UA53627C2 - Спосіб окиcнення вуглеводню, спирту і/або кетону - Google Patents

Спосіб окиcнення вуглеводню, спирту і/або кетону Download PDF

Info

Publication number
UA53627C2
UA53627C2 UA98041713A UA98041713A UA53627C2 UA 53627 C2 UA53627 C2 UA 53627C2 UA 98041713 A UA98041713 A UA 98041713A UA 98041713 A UA98041713 A UA 98041713A UA 53627 C2 UA53627 C2 UA 53627C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
cobalt
chromium
hafnium
zirconium
catalyst
Prior art date
Application number
UA98041713A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Костантіні Мічел
Фече Ерік
Original Assignee
Родіа Файбер Енд Резін Інтермедіейтс
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Родіа Файбер Енд Резін Інтермедіейтс filed Critical Родіа Файбер Енд Резін Інтермедіейтс
Publication of UA53627C2 publication Critical patent/UA53627C2/uk

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C51/00Preparation of carboxylic acids or their salts, halides or anhydrides
    • C07C51/16Preparation of carboxylic acids or their salts, halides or anhydrides by oxidation
    • C07C51/31Preparation of carboxylic acids or their salts, halides or anhydrides by oxidation of cyclic compounds with ring-splitting
    • C07C51/313Preparation of carboxylic acids or their salts, halides or anhydrides by oxidation of cyclic compounds with ring-splitting with molecular oxygen
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07BGENERAL METHODS OF ORGANIC CHEMISTRY; APPARATUS THEREFOR
    • C07B41/00Formation or introduction of functional groups containing oxygen
    • C07B41/08Formation or introduction of functional groups containing oxygen of carboxyl groups or salts, halides or anhydrides thereof

Abstract

Спосіб окиснення вуглеводнів і/або спиртів, і/або кетонів до відповідних карбонових кислот, шляхом взаємодії кисню або кисневмісного газу в рідкій фазі в розчиннику, який вибирається серед полярних протонних розчинників і полярних апротонних розчинників, в присутності каталізатора, який розчинний в реакційному середовищі, і відрізняється тим, що містить, щонайменше, одну розчинну сполуку кобальту і одну розчинну сполуку хрому.

Description

Опис винаходу
Даний винахід відноситься до окиснення вуглеводнів і/або спиртів і/або кетонів до відповідних карбонових 2 кислот за допомогою кисню або кисневмісного газу.
Пряме окиснення киснем вуглеводнів, зокрема циклоалканів, в присутності каталізатора, являє собою спосіб, який вивчається вже давно. Насправді, він має очевидні переваги, пов'язані з невикористанням такого окиснювача, як азотна кислота, яка використовується на одній із стадій сучасних промислових способів, що звільняє від переробки утворюваних окисів азоту.
В чисельних варіантах здійснення способу каталітичного окиснення за допомогою кисню найчастіше рекомендованим каталізатором є кобальт.
Так, патент СШАА-2223493, опублікований в грудні 1940, описує окиснення циклічних вуглеводнів до відповідних двохосновних кислот в рідкій фазі, яка містить, в основному, оцтову кислоту, при температурі, щонайменше 602С, за допомогою кисневмісного газу, в присутності каталізатора окиснення, такого як сполука кобальту.
Патент СШАА-3987100 описує спосіб отримання циклогексанону і циклогексанолу реакцією циклогексану з киснем, щонайменше, в три послідовні стадії, при температурі від 13023 до 1802С, тиску приблизно від 4 до 25бар і в присутності зовсім незначної кількості каталітичної системи, яка містить кобальт і хром. Цей спосіб здійснюють без розчинника і він не дозволяє отримувати безпосередньо адипінову кислоту.
Патент Великобританії А-1086951 описує спільне окиснення суміші циклогексанолу і альдегіду в рідкій фазі, киснем, в відсутності або в присутності каталізатора, який містить, щонайменше, одну сполуку перехідного металу. Цей спосіб приводить до утворення циклогексанону, епсилон-капролактону і дикарбонових кислот із циклогексанолу і монокарбонової кислоти, відповідної до альдегіду, який вводиться.
Патент СШАА-4902827, опублікований в лютому 1990, описує удосконалений спосіб окиснення повітрям сч циклогексану до адипінової кислоти в рідкій фазі, що містить оцтову кислоту, при температурі від 802С до 1609... (У і в присутності каталізатора окиснення, який містить розчинну сполуку кобальту і розчинну сполуку цирконію і/або гафнію.
В патенті ЕР-А-0694333 рекомендується застосовувати в процесі окиснення вуглеводнів киснем каталізатор, М 20 який містить сіль кобальту і сіль тривалентного заліза.
Проте виявилось, що селективність, досягнута з каталітичними системами, які використовувались в с вищеописаних способах, може бути покращена. Цю задачу і пропонується вирішити в даному винаході. Даний со винахід заключається в способі окиснення вуглеводню, спирту і/або кетону до карбонової кислоти за допомогою кисню або кисневмісного газу в рідкій фазі в розчиннику, який вибирають серед полярних апротоннихіполярних СО з протонних розчинників і в присутності каталізатора, який розчинений в реакційному середовищі і відрізняється ою тим, що містить, щонайменше, одну розчинну сполуку кобальту і одну розчинну сполуку хрому.
Вуглеводні, які використовують як вихідні субстрати у способі згідно винаходу, являють собою, зокрема, алкани, циклоалкани, алкіл-ароматичні вуглеводні, алкени і циклоалкени, які мають від З до 20 атомів вуглецю.
Серед вуглеводнів найбільш головними є, звичайно, циклоалкани, зокрема такі, які містять в циклі від 5 до « 20 12 атомів вуглецю, тому що їх окиснення приводить до двохосновних карбонових кислот і до незначного вмісту -в циклоалканолів і циклоалканонів, як проміжних продуктів. с Найбільш цікавим вуглеводнем є циклогексан, окиснення якого приводить до отримання адипінової кислоти - :з» однієї із основних сполук для отримання поліаміду 6-6.
Даний спосіб може бути використаний також для окиснення проміжних спиртів і кетонів, зокрема, циклоалканолів і циклогексанонів, які мають від 5 до 12 атомів вуглецю, щоб отримувати відповідні карбонові сл що кислоти.
Нижче буде описано, зокрема, спосіб окиснення вуглеводнів, в основному, циклоалканів, головним чином, (95) спосіб окиснення циклогексану. бу Каталізатор, який містить, щонайменше, одну сполуку кобальту і одну сполуку хрому, дозволяє безпосередньо отримувати адипінову кислоту з доброю селективністю, якщо здійснюють окиснення іме) циклогексану; і це являється великою перевагою способу. Каталізатор, який містить, щонайменше, одну сполуку -Ч кобальту, яка розчинна в реакційному середовищі, вибирають без обмеження, наприклад, із хлориду кобальту, броміду кобальту, нітрату кобальту, карбоксилатів кобальту, наприклад, тетрагідрат ацетату кобальту, пропіонат кобальту, адипат кобальту, глутарат кобальту, сукцинат кобальту і хелатів кобальту, наприклад, вв / Зцетилацетонат кобальту.
Каталізатор, який містить також, щонайменше, одну сполуку хрому, яка розчинна в реакційному середовищі, (Ф) вибирають без обмеження, наприклад, із хлориду хрому, броміду хрому, нітрату хрому, карбоксилатів хрому, г) таких як ацетат хрому, пропіонат хрому, адипат хрому, глутарат хрому, сукцинат хрому і хелатів хрому, таких як ацетилацетонат хрому. во Молярне співвідношення між хромом і кобальтом в каталізаторі може мінятися в широких межах. Так, можна застосовувати молярні співвідношення Стг/Со від 0,001 до 100, переважно від 0,01 до 10.
Каталізатор можна отримати "ін сіту", введенням сполуки, кобальту і хрому в реакційне середовище. Його можна отримати також перед самим використанням змішуванням вищеназваних сполук в необхідних пропорціях для отримання бажаного молярного співвідношення Сг/Со. Таке змішування зручніше проводити в розчиннику, переважно в розчиннику, який використовується для реакції окиснення. б5 Каталізатор, який використовується у способі згідно винаходу, може вміщати додатково, щонайменше, одну сполуку цирконію і/або гафнію, яка розчинна в реакційному середовищі.
Наприклад, сполуки цирконію і гафнію можна без обмеження вибирати із тетрахлориду цирконію, броміду цирконію, нітрату цирконію, карбоксилатів цирконію таких, як наприклад, ацетат цирконію, пропіонат цирконію, адипат цирконію, глутарат цирконію, сукцинат цирконію, хелатів цирконію, таких як ацетилацетонат цирконію, хлорид гафнію, бромід гафнію, нітрат гафнію, карбоксилатів гафнію, як наприклад, ацетат гафнію, пропіонат гафнію, адипат гафнію, глутарат гафнію, сукцинат гафнію, і хелатів гафнію, таких як ацетилацетонат гафнію.
Молярне співвідношення між цирконієм і/або гафнієм і кобальтом в каталізаторі складає від 0 до 10, переважно від 0,001 до 5. 70 Кількість каталізатора, яка виражена у вагових процентах елементу кобальту і елементу хрому відносно до реакційної суміші, становить звичайно від 0,00195 до 595, переважно, від 0,0195 до 295, але ці величини не являються критичними. Проте, щоб забезпечити достатню активність, не використовуючи при цьому занадто великих кількостей каталізатора, каталізатор потім відділяють від кінцевої реакційної суміші і рециркулюють.
Доцільно використовувати також ініціатор реакції окиснення. Ініціаторами часто бувають гідроперекиси, /5 такі, як наприклад, гідроперекис циклогексилу або гідроперекис третбутилу. В процесі окиснення циклогексану утворюються також кетони або альдегіди, як наприклад, циклогексанон, або ацетальдегід. Звичайно ініціатор складає від 0,01 до 20ваг.9о від використаної реакційної суміші, але ці пропорції не являються критичними величинами. Ініціатор особливо корисний на початку окиснення і коли здійснюють окиснення циклогексану при температурі нижче 1202С. Його можна вводити на самому початку реакції.
Рідке реакційне середовище містить розчинник, щонайменше частковий, карбонової кислоти, отримання якої і є метою способу згідно винаходу. Цей розчинник може бути самої різної природи, якби тільки він не окиснювався значною мірою в умовах реакції. Його можна вибирати із полярних протонних розчинників і полярних апротонних розчинників. Полярними протонними розчинниками можуть бути, наприклад, карбонові кислоти, які мають тільки первинні або вторинні атоми водню, зокрема, аліфатичні кислоти, які мають від 2 до с
З атомів вуглецю, перфторалкілкарбонові кислоти, такі як трифтороцтова кислота, спирти, такі як третбутанол, галогеновмісні вуглеводні, такі як дихлорметан, кетони, такі як ацетон. Полярними апротонними розчинниками о можуть бути, наприклад, нижчі алкілові складні ефіри (- радикал алкілу, що має від 1 до 4 атомів вуглецю ) карбонових кислот, зокрема, аліфатичних карбонових кислот, які мають від 2 до 9 атомів вуглецю, або перфторалкілкарбонових кислот, тетраметиленсульфон (або сульфолан), ацетонітрил. ча
Оцтову кислоту використовують, переважно, як розчинник реакції окиснення циклогексану. Доцільно використовувати каталізатор, кобальтові та хромні компоненти якого знаходяться у формі сполук - похідних сч карбонової кислоти, яка використовується як розчинник, якщо вищеозначені сполуки розчинні в реакційному Ге) середовищі. Отже, ацетати кобальту і хрому використовують, головним чином, саме з цієї причини.
Розчинник, який описано вище, складає від 1ваг.9о до 9Оваг.95 від реакційного середовища, переважно від Ше 1095 до 9095, переважніше, від 2095 до 80905. ою
Окиснення можна здійснювати також в присутності води, яка вводиться на початковій стадії способу.
Температура, при якій здійснюють реакцію окиснення, змінюється, зокрема, в залежності від використаного субстрату. Вона складає звичайно від 502 до 2002С, переважно від 802С до 14026.
Тиск не виступає критичним параметром способу. Він може бути нижчим, рівним або вищим атмосферного « тиску. Як правило, він знаходиться між 0,1МПа (бар) і 20МПа (200бар), але ці величини не являються - с обов'язковими. ц Можна використовувати чистий кисень, повітря, повітря, яке збагачене або збіднене киснем, або ж кисень, "» розбавлений інертним газом.
Наступні приклади проілюструють винахід.
Приклад 1 с В автоклав, ємністю 125мл із титану, обладнаний нагрівачем у вигляді обруча, турбіною і пристроями для вводу газу і регулювання тиску, завантажують:
Мн 21,25г (253ммол) циклогексану
Ге») 27,35г оцтової кислоти
О,26г (2,65ммол) циклогексанону о 0,32г (1,29ммол Со) тетрагідрату ацетату кобальту "І 0,0331г (0,1445ммол Ст) ацетату хрому.
Після закриття реактору суміш перемішують із швидкістю 1000 обертів за хвилину, створюють тиск повітря (100бар при 202С) і нагрівають. За 10 хвилин температура в масі досягає 1052С, і цю температуру підтримують ще напротязі 50 хвилин.
Після охолодження і скидання тиску реакційна суміш складається із двох рідких фаз, які гомогенізують о введенням оцтової кислоти. іме) Отриману таким способом однорідну суміш аналізують хроматографією в газовій фазі.
Отримують наступні результати: 60 ступінь перетворення (ТТ) циклогексану 12,295 селективність (ЗТ) циклогексанолу по відношенню до перетвореного циклогексану 6,295 селективність (ЗТ) циклогексанону по відношенню до перетвореного циклогексану 11,995
ЗТ адипінової кислоти по відношенню до перетвореного циклогексану 67,390 65 ЗТ адипінової кислоти ї- циклогексанону ї циклогексанолу по відношенню до перетвореного циклогексану 85,495 молярне відношення адипінової кислоти до всіх утворених двохосновних кислот (адипінова, глутарова і сукцинова кислоти) 85,395
ЗТ других сполук (бутиролактон, валеро-лактон, гідроксиаднпінова кислота, гід-роксикапронова кислота) 3,095
Порівняльний дослід 1
Повторюють приклад 1 у такому ж апараті і при таких же робочих умовах, але не вводячи сполуку Ст, а використовуючи кількість тетрагідрату ацетату Со, яка перевищує кількість, рівну молярній кількості ацетату
Сг у прикладі 1.
Отримують наступні результати: ступінь перетворення (ТТ) циклогексану 15,095
ЗТ циклогексанолу по відношенню до перетвореного циклогексану 14,7905
ЗТ циклогексанону по відношенню до перетвореного циклогексану 8,195
ЗТ адипінової кислоти по відношенню до перетвореного циклогексану 54,79
ЗТ адипінової кислоти ї циклогексанонуї циклогексанолу по відношенню до перетвореного циклогексану 77,5905 молярне відношення адипінової кислоти до всіх утворених двохосновних кислот 82,695 т ЗТ других сполук 10,995
Порівняльний дослід 2
Повторюють порівняльний дослід 1 у такому ж апараті і при таких же робочих умовах, але використовуючи ще більш значну кількість (1,45г) тетрагідрату ацетату кобальту Со.
Отримують наступні результати: ступінь перетворення (ТТ) циклогексану 13,295
ЗТ циклогексанолу по відношенню до перетвореного циклогексану 9,595
ЗТ циклогексанону по відношенню до перетвореного циклогексану 8,595 с
ЗТ адипінової кислоти по відношенню до перетвореного циклогексану 56,79 Ге)
ЗТ адипінової кислоти ї- циклокексанону ї циклогексанолу по відношенню до перетвореного циклогексану 74,79 молярне відношення адипінової кислоти до всіх утворених двохосновних кислот 81,29 о,
ЗТ других сполук 12,295 м
Порівняльний дослід З сч
Повторюють приклад 1 у такому ж апараті і при таких же умовах роботи, але замінивши ацетат Сг такою ж молярною кількістю ацетату Ге. ре)
Отримують наступні результати: со ступінь перетворення (ТТ) циклогексану 15,095 ІС о)
ЗТ циклогексанолу по відношенню до перетвореного циклогексану 9,395
ЗТ циклогексанону по відношенню до перетвореного циклогексану 7,390
ЗТ адипінової кислоти по відношенню до перетвореного циклогексану 58,995 «
ЗТ адипінової кислоти ї- циклогексанону ї циклогексанолу по відношенню до перетвореного циклогексану 75,595 молярне відношення адипінової кислоти до всіх утворених двохосновних кислот 81,05 - с ЗТ других сполук 10,795 ;з» " Порівняльний дослід 4
Повторюють приклад 1 у такому ж апараті і при таких же умовах роботи, але замінивши ацетат Ст такою ж молярною кількістю Мп. 1 Отримують наступні результати: о ступінь перетворення (ТТ) циклогексану 13,995 (є) ЗТ циклогексанолу по відношенню до перетвореного циклогексану 17,195
ЗТ циклогексанону по відношенню до перетвореного циклогексану 8,195 о ЗТ адипінової кислоти по відношенню до перетвореного циклогексану 54,295 "І ЗТ адипінової кислоти ї- циклогексанону ї циклогексанолу по відношенню до перетвореного циклогексану 79,495 молярне відношення адипінової кислоти до всіх утворених двохосновних кислот 83,49
ЗТ других сполук 9,895
Порівняльний дослід 5 іФ) В апарат, який описаний у прикладі 1, завантажують: ко 47 4г оцтової кислоти 0,25г (2,54ммол) циклогексанону во 1,72г (6,8вммол Со) тетрагідрату ацетату кобальту 0,194г (1,11ммол Ре) ацетату заліза.
Після закриття реактору суміш перемішують із швидкістю 1000 обертів за хвилину, створюють тиск повітря (100бар при 202С) і нагрівають. За 10 хвилин температура в масі досягає 1052С, і цю температуру підтримують ще напротязі 50 хвилин. 65 Після охолодження і скидання тиску добавляють 10,1г циклогексану. Після закриття реактору знову створюють тиск повітря 10О0бар і нагрівають до 1052 з перемішуванням при 1000 обертах/хвилину.
Реакцію здійснюють напротязі 1 години при 1052С, підтримуючи постійний тиск за допомогою резервного чистого кисню.
Після охолодження і скидання тиску в реакторі реакційна суміш складається із двох рідких фаз, які гомогенізують за допомогою оцтової кислоти.
Отриману таким способом однорідну суміш аналізують хроматографією в газовій фазі.
Отримують наступні результати: ступінь перетворення (ТТ) циклогексану 40,995 70 ЗТ циклогексанолу по відношенню до перетвореного циклогексану 9,695
ЗТ циклогексанону по відношенню до перетвореного циклогексану о
ЗТ адипінової кислоти по відношенню до перетвореного циклогексану 66,895
ЗТ адипінової кислоти ї- циклогексанону ї циклогексанолу по відношенню до перетвореного циклогексану 76,495 молярне відношення адипінової кислоти до всіх утворених двохосновних кислот 81,19
ЗТ других сполук 8,295
Приклад 2
Повторюють приклад 1 у такому ж апараті і при тих же умовах температури і тиску і з такими ж реактивами, але при тривалості реакції 115 хвилин.
Отримують наступні результати: ступінь перетворення (ТТ) циклогексану 15,095
ЗТ циклогексанолу по відношенню до перетвореного циклогексану 4,395
ЗТ циклогексанону по відношенню до перетвореного циклогексану о
ЗТ адипінової кислоти по відношенню до перетвореного циклогексану 75,295 сч
ЗТ адипінової кислоти ї циклогексанону ї- циклогексанолу по відношенню до перетвореного циклогексану 79,595 о молярне відношення адипінової кислоти до всіх утворених двохосновних кислот 8395
ЗТ других сполук Б
Приклад З -
Повторюють приклад 2 у такому ж апараті, за таких же робочих умов і з такими ж реактивами, аледобавивши С 0,0049г (0, ммол 2г) ацетилацетонату 42 і при тривалості реакції 35 хвилин.
Отримують наступні результати: шо со ступінь перетворення (ТТ) циклогексану 14,195
ЗТ циклогекаснолу по відношенню до перетвореного циклогексану 4,895 о
ЗТ циклогексанону по відношенню до перетвореного циклогексану 10,095
ЗТ адипінової кислоти по відношенню до перетвореного циклогексану 67,195
ЗТ адипінової кислоти ї- циклогексанону ї циклогексанолу по відношенню до перетвореного циклогексану 81,995 « молярне відношення адипінової кислоти до всіх утворених двохосновних кислот 84,595 с 10 ЗТ других сполук 5,895 н- з» Приклад 4 Щ
Повторюють приклад 1 у такому ж апараті і за таких же робочих умов, але використовуючи 0,0672г (0,29Мммол
Ст) ацетату Сг і здійснюючи реакцію напротязі 115 хвилин.
Отримують наступні результати: 1 2) ступінь перетворення (ТТ) циклогексану 14,695
ЗТ циклогексанолу по відношенню до перетвореного циклогексану 4,595 (2) ЗТ циклогексанону по відношенню до перетвореного циклогексану 3,590 ка 20 ЗТ адипінової кислоти по відношенню до перетвореного циклогексану 72,995
ЗТ адипінової кислоти ї- циклогексанону ї циклогексанолу по відношенню до перетвореного циклогексану 80,895 " ч молярне відношення адипінової кислоти до всіх утворених двохосновних кислот 84,79
ЗТ других сполук 6,095
Приклад 5
Ге! Повторюють приклад 1 у такому ж апараті і за тих же робочих умов, але використовуючи 0,0033г (0,0145ммол
Ст) ацетату Сг і здійснюючи реакцію напротязі 60 хвилин. де Отримують наступні результати: 6О ступінь перетворення (ТТ) циклогексану 14,095
ЗТ циклогексанолу по відношенню до перетвореного циклогексану 7,695
ЗТ циклогексанону по відношенню до перетвореного циклогексану 14,7905
ЗТ адипінової кислоти по відношенню до перетвореного циклогексану 59,495
ЗТ адипінової кислоти ї- циклогексанону ї циклогексанолу по відношенню до перетвореного циклогексану 81,79 65 молярне відношення адипінової кислоти до всіх утворених двохосновних кислот 83,79
ЗТ других сполук 6,595

Claims (10)

Формула винаходу
1. Спосіб окиснення вуглеводню, спирту і/або кетону до карбонової кислоти за допомогою кисню або кисневмісного газу, в рідкій фазі в розчиннику, що вибирають із полярних протонних розчинників і полярних апротонних розчинників і в присутності каталізатора, який розчиняють в реакційному середовищі, який відрізняється тим, що каталізатор містить, щонайменше, одну розчинну сполуку кобальту і одну розчинну то сполуку хрому.
2. Спосіб згідно з пунктом 1, який відрізняється тим, що вуглеводень, який використовують як вихідний субстрат, вибирають із циклоалканів, що містять цикл, який має від 5 до 12 атомів вуглецю, переважно, циклогексан.
З. Спосіб згідно з пунктом 1, який відрізняється тим, що спирт і/або кетон, які використовують як вихідний 15 субстрат, вибирають із циклоалканолів і циклоалканонів, що містять цикл, який має від 5 до 12 атомів вуглецю, і переважно, циклогексанол і/або циклогексанон.
4. Спосіб згідно з одним із пунктів 1-3, який відрізняється тим, що каталізатор, який містить, щонайменше, одну сполуку кобальту, яка розчинна в реакційному середовищі, вибирають із хлориду кобальту, броміду кобальту, нітрату кобальту, карбоксилатів кобальту, таких як тетрагідрат ацетату кобальту, пропіонат 20 кобальту, адипат кобальту, глутарат кобальту, сукцинат кобальту, і хелатів кобальту, таких як ацетилацетонат кобальту.
5. Спосіб згідно з одним із пунктів 1-4, який відрізняється тим, що каталізатор, який містить, щонайменше, одну сполуку хрому, яка розчинна в реакційному середовищі, вибирають із хлориду хрому, броміду хрому, нітрату хрому, карбоксилатів хрому, таких як ацетат хрому, пропіонат хрому, адипат хрому, глутарат хрому, с 25 сукцинат хрому, і хелатів хрому, таких як ацетилацетонат хрому. Ге)
6. Спосіб згідно з одним із пунктів 1-5, який відрізняється тим, що молярне співвідношення між хромом і кобальтом в каталізаторі складає від 0,001 до 100, переважно, від 0,01 до 10.
7. Спосіб згідно з одним із пунктів 1-6, який відрізняється тим, що каталізатор містить додатково, щонайменше, одну сполуку цирконію і/або гафнію, яка розчинна в реакційному середовищі і її вибирають із - 30 тетрахлориду цирконію, броміду цирконію, нітрату цирконію, карбоксилатів цирконію, таких як ацетат цирконію, Ге пропіонат цирконію, адипат цирконію, глутарат цирконію, сукцинат цирконію, хелатів цирконію, таких як ацетилацетонат цирконію, хлорид гафнію, бромід гафнію, нітрат гафнію, карбоксилатів гафнію, таких як ацетат ї-оі гафнію, пропіонат гафнію, адипат гафнію, глутарат гафнію, сукцинат гафнію, і хелатів гафнію, таких як со ацетилацетонат гафнію. Зо
8. Спосіб згідно з пунктом 7, який відрізняється тим, що молярне співвідношення між цирконієм і/або гафнієм юю і кобальтом в каталізаторі становить від 0 до 10, але переважно, від 0,001 до 5.
9. Спосіб згідно з одним із пунктів 1-8, який відрізняється тим, що кількість каталізатора, яка виражена в масових процентах елемента кобальту і елемента хрому по відношенню до реакційної суміші, становить від « 0,00195 до 595, переважно, від 0,01905 до 290. -о
10. Спосіб згідно з одним із пунктів 1-9, який відрізняється тим, що рідке реакційне середовище містить с розчинник, який вибирають із аліфатичних карбонових кислот, які мають від 2 до 9 атомів вуглецю, "з перфторалкілкарбонових кислот, спиртів, галогеновмісних вуглеводнів, кетонів, нижчих алкілових складних ефірів карбонових кислот, переважно, аліфатичних карбонових кислот, які мають від 2 до 9 атомів вуглецю або перфторалкілкарбонових кислот, тетраметилсульфону ( або сульфолану ), ацетонітрилу. сл 45 11. Спосіб згідно з одним із пунктів 1-10, який відрізняється тим, що розчинником, який використовують, вибирають оцтову кислоту. о 12. Спосіб згідно з одним із пунктів 1-11, який відрізняється тим, що розчинник становить від 1 до 9Омас.9о реакційного середовища, переважно, від 1095 до 9095, переважніше, від 2095 до 8095. б 13. Спосіб згідно з одним із пунктів 1-12, який відрізняється тим, що температура, при якій здійснюють ко 250 реакцію окиснення, становить від 507С до 200"7С але, переважно, від 807С до 14070. що 14. Спосіб згідно з одним із пунктів 1-13, який відрізняється тим, що тиск, при якому здійснюють реакцію окиснення, становить від 0,1 МПа (1 бар) до 20 МПа (200 бар). Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних 99 мікросхем", 2003, М 2, 15.02.2003. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і ГФ) науки України. іме) 60 б5
UA98041713A 1997-04-10 1998-04-03 Спосіб окиcнення вуглеводню, спирту і/або кетону UA53627C2 (uk)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR9704637A FR2761984B1 (fr) 1997-04-10 1997-04-10 Procede d'oxydation d'hydrocarbures, d'alcools et/ou de cetones

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA53627C2 true UA53627C2 (uk) 2003-02-17

Family

ID=9505939

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA98041713A UA53627C2 (uk) 1997-04-10 1998-04-03 Спосіб окиcнення вуглеводню, спирту і/або кетону

Country Status (19)

Country Link
US (1) US6147256A (uk)
EP (1) EP0870751B1 (uk)
JP (1) JP3073961B2 (uk)
KR (1) KR100467892B1 (uk)
CN (1) CN1211342C (uk)
AR (1) AR012352A1 (uk)
BR (1) BR9801026B1 (uk)
CA (1) CA2232520C (uk)
CZ (1) CZ107098A3 (uk)
DE (1) DE69815580T2 (uk)
FR (1) FR2761984B1 (uk)
ID (1) ID20155A (uk)
MY (1) MY118509A (uk)
PL (1) PL325751A1 (uk)
RU (1) RU2210562C2 (uk)
SG (1) SG67496A1 (uk)
SK (1) SK283733B6 (uk)
TW (1) TWI226324B (uk)
UA (1) UA53627C2 (uk)

Families Citing this family (13)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2791667B1 (fr) 1999-03-30 2002-05-24 Rhone Poulenc Fibres Procede d'oxydation d'hydrocarbures, d'alcools et/ou de cetones
FR2806078B1 (fr) * 2000-03-08 2004-01-30 Rhodia Polyamide Intermediates Procede d'oxydation d'hydrocarbures en acides
FR2806079B1 (fr) * 2000-03-08 2003-03-14 Rhodia Polyamide Intermediates Procede d'oxydation d'hydrocarbures en acides
FR2810904B1 (fr) * 2000-06-28 2002-12-20 Rhodia Polyamide Intermediates Procede d'oxydation d'hydrocarbures, d'alcools et/ou de cetones
US7429843B2 (en) 2001-06-12 2008-09-30 Irobot Corporation Method and system for multi-mode coverage for an autonomous robot
US6521789B1 (en) * 2001-12-21 2003-02-18 Council Of Scientific And Industrial Research Process for the preparation of adipic acid
FR2846652B1 (fr) 2002-10-30 2006-09-22 Rhodia Polyamide Intermediates Procede de fabrication d'acides carboxyliques
FR2846651B1 (fr) 2002-10-30 2006-06-16 Rhodia Polyamide Intermediates Procede de fabrication d'acides carboxyliques
US7456313B2 (en) * 2006-01-10 2008-11-25 Rohm And Haas Company Liquid-phase (AMM)oxidation process
JP5822191B2 (ja) * 2011-07-04 2015-11-24 国立大学法人山口大学 シクロヘキサノンの製造方法
CN102746140A (zh) * 2012-07-26 2012-10-24 江苏扬农化工集团有限公司 一种环己酮氧化制备己二酸的方法
CN108084012B (zh) * 2016-11-22 2019-12-31 中国科学院大连化学物理研究所 一种氧化环己酮制备己二酸的方法
EP3901128A1 (en) * 2020-04-22 2021-10-27 Sensient Fragrances S.A. Method for the manufacture of alfa,beta-unsaturated ketones

Family Cites Families (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB415172A (en) * 1933-03-17 1934-08-23 Ig Farbenindustrie Ag Improvements in the catalytic oxidation of ketones
GB1086951A (en) * 1964-01-21 1967-10-11 Ici Ltd Improvements in and relating to the production of oxygen-containing organic compounds
US3987100A (en) * 1974-04-11 1976-10-19 E. I. Du Pont De Nemours And Company Cyclohexane oxidation in the presence of binary catalysts
DE3065871D1 (en) * 1979-06-06 1984-01-19 Mitsui Petrochemical Ind Liquid phase catalytic co-oxidation of unsaturated compounds and aldehydes or ketones
SU929213A1 (ru) * 1980-04-22 1982-05-23 Гродненское производственное объединение "Азот" им.С.О.Притыцкого Катализатор дл окислени циклогексана
US4902827A (en) * 1988-05-03 1990-02-20 Eastman Kodak Company Process for the preparation of adipic acid
DE69609940D1 (de) * 1996-01-13 2000-09-28 Council Scient Ind Res Verfahren zur Herstellung von Adipinsäure

Also Published As

Publication number Publication date
JPH1121264A (ja) 1999-01-26
CA2232520C (fr) 2002-12-31
SG67496A1 (en) 1999-09-21
SK283733B6 (sk) 2003-12-02
RU2210562C2 (ru) 2003-08-20
KR19980081305A (ko) 1998-11-25
EP0870751A1 (fr) 1998-10-14
DE69815580T2 (de) 2004-05-13
ID20155A (id) 1998-10-15
FR2761984A1 (fr) 1998-10-16
US6147256A (en) 2000-11-14
JP3073961B2 (ja) 2000-08-07
SK45498A3 (en) 1998-12-02
MY118509A (en) 2004-11-30
CZ107098A3 (cs) 1998-10-14
CN1211342C (zh) 2005-07-20
EP0870751B1 (fr) 2003-06-18
CA2232520A1 (fr) 1998-10-10
KR100467892B1 (ko) 2005-03-16
DE69815580D1 (de) 2003-07-24
PL325751A1 (en) 1998-10-12
TWI226324B (en) 2005-01-11
AR012352A1 (es) 2000-10-18
BR9801026A (pt) 2000-02-08
BR9801026B1 (pt) 2009-12-01
FR2761984B1 (fr) 1999-05-21
CN1195657A (zh) 1998-10-14

Similar Documents

Publication Publication Date Title
UA53627C2 (uk) Спосіб окиcнення вуглеводню, спирту і/або кетону
RU2208605C1 (ru) Способ окисления углеводородов, спиртов и/или кетонов
RU98106628A (ru) Способ окисления углеводородов, спиртов и/или кетонов
RU2235714C1 (ru) Способ окисления углеводородов, спиртов и/или кетонов
US4113769A (en) Process for preparing unsaturated carboxylic acids by gas phase catalytic oxidation of the corresponding aldehydes
US3974228A (en) Preparation of hydroperoxides by autoxidation
RU2003102382A (ru) Способ окисления углеводородов, спиртов и/или кетонов
US7709681B2 (en) Process for the production of trimellitic acid
US2467876A (en) Preparation of beta-acetoxy-propionic acid
US3981912A (en) Process for the preparation of unsaturated carboxylic acids by the catalytic oxidation in gaseous phase of the corresponding aldehydes
PL239347B1 (pl) Sposób otrzymywania kwasów dwukarboksylowych z cyklicznych ketonów
JP2002212132A (ja) 芳香族カルボン酸類の製造方法
PT103640A (pt) Método de conversão, em condições suaves e em meio aquoso, de alcanos gasosos e líquidos em ácidos carboxílicos
CZ2001918A3 (cs) Způsob zpracování reakční směsi z přímé oxidace uhlovodíků na karboxylové kyseliny
JPS6084240A (ja) ベンズアルデヒドの製造方法
JPH04145042A (ja) 環状ケトンの製造方法
PL198537B1 (pl) Sposób rozkładu wodoronadtlenku cykloheksylu do cykloheksanolu i cykloheksanonu