PL188962B1 - Wagon załadowczy do materiałów sypkich - Google Patents

Wagon załadowczy do materiałów sypkich

Info

Publication number
PL188962B1
PL188962B1 PL98326525A PL32652598A PL188962B1 PL 188962 B1 PL188962 B1 PL 188962B1 PL 98326525 A PL98326525 A PL 98326525A PL 32652598 A PL32652598 A PL 32652598A PL 188962 B1 PL188962 B1 PL 188962B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
wagon
conveyor
chute
bulk material
storage box
Prior art date
Application number
PL98326525A
Other languages
English (en)
Other versions
PL326525A1 (en
Inventor
Josef Theurer
Manfred Brunninger
Original Assignee
Plasser Bahnbaumasch Franz
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Plasser Bahnbaumasch Franz filed Critical Plasser Bahnbaumasch Franz
Publication of PL326525A1 publication Critical patent/PL326525A1/xx
Publication of PL188962B1 publication Critical patent/PL188962B1/pl

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B27/00Placing, renewing, working, cleaning, or taking-up the ballast, with or without concurrent work on the track; Devices therefor; Packing sleepers
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B27/00Placing, renewing, working, cleaning, or taking-up the ballast, with or without concurrent work on the track; Devices therefor; Packing sleepers
    • E01B27/02Placing the ballast; Making ballastway; Redistributing ballasting material; Machines or devices therefor; Levelling means
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B2203/00Devices for working the railway-superstructure
    • E01B2203/03Displacing or storing ballast
    • E01B2203/032Displacing or storing ballast with special use or configuration of conveyor belts
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B2203/00Devices for working the railway-superstructure
    • E01B2203/03Displacing or storing ballast
    • E01B2203/034Displacing or storing ballast using storing containers

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Machines For Laying And Maintaining Railways (AREA)
  • Filling Or Emptying Of Bunkers, Hoppers, And Tanks (AREA)
  • Loading Or Unloading Of Vehicles (AREA)
  • Intermediate Stations On Conveyors (AREA)
  • Feeding Of Articles To Conveyors (AREA)
  • Chutes (AREA)

Abstract

1 . Wagon zaladowczy do materialów sypkich, skladajacy sie z podpartej na szy­ nowych wózkach jezdnych ramy wagonu, na której usytuowane jest pudlo zasobni­ kowe z przenosnikiem tasmowym dennym przebiegajacym w kierunku wzdluznym wagonu, napedzanym, do wyboru, w dwóch kierunkach przenoszenia oraz nachylony, wystajacy poza koniec wagonu przenosnik tasmowy przekazujacy, przy czym na koncu wagonu bardziej oddalonym od przenosnika przekazujacego, w obszarze konca zwrot­ nego przenosnika dennego znajduje sie ryn­ na do zrzucania materialu sypkiego, zna­ mienny tym, ze rynnie (21) przyporzadko­ wany jest lej zsypowy (22) a nad lejem zsy­ powym (22) znajduje sie przesuwny w kie­ runku wzdluznym wagonu przenosnik tasmowy narzutowy (8). PL PL PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest wagon załadowczy do materiałów sypkich, składający się z podpartej na szynowych wózkach jezdnych ramy wagonu, na której usytuowane jest pudło zasobnikowe z przenośnikiem taśmowym dennym przebiegającym w kierunku wzdłużnym wagonu, napędzanym, do wyboru, w dwóch kierunkach przenoszenia oraz nachylony, wystający poza koniec wagonu przenośnik taśmowy przekazujący, przy czym na końcu wagonu bardziej oddalonym od przenośnika przekazującego, w obszarze końca zwrotnego przenośnika dennego znajduje się rynna do zrzucania materiału sypkiego.
Znany jest już z patentu USA 5 400 718 tego rodzaju wagon załadowczy przejezdny po torze na wózkach jezdnych.
W budowie torów najczęściej łączy się wiele takich wagonów załadowczych w pociąg załadowczy, przy czym z zachodzących na siebie urządzeń przenośnikowych powstaje przechodzący przez pociąg tor przenośnikowy, do wyboru, do transportu lub magazynowania materiału sypkiego. Urządzenie przenośnikowe składa się z przenośnika taśmowego dennego usytuowanego od strony dna w pudle zasobnikowym oraz z przylegającego, w kierunku przenoszenia, przenośnika taśmowego przekazującego. Wagon załadowczy jest również używany
188 962 do nasypy wania tłucznia na tor i do tego celu jest wyposażony w rynnę. Jest ona usytuowana w obszarze, leżącego na przeciwko przenośnika przekazującego, końca zwrotnego przenośnika dennego. Poprzez odpowiednio wykonany napęd następuje odwracanie pierwszego kierunku przenoszenia lub transportu (od przenośnika dennego do przenośnika przekazującego), przez co materiał sypki znajdujący się w pudle zasobnikowym jest celowo poprzez rynnę i za nią usytuowane regulowane otwory wyładowcze zrzucany do nasypywania na tor.
Dalszy wagon załadowczy, podobnie, konstrukcyjnie ukształtowany, znany jest z patentu USA 4 809 617. W tym wagonie są dwie rynny wyładowcze, każda przyporządkowana jednej szynie, w obszarze pod przenośnikiem taśmowym przekazującym. Ponad przenośnikiem przekazującym znajduje się przestawny za pomocą napędu pionowo, mający kształt litery V człon odwracający. Jeśli zostanie on opuszczony na przenośnik przekazujący, następuje zawrócenie materiału sypkiego na oba boki wzdłużne i wpada on w obydwie rynny lub dociera na tor.
Zadaniem wynalazku jest takie ulepszenie wagonu załadowczego opisanego na wstępie rodzaju, żeby prostymi konstrukcyjnie środkami umożliwić zarówno celowe zrzucanie materiału sypkiego na tor jak również, bezproblemowe włączenie wagonu załadowczego w pociąg załadowczy złożony z wielu wagonów załadowczych dla samoczynnego załadowywania i wyładowywania.
Zadanie to, zgodnie z wynalazkiem, zostało rozwiązane w wagonie załadowczym opisanego rodzaju przez to, że rynnie przyporządkowany jest lej zsypowy a nad lejem zsypowym znajduje się przesuwny w kierunku wzdłużnym wagonu przenośnik taśmowy narzutowy.
Korzystnie, lej zsypowy usytuowany poza pudłem zasobnikowym i rynna są usytuowane w kierunku przenoszenia bezpośrednio przed tylnym wózkiem jezdnym.
Korzystnie również, część leja zsypowego stanowi tylna, względem pierwszego kierunku przenoszenia ściana czołowa pudła zasobnikowego i jest ona pochylona w kierunku pierwszego kierunku przenoszenia ze wzrastającą pionową odległością od przenośnika dennego.
Korzystnie, pomiędzy przenośnikiem dennym i ścianą czołową pudła zasobnikowego znajduje się otwór do zrzucania materiału sypkiego w rynnę i napęd do zasilania przenośnika dennego w dwóch przeciwnych kierunkach przenoszenia.
Zgodnie z dalszą cechą wynalazku, przenośnik narzutowy jest przesuwny za pomocą napędu z tylnego, względem kierunku przenoszenia, położenia przekazywania do zrzucania materiału sypkiego do leja zsypowego, w położenie przednie, do zrzucania materiału sypkiego do pudła zasobnikowego.
Korzystnie, przenośnik przekazujący jest wychylny z położenia roboczego, w którym wystaje poza koniec wagonu załadowczego, w położenie spoczynkowe, w którym jest równoległy do ramy wagonu, pomiędzy przenośnikiem dennym i ramą wagonu.
Korzystnie, każda rynna posiada urządzenie dozujące do dozowanego wydawania materiału sypkiego.
Korzystnie, przenośnik przekazujący jest przestawny z położenia roboczego, w którym wystaje poza koniec wagonu, w położenie spoczynkowe, w którym jest równoległy do ramy wagonu, pomiędzy przenośnikiem dennym i ramą wagonu.
Korzystnie, każda rynna posiada urządzenia dozujące do dozowanego wydawania materiału sypkiego.
Przy tak wyposażonym wagonie załadowczym jest możliwe nasypywanie na nowo tłucznia na tor w trakcie jego przebudowy. Nasypywanie tłucznia dotyczy przede wszystkim przestrzeni pomiędzy podkładami. Doprowadzany tłuczeń jest na przykład dostarczany z maszyny czyszczącej lub innej maszyny wydobywczej poprzez przenośniki taśmowe i przez rynnę ponownie zrzucany na tor. Z powodu nierównomiernego rozkładu tłucznia lub również różnej wielkości udziału nadkładu, ilość tłucznia przypadająca do naniesienia może się wahać, co można bardzo łatwo wyrównać dzięki wagonowi załadowczemu zgodnemu z wynalazkiem. Jeśli dostarczona ilość tłucznia miałaby się okazać za duża, nadmiar materiału przez proste przesunięcie przenośnika narzutowego zostaje zmagazynowany w pudle zasobniko4
188 962 wym. Przy jeszcze większych ilościach tłucznia możliwy jest dalszy transport wewnątrz pociągu załadowczego.
Przez odwracanie kierunku przenoszenia przenośnika dennego można przy zwiększonym zapotrzebowaniu zrzucić poprzez rynnę również tłuczeń zmagazynowany na przenośniku dennym.
Wynalazek w przykładzie wykonania został bliżej opisany na podstawie rysunku przedstawiającego wagon załadowczy w widoku z boku.
Wagon załadowczy 1 do materiałów sypkich posiada ramę wagonu 2, która oparta jest na szynowych wózkach jezdnych 3 i jest przejezdna po torze 4. Na ramie wagonu zamocowane jest pudło zasobnikowe 5, któremu jest przyporządkowane w celu transportowania, przechowywania i zrzucania materiału sypkiego, urządzenie przenośnikowe 7. Składa się ono w zasadzie z trzech usytuowanych, jeden za drugim w kierunku wzdłużnym wagonu i przebiegających w kierunku wzdłużnym wagonu przenośników taśmowych, a mianowicie przenośnika narzutowego 8, przebiegającego poziomo w obszarze dna pudła zasobnikowego 5 przenośnika dennego 9 i, przyłączonego do niego od strony jego końca, przenośnika przekazującego 10. Znajdujący się na końcu 11 wagonu załadowczego 1 i oddalony od przenośnika 9, przenośnik narzutowy 8 jest przesuwny za pomocą napędu 12 w kierunku wzdłużnym wagonu. Przenośnik przekazujący 10 znajduje się na drugim końcu 13 wagonu leżącym na przeciwko końca 11 wagonu i za pomocą nie przedstawionych bliżej napędów może być wprowadzony, z położenia roboczego, w którym wystaje poza koniec 13 wagonu w położenie spoczynkowe, w którym przebiega równolegle do ramy wagonu 2 (oznaczone linią kreskową) pomiędzy ramą wagonu 2 i przenośnikiem dennym 9. Wszystkie przenośniki 8, 9, 10 mają własne napędy 14, 15, 16, które są zasilane z tego samego źródła energii 17. Napęd 15 jest tak ukształtowany, że przenośnik denny 9 jest napędzany, do wyboru, w pierwszym kierunku przenoszenia 18 lub w przeciwnym, drugim kierunku przenoszenia 19.
Na końcu 11 wagonu, w obszarze końca zwrotnego 20 przenośnika dennego 9, znajdują się dwie rynny 21, oddalone od siebie w kierunku poprzecznym wagonu, do zrzucania materiału sypkiego 6 do obszaru podpór podkładów. Nad obydwiema rynnami 21 jak również pod przenośnikiem narzutowym 8 jest usytuowany poza pudłem wagonu 5 przyłączony do niego lej 22 zsypowy. Część tego leja 22 utworzona jest przez ścianę czołową 23 zamykającą pudło zasobnikowe 5. Jest ona nachylona ze wzrastającą pionową odległością od przenośnika dennego 9 w kierunku przenoszenia 18. Pomiędzy przenośnikiem dennym 9 i ścianą czołową 23 znajduje się otwór 24 do zrzucania zmagazynowanego na przenośniku dennym 9 materiału sypkiego 6 w rynny 21. Za tymi ostatnimi znajdują się zamykane i sterowane poprzez napędy 25 urządzenia dozujące 26, jak na przykład znane wystarczająco z cytowanego na wstępie patentu USA 5 400 718, do dozowanego nasypywania tłucznia na tor 4.
Zależnie od ilości tłucznia potrzebnej do równomiernego nasypywania tłucznia na tor 4, wagon załadowczy 1 dla materiałów sypkich może być eksploatowany następującymi różnorodnymi sposobami.
Najpierw tłuczeń poprzez przenośnik 27 nie przedstawionej bliżej, przejeżdżającej w kierunku pracy oznaczonym strzałką 28, maszyny do czyszczenia lub przebudowywania toru lub innego wagonu załadowczego, dociera do sprzężonego wagonu załadowczego 1. Jeśli ilość tłucznia doprowadzonego w ten ciągły sposób ma dokładnie odpowiadać brakującej jeszcze na torze 4 ilości tłucznia, przenośnik narzutowy 8 pozostaje w położeniu przekazywania oznaczonym liniami ciągłymi. Stamtąd tłuczeń zostaje zrzucony do leja zsypowego 22 i poprzez rynny 21 i urządzenia dozujące 26 dociera do obszarów, na które jeszcze trzeba nasypać tłucznia, przede wszystkim w przestrzenie między podkładami 29 toru 4.
Jeśli jednak nagle na przenośnik narzutowy 8 dotrze za dużo tłucznia, może on zostać wprowadzony w przednie, drugie położenie przekazywania, oznaczone linią kreskowokropkową. Tłuczeń spada przez to na, mający się poruszać z nieznaczną prędkością magazynowania w kierunku przenoszenia 18 - przenośnik denny 9 w pudle zasobnikowym 5. Jeśli również tu nie wystarcza miejsca na nadmiarową ilość tłucznia, może ona zostać dalej prze188 962 transportowana poprzez przenośnik przekazujący 10 w kierunku transportu zgodnym z kierunkiem przenoszenia 18, do dalszego wagonu załadowczego 30 materiałów sypkich.
W przypadku ewentualnego braku tłucznia można najpierw zrzucić tłuczeń zmagazynowany w pudle zasobnikowym 5. Do tego celu, napęd 15 przenośnika dennego 9 jest tak zasilany, żeby transport tłucznia przebiegał w drugim kierunku przenoszenia 19. Dzięki temu tłuczeń opada w sposób ciągły przez otwór 24 w rynny 21. Jeśli zmagazynowana ilość tłucznia byłaby ciągle niewystarczająca, można przenośnik przekazujący 10 wprowadzić w położenie spoczynkowe (linie kreskowo-punktowe) i poprzez przenośnik przekazujący 31 bliżej nie przedstawionego wagonu załadowczego doprowadzić jeszcze dodatkowy tłuczeń.
188 962
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 50 egz.
Cena 2,00 zł.

Claims (7)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Wagon załadowczy do materiałów sypkich, składający się z podpartej na szynowych wózkach jezdnych ramy wagonu, na której usytuowane jest pudło zasobnikowe z przenośnikiem taśmowym dennym przebiegającym w kierunku wzdłużnym wagonu, napędzanym, do wyboru, w dwóch kierunkach przenoszenia oraz nachylony, wystający poza koniec wagonu przenośnik taśmowy przekazujący, przy czym na końcu wagonu bardziej oddalonym od przenośnika przekazującego, w obszarze końca zwrotnego przenośnika dennego znajduje się rynna do zrzucania materiału sypkiego, znamienny tym, że rynnie (21) przyporządkowany jest lej zsypowy (22) a nad lejem zsypowym (22) znajduje się przesuwny w kierunku wzdłużnym wagonu przenośnik taśmowy narzutowy (8).
  2. 2. Wagon według zastrz. 1, znamienny tym, że lej zsypowy (22), usytuowany poza pudłem zasobnikowym (5) i rynna (21) są usytuowane w kierunku przenoszenia bezpośrednio przed tylnym wózkiem jezdnym (3).
  3. 3. Wagon według zastrz. 1 albo 2, znamienny tym, że część leja zsypowego (22) stanowi tylna, względem pierwszego kierunku przenoszenia (18), ściana czołowa (23) pudła zasobnikowego (5) i jest ona pochylona w kierunku pierwszego kierunku przenoszenia (18) ze wzrastającą pionową odległością od przenośnika dennego (9).
  4. 4. Wagon według zastrz. 3, znamienny tym, że pomiędzy przenośnikiem dennym (9) i ścianą czołową (23) pudła zasobnikowego (5) znajduje się otwór (24) do zrzucania materiału sypkiego w rynnę (21) i napęd (15) do zasilania przenośnika dennego (9) w dwóch przeciwnych kierunkach przenoszenia (18,19).
  5. 5. Wagon według zastrz. 1, znamienny tym, że przenośnik narzutowy (8) jest przesuwny za pomocą napędu (12) z tylnego, względem kierunku przenoszenia, położenia przekazywania do zrzucania materiału sypkiego do leja zsypowego (22), w położenie przednie, do zrzucania materiału sypkiego do pudła zasobnikowego (5).
  6. 6. Wagon według zastrz. 1, znamienny tym, że przenośnik przekazujący (10) jest przestawny z położenia roboczego, w którym wystaje poza koniec (13) wagonu załadowczego (1), w położenie spoczynkowe, w którym jest równoległy do ramy wagonu, pomiędzy przenośnikiem dennym (9) i ramą wagonu (2).
  7. 7. Wagon według zastrz. 1, znamienny tym, że każda rynna (21) posiada urządzenia dozujące (26) do dozowanego wydawania materiału sypkiego.
PL98326525A 1997-05-28 1998-05-27 Wagon załadowczy do materiałów sypkich PL188962B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT0091097A AT405165B (de) 1997-05-28 1997-05-28 Schüttgutverladewagen

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL326525A1 PL326525A1 (en) 1998-12-07
PL188962B1 true PL188962B1 (pl) 2005-05-31

Family

ID=3502660

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL98326525A PL188962B1 (pl) 1997-05-28 1998-05-27 Wagon załadowczy do materiałów sypkich

Country Status (14)

Country Link
US (1) US6073561A (pl)
JP (1) JPH1111309A (pl)
CN (1) CN1079361C (pl)
AT (1) AT405165B (pl)
AU (1) AU725912B2 (pl)
CA (1) CA2238709C (pl)
CH (1) CH693454A5 (pl)
CZ (1) CZ284479B6 (pl)
DE (1) DE19821825B4 (pl)
FI (1) FI112052B (pl)
FR (1) FR2767147B1 (pl)
GB (1) GB2325687B (pl)
PL (1) PL188962B1 (pl)
RU (1) RU2137696C1 (pl)

Families Citing this family (16)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US6704626B1 (en) * 1999-04-02 2004-03-09 Herzog Contracting Corp. Logistics system and method with position control
FR2799375B1 (fr) * 1999-10-07 2002-01-18 Marc Brunel Dispositif d'injection a usage unique
AT6219U3 (de) * 2002-07-23 2004-07-26 Plasser Bahnbaumasch Franz Verfahren zur beladung eines verladezuges
DE10257594A1 (de) * 2002-12-09 2004-06-24 F.Ee Gmbh Automation Verfahren zum Wechseln von Behältern in einer Behälterwechselstation und Behälterwechselstation
US20050235864A1 (en) * 2004-04-22 2005-10-27 Herzog Contracting Corp. Method for delivering replacement rail ties using GPS techniques
ITMI20041909A1 (it) * 2004-10-08 2005-01-08 Cesare Rossanigo Cassone di carri ferroviari da trasporto pietrisco e altro materiale particolarmente per risanatrici ferroviarie carro per risanatrici ferroviarie comprendente tale cassone e procedimento per realizzare detto carro
AT502187B1 (de) * 2005-11-14 2007-02-15 Plasser Bahnbaumasch Franz Verfahren und anlage zur sanierung einer schotterbettung eines gleises
DE102007026310B3 (de) * 2007-06-06 2008-08-07 Ralf Zürcher Vorrichtung zur Materialförderung im Gleisbau
US20090010743A1 (en) * 2007-07-02 2009-01-08 Wilz Wolfgang G Trailer adapted for use with a stone slinger
DE102007037441B3 (de) * 2007-08-08 2009-01-22 Deutsche Gleis- Und Tiefbau Gmbh Gleisverfahrbarer Schüttgutverladewagen
CN102207748B (zh) 2010-03-31 2015-03-25 联想(北京)有限公司 一种电子设备和输入方法
BR112016022694B1 (pt) * 2014-05-20 2022-05-10 Plasser & Theurer Export Von Bahnbaumaschinen Gesellschaft M.B.H. Vagão para o carregamento de material a granel
AT515699B1 (de) * 2014-07-01 2015-11-15 Plasser & Theurer Export Von Bahnbaumaschinen Gmbh Verladewagen
AU2015343007B2 (en) * 2014-11-05 2017-05-11 Herzog Railroad Services, Inc. Material transport and distribution consist with controlled gated hopper cars and conveyor systems
AT517048B1 (de) * 2015-04-13 2018-12-15 Plasser & Theurer Export Von Bahnbaumaschinen Gmbh Speicherwagen für Schüttgut
CN109368172A (zh) * 2018-10-31 2019-02-22 湖南金能自动化设备有限公司 一种用于物料输送存储的双层输送机

Family Cites Families (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AT373833B (de) * 1982-01-15 1984-02-27 Plasser Bahnbaumasch Franz Gleisverfahrbare anlage zum transport von schuettgut
DE3312492A1 (de) * 1982-09-23 1984-03-29 Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft mbH, 1010 Wien Schuettgutverladewagen, insbesondere zur abraumverladung von einer schotterbett-reinigungsmaschine
AT389336B (de) * 1986-02-12 1989-11-27 Plasser Bahnbaumasch Franz Gleisstopfmaschine mit hebe-, stopf- und gegebenenfalls richtaggregat
AT389333B (de) * 1986-09-08 1989-11-27 Plasser Bahnbaumasch Franz Gleisverfahrbare schuettgutverladewagen-anordnung mit regelbaren entladeschurren
AT398592B (de) * 1992-02-19 1994-12-27 Plasser Bahnbaumasch Franz Verladewagen zum aufnehmen, weitertransportieren und abwerfen von schüttgut
DE59304816D1 (de) * 1992-11-18 1997-01-30 Plasser Bahnbaumasch Franz Verladewagen zum Transport von Schüttgut
US5937763A (en) * 1996-04-23 1999-08-17 Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft M.B.H. Machine and method of distributing ballast

Also Published As

Publication number Publication date
CN1200338A (zh) 1998-12-02
GB2325687B (en) 1999-04-21
RU2137696C1 (ru) 1999-09-20
CN1079361C (zh) 2002-02-20
CZ121498A3 (cs) 1998-12-16
US6073561A (en) 2000-06-13
CH693454A5 (de) 2003-08-15
DE19821825B4 (de) 2008-10-30
AU6900198A (en) 1998-12-10
CA2238709C (en) 2005-09-20
FI112052B (fi) 2003-10-31
ATA91097A (de) 1998-10-15
FI981178A0 (fi) 1998-05-27
GB9807242D0 (en) 1998-06-03
PL326525A1 (en) 1998-12-07
AT405165B (de) 1999-06-25
FR2767147A1 (fr) 1999-02-12
DE19821825A1 (de) 1999-01-07
CA2238709A1 (en) 1998-11-28
FI981178A (fi) 1998-11-29
JPH1111309A (ja) 1999-01-19
CZ284479B6 (cs) 1998-12-16
FR2767147B1 (fr) 2004-02-27
AU725912B2 (en) 2000-10-26
GB2325687A (en) 1998-12-02

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL188962B1 (pl) Wagon załadowczy do materiałów sypkich
SK279084B6 (sk) Pojazdný stroj na ukladanie a rozdeľovanie štrku š
US5400718A (en) Loading wagon for transport, storage and discharge of bulk material
SK644687A3 (en) Rail load carriage for loose materials
US3976142A (en) Ballast treating apparatus
AU635111B2 (en) Bulk goods waggon
PL154181B1 (en) A travelling unit for cleaning breakstone sub-crust of a railway track with a breakstone laying device
PL169863B1 (pl) Urzadzenie do ciaglego porzadkowania tluczniowego podloza toru PL
RU2030500C1 (ru) Устройство для подбора, накопления и распределения щебеночного балласта железнодорожного пути
RU2186017C2 (ru) Способ загрузки и разгрузки грузового вагона, а также грузовой вагон
PL197972B1 (pl) Wagon załadowczy materiałów sypkich
RU2000122319A (ru) Способ загрузки и разгрузки грузового вагона, а также грузовой вагон
CZ31592A3 (en) set for catching and transportation of ballast, waste or another loose material
RU2048625C1 (ru) Грузовой вагон для сыпучих материалов
RU2352708C1 (ru) Машина для распределения балласта железнодорожного пути
CZ20003214A3 (cs) Způsob nakládání a vykládání z více shodných nákladních vozů sestaveného přepravního vlaku a nákladní vůz