PL183676B1 - Wagon załadowczy do materiałów sypkich - Google Patents

Wagon załadowczy do materiałów sypkich

Info

Publication number
PL183676B1
PL183676B1 PL97323263A PL32326397A PL183676B1 PL 183676 B1 PL183676 B1 PL 183676B1 PL 97323263 A PL97323263 A PL 97323263A PL 32326397 A PL32326397 A PL 32326397A PL 183676 B1 PL183676 B1 PL 183676B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
wagon
conveyor
floor conveyor
car
longitudinal direction
Prior art date
Application number
PL97323263A
Other languages
English (en)
Other versions
PL323263A1 (en
Inventor
Josef Theurer
Manfred Brunninger
Friedrich Ollerer
Original Assignee
Plasser Bahnbaumasch Franz
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Plasser Bahnbaumasch Franz filed Critical Plasser Bahnbaumasch Franz
Publication of PL323263A1 publication Critical patent/PL323263A1/xx
Publication of PL183676B1 publication Critical patent/PL183676B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B61RAILWAYS
    • B61DBODY DETAILS OR KINDS OF RAILWAY VEHICLES
    • B61D15/00Other railway vehicles, e.g. scaffold cars; Adaptations of vehicles for use on railways
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B27/00Placing, renewing, working, cleaning, or taking-up the ballast, with or without concurrent work on the track; Devices therefor; Packing sleepers
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B2203/00Devices for working the railway-superstructure
    • E01B2203/03Displacing or storing ballast
    • E01B2203/032Displacing or storing ballast with special use or configuration of conveyor belts
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B2203/00Devices for working the railway-superstructure
    • E01B2203/03Displacing or storing ballast
    • E01B2203/034Displacing or storing ballast using storing containers

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Transportation (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Intermediate Stations On Conveyors (AREA)
  • Loading Or Unloading Of Vehicles (AREA)
  • Ship Loading And Unloading (AREA)
  • Transition And Organic Metals Composition Catalysts For Addition Polymerization (AREA)
  • Manufacture Of Iron (AREA)
  • Formation And Processing Of Food Products (AREA)
  • Filling Or Emptying Of Bunkers, Hoppers, And Tanks (AREA)

Abstract

1. Wagon zaladowczy do materialów sypkich, dolaczony do pociagu zaladowcze- go skladajacego sie z kilku tego rodzaju wagonów, majacy otwarta od góry skrzynie magazynowa zamocowana do ramy podwo- zia, oraz podlogowe urzadzenie przenosni- kowe umieszczone wzdluz wagonu i usytu- owane w dolnej czesci tej skrzyni, który to przenosnik majac dwie odlegle od siebie zwrotne koncówki do ruchu okreznego z napedem, wspólpracuje z przekazujacym urzadzeniem przenosnikowym ustawianym pod odpowiednim katem w stosunku do podlogowego przenosnika i wystajacym ponad rame podwozia, znamienny tym, ze kazdej zwrotnej koncówce (6 , 7) podlogo- wego urzadzenia przenosnikowego (5) jest przyporzadkowane wlasne przekazujace urzadzenie przenosnikowe (14). PL PL PL

Description

Wynalazek dotyczy wagonu załadowczego do materiałów sypkich, dołączonego do pociągu załadowczego, składającego się z kilku tego rodzaju wagonów. Wagon jest wyposażony w otwartą od góry skrzynię magazynową zamocowaną do ramy podwozia, oraz w podłogowe urządzenie przenośnikowe umieszczone wzdłuż wagonu i usytuowane w dolnej części tej skrzyni. Przenośnik mając dwie odległe od siebie zwrotne końcówki do ruchu okrężnego z napędem, współpracuje z przekazującym urządzeniem przenośnikowym ustawionym pod pewnym kątem w stosunku do podłogowego przenośnika i wystającym ponad ramę podwozia.
Z amerykańskiego opisu patentowego nr 4 576 538 znany jest tego rodzaju wagon załadowczy, który jest połączony do innych podobnych wagonów tak, aby w całości uformować pociąg załadowczy. Przenośnik taśmowy jest tutaj wykonany jako urządzenie przenośnikowe i wystaje nad skrzynią magazynową sąsiadującego wagonu załadowczego tak, że każdy ostatni wagon może być napełniony za pomocą wystającego urządzenia przenośnikowego. Napęd podłogowego urządzenia przenośnikowego zaprojektowanego w postaci przenośnika taśmo183 676 wego, może być eksploatowany ze zmienną prędkością tak, że przy małej prędkości transportu skrzynia magazynowa jest wypełniana całkowicie i powolnie zwałowanym do przodu materiałem sypkim. Z drugiej strony, jeżeli prędkość transportu jest większa, materiały sypkie można transportować do przodu do następnego wagonu załadowczego.
Za pomocą tego rodzaju pociągu załadowczego, który może być w zależności od potrzeby dowolnie wydłużany za pomocą odpowiedniej liczby wagonów załadowczych, istnieje możliwość transportu odpadów pochodzących na przykład z urządzenia czyszczącego znajdującego się na końcu pociągu załadowczego, poprzez podłogowe względnie przekazujące urządzenia przenośnikowe, aż do ustawionego na przodzie wagonu załadowczego i tam ich zmagazynowanie. Wystające urządzenie przenośnikowe jest odchylne wokół osi, dzięki czemu wszystkie wagony załadowcze można wyładowywać jednocześnie.
Oprócz tego, z angielskiego opisu patentowego nr 2 277 725 B znany jest wagon załadowczy do materiałów sypkich, typu podobnego, opisanego na wstępnie, w którym przekazujące urządzenie przenośnikowe jest wykonane odchylnie w obszarze końcówki niżej położonego przenośnika. Dzięki temu przekazujące urządzenie przenośnikowe można przestawiać w pionie za pomocą napędu z normalnego pierwszego położenia do przekazywania materiałów sypkich na następny wagon załadowczy w obniżone drugie położenie tak, aby zrzucić zmagazynowany materiał bezpośrednio na tor, zmniejszając jednocześnie wysokość spadku tego materiału.
W końcu, z amerykańskiego opisu patentowego nr 5 151 002 jest znany dalszy wariant wagonu załadowczego do materiałów sypkich, typu opisanego na wstępie, w którym każdy wagon załadowczy ma dwa urządzenia przenośnikowe, podłogowe i przekazujące, przebiegające wzdłuż wagonu i usytuowane równolegle względem siebie w kierunku poprzecznym wagonu. Zwrotna końcówka jednego z podłogowych urządzeń przenośnikowych jest umieszczana poniżej albo powyżej zwrotnej końcówki przekazującego urządzenia przenośnikowego. Obydwa podłogowe urządzenia przenośnikowe są oddzielone od siebie wzajemnie za pomocą środkowej oddzielającej ścianki przebiegającej w kierunku wzdłużnym wagonu, przez co każdemu przenośnikowi przyporządkowana jest własna skrzynia magazynowa. Dzięki takiemu podwójnemu usytuowaniu tych urządzeń przenośnikowych, zapewniono możliwość magazynowania oraz/lub transportu materiałów sypkich równolegle w dwóch przeciwnych kierunkach.
Zadaniem niniejszego wynalazku jest skonstruowanie wagonu załadowczego do materiałów sypkich dla takiego specjalnego typu i przeznaczenia, który umożliwia każdorazowo zmianę kierunku transportu materiału przy niewielkim dodatkowym nakładzie konstrukcyjnym i minimalnej pracy związanej ze zmianą kierunku i z przezbrojeniem wagonu.
Zadanie to zgodnie z wynalazkiem polega w swej istocie na tym, że każdej zwrotnej końcówce podłogowego urządzenia przenośnikowego jest przyporządkowane własne przekazujące urządzenie przenośnikowe.
W ten sposób w zależności od żądanego kierunku transportu lub odstawy, istnieje korzystna możliwość dowolnego przestawienia jednego lub drugiego przekazującego urządzenia przenośnikowego do transportu materiałów sypkich w dowolnym kierunku, do odpowiedniego wagonu załadowczego. Przy przestawianiu przekazujących urządzeń przenośnikowych na każdym z końców podłogowego urządzenia przenośnikowego, czas wymiany przy przezbrojeniu wagonu jest szczególnie krótki, przy jednoczesnym uniknięciu czasochłonnego, tymczasowego rozsprzęgania wagonów załadowczych. Ponadto dla przezbrajania wagonu nie jest konieczne naruszenie skrajni, dlatego też na używanym sąsiednim torze nie stwarza się żadnego zagrożenia.
Dalsze korzystne rozwinięcie niniejszego wynalazku polega na tym, że każda zwrotna końcówka dwóch przekazujących urządzeń przenośnikowych zwrócona do środka wagonu jest połączona przegubowo do prowadniczych sań ułożyskowanych przesuwnie za pomocą napędu na ramie podwozia. Dzięki temu istnieje możliwość poziomego przesuwu przekazującego urządzenia przenośnikowego w bezpieczne położenie spoczynkowe, gdy nie jest ono potrzebne w danej chwili i aby uniknąć negatywnego wpływu na przebieg transportu. Celem odwrócenia kierunku transportu, wystarczy tylko przestawić obydwa przekazujące urządzenia
183 676 przenośnikowe, jedno w wychylne położenie robocze a drugie w poziome położenie spoczynkowe, które to przestawienia można dokonywać jednocześnie.
Inne korzystne cechy wynalazku wynikają, z dalszych zastrzeżeń patentowych zależnych i rysunku pociągu załadowczego.
Przedmiot niniejszego wynalazku jest szczegółowiej wyjaśniony według przykładów wykonania uwidocznionych schematycznie na rysunku, na którym fig. 1 i fig. 2 przedstawiają w widoku z boku pociąg załadowczy utworzony z kilku wagonów załadowczych do materiałów sypkich, przy czym przekazujące urządzenie przenośnikowe jest pokazane tutaj w kilku odmiennych położeniach roboczych, fig. 3 i 4 przedstawiają widok boczny dalszego przykładu wykonania wagonu załadowczego z dwoma przekazującymi urządzeniami przenośnikowymi usytuowanymi obok siebie w kierunku poprzecznym wagonu, fig. 5 pokazuje powiększony widok z góry obydwóch przekazujących urządzeń przenośnikowych według fig. 3 i 4, fig. 6 przedstawia powiększony częściowy widok z góry wyżej położonej zwrotnej końcówki przekazującego urządzenia przenośnikowego, której dla lepszej przejrzystości nie pokazano na fig. 3 do 5, fig. 7 - widok zwrotnej końcówki według fig. 6, w kierunku wzdłużnym wagonu, a fig. 8 przedstawia powiększony widok z góry przenośnika taśmowego.
Pociąg załadowczy 1 pokazany schematycznie na fig. 1 i 2, składa się z określonej liczby podobnych wagonów załadowczych 2 do transportu materiałów sypkich, usytuowanych jeden za drugim w kierunku wzdłużnym wagonów. Każdy wagon załadowczy 2 do materiałów sypkich jest wyposażony w płasko ukształtowaną ramę podwozia 4 wspartą na podwoziach szynowych 3, na której z kolei jest osadzone podłogowe urządzenie przenośnikowe 5 przebiegające w kierunku wzdłużnym wagonu. Podłogowe urządzenie przenośnikowe 5 wykonane na przykład jako przenośnik taśmowy okrężny bez końca za pomocą dwóch zwrotnych końcówek 6, 7 z napędem 8, może się poruszać zgodnie z wybranym kierunkiem odstawy lub transportu pokazanym strzałką 13 na fig. 1 lub alternatywnie również w kierunku przeciwnym według fig. 2. Podłogowe urządzenie przenośnikowe 5 tworzy dolne ograniczenie skrzyni magazynowej 10, które składa się z dwóch bocznych osłon 11 przebiegających wzajemnie do siebie równolegle oraz w kierunku wzdłużnym wagonu jak również z dwóch ścianek czołowych 12 usytuowanych prostopadle do wzdłużnego kierunku wagonu. Ściany czołowe są oddalone odpowiednio od podłogowego urządzenia przenośnikowego 15 w ich dolnym rejonie końcowym tak, aby utworzyć otwór wylotowy 13.
Każdej zwrotnej końcówce 6 lub 7 podłogowego urządzenia przenośnikowego 5 jest przyporządkowane przekazujące urządzenie przenośnikowe 14, przebiegające w kierunku wzdłużnym wagonu, które tutaj jest przykładowo wykonane jako przenośnik taśmowy z napędem 17 i zwrotnymi końcówkami 15, 16.
Każde przekazujące urządzenie przenośnikowe 14, swoją zwrotną końcówką 16 znajdującą się bliżej środka wagonu, jest połączone przegubowo z prowadniczymi saniami 18. Wspomniane prowadnicze sanie 18 są ułożyskowane przesuwnie na ramie podwozia 4 w kierunku wzdłużnym wagonu, oraz są wyposażone w napęd 19 do wykonywania tego ruchu przesuwnego. Prowadnicze sanie 18 mają możliwość odchylania wokół pionowej osi 22, w stosunku do ramy podwozia 4.
Podczas eksploatacji, przednie przekazujące urządzenie przenośnikowe 14 biorąc pod uwagę przykładowo kierunek odstawy oznaczony strzałką 9, jest ustawione pod pewnym kątem do linii poziomej. Dolna zwrotna końcówka 16 jest przy tym ustawiona pod przednią zwrotną końcówką 6, podłogowego urządzenia przenośnikowego 5. Wyżej położona zwrotna końcówka 15 przekazującego urządzenia przenośnikowego 14 jest usytuowana w pewnej odległości od zwrotnej końcówki 7 podłogowego urządzenia przenośnikowego 5 tak, aby wyładowywać materiał sypki do skrzyni magazynowej 10. Drugie tylne przekazujące urządzenie przenośnikowe 14 w odniesieniu do kierunku transportu usytuowane poziomo, znajduje się pomiędzy ramą podwozia 4 a podłogowym urządzeniem przenośnikowym 5 i jest wyłączone z eksploatacji.
W celu zmiany kierunku transportu zgodnie ze strzałką 9 uwidocznioną na fig. 2, uruchamiany jest napęd 19 tak, aby przesunąć znajdujące się w położeniu roboczym przekazujące urządzenie przenośnikowe 14 do położenia wyłączenia z eksploatacji, to jest do umieszczenia
183 676 go w pozycji poziomej pomiędzy podłogowym urządzeniem przenośnikowym 5 a ramą podwozia 4. Następnie, umieszczone odpowiednio na drugim końcu wagonu napędy 19 przekazującego urządzenia przenośnikowego 14 są uruchamiane tak, aby przesunąć i odchylić to urządzenie przenośnikowe w położenie robocze, co pokazano na fig. 2. Do podnoszenia i wsparcia przekazującego urządzenia przenośnikowego 14 jest przeznaczone urządzenie wsporcze 20 składające się z przesuwnika hydraulicznego i liny. Oczywiście, dla operacji roboczych, napęd 8 przenośników musi być uruchomiony w odwrotnym kierunku obrotów. Do zasilania energią różnych napędów jest przewidziany silnik 21.
W przykładach wykonania przedstawionych na fig. 3 do 8, odpowiednie części spełniające tę samą funkcję zostały dla uproszczenia oznaczone tymi samymi liczbami odniesienia jak w przykładzie wykonania zgodnie z fig. 1 i 2. Pod tym względem może występować również powołanie się na powyższy opis.
Jak to wynika z fig. 5, szerokość b przekazującego urządzenia przenośnikowego 14 rozciągająca się prostopadle do kierunku wzdłużnego wagonu, jest tak zaprojektowana, aby odpowiadała mniej więcej połowie szerokości B podłogowego urządzenia przenośnikowego 5. Dzięki temu istnieje możliwość zamocowania na stałe obydwóch przekazujących urządzeń przenośnikowych 14 dwóch sąsiadujących ze sobą wagonów załadowczych 2 do materiałów sypkich, w ich pozycjach roboczych, przy czym zawsze w stanie gotowości roboczej znajduje się jeden z tych dwóch przekazujących urządzeń przenośnikowych 14.
Również w stosunku do pierwszego przykładu wykonania różni się takie inne rozwiązanie, gdy każde przekazujące urządzenie przenośnikowe 14 jest bezpośrednio połączone -odchylnie z ramą podwozia 4 w rejonie dolnej zwrotnej końcówki 16 tak, aby mogło się odchylać wokół pionowej osi 22. Obydwa przekazujące urządzenia przenośnikowe 14 oddalone od siebie wzajemnie w kierunku wzdłużnym każdego wagonu załadowczego 2, są usytuowane wzajemnie przestawnie w stosunku do środkowej linii 23 podłogowego urządzenia przenośnikowego 5 umieszczonego wzdłuż wagonu i środkowo w kierunku poprzecznym tego wagonu. Otwór wylotowy 13 znajdujący się w rejonie każdej zwrotnej końcówki 6, 7 podłogowego urządzenia przenośnikowego 5 również ma szerokość odpowiadającą wyłącznie szerokości b przekazującego urządzenia przenośnikowego 14 i jest usytuowany nad położoną niżej zwrotną końcówką 16 odpowiedniego urządzenia przenośnikowego 14. W rejonie jednej połowy skrzyni magazynowej 10 znajdującej się naprzeciw otworu wylotowego 13 w kierunku poprzecznym wagonu, znajduje się przenośnik ślimakowy 24 mający oś obrotu 25 przebiegającą poziomo a także prostopadle do wzdłużnego kierunku wagonu. Przenośnik ślimakowy 24 znajduje się w rejonie zwrotnej końcówki 6 lub 1 podłogowego urządzenia przenośnikowego 5.
Jak uwidoczniono na fig. 6 oraz 7, każdej wyżej położonej zwrotnej końcówce 15 przekazującego urządzenia przenośnikowego 14 przyporządkowane jest urządzenie odchylające 26 do kierowania części wyładowywanego materiału sypkiego w kierunku bocznej osłony 11 skrzyni magazynowej 10, w pewnej odległości dalej od przekazującego urządzenia przenośnikowego 14.
Jeżeli na przykład, użytkownik wagonu chciałby transportować materiał sypki od strony prawej na stronę lewą w płaszczyźnie przedstawionej na fig. 3 do 5 i zgodnie ze strzałką 9 zaznaczoną pełną linią, wówczas zawsze w stanie pracy znajduje się tylko to przekazujące urządzenie przenośnikowe 14 wagonu załadowczego 2, które jest usytuowane na przodzie w stosunku do kierunku odstawy lub kierunku transportu materiałów sypkich. Wspomniane przekazujące urządzenie przenośnikowe, dla lepszego wyróżnienia jest dodatkowo oznaczone liczbą 27. Materiał sypki transportowany w kierunku zwrotnej końcówki 6 przez podłogowe urządzenie przenośnikowe 5, jest odstawiany w rejon przenośnika ślimakowego 24 w kierunku otworu wylotowego 13 i transportowany dalej jak reszta materiału sypkiego do poprzedniego wagonu załadowczego 2 za pomocą przekazującego urządzenia przenośnikowego 27. Za pomocą urządzenia odchylającego 26, materiał sypki który jest wyładowywany przy zwrotnej końcówce 15 wyłącznie w rejonie jednej połówki wagonu, jest rozdzielany na całej szerokości B podłogowego urządzenia przenośnikowego 5 lub skrzyni magazynowej 10. Zamiast urządzenia odchylającego 26 pokazanego w postaci przegrody, istniałaby przykładowo również możliwość zastosowania przenośnika ślimakowego umieszczonego bezpośrednio nad
183 676 podłogowym urządzeniem przenośnikowym 5 tak, aby zapewnić równomierne poprzeczne rozdzielenie materiału sypkiego.
Przenośnik ślimakowy 24 pokazany na fig. 8 uruchamia się za pomocą napędu 28 powodując, że materiał sypki znajdujący się w połowie wagonu naprzeciwko otworu wylotowego 13 jest transportowany w kierunku tego otworu.
Dla odwrócenia kierunku transportu, wyłącza się tylko działanie napędów 17 przekazujących urządzeń przenośnikowych 27. Ponadto, muszą być uruchamiane napędy 17 przekazujących urządzeń przenośnikowych 14 sąsiadujących ze sobą w kierunku poprzecznym wagonu, zaś napędy 8 podłogowego urządzenia przenośnikowego 5, przestawia się na działanie w otwartym kierunku.

Claims (7)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Wagon załadowczy do materiałów sypkich, dołączony do pociągu załadowczego składającego się z kilku tego rodzaju wagonów, mający otwartą od góry skrzynię magazynową zamocowaną do ramy podwozia, oraz podłogowe urządzenie przenośnikowe umieszczone wzdłuż wagonu i usytuowane w dolnej części tej skrzyni, który to przenośnik mając dwie odległe od siebie zwrotne końcówki do ruchu okrężnego z napędem, współpracuje z przekazującym urządzeniem przenośnikowym ustawianym pod odpowiednim kątem w stosunku do podłogowego przenośnika i wystającym ponad ramę podwozia, znamienny tym, że każdej zwrotnej końcówce (6, 7) podłogowego urządzenia przenośnikowego (5) jest przyporządkowane własne przekazujące urządzenie przenośnikowe (14).
  2. 2. Wagon według zastrz. 1, znamienny tym, że każda zwrotna końcówka (16) obydwóch przekazujących urządzeń przenośnikowych (14) znajdująca się bliżej środka wagonu, jest połączona przegubowo z prowadniczymi saniami (18), które są ułożyskowane przesuwnie za pomocą napędu (19) w stosunku do ramy podwozia (4) w jej kierunku wzdłużnym.
  3. 3. Wagon według zastrz. 2, znamienny tym, że prowadnicze sanie (18) są zabudowane przegubowo wokół pionowej osi (22).
  4. 4. Wagon według zastrz. 1, znamienny tym, że szerokość (b) przekazującego urządzenia przenośnikowego (14) rozciągająca się prostopadle do kierunku wzdłużnego wagonu odpowiada mniej więcej połowie szerokości (B) podłogowego urządzenia przenośnikowego (5).
  5. 5. Wagon według zastrz. 1 albo 2, albo 3, albo 4, znamienny tym, że przekazujące urządzenia przenośnikowe (14) oddalone od siebie wzajemnie w kierunku wzdłużnym wagonu, są usytuowane wzajemnie przestawnie w stosunku do środkowej linii (23) podłogowego urządzenia przenośnikowego (5).
  6. 6. Wagon według zastrz. 1 albo 4, albo 5, znamienny tym, że każdej zwrotnej końcówce (6, 7) podłogowego urządzenia przenośnikowego (5) przyporządkowany jest przenośnik ślimakowy (24) mający oś obrotu (25) usytuowaną poziomo i prostopadle do wzdłużnego kierunku wagonu.
  7. 7. Wagon według zastrz. 1, albo 4, albo 5, albo 6, znamienny tym, że każdej wyżej położonej zwrotnej końcówce (15) przekazującego urządzenia przenośnikowego (14) przyporządkowane jest urządzenie odchylające (26) do kierowania wyładowywanego materiału sypkiego w kierunku bocznej osłony (11) skrzyni magazynowej (10), w pewnej odległości dalej od przekazującego urządzenia przenośnikowego (14).
PL97323263A 1996-11-20 1997-11-19 Wagon załadowczy do materiałów sypkich PL183676B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT202196 1996-11-20

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL323263A1 PL323263A1 (en) 1998-05-25
PL183676B1 true PL183676B1 (pl) 2002-06-28

Family

ID=3526099

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL97323263A PL183676B1 (pl) 1996-11-20 1997-11-19 Wagon załadowczy do materiałów sypkich

Country Status (10)

Country Link
US (1) US5993130A (pl)
EP (1) EP0844330B1 (pl)
JP (1) JPH10152048A (pl)
CN (1) CN1065187C (pl)
AT (1) ATE231940T1 (pl)
CA (1) CA2221485C (pl)
CZ (1) CZ284389B6 (pl)
DE (1) DE59709223D1 (pl)
PL (1) PL183676B1 (pl)
RU (1) RU2151075C1 (pl)

Families Citing this family (18)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AT3961U3 (de) * 2000-08-30 2001-07-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Schüttgutverladewagen
AT6219U3 (de) * 2002-07-23 2004-07-26 Plasser Bahnbaumasch Franz Verfahren zur beladung eines verladezuges
ITMI20041909A1 (it) * 2004-10-08 2005-01-08 Cesare Rossanigo Cassone di carri ferroviari da trasporto pietrisco e altro materiale particolarmente per risanatrici ferroviarie carro per risanatrici ferroviarie comprendente tale cassone e procedimento per realizzare detto carro
CA2578427C (en) * 2007-02-08 2014-08-05 Maurice Demong Belt type conveyor apparatus with adjustable tail pulley
CA2588161C (en) * 2007-05-09 2014-10-28 Prairie Machine & Parts Mfg. (1978) Ltd. Steering system and method for train of wheeled vehicles
US20090010743A1 (en) * 2007-07-02 2009-01-08 Wilz Wolfgang G Trailer adapted for use with a stone slinger
ITMI20080230A1 (it) * 2008-02-13 2009-08-14 Rail Technology Llc Carro ferroviario da trasporto particolarmente per convogli a valle di risanatrici ferroviarie
US7988403B2 (en) * 2009-05-18 2011-08-02 Cnh America Llc Bulk materials cart having dual unload capability
AT507787B1 (de) 2009-06-23 2010-08-15 Plasser Bahnbaumasch Franz Speicherwagen zum transport von schüttgut
DE102010007513B4 (de) * 2010-02-11 2012-01-19 Ralf Zürcher Wagen zur Materialförderung im Gleisbau
DE102011014265A1 (de) * 2011-03-17 2012-09-20 Ralf Zürcher Kopfarbeitswagen
US9615509B2 (en) 2011-03-17 2017-04-11 Cnh Industrial America Llc Harvester grain tank having active conveying system
AT14306U1 (de) * 2014-04-07 2015-08-15 Plasser & Theurer Export Von Bahnbaumaschinen Gmbh Verladezug für Schüttgut
DK3145784T3 (en) * 2014-05-20 2018-09-24 Plasser & Theurer Export Von Bahnbaumaschinen Gmbh CARAVAN FOR LARGE GOODS
WO2015176795A1 (de) 2014-05-20 2015-11-26 Plasser & Theurer Export Von Bahnbaumaschinen Gesellschaft M.B.H. Schüttgutverladewagen
AU2015343007B2 (en) 2014-11-05 2017-05-11 Herzog Railroad Services, Inc. Material transport and distribution consist with controlled gated hopper cars and conveyor systems
CN104960529A (zh) * 2015-07-10 2015-10-07 成都科力夫科技有限公司 一种多个矿车之间物料的转移方法
CN107839703B (zh) * 2017-11-10 2019-05-17 林云聪 地铁隧道内施工时使用的传送装置

Family Cites Families (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE3312492A1 (de) * 1982-09-23 1984-03-29 Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft mbH, 1010 Wien Schuettgutverladewagen, insbesondere zur abraumverladung von einer schotterbett-reinigungsmaschine
AT389333B (de) * 1986-09-08 1989-11-27 Plasser Bahnbaumasch Franz Gleisverfahrbare schuettgutverladewagen-anordnung mit regelbaren entladeschurren
IT1214197B (it) * 1987-08-04 1990-01-10 Danieli Off Mecc Sistema per alimentare ed evacuare in continuo materiali in operazioni di risanamento piattaforme ferroviarie e simili.
US5203662A (en) * 1989-12-01 1993-04-20 Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft M.B.H. Track-bound freight car for bulk material
AT394530B (de) * 1990-02-15 1992-04-27 Plasser Bahnbaumasch Franz Schuettgutverladewagen
AT400836B (de) * 1990-02-22 1996-03-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Schüttgutverladewagen
US5219262A (en) * 1990-12-14 1993-06-15 Franz Plasser Bahnbaumaschinen Industriegesellschaft M.B.H. Freight car for transporting and storing bulk material
ES2096270T3 (es) * 1992-11-18 1997-03-01 Plasser Bahnbaumasch Franz Vagon de carga para el transporte de material a granel.
CZ279535B6 (cs) * 1993-05-07 1995-05-17 Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft M.B.H. Nákladní vůz pro přepravu a ukládání sypkého materiálu
US5470175A (en) * 1994-05-16 1995-11-28 Spudnik Equipment Company Apparatus and methods for efficient and precise placement of discrete quantities of materials adjacent to the apparatus

Also Published As

Publication number Publication date
CA2221485A1 (en) 1998-05-20
PL323263A1 (en) 1998-05-25
CZ347097A3 (cs) 1998-11-11
JPH10152048A (ja) 1998-06-09
DE59709223D1 (de) 2003-03-06
ATE231940T1 (de) 2003-02-15
CA2221485C (en) 2004-08-17
CZ284389B6 (cs) 1998-11-11
CN1065187C (zh) 2001-05-02
CN1182704A (zh) 1998-05-27
RU2151075C1 (ru) 2000-06-20
US5993130A (en) 1999-11-30
EP0844330A1 (de) 1998-05-27
EP0844330B1 (de) 2003-01-29

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL183676B1 (pl) Wagon załadowczy do materiałów sypkich
CA1287265C (en) Box car
CA2102007C (en) A loading wagon for the transport of bulk material
US4576538A (en) Box car
CA2028542C (en) Mobile ballast plow for receiving and distributing track ballast
CA2090398C (en) Transport wagon comprising a wagon frame supported on on-track undercarriages
US3842994A (en) Train of freight cars
JP4015241B2 (ja) ばら荷積載貨車
US5364221A (en) Track-bound freight car
AU635111B2 (en) Bulk goods waggon
AU639636B2 (en) A loading vehicle for receiving, moving along and discharging bulk material
SU1131475A3 (ru) Устройство дл перегрузки засорителей балласта железнодорожного пути при его очистке
PL167591B1 (pl) Wagon zaladowczy do materialów sypkich PL
US4556112A (en) Mobile conveyor arrangement
US4909699A (en) Freight discharge of railway wagons
CZ278838B6 (en) Set for catching and transportation of ballast, waste or another loose material
US3500565A (en) Conveyor system having plural unloading stations
US1584565A (en) Conveying system
GB2264275A (en) A vehicle for receiving, transporting and discharging bulk material
US6179021B1 (en) Loading system with movable divider mechanism
US2199507A (en) Dumping conveyance
RU45723U1 (ru) Устройство для погрузки загрязненного балласта в состав из вагонов-самосвалов
SU83103A1 (ru) Машина дл разгрузки железнодорожных платформ
JPH0224734B2 (pl)