PL178141B1 - Stycznik elektromagnetyczny - Google Patents

Stycznik elektromagnetyczny

Info

Publication number
PL178141B1
PL178141B1 PL95310963A PL31096395A PL178141B1 PL 178141 B1 PL178141 B1 PL 178141B1 PL 95310963 A PL95310963 A PL 95310963A PL 31096395 A PL31096395 A PL 31096395A PL 178141 B1 PL178141 B1 PL 178141B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
terminals
housing
contactor
cover
coil
Prior art date
Application number
PL95310963A
Other languages
English (en)
Other versions
PL310963A1 (en
Inventor
Bruno Jacquet
Jean-Pierre Duchemin
Original Assignee
Schneider Electric Sa
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=9467982&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=PL178141(B1) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Schneider Electric Sa filed Critical Schneider Electric Sa
Publication of PL310963A1 publication Critical patent/PL310963A1/xx
Publication of PL178141B1 publication Critical patent/PL178141B1/pl

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01HELECTRIC SWITCHES; RELAYS; SELECTORS; EMERGENCY PROTECTIVE DEVICES
    • H01H50/00Details of electromagnetic relays
    • H01H50/44Magnetic coils or windings
    • H01H50/443Connections to coils
    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01HELECTRIC SWITCHES; RELAYS; SELECTORS; EMERGENCY PROTECTIVE DEVICES
    • H01H11/00Apparatus or processes specially adapted for the manufacture of electric switches
    • H01H11/0006Apparatus or processes specially adapted for the manufacture of electric switches for converting electric switches
    • H01H11/0031Apparatus or processes specially adapted for the manufacture of electric switches for converting electric switches for allowing different types or orientation of connections to contacts

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Manufacturing & Machinery (AREA)
  • Physics & Mathematics (AREA)
  • Electromagnetism (AREA)
  • Switch Cases, Indication, And Locking (AREA)
  • Breakers (AREA)
  • Details Of Connecting Devices For Male And Female Coupling (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)

Abstract

1. Stycznik elektromagnetyczny zawie- rajacy oslone zlozona z polaczonych ze soba pod stawy i obudowy, mieszczacych w sobie bieguny i cewke z uzwojeniem, który posiada zaciski zasi- lania z jednej strony, a wspomniana oslona, po- miedzy podstawa a obudowa, posiada wolne miejsce dla umieszczenia zacisków zasilania, znamienny tym, ze oslona (10) jest zaopatrzona w druga obudowe (13), umieszczona symetrycz- nie wzgledem pierwszej obudowy (12), przy czym druga obudowa jest równiez umieszczona pomiedzy podstawa, a glówna obudowa i w swej duzej czesci ma taki sam przekrój poprzeczny, jak obudowa pierwsza, a boczna czesc przekreco- nej cewki wraz z zaciskami jest do niej dolaczo- na, przy czym obudowa od strony przeciwnej w stosunku tej, do której dolaczone sa zaciski, po- zostaje zamknieta. FIG. 2 PL PL PL PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest stycznik elektromagnetyczny, zawierający osłonę złożoną z połączonych ze sobą podstawy i obudowy, mieszczących w sobie bieguny zasilania oraz cewkę zawierającą uzwojenie, do którego z jednej strony zamocowane sązaciski zasilania.
W znanych ze stanu techniki stycznikach zaciski zasilania cewki są umieszczone tylko po jednej stronie, to znaczy od strony wejścia lub wyjścia.
Zaciski cewki są zwykle po stronie wejściowej stycznika. W przypadku łączenia elementów elektrycznych, takichjak na przykład stycznik i przekaźnik nadmiarowo-cieplny, gdzie przekaźnik jest raczej umieszczany po stronie wyjściowej stycznika, użytkownik nie może umieścić razem, po jednej stronie, zacisków cewki stycznika i zacisków przekaźnika nadmiarowo-cieplnego w celu umożliwienia ich sprawdzania. W efekcie użytkownik nie ma możliwości wyboru w jaki sposób rozmieścić przewody elektryczne cewki.
Kiedy stycznik jest łączony z bezpiecznikiem, a odpowiednie zaciski obu elementów są zgodnie rozmieszczone dla ich wzajemnego połączenia, elementy te tworzą całość i gdy zaciski cewki znajdują się po stronie bezpiecznika, stają się one niedostępne.
Dotychczas użytkownik nie miał wyboru w rozmieszczeniu zacisków zasilania cewki w chwili montażu stycznika.
Trójbiegunowy stycznik, po stronie wejścia i wyjścia, posiada trzy bieguny zasilania na zewnątrz obudowy, które sąrównomiernie rozmieszczone wzdłuż poprzecznych ścian obudowy. Dwa zaciski cewki sąumieszczone tak, by były dostępne w celu doprowadzenia do nich przewodów, bądź to pomiędzy zaciskami, lub na zewnątrz dwóch obszarów na końcach.
Czterobiegunowy stycznik, w porównaniu do stycznika trójbiegunowego, posiada jeden dodatkowy zacisk po stronie wejściowej, jak i po stronie wyjściowej, co powoduje, że zaciski są przesunięte w stosunku do zacisków stycznika trójbiegunowego. W związku z tym niemożliwe jestużycie takiej samej cewki, jak w styczniku trójbiegunowym, ponieważ zaciski nie będąodpowiednio położone względem dostępnych otworów na zewnątrz zacisków, co uniemożliwia podłączenie tam przewodów.
Każdy typ stycznika wymaga więc dwóch różnych cewek, co nie jest korzystne z ekonomicznego punktu widzenia.
Celem wynalazku jest opracowanie stycznika posiadającego cewkę z zaciskami zasilania, które mogą znajdować się albo po stronie wejściowej, albo wyjściowej stycznika, oraz posiadającego tak umieszczone zaciski, by zapewnić łatwy dostęp do nich, bez względu na rodzaj stycznika.
Stycznik według wynalazku ma osłonę pomiędzy podstawą a główną obudową, która zapewnia wolne miejsce do umieszczenia tam zacisków zasilania i charakteryzuje się tym, że osłona składa się z drugiej obudowy, umieszczonej symetrycznie względem pierwszej obudowy. Druga obudowa jest również umieszczona pomiędzy podstawą, a główną obudową i w swej dużej części posiada taki sam przekrój poprzeczny, co obudowa pierwsza tak, że można do niej dołączyć boczną część przekręconej cewki wraz z zaciskami. Obudowa od strony przeciwnej w stosunku tej, do której dołączone są zaciski, pozostaje zamknięta.
Ta cecha umożliwia zamocowanie cewki w dwie strony tak, że zaciski zasilania znajdują się albo po stronie wejściowej, albo wyjściowej stycznika.
Korpus cewki korzystnie posiada dwa dodatkowe zaciski zasilania po tej samej stronie co wspomniane zaciski zasilania i każdy z nich jest elektrycznie połączony z jednym z dwóch pozostałych zacisków.
Odstęp między zaciskami jest tak dobrany, by jedna z dwóch par zacisków była dostępna, gdy stycznik posiada zaciski trójbiegunowe. Natomiast druga para zacisków jest dostępna, gdy stycznik posiada zaciski czterobiegunowe.
Umieszczenie dwóch par zacisków oraz odpowiednie odstępy pomiędzy nimi pozwalają na swobodny dostęp do przynajmniej dwóch zacisków dla podłączenia przewodów, bez względu na to, czy stycznik jest trójbiegunowy, czy czterobiegunowy. Cecha ta pozwala na produkcję cewek tylko jednego rodzaju.
Rozwiązanie według wynalazku zostanie szczegółowo objaśnione w przykładach wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia widok perspektywiczny, zgodnego z wynalazkiem, stycznika trójbiegunowego, fig. 2 - widok perspektywiczny rozebranej podstawy stycznika wraz z cewką, fig. 3 - widok z boku kształtki cewki wraz z przykrywą zacisków, fig. 4 - połączenie stycznika trójbiegunowego z bezpiecznikiem, fig. 5 - połączenie stycznika trójbiegunowego,
178 141 bezpiecznika i przekaźnika nadmiarowo-cieplnego, fig. 6 - stycznik trójbiegunowy w widoku z przodu, a fig. 7 przedstawia stycznik czterobiegunowy w widoku z przodu.
Stycznik 1 przedstawiony na fig. 1 składa się z osłony 10 złożonej z podstawy 2, obudowy 3 przymocowanej do podstawy oraz przykrywy 4 zamocowanej na szczycie obudowy, wyznaczając ściany poprzeczne 11 i ściany podłużne 11a.
Obudowa 3 mieści w sobie bieguny zasilania, z których każdy jest przystosowany do zwierania i przerywania jednej linii obwodu stycznika. Każdy biegun jest typu dwustykowego i składa się z dwóch stałych styków, które współpracują z dwoma stykami ruchomymi, zamocowanymi na mostku kontaktowym podnoszonym przez podnośnik styków. Stałe styki są podłączone do prostych zacisków 30 wystających na zewnątrz stycznika przez otwory w poprzecznych ścianach 11.
Podstawa 2 posiada tylną płytkę 20 mocującąurządzenie do szyny. Podstawa mieści w sobie zespół wyłącznika samoczynnego wraz z cewką wykonawczą, która jest pokazana na fig. 2. Cewka wykonawcza składa się z rdzenia 50 w kształcie litery E, tworzącego stały obwód magnetyczny, uzwojenia 51 owiniętego wokół środkowej części 50a obwodu magnetycznego i podłączonego do zasilania, oraz ruchomej zwory 52 w kształcie litery E, tworzącej ruchomy obwód magnetyczny i mechanicznie połączonej z podnośnikiem styków.
Uzwojenie cewki 51 składa się z kształtki cewki, która tworzy korpus cewki 53, na który nawinięte jest uzwojenie. Otwór 53a w środku korpusu cewki pozwala na wpasowanie cewki do środkowej części 50a stałego obwodu magnetycznego w kształcie litery E. Przez korpus cewki przeprowadzone są dwa równoległe przewodniki 54a, 54b, z których każdy na jednym końcu łączy odpowiednie, elektrycznie połączone, zaciski zasilania A1, A1' oraz A2, A2'. Drugie końce przewodników są podłączone do odpowiednich końcówek uzwojenia, celem zasilania cewki.
Obudowa 60 mieszcząca cewkę w podstawie 2 jest symetryczna.
Pierwsza obudowa 12 oraz druga obudowa 13 o tym samym przekroju poprzecznym są położone pomiędzy podstawą, a obudową główną, wystając poza ściany poprzeczne 11 osłony. Są one przystosowane do wpasowania w nie kształtki cewki i w szczególności przewodników 54a i 54b łączących zaciski. Symetryczne położenie dwóch obudów 12 i 13 oraz obudowy 60 pozwala na obracanie cewki o 180° wokół osi XX' tak, że zaciski mogą znajdować się albo po stronie wejściowej w obudowie 12, albo po stronie wyjściowej w obudowie 13.
Każda z Obudów 12,13 posiada na szczycie otwór 14, podłużną ścianę 15 oraz po bokach ściany poprzeczne 16. W obu obudowach znajdująsię ściany dzielące 17, dzięki którym powstają osobne komory 18 dla zacisków zasilania. Otwory 19 w podłużnych ścianach 15 umożliwiajądostęp do oddzielnych komór 18, co pozwala na zamocowanie przewodów do zacisków.
Przykrywa zacisków 61 jest dopasowana do różnych zacisków i zamyka otwór 14, natomiast otwory 19 w obudowach 12,13 mieszczące zaciski, są częściowo zakrywane tak, aby tylko śruby zacisków A1, A2, A1' i A2' były dostępne dla użytkownika, dla dołączenia przewodów.
Przykrywa zacisków 61 jest połączona do wyjmowanego wspornika 55, przymocowanego do kształtki cewki przez uchwyty 56. Boki wspornika 55 opierająsię ściany dzielące 17 komór 18. Przykrywa na spodzie posiada występy 611, o których krawędzie zahaczane są przewodniki 54a, 54b, dla ich mechanicznego utrzymania.
Wyjmowana przykrywa 62 zamyka otwór 14 oraz otwory 19 w budowie 12 albo obudowie
13. Przykrywa ta zamyka otwory w obudowie przeciwnej do tej, do której przymocowywane są zaciski, dzięki czemu blokowany jest dostęp do cewki. Przykrywa 62 jest wpasowana w otwór
14, gdy osłona stycznika jest zamknięta. Podobnie jak dla przykrywy 61, można zastosować wyjmowany wspornik, przymocowany do kształtki cewki, na którym położona jest pokrywa 62.
Figura 4 pokazuje połączenie stycznika 1 i trójbiegunowego bezpiecznika 7. Zaciski stycznika i bezpiecznika sąze sobąpołączone tak, że te dwa elementy tworzą całość. Urządzenie to zapobiega przed dostępem do zacisków cewki, gdy te znajdują się po stronie bezpiecznika. Jest jednak możliwe obrócenie cewki wokół własnej osi tak, że zaciski znajdą się po przeciwnej stronie i staną się dostępne, jak to pokazuje rysunek.
178 141
Figura 5 przedstawia połączenie elementów z fig. 4, z dołączonym przekaźnikiem nadmiarowo-cieplnym 8. Przekaźnik jest po stronie wyjściowej stycznika, wraz z łącznikiem 9, zapewniającym połączenie elektryczne zacisków 30 stycznika z wtykami przekaźnika nadmiarowo-cieplnego. Łącznik nie styka się ze stycznikiem, w związku z czym pozostaje wystarczająca przestrzeń umożliwiająca dostęp do zacisków cewki.
Na figurach 6 i 7 przedstawiono stycznik trójbiegunowy i stycznik czterobiegunowy. Odpowiednie pary zacisków A1, A2 oraz A1', A2' zapewniają połączenie elektryczne cewki z zaciskami dla dwóch możliwych pozycji zacisków.
W przypadku stycznika trójbiegunowego, zaciskami dostępnymi w odstępach pomiędzy trzema zaciskami są zaciski Al i A2.
Dla stycznika czterobiegunowego, zaciskami dostępnymi w odstępach pomiędzy zaciskami są zaciski A1' i A2', podczas gdy pozostałe zaciski są częściowo przysłonięte przez zaciski.
178 141
178 141
FIG. 6
FIG. 7
178 141
FIG. 1
FIG. 3
54a
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 70 egz.
Cena 2,00 zł.

Claims (11)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Stycznik elektromagnetyczny zawierający osłonę złożoną z połączonych ze sobą podstawy i obudowy, mieszczących w sobie bieguny i cewkę z uzwojeniem, który posiada zaciski zasilania z jednej strony, a wspomniana osłona, pomiędzy podstawą a obudową, posiada wolne miejsce dla umieszczenia zacisków zasilania, znamienny tym, że osłona (10) jest zaopatrzona w drugą obudowę (13), umieszczoną symetrycznie względem pierwszej obudowy (12), przy czym druga obudowa jest również umieszczona pomiędzy podstawą, a główną obudową i w swej dużej części ma taki sam przekrój poprzeczny, jak obudowa pierwsza, a boczna część przekręconej cewki wraz z zaciskami jest do niej dołączona, przy czym obudowa od strony przeciwnej w stosunku tej, do której dołączone są zaciski, pozostaje zamknięta.
  2. 2. Stycznik według zastrz. 1, znamienny tym, że korpus cewki składa się z dwóch dodatkowych zacisków zasilania (A1', A2'), umieszczonych po tej samej stronie co wspomniane zaciski zasilania i każdy z nich jest elektrycznie połączony z jednym z dwóch pozostałych zacisków (A1, A2).
  3. 3. Stycznik według zastrz. 2, znamienny tym, że odstęp między zaciskami (A1, A2, A1', A2') jest tak dobrany, by jedna z dwóch par zacisków (A1, A2) była dostępna, jeśli stycznik posiada zaciski trójbiegunowe, natomiast druga para zacisków (A1', A2') jest dostępna, gdy stycznik posiada zaciski czterobiegunowe.
  4. 4. Stycznik według zastrz. 1, znamienny tym, że obudowy (12,13) wystająpoza poprzeczne ściany (11) osłony (10).
  5. 5. Stycznik według zastrz. 2 albo 3, znamienny tym, że zaciski (A1, A1') oraz (A2, A2j znajdująsię na odpowiednich końcach równoległych przewodników (54a, 54b) w korpusie cewki.
  6. 6. Stycznik według zastrz. 5, znamienny tym, że każda z obudów (12, 13) posiada na szczycie otwór (14) oraz otwory (19) w podłużnej ścianie (15).
  7. 7. Stycznik według zastrz. 6, znamienny tym, że każda z obudów (12,13) składa się ze ścian dzielących (17), które ograniczają osobne komory (18) zapewniające dostęp do otworów (19), w które wpasowane są zaciski (A1, A2, A1', A2)
  8. 8. Stycznik według zastrz. 7, znamienny tym, że wyjmowana przykrywa (62) zamyka obudowę (12 lub 13), przeciwległą do tej, do której przymocowywane są zaciski.
  9. 9. Stycznik według zastrz. 8, znamienny tym, że przykrywa zacisków (61) jest dołączona do tej obudowy (12 lub 13), do której przymocowane są zaciski, oraz jest przymocowana do wyjmowanego wspornika (55) umocowanego na kształtce cewki za pomocą uchwytów (56).
  10. 10. Stycznik według zastrz. 9, znamienny tym, że przykrywa zacisków (61) zamyka otwór (14), a otwory (19) w obudowie (12 lub 13), w której umieszczane sązaciski, są częściowo zakryte, natomiast pokrywa (62) zamyka otwór (14) i otwory (19) w obudowie (12 lub 13) przeciwnej do tej, do której przymocowywane sązaciski.
  11. 11. Stycznik według zastrz. 9, znamienny tym, że przykrywa zacisków (61) posiada na spodzie występy (611), o których krawędzie zahaczone są przewodniki (54a, 54b).
    * * *
PL95310963A 1994-10-17 1995-10-16 Stycznik elektromagnetyczny PL178141B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR9412450A FR2725832B1 (fr) 1994-10-17 1994-10-17 Appareil contacteur

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL310963A1 PL310963A1 (en) 1996-04-29
PL178141B1 true PL178141B1 (pl) 2000-03-31

Family

ID=9467982

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL95310963A PL178141B1 (pl) 1994-10-17 1995-10-16 Stycznik elektromagnetyczny

Country Status (12)

Country Link
US (1) US5600291A (pl)
EP (1) EP0708469B1 (pl)
JP (1) JP3748929B2 (pl)
CN (1) CN1044048C (pl)
BR (1) BR9504414A (pl)
CZ (1) CZ287688B6 (pl)
DE (1) DE69503018T2 (pl)
ES (1) ES2117843T3 (pl)
FR (1) FR2725832B1 (pl)
HU (1) HU217159B (pl)
PL (1) PL178141B1 (pl)
TW (1) TW456087B (pl)

Families Citing this family (15)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP0727802A3 (de) * 1995-02-16 1997-12-10 Rockwell Automation AG Elektromagnetisches Schaltgerät, insbesondere Schütz
FR2746541B1 (fr) * 1996-03-25 1998-04-24 Schneider Electric Sa Appareil contacteur et montage de ses elements a l'interieur de son enveloppe
CH692801A5 (de) * 1997-10-15 2002-10-31 Rockwell Automation Ag Elektromagnetisches Schaltgerät, insbesondere Schütz.
JP3391016B2 (ja) * 1998-08-25 2003-03-31 富士電機株式会社 電磁接触器
JP4366812B2 (ja) * 2000-02-22 2009-11-18 オムロン株式会社 電源回路遮断用リレーユニットおよびそのリレーユニットケース
US6429760B1 (en) * 2000-10-19 2002-08-06 General Electric Company Cross bar for a conductor in a rotary breaker
JP2003257299A (ja) * 2002-03-06 2003-09-12 Fuji Electric Co Ltd 回路遮断器
TW200409160A (en) * 2002-11-27 2004-06-01 Fuji Electric Co Ltd Electromagnetic contactor
US20050068132A1 (en) * 2003-09-29 2005-03-31 Marquardt Terry L. System and method for connecting a removable coil to fixed coil terminals
DE102007013052B3 (de) * 2007-03-19 2008-09-04 Siemens Ag Elektromagnetisches Gerät mit verschiebbaren Anschlüssen
US8777676B1 (en) 2012-12-21 2014-07-15 Hubbell Incorporated Universal mount contact block with reversible protected wiring terminals
KR101513207B1 (ko) * 2013-11-08 2015-04-17 엘에스산전 주식회사 전자접촉기
CN105830188B (zh) * 2014-05-20 2018-01-30 富士电机机器制御株式会社 有极直流电磁铁装置和使用其的电磁接触器
CN104377085B (zh) * 2014-10-08 2017-02-01 厦门宏发开关设备有限公司 一种线圈接线端子及其带线圈接线端子的接触器
USD984392S1 (en) * 2021-01-11 2023-04-25 Song Chuan Precision Co., Ltd. Electronic switch

Family Cites Families (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4356368A (en) * 1980-05-01 1982-10-26 Mcgill Manufacturing Company, Inc. Auxiliary switch assembly for a power contactor
US4423399A (en) * 1982-04-23 1983-12-27 Essex Group, Inc. Electromagnetic contactor
JPS6081724A (ja) * 1983-10-08 1985-05-09 オムロン株式会社 電磁継電器
DE3510588A1 (de) * 1985-03-23 1986-09-25 Brown, Boveri & Cie Ag, 6800 Mannheim Elektromagnetisch betaetigbares schaltgeraet und verfahren zur herstellung von dessen anschlusskontaktstellen
DE3644113A1 (de) * 1986-12-23 1988-07-07 Bbc Brown Boveri & Cie Elektromagnetischer antrieb fuer ein schaltgeraet sowie herstellungsverfahren fuer einen anschlussbereit bestueckten spulenkoerper dieses antriebes
JP2625975B2 (ja) * 1988-10-21 1997-07-02 株式会社デンソー 電磁継電器
US5081436A (en) * 1988-11-22 1992-01-14 Omron Corporation Electromagnetic relay having an improved terminal structure
JP2549515Y2 (ja) * 1991-05-21 1997-09-30 オムロン株式会社 動作確認用押ボタン付き電磁継電器
JP2769651B2 (ja) * 1991-09-30 1998-06-25 ウチヤ・サーモスタット株式会社 メカニカルラッチ装置およびメカニカル・ラッチ装置を内蔵するリレー
FR2697371B1 (fr) * 1992-10-26 1994-11-18 Telemecanique Appareil contacteur.
CN2179631Y (zh) * 1993-11-20 1994-10-12 朱春康 能接两组负载的交流接触器

Also Published As

Publication number Publication date
FR2725832B1 (fr) 1997-01-03
DE69503018D1 (de) 1998-07-23
FR2725832A1 (fr) 1996-04-19
CN1044048C (zh) 1999-07-07
ES2117843T3 (es) 1998-08-16
HUT73359A (en) 1996-07-29
US5600291A (en) 1997-02-04
EP0708469B1 (fr) 1998-06-17
EP0708469A1 (en) 1996-04-24
BR9504414A (pt) 1997-05-27
CZ270995A3 (en) 1997-09-17
HU217159B (hu) 1999-11-29
TW456087B (en) 2001-09-21
JPH08212897A (ja) 1996-08-20
CN1127415A (zh) 1996-07-24
PL310963A1 (en) 1996-04-29
DE69503018T2 (de) 1998-10-15
JP3748929B2 (ja) 2006-02-22
CZ287688B6 (en) 2001-01-17
HU9502996D0 (en) 1995-12-28

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL178141B1 (pl) Stycznik elektromagnetyczny
JP4183913B2 (ja) 電気機械式接触器
CA2152455C (en) Two-pole compartmentalized ground fault miniature circuit breaker with a single central electronics compartment
US5218331A (en) Molded case circuit breaker with interchangeable trip circuits
JP4331758B2 (ja) 磁石駆動装置を制御するための接続モジュールを有する接触器
JP6454036B2 (ja) 直流配線用遮断器
JP2018110117A (ja) 直流配線用遮断器
JP4808805B2 (ja) 電気機械式接触器
JP2000253539A (ja) 電気接続箱
US7061351B2 (en) Complex relay device
JP3391016B2 (ja) 電磁接触器
WO2002080328A1 (en) An electrical circuit device with compact terminal configuration
US7436639B2 (en) Compact ground fault circuit interrupter module
JPH0787155B2 (ja) 計器用変成器
US5276417A (en) Current switching device
PL174737B1 (pl) Obudowa modułu prądu upływowego
JP3867525B2 (ja) 電気接続箱
JP5517566B2 (ja) 漏電遮断器
JP4149183B2 (ja) 回路遮断器
JP3763278B2 (ja) 回路遮断器
JP3143298B2 (ja) 漏電遮断器
JP2001118484A (ja) 一次送り用回路遮断器
KR101994444B1 (ko) 직류 배선용 차단기
JPH0581932U (ja) 漏電遮断器
JP4163885B2 (ja) 変流器を含む回路遮断器の構造

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20111016