PL198344B1 - Przyrząd do smażenia - Google Patents
Przyrząd do smażeniaInfo
- Publication number
- PL198344B1 PL198344B1 PL367346A PL36734602A PL198344B1 PL 198344 B1 PL198344 B1 PL 198344B1 PL 367346 A PL367346 A PL 367346A PL 36734602 A PL36734602 A PL 36734602A PL 198344 B1 PL198344 B1 PL 198344B1
- Authority
- PL
- Poland
- Prior art keywords
- liquid
- vessel
- container
- valve
- housing
- Prior art date
Links
Classifications
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A47—FURNITURE; DOMESTIC ARTICLES OR APPLIANCES; COFFEE MILLS; SPICE MILLS; SUCTION CLEANERS IN GENERAL
- A47J—KITCHEN EQUIPMENT; COFFEE MILLS; SPICE MILLS; APPARATUS FOR MAKING BEVERAGES
- A47J37/00—Baking; Roasting; Grilling; Frying
- A47J37/12—Deep fat fryers, e.g. for frying fish or chips
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A47—FURNITURE; DOMESTIC ARTICLES OR APPLIANCES; COFFEE MILLS; SPICE MILLS; SUCTION CLEANERS IN GENERAL
- A47J—KITCHEN EQUIPMENT; COFFEE MILLS; SPICE MILLS; APPARATUS FOR MAKING BEVERAGES
- A47J37/00—Baking; Roasting; Grilling; Frying
- A47J37/12—Deep fat fryers, e.g. for frying fish or chips
- A47J37/1276—Constructional details
- A47J37/1285—Valves or arrangements to drain used oil or food particles settled at the bottom of the frying vessel
Landscapes
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Food Science & Technology (AREA)
- Frying-Pans Or Fryers (AREA)
- Cookers (AREA)
Abstract
1. Przyrz ad do sma zenia zawieraj acy na- czynie do przyjmowania k apieli smazacej, za- opatrzony w urz adzenie do odprowadzania cieczy do przelewania zawarto sci naczynia, znamienny tym, ze naczynie (2) jest umiesz- czone w obudowie (1), a urz adzenie do odpro- wadzania cieczy (10) z naczynia (2) do pojem- nika odbieraj acego ciecz (3) wyjmowanego z obudowy (1) jest wyposa zone w zawór ter- mostatyczny (16) maj acy element wra zliwy na temperatur e ruchomy w funkcji temperatury pomi edzy po lozeniem zamkni ecia zabezpiecza- j acym przed wylewaniem cieczy przy wysokiej temperaturze i po lozeniem otwarcia przy och lo- dzonej cieczy i niskiej temperaturze. PL PL PL PL
Description
Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest przyrząd do smażenia zwłaszcza frytek.
W istocie, kąpiel smażąca nie jest ograniczona do kąpieli olejowej lub ciekłego produktu tłustego, ale może również składać się z produktu całkowicie spożywczego płynnego w celu przepływu przez urządzenie do usuwania cieczy a w szczególności cieczy na bazie wody.
Z opisów patentowych US 2 597 695, CH 325 786 i FR 2 665 068 znane są przyrządy do smażenia frytek zawierające przewód do odprowadzania cieczy. Jednakże, nie jest przewidziany żaden pojemnik do zbierania oleju. Dokument FR 2 773 976 opisuje przyrząd do smażenia frytek zawierający przewód do odprowadzania cieczy i pojemnik unoszony przez przepustnicę zamontowaną w obudowie przyrządu. Użycie takich przyrządów wymaga dużej uwagi ze strony użytkownika ze względu na odprowadzanie oleju poza obudowę.
Z opisu patentowego US 2 867 164 znany jest przyrząd do smażenia frytek typu przemysłowego zawierający naczynie i zbiornik do odprowadzania cieczy umieszczone przy podstawie. Naczynie zawiera przewód do odprowadzania cieczy zamykany przez zawór. Zbiornik do odprowadzania cieczy jest zamontowany w sposób usuwalny na wewnętrznej powierzchni drzwiczek korpusu. Wydaje się, że przeniesienie takiego działania na przyrządy domowe daje małe poczucie bezpieczeństwa.
Z dokumentu DE 1 99 07 150 znany jest przyrząd do smażenia, którego pojemnik zawiera przewód do odprowadzania cieczy wyposażony w zawór zmechanizowany. Urządzenie sterowane silnikiem może zawierać czujnik temperatury pozwalający uniknąć opróżnienia pojemnika kiedy temperatura zawartości pojemnika jest zbyt wysoka. W tym, rozwiązaniu urządzenie do odprowadzania cieczy jest wyposażone w silnikowy układ zaworowy. Układ ten zawiera zawór mechaniczny połączony z silnikiem zaworu sterowanym układem elektrycznym połączonym z czujnikiem temperatury. Czujnik temperatury wykrywa temperaturę cieczy i wysyła sygnał do obwodu elektrycznego, który steruje silnikiem otwierającym i zamykającym zawór. Taka budowa jest rozważana dla przyrządu przemysłowego lub profesjonalnego ale okazuje się, że jest bardzo kosztowna dla przyrządu domowego.
Celem niniejszego wynalazku jest opracowanie bezpiecznego, ekonomicznego, o prostej, zwartej konstrukcji przyrządu do smażenia.
Przyrząd do smażenia zawierający naczynie do przyjmowania kąpieli smażącej, zaopatrzony w urządzenie do odprowadzania cieczy do przelewania zawartości naczynia według wynalazku charakteryzuje się tym, że naczynie jest umieszczone w obudowie, a urządzenie do odprowadzania cieczy z naczynia do pojemnika odbierającego ciecz wyjmowanego z obudowy jest wyposażone w zawór termostatyczny mający element wrażliwy na temperaturę ruchomy w funkcji temperatury pomiędzy położeniem zamknięcia zabezpieczającym przed wylewaniem cieczy przy wysokiej temperaturze i położeniem otwarcia przy ochłodzonej cieczy i niskiej temperaturze.
Korzystnie, zawór termostatyczny jest ułożony w przewodzie wychodzącym na dno naczynia.
Korzystnie, filtr jest ułożony w górnej części zaworu termostatycznego.
Korzystnie, zawór termostatyczny zawiera tłoczek bimetaliczny zwrotny.
Korzystnie, urządzenie do usuwania cieczy zawiera drugi zawór obejmujący ruchomą część zatykającą regulowaną przyciskiem regulującym.
Korzystnie, zawór termostatyczny jest ułożony pomiędzy naczyniem i drugim zaworem.
Korzystnie, przycisk regulujący pociąga za sobą ruchomą część zatykającą za pośrednictwem mechanizmu sterującego zamontowanego na pojemniku do usuwania cieczy.
Korzystnie, przycisk regulujący uruchamiający mechanizm sterujący jest zamontowany na pojemniku do usuwania cieczy.
Korzystnie, obudowa zawiera otwór boczny do co najmniej częściowego wstawienia pojemnika do usuwania cieczy.
Korzystnie, obudowa zawiera otwór boczny, do co najmniej częściowego wstawienia pojemnika do usuwania cieczy, a przycisk regulujący jest zamontowany na powierzchni bocznej zewnętrznej pojemnika do usuwania cieczy.
Korzystnie, naczynie jest wyjmowane z obudowy.
Cele te zostały osiągnięte dzięki przyrządom do smażenia zawierających w obudowie naczynie przewidziane do przyjmowania kąpieli smażenia, zaopatrzone w urządzenie do usuwania cieczy w celu przelewania zawartości naczynia do pojemnika usuwającego ciecz ułożonego w sposób usuwalny względem obudowy, ze względu na fakt, że urządzenie usuwające ciecz zawiera zawór termostatyczny zawierający człon mechaniczny wrażliwy na ciepło, który przesuwa się w zależności od
PL 198 344 B1 temperatury. Człon mechaniczny wrażliwy na ciepło jest na przykład częścią bimetaliczną, częścią ze stopu przypominającą kształt tłoka woskowego. Dzięki mechanicznemu członowi przesuwającemu się w zależności od temperatury, zawór termostatyczny może mieć układ otwarty lub układ zamknięty w zależności od poziomu temperatury. W ten sposób usuwanie zawartości naczynia może być zakłócone kiedy temperatura kąpieli smażenia przekracza pewien punkt krytyczny. Takie ułożenie pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa przyrządu ograniczając ryzyko spalenia w czasie poruszania pojemnika do usuwania cieczy. Ponadto, surowce mniej szlachetne a więc mniej kosztowne mogą być użyte do wykonania pojemnika do usuwania cieczy, takie jak na przykład polipropylen. Zbiornik opróżniający może być ułożony w obudowie lub jeszcze zamykać podstawkę, na której spoczywa obudowa. Naczynie może być usuwalne w celu jego umycia. Zawór termostatyczny urządzenia usuwającego ciecz pozwala na wykonanie niezależnego zabezpieczenia sterowania zamykania i otwierania regulowanego przez użytkownika. Ponadto, taka konstrukcja jest mało kosztowna, przy czym nie jest potrzebny żaden silnik w celu uruchomienia zaworu termostatycznego.
Korzystnie, zawór termostatyczny jest ułożony w przewodzie wychodzącym na dno pojemnika (naczynia). Takie ułożenie ułatwia opróżnianie.
Korzystnie, filtr jest ułożony w górnej części zaworu termostatycznego.
Ułożenie to nie dopuszcza do tego, aby pozostałości obecne w kąpieli smażącej miały szkodliwy wpływ na działanie zaworu termostatycznego. Ułożenie to pozwala również poprawić jakość smażenia w czasie kolejnego smażenia frytek w tej samej kąpieli.
Według przykładu wykonania, zawór termostatyczny zawiera tłoczek bimetaliczny zwrotny. Inne przykłady wykonania są również brane pod uwagę, na przykład zawór termostatyczny.
Korzystnie, urządzenie usuwające ciecz zawiera drugi zawór obejmujący ruchomą część zatykającą regulowaną za pomocą gałki regulującej. To ułożenie pozwala użytkownikowi na kontrolowanie usuwania cieczy.
Korzystnie, zawór termostatyczny jest ułożony pomiędzy pojemnikiem i drugim zaworem. Ułożenie to pozwala na zaplanowanie styku termicznego pomiędzy kąpielą smażącą i członem przesuwającym się w zależności od temperatury, należącym do zaworu termostatycznego. W wyniku tego, działanie zaworu jest szybsze tak w czasie jego uniesienia w temperaturze smażenia jak i w czasie stygnięcia.
Korzystnie, gałka regulująca pociąga za sobą ruchomą część zatykającą za pośrednictwem mechanizmu sterującego zamontowanego na pojemniku do usuwania cieczy. W ten sposób, w przypadku braku pojemnika do usuwania cieczy użytkownik nie ryzykuje przystąpieniem do opróżniania przyrządu. Ponadto, montaż mechanizmu sterującego na pojemniku do usuwania cieczy ułatwia wykonanie naczynia usuwalnego. Pojemnik do usuwania cieczy może być umieszczony w obudowie lub jeszcze tworzyć podstawkę, na której spoczywa obudowa.
Korzystnie, gałka regulująca uruchamiająca mechanizm sterujący jest zamontowana na zbiorniku usuwającym ciecz. Ułożenie to pozwala na uproszczenie konstrukcji. Alternatywnie, gałka regulująca może, na przykład być zamontowana na obudowie.
Korzystnie, obudowa zawiera otwór boczny, w który może być wstawiony co najmniej częściowo pojemnik do usuwania cieczy. Ułożenie to ułatwia obsługę pojemnika do usuwania cieczy. Alternatywnie, obudowa może na przykład być wykonana z dwóch części, części górnej otaczającą co najmniej częściowo naczynie i części dolnej podtrzymującej pojemnik do usuwania cieczy, przy czym część górna jest oddalona aby dojść do pojemnika do usuwania usuwającego ciecz.
Korzystnie więc, gałka regulująca jest zamontowana na zewnętrznej powierzchni bocznej pojemnika usuwającego ciecz. Ułożenie to umożliwia uproszczenie konstrukcji. Alternatywnie, gałka regulująca może na przykład być dostępna przez łapkę ułożoną na powierzchni obudowy.
Korzystnie, naczynie daje się usunąć z obudowy.
Przedmiot wynalazku w przykładzie wykonania jest przedstawiony na rysunku, na którym fig. 1 - przedstawia widok przyrządu do smażenia według wynalazku, w położeniu przewidzianym dla usuwania zawartości naczynia, przy czym obudowa zewnętrzna jest przedstawiona liniami przerywanymi, fig. 2 - przedstawia częściowy widok przyrządu przedstawionego na fig. 1, w położeniu po opróżnieniu naczynia, przedstawiając urządzenie zabezpieczające przewidziane w celu uniknięcia dwóch kolejnych opróżnień bez wyciągania pojemnika do usuwania cieczy, fig. 3 przedstawia częściowy widok przyrządu z fig. 1, w przekroju poprzecznym, w położeniu po opróżnieniu naczynia, fig. 4 - przedstawia częściowy widok przyrządu z fig. 1, w przekroju poprzecznym, w położeniu przewidzianym dla usunięcia zawartości naczynia.
PL 198 344 B1
Przyrząd zilustrowany na fig. od 1 do 4 jest przyrządem do smażenia frytek, zawierającym obudowę 1 mającą górny otwór dla naczynia 2, przewidzianego do przyjęcia cieczy ze smażenia. Górny otwór może być zamknięty pokrywą, nie przedstawioną na figurach. Obudowa 1 ma również otwór boczny, w który jest wprowadzony pojemnik usuwający ciecz 3.
Jak to lepiej widać na fig. 3 i fig. 4, naczynie 2 zawiera urządzenie do usuwania zawartości 10. Naczynie 2 jest korzystnie usuwalne i zawiera środki, takie jak nóżki 8, przewidziane dla umożliwienia ustawienia pojemnika na planie pracy. Jeśli jest to pożądane, środki do elektrycznego ogrzewania 9 mogą być umocowane pod naczyniem 2. W charakterze odmiany, środki do elektrycznego ogrzewania mogą być ułożone w obudowie 1 lub w naczyniu 2.
Urządzenie do usuwania zawartości 10 zawiera przewód odprowadzający 15 wychodzący od dna naczynia 2. Przewód 15 jest osłaniany przez filtr 14. Zawór sprężynowy 20 zamyka dolną część przewodu 15. Zawór termostatyczny 16 jest ułożony pomiędzy filtrem 14 i zaworem sprężynowym 20.
Przewód 15 jest utworzony z korpusu 11 korzystnie wykonanego z tworzywa sztucznego odpornego na wysokie temperatury kąpieli smażącej, na przykład model odporny do 250°C w przypadku przyrządu do smażenia frytek. Korpus 11 jest zamontowany w sposób usuwalny względem naczynia
2. Uszczelka 19 jest umieszczona między naczyniem 2 i korpusem 11. Uszczelka 19 jest korzystnie przymocowana do korpusu 11 w celu uniknięcia straty w czasie demontażu urządzenia do usuwania zawartości lub zapomnienia w czasie ponownego montażu wspomnianego urządzenia.
Filtr 14 jest zamontowany w sposób usuwalny względem pojemnika 2 i korpusu 11. Zgodnie z przykładem wykonania zilustrowanym na figurach, filtr 14 jest umocowany do otoczki 13 zespolonej bagnetem z korpusem 11. Otoczka 13 jest umieszczona w sposób usuwalny we wgłębieniu dna naczynia 2. Otoczka 13 jest nieprzesuwna i obrotowa względem naczynia 2. Górna część korpusu 11 jest wprowadzona do otworu w dnie naczynia 2 i podtrzymuje pomosty 11a współpracujące z pomostami 13a otoczki 13 w celu utworzenia połączenia bagnetowego.
Zawór termostatyczny 16 zawiera tłoczek bimetaliczny zwrotny 17 przymocowany na stałe na dolnej powierzchni płytki przebitej 18 zamykającej górny koniec korpusu 11. Płytka 18 jest na przykład umocowana na stałe wewnątrz korpusu 11.
Tłoczek bimetaliczny zwrotny 17 tworzy człon mechaniczny wrażliwy na ciepło poruszający się w zależności od temperatury. Tłoczek 17 jest przedstawiony na fig. 3 i 4 w położeniu otwartym odpowiadającym położeniu przy niskiej temperaturze. Tłoczek 17 w położeniu przy wysokiej temperaturze zatyka przewód 15. Temperatura przejścia pomiędzy położeniem przy wysokiej temperaturze i położeniem przy niskiej temperaturze w czasie stygnięcia jest na przykład rzędu 90°C w przypadku przyrządu do smażenia frytek.
Przykładowo, tłoczek ten jest wykonany z laminatu bimetalicznego i ma średnicę 30 mm. W położeniu zamkniętym, tłoczek 17 jest wykrzywiony w kierunku do dołu a jego obwód dochodzi do oparcia o wewnętrzne zgrubienie pierścieniowe 12 korpusu 11. Zawór 16 jest więc zamknięty. W położeniu otwartym, tłoczek 17 jest wykrzywiony w innym kierunku, a więc do góry i przygotowuje przejście w kierunku otworów przebitej płytki 18. Ciecz może więc przejść przez zawór termostatyczny 16.
Zawór sprężynowy 20 zawiera część ruchomą zatykającą 21 wyposażoną w złączkę obwodową 22. Część 21 jest zamontowana na sprężynie 23 opierającej się o wewnętrzną powierzchnię tłoczka 17. Położenie spoczynku sprężyny 23 odpowiada fig. 3, na której zawór sprężynowy 20 jest zamknięty.
Pojemnik usuwający ciecz 3 ma objętość wystarczającą do przyjęcia kąpieli smażenia zawartej w naczyniu 2. Pojemnik usuwający ciecz 3 zawiera zbiornik rekuperator 30 zamknięty przez pokrywę 31. Pojemnik usuwający ciecz 3 ma zewnętrzną powierzchnię boczną 32. Jeśli to jest pożądane, powierzchnia 32 może być wykonana co najmniej częściowo z tworzywa przezroczystego lub półprzeźroczystego w celu umożliwienia użytkownikowi obserwowania wypełnienia pojemnika usuwającego ciecz 3.
Pojemnik usuwający ciecz 3 zawiera również mechanizm sterujący 40 do usuwania cieczy, korzystnie zamontowany na pojemniku rekuperatorze 30. Mechanizm sterujący 40 zawiera element ruchomy sterujący 42 zamontowany wokół przewodu napełniającego 41 wychodzącego na ścianę boczną 33 pojemnika 30. Ruchomy element sterujący 42 ma lejek 43 i krzywkę 44 przewidzianą dla uruchomienia zaworu sprężynowego 20. Ruchoma część sterująca 42 jest połączona z gałką regulującą 45 zamontowaną na zewnętrznej powierzchni bocznej 32 pojemnika opróżniającego 3. Gałka regulująca 45 wciąga część 42 i wprowadza ją w ruch. Ściana boczna przewodu 41 ma otwór do napełniania 46 otoczony złączką 47 w celu zapewnienia szczelności pomiędzy przewodem 41 i ruchomą częścią sterującą 42. Gałka regulująca 45 jest ruchoma pomiędzy położeniem zwanym używaniem zgodnie z fig. 2 i 3 i położeniem zwanym opróżnianiem zgodnie z fig. 1 i 4. W położeniu opróżniania,
PL 198 344 B1 takim jakie jest lepiej uwidocznione na fig. 4, lejek 43 jest umieszczony poniżej otworu do napełniania 46 a krzywka 44 odpycha zawór 20.
Przyrząd zawiera urządzenie zabezpieczające 25 przeznaczone do uniemożliwienia wyciągania pojemnika do usuwania cieczy 3, kiedy zawór 20 jest otwarty. W tym celu wewnętrzny koniec przewodu 15 ma szczelinę wzdłużną 26 a krzywka 44 ułożona w części w lejku 43 wchodzi w szczelinę 26 w czasie obrotu ruchomej części sterującej 42 w kierunku położenia opróżniania, takiego jak przedstawiono na fig. 4. Mechanizm sterujący 40 zawiera w ten sposób zapadkę zatrzasku 27 przewidzianą dla współpracy z tarczą zaworową 28 należącą do zaworu 20, kiedy zawór jest doprowadzony do położenia otwarcia, przy czym zapadka zatrzasku 27 jest utworzona przez powierzchnię boczną krzywki 44, a tarcza zaworowa 28 jest utworzona przez szczelinę 26.
Przyrząd zawiera drugie urządzenie zabezpieczające 50 przeznaczone do niedopuszczenia do dwóch kolejnych opróżnień.
W tym względzie ruchoma część zabezpieczająca 51 jest ułożona pomiędzy obudową 1 i pojemnikiem usuwającym ciecz 3. Część 51 jest prowadzona ruchem posuwistym wzdłużnym przez łożyska oporowe prowadzące 52. Ruch wzdłużny części 51 jest ograniczony przez łożyska oporowe zatrzymujące 53. Giętka górna płytka zamontowana na części 51 jest przewidziana do opierania się o pojemnik do usuwania cieczy 3 w czasie umieszczania wspomnianego pojemnika w obudowie 1, następnie jako podparcie pojemnika usuwającego ciecz 3, kiedy część 51 jest zablokowana poprzez łożyska oporowe 53.
Część 51 zawiera pierwszą krzywkę 55 przewidzianą do współpracy z łapką 48 wychodzącą z części ruchomej sterującej 42 kiedy gałka regulacyjna 45 jest doprowadzona do położenia usuwania cieczy (opróżniania) po ustawieniu na miejscu pojemnika usuwającego ciecz 3. Część 51 zawiera drugą krzywkę 56 przewidzianą do współpracy z łapką 48, kiedy gałka regulująca 45 jest doprowadzona do położenia używania po usunięciu cieczy. Część 51 zawiera podporę blokującą 57 przewidzianą do blokowania ruchu ruchomej części sterującej 42, kiedy gałka regulacyjna 45 jest sprowadzona do położenia opróżniania po ponownym użyciu bez wyciągania pojemnika do usuwania cieczy 3.
Niniejszy wynalazek działa w następujący sposób.
Kiedy naczynie 2 znajduje się w obudowie 1, przyrząd jest gotowy do smażenia. Kiedy pojemnik do usuwania cieczy 3 znajduje się w obudowie 1, użytkownik może sterować opróżnianiem za pomocą gałki regulującej 45. Krzywka 44 wchodzi w szczelinę 26 i wypycha ruchomą część zatykającą 21 zaworu 20.
Jednakże, według wynalazku opróżnianie nie może mieć miejsca kiedy tłoczek bimetaliczny powrotny 17 znajduje się w położeniu wysokiej temperatury. Zawór termostatyczny 16 jest więc w położeniu zamkniętym. Kiedy temperatura tłoczka 17 w zetknięciu się z cieczą osiągnie punkt krytyczny powrotu, zawór termostatyczny 16 otwiera się.
Temperatura otwarcia zaworu termostatycznego 16 do stygnięcia umożliwia wybranie dla pojemnika usuwającego ciecz i/lub mechanizmu sterującego surowców, których wytrzymałość na temperaturę jest ograniczona. Ponadto, ryzyko spalenia w czasie ustawiania pojemnika usuwającego ciecz 3 jest mniejsze.
Zawór sprężynowy 20 uniemożliwia opróżnianie kiedy pojemnik do usuwania cieczy 3 znajduje się na miejscu, użytkownik przekręca gałkę regulującą 45 a krzywka 44 odpycha ruchomą część 21 zaworu 20. Zawartość pojemnika może więc przelewać się do pojemnika usuwającego ciecz 3 jeśli zawór termostatyczny 16 znajduje się w położeniu otwarcia.
Urządzenie zabezpieczające 25 pozwala uniknąć wyciągania pojemnika odprowadzającego ciecz 3 z obudowy 1 dzięki wstawieniu zapadki zatrzasku 27 w tarczę zaworową 28 kiedy mechanizm sterujący 40 znajduje się w położeniu opróżniania, przy czym krzywka 44 wypycha ruchomą część 21 zaworu 20.
Urządzenie zabezpieczające 50 uniemożliwia przystąpienie do drugiego opróżniania jeśli pojemnik usuwający ciecz 3 nie został wyciągnięty co najmniej częściowo z obudowy 1 a następnie umieszczony na miejscu, dzięki przesunięciom części 51 w czasie ruchu urządzenia sterującego 40 od położenia używania w kierunku położenia opróżniania i powrotu, jak również w czasie wyciągania a następnie ustawienia na miejscu pojemnika usuwającego ciecz 3.
Odmiennie, mechanizm sterujący 40 opróżniania może nie być przymocowany na stałe do pojemnika rekuperatora 30 a na przykład może być zamontowany na pokrywie 31 pojemnika usuwającego ciecz 3.
Odmiennie, gałka regulacyjna 45 może być zamontowana na powierzchni bocznej pojemnika usuwającego ciecz umieszczonej wewnątrz obudowy, kiedy wspomniany pojemnik jest na miejscu w obudowie. Gałka regulująca może więc być dostępna przez prowadnicę ułożoną na ścianie bocznej obudowy.
PL 198 344 B1
Gałka regulująca 45 może też być zamontowana w obudowie 1 aparatu, na przykład naprzeciw okna bocznego obudowy umożliwiając wstawienie pojemnika do usuwania cieczy. Połączenie między gałką regulacyjną i mechanizmem sterującym następuje w czasie wstawienia pojemnika do usuwania cieczy w obudowę.
Odmiennie, pojemnik do usuwania cieczy 3 może tworzyć podstawkę przyjmującą w sposób usuwalny obudowę otaczającą zbiornik.
Claims (11)
1. Przzrząd do smaaenia zzwierającc naocznie do przzjmowania kąpiell smaaącejj zaopatrzony w urządzenie do odprowadzania cieczy do przelewania zawartości naczynia, znamienny tym, że naczynie (2) jest umieszczone w obudowie (1), a urządzenie do odprowadzania cieczy (10) z naczynia (2) do pojemnika odbierającego ciecz (3) wyjmowanego z obudowy (1) jest wyposażone w zawór termostatyczny (16) mający element wrażliwy na temperaturę ruchomy w funkcji temperatury pomiędzy położeniem zamknięcia zabezpieczającym przed wylewaniem cieczy przy wysokiej temperaturze i położeniem otwarcia przy ochłodzonej cieczy i niskiej temperaturze.
2. Przyrząd według zastrz. 1, znamienny tym, że zawór termostatyczny (16) jest ułożony w przewodzie (15) wychodzącym na dno naczynia (2).
3. Przzrząd weeług szntrz. S, sznmieenn tym, Se W j (4)j ess słoóżny w ggrnejcczśśizzwo-u termostatycznego (16).
4. Przzrząd we-ług zz^z. S, znamienny tym, że szwwr termontatyycny S(1) zzwiera SłooczS bimetaliczny zwrotny (17).
5. Przyrząd według zassi^. 1, znamienny tym, że urządzenie do usuwania cieczy (10) ζ^ν^ΐ^ι^;^ drugi zawór (20) obejmujący ruchomą część zatykającą (21) regulowaną przyciskiem regulującym (45).
6. Przzrząd wedłuu zaasrz. 5, snamiennn tym, że zawór Sermontatyycny S(€)) j j^^s ułoOony pomiędzy naczyniem (2) i drugim zaworem (20).
7. Przy^ąą weeług szafrz. S, sznmieenn tt<m, Sż spzyyisk s^s^uIl^^^c^c (44) spoiądgzz sooą ruchomą część zatykającą (21) za pośrednictwem mechanizmu sterującego (40) zamontowanego na pojemniku do usuwania cieczy (3).
8. Przzyząd wwSług zzaSz. 7, snnmieenn tym, Se p^zyias szeulu-ący S^4^5 u-rιghamiajądc mechanizm sterujący (40) jest zamontowany na pojemniku do usuwania cieczy (3).
9. Pr^^^z^r^^s^d według zastrz. 1, znamienny tym, że obudowa ((1 zf^^i^r^a oowór boczny do co najmniej częściowego wstawienia pojemnika do usuwania cieczy (3).
10. PrzyTząd według ζη^ί^. 8, tym, że obudowa (11 zawiera oowór boczny, do co najmniej częściowego wstawienia pojemnika do usuwania cieczy (3), a przycisk regulujący (45) jest zamontowany na powierzchni bocznej zewnętrznej (32) pojemnika do usuwania cieczy (3).
11. Przyrrząd według zastrz. 1, albo 2, albo 6, albo 10, znamienny tym. że naczynie (2) jess wyjmowane z obudowy (1).
Applications Claiming Priority (2)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
FR0113397A FR2830736B1 (fr) | 2001-10-17 | 2001-10-17 | Appareil de cuisson a cuve comportant un dispositif de vidange a securite thermique |
PCT/FR2002/003329 WO2003032794A1 (fr) | 2001-10-17 | 2002-09-30 | Appareil de cuisson a cuve comportant un dispositif de vidange a securite thermique |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
PL367346A1 PL367346A1 (pl) | 2005-02-21 |
PL198344B1 true PL198344B1 (pl) | 2008-06-30 |
Family
ID=8868403
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
PL367346A PL198344B1 (pl) | 2001-10-17 | 2002-09-30 | Przyrząd do smażenia |
Country Status (14)
Country | Link |
---|---|
US (1) | US7314001B2 (pl) |
EP (1) | EP1435815B1 (pl) |
JP (1) | JP2005505367A (pl) |
KR (1) | KR20040047917A (pl) |
CN (1) | CN1214756C (pl) |
AT (1) | ATE314819T1 (pl) |
CA (1) | CA2463757C (pl) |
DE (1) | DE60208592T2 (pl) |
ES (1) | ES2253583T3 (pl) |
FR (1) | FR2830736B1 (pl) |
MX (1) | MXPA04002921A (pl) |
PL (1) | PL198344B1 (pl) |
RU (1) | RU2303386C2 (pl) |
WO (1) | WO2003032794A1 (pl) |
Cited By (1)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
EP3267862B1 (en) * | 2015-03-09 | 2020-05-06 | De' Longhi Appliances S.r.l. Con Unico Socio | Apparatus for cooking food products |
Families Citing this family (4)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
CN203555635U (zh) * | 2010-11-24 | 2014-04-23 | 东源家庭用品(香港)有限公司 | 烹饪用具 |
US9770132B1 (en) | 2016-03-09 | 2017-09-26 | Ningbo Biyi Electric Appliance Co., Ltd | Electric fryer |
CN105640363B (zh) * | 2016-03-09 | 2018-02-02 | 宁波比依电器有限公司 | 滤油电炸锅 |
CA2963647C (en) | 2016-12-02 | 2020-12-08 | Ningbo Biyi Electric Appliance Co., Ltd | Electric fryer |
Family Cites Families (17)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US2118299A (en) * | 1935-11-30 | 1938-05-24 | Ellis Owen William | Bimetallic sealing device |
GB661921A (en) * | 1949-03-22 | 1951-11-28 | Jack Stanley Lewis Kerr | Improvements in or relating to frying equipment |
US2597695A (en) | 1951-05-03 | 1952-05-20 | Dormeyer Corp | Cooking utensil |
US2752930A (en) | 1953-12-10 | 1956-07-03 | Penn Controls | Automatic shut-off for valves and the like |
CH325786A (fr) | 1955-10-20 | 1957-11-30 | Comptoir Des Machines S A | Machine à frire |
US2956575A (en) * | 1957-02-27 | 1960-10-18 | William L Ammann | Valve |
US2867164A (en) | 1957-07-19 | 1959-01-06 | J C Pitman & Sons Inc | Deep fat frier |
US3845702A (en) * | 1970-04-01 | 1974-11-05 | Mies Filter Prod Inc | Apparatus for cooking chicken |
US3973481A (en) * | 1974-07-24 | 1976-08-10 | Mies Filter Products, Inc. | Apparatus for cooking chicken |
US4273991A (en) * | 1979-11-29 | 1981-06-16 | B & W Metals Company, Inc. | Pressure cooker |
US4623544A (en) | 1984-08-03 | 1986-11-18 | Highnote Sidney T | Constant temperature fryer/cooker assembly |
US5431939A (en) | 1985-06-24 | 1995-07-11 | Oed, Inc. | Hyperpasteurization of food |
IT220067Z2 (it) | 1990-07-27 | 1993-06-09 | Miralfin Srl | "apparecchiatura per friggere prodotti alimentari" |
DE9315764U1 (de) * | 1993-10-15 | 1994-02-10 | Dinsing, Udo, 67227 Frankenthal | Friteuse |
IT243737Y1 (it) | 1998-01-23 | 2002-03-06 | De Longhi Spa | Apparecchiatura per friggere prodotti alimentari |
DE19907150A1 (de) * | 1999-02-19 | 2000-08-24 | Bsh Bosch Siemens Hausgeraete | Bottichgerät zum Garen von Nahrungsmitteln |
FR2830734B1 (fr) * | 2001-10-17 | 2004-02-06 | Seb Sa | Appareil de cuisson a cuve comportant un dispositif de vidange securise |
-
2001
- 2001-10-17 FR FR0113397A patent/FR2830736B1/fr not_active Expired - Lifetime
-
2002
- 2002-09-30 KR KR10-2004-7005565A patent/KR20040047917A/ko active IP Right Grant
- 2002-09-30 RU RU2004114849/12A patent/RU2303386C2/ru not_active IP Right Cessation
- 2002-09-30 DE DE60208592T patent/DE60208592T2/de not_active Expired - Lifetime
- 2002-09-30 JP JP2003535604A patent/JP2005505367A/ja active Pending
- 2002-09-30 MX MXPA04002921A patent/MXPA04002921A/es unknown
- 2002-09-30 AT AT02801353T patent/ATE314819T1/de not_active IP Right Cessation
- 2002-09-30 PL PL367346A patent/PL198344B1/pl unknown
- 2002-09-30 US US10/468,394 patent/US7314001B2/en not_active Expired - Lifetime
- 2002-09-30 WO PCT/FR2002/003329 patent/WO2003032794A1/fr active IP Right Grant
- 2002-09-30 ES ES02801353T patent/ES2253583T3/es not_active Expired - Lifetime
- 2002-09-30 CA CA2463757A patent/CA2463757C/fr not_active Expired - Lifetime
- 2002-09-30 EP EP02801353A patent/EP1435815B1/fr not_active Expired - Lifetime
- 2002-09-30 CN CNB028032071A patent/CN1214756C/zh not_active Expired - Lifetime
Cited By (1)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
EP3267862B1 (en) * | 2015-03-09 | 2020-05-06 | De' Longhi Appliances S.r.l. Con Unico Socio | Apparatus for cooking food products |
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
ATE314819T1 (de) | 2006-02-15 |
EP1435815A1 (fr) | 2004-07-14 |
ES2253583T3 (es) | 2006-06-01 |
US20040079238A1 (en) | 2004-04-29 |
DE60208592T2 (de) | 2006-11-09 |
CN1477939A (zh) | 2004-02-25 |
CA2463757C (fr) | 2010-06-01 |
MXPA04002921A (es) | 2004-07-05 |
FR2830736A1 (fr) | 2003-04-18 |
US7314001B2 (en) | 2008-01-01 |
RU2303386C2 (ru) | 2007-07-27 |
CA2463757A1 (fr) | 2003-04-24 |
EP1435815B1 (fr) | 2006-01-04 |
RU2004114849A (ru) | 2005-03-10 |
WO2003032794A1 (fr) | 2003-04-24 |
PL367346A1 (pl) | 2005-02-21 |
CN1214756C (zh) | 2005-08-17 |
KR20040047917A (ko) | 2004-06-05 |
JP2005505367A (ja) | 2005-02-24 |
DE60208592D1 (de) | 2006-03-30 |
FR2830736B1 (fr) | 2004-01-30 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
EP1972239B1 (en) | Automatic top-off for deep fat fryers | |
US5111740A (en) | Electrical apparatus useful to prepare a hot beverage | |
JP4133754B2 (ja) | コーヒーメーカー | |
JP5241725B2 (ja) | ティーメーカー | |
KR920702183A (ko) | 전자레인지용 커피 끓이는 기구 | |
US20070028780A1 (en) | Cooking device to deep fat fry foods | |
US6807899B2 (en) | Electric cooking appliance having a tank associated with a pouring device | |
US20170258271A1 (en) | Electric fryer | |
CA2373963A1 (en) | Method and device for preparing foodstuffs by baking inside an oven cavity | |
US6157776A (en) | Heated storage tank for grease recycling | |
CA2330291A1 (en) | Filtering deep fryer for household use | |
PL198344B1 (pl) | Przyrząd do smażenia | |
US6666131B2 (en) | Cooking appliance having a tank and a secure emptying device | |
GB1563914A (en) | Cooking | |
US3677170A (en) | Pressure cooking apparatus | |
KR20040094751A (ko) | 음식물 조리 및 분배장치 | |
JPH08299182A (ja) | 給茶器 | |
JPH067248A (ja) | 定量注出貯湯容器 | |
CA2963647C (en) | Electric fryer | |
KR200149635Y1 (ko) | 냄비의 넘침방지 구조 | |
JPH0736596Y2 (ja) | 電気貯湯容器 | |
JPS59174118A (ja) | コ−ヒ−等の抽出装置 | |
KR19980028104A (ko) | 유도가열방식 튀김기의 식용유 교환시기 알림장치 | |
JPS6211550Y2 (pl) | ||
KR200282435Y1 (ko) | 알람기능을 갖는 육류 자동 튀김기계 |