CZ293970B6 - Způsob zpracování nosné textilie pro termolepivý textilní materiál na bázi tvarovaných nití - Google Patents

Způsob zpracování nosné textilie pro termolepivý textilní materiál na bázi tvarovaných nití Download PDF

Info

Publication number
CZ293970B6
CZ293970B6 CZ19971628A CZ162897A CZ293970B6 CZ 293970 B6 CZ293970 B6 CZ 293970B6 CZ 19971628 A CZ19971628 A CZ 19971628A CZ 162897 A CZ162897 A CZ 162897A CZ 293970 B6 CZ293970 B6 CZ 293970B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
loops
treatment
fabric
textile material
grinding
Prior art date
Application number
CZ19971628A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ162897A3 (en
Inventor
Pierre Groshens
Original Assignee
Lainiere De Picardie Bc
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Lainiere De Picardie Bc filed Critical Lainiere De Picardie Bc
Publication of CZ162897A3 publication Critical patent/CZ162897A3/cs
Publication of CZ293970B6 publication Critical patent/CZ293970B6/cs

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D06TREATMENT OF TEXTILES OR THE LIKE; LAUNDERING; FLEXIBLE MATERIALS NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • D06CFINISHING, DRESSING, TENTERING OR STRETCHING TEXTILE FABRICS
    • D06C13/00Shearing, clipping or cropping surfaces of textile fabrics; Pile cutting; Trimming seamed edges
    • DTEXTILES; PAPER
    • D06TREATMENT OF TEXTILES OR THE LIKE; LAUNDERING; FLEXIBLE MATERIALS NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • D06CFINISHING, DRESSING, TENTERING OR STRETCHING TEXTILE FABRICS
    • D06C27/00Compound processes or apparatus, for finishing or dressing textile fabrics, not otherwise provided for
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A41WEARING APPAREL
    • A41DOUTERWEAR; PROTECTIVE GARMENTS; ACCESSORIES
    • A41D27/00Details of garments or of their making
    • A41D27/02Linings
    • A41D27/06Stiffening-pieces

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Textile Engineering (AREA)
  • Treatment Of Fiber Materials (AREA)
  • Details Of Garments (AREA)
  • Woven Fabrics (AREA)
  • Yarns And Mechanical Finishing Of Yarns Or Ropes (AREA)
  • Laminated Bodies (AREA)
  • Knitting Of Fabric (AREA)
  • Treatments For Attaching Organic Compounds To Fibrous Goods (AREA)
  • Manufacturing Of Multi-Layer Textile Fabrics (AREA)

Abstract

Způsob zpracování nosné textilie pro termolepivý textilní materiál, tvořené tkaninou nebo pleteninou s vloženým útkem, která obsahuje tvarované syntetické nitě, zejména tvarované vzduchovými proudy, tvořící smyčky na horní povrchové ploše (12a), určené pro uložení bodů lepidla, a na opačné dolní povrchové ploše (12b), spočívá v tom, že se nosná textilie předtím, než se na ni nanesou body lepidla, podrobuje předběžnému zpracování broušením nebo ekvivalentním postupem na dolní ploše (12b) a předběžnému zpracování pro snižování výšky smyček na horní povrchové ploše (12a), například požehováním plamenem nebo tepelným zpracováním zářením, sáláním nebo dotykem. S výhodou se nosná textilie podrobuje nejdříve broušení nebo ekvivalentnímu pochodu na dolní povrchové ploše (12b) a poté předběžnému zpracování požehováním plamenem na horní povrchové ploše (12a).ŕ

Description

Oblast techniky
Vynález se týká termolepivých textilních materiálů pro oděvní textilie, zejména termolepivých textilních materiálů, jejichž nosná textilie má na jednom povrchu nanesen nános bodů teplem tavitelného polymeru. Konkrétně se vztahuje na způsob zpracování nosné textilie pro termolepivý textilní materiál, tvořené tkaninou nebo pleteninou s vloženým útkem, která obsahuje tvarované syntetické nitě, zejména tvarované vzduchovými proudy.
Pod pojmem „termolepivý textilní materiál“ (ve významu francouzského termínu „entoilage thermocollanť) se zde rozumí zejména oděvní textilie nebo obecně materiál k tepelnému lepení na další materiál pro výrobu podlepovaných, polepovaných a vrstvených výrobků a dílů s využitím jeho termolepivosti (lepivosti na základě natavení nánosu polymemí hmoty vlivem tepla). Pod pojmem „nosná textilie“ (ve významu odpovídajícího francouzského termínu „support textile“) se zde rozumí základní textilie uvedeného textilního materiálu (základní textilie, nosná textilie - dále: nosná textilie). Tato nosná textilie, když se opatří body termolepivého pojivá (termolepidla) naneseného na její povrch, pak s termolepivým nánosem tvoří dohromady termolepivý textilní materiál.
Dosavadní stav techniky
Jako nosné textilie pro termolepivé textilní materiály jsou známy jednak tkané nebo pletené textilie a jednak netkané textilie. Tkané nebo pletené nosné textilie se vyrábějí tkaním nebo pletením z nití, zatímco netkané výrobky se vyrábějí úpravou nebo konsolidací plošného seskupení nití nebo nekonečných vláken (ve smyslu francouzského termínu „nappe“, tj. doslova „rouna“).
Pro výrobu nosné textilie, určené pro termolepivé materiály, je již známo používání tvarovaných syntetických nití, získaných udělováním nepravého zákrutu, nebo tvarováním vzduchovými proudy. Při tvarování nití vzduchovými proudy jsou první dílčí nit, nazývaná jádrová nit, a druhá dílčí nit, nazývaná efektní nit, společně zaváděny do tvarovací trysky s podáváním s předstihem, přičemž předstih u efektní nitě je větší, než u jádrové nitě. Tvarovací tryska obsahuje vnitřní komoru, napájenou proudem stlačeného vzduchu, způsobilým vyvolávat vířivý účinek, který vede k vzájemnému promíchání nekonečných vláken jádrové dílčí nitě a efektní dílčí nitě, takže se tvoří smyčky z nekonečných vláken efektní nitě, které jsou zasazeny do nekonečných vláken jádrové dílčí nitě a jsou jimi blokovány.
Použití tohoto postupu pro vytvoření nosné textilie, mající dobrou krycí schopnost, jakou může mít netkaná textilie, a dobrou objemovost, je již známé z evropského patentového spisu EP 578 527. Ukázaly se však obtíže při používání termolepivého textilního materiálu, jehož tvarované nitě tvarované nitě tvoří smyčky vyčnívající na obě strany. Tato obtíž vzniká při různých pracovních operacích, při nichž se připravují díly tepelně lepivých textilních materiálů pro zhotovování odpovídajících oděvů. K těmto pracovním operacím náleží zejména skládání tepelně lepivého textilního materiálu do vrstevnatého skládaného útvaru, skládaného v souvrství na sebe, a řezání takto vytvořeného a stlačeného (zhutněného) vrstevnatě skládaného útvaru pro vystřižení více kusů termolepivého textilního materiálu požadovaného tvaru. Těchto více kusů, zůstávajících ve formě dílčího souvrství s na sobě uloženými vrstvami a ve zhutněném stavu, se vede kdále následujícímu pracovišti, před kterým se každý kus (díl) z termolepivého textilního materiálu jednotlivě odebírá z uvedeného dílčího souvrství.
Počáteční skládání textilního materiálu velké šířky do vrstevnatého skládaného útvaru se obecně provádí tvorbou po sobě následujících záhybů s vrstvami přehnutého textilního materiálu ležícími na sobě. Tento postup má za následek, že v po sobě následujících záhybech jsou proti sobě vždy
-1 CZ 293970 B6 stejné strany vrstev. Jinak řečeno, je ve dvojici přilehlých vrstev vždy povrchová plocha opatřená nánosem teplem tavitelného polymeru proti přilehlé povrchové ploše sousední vrstvy, opatřené rovněž nánosem teplem tavitelného polymeru. Totéž platí pro opačné povrchové plochy (strany), které leží vždy proti sobě a ve vzájemném dotyku.
Přihlašovatel zjistil, že když je termolepivý textilní materiál vytvořen z nosné textilie tvořené tkaninou nebo pleteninou s vloženým ůtkem, která obsahuje tvarované syntetické nitě, zejména tvarované vzduchovými proudy, tvořící smyčky vyčnívající na horní ploše a na opačné dolní ploše, může dojít z vzájemnému zachycování při odebírání jednotlivého vystřiženého dílu termolepivého textilního materiálu z dílčího souvrství, které odebírání jednotlivých dílů z tohoto dílčího souvrství znesnadňuje.
Podstata vynálezu
Uvedený nedostatek je odstraněn způsobem zpracování nosné textilie pro termolepivý textilní materiál, tvořené tkaninou nebo i pleteninou s vloženým útkem, která obsahuje tvarované syntetické nitě, zejména tvarované vzduchovými proudy, tvořící smyčky na horní povrchové ploše, určené pro uložení bodů lepidla, a na opačné dolní povrchové ploše, jehož podstatou je, že se nosná textilie předtím, než se na ni nanesou body lepidla, podrobuje předběžnému zpracování broušením nebo ekvivalentním postupem na dolní povrchové ploše a předběžnému zpracování pro zmenšování výšky smyček na horní povrchové ploše. Tato dvě předběžná zpracovávání, prováděná na každé z povrchových ploch nosné textilie před nanášením bodů teplem tavitelného polymeru, značně zmenšují a případně i zcela odstraňují vzájemné zachycování mezi proti sobě ležícími povrchovými plochami rozřezávaného vrstevnatého skládaného útvaru.
Tímto způsobem je možné odstranit zachycování při odebírání dílu termolepivého textilního materiálu z dílčího souvrství vyříznutého ve vrstevnatém skládaném útvaru.
Stejné zlepšení se konstatuje i tam, kde je vrstevnatý útvar vytvořen prostým ukládáním na sebe bez skládání, tj. kdy horní povrchová plocha dané jedné vrstvy leží proti dolní povrchové ploše přilehlé vrstvy.
S výhodou se předběžné zpracování pro zmenšování výšky smyček na horní povrchové ploše provádí požehováním, tj. zpracováním, při kterém je horní povrchová plocha vystavena působení plamene, vytvářeného soustavou plynových hořáků, uloženou napříč k posunu textilie. Toto požehování se projevuje tepelným šokem, lokalizovaným na povrchu, který má za následek částečné zatahování smyček, které mu jsou podrobeny.
Podle jiné varianty provedení vynálezu se předběžné zpracování pro zmenšování výšky smyček na horní povrchové ploše provádí tepelným zpracování zářením, sáláním nebo dotykem.
Rozumí se, že pracovní podmínky jak požehování plamenem, tak i tepelného zpracování musí být určeny tak, aby se dosáhlo povrchového zmenšování smyček na horní ploše beze změny dalších vlastností nosné textilie.
Pokud jde o broušení nebo ekvivalentní zpracování dolní plochy, tj. plochy nosné textilie, která neobsahuje nános teplem tavitelného polymeru, slouží toto zpracování k rozvinutí smyček a otevření nejvyšších smyček.
S výhodou se nosná textilie podrobuje nejdříve broušení nebo ekvivalentnímu pochodu na dolní povrchové ploše a poté předběžnému zpracování požehováním plamenem na horní povrchové ploše.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález je blíže vysvětlen v následujícím popisu na příkladech provedení, při kterém se zpracovává nosná textilie pro termolepivý textilní materiál, vytvořená z nití tvarovaných proudy vzduchu, a to broušením (smirkováním) na povrchové ploše určené k ukládání bodů teplem tavitelného polymeru a požehováním plemenem na druhé povrchové ploše. Popis příkladu je proveden s odvoláním na připojené výkresy, na kteiých znázorňuje obr. 1 řez vrstevnatých útvarem tvořeným skládáním jednotlivých vrstev termolepivého textilního materiálu na sebe, obr. 2 řez termolepivým textilním materiálem, který nebyl podroben zpracování podle vynálezu, obr. 3 řez nosnou textilií, jejíž útek je tvořen tvarovanými nitěmi, tvarovanými proudy vzduchu, po předběžném zpracování broušením na jedné povrchové ploše, obr. 4 řez nosnou textilií z obr. 3 po předběžném zpracování požehováním plamenem na druhé straně a obr. 5 termolepivý textilní materiál, získaný nanesením bodů z teplem tavitelného polymeru na povrchovou plochu nosné textilie z obr. 4, předběžně zpracovanou požehováním plamenem.
Příklady provedení vynálezu
Při zhotovování oděvu se díly textilního materiálu odebírají zpracovatelským pracovníkem z dílčího souvrství dílů textilního materiálu, ležících na sobě a vyříznutých ve vrstevnatém skládaném útvaru do požadovaného tvaru. Tento vrstevnatý skládaný útvar se získá předchozím skládáním termolepivého textilního materiálu velké šířky, která se skládá do po sobě následujících a na sobě uložených záhybů, jak je znázorněno na obr. 1. Pro lepší srozumitelnost obrázku je mezi každými záhybovými vrstvami 1 složky znázorněna mezera 2, která však ve skutečnosti mezi vrstvami není. Jelikož se jedná o termolepivý textilní materiál, má každá záhybová vrstva 1 na jedné ze svých stran la body 3 z teplem tavitelného polymeru.
V příkladě znázorněném na obr. 1 je v důsledku tvorby po sobě následujících záhybových vrstev skládaného souvrství plocha la s body 3 z polymeru jedné záhybové vrstvy 1 proti druhé ploše la s body 3 přilehlé záhybové vrstvy 1 jedné dvojice vrstev 1 tvořících záhyb, a v dotyku s ní. Totéž platí pro druhou plochu lb, až na body z polymeru, která je vždy proti ekvivalentní ploše lb sousední záhybové vrstvy a v dotyku s ní.
Když je termolepivý textilní materiál vytvořen z nosné textilie, která je vytvořena ve formě tkaniny nebo pleteniny s vloženým útkem, vytvořené s použitím tvarovaných syntetických nití, a zejména z nití získaných tvarováním vzduchovými proudy, konstatoval přihlašovatel, že existuje riziko vzájemného zachycování mezi díly termolepivého textilního materiálu, tvořícími vyříznuté dílčí souvrství. To představuje značný problém při výrobě oděvů, když pracovník musí odebírat z dílčího souvrství jeden díl (kus) vložkové textilie. Dochází totiž k tomu, že tento kus zůstane částečně zachycen na následujícím dílu, což vyžaduje přídavný zásah pracovníka a znamená ztrátu času a rovněž špatné předkládání dílčího souvrství při následujícím uchopováním.
Přihlašovatel předpokládá, že tyto jevy vzájemného zachycování jsou analogické těm, jaké se záměrně využívají v systémech mechanických upevňovacích systémů typu suchých zipů, známých pod označením Velcro. V takových systémech se získává účinné vzájemné zachycení mezi dvěma protilehlými povrchy, z nichž jeden obsahuje prvky typu háčků nebo zachycovacích výběžků a druhý smyčky, které jsou vzájemně propleteny tak, že k zachycování dochází vnikáním háčků nebo zachycovacích výběžků do smyček. Podle přihlašovatele se v daném případě nejedná o prvky typu háčků, ale o to, že přítomnost smyček vyčnívajících z povrchu nosné textilie, tvořené tvarovanými syntetickými nitěmi, vyvolává vzájemné promísení smyček vrstev, ukládaných na sebe při vytváření vrstevnatého skládaného útvaru, které se ještě zesiluje při vystřihování dílčích souvrství.
Na obr. 2 je znázorněn termolepivý textilní materiál 4, který je tvořen ve formě tkaniny nebo pleteniny s vloženým útkem, jejíž útek (pouze který je znázorněn na obr. 2) sestává
-3 CZ 293970 B6 z tvarovaných syntetických nití, získaných tvarováním vzduchovými proudy. Konkrétněji obsahují tyto nitě 5 nejméně dvě multifilamentové dílčí nitě 6, 7, a to první jádrovou dílčí nit 6 a druhou efektní dílčí nit 7, které tvoří vyčnívající smyčky, které přesahují z jádrové dílčí nitě 6 a vzájemně se zachycují s nekonečnými vlákny tvořícími jádrovou dílčí nit 6.
Horní plocha 4a termolepivého textilního materiálu 4, znázorněného na obr. 2, obsahuje body 9 z teplem tavitelného polymeru.
Mezi smyčkami 8, tvořenými efektní dílčí nití 7, jsou patrné smyčky 10. které vyčnívají více než ostatní smyčky na ploše 4a nesoucí polymerové body 9, a rovněž na druhé ploše 4b.
Podle názoru přihlašovatele je vzájemné zachycování mezi dvěma díly termolepivého textilního materiálu ve vyříznutém dílčím souvrství důsledkem vzájemného zapadání smyček 8 a zejména smyček 10 obou ploch 4a, 4b, ležících proti sobě a dotýkajících se, do sebe, přičemž přihlašovatel nevylučuje, že přítomnost teplem tavitelných bodů 9 zpolymemí hmoty může rovněž představovat zhoršující faktor, pokud jde o vzájemné zachycování proti sobě ležících ploch 4a.
Pro odstranění tohoto nedostatku se nosná textilie 11 před nanášením bodů 9 z teplem tavitelného polymeru na ploše 4a podrobuje prvnímu zpracování, které spočívá v broušení (smirkování) plochy 4b, na níž se nebude nanášet bod 9 z teplem tavitelného polymeru. Broušení, které je samo o sobě známé, spočívá v tom, že se textilie vystaví mechanickému působení drsného povrchu typu smirkového plátna. Toto působení se projevuje měněním stavu povrchu textilie. Zejména když tato textilie obsahuje smyčky, jako je tomu v daném případě, má broušení za následek rozvinutí smyček až po jejich otevření, přičemž se uvolňuje volný konec některých smyček vzhledem k jejich zachycení v jádrové dílčí niti 6, až dokonce po jejich přetržení. Jak je znázorněno na obr. 3, se tak broušením získají smyčky 8\ které jsou více otevřené, a volné konečky 13.
S výhodou je brousicí působení dostatečně intenzivní pro to, aby takto zpracovaná plocha 4b měla strukturu blízkou rounu ze stříhaných vláken. Provádí se například na brousicím stroji, určeném ke zpracovávání úpletů, opatřeném více válci a řízením napětí.
Taková úprava plochy 4b, provedená na druhé ploše mající stejnou strukturu, již nevyvolává zachycovací síly vzájemných zapadáním smyček, které by mohlo být na obtíž při oddělování dvou kusů termolepivého textilního materiálu na vyříznutém dílčím souvrství.
Toto první zpracování nosné textilie 11 je následováno druhým zpracováváním, spočívajícím v požehování plamenem plochy 4a, určené pro ukládání bodů 9 z polymeru. Požehování plamenem, které je jinak samo o sobě známo, spočívá v tom, že se povrch textilie vystaví působení plamene při průchodu textilie okolo soustavy plynových hořáků. Tradičně se tento postup používá pro odstranění povrchového chmýří na povrchu látek.
V daném případě je zamýšleným účinkem požehování plamenem zmenšování výšky smyček vystupujících na ploše 4a nosné textilie 11, a zejména výšky nejvýše vystupujících smyček 10. Nastavování parametrů požehování plamenem, zejména rychlosti přesouvání textilie, výšky, a teploty plamene, se určují tak, aby alespoň nejvíce vystupujících smyčky 10 v dotyku s plamenem byly vystaveny tepelnému šoku, způsobilému jejich zatažení. Získá se tak, jak je znázorněno na obr. 4, mnohem rovnější plocha, pravidelná a výškově rovnoměrná. Toto požehování plamenem podstatně nemění objemovost nosné textilie 11, ani její další vlastnosti. Zejména je důležité, aby tepelný šok na ploše 4a byl dostatečně povrchový pro to, aby nevyvolával příliš velké tavení nití tvořících smyčky 8, které by vyvolalo ztužování nosné textilie Π,. Pro tento účel musí být požehovací zařízení vybaveno přesnými prostředky pro řízení teploty plamene, přičemž rychlost posunu nosné textilie během požehování plamenem musí být nejméně 80m/min.
Po provedení těchto dvou zpracování se nosná textilie může podrobit dobře známému pochodu nanášení bodů 9 z teplem tavitelného polymeru, čímž se získá termolepivý textilní materiál 12,
-4CZ 293970 B6 jak je znázorněný na obr. 5. Může se jednat o body vytvořené z prášku nebo pasty nebo i dvojí body. Na obr. 5 jsou patrné, na ploše 12a, obsahující body 9 z teplem tavitelného polymeru, smyčky 8 pravidelné a rovnoměrné výšky, a na druhé ploše 12b objemné a pravidelné smyčky
8' a volné konečky 13 nekonečných vláken.
V této struktuře je dosažen požadovaný výsledek, tj. že mezi proti sobě uloženými a vzájemně se dotýkajícími plochami po sobě následujících dílů ve vyříznutém dílčím souvrství již nedochází k výraznému vzájemnému zachycování, ať již na plochách 12a nesoucích body 9 z polymeru nebo na druhých plochách 12b, které by bylo schopné vytvářet obtíže při odebírání dílů termolepivého textilního materiálu z dílčího souvrství.
Vynález se neomezuje na provedení, popsané jako příklad nevyčerpávající podstatu řešení. Zejména broušení může být nahrazeno ekvivalentním postupem, například česáním, tj. mechanickým kartáčováním povrchu nosné textilie pomocí válců opatřených zahnutými kovovými jehlami. Požehování plamenem může být kromě toho nahrazeno ekvivalentním zpracováním, zejména tepelným zpracováním, například zářením, sáláním nebo dotykem.
Vynález je obzvláště výhodný pro tepelně lepivé podklady podle spisu EP 578 527. Může být výhodný rovněž pro jiné typy vložkových textilií, tvořených tvarovanými textilními nitěmi, které se vyznačují výše popsaným zachycovacím jevem.

Claims (4)

1. Způsob zpracování nosné textilie pro termolepivý textilní materiál, tvořené tkaninou nebo pleteninou s vloženým útkem, která obsahuje tvarované syntetické nitě, zejména tvarované vzduchovými proudy, tvořící smyčky na horní povrchové ploše, určené pro uložení bodů lepidla, a na opačné dolní povrchové ploše, vyznačený tím, že se nosná textilie (11,12) předtím, než se na ni nanesou body (9) lepidla, podporuje předběžnému zpracování broušením nebo ekvivalentním postupem na dolní povrchové ploše (12b) a předběžnému zpracování pro zmenšování výšky smyček na horní povrchové ploše (12a).
2. Způsob podle nároku 1, vyznačený tím, že předběžné zpracování pro zmenšování výšky smyček na horní povrchové ploše (12a) se provádí požehováním plamenem.
3. Způsob podle nároku 1, vyznačený tím, že předběžné zpracování pro zmenšování výšky smyček na horní povrchové ploše (12a) se provádí tepelným zpracováním zářením, sáláním nebo dotykem.
4. Způsob podle nároku 1, vyznačený tím, že se nosná textilie podrobuje nejdříve předběžnému zpracování broušením nebo ekvivalentním pochodem na dolní povrchové ploše (12b) a poté předběžnému zpracování požehováním plamenem na horní povrchové ploše (12a).
CZ19971628A 1996-05-29 1997-05-27 Způsob zpracování nosné textilie pro termolepivý textilní materiál na bázi tvarovaných nití CZ293970B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR9606832A FR2749135B1 (fr) 1996-05-29 1996-05-29 Procede de traitement d'un support textile pour entoilage thermocollant a base de fils textures

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ162897A3 CZ162897A3 (en) 1997-12-17
CZ293970B6 true CZ293970B6 (cs) 2004-09-15

Family

ID=9492676

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ19971628A CZ293970B6 (cs) 1996-05-29 1997-05-27 Způsob zpracování nosné textilie pro termolepivý textilní materiál na bázi tvarovaných nití

Country Status (19)

Country Link
US (1) US5924179A (cs)
EP (1) EP0810314B1 (cs)
JP (1) JPH1088468A (cs)
KR (1) KR100428062B1 (cs)
CN (1) CN1124093C (cs)
AT (1) ATE207148T1 (cs)
AU (1) AU714857B2 (cs)
CA (1) CA2206378A1 (cs)
CZ (1) CZ293970B6 (cs)
DE (1) DE69707354T2 (cs)
ES (1) ES2167695T3 (cs)
FR (1) FR2749135B1 (cs)
HU (1) HUP9700962A3 (cs)
NO (1) NO310367B1 (cs)
PL (1) PL183533B1 (cs)
PT (1) PT810314E (cs)
RU (1) RU2181250C2 (cs)
TR (1) TR199700443A2 (cs)
UA (1) UA46748C2 (cs)

Families Citing this family (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CZ302978B6 (cs) * 1999-02-03 2012-02-01 Kufner Textil Gmbh Elastická vložka a zpusob její výroby
DE19904265C2 (de) * 1999-02-03 2001-02-22 Kufner Textilwerke Gmbh Elastische Einlage, Verfahren zu deren Herstellung und Verwendung
KR100879185B1 (ko) * 2002-05-23 2009-01-16 한라공조주식회사 수액기의 건조제 백 제조방법 및 상기 방법에 의해 제조된수액기 건조제 백
DE102007006568A1 (de) 2007-02-09 2008-08-14 Kufner Textil Gmbh Elastische Einlage, Verfahren zu deren Herstellung und Verwendung
US9498003B2 (en) * 2010-09-03 2016-11-22 Trusox Llc Construction of a gripping fabric
CN105386200B (zh) * 2015-10-13 2017-05-24 南通海汇科技发展有限公司 双面起绒漂白树脂衬及其生产方法

Family Cites Families (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3837051A (en) * 1972-03-21 1974-09-24 Osthoff Fa Walter Apparatus for singeing textile fabrics
KR840002493B1 (ko) * 1982-06-08 1984-12-31 김용원 무선전화기의 녹음기 원격제어장치
KR840002245A (ko) * 1982-11-15 1984-06-25 에이. 엔. 케이. 비이탈라 인체의 자세를 결정하는 근육단련기구
IT1183992B (it) * 1985-12-03 1987-10-22 Gianpiero Quaglino Conglomerato tessile ad uso quale rinforzo nelle confezioni saldabile perimetralmente al tessuto metodo per la sua realizzazione e procedimento di applicazione
JPS6321981A (ja) * 1986-07-11 1988-01-29 日東紡績株式会社 接着芯地およびその製造方法
DE3904003A1 (de) * 1989-02-10 1990-08-16 Sucker & Franz Mueller Gmbh Schmirgelmaschine
JPH03130434A (ja) * 1989-07-13 1991-06-04 Asahi Chem Ind Co Ltd 芯地
FR2693211B1 (fr) * 1992-07-06 1994-10-14 Picardie Lainiere Support Textile pour entoilage thermocollant comportant en trame des fils texturés par jet d'air.
FR2710078B1 (fr) * 1993-09-17 1995-12-01 Picardie Lainiere Support textile biodégradable, en tricot maille trame, pour entoilage thermocollant.
FR2711151B1 (fr) * 1993-10-11 1996-01-05 Picardie Lainiere Support pour entoilage comportant une nappe de fibres entremêlées dans des fils de trame et son procédé de fabrication.
JP3138906B2 (ja) * 1995-04-27 2001-02-26 日本バイリーン株式会社 接着芯地及びその製造方法

Also Published As

Publication number Publication date
HUP9700962A3 (en) 1999-12-28
FR2749135B1 (fr) 1998-08-21
NO310367B1 (no) 2001-06-25
TR199700443A3 (tr) 1997-12-21
RU2181250C2 (ru) 2002-04-20
NO972430D0 (no) 1997-05-28
HU9700962D0 (en) 1997-07-28
EP0810314A1 (fr) 1997-12-03
CN1170546A (zh) 1998-01-21
PT810314E (pt) 2002-02-28
PL320102A1 (en) 1997-12-08
PL183533B1 (pl) 2002-06-28
UA46748C2 (uk) 2002-06-17
FR2749135A1 (fr) 1997-12-05
CN1124093C (zh) 2003-10-15
DE69707354T2 (de) 2002-06-27
HUP9700962A2 (hu) 1999-05-28
AU714857B2 (en) 2000-01-13
ES2167695T3 (es) 2002-05-16
EP0810314B1 (fr) 2001-10-17
CA2206378A1 (en) 1997-11-29
AU2368897A (en) 1997-12-04
DE69707354D1 (de) 2001-11-22
ATE207148T1 (de) 2001-11-15
TR199700443A2 (xx) 1997-12-21
KR970075028A (ko) 1997-12-10
KR100428062B1 (ko) 2004-07-30
CZ162897A3 (en) 1997-12-17
JPH1088468A (ja) 1998-04-07
NO972430L (no) 1997-12-01
US5924179A (en) 1999-07-20

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US20100178829A1 (en) Composite fabric and a method and apparatus for manufacturing the same
CZ285916B6 (cs) Teplem lepivý podklad obsahující rouno z vláken propletených s tvarovanými útkovými nitěmi, a zařízení pro jeho výrobu
KR101781667B1 (ko) 원더 패브릭
JP2912747B2 (ja) 熱結合裏打ち布および織り生地または緯編み生地の熱結合裏打ち布用織布ベース材料
US5194320A (en) Heat bonding textile for linings and a method of manufacturing same
EP1956128B1 (de) Elastische Einlage, Verfahren zu deren Herstellung und Verwendung
CZ293970B6 (cs) Způsob zpracování nosné textilie pro termolepivý textilní materiál na bázi tvarovaných nití
US5867880A (en) Method and device for producing textile products from fibers and/or filaments and products obtained
DE19904265C2 (de) Elastische Einlage, Verfahren zu deren Herstellung und Verwendung
EP1025766B1 (de) Elastische Einlage, Verfahren zu deren Herstellung und Verwendung
CS241943B1 (cs) Způsob výroby elastického propletu se strukturálním povrchem
CZ302978B6 (cs) Elastická vložka a zpusob její výroby
JP2001321258A (ja) 綿入れ毛布
CS199396B1 (cs) Proplétaná textilie a způsob její výroby
DE29924871U1 (de) Elastische Einlage
CS210205B1 (cs) Proplétané textilie a způsob její výroby
CS261945B1 (cs) Způsob výroby dvojitě vázaného plyše na okrouhlých pletacích strojích a zařízení k provádění tohoto způsobu

Legal Events

Date Code Title Description
PD00 Pending as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20060527