UA56135C2 - Спосіб обробки реакційної суміші, утвореної в ході реакції окиснення циклогексану - Google Patents

Спосіб обробки реакційної суміші, утвореної в ході реакції окиснення циклогексану Download PDF

Info

Publication number
UA56135C2
UA56135C2 UA97126003A UA97126003A UA56135C2 UA 56135 C2 UA56135 C2 UA 56135C2 UA 97126003 A UA97126003 A UA 97126003A UA 97126003 A UA97126003 A UA 97126003A UA 56135 C2 UA56135 C2 UA 56135C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
cyclohexane
distillation
water
organic solvent
catalyst
Prior art date
Application number
UA97126003A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Ерік Фаше
Філіп Леконте
Гілберт Марін
Original Assignee
Рон-Пуленк Файбер Енд Резін Інтермедіейтс
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=9498774&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=UA56135(C2) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Рон-Пуленк Файбер Енд Резін Інтермедіейтс filed Critical Рон-Пуленк Файбер Енд Резін Інтермедіейтс
Publication of UA56135C2 publication Critical patent/UA56135C2/uk

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C51/00Preparation of carboxylic acids or their salts, halides or anhydrides
    • C07C51/42Separation; Purification; Stabilisation; Use of additives
    • C07C51/43Separation; Purification; Stabilisation; Use of additives by change of the physical state, e.g. crystallisation
    • C07C51/44Separation; Purification; Stabilisation; Use of additives by change of the physical state, e.g. crystallisation by distillation
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C55/00Saturated compounds having more than one carboxyl group bound to acyclic carbon atoms
    • C07C55/02Dicarboxylic acids
    • C07C55/14Adipic acid
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C51/00Preparation of carboxylic acids or their salts, halides or anhydrides
    • C07C51/16Preparation of carboxylic acids or their salts, halides or anhydrides by oxidation
    • C07C51/21Preparation of carboxylic acids or their salts, halides or anhydrides by oxidation with molecular oxygen
    • C07C51/215Preparation of carboxylic acids or their salts, halides or anhydrides by oxidation with molecular oxygen of saturated hydrocarbyl groups
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C51/00Preparation of carboxylic acids or their salts, halides or anhydrides
    • C07C51/42Separation; Purification; Stabilisation; Use of additives
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C51/00Preparation of carboxylic acids or their salts, halides or anhydrides
    • C07C51/42Separation; Purification; Stabilisation; Use of additives
    • C07C51/48Separation; Purification; Stabilisation; Use of additives by liquid-liquid treatment

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Oil, Petroleum & Natural Gas (AREA)
  • Crystallography & Structural Chemistry (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Low-Molecular Organic Synthesis Reactions Using Catalysts (AREA)

Abstract

Даний винахід відноситься до способу обробки реакційної суміші, утвореної в ході прямого окислення киснем циклогексану до адипінової кислоти в органічному розчиннику та в присутності каталізатора, що включає: (а) перегонку вказаної реакційної суміші, що дозволяє одержати (і) дистилят, що містить принаймні частину більш летких сполук, таких як непрореагований циклогексан, органічний розчинник, циклогексанон, циклогексанол, складні ефіри циклогексилу, лактони, воду, та (іі) залишок, що містить утворені дикарбонові кислоти та каталізатор, (в) додавання води до залишку для утворення водного розчину продуктів реакції, та (с) кристалізацію адипінової кислоти, виходячи з водного розчину залишку.

Description

Опис винаходу
Даний винахід відноситься до способу окислення циклогексану до адипінової кислоти, зокрема до способу 2 обробки реакційних сумішей, утворених в ході цієї реакції окислення.
Спосіб прямого окислення циклогексану до адипінової кислоти використовують вже давно, враховуючи очевидні переваги одноетапного перетворення циклогексану до адипінової кислоти та не застосовуючи окисника, такого як азотна кислота, що звичайно супроводжується утворенням оксидів азоту, які через їхню токсичність потім треба знешкоджувати. 70 Заявка МУО-А-94/07833 описує окислення циклічних вуглеводнів до відповідних дикарбонових кислот у рідкій фазі, що містить розчинник, при температурі не нижче 6бО"С, за допомогою газу, що містить кисень, та в присутності каталізатору окислення, наприклад такого, що складається з кобальту. Мольне співвідношення розчиннику до циклічного вуглеводню має бути не менше 1,5. Вищезгаданий розчинник включає органічну кислоту, що має лише первинні та вторинні атоми водню. Реакцію проводять в присутності не менш як 12. 0,002моль каталізатора на основі кобальту для отримання 1000г реакційної суміші. В ході реакції утворюється дикарбонова кислота, яку вилучають.
Заявка УУО-А-94/07834 описує аналогічний спосіб, до якого відноситься даний винахід, але розробляє етапи обробки кінцевої реакційної суміші. Ця обробка полягає у вилученні дикарбонової кислоти, що утворилася, шляхом заморожування суміші для осадження дикарбонової кислоти, а також у розділенні дикарбонової кислоти на дві фази шляхом фільтрування: неполярну, яку рециклізують, та полярну, яку також рециклізують після можливого гідролізу та відділення надлишку дикарбонової кислоти.
Ці заявки представляють способи одноетапного окислення циклогексану до адипінової кислоти з селективністю прийнятною для промисловості, але вони не представляють придатного для промислового застосування способу обробки реакційної суміші, що утворюється в результаті окислення, враховуючи с необхідність розділення різних продуктів реакції, побічних продуктів, неперетворених сполук та каталізатору. Ге)
Даний винахід пропонує спосіб обробки реакційної суміші, яка утворилася в результаті прямого окислення киснем циклогексану до адипінової кислоти в органічному розчиннику та в присутності каталізатору.
Вищезгаданий спосіб включає: перегонку, що дозволяє отримати з одного боку дистилят, який містить принаймні частину більш летких о сполук, таких як неперетворений циклогексан, органічний розчинник, циклогексанон, циклогексанол, складні со ефіри циклогексилу, лактони, вода, а з іншого боку залишок, що містить утворені дикарбонові кислоти та каталізатор; - додавання води до залишку для утворення водного розчину продуктів реакції; Ге) кристалізацію адипінової кислоти, виходячи з водного розчину залишку.
Зо Органічний розчинник обирають переважно серед аліфатичних карбонових кислот. о
Каталізатор переважно містить кобальт або марганець, або суміш кобальту та марганцю.
Перегонку проводять у такий спосіб, щоб більша частина або, по можливості, весь неперетворений циклогексан та розчинник, переважно карбонова кислота, були відділені від адипінової кислоти. Таким чином, « враховуючи перегонку фракції розчинника, а саме карбонової кислоти, даний спосіб дозволяє використовувати З 50 кристалізацію адипінової кислоти у воді - розчиннику, що має численні переваги порівняно з іншими с розчинниками для кристалізації, такими як оцтова кислота. | дійсно, крім того, що уникають подальшого
Із» видалення слідів цих розчинників, погана розчинність адипінової кислоти У холодній воді робить методику більш економічною та усуває утворення другого потоку менш чистої адипінової кислоти з розчинів першої кристалізації. Крім того, застосовуючи методику у промисловості, уникають ризику додаткової корозії приладів, що відбувається в результаті тривалого впливу аліфатичної карбонової кислоти у разі її використання як і-й розчинника.
Ге») Перегонку здійснюють переважно при температурі від 257С до 250" та під тиском від 10Па до атмосферного тиску. Найкраще підтримувати температуру суміші під час перегонки в інтервалі від 707С до 15070. - Якщо необхідно, перегонку здійснюють у декілька послідовних етапів, зокрема, коли потрібно видалити со 20 велику частину розчинника, такого як аліфатична карбонова кислота, наприклад, більше 9095 або навіть 9996.
Перед перегонкою реакційну суміш, що утворилася в результаті прямого окислення циклогексану до сл адипінової кислоти, переважно розділяють шляхом декантації з утворенням двох рідких фаз: верхньої, що складається головним чином з циклогексану та нижньої, що складається головним чином з розчинника, такого як аліфатична карбонова кислота, з утворених дикарбонових кислот, каталізатора та частини інших продуктів 29 реакції.
ГФ) Циклогексан найчастіше знову піддають окисленню, яке може бути прямим або відбуватися після попередньої обробки, що полягає головним чином у видаленні води. Цю процедуру можна здійснити, зокрема, о шляхом азеотропної перегонки.
Нижню фазу переганяють, як описано вище. Цікавий варіант способу винаходу полягає у введенні водяної 60 пари до реакційної суміші до або під час перегонки. Ця операція може поліпшити хід перегонки певних сполук суміші. За допомогою цієї операції може також пройти частковий або повний гідроліз складних ефірів карбонових кислот, що можуть входити до складу суміші, яку переганяють.
Дистилят, що отримано в ході описаної вище перегонки, містить різноманітні леткі сполуки та воду. Ці леткі сполуки після принаймні часткового видалення води будь-яким з відомих способів, зокрема, азеотропною бо перегонкою, використовують у новій реакції окислення циклогексану.
Вода, яку додають до залишку, становить від 0,01 до 5 переважно від 0,1 до З частин від маси суміші, утвореної після перегонки.
Варіантом способу згідно винаходу є застосування рідинно-рідинної екстракції водного розчину, отриманого раніше, перед проведенням кристалізації адипінової кислоти.
Екстракцію проводять за допомогою розчинника або суміші розчинників, які не змішуються з водою. Серед таких розчинників, можна назвати аліфатичні, циклоаліфатичні або ароматичні вуглеводні, такі як гексан, циклогексан, бензол, толуол; складні ефіри, такі як бутилацетат, циклогексилацетат; галогенпохідні вуглеводнів, такі як трихлорметан, дихлорбензол; прості ефіри, такі як диізопропіловий ефір. Переважно 7/0 Використовують циклогексан через його ефективність та для того, щоб не ускладнювати методику. В рамках промислового способу для рідинно-рідинної екстракції можна застосовувати весь або частину шару циклогексану, що перед перегонкою відділяють від реакційної суміші шляхом декантації. Використовуючи циклогексан для екстракції, отриманий розчин циклогексану знову піддають окисленню, яке може бути прямим або, краще, відбуватися після попередньої обробки, яка полягає головним чином у видаленні води. Як і раніше, 7/5 цю процедуру можна здійснити шляхом азеотропної перегонки.
Інший варіант методики полягає у нагріванні водного розчину, отриманого після додавання води до залишку, так, щоб відбувся гідроліз складних ефірів, які звичайно присутні у розчині. Утворений в результаті гідролізу цоклогексанол відділяють шляхом азеотропної перегонки. Гідроліз можна здійснювати в присутності сильного кислого каталізатора, розчинного, такого як протонна кислота, або нерозчинного гетерогенного кислого 2о каталізатора.
Кристалізацію адипінової кислоти з водного розчину здійснюють за звичайною методикою кристалізації. Після кристалізації можна провести перекристалізацію отриманої адипінової кислоти, якщо вона є недостатньо чистою для використання.
Водний розчин, що залишається після кристалізації, містить ще певну кількість розчиненої адипінової сч об Кислоти, яку можна вилучити, концентруючи вищезгаданий водний розчин. Цей розчин містить також інші дикарбонові кислоти, що утворюються в меншій кількості під час окислення циклогексану, головним чином і) глутарову кислоту та бурштинову кислоту, які можна вилучити за відомими методиками. Крім того водний розчин містить каталізатор. В цілому відновлення каталізатора проводять шляхом рідинно-рідинної екстракції або за допомогою мембранного електролізу. Відновлений таким чином каталізатор використовують у новій реакції ю зо окислення циклогексану до адипінової кислоти.
Необроблена реакційна суміш, яку використовують у методиці винаходу, утворюється в ході окислення і, циклогексану газом, що містить кисень, в рідкій фазі, що містить органічний розчинник, переважно карбонову -« кислоту, та в присутності каталізатора, зокрема такого, що містить кобальт, марганець або суміш кобальту та марганцю. ісе)
Щоб приготувати таку необроблену реакційну суміш, можна звернутися до методики, описаної раніше, а саме ю в О5-А-2 223 493. Так, вихідне масове співвідношення циклогексан/карбонова кислота може становити від 0,1/1 до 10/1, переважно 0,2/1 - 4/1. Каталізатор складається переважно з розчинних у реакційному середовищі сполук кобальту, що обирають серед карбоксилатів кобальту, наприклад, ацетату кобальту, хлоридів, бромідів або нітритів кобальту та/або розчинних сполук марганцю, що обирають серед карбоксилатів марганцю, наприклад, « ацетату марганцю, хлоридів, бромідів або нітритів марганцю. Кількість каталізатору що виражають у Щш- с процентному співвідношенні маси кобальту та/або марганцю до маси реакційної суміші, становить звичайно від . 0,0195 до 595 та переважно від 0,0595 до 295, без обмеження цих величин. Однак, для того, щоб не и?» використовувати занадто велику кількість каталізатора, який потім потрібно відділяти від кінцевої реакційної суміші та переробляти, його активність має бути досить великою.
Крім кобальту та марганцю, каталізатор може також містити сполуки таких металів, як нікель, залізо, мідь, с церій, ванадій, гафній, цирконій або їх суміші.
Вигідним є також використання сполуки-ініціатора реакції окислення, такої як кетон або альдегід.
Ме, Переважно використовують циклогексанон, який є перехідною сполукою такої реакції. Звичайно, - сполука-ініціатор становить від 0,0195 до 2095 від маси реакційної суміші, без обмеження цієї величини. Сполука-ініціатор є особливо корисною на початку процесу окислення та, коли окислення циклогексану о проводять при температурі нижче 1202 С. Її можна вводити на початку реакції. с Як розчинник у реакції окислення циклогексану використовують переважно карбонову кислоту, зокрема насичену аліфатичну карбонову кислоту, що має від 2 до 9 атомів вуглецю та лише первинні та вторинні атоми водню. Переважно використовують оцтову кислоту. Далі в даному описі для зручності оцтову кислоту, що ВИиКОристовують на різних етапах методики, називатимуть карбоновою кислотою. Окислення можна проводити також в присутності води, яку вводять на першому етапі.
Ф) Звичайно реакцію окислення циклогексану проводять при температурі від 607С до 180"С та переважно від ка 702С до 1207С. Тиск не є критичним параметром методики та становить звичайно від 10кПа до 10000кПа.
Наступний приклад ілюструє даний винахід. 60 ПРИКЛАД 1
До автоклаву з титановою поверхнею об'ємом 1,5л та обладнаного турбіною з шістьома лопастями та необхідними отворами для вводу реактивів та газів або для виведення продуктів реакції та газів, при кімнатній температурі кладуть: гідратований ацетат кобальту 4,Ог (1бммоль) б5 оцтову кислоту 359г (5,98моль)
циклогексан 289,7г (3,4Бмоль) циклогексанон 3,2г (32, 7моль)
Після закриття автоклаву, тиск азоту доводять до 2000кПа, запускають перемішування (1000 обертів на хвилину) та температуру доводять до 1057 за 20 хвилин. Азот замінюють на повітря з вмістом кисню 590, тиск якого 2000кПа. Режим газу на вході становить 25Ол/год.
Повітря надходить протягом приблизно 10 хвилин, в цей час витрат кисню немає. Після цього температура збільшується на 2 - 3"С та починає витрачатися кисень. Процентний вміст кисню в повітрі на вході автоклаву 70 поступово доводять до 2195 в залежності від витрат кисню на окислення. Процентний вміст кисню на виході залишається нижче 595 протягом усього досліду. Температура в автоклаві коливається від 104,97С до 105,176.
Коли витрати кисню становлять 50л (відсоток перетвореного циклогексану приблизно 2095), починають постійне введення рідкої фази: введення розчину оцтової кислоти, що містить 1,195 ацетату кобальту, з режимом
З,7мл/хв. та введення циклогексану з режимом 4, мл/хв. Рідкі продукти постійно збирають у декантатор, об'ємом
Тл, при температурі 707.
Через 40Охв. після початку реакції повітря поступово заміщують на азот, вміст автоклаву переносять до декантатору. Вміст декантатору є двофазною сумішшю. Верхню фазу, що містить головним чином циклогексан та невеликі кількості продуктів реакції та кобальту, відділяють. Нижня фаза (2164г) містить основну частину продуктів окислення та кобальту. Цю фазу переганяють за таких умов: тиск 45кПа, потім ЗОкПа, температура 13576.
Отримані результати наведено в таблиці.
Щиюлотксанон 00000 совммоль | 07 см дцетатциєлотксилу 0 сбямиють 00 о
Глутровахєтов 0000000 ббаммоль
Буштиюова шелов 10 оБзимоль ю з Адитновакило 00000000 вбоммюль
Пдроксикапронова кислота 0 Заммоль Фо
Пдроксиадитнова кислота 00 Тбиммоль -
Ф зв ою
Дистилят складає 1860г, а залишок близько ЗООг.
До залишку додають 1000г води, суміш подігрівають до 857С, потім поступово охолоджують до кімнатної температури. « 20 Після фільтрування та промивання водою, отримують 205г неочищеної адипінової кислоти, що має середній з с розмір гранул ЗО0Омкм та містить: :з» бурштинову кислоту 0,185095 глутарову кислоту 0,002095 кобальт 0008096 сл 45 воду 7
Ге») Після перекристалізації цієї неочищеної адипінової кислоти у воді, отримують адипінову кислоту, що має середній розмір гранул та містить: - о 50 бурштинову кислоту 0,000295 глутарову кислоту « 0,000195 сл кобальт « 0,000196 воду то
Кобальтовий каталізатор залишається у кристалізаційному розчині.
Ф) г

Claims (12)

  1. Формула винаходу 60 1. Спосіб обробки реакційної суміші, утвореної в ході прямого окиснення киснем циклогексану до адипінової кислоти в органічному розчиннику та в присутності каталізатора, який відрізняється тим, що включає: (а) перегонку вказаної реакційної суміші, що дозволяє одержати (ії) дистилят, що містить принаймні частину більш летких сполук, таких як неперетворений циклогексан, органічний розчинник, циклогексанон, циклогексанол, складні ефіри циклогексилу, лактони, вода, та (ії) залишок, що містить утворені дикарбонові 65 кислоти та каталізатор, (в) додавання води до залишку для утворення водного розчину продуктів реакції, та
    (с) кристалізацію адипінової кислоти, виходячи з водного розчину залишку.
  2. 2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що реакційну суміш, утворену в ході прямого окиснення киснем циклогексану до адипінової кислоти, перед перегонкою розділяють декантацією на дві рідкі фази: верхню, що складається головним чином з циклогексану, та нижню, що складається головним чином з органічного розчинника, утворених дикарбонових кислот, каталізатора та частини інших продуктів реакції, причому нижню фазу переганяють.
  3. 3. Спосіб за будь-яким з пп. 1 або 2, який відрізняється тим, що перегонку проводять при температурі від 2570 до 2507С та під тиском від 10 Па до атмосферного. 70
  4. 4. Спосіб за будь-яким з пп. 1 - 3, який відрізняється тим, що до реакційної суміші додають водяну пару перед або під час перегонки.
  5. 5. Спосіб за будь-яким з пп. 1 - 4, який відрізняється тим, що до суміші, яку одержують, після перегонки додають воду у кількості від 0,01 до 5, переважно від 0,1 до 3, масових частин відносно маси одержаної суміші.
  6. 6. Спосіб за будь-яким з пп. 1 - 5, який відрізняється тим, що водний розчин, утворений після додавання 7/5 ВОДИ, піддають рідинно-рідинній екстракції за допомогою органічного розчинника, який не змішується з водою.
  7. 7. Спосіб за п. б, який відрізняється тим, що органічний розчинник обирають серед аліфатичних, циклоаліфатичних або ароматичних вуглеводнів, складних ефірів, галогенопохідних вуглеводнів, простих ефірів.
  8. 8. Спосіб за будь-яким з пп. б або 7, який відрізняється тим, що органічний розчинник обирають серед гексану, циклогексану, бензолу, толуолу, переважно використовують циклогексан.
  9. 9. Спосіб за будь-яким з пп. 1 - 5, який відрізняється тим, що водний розчин, який утворюється після додавання води до залишку, нагрівають для проходження гідролізу складних ефірів, які можуть ще знаходитися в розчині, утворений в результаті гідролізу циклогексанон відділяють шляхом азеотропної перегонки.
  10. 10. Спосіб за п. 9, який відрізняється тим, що гідроліз проводять в присутності сильного кислого каталізатора.
  11. 11. Спосіб за будь-яким з пп. 1 - 4, який відрізняється тим, що принаймні частину сполук дистиляту після сч часткового або повного видалення води використовують повторно в новій реакції окиснення циклогексану до адипінової 6) адипінової кислоти.
  12. 12. Спосіб за будь-яким з пп. 1 - 11, який відрізняється тим, що органічний розчинник, який використовують в реакції окиснення циклогексану, обирають серед аліфатичних карбонових кислот та він є переважно оцтовою кислотою. ю зо 13. Спосіб за будь-яким з пп. 1 - 12, який відрізняється тим, що каталізатор містить кобальт, марганець або суміш кобальту та марганцю. і, «- Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних мікросхем", 2003, М 5, 15.05.2003. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і ісе) зв Науки України. ю
    - . и? 1 (о) - (95) сл іме) 60 б5
UA97126003A 1996-12-12 1997-12-11 Спосіб обробки реакційної суміші, утвореної в ході реакції окиснення циклогексану UA56135C2 (uk)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR9615523A FR2757155B1 (fr) 1996-12-12 1996-12-12 Procede de traitement de melanges reactionnels issus de l'oxydation du cyclohexane

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA56135C2 true UA56135C2 (uk) 2003-05-15

Family

ID=9498774

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA97126003A UA56135C2 (uk) 1996-12-12 1997-12-11 Спосіб обробки реакційної суміші, утвореної в ході реакції окиснення циклогексану

Country Status (17)

Country Link
US (1) US5900506A (uk)
EP (1) EP0847980B1 (uk)
JP (1) JP3197518B2 (uk)
KR (1) KR100529204B1 (uk)
CN (1) CN1071734C (uk)
AR (1) AR009663A1 (uk)
BR (1) BR9705515A (uk)
CA (1) CA2222365C (uk)
CZ (1) CZ397997A3 (uk)
DE (1) DE69710301T2 (uk)
FR (1) FR2757155B1 (uk)
ID (1) ID19144A (uk)
PL (1) PL323661A1 (uk)
RU (1) RU2177937C2 (uk)
SK (1) SK170097A3 (uk)
TW (1) TW402589B (uk)
UA (1) UA56135C2 (uk)

Families Citing this family (16)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2775685B1 (fr) 1998-03-05 2000-12-29 Rhone Poulenc Fibres Procede de separation et de purification de l'acide adipique
TW460452B (en) * 1998-09-14 2001-10-21 Rhodia Fiber & Amp Resin Inter Process for the crystallization of carboxylic acid and process for manufacturing crystalline carboxylic acid
FR2795720B1 (fr) * 1999-06-29 2003-05-02 Rhone Poulenc Fibres Procede de cristallisation d'acide carboxylique et procede de fabrication d'acide carboxylique cristallise
FR2784098B1 (fr) * 1998-09-14 2000-11-24 Rhone Poulenc Fibres Procede de separation et de cristallisation de l'acide carboxylique issu de l'oxydation directe d'un hydrocarbure
FR2784099B1 (fr) * 1998-09-14 2000-11-24 Rhone Poulenc Fibres Procede de separation et de purification de l'acide carboxylique issu de l'oxydation directe d'un hydrocarbure
US6063958A (en) * 1998-12-22 2000-05-16 China Petrochemical Development Corporation Method of recovering adipic acid and 6-hydroxycaproic acid from waste solution of alkali metal salts of organic acids coming from the process of cyclohexane oxidation
FR2796377A1 (fr) * 1999-07-16 2001-01-19 Rhone Poulenc Fibres Procede de fabrication d'acide carboxylique cristallise
JP5345266B2 (ja) * 2000-08-18 2013-11-20 株式会社ダイセル カルボン酸の製造方法
KR100398992B1 (ko) * 2001-05-02 2003-09-22 재원산업 주식회사 디메틸 아디페이트 증류방법
FR2846651B1 (fr) * 2002-10-30 2006-06-16 Rhodia Polyamide Intermediates Procede de fabrication d'acides carboxyliques
US6946572B2 (en) * 2003-10-16 2005-09-20 Invista North America S.A.R.L. Crystallization of adipic acid from its solution in aqueous nitric acid
CN1936586B (zh) * 2006-09-15 2010-05-12 北京工业大学 一种对空(氧)气氧化环己烷反应混合物进行全分析的方法
CN102757332B (zh) * 2011-04-27 2015-07-01 中国石油化工集团公司 一种环己烷氧化产物的处理方法
CN102924262A (zh) * 2011-08-10 2013-02-13 中国石油化工集团公司 己二酸的制备方法
CN112441904B (zh) * 2019-09-04 2023-04-07 中国石油化工股份有限公司 环己烷直接氧化法制己二酸工艺分离和母液回用的连续方法
CN114426472B (zh) * 2020-10-14 2024-03-26 中国石油化工股份有限公司 环己烷直接氧化制备己二酸的方法

Family Cites Families (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR1266886A (fr) * 1959-09-08 1961-07-17 Chemstrand Corp Perfectionnements apportés à la fabrication d'acide adipique
GB1137506A (en) * 1965-04-28 1968-12-27 Ici Ltd Isolation of cyclohexane oxidation products
US3607926A (en) * 1969-03-18 1971-09-21 Texaco Inc Dicarboxylic acid manufacture
AT332362B (de) * 1974-10-10 1976-09-27 Erz & Stahl Ges M B H Verfahren zur gewinnung von monocarbonsaureestern und dicarbonsauren oder deren estern aus den abfallsalzlosungen der cyclohexanonherstellung
FR2722783B1 (fr) * 1994-07-21 1996-08-30 Rhone Poulenc Chimie Procede de preparation d'acide adipique par oxydattion directe du cyclohexane et recyclage du catalyseur

Also Published As

Publication number Publication date
TW402589B (en) 2000-08-21
CN1071734C (zh) 2001-09-26
FR2757155B1 (fr) 1999-11-12
RU2177937C2 (ru) 2002-01-10
EP0847980A1 (fr) 1998-06-17
KR19980064035A (ko) 1998-10-07
FR2757155A1 (fr) 1998-06-19
ID19144A (id) 1998-06-18
US5900506A (en) 1999-05-04
KR100529204B1 (ko) 2006-04-21
CA2222365A1 (fr) 1998-06-12
AR009663A1 (es) 2000-04-26
DE69710301T2 (de) 2002-10-10
PL323661A1 (en) 1998-06-22
CZ397997A3 (cs) 1998-06-17
JP3197518B2 (ja) 2001-08-13
BR9705515A (pt) 2000-05-02
EP0847980B1 (fr) 2002-02-06
SK170097A3 (en) 1998-07-08
CN1184804A (zh) 1998-06-17
DE69710301D1 (de) 2002-03-21
CA2222365C (fr) 2001-10-23
JPH10175910A (ja) 1998-06-30

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5756837A (en) Method of recycling a catalyst in a reaction involving the direct oxidation of cyclohexane into adipic acid
UA56135C2 (uk) Спосіб обробки реакційної суміші, утвореної в ході реакції окиснення циклогексану
US2298387A (en) Oxidation process
WO2014163500A1 (en) Process for the preparation of 2,5-furan-dicarboxylic acid
EP3820841A1 (en) Process for producing 4,4'-dichlorodiphenyl sulfone
UA79640C2 (en) A method for making adipinic acid
UA70314C2 (uk) Спосіб одержання адипінової кислоти
UA60380C2 (uk) Спосіб одержання кристалічної карбонової кислоти
US3726917A (en) Process for preparing adipic acid
JP2988573B2 (ja) 炭化水素酸化用硼酸の精製方法
JPS6339831A (ja) ジヒドロキシナフタレンの精製方法
EP3983370B1 (en) Process for the production of diacyl peroxides
RU2208604C2 (ru) Способ выделения и очистки дикарбоновой кислоты, образующейся при прямом окислении циклического углеводорода с3-с20
JP5558581B2 (ja) 脱過酸化触媒の製造方法
EP3983369B1 (en) Process for the production of diacyl peroxides
JPS626537B2 (uk)
JPS6270333A (ja) 2,6−ジヒドロキシナフタレンの製造方法
WO1987001700A1 (en) Process for oxidizing 2,6-diisopropylnaphthalene
JP2672144B2 (ja) フロログルシンおよびレゾルシンの製造方法
JPS63135350A (ja) カルボン酸の水溶液からのカルボン酸の抽出分離方法
JPS622576B2 (uk)
JP2005255524A (ja) 芳香族アルコールの製造法
JP2005272312A (ja) 芳香族カルボン酸、芳香族アルデヒドおよび/または芳香族アルコールの製造法
JP2003231657A (ja) 蟻酸アリールと芳香族カルボン酸の製造法
JPH10182520A (ja) アルデヒドおよびアルコールの精製法