PL161092B1 - wykonywania tego sposobu PL - Google Patents

wykonywania tego sposobu PL

Info

Publication number
PL161092B1
PL161092B1 PL1989282057A PL28205789A PL161092B1 PL 161092 B1 PL161092 B1 PL 161092B1 PL 1989282057 A PL1989282057 A PL 1989282057A PL 28205789 A PL28205789 A PL 28205789A PL 161092 B1 PL161092 B1 PL 161092B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
roller
coating
engraved
rubber
roll
Prior art date
Application number
PL1989282057A
Other languages
English (en)
Original Assignee
Kufner Textilwerke Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Kufner Textilwerke Gmbh filed Critical Kufner Textilwerke Gmbh
Publication of PL161092B1 publication Critical patent/PL161092B1/pl

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D06TREATMENT OF TEXTILES OR THE LIKE; LAUNDERING; FLEXIBLE MATERIALS NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • D06BTREATING TEXTILE MATERIALS USING LIQUIDS, GASES OR VAPOURS
    • D06B11/00Treatment of selected parts of textile materials, e.g. partial dyeing
    • D06B11/0076Transfer-treating
    • DTEXTILES; PAPER
    • D06TREATMENT OF TEXTILES OR THE LIKE; LAUNDERING; FLEXIBLE MATERIALS NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • D06BTREATING TEXTILE MATERIALS USING LIQUIDS, GASES OR VAPOURS
    • D06B11/00Treatment of selected parts of textile materials, e.g. partial dyeing
    • D06B11/0056Treatment of selected parts of textile materials, e.g. partial dyeing of fabrics
    • D06B11/0066Treatment of selected parts of textile materials, e.g. partial dyeing of fabrics by spaced contacts with a member carrying a single treating material

Abstract

1. Sposób rastrow ego pow lekania wstegowych, gietkich w yrobów plaskich, klejami topliw ym i m etoda proszkowego w kleslodruku punktow ego poprzez w pro- wadzenie sproszkow anego kleju topliw ego w zaglebienia obrotow ego walca graw erow anego i przenoszenie ladun- ków proszku z wygrawerowanych zaglebien na wyrób plaski za pom oca obrotow ego walca grzejnego dociska- nego do walca graw erow anego, znamienny tym, ze ladunki proszku nanosi sie najpierw na pow ierzchnie bezposrednio i silnie docisnietego walca grzejnego, a stam tad za pom oca nastepnego walca obrotow ego docisnietego z m ala sila do walca grzejnego, przenosi sie je na prow adzony miedzy nim , a walcem grzejnym w yrób plaski. 8. U rzadzenie do rastrow ego pow lekania wstego- wych, gietkich w yrobów plaskich klejam i topliwymi m etoda proszkow ego w kleslodruku punktow ego, które zaw iera obrotow y walec graw erow any z rastrow ym i zaglebieniam i w jego pow ierzchni, rozm ieszczonymi odpow iednio do zadanego ksztaltu pow loki i obrotow y walec grzejny docisniety do walca graw erow anego, przy czym dolaczone jest takze urzadzenie do napelniania zaglebien walca graw erow anego sproszkow anym klejem topliw ym , znamienne tym, ze do walca grzejnego (5) jest dosuniety nastepny walec obrotow y (9) tak, ze miedzy nim a walcem grzejnym (5) jest przeprow adzany p odda- wany pow lekaniu wyrób plaski (8). Fig. 1 PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest sposób powlekania wstęgowych giętkich wyrobów płaskich klejami topliwymi metodą proszkowego wklęsłodruku punktowego.
Przedmiotem wynalazku jest także urządzenie do rastorowego powlekania wstęgowych giętkich wyrobów płaskich.
Znane są różne sposoby rastrowego, a zwłaszcza punktoworastrowego powlekania wstęgowych, giętkich wyrobów płaskich jak: tkanin, dzianin, wyrobów tkano-dzianych, włókniny, tworzyw piankowych, sztucznej skóry, folii i innych materiałów. W sposobach tych wykorzystuje się metodę sitodruku past lub metodę wklęsłodruku proszków. Te obydwie metody podstawowe są przy tym stosowane w połączeniu z innymi metodami powlekania, np. powlekaniem przez napylanie lub w połączeniu z metodą rollcoater.
Znane stały się także sposoby powlekania, według których rastrową powłokę umieszcza się najpierw na nośniku a następnie przenosi się ją z nośnika na poddawany powlekaniu płaski wyrób. Z opisu patentowego RFN nr DE-B-2536911 jest np. znane między innymi siatkowarastrowe powlekanie proszkowe papieru silikonowego jako nośnika i przenoszenie powłoki na partie części odzieży przez naprasowanie powleczonego papieru i usuwanie nośnika. Ponadto w opisie patentowym RFN nr DE-A-2B-2810042 jest opisane punktoworastrowe powlekanie nieprzylepnego papieru nośnikowego, a w opisie patentowym nr EPO 219 378 Al jest przedstawione punktowe powlekanie przez nanoszenie rastrowej pasty zawiesinowej na antyadhezyjny nośnik transferowy i przenoszenie punktów środka klejącego na wstęgowy wyrób płaski.
Te znane sposoby powlekania transferowego są w wielu przypadkach korzystne z tego względu, że punkty powłoki mogą być dokładnie ukształtowane i przeniesione na takie wyroby płaskie, które bezpośrednio nie dają się powlekać wcale lub tylko z trudem albo przy powlekaniu bezpośrednim wykazują nadmierną podatność do przenikania nanoszonych punktów przez powlekany materiał. Znane metody są jednak kłopotliwe w przypadku stosowania ich do powlekania wstęgowych wyrobów płaskich, jak np. wstęgowych materiałów warstwowych.
Szerokość nośnika transferowego według opisu patentowego nr EP-0 219 378 Al musi być dokładnie dopasowana do szerokości powlekanej wstęgi wyrobu płaskiego, a po zakończeniu procesu przenoszenia nośnik transfrowy musi być przewinięty i oczyszczony. Ujemny wpływ wywierają także zawsze miejsca spoin nośnika transferowego. Jeżeli wstęga nośnika jest prowadzona w koło jako wstęga bez końca, to wprawdzie zbędne jest wówczas przewijanie, ale zamiast tego kłopotliwe staje się dokładne prowadzenie wstęgi bez skrzywień i wykonanie gładkiego miejsca połączenia końców wstęgi. Mogą także tworzyć się zagniecione fałdy.
Zadaniem wynalazku jest opracowanie sposobu i urządzenia do rastrowego powlekania wstęgowych, giętkich wyrobów płaskich klejami topliwymi metodą proszkowego wklęsłodruku punktowego, który w podobny sposób jak znane sposoby powlekania może być wykonany bez znaczniejszych dodatkowych nakładów i nie wymaga stosowania wstęgowych taśm nośnikowych.
Zadanie to w zakresie sposobu zostało rozwiązane dzięki temu, że ładunki sproszkwoanego kleju topliwego wprowadzone w zagłębienia walca grawerowanego nanosi się najpierw na powierzchnię walca grzejnego, dociśniętego bezpośrednio i silnie do walca grawerowanego, a stamtąd przenosi się je przy użyciu następnego walca grawerowanego dociśniętego z małą siłą do walca grzejnego, na prowadzony między nim a walcem grzejnym wyrób płaski. Docisk tego następnego walca poprzez wyrób płaski do walca grzejnego powinien być znacznie mniejszy od docisku walca grzejnego do walca grawerowanego. Walec grzejny może być np. dociskany do walca grawerowanego ciśnieniem 1000 p/cm, podczas gdy następny walec powinien być dociskany poprzez wyrób płaski do walca grzejnego ciśnieniem około 50 p/cm.
Walec grzejny posiada celowo antyadhezyjną powierzchnię w rodzaju gumy, na którą nanosi się przez docisk ładunki proszku z walca grawerowanego. Tę powierzchnię może stanowić wykła4
161 092 dżina z miękkiej, zwulkanizowanej gumy silikonowej o grubości 1-10 mm. W celu zapewnienia dobrego przewodzenia ciepła przez wykładzinę może ona zawierać wypełniacze przewodzące ciepło, jak np. sadzę, sproszkowany metal, sproszkowany tlenek metalu lub inne substancje.
Korzystne jest także zaopatrzenie powierzchni walca grawerowanego w cienką wykładzinę wypalonego filtru izolacyjnego na bazie czterofluoroetylenu, aby ułatwić przenoszenie ładunków proszku na wykładzinę z gumy silikonowej.
W celu zapewnienia przenoszenia całkowicie bez tarcia kopek proszku, wydostających się z zagłębień walca grawerowanego i spieczonych na powierzchni walca grzejnego, na przeważnie wstęgowy wyrób płaski, korzystne jest stosowanie sproszkowanego kleju topliwego zawierającego niewielki dodatek, w ilości około 0,1-2%, kwasu tłuszczowego, np. kwasu palmitynowego, stearynowego lub behanowego, o jak największym stopniu rozdrobnienia.
Proces przenoszenia powinien się odbywać przy zastosowaniu lekkiego docisku, który jest wytwarzany przez następny walec obrotowy przylegający do walca grzejnego, przy czym pomiędzy nim, a walcem grzejnym jest doprowadzony i odprowadzony wyrób płaski. Podczas tego procesu przenoszenia następuje spłaszczenie kopek proszku tworzących powłokę. Zbyt silnemu spłaszczeniu można przeciwdziałać przez odpowiednie zmniejszenie docisku walca.
Do powlekania transferowego nadaje się te same kleje topliwe, które są używane w wymienionych na wstępie znanych sposobach. Odpowiednie są proszki na bazie kopoliestrów, kopolimerów i polietylenów oraz ich mieszanin. Stosowane uziarnienia są takie same.
Grawiura i powłoka mogą być wykonywane w postaci punktów, pręcików lub siatek.
Warunki techonologiczne są praktycznie takie same jak w wymienionych poprzednio znanych metodach wklęsłodrukowego powlekania proszkowo-punktowego, przy czym w zależności od rodzaju zastosowanego kleju topliwego temperatura walca grawerowanego powinna mieścić się w przedziale około 30-90°C a temperatura walca grzejnego w przedziale 160-240°C.
Za pomocą sposobu i urządzenia według wynalazku można powlekać szeroki asortyment wyrobów płaskich, w tym także takie, które ze względu na swoją włochatą lub charakteryzującą się zbyt otwartymi oczkami konstrukcję nie nadają się zupełnie lub nadają się z dużym trudem do powlekania bezpośredniego. Można wytwarzać powlekane materiały przekładkowe na bazie tkanin, dzianin, wyrobów tkano-dzianych, włókinin, dzianinowłóknin, tkaninodzianinowłóknin. Bez problemów można produkować także powlekaną sztuczną skórę, powlekane folie, papiery tworzywa piankowe.
Przedmiot wynalazku zostanie bliżej objaśniony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1, przedstawia urządzenie do rastrowego powlekania wyrobów płaskich w ujęciu schematycznym i w widoku z boku, fig. 2 - rastrowo powleczony wyrób płaski w przekroju poprzecznym, fig. 3 - wyrób płaski z fig. 2 w przekroju poprzecznym i w większej skali.
Pokazane na fig. 1 urządzenie posiada powyżej walca grawerowanego 1, który na swojej powierzchni cylindrycznej jest wyposażony w miseczkowate zagłębienia 2 i może obracać się wokół osi, lejowaty zasobnik 3 sproszkowanego kleju topliwego 4. Lej ten jest osadzony bezpośrednio na walcu grawerowanym 1 i ma otwarte dno tak, że sproszkowany klej topliwy 4 może podczas obracania się walca grawerowanego wsypywać się do znajdujących się na jego powierzchni zagłębień. Blacha przecierająca, przymocowana do ścianki leja i przylegająca stycznie do walca grawerowanego, zapewnia gładkie zgarnianie napełniającego proszku. Walec grawerowany obraca się w kierunku strzałki tak, że zagłębienia 2 napełnione proszkiem kleju topliwego poruszają się w stronę walca grzejnego 5, zaopatrzonego w antyadhezyjną wykładzinę gumową 6. Ten walec grzejny 5, który obraca się w kierunku strzałki pokazanej na fig. 1 zgodnie z walcem grawerowanym 1, jest dość silnie dociśnięty do walca grawerowanego, wskutek czego ładunki proszku znajdujące się w zagłębieniach 2 walca grawerowanego są przenoszone na wykładzinę gumową 6 walca grzejnego i osiadają na niej w postaci kopek 7 proszku.
Walec grawerowany 1 posiada na powierzchni, a zwłaszcza w jej zagłębieniach cienką warstwę filmu izolacyjnego, ułatwiającego wydostawanie się ładunków proszku z tych zagłębień, który może się składać z materiału na bazie czterofluoroetylenu.
Z drugiej strony walca grzejnego 5, leżącej naprzeciwko walca grawerowanego, jest doprowadzany poprzez wstępny walec grzejny 11 wyrób płaski 8 poddawany powlekaniu, np. w postaci włókienniczego wstęgowego wyrobu płaskiego 8 i prowadzony między walcem grzejnym 5 i następnym przyporządkowanym mu walcem 9, który jest tak umieszczony, że dociska on tylko
161 092 lekko wstęgowy wyrób płaski 8 do walca grzejnego 5. Walce 5 i 11 są ogrzewane do temperatury 140-240°C co powoduje spiekanie osadzonych na wykładzinie 6 kopek 7 proszku. Walec 9 jest utrzymywany w temperaturze poniżej około 100°C korzystnie przez chłodzenie. Przez niewielkie dociśnięcie wstęgowego wyrobu płaskiego 8 do walca grzejnego 5 i uprzednie opasanie go wstęgowym wyrobem płaskim te spieczone kopki proszku zostają przeniesione na wyrób wstęgowy, gdzie dzięki temu dociśnięciu tworzą one nieco spłaszczoną powłokę rastrową. Powłoka rastrowa może być wykonana w postaci punktów, pręcików lub linii. Układ i kształt powłoki rastrowej 10 na wstęgowym wyrobie płaskim 8 wynika z układu i kształtu miseczkowatych zagłębień 2 w powierzchni walca grawerowanego. Zależnie od rodzaju żądanej powłoki rastrowej na wstęgowym wyrobie płaskim te zagłębienia 2 muszą być odpowiednio rozmieszczone i ukształtowane na powierzchni walca grawerowanego 1.
Zakład Wydawnictw UP RP. Nakład 90 egz. Cena 10 000 zł

Claims (16)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Sposób rastrowego powlekania wstęgowych, giętkich wyrobów płaskich, klejami topliwymi metodę proszkowego wklęsłodruku punktowego poprzez wprowadzenie sproszkowanego kleju topliwego w zagłębienia obrotowego walca grawerowanego i przenoszenie ładunków proszku z wygrawerowanych zagłębień na wyrób płaski za pomocą obrotowego walca grzejnego dociskanego do walca grawerowanego, znamienny tym, że ładunki proszku nanosi się najpierw na powierzchnię bezpośrednio i silnie dociśniętego walca grzejnego, a stamtąd za pomocą następnego walca obrotowego dociśniętego z małą siłą do walca grzejnego, przenosi się je na prowadzony między nim, a walcem grzejnym wyrób płaski.
  2. 2. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że walec grawerowany (1) ogrzewa się do temperatury około 30-90°C, a walec grzejny (5) do temperatury 160-240°C.
  3. 3. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że dociskany jedynie lekko do walca grzejnego (5) następny walec (9) utrzymuje się korzystnie poprzez chłodzenie w temperaturze poniżej około 100°C.
  4. 4. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że jako wyrób płaski (8) stosuje się materiał warstwowy na bazie tkanin, dzianin, wyrobów z dzianin, włóknin, tkaninowłóknin, tkaninodzianinowłóknin odzieżowych, na który nanosi się powłokę rastrową (10).
  5. 5. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że jako wyrób płaski (8) stosuje się materiał foliowy, sztuczną skórę, papier, płaskie tworzywo piankowe lub tym podobne, na który nanosi się powłokę rastrową (10).
  6. 6. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że stosuje się sproszkowany klej topliwy o zawartości 0,1-2% kwasu tłuszczowego, korzystnie kwasu palmitynowego, stearynowego lub behenowego o jak największym stopniu rozdrobnienia.
  7. 7. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że stosuje się sproszkowany klej topliwy składający się głównie z kopoliestrów, kopoliamidów i/lub poliestrów.
  8. 8. Urządzenie do rastrowego powlekania wstęgowych, giętkich wyrobów płaskich klejami topliwymi metodą proszkowego wklęsłodruku punktowego, które zawiera obrotowy walec grawerowany z rastrowymi zagłębieniami w jego powierzchni, rozmieszczonymi odpowiednio do żądanego kształtu powłoki i obrotowy walec grzejny dociśnięty do walca grawerowanego, przy czym dołączone jest także urządzenie do napełniania zagłębień walca grawerowanego sproszkowanym klejem topliwym, znamienne tym, że do walca grzejnego (5) jest dosunięty następny walec obrotowy (9) tak, że między nim a walcem grzeenym (§) jest przeprowadzany poddawany powlekaniu wyrób płaski (8).
  9. 9. Urządzenie według zastrz. 8, znamienne tym, że następny walec (9) dociska poddawany powlekaniu wyrób płaski (8) do walca grzejnego (5) w takim miejscu jego obwodu, które jest oddalone co najmniej o kąt obrotu 180° walca grzejnego od miejsca jego docisku do walca grawerowanego (1).
  10. 10. Urządzenie według zastrz. 8, znamienne tym, że walecgrzejny (5) posiada antyadhezyjną powierzchnię w rodzaju gumy, na którą są przenoszone przez docisk ładunki proszku z walca grawerowanego.
  11. 11. Urządzenie według zastrz. 10, znamienne tym, że antyadhezyjną powierzchnię w rodzaju gumy walca grzejnego tworzy wykładzina gumowa (6) o grubości od 1 do 10 mm.
  12. 12. Urządzenie według zastrz. 10 albo 11, znamienne tym, że powierzchnia w rodzaju gumy lub powłoka gumowa (6) jest wykonana z gumy silikonowej.
  13. 13. Urządzenie według zastrz. 10 albo 11, znamienne tym, że powierzchnia w rodzaju gumy lub powłoka gumowa (6) jest wykonana z gumy miękiej, zawierającej wypełniacz przewodzący ciepło.
  14. 14. Urządzenie według zastrz. 8, znamienne tym, że walec grawerowany (1) posiada na powierzchni, a zwłaszcza w jej zagłęnieniach (2), cienką wykładzinę izolacyjną, ułatwiającą wydostawanie się ładunków proszku z-tych zagłębień.
  15. 15. Urządzenie według zastrz. 14, znamienne tym, że bazę materiału wykładziny izolacyjnej stanowi czterofluoroetylen.
    161 092
  16. 16. Urządzenie według zastrz. 8, znamienne tym, że zagłębienia (2) w powierzchni walca grawerowanego (1), rozmieszczone i ukształtowane odpowiednio do żądanego rastrowego kształtu powłoki (8) mają postać punktów, pręcików, lini lub siatek.
PL1989282057A 1988-10-28 1989-10-27 wykonywania tego sposobu PL PL161092B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
EP88117995A EP0365711B1 (de) 1988-10-28 1988-10-28 Verfahren und Vorrichtung zum rasterförmigen Beschichten von flexiblen Flächengebilden und deren Fertigungsprodukte

Publications (1)

Publication Number Publication Date
PL161092B1 true PL161092B1 (pl) 1993-05-31

Family

ID=8199501

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL1989282057A PL161092B1 (pl) 1988-10-28 1989-10-27 wykonywania tego sposobu PL

Country Status (15)

Country Link
US (1) US5101759A (pl)
EP (1) EP0365711B1 (pl)
JP (1) JPH0653242B2 (pl)
CN (1) CN1018894B (pl)
AT (1) ATE99746T1 (pl)
AU (1) AU618140B2 (pl)
CA (1) CA2001705A1 (pl)
DE (1) DE3886937D1 (pl)
ES (1) ES2048750T3 (pl)
HK (1) HK128094A (pl)
HU (1) HUT61347A (pl)
MX (1) MX170186B (pl)
PL (1) PL161092B1 (pl)
RU (1) RU1805887C (pl)
TR (1) TR24001A (pl)

Families Citing this family (28)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
IT1262797B (it) * 1993-07-28 1996-07-04 Index Spa Tecnologie Impermeab Apparecchiatura per realizzare decorazioni su membrane bituminose per coperture in edilizia.
EP0776521B1 (en) * 1994-08-22 1999-09-15 Imation Corp. Differential-speed gravure coating apparatus of magnetizable layers in the manufacture of magnetic recording media
US5814369A (en) * 1995-12-14 1998-09-29 Environmental Reprocessing, Inc. System and method for depositing media in a pattern on a moving sheet using a media retaining member
KR100435025B1 (ko) * 1996-03-25 2004-07-30 레니에르 드 피카르디 베쎄 가용성 의류심지와 그의 제조방법
JP3356262B2 (ja) * 1997-04-09 2002-12-16 ノードソン株式会社 接着剤塗布方法及び装置
AU778541B2 (en) 1999-05-26 2004-12-09 Basf Corporation Metal roofing shingle stock and method for making it
US6682778B1 (en) * 2000-04-06 2004-01-27 Van Os Enterprises Stencil to pad method for applying a coating to a part
US6511704B1 (en) 2000-09-28 2003-01-28 Environmental Reprocessing, Inc. System and method for depositing granules in a frame pattern
US6377774B1 (en) 2000-10-06 2002-04-23 Lexmark International, Inc. System for applying release fluid on a fuser roll of a printer
US6610147B2 (en) 2001-08-31 2003-08-26 Owens-Corning Fiberglas Technology, Inc. Shingle granule valve and method of depositing granules onto a moving substrate
US7163716B2 (en) * 2001-08-31 2007-01-16 Owens Corning Fiberglas Technology, Inc. Method of depositing granules onto a moving substrate
US20030192107A1 (en) * 2002-04-11 2003-10-16 Cole Williams Waterproof, breathable articles of apparel with fleece liners
US7569153B2 (en) 2002-05-23 2009-08-04 Lg Display Co., Ltd. Fabrication method of liquid crystal display device
FR2878536B1 (fr) * 2004-11-30 2007-04-06 Analyses Mesures Pollutions A Procede d'ennoblissement textile a la continue et installation mettant en oeuvre ledit procede
JP2010029341A (ja) * 2008-07-28 2010-02-12 Nitomuzu:Kk 粘着テープロールおよびその製造方法
CN111002676A (zh) 2014-02-04 2020-04-14 古普里特·辛格·桑德哈 一种由具有防滑性能的合成纤维织物制成的屋顶膜
DE102015211537A1 (de) * 2014-07-24 2016-01-28 Heidelberger Druckmaschinen Ag Intellectual Property Verfahren zum Transfer eines Druckbildes auf ein Substrat
CN104784970B (zh) * 2015-04-23 2016-08-31 南京隆特森化学科技有限公司 手性色谱填料涂敷装置及方法
GB201509080D0 (en) 2015-05-27 2015-07-08 Landa Labs 2012 Ltd Coating apparatus
US11701684B2 (en) 2015-05-27 2023-07-18 Landa Labs (2012) Ltd. Method for coating a surface with a transferable layer of thermoplastic particles and related apparatus
CN105013675B (zh) * 2015-08-03 2018-06-08 潍坊中创文化用品股份有限公司 上粉机
CN107597491A (zh) * 2017-10-12 2018-01-19 佛山市恒灏科技有限公司 一种冲版机的上胶机构
CN108057582A (zh) * 2018-03-01 2018-05-22 苏州维洛克电子科技有限公司 一种聚酯薄膜试剂喷淋涂刷装置
KR102114692B1 (ko) * 2018-09-13 2020-05-25 주식회사 코아테크 도트 코팅 기반 탄성 밴드 접착 코팅 장치 및 방법
CN109823030B (zh) * 2018-12-30 2022-01-21 深圳博华仕科技有限公司 一种微流控芯片印造系统及印造方法
CN112452673B (zh) * 2020-11-17 2022-11-15 泉州台商投资区笙沓新材料有限公司 一种服装生产用衬布快速粉点设备
CN114277520B (zh) * 2021-12-21 2023-08-01 河南艺龙实业有限公司 一种人造革生产用上浆辅助装置
CN114833017A (zh) * 2022-02-28 2022-08-02 上海福赛特智能设备有限公司 一种点胶涂布装置及其控制装置与控制方法

Family Cites Families (24)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB246657A (en) 1925-01-19 1926-02-04 Charles Stewart Forbes Improvements in or relating to receptacles or holders for shaving soap and the like
FR632125A (fr) * 1926-04-02 1928-01-04 étui à fixation réglable pour bâton de savon à barbe
US1947738A (en) * 1931-11-14 1934-02-20 Scovill Manufacturing Co Lip stick
US2753991A (en) 1951-02-17 1956-07-10 Sherman Claudine Reine Lipstick refill cartridge
GB726921A (en) * 1952-04-25 1955-03-23 Unilever Ltd Improvements in containers for toilet articles in stick form
DE1003411B (de) 1953-12-11 1957-02-28 Guglielmo Bompiani Behaelter fuer Austauschlippenstifte
US3086879A (en) * 1958-03-05 1963-04-23 Frederic H Lassiter Metallized products and foils and method of forming the same
FR1205370A (fr) 1958-04-09 1960-02-02 Perfectionnement apporté aux étuis pour bâtons de rouge à lèvres
US3067056A (en) * 1959-10-15 1962-12-04 Robert K Remer Improvements in printing with ink composition having volatile solvents
US3217869A (en) * 1963-08-14 1965-11-16 Max Factor & Co Lipstick cup locking device
GB1115615A (en) * 1965-09-07 1968-05-29 Interchem Corp Method of powder gravure printing and apparatus therefor
NL6805748A (pl) * 1967-04-28 1968-10-29
US3541040A (en) * 1968-06-28 1970-11-17 Grace W R & Co Antifog polyolefin film
DE2012009C3 (de) * 1970-03-13 1975-04-30 Kufner Textilwerke Kg, 8000 Muenchen Beschichten flexibler Flächengebilde nach dem Pulverdruckverfahren
CH576552B5 (pl) * 1974-04-29 1976-06-15 Ciba Geigy Ag
FR2312420A1 (fr) * 1975-05-28 1976-12-24 Lam Plan Sa Composition abrasive et distributeur pour cette composition
FR2367136A2 (fr) * 1976-01-20 1978-05-05 Ici Ltd Procede pour lier une etoffe comprenant de la matiere thermoplastique fusible distribuee et pour appliquer a l'etoffe au moins un agent de modification
US4317265A (en) * 1978-09-18 1982-03-02 American Roller Company Electrically conductive elastomers
US4264644A (en) * 1979-04-13 1981-04-28 Schaetti & Co. Method for coating textile bases with powdery synthetic material
US4292104A (en) * 1979-09-13 1981-09-29 Corning Glass Works Decalcomania manufacture
DE3315459A1 (de) * 1982-05-06 1983-11-10 Diab-Barracuda AB, 31201 Laholm Beschichtungsapparat
US4602886A (en) * 1983-12-28 1986-07-29 Smit Adrianus J Multi-color marking implement
DE3623738A1 (de) * 1986-07-14 1988-01-21 Ralf Knobel Verfahren und einrichtung zum stellenweisen, vorzugsweise punktuellen beschichten bzw. bedrucken von textilen warenbahnen
US4876777A (en) * 1987-09-02 1989-10-31 Xerox Corporation Method to increase hot offset temperature of silicone fuser

Also Published As

Publication number Publication date
AU618140B2 (en) 1991-12-12
EP0365711A1 (de) 1990-05-02
US5101759A (en) 1992-04-07
JPH0653242B2 (ja) 1994-07-20
ATE99746T1 (de) 1994-01-15
MX170186B (es) 1993-08-10
ES2048750T3 (es) 1994-04-01
CN1018894B (zh) 1992-11-04
RU1805887C (ru) 1993-03-30
HK128094A (en) 1994-11-25
DE3886937D1 (de) 1994-02-17
EP0365711B1 (de) 1994-01-05
TR24001A (tr) 1991-01-25
HU895442D0 (en) 1990-02-28
CN1042097A (zh) 1990-05-16
CA2001705A1 (en) 1990-04-28
AU4378889A (en) 1990-05-03
HUT61347A (en) 1992-12-28
JPH02290273A (ja) 1990-11-30

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL161092B1 (pl) wykonywania tego sposobu PL
US4055688A (en) Method and apparatus for applying synthetic resin powder in a grate-shaped coating to web material
KR20020061466A (ko) 스크린된 고온 용융 접착제 코팅을 포함하는 유연성있는시트를 제조하기 위한 방법 및 장치
JP3745011B2 (ja) ホットメルト接着剤を用いたラスターパターンコーティングのための方法及び機械
US5000090A (en) Method for the continuous printing of a planar structure
US4209553A (en) Method and apparatus for making material with a fusible backing
US3445310A (en) Screen printing process and product
EP1234682B1 (en) Method and apparatus for applying a coating material to sheets
JPH0422632B2 (pl)
JPS6331735A (ja) ペ−スト状樹脂を介在させた長尺状模様地の押圧成型法
WO1990014950A1 (en) Method and apparatus of applying hot melt adhesive to paper products
GB2119714A (en) Applying patterns to webs
DE1771516C3 (de) Verfahren und Vorrichtung zum kontinuierlichen Aufbringen von festhaftenden, gleichförmig verteilten, durch Zwischenräume getrennten Kunststoffteilchen aufbahnförmige Unterlagen
KR19980074787A (ko) 폴리에틸렌 시트를 이용한 전사지 및 이를 이용한 전사방법
JPH0621422B2 (ja) カ−ペツト裏打加工法
DE2214723C3 (de) Verfahren zum Fixieren von thermoplastischem Tonermaterial
DE2350617A1 (de) Verfahren und vorrichtung zum indirekten auftragen von schmelzkleber auf ein werkstueck
DE2233753A1 (de) Fixierbare einlagen
Beer Coating Apparatus
JPS63205176A (ja) ウエツブに対する合成樹脂粉末のドット状写塗着方法
JPS58188696A (ja) 感熱性孔版印刷用原紙の多孔性薄葉紙とフイルムを接着する方法
CS229574B1 (cs) Způsob výroby vrstvených plošných útvarů a zařízení k provádění tohoto způsobu
JPS55124572A (en) Spot coating of adhesive
JPS6039011B2 (ja) 多色模様シ−トの製造方法及び装置
GB1410682A (en) Process for producing a laminated material