PL201969B1 - Maszyna do renowacji toru - Google Patents

Maszyna do renowacji toru

Info

Publication number
PL201969B1
PL201969B1 PL348468A PL34846801A PL201969B1 PL 201969 B1 PL201969 B1 PL 201969B1 PL 348468 A PL348468 A PL 348468A PL 34846801 A PL34846801 A PL 34846801A PL 201969 B1 PL201969 B1 PL 201969B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
machine
crushed stone
track
sleepers
ballast
Prior art date
Application number
PL348468A
Other languages
English (en)
Other versions
PL348468A1 (en
Inventor
Josef Theurer
Manfred Brunninger
Original Assignee
Plasser Bahnbaumasch Franz
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Plasser Bahnbaumasch Franz filed Critical Plasser Bahnbaumasch Franz
Publication of PL348468A1 publication Critical patent/PL348468A1/xx
Publication of PL201969B1 publication Critical patent/PL201969B1/pl

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B27/00Placing, renewing, working, cleaning, or taking-up the ballast, with or without concurrent work on the track; Devices therefor; Packing sleepers
    • E01B27/06Renewing or cleaning the ballast in situ, with or without concurrent work on the track
    • E01B27/08Renewing or cleaning the ballast in situ, with or without concurrent work on the track the track having been taken-up
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B29/00Laying, rebuilding, or taking-up tracks; Tools or machines therefor
    • E01B29/06Transporting, laying, removing or renewing sleepers
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B2203/00Devices for working the railway-superstructure
    • E01B2203/01Devices for working the railway-superstructure with track
    • E01B2203/015Devices for working the railway-superstructure with track present but lifted

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Machines For Laying And Maintaining Railways (AREA)

Abstract

1. Maszyna do renowacji toru zbudowanego z szyn i podk ladów, sk ladaj aca si e z dwucz esciowej ramy wspartej z jednej strony na torze za pomoc a jezdnych podwozi szynowych, której obydwie cz esci s a polaczone ze sob a wzajemnie przegubem, z urz adze n do uk ladania i pobiera- nia podk ladów, z urz adzenia do oczyszczania i ci aglego pobierania t lucznia z mo zliwo sci a rotacyjnego przestawia- nia, usytuowanego pomi edzy urz adzeniami do uk ladania i pobierania podk ladów, jak równie z z pierwszego uk ladu przeno snika ta smowego przeznaczonego do odstawy tlucznia, znamienna tym, ze pomi edzy oczyszczaj acym tlucze n urz adzeniem (11) a urz adzeniem (21) uk ladaj acym podk lady jest usytuowane urz adzenie (23) do zrzucania tlucznia z przyporz adkowan a temu urz adzeniu wysypow a ko ncówk a (22) drugiego uk ladu przeno snika ta smowego (19) do transportu t lucznia (14), przebiegaj acego w kierun- ku wzd luznym maszyny, z nap edem (26) do pionowego przestawiania plantuj acego urz adzenia (27). PL PL PL PL

Description

Opis wynalazku
Wynalazek dotyczy maszyny do renowacji toru zbudowanego z szyn i podkładów, składającej się z dwuczęściowej ramy wspartej tylko z jednej strony na torze za pomocą jezdnych podwozi szynowych, której obydwie części są połączone za sobą wzajemnie przegubem, z urządzeń do układania i pobierania podkł adów, z urzą dzenia do oczyszczenia i cią g ł ego pobierania tł ucznia z moż liwoś cią rotacyjnego przestawiania, usytuowanego pomiędzy urządzeniami do układania i pobierania podkładów, jak również z pierwszego układu przenośnika taśmowego przeznaczonego do odstawy tłucznia.
Tego rodzaju maszyna jest znana z europejskiego opisu patentowego 0 255 564 B1. Tłuczeń znajdujący się pomiędzy podkładami jest transportowany do góry łańcuchem zgarniakowym na pierwszy przenośnik taśmowy, a następnie jest zrzucany na tylny koniec maszyny, na nowo położony tor. W ten sposób podsypkę tłuczniową układa się przy nowych podkładach, spoczywających już na zniwelowanym podłożu, aby ostatecznie ustabilizować położenie toru.
Znana też jest maszyna do renowacji toru, z francuskiego opisu patentowego 2 736 367. Maszyna taka składa się zasadniczo z pierwszej jednostki do pobierania starych podkładów, z jednostki do oczyszczania tłucznia i kolejnej jednostki maszyny do układania nowych podkładów. Łańcuchowi zgarniakowemu przyporządkowane jest sito, w którym oczyszcza się tłuczeń. Bezpośrednio za łańcuchem zgarniakowym znajduje się miejsce zrzutu tłucznia, a także urządzenie do plantowania i zagęszczania tłucznia.
Zadanie niniejszego wynalazku polega na opracowaniu maszyny opisanego na wstępie rodzaju, która może być zastosowana w przypadku optymalnej przebudowy toru z równoczesnym oczyszczaniem tłuczniowego podłoża zalegającego tor.
Zadanie powyższe, zgodnie z wynalazkiem, zostało rozwiązane w ten sposób, że pomiędzy oczyszczającym tłuczeń urządzeniem a urządzeniem do układania podkładów jest usytuowane urządzenie do zrzucania tłucznia z przyporządkowaną temu urządzeniu zrzutową końcówką drugiego układu przenośników taśmowych do transportu tłucznia, przebiegającego w kierunku wzdłużnym maszyny, z napędem do pionowego przestawiania plantującego urządzenia. Pomiędzy urządzeniem do układania podkładów a plantującym urządzeniem jest umieszczona wibracyjna i przestawna w pionie ubijarka tłucznia z napędem. Ponadto, plantujące urządzenie ma dwie tarcze pługa wzajemnie oddalone od siebie w kierunku poprzecznym maszyny, pomiędzy którymi jest usytuowane urządzenie do układania podkładów.
Przez kombinacje wyżej przedstawionych cech wynalazku z ramą ukształtowaną przegubowo, wspartą na torze tylko jednostronnie przez jezdne podwozie szynowe, można w szczególnie korzystny sposób wykorzystać czasową przerwę w przebudowie toru, dostępnego przez krótkotrwałe usunięcie tego toru, dla łatwiejszego i bezproblemowego pobierania tłucznia. Ponieważ podczas tej przerwy w przebudowie torowisko nie ma toru, istnieje moż liwość niezwykle ł atwego oczyszczania uciążliwych stref, na przykład rejonów peronów gdzie łańcuch zgarniający nie miałby dostępu dla normalnego czyszczenia i usuwania tłucznia. Kolejną zaletę stanowi tutaj również możliwość dokładnej regulacji prowadzenia w pionie łańcucha zgarniakowego względnie urządzenia do plantowania tłucznia. Precyzyjne odtwarzanie położenia toru, zwłaszcza poprzez ciągłe sprawdzanie położenia pionowego, bezpośrednio ułożonych na przedzie starych podkładów zagwarantuje dokładne odtworzenie położenia nowego toru. Po przestawieniu łańcucha zgarniakowego w położenie spoczynkowe, można tę maszynę w dowolnym czasie i bez żadnych ograniczeń zastosować do normalnej przebudowy toru bez oczyszczania podłoża tłuczniowego. Przez wsparcie maszyny jedynie jednostronnie na jezdnych podwoziach szynowych, można zagwarantować dokładne zniwelowanie i ubicie powierzchni torowiska dla nowego położenia toru.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładach jego wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia maszynę do renowacji toru w widoku bocznym przedniej jej części, w stosunku do kierunku roboczego oznaczonego strzałką na rysunku, fig. 2 - tylną część maszyny również w rzucie bocznym, fig. 3 - powiększony rysunek środkowego odcinka maszyny oraz fig. 4 - powiększony widok tylnego końca maszyny.
Przedstawiona na fig. 1 maszyna 1 do renowacji toru 4 utworzonego z szyn 2 i podkładów 2 ma ramę 6 przejezdną po torze tylko z jednej strony za pomocą podwozi szynowych 5. Rama 6 składa się z dwóch części 7, usytuowanych jedna za drugą w kierunku wzdłużnym maszyny, które wzajemnie są połączone pomiędzy sobą za pomocą przegubu 8. W obszarze przegubu 8 ramy 6 są przewidziane ponadto oczyszczające tłuczeń urządzenie 11 oraz napędy 9, przeznaczone do rozpierania odpowiednio
PL 201 969 B1 do góry lub na boki obydwóch części 7 ramy, podczas podnoszenia znajdującego się poniżej jezdnego podwozia szynowego 10, jak również dla celów kierowania w rejonie krzywizny toru.
Oczyszczające tłuczeń urządzenie 11 przestawne w pionie za pośrednictwem napędu 12 jest wyposażone w łańcuch bez końca, z możliwością przestawiania obrotów odpowiednio przez napęd 13, przy poborze tłucznia 14. Końcówce zrzutowej 15 oczyszczającego tłuczeń urządzenia 11 jest przyporządkowana końcówka pobierająca 16 pierwszego układu przenośników taśmowych 17, przebiegającego w kierunku wzdłużnym maszyny, z drugostronną końcówką zrzutową 18. Poniżej pierwszego układu przenośników taśmowych 17 przewidziany jest drugi układ przenośników taśmowych 19, przebiegający w kierunku wzdłużnym maszyny. Ten drugi układ przenośników taśmowych 19, przebiegający w kierunku roboczym maszyny 1, przedstawionym strzałką 20, zawiera powyżej i bezpośrednio przed urządzeniem 21 układającym podkłady, wysypową końcówkę 22 (fig. 3), pod którą znajduje się urządzenie 23 do zrzucania tłucznia. Urządzenie 23 składa się ze zsuwni 24 z otworami wylotowymi 25.
Pomiędzy urządzeniem 21 układającym podkłady a bezpośrednio poprzedzającym go urządzeniem 23 do zrzucania tłucznia, jak widać dokładniej na fig. 3 - znajduje się plantujące urządzenie 27, przestawne w pionie przez napędy 26, które jest połączone z wibracyjną i przestawną w pionie ubijarka 28 tłucznia. Plantujące urządzenie 27 ma oprócz tego w każdym przypadku dwie tarcze ochronne pługa 30, wzajemnie od siebie oddalone w kierunku poprzecznym maszyny i odchylne wokół pionowej osi 29, pomiędzy którymi jest usytuowane urządzenie 21 układające podkłady sprzężone z tym plantującym urządzeniem.
Tylna część 7 ramy maszyny 1 jest przedłużona za pomocą ramy 31 z jezdnym podwoziem szynowym 32 za pomocą połączenia śrubowego, po utworzeniu przestrzeni roboczej. Na tylnym końcu 33 maszyny usytuowanej bezpośrednio za jezdnym podwoziem szynowym 32, znajduje się zsuwnia 34 tłucznia z otworami wylotowymi 35 (fig. 4), oddalonymi wzajemnie od siebie w kierunku poprzecznym maszyny. Nad zsuwnią 34 tłucznia ustawiana jest pobierająca końcówka 36 drugiego układu przenośników taśmowych 19.
Jak widać na fig. 4, część pierwszego układu przenośników taśmowych 17 stanowi tylny taśmociąg 37 a część drugiego układu przenośników taśmowych 19 stanowi tylny taśmociąg 38, przy czym obydwa układy przenośnikowe są przesuwanie ułożyskowane w kierunku wzdłużnym ramy 6 maszyny poprzez napędy 39. Do tylnej końcówki 33 maszyny jest zaczepiony wagon 40 do przesiewania, który ma przesiewarkę 41 do oczyszczania tłucznia, przestawialną na ruchy wibracyjne poprzez napędy oraz silnik 42 do zasilania energią.
W kierunku roboczym maszyny 1, bezpośrednio przed oczyszczającym tłuczeń urządzeniem 11 znajduje się urządzenie 43 do pobierania podkładów. Bezpośrednio przed nim jest przewidziane sprawdzające urządzenie 44 do pomiaru pionowego położenia starych podkładów 3. Za pomocą dźwigu bramowego 45, przejezdnego po przedniej części 7 ramy 6, są odtransportowywane stare podkłady 3 względnie można transportować nowe podkłady 3 do jednostki transportowej 46. Nowe podkłady 3 są przekazywane za pośrednictwem transportowej jednostki 47 w kierunku wzdłużnym maszyny do urządzenia 21 układającego podkłady na torze.
W dalszej części opisany jest dokładniej sposób działania maszyny zgodnej z wynalazkiem.
Podczas eksploatacji roboczej, po uruchomieniu napędów 9, obydwie części 7 ramy 6 zostają rozparte tak, że dochodzi do podniesienia jezdnego podwozia szynowego 10 znajdującego się pod przegubem 8 ramy. Podczas ciągłej jazdy do przodu maszyny 1 w kierunku strzałki 20 stare podkłady 3 podnoszone z tłucznia 14 za pomocą urządzenia 43 do pobierania podkładów, są odstawiane dźwigiem bramowym 45. Równolegle z tym następuje - za pomocą oczyszczającego tłuczeń urządzenia 11, opuszczonego w położenie robocze - pobieranie całego tłucznia 14 i tym samym odsłonięcie poziomu gruntu 48. Tłuczeń 14 jest doprowadzany poprzez pierwszy układ przenośników taśmowych 17 do przesiewarki 41. Oczyszczony tłuczeń 14 zrzucany jest przy użyciu urządzenia 23 z drugiego układu przenośników taśmowych 19, bezpośrednio przed urządzeniem 21 układającym podkłady i następnie jest niwelowany plantującym urządzeniem 27, a bezpośrednio za tym zagęszczany ubijarką 28 tłucznia. Na takim wyrównanym i ubitym poziomie 50 tłucznia nanoszone są nowe podkłady 3 za pomocą urządzenia 21 do układania podkładów.
W kolejnych wariantach realizacyjnych istnieje również możliwość wykorzystania maszyny 1 bez przesiewającego wagonu 40, gdzie oczyszczające tłuczeń urządzenie pobiera jedynie tłuczeń ułożony pomiędzy starymi podkładami 3. Przy odpowiednim wzdłużnym przesuwaniu tylnych części taśmociągów 37 i 38 obydwóch układów przenośników taśmowych 17, 19 dokonuje się zrzutu tłucznia
PL 201 969 B1 do ssuwni 34 w kierunku strzałki 49 oznaczonej linią kreska-kropka na fig. 4. W ten sposób tworzy się odpowiednie podłoże tłuczniowe na wytyczonym poziomie 50 zapewniającym stabilizację położenia toru.
W końcu, w trzecim wariancie można stosować maszynę 1 do renowacji toru w znany sposób, bez uruchamiania oczyszczającego tłuczeń urządzenia 11. W takim przypadku odtworzenie żądanego poziomu tłucznia można przeprowadzić plantującym urządzeniem 27, przy czym nadmiar tłucznia stosownie do wytyczonego poziomu z przestrzeni między podkładami, składowany jest po obydwóch bocznych stronach warstwy tłuczniowej toru.

Claims (3)

1. Maszyna do renowacji toru zbudowanego z szyn i podkładów, składająca się z dwuczęściowej ramy wspartej z jednej strony na torze za pomocą jezdnych podwozi szynowych, której obydwie części są połączone ze sobą wzajemnie przegubem, z urządzeń do układania i pobierania podkładów, z urządzenia do oczyszczania i ciągłego pobierania tłucznia z możliwością rotacyjnego przestawiania, usytuowanego pomiędzy urządzeniami do układania i pobierania podkładów, jak również z pierwszego układu przenośnika taśmowego przeznaczonego do odstawy tłucznia, znamienna tym, że pomiędzy oczyszczającym tłuczeń urządzeniem (11) a urządzeniem (21) układającym podkłady jest usytuowane urządzenie (23) do zrzucania tłucznia z przyporządkowaną temu urządzeniu wysypową końcówką (22) drugiego układu przenośnika taśmowego (19) do transportu tłucznia (14), przebiegającego w kierunku wzdłużnym maszyny, z napędem (26) do pionowego przestawiania plantującego urządzenia (27).
2. Maszyna według zastrz. 1, znamienna tym, że pomiędzy urządzeniem (21) układającym podkłady a plantującym urządzeniem (27) jest umieszczona wibracyjna i przestawna w pionie ubijarka tłucznia (28) z napędem (26).
3. Maszyna według zastrz. 1 albo 2, znamienna tym, że plantujące urządzenie (27) ma dwie tarcze pługa (30), wzajemnie oddalone od siebie w kierunku poprzecznym maszyny 1, pomiędzy którymi jest usytuowane urządzenie (21) układające podkłady.
PL348468A 2000-07-13 2001-07-03 Maszyna do renowacji toru PL201969B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT0051200U AT3917U3 (de) 2000-07-13 2000-07-13 Maschine zur erneuerung eines gleises

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL348468A1 PL348468A1 (en) 2002-01-14
PL201969B1 true PL201969B1 (pl) 2009-05-29

Family

ID=3492555

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL348468A PL201969B1 (pl) 2000-07-13 2001-07-03 Maszyna do renowacji toru

Country Status (14)

Country Link
US (1) US6450101B2 (pl)
EP (1) EP1172481B1 (pl)
JP (1) JP4786068B2 (pl)
CN (1) CN1152168C (pl)
AT (2) AT3917U3 (pl)
AU (1) AU779757B2 (pl)
CA (1) CA2352939C (pl)
CZ (1) CZ294638B6 (pl)
DE (1) DE50107402D1 (pl)
DK (1) DK1172481T3 (pl)
ES (1) ES2247051T3 (pl)
PL (1) PL201969B1 (pl)
RU (1) RU2225472C2 (pl)
UA (1) UA72905C2 (pl)

Families Citing this family (18)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AT3919U3 (de) * 2000-07-13 2001-08-27 Plasser Bahnbaumasch Franz Maschine zum abbau eines alten und verlegen eines neuen gleises
AT3917U3 (de) * 2000-07-13 2001-08-27 Plasser Bahnbaumasch Franz Maschine zur erneuerung eines gleises
AT3918U3 (de) * 2000-07-13 2001-08-27 Plasser Bahnbaumasch Franz Maschine zur erneuerung eines gleises
AT7114U3 (de) * 2004-06-07 2005-07-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Verfahren und maschine zum ersetzen einer gruppe von altschwellen durch neuschwellen
AT7189U3 (de) * 2004-07-19 2005-10-17 Plasser Bahnbaumasch Franz Verfahren zum ersetzen von altschwellen eines gleises durch neuschwellen
US7350467B2 (en) * 2004-08-20 2008-04-01 Loram Maintenance Of Way, Inc. Long rail pick-up and delivery system
CN101238252B (zh) * 2005-08-11 2011-06-22 弗兰茨普拉塞铁路机械工业股份有限公司 更新轨道用的机械
AT504517B1 (de) * 2007-04-12 2008-06-15 Plasser Bahnbaumasch Franz Verfahren und maschine zur absenkung eines gleises
DE102008026873B4 (de) * 2008-06-05 2012-02-02 Ralf Zürcher Arbeitswagen
CN103334352B (zh) * 2013-07-24 2015-08-05 北京铁五院工程机械有限公司 全自动精调扳手
CH708460B1 (de) * 2013-08-20 2017-06-30 Matisa Matériel Ind Sa Maschine zur Erneuerung von Schwellen eines Gleises.
AT515547B1 (de) * 2014-06-24 2015-10-15 Plasser & Theurer Export Von Bahnbaumaschinen Gmbh Verfahren zur Erneuerung eines Gleises
US9428866B2 (en) 2014-09-23 2016-08-30 Nordco Inc. Segmented railway regulator blade
RU2700298C1 (ru) * 2018-05-30 2019-09-16 Открытое Акционерное Общество "Российские Железные Дороги" Машина фронтальная портального типа для обработки грунта
CN110924244B (zh) * 2019-12-27 2021-10-26 嘉兴德基机械设计有限公司 一种多功能的铁路捣固车
FR3109128B1 (fr) * 2020-04-11 2022-08-12 Matisa Materiel Ind Sa Wagon de transfert de traverses et véhicule ferroviaire associé
AT524860B1 (de) 2021-03-24 2022-10-15 Plasser & Theurer Export Von Bahnbaumaschinen Gmbh Vorrichtung und Verfahren zum Verdichten eines Gleisbettes
CN113338093B (zh) * 2021-08-06 2021-10-22 中国土木工程集团有限公司 一种港区货场既有铁路与新建铁路冲突时的改扩建方法

Family Cites Families (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AT316614B (de) * 1969-10-07 1974-07-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Fahrbare Einrichtungen zum kontinuierlichen Auswechseln bzw. Erneuern der Schienen und der Schwellen eines Gleises
AT340985B (de) * 1976-02-02 1978-01-10 Plasser Bahnbaumasch Franz Einrichtung zum verlegen oder abschnittsweisen auswechseln eines gleises
AT346887B (de) * 1976-10-15 1978-04-15 Plasser Bahnbaumasch Franz Fahrbare einrichtung zum kontinuierlichen auswechseln eines aus schienen und quer- schwellen bestehenden gleises
AT377551B (de) * 1983-01-10 1985-04-10 Plasser Bahnbaumasch Franz Foerder- bzw. raeumkettenanordnung fuer gleisbaumaschinen
AT384445B (de) * 1986-02-12 1987-11-10 Plasser Bahnbaumasch Franz Fahrbare anlage zur erneuerung der schienen und schwellen eines gleises
ATE44788T1 (de) * 1986-07-25 1989-08-15 Plasser Bahnbaumasch Franz Maschine zum auswechseln bzw. erneuern der schienen und schwellen eines verlegten gleises.
RU2086723C1 (ru) * 1993-06-16 1997-08-10 Франц Плассер Банбаумашинен-Индустригезельшафт Мбх Способ восстановления балластного слоя железнодорожного пути и устройство для его осуществления
JPH0738322Y2 (ja) * 1994-05-12 1995-08-30 ハースコ コーポレイション 鉄道軌道更新用鉄道組列車
IT1283554B1 (it) 1995-04-18 1998-04-22 Plasser Bahnbaumasch Franz Impianto per rinnovare in modo continuo un binario
US5664498A (en) * 1995-10-31 1997-09-09 Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft M.B.H. Track renewal machgine
AT3917U3 (de) * 2000-07-13 2001-08-27 Plasser Bahnbaumasch Franz Maschine zur erneuerung eines gleises

Also Published As

Publication number Publication date
CZ294638B6 (cs) 2005-02-16
AT3917U3 (de) 2001-08-27
ATE304630T1 (de) 2005-09-15
EP1172481B1 (de) 2005-09-14
US6450101B2 (en) 2002-09-17
JP4786068B2 (ja) 2011-10-05
RU2225472C2 (ru) 2004-03-10
CZ20012496A3 (cs) 2002-03-13
EP1172481A3 (de) 2003-11-19
UA72905C2 (en) 2005-05-16
DE50107402D1 (de) 2005-10-20
AU5434601A (en) 2002-01-17
AT3917U2 (de) 2000-10-25
DK1172481T3 (da) 2005-11-21
CN1152168C (zh) 2004-06-02
ES2247051T3 (es) 2006-03-01
CA2352939A1 (en) 2002-01-13
CA2352939C (en) 2005-11-01
PL348468A1 (en) 2002-01-14
EP1172481A2 (de) 2002-01-16
JP2002047601A (ja) 2002-02-15
US20020005139A1 (en) 2002-01-17
CN1333405A (zh) 2002-01-30
AU779757B2 (en) 2005-02-10

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL201969B1 (pl) Maszyna do renowacji toru
SU1237088A3 (ru) Машина дл непрерывной укладки сло песка между земл ным полотном и слоем щебн железнодорожного пути
US5479725A (en) Method of and arrangement for rehabilitating a ballast bed of a track
SK505387A3 (en) Travelling machine for continual change, or renovation of track
PL199479B1 (pl) Maszyna do renowacji toru kolejowego
CZ336692A3 (en) Apparatus for producing protective layer of a ballast bed and process of maintaining the ballast bed
CA2059997C (en) Ballast cleaning machine
RU2102550C1 (ru) Способ санирования нижнего слоя балластной призмы рельсового пути и установка для его осуществления
CA2383161C (en) A cleaning machine and method of cleaning ballast
PL207992B1 (pl) Maszyna do rozbiórki starego i układania nowego toru
PL201197B1 (pl) Maszyna czyszcząca do oczyszczania podsypki tłuczniowej toru
PL169301B1 (pl) Maszyna do ciaglego zbierania tlucznia z podloza toru kolejowego i oczyszczania tego tlucznia PL PL PL
PL201968B1 (pl) Maszyna do renowacji toru
PL201970B1 (pl) Maszyna do renowacji toru
USRE35788E (en) Method of and arrangement for rehabilitating a ballast bed of a track
PL183193B1 (pl) Maszyna do rozbiórki starego i układania toru nowego
SK278042B6 (en) Device for pouring of gravel and tamping of track
CA1079574A (en) Self-propelled ballast cleaning machine for on-and off-track work
RU2078868C1 (ru) Щебнеочистительная машина
CS232550B1 (cs) Čistička štěrkového lože železničních tratí, zejména pod výhybkami