CZ100598A3 - Nákladní vůz na sypký materiál - Google Patents

Nákladní vůz na sypký materiál Download PDF

Info

Publication number
CZ100598A3
CZ100598A3 CZ981005A CZ100598A CZ100598A3 CZ 100598 A3 CZ100598 A3 CZ 100598A3 CZ 981005 A CZ981005 A CZ 981005A CZ 100598 A CZ100598 A CZ 100598A CZ 100598 A3 CZ100598 A3 CZ 100598A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
frame
carriage
car
bogies
conveyor belt
Prior art date
Application number
CZ981005A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ284478B6 (cs
Inventor
Josef Theurer
Herbert Wörgötter
Original Assignee
Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft M.B.H.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft M.B.H. filed Critical Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft M.B.H.
Publication of CZ100598A3 publication Critical patent/CZ100598A3/cs
Publication of CZ284478B6 publication Critical patent/CZ284478B6/cs

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B61RAILWAYS
    • B61DBODY DETAILS OR KINDS OF RAILWAY VEHICLES
    • B61D15/00Other railway vehicles, e.g. scaffold cars; Adaptations of vehicles for use on railways
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B27/00Placing, renewing, working, cleaning, or taking-up the ballast, with or without concurrent work on the track; Devices therefor; Packing sleepers
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B27/00Placing, renewing, working, cleaning, or taking-up the ballast, with or without concurrent work on the track; Devices therefor; Packing sleepers
    • E01B27/06Renewing or cleaning the ballast in situ, with or without concurrent work on the track

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Transportation (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Loading Or Unloading Of Vehicles (AREA)
  • Machines For Laying And Maintaining Railways (AREA)
  • Handcart (AREA)
  • Formation And Processing Of Food Products (AREA)

Description

Vynález se týká nákladního vozu na sypký materiál s násypnou skříní, která má podlahový dopravní pás a nosný rám a která je uložena na podvozkovém rámu, opatřeném na koncích uspořádanými podvozky, přičemž k jednomu vyprazdňovacímu konci podlahového dopravního pásu je přiřazen v úhlu k vodorovné rovině uspořádaný předávací dopravní pás.
Dosavadní_stav-techniky
Takové nákladní vozy na sypký materiál jsou již aiámé z různých zveřejných materiálů. Tak například US 5 219 262 popisuje nákladní vůz s^v podélném směru upraveným, plochým podvozkovým rámem, který je pojízdný po koleji prostřednictvím podvozků, uspořádaných na koncových stranách. Násypná skříň, která má nosný rám, je namontována na podvozkovém rámu prostřednictvím podpěr a obsahuje v podélném směru vozu upravený podlahový dopravní pás, na jehož vyprazdňovací konec navazuje předávací dopravní pás. Ten přesahuje v úhlu vzhledem k vodorovné rovině ve sklonu směrem vzhůru přes jeden konec podvozkového rámu. Při vzájemném spojení více takových vozů vytvářejí ná sebe navzájem takto se na koncových stranách přesahující podlahové a předávací dopravní pásy průchozí dopravní dráhu pro transport sypkého materiálu podél celé vlakové soupravy nebo volitelně pro naplňování jednotlivých násypných skříní. Úložná kapacita těchto nákladních vozů závisí mimo jiné na přípustném zatížení náprav.
Z DE 31 47 018 Al je dále známý nákladní vůz, který je využíván pro přepravu rudy v hornictví. Tento _ na h ubi....... T 'ωp 1 βu 11 ú opufiwý nákladní vůz* je opatřen v podélném směru upravenouvysokou úložnou kapacitou opatřenou násypnou skříní, která je upevněna na nosném rámu a s ním je uložena na podvozkovém rámu. Pro zdokonalení průchodnosti v obloucích v hlubinném dolování je podvozkový rám složen ze dvou rámových částí, které jsou uspořádány v podélném směru koleje za sebou a které jsou navzájem spojeny kloubovým spřáhlem. Od sebe ve vzájemném odstupu upravené volné konce rámových částí jsou uloženy vždy na jednom podvozku. V oblasti spřáhla je upraveno dalším podvozkem opatřené*- takzvané mezilehlé vozidlo, na kterém jsou uloženy obě rámové části. Nosný rám násypné skříně je na podvozkovém rámu podepřen v oblasti na koncových stranách upravených podvozků prostřednictvím kloubového uložení, čímž se přenáší břemeno násypné skřínějvčetně v ní uloženého sypkého materiálu^ zcela na uvedené, na koncových stranách upravené^podvozky, zatímco střední podvozek slouží jen pro ovládání podvozkového rámu v kolejových obloucích.
Podstata.vynálezu
Vynález si klade za úkol vytvořit nákladní vůz uvedeného druhu, u kterého lze zabránit také při větší úložné kapacitě překročení přípustných nejvyšších zatížení náprav.
Vytčený úkol se řeší nákladním vozem v úvodu uvedeného druhu tím, že podvozkový rám je složen z prvního vozového rámu a z druhého vozového rámu, které jsou navzájem spojeny spřáhlem, násypná skříň je uložena na obou vozových rámech prostřednictvím vždy jedné otočné pánve* a otočn «i pántyje vzhledem k vozovému rámu uložena podélně posuvně.
Takové, ze dvou vozových rámů složené^uspořádání podvozkového rámu umožňuje v souvislosti s uložením násypné skříně podle vynálezu jednoduchým způsobem zajistit vytvoření, které je výhodné pro zvětšení úložného objemu, a to bez problémů a s relativně velkou délkou. Využitím dvou vozových rámů, které mají na koncových stranách vždy podvozky, lze rozdělit celkovou hmotnost nákladního vozu na celkem čtyři podvozky, čímž se zajistí, že
zatížení jsou bezpečně uvnitř přípustných, dráhou stanovených maximálních^ mezích. Tím lze nejen podstatně zvýšit úložný objem násypné skříně, ale zabrání se tím také nadměrnému nebo nerovnoměrnému opotřebení podvozku. Průchodnost nákladního vozu v obloucích je v plném rozsahu podporována, případně neomezeně možná|prostřednictvím obou otočných pánví a zejména prostřednictvím podélně posuvného vytvoření jedné z obou otočných pánví.
Vozové rámy můžou být vytvořeny jako plošinové vozy s charakterem regulačního vozu a podvozky můžou být vytvořeny jako otočné podvozky s otočným čepem . Podle dalšího výhodného uspořádání můžou být otočné pánve nosného rámu upraveny na obou vozových rámech vždy v oblasti mezi, oběma k nim přiřazenými, podvozky , případně jejich otočnými čepy, v příčném středu vozu. ___
Podélně posuvně uložaiá |5točnlJprvni^>ánev může být uspořádána na , vzhledem k vozovému rámu relativně pohyblivých , saních . Saně můžou mít více na vozovém rámu , případně na na něm uspořádané kladkové pojezdové dráze, odvahtelných kladek s osami otáčení , upravenými v příčném směru vozu. Mezi saněmi a mezi vozovým rámem může být uspořádáno' , je navzájem pohyblivě spojující, sklopné ochranné ústrojí.
V dalším výhodném provedení můžou být mezi nosným rámem a mezi druhým vozovým rámem upraveny pružné podpěrné orgány , které jsou ve vzájemném odstupu v příčném směru vozu spojeny s nosným rámem a s druhým vozovým rámem . Tyto pružné podpěrné orgány , upravené v oblasti mezi oběma otočnými pánvemi, můžou být vytvořeny jako relativně vzhledem k nosnému rámu nebo k druhému vozovému rámu v příčném směru přestavitelné pružinové misky.
jsgf
Vynález je v dalším podrobněji vysvětlen na příkladech provedení ve spojení s výkresovou částí, kde je na obr. 1 znázorněn bokorys nákladního vozu na sypký materiál podle vynálezu a na obr. 2 je znázorněn pohled na řez rovinou podle šipky Π na obr. 1.
! provedení vynálezu
Na obr. 1 a obr. 2 znázorněný nákladní vůz Λ na sypký materiál má podélně vytvořenou ^/nahoře otevřenou násypnou skříň 2, která je upravena na nosném rámu 2 a která je opatřena po celé délce násypné skříně 2. uspořádaným^ je jí podlahu vytvářejícím podlahovým dopravním pásem 4. Směr dopravy podlahového dopravního pásu 4, který má vstupní konec 5 a vyprazdňovací konec ¢5, je vyznačen šipkou Ί_. K vyprazdnovacímu konci 6 je přiřazen v úhlu k vodorovné rovině uspořádaný j|/šikmo vzhůru vedený předávací dopravní pás 8.
Násypná skříň 2 je uložena svým nosným rámem 3 na podvozkovém rámu í), který je složen z prvního vozového rámu 10 a z druhého vozového rámu 11 a je prostřednictvím podvozků 12 pojízdný po kolej^i 13. Oba v podélném směru koleje 13 bezprostředně za sebou uspořádané vozové rámy ΙΟφΙΙ jsou vytvořeny jako plošinové vozy 14 s charakterem regulačního vozu a na svých koncích jsou opatřeny vždy jedním spřáhlem 15, případně jsou prostřednictvím tohoto spřáhla 15 navzájem spojeny do jedné jednotky. Každý vozový rám 10^11 má dva^na koncové straně uspořádané^podvozky 12 ve tvaru otočných podvozků 16 s otočnými čepy 17, jakož i rovnou vodorovnou ložnou plošinu 18.
Pro podepření nosného rámu 3 na obou vozových rámech 10 a 11 podvozkového rámu 9 jsou upraveny dvě^v podélném směru vozu ve vzájemném odstupu uspořádané^otočné pánve 19 případně 20, které jsou uspořádány vždy v oblasti mezi obě-
• *
vého rámu 10 a 11 v příčném středu nákladního vozu J. na sypký materiál, případně nosného rámu 2· Ve směru dopravy, který je znázorněn šipkou 7, zadní otočná pánev 20 je přitom pevně spojena s ložnou plošino^ 18 zadníhojf druhého vozového rámu 11, zatímco předηi rjtocná pánev 19 je vytvořena podélně posuvně relativně vzhledem, k přednímu prvnímu vozovému rámu 10. K tomu účelu jevotočná pánev 19 centrálně namontována na plošně vytvořených saních 21, jejichž šířka zhruba odpovídá šířce ložné plošiny 18. Saně 21 mají více kladek s osami 23 otáčení^ upravenými v příčném směru vozu, které dosedají na ložnou plošinu 18 a jsou odvalitelné na ní v podélném směru vozu. Pro zdokonalení odvalovacího procesu může také být na ložné plošině 18 namontována kladková pojezdová dráha 24, která je upravena v podélném směru nákladního vozu 1. na sypký materiál v oblasti za předávacím dopravním pásem 8, který je také upevněn na ložné plošině 18 prvního vozového rámu 10.
Mezi saněmi 21 a mezi prvním vozovým rámem 10 je uspořádáno sklopné ochranné ústrojí 25, které zabraňuje bočnímu sklopení saní 21 od ložné plošiny 18. Sklopné ochranné ústrojí 25 sestává u tohoto provedení ze třmenu 26 ve tvaru spony, který je upevněn bočně na saních 21 a obklopuje, jak je to patrno zejména z obr. 2, horní přírubu nosníku 27 ve tvaru písmene I, ze kterého je vytvořen první vozový rám
10. Tak zůstává neomezená podélná posouvatelnost saní 21 vzhledem k prvnímu vozovému rámu 10 neomezeně zachována.
Dále jsou mezi nosným rámem 3 a mezi druhým vozovým rámem 11, případně jeho ložnou plošinou 18, upraveny podpěrné orgány 28, které jsou uspořádány pro boční stabilizaci násypné skříně 2 a jsou umístěny zhruba v podélném středu * *
nosného rámu 3. Tyto celkem čtyři, vždy po dvojicích v příčném směru vozu od sebe ve vzájemném odstupu uspořádané, pružné podpěrné orgány 28 jsou vytvořeny jako pružinové misky v
29. které umožňují nepatrné, při průjezdu kolejovým obloukem potřebné^příčné posunutí nosného rámu 3 relativně vzhledem k podvozkovému rámu 9, případně ke druhému vozovému rámu 11, přičemž je současně zajištěno kontinuální podepření při pohybu násypné skříně 2 proti podvozkovému rámu 9.
Popsané provedení nákladního vozu 1_ na sypký materiál je zvláště vhodné pro dodatečnou úpravu plochého vozu, který je již k dispozici, X na který se jednoduchým způsobem a s nepatrnými konstrukčními náklady namontují potřebná ústrojí pro umístění násypné skříně 2 a předávacího dopravního pásu 8, přičemž takto vytvořené nákladní vozy na sypký materiál lze dále bez problému spojit do vlakové soupravy, vytvářející průchozí dopravní dráhy.

Claims (9)

1. Nákladní vůz na sypký materiál.s násypnou skříní (2), která má podlahový dopravní pás (4) a nosný rám (3) a která je uložena na podvozkovém rámu (9), opatřeném na koncích uspořádanými podvozky (12), přičemž k jednomu vyprazdnovacímu konci (6) podlahového dopravního pásu (4) je přiřazen v úhlu k vodorovné rovině uspořádaný předávací dopravní pás (8), vyznačující se tím, že podvozkový rám (9) je složen z prvního vozového rámu (10) a z druhého vozového rámu (11), které jsou navzájem spojeny spřáh- rámech (10, 11) prostřednictvím vždy jedné otočné pánve (19, 20)jf a otočneí pánBV (19) je vzhledem k vozovému rámu (10) uložena podélně posuvně.
2. Nákladní vůz podle nároku 1, vyznačující se tím, že vozové rámy (10, 11) jsou vytvořeny jako plošinové vozy (14) s charakterem regulačního vozu.
3. Nákladní vůz podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že podvozky (12) jsou vytvořeny jako otočné podvozky (16) s otočným čepem (17).
4. Nákladní vůz podle nároku 3, vyznačující se tím, že otočné pánve (19, 20) nosného rámu (3) jsou upraveny na obou vozových rámech (10, 11) vždy v oblasti
5. Nákladní vůz podle jednoho z nároků 1 až 4, vyznačující se tím, že podélně posuvně uloženáTotóčná pánev (19) je uspořádána na^vzhledem k vozovému rámu (10) relativně pohyblivých^ saních (21).
6. Nákladní vůz podle nároku 5, vyznačující se tím, že saně (21) mají více na vozovém rámu (10), případně na na něm uspořádané kladkové pojezdové dráze (24)^odvalitelných kladek (22) s osami (23) otáčení, upravenými v příčném směru vozu.
O
7. Nákladní vůz podle nároku 5 nebo 6, vyznačují cí se tím, že mezi saněmi (21) a mezi vozovým rámem (10) je uspořádáno je navzájem pohyblivě spo jůjící^sklopné ochranné ústrojí (25).
8. Nákladní vůz podle jednoho z nároků 1 až 7, vyznačuj tí c i se tím, že mezi nosným rámem (3) a meziyrtfřTrVym rámem (11) jsou upraveny pružné podpěrné orgány (28), které jsou ve vzájemném spojeny s nosným rámem (3) a odstupu v příčném směru vozu WtfzWym rámem (11).
9. Nákladní vůz podle nároku 8, vyznačující se tím, že v oblasti mezi oběma otočnými pánvemi (19, 20) upravené podpěrné orgány (28) jsou .vytvořeny jako relativně vzhledem k nosnému rámu (3) nebo kW^oWmti rámu (11) v příčném směru vozu přestavitelně pružinové misky (29).
PV1005- 98
CZ981005A 1997-05-14 1998-04-02 Nákladní vůz na sypký materiál CZ284478B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT82597 1997-05-14

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ100598A3 true CZ100598A3 (cs) 1998-12-16
CZ284478B6 CZ284478B6 (cs) 1998-12-16

Family

ID=3500624

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ981005A CZ284478B6 (cs) 1997-05-14 1998-04-02 Nákladní vůz na sypký materiál

Country Status (9)

Country Link
US (1) US5993131A (cs)
EP (1) EP0878369B1 (cs)
JP (1) JPH10324241A (cs)
CN (1) CN1079344C (cs)
AT (1) ATE224315T1 (cs)
CZ (1) CZ284478B6 (cs)
DE (1) DE59805570D1 (cs)
RU (1) RU2152320C1 (cs)
UA (1) UA44812C2 (cs)

Families Citing this family (13)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AT3579U3 (de) * 2000-02-18 2001-01-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Schüttgutverladewagen
AT4371U3 (de) * 2001-03-02 2002-03-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Verfahren zur erneuerung eines gleises und anlage
ITMI20041909A1 (it) * 2004-10-08 2005-01-08 Cesare Rossanigo Cassone di carri ferroviari da trasporto pietrisco e altro materiale particolarmente per risanatrici ferroviarie carro per risanatrici ferroviarie comprendente tale cassone e procedimento per realizzare detto carro
AU2007235680B2 (en) * 2006-04-10 2012-06-07 Matisa Materiel Industriel Sa Storage car
AT504497B1 (de) * 2007-02-19 2008-06-15 Plasser Bahnbaumasch Franz Speicherwagen
US20090010743A1 (en) * 2007-07-02 2009-01-08 Wilz Wolfgang G Trailer adapted for use with a stone slinger
CN102529990A (zh) * 2011-12-15 2012-07-04 哈尔滨轨道交通装备有限责任公司 铁路平车
CN102991512B (zh) * 2012-11-13 2018-04-27 河南南车重型装备有限公司 一种用于矿井下运输道铁的方法及道铁运输车
TR201906701T4 (tr) * 2014-01-30 2019-05-21 Plasser & Theurer Export Von Bahnbaumaschinen Gmbh Demiryolu inşa aracının yüklenmesine yönelik yöntem ve aynı zamanda demiryolu inşa aracı.
AT14306U1 (de) * 2014-04-07 2015-08-15 Plasser & Theurer Export Von Bahnbaumaschinen Gmbh Verladezug für Schüttgut
BR112016022694B1 (pt) 2014-05-20 2022-05-10 Plasser & Theurer Export Von Bahnbaumaschinen Gesellschaft M.B.H. Vagão para o carregamento de material a granel
AU2015343007B2 (en) * 2014-11-05 2017-05-11 Herzog Railroad Services, Inc. Material transport and distribution consist with controlled gated hopper cars and conveyor systems
AT518477B1 (de) * 2016-04-05 2018-10-15 Plasser & Theurer Export Von Bahnbaumaschinen Gmbh Verfahren und Transportfahrzeug zum Be- und Entladen

Family Cites Families (14)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2724515A (en) * 1952-03-15 1955-11-22 Scheuchzer Fredy Loading of open railway trucks
DE2404868B1 (de) * 1974-02-01 1975-07-31 Demag Ag, 4100 Duisburg Mischerwagen für den Transport von Metallen
CH583822A5 (cs) * 1974-07-11 1977-01-14 Scheuchzer Auguste Les Fils De
US4041879A (en) * 1975-12-01 1977-08-16 Combustion Engineering, Inc. Schnabel-type car
NL7708676A (nl) * 1976-11-08 1978-05-10 Kobe Steel Ltd Inrichting voor het bekleden van stalen buizen, werkwijze voor het bekleden van stalen buizen en zo verkregen beklede stalen buizen.
US4164906A (en) * 1977-04-28 1979-08-21 Norca Corporation Schnabel car bogie
US4471700A (en) 1980-11-28 1984-09-18 Prins Petrus D Rail vehicle assembly
US5219262A (en) 1990-12-14 1993-06-15 Franz Plasser Bahnbaumaschinen Industriegesellschaft M.B.H. Freight car for transporting and storing bulk material
ATE90748T1 (de) * 1990-12-14 1993-07-15 Plasser Bahnbaumasch Franz Verladewagen fuer schuettgut.
AU643872B2 (en) * 1991-02-27 1993-11-25 Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft M.B.H. A transport wagon
AT398993B (de) * 1992-03-16 1995-02-27 Plasser Bahnbaumasch Franz Transportwagen mit einem auf schienenfahrwerken abgestützten wagenrahmen
DE9214176U1 (de) * 1992-10-21 1993-11-18 Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft M.B.H., Wien Gleisverfahrbarer Verladewagen zum Transport und Speichern von Schüttgut
DE9214990U1 (de) * 1992-11-04 1993-12-02 Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft M.B.H., Wien Verladewagen zum Transport und Speichern von Schüttgut
DE59304816D1 (de) * 1992-11-18 1997-01-30 Plasser Bahnbaumasch Franz Verladewagen zum Transport von Schüttgut

Also Published As

Publication number Publication date
CN1079344C (zh) 2002-02-20
RU2152320C1 (ru) 2000-07-10
UA44812C2 (uk) 2002-03-15
EP0878369A1 (de) 1998-11-18
ATE224315T1 (de) 2002-10-15
US5993131A (en) 1999-11-30
DE59805570D1 (de) 2002-10-24
JPH10324241A (ja) 1998-12-08
EP0878369B1 (de) 2002-09-18
CN1200339A (zh) 1998-12-02
CZ284478B6 (cs) 1998-12-16

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ100598A3 (cs) Nákladní vůz na sypký materiál
CZ322597A3 (cs) Nákladní vůz na sypký materiál
US5341746A (en) Transport wagon comprising a wagon frame supported on on-track undercarriages
RU2202425C2 (ru) Вагон для перевозки сыпучих грузов
PL167865B1 (pl) Wagon transportowy szynowy PL
JPH04274962A (ja) バラスト用の積込み車両
CZ2005436A3 (cs) Nízkopodlazní clánkové kolejové vozidlo, zejména tramvajové
PL323263A1 (en) Loading freight car for particulate goods
HU221835B1 (hu) Vasúti kocsi
CZ284391B6 (cs) Nákladní vůz na sypký materiál
RU98109400A (ru) Грузовой вагон для насыпного материала
PL167556B1 (pl) Wagon zaladowczy do transportowania i skladowania materialów sypkich PL
CZ279535B6 (cs) Nákladní vůz pro přepravu a ukládání sypkého materiálu
JP7412015B2 (ja) 軌道用砕石搬送車
CZ284898A3 (cs) Železniční článkový vůz pro kombinovaný nákladní provoz, zejména silničních vozidel
US4688489A (en) Pivotal bridge plate between laterally tiltable dumping wagon bodies
JPH01317869A (ja) 鉄道貨車の荷下ろし装置
NL8302810A (nl) Draaistel met twee assen voor railvoertuigen of trams en railvoertuigen of trams met dit draaistel.
PL192706B1 (pl) Wagon załadowczy do materiałów sypkich
PL194491B1 (pl) Wagon kontenerowy do transportu kontenerów lub wymiennych pojemników w sieci kolejowej
CN103826921A (zh) 负载运输车及其构成的列车
CN115947054A (zh) 一种自动卸料轨道车系统
SU1078106A1 (ru) Конвейерный поезд
AT4840U2 (de) Speicherwagen zum transport von schüttgut
JPS63295318A (ja) 物品の仕分装置

Legal Events

Date Code Title Description
IF00 In force as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20170402