SK183099A3 - Process for reducing the molecular weight of copolymers and terpolymers of ethylene - Google Patents

Process for reducing the molecular weight of copolymers and terpolymers of ethylene Download PDF

Info

Publication number
SK183099A3
SK183099A3 SK1830-99A SK183099A SK183099A3 SK 183099 A3 SK183099 A3 SK 183099A3 SK 183099 A SK183099 A SK 183099A SK 183099 A3 SK183099 A3 SK 183099A3
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
ethylene
hydroperoxide
molecular weight
propylene
molar content
Prior art date
Application number
SK1830-99A
Other languages
English (en)
Inventor
Tiziano Tanaglia
Original Assignee
Enichem Spa
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Enichem Spa filed Critical Enichem Spa
Publication of SK183099A3 publication Critical patent/SK183099A3/sk

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C08ORGANIC MACROMOLECULAR COMPOUNDS; THEIR PREPARATION OR CHEMICAL WORKING-UP; COMPOSITIONS BASED THEREON
    • C08FMACROMOLECULAR COMPOUNDS OBTAINED BY REACTIONS ONLY INVOLVING CARBON-TO-CARBON UNSATURATED BONDS
    • C08F2/00Processes of polymerisation
    • C08F2/38Polymerisation using regulators, e.g. chain terminating agents, e.g. telomerisation
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C08ORGANIC MACROMOLECULAR COMPOUNDS; THEIR PREPARATION OR CHEMICAL WORKING-UP; COMPOSITIONS BASED THEREON
    • C08FMACROMOLECULAR COMPOUNDS OBTAINED BY REACTIONS ONLY INVOLVING CARBON-TO-CARBON UNSATURATED BONDS
    • C08F8/00Chemical modification by after-treatment
    • C08F8/50Partial depolymerisation
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C08ORGANIC MACROMOLECULAR COMPOUNDS; THEIR PREPARATION OR CHEMICAL WORKING-UP; COMPOSITIONS BASED THEREON
    • C08FMACROMOLECULAR COMPOUNDS OBTAINED BY REACTIONS ONLY INVOLVING CARBON-TO-CARBON UNSATURATED BONDS
    • C08F210/00Copolymers of unsaturated aliphatic hydrocarbons having only one carbon-to-carbon double bond
    • C08F210/16Copolymers of ethene with alpha-alkenes, e.g. EP rubbers
    • C08F210/18Copolymers of ethene with alpha-alkenes, e.g. EP rubbers with non-conjugated dienes, e.g. EPT rubbers
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C08ORGANIC MACROMOLECULAR COMPOUNDS; THEIR PREPARATION OR CHEMICAL WORKING-UP; COMPOSITIONS BASED THEREON
    • C08FMACROMOLECULAR COMPOUNDS OBTAINED BY REACTIONS ONLY INVOLVING CARBON-TO-CARBON UNSATURATED BONDS
    • C08F2800/00Copolymer characterised by the proportions of the comonomers expressed
    • C08F2800/20Copolymer characterised by the proportions of the comonomers expressed as weight or mass percentages

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Medicinal Chemistry (AREA)
  • Polymers & Plastics (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • General Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Addition Polymer Or Copolymer, Post-Treatments, Or Chemical Modifications (AREA)
  • Polymerization Catalysts (AREA)
  • Compositions Of Macromolecular Compounds (AREA)
  • Polymerisation Methods In General (AREA)
  • Processes Of Treating Macromolecular Substances (AREA)

Description

Spôsob znižovania molekulovej hmotnosti kopolymérov a terpolymérov etylénu
Oblasť techniky
Vynález sa týka spôsobu znižovania molekulovej hmotnosti kopolymérov a terpolymérov etylénu, u ktorých obsah etylénu nepresahuje 20 %, najmä etalénpropylénových (EMP) alebo etylénpropylendienových (EPDM) elastomérov.
Doterajší stav techniky
Znižovanie molekulovej hmotnosti EP(D)M protiprúdovou polymeráciou je veľmi výhodná technológia na prípravu polymérov, ktoré majú nízke molekulové hmotnosti, a teda nízku viskozitu.
Pri hodnotení výhod spôsobov degradácie štandardných polymérov používaných na získanie polymérov s požadovanými molekulovými hmotnostmi je potrebné vziať do úvahy problémy, ku ktorým dochádza v priemyselných závodoch pri výrobe vysoko tekutého a nasledovne lepiaceho polyméru, ktorému chýba akákoľvek stabilita. Čím elastičtejšiu povahu materiál má, tým je pravdepodobnejšie, že tieto problémy budú.
Z literatúry sú známe rôzne techniky, ktoré umožňujú depolymeráciu, t.j. zníženie molekulovej hmotnosti. Najmä používanými metódami sú tepelná oxidácia, tepelná degradácia a degradácia pomocou radikálových iniciátorov (peroxidov).
Tepelná oxidácia (viď napríklad US-A-4, 372, 863) je proces, ktorý sa uskutočňuje v prítomnosti kyslíku (alebo vzduchu) a ktorý spôsobuje degradáciu vďaka kombinácii účinku mechanického trenia, teploty a kyslíku. Známe techniky sú spojované prevažne so vsádkovým zariadením, dlhými spracovateľskými časmi a strojmi, ktoré sú iba čiastočne naplnené, aby umožnili dostatočný prívod vzduchu. Výsledný materiál je tmavý a zoxidovaný a manipulácia s ním je obtiažna.
Tepelno mechanická degradácia (viď CA-A-991, 792) sa uskutočňuje pri extrémne vysokých teplotách (približne 330° C až 400° C) pod dusíkom a výhodne vytlačovaním, pri prevádzke za týchto tepelných podmienok nemajú radikály vytvorené mechanickým trením a tepelným účinkom dostatočnú životnosť pre rekombináciu.
Degradačná reakcia s peroxidmi je známa a široko používaná v oblasti poly-alfa-olefínov, ktoré obsahujú menej ako približne 20 % etylénu (viď napríklad CA-A-999, 698). Degradácia je v tomto prípade spôsobená nestabilitou radikálu na terciálnom uhlíku, ktorý mu bráni v ďaľších sieťovacích reakciách, ktoré sú inak charakteristické pre EP (D)M a ktoré sú základom peroxidových vulkanizačných reakcií.
EP-A-123, 424 popisuje spôsob degradácie olefínových polymérov v prítomnosti zmesi, ktorá v podstate pozostáva z peroxidu a hydroperoxidu.
V súčasnosti sa zistilo, že možno poskytnúť spôsob, ktorý umožní extrémne urýchlenie degradácie polymérneho materiálu aj pri teplotách, ktoré nepresahujú 200° C.
Podstata vynálezu
Ako už bolo uvedené, vynález sa týka spôsobu znižovania molekulovej hmotnosti polymérneho materiálu zvoleného z EPM kopolyméru a EPDM terpolyméru a príbuzných zmesí, ktorý zahŕňa spracovanie polymérneho materiálu aspoň jedným hydroperoxidom prítomným v množstve, ktoré spôsobí redukciu molekulovej hmotnosti.
Za EPM kopolyméry, ktoré možno použiť v rámci spôsobu podľa vynálezu, možno považovať tie kopolyméry etylénu a propylénu, u ktorých sa molekulárny obsah propylénu pohybuje od 16 % do 50 % a výhodne od 20 % do 40 % a Mn sa pohybuje v rozmedzí od 10 000 do 200 000.
EPDM terpolyméry, ktoré možno použiť v rámci vynálezu sú nekonjugované terpolyméry etylénu, propylénu a diolefínu. Typickými príkladmi nekonjugovaných diolefínov sú 1,4 -hexadien, 1,5-heptadien, 1,6-oktadien, 1,4-cyklohexadien, 5-metylén-2-norbornén a 5-etylidén-2-norbornén. U týchto EPDM terpolymérov sa molárny obsah etylénu spravidla pohybuje v rozmedzí od 30 do 85 %, výhodne od 40 do 70 %, molárny obsah propylénu sa pohybuje od 15 do 70 %, výhodne od 30 do 60 %, a molárny obsah nekonjugovaného diénu sa pohybuje od 0,5 do 20 %, výhodnejšie od 1 do 15 % a ešte výhodnejšie od 2 do 10 %. Molekulové hmotnosti Mn EPDM sa pohybujú v rozmedzí od 15 000 do 200 000, výhodne od 20 000 do 70 Ô00 a nekonjugovaným dienom je výhodne 5-etylidén-2-norbornén.
Spôsob prípravy EPDM v prítomnosti Ziegler-Nattových katalyzátorov je dobre známy, viď napríklad patentové prihlášky US-A-2, 933, 589, US-A-3, 000, 866, a US-A-3, 093, 621. Tieto terpolyméry sú prevažne vyrábané ako komponenty pre elastomérne kompozície a sú charakteristické absenciou nenasýtenosti v hlavnom reťazci a prítomnosťou nenasýtených miest v cyklických skupinách alebo skupinách naviazaných bočné na hlavný reťazec.
Pri uskutočňovaní spôsobu podľa vynálezu možno rovnako použiť zmes polymérov. Za použiteľné zmesi možno považovať zmesi dvoch alebo viacerých EPM, ktoré majú rôzny obsah etylénu alebo rôznu molekulovú hmotnosť.
Teplota, pri ktorej sa spôsob podľa vynálezu vykonáva, sa pohybuje v rozmedzí od 80° C do 250° C a výhodne v rozmedzí od 140° C do 200° C.
Pokiaľ ide o hydroperoxid (alebo zmes hydroperoxidov), tento sa pridáva do EP(D)M ako taký alebo výhodne rozpustený vo vhodnom rozpúšťadle. Tento hydroperoxid by výhodne nemal pri prevádzkovej teplote podliehať podstatnejšiemu rozkladu. Inými slovami, pre hydroperoxid je výhodné, pokiaľ jeho poločas rozkladu nie je kratší ako doba spracovania a výhodnejšie, pokiaľ nie je kratšia ako desaťnásobok prevádzkovej doby.
Typickými príkladmi hydroperoxidov sú kuménhydroperoxid, peroxid vodíku, t-butylhydroperoxid a 2,5-dihydroperoxy-2,5dimetylhexán. Koncentrácia hydroperoxidu, vztiahnuté k EP(D)M, sa pohybuje od 0,1 % hmotn. do 20 % hmotn., výhodnejšie od 0,2 % hmotn. do 10 % hmotn. a ešte výhodnejšie od 0,5 % hmotn. do % hmotn.
U výhodného uskutočnenia možno spôsob podľa vynálezu uskutočňovať za vysokého trenia, spravidla vyššieho ako 100 s-1 a výhodnejšie vyššieho ako 1 000 s-1.
Spôsob podľa vynálezu sa výhodne uskutočňuje v extrudéri a ešte výhodnejšie v dvojslimákovom extrudéri.
Spôsob podľa vynálezu sa uskutočňuje bez zavádzania kyslíku a možno ho uskutočňovať ako kontinuálnym, tak vsádkovým spôsobom. Pri vsádkovej prevádzke sa jednotlivé komponenty pridávajú do vhodného reaktoru spoločne alebo po častiach, za prítomnosti alebo za absencie rozpúšťadla, výhodne za absencie rozpúšťadla. Pri kontinuálnej prevádzke sa reakčné činidlá zavádzajú do reaktoru (alebo reakčnej zóny) termostatom regulovaným na požadovanú teplotu kontinuálne, pri vhodnej zavádzačej rýchlosti.
Produkty, ktoré možno získať spôsobom podľa vynálezu, možno aplikovať v mnohých oblastiach, najmä v oblastiach, kde sú nevyhnutné nízke molekulové hmotnosti. Typickým použitím týchto produktov sú modifikátory viskozity v oblasti motorových olejov a mazív a modifikátory vysoko tečúcich plastových materiálov.
Nasledujúce príklady majú iba ilustratívny charakter a nijako neobmedzujú rozsah vynálezu, ktorý je jednoznačne stanovený priloženými patentovými nárokmi.
Príklady uskutočnenia vynálezu
Vo všetkých príkladoch bol použitý rovnaký polymér, ktorým bol komerčne dostupný EPM ENICHEM DUTRAL CO 034, ktorý obsahuje 28 % hmotn. propylénu.
Index tavného toku (MFI) bol zistený postupom uvedeným v ASTM D 1238. Meranie MFI (E) sa vykonávalo pri 190° C a 2,16 kg, zatiaľ kým meranie MFI (F) sa vykonávalo pri 190° C, ale pri 21,6 kg.
Použitý EPM mal nasledujúce vlastnosti :
MFI (E) = 0,56 g/10 min.
MFI (F) = 12,5 g/10 min.
MWD = 2,9.
Mw = 138 000.
Použitý t-butylhydroperoxid (TBHP) dodala spoločnosť Akzo Nobel vo forme 70 % vodného roztoku (obchodné označenie Trigonox AW70).
Použitý dikumylperoxid (DCP) dodala spoločnosť Akzo Nobel Chem. v koncentrácii 40 % na inertnom produkte (obchodné označenie Perkadox BC 40).
Kontrolný príklad 1
Zmesovacia komora o objeme 70 cm3 sa naplnila 40 g polyméru, teplota zmesovacej komory sa pomocou termostatu nastavila na 135° C (externe) a frekvencia otáčania rotoru sa nastavila na 30 min-1. Pri rovnovážnom stave teplota dosiahla 147° C. Produkt sa nechal 2 sekundy plastifikovať a frekvencia otáčania rotoru sa potom prudko zvýšila na 195 min-1, teplota vzrástla a moment otáčania meraný pomocou prístrojov pomaly klesol. Po 3 minútach mastikácie sa experiment prerušil a izoloval sa produkt, ktorý mal nasledujúce vlastnosti : MFI (E) = 1,3 g/10 min.
MFI (F) =31,2 g/10 min.
Príklad 2
Zmesovacia komora o objeme 70 cm3 z príkladu 1 sa naplnila 40 g polyméru a 1 % butylhydroperoxidu, teplota zmesovacej komory sa pomocou termostatu nastavila na 135° C (externe) a frekvencia otáčania rotoru sa nastavila na 30 min-1. Pri rovnovážnom stave teplota dosiahla 146° C. Produkt sa nechal 2 sekundy plastifikovať a frekvencia otáčania rotoru sa potom prudko zvýšila na 195 min-1. Teplota vzrástla a moment otáčania meraný pomocou prístrojov klesol o mnoho rýchlejšie ako v prípade kontrolného príkladu 1. Po 2 minútach mastikácie sa experiment prerušil a produkt sa ochladil a izoloval. Získaný produkt mal nasledujúce vlastnosti : MFI (E) = 2,4 g/10 min.
MFI (F) = 83,5 g/10 min.
Kontrolný príklad 3
Zmesovacia komora o objeme 70 cm3 z príkladu 1 sa naplnila 40 g polyméru a 3 % dikumylhydroperoxidu (ekvimolárne množstvo s 1 % t-butylhydroperoxidu), teplota zmesovacej komory sa pomocou termostatu nastavila na 135° C (externe) a frekvencia otáčania rotoru sa nastavila na 30 min-1. Pri rovnovážnom stave teplota dosiahla 146° C. Produkt sa nechal 2 sekundy plastifikovať a frekvencia otáčania rotoru sa potom prudko zvýšila na 195 min-1. V tomto okamihu teplota vzrástla a moment otáčania meraný pomocou prístrojov rýchlo klesol, čo naznačilo zosieťovanie. Okrem toho došlo k podstatnému zväčšeniu objemu a k získaniu zosieťovaného polyméru, ktorý mal formu netaviteľného prášku.
Tento kontrolný test ukázal, že peroxidy nie sú pri uskutočňovaní spôsobu podľa vynálezu účinné.
Kontrolný príklad 4
Zmesovacia komora o objeme 70 cm3 z príkladu 1 sa naplnila 40 g polyméru a 1 % dikumylhydroperoxidu (ekvimolárne množstvo s 1 % t-butylhydroperoxidu), teplota zmesovacej komory sa pomocou termostatu nastavila na 135° C (externe) a frekvencia otáčania rotoru sa nastavila na 30 min-1. Pri rovnovážnom stave teplota dosiahla 146° C. Produkt sa nechal 2 sekundy plastifikovať a frekvencia otáčania rotoru sa potom prudko zvýšila na 195 min-1. V tomto okamihu teplota vzrástla a moment otáčania meraný pomocou prístrojov vykazoval namiesto poklesu oscilačný pohyb a druhé maximum dosiahol približne 1 minútu po zvýšení frekvencie otáčania rotoru. Približne po 3 minútach mastikácie sa experiment prerušil a získaný produkt sa ochladil a izoloval. Získaný produkt mal nasledujúce vlastnosti : MFI (E) = neextruduje.
MFI (F) = 7,5 g /10 min.
Tento príklad rovnako jasne demonštruje, že peroxid nie je pri uskutočňovaní spôsobu podľa vynálezu účinný.
Kontrolný príklad 5
Zrnesovacia komora o objeme 70 cm3 sa naplnila 40 g polyméru a 1 % dikumylhydroperoxidu a 3 % t-butylhydroperoxidu), teplota zmesovacej komory sa pomocou termostatu nastavila na 135° C (externe) a frekvencia otáčania rotoru sa nastavila na 20 min-1. Pri rovnovážnom stave teplota dosiahla 145° C. Produkt sa nechal 2 sekundy plastifikovať a frekvencia otáčania rotoru sa potom prudko zvýšila na 195 min-1. Teplota vzrástla a moment otáčania meraný pomocou prístrojov klesol. Po 3 minútach mastikácie sa experiment prerušil a produkt sa ochladil a izoloval. Získaný produkt mal nasledujúce vlastnosti :
MFI (E) = 0,12 g/10 min. MFI (F) = 16,5 g /10 min.
Tabuľka 1
1----------------------------------------------------1 |Číslo 1 1 1--------------------------------------------1 | Čas | | min | I I 1 1 DCP | % hmotn. 1 I------------------------------------ 1 BHP |% hmotn. | 1-------------------- 1 MFI I (E) 1---------------------------------------- | MFI I (F) I T------- | Mw 1 I 1 1 1 MWD | 1 1
1 1 |ako 1 1 1 - 1 1 1 1 1 1 1 0,56 1 | 12,5 1 1138 o o o 1 2,9 |
1 taký | 1 1 1 1 1 ! 1 1 1 1
1 lc | 1 3 1 1 θ 1 θ | 1,3 | 31,2 1107 000 | 2,9 |
1 2 | 1 2 1 0 1 1 1 2,4 | 83,5 1 84 ooo | 2,6 |
1 3c 1 - 1 3 1 θ 1 _ 1 - 1 - - 1 - 1
1 4C I 1 3 1 1 1 o I *** I 7,5 1 142| 4,6 [
1 5= 1 1 1 1 3 | 1 1 1 1 3 1 I 0,12 I J 1 | 16,5 1 1 1 129| L 4,9 | 1
Porovnanie príkladov 1 a 2 demonštruje účinnosť spôsobu podľa vynálezu. Degradovaný polymér z príkladu 2 má nižšiu molekulovú hmotnosť a užšiu distribúciu molekulových hmotností ako kontrolný príklad (lc).
Z porovnania príkladu 3 a 4 s príkladom 2 je vidno, akým spôsobom ovplyvňuje prítomnosť hydroperoxidu účinnosť spôsobu podľa vynálezu. Prítomnosť peroxidu namiesto hydroperoxidu nespôsobí účinnú degradáciu polyméru.
Kombinované použitie peroxidu a hydroperoxidu (kontrolný príklad 5c) poskytuje slabšie výsledky ako použitie samotného hydroperoxidu v príklade 2. »
Na záver je potrebné zdôrazniť, že príklad 2 podľa vynálezu umožňuje dosiahnuť vyššie výkony aj napriek tomu, že mastikačný čas je kratší (2 minúty) ako v prípade ostatných testov (3 minúty).

Claims (12)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Spôsob znižovania molekulovej hmotnosti polymérneho materiálu zvoleného z EPM kopolyméru a EPDM terpolyméru a príbuzných zmesí, vyznačujúci sa tým, že zahŕňa spracovanie polymérneho materiálu aspoň jedným hydroperoxidom, ktorý je prítomný v množstve, ktoré spôsobuje zníženie molekulovej hmotnosti.
  2. 2. Spôsob podľa nároku 1, vyznačujúci sa tým, že kopolyméry etylénu a propylénu majú molárny obsah propylénu 16 až 50 % a M 10 000 až 200 000.
    n
  3. 3. Spôsob podľa nároku 2,vyznačujúci sa tým, že kopolyméry etylénu a propylénu majú molárny obsah propylénu 20 % až 45 %.
  4. 4. Spôsob podľa nároku 1, vyznačujúci sa tým, že EPDM má molárny obsah etylénu 30 až 85 %, propylénu 15 až 70 % a nekonjugovaného diénu 0,5 až 20 %, a molekulové hmotnosti M^ EPDM sa pohybujú v rozmedzí od 15 000 do 200 000.
  5. 5. Spôsob podľa nároku 4,vyznačujúci š a tým, že sa molárny obsah etylénu pohybuje v rozmedzí od 40 do 70 %, molárny obsah propylénu sa pohybuje v rozmedzí od 30 do 60 % a molárny obsah nekonjugovaného diénu sa pohybuje v rzomedzí od 1 do 15 %, výhodne od 2 do 10 %.
  6. 6. Spôsob podľa nároku 4,vyznačujúci sa tým, že Mn EPDM sa pohybuje v rozmedzí od 20 000 do 70 000.
  7. 7. Spôsob podľa nároku 1,vyznačujúci sa tým, že sa teplota pohybuje od 80° C do 250° C.
  8. 8. Spôsob podľa nároku 7,vyznačujúci sa tým, že sa teplota pohybuje od 140° C do 200° c.
  9. 9. Spôsob podľa nároku 1,vyznačujúci sa tým, že sa koncentrácia hydroperoxidu, vztiahnutá k EP(D)M, pohybuje v rozmedzí od 0,1 % hmotn. do 20 % hmotn.
  10. 10. Spôsob podľa nároku 9, vyznačujúci sa tým, že sa koncentrácia hydroperoxidu, vztiahnutá k EP(D)M, pohybuje v rozmedzí od 0,2 % hmotn. do 10 % hmotn.
  11. 11. Spôsob podľa nároku 10, vyznačujúci sa tým, že sa koncentrácia hydroperoxidu, vztiahnutá k EP(D)M, pohybuje v rozmedzí od 0,5 % hmotn. do 5 % hmotn.
  12. 12. Spôsob podľa nároku 1 až 11,vyznačujúci sa t ý m, že sa uskutočňuje za podmienok trenia vyšších ako 100 s-1, výhodne vyšších ako 1 000 s“1.
SK1830-99A 1998-12-22 1999-12-21 Process for reducing the molecular weight of copolymers and terpolymers of ethylene SK183099A3 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
IT1998MI002774A IT1304499B1 (it) 1998-12-22 1998-12-22 Procedimento per ridurre il peso molecolare di copolimeri eterpolimeri dell'etilene.

Publications (1)

Publication Number Publication Date
SK183099A3 true SK183099A3 (en) 2000-11-07

Family

ID=11381305

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK1830-99A SK183099A3 (en) 1998-12-22 1999-12-21 Process for reducing the molecular weight of copolymers and terpolymers of ethylene

Country Status (27)

Country Link
US (1) US6211332B1 (sk)
EP (1) EP1013673B1 (sk)
JP (1) JP4860020B2 (sk)
KR (1) KR20000048239A (sk)
CN (1) CN1117107C (sk)
AR (1) AR022004A1 (sk)
AT (1) ATE287419T1 (sk)
AU (1) AU767675B2 (sk)
BG (1) BG63722B1 (sk)
BR (1) BR9905941A (sk)
CA (1) CA2292313A1 (sk)
CZ (1) CZ293026B6 (sk)
DE (1) DE69923284T2 (sk)
EA (1) EA002491B1 (sk)
ES (1) ES2237036T3 (sk)
HR (1) HRP990389A2 (sk)
HU (1) HUP9904689A3 (sk)
ID (1) ID24399A (sk)
IT (1) IT1304499B1 (sk)
MY (1) MY119952A (sk)
NO (1) NO996213L (sk)
NZ (1) NZ501811A (sk)
PL (1) PL337357A1 (sk)
SK (1) SK183099A3 (sk)
TR (1) TR199903202A3 (sk)
TW (1) TW585878B (sk)
UA (1) UA66795C2 (sk)

Families Citing this family (15)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JP2004217913A (ja) * 2002-12-27 2004-08-05 Nof Corp 水酸基変性エチレン−α−オレフィン系共重合体及びその組成物並びに水酸基変性エチレン−α−オレフィン系共重合体の製造方法
KR20050093804A (ko) * 2002-12-27 2005-09-23 노프 코포레이션 수산기 변성 에틸렌-α-올레핀 공중합체의 제조방법
ITMI20030629A1 (it) * 2003-03-31 2004-10-01 Polimeri Europa Spa Composizione elastomerica per l'isolamento di cavi elettrici.
ITMI20032550A1 (it) 2003-12-22 2005-06-23 Polimeri Europa Spa Mescole elastomeriche a base di nerofumo
ITMI20040751A1 (it) * 2004-04-16 2004-07-16 Polimeri Europa Spa Procedimento per modificare le proprieta' reologiche di polimeri ep d m e miscele di ep d m con poli-alfaolefine
JP2006022237A (ja) * 2004-07-09 2006-01-26 Nof Corp ゴム組成物および架橋物
ITMI20041672A1 (it) * 2004-08-27 2004-11-27 Polimeri Europa Spa Copolimeri etilene-propilene a migliorata stabilita' di forma adatti alla modifica degli oli lubrificanti e procedimento per la loro preparazione
ITMI20042289A1 (it) 2004-11-26 2005-02-26 Polimeri Europa Spa Processo migliorato per ottenere masters elastomerici contenenti cariche inorganiche
ITMI20042399A1 (it) 2004-12-16 2005-03-16 Polimeri Europa Spa Additivi per oli lubrificanti aventi migliorata stabilita' di forma e migliorate prestazioni a bassa temperatura e procedimento per la loro preparazione
ITMI20060286A1 (it) * 2006-02-16 2007-08-17 Polimeri Europa Spa Copolimeri etilene-propilene adatti alla modifica degli oli lubrificanti e procedimento per la loro preparazione
JP5702300B2 (ja) * 2008-12-16 2015-04-15 エイチ アール ディー コーポレーション ワックスの高せん断酸化
DE102010052287A1 (de) * 2010-03-25 2011-09-29 Fraunhofer-Gesellschaft zur Förderung der angewandten Forschung e.V. Modifizierte Polyolefine
US9115237B2 (en) 2012-07-18 2015-08-25 Chevron Oronite Company Llc Viscosity improver grafted with unsaturated acylating agent and an aryloxyalylkene monoamine
EP3405554B1 (en) 2016-01-22 2019-12-25 Chevron Oronite Company LLC Lubricating oil composition containing a mixture of olefin copolymer dispersant-type viscosity improver and amine compound
CN110078848B (zh) * 2019-04-08 2022-04-29 江苏龙蟠科技股份有限公司 一种液体乙丙橡胶的制备方法

Family Cites Families (14)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB988846A (en) * 1964-02-05 1965-04-14 Sun Oil Co Processing of ethylene-propylene copolymer
DE1902178A1 (de) * 1969-01-17 1970-07-30 Western Petrochemical Corp Polyaethylene sowie Verfahren zu deren Herstellung
FR2508047B1 (fr) * 1981-06-22 1985-10-11 Bp Chimie Sa Procede de traitement de polyethylene de basse densite lineaire par des peroxydes organiques, generateurs de radicaux libres
DE3274455D1 (en) * 1981-08-22 1987-01-15 Showa Denko Kk Propylene-ethylene random copolymer, production process thereof, and film derived therefrom
US4743391A (en) * 1983-03-28 1988-05-10 Chevron Research Company Method for oxidatively degrading an olefinic polymer
US4749505A (en) * 1985-07-08 1988-06-07 Exxon Chemical Patents Inc. Olefin polymer viscosity index improver additive useful in oil compositions
JPS63101438A (ja) * 1986-10-17 1988-05-06 Kayaku Nuurii Kk 付加重合型プラスチツクの製造方法
DE3642266A1 (de) * 1986-12-11 1987-04-23 Rauer Kurt Abbau von polyethylen mittels radikalbildner
FR2613722B1 (fr) * 1987-04-07 1990-11-23 Bp Chimie Sa Procede de fabrication de granules d'homopolymere ou de copolymere de propylene
CN1092430A (zh) * 1989-10-25 1994-09-21 陶氏化学公司 纸张涂料组合物用的胶乳共聚物
IT1252069B (it) * 1991-11-25 1995-05-29 Enichem Elastomers Processo per la preparazione di copolimeri elastomerici dell'etilene
IT1275452B (it) * 1995-06-30 1997-08-07 Enichem Elastomers Procedimento per la preparazione di copolimeri etilene-propilene
TW322494B (sk) 1995-09-14 1997-12-11 Enichem Elastomeri Srl
IT1283587B1 (it) 1996-04-11 1998-04-22 Enichem Elastomers Procedimento per la preparazione di miscele polimeriche a base di copolimeri elastomerici ep(d)m

Also Published As

Publication number Publication date
ITMI982774A1 (it) 2000-06-22
EP1013673A1 (en) 2000-06-28
KR20000048239A (ko) 2000-07-25
HUP9904689A3 (en) 2001-01-29
NO996213L (no) 2000-06-23
EA200000147A3 (ru) 2000-10-30
CN1117107C (zh) 2003-08-06
TW585878B (en) 2004-05-01
MY119952A (en) 2005-08-30
CN1260354A (zh) 2000-07-19
JP4860020B2 (ja) 2012-01-25
UA66795C2 (uk) 2004-06-15
EA002491B1 (ru) 2002-06-27
HUP9904689A2 (hu) 2000-10-28
EA200000147A2 (ru) 2000-06-26
NO996213D0 (no) 1999-12-15
NZ501811A (en) 2001-04-27
ES2237036T3 (es) 2005-07-16
AR022004A1 (es) 2002-09-04
US6211332B1 (en) 2001-04-03
BG63722B1 (bg) 2002-10-31
PL337357A1 (en) 2000-07-03
EP1013673B1 (en) 2005-01-19
CA2292313A1 (en) 2000-06-22
ID24399A (id) 2000-07-13
DE69923284T2 (de) 2006-01-12
IT1304499B1 (it) 2001-03-19
ATE287419T1 (de) 2005-02-15
HRP990389A2 (en) 2000-10-31
JP2000191725A (ja) 2000-07-11
CZ462099A3 (cs) 2000-07-12
AU767675B2 (en) 2003-11-20
AU6529899A (en) 2000-06-29
BR9905941A (pt) 2000-08-15
TR199903202A2 (xx) 2000-07-21
TR199903202A3 (tr) 2000-07-21
CZ293026B6 (cs) 2004-01-14
BG104015A (en) 2001-08-31
HU9904689D0 (en) 2000-02-28
DE69923284D1 (de) 2005-02-24

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EP1699879B1 (en) Thermally-reversible crosslinking of polymers
US8962761B2 (en) Long chain branched EPDM compositions and processes for production thereof
KR101559638B1 (ko) 고용융장력 프로필렌 폴리머의 제조 과정
SK183099A3 (en) Process for reducing the molecular weight of copolymers and terpolymers of ethylene
KR0145323B1 (ko) 유리 말단 장측쇄를 갖는 프로필렌 중합체의 제조방법 및 이의 용도
US5464907A (en) Process for the modification of α-olefin (co) polymers
US8921466B2 (en) Concurrent solid and melt state grafting of coagents for making long chain branched polypropylene via direct reactive extrusion process
KR20010032021A (ko) 폴리프로필렌의 용융력을 강화시키기위한 압출방법
MXPA99012012A (en) Process to reduce the molecular weight of etc copolymers and terpolimers
US20070142565A1 (en) Rheology modification of polymers
EP0261786A1 (en) Modification of crystalline propylene polymers
KR100292921B1 (ko) 알파-올레핀 (공)중합체의 변형 방법
EP1942152A1 (en) Polymeric composition
LT et al. THERMISCH REVERSIBLE VERNETZUNG VON POLYMEREN RETICULATION THERMIQUEMENT REVERSIBLE DE POLYMERES
MXPA06007321A (es) Reticulacion de polimeros termicamente reversible