SI20185A - Izpopolnitev za mehanizem zasučnega ohišja - Google Patents

Izpopolnitev za mehanizem zasučnega ohišja Download PDF

Info

Publication number
SI20185A
SI20185A SI9920009A SI9920009A SI20185A SI 20185 A SI20185 A SI 20185A SI 9920009 A SI9920009 A SI 9920009A SI 9920009 A SI9920009 A SI 9920009A SI 20185 A SI20185 A SI 20185A
Authority
SI
Slovenia
Prior art keywords
slider
base
rotary
elements
point
Prior art date
Application number
SI9920009A
Other languages
English (en)
Inventor
Stephane Demellier
Pierre Joulia
Original Assignee
The Estee Lauder Companies, Inc.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by The Estee Lauder Companies, Inc. filed Critical The Estee Lauder Companies, Inc.
Publication of SI20185A publication Critical patent/SI20185A/sl

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A45HAND OR TRAVELLING ARTICLES
    • A45DHAIRDRESSING OR SHAVING EQUIPMENT; EQUIPMENT FOR COSMETICS OR COSMETIC TREATMENTS, e.g. FOR MANICURING OR PEDICURING
    • A45D40/00Casings or accessories specially adapted for storing or handling solid or pasty toiletry or cosmetic substances, e.g. shaving soaps or lipsticks
    • A45D40/06Casings wherein movement of the lipstick or like solid is a screwing movement

Landscapes

  • Closures For Containers (AREA)
  • Pivots And Pivotal Connections (AREA)
  • Telephone Set Structure (AREA)
  • Hinges (AREA)
  • Purses, Travelling Bags, Baskets, Or Suitcases (AREA)
  • Containers And Packaging Bodies Having A Special Means To Remove Contents (AREA)
  • Dry Shavers And Clippers (AREA)
  • Toilet Supplies (AREA)
  • Cable Accessories (AREA)
  • Fluid-Damping Devices (AREA)
  • Tea And Coffee (AREA)
  • Switches With Compound Operations (AREA)
  • Vehicle Body Suspensions (AREA)
  • Steering Control In Accordance With Driving Conditions (AREA)
  • Physical Deposition Of Substances That Are Components Of Semiconductor Devices (AREA)
  • Supplying Of Containers To The Packaging Station (AREA)
  • Mechanical Pencils And Projecting And Retracting Systems Therefor, And Multi-System Writing Instruments (AREA)
  • Brushes (AREA)
  • Massaging Devices (AREA)
  • Supports Or Holders For Household Use (AREA)
  • Apparatus For Making Beverages (AREA)
  • Auxiliary Devices For And Details Of Packaging Control (AREA)
  • Centrifugal Separators (AREA)

Abstract

Mehanizem zasučnega ohišja (1), predvsem za kozmetične izdelke in sestavljen z zasučnim telesom (2), ki je zasučno pritrjen na osnovnem kosu (3), ki je izveden iz drsnika (5), podnožja (4) in elementov (6, 6a, 6b) členkov, ki povezujejo podnožje z drsnikom med spodnjo točko (9b) sukanja s podnožjem in zgornjo točko (9a) sukanja z drsnikom (5), pri čemer je omenjeni drsnik namenjen, da se premika med razgrnjenim položajem oziroma zgornjim položajem (B) in zloženim položajem oziroma spodnjim položajem (A), označen s tem, da so elementi (6, 6a, 6b) členkov ko je drsnik (5) v spodnjem položaju (A), nameščeni vsaj delno pod vodoravno ravnino, ki vsebuje spodnjo točko (9b) sukanja.ŕ

Description

The Estee Lauder Companies, Inc.
Izpopolnitev za mehanizem zasučnega ohišja
Predloženi izum obravnava mehanizem zasučnega ohišja takšne vrste, ki se uporabljajo za kozmetične izdelke, kot so na primer rdečilo za ustnice ali različne kreme za ustnice.
V stanju tehnike je poznano veliko število zasučnih ohišij, kot je na primer tisto, kije opisano v prijaviteljičini francoski patentni prijavi št. 97 10166. Princip teh ohišij obstoji v tem, da se doseže osni premik drsnika, ki nosi izdelek, s pomočjo sukanja glede nanj telesa, ki je opremljeno z notranjim utorom v obliki vijačnice, v katerem sodeluje vodilni čep ali konica drsnika, ki je predviden za premikanje. Ta vrsta mehanizma potrebuje sredstvo za blokiranje sukanja drsnika glede na zasučno telo, tako da se povzroči njegov osni premik, ko se utor v obliki vijačnice suče, tako da se po njem premika vodilni čep ali konica drsnika.
Ta blokima sredstva so lahko sestavljena s tretjim neodvisnim delom, kot je na primer podnožje, v katerem se raztezata dva dela z vzdolžnima profiloma, ki sta namenjena, da sodelujeta z dvemi obodnimi zunanjimi ustji drsnika zaradi vodenja le-tega pri drsenju in imobiliziranja sukanja glede na zasučno telo. Vendarle pa ti mehanizmi prav tako lahko obsegajo samo dva neodvisna dela, namreč klasično zasučno telo in osnovni kos, ki obsega podnožje, drsnik in elemente zasučnega členka, ki ju povezujejo in dovoljujejo osno gibanje drugega glede na drugega, s tem da se razpirajo, vendar preprečujejo vsakršno medsebojno sukanje.
Vendar imajo takšne priprave, če nudijo prednost zmanjšanja števila potrebnih kosov za mehanizem zasučnega ohišja, kljub temu pomanjkljivosti, ki so povezane s krhkostjo pri medsebojnem sukanju elementov členkov tako kot na mestu, ki ga zavzemajo, ko so v zloženem položaju. Nalaganje elementov členkov nad podnožje predstavlja težavo pri spoštovanju omejitev razsežnosti te vrste kozmetičnih izdelkov in predvsem, ko je izbrano podnožje iz estetičnih razlogov dolgo podnožje.
Tako je naloga predloženega izuma, da razreši prej navedene pomanjkljivosti s pomočjo preprostih sredstev, varnih med delovanjem, ne predragih in preprostih za izdelavo. Izum predlaga mehanizem zasučnega ohišja, ki se lahko uporablja v kozmetologiji in katerega trpežnost je pomembna ter je majhne velikosti glede na podobne izdelke po stanju tehnike.
Po svoji osnovni značilnosti je mehanizem zasučnega ohišja, zlasti za kozmetične izdelke, po izumu sestavljen iz zasučnega telesa, ki je zasučno pritrjeno na osnovnem kosu, ki ga tvorijo drsnik, podnožje in elementi členkov, ki povezujejo podnožje z drsnikom med spodnjo točko sukanja s podnožjem in zgornjo točko sukanja z drsnikom, pri čemer je omenjeni drsnik namenjen, daje premičen med razgrnjenim ali zgornjim položajem in zloženim ali spodnjim položajem, in je značilen po tem, da so elementi členkov, potem ko je drsnik v spodnjem položaju, razmeščeni v vsaj delno pod vodoravno ravnino, ki obsega spodnjo točko sukanja.
Po dodatni značilnosti mehanizma zasučnega ohišja podnožje obsega zaprt prostor, ki se razteza pod točko sukanja, v katerem se namestijo vsaj delno elementi Členkov, ko je drsnik v spodnjem položaju.
Po izvedbenem primeru mehanizma zasučnega ohišja je zaprti prostor izveden z izvrtino podnožja.
Po drugi značilnosti mehanizma zasučnega ohišja je sklop elementov členkov, ko je drsnik v spodnjem položaju, nameščen pod vodoravno ravnino, ki obsega spodnjo točko sukanja.
Po prednostnem izvedbenem primeru mehanizma zasučnega ohišja po izumu so elementi členka sestavljeni iz dveh elementov, spodnjega elementa in zgornjega elementa, ki se medsebojno sučeta v vmesni točki sukanja.
Po drugi značilnosti mehanizma zasučnega ohišja je sicer ta značilen po tem, da so spodnje točke sukanja med podnožjem in spodnjim elementom ter zgornjim elementom, med drsnikom in zgornjim elementom nameščene na eni in drugi strani vodoravne središčne ravnine, pri čemer so spodnji in zgornji elementi poravnani, ko je drsnik v zgornjem položaju.
Po eni izmed izvedbenih variant mehanizma zasučnega ohišja je vsaj del drsnika nameščen pod vodoravno ravnino, ki obsega spodnjo točko sukanja, ko je ta nameščen v spodnjem ali zloženem položaju.
Po tem izvedbenem primeru drsnik v svojem spodnjem delu obsega izstopno odprtino, v kateri se delno namesti eden izmed elementov členkov, ko je mehanizem v spodnjem ali zloženem položaju.
Po dopolnilni značilnosti mehanizma zasučnega ohišja po izumu je zgornja točka sukanja, ko se drsnik nahaja v spodnjem ali zloženem položaju, nameščena pod vodoravno ravnino, ki obsega spodnjo točko sukanja.
Po drugi značilnosti mehanizma zasučnega ohišja je le-ta značilen po tem, da ima aretimo sredstvo, ki je sestavljeno iz omejilnih površin zasučnega telesa in naslonskih površin drsnika osnovnega dela.
Po izvedbenem primeru mehanizma zasučnega ohišja po izumu so naslonske površine razporejene na vodilnih konicah drsnika in so izoblikovane s poševno obrezanimi stranicami konic.
Po tem izvedbenem primeru so omejilne površine razmeščene znotraj notranjih utorov zasučnega telesa na njihovih koncih.
Po drugi značilnosti tega izvedbenega primera aretima sredstva predstavljajo naslonske in omejilne stranske površine, ki preprečujejo sukanje med drsnikom in zasučnim telesom v skrajnih položajih zloženega in razgrnjenega drsnika in naslonske ter omejilne vzdolžne površine, ki preprečujejo vsakršno vzdolžno gibanje drsnika v zasučnem telesu, ko je v razgrnjenem položaju.
Po dopolnilnih značilnostih mehanizma zasučnega ohišja po izumu je le-ta značilen po tem, da imajo elementi členkov prečni profil zaobljen in z lepimi konturami.
Po drugi značilnosti mehanizma zasučnega ohišja je osnovni del izveden iz plastične snovi, kije izbrana med poliolefmi in acetali.
Druge značilnosti in prednosti izuma izhajajo iz opisa, ki sledi, v povezavi s priloženimi risbami, ki ne predstavljajo omejilnih primerov.
Slike la do 14c predstavljajo prednostni izvedbeni primer mehanizma zasučnega ohišja in njegovo izvedbeno varianto.
Slike la do 7b predstavljajo prvi prednostni izvedbeni primer mehanizma zasučnega ohišja.
Slika la predstavlja mehanizem zasučnega ohišja v vzdolžnem prerezu v razgrnjenem oziroma zgornjem položaju.
Slika lb prikazuje v pogledu od spodaj mehanizem v razprtem položaju.
Slika 2 v podobnem pogledu kot slika la prikazuje mehanizem zasučnega ohišja v zloženem oziroma spodnjem položaju.
Slika 3 prikazuje osnovni kos v razgrnjenem položaju v vzdolžnem prerezu.
Slika 4 prikazuje v podobnem pogledu kot slika 3 osnovni kos mehanizma zasučnega ohišja v vmesnem položaju.
Slika 5 predstavlja v vzdolžnem prerezu osnovni kos v spodnjem položaju.
Slika 6 prikazuje v stranskem pogledu osnovni kos v razgrnjenem položaju.
Sliki 7a in 7b predstavljata v prečnem prerezu vzdolž A-A oziroma B-B osnovni kos.
Slike 8 do 14c predstavljajo variantno izvedbo mehanizma zasučnega ohišja.
Slika 8 prikazuje v podobnem pogledu kot slika 2 mehanizem zasučnega ohišja.
Slika 9 prikazuje vzdolžni prerez mehanizma zasučnega ohišja v vmesnem položaju.
Sliki lOa in lOb prikazujeta v vzdolžnem prerezu osnovni kos mehanizma v zloženem oziroma vmesnem položaju.
Sliki 1 la in 1 lb prikazujeta v prečnem prerezu vzdolž G-G oziroma C-C elemente členkov osnovnega kosa.
Slike 12a, 12b in 12c predstavljajo drsnik osnovnega kosa in njegove vodilne konice v čelnem pogledu, v stranskem pogledu z delnim prerezom vzdolž EE oziroma v pogledu od spodaj.
Slika 13 prikazuje v pogledu od spredaj zasučno telo mehanizma zasučnega ohišja.
Slike 14a, 14 b in 14c prikazujejo v prerezu vzdolž DD, EE oziroma FF razporeditev omejilnih elementov zasučnega telesa.
Po izumu je mehanizem zasučnega ohišja, ki ima splošno referenčno oznako 1, sestavljen iz dveh kosov, namreč zasučnega telesa 2 in glavnega kosa 3. Glavni kos je sestavljen iz podnožja 4, drsnika 5 in elementov 6 zasučnih členkov, ki se jim prav tako pravi rebra, ki jih povezujejo in ki tvorijo sredstvo za blokiranje sukanja, namenjeni pa so povezavi drsnika in podnožja, da se prepreči vsakršno njuno medsebojno sukanje.
Podnožje 4 in drsnik 5 sta blokirana glede njunega medsebojnega sukanja s pomočjo elementov 6 členkov, pri čemer omenjeni elementi tako omogočajo drsniku 5, da se osno premakne glede na podnožje 4 na sam po sebi znan način vzdolž osi ZZ' sukanja pri mehanizmu zasučnega ohišja 1.
Osni premik drsnika 5 glede na podnožje 4 se doseže na sam po sebi znani način s sukanjem zasučnega telesa 2 glede na osnovni kos 3, ki dopušča eni ali več vodilnih konic 7a, 7b drsnika 5, da med njegovim sukanjem potujejo po notranjih utorih 8a, 8b, ki sta drug glede na drugega nameščena na notranji steni.
Pripomnimo, da se ta vrsta mehanizma zasučnega ohišja 1 lahko s prednostjo uporablja za izvedbo tub za ustnično rdečilo ali drugih kozmetičnih ali farmacevtskih izdelkov, kot so kreme za ustnice. Vendar bi se ti mehanizmi eventualno lahko uporabili na drugih področjih, kot na primer za izvedbo lepil v tubah ali drugje.
Elementi 6 členkov so zasučni na svojem zgornjem koncu na spodnji stranici drsnika 5 in na svojem spodnjem koncu na zgornjem koncu podnožja 4, torej v ustrezno zgornji in spodnji točki 9a oziroma 9b sukanja. Drsniku 5 omogočajo, da drsni vzdolž osi ZZ' sukanja v notranjosti zasučnega telesa 2 med zloženim položajem A ali spodnjim položajem, ki je prikazan na sliki 2, in razgrnjenim položajem B ali zgornjim položajem, kije prikazan na slikah la in 3.
Po izumu je mehanizem zasučnega ohišja 1 izveden tako, da naj bodo v zloženem položaju A, ki se prav tako imenuje spodnji položaj, elementi 6 členkov nameščeni vsaj delno pod vodoravno ravnino H, ki vsebuje spodnjo točko 9b sukanja omenjenih elementov 6 členkov na podnožju 4.
Po prednostnem izvedbenem primeru mehanizma zasučnega ohišja 1 so elementi 6 členkov nameščeni popolnoma pod spodnjo točko 9b sukanja, ko so v zloženem položaju A oziroma v spodnjem položaju. Da se to izvede, je podnožje 4 na svojem zgornjem koncu opremljeno z zaprtim prostorom ali ležiščem 10, v katerem je predvideno, da se namestijo elementi členkov, pri čemer se omenjeni zaprti prostor razteza navzdol od spodnje točke 9b sukanja. Ta zaprti prostor 10 se lahko prednostno doseže, s tem da se izvede izvrtina 11 podnožja 4 na določeni njegovi dolžini.
Po prednostnem izvedbenem primeru mehanizma zasučnega ohišja 1 po izumu osnovni del 1 obsega dva elementa členkov ali rebra 6a, 6b, ki sta medsebojno zasučni v vmesni točki 9c sukanja. Prvi element oziroma spodnji element 6b je zasučen na vrhu podnožja 4 v spodnji točki 9b sukanja in zgornji element 6a je zasučen na spodnji strani 13 dna 5b drsnika 5. Različna sukanja 9a, 9b, 9c se prednostno dobijo na sam po sebi znan način z zožitvami ali stisnitvami predelov stene, ki tvorijo elemente členkov 6a, 6b. Pripomnimo, da so po različnih izvedbenih primerih mehanizma zasučnega ohišja po izumu kosi, ki jih sestavljajo, prednostno izvedeni iz plastične snovi, na primer po injekcijskem postopku.
Kot prikazujeta sliki lb in 3 so elementi zgornjih in spodnjih členkov nameščeni v podaljšku drug drugega, kot je mehanizem zasučnega ohišja 1 v razgrnjenem položaju oziroma v zgornjem položaju B. Pripomnimo, da sta zgornja točka 9a sukanja in spodnja točka 9b sukanja prednostno nameščeni na eni in drugi strani vzdolžne središčne ravnine, ki obsega os ZZ' sukanja mehanizma. Samo po sebi se razume, da bi konfiguracija elementov Členkov lahko bila drugačna, ne da bi se zapustilo področje zaščite izuma.
Po prednostnem izvedbenem primeru izuma se sklop elementov 6a, 6b členkov namesti pod spodnjo točko 9b sukanja, ko se mehanizem nahaja v spodnjem položaju A. Spodnji element 6b členka se prednostno namesti v bistvu navpično, vzporedno s steno izvrtine 11 navpično glede na spodnjo točko 9b sukanja, zgornji element 6a členka pa je rahlo nagnjen, kot to prikazuje slika 5, med vmesno točko 9c sukanja in zgornjo točko 9a sukanja, kije nameščena rahlo nad omenjeno vmesno točko 9c.
Po prikazanem izvedbenem primeru je del drsnika 5, ki je namenjen, da sprejme izdelek, nameščen v ležišču 10 podnožja 4 prednostno pod vodoravno ravnino H, ki vsebuje spodnjo točko 9b sukanja, in sicer ko je mehanizem zasučnega ohišja v spodnjem položaju oziroma zloženem položaju A. Vendar pripomnimo, da bi po izvedbeni varianti omenjena spodnja točka sukanja lahko bila nameščena pod vrhom podnožja v notranjosti ležišča omenjenega podnožja.
Drsnik 5 je na sam po sebi znan način sestavljen iz dela cevi 5a, ki je na svojem spodnjem koncu zatesnjena s krožno steno oziroma dnom 5b. Prednostno predstavlja stopnico ali izstopno odprtino 12 v njegovem spodnjem delu, to se pravi izvotlitev dela 5a predela obodne cevi in dna 5b, tako kot to prikazuje slika 4, pri čemer je omenjena izstopna odprtina namenjena, da se omogoči namestitev v notranjosti izvrtine 11 podnožja 4.
Ta izstopna odprtina 12 je dejansko nameščena na drsniku 5 osnovnega dela 2 v njegovem spodnjem delu, tako da se omenjeni del namesti v ležišču 10 podnožja 4, naj pa ne bo oviran s prisotnostjo spodnjega elementa 6b členka, pri čemer se tam namesti v tako predvideni odprtini, kot prikazuje slika 5.
Pomembno je pripomniti, da so, ko je mehanizem zasučnega ohišja 1 v spodnjem ali zloženem položaju, zgornja točka 9a sukanja med drsnikom 5 in elementi 6, 6a, 6b členkov nameščeni pod spodnjo točko 9b sukanja med omenjenimi elementi in podnožjem 4.
Vrh tega elementi 6, 6a, 6b členkov mehanizma zasučnega ohišja 1 prednostno obsegajo ustje 15 za polnjenje, ki je izvedeno iz dveh delov, enega dela na vsakem elementu 6a, 6b členkov, kot prikazujeta sliki 5 in 6. Omenjeno ustje 15 tako kot izvotlitev 12 dna 5b drsnika sta namenjena, da omogočata polnjenje drsnika z izdelkom z zadnje strani mehanizma, to se pravi skozi izvrtino 11 podnožja 4.
Po prikazanem izvedbenem primeru je zasučno telo 2 namenjeno, da je pripeto na podnožje 4 osnovnega telesa 3, pri čemer omenjeno podnožje predstavlja na svojem zgornjem koncu utor 14 za spenjanje. Pripomnimo, da ta utor 14 omogoča, da se izvede sukanje med osnovnim delom 3 in zasučnim telesom 2, samo po sebi pa se razume, da bi namestitev in sukanje med zasučnim telesom in podnožjem lahko bilo doseženo na različne načine, na primer brez spenjalnega utora, ne da bi se zato zapustilo področje zaščite izuma. Pripomnimo sicer, da zasučno telo 2 obsega dva utora 8a, 8b v obliki vijačnice, ki sta nameščena na njegovi obodni notranji steni, tako da sta si diametralno nasprotna. Ta utora sta namenjena, da sodelujeta z dvema vodilnima konicama 7a, 7b, ki sta nameščeni diametralno si nasprotno na delu cevi 5a, ki tvori drsnik 5, v bistvu na nivoju njegovega zgornjega konca, kot prikazuje slika 7a. Samo po sebi se razume, da bi razporeditev sredstev za sodelovanje med dvemi dopolnilnimi deli, namreč osnovnega dela in zasučnega telesa, lahko bila drugačna in bi na primer lahko predstavljala le en sam utor in eno konico, ne da bi se pri tem zapustilo področje zaščite izuma.
Po izvedbeni varianti prvega izvedbenega primera, kije bil prej opisan, kjer kosi, ki so podobni po svojem delovanju, nosijo iste oznake, mehanizem zasučnega ohišja izkazuje aretima sredstva 20a, 20b, 20c, 2la, 2lb, 21 c, ki so namenjena preprečevanju gibanja drsnika preko njegovih skranjih položajev, to se pravi zloženega in razgrnjenega položaja. Ta aretima sredstva so sestavljena preko sodelovanja med omejilnimi površinami 20a, 20b, 20c zasučnega telesa in naslonskimi površinami 2la, 2 lb, 21c drsnika 5 osnovnega dela 3.
Naslonske površine 21a, 21b, 21c so prednostno nameščene na vodilnih konicah 7a, 7b drsnika, medtem ko so omejilne površine 20a, 20b, 20c nameščene na ustreznih koncih notranjih utorov 8a, 8b v obliki vijačnice zasučnega telesa. Po tej izvedbeni varianti aretima sredstva obsegajo:
- naslonske in stranske omejilne površine 20a, 20b, 2la, 21b, ki so namenjene, da preprečujejo medsebojno sukanje med zasučnim telesom 2 in drsnikom 5.
- naslonske in vzdolžne omejilne površine 20c, 21 c, ki preprečujejo vsakršno vzdolžno gibanje v razgrnjenem položaju med drsnikom in zasučnim telesom.
Naslonske in omejilne stranske površine 20a, 20b, 2la, 2lb prednostno izkazujejo kot (E, F), ki ni enak 0, z ustreznim polmerom zasučnega telesa ali drsnika, kot to prikazujejo slike 12c, 14a in 14c. Naslonski površini 20a in 20b sta prednostno izoblikovani s stranskima robovoma vodilnih konic 7a in 7b, ki sta poševno obrezani, da se ustavita na omejilnih površinah 2la, 2lb koncev utorov 8a, 8b na način kljuke, da se prepreči, da bi konici zapustili svoja utora, ko se zasuče zasučno telo. Po izvedbeni varianti, kije prikazana na slikah 12b in 14b naslonski in omejilni vzdolžni površini 20c in 21c izkazujeta kot (G), ki ni enak nič, s prečno vodoravno ravnino. Samo po sebi se razume, da bi naslonske in omejilne površine lahko izkazovale drugačno konfiguracijo in ne bi bile več nameščene na vodilnih konicah in utorih, ne da bi se pri tem zapustilo področje zaščite izuma.
Po izumu m, da bi se omogočila optimalna razporeditev elementov 6a, 6b Členkov v ležišču 10 podnožja 4, ko se mehanizem nahaja v zloženem položaju, kot to prikazuje slika lOa, spodnji element 6b členkov predstavlja prečen profil, ki je zaobljen ali z lepimi oblikami, kot prikazuje slika llb. Po izvedbeni varianti, ki je prikazana na slikah lOa do llb, imata dva elementa 6a, 6b členkov zaobljen prečni profil; ko se drsnik nahaja v spodnjem položaju, se poleg tega lahko pripomni, da je zgornji element 6a členkov nameščen v bistvu v vodoravni prečni ravnini, v ležišču 24, ki je predvideno v spodnji steni 5b drsnika 5, medtem ko je spodnji element 6b členkov nameščen v izstopni odprtini 12 drsnika v navpičnem položaju.
Pripomnimo, da spodnji element 6b členkov izkazuje premer, ki je do zračnosti enak notranjemu premeru izvrtine 11 podnožja 4, medtem ko zgornji element 6a Členkov izkazuje zunanji premer in razsežnosti, ki omogočajo njegov prehod v notranjem premeru podnožnega obroča. Pripomnimo, da zaokroženi ali zaobljeni profil elementov členka predstavlja sredstvo za utrditev elementov členka in jim podeli večjo odpornost na zvijanje.
Po izumu je osnovni kos 3 prednostno izveden iz plastične snovi, pri čemer je omenjena snov izbrana med poliolefini, kot sta polipropilen ali polietilen, in acetali, kot je polioksimetilen. Samo po sebi se razume, da bi se lahko uporabili drugi materiali ali druge plastične snovi, da bi se izvedel mehanizem zasučnega ohišja po izumu.
Seveda izum ni omejen na izvedbene primere, ki so opisani in predstavljeni kot primer, temveč obsega tudi vse tehnične ekvivalente tako kot njihove kombinacije.
Za
The Estee Lauder Companies, Inc.:
PATfchW foilSA, d.o.o. uubi/m/Ccopova 14

Claims (16)

  1. Patentni zahtevki
    1. Mehanizem zasučnega ohišja (1), predvsem za kozmetične izdelke in sestavljen z zasučnim telesom (2), ki je zasučno pritrjen na osnovnem kosu (3), ki je izveden iz drsnika (5), podnožja (4) in elementov (6, 6a, 6b) členkov, ki povezujejo podnožje z drsnikom med spodnjo točko (9b) sukanja s podnožjem in zgornjo točko (9a) sukanja z drsnikom (5), pri čemer je omenjeni drsnik namenjen, da se premika med razgrnjenim položajem oziroma zgornjim položajem (B) in zloženim položajem oziroma spodnjim položajem (A), označen s tem, da so elementi (6, 6a, 6b) členkov, ko je drsnik (5) v spodnjem položaju (A), nameščeni vsaj delno pod vodoravno ravnino, ki vsebuje spodnjo točko (9b) sukanja.
  2. 2. Mehanizem zasučnega ohišja (1) po zahtevku 1, označen s tem, da podnožje (4) obsega zaprt prostor (10), ki se razteza pod spodnjo točko (9b) sukanja in, v katerem se namesti vsaj en del elementov (6, 6a, 6b) členkov, ko je drsnik v spodnjem položaju (A).
  3. 3. Mehanizem zasučnega ohišja (1) po zahtevku 2, označen s tem, daje zaprti prostor (10) izoblikovan z izvrtino (11) podnožja (4).
  4. 4. Mehanizem zasučnega ohišja (1) po kateremkoli izmed predhodnih zahtevkov, označen s tem, da je sklop elementov (6, 6a, 6b) členkov razmeščen pod vodoravno ravnino (H), ko je drsnik (5) v spodnjem položaju (A).
  5. 5. Mehanizem zasučnega ohišja (1) po kateremkoli izmed predhodnih zahtevkov, označen s tem, da so elementi členkov sestavljeni iz dveh elementov, spodnjega elementa (6b) in zgornjega elementa (6a), ki se medsebojno sučeta v vmesni točki (9c) sukanja.
  6. 6. Mehanizem zasučnega ohišja (1) po zahtevku 5, označen s tem, da sta spodnji točki (9b) sukanja med podnožjem (4) in spodnjim elementom (6b) in zgornjim elementom (9a), med drsnikom (5) in zgornjim elementom (6a) nameščeni na eni in drugi strani vzdolžne središčne ravnine in so spodnji elementi in zgornji elementi poravnani, ko se drsnik nahaja v zgornjem oziroma razgrnjenem položaju (B).
  7. 7. Mehanizem zasučnega ohišja (1) po kateremkoli izmed predhodnih zahtevkov, označen s tem, da je vsaj del drsnika (5) nameščen pod vodoravno ravnino (H), ko je nameščen v spodnjem oziroma zloženem položaju (A).
  8. 8. Mehanizem zasučnega ohišja (1) po zahtevku 7, označen s tem, da drsnik (5) obsega v svojem spodnjem delu izstopno odprtino (12), v kateri se delno namesti eden izmed elementov členkov, ko je mehanizem v spodnjem oziroma zloženem položaju (A).
  9. 9. Mehanizem zasučnega ohišja (1) po kateremkoli izmed predhodnih zahtevkov, označen s tem, daje zgornja točka (9a) sukanja, ko je drsnik (5) v spodnjem oziroma zloženem položaju (A), nameščena pod vodoravno ravnino (H), ki vsebuje spodnjo točko (9b) sukanja.
  10. 10. Mehanizem zasučnega ohišja (1) po kateremkoli izmed predhodnih zahtevkov, označen s tem, da se sklop elementov (6a, 6b) členkov, ko je drsnik (5) v spodnjem oziroma zloženem položaju (A) nahaja pod spodnjo točko (9b) sukanja, pri čemer se spodnji element (6b) členkov namesti na v bistvu navpičen način, vzporedno s steno izvrtine (11) navpično glede na spodnjo točko (9b) sukanja, pri čemer je element (6a) členkov rahlo nagnjen med vmesno točko (9c) sukanja in zgornjo točko (9a) sukanja.
  11. 11. Mehanizem zasučnega ohišja (1) po kateremkoli izmed predhodnih zahtevkov, označen s tem, da izkazuje aretimo sredstvo (20a, 20b, 20c, 2la, 21b, 2le), ki so sestavljena iz omejilnih površin zasučnega telesa (2) in naslonskih površin drsnika (5) osnovnega kosa (3).
  12. 12. Mehanizem zasučnega ohišja (1) po zahtevku 11, označen s tem, da so naslonske površine (20a, 20b, 20c) nameščene na vodilnih konicah (7a, 7b) drsnika (5) in so izoblikovane s poševno obrezanimi stranicami konic.
  13. 13. Mehanizem zasučnega ohišja (1) po zahtevku 11 ali 12, označen s tem, da so omejilne površine (21a, 21b, 21c) nameščene na notranjih utorih (8a, 8b) zasučnega telesa (2) na njihovih ustreznih koncih.
  14. 14. Mehanizem zasučnega ohišja (1) po kateremkoli izmed zahtevkov 11 do 13, označen s tem, da aretima sredstva izkazujejo naslonske in omejilne stranske površine (20a, 20b, 2la, 21b), ki preprečujejo sukanje med drsnikom in zasučnim telesom v skrajnih položajih drsnika, zloženem in razgrnjenem, in naslonski ter omejilni vzdolžni površini (20c, 21c), ki preprečujeta vsakršno vzdolžno gibanje drsnika v zasučnem telesu, ko je v razgrnjenem položaju.
  15. 15. Mehanizem zasučnega ohišja (1) po kateremkoli izmed predhodnih zahtevkov, označen s tem, da imata elementa (6a, 6b) členkov prečni profil zaobljen ali z lepimi konturami.
  16. 16. Mehanizem zasučnega ohišja (1) po kateremkoli izmed predhodnih zahtevkov, označen s tem, da je osnovni kos (3) izveden iz plastične snovi, ki je izbrana med poliolefini in acetati.
SI9920009A 1998-07-17 1999-07-12 Izpopolnitev za mehanizem zasučnega ohišja SI20185A (sl)

Applications Claiming Priority (3)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR9809250A FR2781134B1 (fr) 1998-07-17 1998-07-17 Perfectionnement pour mecanisme d'etui tournant
CZ2000958A CZ2000958A3 (cs) 1998-07-17 1999-07-12 Zdokonalení mechanismu otočného pouzdra
PCT/FR1999/001701 WO2000003617A1 (fr) 1998-07-17 1999-07-12 Perfectionnement pour mecanisme d'etui tournant

Publications (1)

Publication Number Publication Date
SI20185A true SI20185A (sl) 2000-10-31

Family

ID=37719212

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SI9920009A SI20185A (sl) 1998-07-17 1999-07-12 Izpopolnitev za mehanizem zasučnega ohišja

Country Status (24)

Country Link
US (1) US6190074B1 (sl)
EP (1) EP1014827B1 (sl)
JP (1) JP3394243B2 (sl)
CN (1) CN1167372C (sl)
AT (1) ATE250875T1 (sl)
AU (1) AU749843B2 (sl)
CA (1) CA2303134C (sl)
CZ (1) CZ2000958A3 (sl)
DE (1) DE69911727T2 (sl)
DK (1) DK1014827T3 (sl)
ES (1) ES2209454T3 (sl)
FR (1) FR2781134B1 (sl)
HK (1) HK1031307A1 (sl)
HU (1) HUP0004324A3 (sl)
NZ (1) NZ503660A (sl)
PL (1) PL189782B1 (sl)
PT (1) PT1014827E (sl)
RO (1) RO120309B1 (sl)
RU (1) RU2212835C2 (sl)
SI (1) SI20185A (sl)
SK (1) SK3792000A3 (sl)
TR (1) TR200000693T1 (sl)
TW (1) TWM248296U (sl)
WO (1) WO2000003617A1 (sl)

Families Citing this family (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JP3857963B2 (ja) * 2002-07-30 2006-12-13 エム・エフ・ヴィ株式会社 収納容器
US8985881B2 (en) * 2011-07-07 2015-03-24 Il Makiage Cosmetics (2013) Ltd Lipstick tube
US11382400B2 (en) 2018-08-10 2022-07-12 Go Products Co. Material applicator
EP3849377B1 (en) 2018-09-10 2022-07-13 Akronimex S.r.l. Cosmetic container for applying a lipstick
CZ308866B6 (cs) * 2020-05-22 2021-07-21 Krišlo Michal JUDr. Nosič hmoty a aplikátor obsahující tento nosič, zejména pro kosmetický přípravek
JP2022159858A (ja) * 2021-04-05 2022-10-18 株式会社トキワ 繰出容器

Family Cites Families (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE249508C (sl)
CH249508A (de) * 1946-05-03 1947-06-30 Hamol Ag Lippenstifthalter.
US2818973A (en) * 1955-06-03 1958-01-07 Coty Inc Cosmetic containers
GB1133527A (en) * 1966-06-10 1968-11-13 Brian Willis Dispensing container
US3771881A (en) * 1972-04-10 1973-11-13 Risdon Mfg Co Two-piece propel-repel dispenser
JPH08275823A (ja) * 1995-04-06 1996-10-22 Key Tranding Co Ltd 棒状化粧料容器
JP2845778B2 (ja) * 1995-06-23 1999-01-13 株式会社カツシカ 棒状化粧料容器
FR2766677B1 (fr) 1997-08-04 1999-12-31 Pierre Joulia Mecanisme d'etuis tournant en deux pieces

Also Published As

Publication number Publication date
ATE250875T1 (de) 2003-10-15
JP2002520105A (ja) 2002-07-09
CN1275056A (zh) 2000-11-29
FR2781134B1 (fr) 2001-08-10
PL189782B1 (pl) 2005-09-30
NZ503660A (en) 2003-02-28
FR2781134A1 (fr) 2000-01-21
US6190074B1 (en) 2001-02-20
WO2000003617A1 (fr) 2000-01-27
JP3394243B2 (ja) 2003-04-07
HUP0004324A3 (en) 2001-08-28
RO120309B1 (ro) 2005-12-30
DE69911727D1 (de) 2003-11-06
CZ2000958A3 (cs) 2000-07-12
AU4627999A (en) 2000-02-07
SK3792000A3 (en) 2000-10-09
TR200000693T1 (tr) 2000-11-21
CA2303134A1 (fr) 2000-01-27
AU749843B2 (en) 2002-07-04
HK1031307A1 (en) 2001-06-15
TWM248296U (en) 2004-11-01
DK1014827T3 (da) 2004-02-02
EP1014827A1 (fr) 2000-07-05
RU2212835C2 (ru) 2003-09-27
ES2209454T3 (es) 2004-06-16
DE69911727T2 (de) 2004-04-29
CN1167372C (zh) 2004-09-22
HUP0004324A2 (en) 2001-03-28
PL339300A1 (en) 2000-12-04
CA2303134C (en) 2003-09-23
PT1014827E (pt) 2004-02-27
EP1014827B1 (fr) 2003-10-01

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US6772899B2 (en) Case with invisible articulation means
SI20185A (sl) Izpopolnitev za mehanizem zasučnega ohišja
EP1388309B1 (de) Gelenk, insbesondere für Liegen
WO2020193497A1 (de) Vorrichtung zum auftragen einer abtragbaren masse in form eines stiftes
EP0516969B1 (de) Fördermittel
DE632978T1 (de) Spenderverpackung, insbesondere eines stiftförmigen, pastösen Produktes.
DE69912621T2 (de) Lippenstift und dessen herstellungsverfahren
DE3717094A1 (de) Sonnenblende fuer fahrzeuge
DE19839713B4 (de) Kopfstütze für einen Fahrzeugsitz
DE19802275C2 (de) zusammenlegbares Wäschetrocknungsgestell
DE4423969C2 (de) Behälter-Verschlußkappen-Kombination mit Aufhängevorrichtung
DE8629665U1 (de) Behälter für Lippenstift, Lippen- und/oder Deodorantpaste, in den das Material in Salbenform direkt eingegossen wird
EP1177987A2 (de) Behälter zur Mischung von zwei Komponenten
DE20020892U1 (de) Kleiderbügel
DE3621975C2 (sl)
DE1557283A1 (de) Verschliessbare Huelse,insbesondere fuer Lippenstifte
DE10010307A1 (de) Klappdeckel für Trinkgefäße
DE3211223C2 (de) Stellungsstabilisierende Rastvorrichtung
DE1486735C (de) Entnahme oder Ablaßhahn
EP0968956B1 (de) Korkenzieher
DE20016351U1 (de) Lüftungsdüse
DE8812451U1 (de) Flüssigkeitsbehälter mit Aufhängevorrichtung
DE4403098A1 (de) Halswirbelschiebemanschette
DE6600421U (de) Verschlusssicherung fuer behaeltnisse.
DE4206220A1 (de) Kleider- oder waeschebuegel