HU215300B - Jármű, különösen rekeszek szállítására szolgáló felépítménnyel - Google Patents

Jármű, különösen rekeszek szállítására szolgáló felépítménnyel Download PDF

Info

Publication number
HU215300B
HU215300B HU9601678A HU9601678A HU215300B HU 215300 B HU215300 B HU 215300B HU 9601678 A HU9601678 A HU 9601678A HU 9601678 A HU9601678 A HU 9601678A HU 215300 B HU215300 B HU 215300B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
loading
vehicle
vehicle according
lifting
roof structure
Prior art date
Application number
HU9601678A
Other languages
English (en)
Other versions
HU9601678D0 (en
HUT74377A (en
Inventor
Rudolf Helget
Klaus Hoenersch
Walter Hurler
Original Assignee
Rudolf Helget
Klaus Hoenersch
Walter Hurler
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Priority claimed from DE4442939A external-priority patent/DE4442939A1/de
Application filed by Rudolf Helget, Klaus Hoenersch, Walter Hurler filed Critical Rudolf Helget
Publication of HU9601678D0 publication Critical patent/HU9601678D0/hu
Publication of HUT74377A publication Critical patent/HUT74377A/hu
Publication of HU215300B publication Critical patent/HU215300B/hu

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B60VEHICLES IN GENERAL
    • B60PVEHICLES ADAPTED FOR LOAD TRANSPORTATION OR TO TRANSPORT, TO CARRY, OR TO COMPRISE SPECIAL LOADS OR OBJECTS
    • B60P1/00Vehicles predominantly for transporting loads and modified to facilitate loading, consolidating the load, or unloading
    • B60P1/02Vehicles predominantly for transporting loads and modified to facilitate loading, consolidating the load, or unloading with parallel up-and-down movement of load supporting or containing element
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B60VEHICLES IN GENERAL
    • B60PVEHICLES ADAPTED FOR LOAD TRANSPORTATION OR TO TRANSPORT, TO CARRY, OR TO COMPRISE SPECIAL LOADS OR OBJECTS
    • B60P3/00Vehicles adapted to transport, to carry or to comprise special loads or objects
    • B60P3/055Vehicles adapted to transport, to carry or to comprise special loads or objects for transporting bottles
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B62LAND VEHICLES FOR TRAVELLING OTHERWISE THAN ON RAILS
    • B62DMOTOR VEHICLES; TRAILERS
    • B62D21/00Understructures, i.e. chassis frame on which a vehicle body may be mounted
    • B62D21/02Understructures, i.e. chassis frame on which a vehicle body may be mounted comprising longitudinally or transversely arranged frame members
    • B62D21/04Understructures, i.e. chassis frame on which a vehicle body may be mounted comprising longitudinally or transversely arranged frame members single longitudinal type

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Transportation (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Combustion & Propulsion (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Public Health (AREA)
  • Fittings On The Vehicle Exterior For Carrying Loads, And Devices For Holding Or Mounting Articles (AREA)
  • Body Structure For Vehicles (AREA)
  • Transition And Organic Metals Composition Catalysts For Addition Polymerization (AREA)
  • Vehicle Interior And Exterior Ornaments, Soundproofing, And Insulation (AREA)
  • Loading Or Unloading Of Vehicles (AREA)
  • Automatic Cycles, And Cycles In General (AREA)
  • Pallets (AREA)
  • Details Of Rigid Or Semi-Rigid Containers (AREA)
  • Auxiliary Methods And Devices For Loading And Unloading (AREA)

Abstract

Jármű, tartályők, ládák és egyéb rakőmányők, különösen italős rekeszekszállítására szőlgáló felépítménnyel, amelynek a felépítmény felsőrészében elrendezett, a jármű hősszirányával párhűza ős középtartóra(4) kétőldalt közvetlenül vagy közvetve felerősített rakődófülkéi (1)vannak. A rakődófülkék (1) legalább egy része emelésre éssüllyesztésre szőlgáló eszközzel – célszerűen hidraűlik s hengerrel(9) – van ellátva. A rakődófülkék (1) emelhető és süllyeszthetőtartószerkezeten vannak elrendezve. ŕ

Description

A leírás terjedelme 10 oldal (ezen belül 5 lap ábra)
HU 215 300 Β
A találmány tárgya jármű, tartályok, ládák és egyéb rakományok, különösen italos rekeszek szállítására szolgáló felépítménnyel.
A DE 41 14044 Al jelű szabadalmi publikációból ismert egy olyan tehergépjármű, amely egymásra helyezett ládák, darabáruk és különféle tárgyak, illetve anyagok szállítására alkalmas berendezéssel van ellátva. Ezt a berendezést az alvázhoz erősített hordszerkezet és egy, a jármű két oldalán elrendezett mozgatható szerkezet képezi, amelynek nyitott fülkéi vannak, és amely az anyag be- és kirakodása céljából a talajszintig lesüllyesztett helyzet és a járműnek az úton való közlekedését lehetővé tevő emelt helyzet között állítható. A járműnek a nyitott fülkék fölött elrendezett rögzített tetőszerkezete van.
A DE-U-9408263 jelű publikáció alacsonyan elrendezett rakfelülettel rendelkező haszonjárművet, különösen italszállító járművet ismertet. Ennél a járműnél a rakfelület legalább egy része a talajszintig süllyeszthető módon van egy, a tengelyekre támaszkodó középkeretre felfüggesztve. A jármű oldalfalai a felépítmény tetőszerkezetével együtt a rakfelület lesüllyeszthető részeinek végén elrendezett kereszttartók útján mereven rögzített módon vannak a középkeretre függesztve.
Hiányosságot jelent a fenti ismert járműveknél, hogy a szerkezetük, különösen a jármű hosszanti középtengelye körüli torziós igénybevételek tekintetében, nem elég stabil, mivel a jármű elülső és hátulsó tengelye közötti összeköttetés csupán egy középtartón, valamint a hátsó tengelyt meghajtó kardántengelyen át valósul meg, tehát ezen elemeknek, különösen a középtartónak, illetve középkeretnek kell szinte minden terhelőerőt felvenniük.
Hiányosságot jelent az is, hogy ezek az ismert járművek megnehezítik a homlokrakodó (rámpa) melletti be- és kirakodást, ami a legtöbb esetben csak járulékos emelőberendezés, például villás targonca, segítségével végezhető el.
A jelen találmány feladata tehát olyan, felépítménnyel rendelkező jármű létrehozása, amely lényegesen stabilabb az ismerteknél, és amelynél a be- és kirakodás egyszerű módon és gyorsan mehet végbe.
A feladat találmány szerinti megoldása olyan jármű, különösen rekeszek szállítására szolgáló felépítménnyel, amelynek tartályok, ládák és egyéb rakományok befogadására alkalmas, a jármű hosszirányával párhuzamos középtartóra kétoldalt közvetlenül vagy közvetve felerősített rakodófülkéi vannak, amelyeknek legalább egy része emelésre és süllyesztésre szolgáló eszközzel - célszerűen hidraulikus hengerrel - ellátott, emelhető és süllyeszthető tartószerkezeten van elrendezve, és a normál szállítási szintről az úttest szintjéig lesüllyeszthető módon van felszerelve, a rakodófülkék fölött pedig rögzített tetőszerkezet van elrendezve; és amelynél a találmány értelmében a fellépő erők legalább egy részét felvevő tetőszerkezetet, valamint a normál szállítási szintről rámpamagasságig - előnyösen homlokrakodó szintjéig - emelhető rakodófülkéket alkalmazunk, és a jármű normál forgalmi üzemállapotában a rakodófülkék, valamint a tetőszerkezet között szabad tér van.
Azáltal, hogy a járműre ható erők legalább egy részét felvevő tetőszerkezetet alkalmazunk, a találmány szerinti jármű lényegesen stabilabb lesz az ismerteknél, mivel nem kizárólag a középtartót terhel minden erő, annak legalább egy részét átveszi a tetőszerkezet.
Annak következtében, hogy a rakodófülkék a normál forgalmi helyzetből rámpaszintre (különösen homlokrakodói szintre) emelhetők, a találmány szerinti jármű rámpák, illetve homlokrakodók melletti be- és kirakodása igen könnyűvé és egyszerűvé válik, mivel csupán a rámpaszintig való emelést kell elvégezni, és a berakodás, illetve kirakodás kézikocsival, emelőkocsival vagy akár kézi erővel is végrehajtható.
A jármű elvileg rámpaszintig felemelt rakodófülkékkel is közlekedhetne, azonban így túl magasra kerülne a súlypont, és a középtartóra nagyobb erők és nyomatékok hatnának. Ezért a gyakorlatban nem célszerű ezt a lehetőséget kihasználni. A súlypont magasra kerülése folytán, különösen megrakott állapotban a menettulajdonságok is kedvezőtlenekké válhatnak.
Jóllehet ennél az elrendezésnél a jármű normál forgalmi helyzetében a rakodófülkék és a jármű tetőszerkezet között a szállítás szempontjából kihasználatlan szabad tér marad, ez a hátrány kisebb jelentőségű, mint az az előny, hogy rámpa mellett gyorsan elvégezhető a be- és kirakodás.
A rakodófülkék útszintig történő lesüllyesztésének önmagában ismert lehetősége alapján tehát a találmány szerinti járműnél minden helyzetben gyorsan és egyszerűen elvégezhető a be- és kirakodás.
A rakodófülkék a középtartóra nézve szimmetrikusan páronként helyezhetők el és mozgathatók, de megfelelő járulékos eszközök alkalmazása esetén a rakodófülkék egyenkénti mozgatása is lehetséges.
A találmány szerinti jármű egy előnyös kiviteli alakjánál a tetőszerkezetnek a rakodófülkék fölött, a felépítmény teljes hasznos hosszára kiteijedően elrendezett diagonális tartóelemei vannak. Ezáltal tovább növelhető a felépítmény merevsége.
Előnyös, ha a tetőszerkezet az úttest felületére merőleges függőleges tartóelemekre van felerősítve. A függőleges tartóelemek nem együttmozgóak, tehát az említett tetőszerkezettel, valamint további, később ismertetett tartókkal együtt igen robusztus vázat, illetve keretet alkotnak, amely viszonylag nagy erőket képes felvenni. Ily módon a tetőszerkezetből és a függőleges tartókból egy stabil keret jön létre, amely megakadályozza a középtartó nagyobb mértékű torziós deformációját.
A függőleges tartóelemek a jármű hossztengelyéhez viszonyítva keresztirányú tartóelemekre lehetnek felerősítve. Ezek a keresztirányú tartóelemek, amennyiben nem akadályozzák a rakodófülkék lesüllyesztését, a rakodófülkék alatt vagy például az egyes rakodófülkék között lehetnek elhelyezve, miáltal tovább növekszik a járműfelépítmény egészének merevsége.
A rakodófülkék süllyesztése, illetve emelése hidraulikus vagy pneumatikus hengerként kialakított emelősüllyesztő eszközzel valósítható meg. Mivel a legtöbb tehergépjármű eleve el van látva különféle berendezéseket működtető hidraulikus vagy pneumatikus rend2
HU 215 300 Β szerekkel, a leírt berendezés működtetése is egyszerűen és olcsón biztosítható.
Az emelő-süllyesztő eszköz azonban például villamos motor által meghajtott emelőorsóként is kialakítható. A tehergépjárművek meglevő elektromos rendszere általában alkalmas egy ilyen emelőorsót működtető villamos motor meghajtására.
Annak érdekében, hogy az egyes meghajtó-berendezések viszonylag kis energiát fogyasszanak, ezeket a találmány szerinti jármű olyan helyeire építjük be, ahol kedvező feltételek mellett valósulhat meg az erőbevitel, illetve erőátadás.
Az emelő-süllyesztő szerkezeteket ezért célszerűen a középtartón helyezzük el, mivel szimmetria okokból a tehergépjármű hossztengelyével párhuzamos középtartóról minden irányban egyenletes erőátadást lehet elérni.
Ebben az esetben két-két rakodófülkének célszerűen közös emelő-süllyesztő szerkezete van, tehát nem szükséges valamennyi rakodófülkét egyszerre mozgatni, hanem a rakodófülkepárok egyenként emelhetők és süllyeszthetők.
Előnyös, ha a rakodófülkék legalább két vezetősínben meg vannak vezetve. Ezáltal egyenlőtlen terhelés esetén is megakadályozzuk, hogy emelés és süllyesztés alkalmával károsodjanak a rakodófülkék.
A vezetősínek előnyösen a már említett függőleges tartóelemekkel egybefüggően alakíthatók ki. Ily módon nem foglalnak el jelentős helyet.
Előnyös továbbá, ha a rakodófülkék legalább egy retesz-szerkezet útján biztosítva vannak. Ezáltal megakadályozzuk, hogy például a jármű haladása közben véletlenül az úttestig süllyedjen a rakodófülke, ami balesetveszélyt jelentene.
A retesz-szerkezet például olyan pneumatikus hengerként alakítható ki, amely felemelt helyzetben rögzíti a rakodófülkét.
A rakománynak az időjárás behatásai elleni védelme céljából célszerűen redőnnyel vagy ajtóval lezárható rakodófülkéket alkalmazunk.
A találmányt a következőkben a csatolt rajzokon vázolt kiviteli példák kapcsán ismertetjük. Az
1. ábra egy, a találmány szerinti felépítménnyel ellátott teherautó oldalnézete; a
2. ábra egy, a találmány szerinti felépítménnyel ellátott teherautó felülnézete; a
3. ábra az 1. ábrán jelölt III-ΠΙ síkban vett metszet; a
4. ábra az 1. ábrán jelölt IV-IV síkban vett metszet; az
5. ábra egy középtartó különféle egyedi profilelemekből készült kiviteli alakjának nagyított metszete; és a
6. ábra a tetőszerkezet rácsozata egy kiviteli alakjának felülnézete.
Az 1. ábrán egy, a találmány szerinti felépítménnyel ellátott jármű oldalnézete látható. Ez a jármű süllyeszthető 1 rakodófülkékkel, valamint a hátsó járműtengely tartományában elrendezett nem süllyeszthető 2 rakodótérrel rendelkezik. Mivel a 2 rakodótér az alatta elrendezett tengely miatt nem alakítható ki süllyeszthetően, ez felhasználható például az 1 rakodófülkék vezérlő- és kezelőelemeinek elhelyezésére. Alternatív módon a 2 rakodótér természetesen teherszállításra is felhasználható, és arra is lehetőség van, hogy a jármű hátsó végén levő 1 rakodófülkéből a 2 rakodótéren át egy további 1 rakodófülkébe végezzünk átrakodást.
Ez különösen akkor előnyös, ha a teherautó úgynevezett homlokrakodóra rátolatva áll be a rakodáshoz.
Az 1 rakodófülkék ebben az esetben felemelhetők a homlokrakodó magasságába (ez általában 1000 mm), amikor is valamennyi 1 rakodófülke fenékrésze ugyanazon a szinten van, mint a 2 rakodótér fenékrésze. A fenti átrakodás! lehetőség természetesen csak akkor adott, ha a teherautó hátoldalán ajtó, redőny vagy más hasonló szerkezet van az 1 rakodófülkékbe és a 2 rakodótérbe való rakodáshoz.
A 2. ábra az 1. ábra szerinti jármű felülnézetét mutatja, az áttekinthetőség érdekében elhagyva a komplett tetőszerkezetet.
Az 1 rakodófülkék és a 2 rakodóterek a teherautó hosszanti 3 középtengelyére nézve szimmetrikusan vannak elrendezve. A jármű vezetőfülkéjét nem tüntettük fel.
A teherautó hosszanti 3 középtengelyére nézve szimmetrikusan hosszanti 4 középtartó van elrendezve, amely az adott példa esetében szabványos négyszög keresztmetszetű csőből van kialakítva, és amelyhez (nem ábrázolt) kereszttartók, valamint 1 rakodófülkék és 2 rakodóterek vannak rögzítve.
Egy másik kiviteli alak esetében a 4’ középtartó egyedi profilelemekből van kialakítva (ezt mutatja kinagyítva az 5. ábra).
Az 5. ábra szerinti 4’ középtartó egy négyszög keresztmetszetű 5 csőből, valamint két nagyobb 6, 6’ Uprofilból és két kisebb 7, 7’ U-profilból áll. Az egyes profilelemek csavaros vagy szegecses kötésekkel egyesítve vannak, hogy a 4’ középtartó ne vetemedjék meg, ami hegesztett kötések esetében például előfordulhatna. Ha a 4’ középtartót különféle egyedi profilelemekből építjük fel, a négyszög keresztmetszetű 5 csőnek az 5. ábrán szaggatott vonallal jelölt szimmetriatengelyére vonatkoztatva igen nagy hajlítási és csavarási szilárdságot érünk el.
A 3. ábra az 1. ábrán jelölt III-ΙΠ vonal menti metszetet mutatja a vezetőfülke és a jármű 2 rakodótereinek elhagyásával.
A süllyeszthető 1 rakodófülkék két 8 vezetősínben vannak megvezetve. Az 1 rakodófülkék emelését és süllyesztését két-két, hidraulikus 9 hengerként kialakított emelőberendezés végzi, amelyek a 4 középtartóra vannak felszerelve. A 8 vezetősínek függőlegesen, vagyis az úttestre merőlegesen vannak ebendezve, és (nem ábrázolt) felső és alsó kereszttartókhoz lehetnek rögzítve. Az adott kiviteli példa esetében azonban a 8 vezetősínek a 4 középtartóhoz vannak rögzítve.
A hidraulikus 9 hengerek 20 tartószerkezet útján vannak az 1 rakodófülkékhez kapcsolva (4. ábra). A 20 tartószerkezet mereven össze van kötve a hidraulikus 9 hengerekkel. Az 1 rakodófülkék egyszerűen beakaszthatók a 20 tartószerkezetbe, tehát az 1 rakodófülkék egyszerűen és problémamentesen cserélhetők.
HU 215 300 Β
Alternatív módon azonban az 1 rakodófülkék szilárd kapcsolatban is lehetnek a 20 tartószerkezettel.
Természetesen az 1 rakodó fülkék pneumatikus henger vagy például csigahajtóművet, illetve emelőorsót meghajtó villamos motor segítségével is emelhetők és süllyeszthetők. Minthogy azonban sok teherautó esetében eleve adott a hidraulikus és/vagy pneumatikus rendszer, előnyös az 1 rakodófülkék mozgatását is hidraulikus vagy pneumatikus eszközök segítségével végezni.
Annak érdekében, hogy megakadályozzuk az 1 rakodófulkék nem kívánt lesüllyedését, különösen a jármű haladása közben, megfelelő biztonsági berendezéseket alkalmazunk, amelyek a bemutatott példa esetében alkalmas retesz-szerkezeteket működtető pneumatikus 10 hengerekként vannak kialakítva. A pneumatikus 10 hengerek kereszttartókra vannak felerősítve és függőlegesen vannak elrendezve. Ha az 1 rakodófülke a hidraulikus rendszer (például szivárgás miatti) meghibásodása folytán vagy más okból süllyedni kezdene, a pneumatikus 10 hengerek által működtetett reteszszerkezetek megakadályozzák a lesüllyedést, és nem áll fenn a veszély, hogy az 1 rakodófülkék az úttesthez csapódjanak.
A 4. ábra az 1. ábrán jelölt IV-IV vonal menti metszetet mutat. Ezen jól látható a 4 középtartóhoz erősített helyhezkötött keresztirányú és függőleges 11, 12, 13, 13’ tartóelemek és 8 vezetősínek, valamint az ugyancsak a 4 középtartóhoz erősített hidraulikus 9 hengerek és pneumatikus 10 hengerek elrendezési módja. A jármű 14 kardán-csőtengelye a 13, 13’ kereszttartók tartományában van elrendezve. Ezen a helyen is hangsúlyozzuk, hogy ha a jármű első és hátsó tengelye közötti kapcsolatot kizárólag a 4 középtartó, valamint a 14 kardán-csőtengely biztosítja, akkor a 4 középtartónak kell felvennie a fellépő erők legnagyobb részét, mivel a kardán-csőtengely csak a motor hajtónyomatékának a jármű hátsó tengelyére való átvitelét végzi. A 4 középtartó - mint már említettük - a sorozatgyártású gépjármű felépítményének, illetve keretének felső tartományában a tetőszerkezet alatt és a 14 kardáncsőtengely fölött van elrendezve.
A 4 középtartón elrendezett hidraulikus 9 hengerek nyereg-, illetve híd alakú 20 tartószerkezettel vannak összekapcsolva, amelyhez 11 kereszttartók útján kapcsolódnak az 1 rakodófülkék.
Az 1 rakodófülkék és a 2 rakodóterek körül merev keret van, amely nem süllyeszthető, vagyis rögzített tetőszerkezet van előirányozva, és ez alatt foglalnak helyet a süllyeszthető 1 rakodófülkék. Ha az 1 rakodófülkéket az úttestig lesüllyesztjük vagy a bevezetőben említett módon egy homlokrakodó magasságába emeljük, a 15 tetőszerkezet, valamint a vele összekötött függőleges és keresztirányú tartóelemek rögzített helyzetben maradnak.
Ez azt jelenti, hogy normál forgalmi üzemmódban, amikor a rakodófülkék mintegy 400 mm magasságban vannak az úttest fölött, az 1 rakodófülkék, illetve a 2 rakodóterek és a 15 tetőszerkezet között szabad tér van.
Az 1 rakodófülkék és a 2 rakodóterek fölött a 6. ábrán bemutatott rácsos 15 tetőszerkezet foglal helyet, amelyet lemez- vagy ponyvaborítással láthatunk el, hogy az 1 rakodófülkék és a 2 rakodóterek, valamint az 1 rakodófülkék emelését és süllyesztését végző berendezés megfelelőképpen védve legyenek az időjárás behatásaitól. A 15 tetőszerkezet erők felvételére is alkalmas, ami kielégítő stabilitást kölcsönöz a jármű felépítményének, vagyis a fellépő erők legalább egy részét a 15 tetőszerkezet veszi át, mivel az a függőleges és keresztirányú tartókkal együtt robusztus, önhordó vázszerkezetet, illetve keretet képez.
A jármű felépítményéhez tartozó felső és alsó kereszttartókat összekötő függőleges tartóelemek egyúttal 8 vezetősínekként is felhasználhatók, vagyis a 8 vezetősínek előnyösen egyesíthetők ezekkel a függőleges tartókkal (integrálhatók azokba). Ezáltal egyszerűsödik a találmány szerinti szerkezet szerelése.

Claims (13)

  1. SZABADALMI IGÉNYPONTOK
    1. Jármű, különösen rekeszek szállítására szolgáló felépítménnyel, amelynek tartályok, ládák és egyéb rakományok befogadására alkalmas, a jármű hosszirányával párhuzamos középtartóra kétoldalt közvetlenül vagy közvetve felerősített rakodófülkéi vannak, amelyeknek legalább egy része emelésre és süllyesztésre szolgáló eszközzel - célszerűen hidraulikus hengerrel - ellátott, emelhető és süllyeszthető tartószerkezeten van elrendezve, és a normál szállítási szintről az úttest szintjéig lesüllyeszthető módon van felszerelve, és amelynél a rakodófülkék fölött rögzített tetőszerkezet van elrendezve, azzal jellemezve, hogy a fellépő erők legalább egy részét felvevő tetőszerkezete (15) van, továbbá a normál szállítási szintről rámpamagasságig - előnyösen homlokrakodó szintjéig - emelhető rakodófülkéi (1) vannak, és a jármű normál forgalmi üzemállapotában a rakodófülkék (1), valamint a tetőszerkezet (15) között szabad tér van.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti jármű, azzal jellemezve, hogy a tetőszerkezetnek (15) a rakodófülkék (1) fölött, a felépítmény teljes hasznos hosszára kiteijedően elrendezett diagonális tartóelemei vannak.
  3. 3. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti jármű, azzal jellemezve, hogy a tetőszerkezet (15) az úttest felületére merőleges függőleges tartóelemekre van felerősítve.
  4. 4. A 3. igénypont szerinti jármű, azzal jellemezve, hogy a függőleges tartóelemek a jármű hossztengelyéhez viszonyítva keresztirányú tartóelemekre (11, 12, 13, 13’) vannak felerősítve.
  5. 5. Az 1. vagy 4. igénypont szerinti jármű, azzal jellemezve, hogy felső keresztirányú tartóelemei (11, 12) és alsó keresztirányú tartóelemei (13,13’) vannak.
  6. 6. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti jármű, azzal jellemezve, hogy hidraulikus vagy pneumatikus hengerként (9) kialakított emelő-süllyesztő eszköze van.
  7. 7. Az 1. igénypont szerinti jármű, azzal jellemezve, hogy emelőorsóként kialakított emelő-süllyesztő eszköze van.
    HU 215 300 Β
  8. 8. Az 1-7. igénypontok bármelyike szerinti jármű, azzal jellemezve, hogy az emelő-süllyesztő szerkezet a középtartón (4) van elrendezve.
  9. 9. Az 1-8. igénypontok bármelyike szerinti jármű, azzal jellemezve, hogy a rakodó fülkék (1) legalább két vezetősínben (8) meg vannak vezetve.
  10. 10. A 9. igénypont szerinti jármű, azzal jellemezve, hogy a vezetősínek (8) a függőleges tartóelemekhez vannak rögzítve vagy azokba integrálva vannak.
  11. 11. Az 1-10. igénypontok bármelyike szerinti jármű, azzal jellemezve, hogy a rakodófülkék (1) legalább egy retesz-szerkezet (10) útján biztosítva vannak.
  12. 12. A 11. igénypont szerinti jármű, azzal jellemezve, 5 hogy a retesz-szerkezet (10) pneumatikus hengerként van kialakítva.
  13. 13. Az 1-12. igénypontok bármelyike szerinti jármű, azzal jellemezve, hogy redőnnyel vagy ajtóval lezárható rakodó fülkéi (1) vannak.
HU9601678A 1993-12-21 1994-12-19 Jármű, különösen rekeszek szállítására szolgáló felépítménnyel HU215300B (hu)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE4343655 1993-12-21
DE4442939A DE4442939A1 (de) 1993-12-21 1994-12-02 Fahrzeug mit einem Aufbau

Publications (3)

Publication Number Publication Date
HU9601678D0 HU9601678D0 (en) 1996-08-28
HUT74377A HUT74377A (en) 1996-12-30
HU215300B true HU215300B (hu) 1998-11-30

Family

ID=25932292

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU9601678A HU215300B (hu) 1993-12-21 1994-12-19 Jármű, különösen rekeszek szállítására szolgáló felépítménnyel

Country Status (19)

Country Link
US (1) US5803698A (hu)
EP (1) EP0733003B1 (hu)
JP (1) JP3724588B2 (hu)
CN (1) CN1142802A (hu)
AT (1) ATE156072T1 (hu)
AU (1) AU685211B2 (hu)
BR (1) BR9408388A (hu)
CA (1) CA2179629C (hu)
CZ (1) CZ289358B6 (hu)
DE (2) DE9420587U1 (hu)
DK (1) DK0733003T3 (hu)
ES (1) ES2107909T3 (hu)
GR (1) GR3025227T3 (hu)
HU (1) HU215300B (hu)
PL (1) PL174711B1 (hu)
RO (1) RO117680B1 (hu)
RU (1) RU2141905C1 (hu)
SK (1) SK283476B6 (hu)
WO (1) WO1995017319A1 (hu)

Families Citing this family (17)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE102004004346A1 (de) * 2004-01-29 2005-08-18 Leikeim, Volker H. Fahrzeuganordnung mit verlagerbarem Warenträger
DE19542816C2 (de) * 1995-11-16 2001-03-01 Scherer Rosmarie Transportfahrzeug
DE29813993U1 (de) * 1998-08-05 1998-10-08 Hurler, Walter, 86647 Buttenwiesen Fahrzeug mit Ladeboxen zur Aufnahme von Ladegut
DE19860238A1 (de) * 1998-12-24 2000-06-29 Iveco Magirus Einsatzfahrzeug für Rettungsdienste
FI107523B (fi) * 1999-04-01 2001-08-31 Seppo Raikamo Säilytysrakenne
DE10017796A1 (de) * 2000-04-10 2001-11-08 Wolfgang Menath Tiertransportvorrichtung
DE10252682A1 (de) 2002-11-13 2004-05-27 Walter Hurler Fahrzeug mit Ladeboxen oder Ladeflächen
AU2004224079B2 (en) * 2003-03-25 2010-04-22 Mark James Long A load carrying vehicle
DE102005006201A1 (de) * 2005-02-11 2006-08-31 Audi Ag Dachanordnung für Kraftfahrzeuge
US20070207022A1 (en) * 2006-03-06 2007-09-06 Simmons Robert J Modular caddy load-handling trailer docking system
US7568877B1 (en) * 2007-10-31 2009-08-04 Nespor Ronald R Cargo handling apparatus
CN102887102A (zh) * 2012-10-23 2013-01-23 成都电业局 一种移动式安全工器具库房
US9555731B2 (en) * 2014-02-28 2017-01-31 GM Global Technology Operations LLC Truck body with rapid load/unload cargo pods
CN107901815B (zh) * 2016-04-26 2019-12-03 内蒙古中威工程招标代理有限公司 智能型电力电缆应急抢修车
DE102016108561B4 (de) 2016-05-10 2022-03-03 SSM Ingenieure GmbH Transportgestell zur Integration in einem Laderaum
ES1169284Y (es) * 2016-10-24 2017-01-31 Vallor Equipamientos S L Vehículo industrial modificado para el reparto de mercancía
US11850987B2 (en) * 2018-02-21 2023-12-26 Volvo Truck Corporation Chassis assembly for a delivery vehicle

Family Cites Families (18)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US1523636A (en) * 1922-11-09 1925-01-20 William G Dunn Automobile body frame
US3180503A (en) * 1963-05-20 1965-04-27 Frank J Shaw Detachable tail gate lift for a truck
US3319975A (en) * 1965-06-28 1967-05-16 Clyde H Carlson Palletized truck body with center spine
BE758511Q (fr) * 1968-09-25 1971-04-16 Budd Co Vehicule pour le transport de passagers entre un terminus d'aeroport etun avion parque
US3666130A (en) * 1969-04-14 1972-05-30 Charles J Ellerd Power driven articulated container transporting device
DE2217126A1 (de) * 1972-04-10 1973-10-18 Kloeckner Humboldt Deutz Ag Nutzfahrzeug mit einem aufbau zum transport von getraenken oder dergl.
DE7409281U (de) * 1974-03-16 1975-12-04 Fahrzeugfabrik Lampferhoff J Kg Nutzfahrzeug, insbesondere Lastkraftwagen mit Mittelrahmen
IE45797B1 (en) * 1977-10-12 1982-12-01 Daly J & Co Ltd Improvements in or relating to delivery vehicles
DE2936708C2 (de) * 1979-09-11 1986-04-30 M.A.N. Maschinenfabrik Augsburg-Nürnberg AG, 8000 München Omnibusgerippe für einen Linienbus
FR2504465A1 (fr) * 1981-04-28 1982-10-29 Utilisation Ration Gaz Vehicule de transport a plateaux mobiles, notamment pour bouteilles de gaz
DE8234715U1 (de) * 1982-12-10 1983-03-24 Clerck Fahrzeugbau GmbH, 5600 Wuppertal Fahrzeug mit Mittelrahmen
US4570973A (en) * 1984-03-21 1986-02-18 Federal Motors, Inc. Fire truck torque box aerial frame
GB8617088D0 (en) * 1986-07-14 1986-08-20 Hydraroll Ltd Load handling system
IT9005164A1 (it) * 1990-05-03 1991-11-04 Carrozzeria Pezzaioli Snc Di Pezzaioli Giorgio Ed Autocarro con attrezzatura per il trasporto di casse, di colli, merci o materiali vari
DE4037191C2 (de) * 1990-11-22 1995-06-08 Fritsch Michael Fahrzeug zum Transport von Lasten
US5096216A (en) * 1990-12-20 1992-03-17 Mccalla William R Transport trailer with collapsible shelves, and method of using such trailer
US5145307A (en) * 1990-12-27 1992-09-08 Airborne Express, Inc. Cargo vehicle
DE4341906C2 (de) * 1993-12-09 1997-02-20 Josef Paul Nutzfahrzeug, insb. Getränkefahrzeug, mit tiefliegender und absenkbarer Ladepritsche

Also Published As

Publication number Publication date
EP0733003A1 (de) 1996-09-25
ES2107909T3 (es) 1997-12-01
HU9601678D0 (en) 1996-08-28
US5803698A (en) 1998-09-08
SK283476B6 (sk) 2003-08-05
DE59403582D1 (de) 1997-09-04
SK80796A3 (en) 1997-02-05
CA2179629C (en) 2009-12-01
ATE156072T1 (de) 1997-08-15
CA2179629A1 (en) 1995-06-29
AU1384095A (en) 1995-07-10
RU2141905C1 (ru) 1999-11-27
BR9408388A (pt) 1997-08-19
PL317047A1 (en) 1997-03-03
DK0733003T3 (da) 1998-03-02
HUT74377A (en) 1996-12-30
CZ289358B6 (cs) 2002-01-16
RO117680B1 (ro) 2002-06-28
WO1995017319A1 (de) 1995-06-29
DE9420587U1 (de) 1995-09-07
JPH09511195A (ja) 1997-11-11
CZ178896A3 (en) 1996-12-11
EP0733003B1 (de) 1997-07-30
GR3025227T3 (en) 1998-02-27
PL174711B1 (pl) 1998-09-30
JP3724588B2 (ja) 2005-12-07
CN1142802A (zh) 1997-02-12
AU685211B2 (en) 1998-01-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HU215300B (hu) Jármű, különösen rekeszek szállítására szolgáló felépítménnyel
US8342784B2 (en) Collapsible intermodal transport platform
US5051046A (en) Semi trailer convertible for hauling automobiles
US8757943B2 (en) Intermodal transport platform
US4500248A (en) Truck with exchangeable load carrier
EP0278558B1 (en) Road transport vehicle suitable for two separate loads
US6626619B1 (en) Low platform railway car for glass stands
BG61869B1 (bg) Железопътен вагон за транспортиране на полуремаркета
US20020009344A1 (en) Vehicle transportation module
CN219807243U (zh) 一种高性能中翻自卸集装箱
US6464446B1 (en) Vehicle with loading boxes for receiving loads
FI61435C (fi) Foerfarande och anordning foer hantering och transportering i ynnerhet mellan ett ro/ro-fartyg och en terminal av ett e nhtslass bestaoende av en eller flera containrar eller dyli ka
US4875821A (en) Front end loading enclosed semi trailer
FI90844B (fi) Monikäyttöinen rautatievaunu
CA2728396A1 (en) Collapsible intermodal transport platform
CN220535507U (zh) 一种骨架车运载式侧翻自卸货箱
CN220243390U (zh) 一种开顶结构的集装箱
GB2414001A (en) Removable train carried container for different gauge railways
CN211391061U (zh) 一种可升可降载重货车
GB2358173A (en) Tractor activated tiltable load carrying trailer
US3690489A (en) Vehicle for transporting containerized freight
CA1287039C (en) Front end loading enclosed semi trailer and method of loading an enclosed semi trailer
RU85414U1 (ru) Транспортная система
JPH0251774B2 (hu)
CN110481406A (zh) 车载式物流装卸自动化系统

Legal Events

Date Code Title Description
HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee
DNF4 Restoration of lapsed final protection
HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee
MM4A Lapse of definitive patent protection due to non-payment of fees