CZ121498A3 - Nákladní vůz na sypký materiál - Google Patents

Nákladní vůz na sypký materiál Download PDF

Info

Publication number
CZ121498A3
CZ121498A3 CZ981214A CZ121498A CZ121498A3 CZ 121498 A3 CZ121498 A3 CZ 121498A3 CZ 981214 A CZ981214 A CZ 981214A CZ 121498 A CZ121498 A CZ 121498A CZ 121498 A3 CZ121498 A3 CZ 121498A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
conveyor belt
wagon
bulk material
chute
hopper
Prior art date
Application number
CZ981214A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ284479B6 (cs
Inventor
Josef Theurer
Manfred Brunninger
Original Assignee
Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft M.B.H.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft M.B.H. filed Critical Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft M.B.H.
Publication of CZ121498A3 publication Critical patent/CZ121498A3/cs
Publication of CZ284479B6 publication Critical patent/CZ284479B6/cs

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B27/00Placing, renewing, working, cleaning, or taking-up the ballast, with or without concurrent work on the track; Devices therefor; Packing sleepers
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B27/00Placing, renewing, working, cleaning, or taking-up the ballast, with or without concurrent work on the track; Devices therefor; Packing sleepers
    • E01B27/02Placing the ballast; Making ballastway; Redistributing ballasting material; Machines or devices therefor; Levelling means
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B2203/00Devices for working the railway-superstructure
    • E01B2203/03Displacing or storing ballast
    • E01B2203/032Displacing or storing ballast with special use or configuration of conveyor belts
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B2203/00Devices for working the railway-superstructure
    • E01B2203/03Displacing or storing ballast
    • E01B2203/034Displacing or storing ballast using storing containers

Description

(57) Anotace:
Nákladní vůz /1 / na sypký materiál sestává z vozového rámu /2/, který je uložen na podvozcích /3/, na kterém je uspořádána sypná skříň /5/ s podlahovým dopravním pásem /9/, který je upraven v podélném směru vozu a který je volitelně pohánitelný ve dvou dopravních směrech /18, 19/, a na kterém je uspořádán ve sklonu upravený a přes jeden konec /13/ vozu přečnívající předávací dopravní pás /10/, přičemž na, od předávacího dopravního pásu /10/ více vzdáleném druhém konci /11/ vozu v oblasti vratného konce /20/ podlahového dopravního pásu /9/ je upraven skluz /21/ pro shoz sypkého materiálu /6/. Ke skluzu /21/ je přiřazena násypka /22/ a nad násypkou /22/ je v podélném směru vozu upraven posuvný vhazovací dopravní pás /8/.
Nákladní vůz na sypký materiál
Vynález se týká nákladního vozu na sypký materiálysestávajícího z vozového rámu, který je uložen na podvozcích, na kterém je uspořádána sypná skříň s podlahovým dopravním pásem, který je upraven v podélném směru vozu a který je volitelně pohánitelný ve dvou dopravních směrech, a na kterém je uspořádán ve sklonu upravený φ přes- jeden konec vozu přečnívající pře dávací dopravní p^s^ přičemž na^od předávacího dopravního pásu více vzdálenémjfkrrnui vozu v oblasti vratného konce podlahového dopravního pásu je upraven skluz pro shoz sypkého materiálu.
posayadní_stay_techniky
Z US 5,400,718 je již známý takový nákladní vůz, který je pojízdný po koleji prostřednictvím podvozků. Při stavbě koleje je zpravidla více takových nákladních vozů slučováno do nákladního vlaku, přičemž navzájem se překrývajícími dopravními ústrojími je vytvářena -průchozí dopravní dráha pro volitelnou přepravu nebo pro nasypávání sypkého materiálu. Dopravní ústrojí je vytvořeno z podlahového dopravního pásu, který je uspořádán na podlahové straně v sypné skříni, a z navazujícího, ve směru dopravy upraveného^předávacího dopravního pásu. Tento nákladní vůz je použitelný také pro zasypávání štěrku do koleje a k tomu účelu je opatřen skluzem. Ten je uspořádán v té oblasti vratného konce podlahového dopravního pásu, která je protilehlá vzhledem k předávacímu dopravnímu pásu. Prostřednictvím příslušně vytvořeného pohonu se uskuteční obrácení prvního dopravního, případně přepravního^směru od podlá- 2 hového dopravního pásu k předávacímu dopravnímu pásu, čímž je sypký materiál, který je v sypné skříni, cíleně shazován pro naplňování koleje Štěrkem prostřednictvím skluzu anresiedný regulovatelný vyprazdňovací otvor, případně otvory.
Další, konstrukčně obdobně vytvořený^nákladní vůz je známý z US 4,809,617. U tohoto vozu jsou ke každé kolejnici přiřazeny vždy dva vyprazdnovací skluzy v oblasti pod předávacím dopravním pásem. Nad předávacím dopravním pásem je upraven vratný orgán ve tvaru písmene V, který je prostřednictvím pohonu svisle přestavítelný. Pokud je tento orgán spuštěn na předávací dopravní pás, dojde k vychylování sypkého materiálu na obou podélných stranách a tento sypký materiál potom padá do obou vyprazdňovacích skluzů, případně se dostává na kolej.
Podstata_vynálezu
Vynález si klade za úkol zdokonalit nákladní vůž na sypký materiál v úvodu popsaného druhu tak, aby se prostřednictvím konstrukčně jednoduchých opatření umožnil jak cílený shoz sypkého materiálu na kolej, tak také bezproblémové začlenění do nákladního vlaku, tvořeného více nákladními vozy, pro samočinné naplňování a vyprazdňování.
Vytčený úkol se řeší nákladním vozem na sypký materiál v úvodu popsaného druhu tím, že ke skluzu je přiřazena násypka a nad násypkou je v podélném směru vozu upraven posuvný vhazov$cí dopravní pás.
Takto opatřeným nákladním vozem na sypký materiál je možné kolej v průběhu přestavby koleje nově zasypávat štěrkem.
- 3 Zasypávání štěrkem se přitom týká především prostorů mezi pražci. Přiváděný štěrk je přitom dodáván čisticím nebo jiným vybíracím strojem prostřednictvím dopravních pásů a prostřednictvím skluzu je opět shazován na kolej. Vzhledem k nerovnoměrnému rozdělení štěrku, případně také vzhledem k různě vel kému podílu skrývry,může množství štěrku, které spadá dolů pro zasypávání štěrkem,kolísat, což lze prostřednictvím náklad ního vozu na sypký materiál podle vynálezu velmi snadno vyrovnávat. Pokud by mělo být množství dodávaného štěrku příliš velké, uloží se přebytečný materiál prostým posunutím vhazovacího dopravního pásu do sypné skříně. Při ještě větších množstvích je možná další přeprava uvnitř nákladního vlaku.
Prostřednictvím obrácení dopravního směru podlahového dopravního pásu lze při zvětšené potřebě shazovat také štěrk, uložený na podlahovém dopravním pásu, přes skluz.
Vně sypné skříně upravená násypka a skluz můžou být v dopravním směru uspořádány bezprostředně před zadním podvozkem . Z hlediska prvního dopravního směru žádní čelní stěna sypné skříně může tvořit část násypky a s narůstajícím svislým odstuperm od podlahového pásu může být uspořádaná ve směru prvního dopravního směru skleněně. Výhodné je i uspořádání, při němž je mezi podlahovým dopravním pásem a mezi výše jmenovanou zadní čelní stěnou upraven otvor pro shoz sypkého materiálu do skluzu a pohon pro ovládání podlahového dopravního pásu ve dvou navzájem protilehlých dopravních směrech. Vhazovací pás pak může být prvním pohonem posuvný z vzhledem ke směru dopravy zadní předávací polohy pro shoz sypkého materiálu do násypky do přední polohy pro shoz sypkého materiálu do sypné skříně. Předávací dopravní pás může být zatažitelný mezi podlahovým dopravním pásán a mezi vozovým rámem z pracovní polohy , přečnívající přes konec vazu , do klidové polohy, upravené rovnoběžně s vozovým rámem. Ke každému skluzu můžou být přiřazena dávkovači ústrojí pro dávkovanou dodávku sypkého materiálu.
Přehled obrázků na výkraadi f
Vynález je dále podrobněji popsán na podkladě příkladu provedeni^ který je na výkrese znázorněn v bokoryse.
Příklady provedení vynálezu
Nákladní vůz 1 na sypký materiál má vozový rám 2, který je uložen na podvozcích 3 a je pojízdný po koleji 4. Na vozovém rámu 2 je upevněna sypná skříň 2» ke které je za účelem přepravy, skladování a shozu sypkého materiálu 6_ přiřazena do • »
- 4 právní ústrojí 7. To sestává v podstatě ze tří^v podélném směru vozu za sebou uspořádaných a v podélném směru vozu pohyblivých^ dopravních pásů, to je ze vhazovacího dopravního pásu 8, v podlahové oblasti sypné skříně _5 vodorovně upraveného podlahového dopravního pásu 9 a z na koncové straně na něj navazujícího předávacího dopravn^o pásu 10* Vhazovací dopravní pás
8, který je upraven na jSSwaa konci 11 vozu nákladního vozu 1 na sypký materiál a je uspořádán v odstupu od podlahového dopravního pásu*S^^e vytvořen posuvně v podélném směru vozu prostřednictvín$5TOOTiťi 12. Předávací dopravní pás 10 je úpravna/ na opačném konci 13 vozu, který je protilehlý vzhledem ci 11 vozu, a může být prostřednictvím neznázorněných pohonů uveden z pracovní polohy, ve které přečnívá přes konec 13 vozu, do klidové polohy, která je znázorněna čerchovaně, je rovnoběžná s vozovým rámem 2 a je mezi vozovým rámem 2 a mezi podlahovým dopravním pásem 9· Všechny dopravní pásy 8, 9a>10 jsou opatřeny vlastním pohonem 14, 15a>16, který je riapájen prostřednictvím společného zdroje 17 energie.wonín 15 je vytvořen tak, že podlahový dopravní pás 9 je volitelně pohánitelný v prvním dopravním směru 18, případně v protilehlém druhém dopravním směru 19.
NafEonci 11 vozu jsou v oblasti vratného konce 20 podlahového dopravního pásu £ upraveny dva v příčném směrů vozu ve vzájemném odstupu uspořádané skluzy 21 pro shoz sypkého materiálu 6 do úložné oblastí pražců. Nad oběma skluzy 21 a pod vhazovacím dopravním pásem 8 je vně sypné skříně 5 uspořádána na ni navazující násypka 22. Část této násypky 22 je vytvořena čelní stěnou 23, která uzavírá sypnou skříň 5,. Tato čelní stěna 23 je s narůstajícím svislým odstupem od podlahového dopravního pásu 9 v prvním dopravním směru 18 uspořádána skloněné.
- 5 Mezi podlahovým dopravním pásem 9 a mezi čelní stěnou 23 je uspořádán otvor 24 pro shoz sypkého materiálu £ do skluzů 21, který je na podlahovém dnpravníiii pásu 9. Za skluzy 21 jsou zařazeny prostřednictvím>^rCITronů 25 uzavíratelná a ovladatelná dávkovači ústrojí 26 pro dávkované nasypávání štěrku do koleje 4, jak je to známé například z v úvodu citovaného US 5,400,718.
V závislosti na rovnoměrném nasypávání štěrku do koleje 4ÍD0třebné množství štěrku tíze} v nákladním vozu 1 na sypký materiál vytvářet dále uvedenými způsoby.
Nejprve se dostane štěrk přesfdoprervní pás 27 neznázorněného stroje pro čištění nebo přestavbu koleje, jehož pracovní směr je vyznačen šipkou 28, nebo jiného nákladního vozu na sypký materiál k připojenému nákladnímu vozu 1 na sypký materiál. Pokud bude takto kontinuálně přiváděný štěrk přesně odpovídat tomu množství, které ještě v koleji 4 chybí, zůstane vhazovací dopravní pás 8 v první předávací poloze, která je znázorněna plnými čarami. Odtud je štěrk shazován do násypky 22 a dostává se přes skluzy 21 a dávkovači ústrojí 26 do ještě zasypávaných oblastí koleje 4, především do prostorů 29 mezi pražci.
Pokud se však dostane náhle příliš mnoho štěrku ke vhazovacímu dopravnímu pásu 8, lze jej působením^ponMS^^ uvést do přednZ, čerchovaně zakreslené^ druhé předávací polohy. Štěrk tak padá na polahový dopravní pás 9, pohybující se nízkou rychlostí v prvním dopravním směru 18 do sypné skříně 2· Pokud prostor pro nadměrná množství štěrku ani tam není dostatečný, lze štěrk dále transportovat přes předávací dopravní pás 10 v prvním dopravním směru 18 k dalšímu nákladnímu vozu 30 na sypký materiál.
• ♦
V případě eventuálního nedostatku štěrku lze nejprve shazovat štěrky uložený ví sypné skříni 5,. K tomu účelu je ovládán dvtdty pohon 15 podlahového dopravního pásu 9 tak, že transport štěr* ku se uskutečňuje ve druhém dopravním směru 19. Tak kontinuálně padá Štěrk skrz otvor 24 do skluzů 21. Pokud by uložené množství štěrku stále ještě nepostačovalo, lze uvést předávací dopravní pás 10 do klidové polohy ,#J&erá je znázorněna čerchovanými čarami, a prostřednictviff^OTSvacího dopravního pásu 31 blíže neznázorněného nákladního vozu ještě přivádět přídavný štěrk.

Claims (5)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Nákladní vůz 1SB na sypký materiály sestávající z vozového rá- mu /2/, který je uložen na podvozcích /3/, na kterém je uspořádána sypná skříň /5/ s podlahovým dopravním pásem /9/, který je upraven v podélném směru vozu <V který je volitelně pohánitelný ve dvou dopravních směrech /18, 19/^ a na kterém je uspořádán ve sklonu upravenýg/přes jeden konec /13/ vozu přečnívající předávací dopravní pás /10/, na^od předávacího dopravního pásu /10/ více vzdáleném^ÍOTrc?! /11/ vozu v oblasti vratného konce /20/ podlahového dopravního pásu /9/ je upraven skluz /21/ pro shoz sypkého materiálu /6/, vyznačující se tím, že ke skluzu /21/ je přiřazena násypka /22/ a nad násypkou /22/ je v podélném směru vozu upraven posuvný vhazovací dopravní pás /8/.
  2. 2. Nákladní vůz podle nároku 1, vyznačující se tím, že vně sypné skříně /5/ upravená násypka /22/ a skluz /21/ jsou v dopravním směru uspořádány bezprostředně před zadním podvozkem /3/.
  3. 3. Nákladní vůz podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že z hlediska prvního dopravního směru /18/ zadní čelní stěna /23/ sypné skříně /5/ tvoří část násypky /22/ a s narůstajícím svislým odstupem od podlahového pásu /9/ je uspořádaná ve směru prvního dopravního směru /18/ skloněné .
  4. 4. Nákladní vůz podle nároku 3, vyznačující se tím, že mezi podlahovým dopravním pásem /9/ a mezi čelní stěnou /23/ je upraven otvor /24/ pro shoz sypkého materiálu /6/ do skluzu /21/ a·pohon pro ovládání podlahového doprav ního pásu /9/ ve dvou navzájem protilehlých dopravních směrech /18, 19/.
    Nákladní vůz podle jednoho z nároků 1 až 4, vyznačující s, e tím, že vhazovací dopravní pás /8/ je wyt¥»íw^ro?nSem /12/ posuvný z vzhledem ke směru dopravy zadní předávací polohy pro shoz sypkého materiálu /6/ do násypky /22/ do přední polohy pro shoz sypkého materiálu /6/ do sypné skříně /5/.
    Nákladní vůz podle jednoho z nároků 1 až 5, vyznačující se tím, že předávací dopravní pás /10/ je zatažitelný mezi podlahovým dopravním pásem /9/ a mezi vozovým rámem /2/ z pracovní polohy^přečnívající přes konec /13/ vozuy do klidové polohy^ upravené rovnoběžně s vozovým rámem /2/.
  5. 7. Nákladní vůz podle jednoho z nároků lažó, vyznačující se tím, že ke každému skluzu /21/ jsou přiřazena dávkovači ústrojí /26/ pro dávkovanou dodávku sypkého materiálu /6/.
CZ981214A 1997-05-28 1998-04-21 Nákladní vůz na sypký materiál CZ284479B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT0091097A AT405165B (de) 1997-05-28 1997-05-28 Schüttgutverladewagen

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ121498A3 true CZ121498A3 (cs) 1998-12-16
CZ284479B6 CZ284479B6 (cs) 1998-12-16

Family

ID=3502660

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ981214A CZ284479B6 (cs) 1997-05-28 1998-04-21 Nákladní vůz na sypký materiál

Country Status (14)

Country Link
US (1) US6073561A (cs)
JP (1) JPH1111309A (cs)
CN (1) CN1079361C (cs)
AT (1) AT405165B (cs)
AU (1) AU725912B2 (cs)
CA (1) CA2238709C (cs)
CH (1) CH693454A5 (cs)
CZ (1) CZ284479B6 (cs)
DE (1) DE19821825B4 (cs)
FI (1) FI112052B (cs)
FR (1) FR2767147B1 (cs)
GB (1) GB2325687B (cs)
PL (1) PL188962B1 (cs)
RU (1) RU2137696C1 (cs)

Families Citing this family (16)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US6704626B1 (en) * 1999-04-02 2004-03-09 Herzog Contracting Corp. Logistics system and method with position control
FR2799376B1 (fr) * 1999-10-07 2002-01-18 Marc Brunel Dispositif d'injection a usage unique
AT6219U3 (de) * 2002-07-23 2004-07-26 Plasser Bahnbaumasch Franz Verfahren zur beladung eines verladezuges
DE10257594A1 (de) * 2002-12-09 2004-06-24 F.Ee Gmbh Automation Verfahren zum Wechseln von Behältern in einer Behälterwechselstation und Behälterwechselstation
US20050235864A1 (en) * 2004-04-22 2005-10-27 Herzog Contracting Corp. Method for delivering replacement rail ties using GPS techniques
ITMI20041909A1 (it) * 2004-10-08 2005-01-08 Cesare Rossanigo Cassone di carri ferroviari da trasporto pietrisco e altro materiale particolarmente per risanatrici ferroviarie carro per risanatrici ferroviarie comprendente tale cassone e procedimento per realizzare detto carro
AT502187B1 (de) * 2005-11-14 2007-02-15 Plasser Bahnbaumasch Franz Verfahren und anlage zur sanierung einer schotterbettung eines gleises
DE102007026310B3 (de) * 2007-06-06 2008-08-07 Ralf Zürcher Vorrichtung zur Materialförderung im Gleisbau
US20090010743A1 (en) * 2007-07-02 2009-01-08 Wilz Wolfgang G Trailer adapted for use with a stone slinger
DE102007037441B3 (de) 2007-08-08 2009-01-22 Deutsche Gleis- Und Tiefbau Gmbh Gleisverfahrbarer Schüttgutverladewagen
CN102207748B (zh) 2010-03-31 2015-03-25 联想(北京)有限公司 一种电子设备和输入方法
JP6501798B2 (ja) * 2014-05-20 2019-04-17 プラッサー ウント トイラー エクスポート フォン バーンバウマシーネン ゲゼルシャフト ミット ベシュレンクテル ハフツングPlasser & Theurer, Export von Bahnbaumaschinen, Gesellschaft m.b.H. ばら荷積卸車
AT515699B1 (de) * 2014-07-01 2015-11-15 Plasser & Theurer Export Von Bahnbaumaschinen Gmbh Verladewagen
US9346473B1 (en) * 2014-11-05 2016-05-24 Herzog Railroad Services, Inc. Material transport and distribution consist with controlled gated hopper cars and conveyor systems
AT517048B1 (de) * 2015-04-13 2018-12-15 Plasser & Theurer Export Von Bahnbaumaschinen Gmbh Speicherwagen für Schüttgut
CN109368172A (zh) * 2018-10-31 2019-02-22 湖南金能自动化设备有限公司 一种用于物料输送存储的双层输送机

Family Cites Families (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AT373833B (de) * 1982-01-15 1984-02-27 Plasser Bahnbaumasch Franz Gleisverfahrbare anlage zum transport von schuettgut
DE3312492A1 (de) * 1982-09-23 1984-03-29 Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft mbH, 1010 Wien Schuettgutverladewagen, insbesondere zur abraumverladung von einer schotterbett-reinigungsmaschine
AT389336B (de) * 1986-02-12 1989-11-27 Plasser Bahnbaumasch Franz Gleisstopfmaschine mit hebe-, stopf- und gegebenenfalls richtaggregat
AT389333B (de) * 1986-09-08 1989-11-27 Plasser Bahnbaumasch Franz Gleisverfahrbare schuettgutverladewagen-anordnung mit regelbaren entladeschurren
AT398592B (de) * 1992-02-19 1994-12-27 Plasser Bahnbaumasch Franz Verladewagen zum aufnehmen, weitertransportieren und abwerfen von schüttgut
ES2096270T3 (es) * 1992-11-18 1997-03-01 Plasser Bahnbaumasch Franz Vagon de carga para el transporte de material a granel.
US5937763A (en) * 1996-04-23 1999-08-17 Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft M.B.H. Machine and method of distributing ballast

Also Published As

Publication number Publication date
AU725912B2 (en) 2000-10-26
CN1079361C (zh) 2002-02-20
CA2238709C (en) 2005-09-20
FI112052B (fi) 2003-10-31
CA2238709A1 (en) 1998-11-28
FR2767147B1 (fr) 2004-02-27
DE19821825A1 (de) 1999-01-07
GB2325687B (en) 1999-04-21
RU2137696C1 (ru) 1999-09-20
FI981178A (fi) 1998-11-29
PL188962B1 (pl) 2005-05-31
US6073561A (en) 2000-06-13
FI981178A0 (fi) 1998-05-27
CZ284479B6 (cs) 1998-12-16
AU6900198A (en) 1998-12-10
JPH1111309A (ja) 1999-01-19
CN1200338A (zh) 1998-12-02
GB2325687A (en) 1998-12-02
PL326525A1 (en) 1998-12-07
DE19821825B4 (de) 2008-10-30
CH693454A5 (de) 2003-08-15
AT405165B (de) 1999-06-25
ATA91097A (de) 1998-10-15
FR2767147A1 (fr) 1999-02-12
GB9807242D0 (en) 1998-06-03

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ121498A3 (cs) Nákladní vůz na sypký materiál
CZ236893A3 (en) Loading car for transportation of bulk material and transportation method and application of said loose material to the track
SK644687A3 (en) Rail load carriage for loose materials
SK279084B6 (sk) Pojazdný stroj na ukladanie a rozdeľovanie štrku š
RU2668144C2 (ru) Тележка для перегрузки материалов
RU2030500C1 (ru) Устройство для подбора, накопления и распределения щебеночного балласта железнодорожного пути
RU2186017C2 (ru) Способ загрузки и разгрузки грузового вагона, а также грузовой вагон
CZ97194A3 (en) Wagon for transportation and loading of bulk material
CZ31592A3 (en) set for catching and transportation of ballast, waste or another loose material
RU2048625C1 (ru) Грузовой вагон для сыпучих материалов
RU2137697C1 (ru) Устройство для заполнения железнодорожного состава насыпным грузом
GB2264275A (en) A vehicle for receiving, transporting and discharging bulk material
CZ292759B6 (cs) Stroj pro stavbu koleje pro zaštěrkování koleje
CZ20003214A3 (cs) Způsob nakládání a vykládání z více shodných nákladních vozů sestaveného přepravního vlaku a nákladní vůz
CZ9903840A3 (en) Apparatus for distribution of cleaned gravel when tamping traveled track when machine-cleaning track ballast bed and increasing load-bearing capacity of base

Legal Events

Date Code Title Description
IF00 In force as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20170421