‐tetrazines
JP7108619B2 (ja) ハロゲン化イミダゾピリジン誘導体を調製する方法
US5227493A (en) Fluorinated sulfonamide derivatives
EP2826773B1 (en) Compound, method for producing compound, and method for purifying compound
JPS5857368A (ja) 置換ピリミド−2−オン化合物
KR860002166B1 (ko) 설폰아마이드류 제조방법
Powell et al. The solubility of iodine in concentrated hydriodic acid solutions
JPS61186381A (ja) エルゴリン−誘導体の製法
KR870001166B1 (ko) 푸란 유도체의 제조방법
JP2016084346A (ja) ビス(3−フェネチルオキシフェニル)ジスルフィド誘導体およびその製造方法
EP0481604A1 (en) Heterocyclic compounds
JPS6357569A (ja) ヒドラジド化合物及びその製造方法
US5086190A (en) Method of fluorinating by using N-fluoropyridinium pyridine heptafluorodiborate
JP2022159769A (ja) デオキシハロゲノグルコン酸誘導体及びその製造方法、並びに、デオキシスルホニルオキシグルコン酸誘導体及びその製造方法
CN116589472A (zh) 一种苯并呋喃[3,2-d]并嘧啶-2-胺类化合物及其制备方法和应用
JPH08512286A (ja) N−フルオロスルホンイミド、その製造方法ならびにそのフッ素化試薬としての使用
GB886693A (en) Heterocyclic compounds
JPS62223174A (ja) 4−アルキルチオピリジン類の製造法
BRPI1004019A2 (pt) um processo para a criaÇço de 5-amino-1-(2, 6-dicloro-4-trifluormetil fenil)-3-ciano-4-trifluormetil sulfinil pirazol
JPS625908B2 (cs)

Legal Events

Date Code Title Description
IF00 In force as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20090518