CZ347097A3 - Nákladní vůz na sypký materiál - Google Patents

Nákladní vůz na sypký materiál Download PDF

Info

Publication number
CZ347097A3
CZ347097A3 CZ973470A CZ347097A CZ347097A3 CZ 347097 A3 CZ347097 A3 CZ 347097A3 CZ 973470 A CZ973470 A CZ 973470A CZ 347097 A CZ347097 A CZ 347097A CZ 347097 A3 CZ347097 A3 CZ 347097A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
conveyor
transfer
wagon
longitudinal direction
freight
Prior art date
Application number
CZ973470A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ284389B6 (cs
Inventor
Josef Theurer
Manfred Brunninger
Friedrich Öllerer
Original Assignee
Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft M.B.H.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft M.B.H. filed Critical Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft M.B.H.
Publication of CZ347097A3 publication Critical patent/CZ347097A3/cs
Publication of CZ284389B6 publication Critical patent/CZ284389B6/cs

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B61RAILWAYS
    • B61DBODY DETAILS OR KINDS OF RAILWAY VEHICLES
    • B61D15/00Other railway vehicles, e.g. scaffold cars; Adaptations of vehicles for use on railways
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B27/00Placing, renewing, working, cleaning, or taking-up the ballast, with or without concurrent work on the track; Devices therefor; Packing sleepers
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B2203/00Devices for working the railway-superstructure
    • E01B2203/03Displacing or storing ballast
    • E01B2203/032Displacing or storing ballast with special use or configuration of conveyor belts
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B2203/00Devices for working the railway-superstructure
    • E01B2203/03Displacing or storing ballast
    • E01B2203/034Displacing or storing ballast using storing containers

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Transportation (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Intermediate Stations On Conveyors (AREA)
  • Loading Or Unloading Of Vehicles (AREA)
  • Ship Loading And Unloading (AREA)
  • Transition And Organic Metals Composition Catalysts For Addition Polymerization (AREA)
  • Manufacture Of Iron (AREA)
  • Formation And Processing Of Food Products (AREA)
  • Filling Or Emptying Of Bunkers, Hoppers, And Tanks (AREA)

Description

Vynález se týká nákladního vozu na sypký materiál pro začlenění do^z více takových vozů sestávájícího^nákladního vlaku, který má nahoře otevřenou, na podvozkovém rámu upevněnou, ukládací skříň pro ukládání sypkého materiálu, a k ní l přirazené, ve spodní oblasti ukládací skříně a v podélném směru vozu upravené^podlahové dopravní ústrojí, které je při vytvoření dvou^v podélném dopravním směru od vanýchyvratných konců vytvořeno nekonečné a má hon, jakož i předávací dopravní ústrojí, které telné do úhlu k podlahovému dopravnímu ústrojí a které přesahuje přes podvozkový rám.
sebe distancodopravní poje nastavípojay^dní_stav_techniky
Z US 4 576 538 je již známý takový nákladní vůz, který lze zvláště výhodně spojit s jinými shodnými nákladními vozy do nákladního vlaku. Přit o^eč nívá předávací dopravní ústrojí, vytvořené jako dopravní pás, přes ukládací skříň v
připojeného nákladního vozu, což ji umožňuje plnit prostřednictvím přečnívajícího předávacího dopravního ústrojí. Dopravní pohon podlahového dopravního ústrojí, které je také vytvořeno jako dopravní pás, může pracovat s různými rychlostmi, takže při nepatrné dopravní rychlosti může být ukládací skříň při pomalém posouvání nahromaděného sypkého materiálu zcela naplněna. Mimoto lze při vyšší dopravní rychlosti přepravovat sypký materiál bez ukládání k předřazenému nákladnímu vozu.
r ♦ ♦ • * *
Prostřednictvím takového nákladního vlaku, který lze odpovídajícím počtem nákladních vozů libovolně prodlužovat, je možné dopravovat odklízený materiál, který vystupuje z čističky koleje, od navazujícího konce nákladního vlaku prostřednictvím odpovídajících podlahových dopravních ústrojí, případně předávacích dopravních ústrojí^až k nejpřednějšímu nákladnímu vozu a v něm jej ukládat. Přečnívající předávací dopravní ústrojí je výkyvné kolem svislé osy, což umožňuje všechny nákladní vozy současně vykládat.
Z GB 2 277 725 B je mimoto známý nákladní vůz na sypký materiál v úvodu popsaného druhu, u kterého je předávací dopravní ústrojí vytvořeno výkyvné v oblasti dospod zasahujícího konce dopravníku. Tak je předávací dopravní ústrojí prostřednictvím pohonu výškově přestavítelné z normální^ první* polohy pro předávání sypkého materiálu na přiřazený nákladní vůz do spuštěné druhé polohy, aby mohlo předávat Uložený sypký materiál při redukci výšky pádu přímo na kolej.
Konečně je z US 5 151 002 známá ještě další varianta uvedeného nákladního vozu na sypký materiál, u které má každý nákladní vůz dvě v příčném směru vozu vedle sebe uspořá daná, rovnoběžně navzájem upravená^podlahová dopravní ústrojí a předávací dopravní ústrojí. Přitom je vždy střídavě vratný konec jednoho podlahového dopravního ústrojí podlo přesáhnuty vratným koncem předávacího dopravníOb^ podlahová dopravní ústrojí jsou navzájem od žen^ případně ho ústrojí.
dělena centrální, v podélném směru vozu upravenou^dělicí stěnou, čímž je každé podlahové dopravní ústrojí přiřazeno k vlastní ukládací skříni. Prostřednictvím tohoto dvojitého uspořádání dopravních ústrojí se vytváří možnost paralelně « « ukládat a/nebo přepravovat sypký materiál ve dvou navzájem protilehlých dopravních směrech.
Podstata_vynálezu
Vynález si klade za úkol vytvořit nákladní vůz na sypký materiál uvedeného druhu, u kterého by bylo možné s nepatrnými konstrukčními vícenáklady a s minimem přestavných prací uskutečnit zrninu směru dopravy sypkého materiálu.
Vytčený úkol se podle vynálezu řeší tím, že ke každému vratnému konci podlahového dopravního ústrojí je přiřazeno vlastní· předávací dopravní ústrojí.
Tím se vytváří výhodná možnost nasadit podle požadovaného přepravního, případně dopravníhojsměru jedno nebo druhé předávací dopravní ústrojí pro předávání sypkého materiálu na nejblíže následující nákladní vůz. Z uspořádání předávacího. dopravního ústrojí na každém konci podlahového dopravního ústrojí vyplývá zvláště krátká doba přestavby a zcela se zabrání časově náročnému přechodnému odpojování nákladních vozů. Mimoto není pro tuto přestavbu nutné žádné porušení průjezdného profilu, takže nevzniká žádný bezpečnostní problém pro provoz na sousední koleji.
Další výhodné vytvoření vynálezu spočívá v tom, že každý ke středu vozu přivrácený vratný konec obou předávacích dopravních ústrojí je kloubově spojen s vodícími saněmi, které jsou uloženy /^osuvnayFelativně«Vvzhledem k podvozkovému rámu v -jeho podélném směru prostřednictvím vždy jednoho pohonu. Tím se vytváří možnost posunout právě nepotřebné předávací dopravní ústrojí při zabránění negativního vlivu na přepravní proces do bezpečné klidové polohy mezi podvozkovým rámem a mezi podlahovým dopravním ústrojím. Pro obrácení dopravního směru je nutné jen paralelně uskutečnitelné posunutí obou předávacích dopravních ústrojí do pracovní polohy, případně klidové polohy.
Ve výhodném provedení můžou být vodicí sáné vytvořeny výkyvné kolem svislé osy a kolmo k podélnému směru vozu upravena šířka předávacího dopravního ústrojí může zhruba odpovídat polovině šířky podlahového dopravního ústrojí. V podélném směru vozu vzájemně distancovaná předávací dopravní ústrojí můžou být uspořádána navzájem přesazené vzhledem k centrální čáře podlahového dopravního ústrojí, procházející centrálně v příčném směru vozu a v podélném směru vozu. Ke každému vratnému konci podlahového dopravního ústrojí muže být přiřazen dopravní šnek s osou rotace , upravenou kolmo k podélnému směru vozu a vodorovné . Ke každému výše položenému vratnému konci předávacího dopravního ústrojí může byt přiřazeno usměrňovači ústrojí pro usměrňování odhazovaného sypkého materiálu ve směru k boční stěně ukládací skříně , která je dále distancována od předávacího dopravního ústrojí
Přehled obrázků na výkresech
Vynález je v dalším podrobněji vysvětlen na příkladech provedení ve spojení s výkresovou částí. Na obr . 1 a 2 je znázorněn bokorys nákladního vlaku . vytvořeného z více nákladních vozů na sypký materiál, přičemž předávací dopravní ústrojí je znázorněno v různých pracovních polohách .
Na obr. 3 a obr. 4 je znázorněn v bokoryse další příklad provedení nákladního vozu na sypký materiál se dvěma^ v příčném směru vozu vedle sebe uspořádanýmij předávacími dopravními ústrojími. Na obr. 5 je ve větším měřítku znázorněn půdorys obou předávacích dopravních ústrojí podle obr. 3 a obr. 4.
Na obr. 6 je ve větším měřítku znázorněn částečný půdorys výše položeného vratného konce předávacího dopravního ústrojí s vratným ústrojím, které pro lepší přehlednost nebylo na -obr. 3 až obr. 5 znázorněno. Na obr. 7 je znázorněn pohled na vratný konec podle obr. 6 v podélném směru vozu.
• · • · ·
Na obr. 8 je ve větším měřítku znázorněn půdorys dopravního šneku.
££íklady_provedění_vynálezu
Nákladní vlak 1_, který je schematicky znázorněn na obr. 1 a obr. 2, je složen z více^v podélném směru vozu za. sebou uspořádaných, shodných nákladních vozů 2 na sypký materiál. Ty jsou opatřeny vždy podvozkovým rámem 4, který má tvar desky, je uložen na podvozcích 3 a v podélném směru To je vytvořeno vozu upraven
jako nekonečný podlahové dopravní je na něm podepřeno^ dopravní ústrojí 5. pás, který má dva vratné konce a který je prostřednictvím dopravního pohonu 8 pohánitelný volitelně buď ve směru dopravy, případně přepravy, který je na obr. 1 znázorněn šipkou J), nebo také v opačném směru fSÍlS obr. 2. Podlahové dopravní ústrojí vytváří spodní omezení ukládací skříně 10, která je složena ze dvoujparaleln£ navzájem upravených a v podélném směru vozu uspořádaných^bočních stěn 11 a ze dvouj kolmo k podélnému směru vozu upravených^ čelních stěn 12. Ty jsou vždy ve své koncové spodní oblasti upraveny v odstupu od podlahového dopravního ústrojí 5 a vytvářejí tak vypouštěcí otvor 13.
Ke každému vratnému konci 6, dopravního ústrojí 5 je přiřazeno případně 7^podlahového předávací dopravní ústrojí
14, které je vytvořeno jako v podélném směru vozu upravený nekonečný dopravní pás se dvěma vratnými konci 15^16, který je opatřen dopravním pohonem 17p<SM.
Každé-předávací dopravní ústrojí 14 je svým vratným koncem 16, který je blíže přivrácen ke středu vozu, kloubově spojen s vodícími saněmi 18. Tyto vodicí saně 18 jsou na pod• · • ·
vozkovém rámu 4 uloženy posuvně v podélném směru vozu a pro provádění tohoto posuvného pohybu jsou spojeny s pohonem 19. Vodicí saně 18 jsou vy tvořeny^výkyvnef kolem svislé hledem k podvozkovému rámu 4.
V pracovním nasazení je vždy ve směru dopravy, který je znázorněn šipkou £),^přední předávací dopravní ústrojí 14 ^spoř^ádán^fv úhlu skloněné vzhledem k vodorovné rovině. Přitom zasahuje spodní vratný konec 16 pod přední vratný konec podlahového dopravního ústrojí 5. Výše položený vratný konec 15 předávacího dopravního ústrojí 14 je uspořádán v odstupu od vratného konce 7 podlahového dopravního ústrojí pro vhazování sypkého materiálu do ukládací skříně 10. QjLmhéJ Z hlediska směru dopravy^řzadní předávací dopravní ústrojí 14 je v mimoprovozáí poloze mezi podvozkovým rámem a mezi podlahovým dopravním ústrojím 5.
Pro obrácení směru dopravy podle šipky 9^ na obr. 2 je uveden do činnosti pohon 19 a tak je v pracovní poloze upravené předávací dopravní ústrojí 14 přesunuto do mimopracovní polohy mezi podlahové dopravní ústrojí 5 a mezi podvozkovým rámem 4. Potom se uvedou do činnosti pohony 19 na opačném konci vozu upraveného předávacího dopravního ústrojí 14, aby se tyto přemístily do pracovní pninhy obr. 2. Přitom slouží podpěrné ústrojí 20, vytvořené hydraulickým válcem a lankem, pro nadzdvižení a podepření předávacího dopravního ústrojí 14. Pro pracovní nasazení je dopravní pohon 8 uveden do činnosti v opačném směru otáčení. Pro napájení energií různých pohonů je upraven motor 21.
U příkladu provedení, který je znázorněn na obr. 3 až obr. 8, jsou pro jednoduchost označeny funkčně shodné součásti stejnými vztahovými znaky jako ti příkladu provedení podle obr. 1 a obr. 2. Totéž platí pro předcházející popis.
Jak je to patrno zejména z obr. 5, je kolmo k podélnému směru upravená šířka b předávacího dopravního ústrojí 14 vytvořena zhruba stejně velká jako polovina šířky B podlahového dopravního ústrojí 5. Tím se vytváří možnost ponechat dbě předávací dopravní ústrojí 14 dvou navzájem sousedících nákladních vozů 2 na sypký materiál v jejich pracovní poloze, přičemž v provozu je však vždy jen jedno z obou předávacích dopravních ústrojí 14.
Odlišné od prvního příkladu provedení je také každé předávací dopravní ústrojí 14 v oblasti spodního vratného konce 16 spojeno výkyvné přímo s podvozkovým rámem 4 kolem svislé osy 22. Obě v podélném směru vozu ve vzájemném odstupu upravená předávací dopravní ústrojí 14 každého nákladního vozu 2 na sypký materiál jsou uspořádána navzájem přesazené* vzhledem k^v příčném směru vozu centrálně|a v podélném směru vozu upravené^centrální čáře 23 podlahového dopravního ústrojí 5. V oblasti každého vratného konce 6gj7 podlahového dopravního ústrojí 5 upravený vypouštěcí otvor 13 má také jen šířku odpovídající šířce b předávacího dopravního ústrojí a je upraven nad dospod zasahu jícím vratným koncem 16 příslušného předávacího dopravního ústrojí 14. V oblasti té poloviny ukládací skříně 10, která je v příčném směru vozu protilehlá vzhledem k vypouštěcímu otvoru ,13, je upraven dopravní šnek 24 s osou 25 rotace, která je upravena kolmo k podélnému směru vozu a vodorovně. Dopravní šnek 24 je upraven v oblasti vratného konce 6, případně 7 podlahového dopravního ústrojí Jí .
Jak je to znázorněno na obr. 6 a obr. 7, je ke každému
výše upravenému vratnému konci 15 předávacího dopravního ústrojí 14 přirazeno usměrňovači ústrojí 26 pro usměrňování části odhazovaného sypkého materiálu ve směru k boční stěně 11 ukládací skříně 10, která je více vzdálená od předávacího dopravního ústrojí 14.
Pokud je například požadováno přepravovat sypký materiál v obrazové rovině^znázorněné na obr. 3 až obr. 5 zprava doleva, to je ve směru šipky 9 znázorněné plnými čarami, je v provozu vždy jen to přddávací dopravní ústrojí 14 nákladního vozu 2 na sypký materiál, které je z hlediska směru do vpředu. Toto přerozlišení přídav27. Sypký matepravy, případně přepravy^ sypkého materiálu dávací dopravní ú^íjoJí 14 je pro zřetelné ně označeno jakávací dopravní ústrojí riál, který je přepravován podlahovým dopravním ústrojím o ve směru k vratnou konci 6, je v oblasti dopravního šne ku 24 jím dopravován ve směru k vypouštěcímu otvoru 13 a obdobně je^zjpýya jící sypký materiál dále přepravován prostřednicí v ímy^^raVÍcího dopravního ústrojí 27 k předřazenému nákladnímu vozu £ na sypký materiál. Prostřednictvím usraěrňovacího ústrojí je sypký materiál, který je odhazován na vratný konec 15 jen v oblasti poloviny vozu, rozdělován po celé šířce B podlahového dopravního ústrojí 5, případně ukládací skříně 10. Místo^jako rozváděči plech znázorněného^usměrnovacího ústrojí 26 by bylo možné použít například bezprostředně nad podlahovým dopravním ústrojím 5 polohovaného dopravního šneku pro rovnoměrné příčné rozdělování sypkého ma teriálu .
Na obr. 8 znázorněný dopravní šnek 24 lze uvést do rotáce pr o střednicí v nTýpfl?! tmu 28, pncemz dopravuje odpovídající sypký materiál ve směru k vypouštěcímu otvoru 13, to
je ten materiál, který je z hlediska příčného směru vozu v polovině vozily protilehlé vzhledem k vypouštěcímu otvoru
13.
Pro obrácení provozu je třeba vyřadit z provozu jen dopravní pohony 1 7 c h dopravních ústrojí 27.
Mimoto se musí uvést do provozu dopravní pohony 17 v příčném směru vozu sousedních předávacích dopravních ústrojí 14, jakož i uvést do provozu v opačném směru dopravní pohony _8 podlahových dopravních ústrojí 5.
ř ř r r
1.

Claims (7)

  1. PATENTOVÉ
    NÁROKY f r 9 » f
    F · · * · * » - * · F ♦ r · · * · * F • r f f f
    Nákladní vůz na sypký materiál^pro začlenění do^z více takových vozů sestávájícího^nákladního vlaku, který má nahoře otevřenou, na podvozkovém rámu upevněnou^ukládací skříň pro ukládání sypkého materiálu, a k ní přiřazené, ve spodní oblasti ukládací skříně a v podélném směru vozu upravené^ podlahové dopravní ústrojí, které je při vytvoření dvou^v podélném dopravním směru od sebe distancovaných^vratných konců vytvořeno nekonečné a má dopravní pohon, jakož i předávací dopravní ústrojí, které je nastavitelné v úhlu k podlahovému dopravnímu ústrojí a které přesahuje přes podvozkový rám, vyznačující se tím, že ke každému vratnému konci (6, 7) podlahového dopravního ústrojí (5) je přiřazeno vlastní předávací dopravní ústrojí (14).
  2. 2.
    í se konec
    Nákladní vůz podle nároku 1, vyznačujíc tím, že každý ke středu vozu přivrácený vratný (16) obou předávacích dopravních ústrojí (14) je kloubově spojen s vodícími saněmi (18), které jsou uloženy relativně vzhledem k podvozkovému rámu (4) v jeho směru prostřednictvím vždy jednoho pohonu (19).
    posuvně podélném
  3. 3.
    Nákladní vůz podle nároku 2, tím, že vodicí saně (18) svislé osy (22).
    c í se vyznačují jsou vytvořeny výkyvné kolem vyznačující se
  4. 4.
    Nákladní vůz podle nároku 1, tím, že kolmo k podélnému směru vozu upravená šířka (b) předávacího dopravního ústrojí (14) zhruba odpovídá polovině šířky (B) podlahového dopravního ústrojí (5).
    * ·
    - 11 o
  5. 5. Nákladní vůz podle nároku 1 nebo 4, vyznačující se tím, že v podélném směru vozu vzájemně distancovaná předávací dopravní ústrojí (14) jsou uspořádána navzájem přesazené vzhledem k centrální čáre (23) podlahového dopravního ústrojí (5), procházející centrálně v příčném směru vozu a v podélném směru vozu.
    o
  6. 6. Nákladní vuz podle nároku 1, 4 nebo 5, vyznačují cí se tím, že ke každému vratnému konci (6, 7) podlahového dopravního ústrojí (5) je přiřazen dopravní šnek (24) s osou (25) rotace, upravenou kolmo k podélnému směru vozu a vodorovně.
  7. 7. Nákladní vůz podle nároku 1 nebo 4 až 6, vyznačující se tím, že ke každému výše položenému vratnému konci (15) předávacího dopravního ústrojí (14) je přiřazeno usměrňovači ústrojí (26) pro usměrňování odhazovaného sypkého materiálu ve směru k boční stěně (11) ukládací skříně (10), která je dále distancována od předávacího dopravního ústrojí (14).
    0Τ4- 602 py 34^0- 9Ί- * · * 9 t ♦ f ř f ' ♦ · · · * · * * • »-·<·*<
    » * · e ♦ · e**>* • · * · * r pv swo - gy * · > * » - » >. >
    • * * » · * « · .- · 9 * » ρ » - «· * ' · ' « ♦ » ♦ ·
CZ973470A 1996-11-20 1997-10-31 Nákladní vůz na sypký materiál CZ284389B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT202196 1996-11-20

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ347097A3 true CZ347097A3 (cs) 1998-11-11
CZ284389B6 CZ284389B6 (cs) 1998-11-11

Family

ID=3526099

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ973470A CZ284389B6 (cs) 1996-11-20 1997-10-31 Nákladní vůz na sypký materiál

Country Status (10)

Country Link
US (1) US5993130A (cs)
EP (1) EP0844330B1 (cs)
JP (1) JPH10152048A (cs)
CN (1) CN1065187C (cs)
AT (1) ATE231940T1 (cs)
CA (1) CA2221485C (cs)
CZ (1) CZ284389B6 (cs)
DE (1) DE59709223D1 (cs)
PL (1) PL183676B1 (cs)
RU (1) RU2151075C1 (cs)

Families Citing this family (18)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AT3961U3 (de) * 2000-08-30 2001-07-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Schüttgutverladewagen
AT6219U3 (de) * 2002-07-23 2004-07-26 Plasser Bahnbaumasch Franz Verfahren zur beladung eines verladezuges
ITMI20041909A1 (it) * 2004-10-08 2005-01-08 Cesare Rossanigo Cassone di carri ferroviari da trasporto pietrisco e altro materiale particolarmente per risanatrici ferroviarie carro per risanatrici ferroviarie comprendente tale cassone e procedimento per realizzare detto carro
CA2578427C (en) * 2007-02-08 2014-08-05 Maurice Demong Belt type conveyor apparatus with adjustable tail pulley
CA2588161C (en) * 2007-05-09 2014-10-28 Prairie Machine & Parts Mfg. (1978) Ltd. Steering system and method for train of wheeled vehicles
US20090010743A1 (en) * 2007-07-02 2009-01-08 Wilz Wolfgang G Trailer adapted for use with a stone slinger
ITMI20080230A1 (it) * 2008-02-13 2009-08-14 Rail Technology Llc Carro ferroviario da trasporto particolarmente per convogli a valle di risanatrici ferroviarie
US7988403B2 (en) * 2009-05-18 2011-08-02 Cnh America Llc Bulk materials cart having dual unload capability
AT507787B1 (de) 2009-06-23 2010-08-15 Plasser Bahnbaumasch Franz Speicherwagen zum transport von schüttgut
DE102010007513B4 (de) * 2010-02-11 2012-01-19 Ralf Zürcher Wagen zur Materialförderung im Gleisbau
DE102011014265A1 (de) * 2011-03-17 2012-09-20 Ralf Zürcher Kopfarbeitswagen
US9615509B2 (en) 2011-03-17 2017-04-11 Cnh Industrial America Llc Harvester grain tank having active conveying system
AT14306U1 (de) * 2014-04-07 2015-08-15 Plasser & Theurer Export Von Bahnbaumaschinen Gmbh Verladezug für Schüttgut
DK3145784T3 (en) * 2014-05-20 2018-09-24 Plasser & Theurer Export Von Bahnbaumaschinen Gmbh CARAVAN FOR LARGE GOODS
WO2015176795A1 (de) 2014-05-20 2015-11-26 Plasser & Theurer Export Von Bahnbaumaschinen Gesellschaft M.B.H. Schüttgutverladewagen
AU2015343007B2 (en) 2014-11-05 2017-05-11 Herzog Railroad Services, Inc. Material transport and distribution consist with controlled gated hopper cars and conveyor systems
CN104960529A (zh) * 2015-07-10 2015-10-07 成都科力夫科技有限公司 一种多个矿车之间物料的转移方法
CN107839703B (zh) * 2017-11-10 2019-05-17 林云聪 地铁隧道内施工时使用的传送装置

Family Cites Families (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE3312492A1 (de) * 1982-09-23 1984-03-29 Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft mbH, 1010 Wien Schuettgutverladewagen, insbesondere zur abraumverladung von einer schotterbett-reinigungsmaschine
AT389333B (de) * 1986-09-08 1989-11-27 Plasser Bahnbaumasch Franz Gleisverfahrbare schuettgutverladewagen-anordnung mit regelbaren entladeschurren
IT1214197B (it) * 1987-08-04 1990-01-10 Danieli Off Mecc Sistema per alimentare ed evacuare in continuo materiali in operazioni di risanamento piattaforme ferroviarie e simili.
US5203662A (en) * 1989-12-01 1993-04-20 Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft M.B.H. Track-bound freight car for bulk material
AT394530B (de) * 1990-02-15 1992-04-27 Plasser Bahnbaumasch Franz Schuettgutverladewagen
AT400836B (de) * 1990-02-22 1996-03-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Schüttgutverladewagen
US5219262A (en) * 1990-12-14 1993-06-15 Franz Plasser Bahnbaumaschinen Industriegesellschaft M.B.H. Freight car for transporting and storing bulk material
ES2096270T3 (es) * 1992-11-18 1997-03-01 Plasser Bahnbaumasch Franz Vagon de carga para el transporte de material a granel.
CZ279535B6 (cs) * 1993-05-07 1995-05-17 Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft M.B.H. Nákladní vůz pro přepravu a ukládání sypkého materiálu
US5470175A (en) * 1994-05-16 1995-11-28 Spudnik Equipment Company Apparatus and methods for efficient and precise placement of discrete quantities of materials adjacent to the apparatus

Also Published As

Publication number Publication date
CA2221485A1 (en) 1998-05-20
PL323263A1 (en) 1998-05-25
JPH10152048A (ja) 1998-06-09
DE59709223D1 (de) 2003-03-06
ATE231940T1 (de) 2003-02-15
CA2221485C (en) 2004-08-17
CZ284389B6 (cs) 1998-11-11
CN1065187C (zh) 2001-05-02
CN1182704A (zh) 1998-05-27
RU2151075C1 (ru) 2000-06-20
US5993130A (en) 1999-11-30
EP0844330A1 (de) 1998-05-27
PL183676B1 (pl) 2002-06-28
EP0844330B1 (de) 2003-01-29

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ347097A3 (cs) Nákladní vůz na sypký materiál
CA2102007C (en) A loading wagon for the transport of bulk material
JP2825336B2 (ja) 道床用バラストの拾い上げ及び撒布のための作業機械
JP4015241B2 (ja) ばら荷積載貨車
HU186803B (en) Wagon for loading bulk material
JPS6368459A (ja) 軌道自走式道床材積載車両
BG62262B1 (bg) Товарен вагон за релси
HU209096B (en) Railway delivery waggon
US4780041A (en) Extendable conveyor system
JPH0481356A (ja) ばら積み用ワゴン車
CZ177796A3 (en) Wagon for loading loose material
JPH04274962A (ja) バラスト用の積込み車両
CZ278669B6 (en) Hopper car for the reception, transport and discharging of bulk material
CZ2001517A3 (cs) Nákladní vůz na sypký materiál
CZ349497A3 (cs) Nákladní vůz na sypký materiál
KR20100015454A (ko) 벌크재용 저장 화차
US3543917A (en) Inclined elevator conveyor
HU225576B1 (en) Wagon for loading bulk-goods
US3618744A (en) Apparatus for stacking and reclaiming bulk materials
CZ980883A3 (en) Track transport device for handling loose material
US3175718A (en) Apparatus for handling containers
CN211365840U (zh) 一种随行送线工具车
US3500565A (en) Conveyor system having plural unloading stations
CZ278838B6 (en) Set for catching and transportation of ballast, waste or another loose material
JPH01317869A (ja) 鉄道貨車の荷下ろし装置

Legal Events

Date Code Title Description
IF00 In force as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20161031