PL183193B1 - Maszyna do rozbiórki starego i układania toru nowego - Google Patents

Maszyna do rozbiórki starego i układania toru nowego

Info

Publication number
PL183193B1
PL183193B1 PL96316695A PL31669596A PL183193B1 PL 183193 B1 PL183193 B1 PL 183193B1 PL 96316695 A PL96316695 A PL 96316695A PL 31669596 A PL31669596 A PL 31669596A PL 183193 B1 PL183193 B1 PL 183193B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
machine
machine according
planning
track
ploughshare
Prior art date
Application number
PL96316695A
Other languages
English (en)
Other versions
PL316695A1 (en
Inventor
Josef Theurer
Manfred Brunninger
Original Assignee
Franz Plasser Bahnbaumaschinen Industriegesellschaft Mbh
Plasser Bahnbaumasch Franz
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Franz Plasser Bahnbaumaschinen Industriegesellschaft Mbh, Plasser Bahnbaumasch Franz filed Critical Franz Plasser Bahnbaumaschinen Industriegesellschaft Mbh
Publication of PL316695A1 publication Critical patent/PL316695A1/xx
Publication of PL183193B1 publication Critical patent/PL183193B1/pl

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B29/00Laying, rebuilding, or taking-up tracks; Tools or machines therefor
    • E01B29/05Transporting, laying, removing, or renewing both rails and sleepers

Abstract

1. Maszyna do rozbiórki starego i ukladania toru nowego, zaopatrzona w rame wsparta na jezdnych podwoziach szynowych, w urzadzenie do podnoszenia i ukladania podkladów oraz w urzadzenie do plantowania z lemieszem, znamienna tym, ze urzadzeniu plantujacemu (35) podporzadkowane sa dwa ograniczajace lemiesze (44) oddalone wzaje- mnie od siebie w linii poprzecznej do osi ma- szyny i biegnace w kierunku wzdluznym maszyny, pomiedzy którymi jest umieszczone urzadzenie (17) do ukladania podkladów. F ig 1 PL PL PL

Description

Wynalazek dotyczy maszyny do rozbiórki starego toru i układania toru nowego, zaopatrzonej w ramę wspartą na jezdnych podwoziach szynowych, w urządzenie do podnoszenia i układania podkładów oraz w urządzenie do plantowania z lemieszem.
Tego rodzaju maszyna do wymiany toru jest już znana z amerykańskiego opisu patentowego nr 5 357 867, za pomocą której podczas ciągłego ruchu postępowego są usuwane stare podkłady. Tłuczeń w obszarze odsłoniętych przegród międzypodkładowych jest usuwany z podłoża zgarniakiem łańcuchowym. Za pomocą umieszczonego na nim urządzenia plantującego w postaci klinowego pługu, następuje wyrównywanie podsypki i odpowiednie przygotowanie powierzchni podłoża tłuczniowego dla ułożenia nowych podkładów.
Z opisu patentowego europejskiego nr B1-0 085 790 znane jest również rozwiązanie polegające na tym, że po usunięciu odcinka przęsła torowego, odsłonięta warstwa tłucznia jest wy183 193 prowadzana do odstawczego przenośnika taśmowego, za pomocą obrotowego przenośnika ślimakowego i plantującego lemiesza.
Połączenie lemiesza urządzenia plantującego z przenośnikiem ślimakowym znane jest ponadto z niemieckiego opisu patentowego nrA1-3528152.Po podniesieniu toru, tłuczeń jest w sposób ciągły transportowany przez to urządzenie i przenośnik taśmowy w kierunku wzdłużnym maszyny.
Zadaniem niniejszego wynalazkujest opracowanie maszyny typu opisanego na wstępie, za pomocą której przy najmniejszej odległości pomiędzy urządzeniem plantującym a urządzeniem do układania torów, uzyskuje się możliwość dokładnego wyrównywania warstwy tłucznia.
Zgodnie z wynalazkiem zadanie to zostało wykonane w ten sposób, że urządzeniu plantującemu podporządkowane są dwa ograniczające lemiesze, oddalone wzajemnie od siebie w linii poprzecznej do osi maszyny i biegnące w kierunku wzdłużnym maszyny, pomiędzy którymi jest umieszczone urządzenie do układania podkładów. Przednie końcówki obydwóch ograniczających lemieszy są połączone z plantującym lemieszem urządzenia plantującego, przy czym pomiędzy plantującym lemieszem a urządzeniem do układania torów jest usytuowane urządzenie do zagęszczania podłoża wyposażone w wibrator. Plantujący lemiesz jest umieszczony bezpośrednio przed ślimakowym przenośnikiem, którego dolna graniczna linia przebiegająca prostopadle do kierunku wzdłużnego maszyny znajduje się w pewnej odległości w pionie od dolnej granicznej krawędzi tego plantującego lemiesza. Natomiast każdy z dwóch ograniczających lemieszy jest poprzedzony pługiem w kierunku roboczym, którego działanie jest ograniczone do obszaru znajdującego się przed końcówkami podkładów.
Takie boczne ograniczenie działania urządzenia do układania podkładów, daje możliwość ograniczonego przesuwania nadmiaru tłucznia zgarnianego przez lemiesze jedynie tak daleko jak sięgają końcówki podkładów, co skutecznie skraca drogę transportu. Te dwa ograniczające lemiesze zapewniają przy tym, że podsypka zgromadzona przy końcówkach podkładów, w żadnym przypadku nie wywiera ujemnego wpływu na dokładnie wyrównaną już powierzchnię do układania nowych podkładów. Bezpośrednio po położeniu nowych podkładów, zgromadzony tłuczeń może być użyty w szczególnie korzystny sposób do podsypywania końcowych odcinków podkładów i tym samym do stabilizowania nowo położonego toru. Tego rodzaju podsypywanie tłucznia następuje automatycznie za pomocą tylnego końca dwóch ograniczających lemieszy. Stąd też dzięki rozwiązaniu stanowiącym przedmiot niniejszego wynalazku, podsypka tłuczniowa leżąca nad płaszczyzną plantowania i tymczasowo stanowiąca nadwyżkę, może być przemieszczana w kierunku poprzecznym toru w takim jedynie zakresie jaki jest nieodzownie konieczny dla niczym nieutrudnionego układania podkładów, lub też w końcu może być natychmiast użyta powtórnie w najprostszy sposób, do stabilizacji położenia toru przy jednoczesnym zaoszczędzeniu środków na zastosowanie specjalnych urządzeń transportowych.
Przedmiot wynalazku jest szczegółowo wyjaśniony niżej na podstawie przykładów jego wykonania uwidocznionych na rysunku, na którym fig. 1 i 2 przedstawiają maszynę lub urządzenie do wymiany toru w widoku bocznym, w dwóch częściach ze względu na ograniczone miejsce, fig. 3 - przedstawia w szczegółowszym ujęciu widok z boku urządzenia plantującego pokazanego też na fig. 1, fig. 4 - w uproszczonym wykonaniu urządzenie plantujące w widoku z góry, a fig. 5 - widok częściowy na boczny i przedni lemiesz urządzenia plantującego.
Na figurze 1 jest uwidoczniona maszyna 1 do rozbiórki starego toru 2 i układania nowego toru 3, która razem z pokazanym na fig. 2 wagonem 4 do przestawiania szyn tworzy urządzenie 5 do wymiany torów. Urządzenie to zawierajeszcze dodatkowo napędowy wagon 7 poprzedzający maszynę 1 w stosunku do roboczego kierunku oznaczonego strzałką 6, oraz ma nie pokazane na rysunku wagony do transportu podkładów.
Maszyna 1 jest osadzona na ramie 8, która podczas eksploatacji urządzeniajest oparta przednim końcem na starym torze 2 poprzez szynowe jezdne podwozie 9 pociągowego wagonu 7, podczas gdy tylna końcówka ramy 8 jest połączona z regulowanym w pionie gąsienicowym podwoziem 10 zaopatrzonym w napęd jezdny 41. Inne szynowe jezdne podwozie 11 przewidziane dojazdy przestawczej podczas eksploatacji, jest podnoszone do góry, w położenie wyłączone z ruchu. Gąsienicowe podwozie 10 jest umieszczone bezpośrednio przed urządzeniem 12 do podnoszenia podkładów, któremu podporządkowany jest pierwszy przenośnik 13 do usuwania starych podkładów 14. Drugi przenośnik 15 przeznaczony do dostawy nowych podkładów 16 współpracuje z urządzeniem 17 do układania podkładów, usytuowanym za gąsienicowym podwoziem 10. Na jezdnych szynach 22 jest osadzona przesuwnie bramowa suwnica 23, przewidziana do transportu starych i nowych podkładów 14, 16 z lub do oddzielnych wagonów.
Maszyna 1 jest również wyposażona w szynowe prowadnice 18,19 do pionowego lub bocznego regulowania położenia starych szyn 20 i nowych szyn 21 a także w kabinę operatora 24 umieszczoną w przestrzeni roboczej, przeznaczoną dla obserwowania i stosowania przebiegiem prac. Sterowanie maszyny 1 w płaszczyźnie poziomej i pionowej, przeprowadza się za pomocą urządzenia czujnikowego 25, zaopatrzonego w prowadnicze sanie 26 podążające za geometrią starego toru i przestawne pionowo za pomocą napędu 27. Prowadnicze sanie 26 toczą się w obszarze poprzedzającym urządzenie 12 do podnoszenia starych podkładów 14, które już zostały uwolnione ze starych szyn 20.
Wagon 4 do przestawiania szyn pokazany na fig. 2 stanowi oddzielny układ roboczy poruszający się podczas pracy niezależnie od maszyny 1 i nadążający za nią ze stałą odległością w kierunku roboczym, składa się z ramy 28 i szynowych prowadnic 29 umieszczonych na tej ramie, które można przemieszczać w pionie i poziomie dla przestawiania nowych szyn 21 a także z szynowych prowadnic 30 do odkładania starych szyn 20 na środek toru. Obydwa jezdne szynowe podwozia 31 wagonu 4 do przestawiania szyn, zaopatrzonego w kabinę operatora 32 oraz w dźwig 33 do podnoszenia, toczą się po nowych szynach 21 nowego toru 3. Sprzęgło 34 jest przeznaczone do przegubowego połączenia ramy 28 z ramą 8 maszyny 1 dojazdy przestawczej. Dla tego układu roboczego przewidziany jest własny jezdny napęd 54.
W obszarze pomiędzy urządzeniem 17 do układania podkładów a gąsienicowym podwoziem 10 przewidziane jest bezpośrednio za nim urządzenie plantujące 35 uwidocznione na fig. 3 i 4 a także częściowo lecz szczegółowiej na fig. 5. Urządzenie plantujące 35 jest wyposażone w lemiesz 36, rozciągający się w kierunku poprzecznym dc toru i jest usytuowany mniej więcej pionowo. Na obydwóch końcówkach plantującego lemiesza 36 są usytuowane zawieszenia 37, oddalone wzajemnie od siebie poprzecznie do maszyny i w których jest zamocowany ślimakowy przenośnik 3 8 bezpośrednio przed lemieszem 36 w kierunku roboczym. Ten ślimakowy przenośnik obraca się poziomo wokół osi 39 biegnącej poprzecznie do kierunku wzdłużnego maszyny 1, oraz jest usytuowany symetrycznie do pionowej płaszczyzny 40 rozciągającej się wzdłuż maszyny. Długość przenośnika 38 w kierunku poprzecznym względem maszyny odpowiada w przybliżeniu długości plantującego lemiesza 36. Jak to w szczególności widać na fig. 3 dolna graniczna linia 42 ślimakowego przenośnika 38 przebiegająca prostopadle do kierunku wzdłużnego maszyny, znajduje się w pewnej odległości w pionie od dolnej, granicznej krawędzi 43 plantującego lemiesza 36 przebiegającej mniej więcej poziomo.
Urządzenie do plantowania 35 jest wyposażone w dwa boczne ograniczające lemiesze 44, oddalone wzajemnie od siebie względem w linii poprzecznej do osi maszyny i są rozmieszczone tak, że rozciągają się w kierunku wzdłużnym maszyny po obydwóch stronach urządzenia 17 do układania podkładów, przy czym obydwie odpowiednie przednie ich końcówki 45 w kierunku roboczym są połączone z plantującym lemieszem 36 lub zawieszeniem 37. W obszarze pomiędzy urządzeniem 17 do układania podkładów a plantujących lemieszem 36 oraz pomiędzy ograniczającymi lemieszami 44, jest przewidziane urządzenie 47 zagęszczania podłoża zaopatrzone w wibrator 46. Całe urządzenie plantujące 35 wraz ze ślimakowym przenośnikiem 38 oraz ograniczającymi lemieszami 44 jest zamocowane na tylnej końcówce nośnej ramy 48, rozciągającej się w kierunku wzdłużnym maszyny. Przednia końcówka nośnej ramy 48, w odniesieniu do roboczego kierunku ruchu, jest ułożyskowana na łącznikowym cokole 49 umieszczonym pomiędzy gąsienicowym jezdnym podwoziem 10 a ramą 8 maszyny 1. Za pomocąnapędu 50 nośna rama 48 może się przemieszczać wokół pionowej osi obrotu 51.
Każdemu ograniczającemu lemieszowi 44 jest ponadto przyporządkowany lub poprzedza go pług 52. Takie pługi jak to zaznaczono na fig. 1 są zamontowane przesuwnie pionowo w sąsie183 193 dztwie tylnego, jezdnego podwozia 9 wagonu 7, a ich działanie jest każdorazowo ograniczone do obszaru 53 znajdującego przed końcówkami podkładów.
Przej azd urządzenia 5 do wymiany torów, do miej sca wykonywania robót, ma postać zwartej jednostki, przy czym maszyna 1 jest połączona z wagonem 4 do przestawiania szyn za pomocą sprzęgła 34. Rama 8 maszyny 1 jest wsparta na obniżonym szynowym jezdnym podwoziu 11, a j ej tylna końcówka na szynowymj ezdnym podwoziu 31 wagonu 4 do przestawiania toru wagonu 4, gdy w tym czasie jest podniesione gąsienicowe podwozie 10. W miejscu prowadzenia robót, rama 8 jest wsparta na napędowym wagonie 7, zwłaszcza na szynowym podwoziu 9, natomiast drugie jezdne podwozie 11 jest odchylone obrotowo do góry dla zwiększenia swobodnej przestrzeni roboczej. Tylna końcówka maszyny 1 spoczywa teraz na gąsienicowym podwoziu 10 sterowanym za pomocą jezdnego napędu 41, podczas gdy wagon 4 do przestawiania szyn jest odłączony i porusza się niezależnie za pomocą własnego jezdnego napędu 54. W międzyczasie złączki starych szyn 20 zostały już poluzowane, zaś nowe szyny 21 wstępnie ułożone po obydwóch stronach starego toru 2 przy końcówkach starych podkładów 14. Wystawienie starych szyn 20, usunięcie starych podkładów 14 przenośnikiem taśmowym, ułożenie nowych podkładów 16jak również wstawienie nowych szyn 21 za pomocą wagonu 4 do przestawiania szyn, przeprowadza się w znany sposób, dlatego można zrezygnować ze szczegółowego opisu wszystkich czynności roboczych.
W trakcie ciągłej jazdy do przodu maszyny 1z pociągowym wagonem 7, po obydwóch stronach starego toru 2 sąwykonywane kanały 55 za pomocą obniżonych pługów 52, przy czym takie kanały sąwykonywane równolegle do toru w obszarze 53 końcówek podkładów, co pokazano na fig. 5. Nierówna powierzchnia 56 podłoża z tłucznia, pozbawiona starych podkładów 14 jestwyrównywana za pomocą urządzenia plantującego 35, przesuwającego się w kierunku roboczym bezpośrednio za gąsienicowym podwoziem 10. Krawędź 43 plantującego lemiesza 36 działa jak strug i popycha przed sobą nagromadzony tłuczeń, który przesuwa się poprzecznie do kanałów 55 za pomocą wyprzedzającego ślimakowego przenośnika 38. W zależności od konstrukcji ślimakowego przenośnika 38, podsypka może być albo rozdzielona na pół pomiędzy dwa kanały 55 lub może być w całości przekazywana jedynie na jedną stronę toru. Wtedy wykonuje się tylko jeden kanał 55.
Obydwa ograniczające lemiesze 44 urządzenia plantującego 35 pracujące w kierunku wzdłużnym maszyny, zapewniają że z kanałów 55, z obszarów 53 leżących przy końcówkach podkładów w rejonie urządzenia 47 do zagęszczania podłoża lub z obszarów przy urządzeniu 17 do układania podkładów, nie wydostaje się podsypka na świeżo wyrównaną powierzchnię podłoża tłuczniowego. To gwarantuje bezzakłóceniowe układanie nowych podkładów 16. Bezpośrednio po ułożeniu podkładów, tłuczeń nagromadzony na poboczach przesuwa się przez tylne końcówki 57 ograniczających lemieszy 44, na czoła 58 nowych podkładów, które właśnie ułożono, dzięki czemu są one umocowane i ustabilizowane w ich właściwym położeniu. Alternatywnie, zamiast ślimakowego przenośnika, nagromadzony tłuczeń może być przesuwany w kierunku poprzecznym, za pomocą klinowego plantującego lemiesza 36 o konstrukcji podobnej do konstrukcji pługu odświeżającego.

Claims (9)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Maszyna do rozbiórki starego i układania toru nowego, zaopatrzona w ramę wspartą na jezdnych podwoziach szynowych, w urządzenie do podnoszenia i układania podkładów oraz w urządzenie do plantowania z lemieszem, znamienna tym, że urządzeniu plantującemu (35) podporządkowane są dwa ograniczające lemiesze (44) oddalone wzajemnie od siebie w linii poprzecznej do osi maszyny i biegnące w kierunku wzdłużnym maszyny, pomiędzy którymi jest umieszczone urządzenie (17) do układania podkładów.
  2. 2. Maszyna według zastrz. 1, znamienna tym, że odpowiednie przednie końcówki (45) usytuowane w kierunku roboczym, obydwóch ograniczających lemieszy (44) są połączone z plantującym lemieszem (36) urządzenia plantującego (35). ‘
  3. 3. Maszyna według zastrz. 1 albo 2, znamienna tym, że pomiędzy urządzeniem (17) do układania podkładów a plantującym lemieszem (36) jest usytuowane urządzenie (47) do zagęszczania podłoża wyposażone w wibrator (46).
  4. 4. Maszyna według zastrz. 2, znamienna tym, że plantujący lemiesz (36) jest umieszczony bezpośrednio przed ślimakowym przenośnikiem (38) obracającym się poziomo wokół osi (39) biegnącej poprzecznie do kierunku wzdłużnego i usytuowanym symetrycznie do pionowej płaszczyzny (40) rozciągającej się wzdłuż maszyny.
  5. 5. Maszyna według zastrz. 4, znamienna tym, że długość ślimakowego przenośnika (38) odpowiada pod względem konstrukcyjnym długości plantującego lemiesza (36).
  6. 6. Maszyna według zastrz. 1, znamienna tym, że urządzenie plantujące (35) jest usytuowane bezpośrednio za jezdnym gąsienicowym podwoziem (10) połączonym z ramą (8) maszyny, przestawnym w pionie oraz posiadającym własny jezdny napęd (41).
  7. 7. Maszyna według zastrz. 1 albo 5, znamienna tym, że dolna graniczna linia (42) ślimakowego przenośnika (38) przebiegająca prostopadle do kierunku wzdłużnego maszyny znajduje się w pewnej odległości w pionie od dolnej granicznej krawędzi (43) plantującego lemiesza (36).
  8. 8. Maszyna według zastrz. 1, znamienna tym, że urządzenie plantujące (35) jest zamocowane na nośnej ramie (48) biegnącej w kierunku wzdłużnym maszyny, której przednia końcówka jest zamocowana na łącznikowym cokole (49) i ułożyskowana dla wykonywania ruchu wokół pionowej osi (51) za pomocą napędu (50).
  9. 9. Maszyna według zastrz. 1, znamienna tym, że każdy ograniczający lemiesz (44) jest poprzedzony pługiem (52) w kierunku roboczym, którego działanie jest ograniczone do obszaru (53) znajdującego się przed końcówkami podkładów.
PL96316695A 1995-10-31 1996-10-23 Maszyna do rozbiórki starego i układania toru nowego PL183193B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT180195 1995-10-31

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL316695A1 PL316695A1 (en) 1997-05-12
PL183193B1 true PL183193B1 (pl) 2002-06-28

Family

ID=3521263

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL96316695A PL183193B1 (pl) 1995-10-31 1996-10-23 Maszyna do rozbiórki starego i układania toru nowego

Country Status (12)

Country Link
US (1) US5664498A (pl)
EP (1) EP0771909B1 (pl)
JP (1) JP3732289B2 (pl)
CN (1) CN1100922C (pl)
AT (1) ATE176937T1 (pl)
AU (1) AU703165B2 (pl)
CA (1) CA2189220C (pl)
CZ (1) CZ285437B6 (pl)
DE (1) DE59601343D1 (pl)
DK (1) DK0771909T3 (pl)
PL (1) PL183193B1 (pl)
RU (1) RU2110636C1 (pl)

Families Citing this family (13)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE19524285A1 (de) * 1995-07-04 1997-01-09 Robel Georg Gmbh & Co Schienenladewagen
DE19916585A1 (de) * 1999-04-13 2000-10-19 Gsg Knape Gleissanierung Gmbh Gerät zur Verwendung bei der Erneuerung einer Gleisanlage
AT3878U3 (de) * 2000-06-09 2001-02-26 Plasser Bahnbaumasch Franz Maschine und verfahren zum entfernen eines altgleises und zur verlegung eines neugleises
AT3879U3 (de) * 2000-06-09 2001-03-26 Plasser Bahnbaumasch Franz Maschine zur erneuerung eines gleises
AT3917U3 (de) * 2000-07-13 2001-08-27 Plasser Bahnbaumasch Franz Maschine zur erneuerung eines gleises
AT3918U3 (de) * 2000-07-13 2001-08-27 Plasser Bahnbaumasch Franz Maschine zur erneuerung eines gleises
AT5707U3 (de) * 2002-07-23 2003-09-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Maschine zur verlegung eines gleises
AT7189U3 (de) * 2004-07-19 2005-10-17 Plasser Bahnbaumasch Franz Verfahren zum ersetzen von altschwellen eines gleises durch neuschwellen
US7350467B2 (en) 2004-08-20 2008-04-01 Loram Maintenance Of Way, Inc. Long rail pick-up and delivery system
AT515547B1 (de) * 2014-06-24 2015-10-15 Plasser & Theurer Export Von Bahnbaumaschinen Gmbh Verfahren zur Erneuerung eines Gleises
CN108824106B (zh) * 2018-06-25 2024-03-08 中铁工程机械研究设计院有限公司 智能化轨排钉联生产线
CN109577120A (zh) * 2018-12-27 2019-04-05 王国平 一种新型轨枕构配件防护罩
CN112411276B (zh) * 2020-11-11 2021-08-31 中铁北京工程局集团第二工程有限公司 一种大型轨道交通工程建设用轨道铺设装置及铺设方法

Family Cites Families (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3330219A (en) * 1963-09-23 1967-07-11 Plasser Franz Method and apparatus for replacing an old track by a new track
AT345878B (de) * 1975-07-11 1978-10-10 Plasser Bahnbaumasch Franz Verfahren und vorrichtung zum abschnittsweisen auswechseln eines gleises
CH594105A5 (pl) * 1976-07-27 1977-12-30 Matisa Materiel Ind Sa
AT351069B (de) * 1977-09-02 1979-07-10 Plasser Bahnbaumasch Franz Fahrbare einrichtung zum kontinuierlichen aus- wechseln bzw. erneuern eines aus schienen und schwellen bestehenden gleises
AT359541B (de) * 1978-06-28 1980-11-10 Plasser Bahnbaumasch Franz Einrichtung zum auswechseln der schienen und schwellen eines gleises
DE3265499D1 (en) * 1982-02-09 1985-09-26 Scheuchzer Fils Auguste Railway track reconditioning train
IT1179729B (it) * 1984-07-10 1987-09-16 Enrico Valditerra Convoglio per il rinnovamento di strade ferrate
AT381334B (de) * 1984-08-13 1986-09-25 Wageneder Sbm Gmbh Umbauwagen fuer gleisanlagen
AT383383B (de) * 1985-07-23 1987-06-25 Wageneder Sbm Gmbh Vorrichtung zum verteilen und verdichten von schotter
DE9305927U1 (de) * 1993-04-20 1994-05-26 Plasser Bahnbaumasch Franz Maschine zum Erneuern bzw. Verlegen eines Eisenbahngleises

Also Published As

Publication number Publication date
CZ285437B6 (cs) 1999-08-11
PL316695A1 (en) 1997-05-12
AU7050096A (en) 1997-05-08
CN1100922C (zh) 2003-02-05
CA2189220A1 (en) 1997-04-30
CA2189220C (en) 2004-08-24
CZ316096A3 (en) 1997-05-14
DK0771909T3 (da) 1999-09-27
AU703165B2 (en) 1999-03-18
DE59601343D1 (de) 1999-04-01
ATE176937T1 (de) 1999-03-15
JPH09165706A (ja) 1997-06-24
JP3732289B2 (ja) 2006-01-05
EP0771909A1 (de) 1997-05-07
US5664498A (en) 1997-09-09
RU2110636C1 (ru) 1998-05-10
CN1152057A (zh) 1997-06-18
EP0771909B1 (de) 1999-02-24

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US3685456A (en) Method and apparatus for the continuous replacement of an old track by a new track
JPS6332001A (ja) 自走式軌道交換機
CS235033B2 (en) Method of substructure continuous maintenance and mobile equipment for its application
PL183193B1 (pl) Maszyna do rozbiórki starego i układania toru nowego
DE2023931A1 (de) Fahrbare Einrichtung zum Auswechseln bzw Erneuern der Schwellen und/oder Schie nen eines Gleises
JP4786068B2 (ja) 軌道更換装置
PL199479B1 (pl) Maszyna do renowacji toru kolejowego
SK278179B6 (en) Device for manufacture of protection layer of formation
US6477960B2 (en) Machine for removing an old track and laying a new track
SK278071B6 (en) Continually traveling machine for building of track
AT403706B (de) Maschinenanlage zur behandlung der schotterbettung eines gleises
JPH1082004A (ja) 軌道の道床材料を掘り出すための軌道施工機械
PL201968B1 (pl) Maszyna do renowacji toru
PL165464B1 (pl) Maszyna poruszana po szynach do rozkladania i profilowania warstwy tluczniowej PL PL
SK278174B6 (en) Track machine for dividing and profiling of gravel bed of track
PL201970B1 (pl) Maszyna do renowacji toru
US4119154A (en) Method and apparatus for treating ballast
EP1348057A1 (en) Ballast removal method and apparatus
PL183216B1 (pl) Urządzenie do układania podkładów
EA029385B1 (ru) Способ и машина для замены щебня рельсового пути
EA008636B1 (ru) Способ замены старых шпал новыми шпалами
CZ32094A3 (en) Machine for ballast bed, optionally formation level regeneration
CA1079574A (en) Self-propelled ballast cleaning machine for on-and off-track work
SK500442016U1 (sk) Zariadenie na úpravu a tvarovanie železničného zvršku, bočných strán železničných priekop a úpravy koľajového lôžka
UA78185C2 (en) Machine and method for ballast cleaning

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20131023