HU217159B - Mágneskapcsoló - Google Patents

Mágneskapcsoló Download PDF

Info

Publication number
HU217159B
HU217159B HU9502996A HU9502996A HU217159B HU 217159 B HU217159 B HU 217159B HU 9502996 A HU9502996 A HU 9502996A HU 9502996 A HU9502996 A HU 9502996A HU 217159 B HU217159 B HU 217159B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
terminal
terminals
mains
contactor
terminal housing
Prior art date
Application number
HU9502996A
Other languages
English (en)
Other versions
HUT73359A (en
HU9502996D0 (en
Inventor
Jean-Pierre Duchemin
Bruno Jacquet
Regis Perrocheau
Original Assignee
Schneider Electric Sa
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=9467982&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=HU217159(B) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Schneider Electric Sa filed Critical Schneider Electric Sa
Publication of HU9502996D0 publication Critical patent/HU9502996D0/hu
Publication of HUT73359A publication Critical patent/HUT73359A/hu
Publication of HU217159B publication Critical patent/HU217159B/hu

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01HELECTRIC SWITCHES; RELAYS; SELECTORS; EMERGENCY PROTECTIVE DEVICES
    • H01H50/00Details of electromagnetic relays
    • H01H50/44Magnetic coils or windings
    • H01H50/443Connections to coils
    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01HELECTRIC SWITCHES; RELAYS; SELECTORS; EMERGENCY PROTECTIVE DEVICES
    • H01H11/00Apparatus or processes specially adapted for the manufacture of electric switches
    • H01H11/0006Apparatus or processes specially adapted for the manufacture of electric switches for converting electric switches
    • H01H11/0031Apparatus or processes specially adapted for the manufacture of electric switches for converting electric switches for allowing different types or orientation of connections to contacts

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Manufacturing & Machinery (AREA)
  • Physics & Mathematics (AREA)
  • Electromagnetism (AREA)
  • Switch Cases, Indication, And Locking (AREA)
  • Breakers (AREA)
  • Details Of Connecting Devices For Male And Female Coupling (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)

Abstract

A találmány tárgya mágneskapcsőló, amelynek összeszerelt alapegység(2) és ház által képzett dőbőza van, amelyben nagy áramú érintkezők,valamint az egyik őldalőn hálózati vezetékkapcsőkkal (A1, A2)rendelkező csévetestű (53) mágnestekercs (51) van elhelyezve, és adőbőz az alapegység (2) és a ház között a hálózati vezetékkapcsőkat(A1, A2) befőgadó első kapőcsházat (12) alkőt. A találmány értelmébena dőbőz űgyancsak az alapegység (2) és a ház között kiképzett,lényegében az első kapőcsház (12) keresztmetszetével azőnőskeresztmetszetű, és a 180ř- kal elfőrdítőtt mágnestekercs (51)hálózati vezetékkapcsait (A1, A2) befőgadó másődik kapőcsházat (13)alkőt. ŕ

Description

A találmány tárgya mágneskapcsoló, amelynek összeszerelt alapegység és ház által képzett doboza van, amelyben nagy áramú érintkezők, valamint az egyik oldalon hálózati vezetékkapcsokkal rendelkező csévetestű mágnestekercs van helyezve, és a doboz az alapegység és a ház között a hálózati vezetékkapcsokat befogadó első kapocsházat alkot.
Az ismert és kereskedelmi forgalomban kapható mágneskapcsolóknál szokásos megoldás, hogy a mágneskapcsoló mágnestekercsének táplálására szolgáló vezetékkapcsok a mágneskapcsolónak az egyik oldalán, mégpedig vagy a bemeneti oldalán, vagy a kimeneti oldalán helyezkednek el. A mágnestekercs vezetékkapcsai általában a mágneskapcsoló bemeneti oldalára kerülnek, és több elemből összeépített egységnél, például mágneskapcsoló-hőkioldó relé kombinációnál, ahol a hőkioldó relé célszerűen a mágneskapcsoló kimeneti oldalán helyezkedik el, az egység felhasználója nem tudja a mágneskapcsoló mágnestekercsének a vezetékkapcsait, illetve a hőkioldó relé vezetékkapcsait ugyanarra az oldalra elrendezni, hogy egyszerűbben tudja azok bekötését és ellenőrzését elvégezni. Ennek következtében a felhasználónak nincs választása, hogy a mágnestekercs táplálásához szükséges vezetékeket hogyan vezesse el. Ilyen megoldást ismertet az FR 259 369 számú közzétételi irat.
Ha egy mágneskapcsolót megszakítóval kombinálunk, és a szükséges vezetékkapcsokat a két modul összekötése érdekében fedésbe hozzuk egymással, a modulokból létrejövő egységnél a mágnestekercs vezetékkapcsai általában a megszakító felé esnek és gyakran hozzáférhetetlenné válnak. így tehát az ismert mágneskapcsolók közös hiányosságául róhatjuk fel, hogy a felhasználónak nincs lehetősége arra, hogy a mágneskapcsoló mágnestekercsének táplálására szolgáló hálózati vezetékkapcsok helyzetét a mágneskapcsoló szerelése során befolyásolja vagy meghatározza.
Egy hárompólusú mágneskapcsoló bemeneti és kimeneti oldalán a mágneskapcsoló testének külső részén hárompólusú vezetékkapcsok találhatók, amelyek általában a mágneskapcsoló szélességében, egymástól szabályos távközökkel kiosztottan helyezkednek el. A mágneskapcsoló mágnestekercsének hálózati vezetékkapcsai olyan helyzetűek, hogy bekötésük vagy a három pólus három vezetékkapcsa közötti térben lehetséges, vagy pedig a két vezetékkapocs területen kívül, a mágneskapcsoló végeinél lehet a vezetékeket becsatlakoztatni.
Egy négypólusú mágneskapcsoló eggyel több kapoccsal rendelkezik, mint a hárompólusú mágneskapcsoló, mind bemeneti, mind kimeneti oldalán, aminek az az eredménye, hogy a kivezetések a hárompólusú mágneskapcsoló kivezetéseihez képest eltoltan helyezkednek el. Ezért egyszerűen nincs arra lehetőség, hogy a hárompólusú mágneskapcsolónál használt mágnestekercset használjuk fel, mert a mágnestekercs vezetékkapcsai egyszerűen nem esnének egybe az érintkezőkapcsok tartományán kívüli lehetséges térrel, így nincs lehetőség azok bekötésére sem.
így tehát mindkét típusú mágneskapcsolóhoz két különböző típusú, kialakítású mágnestekercsre van szükség, ami gazdaságossági szempontból nem tekinthető előnyösnek.
Éppen ezért célunk a találmánnyal olyan mágneskapcsoló kialakítása, amely olyan mágnestekerccsel és ahhoz kapcsolódó hálózati vezetékkapcsokkal rendelkezik, melyek lehetővé teszik, hogy vagy a mágneskapcsoló bemeneti oldalán, vagy pedig a kimeneti oldalán helyezkedjenek el, és a hálózati vezetékkapcsok kiosztása révén a mágneskapcsoló mindenkori típusától függetlenül egyszerű és biztonságos bekötést tegyenek lehetővé.
A kitűzött feladat megoldása során olyan mágneskapcsolót vettünk alapul, amelynek összeszerelt alapegység és ház által képzett doboza van, amelyben nagy áramú érintkezők, valamint az egyik oldalon hálózati vezetékkapcsokkal rendelkező csévetestű mágnestekercs van helyezve, és a doboz az alapegység és a ház között a hálózati vezetékkapcsokat befogadó első kapocsházat alkot. Ezt a találmány értelmében úgy fejlesztettük tovább, hogy a doboz ugyancsak az alapegység és a ház között kiképzett, lényegében az első kapocsház keresztmetszetével azonos keresztmetszetű és a 180°-kal elfordított mágnestekercs hálózati vezetékkapcsait befogadó második kapocsházat alkot.
A felsorolt jellemzők lehetővé teszik, hogy a működtető mágnes tekercsét vagy így, vagy úgy építsük be, azaz a mágnestekercs hálózati vezetékkapcsait a mágneskapcsolónak akár a bemeneti, akár a kimeneti oldalán helyezzük el.
A találmány szerinti mágneskapcsoló egy előnyös kiviteli alakja értelmében a csévetestnek a meglévő hálózati vezetékkapcsok mellett kiképzett további két hálózati vezetékkapcsa van, melyek villamosán a másik hálózati vezetékkapocshoz vannak csatlakoztatva.
Ugyancsak előnyös a találmány értelmében, ha a hálózati vezetékkapcsok úgy vannak elrendezve, hogy hárompólusú mágneskapcsoló esetében az egyik pár hálózati vezetékkapocs és négypólusú mágneskapcsoló esetében a másik pár hálózati vezetékkapocs hozzáférhető.
A találmány szerinti mágneskapcsoló egy további előnyös kiviteli alakja értelmében az első kapocsház és a második kapocsház a doboz rövidebb falával párhuzamosan húzódik.
Előnyös továbbá a találmány értelmében, ha a hálózati vezetékkapcsok a csévetest két párhuzamosan húzódó alakos kivezetőjének végén vannak kiképezve.
Fentieken túlmenően előnyös, ha az első kapocsház és a második kapocsház tetején kiképzett nyílást és hosszanti oldalfalában kiképzett nyílásokat tartalmaz.
A találmány szerinti mágneskapcsoló egy további előnyös kiviteli alakja értelmében az első kapocsház és a második kapocsház a nyílásokhoz hozzáférést biztosító és a hálózati vezetékkapcsokat befogadó különálló kamrákat létrehozó válaszfalakkal vannak ellátva.
Ugyancsak előnyös a találmány értelmében, ha a hálózati vezetékkapcsokat befogadó első kapocsházat
HU 217 159 Β vagy második kapocsházat oldhatóan lezáró zárófedéllel van ellátva.
Előnyös továbbá, ha a hálózati vezetékkapcsokat tartalmazó első kapocsházhoz vagy második kapocsházhoz rögzítőelemekkel oldhatóan a csévetesten felerősített kengyellel összekötött kapocsfedele van.
Fentieken túlmenően előnyös, ha a hálózati vezetékkapcsokat tartalmazó első kapocsház vagy második kapocsház felső nyílását teljesen és oldalsó nyílásait részben eltakaró kapocsfedéllel és a hálózati vezetékkapcsokat tartalmazó első kapocsházzal vagy második kapocsházzal szemközti második kapocsház vagy első kapocsház felső nyílását és oldalsó nyílásait lezáró zárófedéllel rendelkezik.
Előnyös végül a találmány értelmében, ha a kapocsfedélnek a mágnestekercs alakos kivezetőivel kapcsolatban álló rögzítőkarmai vannak.
A vezetékkapcsok kiosztása tehát olyan, hogy a két pár hálózati vezetékkapocs közül valamelyik pár hálózati vezetékkapocshoz mindenképpen hozzáférünk, ha a mágneskapcsoló hárompólusú mágneskapcsolóként kerül kialakításra, míg négypólusú mágneskapcsoló esetében a hálózati vezetékkapcsok közül a találmány szerinti, második hálózati vezetékkapocspár válik könnyen hozzáférhetővé.
Az a tény tehát, hogy akár hárompólusú, akár négypólusú mágneskapcsoló esetében valamelyik hálózati vezetékkapocspár kívülről hozzáférhetővé és beköthetővé válik, lehetővé teszi, hogy bármilyen mágneskapcsolóhoz ugyanazt az egyetlen típusú működtetőszolenoidot és azon belül mágnestekercset hasznosítjuk.
A találmányt az alábbiakban a csatolt rajz segítségével ismertetjük részletesebben, amelyen a javasolt mágneskapcsoló néhány példakénti kiviteli alakját tüntettük fel. A rajzon az
1. ábra a találmány szerinti mágneskapcsoló egy lehetséges, hárompólusú kiviteli alakjának perspektivikus nézete, a
2. ábrán az 1. ábra szerinti mágneskapcsoló mágnestekercset tartalmazó alapegységének robbantott perspektivikus rajza látható, a
3. ábra korábban kivezetés takaró fedéllel társított tekercs oldalnézete, a
4. ábrán egy hárompólusú mágneskapcsoló és egy megszakító kombinációját láthatjuk, az
5. ábrán hárompólusú mágneskapcsoló, megszakító és hőkioldó relé kombinációját tüntettük fel, a
6. ábra egy hárompólusú mágneskapcsoló elölnézeti rajza, és a
7. ábra egy négypólusú mágneskapcsoló elölnézeti rajza.
A találmány szerinti és az alábbiakban csupán előnyös példaként bemutatásra kerülő 1 mágneskapcsolónak 2 alapegység által képzett 10 doboza, a 2 alapegységre szerelt 3 háza, valamint a 3 ház tetején rögzített, 11 rövidebb falakat és 1 la hosszabb falakat meghatározó 4 burkolata van.
A 3 ház a mágneskapcsoló elektromos vezetékén folyó áramot átengedő vagy megszakító nagy áramú pólusokat foglal magában. Mindegyik pólus kettős érintkező típusú, két álló érintkezőt tartalmaz, amelyek érintkezőtartón felerősített érintkezőhídon ágyazott két mozgó érintkezővel vannak társítva. Az álló érintkezők a mágneskapcsoló 11 rövidebb falaiban kiképzett nyílásokon kinyúló 30 egyenes kapcsokhoz vannak csatlakoztatva.
A 2 alapegységnek az eszközt szerelvénysínhez rögzítő 20 hátlapja van. Maga a 2 alapegység egy működtetőszerelvényt fogad be, beleértve a 2. ábrán bemutatott működtető mágnestekercset is. Ennek a működtető mágnestekercsnek a rögzített mágneses áramkört alkotó E alakú 50 vasmagja, a mágneses áramkör 50a középső szára körül elhelyezkedő és tápegységhez csatlakoztatott 51 mágnestekercset, valamint a mozgó mágneses áramkört alkotó és mechanikusan az érintkező hordozóhoz csatolt E alakú mozgó 52 armatúrát tartalmaz.
A 51 működtetőmágnes tekercse 53 csévetestet, valamint arra szokásos módon rátekercselt huzaltekercset tartalmaz. Az 53 csévetest belső 53a nyílása ismert módon biztosítja, hogy az 51 mágnestekercset az E alakú rögzített mágneses áramkört képező 50 vasmag 50a középső szárára illeszthessük. Az 53 csévetest két párhuzamos 54a, 54b alakos kivezetőt hordoz, melyek mindegyike villamosán összekapcsolt A1, ΑΓ, A2, A2’ hálózati vezetékkapcsokat tartalmaz. Az 54a, 54b alakos kivezetők másik vége az 53 csévetestre feltekercselt tekercshuzalhoz van csatlakoztatva, és végső soron az 51 mágnestekercs gerjesztését biztosítja.
A 2 alapegységben az 51 mágnestekercs számára fenntartott 60 hely szimmetrikusan van kiképezve.
A 2 alapegység, valamint a 3 ház között lényegesen azonos keresztmetszetű 12 első kapocsház és 13 második kapocsház van kiképezve, amelyek az 1 mágneskapcsoló 10 dobozának 11 rövidebb fala mentén nyúlnak el, és elsősorban az Al, A1 ’, A2, A2’ hálózati vezetőkapcsokat tartalmazó 54a, 54b alakos kivezetők befogadására szolgálnak. A 12 első kapocsház és a 13 második kapocsház szimmetrikus kialakítása lehetővé teszi, hogy szükséges esetben az 51 mágnestekercset a 2. ábrán látható X-X’ tengely körül 180°-kal elforgatva helyezzük be 60 helyére úgy, hogy az Al, Al’, A2, A2’ vagy az 1 mágneskapcsoló bemeneti oldalán a 12 első kapocsházban vagy pedig az 1 mágneskapcsoló kimeneti oldalán, a 13 második kapocsházban helyezkednek el.
A 12 első kapocsház és a 13 második kapocsház mindegyike tetején 14 nyílással, 15 hosszanti oldalfallal és 16 rövidebb oldalfalakkal rendelkezik. Mindegyik 12 első kapocsházban és 13 második kapocsházban megfelelő számú 17 válaszfal van kiképezve, amelyek az Al, Al’, A2, A2’ hálózati vezetékkapcsok számára különálló 18 kamrákat alakítanak ki. A 15 hosszanti oldalfalban kiképzett 19 nyílások hozzáférést biztosítanak az egyes 18 kamrákhoz, hogy lehetségessé váljon a bekötővezetékek csatlakoztatása az Al, Al’, A2, A2’ hálózati vezetőkapcsokhoz.
Az Al, Al ’, A2, A2’ hálózati vezetékkapcsok fölött 61 kapocsfedél húzódik, amely lefedi a 14 nyílást, és
HU 217 159 B részben elfedi a 12 első kapocsház és a 13 második kapocsház 19 nyílásait is úgy, hogy az azok közvetlen szomszédságában húzódó Al, ΑΓ, A2, A2’ hálózati vezetőkapcsokból az 1 mágneskapcsolót szerelő személy csupán a csavarokhoz férhet hozzá.
A 61 kapocsfedél 56 rögzítőelemekkel az 51 mágnestekercs 53 csévetestéhez oldhatóan hozzáerősített 55 kengyellel van egybeépítve. Az 55 kengyel oldalfalai a 18 kamrákat képző 17 válaszfalakhoz simulnak. Az 55 kengyel alsó oldalán 611 rögzítőkarmokat tartalmaz, amelyek az 54a, 54b alakos kivezetőkre rápattanva azok mechanikai rögzítését biztosítják.
A 12 első kapocsház vagy 13 második kapocsház 14 és 19 nyílásait eltávolítható, merev 62 záró fedél takaija, és meggátolja az Al, Al ’, A2, A2’ hálózati vezetékkapcsok véletlen megérintését. Ezt a 62 zárófedelet az 1 mágneskapcsoló 10 dobozának már zárt állapotában tudjuk a 14 nyílásra ráhelyezni. Alternatív megoldásként éppúgy, mint a 61 kapocsfedél esetében, a 62 zárófedél rögzítésére az 51 mágnestekercs 53 csévetestére rápattintott kengyelt is használhatunk.
A 4. ábrán az 1 mágneskapcsoló, valamint egy hárompólusú 7 megszakító egymáshoz csatlakoztatását mutatjuk be. Az 1 mágneskapcsoló és a 7 megszakító kivezetései egymással összekapcsolva úgy helyezkednek el, hogy a két említett eszköz egyetlen egységet alkot. Ez az eszköz így nem teszi lehetővé az 51 mágnestekercs Al, Al’, A2, A2’ hálózati vezetékkapcsaihoz való hozzáférést, ha azok a 7 megszakító oldala felé néznek. Éppen ezért lehetőség van arra, hogy az 51 mágnestekercs 180°-os megfordításával az említett Al, Al’, A2, A2’ hálózati vezetékkapcsokat az 1 mágneskapcsolónak a 7 megszakítóval ellentétes oldalára helyezzük, és így az Al, Al ’, A2, A2’ hálózati vezetékkapcsokhoz szabadon hozzáférjünk.
Az 5. ábra a 4. ábra szerinti egységet továbbfejlesztve olyan kiviteli alakot mutat, amelynél az 1 mágneskapcsolóhoz és a 7 megszakítóhoz további 8 hőkioldó relét iktattunk. A 8 hőkioldó relé az 1 mágneskapcsolóhoz annak kimeneti oldalán, 9 összekötő idomon keresztül van csatlakoztatva, amely gondoskodik az 1 mágneskapcsoló 30 kapcsainak, valamint a 8 hőkioldó relé rajzon fel nem tüntetett kapcsainak összekötéséről. A 9 összekötő idom nem érintkezik az 1 mágneskapcsolóval, így elegendő hely van az Al, Al’, A2, A2’ hálózati vezetékkapcsokhoz való hozzáférésre.
A 6. és 7. ábrán hárompólusú, illetve négypólusú 1 mágneskapcsolót tüntettünk fel vázlatosan. Az Al, Al’, A2, A2’ hálózati vezetékkapcsok megfelelő párosításban két lehetséges elrendezésben biztosítják az 51 mágnestekercs villamos csatlakoztatását.
A hárompólusú 1 mágneskapcsoló esetében a három 30 kapocs közötti két hálózati vezetékkapcsot az Al és A2 hálózati vezetékkapocs alkotja. Négypólusú 1 mágneskapcsolónál a három 30 kapocs közötti térben hozzáférhető hálózati vezetékkapcsokat az Al’ és A2’ hálózati vezetékkapcsok alkotják, a többi Al, Al’, A2, A2’ hálózati vezetékkapcsot a 30 kapcsok részben elfedik, és meggátolják az azokhoz való hozzáférést.

Claims (11)

  1. SZABADALMI IGÉNYPONTOK
    1. Mágneskapcsoló, amelynek összeszerelt alapegység (2) és ház (3) által képzett doboza (10) van, amelyben nagy áramú érintkezők, valamint az egyik oldalon hálózati vezetékkapcsokkal (Al, A2) rendelkező csévetestű (53) mágnestekercs (51) van helyezve, és a doboz (10) az alapegység (2) és a ház (3) között a hálózati vezetékkapcsokat (Al, A2) befogadó első kapocsházat (12) alkot, azzal jellemezve, hogy a doboz (10) ugyancsak az alapegység (2) és a ház (3) között kiképzett, lényegében az első kapocsház (12) keresztmetszetével azonos keresztmetszetű és a 180°kal elfordított mágnestekercs (51) hálózati vezetékkapcsait (Al, A2) befogadó második kapocsházat (13) alkot.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti mágneskapcsoló, azzal jellemezve, hogy a csévetestnek (53) a meglévő hálózati vezetékkapcsok (Al, A2) mellett kiképzett további két hálózati vezetékkapcsa (Al’, A2’) van, melyek villamosán a másik hálózati vezetékkapocshoz (Al, illetve A2) vannak csatlakoztatva.
  3. 3. A 2. igénypont szerinti mágneskapcsoló, azzal jellemezve, hogy a hálózati vezetékkapcsok (Al, A2, Al’, A2’) úgy vannak elrendezve, hogy hárompólusú mágneskapcsoló (1) esetében az egyik pár hálózati vezetékkapocs (Al, A2) és négypólusú mágneskapcsoló (1) esetében a másik pár hálózati vezetékkapocs (Al’, A2’) hozzáférhető.
  4. 4. Az 1-3. igénypontok bármelyike szerinti mágneskapcsoló, azzal jellemezve, hogy az első kapocsház (12) és a második kapocsház (13) a doboz (10) rövidebb falával (11) párhuzamosan húzódik.
  5. 5. A 2. vagy 3. igénypont szerinti mágneskapcsoló, azzal jellemezve, hogy a hálózati vezetékkapcsok (Al, A2 és Al’, A2’) a csévetest (53) két párhuzamosan húzódó alakos kivezetőjének (54a, 54b) végén vannak kiképezve.
  6. 6. A 2-5. igénypontok bármelyike szerinti mágneskapcsoló, azzal jellemezve, hogy az első kapocsház (12) és a második kapocsház (13) tetején kiképzett nyílást (14) és hosszanti oldalfalában (15) kiképzett nyílásokat (19) tartalmaz.
  7. 7. A 6. igénypont szerinti mágneskapcsoló, azzal jellemezve, hogy az első kapocsház (12) és a második kapocsház (13) a nyílásokhoz (19) hozzáférést biztosító és a hálózati vezetékkapcsokat (Al, Al’, A2, A2’) befogadó különálló kamrákat (18) létrehozó válaszfalakkal (17) vannak ellátva.
  8. 8. Az 1-7. igénypontok bármelyike szerinti mágneskapcsoló, azzal jellemezve, hogy a hálózati vezetékkapcsokat (Al, Al’, A2, A2’) befogadó első kapocsház (12) vagy a második kapocsház (13) oldhatóan lezáró zárófedéllel (62) van ellátva.
  9. 9. Az 1-8. igénypontok bármelyike szerinti mágneskapcsoló, azzal jellemezve, hogy a hálózati vezetékkapcsokat (Al, Al’, A2, A2’) tartalmazó első kapocsházhoz (12) vagy második kapocsházhoz (13) rögzítőelemekkel (56) oldhatóan a csévetesten (53) felerősített kengyellel (55) összekötött kapocsfedele (61) van.
    HU 217 159 Β
  10. 10. A 6-8., 9. igénypontok bármelyike szerinti mágneskapcsoló, azzal jellemezve, hogy a hálózati vezetékkapcsokat (Al, A1 ’, A2, A2’) tartalmazó első kapocsház (12) vagy második kapocsház (13) felső nyílását (14) teljesen és oldalsó nyílásait (19) részben eltakaró kapocsfedéllel (61) és a hálózati vezetékkapcsokat (Al, Al’, A2, A2’) tartalmazó első kapocsházzal (12) vagy második kapocsházzal (13) szemközti második kapocsház (13) vagy első kapocsház (12) felső nyílását (14) és oldalsó nyílásait (19) lezáró zárófedéllel (62) rendelkezik.
  11. 11. Az 5. vagy 9. igénypont szerinti mágneskap5 csoló, azzal jellemezve, hogy a kapocsfedélnek (61) a mágnestekercs (51) alakos kivezetőivel (54a, 54b) kapcsolatban álló rögzítőkarmai (611) vannak.
HU9502996A 1994-10-17 1995-10-17 Mágneskapcsoló HU217159B (hu)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR9412450A FR2725832B1 (fr) 1994-10-17 1994-10-17 Appareil contacteur

Publications (3)

Publication Number Publication Date
HU9502996D0 HU9502996D0 (en) 1995-12-28
HUT73359A HUT73359A (en) 1996-07-29
HU217159B true HU217159B (hu) 1999-11-29

Family

ID=9467982

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU9502996A HU217159B (hu) 1994-10-17 1995-10-17 Mágneskapcsoló

Country Status (12)

Country Link
US (1) US5600291A (hu)
EP (1) EP0708469B1 (hu)
JP (1) JP3748929B2 (hu)
CN (1) CN1044048C (hu)
BR (1) BR9504414A (hu)
CZ (1) CZ287688B6 (hu)
DE (1) DE69503018T2 (hu)
ES (1) ES2117843T3 (hu)
FR (1) FR2725832B1 (hu)
HU (1) HU217159B (hu)
PL (1) PL178141B1 (hu)
TW (1) TW456087B (hu)

Families Citing this family (15)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP0727802A3 (de) * 1995-02-16 1997-12-10 Rockwell Automation AG Elektromagnetisches Schaltgerät, insbesondere Schütz
FR2746541B1 (fr) * 1996-03-25 1998-04-24 Schneider Electric Sa Appareil contacteur et montage de ses elements a l'interieur de son enveloppe
CH692801A5 (de) * 1997-10-15 2002-10-31 Rockwell Automation Ag Elektromagnetisches Schaltgerät, insbesondere Schütz.
JP3391016B2 (ja) * 1998-08-25 2003-03-31 富士電機株式会社 電磁接触器
JP4366812B2 (ja) * 2000-02-22 2009-11-18 オムロン株式会社 電源回路遮断用リレーユニットおよびそのリレーユニットケース
US6429760B1 (en) * 2000-10-19 2002-08-06 General Electric Company Cross bar for a conductor in a rotary breaker
JP2003257299A (ja) * 2002-03-06 2003-09-12 Fuji Electric Co Ltd 回路遮断器
TW200409160A (en) * 2002-11-27 2004-06-01 Fuji Electric Co Ltd Electromagnetic contactor
US20050068132A1 (en) * 2003-09-29 2005-03-31 Marquardt Terry L. System and method for connecting a removable coil to fixed coil terminals
DE102007013052B3 (de) * 2007-03-19 2008-09-04 Siemens Ag Elektromagnetisches Gerät mit verschiebbaren Anschlüssen
US8777676B1 (en) 2012-12-21 2014-07-15 Hubbell Incorporated Universal mount contact block with reversible protected wiring terminals
KR101513207B1 (ko) * 2013-11-08 2015-04-17 엘에스산전 주식회사 전자접촉기
CN105830188B (zh) * 2014-05-20 2018-01-30 富士电机机器制御株式会社 有极直流电磁铁装置和使用其的电磁接触器
CN104377085B (zh) * 2014-10-08 2017-02-01 厦门宏发开关设备有限公司 一种线圈接线端子及其带线圈接线端子的接触器
USD984392S1 (en) * 2021-01-11 2023-04-25 Song Chuan Precision Co., Ltd. Electronic switch

Family Cites Families (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4356368A (en) * 1980-05-01 1982-10-26 Mcgill Manufacturing Company, Inc. Auxiliary switch assembly for a power contactor
US4423399A (en) * 1982-04-23 1983-12-27 Essex Group, Inc. Electromagnetic contactor
JPS6081724A (ja) * 1983-10-08 1985-05-09 オムロン株式会社 電磁継電器
DE3510588A1 (de) * 1985-03-23 1986-09-25 Brown, Boveri & Cie Ag, 6800 Mannheim Elektromagnetisch betaetigbares schaltgeraet und verfahren zur herstellung von dessen anschlusskontaktstellen
DE3644113A1 (de) * 1986-12-23 1988-07-07 Bbc Brown Boveri & Cie Elektromagnetischer antrieb fuer ein schaltgeraet sowie herstellungsverfahren fuer einen anschlussbereit bestueckten spulenkoerper dieses antriebes
JP2625975B2 (ja) * 1988-10-21 1997-07-02 株式会社デンソー 電磁継電器
US5081436A (en) * 1988-11-22 1992-01-14 Omron Corporation Electromagnetic relay having an improved terminal structure
JP2549515Y2 (ja) * 1991-05-21 1997-09-30 オムロン株式会社 動作確認用押ボタン付き電磁継電器
JP2769651B2 (ja) * 1991-09-30 1998-06-25 ウチヤ・サーモスタット株式会社 メカニカルラッチ装置およびメカニカル・ラッチ装置を内蔵するリレー
FR2697371B1 (fr) * 1992-10-26 1994-11-18 Telemecanique Appareil contacteur.
CN2179631Y (zh) * 1993-11-20 1994-10-12 朱春康 能接两组负载的交流接触器

Also Published As

Publication number Publication date
FR2725832B1 (fr) 1997-01-03
DE69503018D1 (de) 1998-07-23
PL178141B1 (pl) 2000-03-31
FR2725832A1 (fr) 1996-04-19
CN1044048C (zh) 1999-07-07
ES2117843T3 (es) 1998-08-16
HUT73359A (en) 1996-07-29
US5600291A (en) 1997-02-04
EP0708469B1 (fr) 1998-06-17
EP0708469A1 (en) 1996-04-24
BR9504414A (pt) 1997-05-27
CZ270995A3 (en) 1997-09-17
TW456087B (en) 2001-09-21
JPH08212897A (ja) 1996-08-20
CN1127415A (zh) 1996-07-24
PL310963A1 (en) 1996-04-29
DE69503018T2 (de) 1998-10-15
JP3748929B2 (ja) 2006-02-22
CZ287688B6 (en) 2001-01-17
HU9502996D0 (en) 1995-12-28

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP4183913B2 (ja) 電気機械式接触器
HU217159B (hu) Mágneskapcsoló
US5107396A (en) Circuit breaker combined terminal lug and connector
US7609137B2 (en) Electrical switchgear
JP2007523453A (ja) 磁石駆動装置を制御するための接続モジュールを有する接触器
SU1672936A3 (ru) Устройство управлени
US4713642A (en) Face connected instrument transformer
KR940004191B1 (ko) 접지 고장 보호 리셉터클
US5557498A (en) Switching apparatus including a displaceable disconnecting device and an auxiliary circuit
KR100206075B1 (ko) 접촉기 장치
KR200402632Y1 (ko) 변류기 케이스
SU1718738A3 (ru) Устройство дл управлени электрической установкой
US6307456B1 (en) Light industrial circuit breaker terminal cover
KR20090013203U (ko) 차단기 직결형 영상변류기
JP2000188805A (ja) 分電盤の接続導体装置
JP3275441B2 (ja) 漏電遮断器
US20070128921A1 (en) Contactor equipped with box terminals
US6475028B1 (en) Meter socket adapter with connections to electrical component in an enclosure
US20020027489A1 (en) Circuit breaker support and assembly
GB2247363A (en) Electrical adaptor assembly
JPH0896688A (ja) 端子部を有した電気機器及びそれに用いる連結用端子カバー
JP3541933B2 (ja) 計器用変流器およびその収納外箱
US5144271A (en) Electromagnetic power relay
US4937543A (en) Relay assembly having plug connections
KR102071551B1 (ko) 배선용 차단기의 전자식 트립 장치

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Lapse of definitive patent protection due to non-payment of fees