PL169747B1 - Wagon zaladowczy do przyjmowania, dalszego przemieszczania i zrzucania materialów sypkich PL - Google Patents

Wagon zaladowczy do przyjmowania, dalszego przemieszczania i zrzucania materialów sypkich PL

Info

Publication number
PL169747B1
PL169747B1 PL92293838A PL29383892A PL169747B1 PL 169747 B1 PL169747 B1 PL 169747B1 PL 92293838 A PL92293838 A PL 92293838A PL 29383892 A PL29383892 A PL 29383892A PL 169747 B1 PL169747 B1 PL 169747B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
wagon
receiving
progress
chassis
chassis frame
Prior art date
Application number
PL92293838A
Other languages
English (en)
Other versions
PL293838A1 (en
Inventor
Josef Theurer
Manferd Brunninger
Original Assignee
Franz Plasser Bahnbaumaschinenindustriegesellschaft Mbh
Plasser Bahnbaumasch Franz
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Franz Plasser Bahnbaumaschinenindustriegesellschaft Mbh, Plasser Bahnbaumasch Franz filed Critical Franz Plasser Bahnbaumaschinenindustriegesellschaft Mbh
Publication of PL293838A1 publication Critical patent/PL293838A1/xx
Publication of PL169747B1 publication Critical patent/PL169747B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B61RAILWAYS
    • B61DBODY DETAILS OR KINDS OF RAILWAY VEHICLES
    • B61D15/00Other railway vehicles, e.g. scaffold cars; Adaptations of vehicles for use on railways
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B27/00Placing, renewing, working, cleaning, or taking-up the ballast, with or without concurrent work on the track; Devices therefor; Packing sleepers
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B2203/00Devices for working the railway-superstructure
    • E01B2203/03Displacing or storing ballast
    • E01B2203/032Displacing or storing ballast with special use or configuration of conveyor belts

Abstract

1. Wagon zaladowczy do przyjmowania, dal- szego przemieszczania i zrzucania materialów syp- kich na inne wagony, z rama podwoziowa wsparta na szynowych mechanizmach jezdnych, posiadajaca na swych koncach zderzaki i z polaczonym z ta rama ukladem przenosników tasmowych biegnacych po- chylo w kierunku wzdluznym wagonu, który to uklad posiada umieszczony wyzej koniec zrzutowy i wzgle- dem niego nizej umieszczony koniec odbiorczy na przeciwleglym tylnym koncu wagonu, oraz z lejem zasypowym znajdujacym sie w obszarze przyjmowa- nia materialów sypkich, znamienny tym, ze znaj- dujacy sie w obszarze konca odbiorczego ukladu (4) przenosników tasmowych tylny, wzgledem kierunku postepu robót (F), mechanizm jezdny (20 jest zamo- cowany przegubowo na ramie podwoziowej (3) i jest on z ta rama (3) polaczony za pomoca napedu przesta- wiania pionowego (19), przy czym rama podwoziowa (3) posiada w swojej plaszczyznie (6), przechodzacej przez zderzaki (5), w obszarze tylnego szynowego mechanizmu jezdnego (20, otwór (16), który miesci w sobie ten tylny szynowy mechanizm jezdny (20. Fig 1 PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest wagon załadowczy do przyjmowania, dalszego przemieszczania i zrzucania materiałów sypkich na inne wagony, z ramą podwoziową, wspartą na szynowych mechanizmach jezdnych i połączoną z pochyłym przenośnikiem taśmowym oraz z lejem zsypowym, znajdującym się w jego niżej położonym obszarze odbiorczym.
Z opisu patentowego NRD nr 95 026 znany jest wagon załadowczy, przejezdny na szynowych mechanizmach jezdnych, którego rama podwoziowa jest połączona z przenośnikiem taśmowym, biegnącym w kierunku wzdłużnym pojazdu i umieszczonym pochyło. Zarówno powyżej dolnego, jak i poniżej górnego obszaru końcowego przenośnika taśmowego usytuowany jest lej zsypowy. Górny, przeznaczony do zrzucania materiału lej zsypowy jest umieszczony w takiej odległości od ramy podwoziowej, że przejezdny na niej pojazd transportowy można ładować materiałem sypkim, przeniesionym ku górze na przenośniku taśmowym. Tego rodzaju znany wagon załadowczy wymaga, żeby do ładowania była użyta ładowarka łopatowa, podnosząca na stosunkowo dużą wysokość, lub inna podobna maszyna. Ładowanie za pomocą czerparki, jeżdżącej po torowisku i dlatego położonej niżej, nie jest możliwe.
Z opisu patentowego RFN nr 27 51 858 znana jest zgarniarka do torów kolejowych. Zawiera ona od strony końca umieszczone na ramie podwoziowej czerparki z zamocowanymi na długich ramionach wysięgnikowych łopatami czerpakowymi. Pośrodku w kierunku wzdłużnym ramy podwoziowej umieszczony jest układ przenośników taśmowych do odprowadzania ziemi, przeniesionej ku górze przez czerparki łyżkowe. Tylny w kierunku przenoszenia koniec układu przenośników taśmowych wspiera się przy tym na torze i jest połączony ze specjalnym lejem zsypowym, zawierającym dla swego wyładowania ściankę czołową, przesuwną w kierunku podłużnym przenośników taśmowych. Tego rodzaju zgarniarka jest jednak bardzo kosztowna i wymaga dużych nakładów konstrukcyjnych.
Zadanie wynalazku polega na opracowaniu wagonu załadowczego wymienionego na wstępie rodzaju, który przy małych kosztach konstrukcyjnych i minimalnej pracochłonności przezbrojenia można będzie załadowywać nawet z urządzeń przenoszących, ustawionych niżej względem płaszczyzny toru jazdy.
Zgodnie z wynalazkiem, zadanie to zostało rozwiązane dzięki temu, że znajdujący się w obszarze końca odbiorczego układu przenośników taśmowych tylny, względem kierunku postępu robót, mechanizm jezdny jest zamocowany przegubowo na ramie podwoziowej i jest on z tą ramą połączony za pomocą napędu przestawiania pionowego, przy czym rama podwoziowa posiada w swojej płaszczyźnie przechodzącej przez zderzaki w obszarze tylnego szynowego mechanizmu jezdnego, otwór, który mieści w sobie ten tylny szynowy mechanizm jezdny.
Dalsze rozwinięcie wynalazku polega na tym, że tylny, względem kierunku postępu robót, szynowy mechanizm jezdny jest osadzony w ramie podwoziowej wychylnie dookoła osi, biegnącej poprzecznie do osi wzdłużnej wagonu, za pomocą dwóch drągów przegubowych umieszczonych po obu bokach wagonu i biegnących wzdłuż wagonu w kierunku przedniego szynowego mechanizmu jezdnego.
Zgodnie z wynalazkiem układ przenośników taśmowych składa się z przekazującego przenośnika taśmowego, który jest umieszczony w przednim, względem kierunku postępu robót, obszarze końcowym wagonu i który jest zamontowany przesuwnie wzdłuż jego osi wzdłużnej, oraz z odbierającego przenośnika taśmowego zaopatrzonego w obszarze swojego tylnego końca w lej zasypowy, przy czym przekazujący przenośnik taśmowy jest w obszarze swojego tylnego końca, uwzględniając kierunek postępu robót, osadzony wychylnie dookoła osi biegnącej prostopadle do płaszczyzny przenoszenia, oraz jest on połączony z napędem wychylania, wspartym na ramie podwoziowej. W obszarze przedniego, uwzględniając kierunek postępu
169 747 robót, końca ramy podwoziowej wagon posiada zamontowaną ramę wsporczą z przesuwnymi w kierunku poprzecznym saniami z rolkami podporowymi do przesuwnego podpierania przekazującego przenośnika taśmowego.
Uwzględniając kierunek postępu robót, tylny, odbierający przenośnik taśmowy, który jest połączony w obszarze odbierania z lejem zsypowym, jest osadzony w ramie podwoziowej przesuwnie w kierunku wzdłużnym w jego płaszczyźnie przenoszenia, przy czym tylny koniec odbierającego przenośnika taśmowego jest umieszczony w obszarze układu zderzakowego oraz bezpośrednio powyżej tego układu zderzakowego.
Korzystnie jest gdy zaopatrzony w lej zsypowy tylny ścięty koniec, uwzględniając kierunek postępu robót, odbierającego przenośnika taśmowego jest umieszczony poniżej płaszczyzny ramy podwoziowej i gdy tylny, uwzględniając kierunek postępu robót, układ zderzakowy jest wykonany jako wychylny ku górze wokół poprzecznej osi i jest połączony z napędem wychylania, przy czym układ zderzakowy ramy podwoziowej położony za tylnym, uwzględniając kierunek postępu robót, szynowym mechanizmem jezdnym i mający kształt litery U, jest osadzony w obszarze obu swych swobodnych części ramowych, biegnących równolegle do siebie w kierunku wzdłużnej osi pojazdu, wychylnie dokoła osi biegnącej poprzecznie względem wzdłużnej osi pojazdu, w przyległym odcinku ramy podwoziowej. Takie ukształtowanie zapewnia bardzo stabilne zakotwienie szynowego mechanizmu jezdnego przy jednoczesnym niezakłóconym ruchu wychylnym.
Za pomocą otworu dla szynowego mechanizmu jezdnego można uzyskiwać przy prostej, wykonanej jednopłaszczyznowo ramie podwoziowej stosunkowo duże przestawianie wzdłuż wysokości końca taśmy przenośnikowej dla niezakłóconego zrzucania materiału sypkiego na koniec odbierający.
Dalsze rozwinięcie wynalazku umożliwia osiągnięcie wystaj ącego poza ramę podwoziową położenia roboczego końca zrzutowego dla niezakłóconego zrzucania materiału sypkiego na sąsiedni wagon załadowczy. Z drugiej strony przesuwność pozwala na przemieszczanie wstecz dla bezproblemowej jazdy nad danym miejscem.
Dzięki wychylnemu wykonaniu przenośnika taśmowego zapewnione jest także bezproblemowe przenoszenie materiału sypkiego również na łukach torowych, i pozwala to na przesuw wzdłużny dolnego końca taśmy przenośnikowej co najmniej do końca obu buforów, tak, iż te ostatnie nie stanowią żądanej przeszkody w procesie ładowania.
Dzięki zgodnemu z wynalazkiem wykonaniu wagonu można przeprowadzać stosunkowo korzystne ładowanie przy nie zawężonej możliwości sprzęgania ładującego pojazdu szynowego, tak, iż zbędne staje się odpowiednie przesuwanie wzdłużne przy korzystnym nieruchomym zamocowaniu na ramie podwoziowej.
Rozwiązanie według wynalazku umożliwia bez przestawiania wzdłuż wysokości tylnego szynowego mechanizmu jezdnego korzystne dla ładowania, niskie umieszczenie końca ładującego i zapewnionajest nawet przy położonym poniżej płaszczyzny ramy końcu ładującym taśmy przenośnikowej zarówno niezakłócona możliwość sprzęgania, jak i bezproblemowe zrzucenie materiału sypkiego.
Wreszcie zapewnione jest w sposób nieograniczony zgodne z przepisami obciążenie naciskowe zderzaków przy jednoczesnej możliwości szybkiego przestawiania.
Przedmiot wynalazku jest bliżej objaśniony w przykładach wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia wagon załadowczy do odbierania, dalszego przenoszenia i zrzucania materiału sypkiego na umieszczony przed tym wagonem inny wagon załadowczy materiału sypkiego, w widoku z boku, przy czym tylny w kierunku przenoszenia szynowy mechanizm jezdny jest wykonany jako przestawny wzdłuż wysokości względem ramy podwoziowej, fig. 2 - wagon załadowczy w widoku z góry, fig. 3 - inny przykład wykonania wagonu załadowczego, przy czym wykonane jest dodatkowo jako wychylne wzdłuż wysokości tylne czoło zderzaka, fig. 4 - tylny obszar końcowy ładującego pojazdu szynowego według fig. 3 w widoku z góry, a fig. 5 - dalszy przykład wykonania wagonu załadowczego w widoku z boku.
Jak to jest uwidocznione na fig. 1, wagon załadowczy 1 składa się w zasadzie ze wspartej na szynowych mechanizmach jezdnych 2, 2' ramy podwoziowej 3, na której zamontowany jest układ 4 przenośników taśmowych, biegnący wzdłuż pojazdu. Na każdym końcu ramy podwo169 747 ziowej 3 umieszczone są zderzaki 5, które są umieszczone w płaszczyźnie 6 ramy podwoziowej
3. Do zasilania energią służy silnik 7, znajdujący się w przednim, uwzględniając kierunek postępu robót F, obszarze końcowym pojazdu. Układ 4 przenośników taśmowych składa się z przekazującego przenośnika taśmowego 8, umieszczonego w przednim obszarze końcowym, uwzględniając kierunek postępu robót F, i przesuwnego w jego kierunku wzdłużnym, oraz z odbierającego przenośnika taśmowego 9 z lejem zsypowym 10, znajdującym się w jego tylnym obszarze końcowym. Przekazujący przenośnik taśmowy 8 jest osadzony przesuwnie w swym tylnym obszarze końcowym w ramie prowadniczej 11, która ze swej strony jest połączona z ramą podwoziową 3 wychylnie dokoła osi 12, biegnącej prostopadle do płaszczyzny przenoszenia. Do dalszego podpierania przekazującego przenośnika taśmowego 8 przeznaczona jest w przednim obszarze końcowym ramy podwoziowej 3 rama wsporcza 13 z rolkami podporowymi 14, które są osadzone na ramie wsporczej 13 przesuwnie w kierunku poprzecznym do kierunku podłużnego pojazdu. Napęd wychylania 15, połączony zarówno z ramą wsporczą 13, jak i z przekazującym przenośnikiem taśmowym 8, służy do bocznego wychylania przekazującego przenośnika taśmowego 8 dokoła osi pionowej 12 (linie kreskowo-punktowe na fig. 2).
Jak to jest uwidocznione w szczególności na fig. 2, rama podwoziowa 3 zawiera na swym końcu, położonym w obszarze tylnego szynowego mechanizmu jezdnego 2', otwór 16 do pomieszczania w nim szynowego mechanizmu jezdnego 2'. Ten ostatni jest osadzony na ramie podwoziowej 3 wychylnie dokoła osi 18, biegnącej poprzecznie względem kierunku postępu robót F, za pomocą dwóch drągów przegubowych 17, umieszczonych po każdej stronie bocznej pojazdu i biegnących w kierunku podłużnym tego ostatniego do przedniego szynowego mechanizmu jezdnego 2, oraz jest połączony z napędami przestawiania pionowego 19, w celu przestawiania na wysokość.
W dalszym rozwinięciu ładującego wagonu szynowego 1, przedstawionym na fig. 3 i 4, tylny układ zderzakowy 20, połączony ze zderzakami 5, jest osadzony na ramie podwoziowej 3 wychylnie dokoła osi 27, biegnącej poprzecznie względem podłużnego kierunku pojazdu, oraz jest połączony z napędami wychylania 21. W celu niezakłóconego odchylania ku górze układu zderzakowego 20, wykonuje się ten ostatni w kształcie litery U z dwiema częściami ramowymi 22, biegnącymi w podłużnym kierunku pojazdu i równolegle względem siebie. W celu załadowania wagonu 23 do załadunku materiału sypkiego (fig. 1), przemieszcza się ładujący wagon szynowy 1 tuż przed miejsce budowy toru, tak, iż lej zsypowy 10 lub tylny koniec układu 4 przenośników taśmowych znajduje się już powyżej tego miejsca. Bezpośrednio potem następuje po zasileniu obu napędów przestawiania pionowego 19 opuszczenie tylnego odcinka ramy podwoziowej 3 względem tylnego szynowego mechanizmu jezdnego 2. Za pomocą napędu 25, mającego postać bębnowego napędu linowego, następuje przesunięcie przekazującego przenośnika taśmowego 8 od tylnego położenia przestawczego, uwidocznionego częściowo liniami kreskowo-punktowymi, do uwidocznionego na fig. 1 i 2 liniami ciągłymi położenia przekazywania, w którym znajduje się koniec zrzutowy 26 nad umieszczonym z przodu wagonem 23 do załadunku materiału sypkiego. Dzięki napędowi wychylania 15 istnieje przy tym możliwość wykonywania na lukach toru niezbędnych ruchów wychylnych, tak, iż koniec zrzutowy 26 ustawia się dokładnie pośrodku nad ładowanym wagonem. To dolne położenie odbioru do ładowania np. za pomocą czerparki 24 jest uwidocznione na fig. 1 liniami ciągłymi. Po uruchomieniu napędów przenośników taśmowych: przekazującego 8 i odbierającego 9 następuje dalsze ciągłe przenoszenie materiału sypkiego, zrzuconego przez czerparkę 24 na końcu odbiorczym do lej a zsypowego 10, do umieszczonego z przodu wagonu 23 do załadunku tego materiału.
W postaci wykonania, przedstawionej na fig. 3 i 4, istnieje dodatkowo możliwość jeszcze bliższego przesunięcia czerparki 24 do leja zsypowego 10 po odchyleniu ku górze układu zderzakowego 20. Po dokonaniu załadunku odchyla się układ zderzakowy 20 z powrotem w dół i blokuje z pozostałym odcinkiem ramy podwoziowej 3. Po zasilaniu napędów przestawiania pionowego 19 odchyla się ku górze ramę podwoziową 3 do jej normalnego położenia, równoległego do płaszczyzny toru (zob. linie kreskowo-punktowe na fig. 1), oraz przemieszcza się przekazujący przenośnik taśmowy 8 za pomocą napędu 25 z powrotem do położenia przestawczego.
169 747
Na fig. 5 uwidoczniony jest dalszy ładujący pojazd szynowy 1 z ramą podwoziową 3 i dwoma szynowymi mechanizmami jezdnymi 2, 2', z których przedstawiony jest tylko tylny 2' względem kierunku postępu pracy F, oraz z układem 4 przenośników taśmowych. Przenośnik taśmowy 9' zawiera lej zsypowy 10 na swym tylnym ściętym końcu odbiorczym 31, znajdującym się poniżej płaszczyzny 6 ramy podwoziowej 3. Tylny układ zderzakowy 20, mający kształt litery U, jest połączony z ramą podwoziową 3 wychylnie dokoła osi 27, biegnących poprzecznie względem wzdłużnej osi pojazdu, za pomocą napędów wychylania 21. Odcinek układu 4 przenośników taśmowych, położony w obszarze leja zsypowego 10, jest nachylony silniej w kierunku toru 36 w porównaniu z pozostałym odcinkiem. Dzięki temu istnieje możliwość stosunkowo niskiego umieszczenia tylnego ściętego końca odbiorczego 31 dla uproszczonego ładowania, nawet bez pionowego przestawiania tylnego szynowego mechanizmu jezdnego 2 względem ramy podwoziowej 3.
169 747
169 747
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 90 egz.
Cena 2,00 zł

Claims (10)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Wagon załadowczy do przyjmowania, dalszego przemieszczania i zrzucania materiałów sypkich na inne wagony, z ramą podwoziową wspartą na szynowych mechanizmach jezdnych, posiadającą na swych końcach zderzaki i z połączonym z tą ramą układem przenośników taśmowych biegnących pochyło w kierunku wzdłużnym wagonu, który to układ posiada umieszczony wyżej koniec zrzutowy i względem niego niżej umieszczony koniec odbiorczy na przeciwległym tylnym końcu wagonu, oraz z lejem zasypowym znajdującym się w obszarze przyjmowania materiałów sypkich, znamienny tym, ze znajdujący się w obszarze końca odbiorczego układu (4) przenośników taśmowych tylny, względem kierunku postępu robót (F), mechanizm jezdny (2') jest zamocowany przegubowo na ramie podwoziowej (3) i jest on z tą ramą (3) połączony za pomocą napędu przestawiania pionowego (19), przy czym rama podwoziowa (3) posiada w swojej płaszczyźnie (6), przechodzącej przez zderzaki (5), w obszarze tylnego szynowego mechanizmu jezdnego (2'), otwór (16), który mieści w sobie ten tylny szynowy mechanizm jezdny (2
  2. 2. Wagon według zastrz. 1, znamienny tym, że tylny, względem kierunku postępu robót (F), szynowy mechanizm jezdny (2') jest osadzony w ramie podwoziowej (3) wychylnie dookoła osi (18), biegnącej poprzecznie do osi wzdłużnej wagonu, za pomocą dwóch drągów przegubowych (17), umieszczonych po obu bokach wagonu i biegnących wzdłuż wagonu w kierunku przedniego szynowego mechanizmu jezdnego (2).
  3. 3. Wagon według zastrz. 1, znamienny tym, ze układ (4) przenośników taśmowych składa się z przekazującego przenośnika taśmowego (8), któryjest umieszczony w przednim, względem kierunku postępu robót (F), obszarze końcowym wagonu i który jest zamontowany przesuwnie wzdłuż jego osi wzdłużnej, oraz z odbierającego przenośnika taśmowego (9,9') zaopatrzonego w obszarze swojego tylnego końca w lej zasypowy (10).
  4. 4. Wagon według zastrz. 3, znamienny tym, że przekazujący przenośnik taśmowy (8) jest w obszarze swojego tylnego końca, uwzględniając kierunek postępu robót (F), osadzony wychylnie dookoła osi (12), biegnącej prostopadle do płaszczyzny przenoszenia, oraz jest połączony z napędem wychylania (15), wspartym na ramie podwoziowej (3).
  5. 5. Wagon według zastrz. 1, znamienny tym, że w obszarze przedniego, uwzględniając kierunek postępu robót (F), końca ramy podwoziowej (3) posiada zamontowaną ramę wsporczą (13) z przesuwnymi w kierunku poprzecznym saniami z rolkami podporowymi (14) do przesuwnego podpierania przekazującego przenośnika taśmowego (8).
  6. 6. Wagon według zastrz. 3, znamienny tym, że tylny, uwzględniając kierunek postępu robót (F), odbierający przenośnik taśmowy (9,90, który jest połączony w obszarze odbierania z lejem zsypowym (10), jest osadzony w ramie podwoziowej (3) przesuwnie w kierunku wzdłużnym w jego płaszczyźnie przenoszenia.
  7. 7. Wagon według zastrz. 3 albo 6, znamienny tym, że tylny koniec, uwzględniając kierunek postępu robót (F), odbierającego przenośnika taśmowego (9) jest umieszczony w obszarze układu zderzakowego (20) oraz bezpośrednio powyżej tego układu zderzakowego (20).
  8. 8. Wagon według zastrz. 3 albo 6, znamienny tym, że zaopatrzony w lej zsypowy (10) tylny ścięty koniec, uwzględniając kierunek postępu robót (F), odbierającego przenośnika taśmowego (9') jest umieszczony poniżej płaszczyzny (6) ramy podwoziowej (3).
  9. 9. Wagon według zastrz. 7, znamienny tym, że tylny, uwzględniając kierunek postępu robót (F), układ zderzakowy (20) jest wykonany jako wychylny ku górze wokół poprzecznej osi (27) i jest połączony z napędem wychylania (21).
  10. 10. Wagon według zastrz. 9, znamienny tym, że układ zderzakowy (20) ramy podwoziowej (3) znajdującej się za tylnym, względem kierunku postępu robót (F), szynowym mechani169 747 zmem jezdnym (2') i mającym kształt litery U, jest osadzony w obszarze obu swych swobodnych części ramowych (22), biegnących równolegle do siebie w kierunku wzdłużnej osi pojazdu, wychylnie dookoła osi (27) biegnącej poprzecznie względem wzdłużnej osi pojazdu, w przyległym odcinku ramy podwoziowej (3).
PL92293838A 1991-03-26 1992-03-13 Wagon zaladowczy do przyjmowania, dalszego przemieszczania i zrzucania materialów sypkich PL PL169747B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT66391 1991-03-26

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL293838A1 PL293838A1 (en) 1992-11-30
PL169747B1 true PL169747B1 (pl) 1996-08-30

Family

ID=3496536

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL92293838A PL169747B1 (pl) 1991-03-26 1992-03-13 Wagon zaladowczy do przyjmowania, dalszego przemieszczania i zrzucania materialów sypkich PL

Country Status (10)

Country Link
US (1) US5277538A (pl)
EP (1) EP0505933B1 (pl)
AT (1) ATE108234T1 (pl)
AU (1) AU639636B2 (pl)
CZ (1) CZ278669B6 (pl)
DE (1) DE59200263D1 (pl)
ES (1) ES2057939T3 (pl)
HU (1) HU208349B (pl)
PL (1) PL169747B1 (pl)
SK (1) SK279317B6 (pl)

Families Citing this family (18)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE59706089D1 (de) * 1996-10-22 2002-02-28 Plasser Bahnbaumasch Franz Schüttgutverladewagen
EP0841232B1 (de) * 1996-11-07 2002-04-10 Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft m.b.H. Schüttgutverladewagen
ITMI20041909A1 (it) * 2004-10-08 2005-01-08 Cesare Rossanigo Cassone di carri ferroviari da trasporto pietrisco e altro materiale particolarmente per risanatrici ferroviarie carro per risanatrici ferroviarie comprendente tale cassone e procedimento per realizzare detto carro
US20060225314A1 (en) * 2005-04-06 2006-10-12 Hill James T Excavator
AT505187B1 (de) * 2007-05-10 2009-01-15 Plasser Bahnbaumasch Franz Speicherwagen für schüttgut
DE102008003951A1 (de) * 2008-01-11 2009-07-16 Werner Stark Vorrichtung zum Verbringen von Baustoffen für einen Unterbau und/oder Oberbau einer Fahrbahn
AT507672B1 (de) * 2009-04-07 2010-07-15 Plasser Bahnbaumasch Franz Speicherwagen zum transport von schüttgut und verfahren
AT507788B1 (de) * 2009-06-03 2010-08-15 Plasser Bahnbaumasch Franz Schotterpflug zum einschottern eines gleises
CN101718064B (zh) * 2009-11-23 2012-06-27 株洲新通铁路装备有限公司 一种铁路钢轨扣件回收作业车及换轨扣件回收作业方法
CH705402B1 (de) 2011-08-26 2015-04-30 Matisa Matériel Ind Sa Verfahren und Transportanlage zum kontinuierlichen Transport von Schüttgut.
US20140183003A1 (en) * 2012-12-31 2014-07-03 Caterpillar Inc. Cold Planer with Aligned Transition Zone
AT516471B1 (de) * 2014-10-27 2017-02-15 Hp3 Real Gmbh Vorrichtung zur Materialförderung für den Gleisbau
US9346473B1 (en) 2014-11-05 2016-05-24 Herzog Railroad Services, Inc. Material transport and distribution consist with controlled gated hopper cars and conveyor systems
US10399785B1 (en) 2018-05-31 2019-09-03 Stout Conveyors, LLC Compact portable conveyor
US10583995B2 (en) * 2018-06-26 2020-03-10 Caterpillar Paving Products, Inc. Flexible hopper for a conveyor system
US10589933B2 (en) 2018-06-26 2020-03-17 Caterpillar Paving Products Inc. Flexible hopper for a conveyor system
CN108792503A (zh) * 2018-06-30 2018-11-13 郭青华 一种瓶胚连线生产设备
CN114084846B (zh) * 2022-01-21 2022-04-29 山东金钟科技集团股份有限公司 一种举升式液压翻板装置

Family Cites Families (23)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US1458043A (en) * 1921-11-26 1923-06-05 Frank S Follansbee Method of and apparatus for loading material
US2896771A (en) * 1957-07-03 1959-07-28 Sierra Engineering Co Inc Portable concrete batcher
US3167193A (en) * 1962-05-14 1965-01-26 Klosk Lawrence Loading car with conveyor
US3184038A (en) * 1963-05-24 1965-05-18 Petchuk Joseph Material handling apparatus
US3343502A (en) * 1964-01-29 1967-09-26 Nolan Company Convertible railway vehicle highway trailer
DE1658324A1 (de) * 1967-08-21 1970-09-17 Mini Verkehrswesen Maschine zur Reinigung des Schotterbettes von Eisenbahngleisen
US3512669A (en) * 1968-09-10 1970-05-19 Clark Benedict Corp Mobile transfer apparatus
US3687276A (en) * 1971-01-04 1972-08-29 Mechtron Intern Corp Self-propelled conveyor apparatus
DD95026A1 (pl) * 1971-08-17 1973-01-12
CH597428A5 (pl) * 1976-11-24 1978-04-14 Scheuchzer Auguste Les Fils De
AT361978B (de) * 1979-07-20 1981-04-10 Waagner Biro Ag Wagen fuer eine fahrbahn mit stark unter- schiedlicher steigung
DE3312492A1 (de) * 1982-09-23 1984-03-29 Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft mbH, 1010 Wien Schuettgutverladewagen, insbesondere zur abraumverladung von einer schotterbett-reinigungsmaschine
US4534297A (en) * 1982-12-02 1985-08-13 Johnson Sr Theodore C Wheel position control for railway maintenance vehicle
DE3420658C1 (de) * 1984-06-02 1985-07-18 Feluwa Schlesiger & Co KG, 5531 Mürlenbach Vorrichtung zur Entwaesserung von Schlaemmen u.dgl.,insbesondere Untertagegeraet zur Entwaesserung von Bergeschlaemmen
DE3670320D1 (de) * 1985-06-06 1990-05-17 Edwin Desteiger Snead Selbstentladerzug fuer sturzgueter.
US4925356A (en) * 1985-06-06 1990-05-15 Snead Edwin D Self-unloading train for bulk commodities
DE3640916C2 (de) * 1986-11-29 1998-07-16 Stetter Gmbh Verfahren und Einrichtung zur Betonherstellung in einem Tunnel
GB8803593D0 (en) * 1988-02-17 1988-03-16 Standard Railway Wagon Freight discharge of railway wagons
US4919583A (en) * 1988-10-03 1990-04-24 Speakman Jr William J Trailer
DE8908700U1 (pl) * 1988-11-05 1989-09-07 Hermann Wiebe Grundstuecks- Und Maschinenanlagen Kg, 2800 Bremen, De
DE8813858U1 (pl) * 1988-11-05 1988-12-22 Hermann Wiebe Grundstuecks- Und Maschinenanlagen Kg, 2800 Bremen, De
US5029532A (en) * 1988-12-22 1991-07-09 Snead Edwin De S Control cab
US5131798A (en) * 1990-12-28 1992-07-21 Loram Maintenance Of Way, Inc. Railroad car conveyor

Also Published As

Publication number Publication date
CZ278669B6 (en) 1994-04-13
HU9200971D0 (en) 1992-06-29
ES2057939T3 (es) 1994-10-16
EP0505933B1 (de) 1994-07-06
HU208349B (en) 1993-09-28
HUT61059A (en) 1992-11-30
ATE108234T1 (de) 1994-07-15
AU1317792A (en) 1992-10-01
DE59200263D1 (de) 1994-08-11
EP0505933A1 (de) 1992-09-30
PL293838A1 (en) 1992-11-30
SK279317B6 (sk) 1998-09-09
AU639636B2 (en) 1993-07-29
US5277538A (en) 1994-01-11
CS87092A3 (en) 1992-10-14

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL169747B1 (pl) Wagon zaladowczy do przyjmowania, dalszego przemieszczania i zrzucania materialów sypkich PL
US5094018A (en) Mobile machine for receiving and distributing track ballast
AU670827B2 (en) A loading wagon for the transport of bulk material
US4402392A (en) Portable belt conveyor, particularly a plate belt conveyor for crushing plants
CA1239833A (en) Arrangement for excavating bulk material from a track bed
US3472357A (en) Scraper conveyor apparatus
PL165351B1 (pl) Urzadzenie podajace do ladowania urobku PL
PL167591B1 (pl) Wagon zaladowczy do materialów sypkich PL
CZ322597A3 (cs) Nákladní vůz na sypký materiál
PL173799B1 (pl) Maszyna do plantowania tłucznia
US3167193A (en) Loading car with conveyor
PL183676B1 (pl) Wagon załadowczy do materiałów sypkich
PL199479B1 (pl) Maszyna do renowacji toru kolejowego
US4749326A (en) Continuous loading apparatus
PL165430B1 (pl) Maszyna do rozscielania i wyrównywania tlucznia podsypki toru PL PL PL PL PL
PL188962B1 (pl) Wagon załadowczy do materiałów sypkich
PL170072B1 (pl) Maszyna do zdejmowania , gromadzenia i rozscielania tlucznia toru kolejowego PL PL PL PL PL
PL207992B1 (pl) Maszyna do rozbiórki starego i układania nowego toru
US10647521B2 (en) Transfer bridge for coarse bulk materials
PL201968B1 (pl) Maszyna do renowacji toru
SK277711B6 (en) Track travelling machine for dividing and leveling of the gravel of gravel ballast
CA1313084C (en) Ballast cleaning machine
US5060405A (en) Material moving apparatus
US3604572A (en) Combined equipments for building up and clearing dumps of bulk materials
US4316416A (en) Mobile apparatus for replacing old track ties by new track ties

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20110313